Új privát üzeneted érkezett!

zsófi!
Kiarával nekem se volt jó az afp-m,így én egyáltalán nem
reménykedtem,h most jó lesz...de állítólag mégis,bár még csak az uhus
mondta,orvosnak még nem mutattam meg a leleteim...
már illene :oops: :oops: :oops: :oops:

nekem is már volt cukorterhelés,de szerencsére jó lett az is...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Afp-re én csütörtökön megyek. Genetikai uh január végén lesz csak.

dike, szemi, csibe ígérem teszek fel képeket csak még nem volt időm...
20140503222551
 
 


Boldog új évet mindenkinek!

Én jövőhéten megyek AFP-re, és január végén a genetikai UH-ra :) Már várom!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 

 
 

kisbarack! örülök h megérezted a mozgását.szép ajándék:)


zsófi! na milyen lett?

ti nézegettetek már babakocsikat? nálunk most ez a nyerő eddig,már jó rég óta, csak a szín nem biztos még!

http://www.brendon.hu/Products/ViewDetails/32568

KépKép
dike
 
 


kedvenc bútorcsaládom,görgessétek lejjebb, de ilyen úgy se lesz,nagyon drága

http://baba-mama.vatera.hu/bababutor/ki ... 49516.html

KépKép
dike
 
 


dike!
sztem mindenképpen jó választás a babakocsi...
ha apa nem lenne pipa a sok babakocsi miatt,akkor tuti most mi is ilyet vennénk...

Kép
Kép
csibe83
 
 



KépKép
dike
 
 


Hű, megint milyen aktívak lettetek, nem győzök visszaolvasni :-)
Dike kérdezett a programokról. Én tegnap voltam AFP-n, és pénteken megyünk babamozizni. Sajna addigra nem lesz meg az AFP eredmény, de így is biztos nagy élmény lesz. Egy héttel később szerettem volna, mert apácskának akkor lesz a születésnapja.
Kiságyunk már van, úgy kaptuk, de a célnak megfelel.
Viszont babakocsival bajban vagyok. Én is nézegettem a mózeskosaras, hordozós változatot. Aztán azon is gondolkoztam, hogy mivel nyári baba, nem biztos, hogy kihasználnám a mózeskosarat.
Mit gondoltok erről, és ha valakinek van valami tapasztalata megosztja, hogy mire érdemes figyelni?

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek szuper lett az afp-m :D :D :D
Úgy örülök!
Szívhangot is hallgatott a védőnő 8)
Én is jan. végén megyek a genetikai uh-ra...már alig várom! 26-án. 4D-re 24. hét körül szeretnék menni :wink:

Dike!
Ezek a bútorok meseszépek, sőt álomszépek...csak a szívem fáj értük...
Babakocsi? Hát nem keveset gondolkodok rajta...én babakocsi függő voltam Dorkával is...
Nekem a Peg Perego és a Quinny márka ami nagyon-nagyon bejön. Valamelyik a kettő között lesz a befutó, csak még azon belül is meg kéne találnom a legmegfelelőbbet :roll:
Dorkával volt egy pár kocsim :oops:
Peg Perego Pliko P3, Peg Perego Aria, Bébé Confort Loola, Chicco Phonee xs...asszem ennyi :P

Csibe!
Nálatok is sok volt a babakocsi? 8)

Ja azt majdnem elfelejtettem írni, hogy megvan a fiúnevünk :D
Milán.
A lányneven nagyon nehezen állapodunk meg...
nekem: Virág, Laura tetszenek.
Apának: Lolita.

Na befogom :wink:

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok a szép eredményekhez, és a sikeres vizsgálatokhoz.
Annyian és olyan sokat írtatok, hogy nem is tudok személyesen senkinek sem reagálni.
Én is megkaptam az afp eredményét. jó lett, legalábbis azt mondták, mert a dokim még nem látta. Január 13-án megyek genetikai uhura a kórházba, remélem, akkor már mondanak valami biztosat a neméről is, mert eddig 1-1 az arány fiú-lány témában.
Már én is érzem a mocorgást, nem egész nap, főleg akkor, ha hanyatt fekszem.
Babakocsi és gyerekbútor témában nem vagyok otthon. Botit hordoztam, 1.5 éves korától meg szinte folyamatosan saját lábán jött mellettem, csak ha siettem, akkor kaptam fel. Ezt a bébit is hordozni szeretném, úgyhogy babkocsink az nincsen, nem is lesz (lehet, hogy egy barátunk ad kölcsön), viszont hordozóm már van vagy fél tucat különféle: kendő, mei tai, babasling, csípőhordozó, erszény):)))
Nagyjából ennyi már. Mindenki vigyázzon magára!
Sziasztok.
pajo
 
 


szami! jajj de szép élményben lesz részetek pénteken,majd hozd ám a képeket! vmennyire igazad van h nyári baba, és h mózes.....de van olyan sport ami teljesen vízszintesbe lehet fektetni.....lehet buta kérdés...mutass egy példát h milyen kocsira gondoltál.

zsófi! nagyon örülök h jó lett az afp:) én is olyan 24.e körül megyek 18 hetire,mert amikor a dokihoz megyek 21.én pénteken, én akkor 18+4 leszek és gondolom ő adja a beutalót, hétfőre amikor már a 19.hetet töltöm. de lehet felhívom h nem e gáz ez.
szép a Milán név, nekem ha lányom lett volna Laura lett volna.

KépKép
dike
 
 


Közkívánatra a képek:)

Kép Kép [/img]
20140503222551
 
 


tinus! nagyon jó képek,cuki:) gratula a kisfiadhoz!:))

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, jó híreim sincsenek. :(.
Kislányom bárányhimlős lett, fiam se volt még, Ő is várható, és sajnos egyértelműen azt sem tudtam kideríteni én voltam e. Valami pöttyös voltam, de nagyon gyengén, ezért az orvos sem tudta, így nem biztos, hogy én most nem kapom el.
Állítólag a babára már nem veszélyes, rám annál inkább, sok a szövődmény, mert a szervezetet megdolgoztatja a terhesség is eléggé, így sok szövődményre lehet számítani.
Szóval ez van, most csak ezen jár az eszem, még 2 ilyen hetem lesz, ha addig nem kapom el, akkor védett vagyok. Ha igen, hát akkor nem tudom... Ráadásuk a kislány is megdolgoztat rendesen, nyűgös, ami érthető, aggódom érte is, plusz a fiam is elég idős már, majd 10 éves, ha kijön, nem lesz egyszerű...
Hát most ennyi van, remélem, hamarosan jobb hírekkel jövök.
Szorítsatok!

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


sziasztok!

tinus!
nagyon jók a fiadról a képek!

szami!
igaz,h nyári baba,de a mózesne ehhez semmi köze.nekem Kiara júliusi és
neki is volt mózesa...a mózesos babakocsik magasabban vannak,mint a
sportkocsik és védettebbek egy sétánál a szmogtól meg mindentől...
szerintem jó a mózes.nálunk Kiara 2hónapig abban aludt az ágyunk mellett
éjszaka is,m a mi ágyunkba sosem akartam szoktatni...
meg sokan mondták,h mivel nem olyan nagy,mint egy rácsos ágy,
ezért sokkal nagyobb biztonságban is érzi magát..

migej!
hát nem irigyellek.remélem mihamarabb jobban lesztek...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Migej szorítok, hogy ne legyen baj. Reméljük gyorsan átvészelitek.

Nekem az afp-m csak jövő pénteken lesz meg, hihetetlen, hogy több, mint két hét alatt van meg az eredmény. Jövő héten hétfőn megyek a saját dokimhoz, akkor leszek 18+ 3 és utána egy héttel genetikai uh.

Én is nézegettem már babakocsikat, de rá kell jönnöm, hogy olyat még nem csináltak, ami nekem mindenképpen bejönne.
(legyen legalább 4 kereke, legyen merev falú mózese, a sportrésze megfordítható legyen, és ne legyen ez a mostani design, azaz ne kagyló alakú legyen. Ezenkívül legyen a tolókarja egyben, azaz ne két fogója legyen. Ja és nekünk nem kellene hordozó, mert azt kapunk.
Ha valaki tud ilyet szóljatok légyszi :D :D

Bútornak én mindenképpen Faktum-ot szeretnék....

Tinus gratula a kisfiúhoz.
kubi
 
 


kubi!
asszem a miénk,amit most vettünk az ilyen...
de mindjárt rákeresek...

Kép
Kép
csibe83
 
 


na mi ilyet v ettünk ebayen feleennyiért,mint a brendonban...
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... 2&pageno=1

Kép
Kép
csibe83
 
 


csibe: nekünk is hasonló kocsink van, igaz a márkáját nem tudom, használtan vettük, de szinte új.

Viszont nekem meg az volt a problémám, hogy nincs hozzá hordozó, ami kéne. Szóval, ha tudjátok hol lehet szólóban jó áron hordozót venni szóljatok.

és köszi mindenkinek a gratulációt a képekhez! Amúgy a kisfiú neve Szeverin lesz.
20140503222551
 
 


Csibe köszi a linket!

ABC-t nézegettem én is, de azt még lehagytam a felsorolásból, hogy a nagy kerekei miatt nem fér be összecsukva az autónkba. Szóval az is egy kívánalom lenne, hogy könnyű legyen és kicsire csukható...

Mondtam én, hogy nem vagyok egyszerű :D :D
kubi
 
 


tinus!
merre laksz?
mert a brendonnak van egy olyan üzlete ahol a kifutott darabokat adják és
viszonylag olcsóbban...de az csepel környékén van asszem a soroksári úton

nekünk még megvan Kiara hordozója így az jó lesz most is...

hát kubi tényleg nehéz veled :roll: :roll: :roll:

Kép
Kép
csibe83
 
 


Köszi csibe. Erről a soroksári úti outletről már én is hallottam, lehet akkor tényleg ellátogatunk oda.
20140503222551
 
 


Tinus, ha már arra jártok, szintén a Soroksári úton van az Astikids is. Nézzetek be esetleg oda is, elég jó kis akcióik szoktak lenni.
kubi
 
 


migej! szorítok neked h ne kapd el, gyors gyógyulást a gyermekednek!

tinus! nagyon szép nevet választottatok!


csajok! én este olyat éreztem, hogy jobb oldalt teljesen kemény lett a hasam,mintha a markomba fogtam volna a fenekét,reggelre meg teljesen a köldökömmel egy vonalban,kicsit balra volt kőkemény...mi lehet? baba...vagy ezt hívják keményedésnek. ja és eddig mindig jobb oldalt lent volt a szívhang, tegnap este keresem mint eszeveszett nincs semmi, átmegyek baloldalra és ott volt,teljesen megfordult a drága:))

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Tinus jók a képek,az utolsón látszik,hogy kisfiú.Írtad már egyszer,hogy a párod után fogja kapni a nevét.Szeverin az milyen név és mit jelent?

Migej, mihamarabbi gyógyulást az egész családnak!

Akiknek megvan az afp eredménye,annak gratula.Én hétfőn voltam+ekg-n is,így az eredmény az jövő pénteken lesz,ezért a mai uhu-t eltoltam péntekre.

Kubi, bippa kft. http://babaholmiolcson.hu/
Mária bababolt a 13.kerületben : http://www.bebibolt.hu/

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Sziasztok! Látom, mindenki a babaszobát rendezgeti :) Érdekes, első babánkat várjuk, de ezek csak minimálisan izgatnak, jobban várom azokat a pillanatokat, amikor a doki azt mondja, UH alapján szépen nő a manó :) De lassan én is csatlakozok a vásárló kismamik sorába, március közepéig dolgozok, utána nyakon csípem a leendő nagymamit és irány a sok sok bútorbolt. Hétvégén meg összegzés és viszem a Kispapát dönteni, vásárolni :) Így mindenkinek jó: Kispapi nem ugrik ki az ablakon a sok bútor nézegetéstől, és mégis együtt döntünk. Nagymami meg kapható a csavargásra :)

Velünk semmi, holnap után négyes teszt eredmény (benne az AFP is), január 13. védőnő. Ez a következő program.

Mi is tervezzük a 4D-t, de majd úgy a 24-25. hét körül. Messzebb van az még, addig még lesz egy nagy nagy genetikai UH január 27-én, kereken 20+0-son.

Migej, hogy vagytok? Nagyon rosszul hangzik ez a bárányhimlős dolog. Megértem, hogy izgulsz, de ez nem olyan mint egy nátha, hogy kikúrálod magad, ezen nem tudsz változtatni, így próbálj meg abban reménykedni, hogy a Te pöttyeid csak kiütések és nem előjelek!!! Drukkolok és gyere mesélj, mit észlelsz!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Kubi, köszi!

Szemi: a név jelentése komoly és asszem latin eredetű, elég ritka tény és való

Migej, még mennyi van abból a két hétből, amit írtál, hogy kritikus?

Körkérdés: őssejt megőrzésen gondolkodtatok már, esetleg döntöttetek? Mi tervezzük, de konkrét lépést még nem tettünk.
20140503222551
 
 


tinus! mi még nem beszéltünk róla. jó lenne ha maradna rá pénz....


tetszik nektek ez?

http://bababolt.echt.hu/babakocsi/jane?cid=33264

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Tegnap átestem az amniocentézisen, egyáltalán nem fájt, inkább csak a tudat szörnyű, hogy átdöfik a méhed. Amúgy csajok rengetegen voltak :shock: , csak 10-ig 70 embert rendeltek be aznapra :shock:, ez a Sote I. olyan, mint egy nagyüzem, futószalagon mennek a vizsgálatok, őrület mennyiségű kismama jár oda, csak lestem. A lényeg, hogy túl vagyok rajta, 3 hét múlva eredmény. Tegnap egész nap feküdtem, ma már csak lájtosan, de azért pihiztem, a férjem vitte mindkét gyereket oviba-suliba.

Babakocsi téma: én is nagy babakocsi-fun vagyok :D , kipróbáltam már néhány tipust a két gyerkőccel, a peg-perego jött be eddig a legjobban, ennek ellenére most jané kocsink lesz, amihez van mózes és hordozó is és csak a vázra kell őket pattintani, nagyon praktikus. Hasonló, mint amit Dike mutatott, csak a miénk 4 kerekű és kisebbek a kerekei, mert nem férne be az autóm csomagtartójába.

Gratula a jó afp eredményekhez!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack! örülök h túl vagy rajta.....biztos jó lesz az eredmény is!!!!!!

KépKép
dike
 
 


Szia kisbarack!

Örülök, hogy minden rendben zajlott. :) Biztos, hogy jók lesznek az eredmények, szorítok nektek!

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Kisbarack, ügyes voltál és persze a manókád is:)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Kisbarack!
Örülök, hogy túl vagy rajta! :wink:
Minden oké lesz!

Dike!
Nekem tetszik! Bár én nem ismerem a Jané márkát, de biztos szuper!

Tinus!
Én gondolkoztam rajta (már az első babánál), de nem vetetjük le az őssejtet. Ez megint egy jó üzletág...
Nagyon gyerekcipőben jár a dolog, amúgy sem ültetnek be őssejtet itt Magyarországon. Nagyon kevés betegséget lehet vele gyógyítani. Őssejtet bármikor le lehet venni ha baj van, igaz azt már csontvelőből. Sajnos a bankok sok mindenre nem vállalnak felelősséget, de ez nyilván az apróbetűs rész... (szeretnek a dokikra mutogatni, merthogy a doki veszi le, ők csak tárolják).
40 kg-os testsúlyig használható fel az a mennyiség amit levesznek.
Konkrétan nem tudok olyan esetről akit a k.zsinórból vett őssejt mentett volna meg (nem köldökzsinórból nyertről már hallottam).
Amúgy önmagában a levétel nem old meg semmit, hiába a 350-400 ezer Ft-os levételi és tárolási díj, ha nem lesz pénzed külföldre menni (pl.Kínába) és az ott szinte megfizethetetlen kezeléseket és a megélhetésedet biztosítani akkor megette a fene...

De ez természetesen az ÉN véleményem, nem szeretném ha ebből itt vita alakulna ki! Mindenki döntsön a saját belátása és anyagi helyzete alapján!

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Kisbarack,örülök,hogy túl vagy rajta!

Lehelnél se vetettük le a vért,még tényleg nagyon az elején van itt Magyarországon ez a dolog.A védőnőm se támogatta,szerinte is még nagyon gyerekcipőben jár az őssejt levétel Mo.-n.

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Köszi Lányok!!!!!!! 8)

Őssejt levétellel kapcsolatban én is azt hallottam, hogy inkább az üzleti-anyagi része miatt nyomják, sajnos nem sok értelme van levetetni, hasonló okok miatt amiket Zsófi is írt. Ez egy nagy biznisz :? , mi egyik gyerkőcnél sem vetettük le és most sem tervezzük.

Nálunk eddig csak őszi és koratavaszi gyerkőcök születtek, így én is bajban vagyok, hogy mire van szüksége egy nyári babának. A mózes biztos jól fog jönni szerintem is. Viszont a ruhákkal bajban vagyok: egy újszülöttre gondolom még nagy melegben is kell egy rugi+body, ugye? Csibe, nálatok hogy volt???

Puszi Mindenkinek!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


sziasztok! fél 8 előtt levették az éhgyomri vért, aztán 20 perc mulva behívtak, meg kellett innom a cukros szart, hiába tettem bele citromot, írtó rossz volt, öklendeztem is mint a marha. azt mondták ott kell ülni 2 órát.....hát én ültem 10 percet, aztán hazajöttem kocsival. annyira büdös emberek voltak ott h ihaj, meg a szék is kényelmetlen volt. csak nem tudja meg senki h eljöttem....meg most miért nem mindegy h ott ülök, vagy itthon? 9 50re kell visszamennem.

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Kisbarack örülök, hogy rendben túl vagy rajta.

Dike, a barátnőméknek ilyen babakocsijuk van, csak négy kerekű. Ők nagyon meg vannak elégedve vele. Én is nézegettem ezt a márkát.

A cukros téma. Teljesen jól tetted, hogy hazamentél, de otthon azért inkább pihi legyen. Egyébként pár korty vizet nyugodtan megihatsz, ha nagyon nem bírod már. Én inzulin miatt voltam magánintézményben ilyen vérvételen, ott pl simán meg lehet inni két deci vizet a két óra alatt. Azt mondják nem befolyásolja az eredményt.

Őssejt levétel. Én levetetném, ha nem ment volna el minden pénzünk arra, hogy egyáltalán legyen baba. De ha valakit érdekel, Szlovákiában van egy cég, aki fele annyiért csinálja, mint itthon akik foglalkoznak vele, és nem drágítja az, hogy innen viszik el és tárolják. Ismerőseimnek van vele jó tapasztalata...
kubi
 
 


sziasztok!

őssejt:
hát zsófi teljesen jól leírt mindent...

kisbarack!
pihenj sokat és örülök,h minden rendben ment...
hát nálunk csak body és zokni kombinációba volt,de akkor mi már nagyon
benne voltunk a nyárba...
a kórházba is bepólyázták,de mondták másnap,h öltöztessük át nyugodtan...
de lehet,h már júniusba is lesz annyira meleg,h elég legyen ennyi...
de olyan kiszámíthatatlan ez az időjárás...

Kép
Kép
csibe83
 
 


ja dike!
nekem pl most itthon kellett meginnom és ráértem csak azelőtt fél
órával odamenni amikor a vért lekellett venni...de mondjuk én kértem,h
hagy legyen így,m Kiarával érdekes lett volna ez az egész tortúra...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok !
Először is Nagyon Boldog Új Évet kívánok mindenkinek !
Most találtam rá erre az oldalra,nagyon megörültem neki.Szeretnék csatlakozni a "kis" csapathoz ha lehet.Egy kis bemutatkozás: jelenleg még 35 éves vagyok hétfőig, szóval inkább már 36 :)
Első babánkat várom június 6-ra most a 18.hétben járok.Sajnos azt még nem tudom,hogy kislány vagy kisfiú a kis pocaklakóm,uh-kor olyan kis ficánka,hogy nem lehetett látni árulkodó jelet.Örömmel olvasom,hogy a már meglévő eredményeitek jók.Ez idáig az enyém is.
Kisbarack :de jó neked,hogy már túl vagy az amniocentézisen és minden rendben ment. Nekem jövőhét szerdára van időpontom 10.40-re a SOTE I sz Klinikára hát ... izgulok,jó lenne már túl lenni rajta.
További szép napot és estét mindenkinek !
csillag75
Abony
 
 


csillag! üdv itt! gratulálok!!!!


Kép


Kép

16+5

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Elnézést a bepofátlankodásért.
Először is szeretnék minden kismamának gratulálni,gondtalan terhességet,könnyű és gyors szülést,és mindenek előtt egészséges kis csemetét kívánni :)
Kisbabám kinőtt,de megkímélt ruhácskáit,illetve már nem használt dolgait szeretném figyelmetekbe ajánlani.A ruhácskákat,illetve a többi kelléket ezen a webcímen megtekinthetitek: http://picasaweb.google.com/jne.monika
Akit esetleg érdekel az írjon privit,vagy a tahirak.monika@hotmail.com címre :)
Még egyszer gondtalan terhességet,és utána örömteli babázást kívánok mindenkinek :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Dike szééép vagy!!!!...és szép nagy már a pocid is.

Csillag szia! Ki csinálja a vizsgálatot? Tényleg nem vészes, inkább a lelki oldala rossz, belegondolni, hogy mit is csinálnak. Fájni nem fáj, nekem a vérvétel legutóbb jobban fájt. Én végig csukva tartottam a szemem, azt sem tudom ki mit csinált körülöttem, próbáltam relaxálni. Drukkolok!!!!!!!!!!

Képzeljétek, délben csörög a telefonom, nem tudtam felvenni, mert tárgyaltam. Utána nézem, hát a dokim keresett, egyből rám jött a frász, hiszen az afp eredményem csak szerdán lenne kész. Persze a legrosszabb jutott eszembe....Az afp miatt hívott, hogy ne izguljak szerdáig,mert most kapta kézhez az eredményem és tökéletes lett. :D :) :D .

Szép hétvégét Mindenkinek!!!!

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack! gratulááálok!!!köszi

KépKép
dike
 
 


Kisbarack: Amikor a személyes megbeszélésen voltam a genetikán akkor Dr.Beke Artúr volt ott,ő nézte az eredményeimet és az időpontot ő adta.Azt nem tudom,hogy a vizsgálatot is ő csinálja -e ?
Amit kaptunk belegyező nyilatkozatot ott van alul,hogy a házaspár aláírása az oké értem,de ott van az is,hogy az aláírás hitelességét igazoló tanúk aláírása azt nekünk kell itthon aláíratni?
Neked ki csinálta a vizsgálatot?Mennyi ideig tartott?
Gratulálok a tökéletes Afp-hez !
csillag75
Abony
 
 


Sziasztok!

Kicsit megkésve, de nagyon Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!
Örülök, hogy jól vagytok és jók az eredmények, és végre mondhatjuk, hogy idén szülünk:)) s nem jövőre!

Dike, nagyon szép a pocid:) Én meg sem merem mutatni az enyémet, hisz' aki látta 11 hetesen az próbálja elképzelni milyen most 16 hetesen:)

Vizsgálat nekem majd csak jövőhéten lesz, akkor lesz a négyes teszt. Genetikai uh majd e hónap 25.-én...lassan-lassan mindig valami. Mozizni én is csak a 24. hét környékén tervezem, bár nagyon szeretném már tudni ki lakik idebent. Arany szívem mindig hátat fordít:) A dokimnál nem valami szuper az uh gép, de ő legalább megmutogat rajta mindent. Mondtam is neki, csak ezeket a vizsgálatokat szeretem, amikor nála vagyok a magánrendelésen, mert a kórházban történő uh vizsgálat nekem nem élmény....ezt meséltem nektek:)

Jelenleg +8 kg -nál tartok, tudom, ezért hétfőn a védőnőtől majd kapok. De nem tehetek róla, hogy folyton éhes vagyok. Egyszer megeszek valakit:) (és azért hozzá teszem, hogy szerintem mértékkel eszek, csak sokfélét:) Na de amíg jól vagyunk, addig nem izgulok.

Fontos! Ti meddig tervezitek, hogy dolgoztok?? Én irodai munkát végzek, így gyakorlatilag nincs rá okom, hogy táppénzre menjek, nem szakadok meg, de azért úgy tervezem hogy húsvétig maradok, aztán elköszönök és akkor gondoltam, hogy elkezdek vásárolgatni meg egyebek. Addig nem szeretnék. Bár a babakocsit és a kiságyat 6 héttel előbb meg kell rendelni, így az akkor lesz esedékes.

Azok, akik az első babát várjátok, hallottátok a családi adókedvezményt?? Magzatra (ha betöltötte a 91. napot) igénybe lehet venni. Orvosi igazolás kell hozzá, hogy mennyi idős terhes vagy, és akkor elvileg jár, ami egy gyereknél (jelen esetben magzatnál) + 10.000,- Ft havonta. Ti is így tudjátok????

Babakocsi típus, mi ezt néztük ki:
http://www.babycenter1.hu/babakocsi/cam?cid=52479

Van egy babaszámlánk, ahol gyűjtögetünk......mert ahogy számolgatok (szülők terhelése nélkül) sok-sok pénz kell. A szülésznő, az orvosi vizsgálatok, maga a szülés....és akkor a bébinek még nem vettünk semmit.
Én is gondoltam az őssejtbankra, de rengeteg pénz, s bár lehet részletfizetést igényelni, nem merem a nyakamba venni. Szóval az nagyon képlékeny. Egyenlőre ennyi, most már jövök aktívan. És akkor nem írom tele a falat:))

csillag75 üdv' itt nálunk, berakom ismét a babanaptárt, nézd meg, és ha gondolod az adatokat felviszem a táblázat alapján.
Valamint, akinél változás van, mert van, az írja meg és javítom, mert már csibén és pajon kívül nem emlékszem kinél volt.

Most megyek főzni:)
Puszi mindenkinek!

U.I.: a magzat szívhangfigyelő nagyon jó, nekem nagyon tetszik. Most már szépen hallani és könnyen megtalálni. Felvettük, és mutattam bent a melóhelyen , mindenki el van ájulva, hogy ilyen létezik már házi használatra.
Úgyhogy ezer hála az infóért. Elküldtük nővéremnek is a hangot mailben (1 percben). Ő augusztusban szült, Németországban élnek, és tiszta pipa volt, hogy ilyet lehet kapni és ő nem tudott anno róla, mert hány ijedt éjszakája volt, amikor nem érezte a babát mozogni. Így mikor hallgatták, nosztalgiázott egy kicsit.
Na igen, ezért köszönöm nektek, óriási élmény:) Legalábbis számomra az.

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


babanaptár


Ezt elfelejtettem:)

Milli

Családient.hu vonalzók
milli80
Aba
 
 


csillag, üdv nálunk!

Milli: én úgy tudom, hogy a családi adókedvezményhez nem kell orvosi igazolás, csak kitöltöd a nyilatkozatot és ennyi. Csak annyi van benne, hogy orvosi igazolás alapján nyiltkozom stb... Vagy??
20140503222551
 
 


Milli: babanaptárhoz. Nálunk úgy néz ki, hogy fiú lesz és Szeverin lesz a neve.
20140503222551
 
 


Csillag, nekem Papp Csaba docens csinálta, nála voltam előtte megbeszélésen, úgyhogy gondolom az csinálja a vizsgálatot, akivel előtte egyeztetsz.
A vizsgálat maga kb 2 perc, nem több. Előtte persze jól lefertőtlenítenek, megnézik a manót ultrahangon és megnézik hova szúrjanak. De maga a beavatkozás nagyon rövid, ne izgulj!!!
A lapot én ott helyben töltöttem ki, nem kellett a házastárs aláírása és tanúk sem, ezeket a részeket üresen hagytam. Amit ki kellett tölteni, hogy kéred-e írásban a baba nemének megállapítását vagy sem.
Vizsgálat után el kell menni majd a felvételi irodába a záróért és vissza is kell vinni az aszisztenseknek, utána kapsz majd egy elbocsájtó papírt. Ennyi. Aztán 3-4 hét múlva eredmény, hogy pontosan mikor kell menni, azt ráírják a kartonodra.
Tuti minden rendben lesz, drukkolok!!! Akkor te pont egy héttel mész utánam :D . együtt izgulhatunk az eredményért. :wink:
Az afp-d jó lett?

Csajok, nekünk ilyen Jané babakocsink van:

Kép
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: