Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
Az SOTE I. Klinikán kívül hol csinálnak még magzatvíz-vizsgálatot?

Köszönöm. Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


lillanyuci!
Nekem méhlepényből vettek mintát a Bajcsy kórházban. Azt mondták,ha itt gond van,akkor vesznek a magzatvízből. Nekem a dokim ott van, ő írta a beutalót. Szerintem kérdezz rá, hátha.
A doki a Shöff-Méreiből jött át, nagyon dicsérik mindenhol.
Önként szeretnéd, vagy kell?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Köszönöm napvirág, igazán cuki vagy.... huhh bár már este 8 lenne :-)
remélem csak pótolja a kiesett tömést... lécci lécci lécci :-)

Kép
Kép
judysz
 
 

 
 

Sziasztok! Én is februárra várom az első babónkat. :) Kár hogy csak most tudok csatlakozni. Látom jól beindult már ez a fórum.
Nekem már most annyi elképzelésem van, hogy hogy lesz, mint lesz, tele vagyok tervekkel, ti hogy élitek ezt meg?
A boltban mindig vissza kell fognom magam, hogy oda ne menjek a bébi részlegre, hiszen még olyan korai lenne bármit is vásárolni... :)

Kép

Kép
csibic
 
 


CSibici: Üdv itt. Az első terhességemnél én is így voltam, de most időm sincs ilyenre, meg a ruhák már megvannak.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Túúúúúúléééltem :-)
kihúzott egy kis fogdarabot, kaptam ideiglenes tömést, és még most is zsibbadok :-)
Viszont kaptam érzéstelenitő szurit... remélem nem lesz gond.. igaz mondta hogy csak keveset ad...

huhhh túléltem....huhhh :-)

Kép
Kép
judysz
 
 


Szép estét!

Ma voltam dokinál!Minden eredményem rendben van,"tökéletes" az orvos szavaival élve.:D

Megkérdeztem a szüléssel kapcsolatban,és nem kér pénzt!Azt mondta hogy mindenki saját anyagi helyzetét tudja,és amennyit gondol annyit ad,ha ad.

Sőt a SOTE II-n szülök,és ott lesz a következő nagy Uh,így azt is mondta nézzek szét,beszélgessek szülésznőkkel is,és indul szülés előkészítő tanfolyam,hogy nyugodtan jelentkezzek rá!:)

El sem tudom mondani,vagy írni,hogy milyen jó érzés,megkönnyebbülés ami bennem van,és nagyon kedvesnek,szimpatikusnak tartom.:)

A kis Aisa jól van,szépen fejlődik!

Sajnálom a fog problémákkal küzdőket!
Judysz:biztosan tudja a doki hogy mit lehet ilyenkor adni a kismamiknak!ne aggódj!
Én havonta járok,mert sajnos fogszabályzóm van,ami eltart még egy darabig.

Üdvözöllek Csibic:)

jó éjt csajok!
telihold van ugy hogy én biztos nem alszom jól.:(nincs rám jó hatással!

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Az AFP-s eredmény két hét múlva lesz meg. De ha rossz, akkor 10 nap múlva postázzák, bár nem értem minek, ha két hét alatt egyébként is megvan az eredmény, akkor az a néhány nap, minek adják postára.
Vendég
 


Koszi lanyok, aranyosak vagytok! :D

Mieza - adataim a tablaba:
kor - 36;
lakhely - Reading, UK;
hanyadik baba - 2. (Andrew 2009. febr. 16);
milyen nemu - tokeletesen mindegy;
nev otletek - meg nincsen :roll: ;
szules varhato datuma - 2011. februar 13. (de hamarabb lesz, 39. heten programozott csaszar)
hol fogsz szulni - Royal Berkshire Hospital, Reading
kovetkezo doki - aug. 31. vedono, szept. 27 UH, nov. 30. konzultacio es 25. heten doki valamikor kozben

Napvirag - azt hiszem te kerdezted, hogy nalam is keves vizsgalat van-e. Szerintem pont az olyanok mint en az okai, hogy normal esetben csak keves vizsgalat van... :oops: Ugyanis en nem vagyok igazan alapeset es ezert a hatodik es a 12. het kozott nekem kethetente volt UH, vervetel, doki, hogy minden rendben van-e. Most a masodik trimeszterben mar nincs semmi extra a havi egyszeri vervetelen kivul, majd a 28. hettol lesz megint tobb, de onnantol mar alapesetben is kethetente van vizsgalat (meg ha UH nincs is benne, ha nem latjak szuksegesnek).
Szoval szerintem azert van igy, mert itt a terhesgondozas teljesen ingyenes (meg a gyogyszerem is, ami otton kb. havi 10-15 ezer lenne) es mivel itt is csak korlatozott osszeg van egeszsegugyre, olyan esetekre koltik, ahol nagyobb valoszinuseggel van gond. :oops: Az elso ket terhessegemnel nalam sem volt korai uh, igaz nem is segitett volna. :cry: Csak utana derult ki, hogy van egy genetikai bajom, ami megbonyolitja a terhesseget nalam.

Szoval en az elejen nagyon el voltam kenyeztetve es most alig varom a jovo keddet, hogy a vedononel meghalgassuk a picikem szivhagjat. Foleg mert szinte semmi terhessegi tunetem nincsen, ami eleg ijeszto. :?

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 


judysz!
NA ugye, hogy nem is volt olyan vészes! ....Mondom én, aki állt a rendelő előtt egy pár percig,mert nem mert bemenni! :D :oops:
De én is úgy jöttem ki,hogy hipp-hipp hurrá, túl vagyok rajta! :)
A doki nagyon figyelmes volt, injekció előtt befújta,hogy az se fájjon,hogy a picúrt ne idegesítsük a görcsölésemmel. :) Én végleges tömést kaptam,amalgán csere volt, szerencsére nem terjedt át a másik fogra a romlás.

ani983!
Nagyon jó fej és normális dokid van! Bárcsak mindenki ilyen lenne!

brita80!
Hű, akkor nekem egész gyorsak ezzel az 1 héttel! Gyanús is. Na mindegy,majd mielőtt megyek rákérdezek,hogy megérkezett-e. ;)

hajnski!
Igen, én voltam. Nem semmi,hogy foglalkoznak veled, tök jó! :)
Az elején nekem is 2 hetente volt uh, de vérvétel nem kellett (hál istennek, mert ájultam volna sorban! :? )

Terhességi tüneteim nekem is eltűntek. Csak a folyás van (persze nem vészes) meg a pocinövekedés) Akartam is kérdeni,hogy ti jártok még ki éjszaka pisilni? Én már 2 napja nem (kopp-kopp-kopp). Viszont apa azt mondja napról napra nagyobb a pocim. :) Tegnap mosolyogva átadta egy kb 50-es nő a helyét a buszon. Tök jó érzés volt! :)

Ja, és elindult a hízás. Nem tudom,biztos köze van hozzá,hogy abbahagytam a gyógyszer szedést. De 2 hét alatt 2 kiló.... :oops: Ti ezzel hogy álltok? Én most tartok 3 kiló hízásnál.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Háááát nálam pocak növekedés nagyon kezdetleges... mert ugye hát elég nagy előnnyel indulok... de azt már észreveszem , hogy keményebb, és nem puha háji :-)
de nyugtatom magam azzal, hogy azt mondják 1ső gyereknl mindig később látszódik csak, meg hogy hátul tapadt meg... ez is oka lehet. és főleg hogy még csak 3,5 hónapos terhes vagyok...
Tünetem semmi az öklendezéseken kívül, kis folyás akad :-( éjszakai pisi 1x (de ez régebben is így volt, pisis vagyok) :-)

Mondjátok csak a betöltött 16. heti AFP vizsgálat az csak vérvétel, vagy UH is van. Már 2 hete nem láttam :-(

Még 1 kérdés.... szerintetek érdemes elmennem 4D-re 10ezerért csak azért hogy megtudjam a nemét?
Szept. 6án lesz az 1. éves házassági évfordulónk, és szeretném meglepni vele Apát... Nagyon kiváncsi vagyok a véleményetekre...

Pusssssz

Kép
Kép
judysz
 
 


judysz!
AFP csak vérvétel. A következő "hivatalos" uh a 20. héten lesz.
Én elmentem 10.000-ért 4D-sre a 12.héten,mert nem bírtam ki. ;)
Igazából így utólag belegondoltam nekem ért annyit. Láttuk együtt a babót, megnézte a doki,hogy megvan-e mindene....nagyon jó volt látni, én nem bántam meg! Nem tudom hová mennél, de nekünk adtak még egy DVD-t is az egészről, CD-t 10 képpel, meg 1 kinyomtatott képet....de már nem tudom mi volt a neve, ha gondolod megnézem! :)
Én tuti meglepném vele apát úgy,hogy együtt mentek! ....Na basszus! Méghogy nincs terhességi tünetem! Már megint tiszta könny a szemem,hogy belegondoltam milyen jó volt látni a babát is meg az örömöt is apa arcán! :D
Szóval szerintem mindenképp menjetek el,mert állítólag így apa is egy kicsit "közelebb kerül" a babához,meg valóságosabbnak tűnik neki.
Ez az öröm megér ennyit, arról nem beszélve,hogy utána meg is nyugszol,hogy minden rendben a babával.
De kíváncsi leszek a többiek mit mondanak! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


JEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!
Hívtak a kórházból a kromoszóma eredmény miatt és MINDEN RENDBEN VAN és 100%-ra fiú!!!!!! :) :) :)

Hát én annyira de annyira boldog vagyok!!!!!!
Hívtam apát, szegényre ráhoztam a frászt,mert elbőgtem magam és megijedt,hogy baj van. :( De aztán már röhögött a kis bőgőmasináján! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

napvirág: nagyon örülök a jó eredményeknek!
Köszönöm az infót, holnap reggel megyek a dokimhoz, kérek tőle beutalót a Bajcsy kórházba. (Poz. lett a kombi tesztem eredménye, és elmúltam már 35, ezért is kell megcsináltatnom.)

Jó éjt.
Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Napvirág!

Köszike, tulajdonképp a 12. heti genetikai UH-n Apa is volt velem, és ott látta már, nagyon meghatódott... szóval most tényleg csak azzal szeretném meglepni, hogy kiderül a neme. (Úgyhogy egyedül mennék:-) )
Csak van-e értelme, azon kívül hogy látom... szóval meg tudják-e mondani 15 hetesen, hogy mi a neme...

Pusssssz

Kép
Kép
judysz
 
 


Hjah és ami lemadart: Nagyon gratulálok a jó hrekhez és a kippppiúhoz :-)

Kép
Kép
judysz
 
 


lillanyuci!
Ha gondolod leírhatom priviben,hogy zajlott az egész.
Én nagyon féltem tőle, de egyáltalán nem olyan ijesztő a vizsgálat,mint amilyennek le van írva a neten. És akikkel együtt voltam mindenki így gondolta. Én örülök,hogy megcsináltattam. Sok helyen olvatam és mondták,hogy a kombinált nem annyira megbízható,sokszor téves az eredmény. Én decemberben leszek 35, a dokim automatikusan ide küldött. Nem bántam meg. ;)
Remélem sikerül beutalót kapni! :)

judysz!
Ja!!!! Tényleg, már emlékszem, írtad,hogy együtt voltatok!
Hát izé..... elvileg nekünk a 12 hetesen is megmondták,mert megmutatta magát. Viszont most már mozgékonyabb a baba, nagyobb esély van rá.....de én azért mégis együtt mennék vele,ha megoldható, hogy ő is lássa ficánkolni a drágát. ;)
Uh....utána egy vacsi....hmmmm....aztán a hálóban a többi.... ;) :oops:
Ajándékot tudsz venni? Mert mi lenne,ha ajándék helyett kapná az uhut? Nálunk apa azt mondta,hogy ezután ha tud ő is ott akar lenni minden ultrahangon. Szerintem nekik is ugyanolyan élmény,mint nekünk...azt hiszem...vagy nem? :D

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek gratulálok a jó eredményekhez!!! Látjátok mennyit izgulunk és hál istennek minden rendben, maradjon is így!!!
8) 8)

Tegnap voltam uh-n! 42mm a baba, nemét még nem látni, 11 hetes terhességnek megfelelő, és olyan édesen ficánkolt az uh alatt!!
Tündéri volt!! Már most imádom a kis drágám!!!!

Tábliba kérném szépen: szept. 07. Kombinált teszt +uh-tarkóredő.
okt. 04. AFP

Már alig várom h újra lássam az uh-n és most csak 2hetet kell várnom!! Nem tudom ti hogy vagytok vele, de a 4hét míg eltelik az uh-k között, az első 2hét tök gyorsan eltelik a második 2 hétben meg tűkön ülök h mikor láthatom már.

Én 4Dre szerintem 20hetesen fogok menni, addigra valamelyest kikerekedik. De már arra is nagyon kíváncsi vagyok!

Tüneteim nekem még megvannak, meleget nem bírom, éjjel 4x járok pisilni és képzeljétek visszajött a hasmenés meg enyhe hányás, de az nincs mindennap. A doki szerint ez már nem vírus és nem gyomorrontás, hanem a terhesség miatt van, ha fennáll még a 14. hét után is akkor kivizsgálás. Remélem csak a terhesség miatt van! :roll:
Hízni 2kgt- híztam de mivel jön a hasmars és a rókakoma most 0,5kgt fogytam is.

Ma van apa szülinapja, este jönnek vendégek, szűk baráti kör, lányom kerije és egy barátnőm a férjével és kislányával. Szóval megyek főzőcskézni....

szép napot!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok lányok!
Csatlakozhatok hozzátok!Én is februárban fogok szülni.Ha minden igaz :D
Mert még pontosan nem tudták megmondani,elég zűrös a dolog,mert nekem még június elején-május végén volt vérzésem,de azt mondta a doki terhesmegállapításkor hogy valószínű hogy akkor már terhes voltam.Akkor voltam 10 hetes szerinte.két hete voltam ultrahangon a 12 hetesen 61 mm volt a baba :D De akkor sem írtak rá semmit a papíromra csak hogy a várható időpont 2011.Ki vagyok vele segítve! :D A védőnő azt mondta hogy a 18 hetsen már biztosan meg fogják mondani hogy mit számolt agép.

Puszi

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
hencsi25
 
 


Sziasztok!

Igazából nálunk semmi változás. Bogi nem alszik, és nem eszik mostanában a foga miatt és kikészülök ettől. De hát ez van. Tegnap 2 től dél 4 ig fent volt, aztán 5 kor kelt. Ma 6 kor kelt fél 8 ra már megjártuk a piacot is és nem aludt el 4-ig akkor is csak egy fél órára mert már könyörögtünk neki.

Üdv Hencsi

Az AFP csak vérvétel. ÉS IGEN érdemes meglepni a 4D-vel apát mert ha már költesz ajándékra inkább ez legyen mint valami esetleg aminek nem annyira örül. Azért már egyes dolgok látszanak is. Szóval hajrá. És ha meg van a neme írd meg.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!
Már megint én. Kezdeném egy jó hírrel. Megjött a kombinált teszt eredménye és negatív lett. A down kórra 1:29000 hez az esély a 18. kromoszómára meg 1:50000 hez. De igazából nem értem hogy mi a lényeg, mert nem is tudom kiírta 2 lappal elöbb hogy neki is negatív lett, de a down kór 1:1250 hez volt. Az azért nagyobb esély mint a 29 ezerhez. Szóval most akkor negatív vagy van esély?
Na mindegy. A további adatok nem tudom mennyire fontosak, de megvannak. Szóval ha kell tudom őket. Tökre meglepődtem hogy küldtek sms-t hogy hol és milyen kóddal tudom megnéznia neten.Örültem hogy nem kell a kövi UH-ig várni. Ha minden igaz akkor pénteken megyek dokihoz. Épp hogy betöltöm a 16. hetet.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Udv Hencsi! :D

Kacsamama - itt ugy van, hogy 1:150 alatt negativ, csak a felett csinalnak tovabbi tesztet.

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 


Sziasztok! Rég írtam, nagyon örülök, hogy mindenki szépen gömbölyödik! :D Üdv az újaknak!

A Sejtbankban adtak egy füzetet a kombinált teszt elvégzésekor, és azt mondták, a füzetben is ez van, hogy 1:250 a határ, ettől minősül pozitívnak (tehát 1:251-hez már negatív), azonban ez csak 85% pontosság, és csak azt jelenteni, hogy ugyanilyen paraméterekkel, mint a vizsgált anyának és babának 250-ből egy down-os gyerek született, tehát nem kell megijedni, ezek még mindig viszonyszámok, konkrétat csak a kromoszómavizsgálat tud úgyis mondani.

Nálunk semmi újság, babók szépen fejlődnek, szuper dokit találtam, hétfőn beszéljük meg a részleteket:-)
Mieza, köv. vizsgálat: aug30.

Jók legyetek!:-)))

Kép
Kép
nalla
 
 


Lehet hogy tudálékos vagyok, és lehet hogy nagyon jók az arányaim, de még mindig van esély még ha csak 30 ezerből 1 is hogy down kóros lesz a gyerek. Szóval persze mindenki úgy áll neki hogy miért mi lennénk pont mi, de ha már ott vagy nincs visszaút. Tehát végülis ez a teszt semmit nem ér. Mert most tök mindegy hogy 300 ból az 1 vagy 30 ezerből 1 mert ha az az egy én vagyok akkor mindegy, ha meg nem akkor meg le van szarva. Szóval nem túlságosan nyugtatott meg ez az eredmény még ha nekem jobb is a fent említett 1- 1250-hez képest. CSak az a baj hogy a biztos eredménynek meg meg 1-2 % esélye van a vetélésnek ami így is nagyobb mint a down kór esélye. :cry:

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Ismét gratula az eredményekhez és vizsgálatokhoz!
Nos nálunk megtörtént a várva várt esemény, megmondtuk anyósomnak h babát várunk. Hát se azt nem mondta h gratulálok, sem azt h örülök, semmit. Annyit nyögött ki az orra alatt h Lilike még kicsi. És lehajtott fejjel duzzogó arcot vágott. Mondja párom - Mihez?? - mire ő: Mindenhez! - fel is kel tudni nevelni őket. Mondom EZ A CÉLUNK!!! És ennyi. Meg még annyit mondott, h ő már látta rajtam, hiába tagadtam, meg h nem ittam kávét és neki gyanús volt, és mondta a szomszédjának mire az IS!!!! -hangsúlyozom az IS-t, azt mondta, h Ne ba...za már meg, hisz még a másik is kicsi (mármint Lili)!!! - hát ő is ezt gondolta.
Szóval szerinte ahogy mondtam is korábban nektek, a háta közepére nem kívánja a babát!!
DE ŐSZINTÉN MAGASRÓL LESZ..ROM!!! NEM NEKI SZÜLÖK, HANEM MAGUNKNAK A CSALÁDUNKNAK!!!! KIT ÉRDEKEL H Ő MIT GONDOL????
:D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8)
Mindenki más, mármint az én rokonaim, gyermekkori szomszédok, gratuláltak és nagyon örültek neki, anyósom véleményén meg szörnyülködtek.

Remélem mindenki jól van, végre itt a lehűlés, bocsi ha valaki nem szereti, de én most érzem jól magam!!! Az a meleg már kikészített!!!

Jó éjt nektek!!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Littlebaby: komolyan mondom mikor ilyet hallok mint a te anyosod ugyerzem elpattan az agyam! :shock:
Csodalom, hogy birod es meg szobaallsz vele! En nem biztos, hogy el tudnam viselni. Foleg most amikor a terhesseg miatt eleg agresszivan reagalok dolgokra! Ami tok furi!
Lili szuletesere is igy reagalt?

Kép

Kép
valijja
 
 


Littlebaby: Nem is mondtad a telefonban hogy meg volt a nagy bejelentés. De anyósod is mire a francra akar várni a férjed elmúlt 40. Basszus a Lilike ballagásán is már 60 körül lesz. Hát még a kistesónál. Szóval mire is kellene még várni. Meg mi az hogy kicsi. Hány év korkülönbség lenne ideális egy testvérpár között. 10????????
Ez olyan butaság. Nem a szülök döntik el hogy mit mikor szeretnének. A többieknek semmi köze hozzá.
JAj ezzel kapcsolatban::: Apósom nagyon aranyosan megkérdezte páromat, hogy mikor megyek vissza dolgozni, mert ő még megakarja azt élni. A párom mondta hogy amint a kicsi is olyan idős lesz. Mivel elég fiatal vagyok és egyetemre jártam meg felsőfokut végeztem ezét elég keveset dolgoztam azt is egyetem mellett, de heti 20 órában is többet kerestem mint ő. Szóval nagyon berágtam. A végén még hozzá tette, de azért még látni szeretné mindenképpen. JA apósom 50 éves szóval még van időm hihi.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


kacsamama!!!!

Ezt azt hiszem rosszul értelmezed. Ha nem haraxol meg, és télleg a legjobb szándék vezérel, hogy megnyugtassalak. A down kór mérésnek az a lényege: kapsz egy irányszámot az én példámat alapul véve, mert igy valósághűbb...
szóval én mint 26 éves kismama a tesztek alapján abba az életkori csoportba tartozom, ahol a down kór kockázat 1:1250 hez, azaz kb 0,0008% az esélye annak hogy a babócám (I-ten őrizz) az lesz. Ehhez viszonyitva a véremböl vett adatok alapján nekem személy szerint 1:25632 az esélyem rá. azaz 0,0000039% az esélyem , azaz minimális, nulla, semmi.
Szóval minden lehet, de attól negativ a teszt, hogy neked személy szerint sokkal kevesebb a kockázatod, mint az életkorod csoportja szerinti százalékban előfordult esetek. és itt ez a lényeg!!!

Remélem érthet voltam, és megnyugtattalak.

Anyósról egy szót se.... szegény littlebaby... az enyémnek az a legujabb örölete, hogy ő érzi hogy fiam lesz. És ha nem akkor mi van.. és egyáltalán miből érzi? Vudu???? áááááá

Remélem mindenki jól van, és örültök a hidegebbnek...

Pussssz:

P.s: bocsi a rövid hosszu ékezetekért , fura itt a bill....

Kép
Kép
judysz
 
 


littlebaby!
Én legszívesebben hetente mennék kukkeroltatni! :D

hencsi25!
Hűűűű, nem vagy egy egyszerű eset! :shock:
Terhességi tüneteid voltak? Hányás, cicifeszülés, mensis fájás meg ilyenek? Hogy jöttél rá,hogy terhes vagy? Mesélj egy kicsit tök izgalmas lehet! :)

kacsamama!
Bogi hogy van? Tudtatok már pihenni?
Gratula a negatív eredményhez! :)
Nekem megvolt a kromoszóma vizsgálat. Egy nagy titka van és akkor nincs vetélés. Méghozzá a pihenés. A szúrás napján 2 óra szigorú fekvés (erre nagyon figyelnek,hogy be is tartsd), utána másnap már sétálgatni lehet, de semmi erőltetés, utána meg mértékkel. Én kifeküdtem a kötelező 2 órát (ami 3 lett), aztán otthon is feküdtem. Másnap izegtem-mozogtam, hát....először csak 1/2 órákat tudtam úgy talpon lenni,hogy ne érezzem,hogy most le kell feküdnöm. Jött egy kis szúrás féle, és már feküdtem is. Nagyon féltem,hogy baj lesz. de szerencsére semmi. :) Amikor voltam még a vizsgálat előtt konzultáción, jöttek vissza eredményekért kismamák, de ők is azt mesélték,hogy ijesztőbb,ahogy le van írva. Amúgy meg mire mondanak manapság 100%-os megbízhatóságot? Még a fogamzásgátlókra is 99,9%-ot írnak,meg a terhességi tesztekre. Szóval szerintem nem olyan ijesztő ez a vizsgálat. Így utólag.... ;)

littlebaby!
Anyósod....hát hihetetlen bunkó! Kapja be az ilyen ember! Rosszmájú...

nalla!
Drukk a hétfőhöz! Majd mesélj mi volt! :)

judysz!
Ezt tök jól leírtad! Én sem értettem a lényegét,de most már igen, köszi! :)

Ha megvettem ez első kismama nadrágomat, mert a sajátjaim nem érnek össze és jön a hidegebb idő. Csajok! Én olyan boldog vagyok tőle!!!!!! :) Olyan büszkén álltam a sorban a pénztárnál,hogy IGEN! Ez az ENYÉM!!!!! :) Ráadásul a Hádában, úgyhogy fizettem érte keményen 1990Ft-ot! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág: Köszönöm az érdeklődésedet. Nem, sajnos nem alszik Bogi, báááááár koppp koppp. Ma képzeljétek 4:50 kor kimentem pisilni mondván hogy még nem kellhet fel erre. (mert ha már ébredés közeli állapotban van akkor bármilyen hang felkelti) szóval kimentem pisilni visszajöttem és már hallom hogy nyitja az ajtaját. Na mondom szép. Aztán átjött hozzánk apa mellé feküdt és képzeljétek vissza aludt na így is fél 7 körül keltünk, de nekem az nyaralás volt. :D :D SZóval nem alszik napközben fél-1+fél óra. De egész nap kint vagyunk a jó levegőn. JA és nem nagyon eszik. Reggeli 1 szelet párizsi fél paradicsom. Ebéd 1 fél szelet hús, ubi ennyi. inni iszik és nem levert egyáltalán. Szóval még nem aggódom.

Judisz: Igazából értem hogy semmi sem 100 %-os. CSak ha belegondolsz akkor megrémiszt. De az az igazság, hogy a reklámok, meg a pénz éhes emberek abban érdekeltek hogy több anyukában ébresszék fel a félelmet és ezáltal még többen fizessék ki a pénz. Ugyan az mint a választható oltásoknál.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Lécci lécci írjátok meg hogy pontosan mikor voltatok AFP-n.

Köszi köszi

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok lányok!

Kinek hogy telt a hétvége?

Remélem mindenki jól van! :D :wink:

Hát én kicsit beparáztam mert összement a hasam és fogytam is egy kilót.Most kb úgy nézek ki mint 10 hetesen.És néha fáj alul a hasam de csak pár másodpercre.Remélem nincs ssemmi baja a picinek!

Köszönöm az üdvözlésekeet! :wink:

Puszi nektek!

url=http://picibaba.hu]Kép[/url]
hencsi25
 
 


Napvirág
Azért a terhesség alatti amalgántömés cserét inkább érdemes elhalasztani, miután már a baba megszületett, de gondolom muszály volt, mert fájt a fogad. Én 4-et cseréltettem ki a múlt évben. Jobb ezektől megszabadulni, mert ha porladozik, és folyamatosan jut a szervezetedbe, az sem jó.
Egyébként a jobb fogászaton már olyan eljárással szedik az amalgántömést, hogy a szervezetedbe véletlenül se jusson. Elszívják egyből, és közben nyelni sem szabad. Szóval ha így volt, akkor aztán tényleg nem jutott a szervezetedbe semmi.
Érzéstelenítő injekció előtt nekem is mindig befújják lidocain spravel.
A folyás ilyenkor természetesen. Mármint ilyen 15-17 hetesen megnő egy kicsit, nekem is több van, de semmi más változás nincs.
És hasznos is lehet, öntisztító szerepe van.
Gratulálok a jó eredményekhez, ez tényleg megnyugtató, és így legalább már tudod, hogy kisfiú.

Judysz
Hát.... ez te tudod, hogy mennyire hiányzik az a 10 ezer a kasszából. :wink: De egyébként nem felesleges, én is szeretném tudni már. Talán 2 hét múlva a második genetikai uh-on megmondják. Reginél akkor 90%-ra mondták, hogy lány.
Vendég
 


Judysz!

Tök jól leírtad a kombi teszt lényegét...végre én is megértettem :lol: :lol: Nekem a korom szerint 1:470 alatt negatív és nekem 1:15.000 lett a down és 1:50.000 az Edwards.

Én eddig mindig 22-24.hét körül mentem a srácaimmal 4D-re...ezt ajánlották, mert akkor már nagyon jól látszik minden és még egy képen elfér...ja,és nekem mindig ott derültek ki a nekem is. :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok.

Először is üdv az újaknak.

Jó rég jártam erre. Nem tudom már ki kérdezte, hogy van anyukám, hál' Istennek haza engedték, jobban van, bár gyenge.

Ma voltam az AFP vérvételen meg a dokival is beszéltem, de már nem tudom hol tartok, mert mindenki mást mond. A vérzés szerint ma kezdtem a 16. hetet, az UH szerint 16+3 vagyok, a doki azt mondta,hogy jó hogy ma levetettem az AFP-t, mert a 16 hét végén járok. Ehhez képest a február 14-i kiírást átírta febr 17-re. Én már nem értek semmit. :(

Judysz:
AFP-re akkor kell menned amikor betöltöd a 16.hetet. Tehát 16+1nap és 16+6nap között.

Fogászatra talán a jövőhéten eljutok.

A táblázatba kérném: szept 15-én 19 heti UH.
Remélem megmutatja magát. :D

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Én csak bámulok ezen amit írtok h terhességi heteteket folyamatosan változtatja a dokitok a szülés időpontjával együtt. :shock: Nem értem miért. Lényegében a terhességet az utolsó menstruáció első napjától kell számolni orvosilag is, mert pontosan nem tudják megmondani a fogganás idejét. Ezért nem is értem miért tologatják????? Az én dokim még Lilivel sem tologatta, aug 4-re voltam vele kiírva és sosem változtatott a dátumon, még azt sem mondta, h na akkor most pl. 15 hetes és 3naposnak felelek meg, mégha 14+6 napos voltam is. Annyit mondott h a terhességi hétnek megfelelő a baba. Most meg márc. 16ra vagyok kiírva és most sem változott semmi. Nem tudom nálatok miért váltogatják? Amit a mensi szerint meghatároztak szerintem ahhoz kell igazodni, de hát ők az okosok! :roll: :wink: :lol:

Hencsi!
Szerintem semmi probléma nincs odabent, az h a pocid összement, szerintem attól van h már nem vagy felfújódva, legalább is itt a topicban sokan szendvedünk/szenvedtünk a felfúvódástól, talán nálad már elmúlt és most ezért nincs akkora pocid. Remélem minden oké.

Judysz!
Én AFP-re október 4.-én megyek, tehát 16+5naposan.

Napvirág!
Gratula a gatyókhoz, biztos írtó csini kismama vagy benne!!!!

Anyós azóta sem szólt egy büdös szót sem a babáról, nem is érdekel!
Alig várom a jövőheti UH-t h végre lássam a kis porontyomat!!!
Imádom őt kukkolni, Lilit is imádtam. Tüneteim most egyenlőre alábbhagytak, már csak a kívánósság van meg, de az nagyon!!!
Őrülten kívánom a gyümölcsöt és a Mogyorós-mazsolás Milkát! Szóval most ez a favorit nálam, ja meg a kakaó!!
:roll: :lol: :lol:
Ti hogy álltok a tünetekkel? Elmúltak, maradt valami?

Na lépek mert késő van, szép estét jó éjt nektek!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, ezen felbuudulva felhívtam a dokimat, hogy lassan közeledem a 16. hét felé ( az már 4. hóóóónaaaaaaaap:-) ) és mondta hogy hétfőn menjek be a beutalóért, és gondolom másnap meg elintézem a Rókusban. Erre éhgyomorra kell menni?
Ti milyen sűrűn jártok a védőnőtökhöz?

Legyen szép napotok... lassan a nap is kisüt :-)

Kép
Kép
judysz
 
 


judysz!
Én is 16+5 naposan voltam. Nem kell éhgyomorra menni. Ma meg megyek az eredményért. :)
Hogy állsz az uh kérdéssel?
Védőnő: Én voltam az elején (7-8. hét körül) a kiskönyvért. Aztán ő kb. 2-3 hét múlva eljött házhoz, és majd ha meglesz az AFP, a komoszóma, és a jövő heti uh eredménye,akkor kell újra menni. De nekem nincs szerencsém a védőnővel. EZ egy sötét és semmi segítőkészség nincs benne. :evil:

hencsi25!
Nekem is szokott olyan lenni,hogy nagyon feszül a hasam, van amikor meg nagyon puha,mintha háj lenne. Drukkolok, de biztos nincs semmi baj. ;) Jelentkezz ám, hogy vagy!

brita80!
Nekem egyből elszívták,még mondtam is a dokinak,hogy tök furcsa,hogy nem kell öblíteni. Vártam,mikor mondja,hogy öblíthet, de csak azt mondta,hogy kész vagyunk. :) Még egy fogam van,ami romlik a tömés mellett, azt ma kicseréltetem, aztán annyi. Van még 2 amalgán tömés,de az ráér,amíg rendben van. :)

ekriszta!
Biztosat úgyis csak a vége felé tudnak mondani szerintem,mert nem egyformán nőnek a babák sem, ugyanúgy,mint a gyerekek. Van aki gyorsabban,van aki lasabban. :)

littlebaby!
A gyümölcs kívánás nálam is megvan - igaz, az eleje óta-. Viszont ez a kakaó/csoki érdekes dolog. Még mielőtt terhes lettem volna, mensi előtti napokban ennem kellett legalább 1 csokit vagy kakaóscsigát,annyira kívántam. Aztán a 2 hónap körül ez teljesen elmúlt, rá sem bírtam nézni még a kakaóporra sem! Most megint ott tartok,hogy reggel a szemem előtt villog a kakaós csiga, csokis fornetti...stb. :D Ja, és tegnap este kakaót vacsiztam úgy,hogy a kiflit belemártogattam. :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Judysz!

Én is 16+5 naposan megyek az AFP-re szept.13.-án....arra már nem emlékszem h éhgyomri vagy nem,úgyhogy én éhgyomorra megyek biztos ami biztos :wink:

védőnő:én először 9 hetesen voltam,utána 12 hetesen és legközelebb 19 hetesen megyek ha meglesz az AFP meg a 18.hetes UH eredménye is.

Olyan depis idő van:(...és ma este lesz a nagyfaim évnyitója ahol szaval a drágám és néptáncol is...arra számítottunk hogy az iskola udvarán lesz....így meg bezsúfolódunk a színházterembe.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Jó rég voltam. Én havonta szoktam a védőnő höz menni. Kb. A táblázatban Szeptember 6-án megyek UH. JA és lassan nekem is AFP lesz. De majd utána. Minden rendben velünk.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Kacsamama hogy vagy? Párod, hogy van?
Ezek szupppper hírek!!!!

Nalla, mi volt tegnap? Tudod már a nemüket?

Littlebaby, card le az anyóst. Legyen ez a ti örömötök, ne az övé. úgy sem ő neveli fel :D

Judysz, hurrá, túlélted a fogorvost! Nekem is kéne menni….
AFP nekem csak vv és víz. vizsgálat volt. Uhu nem.
Köszi a megnyugtatást a folyásról. Az enyém teljesen olyan, mintha épp peteérésem lenne…. de akkor nem aggódom.
A 4dről nagyon megoszlanak a vélemények. Nekünk hatalmas élmény volt, soha el nem felejtem, azóta is a hatása alatt vagyok. Ha most mentek, akkor nagyon meglepő, hogy mennyire édesek már most. És még elég kicsi ahhoz, hogy egybe lásd az egész babát. Szerintem ez a legszebb ajándék, amit adhatsz :D
4dből már korábban is meg tudják mondani, csak előtte kólázz egy kicsit, hogy ébren legyen, mocorgós.

Csütörtökön megyek dokihoz, már annyira várom, épp 4 hete nem láttam a picurt, remélem minden rendben vele. Most a bénább uhura megyek, kontrolra, de két hét múlva a 4d-sre, azt már nagyon várom. Megnézzük, hogy még mindig kisfiút mutat-e a pindur.

Napvirág, szuper hírek!!! Üdv a kukacos anyuk körében :D Nekem most 2szeresére nőtt a pocim, hirtelen nagyon megugrott :D Pisi még van… sok is.
Azóta (femibionos kétségbeesés) nem híztam. kopp-kopp-kopp. Így én is 3 kg-nál járok :D

Lillanyuci. Nem tudom, hogy mennyire aktuális még, de az Istenhegyi génklinikán, dr. Hajdú Krisztina ennek mestere, én tuti csak hozzá mennék!

Ekriszta, anyud már otthon van? hogy érzi magát?

Hajni, abszolút értem, hogy milyen, amikor eleinte mindig nézegeted, hogy milyen, gyakran jársz, aztán egyszer csak megritkulnak a mozik…

Én eléggé megfáztam és az allergia olyan szinten kínoz… gyógyszer nélkül elég nehéz….
meg azért is nem jöttem, mert ahhoz, hogy a rumliszobából gyerekszoba legyen, el kell a rumlit tüntetni, amihez bútorok kellettek, de ha már hozzányúltunk a szobákhoz, akkor ki is festettünk… szóval most nagy munkálatokba vagyunk :D
Na, nem tudtam a gumival összefogott farmert tovább hordani, így vettem egy kismamafarmert :D ( a Brendonba 26 ezerre volt leárazva a 36ezres fari… na, nem ott vettem :D ) Ti honnan szerzitek be a ruhákat?
Megnéztük a bababútorokat is, nekem nagyon horribilisnek tünnek, amik szépek. Szóval, most próbálok vateráról-teszveszről begyűjteni egy komplett szettet, mert az sem néz ki jó, ha minden darab másfajta… ti hogy oldjátok meg ezt a kérdést?
mieza
 
 


Csibic, üdv a klubban, nagy-nagy gratula!!!
ha átküldöd az adataidat, beírlak a táblácskánkba :D
MI már veszünk cuccokat :D

Heni25, neked is üdv :D
ha átküldöd az adataidat, beírlak a táblácskánkba :D
mieza
 
 


Összeírtam egy táblát, hogy mindenre lehet szükség, ha van kedvetek, fel tudom rakni. Aztán úgy is mindenki maga dönti el, hogy mit szeretne, mit tart feleslegesnek :D

Aki mÁr tudja a nemét, írja meg és bejelölöm :D
mieza
 
 


Valijja, én is kis gonosz voltam ma, mindenkit utáltam, de lehet, hogy csak a megfázás miatt vagyok nyűgös. AFP-n volt egy nagyon okoskodó kismama, aki a 8. gyerekét várta!

Kacsamama, sok sikert, hogy az apóst boldoggá tudd még tenni azzal, hogy látja, hogy dolgozol :D Meg áll az eszem ezeken a fura nézeteken…

Napvirág, melyik Hádában találtál kismama rucit? Én eddig egy turit találtam kismama cuccokkal, de az iszonyú drága turi… Ismerem az érzést, én is annyira örültem neki!!!
Én is megörülök, csak a csokisfánkért, pedig sosem szerettem, ez az egy maradt. Meg a tej-tej-tej. Tegnap este én is kakaót vacsiztam :D

Judysz, én a 16+5-n napomon, azaz ma voltam AFP-n :D Igen, éhgyomorra kellett mennem. Lehet, hogy fölös volt?
Védőnéninél az elején voltam, kaptam kiskönyvet. Azóta egyszer eljött. Ha majd lesz valami eredményem, akkor elmegyek megint, addig nem igazán. Majd az afp eredményekkel. (a kiskönyvemet sem találom épp ebben a rumliban :D )

Hencsi, visszanőtt már a hasad??? :D

Brita, az jó hír, lehet, hogy a testem tisztítja magát a baciktól ezzel a folyással…
mieza
 
 


FRISS BABATÁBLA!

Februári manócskák
mieza
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak éppen betegen! Párom is, én is torokfájósan, náthásan, lázasan, Beni szerencsére csak náthás!

AFP: nem éhgyomri vérvétel, ha semmi mást nem néznek, csak az AFP-t! Én múlt héten voltam csütörtökön (16+2), délutánra megvolt az eredmény, szerencsére minden ok. Szerintem ez a legparásabb vizsgálat az egész terhesség alatt, mert itt születik a legtöbb fals eredmény!

Védőnő: havonta akar látni :shock: , ezen kicsit elcsodálkoztam, mert Beninél még más volt a védőnőm és 3x voltam nála egész terhesség alatt! Azért minden hónapban a fél csütörtök déleőttömet a védőnőnél tölteni, az kicsit gáz! Azt mondja, ha nem megyek, dobja be az üziket a postaládánkba, hogy jelenjek meg, mert neki jelentenie kell a gyermekjóléti szolgálatnál, hogy ott voltam! :roll:

Kismama ruha: tudom ajánlani a www.kismamaruci.hu oldalt; alapvetően on-line áruház, de el is lehet menni felpróbálni a cuccokat! A C&A-as és Brendonos 10-20 ezer Ft-os nacik helyett 4000-5000 Ft-ért lehet kapni nagyon jó minőségű nacikat! Meg vannak felsők is, de én konkrétan nadrágot vettem és nagyon örültem, hogy rátaláltam erre a helyre!

Ja, még azt akartam írni, ha valaki sokat vezet/vagy ül kocsiban, szerintem hasznos az övelterelő! Horror áron lehet kapni a boltokban, használtan meg nem igazán árulnak! A Mini Manóba lehet kölcsönözni! 13 000Ft-ot kell kifizetni elvitelkor, de ha fél éven belül visszaviszed, a teljes összeg levásárolható, tehát tulajdonképpen ingyen van! Én már Benivel is kölcsönöztem, akkor egy mellszívót vettem aztán az árából, most meg valószínű ágynemű garnitúrát fogunk a tesónak!

Babakelengye: nagyjából én is összeszedtem anno a blogunkra, hogy mikre van szükség, ha valakit érdekel, itt a link: http://beni-baba.blogspot.com/search/label/Hasznos

Kiírt dátum: Benivel nálam a 40. héten változtatott a doki, április 16-ról 22-re az uh-ok alapján, hogy ne kelljen feleslegesen kórházban töltenem egy hetet!

Littlebaby: hát a te anyósod sem semmi! :twisted:

Hétvégén a nagyim 75. születésnapján harmincan voltunk és nálunk is megvolt a nagy bejelentés! Pontosabban egy képet kapott nagyim, felül Benivel, alul kistesó uh képével! Nagyon meghatódott, azt mondta ez a legszebb szülinapi ajándéka! Mindenkinek büszkén mutogatta körbe! :lol:

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


panny!
Milyen időtök volt este?
Itt nálunk folyamatosan esik. Hol kicsit,hol nagyon. :S

mieza!
Nincs külön kismama ruha, végig kellett túrni az egész gatyasort. A Lurdyban és a Csepel Plázában is volt. Szerintem időnként érdemes végigtúrni. Bár eldöntöttem,hogy összesen 2 gatyám lesz. Egy kertész,mert ez alá fel tudom venni a régi felsőimet is, meg a mostani, hogy ne legyek mindig ugyanabban. ;)
A kisbútorokat még nem néztem,de azt sem újat fogunk. Vagy net, vagy azokból is van használt árulós. De szerintem az net lesz. Vatera vagy tesz-vesz. A Brendont én is néztem tegnap....hát...padlót is fogtam az áraktól!!!! :shock:

Túl vagyok az utcsó fogászaton! :) ...igaz,még mindig zsibbadok, de legalább megnyugodtam,hogy nem fog tovább romlani a fogam a terhesség alatt.
AFP: Megvan az eredmény, 2,67. Ez magas,mert a max 2,5 lehet. De nem izgat,mert már megvan a kromoszóma vizsgálat és negatív az eredmény. Arról nem is beszélve,hogy ahogy utánna olvastam, nem túl sok értelme van az AFP-nek,mert nem pontos. Csak akkor tudnám mi a fenének csinálják??? CSak a kismamákat sokkolják,hogy még véletlenül sem tudjanak örülni....
Holnap délelőtt megyek a genetikai konzira és lesz uhu is! Már alig várom!!!! :)
Nálatok mozog már a pocaklakó? Én figyelem nagyon, de nem érzem,hogy mozogna.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág!

Sz@r időnk volt :( ...így a színházteremben zsúfolódtunk...levideóztam a drágámat,olyan ügyes volt..tudom elfogult vok de ki nem az a saját gyerekeivel??!! :wink:

Ne aggódj első babánál teljesen normális hogy még nem érzed a babádat mozogni...az tuti h mozog csak te nem észleled még:_)Első babát általában 18-20.hetesen érzik a kismamik...és ez azért is van így mert egyrészt még nem tudod h mit kell érezni:)másrészt még nincs elvékonyodva a méhfal mint például nálam a 4.babánál.

Én anno kb.6 éve a második fiammal a C&A-ban vettem két kismamanadrágot(egyik farmer)másik kicsit elegánsabb..azóta is szuper állapotban van és anno sem volt drága...ki lehet fogni ott jó és nem túl horror áru cuccokat.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Örömmel olvasok mindenkiről és hogy minden ok.
Mi is jól megfáztunk én 2 nap alatt (szerintem az ELEVIT miatt) túlestem rajta, férjem tegnapra robbant le, most reggel alig hallottam a hangját telefonban, teljesen elment.
a mai nap sok mindennek a fordulópontja: Ma vettem fel először kismamanacit... hát leírhatatlan jó érzés, mintha mesztelen lennék... semmi nem szorítja a hasim. Mától dolgozom 6 órában :-) enyéééém a világ... még a rossz idő se lomboz le.
Pénteken megyek végül UH-ra, remélem megmutatja magát a drága, de tegnap előtt azt lmodtam, hogy azt mondják az UH-n hogy kismama, önnek kisfia lesz :-) de persze ez lehet csak a nyomás miatt van :-) de hát a férjem kipppiút szeretne :-))))
nekem mind1, de én is kezdek hajlani a fiú felé... de term. mind1
kiváncsi vagyok hogytutira meg tudja-e mondani, vagy csak hááááttt... izéé... lehet hogy az. Mert akkor nem mondom inkább senkinek. Majd ha tuti :-)
Én hétfőn megyek a beutalóért és gondolom kedden AFP-re (16+2)

babacucc: nagy előrelépés.... vasárnap megyünk unokanővéremékhez elhozni és összeírni mik vannak még nekik, hétfőn pedig a legjobb bartnőmhöz, onnan is elhozzuk amiket kapunk. nagyon cuki, azt mondta összeírjuk neki mi volt hasznos, mi nem. De drága lélek, mert nagyon sok mindent odaad. Gondoltam hálából, mert neki 1 éves a kislánya, veszek vásárlási utalványt bababoltba, ő is tudjon venni dolgokat.
Szóval már kezd olyan valóságos lenni.

Már nagyon várom a pénteken, majd mesélek...
a védőnőre meg rácsörgök...

csóóók nektek

Kép
Kép
judysz
 
 


ZOrrone, köszi a kismamrucit, megnézem.

Napvirág, voltam Lurdyban is, folyamatosan keresem, de eddig nem találtam kismamisat. De akkor nem adom fel, jobban túrok :D
Hurrá fogászat :D Nekem még semmi nem mozog. A dokim szerint majd a 20. héten, szóval időm van. Én is holnap megyek, csak este. Már annyira várom!

Judysz, én is tegnap vettem fel először a kismama nadrágomat és végre nem kellett pólót lehuzogatni, sliccet meg fel :D Látom többen is mostanában szereztük be az első darabokat :D
Én mindig kislánnyal álmodom minden második este, pedig kisfiút mondtak :D
mieza
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: