Új privát üzeneted érkezett!

Az utolsó két hozzászólás előtt kezdtem írni. Így már kicsit értelmetlen a füldugós megjegyzésem. :? :)

Konkri, nagyon hasonlóan gondolkozunk, lehet, hogy ezért volt ilyen természetes az első találkozás. :) Mondjuk nekem szenes vasalóm nincs (nem sikerült beszereznem), így nálam régi kotyogósok vannak a polcon. :) Jók a linkek!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Galex: idáig csak a szokásos természetes dolgokkal próbálkoztam, Cvitamin, méz, gyümölcsvel koncentrátum, fokhagyma és társai, de csak nem sikerül legyőznöm ezt a fránya kórt. Jó ötlet a homeopátia. Utána is nézek, mit lehetne erre szedni. Vagy van esetleg valami javaslat? Én ebben nem vagyok otthon annyira....

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Rizsmike! Az a helyzet, hogy mi sem vagyunk nagyon homeopátiások, de ilyenkor csak azt lehet. A gyógyszertárban biztos tudnak segíteni, hátha jobb lesz!

Konkri! Ki van zárva, hogy azt mondják nem tudod kihordani. De elég valószínű az ágyban fekvés szerintem is. Ha minden kötél szakad és nyílik a méhszáj, max összeöltik neked is. Nyugi attól doki a doki, hogy megoldja a problémád! Szorítunk!!!!

Barbazso!
Még Alex születésekor mondta nekem valaki, hogy a 2 szülő születési súlyának az átlaga lesz a baba születési súlya. Nálunk ez totál bejött. Én 2550-el, a párom 3000-3100 között született és Alex 2770gr lett. És bevált az ismerősöknél is.
Ezekután mindenki számolgasson, kíváncsi vagyok!!! :D
Szóval nekem 4 napos császárheggel még el kellett mennem rucikat venni Alexnek, mert még az 50-es is nagy volt rá, mi pedig 56-ossal készültünk :D (apafejnek nincs jogsija, és amúgy is babázni akart addig is) De nagyon imádtam, hogy ilyen pici volt :D

És igen, szerintem a terhesvitamin sem mindegy, hogy milyet szedsz. Én akkor is és most is az Elevitre esküszöm. És sem híztam sokat tőle (12kg) és Alex sem puffadt fel. Volt olyan csaj régen a kórházban, akinek 6 kg-os gyereke lett a Gravidától... :roll:

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 

 
 

Konkri! Mi volt?????
Manooka merre vagy, ezer éve nem láttunk!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Babakocsi
Én ilyent néztem...
http://www.engelundbengel.com/Kinderwag ... -Twin.html

Emmami
Sok olyan dolog van, amit szabadon lehet enni. Az nem jó, ha éhes maradsz!
Egyébként, nem kevés az a 160g CH! Csak a rendszerességet kell megszokni, és azt, hogy úgy válogassad össze a CH-tartalmú kajákat, hogy azok inkább lassabban emeljék a vércukorszintet... meg lehet szokni! Én szinte egész életemben ezt csinálom/csináltam!
Ha kérdésed van, szívesen segítek!

Sti
Helyesek a lánykáid! :lol: :lol: :lol:

Konkri
A stressz okozhat izomgörcsöket! Próbálj meg kicsit lazítani!

molly80
 
 


Én olyan nyugodt vagyok, mióta kiderült, hogy most sikerült a lombik... most igyekszem a terhesség minden percét inkább ÉLVEZNI!!!!! :lol:

molly80
 
 


Helyes Molly, csak így tovább! :lol:

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Elszállt amit írtam... ááááááááááá

Most kezdem előről..:

Galex!

Nálunk ugye donor van, tehát nem tudom a súlyt nézni, de ő is nagy lehetett, mert én 3700 g és 60 cm-el születtem, Jami 8 hónapra 3020g és 53cm-volt :)

Jamival Elevitet szedtem, és nagyon meghíztam, most Femibiont szedek... meglátjuk.

Rizsmike!

Menj el orvoshoz, én is homeos cuccokat szedtem, meg Zinnatot is, és már 3. hete vagyok benne... Most már "csak" az orrom folyik és köhögök... Mondjuk neke ráment a hugyutakra azért kellett a Zinnat... attól meg hüvely gombát kaptam, de sajnos én minde antibiotikumtól azt kapok... :(

Konkri!

Mi volt? Amúgy meg ha nyílnál és így félsz a nyílástól, mirért nem beszélsz a dokival, hogy varrjon össze? Az egyik barátnőm is így hordta ki a fiát, és most a tesónál is össze fogják varrni, mert volt már hogy ikreket veszített el a 20-22. hét környékén emiatt...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Ja és ami lemaradt az ismerkedős sztori, szerintem az enyém a legjobb :) Bementem a spermabankba és kértem egy apukát :) Akiket felajánlottak az nem tetszett, mind magyar (ami tök jó lett vona) de testépítők voltak, így mondták, hogy kicsit drágábban van Dán, így lett a mi apukánk egy Dán biológus bácsi :) HIHI na jó viccet félre téve tetszettek a szorik, még régen én is álmodtam arról, hogy lesz majd normális pasi az életemben, és neki szülök majd gyerkeket de asszem fordítva vagyok bekötve :) :lol: :oops: Remélem azért egyszer én is megtalálom a párom :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Ma túlestem a 18 hetes ultrahangon. Mivel két hete voltam 4D-n, így végre életemben először totális nyugalommal mentem erre az ultrahangra. Hát kicsit előre ittam a medve bőrére...
Kezdődött azzal, hogy alacsony lett az AFP-m. Alacsonyabb, mint Annával és Bencével, most sikerült egy 0.74-es értéket produkálnom. Ez önmagában még határértékhez közeli érték, tehát nem vészed, de találtak a szívénél is valamit (ezt 2 hete nem vették észre), hyperechogen papilláris izmot. Kérdeztem az uh-s dokit, hogy ez mit jelent, de azt mondta, hogy ez csak egy izmocska.. Minden esetre a "csak egy izmocska" miatt genetikai konzíliumot javasolt.
Lemásztam a dokimhoz, hogy mit is mond minderre.
Kiderült, hogy ez a papilláris izom Down-os babáknál fordul elő. Ehhez itt van ugye az alacsony AFP, innen pedig egyenes az út a Barossra genetikára, majd pedig amniocentézisre...
Hétfőre kaptam időpontot a konzultációra, és ,ha hozzájárulok, szerdán csinálnak magzatvízvételt..Megkérdeztem a dokimat, hogy ő mit tenne , azt mondta, ő levetetné a magzatvizet.
Szóval így állunk most,van egy jó kombinált tesztem, szuper 4d-m,amikkel kitörölhetem a valagam...

Este visszaolvasok, de most kissé zaklatott vagyok...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági!

Nagyon sajnálom, de én a helyedben még bekönyörögném magam az Istenhegyire, hogy ott mit modnanak, még talán ha elmondod mi van megnéznek... Nem szeretném a SOTE II.-t ledegradálni, de sokszor néztek már félre dolgokat. A bizots az Istenhegyin a dokim és Hajdú Krisztina... Érdemes lenne ott is megnzetni... Annyira sajnálom. Gondolok rád, és minden rendben lesz... :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch:
Sajnos nincs most kapacitásunk az Istenhegyire..): Bencével ezt tettük, de most fizettük ki Anna 40 ezres szemüvegét, szóval nem bírja a pénztárcánk..Az I-esen Hajdú Júlia csinál szívultrahangot, ő nagyon profi, Annával is ő csinálta. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy baj lenne! Van gyönyörű orrcsontja, én is láttam. A gerince nagyon szép, tarkóredője is, kombinált szuper lett. Én maximum azt tudom elképzelni, hogy lukas lehet a szíve, mint a bátyjának.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági!

Hajdú Júlia is nagyon jó állítólag, akkor jó helyen lesztek... Reméljük "csak" annyi van mint amit gondolsz...
Nálam sincs túl nagy keret, de mivel nekem a dokim csinálja, így kifizetem a 15.000 Ft-ot... Egy hét mulva megyek remélem minden rendben lesz...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Mágnes!
Ne aggódj! A kombinált teszt sokkal modernebb vizsgálat, mint az afp! És azt is csodálom, hogy a 4D-n, ahol sokáig pásztázzák a bébit nem találnak semmit, ezzel szemben a SOTE II-n a 2 perc alatt meg igen? Hm... fura
Nem akarom elbagatelizálni a dolgot,de lennének kétségeim.
Nekem volt amniom Alexel Nem kellemes, túl lehet élni. Abban csak az a szar, hogy 4 hetet kell várni az eredményre :(
De reméljük a genetikán nem látnak majd semmit! Nagyon szorítok!!!

Witch!
Igen, ez a megismerkedős sztori nálad furán jött ki, de szerintem neked kell a legbüszkébbnek lenned, hogy itt vannak neked a manók!!!!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


:( Ez nem jó hír. Bencének lyukas a szíve? Én sok Down-ost ismerek, és kb 90%-uknak lyukas a szíve, talán azért is ilyen óvatosak a dokik. És belemész a magzatvízlevételbe? Ha kiderülne, hogy Down-os, akkor nem tartanátok meg? Nem hiszem, hogy beteg, ha a többi eredmény jó lett. ;) Amúgy egy ilyen baba áldás a családok életében. Nem hallottam még olyan emberről, aki megbánta volna, hogy megtartotta. DE Meglepi baba biztos egészséges!!!! Az AFP annyira nem megbízható!!!
Én is Hajdú Júliához megyek szív UH-ra. 23-án.

Witch, a te sztorid a legkalandosabb! :lol:

Rizsmike, háziorvosnál voltál? Nem ijesztgetni akarlak, de én vigyáznék, nehogy komolyabb baj legyen belőle. Inkább antibiotikum, mint valami szövődmény. Nem kéne híradót néznem, a múltkor tökre kiborított, hogy az a várandós nő meghalt középfülgyulladásban. :( Amúgy én is a természetes gyógymódok híve vagyok (főleg az illóolajos gyógyító szereket szeretem), de egy ilyen elhúzódó betegséggel már inkább orvoshoz fordulnék. Stodalt amúgy mindenképp ehetsz, az mindenfajta köhögésre jó.

Galex, férjem nem tudja, mennyivel született. :? Majd megkérdezem anyósomat, de ha jól emlékszem, bőven 4kg alatt, így az átlag már nem jön ki 3,74-re.
Én femibiont szedtem akkor is és most is, viszont akkor nem éltem még annyira egészségesen (most Samu miatt rendszeresen eszem, és kívánni is az egészségesebb kajákat kívánom, meg hát főzök rendszeresen, amit a magam kedvéért nem tettem meg), és akkor ilyenkorra már vagy 6kg-t felszedtem, most meg még 2-t sem. Viszont Samu minden UH-on napra pontosan akkora volt, mint amekkorának kellett lennie, ez a baba meg nagyobb egyelőre. :? Nem mintha a baba súlya 18 hetesen túlzottan befolyásolná a kismama súlyát... :D

Molly, nagyon tuti az a babakocsi, biztos szeretni fogod. A csomagtartóba befér? :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barbazso:
Igen, Bencének kamrai sövényhiánya van, kontrollra járunk, de még nem változott a luk mérete.
Ha Down-os lenne, nem tartanánk meg, bármennyire is fájna a döntés. Én elhiszem, hogy nem bánták meg, akik megtartották, de egy Down-os babát/kisgyereket felügyelni kell, segítségre szorul, nem tudhatom előre, hogy az enyhébb változatát kapjuk a sorstól ,vagy a durvábbat. Egyikünk állása megszűnne, 3 gyereket egy fizetésből eltartani, pláne ezek közül egy beteget lehetetlen. Valószínűleg (sőt biztos) elveszítenénk a lakásunkat, a pénztelenség felőrölné a kapcsolatunkat. Ráadásul ki tudja, meddig élünk, nem teszem ki az egészséges gyerekeimet annak, hogy a beteg testvérüknek ők viseljék gondját. Biztosan megtennék, de ők nem kapnak választási lehetőséget, tönkretenném az életüket.
Nekükn nincs kapacitásunk beteg gyermeket nevelni. Sem érzelmileg, sem anyagilag. Talán más lenne a helyzet, ha máshogy állnánk , de a mostani helyzetben , és tekintve, hogy nem első baba, nem tartanánk meg. Lehet, hogy sokaknak megvan a vélemyük ezért rólam, és nem értenek egyet, de én vállalom, szerintem így tudok felelősségteljes Anya lenni, gondolnom kell a másik kettőre is.
Az amniot, éppen ezért, ha felvetik, bevállalom, bár rettegek tőle.. :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes írok privit!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Én alapból az élet híve vagyok, inkább a nyílt örökbefogadás mellett döntenék, de nem ítélek el senkit, aki másképp dönt. Mindenképp nehéz így is, úgy is. :?
Ezen a fórumon nem lesz beteg baba!!!
Tényleg 4 hét az eredmény?! Sürgős esetben nem tudják gyorsabban megcsinálni??? (Egyáltalán semmi információm nincs az amnioról.)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Én is az élet híve vagyok, (nem véletlenül nem döntöttünk máshogy,amikor a körülmények ellenére becsusszant Sománk), de nem minden áron. Vannak helyzetek, amikor a sors felülbírálja az elveinket.
Hát ezen a 4 hetes eredményen én is megdöbbentem kissé..Azt hittem, hogy 1-max. 2 hét, és megérkezik az eredmény... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Tényleg, Hajdú Júliához mikor mehetsz? Szerintem már ő meg fog nyugtatni, mert tényleg egy profi, és tuti látná, ha valami betegsége lenne. Azért a legtöbb értelmi fogyatékosságnak van már UH-on látható jele is. Nagyon drukkolok, hogy minél hamarabb megnyugtasson egy profi szakember! ;) Azért a 4d és a kombinált teszt nagyobb súlyú szerintem, mint az afp meg az izmocska a szíven.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Egy meglepi baba nem lehet beteg!!!! ;)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Nem tudom, mikor mehetek, hétfőn szerintem csinálnak egy sima uh-t (Bencével is ez volt), aztán szerintem még az amnio előtt kellene szívuh, tehát remélem ,hogy még hétfőn sort kerítenek erre.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ma voltam én is okinál, jövő héten afp.

Nem sikerült még visszaolvasni, holnap megteszem, csak Mágnes miatt írok gyorsba még!!!!

Az én dokim szerint az Afp elavult és hülyeség is már, nem mér pontosan, csak kötelező! A szív problémát az Afp nem mutatja ki, hidd el, tapasztalat, azt csak a zsív ultrahang. A keresztfiam súlyosan szívbeteg, priviben szívesen leírom a történetét, Bibu lukas szívvel született, 1,5 éve lett egészségesnek diagnosztizálva. Nem tudom ti hova jártok Bencével, mi a Heimbe, de erről is írok szívesen neked priviben, ha gondolod! Fel a fejjel, tutira nincs gond, nekem jó pár barátnőmnek lett rossz Afp-s, de tökéletes kombinált eredménye és egészséges babája!
Ugyanúgy gondolkodtunk a beteg baba kérdésről. Nehéz lenne, mindent megértek, mi ezt megbeszéltük már a legelején, amikor 8hetesen akkora volt, mint egy 5hetes petezsák. De látod, kutya baja, bár a szív részen parázok, nekünk arra 25% az esély és pont azokban a hetekben volt lázam, hasmenésem, hnyásom, mikor ezek alakulnak ki. :?

Ne haragudjatok, holnap jövök, csak ma hulla vagyok!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


sti:
Nem az AFP mutatta ki a szív problémát, hanem a 18 hetes genetikai uh..Az AFP -n nem is akadok denn, mert énsem tartom sokra :cry:
Bencével a Rókus kórházba járunk a gyermekkardiológiára.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sti!
Te sem tudsz semmit Konkriról? Aggódom...

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Bocs, hogy csak olvasó üzemmódban vagyok még mindig; de egyszerûen nincs erôm írni (férjem még 2,5 hétig Indiában van).


Mágnes: Nílánál is 2 helyen találtak hyperechogen izmot + a magzatvízem jóval több volt az átlagosnál a 18. héten; rám is rámhozták annak idején a frászt ugyenezzel...MI is mentünk Hajdú Júliához (az amniot én nem vállaltam be, mert 3 év kôkemény küzdelem után fogant Níla, és a mai napig ôrzôm a papírokat, hogy nem lehet gyerekem :lol: )...Hála Istennek Níla makkegészségesen született, és a 20. hétre már fel is szívódott az egyik hyperechos izom.

Szerintem sem lesz semmi baj, ez a 2 dolog összeadódva (rossz AFp); sem feltétlenül jelez bajt.

Én meg most azzal küzdök, hogy baromi gyakran kell pisilnem (van, hogy 10 percenként is), mondjuk sokat is iszom, de akkor is... Éjjel is kb. 2-szer kell kimennem /meglógnom Níla mellôl. Felhívtam a szülésznôt, és kérek a héten egy vizeletvizsgálatra beutalót. Szerintem nem fáztam fel; (nem csíp a vizeletem, vagy ilyesmi), de olyan mintha már most nyomná a baba a hólyagomat.
16 héten normális ez? Másnak is van ilyen?

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Mágnes, és Bencének mit mondanak? Maradhat így, vagy műteni kell majd? Tudjátok, mi nevelünk (anyuék) egy állami gondozott Down-kóros lányt (már 22 éves), és amikor 10 évesen hozzánk került, már nagyon rossz állapotban volt a szívével. Az otthonban kb hagyták volna meghalni. Szóval azzal kezdtük, hogy szívkórház, műtét... Vele ide járt anyu, itt műtötték, remek szakemberek vannak ott, és nagyon kedvesek voltak. http://www.kardio.hu/ A műtét közben derült ki, hogy sokkal több luk van, mint azt az uh-okon látták előtte. :( Azóta makk egészséges szerencsére. Mármint a szívével. :)

Maci, ez az izom fel tud szívódni? Fura, hogy erről nem is tájékoztatnak a dokik. Szerintem néha nagyon rá tudnak ijeszteni az emberre tök fölöslegesen. Egy kismamánál ez főleg gáz. :?
Én már nem pisilek annyit, mint az első harmadban. Nem elég gyors segítségnek, ha a védőnő megnézi tesztcsíkkal? Vagy az nem mutat ki túl sok mindent? Tényleg, most új védőnőhöz kerültél? Gyerekorvost is váltottatok? Vagy annyira nem költöztetek távol az előző helytől?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Konkri, hogy vagy? Mi volt a dokinál???

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Annyira boldog vagyok, tegnap este szóltak, valószínű vasárnaptól mehetünk a házunkba, illetve előtte kifestünk, szóval jövő héten költözünk, az tuti!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
De ezért ma párom összerúgta ismét a port az albi tulajával. Na sebíj, rá fog erre Ő még fázni. És amúgy úgy hígyjétek el, hogy a férjem egy tök nyugis ember, aki kiabálni nem is szokott. (áááá, hogy kell írni a higyj szót???Így, nem???akkor miért írja ki, hogy nem jó??? :evil: :evil: :evil: vagy már tényleg analfabéta leszek????? :oops: )

Konkriról én se tudok, remélem; hogy minden oksa vele.

Witch, jó volt az ismerkedős sztorid!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Molly, nagyon szupi kis babakocsi

És tessék a mi ismerkedős sztorink se túl romantikus....:
7és fél éve egy szórakozóhelyen találkoztunk, ahol nem voltunk már épp szomjasak, Apa már nem állt a lábán. A 3nap múlvai randira úgy mentem el, hogy azt se tudtam hogy néz ki. És sűrűn esett a hó és sapkában volt, majdnem elmentem mellette. Azóta lassan 4éve összeházasodtunk és amint tudjátok 3-askát várjuk. A mai napig szerelmes vagyok belé és tudtommal Ő is. Sok szaron mentünk már át, nem fogom tagadni és a középső születése utáni nyáron el akartunk válni, de sikerült megbeszélnünk (nem megcsalás, hanem konkrétan a fáradtság és a gyors gyerek vállalás vol túl nagy falat). Ennyi rólunk!!!!

Köszönöm a csajok dicséretét, majd teszek föl egy frissebb képet, de a kis gépem üzemel, amin nincsenek újak, plussz a gyerek eltörte a fényképezőm. :cry:

Na, megyek, tanulnom is kéne + csomiznom is, sehol se állok, mert egy lusta disznó vagyok... :roll: Ja, meg mára tervezem az utsó takarítást, hiszen hétvégén már nincsenek itt a csajok, a dobozoláshoz meg nem kall patyolat tisztaság....vagy gáz vagyok???? :shock: :oops: :oops: :oops:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az aggódást!

Először is: Ági, remélem nincs semmi baj! és tuti hogy egy meglepi baba nem lehet beteg! ha volt orr csont nem lehet baj! szorítok értetek!

Én: na tegnap voltam- jó soká jutottam be, mert előttünk hívták be a 4 kész nst-st hogy ne várjanak még (én 3 ra mentem, ők meg tán 1 óta ott voltak, doki is 3ra jött)

szóval, kézzel nem nézett meg ott, mert vett le citot és gondolom nem akart még ezzel is piszkálni, így is éreztem utána a mintavét helyét. uh: ugye voltam pénteken is, ahol a doki (akit mondjuk egy baleknak tartok) azt mondta lepényem hátsó falon, nincs méhszájon (azt mondta mit riogatnak ezzel) ... na ehhez képest lepényem mégis mellsőfalon, hát persze, hát érzem, hogy ott van jobb oldalon, mivel Rozi csak bal oldalon fityeg ÉS placenta bilovatam van (tehát kettős lepény), ami majd vagy összébbforr vagy nem, egyik fel méhszájon van, ami vagy megy a többi része után vagy nem... és LÁTTAM, doki szépen megmutogatta, ott volt a két placsni. szóval ha így marad akkor császár... bár örültem volna egy vágás nélküli szülésnek végre, talán megúsztam volna a gátat 3.ra. szóval méhszájam kézzel nem nézte meg, de uh-n ott vizslatott... mindegy, most nyugi vagyok egy darabig, 4 hét múlva megyek újra. akkor már a fél időt elérjük így nyugisabb leszek. most talán a magnerot is segít 3*2-t szedek most egy nap, ahogy a papír írta, hogy első héten így legyen... azért ez ló adag 3000mg magnézim, eddig 1200 volt a legtöbb. a dolgaim visszább veszem. majd lesz valami.
ja dokim 3000es méhszájat írt be, de tuti nincs már annyi, ha varrnának is csak 20 hét környékén, addig még csak nem hagyom el ezt a csomagot, még egy kiló sincs,úgy gondolom most ha most elhagynám, akkor sokáig úgy se húznám másként se. na a lényeg: szú-szá-szú-szá, nem fáj, nem feszül, nem keményedik, lassú leszek mint a lajhár oszt kész. kihúzzuk ameddig lehet!

most készülök a férjem 40. szülinapjára... de csak lightosan!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


barbazso:
Nem kell műteni,szerencsére nem nagy a luk.
Igazából nem tudnak semmi érdemlegeset mondani, mivel viszonylag ritka helyen van a luk a szívén, doki nénink azt mondta (házidoki), hogy a praxisában Bence a második gyerek, akinél ez a fajta szívprobléma előfordult. Azt mondták, bármikor benőhet, de az is lehet, hogy sosem fog .Szóval nesze semmi fogd meg jól... :cry:

Nagyon szép dolog Anyudéktól, hogy nevelnek egy Down-os gyereket(mostmár felnőttet).

Konkri:
Örülök, hogy rendben vagytok, pihenj sokat, mostmár legalább tudod, hogy miért érezted olyan furán Rozit.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mágnes
Én a magam megnyugtatására megcsináltatnám az amniocentesist. Nem olyan brutális, mint ahogy sokan gondolják!
Nekem a biopszia se volt olyan rémisztő! DE... legalább tudom, hogy nincs genetikai betegsége a babának!

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Sti, ez szuper!!!! ;) Azért vigyázz a dobozolással, pakolással, emelgetéssel! Csak óvatosan. :)
Higgyétek, így kell írni. :)

Konkri, ilyenről sem hallottam még. :? Hát akkor max a lepény egyik fele akar kipottyanni. :) És a köldökzsinór melyik félhez csatlakozik? Ugye nem az alsóhoz? :?

Mágnes, én is hallottam, hogy be is nőhet az ilyen luk, ha nem túl nagy. Hátha! ;)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Konkri, de jó, hogy rendben vagytok!!!!!!!


Barbazso, basszus, tényleg!!! Tudod mennyit törpöltem ezen?????? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: ááááá, egyre hülyébb leszek, még csak szerencse, hogy 3-at terveztünk be.... :wink: :roll:

Ja, nem írtam, hétfőn Afp. Blőőő, reggel 7.45ig oda kell érni. Aj, vagy 6.45-kor legkésőbb el kell indulni...Mit csinálok a gyerekekkel?! :cry: Ha Bkv-znom kell, akkor meg 6kor. De az meg durva lenne, és vagy 10 lenne mire hazaérek. :cry:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Bocs, hogy elmaradtam, de vendégeink voltak... megtörtént a nagy családi bejelentés, hogy nem csak egyszerűen kismama vagyok, hanem 3 baba fog hozzánk érkezni! Volt nagy ledöbbenés!

PIC
Nekem fontos, hogy olyan helyen szüljek, ahol van PIC. És az országban az egyik legjobb (talán a leginkább baba-mama barát) a DOTE-n van :lol: :lol: :lol: :lol:
Bár bízom benne, hogy nem nagyon lesz rá szükség!

Konkri
Ha én ki tudok hordani 3 babát, akkor neked nem lesz gond eggyel!!!!
Egy kicsit lazíts! Valami stresszcsökkentő technikát kellene megtanulnod! (pl. autogen tréning)
A stressz csökkenti a lepényi keringést!!!! Izomgörcsöket okozhat!!!!!

Vitamin
Én kissé szkeptikusan fogadom azt, hogy attól lenne nagy a baba. Arra nincs semmilyen vizsgálat, hogy az adott terhességnél mi lett volna ha nem szedi anyuka a vitamint! :?
Ezek feltevések... kutatással foglalkozó eszem tiltakozik a találgatások ellen! :oops: :wink:

Molly
Jól néz ki az a kocsi! Lehet, hogy nekünk is valami ilyesmi kellene????
Én is próbálom élvezni a terhességet, bár most hirtelen nagyot nőtt a pocakom! :roll:

Witch
Spermabank :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
http://www.babanet.hu/cikkek/hatszaz-gy ... madonornak
Te nem félsz ilyesmitől?
Drukkolok, hogy mielőbb találj igazi társra!

Magnes
Szerintem, minden rendben van a babátokkal!
Méretei megfelelőek? Combcsont? Arcán, pocakján végtagjain egyéb eltérés nincsen?
Hyperechogen papillaris izom: a magzati szív billentyűit mozgató papillaris izomban hyperechogen területként észlelhető microcalcificatio (meszesedés)
(gyakori UH lelet)

Sti
Csak vigyázz magadra költözés közben!

Vérvételes teszt (AFP és társai)
Engem ilyennel nem nyaggatnak! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Sziasztok!
Mágnes: köszönöm a levelet, itt vagyok. :)
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Witch! Végülis nálad tényleg igaz volt, hogy a nő választ:)

Mágnes! Próbálj ne a legrosszabbra gondolni, bár tudom könnyű ezt mondani. A kombináltam nekem is nagyon jó lett, én holnap megyek AFP-re, kíváncsi leszek...
emmami
Szigethalom
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam,de erőm nincs most reagálni,de ígérem,fogok hamarosan,meg írok ismerkedős sztorit is.

Mindenkinek mennek a drukkok,és ne izguljatok már jobban,mint kellene!A gondolatnak tényleg teremtő ereje van!

A többit holnap.... :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy, várjuk a sztoritokat! :)
Képzeld, Tahiban veszünk nagy ágyat Samunak! :) Már alig várom, hogy átrendezzük a lakást, nálam negyedévente jön egy ilyen inger. :)

Trigemini, fú de izgi lehetett, gondolom, nagy volt a döbbenet. Már ikreket várni is egy csoda, de hármasikreket...! Nagyon érdekes lehet. Lesz segítséged otthon az első időkben?
Tök jó, hogy így értesz ezekhez a dolgokhoz, nagyon megnyugtató, amit Áginal írtál.

Szia Szifla! Üdv itt! :)

Jesszus, Sti, hogy fogsz felkelni?!?

Konkri, szólj ha mész ilyen tréningre, nekem is javasolták. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Trigemini:
A méretei teljesen jók, sőt nagyobb is egy héttel a koránál. Combcsontja is megfelelő, minden szerve rendben van, 4 üregű szív, rekeszizmot láttuk, pocak is rendben. Megmutatták, hogy nézzem, milyen szép az orrcsontja. A tarkóredő is jó volt, a gerince is rendben van. Megszámoltuk az ujjait, mind a 20 megvan.
Bár megfogadtam, hogy nem olvasok utána, de mégis megtettem, és azt olvastam, ez a szívfejlődéssel gyakran együtt járó eltérés, ami a legtöbb esetben felszívódik. Én annyira úgy érzem, hogy rendben van a babámmal minden...

Vitamin:
Annával végig szedtem Gravidát, plusz 4-2 Magne B6-ot a 40. hétig, + Ferro Folgammát és született egy 2800 grammos kislányom, és, hogy tetézzem, még diabéteszes is lettem, aminél szintén nagy babár van esély.
Bencénél a folsavon kívül semmit sem szedtem,azt is csak a 12. hétig, ő 3500 grammal született..
Most vitaminozok

Szifla:
Üdv itt! Mesélj kicsit, hol tartasz, hanyadik baba, stb. :)

Ismerkedés:
A miénk számítógépes, chates ismeretség. Főiskolás voltam, és akkoriban tombolt az IRC láz (ez a chat egyik őse). Ott kezdtünk el beszélgetni, minden féle társkeresési szándék nélkül. Aztán ő eljött hozzám Békéscsabára, majd én hozzá, és rá fél évre eljegyzés volt, aztán 2 és fél év múlva esküvő.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Na megint lemaradtam, de javamra legyen írva, olvaslak titket csak nincs időm írni. Tegnap kontrollon voltunk Jamival így az egész nap elment. Jelentem a csaj BÖLCSIBEN van :) Január óta most először... Meglátjuk meddig bírja :oops:

Macianyu!

Nekem is vannak időszakok amikor sűrűn megyek pisilni... Bár nekem mindig hugyuti kín a vége... Hiába az urológiai műtétem óta ez a leggyengébb nálam...

Sti!

Végre költözhettek :) Azért ez jobb most mint a picivel :)

Trigemini!

Nem félek tőle, mert ugye a mi donorunk dán, tőle 1 adag jött magyarországra azt kaptam én. A többi dániában maradt vagy más országokba ment, így itt csak kistesó a tesója :) Amúgy több cikket olvastam a dánokról, és ott nagyon leszabályozzák, hogy ki mennyit mikor és hova... :) Na meg hát ha félnék se tehetek mást. Tejfölös pohárral csak nem koldulhattam össze az apunak valót :lol:

Emmami!

Az tuti hogy itt én választhattam :) Válogattam is :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsófi: neked ki az orvosod? most sote I vagy II? hogy lehetne hozzá bejutni? magánba jársz? mennyi a rendelés?
csak arra gondoltam, hogy apa itthon lesz szombattól 12 napot és talán elmennék egy másik dokihoz csak úgy...
nem tudom, hogy itt olvastam e timmermann gáborról vagy se, talán ő vkinek orvosa?
szóval ez ügyben fogadnék most infókat.
ja és a sote szülészetről, hogy milyen?
vagy még az áek-ról, azt hiszem ott is van pic.

ha bárki tudna valami spéci nődokit ajánlani Pesten és akkor mondjuk olyan helyről jövőt ahol van pic- bár szándékom szerint nem tartanék igényt a pic-re...
egy vizsgálatra elmennék, ahol mondjuk 15-30 percet vizslatnak, engem, a babát... mert az "sztk" vizsgálat- bár bízok a dokimban- mégis úgy érzem, hogy többre vágyom, több vizslatásra. fehérváron a kórházban meg pl csak kézzel néztek meg be se hívtak az uh-s szobába... pedig mondjuk sztem megnézhették volna, hogy ha fáj akkor amúgy mi van bent, él e a babám vagy mi fene.

a dote is jó és van is kapcsolatom debrecenben csak sajna messze van.
amúgy most nem tudom pontosan, hogy pécs e vagy sem de azt hiszem hogy az- ahol szintén jó a kórház, ahol mondjuk magzatvíz pótlással- elfolyással kapcsolatban értek el nagy csodákat- elfolyt vizet pótolják sós vízzel, hogy húzzák még az időt...

Witch: juhéjj!! Jaminak csak így tovább!

Én tegnap mentem belgyógy, posta, lotyózó, majd gyors vásárolni és megint rotyi vagyok... :( kész. tényleg fontolgatom anyóshoz költözést, csak azért mégis még vagy 4 hónap... és ha bármi vacakul megy ott, akkor meg hazajönni olyan konfliktusos dolog lenne.

Köszi Tirgemini a vígaszt! figyi a lepényemről tudsz valamit, bár direkt nem olvastam utána (placenta bilovata), nehogy vmi hülyeséggel kábítsam magam .) de csak jókat írhatsz :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


ja vitamin: én sem hiszem, hogy befolyásolja a baba súlyát. első két terhességem tudatos volt így előre szedtem.
Marcell: 3450g, Martin: 2940g szerintem Marcu se volt óriás, két nyomás volt, abból az egyik próba.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri:
Timmermann a Sógornőm orvosa, nagyon jó doki, de van két hátránya...
Az egyik, hogy nagyon sokan vannak nála, és a magánba nehéz időpontot kapni.
A másik pedig, hogy a Sote II-n ő külsős orvos, ami azt jelenti, hogy ugyan ott vezet le szülést, de ,mivel nem helyi doki, így semmilyen vérvételt, terhelést és egyebet nem csinálnak meg a klinikán az ő nevével fémjelzett beutalókkal, ill. szülésnél is az osztályvezető orvos felülbírálta az oxytocin adást, és nem adhatott Sógornőmnek, pedig ő bizonyítottan fájásgyenge.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


köszi Ági!
már utána olvastam, de ő nem szimpi.

ha tud vki sote orvost akinek van magán rendelője uh-val (mert úgy látom sok helyen ez luxus) szóval ilyet keresek... ja és bejuthatok jövöhéten talán...
már vizslatom a sote gárdát egyenként...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


ja és nem tudom, hogy a jánosban van e vkinek ismerőse...na még az is érdekelne, bár ott talán nincsen pic, de jó lenne az is...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!

A Dokim SOTE II.-es de szintén külsős viszont van UH-ja :), ő Dr. Lintner Balázs, az apukája János kórházas Dr. Lintner Ferenc :) Érdemes őket is megnézni :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch: tudsz írni az öregről vmi elérhetőséget? én úgy látom ő a főorvos a jánosban.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


bár most nem találom a nevét

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!

Elérhetőséget sajna nem tudok, de igen ő a főorvos :) Nagyon tud, a fiához járok, és ő is profi. Megkockáztatom, hogy sokrétűbb a tudása... Hozzá járok az Istenhegyire. Amúgy szierntem ha felhívod a Jánost biztos megmondják :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: