Új privát üzeneted érkezett!

Lucababám; megkaptam a gmailes privit.
A listához teljes nevet írsz be vagy csak keresztnevet? Nem tudom mennyire inkognitózunk :D
szamibaba
 
 


Szami!

Most ezt komolyan kérdezed, miután mindent elárultál az iwiw-miatt!!!????? :roll: :lol: :lol:

Probiotikum: itthon a DM-es/gyógyszertáras nagyon jó
viszont én már nem bírok tablettát nyelni, így marad a Lactiv. Mondjuk az egy hetes kúra 1500Ft, de nagyon jó és oldott állapotban van, ami nem semmisül meg a gyomorig.
Vendég
 


Sziasztok :D Húúú de jóóó sokat írtatok :P

Lucababám , köszönök mindent, elkezdem a zuram győzködni , majd egyszer , ha túl vagyunk a pocakosságon elmesélem a kálváriám...

Szintus, Szami , igazáni köszönöm a bókokat. Hát igen a fiatalúr a nők álma szó szerint :P Mind a 2 fiú, Wakeboard,Snowboard,Skatebord tehát minden ami deszka, bmx, foci, jah és most kapaszkodjatok , standard, latin és rock & roll tánc. A múlt pénteken mentünk made in hungária , strandok éjszakájára , Dani végig táncolta velem az egész éjszakát úgy hogy még most is papucsban járkálok a vérhólyagok miatt :) és volt olyan hogy 20 év körüli igen csinos lányok jöttek oda hozzá és mondták , hogy neharagudj de olyan jól táncolsz és olyan helyes vagy táncolnál velem is???? :) :) én meg annyira büszke vagyok rá!MINDEGYIK Lelkis, figyelmes, takarít, mosogat a kicsi remekül főz , jó testvérek , nem csavarognak majd 10 éve 1 darab barátjuk van akik szintén nagyon rendesek....összefoglalva nagy igazság volt a szex és new york írójának egy idézete: "Ahhoz , hogy találkozz álmaid pasijával meg kell, hogy szüljed...."

jah és iwiw-en is megtalálható vagyok 1 van belőlem , A Letty néven :)

Pro biotikumra visszatérve vettem most egy új SOLE ( nem itthon gyártott ) Sparban kapható 1 literes probiotic italt , hát csajok.....isteni! az az új kedvenc :)
Vendég
 

 
 

Jah és mind 2 fiú a rák jegy szülötte :) , de az egész család mutáns úszóhártyás , értsd ez alatt ha nincs más akkor a mosogatóba is képesek lennénk beleülni a víz miatt :) majd ha megjavul a gépem , hozok búváros képet is :) szóval víz minden mennyiségben , főleg tenger ( a kép a Kornati - nemzeti parkban HR.-ban készült ) Ésésésésésésés a Babácska is vagy Vízöntő vagy Halak lesz hehheheeh :) szóval még 1 vizipocok
Vendég
 


Babácska; Nálunk nincs ilyen lötty, pedig most, hogy mesélsz róla szívesen kipróbálnám, már ha vegán :)
Jajj Lucababám, nem is mondtam el semmit ;) De ha más is igazi néven fut a táblázatodon, akkor persze én is elárulom az enyémet ;)
szamibaba
 
 


Szami!
Ezek szerint nem Paola a neved??? :oops: :oops:

Nálunk is van probiotikus yoghurt! Az Actimel. Meg a TECSÓS is.
Meg talán a Sparos is...
Vendég
 


Vicky! Látom sokan vígasztalnak. Keress olyan ismerőst, akinel van pár apró gyereke és nyaggassad őt: meséljen. Ő biztosan jókat mesél. És különben is mire minket végigolvasol nem is marad másokra időd :D .
Én közben találtam egy eladó Besafe övterelőt. Beszéltem is nagyon szimpatikus ifjú anyukával és a jövő héten postára adja. Hát tiszta hülye vagyok. Még UH leletem sincs, de övterelőm már félig :D . Vidéki lévén gyakran vezetek (ma is) és nyugodtabb leszek, ha legalább a boztonsági öv miatt nem érheti baj a pocaklakót.
Megyek mert a nagyfiaim már kinéznek a gép elől.
Lucababám, ha minden ok, akkor én majd jövő pénteken a doki után küldöm az adatokat.
pammut
 
 


Kell nekem sietni, tele vagyok hibával :D
pammut
 
 


Szami!

Közben leesett, hogy a Nálatok, az nem nálunk van... 8)
Vendég
 


Szamibaba: koszonom a probiotikum tippet. Rakerestem, az a gond, hogy az altalad emlitett fajta csak ebay-en kaphato, ami jo, mert kaphato, viszont netrol vitaminokat, gyogyszereket, szoval fogyaszthato dolgokat nem merek rendelni. Soha sem lehet tudni, hogy valoban az-e, aminek hirdetik. Megneztem az ismertebb drogeriak/patikak honlapjan, de ezeken nem talaltam. Ugyhogy keresek majd egy masik fajtat.

Es igen, a Kristof video elegge at tudja mosni a konnycsatornakat, bar en mar annyiszor lattam es annyiszor konnyeztem miatta, hogy kezdek immunis lenni. Eredetileg egyebkent a nagyiknak keszult Krisfiam fel eves "szulinapja alkalmabol", tuti siker volt, volt nagy boges, meg minden, ami kell. :-)
Vendég
 


Szamikám , van 1-2 ismerősöm akik feléd laknak utána kérdezek van -e valami megoldás , illetve biztos van valami okos tanács :wink: puszi
Vendég
 


Babácska; ők is babásak?
Valakit ez talán érdekelhet:
http://www.kabalarians.com/cfm/top-100-baby-names.cfm
szamibaba
 
 


szamibaba
 
 


Jah, hogy ez joghurt :D az persze van itt is, csakhogy én vegán vagyok, nem iszom/eszem tejtermékeket :)
szamibaba
 
 


Ó Szami Te jól érezted volna magad Cipruson. Saláta, rántott zöldség, (hal). 3 napig bírtam, utána sugárban küldtem vissza. Itthon most fő a bableves meg holnap sül a palacsinta! Hmmmm!

Amúgy megkérdezhetem, hogy miket eszel? :oops:
Vendég
 


Sziasztok! Egyszer már írtam a fórumba, akkor még nem volt biztos hogy van-e valaki a pocakban. Nos, azóta már egy csomó tesztet csináltam, eddig mind zebrás lett. :) Csatlakoznék Hozzátok ha nem bánjátok. Elvileg február 24. a céldátum. Szerdán voltam hüvelyi UH-n, de még nem láttak a megvastagodott méhnyálkanyártyán kívül semmit. Mondjuk elég fiatal volt a doki, nem biztos hogy túl nagy rutinja volt. Jövő pénteken megyek a saját dokimhoz, remélem addigra már láthatunk is valamit, addigra elvileg 6+3 leszek. Még egyszer az alapadatok: 35 leszek decemberben és van egy 18 éves nagyfiam. Apa ugyanaz. :D
csuppancs
 
 


Sziuasztok!
Van Valaki, aki a Péterfyben fog szülni, esetleg aki oda jár??? :)
Én úgy néz ki, hogy ott fogok szülni! :) (legalábbis nagyon remélem)
Vendég
 


Tudom, hogy unalmas a probiotikum téma, csak szeretném elmondani, hogy nem a gyomorig való eljutás a cél, hanem az immunrendszerünk fő támogatója a vastagbél, a tápcsatorna utolsó szakasza, és ezért a legjobb megoldás a dupla falú kapszula. Ha vékony héjban van, akkor pedig éhgyomorra érdemes bevenni kevés vízzel, másként, ha a gyomor már tele van táplálékkal (az emésztés elhúzódik; gyümölcs minimum fél óra, zöldség min 4 óra, hús 6-8 óra), akkor szegény jótékony bacik megsemmisülnek a gyomorsavban amíg a táplálék emésztődik. A tejtermék jó hordozó, mert táptalajt biztosít a mikroorganizmusoknak, mégis, szerintem csekély az esély arra, hogy elegendő mennyiségben célba érjenek. Viszont, ha a gyomorban, vékonybélben esetleg gombafertőzés, vagy más baktériumfertőzés van, akkor azon tényleg segít a tejtermékben bejuttatott jótékony baci. Persze itt a számunkra rossz bacikat is támogatja.

Csuppancs; gratulálok a babához!! Remélem minden rendben lesz és a dokid látni fogja a petezsákot, sőt sztem 6 hetesen a szikhólyagot is :) Jó nagy a korkülönbség, nálunk is az volt, így az öcsémről 3 szülő gondoskodott, 2 anya és egy apa ;)

Lucababám; Ciprus gyönyörű az édesanyám szerint, hozzánk nagyon közel van, de én még nem jártam ott, tervezzük, hogy egyszer átmegyünk, fél napos a hajóút.
Gyümölcsöt (főleg nyersen), zöldséget (főleg nyersen) és gabonát eszem, semmi mást. pl nem eszem: húst (halat sem), tejterméket, tojást, gombát, mézet, zselatint, egyéb állati összetevőket, nem hordok bőrből készült holmit, nincs semmilyen állati alapanyagból készült cuccom, lakásfelszerelésem (selyem, gyapjú, toll, szőrme, bőr, csont, stb), nem használok állatokon tesztelt vagy állati összetevőt tartalmazó készítményeket. Ja és kerülöm az élesztőt, a finomított élelmiszereket és a mesterséges adalékanyagokat, pl a nátrium glutamátot (más néven ízfokozó, élesztőkivonat, hidrolizált növényi fehérje, E 621), na jó abbahagyom, mert kifogyhatatlan vagyok a témában :D
szamibaba
 
 


Szia Csuppancs! Nekem a kalkulátor a febr. 25.-t dobta ki. És én is jövő pénteken készülök dokihoz. Maj megbeszéljük kinél mit láttak :D
pammut
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon jó dolgokat írtatok a probiotikumról. Szerintem én is beszerzek majd belőle.
:) Lehetne pár kérdésem a tapasztaltabb kismamikhoz? Elég fejfájós vagyok. Ilyenkor be lehet venni valamilyen fájdalomcsillapítót, vagy egyáltalán nem ajánlott?

Pamut és Csuppancs hozzátok is lehetne egy kérdésem? Nektek mikor volt meg utoljára? Nekem május 24. és február 27-március 01-ig dobta ki a dátumokat. Én elvileg hétfőn elmegyek dokihoz,akkor gondolom esélyem sincs hogy lásson még valamit. :( Sebaj a magam megnyugtatása végett elmegyek.
Vendég
 


Adrienne.

Én is a Péterfyben szeretnék szülni, Dr. Kiához fogok majd járni. Neked van orvosod?
Vendég
 


Kismaki, nekem május 20-án volt meg utoljára. 5+0, vagy 5+1 (sosem tudom melyik a fordulónap) voltam a hüvelyi UH-n, ott még csak a megvastagodott méhnyálkahártyát látták. Remélem csak a doki volt béna.

Igen, jó nagy lesz a korkülönbség, bár már 12 éve készülünk a projektre, csak mindig közbejött valami.
csuppancs
 
 


Kismaki!
Igen, van orvosom. Zarándot is Nála szültem, az előző terhességemet is Ő "fejezte be"... És pénteken is hozzá megyek: Dr. Zsirai László
Vendég
 


Sziasztok!

Csuppancs: gratula a Babócához! :D
Húde bátrak vagytok, hogy ismét belevágtok a nemalvásba és a kisbabázásba, elismerésem ! :D

Kismaki: Paracetamolt bevehetsz nyugodtan, az Algopyrin,Aspirin,stb nem ajánlott. A hormonváltozás okozhat fejfájást..

Andi

KépKép
andee73
 
 


Szamibaba :Bocsi, hogy érdeklődöm de akkor honnan jut elég fehérje, vas, stb a szervezetedbe? Az orvosod tudja, hogy ilyen kevés féle élelmiszert eszel? Ez biztos, hogy jó a babócának?? (Lemaradtam az elejéről, nem tudom, hogy nem ehetsz mást vagy saját elhatározás volt..) Bocsi ha belekontárkodtam...
:oops:

Andi

KépKép
andee73
 
 


Andi, ne is mondd, be is vagyok tojva rendesen. :oops:
csuppancs
 
 


Gyermekkorom óta így táplálkozom, sosem volt semmi bajom, ellentétben a folyton beteges húsevőkkel. Ismereteim szerint az emberi tápcsatorna nem alkalmas az állati eredetű élelmiszerek kellő feldolgozására (hosszabb bélrenszer, alacsonyabb gyomorsavszint, fogazat, stb), nem akarok ebbe túlzottan belefolyni egyrészt, mert a topik témájától nagyon elüt, másrészt pedig a magyar társadalom nem rendelkezik szabad, kreatív, önálló gondolkodással, polgárai a berögzült, tanított forma szerint élnek és nem jellemző, hogy az általánosan elfogadott normákat meg mernék kérdőjelezni, tisztelet a kivételnek, mert szerencsére az is van.
Jajj, nem akarok ennyire komoly lenni, de a véleményem mindig kijön a számon (ujjaimon), azért ne utáljatok, hogy vegán vagyok..
szamibaba
 
 


Andee!

Gondolom Szaminál saját elhatározás a dolog... Nincs az az orvos, aki eltiltana mondjuk a lakásfelszereléstől! :lol:

Szami!

Nem baj, ha még kérdezek? Engem is érdekel, hogy a fehérjét honnan juttatod a szervezetedbe. És később a pici sem kap állati eredetű dolgokat? (pl. tej, tojás, hal esetleg egy szelet tejcsoki?)
Magyarországon szerintem kivitelezhetetlen lenne... :oops: (bölcsi, ovi...stb)
Vendég
 


Szami!

Én nem utállak. Viszont érdekesnek tartom a dolgot. Ahogy hithű római katolikusként érdekel a zsidó vallás is pl. Mert nem abban a kultúrában nőttem fel. Nem tudok róla semmit. Mit utáljak "bennük"? Engem minden ilyesmi érdekel, amiben nem vagyok otthon.

Viszont a fogazatot megcáfolnám. Az embernek mindenevő fogazata van, ami abszolút alkalmassá teszi a hús fogyasztására. A gyomorral nem vitatkozom. Azt még nem láttam belülről. :lol: :lol:
Vendég
 


Én a vegán táplálkozásban semmi kivetni valót nem látok. Ahol élek nagyon sokan táplálkoznak hasonlóan. Megértem őket, megértelek téged is, Szamibaba, ez is egy életmód. Ugyanakkor jelen pillanatban én személy szerint a világ minden kincséért nem vállalnám be, mert nem érzek rá késztetést. Talán majd egyszer történik valami, ezt soha nem lehet tudni...
Viszont! Nem vitatkozni akarok, félre ne érts, lehet, hogy én értelmezem rosszul, de nekem az süt ki a hozzászólásodból, hogy a húsevők tele vannak a vegánokkal kapcsolatos sztereotípiákkal, mert nincsenek olyan szellemi síkon, hogy a saját szabad elméjüket használva rájöjjenek, hogy a vegán életmód jobb. Lehet, hogy nem ezt akartad kifejezni és csak nekem jött le sarkítva. De én mégis úgy látom, hogy te gondolkodsz elfogultan és te általánosítasz például azzal a kifejezéssel, hogy beteges húsevők.
Tény, hogy a berögzült, stb leírás után odatetted azt, hogy "tisztelet a kivételnek".
De én személy szerint úgy érzem, hogy ebből a szempontból is a kivételt képviselem, mert az igen erős húsevő életmód ellenére életemben kétszer töltöttem éjszakát kórházban: megszületésemkor és akkor, amikor alig három évesen beszedtem egy csomag görcsoldót. Még a saját szülésemet sem sorolhatom ide, hiszen az után is már otthon éjszakáztam.
De ez csak egy példa.
Mindegy, nem akarok belefolyni én sem, mert nem meggyőzni szeretnélek, ahogy te sem bennünket, mert szerintem felesleges lenne mindkét részről, csak kicsit zavart egy-két dolog a leírásodban és nem akartam, hogy ez a rossz szájíz bennem maradjon.
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Nóri! Engem a védőnő 2010. 02.02-re írt ki, Körmenden szülök, 32 éves vagyok. Azt hiszem a többi adat megvan.

Most 2 nap is mi kijártunk megnézni a Rábát, mert ilyen magasan még nem állt. Pár kép. Kép Kép Kép Kép Kép

Ha nem érdekel, nyugodtan ugorjátok át, csak gondoltam, megosztok pár képet veletek.
Ha még fél métert emelkedett volna, akkor pont elöntötte volna a kiskertünket. Kárba veszett volna a munkánk. Nem nagy kert, van benne, paprika, paradicsom, krumpli, saláta, meg még pár apróság. Tudom nem ide vág ez a téma. :o

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


nmarya!! Pont ide vág a téma, pont zöldségekről /is /van szó..
Hát én megrögzött húsevő vagyok, méghozzá abból az okból, mert imádom..Elég sokat tanultam anatómiát meg élettant és ott pont azt tanultuk, hogy mindenevős a felépítése mind a fogazatunknak, mind az emésztőszervrendszerünknek.. Na hát én mindent eszek.. :lol: :lol: És jól érzem magam... Néha szoktam lugosítani, meg kevés finomított szénhidrátot eszem, de ettől függetlenül húsevő vagyok. Mert mindent szeretek.. Tudom, hogy a lugosítás is pont erről szól, hogy semmi hús, sok zöldség, stb. de én azt max kúra szerűen csinálom, mert az az igazság, hogy én szeretek jókat enni!!!! És ebben az a szörnyű, hogy jókat is főzök, és hogy ez meg is látszik.. :lol: :lol: De én úgy gondolom, mindenki úgy él és azt eszik ami neki jól esik!!! És ez a legtisztább..
Nagy állatmániás vagyok..de ettől függetlenül megeszem őket.
Hát ez az én véleményem volt... :lol: :lol:
Ugyhogy ha neked ez a jó és Te így érzed jól magad, akkor ez így van jól. :lol:
/én magamat ismerve éhen halnék! :lol: :lol: / És ez nem bántás volt, ténymegállapítás...

Kép
Kép
ronci
 
 


Hello lányok!
Csak nyugodtan irjatok mindenről,hisz azért vannak ezek a forumok,hogy kibeszélgessük magunkat!Bármiről!

Marya ügyes(ek)vagytok,hogy rendezitek a kertet,
miért is ne?Azt gondolom ezzel az ember sokat megsporol!
Nekem nincs kertem,az anyósoméknak van ők idáig rendezték(az idén már nem,mivel nagyon beteg),de mindég volt nekik egy kis friss sali,paradics,paprika és még savanyitott is télire!
Sajnos az idén már nem bir :(
A képeket pedig szivesen megnézzük mindannyian!(szerintem,boccs ha valaki nem ugy gondolja) :wink: 8)

Ronci én is szeretk fincsiket enni,főzni nem épp,de azért mindennap kotyvasztok valamit!Már a kicsilányom végett is!
Én is szeretem az állatokat(enni is :lol: ),elnézést az állatbarátoknak!!!

Ananácska görcsoldó 3 évesen?
Ez hogy történt?
Azért kérdem,hogy mitöl óvakodjak az orvoságokkal!
:?

Adrienn!Szia!Már a 3-dik topic,ahol találkozunk!
Örülök,hogy itt vagy!Sikerült a baba! :wink:

Monyó merre vagy?

Miárol tudtok valamit?

Puszi leánykák!!!! Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus!!!
Mia a fogamzásos részben a méhen kivüli terhességes topikba szokott írni..

Kép
Kép
ronci
 
 


Kismaki! A pocaklakóink még nagyon kicsik és ennek megfelelően nagyon érzékenyek is, ha kibírod, ne vegyél be bogyót, inkább pihenj le. Fejfájós idősebbek azt állítják, hogy a magnézium jó a fejfájásra, ráadásul ez jó a rosszullétekre is (pezsgő tablatta, Magne B6). De az a tuti, ha beszélsz a nőgyógyász dokiddal. A háziorvosok nem mindig vannak képben a kismamák terén. Kell lennie megbízható gyógyszernek, a migrénes kismamáknak is élniük kell :) .
Nekem május 21.-én volt az utolsó mensim és febr. 25-t adott meg. Szerintem nálad hétfőn valamit látnia kell már a dokinak. Addigra 6 hetes leszel, ilyenkor napok is számítanak. Kíváncsian várjuk a beszámolót :D .
Nmarya. Együttérzésem. Mi a Szigetközben lakunk, nem messze a Duna árvédelmi töltésétől. A pincénkbe már csak gumicsizmában lehet lemenni, a szoszédos földeken már áll a víz és egyre csak nő. Nagyon. Egy kicsit aggódunk. Nem is annyira az árvíz, inkább a belvíz miatt. A kertünk még Ok, de több eső már igazán nem kéne.

Pénteken elromlott a mosógépem, ma az öreg keverőtárcsás gépem is elromlott, a mosnivaló égig ér. Tök kellemes hányingerem van. Nem igazán az én napom.
De voltunk a helyi nagycsaládos szervezet 20 éves szülinapi buliján. Ha jól néztem, itt hamarosan többek jogosultak lesznek NOE tagok lenni. Tagsági kártyával pl. egész olcsón be lehet jutni a Bp-i állatkertbe és már egy csomó helyen adnak kedvezményt.
pammut
 
 


Arra gondoltam Ananácska, hogy Magyarországon az emberek az iskolában tanultakat, orvostól hallottakat nem merik vagy egyszerűen eszükbe sem jut megkérdőjelezni. Kérlek olvass vissza, hogy mi váltotta ki a reakciómat, talán megérted!

Nálunk hála az égnek sok vegán van, de aki nem is az sosem ítélne el vagy vonna kérdőre ezért.
Azért megnézném hogyan marcangolnátok fel a fogazatotokkal egy állatot, valahogy nem tudom elképzelni. Na jó ezt csak a vicc kedvéért, viszont nem esett jól, hogy így viszonyultok hozzám, talán a hormonok teszik, hogy ezt leírom, de mindenesetre ezt gondolom ebben a pillanatban. A válaszomat megelőzte egy hozzászólás, ami felvetette, hogy ezzel ártok a babámnak, nektek talán jól esne, ha azt mondanám, hogy az életviteletek ártalmas a magzatotokra, miközben tudásotoknak megfelelően jártok el? A másik, amit írtam, de elkerülte ezek szerint mindenki figyelmét, hogy azzal kezdtem "ismereteim szerint", a hozzászólásomban sem kioktató sem bíráló hangnemet nem kívántam megütni....
Kedves a burkolt lezsidózás is, de szeretném megosztani veled a nagy hírt, nem vagyok zsidó. Bármennyire hihetetlen is ezt az országot nem csak zsidók lakják.
Nem sértődésből, de azt hiszem nem illek közétek, örültem, hogy beszélgettünk, minden jót nektek!
szamibaba
 
 


Szami!!!

Szerintem semmi sértőt nem írtam. Ne csináld már, hogy azért mert mondjuk én imádom a husit, nem jössz többé közénk!!! Leírtam a véleményem, amiben többek között azt is leírtam, hogy ez az én véleményem, és hogy szerintem mindenki úgy éljen ahogy jól érzi magát... Nem hiszem, hogy ezt bántásnak veheted..
És képzeld, bár nem én írtam, a zsidós dolgot, de a legjobb barátnőm zsidó és a férje izraeli. És szeretem őket.

Szami ne menj el, szerintem senki sem akart megbántani!

Kép
Kép
ronci
 
 


Sőt most vissza olvastam, hogy lucababám mit írt a zsidókról és ő konkrétan azt írta, hogy érdekli a vallás. Nem mondta, hogy Te az vagy, nem is kérdezte, csak leírta, hogy minden érdekli ami új és más..Nem értelek..
na győzd le gyorsan a hormonokat és lépj túl ezen a dolgon. !!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
ronci
 
 


Szamibaba: visszaolvastam futólag, nem igazán van rá időm, mert készülünk az esti fürdetésre.
Az "ártasz a babádnak" témát felvető hozzászólás alatt Andi hozzászólására gondolsz? Mert nekem az csak puszta kíváncsiságnak tűnik, mert lehet, hogy ő nem vágja a tápanyagtáblázatokat és lehet, hogy nem tudja, hogy a hüvelyes zöldségekben és a csonthéjas gyümölcsökben szinte annyi fehérje van, mint a húsban. Szerintem ő inkább olyan választ várt, hogy te mondjuk ezekkel (vagy mással) pótolod, mert mondjuk azt majdnem mindenki tudja, hogy fehérjére a szervezetnek szüksége van és kész.
A zsidózásról meg igazából írni sem szeretnék, mert nekem az sem lezsidózásnak tűnik... De lehet, hogy én vagyok túlontúl naiv.
Én elnézést kérek tőled, mert itt maximum egyetlen egy olyan hozzászólás volt, amit támadónak érzékelhettél volna, mégpedig az enyém és az már az már csak a reakció volt az előző hozzászólásodra, amit viszont én értelmeztem támadónak (nem személy szerint ellenem, hanem úgy általánosságban).
Remélem, hogy meggondolod magad ma, vagy holnap, vagy egyszer a jövőben és mégsem hagyod itt a fórumot, mert szerintem elképzelhető, hogy tényleg csak a hormonok játszanak veled.
(Vagy amire még nagyon zárójelesen, halkan tippelni tudok, hogy már sokan valóban támadtak téged a vegán táplálkozás miatt, sokat kellett volna már más szituációkban magyarázkodnod és emiatt már érzékenyen érint a téma és olyankor is támadást érzel, amikor nincs is.)
Vendég
 


Amúgy sziasztok!!!
Anyukám most jött haza csehországból, ugyhogy már be is nyomtam egy féladag hússalátát amit kint istenien csinálnak!!! Mindig hozunk kintről.. anyukám odavalósi, ugyhogy sokat mászkálunk ki..Úgyhogy most tele a pocakom.. délután mosogatás közben éreztem, hogy hú de gyenge vagyok, meg ennem kell, különben meghalok... gyorsan elkezdtem /teljesen bűnözve/ megenni egy szeletet a tegnapi tortából..közben jutott eszembe, hogy megnézem gyorsan a cukromat mielőtt felszívódna a szénhidrát.. 3.2 volt. Nagyon rosszul szoktam viselni a 3körüli cukrokat már!!! 1órával a süti után meg 6,4volt. Az egész jó.
Ugyhogy így jártam délután. Sőt délben ugyanez volt csak akkor vásárolni voltunk, hogy éreztem a K.O-t és akkor meg egy Big-mac-et ettem meg.. Ugyhogy annyi szénhidrátot amennyit ma ettem az elmúlt 1hónapban összesen nem ettem!!!! :lol: :lol: Hát ez így sikerült. De nagyon jó volt!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ronci
 
 


Ronci: ma nekem is az evés a gyenge pontom.
Nem ettem sokat, inkább a milyenségén van a hangsúly. Ebédre megkívántam a padlizsánt, azt sütöttem és krumplit. Illetve három gomba is termett ma reggelre, úgyhogy azt is hozzádobtam. Jól esett, meg minden, de három órával később már olyan éhes voltam, mint aki egész nap nem evett, úgyhogy bevágtam egy szép adag dinnyét.
Nah, ezeknek most érzem a hatását. Olyan vagyok, mint egy gázpalack. Rettenetesen felpuffadtam, fáj a hasam és úgy érzem, hogy minimum 70 kg vagyok. Ami nem igaz, de úgy érzem.
Huh, hogy én ezt hogy utálom!!!!!!!!! Mármint a puffadást. Asszem, hogy a mai napot nem is húzom sokáig, még egy kis játék Kristóffal, fürdetés, etetés, altatás, saját magam fürdetése és alvás, hogy reggelre laposabban ébredhessek.
Ma még a férjemet sem várom meg, amíg hazaér munkából, az tuti.
Vendég
 


Köszi lányok, tényleg érzékeny a téma, mert gyerekkorom óta folyamatosan támadnak (még a család is), talán ez a legfőbb ok, amiért eljöttem. A zsidó téma szintén érzékenyen érint, mert ha magyarokkal beszélek, és kiderül, (bár nem szeretem reklámozni pont emiatt) hogy itt lakom, akkor azonnal megkapom a zsidóknak járó "tiszteletet", pedig (sajnos) semmi közöm hozzá, amiért persze itt ér megkülönböztetés, de ez azért nem annyira durva, mint már írtam nem mindenki az, csak kevesebb, mint 2/3-ad része a lakosságnak (sőt, talán még kevesebb).
Higgadtan én is visszaolvastam :D hát lehet, hogy tényleg túlreagáltam a zsidós részt, bocs, egyszerűen már az első szóra ugrom, pedig tudom, hogy ezzel csak azt a feltételezést táplálom, hogy az vagyok. Az igaz, hogy jobban szeretem őket, mint az arabokat, de aki itt él és kulturált ember, az így van vele :(

Lányok elég belőlem, mert ez a topik a babákról és kismamaságról kell, hogy szóljon. Azért örülök, hogy visszanéztem, azt hittem megint csak a zuhi jön, mégis meg akartam bizonyosodni róla mielőtt törlöm magam :)

Nmarya; Nagy szerencsétek volt, hogy elkerülte a kerteteket a víz, én idegbajt kapnék, ha a kertem veszélybe kerülne :) Remélem tovább nem emelkedik a vízszint!!
szamibaba
 
 


Vetélős sztorik: megpróbálok nem rosszra gondolni, a mi babánknak nem lesz semmi baja. Most a védőnő kérésére kifaggattam anyut is és az első babája 12 hetesen már nem volt meg, szóval most ez a határ a cél. Utána megint egy kicsit nyugodtabb leszek. Akarok majd venni szívhang figyelőt, az sokszor megnyugtatna.

Most hétvégén itthon vagyunk a szülőknél. Voltunk a kolléganőm esküvőjén is, nagyon szép volt. Bejelentettük itthon a babát és mindenki nagyon oda meg vissza volt. Most már remélem nem lesz tényleg semmi baja.

szamibaba: Teljesen igazad van a negatív gondolatokkal kapcsolatban, csak néha olyan nehéz nyugodtnak maradni. Én mindig azt hittem, hogy a vetélés valami tünettel vagy okkal jár. És amikor emberektől azt hallom, hogy nem éreztek semmit, nem fájt semmi, nem vérzett sehol, akkor megijedek, hogy nem tudnék róla. Ha tehetném hetente minimum nézegetném, hogy minden rendben van-e. Megpróbálok az állandó aggódásról leszokni. És sajna én is húsimádó vagyok, nem is tudom hogy bírnám ki állati eredetű ételek nélkül.De ha te így étkezel és még nem haltál éhen, akkor a baba sem fog. :)

-adrienne-: Barátnőm szült a Péterffyben és teljesen oda volt érte. Nem volt fogadott orvosa, de így is minden tökéletesen ment, bár császár lett belőle.

csuppancs: Üdv. Nem semmi korkülönbség. Szép teljesítmény.



vicky79
 
 


vicky!!! Ilyen idősen már nem lehet vérzés nélkül vetélni.. szóval ha nagyon vérzel , és az esetleg darabos is, akkor gondolj csak vetélésre...Most már olyan nagy a babád, hogy nem tud csak úgy felszívódni!!! Szóval addig ne izgulj.. esetleg ihatnál egy kis palástfű teát.. olvass utánna a googleban, hogy az első 3hónapban miért javasolják, jó??? És ne izgulj, semmi baj nem lesz!

Kép
Kép
ronci
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Csak most olvastam vissza az előző hozzászólásokat. Szamibaba: Bocsi, nem akartalak megbántani a kérdésemmel a fehérje-bevitellel kapcsolatban, csak többször belefutottam már szakértői véleményekbe a neten ahol kismamák kérdezték hogy jó-e a vega étrend és a dokik mindenhol azt javasolták, hogy ha húst nem is de halat, sajtot, tojást jó ha eszik a kismama.. De gondolom terhesvitamint eszel igy mindenféle tápanyag eljut a magzathoz. Egyébként meg a Te döntésed és azt tisztelni kell :D Nehogy eszedbe jusson törölni magad ezért, csak egy kis mellékvágány volt, különben is ahogy másvalaki már irta, azért jó a fórum, hogy mindenfélét meg lehessen beszélni, hiszen különbözőek vagyunk.

Vissza a terhességhez: nnna, jól elkiabáltam, hogy milyen jól viselem, erre ma reggel kezdődött a rosszullét grrr :evil: (pedig azt hittem most simább lesz, korán örültem...)

KépKép
andee73
 
 


Sziasztok!Szeretnék hozzátok csatlakozni ha nem baj! :lol:

3 éve próbálkoztunk a babával és természetes uton össze jött! :lol:
Most nagyon nagyon boldogok vagyunk, jövő héten megyek dokihoz!

Judit

Kép

Kép
jucccy
 
 


Vicky!

Úgy sajnálom, hogy ennyi rosszat kellett már megélned... :(
Én Lucával annyira naivan álltam a dolgokhoz, hogy esélyem sem volt arra gondolni, hogy baj lesz. Különben is miért lenne? Azóta rengeteget "tájékozódtam" az interneten, és most sokkal parásabb vagyok. Pedig Lucán látszik, hogy hihetetlen kiegyensúlyozott gyerek, amiben nagy szerepe volt a terhesség alatti lila ködnek szerintem.
Szóval próbálj pozitív dolgokra koncentrálni. Mittudom én, ülj ki a szabadba és hallgass madárcsicsergést, vagy bármit, ami eltereli a gondolatod. Vagy nézz meg valami jó vígjátékot a moziban. Készülj arra, hogy ezt egy darabig nem teheted meg újszülött baba mellett.

(én egyébként attól őrültem meg, amikor a szülés előtti pár hétben mindenki - a saját nővérem is - jött a minden jel nélkül 39. héten meghalt 4kg-s csecsemőkkel, akiknek a nyakán volt a köldökzsinór, meg a horrorszülésekkel :evil: :evil: )

Jamie Oliver feleségének van egy könyve. Mínusz 9-től plusz 12-ig a címe. Én hihetetlen jókat nevettem rajta. Többször is elővettem a terhesség és a gyerekágy alatt. Annyira életszerűen ír a terhességéről és a lánya első évéről!

És a szívhang figyelővel csak óvatosan! Nekem van egy AngelSound és hát mit mondjak SOHA nem sikerült befogni a gyerek szívverését, csak a sajátomat. Más kérdés, hogy a böködéstől többnyire felébredt éa megmozdult, de 12-20 hétig kb semmi haszna nem volt! :roll:
Vendég
 


Judit, gratula a természetesen fogant babához! :P

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Naná hogy nem sikerült elsőre a vonalzó. :D

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Sziasztok.

Köszönöm a válaszokat a fejfájással kapcsolatban. Mi holnap megyünk doktor bácsihoz, hát nagyon izgulunk. :)
Lehetne még egy hülye kérdésem? Fodrászhoz, kozmetikushoz gyantáztatni ilyenkor nyugodt szívvel el lehet menni?

Az étkezéssel én úgy vagyok, hogy imádom a húst. Igaz próbálok csak pipit enni, mert azt jobban szeretem, de néha megunom és csak tésztát eszem több napig. :) Mostanában nem nagyon megy az evés, éhes vagyok, korog a gyomrom, de nem kívánok semmit. Eddig nagy édesség evő voltam, megettem egy tábla csokit egyszerre meg a fagyinak akkor sem mondtam nemet, ha már jól voltam lakva mint egy napközis. Mióta babát várok nem kívánom az édeset semmilyen formában, de ezt most nem is bánom.

Babakocsit már mi is nézegettünk, mi Chiccot szeretnénk, háromkerekűt. Nem tudom tudtok-e olyan márkát, aminek van futós babakocsija. Párom szeretne majd menni futni a kicsivel. Valaki rakott itt fel képet egy nagyon jó babaágyról, mi is megnéztük és beleszerettünk, (talán Reni ágy volt a neve) úgyhogy azt már nem is fogunk máshol keresni.

Szülőknek mi megmondtuk már a jó hírt, meg a legjobb barátnőm tudja. Náluk nem lepődtek meg, mert anyukám és mindkét nagymamám megálmodta, hogy jön a pici. Mi azért meglepődtünk, mert ugye inszemre készültünk. :) Én munkahelyemen csak a szívhang után szeretném megmondani, de csak azért, mert én úgy terveztem, hogy októberig dolgozom és addig már ne kapjak új aktákat. Biztos nem fognak kiugrani a bőrükből, de nem is nekik kell örülniük úgy vagyok vele.

Bocsi ha picit sokra sikeredett, de csak délutánonként tudok írni, mert a munkahelyen nagyon nem lehet garázdálkodni a nete, de azért próbálok majd minél többször jelentkezni.

Mindenkinek további jó pocakosodást! :D
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: