Új privát üzeneted érkezett!

Az ÁNTSZ honlapja ide irányít : http://www3.niaid.nih.gov/news/QA/vteuH1N1qa.htm

De én még láttam 1 netes cikket, szintén USA
http://www.cdc.gov/H1N1flu/vaccination/pregnant_qa.htm

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Mindenkinek jó hétvégét, mi nem sokára indulunk szüleimhez, úgyhogy legközelebb hétfőn leszek, és akkor beszámolok róla, mit mondott keresztapám az oltásról.

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok!
A férjemmel az első babánkat várjuk egyre nagyobb izgalommal. Az utolsó uh-n azt mondta a doki, hogy ő kislányt tippel. A 4D-t még karácsony előtt szeretném megcsináltatni. Ekkor fogja a párom először látni a picit.

H1N1: A férjem szerdán oltatta be magát. Tünetei szerencsére nincsenek (remélem nem is lesznek)

A jövő héten szeretném a dokimmal megbeszélni a szülési "etikettet". Még nem döntöttem el fogadjak-e szülésznőt.

A kelengyébe még semmit nem vettünk. Igazság szerint várni szeretnénk január végéig, mivel nagyon babonásak vagyunk ezen a téren (rossz tapasztalat).

gabi79: úgy látom te is Dunakeszin laksz. Jársz valahová terhestornára? Hol fogsz szülni?

Kép
maryanna
 
 

 
 

Maryanna: üdv itt. Adéllal jártam jógázni, most is szeretnék, de nem akar összejönni, így rendeltem egy kismamajóga dvd-t. ÁEK-ban szülök, és itt járook Dunakeszin magándokihoz. Te hol szülsz? Merre laktok?

Férjem beteg, elment dokihoz. 3 körzetet visz ma a doki, nem tudom mikorra ér haza :(

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


gabi79: úgy néz ki, hogy Vácot fogok szülni. Tudom mondanak róla ezt is azt is, de nekem szerencsére még csak jó tapasztalatom volt. A dokik szerintem tök kedvesek. Sajnálom a férjedet. Remélem nem komoly! Mi az Alag lakóparkban lakunk. Ti? Merre felé?

Nem tudom ki, hogy van vele, de mostanában rám jött egy kis félsz. Hogyan fogok ellátni egy kis nyiklő- nyakló csecsemőt? Ezért szívesen részt vennék egy csecsemő gondozási tanfolyamon. Legközelebb, ha megyek védőnőhöz meg is kérdezem tőle nem tud-e valamilyen tanfolyamról. Mindig félek az ismeretlentől, és sajna a közelembe nincs semmilyen rokoni segítség.

Kép
maryanna
 
 


Sziasztok!
Maryanna! Ne aggódj! Jönni fog az magától! Tudod az anyai ösztön! :D Érdekes dolog ez! Ahogy kibújik az emberből az anyatigris amikor már van gyereke! :D

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!!! :)

Oltás téma: Mivel a nődokim feltétlenül javasolta, a körzetim meg nem, ezért 2 kicsit távolibb barát-rokon nődokit megkérdeztünk erről. Az egyik határozottan azt mondta, hogy ne (és nem részletezte, hogy miért ne) , a másik pedig azt mondta, hogy ajánlja mindenképpen - mindkettőt. Most még jobban kavarban vagyok...várok még...

Szülésznő téma: Szerdán a nődokimmal beszéltem erről. A dokim rám bízta a döntést. Én szeretnék mindenképpen.
2 lehetőségem volt. Egy ismerős által ajánlott szülésznő, illetve a neten keresgélve is találtam egyet, aki szokott a dokimmal együtt dolgozni. Meg is adta a telefonszámát és beszéltem is vele. Nagyon kedves volt (illetve iwiw-en is megkerestem - szimpi :roll: ) Azt mondta, hogy kicsit még korai, kb 1 hónap múlva hívjam fel a részletek miatt, de azért felírt már.
Szerintetek mi van akkor, ha éppen ő az ügyeletes? Akkor hogy foglalkozik velem? Akkor is ki kell fizetni? És ha császár lesz, akkor mi van?

Niki küldesz nekem listákat??? :) És örülök, hogy jó volt a doki. Látod, erre is jó volt legalább az előkészítő :)

Kép
moncsi73
 
 


moncsi73 írta:Sziasztok!


Szerintetek mi van akkor, ha éppen ő az ügyeletes? Akkor hogy foglalkozik velem? Akkor is ki kell fizetni? És ha császár lesz, akkor mi van?


Nálunk erre azt mondta, hogy akkor ügyeletbe valakit behív maga helyett, ill. azt is megmondta, hogyha netán vele valami van, és nem tud jönni, akkor kinek ad át.
Császárt nem tudom, szerintem attól függ, hogy sor kerül-e előtte vajúdásra, mert olyankor is már sokat tud segíteni, bejön, veled van, stb...és császár után is pátyolgathat még. Esetfüggő. Ha be sem kell hívni, mert sűrgős császár, akkor szerintem nem kell fizetni neki.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

gabi79! Az első babádat is az ÁEK-ban szülted? Milyen tapasztalataid vannak a kórházról? Melyik dokihoz jársz? Én jövő héten megyek először a kórházba, a 18. heti UH-ra. Kíváncsi vagyok, milyen, de eddig csak jókat hallottam róla.

Oltás témában én még mindig úgy gondolom, hogy nem adatom be.

Kelengyelistával nekem is szerencsém van, mert nővéremnek van egy 13 hónapos kislánya, és nagyon sokmindent kapok tőle. Persze azért kell venni ezt-azt, pl bababútort. Mi még nem vettünk semmit. Illetve az első kis ruhája már megvan, egyelőre fehér :) De ha lány lesz, akkor egy halom gyönyürű ruhát öröklünk tesómtól :) Ha fiú, akkor csak egy párat :)

Asszem nemsokára én is készítek egy pocakfotót, mert már egyre többen veszik észre, hogy babát várok, szóval eléggé megnőtt a poci :)

Kép
krisztike83
 
 


Atizka! Köszi a választ.... Majd ha személyesen talizom a szülésznővel, akkor azért rákérdezek, hogy nála (náluk) mi a szokás ilyen esetekben. De igazából tök egyértelmű (igazságos) lenne, ha az lenne, amit leírtál.
Jó hétvégét mindenkinek...mi ma lagziba megyünk (...kajálhatok!!! :oops: )

Kép
moncsi73
 
 


Moncsi: jó mulatást! Én a sütiket várnám leginkább egy lagzin, mert olyan édesszájú lettem.

Kriszti: nekem nagyon tetszett a kórház. Az orvosom Dr Zilahi Gábor, én nagyon szeretem, és abszolút meg voltam vele elégedve. Nagyon jó volt a kórházban, hogy apa bejöhetett fél órára, de más csak a folyósón. Mondjuk ezt nem mindig tartották be. A csecsemősök többsége nagyon jó, csak nagyon leterheltek, de ha kéred segítenek. De kérni kell. Van, hoyg 50 gyerek jut 3-4 csecsemősre. Azért ez elég durva. A babát első éjjel elviszik, de utána veled van, csak fürdetni és orvosi vizsgálatokra viszik el. A szülésznők is jók, csak sajnos nem lehet választott szülésznő.
Ha genetikai uh-re mész, akkor készülj! Vagy oda mész 7re, vagy ha később mész 50en lesznek előtted. Ki az orvosod?

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Babakelengye: Nálunk attól függ hogy fiú lesz vagy lány,mert ugye a kislányomról minden el van rakva,de ha fiú lesz akkor ruhákat kell vennünk! Egyébként csak egy pelenkázó feltétet kell venni,mert a régi tönkrement! Meg egy bébyhordozót amit rá tudok pattintani erre a babakocsira ami van,mert a régi hordozót nem lehetett.meg hát azt már vissza kellett adnom,mert csak kölcsönbe kaptuk. Meg hát persze a csomagot össze kell állítani amit a kórházba viszünk. aztán szerintem ennyi!ja meg 1-2 cumi,mert azért azt nem adom oda neki ami a Lilié volt! Bár ő is csak 9 hónapig cumizott,de nem akarom odadni a picinek,mert azóta már mindenfelé hevertek azok a cumik!Cumisüveget pl. egyáltalán nem is használtunk! Remélem most sem lesz rá szükségünk!

KépKép
dudu_84
 
 


Kép

Sziasztok!

Végre tudtam nektek feltenni képet a pocimról! :wink:

Kép
chrysta31
 
 


Sziasztok!

Arik nagyon a pocifotók :wink: !!
Babakelengyéből ruhák vannak(persze ha fiú lesz akkor kell pár fiús ruha), babakocsit szeretnénk másikat meg egy hordozót,amugy van minden :)

Maryanna!
Üdv köztünk!
Tényleg majd jön magától az egész :wink:

Lánykáméknál az oviban ingyenesen kaphatják meg az oltást,de én nem kértem neki(meg még sokan mások sem),szerintem fel van fújva ez az egész(persze ez csak a saját vélemyényem)..

Pénteken voltam uh-on ismét,és annyira szégyenlős volt a drágám hogy még csak a pofiját sem mutatta meg nemhogy a lába közét :lol: ,de mindegy is lényeg hogy itt is mindent rendben találtak!!!
Hoztam egy képet is(totál hátulról :) )

Kép

Szép napot mindenkinek!!
Vendég
 


Sziasztok!

Crystall
Üdv itt! Nagyon szépek vagytok!
Nem semmi lehet ikreket várni :wink:

Nixi
Lenkeinek vannak furcsa dolgai... de azért elgondolkodtató, amit leírt... :wink:
Én eddig is az oltás ellen voltam... ezután se oltatom be magam... :wink:

Atizka
Szülésznő-választáson még nem gondolkoztam. Majd előbb az orvosommal akarok erről beszélni.

Szia Maryanna!

Crysta
Szép a pocid!

Kírus
Picurod nagyon unhatta az UH-t és inkább hátatfordított nektek :lol: :wink:
alicia
 
 


gabi79! Dr Gulyás István magánrendelésére járok. Mondta az asszisztensnő is, hogy nagyon sokat kell várni az ultrahangra... :( Nem értem miért nem tudnak időpontra dolgozni, mint sok helyen?! Na, mindegy, kivárom a sorom, párom úgyis elkísér. Tényleg, ő bejöhet az ultrahangra, ugye? :) Az elsőre sajnos nem sikerült, és már nagyon kíváncsi :)
Köszi az infokat a kórházról! :)

Kép
krisztike83
 
 


Sziasztok!

Jól tudom,hogy a kismamák is masszíroztathatják magukat,csak nem fekve hanem ülve?
Nagyon fáj a hátam a derekem meg úgy mindenem,és nagyon jól esne néha egy kis masszázs...
(gondolom ezzel nem vagyok egyedül... :wink: )
chrysta31
 
 


Chrysta! Igen lehet masszíroztatni, DE csak a 16. hét után és csak olyan emberrel, aki ért kismamákhoz is. Engem mindig fekve masszíroztak (oldalamon feküdtem). Kérdezz rá az adott embernél, hogy tud-e kismamát masszírozni, mert tényleg nem mindenki tud és vállal kismamákat. Nekem a derékfájást a gimnasztikai labdán való üldögélés és egy ryn cipő oldotta meg. Utóbbi az egész idei és jövő évi ajándékom a férjemtől :)

Krisztike! bemehet a férjed az uh-ra.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Chrysta
Lehet... van speciális kismama masszázs. Érdemes keresniolyan szakembert, aki ilyennel foglalkozik...
Előtte persze, orvos véleményét érdemes kikérni!
alicia
 
 


Szép estét!

Látom,érdekes témáitok vannak!

Kelengye
A netes listákat akkor nézegettem, mikor Alexát vártam. Egy csomó olyan dolgot is javasolnak, amiket teljesen felesleges megvenni (szerintem :wink: )
Kritikusan kell átnézni őket!

Oltás
Én nem oltatom se magamat, se a gyerekemet influenza ellen (Alexa egyébként minden lehetséges védőoltást megkapott eddig)
Védőoltás: az a vírustörzs ellen véd, amelyik ellen adták...influenza-vírus nagyon gyorsan mutálódik és akkor már nem véd az oltás...
Inkább az immunrendszert kell erősíteni, a megfázást kerülni...

Nagy itt a lobbi ám...
http://www.webbeteg.hu/index.php?page=n ... ws_id=6194
Vendég
 


„Legrosszabb álmaimban sem jött elő, hogy ennyire kevesen fogják felvenni a H1N1 elleni védőoltást Magyarországon” – mondta Falus Ferenc országos tisztifőorvos az MR Online-nak. Az ÁNTSZ vezetője csalódottnak érzi magát, arra számított, ősz közepén már sorban állnak az emberek az új influenza elleni oltásért, ezzel szemben a kistérségi tisztifőorvosoktól szerzett információi szerint a lakosság körében nagyon alacsony az érdeklődés a vakcina iránt.

Falus Ferenc pontos adatokat nem tudott mondani, de úgy látja, a H1N1 ellen beadott oltások száma eddig jóval kisebb az indokoltnál, illetve a megrendelt hatmillió vakcinához képest.


http://www.tenyek-tevhitek.hu/influenza ... seknel.htm
http://www.mediatica.ro/?page=opinion&idop_=4482
Vendég
 


Szép vasárnapot mindenkinek!

Anyukák!
Megtennétek, hogy a listákkal kapcsolatos tapasztalaitokat megosztjátok velünk? Mi az, amit valóban vegyünk meg? Mi felesleges?
alicia
 
 


Sziasztok!

Gyorsban írok pár sort, hogy tegnap mit beszéltem keresztapámmal az oltásról:

szóval eddig annyi nyert igazolást, hogy teljesen egészséges, felnőtt embernek nem okoz gondot az oltás, vagyis nem mérgező. De: ha valakiben csak kicsit is bújkál valami nyavaja - úgy, hogy ő észre sem veszi - akkor kifejezetten veszélyes lehet, mint az oltások általában, csak még hevesebb reakcióval. Kismamák oltását továbbra sem javasolja, mert félő, hogy későbbi betegségekhez vezet a gyerekeknél (tehát születés után, kisgyerekkorban is gondot okozhat). Az egészséges felnőttek oltását javasolja, de azt is elmondta, hogy egyelőre arra sincs bizonyíték, hogy használ az oltás. Vagyis a lényeg, hogy ártani nem árt, de nem biztos, hogy használ. Így ő azokat a felnőtteket oltja, akik kérik, kismamákat és gyerekeket viszont nem.

Ennyi az infó. Így egyelőre én nem oltatok...most meg fáj a torkom, úgyhogy beparáztam...de az is lehet, hogy pszichés.

Holnap visszaolvasom, miket írtatok, most megyek még családozni kicsit.

Ja: valaki küldene tapasztalatból összeállított kelengye-listát?

Kép
tündércserje
 
 


Kelengye: ideírom, hogy mi miket vásároltunk.
kiságy+kókuszmatrac
gumis lepedő
rácsvédő
zenélő forgó (mienk nem zenél)
hálózsák (Adél abban aludt és még most is abban alszik)
takaró (vastagabb, vékonyabb, esetleg zsákká alakítható takaró)
pelenkázó komód+pelenkázó szivacs
pihenőszék (a mienk teljesen vízszintesig dönthető és ebben vittem a kiscsajt a lakásban, ebben kezdetem el etetni is)
textil pelenka kb 20 db
textil fürdőlepedő+kapucnis törölköző
mellszívó (nekem van Avent kézi és medela mini electric)
avent tejtároló doboz ( olyat vettem amiben 10 kicsi, 10 nagy és 20 tető van)
előke
kiskád
vízhőmérő (lehet, hogy felesleges, de eleinte nekem sokat segített, illetve ha később hűtőfürdőre lenne szükség, akkor is jól jön)
lázmérő (flexibilis végű, digitális és vettem olyan kis lapot, amit a homlokra raksz és kb értéket mutat, ha magas, megmértem popsiban is)
porszívós orrszívó
koszos pelusnak szemetesvödör
eldobható pelenkázó lap
pelenka (1es méret, de hamar jó lesz a 2es is)
popsitörlő vagy vatta
babakocsi, ami vagy vízszintesig dönthető vagy van hozzá mózes
hordozó az autóba
pelenkázó táska
utazóágy (nálunk messze a család)
Nem vettünk cumisüveget, mert optimista voltam. Adél először avent etetőrendszerrel kapta a lefejt tejet és mikor egyáltalán nem akart szopni, akkor vettünk cumisüveget.

Anyának: szoptatós melltartó, melltartó betét (van eldobható és mosható is), hálóing (elöl gombos) köntös, hálós tena bugyi, tena betét

Mi még vettünk csecsemőmérleget is, mert Adél 3 hétig nem akart hízni, sőt. És akkor így mi jobbnak éreztük, ha van itthon. De ezt kölcsönözni is lehet.

Hú, jó hosszú lett.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Volt jó pár dolog, amit a férjem vett meg szülés után. Pl: bimbóvédő, mert nem akart kifordulni a mellbimbóm, anyatejgyűjtő kagyló (felfogta a másik mellből a tejet, szerintem nagyon hasznos, sok tejet nyertem vele)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Túl gyorsan elküldtem.
Mikrós sterilizáló (vigyázat az Avnet csak nagyméretű mikroba fér be, mienk 2000Ftos és tök szupet) vagy chicco strel. folyadék
babaolló (é eleinte ezzel sem mertem körmöt vágni)
hajkefe
később vettünk egy bébiőrként is használható walkie-talkie-t
Meg persze ruhák. Szerintem 56osból nem kell túl sok, de az is lehet, hogy kell 1-2 50es is. Babamérettől függ.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Az én listám...

Babakelengye
Kiságy+matrac (nekünk sima szivacs van)
Utazóágy (kertesházban esetleg jól jöhet... abban altatni az udvaron a gyereket)
Pelenkázó (egy olcsó rátét megteszi... ágyra, földre pakolható)
Fürdőkád (legegyszerűbbet vettük meg, egy deszkalap a kádra és azon a kiskád)
Bébihordozó+rögzítőtalp az autóba (ISOFIX-es a legjobb)
Babakocsi (ahhoz nézd, hogy merre, mennyit közlekedtek…)
Takaró (egy pléd az ágyba, egy a kocsiba... és nyárra meg kifogónak árult pelenkaanyag)
Lepedő
Nálunk nem volt rácsvédő, baldahin
Pelenkázótáska (megteszi egy sima hátizsák, oldaltáska)
Textilpelenka (vagy 30)
Csecsemőmérleg, légzésfigyelő, babaőr (nekünk nem volt)
Orrszívó (porszívós)
Körömvágó (egy hegyes kisolló... nem a bumszlivégű babaolló)
Fültisztító (a legolcsóbb)
Lázmérő (én sima higanyost használok)
Fürdővíz hőmérő, szobai hőmérő , éjjeli fény (nem feltétlenül kell)
Babaruha:
- Body (56-62 -es méret , 10db)
- Rugdalózó (10 db)
- Hálózsák(3-4 hónapos korig használtuk, utána rugiban aludt)
- Zokni (10 pár)
- Harisnya (mi szerettük)
- Overall (télen)
- Napozó (nyáron)
- Sapka (2- 3 db csak bírd ráadni)
- Pulóver
- Kiskabát/ Kocsikabát
- Előke (amíg csak szopi van nem olyan lényeges)
Babaetetés:
- Cumisüveg (1db)
- Etetőcumi ( 2-2 db teás, tejes)
- Játszócumi (fakultatív…nem árt…)
- Cumisüveg és bébiétel melegítő (én abban szerettem megmelegíteni a hamit... 5-6 hónapos kor után... vagy a hűtőben tárolt tejet)
- Bébi kanál (1-2 db esetleg a vitaminok beadásához)
- Kistányér (majd.... )
- Sterilizáló(folyadék vagy mikrohullámú sterilizáló készülék) (nekünk nincs)
Kismamáknak:
A kórházi napokra…:
- Eldobható bugyi (100 Ft-s kínai megteszi)
- Intim betét (változó, hogy milyen méret kell... 4. napon én már csak tisztaságit használtam)
- Melltartó ( szoptatós, 2 db )
- Mellszívó (nem kell feltétlenül)
- Melltartóbetét (változó, hogy kell-e)
- Szoptatós teakeverék (van, amitől a babának fájhat a pocija)
- Melltisztító kendő (az milyen????)
- Bimbóvédő krém (esetleges... lanolin)
- Bimbókiemelő, bimbóvédő (nem biztos, hogy kell)
- (Általános felszerelés:
tisztálkodási szerek, hálóing, papucs…stb )
Otthonra…:
- Tejtároló poharak (felesleges kiadás...)
- Szoptatós párna (az első hónapokban jó, aztán, mikor a bébi már mocorog, nem annyira)
Babaápolás:
- Popsitörlő (otthon jobban szeretem simán lemosni...)
- Popsikrém (gyógyszertári)
- Babafürdető (gyógyszertári)
- Baba testápoló, babasampon, babaolaj, babahintőpor (felejthető)
- Steril vatta
- Steril gézlap
- 70%-os alkohol
Vendég
 


Kedves tapasztalt anyukák!

Azt hiszem az elsőbabás kismamák nevében mondhatom, hogy köszönjük a listát. Lassan az én fejemben is összeáll a kép. Igazán megnyugtató, hogy ezen a fórumon mindig lehet jó tanácsokat kapni.

Örülök neki, hogy itt olyan kismamákkal társaloghatok, akikkel megoszthatjuk a tapasztalatokat és ráadásul hasonló idősek is vagyunk. Ez külön öröm a számomra, mert a távoli ismerőseim akik babát várnak mind előrébb járnak mint én, és így ami nekem hatalmas élmény és újdonság, azon ők már réges-rég túl vannak.

A mi családunkban már régen volt kisbaba, így elmondhatom, hogy a legtöbb tanácsot tőletek kapom. :lol:

Kép
maryanna
 
 


Nem tudom mostanában mi van velem, de már az 5. napja fáj a fejem. A terhességem során eddig még semmi baj nem volt (nem hánytam, nem voltam rosszul), most meg tiszta kába vagyok. Szerintem leeshetett a vérnyomásom. Csodálkoztam is, hogy eddig a vizsgálatokon mindig normális volt, pedig alapból alacsony szokott lenni.
Nektek már minden kellemetlen tünet elmúlt?

Kép
maryanna
 
 


köszönjük a listákat, hasznos.

mázlista vagy, hogy neked eddig nem jött elő semmi. nekem úgy tűnik végig lesznek gondjaim, a 6. hét óta itthon vagyok (leszámítva pár nap korházat). De szerencsére már csak a szédülés, ájulás, és gyengeség, és a fáradékonyság van meg, nameg az orrvérzés, de az már mindennapos jóideje.

Kép
marymirella
 
 


Nekem még mindig van hányingerem, bár hányni csak egyszer sikerült. Én a melegfrontra vagyok érzékeny, akkor fáj a fejem. Most is jön egy kedden :( Bár a paramax rapidból egy fél szokott segíteni.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Ma délután annyira elkezdett fájni a hasam jobb oldalon, hogy alig bírtam kiegyenesedni. Bevettem két magne b6ot. Jobb lett. Most egy kicsit érzem már csak bizonyos mozdulatoknál? Nem tudom mitől lehetett. Valakinek volt hasonló? Remélem nem lett baja a babának. :cry:
A szüleinél elég sokat ültem nem túl kényelmes pozícióban és a derekam is fáj. Lehet, hogy annak köszönhető?

Kép
domi001
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! :)

Crysta:
Szép a pocid!

Kírus

Picurod bizti nem szereti az UH-t és inktább hátatfordított nektek. nálunk sem szereti sokáig!

Köszönjük a listákat! :) Nagyon hasznos volt! :)

Tündércserje:
köszi az infot az oltásról! Eddig én ott tartok, hogy még nem oltatom be magam! Holnap jössz/jöttök afelkészítőre?

Moncsi:
örülök, hogy jó volt a buli! :)

Ma vagyok elvileg félidős!!!!! :D :D :roll:

Kép

Kép
csnixi
 
 


Csnixi, gratulálok a félidőhöz!

Crystall, Gabi köszi a listákat! Nem is tudom kiegészíteni.
(Nekem a kórházban a Tena hálós bugyi jött be, nem egy szexi darab, de jól tartja a gigabetétet. És nekem nagyon sok kéztörlő papír fogyott, altáji tisztálkodás után azt használtam nem a törölközőt, eléggé véreztem.)
Avent kézi mellszívót nem szerettem, sokat használtam, egy idő után mindig szétment belül valami kütyü és megszűnt a vákum. Ha valakinek keveset kell használni, biztos jó (lehet, hogy az enyém nem volt egy 100%-os darab...), nekem valami elektromos cucc kellett volna, csak ezt ugye előre nem tudja az ember. (Én úgy általában nem szeretem az Aventos dolgokat, de ez nem jelent semmit, cumisüvegből Emmának a Tommee Tippee volt jó.)

Domi, egy-egy rossz mozdulatnál meg szokott húzódni izom a hasamban, olyankor nehéz mozogni, lehet nálad is ez volt.

Fejfájás nálam nem annyira jellemző, de talán ilyenkor érzékenyebb az ember az időjárási frontokra is. Hányingerem szokott lenni, bár én már ráfogom az édesítő szerre, utálom a mellékízét, de muszáj azt használni. (Nem csoda, hogy eddig csak 3 kg híztam, ennyiből jó a diéta.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Oltás ügyben döntöttem: nem. Háziorvosom azt monta, ő kismamának nem adja be, és két ismerős gyógyszerészt is megkérdeztem, ők maguknak sem kérik.
Szedem a Béres cseppet, ajánlják a gyakori sósvizes gargalizálást (nem tudom hogy kell írni...) , és még a kínai csillagánizs teáról olvastam, hogy jó, csak utána kell nézni, hogy kismamáknak lehet-e inni, egyáltalán lehet-e nálunk kapni.
Esetleg van valaki, aki tájékozott a természetgyógyászatban???

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Info a vírusok ellen, úgy általában:

>
> Ezt az anyagot egy kanadai állatorvos kollégámtól kaptam
> e-mailben. Olyan tanácsokat tartalmaz, amelyek segíthetnek az influenza
elkerülésében.
> Annak is érdemes lehet őket alkalmaznia, aki beoltatta magát
(valamelyik) influenzavírus elleni
> vakcinával, mivel egyrészt a védőoltás nem jelent száz százalékos
védelmet az adott vírustörzs ellen sem, másrészt a módszer egyéb,
hasonló módon terjedő
> kórokozók ellen is hatásos lehet.
>
> Lentebb található a teljes angol nyelvű
> változat, a lényegét közreadom magyarul is, azzal a megjegyzéssel, hogy
csak
> kiegészítő módszerekről van szó, melyek szerintem is nagyon hasznosak,
de nem
> szabad kizárólag csak rájuk hagyatkozni.
>
> A következő tanácsok, amelyeket
> Dr. Oz-tól kaptam, sok értelmes dolgot tartalmaznak és fontos ismerni
> őket.
>
> Az influenzavírus az orrüregen és a száj-garatüregen keresztül képes
fertőzni. Az majdnem lehetetlen, hogy egy nagy járvány esetén elkerüljük
a H1N1 vírussal való találkozást, dacára minden elővigyázatosságunknak.
Ám nem a vírussal való puszta találkozás, vagyis a megfertőződés okozza
a nagyobb problémát, hanem az, ha a vírus képes el is szaporodni a
szervezetünkben.
>
> Néhány nagyon egyszerű dolog segíthet megelőzni a
> fertőződést (vagy legalább lecsökkenteni annak mértékét), illetve a
mégiscsak elkapott vírus elszaporodását a szervezetben. Ezen hasznos
fogásokat sajnos a
> hivatalos szervek sem hangsúlyozzák eléggé.
>
>
> 1. Gyakori kézmosás (ezt a tanácsot azért gyakorta hallani)
>
> 2. "El a kezekkel a szádtól" módszer.
> Próbáld meg megállni, hogy nem nyúlsz az arcodhoz és főleg a szádhoz a kezeddel, > csakis alapos kézmosás után. (Bizonyított, hogy sok, légúti betegséget okozó vírus nem közvetlen cseppfertőzéssel terjed emberről emberre, hanem úgy, hogy a > vírussal fertőződött tárgyakat megfogod és utána a kezedről a vírust szépen lenyalod. A szájvédő maszk azért is hasznos, mert ezt is
megakadályozza.)
>
> 3. Gargarizálj naponta kétszer meleg sós vízzel (vagy
> Hydrogen-peroxidos vízzel, ha nem bízol a sóban.) A H1N1 vírusnak ugyanis a fertőzést követően 2-3 napra van szüksége ahhoz, hogy a száj és/vagy orrüregben > elszaporodjon és kialakítsa a tüneteket. Egy egyszerű gargarizálással nagyban csökkenthető a vírusok szaporodása, illetve mennyisége. Ne becsüld le ezt az > egyszerű, olcsó és hatásos megelőző módszert.
>
> 4. Hasonlóan az előzőekhez,
> az orrüregeidet is tisztítsd ki legalább naponta egyszer meleg sós vízzel. Van, aki óvatosan vizet szippant fel az orrába és úgy öblíti ki azt, ami nagyon jó tisztító módszer, de erre nem mindenki képes. Arra viszont igen, hogy egy meleg sós vízbe mártott fültisztítópálcával
naponta végigtörölje belülről az orrát. Nagyon jó módszer a vírusok
számának lecsökkentésére.
>
> 5. Erősítsd az immunrendszeredet magas C-vitamin tartalmú zöldségek és gyümölcsök fogyasztásával! Ha a C-vitamin szükségletedet tablettákkal fedezed, figyelj > arra, hogy azok cinket is tartalmazzanak, mivel a cink elősegíti a C-vitamin felszívódását.
>
> 6. Igyál olyan sok meleg folyadékot (tea, gyenge kávé,
> kakaó stb.) amennyit csak lehet! A meleg folyadékok fogyasztása hasonló
hatású, mint a gargarizálás, csak az ellenkező irányban. Lemossák a szaporodó vírusokat a torokból a gyomorba, ahol azok nem tudnak tovább szaporodni és ártalmatlanná válnak.

Kép

Kép
csnixi
 
 


Marymirella: Írtam privit, ha tudsz válaszolj légyszi!

Pumi
pamukli
 
 


Sziasztok!

Rég jelentkeztem....bocsika.

Oltás:én magamat semmiképpen,Jázmint se.
Apa megkapta már, Dani meg a suli miatt holnap kapja.
Félek!Nem tudom mi a helyes......

Maszatka jól van, csak dugdossa magát. Voltam vérvételen eredmény jövö héten...
uh. fent csücsült a bal oldalamon, még ilyet se láttam :oops:

Szülésznő: hát nekem megint császár lesz (harmadik), ugyhogy az nem kell.

Listák tökéletesek....Avent nekem se jött be, állandoan folytak...

jövök még, csak felkellt Jázminom

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Nixi: megyünk holnap, de csak 4-re, a szülőszoba látogatásra, mert a férjem úgy tud eljönni a cégtől.

Gabi, Crystall: köszi a listát, nagyon sokat segít.

Többen is írtátok, hogy az Avent mellszívót nem szerettétek...tudtok javasolni helyette mást, mert eddig én azt néztem, de a tapasztalataitok megbízhatóbbak, mint a reklámok, úgyhogy inkább mást választanék.

A férjem megkapta ma az oltást, eddig csak annyi baja van, hogy fáj a karja az oltás helyén+miután ő is végighallgatta keresztapámat, most azon parázik, hogy nem volt teljesen egészséges, és valami baja lesz. Hát mit ne mondjak, én is nyugodtabb leszek pár nap múlva, ha már látom, hogy nem lett semmi gond. Főleg hogy miattunk csinálta az egészet...

Kép
tündércserje
 
 


Atzika
És mikor meghúzódik a hasadban az izom, utána meddig szaktad érezni? Nekem ma is húzogat, bizonyos testhekyzeteknél. Illetve éjszak nem nagyon találtam megfelelő testhelyzetete, mert hol az egyik oldalon húzott, hol a másikon.

Kép
domi001
 
 



Sziasztok!

Domi, Atizka: ilyen húzódásaim nekem is szoktak lenni néha, hirtelen mozdulatoknál, vagy ha nagyot nyújtózkodom. Ez normális?? Amint érzem hogy húzódik rögtön testhelyzetet váltok, és csak néhány másodpercig tart.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!
Nekem medela mellszívóm van kézi! De kézzel nagyon fárasztó fejni,ezért béreltem hozzá egy ilyen elektromos kütyüt,amivel össze kellett szerelni és csak egy gombot kellett bekapcsolni és nagyon szuper volt! nekem ha ez nem lett volna,akkor tuti elapadt volna a tejem,mert kézzel egyszerűen sehogy sem tudtam fejni! Így 15 hónapig szopott a lánykám! :wink:
Még annyit,hogy van elektromos is a medelának,de sokkal drágább mint a kézi és nem ér semmit! Ezt mondjuk mástól hallottam! A bérlés meg nem kerül olyan sokba havonta! Én mérleget is úgy béreltem az elején,aztán a doki hozta magával havonta a saját mérlegét így nem költöttem rá tovább! De az elején jó volt tudni mennyit szopizott a drága!

KépKép
dudu_84
 
 


Nekem volt egy AVENT mellszívóm, kölcsönbe. Talán 2-3-szor használtam. Inkább igény szerint szoptattam.
Mérlegünk nem volt, havonta a gyerekorvosnál megmértük Alexát :wink:
Szerintem, felesleges minden szopinál mérni. Akkor másból se áll ki az ember :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem van egy medela mini electric. IMÁDTAM, 9,5 hónapig fejtem vele 3 óránként, mivel a lányom nem szopott. Nagyon bejött.

Mai nap híre: kisfiunk lesz!!!

Most mennem kell

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Szép estét mindenkinek!

Köszönjük a listákat!

Domi
Nem azt érzed, hogy most jobban növekszik a méhed, rendeződnek át a belső szerveid?

Crystall
Szépek!
Gratulálok a vegyes pároshoz!

Gabi
Üdv a fiús mamik között!

(Ismerősök nekem is azt mondták, hogy nem kell mérleg. Az állandó méregetés csak az anyukát stresszeli.)
alicia
 
 


Köszi mindenkinek a listákat!!!
Ezekből gyúrok magamnak egyet....

Képzeljétek, tegnap az unokatesómék beállítottak 8 nagy szatyor babaruhával. Az már biztos, hogy semmilyen ruhára kb fél éves korág nem lesz szüksége. (Persze, ha meg tudom állni a boltban :lol: )
Persze sok egyéb más kell majd még!

Oltás még várakozás alatt... Ma beszereztem Oscillococcinum homeopátiás gyógyszert influenza megelőzésre. Hátha segít!

Niki, Tündércserje: Holnap tali a sote-n. Mi megyünk már az előadásra is. (Legalább addig sem kell dolgoznom :) )

Mellszívót én kaptam kölcsönbe, de még nem bontottam ki. Valahogy még nem akaródzott. Még bizarr egy kicsit! :oops:

Kép
moncsi73
 
 


Sziasztok!

Most jöttek meg kreszről, kicsit fáradt vagyok.... :roll:

Hát én AVENT terméket fogok venni. szerintem ez teljesen egyén függő kinek mi jön be. Két barátnőm is ezt használta, és nagyon szerették, szeretik a mai napig a termékeit.
Amikor babysitter voltam külföldön, pici babánál, gyerekeknél is ezt használtuk, nekem jó tapasztalataim voltak vele!

Szóval inkább azt kell megnézni,h neked mi jön be, persze nehéz, mert csak úgy tudod, ha kipróbálod! Érdemes sok infokat beszerezni ezekről a termékekről, akkor talán kicsit könnyebb dönteni! :)

Gabi:Gratula a kisfiúhoz és Üdv a fiús mamik között! :)

Tündércserje, Moncsi: holnap tali! :)

Szép estét mindenkinek! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Jaa, lányok,még egy dolog!

Van egy eladó kismama jellegű "A" vonalú MANGO télikabátom, ami után a normál kabátként is használható (következő télen), csak a gombokat kell visszavarrni az eredeti helyére!
Ára: 2500 ft.

Akit érdekel írjon privit, meg küldök róla képet (csak még nem csináltam). :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!
Én sem méregettem minden szopinál,de néha azért jó volt tudni,hogy valójában mennyit is szopott a gyerek!
Ha meg nem tudod akkor meg azért stresszelsz,hogy vajon eleget evett-e! De mindegy nem ecsetelem tovább! Úgyis mindenki maga jön majd rá,hogy mit miért csinál,mert minden gyerek és minden ember más és más!
Egyébként én is igény szerint szoptattam!

KépKép
dudu_84
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: