Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

ZSu:Kérdezz rá mindenre én is listávla megyek holnap. :lol: Mondjuk én se bánnám ha kicsit elobb akarna kibujni,de a termin elotti héten nincs a dokim nyaral :( majd mondom neki ajánljon valakit.

MA este haza jon a párom,hogy holnap tudjon jonni velem a dokihoz mert ugy emlékszem lesz UH meg már mindenféle vizsgálat.Mondtam neki,hogy nem muszáj ezért,de hogy o akar :lol: csak orultem neki.
Kiváncsi vagyok mit mond holnap a doki,ki-e nyíltam jobban.

Nagyon rendes a hugom,ki van írva mert beteg már kirakta a muskátliaim,a baba szobába felraktuk a faltetoválást,meg a fuggonyre a pillangókat,kijavította a falat mert ugye ezektol a ragasztásoktól nem jon le :shock:

majd még jovok

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Mindenképpen elmondom az orvosomnak ezt is, és én is listával megyek, mint Bea :D Van egy csomó dolog, amire kíváncsi vagyok, és az apás szülésről sem beszéltünk még. Remélem az én dokim nem tervez most szabadságot, még eddig nem említette.
Tudom, hogy akkor fog majd megszületni, ha ő akarja, de azért hiszek abban, hogy fejben dől el minden, tesómnak sikerült. 3 fiánál is megmondta, hogy mikor fog szülni. Mátéra azt mondta, hogy majd ha esik a hó - szakadt, mikor vajúdott, előtte meg nem is volt hó azon a télen. Ádámra azt mondta, hogy ő nem szül bika gyereket - május 21-én hajnalban szült, 20-ig van bika csillagjegy, Kornélnál pedig megmondta, hogy addig nem kéne neki kibújni, amíg Ádámot nem viszik el kontrollra a gyerekklinikára (ételallergiás meg asztmás) - délelőtt a klinikán voltak, este ment szülni :D Szóval lehet, hogy ezek csak véletlenek, de neki bejött :)

Linh, köszi a biztatást, annyira nem ijedtem meg ettől a fehérje-dologtól, lehet egy kicsit tényleg felfáztam. Majd mindenképp megírom, mi volt az orvosnál.

Bea, örülök, hogy a párod este otthon lesz, és holnap elkísér, ha csak lehet, mi is együtt megyünk mindenféle vizsgálatra. Majd tegyél fel képet a babaszobáról, ha kész lesz.

Képzeljétek, azt vettem ma észre, hogy egy kicsit lejjebb ment a hasam :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok! Először is, georgia, üdv újra itt, és örülök, hogy nem miattam futottál világgá:)
Várjuk a híreket, biztos minden rendben, szerintem már simán megy a nagy babázás, és én meg is értem, hogy ilyenkor nem az az első, hogy a fórumos társakat értesítse az ember:)
Lányok, én azért vagyok megint egyre kevésbé, mert annyira zsibbad + fáj a kezem (nagyon vizesedem), hogy ha egy kicsit is gépelek, akkor este csak fáslival tudok elaludni.
Na, sebaj, ezt még megírom.
Oroszlán, köszi a linket, megnéztem, ezen elsősorban az anyának szükséges cuccok vannak, nekem az nem egyértelmű, hogy a babának mi az amit adnak, és mi az, amit nem? Pl. múltkor, amikor bent voltam a kórházban, toltak egy kiskocsit, amin az ágyneműkön kívül pl. volt egy nagy csomag Libero pelus. Tehát akkor azt elvileg adnak? Igazából mindegy is, nem nagy kaland párat bevinni, (meg ruhát, meg popsikenőcsöt, stb), és ha nem kell, akkor hurrá, ha meg kell, akkor apuka hoz majd még.
Tegnap vettem észre, hogy nem is Libero pelust vettem hahaha, hanem Pamperset...úgy látszik, már mindenképpen erre áll rá a kezem. Sebaj, szerintem az elején kb. mindegy is, melyik van, utána meg majd kiderül.
Mosódió: hát én vettem egyszer...egy darabig reménykedtem benne, hogy biztos csak a ruhák voltak nagyon szennyezettek. De amikor már valami tök egyszerű foltot sem szedett ki, rájöttem, hogy tényleg elég semmi tisztító hatása van:( Így én abba is hagytam a használatát, és arra gondoltam, hogy majd a maradékot elhasználom a kisbabára, az ő ruhái úgysem "koszosak", és vasalva is lesznek, és ehhez legalább nem kell öblítő. (amúgy ezelőtt mi is az Ariel mellett tettük le a voksot, és az öblítő volt az, ami sensitiv, és sokkal kevesebbet tettem belőle a gépbe, mint mondjuk a mi ruháinkhoz. Nem volt velük gond.)
sziasztok!!
caramel
 
 

 
 

Sziasztok!

Ezt az sms-t kaptam Georgiától kb. 1 órája:
" 1 centit tágultam egesz nap, az infúzió se segít. Fél8kor jönnek megint vizsgálni, nem tudom mi lesz, majd irok."

Hát csajok, akárki akármit mond, hogy természetesség meg bioszülés meg minden, de én már megcsászároztam volna Georgiát az biztos! Nem tudom, miért kell hagyni szenvedni szegényt... biztos megvan az oka.

Bea: drukkolok holnap a dokihoz! Mi is holnap megyünk! Mindenképp kérdezd meg ki helyettesíti, ha szabira megy, csak hogy ne legyen meglepetés!

Zsuzsi: huhh, látom a család fejben akkor elég erős nálatok! Kíváncsi vagyok, össze jön-e neked akkor a május 10. Miért pont ekkor?
Pocak :) nekem is leszállt kb. 1 hete... reménykedtem is nagyon.

Caramel: fura amit a dióról írtál, mert nekem még a kakit is kiszedte a pelusokból, nem maradtak foltosak mosódiós mosás után sem.
Na, szólítanak a fiúk, ha tudok, jövök még!

linhbaba
 
 


Caramel: ez a vizesedés kicsit azért aggasztó. A vérnyomásod rendben van?

Hátul épp locsolnak a fiúk. Azért kellett kimennem, hogy megnézzem, ahogy a párom locsol, a gyerek meg áll a locsolófej mellett és a nyelvét a vízsugárba dugja...

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég voltam, de most újult "erővel" itt vagyok.

Caramel, úgy látom, eldőlt, hogy a Jánosban fogsz szülni. Leírom, hogy volt 3 éve, állítólag nem változott azóta semmi, legalábbis a szülésznőm (mert már ez is van) azt mondta. A babáknak adnak ruhát (kivéve sapkát), a köldökét fürdetésnél lekezelik, és ha jól emlékszem napi 3 pelus jár, így azt érdemes bepakolni párat, így legalább nem kell rohangálni érte, mert ha jól rémlik maguktól nem hozzák ki még azt sem, ami jár. Sajnos a cukros tea még mindig divatban van, így érdemes saját cumisüveget vinni, különben az ottaniból itatják, ami lehet, hogy nem annyira tiszta. Az első éjszakát elvileg a csecsemősöknél tölti a lurkó, utána már végig veled lehet, így a tea adása onnantól rád van bízva. Én nem szeretném első éjszakára sem beadni, szerintem nem is fogom, úgysem tűnik fel senkinek. Nővért egyet sem láttam a 3 nap alatt, de nekem jobb is volt így. Persze, ha valami gondom lett volna, akkor nem így gondolnám. Régen adtak takarót, de állítólag azok mára nagyon ramaty állapotba kerültek, így azt is vigyél a babának. Ami még kell: textil pelus, popsikrém, törlőkendő.
Tényleg, neked ki lesz a szülésznőd? Ugye jól emlékszem, hogy már választottál?

Már én is egyre nehezebben viselem ezt a terhességet, az alvás borzasztó, napközben meg nem telik az idő. :( Még dolgozgatok, de egyre szétszórtabb vagyok, így ideje abbahagynom. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de a tömegközlekedés egy rémálom, soha nem adja senki át a helyet. Úgy tervezem, májustól megyek táppénzre, addig még kiveszem a maradék szabim, így már csak 3-szor kell mennem ebben a hónapban. Szerencsére a párom sokszor el tud vinni és értem is jön, így csak néha kell utaznom.

Holnap megyek az első CTG-re, kelhetek hajnalban.

Remélem, hamarosan kapunk hírt Georgiaról!

Igyekszem gyakrabban jönni a hátralévő időben.
Vendég
 


Sziasztok!

Most kaptam:
Bikkes Virag megerkezett, 2500grammal és 45 centivel. Sima szules volt, jol vagyunk.

Puszi

linhbaba
 
 


Linhbaba: koszi a johirt, tiszta libaboros lettem:)

Georgia: hatalmas gratula, nagyon jo egeszseget, sok tejecsket es persze sok-sok boldogsagot a kis csaladotoknak:)

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Nagy gratula Georgiának a pici Virághoz!!!

Megvolt tegnap a nőgyógyász látogatás, 2916 g-ra mondta a babát :shock:, a BPD-je 86 mm, a haskörfogata 330. Minden rendben, magzatvíz normál mennyiségű, köldökzsinór rendben, a méhszájam 3100-as. A hüvelyváladékra is azt mondta hogy teljesen normális. Azt mondta, szerinte nem várható hamarabb, de nem tervez szabit. Rákérdeztem a homeopátiás szerekre is, azt mondta, hogy ő szkeptikus ezekben a dolgokban, lebeszélni nem fog, de rábeszélni sem. Így a málnalevél teára nála már nem kérdeztem rá. Rákérdezett a súlyomra is, hogy szerintem tényleg csak 2 kilót híztam a terhesség alatt??? Én meg mondtam hogy igen. Erre ő, hogy hogy csináltam, csodálkozott, olyan jól esett a májamnak :D Januárban még azt mondta, hogy jó lenne 100 kiló alatt maradni, meg hogy attól, hogy a 20. hétig nem híztam egy dekát se, még a 40. hétig meglesz a 12-14 kiló biztos. Mondjuk súlyfelesleggel kezdtem a terhességet, de mondtam is neki, hogy aki évekig hozzá volt szokva, hogy nem ehet akármit, akármikor, annak nem nehéz kibírni, hogy ne engedjen a kísértésnek, meg a cukros diéta is hozzásegített, hogy ne hízzak. De akkor is jól esett a csodálkozása :D
Ma voltam a védőnőknél is a vizelet miatt, most nem volt benne fehérje, úgyhogy az lehetett, amit Linh írt, hogy hüvelyváladék került bele.

Linh, nagyon köszi, hogy megírtad a híreket Georgiáékról!
Különleges oka nincs, hogy 10-e körül szeretnék szülni, talán annyi, hogyha már most 3 kiló majdnem, ha még bent lesz egy hónapig, 4 biztos meglesz. Meg én úgy szeretném, ha május végén már két hetes lenne. :) És most, egy pár napja jobban várom, hogy megszülessen, mint amennyire tartok a szüléstől.
A locsolásos sztori aranyos, ezek az élet "nagy" dolgai :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Caramel, megprobalom osszefoglalni, miket kell vinni a babanak a Janosba:
-csomag nadragpelenka + popsitorlo – ezeket a kiskocsiba kell tenni; 5 db textil pelenka; popsikrem; hexachlorophenes, azaz gyogyszertari hintopor a koldok apolasahoz; 2 db cumisuveg a cukros vizhez (meg lehet beszelni a csecsemosokkel, hogy csak sima viz legyen!); kistakaro; kiskesztyu/zokni, hogy ne karmolja ossze magat; kis pamut sapka
-kisruhat adnak, de lehet vinni sajatot is, viszont ha balesetes lesz, akkor a korhazi szennyesbe kerul, nem figyelnek ra, igy eleg csak 1 ruhat vinni, amiben hazaviszitek
Ha megadod az email cimedet, akkor elkuldom neked az elokeszito eloadasok anyagat, abban is vannak hasznos dolgok.

Ahhoz, amit Nor12 irt: ugy mondtak most az eloadason, hogy csak javasoljak, hogy az elso ejszakat ne toltse veled a baba, hogy tudjal pihenni, de nem kotelezo igy csinalni, lehet nalad mar az elso ejszaka is, en igy szeretnem, ha minden rendben lesz:) ha szeretned leadni a babat a csecsemosoknek, akkor este 10–10.30-ig lehet megtenni! A csecsemos noverek maguktol nem jarjak vegig a szobakat, neked kell megkeresni oket, ha kerdesed van vagy szeretnel veluk megbeszelni vmit, es lehetoleg ne furdetesi idoben, mert akkor nem ernek ra kerdesekre valaszolni:) ha eppen egy katonasabbat fogtal ki, akkor meg kell varni a masik muszakot es ott is probalkozni – ezt szo szerint igy mondtak:)

Ha meg eszembe jut vmi irok, de kerdezz batran:)

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Először is nagyon sok boldogságot Georgiáéknak!

Oroszlán, de jó hogy leírtad a frissebb infókat! Nekem az orvosom mondta, hogy első éjjel nem lehet velem a gyerek, mert a gyerekorvos nem engedi, de nagyon nagy kő esett le a szívemről, hogy ez nem így van!
Igazán én sima vizet sem adnék a gyerekemnek, de ha velem lehet végig, akkor ez sem lesz probléma.
Az, hogy a csecsemősök nem járnak körbe, az szerintem nem baj, de sajnos az osztályos nővér (vagy hogy hívják azt, aki az anyukákkal törődne) sem teszi ezt meg. Szülés után a 2. nap kérdezte a dokim, hogy miért van még mindig bent a branül a karomban, mondtam neki, hogy nem tudom, senki nem mondta, hogy ki lehet venni. Na, onnantól már nem is tudom hányadik nekifutásra találtam meg végre a nővért, és tudtam megkérni, hogy vegye ki. A szoptatást is beharangozták szülés után, hogy valaki majd jön és segít benne. Hááát azóta sem tudom, kinek kellett volna jönnie, de szerencsére nem is volt szükségem rá.
Lehet, kicsit értetlen vagyok, de milyen kiskocsira kell a pelust rakni? Most már nem adnak egyáltalán? Én anno a sajátot használtam, és ott tartottam a szobában.
A csecsemősök pedig tényleg változóak, voltak nagyon gorombák, de nagyon kedvesek is.

Túl vagyok a CTG-n. Nem tartozik a kedvenc időtöltésem közé, mert sosem sikerül elsőre és csak stresszelek miatta, de végül szerencsére mindent rendben találtak.

Mindenkinek szép napot!

Nor
Vendég
 


szia Nor!

Heber Judit tartotta az eloadasokat, amik szerintem nagyon jok voltak, nekem az egesz sorozat kellemes meglepetes volt, sokkal rosszabbra szamitottam:)

Kiskocsi = amin a babakat tologatod:) ugy tudom oda kell bekesziteni a pelusokat es a torlokendot is... ezt nem ott mondtak, hanem vki, aki nemreg szult a Janosban...

de jo, hogy rendben volt a ctg, nekem penteken lesz a kovetkezo, eddig egy volt, az siman ment!

te kinel fogsz szulni? van szulesznod? bocsi, ha irtad mar:) mi Effinel fogunk szulni, ha nem lesz csaszar... ez talan ma kiderul, megyek a dokimhoz (Lintner).

tobbiek hol vagytok?

Kép
oroszlán
 
 


Köszi nor, köszi oroszlán, na ezekre az infokra voltam igazán kíváncsi:)
Így már minden OK. A cukros vizet én is marhára sajnálom, nekünk anno a Kútvölgyiben elmondták, hogy 3-4 napig is nem éhezik a baba, annyi tartaléka van, és akkor minek a cumisüveget dugni a szájába????? Nekem az első este a császár miatt szinte biztos le kell majd adnom (nem nagyon fogok tudni még mozogni), de majd megpróbálom összeszedni magam, és akkor én sem adom ki a kezemből, ha lehet:)

Linh, tuuuudom, tuuuudom, és már el is kezdtem mérni a vérnyomásomat, hát mit mondjak, khm, magas. De így volt ez ezelőtt is... Ha többször mérem, és átlagolok, akkor nem olyan vészes:) Gyorsan meg is mérem. (annak idején pont emiatt vettem itthonra vérnyomásmérőt) Na, elsőre 137/70, másodikra 130/70. Reggel sajna mindegyik mérés 140 felett volt, de nekem annak idején azt mondták, akkor van baj, ha TARTÓSAN 140 felett van. Meg hát gondolom, a toxémiát máshonnan is észrevenném, nem? (mondjuk a vizeletemet sem nézik folyamatosan) Volt egy lány terhestornán, neki a 35. héten lett, és ő konkrétan rosszul lett, úgy vitték be, és én innen gondolom, hogy amíg a közérzetem OK, addig nagy baj nem lehet. A vizesedés meg sajna az én sajátosságom terhesen...

Mosódió: nem lehet, hogy több féle van??? Én a dm-ben vettem, és emlékeim szerint 5-6 db kell belőle egy mosáshoz, kis zsákocskában összetörve, és 2-3 mosáshoz újrafelhasználható.
caramel
 
 


Ja és...
georgia: boldog babázást kívánok!!!! Szerintem mind irigykedünk egy kicsit, hogy már túl is vagy rajta:)

nor: neked is elfelejtettem írni, hogy igen, János, lebeszélt a dokim a Kúvölgyiről, és hallottam is azóta onnan nem túl jó híreket.
Viszont szülésznőt nem választottam, tudod, engem császároznak, oda nem nagyon kell:) A korábbi szülésznőmet hívtam fel, hogy amint tudom az időpontomat, hívom vele, hogy írja be a táncrendjébe, mert szeretném, ha eljönne, és újra elmondana mindent, amit annak idején. Olyan jó volt, mindent tök szépen elmagyarázott (szégyen gyalázat, hogy egy csomó mindenre nem emlékszem így másfél év után), és nekem sem a nővérektől, sem a csecsemősöktől nem kellett plusz segítség, a szoptatás is tök jól ment, pont annyi tejem lett, amennyi kellett. (erre emlékszem: "kéééérlek szépen, íííígérd meg nekem, hogy nem fogsz fejni":) )
caramel
 
 


Sziasztok!!

gGEORGIA GRATULáLOK!NAYGON UGYES VOLTáL!NAGYON SOK BOLDOGSáGOT A KICSI VIRáGHOZ!SOK PUSZI NEKTEK!!!!!!! :lol:


Orulok,hogy mindenki rendben van :lol:

Meg volt a doki!Minden rendben van ,már beállt ja és 2cm-re vagy ujjnyira nyitva vagyok :lol: Ugy mondta lehet aprilisi babóca lesz.Eloszor azt mondta nem jó az a valami amit a koldokzsinóro néznek,aztán meg nézte tobb helyen és jó volt szóval rendben van csak elnyomhatta.A folyásom mindig van levette a torleteket meg vért vettek.Megbeszéltuk a szulést azt mondta ne féljek o vigyáz rám :lol: olyan jól esett,ha meg nincs ott akkor is mert hogy ugy is intézi majd a dolgokat meg az egyik barátját kuldi mellém aki szintén jó doki/mert majus elso hetét nem lesz/Meg ha ugy van a szobát is intézi nekem,szóval megnyugottam.
K0rdezte akarok e fájdalo mentes szulést,kérdeztem mi a véleménye róla azt mondta ha nem muszáj szenvedni akkor minek szenvedjek.Nem tudom mit csináljak-szerintetek?

Ezek a kórházas dolgok kb.nálunk is igy mukodnek.Neked kell vinni a kicsit ha pihenni akarsz meg ilyenek.

Nekem kulon most nem csinált ctg-még egy sem volt.és már a 38-ik hetet írta be.
HA május 9.-ig nem szulok akor befektet attól fuggetlenul,hogy magának bejegyezte,hogy egy hét belefér azt mondja nem akar kockáztatni./remélem addig kibúj/ :lol:

Párom vissza ment :( a hugom jon éjjeli muszakra :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Caramel: a mosodiot en is a DM-ben vettem, ugy kell hasznalni ahogy irod es nem kell beaztatni. ha 40 fokon mosol, akkor 2-3-szor felhasznalhato ujra:) en igy hasznalom, csak a feher torolkozokhoz kellett hozza valo feherito (karawan - szinten DM), de azzal gyonyoru lett. az elso honapokban ez biztos jo lesz, addig tenyleg nem koszolodnak annyira a ruhacskak, utan meglatjuk!

meg egy kerdes: miert mondta azt a szulesznod, hogy "kerlek szepen, igerd meg nekem, hogy nem fogsz fejni"? nem jo fejni az elejen? most pont az ellenkezojet mondtak... :shock:

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok megint!

Írtam Georgiának, hogy mindenki gratulál, gondolom majd ha valamikor kipiheni magát, biztos fog jönni. Bár ha jól emlékszem azt írta, hogy ott Hollandiában szülés után még aznap hazaengedik őket, szóval gondolom legkésőbb holnap már otthon lesz.

Zsuzsi: 2 kilót híztál??? :shock: :shock: :shock: Hát nagyon irigyellek.
Azt hittem a május 10 az valami fontos dátum vagy ilyesmi :). A baba méretétől meg ne "félj", nekem a Marcit a 38 hetes UH-on 4100g-nak predesztinálta a gép és 3600g-mal született, szóval ez szerintem nagyon attól függ, hogy mennyire "csúszik" meg a doki keze a mm-ek mérésénél. De azt nagyon megértem, hogy szeretnéd, hogy hamarabb kibújjon a babád!
Én borzasztó türelmetlen típus vagyok, Marcival a 36. hét betöltésétől mindent próbáltam, a 39. héten még bábakoktélt is ittam, de nem történt semmi. Betöltött 40 hét után érkezett.

Bea: hát... bevallom kezdem lassan elveszteni a fonalat. Eddig azt mondta a doki, hogy kicsi a baba, később jön egy héttel, most meg hirtelen egy idősek lettünk? Mert én is 38 hetes vagyok. Nekem nagyon fura, de látom nagyon foglalkozik veled és ez tök jó!!! Rendes, hogy ennyire odafigyel rád!
Hogy áll a babakocsid?

Nor: örülök, hogy újra köztünk vagy!!!! :) :) :) A tömegközlekedés az borzasztó! Mostanában én ugyan nem közlekedek, de amikor anno még Marcival jártam be az Imrébe 7-es busszal, nekem se adták át a helyet soha, sőt volt olyan hogy rászóltam egy öregnőre, hogy talán ne támaszkodjon már a pocakomnak!!! Iszonyat volt!

Caramel: csak méregess továbbra is!!! :D :D :D Biztos ami biztos alapon.
Ezt a fejés dolgot leírhatnád, mert én sem nagyon értem. A mostani ajánlások szerint 6 hetes korig érdemes fejni, nem?

Oroszlán: nahát, nem is tudtam, hogy a dm-be is lehet mosódiót kapni!!! Mikor mi a mosható pelusozást kezdtük, akkor epeszappant próbáltam venni ott, de tök hülyének néztek...

Miket hallottatok a Kútvölgyiről? Osszátok meg velem is plz!!! Kíváncsi vagyok nagyon, mert az mégis egyetemi Klinika...

Ma voltunk dokinál, volt UH is, az alapján május 5. a szülés várható időpontja, szóval még 2 hét biztos nekünk is. Csak azért akarok hamarabb szülni, mert ez a hízás nagyon kikészít és már csesztetnek, hogy miért híztam ilyen sokat... mostmár ebéd után csak répát meg paradicsomot eszek és marhára unom hallgatni a cseszegetést.
A becsült súlya a babának most 3300g. Beírtam már netes kalkulátorokba is a BPD-t meg az AC-t, de azok is 3250g-ot írtak, úgy látszik most nem becsülte túl a gép.

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért...

Eladnám DIANATAL gél-emet, amit császár miatt nem tudtam felhasználni! Bontatlan, patikában vásároltam...
30.000-t vettem 22.000-t odaadnám.
Ha érdekel írj kérlek itt priviben, vagy a jszoradi@hotmail.com-ra.

A természetes alapanyagú Dianatal szülészeti gél elősegíti a biztonságosabb, rövidebb és könnyebb hüvelyi szülést, védelmet biztosít mind a születendő gyermek, mind pedig az anya számára.
A Dianatal szülészeti gél egy speciális összetételű gél, mely egyenletes filmréteget képez a hüvely falán, ezáltal mintegy 40%-al csökkentve a súrlódást (2).
A Dianatal előnyei:
* Elősegíti a biztonságosabb, rövidebb és könnyebb hüvelyi szülést,
* Védelmet biztosít mind a születendő gyermek, mind pedig az anya számára.
* Átlagosan 30 %-kal (26 perc) rövidíti a kitolási szakaszt(1,3) és
* Átlagosan 30 %-kal (106 perc) csökkenti a szülés teljes időtartamát (1,3).
* Használata szignifikánsan csökkenti a gátrepedés előfordulását, a gátmetszés szükségességét és növeli az intakt gát megmaradásának esélyét (3).
* A Dianatal mind az először szülő, mind a már szült anyák számára használható (4).

Kép
Kép
judysz
 
 


Csak röviden (megpróbálom:), mert ilyenkorra már nagyon fáj a kezem...
Kútvölgyi: privatizálták, ezt tudod, ugye? Így is klinikainak számít? (nincsenek szülések, mindenki elment a régiek közül 1-2 kivétellel, orvosok, nővérek is, általános elégedetlenség, durva feltételek a dolgozók díjazásában, stb.)
Nem fejés: szerintem ez is amolyan ízlések, és pofonok. Nekem ez a módszer bejött. Az én szülésznőm szerint a szervezet tudja, hogy mire van szüksége a babának, és beállítja rá magát. Az elején bőven elég a kolosztrum, nem kell aggódni, és utána x időnként mellre tenni a babát (na, pl. az x-et kell megkérdeznem:), és beindul. Kemény mellből is tud enni, csak óvatosabbnak kell lenni. Szerinte, aki elkezd fejni az elején, az nemigen fogja tudni elhagyni később sem (és elég szívás, marha sok plusz meló a gyerek ellátása mellett - szerintem), mert a szervezet arra áll be, hogy az igény = baba + fejés. De ebben nagyon különböznek a vélemények, fontos ezt tudnotok, mindenki arra hallgasson, akinek hisz. Ez csak rólam szólt, nekem bejött, nem volt mellgyulladásom, nem éhezett a gyerekem, szépen gyarapodott, volt tejem, nem kellett fejni, stb stb, tökéletes volt minden:)
caramel
 
 


Sziasztok!

Linh.:A menzim szerint veled egy idos vagyok maj.9.a termin,csak a kicsi méretei miatt mondta a doki hogy szerinte + egy hét ,és én meg mondtam hogy belefér.Most nem mérte ot mert hogy majd jovohéten mivel most ugy is sokat híznak.
JA a babakocsi áll!Még mindig semmi már attól félek nem ér ide mire jon a kicsi.
Kimentem hugommal a városba még lepedot venni a kiságyba aztán mindenki azt mondta ,hogy hol lent a hasam biztos már szulni fogok :shock: még a husvétot maradjon bent jókat akarok enni :lol: Amugy jól vagyok nem vette észre ,hogy valami változott volna.

Ma már jon haza Peti! :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Caramel: koszi a fejessel kapcsolatos infot:) mivel nekem elso gyerkoc lesz, ugy is kiserletezes lesz sok minden :o annyit tudok, hogy mindenkeppen szeretnek szoptatni, amig csak lehet, aztan meglatjuk mi sikeredik belole:)

Bea: orulok, hogy ilyen figyelmes veled a dokid es hogy rendben volt minden a vizsgalaton! tenyleg, megvan mar a babakocsi?

Linh: ne aggodj a hizas miatt, az jo, ha oda tudsz figyelni a hatralevo idoben, hogy mit eszel, de ne idegesked tul sokat rajta, mar csak 2 het van hatra, utana ugy is fogyas jon:) szep kis ertekeket mondtak a tesora:)

En tegnap voltam a dokimnal es egyelore megnyugtatott, hogy nincs olyan rossz allapotban az aranyerem, hogy ne lehetne huvelyi szules:) megnezte a mehszajamat, arra azt mondta, hogy meg van rovidulve 1 cm-re (remelem jol irom:), de az teljesn normalis es jo, es tovabbra is fejfekvesu:) meg annyit mondott, hogy majusban szuljunk!!! mondtam, hogy en is ugy gondoltam, nem siettetem meg Norikat! holnap megyek a szulesznohoz, ctg lesz, plusz gyujtogettem tovabbi kerdeseket is szamara:)

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Most vendégeink vannak, úgyhogy csak ezért jöttem:

Kép Virág

Kép Virág pihen

Kép Virág anyával

puszi

linhbaba
 
 


Sziasztok!!

Csak beugrottam.

Engem haza engedtek ma, de 3 orankent rohangalok etetni a bebit.
Bentfogtak, mert leesett a cukorlya, igy vizescukros infuziot kap, es en 3 orankent jarok be hozza.
Majd jovok meg csajok, ha lessz idom.
Koszi a drukkokat aranyosak vagytok.
Az iwire is raktam fel kepeket, majd nezzetek meg.
Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Georgia, nagyon gratulálok Virághoz, szép kislány! És jó egészséget, meg minden szépet kívánok nektek!
Mikor vihetitek haza a kórházból, meddig kap infúziót?
Köszi a képeket!

Hogy vagytok csajok?

Nekem tegnap délutánra eléggé bedagadt a bokám környéke, de nem vizes, gondolom a sok trappolás... Kicsit fáj is, és reggelre sem lappadt le teljesen, úgyhogy most már tényleg igyekszem majd többet pihenni. Örülök nagyon a jó időnek, és állandóan fagyit, meg jégkrémet ennék... :D:D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Hahó!

Georgia: de jó, hogy küldtél Linhnek pár képet Virágról! Milyen helyes, ahogy eltűnik abban a kis ruhában is! Azt viszont szomorúan olvastam, hogy nem engedték haza. Meddig kell bent maradnia? Nem lenne könnyebb, ha te is vele lennél bent, és úgy nem kéne az éjszaka közepén is bemenni?

Oroszlán: Sóvágó az orvosom és Mayer Annamari lesz a szülésznőm.
Remélem, továbbra is így marad és nem döntenek császár mellett az aranyér miatt – már ha te is így szeretnéd, de ahogy olvasom, igen. Most nézem, hogy csak 1 nappal jársz előttem! Lehet, hogy összefutunk a kórházban gyerektologatás közben?

Caramel: hát a cukros vizet én sem értem.
Tudom, hogy császárod lesz, de valami olyasmire emlékszem, hogy azt írtad, az előző császárnál is jó volt, hogy melletted volt a szülésznő és mindent elmondott, így most is szeretnél. De akkor valószínűleg a régi szülésznődre gondoltál, hogy majd felhívod, ezért volt egy kis képzavar.
A vérnyomásod tényleg figyeld, remélem, tartósan nem lesz ilyen magas!
Én sem fejtem soha, és nem volt egyáltalán problémám a szoptatással, így most sem tervezem.

Bea: ha már nyitva a méhszáj, akkor te tényleg eléggé a finishben vagy! De jó neked! Mindjárt vége az áprilisnak…

Linh: én is nagyon türelmetlen vagyok, és hát a kilók… emiatt nekem is eszembe jutott már, hogy jobb lenne, ha előbb szülnék. Szerencsére engem inkább vigasztalni próbálnak miatta, de már nagyon rosszul érzem magam a bőrömben.
Vendég
 


Sziasztok!

Szokás szerint nem tudok aludni...

Csodálatos idő volt tegnap, remélem ma is az lesz, mert elkezdtük rendezni a kertet és füvet vetnénk holnap, remélem össze fog jönni!

Georgia: még egyszer GRATULÁLOK a kis Virághoz, a képek tündériek! Remélem minél hamarabb haza vihetitek a csajszit a kórházból és rendeződnek a dolgok körülöttetek!

Fejés: nekem kifejezetten azért kellett fejni, mert eszméletlenül csomós volt a mellem és olyan volt, mint a beton. Eleinte én sem vettem fejőgépet, de 1 hét után már kénytelen voltam, mert hiába masszíroztam meg minden, nem múltak el a csomók. Ráadásull Marci 180g-okat zabált az első héttől és még így is volt mit fejni, tele volt a hűtő. Aztán szerencsére beálltak a dolgok és 6 hét után végre abbahagyhattam a fejést. Szóval szerintem ez is (ahogy eddigi tapasztalataink szerint minden más is) egyénfüggő.

Hízás: köszi lányok, hogy így bíztattok, tényleg már nagyon elegem van ebből a súlygyarapodás dologból...

Oroszlán: na, milyen volt a CTG? Nagyon örülök, hogy szoptatni szeretnél! Én falra mászok az olyan kismamáktól (bocs, ha valakit érint) akik még szülés előtt kijelentik, hogy nem akarnak szoptatni, mert tönkre megy a mellük... találkoztam már hasonlóval.

Nor: hát igen, ez a vége ez a legidegölőbb része az egész várandósságnak szerintem. Figyelni, hogy eleget mozog-e, idegeskedni a súly miatt meg minden, reménykedni, hátha csak 1 nappal is, de előbb jön... Hahh, na mindegy. Nagyon remélem, hogy nem fog tovább bent maradni, mert akkor az állandó parától kihullik az üsszes szál hajam.

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Eloszor is mindenkinek kellemes husvéti unnepeket!

Georgia:Nagyon szép a kis Virág.Remélem mihamarabb hazaviheted!
LInh.Komoly kertészkedésbe vagyok,már én is nagyon csinálnám ,de idén át adtam a stafétát anyunak meg a hugomnak egész jól megy nekik.A kilókon ne aggódj.Én is látványosság vagyok :lol:

Nor.Hát igen finishbe,de még az unnepeket remélem kibírja mert jókat akarok enni :lol:

MA is nagy családi osszejovetel van anyósoméknál jonnek a GYermelyi rokonok meg holnap mennek vissza Spanyolba sógornomék.NAgy eszem iszom lesz.

Pocaklakóm ma kevesebbet mocorg remélem azért ebédután belehúz meg ,hogy mit le morog a hasam :shock:

Amugy egész jól vagyok.
Puszi mindenkinek

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Csak beugrottam, 2 napja itthon vagyunk, elso este ejfeltol reggel5ig fel volt, aztan tegnap este jokislany volt, eszik alszik.
Olyan edes, imadom!!
Kuldtem uj kepeket Linhbabanak.
Rengeteg tejem van, fejem 3 orankent is.
a mellem mint a beton.
Csajok ha lessz idom igerem jovok, puszi nektek, es a bebikeknek.
Vigyazzatok magatokra!!

Georgia
Vendég
 


Kép Virág fürdik

Kép

Kép

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Hoztam a Georgia által beígért képeket!

Hogy vagytok? Nekem már kicsit elegem van, megint híztam egy kilót a héten, nem is értem, hogyan. Tegnap délután is már csak zöldséget ettem, lassan megőrülök.

Remélem ti jobban vagytok!

pusz

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Örülök Georgia, hogy már otthon vagytok! Nagyon aranyos képeket küldtél!

Velünk semmi különös nincs, azon kívül, hogy vánszorog az idő. :( Itthonról dolgozgatok, mert végül átvettek távmunkába, de nincs sok minden, amit meg kéne csinálnom.

Remélem, nektek jobban telnek a napjaitok!
Vendég
 


Sziasztok!

Georgia igazi kis tundér!De jó már nektek!
Én már szulni akarok!!A husvét gyorsan elment,legalább nem unatkoztam.

Linh:A kilókat ne is mond nekem is hetente +1kg,de most lehet a husvéti habzsi dozsi is rát tett.

Igazi csajt hordok a pocakomba tegnap kimentunk anyuékhoz és hát a hugomhoz sokan járnak locsolkodni természetesen kannával és slaggal.kis gézengúz meghalotta a pasi hangokat teljesen beindult mikor elmentek elaludt.NAgyon szereti a férfi hangokat :lol: :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Kilok: 20 felett en mar nemigen merem. Es nem viccelek... Legutobb, mikor mertem, 21,5 volt, es szerintem legkozelebb majd csak a csaszar elott allok ra a merlegre, hogy tudjak kb pontos adatot megadni a mutethez. En mondjuk aggodni nemigen aggodom miatta, legutobb is szepen lement a szoptatassal, csak ezt a sulyos testet nehez mar cipelni, itt faj, ott faj, mindenhol faj...
caramel
 
 


Georgia: hogy megy a szopi? Jól eszik Virág?
Ha tudsz jönni, örülnék, ha írnál magatokról, bár gondolom nagyon fárasztó lehet otthon. Ott van a kisegítő nővér még veletek?

Bea: cuki a babócád! Én is lassan megőrülök, pedig van mit csinálnom egész nap, jövök-megyek, istápolom a fiúkat meg ilyenek, mégis úgy érzem, hogy nem telik az idő :(. Meg már a baba is egyre nehezebb, nyom mindenhol, néha pont az egyik idegre fekszik és iszonyatosan fáj olyankor a lábam... :(
De remélem, már csak 1 hét! :D

Nor: azért az otthoni munka remélem lefoglal valamennyire!
Mikor mentek dokihoz? Kíváncsi vagyok, mekkora lehet a pasasod!

Caramel: a súlynövekedés elsősorban nem engem aggaszt, hanem a szülésznőt meg a dokinőmet. Ami azért zavar, mert ők is nők, voltak ők is ilyen állapotban. Mikor még gyakorlaton voltam és ott előadta nekem egy (férfi) doki, hogy 10kg-nál nem illik többet hízni egy terhesség alatt, csak legyintettem - hiszen mit tudja ő, milyen az. De ezek a nőcik kikészítenek... Már a férjem is csak nevet rajtam, hogy mennyire rástersszelek a szerdai mérlegelésekre mindig!

Zsuzsi: jól vagytok?

puszi

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Egy elveszett bárányka jelentkezik :D !

Először is Georgia hatalmas gratula a tündéri kis Virág babához :D !!!
Hihetetlen,hogy már meg is született az első baba!

Most csak gyors pár szó,mert apa már toporog mögöttem:
mi jól,ma volt a 2. ctg,fájásokat már mutatott,de a méhszáj még zárt,viszont a babu feje szépen lent van.
Úgy néz ki,hogy az Istvánban fogunk szülni,van aki még szintén ott szül?
Holnap folyt.köv.,addig is jó éjszakát!

Kép Kép

Kép
dettus
 
 


Linh: igy mar ertem... Engem nem mer a kutya sem (vedonot nem is latom pl), es a dokimat sem erdekli. Neha mondom neki, hogy elegge elszaladt am a lo, nem zavarja-e, es erre neki csak az a valasza, hogy ellenkezo esetben sokkal rosszabb lenne, mert szerinte egy kismamanak igenis gyarapodnia kell. Ezert tudok en nyugodt lennu, viszont aterzem a stresszelesedet, ha teged meg mernek, es cseszegetnek...sajnalom!
Es akiket onzo modon mindig elfelejtek: georgia, tenyleg nagyon szep a kis Virag, es olyan edes, hogy ilyen kis apro, cuki!!!
Es Nor, tok jo, hogy ujra itt, gondoltam rad sokat, hogy vajon hogy vagytok, de latom, minden OK:) Es igen, szulesznore a regi szulesznomre gondoltam, o most mar olyan baratnofele nekem...
caramel
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van!

Georgia, szép nagyon a kislány, tök jó, hogy van sok tejed!

Remélem mindenkinél jól telt a húsvét! Mi otthon voltunk anyuméknál a hétvégén, jól éreztük magunkat, gyakorlatilag 2 és fél napig egyfolytában ettem, kivéve az alvást :)
Ma megvolt az első NST, meg a 36 hetes vérvétel is. A tenyésztéses vizsgálat teljesen negatív lett, úgyhogy minden OK velünk, talán annyi, hogy egy hete eléggé elkezdtem vizesedni, reggelre sem múlik el. Otthon anyumék, meg tesóm azt mondták, hogy halad le rendesen a hasam, szerintük 2 hét, és megszületik a Picúrunk. Remélem is :)

Puszilok mindenkit!

Zsuzsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok

Na minden órás lettem megint nyiltam már 3,5cm a kicsilány tolakszik rendesen :lol: Hétfon megyek megint dokihoz ha addig nem bujik ki.Olyan 3kg mondta a doki,hogy lesz.Még a végén beigazolódik,hogy ponta akkor szulok ha a dokim nincs itt amilyen szerencsés vagyok.NAgy lenne ha pont anyák napjára bújna ki.Amugy akicsivel minden ok,a magzat vize fogyogat,de nem vészes.

Aludni még mindig jól tudok,bár most az éjjel vagy 6x keltem fol wc-re meg nagyon aktiv volt a picur,meg ma is.Az éjjel azt hittem már szulés lesz a vége. :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Hali!

Bea, de jó neked, hogy mindjárt babázhatsz!!! Az meg különösen, hogy már ennyire nyitott a méhszáj, akkor biztos gyorsan meglesz a bébi. Ráadásul nem kell megszenvedned a tágulással sem. Nekem órákig tartott mire 2 ujjnyira kinyíltam és az akkor már nagyon fájt.

Linh, szombaton megyek ctg-re és elvileg akkor bent lesz a dokim is, így valószínű megvizsgál, bár tenyésztést már nem akar, mert azon a 29. hét környékén túlestem. Sajnos pozitív lett, de számítottam is rá, hiszen az előző terhességnél is az volt, így mindig az lesz. Nálunk nem becsülnek súlyt, csak a combcsontját és a koponya haránt átmérőjét nézik, pedig úgy szeretném tudni, kb. mekkora lehet.
A munka leköt, és szerencsére nem túl sok, így van időm másra is, unatkozni viszont nem annyira. Így is lassan megy az idő, mi lenne nélküle?
Nagyon szorítok, hogy kevesebb legyen hátra neked, mint 6 nap, a vége a legidegőrlőbb!

Caramel, örülök, hogy gondoltál ránk. :) Szerencsére többé-kevésbé jól vagyok, csak írni nem volt kedvem. Azért mindig olvastalak titeket.
Tudod már, hogy mikor lesz a császárod? Már nem sok van neked sem hátra! Nem úgy mint nekem... még 4 hét.

Zsuzsi, szorítok neked is, hogy két hét múlva tényleg megszülessen a babátok!
Vendég
 


Nor:Nekem is csak a koponya átmérojét meg a combcsontját mérte és valahogy abból adta meg a súlyát.De ez nem 100%-os.Amugy meg még mindig azt mondja hogy kicsi.Már unom!Kérdeztem,hogy ez annyira negy gond ,hogy nem.
Most tényleg igaz ha már most nyílok akkor konnyebben fogok szulni,már tobben mondták.Ez a tenyésztés érdekes nekem a doki a fejét tette volna rá ,hogy valami van és semmi pedig állandóan csorog belolem valami

Lányok aki már szult segítsetek nekem donteni.Mi ahelyzet ezzel az epidurális érzéstelenítéssel nem votl valamelyikotoknek?Nem tudok donteni,mert nem tudom milyen ez a fájdalom. :oops: VAgy hogy jó e?

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea, én nem epidurálissal szültem, de megbántam. Amikor kérhettem volna, akkor még nem fájt olyan vészesen, később meg már nem lehetett. Most kérni fogok.
Vendég
 


Sziasztok!

Bea, tényleg jó, hogy így nyílsz, rövidebb ideig tart majd, én is így hallottam. Egyre sűrűbben járok én is pisilni, nyom a babánk, sokszor még wc-zés után is úgy érzem, mintha nagyon kéne, pedig nem. De hát halad lefelé, jól is van ez így. Tegnap már én is azt mondtam, hogy ez az időszak tényleg terhesség.

Ma megszült a barátnőm, kislánya lett, édes kis csöppség, még csak képről láttam. 2950 gramm és 49 cm, Zoé a neve. Megkérdeztem, hogy hányszor volt rosszabb, mint amire számított, százszor? Azt mondta nem, annyira nem. Meg hogy a "rémtörténetekhez" képest, amiket meséltek nekünk, tényleg annyira rossz-e, és azt mondta hogy nem. Persze mindenkinek más a fájdalomküszöbe, de olyan jó volt hallani a hangját, másfél órával a szülés után, meg az élményeket.

Nor, köszi, aranyos vagy, most nézem csak, hogy nem sok különbség van kettőnk között, én is még ""csak" 36 hét pár napos vagyok. Neked is jöhet hamarabb a kiírásnál.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk megint kontrollon meg CTG-n. A CTG az most borzasztó volt, mert nem akart felébredni a gyerek, még sose volt ilyen velem, jól meg is ijedtem. A szülésznő rázogatta a pocakomat, de a lurkó csak a telefon csörgésére ébredt fel, akkor viszont végre normalizálódott a dolog. Hát az életem lepergett előttem... még sose volt olyan velem, hogy nem ébredt fel a gyerek a vizsgálatra, jó ideges voltam.
Egyébként semmi változás, zárt méhszáj meg minden ilyesmi, de mondjuk ez nálam semmit jelent.

Bea: hűha, akkor te lassan már tényleg babázni fogsz! Jól értettem, hogy szivárog a magzatvíz?
Én nem epidurálással szültem a Marcit, de én pl. nem akarok most sem epidurált kérni, pedig nagyon alacsony a fájdalom küszöböm. Nekem kozmetikushoz elmenni mindig egy heti lelki rákészülés volt.
Pl. az én dokim nem nagyon támogatja az epidurált, mert több esetben kell "műtéttel" (fogó, vákum) befejezni a szülést, de ízlések és pofonok szerintem. Kérdezd meg a dokidat, mi a véleménye, meg hogy van-e jó anesztes, aki meg tudja csinálni!

Nor: köszi a drukkolást! MOst már tényleg nagyon elegem van, de a doki se mondott semmit, hiszen Marci fél napot késett.
Viszont a súly miatt néz szét az interneten, mert vannak súly becslős programok, amik a BPD meg az AC alapján becsülnek súlyt, ha megvan a has körfogata, meg tudod te is nézni, hogy kb. mennyi lehet a súlya most a babádnak!

Zsuzsi: nekem is ma mondta szomszédasszony, hogy megint lejjebb ment a hasam... Drukkolok neked, hogy 10-én megszülessen a babád!

Dianatal-t végülis szerzett be valaki?

linhbaba
 
 


Linh:Nem szivárog.CSak már mindig kevesebb,ugy mondta hogy teljesen készenállok a szulésre.
A dokim ajánlotta az epit.meg,hogy van is valami anesztezilógus.Bejelentkeztem egy itteni fórumba ahol pont az én kórházamról írnak és ott írták,hogy van valami jó aneszteziológus.Nem tudom nálatok,hogy mukodik ,de itt elotte el kell menni utána egy megbeszélésre.állítólag mikor már mész szulni késo,ugyhogy lehet már lekéstem róla.De amugy pont ezek a dolgok tartanak vissza amiket írtál .Nekem még ezt a CTG-t nem csinált a szivecskéjét nézte meg be is írta a kis konyvbe.Remélem azért nem húz rás sokat neked akis gézengúz.

Kérdeztem a dokit a dianatalról azt mondta egyszer használta de hogy ugy vette észre,hogy rovidebb volt a szulés.MA megyek meg venni,ha már megjott.

Képzeljétek elore léptun kocsi ugyben! :lol: Ha minden jól megy vasárnap már lesz kocsink,és az a szin amit eloszor kinéztem nagyon szép azt mondták már nincs és még is rózsaszin szurke teljesen beleszerettem. :lol:

ZSu:Ahogy néztem a Fb.a képeket hirtelen azt hittem már te szultél.

Már csak atttól tartok,hogy tényleg pont akkor fogok szulni mikor a dokim nincs itt,be is hivott hétfore ,hogy megbeszéljuk a dolgokat.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Ma megvolt az utolsó kontroll a diabetológián! :) Úgy örülök, hogy legalább már oda nem kell szaladgálnom. A leleten, amit kaptam, az van, hogy "szülésnél neonatológus jelenléte elengedhetetlen" Most rákerestem, hogy mi is a neonatológia, az írják, hogy az egészséges és beteg újszülöttek élettanával foglalkozó szakterület. De ilyen szakembernek nem kell ott lenni minden szülésnél?

Linh, én is drukkolok neked, hogy minél hamarabb kibújjon a kis manód! A vizsgálatok során nekem rendszerint alszik a babám, és nem nagyon hajlandó reagálni a külvilágra. Tegnap is NST elején még mocorgott picit, aztán úgy kellett nyomkodni, lökdösni a hasam, hogy valamit produkáljon. Bezzeg mikor vége lett... Na akkor indult csak be igazán, meg előtte is volt tornázás :)

Bea, csalós a felső, amiben akkor voltam, mikor a képek készültek :) Örülök, hogy nemsokára meglesz a kocsitok.

Jól elfáradtam most délelőtt ebben a szaladgálásban, meg vezetni sem jó már, dehát ha menni kell... Inkább vezetek, minthogy buszozzak. Átalszom az éjszakákat, de délután is simán tudok aludni egy órát. Csak nem olyan pihenés ez már, nem könnyű kényelmesen elhelyezkedni, meg a derekam is szokott mostanság fájni.

Lányok igen-igen a finisben vagyunk, néhány nap, esetleg hét, és mind babázunk :D Hihetetlen számomra, hogy lesz egy kisfiam, hogy a kis Mocorgó lassan kibújik :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Kép Kép Kép Kép

Itt van pár kép a babaszobánkról még a csillár jiányzik,az valahogy nem bír ide érni.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Bea, köszi a képeket, nagyon szép a szoba!!! :)

Nekem ma nagyon aktív a babám, sokat mocorog, alig alszik, mindig kinyomkodja magát, mintha kicsit nyugtalan lenne. Én sem találom ma a helyem, olyan fura kedvem van, az előbb még sírdogáltam is, szegény apa meg nem érti. Mondta hogy nincs semmi baj, mondtam én hogy tudom, meg hogy nem akarattal bőgök, meg igazából nem is tudom mi bajom volt/van...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Zsuzsi, persze jöhet nekem is előbb, de valamiért nem hiszem, hogy így lesz. Sajnos nem tudom, hogy mik a szabályok, kinek kell ott lennie a szülésnél, de Linh biztos tud segíteni ebben a kérdésben. Indokolatlan hangulatváltozásaim nekem is vannak, de én nem szomorkodni szoktam olyankor, hanem ideges leszek egyik pillanatról a másikra és mindenkivel bajom van.

Úgy tűnik ez az NST senkinek nem megy zökkenőmentesen mostanában. Én már előre utálom a holnapot emiatt. De legalább találkozom a dokimmal is, és majd jól kifaggatom az EDA szövődményeiről!

Linh, remélem, nem azért nem írsz, mert rossz kedved van! Már tényleg csak egy pár nap!!! Sajnos nálunk nem mérik a has körfogatát sem… Na sebaj, megleszek becsült súly nélkül is, legalább nem pánikoltatnak be feleslegesen.

Bea, nagyon szép a szoba és örülök, hogy jól alakultak a dolgok kocsi ügyben is.
Vendég
 


Sziasztok!

Nor: hát mi tagadás, eléggé össze vagyok zuhanva. Valahogy nagyon reméltem, hogy kicsit hamarabb fog érkezni a pasi, mert a 18. heti UH 1 héttel nagyobbnak mondta. Kicsit neki vagyok keseredve, ez már a preapartum depresszió...
Azért persze igyekszem összeszedni magam. Főzök-mosok-takarítok, de emberek közé nem szívesen megyek.
Az NST miatt ne aggódj! Hátha ébren lesz a pasasod!

Bea: nagyon szép lett a babaszoba! A falmatrica nekem különösen tetszik!
Persze, az anesztessel mindenképp kell előbb találkozni, hiszen az EDA azért nem veszélytelen, fel kell mérnie előre a rizikofaktorokat!

Zsuzsi: ilyen hangulati problémáim nekem is vannak, borzasztó sírós lettem qz utóbbi időben, mert tehetetlensegemben csak ezzel tudom a bennem lévő feszültséget oldani. De fel a fejjel! Előbb- utóbb csak jobb lesz!
Neonatologus nincs jelen minden szülésnél. Az újszülött osztályon azért persze ott vannak, de csak az olyan szüléseknél vannak jelen, ahol komplikációkra lehet számítani. Nálad a cukorbetegséged miatt kell gondolom a neonat jelenlét, de ne aggódj! Ez csak amolyan túlbiztosítás, mint pl. a sok NST. Meg persze azért jó, ha ott van, biztos ami biztos!

Mi egyébként megvagyunk. Lurkó vidáman mozgolodik egész nap.

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: