Új privát üzeneted érkezett!

Angie! 5 pontos biztonsági öv a sima hordozóban sincs, legalábbis sokban nem. Nem ez a követelmény, hanem, hogy az eu-s szabványnak, minősítésnek megfeleljen. A miénk ilyen, és tényleg nem olcsó. A Baby Center hálózatnál kapható, Jané márkájú, ha érdekel.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok, Jó reggelt!

Dorka
Nem tatabányai dokihoz járok, mert lehet hogy van olyan aki precíz, én nem velük találkoztam, így egy budapesti doktornőhöz járok, aki nagyon profi.
Mit csinálsz Tatabányán?

Gyancsi!
Hát ok: 32 vagyok: )) ez van nem is tudom mire vártunk ennyit: ))) mármint a babával.

Lucus!!

IGEN egyidősek: ) remélem egyszerre is leszünk "túl" rajta :wink:
Ami azt illeti, még gyerekkorormból emléxem pén is hogy szerettem ezeket a családi utazásokat! Ha megtehetjük megyünk...
De eddig alapvetően a nomád vadkempingezős dolgokat csíptük... és ezért érdekelt , hogy gyerekkel mennyire nehézkes ez.
Bogit hol szülted?


MINDENKI!
Aki akar spórolni egy kicsit és még nem volt down szűrésen vagyis nyakiredősön, annak meg tudom adni a székesfehérvári kórház telefonszámát, ahol ha jók az infóim ingyenes a vizsgálat. Jó ha 10dik héten bejelentkezik az emberlánya hogy legyen időpont a 12 ben.
Indulnom kell: ) Mindenkinek Szép napot: Eta

Kép
Kép
eta
 
 


Lucus!
Az furcsa lenne, ha nem lenne 5 pontos a babaülés. Mindegyik az, szerintem. Az, amit a két válán áthúzol és a lába között bekapcsolod, az az 5 pontos. Amit pedig magán az ülésen húzol át, az három pontos, de a baba 5 pontossal van bekötve. Egyébként a a 15-18 kg feletti ülések legtöbbje már három pontos, ugyanúgy kötöd be az üléssel együtt a gyereket, mint magadat anélkül. Gondolom, már ti is ilyet használtok a hároméveseteknek :) :wink: 15-18 kg felett ezt engedélyezi a kresz, de azalatt mind 5 pontosan vannak felszerelve az ülések. Ez a Mané márkájú nektek mózes kosár? Meg is nézem, mert én is szeretném abban szállítani a kocsiban, ha tényleg 03 vagy 04-es kód van rajta.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 

 
 

Köszi lálnyok a sok bíztatást! Tisztára hülyének érzem magam......paranoiás lettem. :cry:
Képzeljétek, tegnap kimenőm volt. Kávéházaztunk egyet a csajokkkal munka után. Tök jó volt. Aztán meg jött a lelkiismeretfurdalás, hogy nem értem haza az esti mesére :oops:
Amúgy minden ok. Dolgozom, az alvás annyira nem megy, ebből kifolyólag reggel komoly lelki tusát vívok magammal a keléskor.
Ja, és hurrá, itt a hétvége!!!! Valamelyik napra állaltkertet tervezünk, egy másikra meg virágvásárlást. Kell két leander a teraszra. A tavalyiak elfagyta, nem sikerült az átteleltetés.
Nyaralás - ugyanmár csajok, a Balcsi tök király hely :lol: Majd utazunk családostól még eleget. Én amúgy sem merek túlzottan eltávolodni a dokimtól, szóval mi "itthon" nyaralunk. Májusban hosszú hétvégézünk a Csiri-biri családi üdülőparkban, júli végén pedig 2 hét Kehidakustány. Összeszerveztem még 2 gyerekes gyaládot, kerestem egy szuper apartmanházat a fürdő közelében. Mert nálunk az van, hogy ha a Ati jól érzi magát, az nekünk is jó. És azt tapasztaltam, hogy hiába a sokcsillagos szálloda, nem feltétlenül az a jó neki.

Ági
Olyan jó olvasni a férjedről, annnyira helyes az a babakocsis sztori :lol: Kiselőadás, videós bemutató, stb....

Eclipse
Majd légyszi számolj be homeopátiás kezelésed minden lépéséről. Nagyon kíváncsi vagyok.

Csajok, UH-s képeket hogy nyomjátok fel? Mert azt papíron adják ugye..... Mindenkinek van otthon scannere? :lol:

jude
Hűha....hát nem tudom. És mi a helyzet a szívhanggal? Az szerintem mindent eldönt. Már a 6. hét környékétől van, szóval 8 hetesen lennnie kell. Van?
Feltétlen írj, hogy mi van Veled.

Henne
Látod-látod, milyen rendik a Te főnökeid is? Pedig tartottál tőle, hogy mit fognak mondani.

Panndi
Uhhh, jobbulást. Elég borzasztó lehet....megy a drukk, hogy mielőbb túljuss ezen a kezdeti rosszullétes időszakon.

Eta
Még sosem sátoroztunk. Bár én tervezem, apa tiltakozik :lol: Én leginkább Ati miatt gondoltam, mert számára lehet igazi nagy kaland. De abban maradtunk, majd ha nagyobb lesz.
A szopis kor azért jó, mert a kaja mindig kéznél van, pont jó hőmérsékletű, egsyzerű az etetés. És abban a korban még sokat alszanak. A Babakaját melegítgetni kell, maga az etetés macerásabb.

Aranyoska
Gratula a kis izgő-mozgó pocaklakódhoz!!!!!! :lol:

Rabbe
Bizz a saját dokidban!!!!! A jelek szerint a baba szépen fejlődik. Nö, mint a gomba :-) Drukkolok!!!

Gyancsi
Esti munka - otthonról, mert napközben nem végeztem, és másnapra kellett a cucc. De végül inkább lefeküdtem aludni, és másnak reggel bent megcsináltam amit kellett.
Én sem hallottam még, hogy a repjegy árában nincs benne egy max valamekkora súlyú bőrőnd :shock: A 10 kg-os kézipoggyász pedig nagynak tűnik. (Persze egy heti cucc szállítására nem, de a kézi poggyász nem is erre való.) Ez befér az ülések felett lévő tartóba?

Lucuzs
Köszi a leírást a párodnak!!! Micsoda profizmus :D
A hordozókban szerintem 3 pontos öv van, a következő méretű ülésekben van 5 pontos rögzítés:
http://www.babaapro.hu/kepek/elado-maxi ... 122263.jpg
Atinak ilyen volt, de már akkora, hogy a következő kategóriát használjuk.
ADAC oldalát érdemes áttanulmányozni. Ezek gyerekülések - hordozót sajna nem találtam meg, de érdemest a márkákra vetni egy pillantást, és csak a +-ok közül válogatni:
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicheru ... h=aktuelle
Szóval lehet szép a babakocsi, csak a mellé adott hordozó nem szerepelt túl jól a teszteken.
De eldugultam, baromi idegesítő lehet az okoskodásom. Úgyhogy ígérem, hogy többet ebben a témában nem írok!!!! :lol: És elnézést, ha túl sok voltam, tényleg......

Mindenkinek szép napot!!!

mikegirl
 
 


Sziasztok Lányok,

Dorka,
úgy örülük az örömödnek amit az UH-n éreztél. Emlékeztek, én pont ilyeneket írtam kb. 2 héttel ezelőtt, amikor az UH-ról írtam :D Aztán Lucuzs is! :D
Az alábbi linken vannak 3D fotók a különböző korú magzatokról:
http://www.4dgenesis.hu/ - a galériában.
Mi 14 és fél héten fogunk menni. :D Nem tudom hogy mennyivel több a 4D :roll: ez nekünk jó lesz az biztos.
10500Ft, de nagyon alapos, akár fél óra is lehet, bár annyit én nem szeretnék, mert a Kis Pocok nem szereti. Ebben benne van a DVD, meg 1 db fotó. Nekünk 4 db fotó kell, az plusz 700ft/db, de nem bánom, ajándékba lesz. Így összesen 12600-at fogunk kinyögni, de ez egy olyan hely, ahol a legmagasabb szintű szakmaiság párosul a fantasztikus kedvességgel, empátiával, és ez minden pénzt megér. Szeretem őket no :D
Aztán legközelebb szerintem a 24. hét után fogunk menni ilyenre.

Mikegirl,
mivel a múltkor nagyon kikészültem Apa versenye miatt, első lépésben kapok Bach virágterápiás sprayt, ami megnyugtat, aztán elkezdem majd inni a várandósok teáját. Ezt kiegészítik majd Schüssler biokémiai sók, ami szintén a homeopátia része, gyógyszertárban készítik, és a Homeopátiás Orvosi Kör tagjainak van róla egy kiadványa, amit a védőnőtől kaptam.
A szülés előtti időkre meg kapok olyan szereket, amik a méhszájat érlelik, lazítják, hogy könnyű és szövődménymentes szülésem legyen :D Megtámogatva orbáncfüves gátolajjal, meg málnalevél teával. Én ezekben nagyon hiszek és bízok!

A homepátiára szakosodott orvos-házaspár ismerősöm elérhetőségét priviben meg tudom adni ha érdekel.

És jövő hét szerdán megyünk Apával 6 szem közti, első találkozóra a dúlácskámmal, aztán a rákövetkező héttől, amikor 14 hetes leszek, irány a kismama jóga óra! Így egy héttel hamarabb fogok menni, mint a vonalzóm szerint :)

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Mikegirl!
Neked elmúlt már a pecsételésed? Ne aggódj, én is paranójás vagyok. Az elején mindig azt éreztem az utró visszafolyásától, hogy vérzek, fél óránként jártam a wc-re. Aztán ez a paranoja enyhült, de a bugyit, wc papirt mindig nézem. Tegnap este volt is törlés után egy nagyon-nagyon halvány és ici-pici rózsaszín nyák. Be is pánikoltam rendesen. Azóta sem jött semmi, törlésnél sem, sőt, amikor feltettem az utrot, akkor is teljesen átlátszó volt a nyák, sehol semmi rózsaszín. De én azóta is rettegek, és újból elkezdődött a fél óránkénti wc-re járás. Szerdáig kell valahogy kibírnom, akkor látom újból a babót.
A közérzetem is sokat javult, már nem émelygek, hanem egy furcsa érzés van a gyomromban, és még a szagok irritálnak egy picit, de már azok sem annyira. Furi, hogy így a 9. hét vége fele már enyhülnek a tünetek. Nem ezt várná az ember, hanem hogy legalább a 12. hétig érez valamit. De azt hiszem itt még írta valaki, hogy egyre jobban van, és még nincs 12. hétben. Talán nem rossz omen :roll:
Na szóval ne aggódj a paranójád miatt, mert nem vagy egyedül.

Én úgy tudom, hogy amit csatoltál képet, azon 5 pontos az öv, és hogy a 3 pontos az, amivel a felnőttek is bekötik magukat. Ha tévedek, akkor már 3 éve élek tévhitben :oops:

Eclipse!
A Genesis-ről én is nagyon jókat hallottam. Én is oda tervezek menni babamozira. Állítólag nagyon profi képeket csinálnak a babákról.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


sziasztok!
Nem szeretném a hangulatot letörni, csak infókat szeretném megosztani! tegnap megvolt az uh, de az előzőekkel ellentétben már nem volt szívhang és a magzat is kissebb lett! szóval ennyi, nem jött össze! ami a legbosszantóbb, hogy erre heteket kellett várnom, hogy a doki eldöntse és eredményre jusson. teljes mértékben megrendült a bizalmam benne! De ez van! majd próbálkozunk! bár most lelkileg teljesen kész vagyok! nem tudom ezt valaha fel lehet e dolgozni majd teljesen!
Viszont köszönöm a jó szavakat! nagyon jól estek!
Mindenkinek szép napot és jó pocakosodást kívánok.
üdv, jude
jude001
 
 


Lucus!
Megnéztem a mózeskosarat, és hát árban elég húzós. 50e a legolcsóbb, de ami nekem tetszik, az majdnem 80e :( És hát az a baj velük, hogy 3-4 hónapnál szerintem nem lehet tovább használni, mert utána már látni akar a baba. Viszont a gerincének tutira az a jó. Hát mérlegelni kell, de mivel nagy valószínűséggel télen már nem nagyon fogunk hosszú útra menni, talán nem lesz rá olyan nagy szükség. Anyuékhoz szoktunk sokat járni, de ők 20 percre laknak. Annyi idő alatt meg talán nem lesz baja a gerincsének. Anyósomék másfél órára laknak, de hozzájuk 2 havonta járunk csak. Nektek még a nagyobbiktól maradt meg? Hány hónapig tudtad használni?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok, Marci forma 1-et néz :lol: szabadedzést :lol: ilyenkor hétvégén tudok pihenni, mert apával nézik a forma 1-et :D Bár én is imádom, de most kihasználom, ha pihenhetek.
Tegnap egész nap rohangáltunk! Biztosítás kötés, eredetvizsga, átíratás, anyuék, számítógép vásárlás. Este értünk haza.

Valaki írta, hogy megy a Bolgárkerék utcába down szűrésre! Nagyon nehéz időpontot kapni?

Mózes-hordozó:
Vannak ezek a viszonylag drága szettek travel-systemesek. Ezekhez van mózes, nem? Ezeket gondolom azért be lehet kötni kocsiba?! Vagy nem?
Én nem értek hozzá, csak kérdezem...

Jajj, amúgy megnéztem Marci ülését tegnap, mert bogarat ültettetek a fülembe, de megfelelő :) Úgyhogy hurrá! :D

Angie
Igen, két kutyusunk van :) Jól vannak, imádják Marcit, aki simánfelül a hátukra :D Marci is imádja őket, az udvaron is jól eljátszanak, fociznak is :D Szerintem is az az 5 pontos, amit te mondasz, és nekünk a gyerekülésben és a hordozóban is olyan van :) A 3 pontos meg az ami még a régi babakocsikban volt a gyerek derekánál meg a lába között húzzuk, nem? :D

Ági
Örülök, hogy találtatok babakocsit :wink: Azért ha tudtok, menjetek el egy bababoltba és érdemes egy ugyanolyat kipróbálni, tologatni, megemelni, hogy tuti jó legyen Nektek a babakocsi. Plusz később a babakocsit egy egyre nagyobb súlyú gyerkőccel kell majd emelgetni...

Eclipse
Hallottam róla, hogy szülés után szoktak adni ilyen homeós bogyókat, gyorsabb gyógyulás miatt, meg ami vérzés csillapitó... Engem az esetleg érdekelne, megkérdeznéd nekem esetleg, h ilyenkor mit lehet? (de csak ha nem vagyok nagyon pofátlan) Mert arra beneveznék, mert Marcinak is annyira bejött a Chamomilla fogzáskor...

Sophie
Mi 2x voltunk,mindkétszer a Dolhai Andrea volt, és nagyon nagyon kedves volt Marcival! Nekem nagyon szimpatikus volt!!!! Ő adta be Marcinak a h1n1 oltást, meg a 2 éves státuszt is ő csinálta. Amúgy egyáltalán nem beteges a gyerekem, kisebb megfázásokon kívül nem volt baja.
Hol voltál vérvételen? XI. kerületben vagy Miklóson??? Én a XI.-be akarok bemenni, de ha 8 előtt kell odaérni akkor :shock: Mert Marcival megyek tömegközlekedve :shock: Érdekes kirándulás lesz...

Panndi
Remélem enyhülnek a rosszullétek!!!!

Dorka
Gratula a kis izgő-mozgóhoz! :wink:
Apa amúgy rádióban dolgozik...
A privinek újra neki esek, ahogy lesz rá időm!
Csak Marci már nem alszik délután....

Lucuzs
Sziget :lol: Nem semmik vagytok ;)

Jude
Nagyon sajnálom! :cry:

szisszka
 
 


Eclipse
Érdekesen hangzanak ezek a dolgok!!! Spray - magadra kell fújni, hogy érezd az illatát folyamatosan? A biokémiai sókkal mit kell csinálni? :oops: A gátolaj, málnalevél teáról már hallottam :)

Angie
Egyről beszélünk :lol: :lol: :lol: :lol:

mikegirl
 
 


Jude!
Nagyon sajnálom (akkor végül nem volt mola terhesség?) :cry: :cry:
Én négy veszítéssel a hátam mögött (ebből egyet a 16. héten kellett megszakítani a baba betegsége miatt), biztosra tudom állítani, hogy túl lehet élni. Első gyerekkel talán sokkal nehezebben, mint én, akinek már van egy kisfia. Nagyon nehéz, de (lehet, hogy közhelynek hangzik) az idő begyógyítja a sebeket.
Tiszta szívemből kívánom, hogy a legközelebbivel már semmi gond ne legyen!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie! Bocs, hogy ha kötöszködni látszom, de tényleg nem ez a célom!!!! :lol: :lol: :lol:
Az a 3 pontos, amit a két válán áthúzol és a lába között bekapcsolod, így van meg a 3 pont, a nyak két oldala és a lába között. :D
Az 5 pontos esetében minden ugyanez, de még a dereka két oldaláról is indul egy-egy öv, így már megvan az 5 pont. Boginak ilyen a Chicco 9-18 kg-os gyerekülése. De a bébi hordozók 3 pontosak szoktak lenni.
Igen, a Jané márkájúnak van mózeskosaras változata, nekünk az van meg: váz+mózeskosár+sportrész+hordozó.

Most olvasom, hogy Mikegirl megelőzött. :oops: :lol: És kép is van. :lol:

Jude! Nagyon-nagyon sajnálom!!!! :cry: :cry: :cry: Ölellek és mihamarábbi talpraállást kívánok. :cry:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Angie! Igen, mi Boginak vettünk ilyen babakocsit, akkor a hordozó nélkül, 145 ezer volt, 4 éve. Most a hordozót is megvettük, az még 30 ezer volt.
Én fél évig tudtam használni a mózest, mert annak is van emelhető háttámlája, ha épp nézegetni akart a gyerek, de mivel én altatásra használtam a babakocsit, gyakorlatilag perceken belül szunyált is benne Bogi. :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Jude,
nagyon-nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry: mihamarabbi felépülést kívánok, és sok erőt!! Ölelllek.

Mikegirl,
a sprayt elméletileg jövő szombaton fogom megkapni, a verseny rajtjában (Apa megint megy, én meg önkéntes segítőnek, etetni-itatni, így tényleg nem engedhetem meg magamnak, hogyk ikészüljek)és úgy tudom, hogy a nyaki érhez meg a csuklóhoz kell fújni, és onnan szipákolni, ha érzem, hogy kezd összeugrani a gyomrom az idegességtől.

Szisszka,
Akkor téged konkrétan a szülés utáni regenerációhoz való homeo bogyók érdekelnek? Megkérdezem, a legjobb, ah szerdán, személyesen, és fel is írom magamnak, remélem így jó lesz!!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Eclipse! Ilyen tágulás-segítő, méhszáj lazító, gátvédő homeós cuccok engem is érdekelnének, Boginál iszonyat hosszú volt, mire elértem a 4 ujjnyit. Most mindent megtennék, hogy ne így legyen!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Jude
Igen, prbálkozzatok!!! Akár már a jövő hónapban sikerülhet!!!!
Én biztos keresnék egy másik dokit. Csak hogy tiszta lappal induljon a dolog, és hogy bízni is tudj benne.
És nyilván egy ilyen szomorú dolgot nem felejt az ember, de kitartás!!!!! Kapunk pofonokat, de fel kell állni, és tovább kell menni.

Angie
Pecsételés - április 4-én volt utoljára. Szedek duphastont 3x1-et, meg utrot 3x2-t. Azt mondta múltkor a dokim, hogy az utóbbit a 12. hétig kell szedni. Na, ha abbahagyom, akkor derülnek majd ki a dolgok......

Csajok, múltkor írtatok a striákról meg a kenegetésről. Hát én már kenem :lol: Múltkor is kentem, és a 3 dologból egy cici repedt, az is a tejtermelés beindulásakor. De hogy ez a krém miatt volt, vagy nem....azt nem tudom. Mindenesetre most is ugyanazt kenem: Vichy.

mikegirl
 
 


sziasztok, kismamik!:)

lucuzs: köszi a párodnak a felvilágosítást!:) mi még majd csak később fogunk ezek után nézni, mondjuk hogy babonából.:)

mikegirl: a nyaralással most mi is így vagyunk. Nem merek nagyon eltávolodni a dokimtól, pl külföldre, így majd mi is itthon nyaralunk.:)
Kehidakustányra mentek?:) az szerintem egy fantasztikus hely.:) a férjemmel elég sokat jártunk oda, főleg, hogy időnként ő volt a fürdőben az ügyeletes orvos.:)
neked már elmúltak a rosszúllétek?


dorka: remek érzés ez. :) én is szerintem két hét múlva majd itt fogok ugrálni, hogy láttam megint.:)

jude: nagyon sajnálom.:(


panndi: sajnálom a rosszulléteket. hamarosan csak túl leszünk rajta..


én a ma reggelt is rókával kezdtem, és most nagyon nem vagyok jól.folyamatosan émelygek. éjszaka is rosszul aludtam, azt hiszem napközben majd kicsit alszom..

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Lucus!
nekünk olyan a hordozónk, hogy a háttámlából és az aljából jön egy pánt (jobb és bal oldalon is). Mindkettón csat, amit összedugok, és a lába közötti részbe bedugom. Tehát derékban is le van kötve, mint a babakocsiknál. Ezért a mi hordozónk 5 pontos. De akkor biztos van olyan is, amiről te beszélsz. Én ezt nem figyeltem meg eddig. Olyan nagy már a választék, és annyi féle van, hogy elvesz az ember már bennük.
Azt hiszem, hogy mi most kihagyjuk ezt a travel systemes cuccot. Már mindenünk megvan Szilárdtól, így marad a hordozó. Egyébként Szilárdot simán bekötöttem a puha falú mózesben az autóba, amikor anyuékhoz mentem. Nem is tudtam akkor, hogy nem szabályos, de szerencsére sosem kaptak el a rendőrök. Amióta tudom, már nem tenném.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Hááát lányok ..mi idén nem hiszem,h megyünk nyaralni,de annyi helyzeti előnyöm van veletek szemben :oops: ,hogy én balatoni vagyok ,badacsonyi egész pontosan,de a párom munkahelye miatt lakunk Sopronban.
Én még hiszek abban,h egyszer öregségünkre valahogy visszakeveredünk a Balcsi partra,addig meg jövünk anyukámékhoz amilyen gyakran csak lehet :wink:
Szeretném majd a manónak ugyan azt a fantasztikus gyerekkort megadni,ami nekem megadatott.Büszke vagyok rá,h itt nőhettem fel és mindig vissza fog húzni a szivem.Amennyire lehet a tökmaggal is megfogom szerettetni...hisz a második otthona lesz :wink: :)

Kehidakustány pedig jó választás,mi gyakran jártunk,járunk majd még oda kiásztatni a .... :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!

Ma sem vagyok túl jól :(

aranyoska, nekem is van helyzeti előnyöm, én siófoki vagyok ;)

De én Sopronért is odavagyok, anyukám soproni :)
Vendég
 


Mikegirl: Köszi, remélem is hogy nő mint a gomba ;-) Jó mozgalmas hétvégét terveztek. Mi is hetek óta terveztük, hogy megyünk az állatkertbe de valami mindig közbeszólt. Most meg olyan fáradékony vagyok, de talán mostmár az is múlik, legalábbis a munkahelyemen kevésbé vagyok fáradt mint az elmúlt héten otthon.
Leander: nekem sem maradt meg. Két éve vettük , akkor gyönyörűen virágzott és akkor azt mondta a kertészetis nő hogy ősszel jól vágjuk vissza hogy erősödjön. Így is tetünk, megerősödött de akövetkező nyáron(tavaly ) nem hozott virágot. Igy tavaly ősszel nem nyirtam vissza bevittem a mosokonyhába, de elszáradt :cry:
Most még várok egy két hetet azt ha nem indul be utánpotlást kell nekem is néznem. Pedig annyira tetszenek a leanderek de sose voltam szerencsés velük. illetve ők nem szerencsések velem :lol:

Balaton, nyaralás: én imádom a belföldi helyeket is, de sajnos a férjem kevésbé kedveli. Mivel anyai ágon ő német (sok rokon él kint) így eddig minden évben kint nyaraltunk vagy teleltünk, merta szállás megoldott csak a benzint kell fizetni. Az meg annyiban van mint itthon egy hét nyaralás.... Szeretek kint is lenni, teljesen más az élet. Csak a pénztárcánk karcsú hozzá és sokmindenért fáj a szívem
Scan: nekünk van otthon, nekem a kicsinyitéssel szoktak gondjaim lenni, de remélem még a 7 hónap alatt ezt kigyakorolhatom :-)

Eta: én is 32 éves vagyok :-)

Eclipse: nagyon szerencsés vagy hogy ilyen homop.-s ismerőseitek vannak :-) sokaknak segít mindenfélében. a gátvédelmes olaj engem is érdekelne. szeretnék nem vágással szülni most ah lehetséges lenne :oops:

Angie: én is hasonló cipöben járok, nekem éjjel van két csepp vér törléskor egész nap semmi, de állandóan lesem. És a tünetek csitulásában is hasonlítunk. Mostanában én is jobban vagyok esetleg este émelygek még.

jude: sajnálom, nem is tudok erre mit mondani. Minél előbb gyógyulj meg lelkileg is és akkor hamarosan ott lesz a baba a pocidban.

heenne, panndi: remlem hamarosan jobban lesztek! cola, gyömbér sem váltr be? nekem a gyömbéres keksz segített egy picit... bár biztos mindent kiprobáltatok már...

Aranyoska: de szerencsés vagy! A balcsi és sopron és gyönyörű hely! Mi gyerkkoromba velencei-tóhoz jártunk nyaralni(apu nem szerette a balatont), de már vagy 6 éves csopakra járunk apuékkal együtt. Most meg az a legjobb hely szerinte. Én szeretem a Balatont. Idén lehet, hogy mi is "csak" a magyar tengerhez megyünk.... De jó, hogy te már a 13 héten is túl vagy....irirgy-irigy.. :-D

rabbe78
 
 


sziasztok!

nagyon felpörögtetek ma. alig győztem elolvasni! :)

jude, nagyon sajnálom, hogy nem jött össze a dolog! :( kitartást és sok erőt a tragédia feldolgozásához, és igen, tényleg lehet a követekező hónapban már baba, erre vagyok élő példa én! januárban megvolt a műszeres befejezésem, február 16-án megjött, és abból már babó lett! szóval hidd el, minden jóra fordul, ha már úgy érzed, hogy itt az idő! ;)

Szisszka, igen, Gyártelepen voltam a laborban! szerintem, ha meg tudod oldani, akkor poróbáld meg elintézni itt helyben, mert tömegközlekedve bebumlizni a XI. ker-be nem éppen egyszerű... :S amúgy az itteni háziorvos szerintem simán tud mindenféle laborra beutalót adni!

ráadásul a terheléses cukrot azt 2 nap alatt csinálják csak meg... első nap sima éhgyomri cuki, és, ha az jó, akkor másnap mehetsz újra éhgyomri, plusz cukros lötyi és a 120 perces vv...

apát esetleg hallhatjuk is a rádióban? :)

hát lányok, az én vv eredményem egész jó lett, már úgy átlagban. sajnos azonban a vizeleben nyomokban fehérjét mutattak ki, amitől picit megijedtem! védőnő mondta, hogy majd, ha megyek legközelebb, akkor vigyek pisit, és megnézzük tesztcsíkkal. de amúgy úgy nagy átlagban minden okés! megkaptam a kiskönyvet is!

tényleg, ti hallottatok a XI. kerületi új, allee bevásárlóközpontban megrendezésre kerülő kismama napról? most vasárnap lesz. esetleg valaki jön?

hordozó, mózes! én mindig is mózest szerettem volna az autóba, mert sokkal jobb, ha megyünk valahova, baba elalszik benne, és csak egyszerűen ráteszem a vázra, és megyek vele tovább! de sajnos nekünk csak hordozóra tellett, így ez az álom majd legközelebb! ;) egyébként nagyon szuperek ezek az travel system rendszerű babakocsik!

amúgy a helyi viszonylatok miatt nekünk egy nagy hajó, Bergon kocsink van. Beni nagyon szerette, meg végülis én is, csak eléggé nehéz, szóval tömegközlekedni nem túl egyszerű vele...

mindenkinek szép 7végét! állítólag jó időt mondanak, szóval hajrá a tavasz! :)

sophie27
 
 


Sziasztok csajok!

Aranyoska, köszi az infót, én is így tudtam :D
A Balatonon felnőni igazán jó lehetett, de Sopron is jó hely.
Milyen jó lesz majd a babának, persze, ha nagyobbascka lesz, nyár-szünet-Balaton :D :D :D


Rabbe, örülök nagyon, hogy minden ok. Nálam ez a fáradság dolog már múlik azt hiszem.Kitartás, és pihenj, amennyit csak lehet! Hányinger, ma?


Lucuzs, köszönjük a párodank az infókat.Én az ilyen dolgokba még nem mélyedtem el.
Komolyak voltatok a szigeten!!!!!!
A terhességet szerintem élvezni kell, nem betegség, és ha nincsen baj, vagy fájdalom, nyugodtan lehet úgy élni, mint előtte.Persze, nem minden dologra értem :D

Eta, a Munkaügyi Központban dolgozom. Én régen jártam Tbányára dokihoz, a Pazár Dánielhez, még pár éve, ő nagyon rendes volt.
Akkor Pesten is fogsz szülni, ugye?

Csajok, én biztos hülye vagyok, de a 12.hetes uh nézi a nyakiredőt is, amivel elvileg nézik a Down kórt. Plusz van egy kimondottan Down kor kiszűrésére vizsgálat, ami pénzbe kerül, az 2 alaklmas, vérvétel is van, meg uh is.
Vagy most akkor a 12. heti uh mire van?

Mikergirl!!Jó kis programok a hétvégére!


Angie, örülök, hogy múlnak a tünetek.
Tegnap én is biztos voltm benn, hogy elmúltak, aztán estére megjött rókakoma, ma egész délelőtt feküdtem, most semmi bajom. Remélem neked végleg megszűnik. Mondjuk én igazából nem bánom, ha roszzul vagyok, csak a meló miatt.


Eclipse, a 4d-re mi is május elején tervezünk menni, akkor kb14-15 héten.
Mennyi idővel kell előtte bejelentkezni?
A homeopátiás szerek szuperek, az tuti! Én bízom minden ilyen szerben.

Jude, sajnálom, ami történt, de nem feladni!!!!!!!! Szorítok nektek!

Szisszka, Marci szereti a forma 1-et? :D Van kedvence?
A privit várom :D

Henne, rókakoma?Hogy vagy?

Valaki kérdezte, hogy kaptam-e képet,kaptam, de nem lett túl jó, mert, annyira ficánkolt, hogy nem tudta a doktornő elkapni a pillanatot :D

Megyek, picit takarítgatok, mert hétvégén nagyon nem lesz rá időm!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok Csajok!

Hát itthon lennék. Jövő hét péntekig mindenképpen:)

mikegirl
Sajnos lemaradtunk a kocsiról. Tegnap déluán levették:( De talán nem is baj, mert még nagyon korai lenne és biztosan lesz még hasonló lehtőség.
Én az ultrahang képet nem mertem bescannelni, mert olyan furcsa a papír és nem tudom, hogy nem árt-e a képnek. Mi egyszerűen csak lefényképeztük a kis képet.

Jude!
sajnálom a történteket. Sajnos én is nagyon jól tudom hogy mit érzel. De ne adjátok fel! Hidd el sikerülni fog.

Aranyoska! Panndi!
Annyira irigyellek benneteket a Balcsi miatt. Nekünk nagy álmunk egy nyaraló a part közelében, ahol a gyerekeink a nagyszüleikkel és az unokatesókkal a nyarakat eltölthetik. Addig még nagyon sokat kell dolgoznkunk, de hiszem hogy sikerül elérnünk.

Na ideje pihiznem egy kicsit.

Ági
Vendég
 


sziasztok!
mostmár itthonról....

dorka: köszi, nappal egész jól megvagyok, de mikor hazaérek(most is) erősödik a hányinger, de szerencsére azért nem kell szaladnom, bár a lavor napok óta kivan az ágyam mellé készítve :-D
Tegnapelőtt jártam úgy reggel a kocsiba, hogy iszonyatos rosszullét fogott el, attól meg pánik, majd méginkább hányinger, persze zacskó vagy valami sehol kéznél.... végül a szakadó esőben lehúzott ablaknál levegőztem és kicsit javult... ma reggel betettem egy fedeles dobozt vész esetére, persz megijedt a róka és ma nem zargatott a kocsiban :-)

én kaptam egy ismerőstől mózest is ami jó lesz a babakocsinkra, de összehajtható :shock: tehát nem merev falú, gondolom azt nem lehet kocsiba bekötni. én biztonságosabbnak tartom a hordozót, annó a fiamat nagyon sokat vittük benne, semmi baja nem volt. én úgy tudom, hogy nem árt nekik, jó a kialakításuk. hiszen a pociban sem fapadon fekszenek, hanem "összegörnyedve" érzik jól magukat. Szóval nem akarok senkinek semmit magyarázni, de én kevésbé félek a hordozó káros hatásától...(mondtam már hogy gyógytestnevelő is vagyok :-D

rabbe78
 
 


+1 vicc:

Jön egy nő a dokihoz, kékre-zöldre verve, mire a doki felkiált:


- Istenem, mi történt magával? A nő sírva mondja:
- Akárhányszor jön haza az uram részegen, mindannyiszor megver ...
- Hmm, - mondja az orvos - tudok erre egy teljesen biztos és hatásos szert! Azután, hogy az ura hazaért, vegyen egy csésze kamillateát és öblítse vele a torkát, alaposon öblögessen!

Két hét múlva jön ugyanez a nő a dokihoz; virágzóan néz ki és mondja:

- Doktor úr, ez csodálatos, amit javasolt! Képzelje, jön az uram holt részegen én meg csak öblögetem, öblögetem a torkom, ő meg nem bánt engem ...
- No látja! - mondja a doki szerényen - egyszerűen csak kussolni kell ...


:lol: :lol: :lol:

rabbe78
 
 


Rabbe :lol: :lol: :lol:
A leanderek minket sem bírnak :lol: Nálunk az atkák is legalább úgy szeretik a leandert, ahogy mi :lol:

Ági
Szerintem még rengeteg kocsi közül tudtok választani :wink:

Dorka
12. uh a genetikai ultrahang, többek között Down kór szűrésra van. A nyaki redő vastagságából következtetnek arra, hogy down kóros-e a baba. De mivel már kész kisember ilyenkora a bébi, nézik a gerincét, a végtagjait, hogy megvannak-e, ok-e minden.
35 év felett a rutin vizsgálatok között van az amniocentézis, amikor a magzatvízből vesznek mintát, mert az pontosabb eredményt ad down kórra. Mert akkor már nagyobb az esély erre a betegségre a statisztikák szerint. Tűt szúrnak a pociba, így vesznek mintát. A vetélés esélye 1%. Na ez váltható ki vérvizsgálattal, hol ingyen, hol pénzért. A vizsgálatokból is többféle van, mármint lehet menni az 12-13. héten, a 15-18. héten, szóval van mindenféle kombináció mindenféle áron.

Sophie
Nekünk kocsi készletünk van :lol: :lol: Van nagy hajó, aztán kisebbre csukható, terepjáró kerekű sportkocsi, aztán egy 3 kerekű, extra kicsire összecsukható, minimál funkciójú sportkocsi. Utóbbi vázára passzolt a hordozó. Nem röhögni, de mindig volt valami, ami miatt kellett egy másik :lol: :lol:
Gratula a kiskönyvhöz és a jó eredményekhez. A vizeletben lévő fehérje reméljük valami kósza, múló dolog volt csak. :wink:

Csajok, gáz van.....
Anyós idetelefonált, hogy holnap menjünk ki ebédre, após szülinapjára. Mit mondjak:
- múlt héten voltunk náluk, az nekem elég volt,
- egész héten a kis programjainkról álmodoztam,
- és én nagyon utálom, ha az utolsó pillanatban akarják keresztül húzni a számításaimat.
Ez nekünk egy napos program, mert már délelőtt ki kell menni, ha 3-kor felemeli az ember a seggét, akkor a hová siettek kérdés jön, a gyerek ilyenkor nem alszik ebéd után, és a nap többi hátralévő része szívás. Mert 5-kor, mikor hazaérek, akkor meg azzal kell foglalkoznom, hogy nehogy elaludjon, és még csak a kedvére sem tudok tenni, mert nyűgős, mint a fene. Szóval én nem erre gyúrtam egész héten!!! Öt nap meló, hulla vagyok, és a 2 napos hétvégéből áldozzam be az egyiket?! Apával a hétvégi ebéd utáni alvásidőben tudunk együtt lenni, mert este 9-kor nálam már se kép, se hang.
Akármekkora nagy szenyának is tartotok, de azt mondtam, hogy nem. Eddig mindig meg tudtuk beszélni jó előre, és mindenkivel egyeztetni az időpontot. Úgyhogy nem. Össze is mondogattunk apával emiatt. Mindenesetre azt elérték, hogy már most tönkretették a hétvégémet. Már úgy is, ha el sem megyek..... Bocsi, de pipa vagyok. Vagy csak rohadt rugalmatlan??????

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Mikergirl, megértelek maximálisan! Én is utálom, ha valamit eltervezek, és másként alakul. Nem baj, hogy nemet mondtál szerintem. Múlt héten megköszöntöttétek apósodat?
A férjednek meg próbáld meg elmagyarázni, hogy mit is érzel, és miért nem akarsz menni.
Köszönöm az infókat az uh-ról.

Rabbe, nekem a kocsiban van jó erős zacskó.:)
Kívánom, hogy legyen rókakoma mentes hétvégéd!

Ági, majd lesz még kocsi.Én ezzel a babonával nem foglalkozom, mert egyszerre nem fogunk tudni kiadni ennyi pénzt, bár még én sem mertem venni semmit :D

Megyek,mert itt vannak a barátaink, pókerezünk!
Jó éjt!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Tetszett a vicc!!

Én a múltkor olvastam egy nagyon jót!:

Férj elmegy a nőgyógyászhoz,hogy kiderítse,a babvárás 9 hónapja alatt,hogyan ajánlott nemi életet élni.
Mire a doki:-Drága leendő apuka!Az első pár hónapban bármely póz nyugodtan alkalmazható,ami a kismamának kényelmes!
A 6.-7.-ik hónapban már csak a kutyapózt ajánlom.
Majd az orvos nagyokat hallgat..
Férj:-na és azután???-kérdezi izgatottan a férj
Doki:-hát a 8.-9.-ig hónapban már csak a farkaspózt tudom ajánlani.
Férj:-az meg micsoda?
Doki:-Hát nem ismeri????Amikor leül a luk mellé..aztán vonyít!!! :D :lol: :lol: :lol:


Nekem nagyon tetszett... :wink:


Rabbe:Én is laktam Csopakon ,mert van egy ott isteni jó étterem illetve borház,ahol dolgoztam egy ideig.Szent Donát borház és fent van a Szitahegyen...csak ajánlani tudom..egyszer mindenképp menjetek el...neten van róla kép,és térkép!

Egyébként most épp Balcsin vagyok,mert van egy 14 éves öcsém,akinek ma volt a ballagása...felújítják a sulijukat,így előbbre hozták.
Komolyan mondom,h haza jövök és mintha kicserélnének...imádok itt lenni.Friss levegő,csend,gyönyörű táj...és szeretem,h minden arc ismerős...jókat lehet csacsogni :lol:

Ne haragudjatok,h nem irkálok külön mindenkinek és csak magamról írok,de idő kell,h visszaolvassak...
Remélem mindenki jól van..puszi nektek!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


sziasztok,

mikegirl: teljesen megértelek, néha az én anyósom is kitalál dolgokat, és én is nemet szotam mondani. Mivel már teljesen elterveztétek a hétvégét, ezért teljesen jogos, hogy nemet mondtál.

aranyoska: nektek jó hétvégét!:)

dorka: hát a róka meg van. Ma is vele kezdtem a napot..

mi pihenünk egsz hétvégén, mert a férjem most nem ügyel.:) du meg elmegyünk majd vásárolni, mert lassan megeszek mindent.:)

mindenkinek kellemes hétvégét!:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

Lányok annyit irtatok, hogy nem győzöm visszaolvasni. Vagy inkább nekem kéne gyakrabban jönni..

Jude :( sok vigasztaló ölelést küldök neked és hogy minél hamarabb gyógyuljon meg a kis lelked.

Aranyoska egy hős vagy a táblázattal :D Én 32 vagyok éS a Szent Jánosban szülök majd. vagy most ez nekem kéne beleírni? Nekem is majdnem 3 hét mire megtudom a laboreredményeimet. Szerintem ne izguljunk emiatt biztos minden rendben lesz. sajnálom az ismerősöd :( hát most már elég ennyi ilyen hírből, az biztos..

Nyaralás: mi lehet, hogy Hajdúszoboszlóra megyünk pár napra vagy esetleg Balatonszárszóra, mert ott tudunk olcsó helyet ismerősnél. De még meglátjuk lesz-e rá zsé, jó lenne.

Amanita azt neked kell eldönteni szeretnél-e saját orvost. sokan mondják, hogy a jó szülésznő fontosabb, de engem megnyugtat ha van saját orvosom.

Ági hát nem tudom milyen barátnő az ilyen. az emberek néha nem gondolkoznak, csak jártatják a szájukat.

Eta Kútvölgyi magánkórház nyártól, az tuti. Én is kútvölgyis dokihoz akartam menni, és ezért nem tudtam. nagyon drága

Mikegirl ne izgulj, minden rendben lesz. próbálj úgy állni hozzá, hogy nem lehet baj, mert tudod a picinek sem tesz jót a túl sok aggódás. megértelek, de mondogasd magadnak hogy csak jó dolgok történhetnek

Lányok mi olyan hordozót szeretnénk, ami vázra erősíthető, abba tologatnám amig pici, utána sportbabakocsiba. nekünk fontos h könnyű legyen mert a negyediken lakunk és nincs lift. meg sokat fogjuk kocsiba szállitani nagyszülőkhöz. mi a véleményetek ezekről a vázra erősíthető hordozókról, valaki használt ilyet, bevált? tudtok valami jó márkát jó árban?

Lucus, Beni úgy eltűnt :( mi lehet vele?

egy kérdés: a 12. uh hüvelyi vagy hasi?

elnézést akinek nem válaszoltam de nagyon sokan vagyunk :P

velem minden okés, én sem töltöttem be még a 12. hetet, de szinte semmi tünetem (néha azért picit érzem a pocimat, de nem vészes). ez nem jelent semmi rosszat, szerencsések vagyunk. a babával attól még minden rendben tudom :) de azért már várom a keddi uh-t hogy láthassam

ma megnézzük a baby outletet, de egyelőre csak apróságokat veszünk. holnap meg megyünk Vácra sétálni

jó hétvégét, jó pihit!

Kép
vayacon
 
 


Sziasztok!
Nagyon köszönöm a biztatást! sokat jelent ez most nekem főleg hogy pocakos mamik írják ezt! ez talán a legértékesebb !
Köszi. mindenki vigyázzon magára! azért néha még benézek hozzátok!
pusza
jude001
 
 


Hát én egyszerűen nem bírlak követni titeket! Kép Eszméletlen sokan vagyunk! Örülök, hogy ilyen jó kis társaság jött össze!

Jude nagyon sajnálom, hogy ez történt! :( :( Gyors pocisodást kívánk, ha helyrejöttetek! Mondott valamit a doki, hogy mikor lehet újra próbálkozni? Mehet rögtön? Ha ilyen a dokid és nem bízol benne, válts gyorsan!

Maccs
vörösmacska
 
 


Hali!

csak gyors bekukk!

HOMEO:
Nekem van egy kis listám, hogy mit kell szedni a 36. héttől. Nem tudom mi lett volna, ha nem szedem Fanninál, de őt 1,5 óra alatt szültem meg az első fájástl számítva.
Akit érdekel, majd megírom.

csütörtökön voltam dokinál. Babóka jól van, 2,6cm volt, remek szívhang. 10 hetes.

Próbálok majd visszaolvasni.

Kép
Kép
nati80
 
 


Jude
nagyon sajnálom, ami történt és mihamarabbi babázást kívánok! Keress orvost, ha a jelenlegiben nem bízol már igazán.

Vayacon
Nem akarok okoskodni, csak egy tanács. Mivel mind október novemberben szülünk, nem ajánlanál a hordozóban babakocsizást, mert nagyon szeles, hideg. Inkább vegyetek mózest. Nekünk is az van, és imádtam, mert jól be tudtam bugyolálni, védte a széltől.

Most ennyire futotta, megyek ebédelni.

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok!

Ma mi korán keltünk, és kiszaladtunk még vásárolni, mert pár dolgot elfelejtettünk tegnap :D Aztán Forma 1-et néztünk, igzi volt :)

Nati
Engem érdekelne a homeos lista!

Képzeljétek, tegnap vettünk kismami nadrágot, itt nálunk az Auchanban, le volt értékelve, 2500 ft-ra, és tök jó, kényelmes.

Igyekszem visszaolvasni, és utána jövök!

szisszka
 
 


Újra itt...

Angie
Hamarosan ti is a 12. hétnél fogtok tartani, és meglesz a kiskönyved is :wink:

Eclipse
Köszönöm szépen, hogy megérdeklődöd nekem a bogyókat :) Jókat hallottam róluk, sokaktól hallottam, h szülés után elszopogatták őket, és 2 óra múlva a saját lábukon sétáltak át a gyermekágyas osztályra! Plusz nem bánnám a gyors felépülést, mert most nem csak 1 babáról kell majd gondoskodnom, hanem itt van Marci is. Segitségem meg nem tudom, mennyi lesz...

Mikegirl
Ki tudja, lehet, h a krém segített, de lehet, h olyan alkat vagy
:wink: Én nem kenegettem, mert nem volak csíkjaim. Anyós: ne foglalkozz vele :D

Aranyoska
de jó, hogy balatoni vagy :) tényleg gyönyörű, én imádom, télen is ;)

Sophie
Szerintem kedden megejtem a vérvételt, bebumlizunk a 11-be :D
nekem nincs itteni háziorvosom se, ő is a 11-ben van. Egyébként foggalmam sincs, hogyan lehet tömegközlekedve eljutni a Gyártelepre :D
Nekem a terheléses cukorral nem volt gondom ;) elég egyszerűen vettem azt az akadályt :D
Igen, apa ébreszti a népet itt a környéken, reggel 6-tól 10-ig van adásban. Plusz péntek este 7-9-ig :)
Voltál végül a kismamanapon az alléban?
Nektek ki a védőnőtök?

Dorka
Igen, Marci ma is végigdrukkolta a forma 1 futamot. Hamilton a kedvence :D

Ági
Tuti lesz még lehetőség, biztosan fogtok babakocsit találni!
Én továbbra is ajánlom, h nézelődjetek bababoltban, emelgessétek, tologassátok a kocsikat, és ha tetszik valamelyik, akkor konkrétan olyat is tudtok keresni a teszveszen, hiszen mindig rengeteg kocsi van fent.

Vayacon
Láttatok valami jót a baby outletben? vettetek valami szépet?

Összeírtam a babakelengye listát amit ígértem, majd bemásolom...

szisszka
 
 


Sziasztok Csajok!

Hát a jól eltervezett hétvégéből nem túl sok lett....virágbeszerzés tök sikertelen, állatkertbe pedig a vulkános porfelhő miatt nem mentünk.

Ráadásul nem vagyok jól, de nemtom mitől. Hányingerem van, fáj a hasam - de nem olyan kismamisan. Tök gáz, ahogy érzem magam. Sz.r a hangulatom, apáé szintén, úgy is viselkedik velem.

Ati éjjel átkérezkedett, aztán meg 3/4 5-kor felkelt. Délelőtt feküdtem, de aludni nem tudtam a heves szívdobogás miatt. A fejem is olyan fura....

Na nem nyögdécselek itt tovább, inkább megyek esti mesét olvasni, aztán elteszem magam holnapra.
Remélem a Ti hétvégétek sokkal szebb és jobb volt.
Szép estét!!!!

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezem én is.

Mi viszont elmentünk állatkertbe,szuper jó volt.Gmail-re megpróbálok képeket tenni.Ha nem sikerül valaki segítene?
Nagyon elfáradtam,gyerek nem maradt meg az apjánál,így a nyakamba kellett cipelnem szinte végig.

Vayacon:jó márkát sajna nem tudok,de ezt tudom ajánlani hozzá:
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... 2&pageno=3

Szerdán doki,már nagyon kíváncsi vagyok ketteskére.

Sziasztok,vigyázzatok Magatokra!

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Halihó!

Gyors helyzetjelentés!

Na,ha eddig elkiabáltam volna,h viszonylag megkímélt a hányingeres időszak,akkor most kamatostól megkapom:(

Két napja egyszerűen semmi nem marad meg bennem..képzeljétek el,h bográcsoztunk itt anyucikáméknál,mama féle sajtos pogival jól megtömtem a fejem..és aztán jött is vissza:(Majdnem megsirattam,h kár belém ez a sok finom kaja.
Állítólag fosós-hányós vírus kevereg a levegőben,remélem nem azt nyaltam be :cry:

Remélem ti jobban vagytok!Amúgy turiztam szinte zsír új baby ruhákat,és Adidas cipőcskéket,majdnem egy zsákkal és fizettem érte 3000.- forintot...már megérte haza jönnöm :lol: :lol:

Jó éjt mindenkinek!!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Jó reggelt!

Angie
Szilárdnak utólag is Boldog 3. szülinapot! Volt buli? :)

Mikegirl
Sajnálom a hétvégét :( Jobbulást, gyógyulgass :(
Apa miért ilyen?

Kinga
Örülök, h nektek jól sikerült a hétvége, biztos szupi volt az állatkert! Mi is tervezzük, de majd csak jövő hónapban, most kiköltekeztünk.

Aranyoska
Remélem, csak átmeneti a rosszullét ami kínoz!
Biztosan édesek a rucik, amiket vettél :) Ezeket az apró rucikat nagyon jól ki lehet fogni, mert ilyenkor a babák olyan keveset hordják őket!
Én a teszveszen nézegettem pici ruhákat, és olvadoztam, de én még egyenlőre nem veszek, bár nagyon nagyon nehéz megállni :lol:

Engem a 8. héttől majdnem minden reggel meglátogat a rókakoma :( és egész délelőtt sz@rul vagyok általában. napközben jobb a helyzet, este megint rosszul...

No, most megyek, mert Marci felébredt!

szisszka
 
 


Sziasztok,

Nati engem érdekelne a homeós lista. köszi a tanácsot a babakocsival kapcsolatban, erre nem is gondoltam, igazad van. És jól értem, hogy vannak olyan mózeskosarak, amiket autóban is lehet használni? Nem igazán vagyok még tájékozott ez ügyben.

Szisszka sok minden volt a baby outletben de egyelőre inkább csak nézelődtünk. Páromnak tetszenek a többfunkciós babakocsik (mózes,hordozó és sportkocsi) de egyelőre lehet hogy felesleges beruháznunk rá.majd meglátjuk. csak apróságokat vettem bandázst, terhesharisnyát, egy ismerős kisfiúnak játékot.

Mikegirl jobban vagy már? Remélem nem bújkál benned valami. Nem csak az esőt érezted? jobbulást neked

Kinga köszi a tippet a bundazsákról, lehet ez is megoldás lenne a rossz idő ellen. de jó szerdán látod a picit én holnap megyek én is nagyon várom már ;)

Aranyoska sajnálom a hányást remélem már nem kinoz. klasszak lehetnek a turis rucik :)

Nekem jó fárasztó volt a hétvégém, keresztfiam nálunk aludt. A nagyágyban aludtunk tesómmal meg a babámmal és kb egy óránként keltett a bébi, szokatlan volt neki a helyzet. aztán hajnalban kitúrt, úgyhogy a fél estét a földön töltöttem.. másnap Vácra mentünk, fagyiztunk, sétáltunk, jó volt.

Kép
vayacon
 
 


sziasztok, kismamik!

mikegirl:jobbulást! remélem, ma már jobban érzed magad!

aranyoska: remélem, nem kaptál semmit. Lehet, hogy csak bemutatkozott a babód, hogy jéé, ő ilyet is tud produkálni. :oops:
édesek lehetnek a kis ruhácskák.:)

szisszka: a rókás dolog ismerős, reggel én is találkoztam vele. mostanában pedig szinte egész nap kísért, egészen lefekvésig.és már az 5.héttől.

Mi a hétvégén itthon voltunk, a férjem készült a szakvizsgájára, én meg főzőcskéztem picit, és aludtam.:)
hétvégén volt egy rémálmom, azt álmodtam, hogy megjött..éjszaka felkeltem, rohantam ki a mosdóba, hogy leellenőrizzem..tiszta dilis lettem..:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Szissz!
Köszönjük, igen volt buli családi berkeken belül. Jól sikerült :) Szépen megy az idő, pont egy héttel jársz előttem :)

Rabbe!
Én is úgy gondolom, hogy nem árthat a babának rövidebb ideig a hordozóban ücsörögni. Bár azért azt nem támogatom, hogy a babakocsi is a hordozó legyen, sőt, sok anyuka otthon is abban tartja a babát, amíg ő tevékenykedik a konyhában. A nap nagyrészét azért legyen egyenes helyzetben. Az anyaméhben azért teljesen más a gravitáció. Gondolj csak bele, hogy a vízben abszolót nincs terhelve a gerinc, akár milyen pozíciót is veszel fel. A vízen kívül ez a helyzet teljesen más. De ha gyógytestnevelő vagy, akkor ezt te még nálam is jobban tudod :wink:

Mikegirl!
Elég egyszerűen vázoltad fel a Down-kór szüréssel kapcsolatos lehetőségeket, pedig óriási különbségek vannak (sajnos, én tisztában vagyok a lehetőségekkel :cry: )

Lényeg az, hogy a szűrés (kombinált és/vagy integrált teszt - utóbbi a fizetős) 85-87% pontossággal tud saccolni. Emellett sajnos még születhet Down-kóros baba. Én ismerek két olyan embert is a közvetlen környezetemben, ahol egész végig semmilyen Down-kórra utaló jelet nem láttak, és down-kóros babák születtek. Ezeknél az eseteknél nem végeztek genetikai vizsgálatot.
Ami 100%-os eredményt ad, az a méhlepény biopszia és az amniócentézis. Itt a magzat génjeit vizsgálják, és itt biztos eredményt kaphatunk. A lepénybiopsziánál 2-3 nap az eredmény (de csak a 14. hétig végezhető el), a magzatvíz vételnél pedig 2 hét az eredmény (mert ezt tovább kell tenyészteni, és ez később is elvégetető). Mindkettőnek 1-1% a vetélési koczkázata, ezért a profi genetikusok a kombinált/integrált teszt eredményeiből javasolni tudják, hogy érdemes vagy nem érdemes biopsziát csinálni. De felelősséget egyik sem vállal a szürővizsgálatokért, mivel nem 100%osak.

Vörösmacsek!
Elfelejtettem az Eszteres bejegyzésedre reagálni. Igen, akkor már tudtam a történteket. Írtam is neki sms-t, miután láttam, hogy milyen kis erős, és jól kezeli a történteket. Akkor is borzalmas, ami szegénnyel történt.
Te vigyázz magadra a kettővel. Mikor mész uh-ra?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Hát lányok gimis korom óta nem olvastam ennyit!De ez jobban leköt mint holmi kötelezőolvasmány :lol:

Hát menyi balatoni kismami van itt: ) Gyönyörű minden része, én is szeretek ott lenni, bár mi balatonszemesen vagyunk nyaranta. Az a nyugalom csönd, és levegő!!!! hmm remélem öregségemre ott élhetek.

Sajnálom az elrontott hétvégéket. Sajnos van úgy hogy az embernek nem jön össze amit eltervezett :cry:
DE

MIKEGIRL: Néha nemet kell mondani mert megszokják hogy az van mindig amit akarnak, és egy idő után elvárás lesz...Szerintem nem rugalmatlanság ez!
Van saját családotok és kész!

Ami a tatabányai hétvégét illeti: nekem szombaton suli, vasárnap meg vendégsereg volt. (legjobb haverok), úgyhogy szuper volt.
DE EZ a mai időjárás elvette a kedvem a takarítástól!

LÁNYOK! Már mindenki vásárolgat?
én még nem merek...... vagy már el kéne kezdeni????

Na mennem kell vár a meló: ((((
Puszi mindenkinek

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok!

Először is, mindenkinek rókakomamentes, nem émelygős derűs, szép napot, annak ellenére, hogy meglehetősen borús az idő :)

Nati - homibogyós lista engem is érdekelne, szerintem nyugodtan tedd fel ide a fórumba. Nagyon hasznos infó, osszuk meg minél több emberrel.

Kinga - várjuk a képeket!!!
Pont Concord a legnagyobb babakocsink, és pont ilyen a bundazsákunk is hozzá. Csak narancssárga. Hordozóban és spec overállt használtam, az eszembe se jutott, hogy ebbe is betehetem. De jó hogy szóltál, elvégre még van egy lehetőségem, hogy alkalmazzam :lol:

Aranyoska - reméljük amilyen hirtelen jött, olyan gyorsan megy majd vuk :wink:
Igen, piciknek nagyon jó használt cuccokat lehet venni. Annó én is vettem egy halommal, és jobbnál jobbak!!!!

Szisszka - nemtom mi van apával, biztos az idő.....

Vayacon - pár év, és a saját gyerkőc fog majd letúrni az ágyról :lol: :lol:
Csodállak, hogy ennyi pihivel bírtad a mozgalmas hétvégét.

Henne - olvastam, hogy terhesen nagyon valósághű álmokat tud produkálni az ember. Sztem én is így reagáltam volna. Egyébként minél kevesebb ilyet!!!

Angie - elnézést, ha megbántottalak, de nem is a down kórrol akartam halál pontos leírást adni. Ha jól emlékszem a kérdés az volt, hogy a 12. uh az a genetikai uh, és csak fel akartam villantani 1-2 dolgot.
Egyébként nagyon sok szörnyű dolgot láttam a mostani terhességem alatt a környezetemben, tiszta para vagyok. Próbálom minden rémisztő dologtól távol tartani magam. Ha egy mód van rá, akkor légyszi ne írjatok olyat, hogy tök egészségesnek tűnt a baba, minden vizsgálat szuper, aztán mégis beteg lett. Így is sík ideg vagyok, és nyilván én reagálom túl ezeket a dolgokat, azt hiszem ezzel tisztában vagyok.
Egyébként holnap megyek kombinált tesztre .........

Eta - nekünk babacucc nem nagyon kell - tehát én ebben nem vagyok mérvadó viszont magamnak nem vettem semmit. Pedig kellene már a ruha, mert bandázzsal mászkálok, nyitott gatyába :lol: :lol:
Irigyellek a szuper hétvégéért!!!!

mikegirl
 
 


Helló Kismami társak!!

Megyek olvasni, van mit :D

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok!

A 13. oldal óta nem írtam. Ez volt 1.5 hete (kb.). Folyamatosan olvastam vissza és jegyzeteltem! :D Azt hittem sosem érek a végére. Otthon nem szeretek netezni, hiszen egész nap ezt csinálom.

Eclipse, jól esik, hogy hiányoltás és köszi az infót a jógával kapcsolatosan. A védőnőm azt mondta, hogy már 12. hét után mehetek. :D

Van kb. 70 db. Elevitem. A drágám megvette, rendes akart lenni és a nagy kiszerelést választotta. Én meg nem bírom (Femibionos lettem, amire nincs támogatás és halálosan drága :oops: ) Olcsón felszámolom, ha valakinek kéne.

Panndi te mi alapján mentél el a 12 hetes UH-ra Zsófival? Mondtad, hogy kisebb volt a koránál ami azt jelenti, hogy nem volt még 12 amikor megcsinálták a nyaki redő vizsgálatot ha az utolsó menszi alapján mentél. Doki mondta mikor menjél? Mi is kisebbek vagyunk és a doki azt, mondta, hogy ápr. 23 és máj. 5 között menjek UH-ra. Kicsit tág az időpont!!!!! Végül 26-án megyek, ami 11h + 6n a menszi alapján viszont a haslakó csak 11h-es. Teljesen megzavarodtam és nem szeretném, ha ezért nem mutatná ki ha baj van a vizsgálat mert korán mentem.

Sophie 27, írtad, hogy a terhes nőket nem rakhatják ki a munkahelyükről. Sajnos elég könnyű más indokot találni, hivatalosan az eltávolításra. Szerintem. :(

O.agi, az én férjem is babakocsi őrült! Nekem is kiselőadásokat kell végighallgatnom. Úgy élvezem, hogy ilyen lelkes.

A babaszoba festése nálunk már kész. Amikor beköltöztünk (fél éve) és festenünk kellett, eldöntöttük, hogy már eleve olyanra festjük, amilyenre gyerekszobaként szeretnénk. Nem akartam 1 éven belül 2x festeni. A kockázat meg volt benne, hogy nem jön össze éveken belül, de ezzel nem foglalkoztunk. :) Az eredmény: alul zöld, felül sárga, középen micimacis választó. Imádom. Ő lehet, hogy megutálja a Micimackót de addig is....... Egyenlőre a gyerek még nem férne bele, de még van időm kiganézni.

Aranyoska, KIRÁLY a gmail!!! Kitöltöttem.

Megértem a külföldön letelepült magyarokat. Főleg Ausztria, közel van és mégis távol. Mi 4 évig éltünk Nápolyban.

Nekem mindig hasi UH volt. A 6 ill. 8 hetes is, sőt a 12 is az lesz.

Dorka84, imádok pókerezni. Sajnos a király hangulatú füstös bungalókról le kellett mondanunk, de azért otthon is meg van a hangulata.

Mikegirl, én sajnos olyan vagyok, hogy inkább igent mondok és elb….ok egy fél napot, de a 7végém nem megy rá. Nincs veszekedés csak buli a köbön.

Nagyon-nagyon megutáltam a tömegközlekedést!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
haynii
 
 


Lucuzs és Laci- Köszi az infokat, egy csomó mindennel nem voltam tisztában ezzel kapcsolatban ( mármint hordozó, mózes, gyerekülés témában) :wink: Szigeteztetek terhesen???Mert mi lehet , hogy pár napra kimegyünk Rotterdamba , valami fesztivál van ott, ahova Apa menni akar és nekem is lenne kedvem, de kicsit visszatart a pocakom, de akkor ezek szerint nem volt kényelmetlen??

Rabbe- Émelygésmentes napot kívánok neked :wink: A párod akkor félig német??

Eta- 32 éves vagy, de jóóó.Akkor nem csak én vagyok 30 felett ( mondjuk én pont 30 vagyok). Csak elnéztem a táblinkat, hát 3-4-en vagyunk 30 felettiek, a többiek mind huszonévesek, már kezdtem kicsit öregnek érezni magamat :D :D Na jó, azért annyira nem, mert agyilag csak 20 vagyok :D :D :D

Mikegirl-Én is egy rendes fényképezőgéppel lefotózom az Ih képet és úgy tettem fel ide :wink: ....Megértem, hogy nem mentetek Anyósékhoz, előbb is kitalálhatta volna a dolgot, nem akkor mikor már mindenki mást rég betervezett :roll: Sajnálom, hogy nem úgy telt a hétvége ahogy szeretted volna :roll: Jobbulást!

Eclipse- Én is jókat hallottam ezekről a homeopátiás szerekről, csak nem ismerem ki magamat,hogy mikor mit kell szedni :wink: Ez a spray érdekesen hangzik, ez megnyugtatja az idegrendszert?Ezek a gátvédelmes, tágulás segytő dolgok engem is érdekelnének :wink:

Angie34-Nekem sincs semmi különösebb tünetem, néha egy pici émelygés és állandó éhség, de ennyi :wink: Állítólag a kismamák 20 % nem szenved egyáltalán semmilyen tünettől az első trimeszterben, így valószínű, hogy a szerencsések közé tartozunk :wink:

Jude- Nagyon sajnálom és mielőbbi újbóli babásodást kívánok neked :!:

Szisszka- Kocsit vetettek???Lemaradtam :oops: Csak mert írod, hogy átírás, eredetvizsga......

Dorka- Annyira örülök az örömödnek és hogy minden rendben babókával :D Kár, hogy képet nem sikerült csinálni :wink:

Henne-Jobbulást émelygés ügyileg!!

Aranyoska- Badacsonyi vagy???irigy-irigy :D De jó cuccokat lőttél és milyen jó kis áron, ügyes vagy :wink:

Panndi- Te meg Siófoki??Párom Anyukája onnan származik, így mi is fogunk menni majd a nyáron oda szerintem, ja, mert azt még nem is írtam, hogy még sem megyünk Gran Canariara.....Na majd a hozzászólás végén!!

Sophie- Voltál a kismama napon vasárnap??

O.Ági-Lesz még olyan vagy sokkal jobb kocsi hidd el, és azt majd te nyered meg :wink:

Vayacon- Mi szépet vetettek a Baby Outletben?? :wink: Ja most olvasom, hogy bandázs stb.....Szerintem nekem sem ártana lassan, mert szombaton úgy bezabáltam ( egy egész pizza egyedül) hogy nem bírtam a gatyámat begombolni :D

Vörösmaccs- Én már gondoltam rád, hogy mi lehet veled, mert jó rég voltál!!De akkor minden okés ezek szerint veled!!Ha van időd gyere :wink:

Nati- Gratula 2,6 cm-eshez :D Engem érdekelne a homeos lista :wink:

Kinga- Állatkert jó lehetett!!Képeket várom :D

Eta- Én sem vettem még semmit és nem is fogok, szerintem a 12-ik hétig legalább :wink: Bár ez is csak egy babona, szerintem nem ez számít, hogy ki meddig vár :wink: Úgy is minden rendben van és rendben lesz és kész :D

Csajok most tuti full hülyének néztek, de meggondoltam és még sem megyünk Gran Canaria-ra...... :roll: Egyszerűen sajnálok rá ennyi pénzt kiadni, mert nekem a Balcsi épp úgy megteszi, víz van, strand és napsütés, csak éppen negyed annyiért......Nem tudom, szerintetek hülye vagyok???? :? Mert úgy érzem, hogy azért másra is eltudnám az a pénzt költeni, a babára,babaszoba bútor, babakocsi stb, lehet lecseréljük nagyobbra a kocsit, ilyesmikre gondolok.....Lehet valamelyik ősöm skót volt banyek, de én tényleg sajnálok ennyi pénzt nyaralásra kiadni :roll:

Nálunk pont fordítva van, tegnap nem volt annyira szép idő, fújt a szél és hideg is volt, ma meg 1000 ágra süt a nap :wink: Szombaton voltunk Baumaxx-ban, megint vettünk egy csomó virághagymát, meg kapát, meg mulcsot, ilyesmiket.....Aztán tegnap akartunk kertészkedni, de olyan hideg volt, hogy sapkában meg sálban álltunk neki, aztán fél óra után mondtam Apjuknak, hogy ennek így nincs sok értelme, ráadásul szegény beteg, megfázott, fújja az orrát, meg a torka is kapar.....És ma reggel óta érzem én is, hogy kapar a torkom, fasza, remélem nem kaptam el tőle :? Most homeopatias cukorkát szopogatok, hátha segít :wink:

KépKép
gyancsi
 
 


sziasztok!

én is megvagyok! nálam a rosszullétek Beninél sem voltak szerencsére ismertek, és most sem azok... ezért baromi szerencsésnek mondhatom magam!!! sajnálom, hogy többen még mindig szenvedtek a rókával, így nektek mihamarabbi javulást kívánok!!! ;)

Szisszka, igen. voltam. hát igazándiból semmit nem nyertem, természetesen, pedig marha jó nyeremények lettek volna, illetve többedik babát váróknak annyira nem volt semmi sem újdonság! mi, gondolom, hogy minden többedik babát váró, már minden lehetséges kérdés körbejártunk annó. szóval jó volt, de nem nyújtott sok újdonságot! :S sajnos!

sajna nem ismerem a helyi rádiókat, így apát sem hallottam még tuti... :(

a védőnőnk a Kovács Zsuzsa! nagyon szeretem őt! sokat segít mindig, mindenben! ;)

egyébként gyártelepre úgy tudsz eljutni tömegközlekedve, hogy elmész a CBAhoz busszal, ott van a HÉV megálló, és a HÉVvel mész 2 vagy 3 megállót! :) ennyi! szerintem még így is egyszerűbb, sőt, Marci már elég nagy ehhez, talán sétálni is van kedve, bár csak a buszmegállóig kell, meg a HÉVtől az SZTKba kb. 3 percet! ;)

én szerdán 10re megyek az SZTKba! dokihoz, de szerintem uh-t nem csinál! tényleg, neked volt már ott uh-d? vagy a Zsigmond mindig rád néz ilyenkor???

Eta, én sem vásárolgatok még, pedig lenne kedvem, pénzem kevésbé, meg Benitől rengeteg cuccunk megvan, csak jó lenne tudni a nemét, és akkor olyan irányban nézelődnék! egyébként a babakocsikat lehet, hogy lecseréljük... legalábbis ez az én tervem! apa még nem tudja! :P

Aranyoska, remélem, hogy nem a hányós-fosóst nyelted be! ma hogy vagy??? sajnálom, hogy a sok finom kajcsi nem marad bent! :(

lányok, egy tök indiszkrét kérdést megengedtek!? ti hogy álltok a szex-szel? mi nagyon parázunk a múltkori vetélésem miatt, így a 12. hetet apa javaslatára mindenképpen megvárjuk, bár nekem a kedvem sem nagyon van meg hozzá... :S Beninél is hasonló cipőben jártam! :( :oops:

sophie27
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: