Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

honeymooon,
sajnálom édesanyádat. Milyen stádiumban derült ki? Remélem még időben, korán!
Menj el orvoshoz, attól legalább nyugodtabb leszel, a babának is jobb.

Oui,
én férjem se segít többet, sőt. Néha rászólok, hogy"tényleg nekem kell emelgetnem a székeket?", de csak viccből. Ő igazából egyelőre szerintem még nem fogta fel, hogy mi van. De ahogy Krikri is írta: azért nekik ez komoly "stressz" lehet, hogy Úristen, még egy embert el kell tartanom.
Sajnálom, ha nehéz :(

Tünetek: nekem egy hét volt az a rosszullétes, reggeli szédelgős, kívános/nemkívános, mostmár teljesen eltűnt, a gyakori pisilésen kívül nem maradt semmi. Ezért ahogy Krikri, úgy én is néha elfelejtkezem a terhességről :) Persze örülök, inkább így, mint a másik véglet.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Honey, nagyon sajnálom az anyukád betegségét.

Oui, el is felejtettem megköszönni, hogy válaszoltál a strandos kérdésemre. Köszi:)
Nálunk a férjem abban segít többet, hogy ő fürdeti a lányokat, meg emelgeti ki ha itthon van ágyból/kádból. Az elmúlt 2 hétvégén meg felporszívózott. Tegnap estétől ma du.-ig ő volt a lányokkal, mert én Szegedre mentem orvoshoz. Ügyesen helytállt, nekem meg nagyon jó volt egy mekis burit beburkolni úgy, hogy nem kellett figyelnem, hogy ki mit önt magára, hova szökne:)

Kismaszattal minden rendben. Picit aggódtam, mert múlt héten 3 nap reggel volt pici barnás maszat. Ő csak hadakozott, mert a doki picit megmozgatta a hasamat, hogy meg tudja nézni a gyomor/hólyag telődést. De annyira cukin hadonászott a kis kezecskéivel. Meg annyira jó volt látni a kis arcocskáját meg az ujjacskáit. Gyorsan meg is számoltam:)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Honeymoon, sajnálom a rossz hírt, kitartás nektek!

Tünet kérdés: én sem érzem, hogy terhes vagyok, ha nem nőne a hasam, akkor nem is tudnám. Ilyenkor megnézem az uh fotót, de sokszor az sem segít. Az egyetlen, ami segít, hogy amikor legutóbb voltam uh-n, akkor szintén már három napja így éreztem magam, és láttam, hogy minden rendben volt, fejlődik, lubickolt odabent, ezzel nyugtatom magam, hogy az ember nem a tünetektől terhes. Ettől függetlenül én is nagyon várom az uh-t, meg a későbbi időszakot, amikor már érzem folyamatosan!

Nekem is mindig az volt a parám amúgy, hogy nem veszem észre, élek, mint marci hevesen, aztán egy uh-n kiderül, hogy már jó ideje nincs szívhang, vagy ilyesmi. De aztán olvastam egy könyvben, hogy azoknál a terhességeknél, ahol baj van, ott 99%-ban erős görcsök, vérzés kíséri a bajt, nagyon kevés az, amikor egyszerűen tünet nélkül nem fejlődik tovább a baba. Ez is megnyugtatott engem. Valahogy mostanában sokkal kevesebbet izgulok. Viszont lelkiismeret furdalásom az van rendesen, hogy sokszor tényleg nem jut eszembe, meg hogy nem tudok úgy kapcsolatot kialakítani vele, ahogy az elején, vagy ahogy gondoltam, hogy majd milyen közel fogom magamhoz érezni... De gondolom ez is jön majd idővel, nem?

Oui: nekem a férjem elég sokat segít, a takarításban is, meg sokszor csinál kaját, bevásárol, ilyesmi. Kímél ezerrel, és kényeztet, nagyon jólesik tőle! Olyan védelmező lett :)

Munkakérdés: Lányok, örüljetek, hogy van mit dolgozni... Férjem a válságkor beleesett egy leépítésbe, majdnem két évig nem tudott elhelyezkedni, már a csőd szélén álltunk. Azóta én annyira örülök, hogy van mit dolgozni, hogy egy pillanatig nem haragszom.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 

 
 

Sziasztok, kb. 1 honapja mar voltam itt csak elutaztunk es az egyetemen is sok dolog volt, nem tudtam jönni, de most majd megprobalok visszakapcsolodni :)

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 


Honeymoon, sajnálom, remélem mihamarabb elkezdik nála a kezeléseket!!!

Nekem azért nehéz ezt a dolgot a helyére tenni, mert nekem is jó mukahelyem van, nem csak a férjemnek, és sajnos azért is kellett visszajönnön dolgozni a 2. után hamarabb, mert már lassan egy éve nem volt munkája. Most szerencsére van, és nagyon is jó, de cserébe szegénynek a belét is kihajtják (bocsánat), és közben én is 8 órát dolgozom, és utána jön még nekem a gyerekes műszak. Tehát mivel így alakult az életünk, hogy visszajöttem dolgozni, én sem otthon vagyok a kicsikkel, iszonyat fáradt vagyok, mire hazaérek. Amíg nem voltam terhes, nem volt semmi gondom azzal, hogy nem annyira segített otthon, hanem mióta várandós vagyok, rettentően elfáradok estére. Valószínűleg csak ez a bajom. Tegnap este fél 10-kor ért haza, addigra már mozdulni sem tudtam, és mivel éjjeli baglyok a gyerekek, mondtam neki, hogy altasson, mert már arra sem vagyok képes. Valószínűleg látszott rajtam, hogy nem viccelek, mert megtette:).
Talán ha majd otthon leszek full time akkor nem lesznek ilyen rossz gondolataim, hogy mennyire egyedül vagyok az otthoni dolgokkal. Mindenesetre akkor sem fogom szó nélkül hagyni, ha a piszkos cuccai elöl maradnak:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Tünetek: irigykedhetek arra, akinek nincs?:))) Örüljetek, lányok!!!
A babával meg biztosan minden rendben, ha meg annyira befészkeli magát a bogár a fejbe, egy ultrahang sosem árt:). A másodiknál azért mentem olyan hamar 4d-s uh-ra, mert nekem is gyanús volt a csend. Aztán minden szuper lett, mikor megláttam az arcocskáját, és kiderült, hogy kislány. Valahogy sokkal valóságosabb lett az egész.
(És majd jön az, mikor már nagy a poci, és rugdos ezerrel, hogy ha fél napig nem érzed a mozgást, elkezdődik a para, hogy mi van vele... Jó párszor átéltem én is, aztán ahogy egy jó adag simogatást kapott, rögtön elkezdett mocorogni.)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui, megértelek, hogy nehéz, megmondom őszintén, hogy nálunk a lakás jelenleg szalad. Két hete nem volt kiporszívózva, a konyha egy csatatér, a száraz ruhák két hete nem voltak leszedve (igen, mosás sem volt két hete, mondjuk nem voltunk otthon hétvégén), a kaját épphogy meg tudom oldani, meg hogy a férjemnek legyen vasalt ing. De engem nem érdekel, olyan, amilyen, majd lesz jobb is. Amikor hétvégén otthon vagyok és van energiám, akkor nekiugrom gyorsan valaminek, és akkor haladok. Nem tudsz valamilyen segítséget igénybe venni? Nagyszülők, vagy esetleg néha egy bejárónő, aki kitakarít, vagy kajarendelés, vagy bármi? Egyébként meg nekem a 10. hét környékén kezdett múlni a fáradtság, és mostmár egész jó. Most a hétvégén rendet is fogok rakni és próbálom tartani.

Rókakoma, várunk :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden rendben, tegnap voltam vérvételen, meg EKG-n szerencsére 1 óra alatt minden meglett, holnap mehetek a leletekért.

Honeymoon: nagyon sajnálom az anyukádat, remélem tényleg időben elkapták, és rendbe jön. Addig kitartás! Nem lehet ez könnyű időszak nektek.

Oui: nálunk férj reggeltől estig dolgozik 2 helyett (egyik munkatársa elment még februárban, talán a nyáron vesznek fel vkit helyette) nem egyszerű a helyzet. Ha itthon van segít amennyit tud, de ugye általában nincs itthon, szóval napközben enyém a lányom, meg a lakás. Ha nem estem volna teherbe sztem szeptembertől visszamentem volna dolgozni, így nem fogok, de nekünk sem egyszerű időszak ez anyagilag.

Tünetek: nekem is múló félben vannak, de azért még óvatosan eszem, mert amikor kezdem elbízni magam, rögtön jön egy kis émelygés. Nálam leginkább a fáradság játszik, egész nap kóválygok, hiába iszom kávét, nem segít. Most próbálok minél több folyadékot magamba dönteni, hogy készüljek a hétvégi kánikulára és a múlt heti 4 napos fejfájás ne ismétlődjön meg, hátha ezzel elkerülöm, de a kitűzött napi 3 l-t még nem sikerült elérnem. Egyébként nálam is az van, hogy ha nem lenne meg az igazolásom a dokitól, hogy terhes vagyok akkor időnként kételkednék, mert nem érzem magam annak.
csutak27
 
 


Viki, a lakas nalunk is eleg durva. Tegnap vendegünk volt, ugyhogy gyorsan felcipeltem a kupit az emeletre. Ugy igazan mar egy honapja nem föztem, a vasalnivalo pedig hegyekben all. De majd csak javul a helyzet :)

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 


Lányok, akit érint az epe kérdés, olvasgatás közben találtam ezt a fórumot, én nem néztem bele, de lehet nektek van benne hasznos infó. http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=12471

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Ma én is megjártam a védőnőt. Korábban nem mertem menni, amíg nem volt egy biztató UH-leletem, de mivel ezt a múlt héten megkaptam, ezért ma felkerekedtem. Hát, azért nem semmi: kb. fél órán keresztül töltögetett mindenféle papírokat. Egyébként aranyos volt, majd meglátjuk.

Ami a tüneteket illeti, szerencsére nekem sem lehet okom panaszra: egyetlen "szabály" nálam, hogy nem szabad nagyon éhesnek lenni (különösen reggel), akkor nincs semmi gond. (Előre félek, hogy mi lesz a cukorterhelésnél, amikor éhgyomorra kell maradni a vérvételig... meg aztán még 2 óra az után az állítólag förtelmes trutymák megivása után...)

És néha én sem "érzem", hogy babát várok, de mivel nálam korábban már volt probléma, és az vérzéssel meg görccsel járt, ezért, ha ez nincs, akkor tudom, hogy nem lehet baj :)

Tudom, ez még korai téma, de ha már a babaruhák szóba kerültek, akkor ezt is "bevetem": gondolkodtatok már azon, hogy mosható pelenkát használjatok? Itt egy link, aki nem ismerné a jelenlegi "felhozatalt":
http://moshatopelus.blogspot.hu/2008/02 ... lapok.html
ekruzs
 
 


ekruzs!

Barátnőm (keresztlányom anyukája) terhessége alatt eldöntötte, hogy ő a kezdetektől csak mosható pelust használ. Szerzett több fajtát is, újszülött méretűt is. Végül is az első hetekben azért nem használták, mert túl pici volt még a baba, a lábánál kifolyt minden. Most már két hónapos, használják otthonra, illetve ha olyan helyre mennek, ahol nem gond a kakis pelus rendbetétele, de még mindig használnak eldobhatót is.
Nagyon cuki mosható pelusok vannak, én is gondolkodtam rajta sokat. Nálam végül az volt a döntő, hogy egész egyszerűen nem tudok bevállalni már heti egy mosással többet sem, mert napi szinten min. egy adagot mosok.
Ha valaki szeretné kipróbálni, akkor érdemes szerintem mindenképpen több típusból egy-egy darabot vásárolni, és csak a baba születése után, illetve a tapasztalatok alapján letenni a voksot, hogy melyik illeszkedik a baba alkatához. Valamint érdemes körülnézni, hogy hol vásárol az ember. Pl. ebay-ről a magyar árak töredékéért lehet már venni.
andi1982
 
 
 
 
 


Én nem fogok mosható pelust használni, mert én is minimum napi 1 programot mosok már így is, és nekem nem is tűnik környezetkímélőbbnek a sok víz- és áramfogyasztás miatt.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok :)
Nem tudom ismeritek-e a mamami boltot (hordozás, mosható pelus, kötődő nevelés, stb). Namost az a helyzet, hogy a sógornőm az alapítótagja volt, már kiszállt belőle, de a lányát teljesen ezek szerint az elvek szerint nevelte, és ezeket a cuccokat használta. Én nagyon jó példát láttam ezekből, mert a kiscsaj tényleg egy szuperkiegyensúlyozott lányka. Én magam elég öko-bio beállítottságú vagyok, így nekem egyenes út vezetne a mosható pelushoz. Viszont már eldöntöttem, hogy nem ezt fogom használni. Szerintem bőven lesz elég bajom enélkül is, nem akarom még az állandó mosás-teregetés-vasalás kombóval is terhelni magam. Aztán lehet, hogy tök nyugis lesz minden, gyerek alszik éjszaka, én kipihent és mosolygós leszek és simán bele fog férni, hogy ezzel is foglalkozzak, de egyenlőre nem foglalkozom a kérdéssel, hanem úgy tervezem, hogy eldobható pelust fogunk használni.

Képzeljétek, tegnap jól megijedtem, mert a férjem tegnap belázasodott, fájt a gyomra és a feje. Úgyhogy próbáltam nem a közelébe menni, nehogy elkapjak valamit. Mára jobban lett szerencsére!

Én még nem voltam védőnőnél, úgy néztem, hogy keddenként rendel, úgyhogy jövőhéten kedden felhívom időpontért.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki, a kötődő nevelés biztos megtérül hosszú távon, mert látom, hogy a nagyom már kezd "beérni", de készülj rá, hogy nagyon sok energiát kell belefektetni:). Én gyakran a világból is ki akartam szaladni, hogy egyszer már egy jót aludhassak. Habár, sógornődéknél biztos látod élőben:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Az a helyzet, hogy amennyire én láttam, ő pont az a szerencsés típus volt, akinek jó gyereket adott a sors, így nem volt nehéz. Aztán lehet csak nem láttam bele teljesen. De én tényleg úgy láttam, hogy nagyon élvezi az otthonlétet, csomó mindent csinált mellette, úgyhogy nem gondolom, hogy olyan nehéz dolga lett volna...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Nagyon igaz, amit írtál Viki!

Ismerek olyan anyukát, aki teljesen odáig volt magától, hogy milyen fantasztikusan neveli a gyerekét, mert milyen nyugis és sosem sír, okos, ügyes, stb... Aztán jött a következő baba, aki nyűgösebb, hasfájós volt. Akkor jött rá, hogy nem feltétlenül csak rajta múlik a dolog. Ami az egyik gyereknél bejön, a másiknál nem.

Az én lányom igazi mintagyerek volt (most is nagyon jó gyerek), de én úgy gondolom, hogy ez azért volt, mert mázlink van. Már előre félek, hogy még egyszer nem leszünk ilyen szerencsések...
andi1982
 
 
 
 
 


Nekem az első volt nagyon nehéz, hasfájós, keveset alvó, stb... Aztán a második egy főnyeremény volt, el sem sem akartam hinni, hogy ilyen könynű is lehet.
(Aztán jött a dackorszak, de az más téma.)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Nem tudom, hogy melyik a jobb eset. Talán szerencsésebb, ha a második baba a könnyű eset.
A dackorszaktól nagyon félek, mert pont akkor születik a kicsi. Majd biztos kérek tippeket!
andi1982
 
 
 
 
 


Az a helyzet, hogy nem vagyok annyira bizalmas viszonyban vele, hogy belelássak, hogy mennyire volt nehéz pontosan, stb.

Annyit tudok csak elmondani, hogy amit én láttam, abból úgy látszott, hogy egy könnyű természetű lánykával áldotta meg a sors, ő neki már a második baba, de 10 évvel a második után született, második házasságból, én amúgy is úgy vettem észre, hogy 35+ nők ilyen helyzetben sokkal máshogy élik meg a babavárást, valahogy már rátaláltak önmagukra, kiegyensúlyozottabbak, tudják mit akarnak és gondolom, hogy a gyerek is megérzi ezt a harmóniát, és talán ezért könnyebb? Nem tudom. Mindenesetre tényleg azt gondolom, hogy nagy szerencse kell az egészhez. Van olyan barátnőm is, ahol a gyerek az első perctől kezdve átalussza az éjszakát, két éves koráig kétszer kellett hozzá éjszaka kelni összesen (betegség alatt), ő is nyugodt, kiegyensúlyozott, nyilván hogy máshogy kezel minden helyzetet egy ilyen anyuka, mint az, aki nem tudta magát másfél éve kialudni. És nyilván vannak trükkök, praktikák, ki lehet csinálni egy csomó mindent, de vagy bejön, vagy nem.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Andi, hát nekem a barátnőm mindig azt mondja, hogy ha az első ilyen problémás lett volna, mint a második, tuti nem szül mégegyet :))))

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Mosható pelus: Dehogy! Senkit nem akarok megbántani, ez egy nagyon szépe elképzelés, hogy micsoda környezetbarát és hű, de jó a babának is. Nem akarom senki lelkesedését letörni, de Vikinek van igaza. Egy csecsemő mellett lesz mindenkinek elég baja, nem hiszem, hogy olyan lelkesen fogja mosni, vasalni a mosható pelusokat 2-3 hét után. Az ember örül, ha a könnyebbik végét foghatja meg a dolgoknak és ott spórol magának két szusszanásnyi időt ahol csak tud. Egyébként olvastam valahol, hogy egyáltalán nem környezetbarátabb, mint az eldobható pelus. Víz, áram, mosószer, öblítő, aztán energia a vasaláskor. Kb. egy lottó ötössel ér fel, ha valakinek olyan gyerek jut, vagy annyi segítsége van, hogy erre marad még ideje meg energiája. Nekem nem lett volna és két gyerek mellett meg főleg nem áll szándékomban pelust mosni. Nem vagyok mártír. :)

Ábel nekem elég problémás volt, abból a szempontból, hogy 2 éves koráig 2-3 éjszakát aludt végig, volt olyan hogy egy éjszaka 7x keltem fel hozzá. Senkinek nem kívánom, mindig az éreztem meghalok a fáradtságtól. Én úgy edzem magam lelkileg, hogy a kicsi is ilyen lesz. Ha nem örülök, ha mégis akkor meg ugye nem ér váratlanul. Irigylem azokat akinek eszik-alszik-nézelődik gyerek jutott és nincsenek komolyabb problémák vele. de inkább az első legyen problémásabb, mert könnyebb után a jóhoz szokni, mint egy egyszerű eset után megszokni a problémásat.

Andi: Ilyen anyukát én is ismerek. Osztotta az észt a játszón, hogy ki mit csinál rosszul, mert ő így meg úgy csinálja és milyen jó gyereke van. A másodiknál már csendbe volt, mert 100 méterről hallottuk, hogy jönnek, úgy ordított szegény kicsi mindig.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Sziasztok,

Szeretnék csatlakozni hozzátok :)

Eddig csak szemeztem és zugolvasóként próbáltam mindenkit megismerni, de ahhoz nagyon sok hét kellene, míg a végére érek :)

Rólunk: Első babánkat várjuk a férjemmel. :D
Ma 13+1, reggel voltam Uh-án az István kórházban.
Mindent rendben találtak, Szülés várható időpontja: 2013.01.03. :D

Egyenlőre tünetmentes a terhesség, néha van egy kis hasgörcs és valamikor erős fáradság az elején mellfeszülés de semmi egyebet nem észleltem.

Mindenkinek további szép napot :D
Lívi
livike29
 
 


Szia Lívi! Gratulálok a babához! :)

Viki! Keresztanyám mesélte, hogy két barátnője is van, aki azért nem vállalt több gyereket, mert az első kikészítette. Az egyiknek csak úgy aludt a gyereke, ha babakocsiban tolta, akár esett, akár havazott. 3 évig nem aludtak végig egy éjszakát sem. Nem csodálom, hogy nem vágtak bele többet.

Krikri! Én Nórinál biztos voltam benne, hogy sírós lesz, hónapokig nem tudok tőle aludni, stb... Ledöbbentem, hogy nem így lett. Csak egyszer kelt éjjel enni és simán beállt a 3-4 óránkénti evésre magától. Tényleg mázlim volt vele, ennek ellenére hullának éreztem magam mindig. Úgyhogy csodálok minden anyukát, aki helyt tud állni egy rossz alvó baba mellett. A szülés utáni első hónapok megfelelő mennyiségű alvás mellett is fárasztóak.

Mosható pelusról osztom azt a véleményt, hogy nem környezetbarát, ha valakinél ez szempont, akkor én inkább az ökopelenkában hiszek ( de marha drága, úgyhogy nem használom azt sem).
Van, aki mosószódát használ és ecetet öblítéshez. Szerintem ez sem környezetbarátabb megoldás és ráadásul büdös is lesz tőle a ruha. De ízlések és pofonok.
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Livi,
üdv itt, gratulálok a babához! :)

Elköszönni jöttem lányok, késő délután indulunk. Jaj nagyon szurkoljatok, hogy Emese kibírja az utat, és tudjon aludni idegen helyen :)
Olvasgatni remélem fogok tudni jönni!

Vigyázzatok magatokra!

n

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Jó utat Nektek! Emese biztos nagyon ügyes lesz! :) Érezzétek jól magatokat!
andi1982
 
 
 
 
 


Szia Livi, gratulálok nektek a babához!

Noémi, jó utat nektek! Emese ügyes nagylány lesz az úton!

Én tegnap is hánytam, kezd már egy kicsit elegem lenni ebből. Másnál ilyenkorra már elmúlik, én meg igazán most kezdtem csak belecsapni a lecsóba... Doki szt. elképzelhető, hogy erre a hülye időre reagál így a szervezetem.
Lányoknak elmondtuk Kismaszatot, Borka nagyon megörült, Megkérdezte, hogy mi lesz a neve. Folyamatosan azt kérdezgeti, hogy mikor fog kibújni a kisbaba, meg neki is van a pocakjába baba :) Kincső meg mutogatja a köldököm, hogy ott van a baba.

Én mostam mosódióval, meg mosószódával amíg nem volt 2 gyerek. A foltok előkezelése tart sokáig, egyébként nekem nem volt vele semmi bajom. De amióta 2 kicsi gyerek RENGETEG maszatos ruhát termel, azóta nem mosódiózom. Mosható pelenkával is kacérkodtam, de sztem a lustaság győzött, meg az, hogy így is van, amikor napi 2x mosok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára füles33 2012.06.29 16:02-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


sziasztok Csajok!

livi,
üdv köztünk! :) mesélj picit magadról!

Köszönöm a kedves szavakat tőletek! Anyu már kórházban van, hétfőn műtik. Úgy tűnik nagyon idejében alkapták.

Kicsit aggódom, mert Dávid tegnap este, látszólag minden ok nélkül belázasdott és még mindig lázas. aggódom., nehogy valami olyan vírus legyen, ami árthat a babának.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honeymoon!

Jobbulást anyukádnak, ha időben elkapták, akkor minden rendben lesz! :)

Dávidnak volt már 3 napos láza? 3 év alatti gyerekeknél az okoz hirtelen magas lázat, amúgy semmi extra.
andi1982
 
 
 
 
 


Andi, én mosószódával és ecettel mosok, és nem lesz tőle büdös a ruha, sőt :) Egyébként miért mondod, hogy nem környezetbarát? Teljesen lebomlik. Tök jó, és sokkal olcsóbb. A környezetbarátság meg csak a sokadik szempont volt, az első az érzékeny bőrünk, amit nem akartam tovább terhelni a sok műcuccal.

Livi, üdv itt :)

Noémi, jó utat, érezd jól magad!

Honeymoon, jobbulást. A férjem is tegnap lázas volt, fájlalja a hasát és a fejét... Én is rettegek, hogy nehogy elkapjak valamit... Erre persze most elkezdett fájni a fejem, remélem csak a fáradtságtól!

Hétvégére kinek mi a terv? Én holnap barátnőkkel találkozom, vasárnap anyukáméknál ebédelek (most ünnepeljük a szülinapom). Férjem nem lesz itthon a hétvégén, mert körbefutja a balatont (csapatban). Én az éjszakai fentlétek, meg a kényelmetlenség miatt nem akartam menni szurkolni-kísérni, de szar is lesz itthon egyedül :((

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Barátnőm is ecettel öblít, én nagyon érzem a ruháin. Neki fel sem tűnik,mert ő már megszokta. Mondjuk én eleve nem bírom a szagát, megfájdul tőle a fejem.
Úgy értettem, hogy amíg le nem bomlik, az ecet sem környezetbarát.
Lehet, hogy nincs igazam, de mint mondtam előítéletes vagyok az ecettel. :)
Egyébként abszolút támogatom a bőr-, és környezetbarát szereket, pl. nagyon jó mosógélt készített a barátnőm. Natúr kozmetikumokat is készít, azokat is szeretem. Folttisztítónak meg tökéletes a nátrium-perkarbonát.


A hétvégén mi is kicsit magányosak leszünk, mert a férjem legénybúcsúztatóra hivatalos. Én is mentem volna a leánybúcsúztatóra, de a bébiszitterem (húgom) ma utazott el egy hónapra Németországba. Szóval valószínűleg a lakásban próbálom majd átvészelni a kánikulát... Illetve jönnek valamelyik nap a keresztlányommal hozzánk.
andi1982
 
 
 
 
 


A száraz ruhában semennyire sem érezni az ecet szagát, sőt, már teregetésnél sem. A férjem a szobából kiszúrja, ha ecetessel takarítok a fürdőben stikában, de ő sem érzi, őt sem zavarja. Mondjuk én teszek vagy egy pici finom illatú öko mosószert, vagy illóolajat hozzá. Egyébként ha érezni rajta az ecetet, akkor valszeg szar a mosógépe, és nem öblíti ki rendesen a ruhát. Amúgy én azt nagyon szeretem, hogy nagyon finom puha minden és a színüket is baromi jól tartják. (Így mosok én pontosan: http://justff.blog.hu/2012/01/15/oko_mosas_szerintem)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!!!

Füles: kitartás 1-2 hét és vége ennek a korszaknak!!!!

Honeymonn: Gyere majd mi van anyuddal!!Dávid jobban van!?!

Viki: jó barátnőzést mára holnapra meg jó szülcsinapozást szülőkkel :wink:

Livi: üdv köztünk Bdana és Én meg Te egy idősek vagyunk!!!Miyen volt a 12 heti uh-d!?Nemére tippeltek!?!

Én is jól elfáradtam ezen a heten mindig volt valami program...most pihi :lol:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Honey, gondolok majd hétfőn anyukádra!
Jobbulást Dávidnak!

Noci, köszönöm, aranyos vagy. Én is ezzel biztatom magamat:)

Mi du. a nővéremékhez megyünk, szintén szülinapi buliba. Holnap meg megyünk a lányokkal 1 hétre a nagyszülőkhöz picit nyaralni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Szia Noci! Tényleg egyidősek vagyunk? :roll: Ezt jó hallani!

Sajnos a 12.heti UH- csak a hátát mutatta, sajnos nem tudtuk megszemlélni mi van a lába között/vagy mi nincs.....

Júl. 13-án megyünk legközelebb akkor csinálják az AFP-t is és akkor remélem fény derül a nemére :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Szia Lívi!

Üdv köztünk! Hallom egyidősek vagyunk és neked is első baba :wink: Nekünk is! Az a jó, ha jól érzed magad, én is halálra paráztam magamat az első két hónapban, hogy nincsen semmi tünetem, mostanra kicsit megnyugodtam, mert ahogy Viki is írta, ha valami baj lenne annak lennének észrevehető tünetei: Vérzés, görcs.....

Nahh meg egyetértek azzal is hogy az élet nálam most UH-tól UH-ig tart :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana, Livi: nekem is első baba :lol: :lol: :lol:

Bdana: 13-án afp vv lesz és uh ra is mész aznap!?!!
Jujjj de kiváncsi vagyok mi lesz :wink:

Én 9-én megyek uh-ra az már majdnem a 15 hét lesz :wink: Nagyon várom :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Viki!
Nem tudom miért érzem rajta, valami nagyon fullos gépe van pedig. Az illóolaj jó ötlet. Anyukám régebben mosás előtt áztatta ecetesbe a fekete ruhákat, hogy tartsa a színét.
andi1982
 
 
 
 
 


Hát nem tudom, attól, hogy drága, még nem biztos, hogy jó :)

Pl sokan ugye mondják, hogy ők a színes ruhát csak folyékonnyal mossák, mert különben foltos marad a mosóportól. Nekem ezzel a mostani géppel még sosem fordult elő ilyen, pedig ez a 7 évvel ezelőtt az auchanban legolcsóbban kapható, török gyártmányú akciós mosógép (amúgy eddig komolyan a legjobb, amit használtam :) ). De amíg otthon laktam, valóban állandóan ez történt, pedig anyuéknál egy egyben mosó-szárító whirpool volt. Szóval mittudomén, hogy mitől függ. De normális esetben nem maradhatna szerintem a ruhában semmi, se ecet, se mosószer. :roll:

Csajok, én ma elérte a 12. hetet :) Tök boldog vagyok. Viszont azt hiszem, hogy a rosszullétes korszakból átnyergeltem az érzelmi hullámvasutasra... Ma egész délután megállíthatatlanul bőgtem, amiért ma este egyedül vagyok itthon :roll:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Én még csak a 11. hetet értem el, de a rosszullét is meg van és az érzelmi hullámvasút is elérkezett már. Most azért fakadtam sírva majdnem, mert a férjem autó nélkül ment el legénybúcsúztatóra és azért nem jött haza vonattal időben, mert megbeszélte valakivel, hogy hazahozza picit később. Ebből persze órák lettek és ráadásul csak egy darabig hozzák el, mehetett apám érte. Lehet, hogy hülyeség, de nagyon kiborultam ettől...
andi1982
 
 
 
 
 


Tényleg hülyeség :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


andi,

még nem volt neki 3 napos láza. úgy tűnik most sem az volt. mert a láz már elműlt , de pöttyök nincsenek. Szóval passz mi volt ez.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey, lényeg, hogy jól vagytok!

Lányok, én éjszaka olyan rosszul voltam, úgy megijedtem, arra ébredtem, hogy iszonyat melegem van és hogy annyira rossz a gyomrom, hogy valahol ki fog jönni belőlem, de nem akart, úgyhogy a fürdő padlóján fetrengtem egy darabig, aztán elkezdett rázni a hideg, visszamentem az ágyba... Úgy elkezdett görcsölni a hasam, de az egész, nem tudtam megállapítani, hogy a gyomrom, vagy a méhem :roll: Nagyon félelmetes volt. Aztán végül a gyomrom volt, mert ki tudtam menni wcre, és utána megoldódott a probléma, el is múlt a hasfájás... De azért már rémeket láttam, persze egyedül voltam itthon :roll: Úgyhogy most olyan vagyok, mint egy jól legyengült mosott sz*r :cry: Mondjuk legalább a lényeg, hogy nem történt semmi baj, valamit nem bírhatott a gyomrom, amit tegnap ettem, vagy ezt a nagy meleget. Igyekszem ma helyrerázódni.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!!!

Ki hogy bírta hétvégén ezt a meleget!!??És ma!?

Mi a telken voltunk...férjem medencézet...én napoztatam a lábamat...és végre be lett festve a hajam 3 hónap után... :lol: Nagy meg váltás :lol: Épel is felejtettem mennyire szeretem ezt a barna hajszínt :wink:
Tegnap kicsit Marci is voltam...ugy látszik én is mint Viki és Andi
érzelmi hullámok között ingázom.
Ugyan is le van árazva az a szekrény amit a babának akartam...és kčp ferj közölte most ez a legrosszabb időpont na ettől falra tudok mászni :x :evil:
Mert hogy fusson ki a hitelük ebben a hónapban...és egy tartozásunk van rendezzük, illetve uplakas festés újítás...ok...de anyukám fel ajánlotta szívesen add...erre csak forgatta a szemét... :x
Én ma ebben a hőségben ki sem teszem a lábam az is biztos...
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Jobbulást mindenkinek, aki rosszul volt a hétvégén, biztos a nagy meleg is közrejátszott benne.
Van valakinek mobil klímája? Tapasztalat? Split klímát nem tudunk beszerelteni, mert régi a ház, kültéri egységet nem engedélyeznek.

Mi strandoltunk a hétvégén, nagyon jó volt, én is végig a vízben voltam, remélem nem lesz semmi bajom. Ezt a meleget nem bírom máshogy. A héten megyünk a tengerre, úgyhogy egy hétig megint a vízben leszek...

Szombaton pedig elmentem egy kötős-horgolós találkozóra, nagyon szuper volt, 2 kismama is votl rajtam kívül, a gyerekekre addig a férjem vigyázott. Nagyon hálás voltam érte, mert ha eljönnek, akkor egy sort sem haladok:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


A mosószódát nem próbáltam, csak a mosódiót, azzal semmi gondom nem volt, viszont csak minden második mosásnál vetettem be, mert imádom az Ariel illatát. Öblítőt 6 éve nem használok, nem is hiányzik.
A macera az, ami visszatart a mosódiótól (hányszor mostam vele, ott is elvesztettem a fonalat..), de olcsóbb, mint a mosószer, amit egyébként használok.
Az Ariel tényleg szinte minden foltot kihoz, ez a legjobb szer:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


oui! nekünk van mobilklímánk, ha nem lenne, már nem élnék.
andi1982
 
 
 
 
 


Andi milyen márka? Most nézegetem, gőzöm nincs, milyet kell venni. De elpusztulunk a lakásban, pedig régi téglaépület.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok,

Köszönöm szépen Mindenki kedvességét!!!


Egy kicsit magamról:
Kb. 6 éve Budapesten élünk a párommal. Vidőkről költöztünk fel Pestre a kilátástalan munkanélküliség miatt. Azóta nagyon jól elvagyunk itt, mind a ketten találtunk megfelelő állást. Jelenleg informatikusként dolgozom, a férjem egy autóvillamossági cégnél. Tavaly összeházasodtunk és boldogan várjuk első csemeténket :)

7vége: A hőség ellen, hétvégén a balatonra menekültünk, mit mondjak, a vízben volt a legjobb.


honeymoon: Szorítunk édesanyád egészségéért!! Írj, hogy mi történt.

noci85: Köszönöm :) Két héttel ezelőtt már voltam ugyanitt, de az orvos bunkó módon közölte, hogy nem is akkor kellett volna jönnöm, hanem később, és én ezt miért nem tudtam. Mintha én állítottam volna ki a beutalót... pfff... azért mert a nőgyógyász nem tud számolni ahová kerültem még engem csesz le. Na és ezért egy kicsit féltem a pénteki vizsgálattól, de Hál' Istennek, most sokkal kedvesebb volt és nagyon alaposan megmutogatott mindent, a nemére tippelni nem tippelt, szóval ez nálunk még titok marad :)
CRL: 72 mm BPD: 20 mm

bdana: Már ilyen hamar lesz a következő vizsgálat? AFP a vérvizsgálat lesz?


És mivel mindenkinél megcsodáltam a szép vonalzókat, hát én is csináltam :)

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok,

Üdv: Lívi

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
livike29
 
 


Livike, milyen jó, hogy így alakult, hogy mind a ketten elhelyezkedtetek. Olyan nehéz ez mostanában!
Az Istvánba jársz? Én is oda, és ott is szültem a második lányomat.
Ki az orvosod?

Kép
Kép
Kép
oui
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: