Új privát üzeneted érkezett!

Ha valaki akar venni légzésfigyelőt, nem érdemes olcsót venni nagyon, vagy régebbi modellt, sok panaszt olvastam rájuk hogy nem elég érzékeny. Csak ágyban használható, és csak olyan ágyban minek szilárd alja van, le van írva pontosan a használata. Mi 2008-ban az akkori legújabbat vettük, pont ezért mert a régi modellekre sok panaszt találtam a neten. Ez a légzésfigyelő arra való, ha egy percig nem vesz a baba levegőt, akkor a szobájában lévő érzékelő elkezd sípolni, nagyon hangosan és a szülőegység, ami nálad van, az is.
A bébiőr arra jó, hogy lerakod a babót aludni a szobájában, akkor ha csak köhög, még azt is hallod a nálad lévő kütyün. Ezeknél a kombináltaknál, legalábbis a mienknél kikapcsolható a légzésfigyelő funkció, hogy csak a bébiőr menjen. Most már csak azt használjuk, főleg hogy nem rácsos kiságyban alszik hanem rendesben és ahogy lemászik róla egyből üvöltene a kütyü. Másfél éve minden nap használjuk, minden éjszaka megy és semmi baja, szóval megérte az árát, tuti majd az új babót is kiszolgálja.
Amit viszont Avrenim írt, én is olvastam hogy nem sokra mész a légzésfigyelővel, ha mondjuk már nem elég felrázni a gyereket hanem újra kell éleszteni és nem tudod hogy kell. Könyvekben is benne van, de pl. itt, 2,5-3 óra alatt megtanítják az újraélesztést:
http://www.leghajo.hu/kurzusok/

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok!

wow termeltek rendesen:)

kis-csillag
szorítok nagyon hogy a másik két babával minden rendben legyen majd, biztos nehéz volt meghozni ezt a döntést...

bogyó
kitartás a róka komához...én tuti nagyon nyűgös lennék ha egész nap rosszul lennék...így se mindig vagyok egyterű kismama:)) de az uram megértő és legyint hogy megőrültek a hormonjaim:)

avranim
nekem enyhe szívbillentyű szűkületem van meg szívzörelyem, illetve régen volt lyuk a két kamrám között ( elvileg bebőtt jópár éve vitatkoztak a dokik rajta hogy benőtt vagy nem és lezárták hogy be:)))kiskoromba évente kellet menni kardiológiára, de nincs vele teendő....feljöttem pestre, itt letojják az embert...de most úgyis mennem kell gondolom majd...első terhességemnél sem okozott gondot..mondjuk az ikrekkel érzékenyebb vagyok az időjárásra...én régen se éreztem semmi problémát azon kívül hogy néha hirtelen leesett a vérnyomásom és rosszul éreztem magam, de tudtam kezelni pl kaja nélkül reggel sehova nem mentem de pl Balónak si van szívzöreje, a gyekekkardiológus azt mondta nincs vele teendő kinövi, nem okoz problémát

KépKép

KépKép
msi22
 
 


barátnőm vett régen légzésfigyelőt ami szórakozott velük és minden este besípolt miközben a gyereknek semmi baja nem volt édesen aludt és vett levegőt szépen:S

mi kölcsön kaptunk légzésfigyelőt Balónál, de most majd nézni kell valami iker figyelőt vagy külön kettőt ha két ágyba alszanak majd...gondolom kb 3 hós korukig elférnek egyben is:)

KépKép

KépKép
msi22
 
 

 
 

Pont ilyen rossz tapasztalatokat olvastam sok légzésfigyelőről, hogy beriasztott ok nélkül többször, ráhozva a szülőkre a frászt és kidobták.
A mienk sosem csinált ilyet, teljesen megbízható. Bármilyet is választotok, neten érdemes rákeresni, fórumokat megnézni, hogy mi a vélemény róla, mert vannak megbízhatatlanok is a piacon.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


anyuknál az angelcare bevált.

KépKép
bettike83
 
 


Sziasztok! Új vagyok itt, még csak nézelődtem idáig az oldalon. E héten derült ki, hogy babát várok. Még az orvosomhoz is június 8-án jutok el, alig várom. Tavaly sajnos elvesztettük a babánkat, 5 hónapos terhesen, akkor nagyon el voltam keseredve. Úgyhogy légyszíves drukkoljatok. Egyébként már 12 éves ikerfiaim vannak, s ők is nagyon örültek a hírnek. El sem hiszem.... :-)
batsy
 
 


betsy

gratulálok neked :) és nagyon drukkolok h minden rendben legyen :) megértem h örülnek a tesónak,majd vigyázhatnak rá,ők azért már csak nagyok :)

KépKép
bettike83
 
 


Szia Bettike!

Köszönöm, kedves vagy! Remélem nem lesz semmi gond. Igazából a tavalyi dolog miatt eléggé parás lettem. Sajnos a babánk szó szerint megfulladt, annyira össze volt csavarodva a köldökzsinór :-( Azt mondták, hogy ezt nem lehetett volna kivédeni... :-(
batsy
 
 


batsy: üdv közöttünk:)
Nagyon sajnálom ami a másik baboddal történt, de nagyon drukkolok nektek, hogy most ne legyen semmi baj!
Csinálj te is vonalzót:)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Nem jó a helyzet... Tegnap sem éreztem jól magam, de az émelygést normálisnak tartottam. Hanem ma... Alapból rossz közérzettel keltem, ráfogtam a székrekedésre. Aztán délután begörcsölt a hasam, meg a fene tudja még mi. Alig tudtam kiegyenesedni. Hányinger, aztán meg ilyen kicsit puffadt has, szúró fájdalom...
Most akkor fáj, ha tüsszentek, hirtelen mozdulok... Mi lehet ez? :(

Lilypie Fifth Birthday tickers


Lilypie Third Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


Szia Timi!

Köszönöm! Kedves vagy! Fogalmam nincs hogyan kell csinálni ilyen vonalzót... :-) (kezdő vagyok :D )
batsy
 
 


Bettike nekünk is az Angelcare 401 van, soha nem volt rá panasz, soha nem volt téves riasztás és másfél éve minden nap be van kapcsolva, tényleg nagyon jó!

Batsy ez szörnyű, nagyon sajnálom! Nagyon nehéz lehetett, és nem csodálom hogy parás vagy most, én is az lennék! Szívből kivánok neked problémamentes babavárást és jó hogy itt vagy te is, üdv a csapatban. Az biztos hogy az ikrek majd már jó sokat fognak tudni segíteni neked :D

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Kedves Nyufó!

Köszönöm a jókívánságokat! Nagyon kedvesek vagytok mindannyian! :D Igen, biztosan sokat segítenek majd, sőt el lesz kényeztetve. A fiaim imádják a piciket, barátainknál iker kislányok vannak, s folyton dumálnak nekik, szórakoztatják őket.. S reméljük most is kislány lesz. Tavaly nem szerettem volna megtudni, mégis meghallottam, hogy kislány volt.... 12 év telt el úgy, hogy sosem lettem terhes....
batsy
 
 


Zöldtea hol szúr pontosan? Nem lehet hogy csak becsípődött valamid? Furcsa hogy csak mozgásra (tüsszentés, mozgás) fáj. A hasgörcsre nem próbáltád bevenni magnéziumot? Azt hiszem ilyenkor azt szoktak bevenni.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Nyufó8: De, amint tudtam, bevettem a magnéziumot. Nekem is ez jutott eszembe elsőre.
Nem, egyértelműen nem becsípődött. Előbb az egész hasam görcsölt, most már mozgásra, tüsszentésre inkább lejjebb, méhtájékon. :( Most azon felül, hogy szarul vagyok, meg is ijedtem... :cry:

Lilypie Fifth Birthday tickers


Lilypie Third Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


Batsy elhiszem, azt hiszem én se akartam volna tudni hogy milyen nemű volt. Van a topikban két kismama (Msi, Nono) akik ikreket várnak és egy kicsit be vannak tojva ettől (én is be lennék ami azt illeti), lehet hogy te tök jól tudnád őket támogatni, hisz te már végigcsináltad, tudod milyen, lehet hogy tudnád oszlatni egy kicsit a félelmeiket :D Van egy hármasikres kismami is, nála sajnos redukcióra van szükség, mert nála már életveszélyes a három.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


nyufó: köszi az érdeklődést!! nincs semmi gond! továbbra is fekszem, de mostanában főleg a kertben a napozóágyon :)
kiolvastam már egy csomó jó könyvet, ez lefoglal. mikor áthaladok a lakáson, próbálok nem szétnézni. már eléggé szalad. :) de anyukám holnap jön :D

folyamatosan visszaolvaslak titeket, örülök az újakat, a jó híreknek, a képeknek, a vonalzóknak, meg mindennek :)

jövőhét csütörtökön megyek UH-ra. semmi gáz tünetem nincs. néha ha mászkálok, szúrkál, nyúlnak a szalagok. de ennyi jellel meg is elégszem ;)

persze azért izgatottam várom a csütit, jó lesz már látni a kis porontyot. olyankor mindig megnyugszom. gondolom hamarosan vérvétel meg védőnő.
ma kezdjük a a 9.hetet.

drukkom megy mindenkinek! :)

Kép
spumilla
 
 


Zöldtea nem tudom mi lehet ez :cry: Ha Avrenim előkerülne, lehet hogy ő tudna mit mondani rá. Próbálj meg feküdni, pihenni, ha nem múlik én biztos felhívnám a dokimat. Hétvégén lehet zavarni, vagy meg kell várnod a hétfőt?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Nyufó!
Igen, pedig konkrétan kikötöttem, hogy nem szeretném tudni. Sajnos nem volt a saját dokim, s más vett a "szárnyai alá", s amikor megindult (két nap után) a dolog, akkor is már más doki jött oda, aki biztosan nem tudott róla, de azért használhatta volna a fejét. :(
Ha találkozom itt azokkal akiket említettél, persze hogy szívesen segítek bármilyen kérdésben...
Egyébként most (de tavaly is) teljesen másképp viselem, mint a fiúknál, semmi "bajom" nincs.... se hányinger, se folyamatos mellfeszülés, se aluszékonyság, se szédülés..... Tök jó, csak el ne szóljam magam :D
batsy
 
 


Nyufó8: Hívni nem igazán lehet, max az asszisztensnőjét tudom elérni... Mindenesetre ha holnap is gáz van, akkor bemegyek a kórházba, és addig verem az asztalt, amíg fogadnak. (Nálunk nincs kórház, ahová tartozunk, oda nem mennék, ha vinnének sem. Ahol a dokim rendel, oda meg hivatalosan nem tartozom...) De remélem minden rendben lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zöldtea 2010.05.29 16:50-kor.

Lilypie Fifth Birthday tickers


Lilypie Third Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


Spumilla örülök hogy előkerültél, már kezdtem aggódni :D Addigra mire mész UH-ra talán fel is szívódik a haematomád és akkor utána már nem kell feküdnöd? Felrakhatnád majd az UH képet, had gyönyörködjünk!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Batsy nagyon tapintatlan volt az az orvos, előbb megkérdezhette volna, hogy akarod-e tudni :cry: Tényleg igaz különben hogy minden terheség más, nekem a kislányomnál nem volt semmi, most meg hányinger egész nap, úgyhogy gyanakszom is hogy fügyis lesz, pedig mi is lányt szertnénk megint ha lehet :D

Zöldtea nagyon szorítok hogy elmúljon akármi is ez és számolj be a fejleményekről! Remélem nem lesz szükség bemenni a kórházba, de ha igen, akkor biztos fogadnak, azrét a kismamákkal csak nem szórakoznak!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Nyufó! Sajnos ilyen orvosok is vannak. Egy tuti, ha 8-án megyek, megmondom a dokimnak, ha négergyerekek potyognak is az égből, ott legyen nekem amikor kell (szegénykém tavaly pont nászúton volt)! :D Ajjaj! Akkor tuti fiú lesz. Nekem borzalmas volt, amikor a fiúkat vártam. Majd két hónapig minden visszaköszönt belőlem. Még a sima víz is. A vége felé teljesen elvizesedtem, mielőtt bekerültem a kórházba a mérleg gigászi eredményt mutatott, 26 kg-ot híztam.... :( Úgy éreztem magam mint egy bálna...
Gondolhatod, hogy ennyi fiú mellé már csakis kislányról álmodozunk!

Zöltea: Sajnálom, hogy ilyen rosszul érzed magad! Próbáltam utánanézni a dolgoknak, de semmi jót nem találtam, amit javasolhatnék. Igazad van, menj be a kórházba!!! Drukkolok, hogy ne legyen semmi baj!
batsy
 
 


Nekem sincs semmi panaszom, se hányinger, de émelygés, eddig volt az álmosság, de 2 napja az se számottevő, akkor ezek szerint amiket írtatok ez inkább kislányra vall??? :)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


azt akarta, írni se émelygés.. csak elütöttem. bocsi!

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Timi! Ki tudja, szerintem annyira változó, hogy ki hogyan érzi magát. No meg aki volt már terhes, s volt valamilyen tünete, ahhoz képest van viszonyítási alap....
Kislányt szeretnél te is?
batsy
 
 


Még valamit... Áruljátok el nekem, hogyan kell ilyen vonalzót készíteni... Légyszi! Köszönöm! :D
batsy
 
 


Batsy hányás még nem volt azért szerencsére, de felkeléstől lefekvésig hányingerem van, esténként a legrosszabb, akkor úgy érzem nagyon közel állok a dologhoz. Remélem hogy elmúlik a 12. hét környékére. Én ikrek nélkül is felkaptam az elsőnél 20 kg-ot, szerintem most se lesz másképp :D Monjuk a végére én is bevizesedtem, ez volt az egyetlen problémám. Te hányadik hétben tartasz? Vonalzóban Bettike az ász, már kb. négy lánynak ő csinálta meg a vonalzót, írj neki privát üzit, megcsinálja neked is szívesen tuti!

T.timi szerintem nem lehet tudni, mindenkinek más a terhessége és mindenki a saját előzőjéből kombinál max. Én csak azért gondolom hogy lehet hogy fiú, mert más most nekem ez a terhesség, de egyébként is minden terhesség más, szóval attól még lehet hogy megint kislány (remélem). Ha ilyen könnyű lenne a tünetek alapján eldönteni a nemeket, akkor mindenki már az első pár hétben tudná a nemét a babónak :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Igen mi is kislányt szeretnénk :lol:

batsy: bettike83-at kérdezd ő nagyon ügyes a vonalzókban, és segít is megcsinálni, nekem is ő segített, már igazi profi ebben :lol:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Nyufó! Szegénykém, nagyon vacak lehet egész álló nap a hányigerrel küszködni.. :( Már eszembe jutott, tavaly én állandóan székrekedéssel küszködtem, nagyon rossz volt. Az ihlet megvolt, s hiába mentem, semmi... volt hogy 3 napig.... Remélem nem lesz most is ilyen.... :( Köszönöm a segítséget vonalzóügyben, megkeresem Bettikét!
batsy
 
 


batsy: oké, már kíváncsi vagyok, hogy fog sikerülni :lol:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Timi! Én is, nagyon. :-) Bár közben már rákerestem a neten.... De most már bevárom Bettikét, ha már priviztem neki. :D
batsy
 
 


oké :)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Timi! Többiek talán eltűntek? :( Kicsit én is elszaladtam... Megéheztem. :D
batsy
 
 


Egészségedre!
Én is most fogok vacsizni, csak még nem tudom mit..:)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Köszönöm! Igen éhesnek tűntem, van még két falat.... Csak találsz valami kedvedre valót. Érdekes, hogy egyáltalán nem édesre vágyom.. :-) TE hogy vagy vele?
batsy
 
 


Batsy azért várd meg Bettikét, mert magát a vonalzót megcsinálni könnyű, de utána beilleszteni, na az a macerás! Különben én is mióta egész nap rossz a gyomrom rá se bírok nézni az édességre pedig elég édesszájú vagyok! Különben vannak it, akiknek még rosszabb, mert hánynak, úgyhogy nekem még talán jobb egy fokkal. A székrekedés nekem is megvolt az előző terhességnél, de elég sok tipp összejött az előző oldalon talán ebben a témában, olvasd át, lehet hogy találsz benne olyat ami neked bevállhat!

T.timi jó étvágyat :D

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Én igazából, ugyan azokat eszem amiket egyébként. tehát nem kívánok mást, mint máskor.
és neked más tünetek?

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


nyufó8: köszi :)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


batsy: tényleg te hány éves vagy?

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Nyufó! Köszi a tippet. Igen, átnéztem ezt a vonalzós történetet, hát elég macerás tényleg. De megvárom Bettikét, mert megkértem.
Van akinek rosszabb, van akinek jobb.... kinek mi jut. Én is édesszájú vagyok, ezért is furcsállom, hogy nem kívánom még csak az étcsokit sem, a főfő "haveromat" :D

Timi! Az nem baj, ha nem változik annyi minden. No megy egyébként ami késik, az nem múlik.... Egyet tudok, a fiúknál eszméletlen mennyiségű savanyúságot bevágtam, amíg vártam őket..... most egyáltalán nem is kívánom azt sem, pedig szeretem.

No, elköszönök, nem biztos, hogy holnap leszek (itt van négy pasi: egy a párom, kettő a fiaim, a negyedik a párom első házasságából való fia (persze csak hétvégére), de bőven elég... Hétfőn leszek, tuti....
További kellemes hétvégét kívánok mindannyiótoknak. Üdv: Bea
batsy
 
 


batsy: jó hétvégét! és vigyázzatok magatokra!
Boldog babavárást! :)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Timi! Jó hétvégét nektek is, s vigyázzatok ti is magatokra!!! :D
batsy
 
 


Oké, meglesz :lol:

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Basszus :shock: Ti aztán termeltetek!
Terhes aggyal ennyit visszaolvasni egyszerűen képtelenség! :lol:

Bolygó: de örülök neked is :) Remélem még jönnek páran utánatok abból a topikból 2. babázással :D

Holnap végre, 8. hét.. Ismét eltelt 1 hét..

Sajnálom akinek hányingere van, émelygése..
Nekem semmi, csak a jó étvágy, és a sós ételek kívánása..
Kitartás, már csak pár hét, illetve azt olvastam a gyömbéres cuccok enyhítik a panaszokat.. :roll:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Batsy nekem is az étcsoki a mindenem! Jó hétvégét, hétfőn várunk!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Én is megyek csajok, majd holnap is felnézek valamikor, szerinte este fele, aztán vissza olvasom amiről lemaradok...
Jó éjt mindenkinek! És vigyázzatok a babucira! :)

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


T.timi jó éjt neked is

Kis-Csillag én is mindig csodálkozom hogy eltelt egy hét, olyan gyorsan megy az idő! Neked mikor lesz a redukálás? És mi alapján fogtok dönteni?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


pár orát nem voltam és mennyit irtatok :D

zöldtea

nekem is 2 napja olyan fura érzésem van,szurkál ott lent,meg ha hirtelen felálok akkor úgy beszur h nem tudok felegyenesedni,úgy h csak ovatosan megy a dolog. :D sztem nő a méh,meg a baba is és ezért van h hol jobb hol rosszabb.remélem nálad semmi komoly baj nincs.

betsy

szivesen megcsinálom :) és nagyon sajnálom ami a picivel történt :cry:

KépKép
bettike83
 
 


Batsy: Üdv köztünk és drukkolok, hogy a 2011 már babás éved legyen! 8)

Zöldtea:Nekem is volt hogy trüsszentettem és begörcsölt a hasam egy pár másodpercre, vagy ha fekvőhelyzetből hirtelen felültem, vagy megfordultam. normális teljesen nől a méh.egy Nospát bevehetsz ha görcsölsz, nem lesz tőle semmi a babának

Msi: nah te is szíves vagy, szegénykém...olyanról még nem hallottam,hogy benől a lyuk hacsak nem nagyon picike, jó szívultrahanggal megtudják nézni az áramlást van e még lyuk, nekem az ultrahangot még le is kellett nyelnem, hogy a szív hátsó részét és az aortát is lássák, marha szar volt mint egy gyomortükrözés kb...billengyűhibánál bármi beavatkozás előtt antibiotikumot kell beszedni, szülésnél pedig vénásan adnak, megelőzésképpen...

sumilla:de jó hogy előkerültél, már tényleg azt hittem gáz van.
csatlakozhatok a táblázatba,elküldenéd a jelszót? Suttogóba beleolvastál milyennek találod? én minden könyvet magamvá szoktam tenni, aláhúzom a lényeget hogy ha többször olvasom már csak azt olvasom el. ezt csináltam a suttogóval is van sok hasznos mind3 könyvben.

Jaj ma én se voltam topon..megint sokat aludtam..ebédre 2tányér isteni halászlét benyomtam...nagyon rákattantam a sós és magyaros paprikás ízekre, holnap leszünk 7.heteses,remélem nem jön a hányás, bár már émelygés egyre gyakrabban van. hajnalba indulunk horgászni, szorítsatok hogy jó idő legyen!Keresztfiammal gilisztát szedtünk én ástam ő szedte meg én is néha :P

BOLDOG GYEREKNAPOT MINDENKINEK HOLNAP!!!!!

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: