Új privát üzeneted érkezett!

Anita nagyon jó lett a fiad vonalzója...én is ezt néztem a nagyobbiknak,de aztán nem csináltam nekik..mert három ebből a méretből nem fér el! :wink:
Vendég
 


Sikerült elérnem az orvosom mobilját. A mobil végén az asszisztensnője berendelt holnap 3/4 5-re...Mindenképen megkell nézni, hogy kijött minden,vagy bent maradt valami...ráadásul most meg barnázok(Bocsi,hogy egy babás topikba ilyeneket írok, de valakikkel csak megkell osztanom a dolgot... :oops: )

málna2162
 
 


Málna! őszintén sajnálom és nagyon remélem, hogy mihamarabb összejön megint a babácska! Amint megvan a pozitív teszted, el ne felejts szólni nekünk! :wink: Várni valóban nincs mire és nem is kell ha spontán fejeződik be a terhesség. Sok sikert!

Tulipános! Aranyosak vagytok, hogy így aggódtatok értem és végül velem örültetek a nap végén. :D

o'hara! Azt azért nem mondtam, hogy nem fájt! :oops: A lányomnál az első 5 órát elröhögtem, hogy csak ennyi az egész??? Az utolsó 1 óra volt csak vajúdás és az utolsó 20 perc volt nagyon fájdalmas, a kitolás.
A fiamnál csak az utolsó 15 perc fájt, hiszen mire beértünk a kórházba, pedig mint mondtam azonnal indultunk ahogy jöttek az első "fájások"(ami nem is fájt, csak pici összehúzódásokat éreztem), szóval ahogy beértünk már majdnem teljesen eltűnt a méhszáj és a 4250 g-mos fiam kb 30-40 perc múlva már a kezünkben volt. 3 nyomásra kint volt.
Így én egyik esetben sem próbáltam ki a labdát, zuhanyt, kádat, mert szinte a vajúdás ki is maradt az életemből.

Persze örülök neki, hogy nem szenvedek órákig, de nagyon el tudom magam engedni, csak belülre figyelek és szinte érzem ahogy nyílik ki a méhszáj és tágul, oda koncentrálok és szinte tudatosan lazítom. Ha lehet ilyet mondani...

pumipumi! A barátnőm is tudja, ma mondtam el Neki és a haverjaink jó része. Viszont se az én szülőm, se a páromé valamint a rokonaink még mit sem tudnak. Kicsit félünk a reagálástól, így húzzuk ameddig lehet. :roll:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 

 
 

Jó neked Pókica,hogy ilyen hamar megvoltak a gyerekek...én a 12órából kb.6 órát erős fájásokkal csináltam végig mindkettőnél. :cry:

Nézzétek mit alkottam: :D
Kép
Vendég
 


Málna! Remélem hogy a vérzéssel kiürült minden és nem lesz szükség műtétre!! És várunk mielöbb a jó hírrel!!

Tulipános! Édes lett a rajzod!! Szépen kerekedik már anya hasa a pocaklakótól! :D :D Tényleg neked mikor kezdett el nőni a pocid az előző terhességeknél? Én már annyira várom! Amugy szedett már fel valaki kilókat? Én még nem, sőt fogytam is arosszulléteknek köszönhetően! :cry:
Vendég
 


Sziasztok!
Szóval itt vagyok, ma alig találtam meg a topicot.
Első terhesség, elsőre sikerült, nem is gondoltam volna, hogy ilyen szerencsénk lesz. Voltam dokinál, persze nem volt egyszerű történet, mert nehéz volt választani orvost, de végül egyhez elmentem. Azóta meg azon agyalok, hogy nem volt valami szószátyár, amikor kérdeztem, nem nagyon mondott el semmit, nem mondta, hogy szedjek folsavat, vagy vasat vagy bármit, pedig az az első 12 hétben a legfontosabb. Szóval nem tudom, lehet, hogy csak túlaggódom, és egyébként se olyan nagy dumások ezek az orvosok, vagy Nektek mindent elmondtak? Például az első vérvételemre is csak a 11.héten kell mennem, ami szerintem későn van.
tedorka
 
 


Tedorka! Ezt teljesen orvosa valogatja, de egyebkent illene mindenrol tajekoztatniuk. Nekem sem mondott semmit, bar olyan elokeszitett anyaggal mentem, hogy latta, ugyis tudom, amit mondani akar. De ezzel nem ertek egyet, mert siman lehet, hogy rosszul tudok valamit, vagy eppen egy fontos dologra nem gondoltam. Elvileg az van irva a nagy konyvben, hogy az elso teljes vizsgalatnak a 12. hetig kell megtortennie...de persze minel elobb, annal jobb, hogy az esetleges problemakat lasd mar az elejen. Az fura, hogy ott jartal, es megsem adott beutalot, mert az elozo megallapitas nyilvan arra vonatkozik, aki nincs tudataban a terhessegenek. En rakerdeztem volna.
Tulipanos! A rajz tenyleg szuper, foleg a gombolyodo pocak tetszik :) Amugy en nem szedtem fel semmit meg, 62 kemeny kiloval indultam, aztan fel kilo vesztes, es most ujra 62. Meg szerencse, hogy nem hizok jobban, normal esetben rohamtempoban tortenik, foleg, hogyha nem edzek napi 2-3 orat (mint most). Amugy a hasam lassacskan gombolyodik, nyilvan a meh es a felszaporodott feherje...nem a ma kb 13 mm-es picur...de en orulok neki es persze eszem agaban sincs behuzni a hasam, sot...De egyertelmuen latszik a hasamon, mert reggelente, mikor meg nincs bent 4-5 l folyadek, kifejezetten befele gorbulo...most meg kifejezetten kifele :):)
POkica!nagyon szerencses vagy ebben a szules dologban. Fura, nekem abszolut semmi aggodalmam nincs...marmint a fajdalomtol....majd lesz, mi?[/b]

Kép
pumipumi
 
 


Persze, egy csomó mindent én is elolvastam. Beutalót azért nem kaptam, mert mennem kell az asszisztens meg elintéz mindent, kaptam időpontot a vérvételre és aznap reggel megkapok minden papírt. Már akkor kérdeztem, hogy nincs-e későn, de azt válaszolta, hogy a 12. hét előtt kell meglennie a vizsgálatoknak. Igen, csak mennem kell az orvoshoz és másnap a vérvételre. Én meg azt olvastam, hogy a vizsgálatra kellenének az eredmények, hogy az orvos kiírhasson gyógyszert, ha kell valami. De nem ez lenne a logikus?
Azt hiszem fel fogom hívni és megkérdezem.
tedorka
 
 


Hát, én a világon semmi beutalót nem kapok az orvosomtól... védőnő adott egy papírt, amin rajta van, h. milyen vizsgálatokra kell beutaló, és ezzel kell a háziorvoshoz mennem, aki az összes beutalót adni fogja, ami csak kell végig. Szerintem teljesen abnormális dolog, h. egy kismamának a betegek között kell havonta valami beutalóért jó sokat várakoznia... :x

Kép

Kép
nóna
 
 


Melinda :Köszi!Nekem a legelső terhességemnél ötödik hónapban még semmi hasam nem volt!Akkor kb....mennyiről is indultam?..na előkeresem az akkori kismamakönyvem!Szóval az első fiamnál 52kg-ról indultam és kb.71kg-mal zártam. De ezt akkor 21 évesen mind le is adtam...fél év múlva újra 50 kg voltam....Aztán a Pesti élet miatt híztam el utánna! :cry: Másodiknál 68kg-ról indultam és 84kg-on zártam!Viszont akkor már 3.hónaptól kezdett kerekedni a pocakom!...most.......még leírni is szörnyű 72kg-ról kezdem... :cry: :cry: :cry: ...és én még sírtam 50kg-osan,hogy nagy a fenekem!Én hülye! :cry: Na mindegy majd lefogyok... :? Most a másodiknál szoptatni sem tudtam,csak 2 hónapos koráig és ez azért sokat számít a fogyásnál!Na de majd most!

Tedorka: Nekem semelyik dokim nem volt egy nagy dumagép,de a másodiknak olyan hangja volt,hogyha megszólalt megnyugodtam tőle... :lol: Tudtam nekem ez kell szülésnél! :lol: Na jó azért persze jó orvos is volt !
Szerintem is későn van a vérvétel neked 11.héten!Általában 8-10.héttől szokták csinálni!Ugyebár ez azért is fontos mert ebből sokminden kiderül és lehet pótolni már hamar ha valamiben hiányt szenved a szervezeted!pl:vas-nekem általában ebben!Én jövő héten hétfőn megyek például!Elöbb itt sem lehet menni!
Nóna : Én is ugyanígy kapom a beutalóimat és teljes gáz ,hogy a dokimhoz fel kell mennem aláiratni azt a rohadt beutalót! :evil: Ráadásul viszem a picit is a beteg emberek közé!Gondolom te is!
Vendég
 


Jo reggelt mindenkinek, hogy vagytok ma?
Ez tenyleg abszurd, amit a beutalorol irtok. POnt nekunk lenne fontos elkerulni azt, hogy beteg emberek koze jarjunk. En ha megyek a nodokihoz, o felir mindent, vagy csak odatelefonalok es kuldi a beutalot, szerencsere haziorvos nem kell...nincs is haziorvosom :) En a teherbeeses elotti honapban csinalttam egy mindenre kiterjedo vizsgalatot, de az eredmenyet csak a naszut utan lattam, mikor mar volt a baba...es kozben persze bevagtam egy halom nyers halat, veres hust, mozzarellat, mert nem tudtam, hogy nem volt meg toxoplazmam...ha tudtam volna!!! szoval, pl ezekert is jo hamarabb csinaltatni a vizsgalatokat.

Nona!Hogy telt a kisfiad elso szulinapja?Nincs egy fotod?

Kép
pumipumi
 
 


Jó reggelt! :)

Sajnos nálunk is a háziorvoshoz kell meni beutalóér, és mont mondta az egyik kismama ismerősöm, hogy 5 órát ült ott!! Nem vették előre!!! Tényleg szörnyű!

Tulipános! Ötödik hónapban még nem volt hasad az első babánál??? Hát én 62-vel indulok. De mivel van egy kis hasam , lehet hogy nekem is csak később lehet látni!

Pumipumi! Nincs háziorvosotok? Magán dokihoz jártok vagy hogy van ott ez akkor??
Vendég
 


Jó reggelt!
Nálunk a védőnő írja meg a labor beutalókat. Meg is hülyülnék, ha a háziorvoshoz is járnom kellene a terhesgondozás alatt. Nálatok a háziorvosnál nem úgy van, hogy telefonáltok, hogy időpontot kértek és akkorra kell menni? Így nem kell a beteg emberek között várakozni.
Napról napra jobban vagyok, most már simán tudok reggelizni is, csak egy picike hányingerem van délelőtt, lassan már fel sem tűnik.

Szegény Csillaggal beszéltem, fáj a feje a gép előtt, ezért nem jön mostanában. Sokat van rosszul, hány, szédül stb...remélem hamarosan Ő is jobban lesz.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


POkica!Orulok, hogy kezdesz jobban lenni...akkor jonnek a nagy kajalasok?

melinda!Mi egy sullyal indultunk, majd kivancsi leszek a vegen, nna nem mintha ossze lehetne hasonlitani. nekem alapban semmi pocakom nincs, sot, kifejezetten befele gorbulo...reggel. Most viszont hatarozottan latni...jajj de jo :):)
Amugy maga a haziorvos letezik, de en meg nem is valasztottam, mert sosem megyek. ha neha van ra szukseg, akkor elugrom ide a kozelihez, akit a legjobban ismerunk. Itt MINDEN ismeretsegi alapon mukodik. Vedonoszolgalat, terhesgondozas nem letezik, szinte mindenki maganhoz jar, a szokasos havi vizsgalatokra sokan korhazba, es vegul az eredmenyekkel maganhoz, mert minden alkalommal oda menni draga lenne. Amugy en egyenlore korhazba megyek, de egy csaladi barathoz, akinek maganja is van, majd ha arra kerul a sor. Meg regisztralva sem vagyok, a jegyet sem fizetem, rendelesi idon kivul megyek...szoval tenyleg naggggggyon ismeretsegi alapon, ami nekem jo :):)

Kép
pumipumi
 
 


Pumipumi! De jóóóóó neked, hogy már picit látszik a pocid!!!! Irigyellek! Nekem minden estére nagyon felpuffad a hasam. Ugyhogy ha lehetne látni sem látnám. :( Pedig nagyon lesegetem minden nap! :) Nekem sem volt hasam, csak most hogy kaptam hormonkezelést a lombik miatt , ez sajna kihozta, na de nem vészes a 173 cm-emhez. Én is kiváncsi vagyok mennyit szedünk fel. Bár szerintem én lekörözlek téged, mert én nem táplálkozom olyan tudatosan. Én eszek mindent amit megkívánok. És amikor éppen jól vagyok akkor nem is keveset! :)

Pókica! Nálunk is van időpont a háziorvosnál, de sajna semmit nem ér! Még nekem is meg kell tudakolnom, hátha a védőnő is ad beutalót! De én oda a 12.-ik hétig ugysem megyek. Mivel meg kell várnom a lombik miatt és addig a meddőségi központba kell mennem 2 hetente! De jó neked hogy már jobban vagy! Már én is úgy várom!!!

Csillagnak jobbulást kívánok, és remélem hamarosan visszatér ide közénk!!
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Napok óta nem jártam erre, tehát először is üdv. az újaknak! Ha lesz időm, ígérem aktualizálom a táblázatot, hiszen szomorúan olvastam, hogy ismét egy kismamival megfogyatkoztunk.

Örülök, hogy egyre jobban van már majdnem mindenki, kitartás azoknak, akik még nyavajákkal küzdenek. Én pár napja ismét émelygek :( pedig nagyon megvoltam nélküle.

A vizsgálatokról annyit, hogy én a 7. héten voltam a dokimnál, aki akkor közölte, hogy 4 hét múlva találkozunk, addig menjek a védőnőhöz. Mivel múlt héten ismét találkozhattam az orvosommal, aki már akkor is a kiskönyvemet hiányolta, nagyon rám parancsolt, hogy jövő héten amikor esedékes, már legyek túl a védőnős látogatáson. Akkor majd 12 hetesen ismét lesz uh., genetikai szűrés, és vérvétel, vércsoport meghatározás, mert eddig semmi sem volt. A beutalót én az orvosomtól kapom, legalábbis ezekre, a többit még nem tudom.

Tehát ahány település, annyi szokás ezekben is, úgy mint a kórház és orvosválasztásoknál is.

Kérdésem hozzátok, hogy azon kívül, hogy a lényeg, egy egészséges legyen, ki mire vágyik jobban, fiúra, v. lányra? Én az utóbbira szavazok.

SZép napot mindenkinek, elég zsúfolt hetem van, de megpróbálok minél sűrűbben jönni!
Vendég
 


A Melinda, ebben a kilo dologban le legy olyan biztos! Eleve eros alkatu vagyok, szeles vall, hatalmas csipo...es igy 62 kilo, 168 centivel. Es persze hihetetlenul hizekony. Mindig jol kajaltam az utobbi jopar evben, de a napi 2-3 ora edzesre mindig szuksegem volt. MIndenki mondta, hogy milyen szerencses vagyok az alkatom miatt...persze aki semmit nem tud az eletmodomrol...nem hiszem, hogy irigyrlnrnrk. meg szerencse, hogy nekem igy jo. De az tuti, hogy amikor hazautazok a szuleimhez, par napig szabolcsi kajat eszek es nem edzek, 4-5 nap alatt 5 kilot hizom. Amugy en is eszek midnent, amit kivanok, annyibol vagyok szerencses, hogy eg sem kivanom azt, amit nem kene :):):) Remeljuk, hamarosan tok jol leszel...inkabb jojjenek a kilok, mint a rosszullet, nem?

Kép
pumipumi
 
 


Szia Gabi! mar hianyoltalak, aggodtam, hogy megint tul sokat rosszalkodtatok a paroddal :) En szeretnek egybol ketpeteju ikreket, egy fiut es egy lanyt. De sajna nem igy alakult. nekem tenyleg total mindegy, mert vannak elonyok es hatranyok, meg ugyis lesznek meg gyerekeim, ugyhogy nem fontos. Parommal viccelodunk, mert o a foci miatt fiut akar (persze tudjuk, hogy egy kislany mindig teljesen mas eleterzes egy apanak es hogy valojaban jobban fog orulni kislanynak:):)), de miota felfedezte,hogy az USA-ban a lany foci a meno, ez nem vita targya tobbe...de lehet, hogy mar irtam. Amugy tegnap este is jo sokat beszeltunk a szulesrol, megprobaltam neki ellenerveket felhozni a bentartozkodas ellen, megha nagyon orulok is, ohgy ott lesz...de persze tantorithatatlan...hogy akkor leszek igenis a legszebb, es bla bla :):) Szoval tutira jon...legfeljebb felidoben kifordul, bar nem hiszem :)

Kép
pumipumi
 
 


Szia Gabi!
Reggel gondoltam is Rád, hogy Te is milyen rég jelentkeztél!
Fiú vagy lány? Hááát, nem is tudom...van ilyen is már és olyan is...a férjem inkább fiút. Eddig én is így gondoltam, de most már a lány felé húzok egy kicsit, az már olyan rég volt! :D

Pumipumi! A pocira akartam is írni...én még nem fogytam vissza a fiam után annyira amennyiről indultam, így van egy kicsi háj a hasamon. Fel is vagyok állandóan puffadva. De ha lefekszem a hátamra, akkor szépen ki lehet már tapintani a méhet, a szeméremdomb felett kb 10 centis sávon széltében, már van dudor és kemény is. Persze óvatosan vizsgálgatom, nehogy megnyomjak valamit. Én valahogy nem várom, hogy hasam legyen, már nincs meg az újdonság varázsa. A terhességet tényleg csak úgy látom, hogy átmeneti állapot, a gyerek a lényeg mikor megszületik.
Még a fiamnál is alig vártam a pocakot, most ez nincs így.
Lehet azért mert annyi minden összejött most, úgy néz ki csődöt jelent a cég, ahol dolgozom, így veszélybe kerül a gyedem stb...még pont ez hiányzott.
:evil: A fiam sem vettél fel az oviba, így fel kell lebbeznem, mert mi van ha bármi történik a terhesség alatt...kell a hely a fiamnak. Ha megszületik rendben a kistesó, akkor úgysem viszem, de mindenre fel kell készülni. Most SOS tartom a kapcsolatot Tb szakértőkkel és a könyvelőnkkel, mi lesz most...ráadásul ma jöttem rá, hogy sokkal kevesebb pénzt fogok kapni mint a fiamnál, mert már a jutalék nem számít bele a gyedbe csak az alapbér. Azt pedig a hajamra kenhetem.
Így most elvagyok a gondokkal...

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Hat, ez a sok problema sosem hianyzik, de foleg nem most, nem lehet konnyu, mert belegondolni is eleg, hogy rossz kedve legyen az embernek. Arra nincs semmifele garancia, hogy a gyedet fizetik akkor is, ha csodot jelentenek?
Lehet, hogy mikor meglesz pocak, mar en is maskeppen velekedek majd, de most egyenlore nagyon varom. En a terhessegrol egesz maskepp velekedek, nem atmenetkent, hanem valodi kezdetkent latom, a fogantatas pillanatatol csaladtagnak tekintem a picurt, es a szuletessel szamomra folytatodik az, amit elkezdunk a terhesseh alatt...nem beszelve arrol az onzo erzesrol, hogy imadok allapotos lenni...egyenlore :):) De mindez persze csak nezopont kerdese...marmint, hogy ki hogyan latja. Kulonbenis...2 gyerekkel egesz mas elmeny lehet.

Kép
pumipumi
 
 


Igen, én is így láttam az első kettőnél, főleg hogy sok idő telt el a két terhesség között.
De tényleg, lehet csak a gondok miatt vagyok most ilyen negatív. Remélem a tanácsadók majd kiötölnek valami jót.
Megyek, rántott karfiol lesz ma, a férjem a saját maga készített husis hamiját eszi, Őt a világból ki lehet kergetni a zöldséggel! 8)

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Hát Pókica akkor kijut most neked a gondból rendesen!Azért felháborító az ovoda és bölcsöde rendszer itt Magyarországon!Én például tavaly ősszel jelentkeztem be a bölcsibe 2010 szeptemberére!!!!!Ha nem teszem akkor nincs helye Levinek!
Amúgy én Gyest kapok......+a családi pótlék a két gyerek után...szóval összesen 50e körül! :cry: Mindegy kijövünk,még így is!
Pumipumi _:Hát nem irigyellek a diétázásaid miatt.Én sosem bírtam lemondani kajáról!Ráadásul pont a tésztákat szeretem a legjobban!
Melinda :de nem ám!Semmi hasam nem volt,van is egy kép rólam akkorról majd megpróbálom feltenni!Tényleg hihetetlen,viszont utánna durván elkezdett nőni és hirtelen lett hatalmas...úgyhogy hiába kenegettem teljesen "szétrepedezett " a bőröm! :cry: :?
Gabi: hááát jó lenne végre egy lány....harmadiknak :lol: ,na de ha pöcse lesz az se baj!Akkor én leszek itthon a királynő :lol: :lol: :lol:

Melinda én az ismerősöd helyébe biztos,hogy előre pofátlankodtam volna magam a dokinál!Egyvalamit tanultam meg a 2 terhességem alatt és ez ez!Mindig legyél pofátlan,menj előre a sorokban ,mert hidd el SENKIT nem érdekel az állapotod!Viszont a magzatért a pocakodban egyedül te vagy felelős!
Naa most kiokoskodtam magam!Na de teljes gáz,hogy egy csöpp empátia nincs az emberekben!
Vendég
 


sziasztok
én sem kaptam a nődokitól beutalót vérvételre és nem mondott ezzel kapcsolatban semmit.a kisfiammal is csak a 16. héten voltam először vérvételen.nem is tudtam hogy ilyenkor is kell :oops:
de ha megyek a védőnőhöz rá fogok kérdezni nekem ő adta a beutalókat annó elöre aláíratta a háziorvossal.
a szülés nálam is gyorsan ment igazából szerencsém volt hogy elötte befektettek mert 3 nappal később jött a fiam és az nap ahogy ki voltam írva be kellett feküdnöm pont bent volt a dokim szülés miatt és akkor mondta hogy megvizsgál erre kiderült 3 ujnyira nyirva vagyok egyből küldött a szülőszobára pedig én nem éreztem semmit :) aztán kaptam egy szurit meg infúziót és kb. 1 óra múlva keztem érezni vmit aztán úgy fél óra lehetett igazán fájdalmas 2 körül mentem be a szülő szobára és 16 óra 5 percre meg lett a fiam.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


én is csak gyest kapok :( és persze a 2.al is csak azt fogok kapni de éhen azért nem halunk

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Pókica kitartás, a gondok azért vannak, hogy megoldjuk, illetve megoldódjanak. Remélem, sikerül a legjobb megoldást megtalálni. Kezdetben a párod miatt aggódtál, majd jöttek a rosszullétek, most a piszkos anyagiak. Hidd el, ezen is túl leszel. Egyébként azt nem hallottam eddig, hogy a gyed veszélyben, ha becsődöl a cég.

Kilókról annyit, hogy nálam 1-1,5 kg. többlet van indulás óta, ez is inkább szerintem nem a hasamon van, hanem feljebb :( Sajnos a cicijeim egyre jobban fájnak, és már nem férnek a melltartóimba. Hihetetlenül megnőttek pár nap alatt, pedig eddig is igen rossz tartásom volt miattuk.
A méhem nekem is kitapintható, és napról napra nagyobb. Az alakom is változik napról-napra, amiben még tegnap kényelmesen ledolgoztam a 8 órát, abban a naciban ma már nem biztos, hogy kényelmes végigülni a napot.
Vendég
 


Lányok! Nektek nem fáj a hasatok alja? Nekem már 2-3 napja egész nap fáj. Azt mondták, hogy ahogy a méh tágul. Én egy kicsit mensi szerű fájdalomnak érzem. Most kellene megjönnie a napokban, lehet hogy azt érzem. És ehhez még társul a hányinger! :( Istenem, annyira szeretném már én is élvezni a várandósságot!!!!!
Vendég
 


Nekem nem nagyon..a múltkor szúrt nagyon,de azóta semmi...Sajnálom Melinda,hogy így megvisel!Jobbulást neked!
Nekem meg a cickóm nem fáj....és mostanában tüneteim sincsenek...kicsit parázok,hogy minden oké-e,de aztán megnyugtatom magam,hogy minden rendben!Ha ez a baba nem sikerülne akkor nem hiszem, hogy vállalnék még! :cry: Hosszú történet ez..és nem publikus!
Vendég
 


nekem is fájt a hasam az elején meg volt hogy a derekam rettentően,de aztán egyik napról a másikra elmúlt.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Most én is csak gyest kapok+ családi pótlék, mi is kijövünk, hiszen éhen azért még mi sem haltunk és minden nap hoz haza a férjem meglepiket a gyerekeknek, jár heti 3x harcsázni, vesz DVD-ket, tehát lenne miből lejjebb adni.
Ha a szülés idejekor nincs biztosítási jogviszonyod, akkor nem jár gyed, csak gyes. Bosszantó, hogy ezért dolgoztam állandóan közel egy évtizeden keresztül egy cégnél, hogy végül önhibámon kívül megszűnjön és ne kapjak semmit, csak gyest.
Ez ami bosszant.

Ma szülői lesz...úgy utálom!

Nekem is szokott néha fájni a hasam, ma reggel is fájt. Szerintem ezzel nincs is gond, én nem aggódom miatta.

Tegnap este milyen "nagy" volt a fiam! Mindig szopival szokott elaludni, este is készülök neki, már ott fekszik mellettem a párnáján, mikor megszólal, hogy: Anyu, ne emeld fel a pólód, most nem cicizek. :D Csak néztem rá bután és tényleg elaludt nélküle.
Lassan itt az idő, mikor már tényleg elválasztja magát...

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica : nagyon édes a fiad! :)
A szülőiket én is utálom!De ami annál is rosszab az a szülők és gyerekek közös ovodai/iskolai napja!
Vendég
 


pókica lehet csak én látom így de nem nagy a fiad már egy kicsit a cicihez :roll:
én pedig még nem dolgoztam suliba jártam meg tanfolyamra mielőtt terhes lettem de nálunk van azért luxus de remélem ez után is kijövünk majd bár a terhesség alatt nehezebb állandó doki/persze horror áron/mert ha meg van a baba rá is kapom a családid + 3 gyerekre fogom kapni mert a húgomra is én kapom de ez hosszú történet

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Anita! Nem, nem nagy a cicihez a fiam. Akkor választja le saját magát, amikor Ő úgy gondolja, hogy most már nélküle is megtudja magát vígasztalni, boldogulni tud. A saját fejlődési üteme szerint éri el ezt a kort és én minden segítséget, támaszt megadok ehhez Neki. Ahogyan elérte azt a kort is, mikor már nélkülem, a saját ágyában képes volt elaludni egyedül vagy ahogyan éjjel már nem igényelte a szopit, nem ébredt fel. Minden gyermeknek megvan a saját fejlődési, érési üteme, amibe nem szabad beavatkozni!
Így a fiam szoptatásának mai napig megléte miatt nem tűrök el semmifajta kritikát.
Mindenki úgy csinálja és azt amit akar a gyermekével, engem nem érdekel. Az érdekes csupán az, ha egy két és fél éves gyerek szájában ott lóg azaz undorító cumi, az senkinek nem szúrja a szemét, viszont ha szopik, az igen. Hát ennyire elmaradott a mi társadalmunk!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Ne aggodj Melinda, hamarosan biztos tul leszel ezen az idoszakon, es akkor elvezheted te is a terhesseget :) Gondolom, tenyleg ritka hollo, aki vegigszenvedi. Aaa Tulipanos, , nem kell azert sajnalni sem a dietak miatt, nekem egyaltalan nem nehez, igy imadom, csak azt mondtam, hogy a nagy atlag biztos szenvedne. A masik rajz nekem jobban tetszett...az a csalados jopofa :):)
nekem sosem faj a hasam...nagyon nagyon ritkan, heti 1-szer erzek valamit, de nem mondanam, hogy fajdalom, annyira enyhe. Igazad van melinda, a meh tagul...egyertelmuen erezni a huzast. Haat, taguljon nyugodtan, emiatt ne aggodj.
Es persze a mehemet sem erzem...most pihiztem 2 orat, tapintgattam ovatosan (mert tegnaptol mar arrebb mozgatja magat, ha csak a kezfejet is megerzi, nem orulet? :) ), de persze semmi...valoszinuleg csak bena vagyok :) meg a kezeim egyfolytaban jegcsapok, ugyhogy kapasbol erzestelenit :):)
Emlekszem, hogy regebben beszeltetek errol a szopizos dologrol, valaki aggodott is...de latod POkica, hogy megoldodik ez is a maga termeszetes utjan? Tenyleg aranyos volt :)

Kép
pumipumi
 
 


Ne aggodj Melinda, hamarosan biztos tul leszel ezen az idoszakon, es akkor elvezheted te is a terhesseget :) Gondolom, tenyleg ritka hollo, aki vegigszenvedi. Aaa Tulipanos, , nem kell azert sajnalni sem a dietak miatt, nekem egyaltalan nem nehez, igy imadom, csak azt mondtam, hogy a nagy atlag biztos szenvedne. A masik rajz nekem jobban tetszett...az a csalados jopofa :):)
nekem sosem faj a hasam...nagyon nagyon ritkan, heti 1-szer erzek valamit, de nem mondanam, hogy fajdalom, annyira enyhe. Igazad van melinda, a meh tagul...egyertelmuen erezni a huzast. Haat, taguljon nyugodtan, emiatt ne aggodj.
Es persze a mehemet sem erzem...most pihiztem 2 orat, tapintgattam ovatosan (mert tegnaptol mar arrebb mozgatja magat, ha csak a kezfejet is megerzi, nem orulet? :) ), de persze semmi...valoszinuleg csak bena vagyok :) meg a kezeim egyfolytaban jegcsapok, ugyhogy kapasbol erzestelenit :):)

Kép
pumipumi
 
 


félre ne érts én nem kritizállak,de szerintem már az 1 éves gyereknek sem kéne szopizni akkor már úgy sincs szüksége az anyatejre de ezen nem akarok veszekedni ezt mindenki másképp gondolja az én fiam például 2 hetes kora óta végig alussza az éjszakát és fél éves kora óta külön szobában alszik és szerintem ez tök jó ő is nyugodtan alszik és mi is de ez is mindenkinél más a barátnőm fia 1 éves és még mindig köztük alszik és 2 óránként fel kell cicizni de panaszkodik is hogy fáradt állandóan szóval mindenki más és másképp gondolja.bocsi ha megsértettelek :oops:

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Valóban nagyon másként gondoljuk és minden gyermek más. Nagyon könnyen lehet, hogy a második gyermeked Neked sem aludja át az éjjelt még egy évesen sem, másfél évesen még sírni és zokogni fog a cici megnyugtatásáért. Minden gyermek más, így...ne haragudjon meg senki ezért...de én ezért nem hallgatok és főképp nem fogadok el semmilyen tanácsot egy gyermekes anyáktól.
Nem bántottál meg, csak tényleg másként gondoljuk...

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


El kellett mennem elaltatni...tehát.
Van az a mondás, hogy egy gyerek,nem gyerek. Ezt nem azért mondják, mert eggyel annyival kevesebb "munka" lenne mint kettővel, hiszen két gyerek egymással még jobban le is foglalja magát mint egy gyerek önmagát. Azért mondják, mert egy gyerek nevelésekor csak egysíkú a tapasztalat. Nem lehet belőle kiindulni, következtetést levonni.
Az én első gyermekem is korán átaludta az éjjelt, 13 hónaposan önmaga elválasztotta magát a ciciről, amit akkor én is későinek tartottam, de nem avatkoztam bele. Sosem kéreckedett közénk, nem aludtam Vele egy ágyban...minden másképp volt. Aztán persze 8 éven át "osztottam az észt". És akkor megszületett a fiunk, aki nemcsak nemében, de lelkében és tulajdonságaiban is ég és föld a lányunkhoz képest. Nem váltak be Nála azok a praktikák mint az elsőnél, sokkal érzékenyebb, lelkisebb, bújósabb. Minden másként van. Ekkor jöttem rá és szégyelltem el magam, hogy sokszor túl okos akartam lenni és végül a saját gyermekem cáfol rám és az elveimre.
A lányomat 2,5 évesen bevittem bölcsibe, ahogy belépett az ajtón, örömsikolyokat hallatott, akkor kimentem az ajtón és csak este telefonáltak a gondozók, hogy mehetek érte mert mindjárt zárnak...akkor az én lányom még mindig nem akart hazajönni, annyira élvezte, hogy minden az Ő mérete és hogy csak Vele egykorúak vannak. Imádta.
A fiam ellenben még a csúszdára sem hajlandó felmászni, ha akár egy gyerek is rajta van. Inkább hazajön. Ekkora különbség van köztük.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


hazaert a ferjem, es kerdezte, mirol megy a forum. mondtam a szopizos temat. erre o: hat, en megertem, en ha tehetnem, egesz eletemben a cicin lognek :):)

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem a tegnapi aggodalmamat a labor vizsgálatokkal kapcsolatban megoldottam, mert ma elmentem a háziorvoshoz és irattam vele beutalót, meg kiirattam magam táppénzre, hogy kicsit pihenhessek.
A védőnő dologról viszont nem mondott még senki semmit? Lehet, hogy el leszek késve?
tedorka
 
 


Tedorka nem leszel biztosan elkésve, hiszen ha olvastad mai beírásomat, én is csak jövő héten megyek, pedig akkor már a 11. hétben leszek. Az én orvosom annyit mondott, hogy mire a 12 hetes vizsgálatok lesznek, legyen könyvem.

Üdv. Gabi
Vendég
 


Sziasztok!
Én úgy tudom, hogy jó mielőbb elmenni a védőnőhöz. Nem mintha annyira kihagyhatatlan lenne a találkozás, de ő állítja ki a kiskönyvet, amit jó, ha magunknál tartunk mindig, ha valami utcai rosszullét, vagy bármi van, bárki láthassa, hogy kismamával van dolga. Még így az elején, azért ez nem látszik ugye. Illetve egy orvo is látja, milyen gyógyszert szedsz, ha szedsz, milyen jellemzői vannak a terhességnek. Így én amint megkaptam hozzá a beutalót, fel is kerestem. 12 hetesen kell újra mennem hozzá. Szerintem más jelentősége nem igen van, max. az orvosok nem szerenek sok adminisztrációs munkát egyszerre bepótolni (a laboreredmények feltüntetésére gondolok).

Én ma voltam a toxoplasma vizsgálatom eredményéért. Hát félöröm van csak: toxoplasma gondii IgM negatív, így friss fertőzésém nincs, viszont toxoplasma gondii IgG szintén negatív, így soha nem is volt ilyen nyavalyám. Ennek nem örülök, mert van egy macskánk. A dokim is azt mondta, hogy az 5 év alatt már tuti átestem rajta, nem kell ezen aggódni, erre tessék. Valaki jár hasonló cipőben? Pumipumi tudom, hogy neked is negatív lett. Neked van háziállatod? Azt tudjátok, hogy milyen gyakran ellenőrzik a terhesség alatt a friss fertőzés megjenését?
Vendég
 


Értem, de a védőnőhöz bekopogok, hogy helló, én vagyok és ezt szeretném, vagy valaki beutal hozzá? Egyáltalán honnan tudjam, hogy hova és kihez kell mennem?
tedorka
 
 


O'hara!nekem nincs haziallatom. van egy kiskutyank, de az kint van a kertben, meg egyebkent sem ugyanaz, mint a macsek. nagyon sokan vannak a te helyzetedben, korultekintonek kell lenned, es kesz. En elovigyazatossagbol meg sem erintem a kutyat, a foldet, nyers dolgokat csak gumikesztyuben, amit nyersen eszek azt surolom, es persze egy csomo dolgot nem ehetek ez miatt. De amugy nem kell tullihegni, szerintem ha ovatos vagy a civaval, nem lehet gond. Csak ne puszilgasd, alaposan moss kezet, es vigyazz, ha vannak nyilt sebeid, vagy nehogy orron, szemen keresztul bejusson a baci. Nekem holnap lesz meg az ismetelt vizsgalat eredmenye, csinaltattam, mert mikor meg nem tudtam a negativ toxorol, ettem veres hust, nyers halat, kozzarellat...Egyebkent innen kezdve lehet, hogy nem csinaltatom, mert tenyleg odafogyelek, de egyebkent azt ajanljak, hogy havonta erdemes ismetelni. Azert is, mert havonta ugyis van vervetel, ugyhogy ez kepezheti annak reszet. Nekem az orvos nem irt beutalot, de en kertem....szoval ha o nem is mondja, szerintem kerd, mert semmibe nem kerul, es ha esetleg elkapod a cicadtol, rogton megtudod legalabb.

Kép
pumipumi
 
 


tedorka menj be az gyermekorvosi rendelőbe és a címed alapján meg fogják mondani, hogy melyik védőnőhöz tartozol. Esetleg, ha az utcátokban ismersz kismamát, akkor tőle meg tudod kérdezni, mert általában megvan, hogy melyik utca kihez tartozik.

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Tedorka! Nekem a nődokim adott beutalót. Az nem volt rajta, hogy hová kell mennem,de a kerületi, ha jól emlékszem védőnőszolgálatot felhívtam, és ott megmondták, hogy a lakhelyem szerint hova kell menni. De ez egybeesik a gyermekorvosi rendelővel is, így az is egy jó módszer, amit endaaj írt. Az fontos, hogy a tartózkodási helyed szerinti védőnőhöz mehetsz csak. Nem tudom, hogy ez máshol hogy van, de nem lehet, hogy csak beutalóval lehet menni?
Vendég
 


Hali!
Védőnéni: én anno felhívtam telefonon a védőnőket, megkérdezték, melyik utcában lakom, majd megmondták, hogy kit keressek, és milyen számon. Aztán vele egyeztettem egy időpotot.
Toxoplazmózis: nekünk 13éves a kutyánk, 4évig panelben laktunk vele, és eddig nem volt bajom. Úgy emlékszem, trimeszterenként szűrték. Macskuszoknál ha jól tudom, ajánlják, hogy az almot ne a kismama takarítsa, és minden simogatás után természetesen kézmosás- de sajnos nem vagyok nagyon kompetens ebben.
Egy gyermekes anyukák: én is az vagyok, és be kell valljam, valóban nem tudok mindent. :shock: De a több gyermek sem garancia arra, hogy a sokadikat jól neveled... A két év szopi nekem is kicsit soknak tűnik, hiszen ennyi idősen már verbálisan és egyéb eszközökkel is kéne tudnom éreztetni a gyerekkel, hogy mennyire szeretem. (Elvégre a szobatisztaságot is bevezetem a gyereknél, pedig neki lehet, hogy igénye lenne 7 évesen is inkább pelust hordani.)
Mindemellett valóban nem lehet eldönteni, ki gondolkodik helyesen, ezt már csak akkor látjuk, hogy jól csináltuk, ha a gyermekünk felnőtt lesz, és boldog családi életet él.
Ezt Pókica ne vedd személyed elleni támadásnak, egyszerűen csak ugyanúgy véleményt formálok, ahogy te teszed. Attól még másban egyetérthetünk, és biztos lesz sok dolog, amiben hallgatok majd a te tapasztalataidra. :)

macianyu
 
 


Sziasztok!

Voltam délután orvosnál. Nagyon rendes volt, még fizetnem sem kellett a vizsgálatért :)
A lényeg, hogy megúsztam a műszeres befejezést, nincs vér, az UH-n sem látott semmilyen elváltozást, ami indokolná a műtétet.
2 hét múlva kell mennem megint, hogy lássuk hol tart a ciklusom.
Várnunk nem kell a próbálkozással, csak annyit kért, hogy ebben a 2 hétben ne adjunk bele apait-anyait.
Lányok, teljesen megkönnyebbültem. Egész nap a béka segge alatt voltam 2 méterrel, de a vizsgálat után tök jó kedvűen jöttem már haza (már amennyire a helyzet engedi).


Hasfájásra szedjetek Magne B6-ot!

Tulipános

Hol csináltad azt a képet?

málna2162
 
 


Málna! Az nagyon jó, hogy nem kell műszeresen befejezni, ennek örülni kell. meglátod hamar sikerülni fog a következő, nekem is azt mondta a dokim, hogy vetélés után sokkal fogékonyabb a méh, mivel már rákészült a terhességre.

macianyu! Én sem azt mondom, hogy a sokadikat jól neveled azért mert Ő már a sokadik. Ez hülyeség.
Én csak annyit írtam, hogy minden gyerek teljesen más, más nevelési módszereket kell alkalmazni, máshogyan kell célt elérni.
A szobatisztaság pedig ugyanúgy mint a szopás abbahagyása a mentális érettséghez kötődik. Van gyerek aki már egy évesen szobatiszta, mert már megérett rá, viszont van olyan is, aki 3 évesen lesz az. Egyik sem kóros, csupán a gyermek akkor érte el azt a szintet, ami képessé teszi rá. Tehát a példád ilyen értelemben tökéletes volt.
Ezért nem szopik és nem hord pelenkát egyik 7 éves gyermek sem.

Pumipumi! A férjem is nevetett már a dolgon, hogy a gyerek milyen jól csinálja, majd ciciről "megy" cicire! :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Málna : hát ez jó hír!Sajnos már nem tudom melyik oldalon csináltam,de ha megtalálom akkor elküldöm neked privibe! :)
tedorka : nekem eddig a két gyerekre kb...:5 védőnőm volt a sok költözés miatt!A lényeg : nem kell beutaló hozzá,egyszerűen csak fel kell hívni a háziorvosod és ő megmondja hol van ,vagy kit hívj!Nem érdemes csak úgy odamenni mert ezek nem mindig vannak bent,általában 1héten egyszer vagy kétszer csak!

Szotatás téma: Én azt gondolom,hogy minden anya a saját gyermekénél érzi,hogy mikor és meddig jó szoptatni!Én csak azokat a hülye amerikaiakat tartom betegnek akik a 7 éves gyermekeiket is szoptatják!Szerintem 3 éves koráig teljesen oké a szoptatás.Nekem első fiam 8hónapos koráig szopizott a második pedig csak 4hónapos koráig(sajnos elment a tejem).Az első fiamnál az allergiám miatt hagytam abba mert nem bírtam gyógyszer nélkül....amúgy lehet,hogy én is szopiztattam volna még vagy fél évet!Szóval minden anya tudja,hogy a saját gyermekének mi a legjobb!Csak figyelni kell a belső hangra..vagy anyai ösztönre! :D
Vendég
 


Jó reggelt! :) Hogy vagytok ma lányok?

Bogi! nagyon eltüntél!!! Hogy vagytok??

Málna! Sok sikert a babyhez, remélem minnél hamarabb jössz a jó hírrel!

Valaki esetleg megy dokihoz? Mostanában senki akiért lehet izgulni???

Én hétffőn megyek, már nagyon várom, kiváncsi vagyok mekkora a lurkó?? :)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: