Új privát üzeneted érkezett!

szia
a dokkerem szerint ez elég gyakori és nem jelent különösebb gondot, legfeljebb az, ha tovább nyílik.
én majdnem végig nyitva voltam 1 ujjnyira és közben pihenésről szó sem lehetett a "nagylányom" miatt, aki ugyan csak 10 kiló, de kb 100x kell napjában felemelni, ráadásul a 6.on lakunk és többet rossz a lift mint jó.

szóval nyugi!

Kép

Kép
redwings
 
 


Onlány,

nem jött össze a teóriám a vonalzók eltéréséből, úgyhogy passz mi az oka.

Kép
gota79
 
 


Redwings!

Köszi a választ, ez azért megnyugtató :) Neked is voltak fájdalmaid?

Kép
dixus80
 
 

 
 

Sziasztok!
Jelentem a lábam lassan javulgat. A foltok elkezdetk halványodni, felszívódni. Nem mondom futóversenyre még nem neveznék, de a botot elvitettem a szüleimmel már, mert egyálatlán nincs rá szükségem. Menni is egész jól tudok, persze azért érzem, hogy valami történ azzal a lábammal, tehát nem tökélete, így a járásom sem tökéletes még, illetve azon az oldalon ahol ütődött nyomásra érzékeny néha. Az a bütyköm. No de ahhoz képest, ahogy voltam irtó jó állapotban van. Mire jön Fruzsi talán 100 %-os is lesz :lol:

Kép
domi001
 
 


Domi! Jaj de jó! :) Mire Fruzsi jön, addigra már rendben lesz, gondolj bele, hogy az elmúlt pár napban mennyit javult, és Fruzsiig még van néhány hét! Jöhet a szoba és ruhák rendezgetése! :lol:

Kép

Kép
monccs
 
 


Igen! :lol:
Csak most kicsit azon parázok, hogyaz normális-e, hogy a jobb oldalon olyan érzékeny még nyomásra, meg néha mintha szúrna picit.
De bízom benne, hogy az is hamarosan elmúlik.
Te hogy vagy monccs?

Kép
domi001
 
 


dixus
ööö, nem.
hüvelytájéki, vagy szeméremcsonti fájdalmam nem volt, vagy nemtom pontosan milyenre gondolsz...
vagy ha volt is akkor meg olyan enyhén hogy már nem is emlékszem, szóval semmi komolyabban aggasztót nem éreztem, az tuti.
vagy lehet hogy csak nem tűnt fel, az első várandósságnál még folyton figyelgettem magamat, hogy mizu: itt fáj-ott fáj, most meg nem nagyon volt ilyesmire kapacitásom a törpetettoristám miatt.
:wink: :lol:

majd a köv vizsgálatnál kiderül, hogy tovább nyíltál-e, de sztem a dokid biztos nem vette volna ilyen lazára a figurát, ha komolyabb gondnak tartaná ezt a mostani 1 ujjnyi lazulást.
NO PARA :wink: 8)

Kép

Kép
redwings
 
 


Domi: ne aggódj, normális, nekem is pont így volt. Azért rendeződnie kell a dolgoknak még. De egy hét múlva még ennél is jobb lesz a helyzet! :)

Én jól vagyok. Már minden kész a babának, és azt hiszem, hogy a lakásnak sincs olyan pontja, amit ne tisztogattam volna meg (belülről, mert pl. a háztetőn még nem jártam.. :D ).

Onlány: hová tűntél, nagyon ház-eladsz?

Gota: Mi újság, hogy érzed magad?

Red: csodállak, hogy van energiád a 2 kölök mellett néha ránk nézni és írni! Kipihentségi szinted javult már? Képet nem teszel fel a kölkökről? :)

Kép

Kép
monccs
 
 


monccs
De jó neked! Már én is neki szeretnék állni a takarításnak, de ma vigyázban álltam , mert a védőnő azt igérte jön. Na zóta is jön :cry:
A szúrkálás is volt neked is ilyenkor?

Kép
domi001
 
 


monccs, én meg csodállak, hogy van erőd/energiás/kedved ennyit takarítani ;)
hááát, a kipihentséggel még sztem jó darabig hadilábon fogok állni, tegnapra virradóra 2x4 órát sikerült aludni, ma reggelre viszont csak másfél órát.
ki is borultam hajnalban, és életemben először igen közel álltam hozzá, hogy szájoncsapjam Pannát - végül sikerült lehiggadnom, (szerencsére!).
anyám megsajnált, és ma elvitte délután magához, hogy pihenjek... ebből most annyi lett ,hogy itt pötyörészek, Boti a vállamon szunyál, és fittyet hány a kedves szomszédokra akik délután egytől folyamatosan ütvefútják a betont. leglább ő pihen, én meg tok netezni.
vasalni kéne, de marhára nincs kedvem hozzá...

képet? ez csak úgy műkszik ám, ha te is... ;)


csajok! tök izgi, hogy ti is közeledtek a NAAAGY találkozáshoz :)
ha nem lennék ilyen hulla, annyira -de-annyira tudnám élvezni megint a babázást, és kicsit irigy vagyok azokra, akinek első gyerkőc lesz :oops: :roll: 8) :D
húúú, nagyon szépséges időszak volt...

Kép

Kép
redwings
 
 


Monccs,

köszi jól vagyok. nálam nincs semmi különös. holnap megyek nst-re. amúgy már várjuk naggyon Rebeka babát. a jövő hétben kiegyeznék. az éjszakák egyre nehezebbek, és gondolom ez még csak rosszabb lesz. na mindegy. ma már ha tényleg eljutok odáig, összepakolom a cuccom, mert azt is csak halasztom egyik napról a másikra.

Kép
gota79
 
 


Domi: Igen, volt ilyen szurkálás, meg jó ideig nyomásérzékeny volt. Védőbanya mondjon le! Milyen dolog az, hogy várod, aztán nem jön???

Red: a takarításban az az érdekes, hogy nem vagyok az a rendmániás, az uram igen, és lassan már ő is sokallja.. :D Erőm van hozzá, hogy a kedv honnan jön, azt én sem tudom. :lol:
Képet szivesen mutogatnék mindkettőről, de egyenlőre csak Daniról tudok. :D
Kép Nem olyan rég készült, amikor még volt hó..

Red, majdcsak javul a helyzet, és kipihentebb leszel. Bár látom magamat pár hét múlva.. Dani egyébként is egy rossz alvó és hisztihajlamos kölök, mi lesz, ha megszületik Krisz.. De legalább az idő lassan jó lesz odakint, hátha a nagyobbaknak jót tesz majd a napi séta és játszótér..

Képzeljétek, végre sikerült összerakni a kórházi pakkot.. Nem hittem volna, hogy ez lesz az utolsó dolog, ami elkészül.. :D

Kép

Kép
monccs
 
 


Sziasztok!

Elnézést az eltűnésekért, de ez a kötelező muszáj... Intézzük a ház dolgot, hát nem egyszerű. A napjaink úgy néznek ki, amikor útra kelünk, hogy kb 8kor indulunk és este 8ra tán hazaérünk :shock: és csigalassan megy minden. Tegnap is meg előtte is intézkedtünk :( Kőművessel, gázsszerelővel konzultálni meg minden fene. De már legalább sinen vagyunk.
Nekem pénteken kell a drimhoz menni, már várom, hogy uhun megnézhessük a picurimat :), remélem a szokásos vérvételes dologgal is minden rendben lesz!
Monccs, milyen helyes fiad van! Lizának nem szabad megmutatnom, mert itt online szerelem alakulna ki a végén... :lol: Jobb későn, mint soha, mármint a kórházi pakkra gondolván! Nekem is kéne már, mert tudjátok, bármelyik pillanatban nálam beüthet a krach :( de NEM FOG!!!!

Domi, szurkál még a lábid? Lehet ez a gyógyulás jele :roll: Védőnő megérkezett? :D Hála égnek, nálunk nem szokása ez. Juj, most kapcsolok, hogy nálunk hogy a fenébe lesz a gyerek dr dolog???? Ugye kb akkor költözünk, mikor születik Hanna baba (ez lesz a neve!!! eldöntöttem és ember nem mondta, hogy ne ez legyen :D ) ugye akkor már a személyiből is "le kell huzatni" az itteni címet. De még itt leszünk 1-2 hónapig... Szerintem ide kéne bejelenteni drhoz és majd ha végérvényesen hazakerülünk, akkor átjelenteni, nem?

Dixi, nekem pont tegnap volt olyan fájdalmam, hogy azt hittem szülök. Szeméremtájéki, de elmúlt néhány perc alatt. Gondolom attól lehetett, hogy sokat rohangásztam.
Red, szegénykém nagyon kivagy akkor. Mi rosszat csinált a lányzód? Aranyos anyud, hogy egy picurkát az egyik "terhet" levette a válladról Boti, meg jó fiú, mert magasról tesz az ütvefúrókra! Kíváncsi vagyok hogy az én lányom milyen lesz. Lizim a pociban baromi lusta volt, Hanna meg olyan aktív hogy csak na. Szerintem tűz és víz lesz a 2 gyerkőc! Úgy megnézném 4dn, de most pillanatnyilag a ház dologkra kell (anyagiakban is) koncentrálnunk.
Gota, tessék gyorsan összepakolni! :wink: Remélem minden okés lesz az nstn! Uhu nem lesz? Igen egyre nehezebb a "terhet" viselni :( de megéri :)))

Kép
Kép
onlány
 
 


red
Én is csodálni tudlak, hogy van erőd velünk is foglalkozni. Hááááttt két gyerekkel nem lehet könnyű azt tuti, hiszen én egytől is félek picit, hogy hogyan bírom.
onlány
Örülök, hogy jól vagytok és most már azért kezd sínen lenni ez a ház dolog is. :lol: Hanna nagyon szép név, én is szerettem volna, de párom leszavazott. A lábamnál őszintén remélem, hogy a gyógyulás jele.
monccs
Már a centi nagyon rövid, még szerencse, hogy elkészült a csomag. :lol: Nagyon édes Dani. :lol: Krisz is biztos ilyen édes lesz :lol:
Tegnap voltunk párommal próbaúton a lábammal. Nem mertem felhúzni a bakancsomat, amiben elestem, nehogy nyomja a lábam, pedig annak jó vastag a talpa és masszív. Felhúztma a kínai csizmámat, aminek meg olyan vékony a talpa, hogy ihaj. Hát amikor kis bukkanó volt, vagy feltört út, akkor igencsak fájdogált a dolog. NAgyon elkeseredtem, de remélem csak a cipőnek köszönhető. Még egy kérdés ezzel kapcsolatban, mert már nem sokáig kérdezhetek tőled :wink: A szúrkálásra mondtad, hogy neked is volt. A közlekedésnél nem okozott problémát az egyenetlen járda???? És a külső bokámnál ott a kiálló csont könyékén kicsit pufibb a lábam talán, mint a másik. Ez is azért lehet????? Az az érdekes, hogy az elején nem volt sem szúrkálás, sem lila folt, sem puffadás. A lila foltok lassan eltűnnek, de most van ugye ez az időnként szúrkálás meg kicsit püffedés. De hol itt érzem a bokám, hol ott, ha mozgatom, akkor hol a lábfejemet érzem feszülni, hol belül a bokámat, ha megyek a lábfejemet, nyomásra a külső boka érzékeny. És az utolsó kérdés ezzel kapcsolatban: Lehet, hogy már írtad, de neked kb. hány hét alatt lett tünetmentes???
Szép napot mindenkinek!!!!!

Kép
domi001
 
 


Onlány: nem egyszerűek a napjaid, még jó, hogy nem az utolsó hetekben kell rohangásznod.
Pénteki vérvételes dolgokhoz, és uh-hoz drukk, majd számolj be a fejleményekről.
Ja, és a lényeg, a Hanna tényleg szép név! :D

Domi: a bukkanós utak egészen új pozíciókba mozgatják és feszítik a szalagokat, amik ugye még gyógyulnak, szóval ne csodálkozz, hogy nem volt sima ügy. De ne keseredj el, fog ez javulni! Az egyenetlen járda, sőt a lépcsőzés is okozott nekem gondot anno.. A puffadás is normális, sajnos még nem teljesen gyógyult a lábad. Tudod, akinek törik a lába, annak is sokáig pufi lesz a lába. Ilyenkor feltett lábbal kell pihenni, illetve hát akkor, amikor tudod, tedd fel a lábad, és úgy pihentesd. Bevallom, arra nem tudok pontosat mondani, hogy hány hét alatt lett teljesen tünetmentes, de ha azt veszem, hogy begipszelték a lábam, és azt mondták, hogy 6 hétig járógipsz... na hát ennél hamarabb lett jól a lábam, és a gipsz csak 3 percig volt rajta (eddig tartott leszednem a friss gipszet a kocsiban, útban hazafelé.. )

Ma voltam ctg-n, 2 órát vártam, hogy elkezdjék, pedig nem volt előttem senki.. Imádom az egészségügyet.. Babóval minden ok. Mondtam neki, hogy nem szeretnék mégegyszer 2 órát várni, úgyhogy szülessen meg jövő hét keddig.. :D

Kép

Kép
monccs
 
 


Jesszus! Én a múltkor UHal jártam így, mert a dokinak elkellett közben menni egy órás továbbképzésre. Sajnos az UHot fent az osztályon csinálja, a rendelőjében nincsen. Ott meg úgy van egy réteg, akit marhára nem érdekel, hogy te is odavársz, fogja magát és bevonulnak előtted. Most nagyon hülye kérdésem lesz lehet. A ctg az micsoda? És az nst? Tudom, hogy valahogy a baba mozgását fogyelik vele. Mi van ha éppen akkor szundikál a drágaság odabent? Ezt hogyan végzik? Milyen gyakran kell oda menni? Ezt is az orvos csinálja vagy szülésznő?
A lábam valóban nem gyógyult még. Na igen a lépcsőzés sem épp leányálom. :cry:
monccs
Nem is tudom hogy hogyan háláljam meg a türelmedet és azt a sok segítséget, bátorítást, amit kaptam tőled. NAgyon sokat jelent és el sem tudom mondani mennyire megnyugtat és mennyi erőt ad. Nagyon köszönöm. Gondolkozz, hogy hogyan rójam le hálámat :lol:

Kép
domi001
 
 


ctg=nst
ugyanarról a vizsgáaltról van szó, cardiotokográf meg nemtommi a másik megnevezése :oops:
egyrészt figyuzzák a babó mozgását (neked kell egy gombot nyomni ha érzed moccanni), meg a méhtevékenységet + baba szívhangját
nálunk úgy van, hogy a 36.héten kell menni először, aztán heti1x, és ha elérted a termminust ,akkor meg eltérő, hogy hányszor, de ált kétnaponta vagy ha befektetnek akkor meg naponta ha már úgyis kh-ban vagy.
itt gödöllőn a védőnőknél csinálják, de gondolom akinek spéci fogadott dokkere van,az meg ott nézeti meg.
nemtom, én sztk-s voltam mind2 gyerekkel.

imhol vala némi infó a vizsgálatoról:
http://www.timmermann.hu/index.php?m=nst_ctg

Kép

Kép
redwings
 
 


Domi,

nálunk az nst a 36. héttől van, elvileg hetente egyszer. itt úgy volt, hogy leültem egy fotelba, a kezembe adták azt a kütyüt, amivel a szívhangot nézik, a másik kezembe egy kis rúd szerűséget, aminek a végén gomb volt, és a gombot kellett nyomogatni, ha babó mozog. nekem mikor elkezdték, akkor beindult Rebeka, de a végén semmi, úgyhogy ismételni kellett. sétálnom kellett, plusz még a védőnő ajánlotta a colát és a csokit. benyomtam fél liter colát, és az ismétlésnél már jó is lett. amiatt bosszankodtam egy kicsit, hogy nem volt benn a dokim, és nem tudta kielemezni. de gondolom, ha rossz lett volna akkor szólnak. úgyhogy a hüvelytisztasági kenetet is egy másik dokker vette le. a saját dokimmal meg nem tudom mit csináljak, majd holnap a védőnőtől megkérdezem. ha más nem, majd a 38. hetes uhura visszamegyek hozzá. anya mondta hogy keressem meg a korházban, de szerintem sok értelme nincs, ma semmilyen papírt nem adtak. amúgy jövő héten kell újra menni. elvileg a dokker a múltkor mondta, hogy lehet az utolsó héten gyakrabban kell menni nstre, úgyhogy lehet hogy akkor jövő hét végén visszamegyek hozzá. bár már nem nagyon akartam visszamenni a magánba. na mindegy.

Kép
gota79
 
 


jó reggelt!

Ma megyünk csavizni Lizivel :) összekötjük a kényszeredett (csekk befizetés, bürokratikus dolgok meg ilyenek) dolgokat a kellemessel.
Éjjel Hanna baba meg akart fordulni.... :shock: arra ébredtem hogy lihegek a fájdalomtól. Szóltam Gyulának, hogy villany, mert csak, erre olyan furákat mondott, félrebeszélt.

Puszi mindenkinek, majd ha időben hazaértünk, jövök!

Kép
Kép
onlány
 
 


Domi: ne hülyéskedj, azért van a fórum, hogy segítsük, bátorítsuk egymást.

Nst azt hiszem non-stress-test. Nálunk is a betöltött 36. héttől heti 1x, 39. héten heti 2x, betöltött 40-en 2 naponta. Itt az Istvánban nem kell nyomni, amikor mozog a baba, de úgyis látszik, hogy az egyébként egyenletes szívritmus felpörög picit. :) Az előző kh-ban nálunk is volt ilyen nyomkodós joystick. Ja, és fontos, hogy mozogjon, úgyhogy előtte csoki, ha ez sem segít, akkor kóla, van aki cappuccinot iszik, szóval ilyesmik, és közben lehet böködni egy kicsit, arra is felébrednek és rögtön rugnak is.. :lol:

Gota: ha nem megy tartósan 100 alá a szívritmus, akkor rendben van a baba. Ha méhösszehúzódáskor egy-egy pillanatig leesik, az rendben van még, de az is azt hiszem így 100 körül kell legyen. Ha kaptál a vizsgálatról papírt, akkor nézd meg, de tuti szóltak volna, ha nincs rendben.

Onlány: jó csavargást! :)

Kép

Kép
monccs
 
 


Hogy fokozzam a fokozhatót: A lábam mellé tegnap este becsípődőtt egy ideg a hátamban. A bal oldalam bizonyos ponton úgy fáj, hogy majd bepisilek. MAjdnem szó szerint ez történ, mivel ugye felkelni sem igen tudtam. Ülve, illetve állva, ha nem azon a ponton van a hátam, akkor jó, csak ha állok fel és megfeszül, vagy ülök le, hajolok stb, akkor borzsztó. Mi jöhet még ????
onlány
Nektek jó csavargást! Én is ma akartam nenni heverőt választani, meg bevásárolni hétvégére, mert jönnek anyósék, de így most elmarad megint ez is.
Már kezd tiszta lenni a ctg, nst dolog, köszönöm.

Kép
domi001
 
 


monccs,

papírt nem kaptam, csak bepecsételtek a kiskönyvbe. amúgy néztem végig a számlálót végig 140-160 között volt a kis szívhangja. amikor az elsőt végigalukálta egyenletes volt.

Kép
gota79
 
 


na itt :) Jó sok pénzt költöttünk :S főként a számlákra. Gota, a ctgről én úgy tudom, hogy csúcs szuper a baba szíve, ha 120-160között mozog. Előtte kicsit izgatni kell a gyerkőcöt, mert ha nincs meg a legalább 3 hegycsúcs-völgy, akkor ismételtetik a ctgt. a hegycsúcs - völgy az a papíron levő mozgásos-szívritmusos dolog, csak így magyarázták nekem a kórházba. Monccs jól írta, hogy 100nál már baromira nézik a picurt, hogy mivan, ha tartós, de előfordulhat hogy leesik ennyire, de nem bizti, hogy a baba miatt van. Számos oka lehet: pl köldökzsinórral játszik, vagy épp a te vagy az ő aortáját kapod el. Akkor van gáz, ha tartós.
Vettem huginak rugikat. Annyira cukorfalat! Meg lizinek harisnyát, ami csupán a nyakáig ér!!!!!! :shock: :D kicsit más ez a 98as méret mint a többi.... :roll:
Holnap megyünk 4Dre :!: :!: :!: :!:
Domi,, jesszusom! Pihenjél! van fittball labdád? azon néhány csípőkörzés jobbra balra előre hátra mozdulat lazító hatású lehet. Kenjed valami gyógynövényes izomlazítóval!

Kép
Kép
onlány
 
 


Domi: a fenébe, téged nem kímél semmi.. Remélem, már elmúlt! Most már csak nem jön semmi más, ennyi épp elég..

Gota: akkor rendben volt minden, ha 140-160 között volt. Hogy vagy, jóslófájások vannak már?

Onlány: Milyen rugikat vettél huginak? Esetleg fotó róluk? Nálunk csak pasis cuccok vannak, úgyhogy a csajosokra kíváncsi fáncsi vagyok. :)
Lizire már 98-as ruci kell? Akkor szép modell csajszi! :)
4D-n voltatok? Milyen volt? Fotó a kiscsajról?

Kalap: rég jártál erre, mi újság?

Red: minden nap gondolok rád, remélem, kipihentebb egy picit. Szopival hogy álltok?

Kép

Kép
monccs
 
 


Monccs,

elvileg már vannak. csütörtökön voltam a védőnőnél, volt valami a vizeletben, amire kérdezte, vannak e jóslók. mondtam neki, hogy esténként érzek olyat, mint akinek holnap meg akar jönni. ilyen éppen hogy érzem fájdalom. erre mondta a védőnő, hogy ez a jósló. azóta ez van minden este, sőt ma többször is volt. de semmi jelentősebb fájdalom, csak éppen hogy érzem. gondolom a hidegfront miatt sűrűsödött.
neked amúgy vannak?

Kép
gota79
 
 


Hát nem nagyon kímél semmi :cry: A hátam már valamivel jobb, hajolni még nem tudok, de amúgy egész jó. Ami a probléma, hogy felállni is úgy tudok, hogy egyenes hát és lábra nehezednei, ami miatt most meg a lábam érzem megint kicsit jobban mint eddig és a lábam oladlirányú mozgásai továbbra sem mennek.
monccs, gota
Izgalmasak lehetnek a napjaitok!
onlány
Képekre én is kíváncsi vagyok!

Kép
domi001
 
 


Domi,

inkább apának telnek izgalmasan a napok. óránként hív, hogy hogy vagyok, nem fáj e valamim. a fájdalomnál elsősorban a fájásokra gondol, és mindig elkeseredik, hogy még nincs.
én amúgy szenvedek. a múlt héten, amikor jó idő volt, kétszer néhány percre kiültem az erkélyre egy kicsit. hát meg is lett az eredménye. olyan aranyerem lett, hogy eszméletlen. nem tudok ülni, az alvásnál a forgásokról már nem is beszelek. mindenesetre jól megszívattam magam. remélem szülésre elmúlik, mert ha nem az minden lesz csak kellemes nem.

Kép
gota79
 
 


Gota: nekem nincsenek jóslók, csak keményedések, de Dani is úgy született, hogy semmi jósló sem volt előtte. Vasárnap reggeltől voltak ilyen-olyan rendszertelen fájások, 20-30 percenként, hol abbamaradt, hol újrakezdődött, aztán vasárnap éjjel indult meg az igazi vajúdás. De vasárnap előtt semmi nem volt, csak keményedés (az meg mindkét terhességnél a 14. héttől napi sokszor).
Aranyér: ne is mondd, nekem is kijött, a nagy ránehezedő súly miatt. Nekem egyébként az első szülés után is kijött, és nagyon nehezen múlt el.. Most meg már szülés előtt is megvan. Bár nekem nem okoz gondot, nem fáj és nem vérzik. Sajna tanácsot nem tudok adni, én nem merek rá már semmit kenni, túl közel a szülés, majd utána kezelem.

Domi: jaj, úgy sajnálom, hogy minden összejött neked. De hidd el, mire jön a baba, már mind elmúlik!


Képzeljétek, ma voltam fodrásznál, mert ugye hamarosan már nem lesz időm rá.. Háát, túl rövidre vágta.. Nem lett olyan jó. :( De hát végül is majd megnő, addig meg, ahogy a férjem mondta: "ne nézz tükörbe" :D

Kép

Kép
monccs
 
 


jó reggeltt!

Majd rakatok apával képet fel! Megérkeztünk 4dre még else kezdte az uhut azt mondja, kis gombóc :D nagyon édes igazi kis husi babám van!. Mindent rendben talált.
Viszont azért nem jöttem többek között, mert megint nem voltam jól. Rámjött az a görcsös roham, ami most elég sokáig nem akart elmúlni és a vérnyomásom 80!0/71 volt, szóval nagyyon rosszul voltam.... akkor rohantunk a kórházba, ott kivizsgáltak, az eredményeim tökéletesek lettek. Nem tudják mi a bajom. Nagyon rossz ez, Olyankor kezdek depresszióba süllyedni, mert néha emiatt még élni sincs kedvem. Szegény férjem nagyon megilyedt most. Meg intéztük a házhoz való kellékeket, úgyhogy nem unatkozunk most.

Most nem tudok visszaolvasni, ne haragudjatok, de a lányzóm felébredt

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!
Először is gratulálok mindenkinek a már meglévő gyerkőcökhöz és azokhoz is akiket most vártok!
Én második babámat várom május 18-ra.MOST A 29 HÉTBEN JÁROK ÉS kislányt várok..Van itt valaki aki veszprémben fog szülni?

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Kép

Kép ALINA TÍMEA

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Szia Kismami!

Gratulálok a csajszidhoz! Majdnem egyidősek vagyunk -terhességileg :wink: - Én Budapesten fogok szülni. Mesélj magadról kicsit. Normál szülésed lesz?

Kép
Kép
onlány
 
 


sziasztok csajok

kicsit elhavazódtam és nem nagyon tok visszaolvasni, de azért folyton belépegetek 1-1 percekre, hogy megnézzem, van-e vkinél eksön :D
izgi, nemsoká beindulnak a babócáitok :D :D :D

monccs: Dani nagyon édes, helyes pasi lesz, majd győzd elhajtani a küszöbről a csajokat...

én most 2-2 képet hoztam enyim-makikról (mindkét gyerek 3 hetes)
panna szunya és boti szunya, aztán meg ugyanez csak tátott szájjal :D
(csak én látom úgy, vagy tényleg klónok, vazzeee?)


Kép
Kép

Kép
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: wazze, én először a képeket néztem, nem olvastam mit írtál, és azt hittem, mindegyik Boti.. Akkor tényleg klónok! :lol: De nagyon édesek! :) Egyébként épp akartam írni, hogy én már tettem fel képet, várom a tieid, de megelőztél.

Onlány: Fránya roham.. :( Többet ilyen ne legyen, én is megijedtam volna az urad helyében.. A lényeg, hogy minden rendben van már veletek. Ilyen rohamok csak terhesség alatt vagy egyébként is vannak? Utóbbi esetben feltétlen vizsgáltasd magad agyon, mert ennek kell legyen valami oka..

Domi: te javulsz már?

Kismami: üdv! és gratu a kiscsajhoz! :) Én is Bp-en szülök.

Kép

Kép
monccs
 
 


sziasztok!

Jaj de cuki bébik!!! Hát ha nem olvasom el, hogy ki kicsoda, akkor azt hiszem hogy Boti :shock: lehet van közük egymáshoz :roll: :?: :wink:

Monccs, ez csak terhesség alatt fordult elő, illetve 1-2szer terhesség után, de szigorúan 2hónapon belül zajlott le és nagyon nem jó.

Hogy tetőzzem a dolgokat, azt hittem meghülyülök éjjel. Arra ébredtem kb 12kor hogy egy hatalmas puffanás, mintha valaki leesett volna a lépcsőn. Villany felkapcs, nincs sehol. Na azt a nyúlfutást... wcben volt épp 4kézláb volt.Azt hittem hány vagy nemtom mi. Erre kérdem hogy mi van. Azt mondja nem tudom :shock: mondom hogy hogy nem tudod. Nem emlékszik :shock: aztán nagyjából összeraktuk a képeket.... azt tudni kell, hogy ő szívbeteg és nem szabad lázasnak lenni, meg olyan fizikai munkát végeznie, ami megterhelő. Na a lényeg. hogy azt mondja, hogy felkelt pisilni. Kiment, deszka fel, azt érzi, hogy mindjárt kiugrik a szíve, annyira dogob. Ekkor más fáj, szédül, hányingere lesz és nem emlékszik semmire csak arra, hogy jöttem. Ekkor eshetett el. A wc tartályt meg a kagylót rendesen felszántotta. Befeküdt az ágyba és véres lett a lepedő. A keze több helyen vérzett és a feje is. De csak pötyögött. Mondom ez mi. Azt mondja, hogy rendszeresen van ilyen nála... Mondom mér nem szól. Nem jött válasz. Na ezek után hogy aludjon nyugodtan az ember és engedje el dolgozni??????????????, Ráadásul ő járja az országot.
A vérnyomija alapból magas, de akkor azonnal megmértem és teljesen rendben volt, csak a pulzusa alacsony volt. Na ez vajon mi lehetett???

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány
Jesszus ez nem játék. El kellene sürgősen meni kivizsgáltatni magát, hogy mi okozza.
red
Ez egyszerűen hihetetlen. Ilyen egyformák hogy lehetnek ???
gota
Vigyázz magadra!
monccs
Nem is tudom mit mondjak. A hátam nem százas, de így már lehe mit kezdeni magával az embernek. A lábam viszont igen lassan javulgat. Tegnap voltam vásárolni, a végére már nagyon éreztem a lábam minden oldalról. Reggel a legrosszabb, amikor felkelek akkor a bütyöknél szúrkál egy darabig. Oladlirányú mozgás nem megy vele. Meg ha sokat vagyok fenne, akkor rögtön a sarkamon érzem a súlyt aztán fokozatosan mindenhol. Elég lassan történik változás.
kismami
Üdv. köztünk!!

Kép
domi001
 
 


onlány:
hűha, ez nagyon komyolynak tűnik, én bizti nem hagynám annyiban és addig rágnám a fülét, míg ki nem vizsgáltatja magát jóóó alaposan! nagyon ijesztő lehetett neked ez az egész, és pláne az, hogy írod, sokat utazik meg minden... én fosnék elengedni ezek után melózni :(

ja, míg el nem felejtem: a Hanna gyönyörű név!! :D

domi:
örülök, hogy lassacskán javulgat a lábikód. nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy a bütyköd már érzékeny marad ezentúl, nekem legalábbis ezt mondta a sebész miután csúnyán megzúztam magamat (az egyik lábközépcsontom el is tört de nem volt vészes, lábon kihordtam gipsz nélkül és 10 nap alatt beforrt. bár fájt mint a fene. azzal nincs is gondom de a bütyköm tényleg érzékenyebb mint a másik. csak ezért mondtam el)

de szerintem ha majd meglesz a babód, akkor gyorsabban helyrejön a lábad, hisz eleve kisebb súly nehezedik majd rá. vagy ez hülyeség? :)

kismami:

üdv :D
van már nevetek a kis hercegnőhöz?

monccs:
majd guberálok pannáról valami mostani értelmes képet is, csak hát időből van a legkevesebbem...

--------
na ugye, hogy hasonlítanak? az igaz, hogy nokedlinek van egy kilónyi súlyelőnye és ez látszik is a husi kis pofácskáin, meg más fazonú picit az orruk meg a fülük, de szegény botit már jópárszor lepannázták a családtagok. majd kíváncsi leszek, hogy idővel mennyit változik a kis arca...
szerintetek lehetséges, hogy ha nagyobb termetű lesz és "utóléri" pannát, akkor ikreknek foigják nézni őket?
az ismerőseim között van egy testvérpár, akik között össz-vissz 10 hónap van és őket mindig ikreknek nézik.

Kép

Kép
redwings
 
 


redwings:szia igen van már mevünk ALINA TÍMEA lesz
:D a fiúk választották neki

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


domi001 köszönöm szépen aranyos vagy! :)

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


redwings:gratulálok manókhoz pont ,mint az ikrek!
Úgy irigyellek alig várom,hogy meglegyen a csajóm :lol:

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


onlány:szia !
26 éves kismami vagyok második gyerkőcöt várom.Már van egy kisfiam ,aki már 5 éves lesz augusztusban .Most kislányt várok
a veszprémi kórházban fogok ismét szülni.Kisfiam anno faros volt ezért hiába voltam nyitva 4 ujjnyira )amit észre se vettem mert alvásból keltem fel pisilni visszafelé meg elfolyt a magzatvizem ) elfolyt magzatvíz után megcsászároztak.

Voltunk 26 hetesen 4d-n ott az orvos azt mondta legalább 1 héttel idősebb vagyok és hogy faros .A méhlepényem elől van ezért nem sok esély van hogy megforduljon szerinte.Fiamnál is így volt én is farosan születtem anno.Hát nem tudom mit gondoljak reménykedek
és várok türelmetlenül hogy mi lesz a végkifejlet.

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


onlány szóval ,ha babóca is úgy akarja és lesz orvos aki szerint képes vagyok a sima szülésre akkor szeretnék simán szülni ,nem tudom mire számíthatok állítólagi tt veszprémben szeretnek vágni !
És úgy halottam nincs már 24 óra fekvő ,henem 12 óra után lábra dobnak :(

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Domi: kitartás, tuti, hogy sokkal-sokkal jobb lesz, mire a kis fruska megérkezik! A szoba egyébként hogy áll?

Red: simán lehet, hogy ikreknek nézik majd őket, ha később is hasonlítani fognak. :lol:

Onlány: az uradat én azonnal elküldeném vizsgálatra, ez így nem mehet. Mi lesz, ha történik vele valami, te meg két picivel ott vagy? Gondoljon erre!

Kismami: 26 hetesen még bőven forgolódnak, nekem még a 32. héten sem volt jó irányban, és most mégis fejvégű.
Egyébként én úgy tudom, hogy faros szülést csak akkor vállalnak be a dokik, ha már volt előtte hüvelyi szülés. De azért keresgélj, biztos van, aki megpróbálja elsőre is, max közben azt mondja, hogy nem fog menni, de legalább megpróbálja. Egyébként megfordításról nem esett szó? Az én dokinénim a 36-37. héten megpróbálja megfordítani, ha nincs akadálya (pl zsinór a nyakon), szigorúan a kórházban, és uh+ ctg mellett, hogy ha valami gond van, akkor azonnal tudjanak cselekedni.

Kép

Kép
monccs
 
 


monccs:hát bárhogy is legyen én hiszek abban,hogy a babák tudják miért nem fordulnak be és ha így kényelmes akkor legyen.
Külső fordításba nem megyek bele az ki van zárva .Nem jó beleavatkozni a dolgokba a fiam is lefordult a 36 héten aztán másnap meg vissza és úgy is maradt. Szóval bárhogy is lesz nembánom hát errefelé a faros szülésbe nem nagyon mennek bele a dokik pláne ha előtte császár volt .Így romlottak az esélyek a sima szülésre .Na de nem kesergek csak legyen egészséges :lol:

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Bár igazatok lenne. De van egy sanda gyanúm, hogy szülés után nekem még máshova is el kell látogatnom a bent töltött idő alatt a kórházban :cry: Már hátom hete történ és még mindig sántítok és nagyon rövid sétákra vagyok képes. Kissé duzzadt és érzékeny. Szóval nem tudom mi sül ki belőle :cry:
A legrosszabb, hogy pereg az idő és nem tudok elmenni Fruzsinak beszerezni a dolgokat, pedig szinte mindenünk hiányzik még. A szoba az rendben van, nagyon szép lett szerintünk :) De felszereléseket illetően szinte nullán állunk. :cry: Kórházi csomagom nulla. A papucsom szétment, nincs egy normális hálóingem, pizsamám semmim. Szóval nem tudom mi lesz.

Kép
domi001
 
 


Domi: igazunk lesz. Tudom, hogy most szeretnéd megvenni a szükséges cuccokat, és ezért már mennél, de egyáltalán nem javul lassan a lábad szerintem. Vásárlást illetően nem próbálkozol vaterával és teszvesszel? Hátrány, hogy nem tudod a kezedben megfogni (és gondolom első babánál ez fontos lenne, én is így lennék), viszont házhoz jön a cucc, és olcsóbban be tudod szerezni még a vadi újakat is, hátmég a kicsit használtakat.

Kismami: így van, az a lényeg, hogy egészséges legyen. Azért vetettem fel a fordítást, mert úgy vettem ki a szavaidból, hogy szeretnél egy hüvelyi szülést is átélni.

Kép

Kép
monccs
 
 


Kismami,

én is üdvözöllek közöttünk.

Monccs,

neked már csak 7 nap!!!!!!!!!!

Kép
gota79
 
 


gota:köszönöm szépen gratulálok neked.Első baba?
Hogy viseled?Bár már az utolsókat rúgod :D
Irigyellek picit te már hamarosan találkozol a babuciddal

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Gota: igen, minden nap eggyel közelebb kerülök a célhoz.. De ez a legnehezebb, várni.. Utálok várni...
Te hogy vagy?

Kép

Kép
monccs
 
 


monccs
Ez a gyerkőc aztán szépen kivárja az idejét :lol: 39. hét ez már iszonyatosan izgalmas. :lol:
Remélem Fruzsi is kivárja és addig lesz időm mindent elrendezni, beszerezni és a lábamnak helyrejönni.

Kép
domi001
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?