Új privát üzeneted érkezett!

Én is várom már nagyon,hogy gömbölyödjön a pocakom :D
Vendég
 


Korenka
Merre jársz, izgulunk!

Én a terhesség elején fogytam 2 kilót és azóta ezt tartom. Rejtély, hogyan, mert az étvágyam, háááát, finoman szólva is megnövekedett :) Azért figyelek arra, hogy mit eszem, de két-három napja kifejezetten kívánós vagyok és az esetek döntő többségében édességra vágyom :oops:
(Tegnap gesztenyepürére, ma jégkrémre...:))

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Jó estét! Szeretnék bemutatni nektek valakit. 12 mm és úgy zakatol a kis szíve mint egy gőzmozdony. Hallhattuk is, sőt megnézte a doki és egészséges a szívhangja és a pulzusa. 1 héttel fiatalabb a számoltnál, azért nem találtuk eddig a kis babszemet.
Köszönöm, hogy izgultatok értem!

Kép
korenka
Szár
 
 

 
 

Korenka: húúú,de klassz!
Gratulálok! Akkor most már fellélegezhetsz :D

nagyon béna lehetett az a valaki,aki előzőleg nézte... :?
Vendég
 


korenka, juhhhhéééééééééééééééééjjjjjjjjjjjjj!!! :D

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


luli: Gratulálok!!!! De jó, majdhogynem egyidősek a babák. Én aug.30.-ra vagyok jelölve, mi nagyon szeptemberre hajazunk... :D Én akkor is maradok itt.

Köszi csajok, hogy ennyire szorítottatok, nagyon jól esik.
korenka
Szár
 
 


kisbeeka: Bizony béna. Most ahogy az UH-fej a hasamhoz ért azonnal látszott a kis szarosom a képernyőn. A doki is nagyon aranyos volt. Egyből megismert és már úgy állt hozzá, hogy most már látni fogjuk. Még 4D-ben is megmutatta, de azért azon még nem sok minden látszott. :D
korenka
Szár
 
 


Korenka
Jajjj, de nagyon-nagyon jó hír! Gratulálok Nektek, gondolom most határtalan az öröm otthon!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Korenka: 4D 8 hetesen?? :D :D :D

én úúúgy szeretnék már egy 4D-sre elmenni... :)
Vendég
 


Korenka: ÉLJEN!!!ÉLJEN!!!ÉLJEN!!! Nagyon örülök a jó hírnek!
Erről most az jutott eszembe, még jó, hogy nem tudtam korábban menni, mert akkor én is aggódhattam volna, hogy baj van...
Azért nagyon szuper, hogy te végig ennyire hittél benne, egy pillanatra sem adtad fel a kis babszemedet! És milyen igazad volt!!!

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


addisz: Nagyon nagy a boldogság. Hát lányok totál nem számít, hogy a harmadik, vagy akárhányadik. Ugyan olyan öröm, mintha Ő lenne az első :D:D

kisbeeka: Gondolhatod! Ott virított egy aranysárga kis pöcök a monitorn :D

luli: Hát igen, pont ezt akartam elkerülni, hogy túl korán megyek és aggódok. Ennek még hangot is adtam, erre belefutottam. Mostmár biztos, hogy Jónás-naptár szerint fogant. Az pedig azt írta, hogy ez a kis pöcök fiú lesz! :D
korenka
Szár
 
 


addisz:De édes vagy, hogy máris átírtad a táblát. Én is átírom a vonalzót. Beírnád nekem az Olivér nevet? Szeretnék emlékezni rá, hogy fiút jósoltak.... nagyon szépen köszönöm! :D
korenka
Szár
 
 


Át is kalibráltam a babakocsit. Érdekes ez a vonalzó eddig 8+4 voltam és 207 nap volt hátra. Most 7+3 vagyok és 228 nap van hátra. Nekem egy hét 7 napból áll..... :shock:
korenka
Szár
 
 


Itt a táblázat, benne a 12 mm-es Olivérrel :lol:
[img][img]http://kepkezelo.com/images/ixvo65zhqfufaqx3fmm.jpg[/img][/img]

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


korenka: de eddig, mint már említettem hibás volt a vonalzód. Sőt külön kártelek, hogy javítsd ki, hiszen nem nézhetünk egy híbás vonalzót 7 hónapig. Így innen is szeretnék gratulálni a vonalzó kijavításához. :lol:

AHHOZ MEG KÜLÖN, HOGY MOST MÁR TELJESEN HIVATALOSAN KETTEN VAGY. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


beeka: van honnan elszedni. Nem azt mondom, hogy gurulok, de azért van rajtam (mindig is volt) úgy 3-5 kg plusz.

És tudjátok mi a durva, hogy a melleim hatalmasak. Alapból is 80 C méretem, de most már inkább a 85 D. Szóval tegnap este voltunk úszni meg szaunázni. Az úszódresszem tudtam, hogy tönkre ment, így elvittem mindkét bikinimet, tudom, hogy nem oda való, de más nincs. A nyáron vettem egy nagyon cuki sloggi-t, 2 volt rajtam. Hát! érdekesen állt a mellemen. Apukám meg is jegyezte a szaunában, hogy jó, hogy van már férjem és ő felel értem, mert ő tuti nem engedett volna ebben a szerkóban ki a strandra. Úszni persze nem tudtam benne. Na ma elindultam. A dechatlon katasztrófa, mindenhol máshol pedig közölték hogy nincs szezon. A felina-nál vagy a thriumph-nál már nem emlékszem, helyesek voltak, kismama ugyan nincs, de tankini van, és még 40 % le is jön belőle. Tudjátok mennyiből jön le a 40 %? 27.000 Ft. Mondtam a hölgynek, hogy nagyon kedves, de én majd akkor tudom ezt megvenni, hogyha 70 vagy 80 % jön le belőle.
Közben még szerencsére benéztem reggel a Vaterára, így most le is ütöttem sikeresen egyet (4 × használt) 2,500 Ft.

Pofátlanság, hogy mennyit pénzt lelehet húzni rólunk kismama és kisbaba címszó alatt.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


bebe: Örülök, hogy tetszik a vonalzóm :D A terhes cuccaimat én anno odaadtam a barátosnőmnek, aki időközben kiköltözött Németországba, úgyhogy nekem is be kell ruháznom. Túl sok cuccot nem akarok venni, de azért változatosan kéne öltözködnöm. Remélem kitavaszodik mire új gatya kell, és akkor már csak vékony cuccokat kell vennem... viszont a blúzokkal bajban vagyok. Igencsak feszülnek mellben. Szinte lepattan róluk a gomb.... érdekes lenne, ha mondjuk szembe vágnám vele a főnökömet véletlenül... :D Én VATERA függő vagyok, úgyhogy rá is cuppanok, és élvezettel mazsolázok... :D
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!
Korenka!
Nagy-nagy gratu!!!!
És már neve is van...Hú...Ez igen!
Nagyon örülök Nektek.
Terhescuccok:még szinte meg sem száradtak, ugye...
Bár feltettem őket a Teszre anno, de szerencsére senki nem vitte el őket, így most van 3 farmergatyóm, meg hosszú ujjúim, meg nyári cuccok is, bár azt be tudok szerezni majd a kínaiban.Annyit kibír, amennyit kell, utána meg megy a kukába, vagy nem tudom...
Szerencsére a babacuccaink is megvannak.Ruha egyáltalán nem kell.Pihenőszékünk is van (első babásoknak kimondottan ajánlom!)Nekünk egyszerű, Teszes van, semmi rezgés, vagy más, de nagyon bejött.Elvolt benne a Manó nagyon jól körülöttünk.
Aztán:van egy hintánk is (zenélős, szép rózsaszín), azt már kevesebbet használtuk, de nem rossz.
Tesóm fia májusi, úgyhogy vannak kis nyárias rucik, meg mindenféle.
Ja, és mérleg is van, ami Addisz-éhoz hasonlóan "pontos".A mellszívót adtam el, amit Teszen vettem, elektromos Medela.Nem volt rá szükség, de nem rossz.Majd beszerzek egyet, ha kell.
Viszont:textílpelust vennemkell, mert jönnek szét.Pedig csak párszor Domestos-oztam őket.Szerintem régen jobb minőségűek voltak.
Hú, most nem is tudom, miért írtam le ezeket.Mindegy.
Írjatok sokat!!!
Este jövök!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


korenka: HALLELUUUUUJJJJJJAAAAAAAA!!!!!! gratulalok az 5 tagu csaladodhoz!!! :D

panna: gyonyoru szakmad van!

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


a Jonas naptarar visszafele is lehet hasznalni??? :oops: vagyis, kisakkozni a baba nemet??? vagy inkabb a fogantatashoz segit??

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


bebe: lehet szaunazni varandosan??? nekem nagyon alacsony a vernyomason, szoval azzal gond nem lehet. mondjuk itt egyaltalan nem divat, de az edzoterem ahova anno jartam ott van gozos es rendes finn szauna is.

lanyok, ti hogy alltok a sporttal??? nekem a dokim azt mondta, h a 3ik honaptol erosen javasolja a light-os biciklit, gyaloglast (futas, ugralas tilos), elliptic trainer, kismama yoga/torna. en most mar mozognek valamit, eddig a hanyingertol orultem, h felcaplattam a 3ik emeletre mivel lift sincs, ez is most realizalodott bennem :evil:
... pl babakocsit, hogy a francba hurcolom fel????? jesszus...

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Pequ: nézd meg esetleg ezzel:

http://digiscience.rufftech.hu/calc/calculator_01.html

nekem kijött,amit jósoltak ;) :D


Sok helyen 14. héttől javasolják a sportot,asszem talán a jógánál olvastam ezt,én nagyon szeretnék menni :)
Már alig várom,hogy oda jussak,és szabad legyen valamit mozogni.

Itt nálunk végre csináltak egy futószőnyeget a parkban,talán azt is kihasználom :D
Vendég
 


Én a szaunával kapcsolatban ugyanazt hallottam,mint a forró vízben való ücsörgésről,hogy nem szerencsés...

ezért nem megyek el a kapott wellness 7végémre sem,mert most nem szabad ilyeneket,pedig klassz lenne kikapcsolódni :)
Vendég
 


Ez egy amolyan "orvos válaszol"-dolog:

Szauna, forró fürdő

A szauna használata egyáltalán nem ajánlott azoknak, akik a várandósság előtt nem éltek vele. Ha valaki már megelőzően is szaunázott alkalmanként, akkor (problémamentes terhesség esetén, az orvossal történt előzetes egyeztetést követően) a szokásosnál rövidebb ideig ugyan, de folytathatja a terhesség alatt is. A hideg vizes zuhanyt azonban jobb langyossal helyettesíteni, mert a hirtelen nagyfokú hőmérséklet-változás görcsöket okozhat.

Várandósan is jóleshet egy forró fürdő, de a hőmérséklet ne legyen 40 foknál magasabb. Nem ajánlott a kádfürdő például a terhesség első trimeszterében, veszélyeztetett terhesség esetén, vagy ha a méhszáj nyitva van (érdemes az orvossal egyeztetni). Mindenképpen oda kell figyelni a megfelelő higiéniára, a felszálló fertőzések elkerülése érdekében. Várandósság alatt a nők egyébként is hajlamosabbak a hüvelyi fertőzésekre.
Vendég
 


brigi: Hát egy pár dolgot nekem is be kell szereznem, én is eladtam egy pár szép holmit amit most nagyon sajnálok, de babakocsi és mérleg is kellene, kiságy, mellszívó, textil pelus (azokban most sajtot készítek :D ) meg szerintem mire oda kerül a sor még vagy 100 dolog eszembe jut majd...

pequ: A Jónás a holdfázisokat figyeli, és igen, lehet visszafelé is, sőt azt is megnézheted te mikor fogantál. A www.astro.com-on meg tudod nézni, ha esetleg kell további segítség szólj. Amit kisbeeka mond az a kínai naptár, de aszerint is fiam lesz.... :D

Én nagy lusta malacka vagyok, úgyhogy nem sportoltam eddig sem, erre persze nem vagyok büszke..... de nem most fogom elkezdeni...[/url]
korenka
Szár
 
 


Sziasztok,

Én Áronnal is szaunáztam, amikor csak tudtam. Amióta kistesó beköltözött most voltam elöször, de ha lesz fürdőruhám szeretnék menni rendszeresen. Nekem anno annyit mondtak, hogy arra figyeljek, hogy egyszerre 10 percnél többet ne legyek bent. Sok helyen van úgynevezett bio szauna, az a legjobb az általában 65 és 75 fok között van. Én mondjuk csütörtökön is a 95-ben voltam és nagyon jól esett.

Szerintem valamilyen sport kell. Jó a séta is, nem kell hozzá spéci szerkó és ingyen van. Nagyon jó az úszás, mert tehermentesíti az ízületeket, amik a végén már elég megviseltek. Ráadásul nekem Áron imádta. Ahogy belemásztam a vízbe, éreztem, hogy baba ellazul, szerintem rögtön bealudt. Szombat este kezdtem vajúdni, de délelőtt még a Lukácsban leúsztam 850 métert. Gondolom, hogy pici gyerekkel macerás lecsippenteni a szabadidőt, de megéri, mert ha jobb a fizikai erőnlétünk akkor lényegesen könnyebb a szülés is. Legalább is az én dokim mindig ezzel jön, és nekem logikusnak tűnik.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


kornenka: mivel csinálod a sajtot? Ecet? szódabikarbóna? nekem is ez a legújabb mániám. Most várom a maghőmérőt Kinából.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


bebe: Tök igazad van, fontos az erőnlét Érzem én is, hogy szükségem lenne rá, hogy levezessem a negatív energiimat, a stresszt... Szerintem én max sétára vagyok képes. Jó fog esni az is. Régen túráztam és nagyon szerettem.... de az most sok lenne..
korenka
Szár
 
 


bebe: ecettel. Szódabikarbónás recepted is van? Arról még nem hallottam. Maghőmérőőőőőőő ? Látom nagyon profi vagy! :D
korenka
Szár
 
 


bebe: Te is megrögzött egészséges táplálkozás hívő vagy? :D
korenka
Szár
 
 


Jó hogy eszembe juttattátok ezt a kínai fogamzásnaptárat, Marcinál bejött, most pedig lányt jósol...remélem, a 3-ból 2 alapján ez most a 2 lesz. :D

Sport: kb. 1,5 hónapja kezdtem el normálisan edzeni, mert már nem aggódtam a tej miatt, erre jön a babó...szóval abbahagytam, de nézelődtem egy kicsit, és Rubint Réka kismama dvd-je olyan, hogy szét van szedve trimeszterekre, mikor mit lehet csinálni. És miután azt mondta a doki, hogy minden ok, és nyugodtan mozoghatok normális keretek közt, tegnap kipróbáltam. Az első trimeszteres rész az csak comb-fenék-csípő edzés, szóval garantáltan nem árt a lurkónak, 20 perc az egész, de elég kemény, szóval azt hiszem, én ezt fogom csinálni. Marcival fittball kismama tornát csináltam, de az nekem túl lightos volt, nem éreztem, hogy tényleg mozogtam.

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


korenka: a férjemnél tavaly chron betegséget diagnosztizáltak, aztán kiderült, hogy szerencsére csak nagyon durva tartósítószer intoleranciája van. Áron születése óta erre külön odafigyelek, de tavaly óta pláne. Nagyon megnézem, hogy mit veszek meg, és amit csak lehet az magam megcsinálok, nincs levespor, félkész kaja, ételízesítő, semmi ami tömény tartósítószer és sajnos a sajt is ide tartozik. Minek vegyek mirelit hamburger húst, ha magam is megtudom csinálni és majdhogynem olcsóbb. Mellé jött még nekem másfél éve egy komoly epe diéta, tavaly műtét, most a glutén érzékenység. Szerintem ez mind amiatt van, hogy fogalmunk sincs mit viszünk be a szervezetünkbe az ételetekkel. Nem mondom, hogy a bio boltban vásárolom a gyümölcsöt, mert azt nem engedhetem meg magunknak, de mondjuk az almás fahéjas joghurt a kertben nőtt almából, és házi tejből (vagy általam csinált) vagy a Szentendrei piacon egy csajtól vett joghurtból készül. Almapüré a mélyhűtőben a jégkockatartóban, csak össze kell keverni. Ezt akkor is így csináltam mikor elkezdtem hozzátáplálást. Áron nem is nagyon kapott bébiételt. Nem is nagyon szerette.
Szóval így valahogy

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


kisbeeka: kinai szerint kisfiu lesz :lol: nekem csak az a lenyeg, h majd szep magyar csaja legyen 8) :P

bebe, korenka: ezt nem mondjatok komolyan, h ti csinaljatok otthon a sajtot??? ZSENIALIS!!!! leirnatok hogyan??? imadom ezeket a dolgokat. bevallom probalom tartani az egeszseges iranyvonalat. regen nagyon elborult voltam, szerintem az nem volt normalis amit muveltem a makrobiotikaval... (semmi allati eredeti etel, meg mez sem!) de mar "kigyogyultam" belole, csak hust nem eszem, de azt soha nem szerettem.
esetleg tudtok tejfolt is csinalni??? nekem ez itt a legnagyobb banatom, h csak egyfajta francia tejfolt lehet kapni, de nekem annyira tehen ize van :P :P azt is csak 1 nagy bevasarlokp-ban lehet kapni ami messze van tolunk. a felfedezett ukran/orosz boltban pedig csak 2 hetente jon... :( (mondjuk az olyan, mint az otthoni 8) 8)

luli: bevallom nem mernek rubint rekara tornazni. nekem az a holgy annyira elvakultnak tunik. tudom a harmadikat varja...olvastam az indexen, h 6 honapos terhes es 3 kilot hizott, mai napig tart orakat.. :shock: :shock: nyilvan hozza van szokva a szervezete, de nekem ez a 3 kilo nagyon kevesnek tunik. es en pl hatarozottan ellene vagyok a szacharinos/canderel-es oruletuknek. a cukor nem egeszsegtelen, meg a megrogzott makrobiotika szerint is kell a szervezetnek (nyilvan mertekkel, es persze a diabeteszeseknel mas az elbiralas). en mar barna cukrot sem veszek.

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


bebe: a makrobiotikat en is etel allergia es emesztesi problemak miatt kezdtemel. bocs, csak most olvastam amit a ferjedrol irtal. az egy eletmod, en nem tudom kovetni, de egy valamit en is megtanultam, messzirol kerulom a tartositoszert - nyilvan nem lehet teljesen kiiktatni az ember eletebol, de kordaban lehet tartani. en is rajottem, h mennyi mindennel mergeztem magam addig, a szervezet, foleg a bor pedig az egyik legintelligensebb szervunk. rogton jelzett, allandoan tele volt a karom, a mellkasom es a labszaram kiutesekkel.
mar evek ota tudok total kivagottban flangalni.
vegeta, porok, konzervek kizarva. ami a bio-gyumiket illeti...elvbol nem veszek, szerintem kamu ez egesz. a rezgalic megengedett permetezoszer, de az is kemikalia.
ha valaki tobbet tud a temarol, szivesen meghallgatom, meggyozheto vagyok az ellenkezojerol :roll:

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


pequ: rubint réka témában osztom a véleményed. Nekem a csaj úgy ahogy van nem jön be. Lehet, hogy most sokakat megbántok, és akkor előre bocsánat érte, de én semmit nem veszek meg ami update, mert nem támogatom egy fillérrel sem azt, aki mások hiszékenységégén gazdagszik meg. Ráadásul a csaj gyógypedagógus, tanult anatómiát, táplálkozástant, neki kéne tudni a legjobban, hogy az a rengeteg műdolog mennyire rossz a szervezetnek. Én mondjuk nem vagyok egy colás, de nyáron előfordul, hogy a 40 fokban megkívánom, akkor is inkább normál, elég ha avval rombolom a szervezetem, nem kell, hogy még light is legyen.

Amúgy meg szerintem ez is úgy van mint minden az életben. Nem jók a szélsőségek, se mozgásban, se táplálkozásban, se orvosságban. Tudni kell mikor álljunk le, mikor kell valamit megenni vagy mire kell nemet mondani, és mikor kevés már a homeopátia.

Ja én nem szerettem a kakaót, se se iszom, csak karácsony reggel a buli kedvéért a családommal, most meg már 2 hete reggel egy nagy bögrével kezdem a napomat. Mert a babának gondolom erre van szüksége, ő tudja. Ja és persze nem instant, hanem rendes kakaó.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Lehet, hogy félre értettetek: Rubint Rékának csak a tornáját csinálom, semmi egyéb dolog nem érdekel, amit az a házaspár kitalált - volt "szerencsém" hozzájuk személyesen, és nem egy IQ bajnok egyik sem. A tornával is úgy voltam, megnézem milyen, és ha nem jön be, akkor nem csinálom. Viszont ez tényleg tetszik, hogy orvossal van leegyeztetve, mikor ilyen mozgást lehet csinálni, és a hasi rész teljesen kímélve van, szóval ezért szimpi.
Egyébként szerintem ez a 3 kilót híztam szöveg marketing duma...
Kajákkal én is úgy vagyok, hogy a tartósítószereket, mesterséges színezékeket kerülöm, amennyire lehet. Még arra kell figyelnem, hogy mennyi szénhidrátot viszek be, mert van egy egyelőre kismértékű cukor intoleranciám, szóval ha nem vigyázok, könnyen cukorbeteg lehetek, sajnos a családban ez többeknél előfordult.

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


luli: nem értettünk félre, legalábbis én nem. Az a baj, hogy én annyira viszolygok a nőtől, hogy visítva menekülők ha meglátom. Anno nekem, még videon volt egy torna kazettám, az meg Béres Alexandra és a Rékasi felesége, elfelejtettem a nevét. Azt nagyon szerettem, de a válás után én balga elajándékoztam. Mondjuk most nem is nagyon vágyom tornázni, inkább a séta meg a víz.

Amit viszont csináltam, és most is szeretnék az a Kriston féle intim torna, mert nekem bizony még így is voltak inkontinencia problémáim a szülés után pár hétig, másról nem is beszélek, mert fogalmam sincs milyen lesz a szülés után az élet úgyhogy most nem egyedül leszek, és nem csak anyuka leszek hanem feleség is.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


luli: en sem ertettelek felre! a terhestornaja a csajnak, foleg, ha orvossal volt egyeztetve, attol meg lehet jo.
en a nőcit nem birom, visszataszitonak talalom a mindig megmondom a franko stilusat, az update termekeket meg en is egyenesen felhaboritonak talalom. tele vannak tomve E-vel, es cukorpotloval. es attol, h ugy nez ki a teste, mint egy kidolgozott ferfitest meg nem jo no, meg ha azt is hiszi :P :twisted

tenyleg, beres alexandra nem adott ki terhes dvd-t?? na, ot szivesen megvennem.

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


pequ: de, régen a Détár Enikővel, közben eszembe jutott a neve, ezt írtam az előbb.

Ez legalább 9 éve volt mert én 2002-ben tornáztam erre Áronnal a pocakban. És nagyon szerettem, olyan emberi volt. én amúgy is b.alexandra párti vagyok.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Lányok,én is B. Alexandra párti vagyok inkább,Rékához nekem is volt szerencsém pár éve,tényleg nem az iq-járól híres....

én eddig sokat sportoltam,de dvd-re még nem,úgyhogy még nem tudom,mit kéne :)
én szívem szerint eljárnék valahova,engem a többiek meg a tanár jobban motiválna,mint a dvd-lejátszóm :roll: :roll: :D :D :D
Vendég
 


beeka: első baba, még csak a magad idejét kell, a magad igényei szerint beosztani, menj kismama tornára, emberek közé, ahol mindenki a csoda szép pocakodat lesi. A következőnél, úgyse Te döntesz már. Élvezd ki minden percét, és csak magaddal foglalkozz.

Nálunk így néz ki egy hét:
hétfő, szerda fejlesztés, kedd, csütörtök edzés, és nekem csak egy gyermekem van, és van segítségem, és a munkahelyem és a házunk kényelmes tempóban 15-20 percre van egymástól kocsival. Tudom, hogy van akinek semmi segítség, több gyerek, nincs autó stb.

Képzeljétek, hogy egy szociológus hallgató készített velem pont két éve egy "interjút" a szakdolgozatához. Akkor még egyedül álló voltam, és ő az értelmiségi egyedülálló anyukákról írt. A legvégén arra kért, hogy egy szót mondjak ami a legjobban jellemzi az életemet, és amiben minden benne van. Nagyot nézett mikor azt mondtam: logisztika. Pedig most is így gondolom. A gyereknevelésben, a gyors reagálásom, a probléma megoldó készségem és a jó szervező tehetségemnek veszem a legnagyobb hasznát. Mindennap. Az más kérdés, hogy szerelmes vagyok a fiamba. :oops:

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Bebe: ne érts félre,én nem miattatok írtam,csak azért,mert én magamtól nem biztos,hogy itthon nekikezdenék,nem vagyok hozzászokva... :roll: :roll:

így is megőrülök,hogy 1 hónapja itthon vagyok,és nemigen tudok csinálni semmit :(

aztán ha már meglesz a baba,meglátjuk,lesz-e annyi segítségem,hogy néha kiszabaduljak,vagy leporolom a jógás dvd-met :D
ha más nem,elviszem a babát baba-mama jógára,vagy elmegyünk babauszira :)
arra mindenképp elvinném majd a babát :D nagy élmény lehet!

Ti vittétek babauszira a babáitokat? :)
Vendég
 


mondjuk autó (még) nekünk sincs,jogsi meg csak motorra,párom most kezdi majd a vezetést tanulni,hogy mire itt a baba,legyen neki is autóra jogsi...

de viszont segítségem biztosan lesz,csak győzzem szervezni,mert sorbanállás lesz a babánál :D
2 nagyi már nagyon várja,hogy babázzon,no meg itt van párom tejtestvére a férjével,meg a húgomék,nővéremék,és nagynéném... :D

annyira várják,mert huszon éve nem volt baba a családban... :D
Vendég
 


beeka: nem értettelek félre. 8) sőt, pont tudom, hogy mi jön. Ezért mondom, hogy nehogy otthon tornázz :lol: Ráérsz otthon ha meg van a baba. Sajnos hidd el amit mondanak, mert igaz. Még 30 hét van, és után sose leszel már te az első. Magadnak se. Csak ő fog számítani, csak az, hogy neki mindene meglegyen, hogy egészséges legyen. :D és jó pár hónap elfog telni mire első alkalommal az fog eszedbe jutni, hogy én, és nem az, hogy mi. :lol: és ez piszok jó dolog, a világ legjobb dolga. :lol: :lol: :lol: :lol:

Konklúzió: járj kismama tornára. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

én is fogok, ha beletudom valahova szorítani, úszni tuti.

Mi jártunk, bár inkább a szüleim vitték, mert én másoddiplomáztam, és suli volt szombatonként, de azért én is voltam vele. Imádta, ő is én/mi is. Azóta is imádja a vizet.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


ja az utolsó bejegyzés az babaúszásra vonatkozott. Bocs, kicsit szétszórt vagyok.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


beeka: sorban állás: látod, akkor neked is jól jön majd a logisztika, hiszen ezt majd össze is kell szervezni, hogy ne mindenki egyszerre legyen, ne szoptatási időben stb.

Mondom, hogy ez az egyik legfontosabb szó az anyaságban. :lol: :lol: :lol: :lol:

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


bebe/beeka: akkor hajra beres alexandra!!! kiadom noveremnek nezzen utana a detarenikovel egyutt keszitett dvd-nek, hatva egy old school konyvesboltban meg lappan valahol!

beeka: en is az edzotermi egyutt izzadasban hiszek, de a terhestorna azert mas. itt ugysem a popsiformalasom es a cellulitisz eltavolitason van a lenyeg (pedig milyen jo is lenne ha a terhessegi hormonok eltuntetnek a narancs-ligeteket), szoval ezt otthon is lehet csinalni.
mondjuk meg en is kenyelmes helyzeben vagyok, elso baba... tudom nagyon nagy tanulasi idoszaknak fogok elebenezni..az eddig hektikus eletemet rendszerbe fogja, megtanit a fontossagi sorrendre. es pl. a hirtelen ajandekba kapott fel orat ne hevereszesre, baratnokkel valo pofazasra toltsen hanem pl. letoljak egy 20 perces tornat. azzal legalabb mindenki jol jar 8) 8)

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Bebe: szerencsére nem lesz nagy átállás,az "én" régóta nincs a szótáramban :)

most is a kettőnk kedvéért mennék mozogni,mert annyira eltunyulok már a sok fekvéstől,meg hogy egy hónapja úgy szédülök,hogy csak a mosdóig jutok ki,hogy semmi állóképességem nem lesz a szüléskor,és pont azért,mert első,tartok tőle rendesen... :roll: :roll:

régen tornáztam,és 14 évig táncoltam,és mióta műtöttek,meg a rengeteg szuri a meddőségi kezelés miatt...,szóval sokat kellett pihennem,hogy bírjam munka mellett,így már 2 éve "tunyulok".

De igazad van,ki kell használnom,míg szabadon jövök-megyek,és hát a baba így is velem van mindig :)
neki is jót tesz,ha mozgok,tele leszek boldogsághormonnal :D
.
Vendég
 


bebe: igen, ez a szervezes nalam a legnagyobb kihivas lesz...mindig mindennap mindennel uszom .... de hogy is mondjak?? teher alatt no a palma??? :lol:

ja es beeka, babauszas!!?? naná!!

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: