Új privát üzeneted érkezett!

Babakocsi:
brendon csak akkor jó, ha egymás elötti akarsz.
Nekem egymás mellettiből nem igazán tudtak mutatni, sőt az eladó tanácsolta, hogy máshol érdeklődjek.
A neten minden típust meg lehet találni.

Most mondta be a híradó, hogy meghalt egy kismama a műtét után - miután ikrei születtek.

Mást mondanak az orvosok és férj...

Nagyon durva!

t-pk
 
 


Nyulasz: igen néhanapján benézek ide is :lol:

AFP: nálunk a dokit nem igazán érdekelte 8)

PIC: hát tényleg nagy élmény volt csaszis sebbel a két kórterem+női klinika és gyerekklinika között ingázni :? Kingát hamarabb vitték át a másik kórházba véletlenül pont akkor mentünk látogatni :shock: így nem kellett infarktust kapnom az üres inkubátor miatt. Pepe pár nap múlva ment utána, mikor mentünk látogatni akkor mondták hogy várják a mentőt ami elviszi. :shock: Én már otthon, fejegettem, aztán mentünk a lányokat látogatni ide-oda. Haza két nap különbséggel vittük őket. Újszegeden már végig egymás mellett voltak, sőt ezt már akkor mondták hogy összeteszik őket mikor még csak Kinga volt ott. Amikor Kingát hazavittük előtte mondták hogy nem muszáj, bevárhatjuk Pepét, de őt nem tudják mikor jöhet haza. Én egy percig se gondolkoztam, mondtam hogy csomagolják, így őt hazavittük 1 hónap után :roll: Aztán délelőtt Pepével voltam a klinikán, győzködtem hogy haladjon a hízással, du otthon Kingával. 3 nap múlva együtt voltunk mindannyian :P

Több rémséget nem mesélek, mert mindent elfeledtetnek ezek a kis lurkók, rájuk nézek és már nem is emlékezek semmire (ez mondjuk annak is betudható, hogy ikres anyaként kicsit szétszórtabb lettem, mint azelőtt voltam :lol: :lol: :lol: ) és imádtam várandósnak lenni :P
davandi
 
 


én is hallottam erről a halálesetről, de direkt nem akartam írni, én mindig paráztam a terhesség alatt ha ilyet halottam :?

Na mostmár eldugulok, majd néha azért figyelek :wink:
davandi
 
 

 
 

Hát lányok, nem nyugodtam meg. Most már azon a szinten vagyok hogy lehet jobb lenne új kórházat keresni? Lehet hogy kikérem a Hajdú doktornő véleményét, mert benne bízok.

Ti hol szültetek? Mi vidékiek vagyunk, de az M3 átszeli a falunkat, úgyhogy azon könnyen bejutunk Pestre. Első lánykámat a Szabolcs utcai kórházban szültem Hajdú doktornő keze alatt. Talán érdemes lenne keresni valakit a Máv kórházban? Csak mert úgy tudom, hogy ott van PIC, és aránylag az is megközelíthető az M3-ról!

devandi: akkor te is olyan kórházban szültél, ahol nem volt PIC és a gyerekeket átvitték egy másik kórházba??? Bocs ha értetlenkedek, de kissé lassú a felfogásom, vagy inkább megerősítésre várok. Nem semmi kálvária lehetett.

A halálesetről én is hallottam. Igazán ezért is aggaszt az egész szülés, mert sehogy nem érzem magamat biztonságban! Karácsonykor, ha sikerül a babákat a 37. hétig bent tartani, vajon lesz egyáltalán olyan orvos aki oda figyel rendesen ránk? Lesz olyan gyerekorvos, aki normálisan vigyáz a babákra ha koraszülöttként a kórházban lesznek???
GYűlölöm ezt az agyonhajszolt világot :cry:

twinsmomma: De neked ugye kétpetéjűek a babák? Csak mert annak látom az uh fotó alapján! Úgy látom már nekem is műkszik a vonalzóm, úgyhogy nem csináltam nagy galibát :) Ja és én is lementettem vonalzónak, de nem a topicot nyitja meg, hanem a listákat, amiből mindig ki kell keresnem ezt. Nem is értem.

vovanda + tp-k: én jobban egymás melletti babakocsira vágyok. Láttam már használtat elég jól kinézőt, de hát a használttal vigyázni kell. Még légzésfigyelőt is be kell újítanunk.

Kata
labkat
 
 


Labkat!
Sajnos sok kórházban (így Szegeden is, ahol Davandi szült) más épületben van a szülészet, másikban a PIC és egy harmadik helyen az a részleg, ahol azok a babák vannak, akiknek már "csak" hízniuk kell. Ezért a sok hurcolás.
Én Nyíregyházán szültem, ott egy épület a szülészet és egy másik a gyerekosztály, ahol a PIC van. Minket viszont onnan már nem költöztettek, amikor kikerültek a babák inkuból, egy folyosóval kerültünk arrébb.

Légzésfigyelő: szerintem mire te szülsz, az enyém eladó lesz.... :wink:

Babakocsi: ikresek.hu-n van fent elég sok. Meg tudok egy egymás melletti Pierre Cardint, az ikresek.hu-n az is fent van.
vovanda
 
 


Ikresek.hu-n nagyon sok infot össze tudsz szedni a babakocsikról - vélemények, kinek melyik jött be és miért. + eladók is vannak.

Én az Istvánban fogok szülni, mert a dokimhoz ragaszkodom. Ott sincs PIC, de az út másik felén van a Sote(ha jól emlékszem) és ott már van.
Dehát úgysem szülünk a 36 hét elött és akkor már nem lesznek koraszülöttek.

t-pk
 
 


Néztem a kórház összehasonlító oldalt, és ott írták, hogy 30 percre van onnan a PIC, tehát ezért gondolom, hogy valahová Pestre hozzák fel. Mondjuk hogy az M0-ás már meg van, elég könnyű bejutni Pestre, és a mentőkocsikat is előre engedik azért az emberek.
Azért remélem erre nem lesz szükség, mert szép nagyok és érettek lesznek a babák!

Köszönöm a tippet a babakocsira vonatkozólag.

vovanda: még légzésfigyelőt is próbálok szerezni. Igazán egy bizonyos fajtát szeretnék, mert nekem Angle Care van, még kaptuk a cégtől ajándékba az első babához, és ezt bébiőr is egyben. Ezért szeretnék egy csak légzésfigyelős ilyet. Egy barátnőmnek van, de nem tudom, hogy kölcsön adja e. De majd beszéljünk róla november környékén :) Köszönöm a segítséget.

Kata
labkat
 
 


T-pk!
Betöltött 37. hét vagy 2500 gramm alatt korának minősül. Velem egyébként maradhattak volna a szülészeten, ha nincs a fertőzés. Arra antibigyó kellett, meg Dani egyszer leszürkült. Úgyhogy vitték őket.

Labkat!
Ha korák, 30 perc baromi sok... Ráadásul ha szülés után tudják vinni őket, akkor te az egyik kórházban, babák a másikban. Én azt alig bírtam elviselni, hogy másik épületbe vitték őket, és addig gyilkoltam a dokit, míg a 3. napon ki nem szedte a varrataimat és át nem engedett hozzájuk. Persze a szülésznőm naponta telefonált, hogy jól vagyok -e...
vovanda
 
 


Szóval az egyik feltételnek elég megfelelni :)

Akkor felhízlalom őket, és remélem 2500g felettiek lesznek.

Kata
labkat
 
 


Labkat, én az egész terhességem szinte végig feküdtem, mégis korábban kibújtak a csajok. Bár én elég vékonydongájú vagyok, valszínű nem volt már helyük odabenn. A végén már nem egy, hanem két pukli volt a hasam, annyira kinyomódott a két kis testecske. Aztán meg hallottam olyat is, aki végig rohangálta, mégis 38. hétig húzta a babáival.

A babakocsival az a tapasztalatom, mert nekem egymás melletti van, (kb.90-95cm széles, de majd megmérem), hogy ezek a kópék már most püfölik egymást álmukban, pedig még csak 3 hónaposak leszünk, szóval nem nagyok. És mégis, ébresztgetik egymást. Mindemellett nagyon mulatságos mozinak is felfogható :lol:

Andi, Pillácskák, de édes! Ráadásul illik is rájuk, mert imáim meghallgattattak, és mindkét lányom örökölte a seprű hosszú, visszapöndörödő szempilláimat :roll: :oops:

A PIC-cel nekem is szerencsém volt, mert nálunk is van, így a lányok a 3.-on én meg a 2.-on voltam ugynabban az épületben. A nővérkékkel jóban voltam, mivel már korábban bekerültem, mint a lányok érkezése, így megkérték a dokit, hogy csak akkor küldjenek anyaszállásra, ha már kell az ágyam. Így 1 hét után költöztem csak, de akkor is csupán egy folyosóval odébb. Aztán míg a babók ki nem jöhettek nappal az anyaszállásról mentem etetni, éjjel meg hazajöttem apához feltöltődni törődéssel. Kérdeztem, külön is hazajöhetnének-e, azt mondták, én döntöm el, de akkor tényleg megörültem volna az ingázásba. Így bevártuk Mírát, és csupán pár nappal kellett tovább maradnunk. Nekem így volt kényelmes.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Jesszus Csajok!
Ne ijesszétek már halálra szegény Katát! :roll:
Még én is beparáznék ennyitől,pedig én elég laza vagyok ilyen téren! :shock:

Kata!
Nyugi!Nem kell betenni a fejedbe a legrosszabbakat,mert akkor tényleg az lesz!Szültél már kétszer is,tudja a tested,hogy mit kell csinálni!És nem vagy beteg most sem,csak 2 baba van a hasadba és kész!Kicsit több odafigyelés és pihenés!NO PARA!

binyek
 
 


Binyek!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


binyek: Téged az Isten küldött! Köszönöm a kedves szavakat! Két napja annyira parázok, hogy fáj a hasam is tőle, meg picsoghatnékom támadt. Teljesen elbizonytalanodtam mindenben és épp most dumáltam ki az egészet az anyukámnak. Már mindenkit zaklattam a problémáimmal, és tényleg teljesen feszült is lettem.
Nagyon köszönöm, tényleg a kedves szavakat és a biztatást!

Az előbb amúgy felhívtam egy szülésznőt, aki a férjemék ismerőse, és ott dolgozik, ahol szülni fogok. Azt mondta, hogy ne gondoljak rosszakra, és nem lesz semmi baj! Megnyugtatott, hogy nagyon jók ott a gyerekorvosok, több neonatológus is van ott és csak akkor viszik el a babákat, ha valami gond lenne velük a koraszülött mentővel! De nem lesz velük gond, tényleg! Tudom, hogy Isten vigyáz ránk!

Még egyszer köszi binyek, most végre megnyugodtam, és a hasam is kezd nem fájni :)

Kata
labkat
 
 


Kata: én nem akartam elvenni a kedved semmitől :? azért írtam hogy van ilyen is és jó tudni róla, de pozitívan kell hozzáálni a dolgokhoz. Agyban nagyon sokmindent el lehet dönteni :wink: nekem nem jött össze sajnos :? de szülés után meg akkora akaraterővel fogsz rendelkezni, hogy minden falon átjutsz majd :)
Karácsony miatt meg ne aggódj én azt figyeltem meg hogy a PICen is meg utána is hihetetlen módon nagyon odafigyelnek, odateszik magukat még ebben a ........ világban is. Nem lesz semmi gond. Ha meg véletlen úgy alakulna hogy mentőzniük kéne, ott is profi csapat van én velük is beszéltem és nálunk még a sofőr is beszélt a babákhoz mikor a pólyában vitték őket. Imádják a gyerekeket meg a munkájukat. HIDD EL MINDEN RENDBEN LESZ!!! Nálunk döcögősen indult, de ezt ma már senki meg nem mondaná 8)

Babakocsi: nekünk egymás melletti van, hát néha nem hagyják egymást aludni, de szerintem már nem sokáig babakocsizunk, eleinte meg nekünk bevált :P
davandi
 
 


mostmár inkább lelépek innen, nem akarom az állóvizet felkavarni :?
További jó babavárást meg nevelgetést :!:
davandi
 
 


Sziasztok!
Véletlenül keveredtem ide eddig, nem figyeltem fel erre a topikra
szóval én is ikreket várok és ez a PIC téma engem is érdekel főleg hogy bemutatták a tv-ben őket milyen ramaty állapotban vannak
+ ez a haláleset nagyon durva

eddig nekem is ugy van hogy az Istvánban szülök a doki miatt (Horváth Tamás)
de eredetileg meg a baross utcán szerettem volna, hogy elkerüljem a fent írtakat

De ezalatt a 13 hét alatt nem sikerült eldöntenem mi a fontosabb az orvos vagy a kórház

Lehet hogy hülye kérdés :oops: de az ikresek mindig császárosok?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Nekem az orvos fontosabb volt és az Istvántól 5 perc a másik kórház, ahol van PIC. De úgysem lesz rá szükség!

Lehet természetesen is szülni ikreket. Én így tervezem. De ez is kórház függő, nálunk Veszprémben pl: császározzák az ikres mamikat.

Sokan szülnek egyébként, elvileg az a fontos, hogy az A baba fejvégű legyen.

t-pk
 
 


Móni, üdv itt! :D Lélekben én császárra készülök (mondjuk én sokminden miatt számítok "veszélyeztetettnek", meg a dokik is nagyobb eséllyel választják a császárt az ikreseknél, mint a nem ikreseknél), de azért kis reménysugarat még hagyok a természetes szülésnek! :wink: Most is hallottam egy ikres kismamáról, aki első babáit szülte, 2 óra hossza alatt kint volt mindkettő és ráadásul gátvédelemmel! :shock: :D Te hány éves vagy? Első babáid? Spontán ikrek vagy lombik?

Amúgy sztem a kórház is fontos meg a doki is.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok
Gratulálok én is minden kismaminak,a világ egyik legnagyobb csodájának vagytok részesei,fantasztikus ikres maminak lenni!Igaz csajok?(Binyek,Davandi,Vanda,Banika stb.)
Én is olvaslak benneteket már kezdetektől fogva,de nem akartam "betolakodni",viszont a mostani téma miatt úgy döntöttem,én is leírom a tapasztalataimat.Ha nem gond :oops:

Ne aggódjatok,minden rendben lesz,mindenki ismeri,sőt ti ismeritek a legjobban a saját testeteket,figyelni kell a jelzésekre és akkor tényleg nem lesz gond és persze valóban,el is kell ezt hinni. :wink:
Az én lányaim a 35.hétre születtek.Először Kalocsára jártam dokihoz,aki a 24.héten közölte,hogy 2 hét múlva be kell feküdnöm,és csak a csajokkal engednek haza.Na,ekkor váltottam dokit.Nem tudott velem mit kezdeni és nem bántam meg a váltást.Szóval,ha valaki bizonytalan,ne féljetek dokit váltani.Az ember a pénzéért oda megy,ahova akar.Ha nem bíztok a dokiban/kórházban,váltani kell.És mindkettő fontos,de szerintem a doki az elsődleges.Bár érdemes azt is megérdeklődni,hogy pl. ha szabin van,bejön-e a szülésre,vagy átpasszol az ügyeletesnek.
Én végül Kecskeméten szültem,császárral,spontán beindult a szülés,vajúdtam is majdnem 4 órát.És "A" baba fejvégű volt,mégis császár lett a vége,mert "B" babám haránt feküdt.De rengetegen szülnek simán ikreket,szóval nyugi,fel kell készülni mind2-re,hogy ne érjen váratlanul a dolog.
Kecskeméten van PIC osztály,de amikor én szültem,annyi koraszülött volt,hogy az én kislányaimnak már nem volt hely,ezért őket elszállították Pestre,a Gyermekklinikára a Bókay utcába.Akkor borzasztó nehéz volt,mert 5 napig nem is láttam őket,de utólag nem bánom,mert a legjobb kezekben voltak és biztosan állíthatom,hogy ez a kórház maximálisan fel van készülve és szerelve az ilyen csöppségek fogadására/ápolásásra.
Szóval továbbra is csak azt tudom mondani,hogy nyugi,minden rendben lesz és ne aggódjatok -na jó,én is állandóan aggódtam :roll: -élvezzétek ki ennek a csodának minden egyes másodpercét :wink:

Ja,a csajok 1950 és 1970g-mal születtek,42 és 43 cm-rel és hála az égnek,teljesen egészségesek.
Az első egy évünk,ha valakit érdekel.
http://www.youtube.com/watch?v=eu0W1IMqC3E

És bocsi,hogy sok voltam :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Láttam, hogy szóba került az István kórház. Az én ikreim is ott születtek, mert én is az orvosomhoz ragaszkodtam elsősorban, nagylányom is nála született. Mi abban maradtunk, hogy ha a 35. hét előtt indul be a szülés, akkor a kórház nem tud fogadni, és eleve a klinikára kell mennünk, még pocakosan. Végül 37+0-n születtek a kicsik, 2660 és 3230 grammal és 51 és 54 centivel.

Pont velem egyidőben szült egy másik ikres anyuka is, csak neki természetes szülése volt, szóval nem ritka ez sem. Nálunk sajnos szinte szóba sem került, mert mindkét gegszter haránt feküdt :?

Szép napot!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


én 32 éves vagyok első babák 2 méhenkívüli után, és spontán :D
vagyis, elég volt egy telefon, bejelentkezni a János Kh. meddőségibe, 2 hónapot vártunk az első találkozásra, és végül a megbeszélt időpont előtt 1 héttel lett pozitív a teszt :D
előtte 1 évig próbálkoztunk

Amúgy egy csomó dolgot nem tudok az ikerterhességgel kapcsolatban pl hogy lehet-e dolgozni vagy tornázni vagy úszni vele, vagy feküdni kell-e persze ez biztos egyénfüggő,
az én dokim valahogy mond is valamit meg nem is, a védőnő detto

Még egy kérdés lenne :
az AFP eredménynél ikresekre van külön medián mom érték vagy nem is nézik az AFP eredményt az orvosok, csak az UH számít

vagy valami más vizsgálatot érdemes megcsináltatni? integrált tesztet vagy ilyesmit?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Reunion
Üdv itt :lol: :lol: :lol:
Én semmilyen vérvételes tesztet nem csináltattam meg.
Én még dolgozom, járok kismama-tornára, úszni.
Az első megdöbbenés után, hogy ikreim lesznek, elhatároztam, hogy nem fogok kétségbeesni... ha a természet így döntött, akkor kihordom, megszülöm a gyerekeimet... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Labkat
Vegyes párosom van, Lucas és Sophia :lol: :wink:
Vendég
 


Ikres anyukák,köszi,hogy leírjátok ezeket :D

Móni,üdv itt,és gratulálok :D hááát,nem semmi lehetett,hogy egy héttel a bmc elött beköszöntek az ikrek :lol:

AFP-t nem érdemes,és én más vérvételest sem csináltammeg,mert úgy tudom ezek az arányszámok mindig egy babára vonatkoznak,így ikreknél vagy jó lesz az eredmény,vagy nem.Genetikai uhu volt csak,ott jól körbenézték őket.

Engem a dokim nem engedett tornázni,az úszást nem kérdeztem,mert se uszodába,se tóba nem mertem volna bemenni,féltem a fertőzéstől(pedig imádok úszni,és ebben az időben pláne jól esne)de feküdni sem feküdtem.Viszont félidőtől már sok pihit javasolt,és ahogy telt az idő,egyre több pihit.Most már elvileg feküdnöm kéne,mert már csak 2100 az értékem,de van még dolog itthon bőven a babák érkezésééig,így csak akkor fekszem,amikor tényleg elfáradtam.
Vendég
 


Labkat!
Én sem akartam rád ijeszteni. De sajnos ikreknél ezek a dolgok is benne vannak a kalapban...

Amúgy szerintem fontos az orvos, de fontos a kórház szemlélete is. Főleg ikrekkel fontos annak utánanézni, hogy mennyi segítségre számíthattok. Gondolok itt szoptatásra, babák ellátására.

Móni!
Üdv itt! Nekem a dokim az AFP eredményből csak a kockázatbecslést nézte, a többi úgyis magas, meg csináltunk kombinált tesztet a 12. héten, akkor abban a kórházban, ahol szültem, ingyen volt.
Szülés: alapból spontánra készültünk, kb. 2 óra lett volna hátra, amikor Dani tachycard lett.
Általában véve ikreknél gyakoribb a császár, de nem kizárt a spontán szülés sem, ez is olyasmi, amit a dokival kell előretisztázni, hogy mit szeretnél. Nekem feküdni max. akkor volt esélyem, amikor a nagy oviban volt. Kórházban fekvést udvariasan felajánlották, én udvariasan nemet mondtam ésezzel le volt zárva. :lol: Ez is doki meg kórházfüggő. Rám nagyon odafigyeltek, igaz, az első gyerkőc is itt született.
Ja, és nekem a szülésznőm volt órisi segítség. Mivel elég gyakran rendeltek be UHra, a 30. héttől NST-re, ezeket mindig ő szervezte. Meg egyáltalán: végig mellettem volt, segített. A nagynál ő segített szoptatni, meg nem is sorolom.
vovanda
 
 


sziasztok

Lányok mégegy tanácsot szeretnék!

Nekem holnapra van egy időpontom a sote I-re genetikai tanácsadásra de nagyon nem tudom hogy elmenjek-e, mert félek hogy csak felesleges álmatlan éjszakákat okoznak
vagyis nem tudom mi van egy ilyen tanácsadáson viszont azért a kíváncsiság hajt hogy csak beszélgetés vagy vizsgálat is van?

Valaki volt?

A lényeg: azért küldtek mert epilepsziás vagyok, de éppen ezért a férjemmel ugy döntöttünk, hogy minden genetikai UH-ot 2X csináltatunk meg több szem többet lát alapon, és szombaton megyünk a második 12 hetes UH-ra a bolgárkerék utcába a Belics Zorán dokihoz ami ugye fizetős

Igy valamelyik felesleges nem? szerintetek?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Én úgy látszik kivétel vagyok. Én minden lehetséges vizsgálatot megcsináltattam: kombinált, integrált, AFP + uh-ák.

Ha valamelyikkel gond lett volna, akkor utána jártam volna, hogy mi okozza. Figyelembe veszik a számításoknál, hogy ikrek. Kivéve az AFP, de ha ott nagyon más lett volna az eredmény, akkor is utánajárok, hogy miért.

t-pk
 
 


Timi!!! Nem jött még meg a babakocsi????? Amúgy is, hova lettél??? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Móni!
Szerintem nyugodtan menj el. Én nem voltam, de tudtommal első körben beszélgetés van, elmondják, mi az esélye, hogy a babák öröklik a betegséget. Ha jól sejtem, akkor valószínűleg amniocentézist vagy chorionbiopsziát fognak javasolni, az már a ti döntésetek, hogy vállaljátok -e a vizsgálatot. Ja, és a csajok itt is meg más fórumokon is istenítik Dr. Hajdú krisztinát, ő az Istenhegyi géndiagnosztikán dolgozik.
A kombinált meg integrált tesztnél nekem még azt is figyelembe vették, hogy lombikbabák.
vovanda
 
 


Vanda, azt milyen módon vették figyelembe ezeknél a teszteknél, hogy lombikbabák?? :roll: Az AFP-s papíromra nekem is rá volt írva, hogy "gemini", de az nem, hogy lombikbabák... :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Fogalmam sincs, de a vizsgálatkérő lapon ezt is fel kellett tüntetni.
Az meg, hogy AFP-nél ráírták a papírra az ikreket, semmit nem jelent. Nekem annyira nemvették figyalambe, hogy nem küldték ki az eredményt (mert magas lett) hanem be akartak rendelni genetikai tanácsadásra, amikor telefonon érdeklődtem, hogy hol az eredményem. A csaj habogott, hogy de hát ez magas, majd amikor közöltem, hogy ikrek, akkor: jaj, ezt nekem nem írták be a gépbe....
Szóval akit az AFP miatt berendelnek, az jó eséllyel azért van, mert nem figyeltek oda...
vovanda
 
 


Rana: it vagyok, itt vagyok! Csak olvasgattam, nem nagyon tudtam hozzászólni a témához. A babakocsinak híre sincs, ha a csaj igazat mondott, talán jövő héten megjön. :twisted:

Én ma hoztam el az AFP leletem, ami a következő képpen néz ki:
AFP: 38,74 ng/ml
MoM: 1,07
MoM korrigált: 1,22 (0,7-2,5)

És rá van írva nekem is, hogy gemini, de a lombik nincs. Jól olvastam ki a leletből, hogy ahhoz képest, hogy ikrek, teljesen jók az értékek?
Mondjuk én le sem akartam vetetni, de a dokim kérte és gondoltam legyen meg az öröme. Jövő hét csütörtökön megyek genetikai uh-ra Hajdú Krisztinához. :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Na, szaporodnak itt a pocakosok! :lol: :lol: :lol:

Üdv az újaknak! :lol: Kezdek irigykedni a terhességetekre! :wink: Most így visszagondolva olyan jó volt!Mindenki velem foglalkozott,mindenkinek volt egy mosolya és pár jó szava hozzám,még olyanoknak is,akikkel különben sose beszélgettem,csak futó ismerősöm. És mivel az idő ugye mindent megszépít,már elfelejtettem,hogy milyen grizzlymedve érzésem volt az utolsó 3 hónapban és milyen sz@rul aludtam meg hasonlók! :roll:

Én már írtam,hogy dokit és kórházat is cseréltem félidőben.Szerintem először találjátok ki,hogy melyik a megfelelő kórház és utána ott kell megfelelő dokit keresni.De halkan megjegyzem,hogy akinek játszik az is,hogy esetleg mentő viszi be,az készüljön arra is,hogy a mentő oda viszi,ami a legközelebbi kórház!

AFP-vel nem kell foglalkozni!Elavult, hülye vizsgálat!Nyugatabbra már sehol sem csinálják! :roll:

Móni!
Konkrétat senki nem fog neked mondani torna,úszás,stb terén,mert akkor esetleg felelősségre lehet vonni,ha valami nem úgy sül el...De az okosok azt mondják,hogy ha eddig sportoltál,akkor innentől is lehet,csak kisebb intenzitással.Én például spinningre jártam a 4. hónap végéig.Csak akkor már akkora lett a hasam,hogy nem tudtam kényelmesen tekerni.De csak lightosan edzettem!!!Csak jólesés-szinten...Nincs levegőkapkodás,magas pulzus,extra izzadás,stb... :x

binyek
 
 


Timi!
Nekem nincs is korrigált érték a papíron! :shock: Nem értem, ez miért nem egységes mindenütt:
AFP: 1.82
HCG: 3.34
SP1: 1.8
PAPP-A: 3.26

De fogalmam sincs, ezek az értékek mit jelentenek... :roll:
És a te kockázatbecslésed mennyi lett (nyitott velőcs. zár rendell., 21-triszóma, 18-triszóma) ??? Nekem a 21-es elég szar lett, és nem tudom ebbe belekalkulálták-e már, hogy ikrek... :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana: nekem becslések csak a 12. heti vérvételen volt, most csak az volt amit írtam. Nem genetikai laborban voltam, hanem mezei állami laborban ingyér, ha már a doki ragaszkodott a vérszíváshoz. :wink:

A 12. heti kockázatbecslésem:
Down-kór 1:16000
18-as triszómia kevesebb, mint 1:50000
Negatív

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nekem a 21 triszóma bár negatív, de 1:207-hez. :cry:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana: bár itt már sokan leírták, de ikreknél nem kell foglalkozni ezekkel az értékekkel, mert ezek mind egy babára vannak számítva. Én egyiket sem akartam levetetni, de a 12. heti uh-hoz egyből veszik nálunk a kórházban, ha akarom, ha nem. Ha za uh-n rendben találtak mindent akkor az úgy is van!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Kata, ezer bocs, ha riogatónak tűntem volna. Tényleg tuti, hogy minden rendben lesz. És amúgy is, ha két babát kaptál ajándékba, akkor ki is fogja tudni hordani a tested! Fel van rá készülve!

Üdv az Újaknak! Tök jó, hogy ilyen sokan vagyunk már :D

Képzeljétek, nem lakunk nagy városban, de kicsiben sem. Az viszont tök jól esett, hogy mikor a belvárosban sétáltam a lányokkal, mindenki annyira pozitívan állt hozzánk, mindenkinek volt egy jó szava, még a vadidegeneknek is. És annyira megdicsérték a lányokat! Még ha nem is gondolták komolyan, az én szívemnek akkor is olyan jól esett, mert szerintem tényleg gyönyörűek, édesek... :oops: :) Valóban, a terhesség alatt is voltak hasonlóan kellemes megnyilvánulásai az embereknek, de így, a csajokkal fokozottan.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi,az jó.Itt budapesten nem tudom milyenek lesznek az emberek ha látják a babákat,de így pocakosan pont leszarják,se a dokinál,se a postán,se a gyógyszertárban senkinek eszébe nem jutna előreengedni,de azért jól megbámulnak.Még szerencse,hogy nem tömegközlekedek,mert gondolom ott sem jobb a helyzet.
A vonalzód meg csináld meg,mert nem tudjuk követni,mennyi idősek a csajok.

kismamik,nektek szokott a háziorvos valamit nézni,vagy a kiskönvbe írni?
Vendég
 


Nyuszi!!
Hülye kérdések tömkelegére készülj fel. Jobb napokon röhögök rajtuk, a rosszabbakon felkapom a vizet.
Alap:
1. Ikrek? (nem, kölcsönkértük a szomszédét is)
2. Császár volt vagy spontán?
3. Lombikbabák?
4. Szoptatsz még?
5. Miért nem?
Szóval az emberek nem ismerik a magánszféra fogalmát. Extra: tapogatni a gyereket...
vovanda
 
 


Vanda,hát nem is tudom,most sírjak vagy nevessek :shock:

Azt már megszoktam,hogy megkérdezik,hogy spontán-e vagy lombik...erre annyit szoktam mondani,kaptunk egy kis orvosi segítséget...aztán már nem kérdeznek tovább,hogy inszem-e,vagy csak egy kis clostys rásegítés...de tényleg tapintatlanok,még közelebbi ismerős hagyján,de amikor a boltban a pénztáros kérdezi :evil: mögöttem meg mindenki a válaszomra vár :o
Vendég
 


gyerektapi :twisted:
Vendég
 


Sziasztok!

Engem is mindig megnéznek!
Én tömegezek Pesten és szerencsém van mert eddig mindig átadták a helyet. :) Sőt volt, hogy boltban is előre engedtek, mondjuk én sokszor a nagy fiammal közlekedem (lehet hogy ez már dupla kiváltságokkal jár)

Tőlem mindig azt kérdezik, mikor kiderül, hogy spontán, hogy volt e a családba. Mikor megmondom, hogy nem, akkor pedig csodálkoznak nagyon, akkor meg hát hogy is van ez???
Most tudtam meg, hogy az egypetéjűek nem is örökletes dolog.... így most már meg lesz a válaszom, ha valaki még kíváncsiskodik.

Én attól megyek még a falnak, ha a pocakomat simogatják :twisted: :twisted: UTÁLOM!!!!

Ha megszületnek a fiúk én tervezem, hogy a babakocsira kiírom, hogy igen, ikrek, fiúk és spontán fogantak. :lol:

Nyulasz!
Már betöltötted a 34. hetet??? Aztaaaaaaaaaaa! Gratulálok!
(Nekem ez a kitűzött minimum)
Kész vagy mindennel?
Hogy érzed magad?

Tünde

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Amikor én mondom, hogy ikrek, mindjárt az az első kérdés az utolsó idegentől is, hogy spontán, vagy???????? És a többség ki nem mondaná! Én ilyenkor mosolyogva visszakérdezek "Vagy?????" és nézek kerek szemekkel. Nagyon zavarba tudnak jönni! :D Nem is kérdezősködnek tovább. Azt én is ki nem állhatom, amikor a pocakomat fogdossák. A babákhoz meg, ha hozzá mernek érni tuti a traumán kötnek ki. Ki nem állhatom, ha tapiznak egy kisbabát idegenek. Már látom, milyen kiállhatatlan anyatigris leszek! :lol:

Nyulasz: én úgy szeretnék már 34 hetes lenni! Irigykedek ám! Na, jó, próbálom élvezni a kismamiságot, de amik mostanában körülöttem történtek, nem nagyon hagyják. :cry: Na, be is indult valamelyik babó. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Manó,3 hete nekem is ezt mondta a dokim,minimum eddig egyben kel lennem.Ma megyek hozzá,biztos megdícsér :D
Ma reggel még vasaltam 12 pelust,meg 2 kifogót,ez volt hátra.Ja,és a csomagolás :oops: már rég be kellett volna,félig már sikerült is,de a hétvégén összekapom magam.

Hehe,én meg amit Vanda írt,azt mondom,hogy elhoztuk a szomszéd gyerekét is :lol:

Timi,nem szabad semmi rosszra gondolni...
Vendég
 


Manó,ja még azt akartam,sokat fájogatok,itt-ott,az éjszakák már nagyon rosszak,fájnak éjjel a lábaim,menni sokat már nem tudok,mert elkezd a hüvelyem nyillalni...de azért megvagyok. :lol:

Három hete nem híztam,ennek örülök,mert már 16 kilónál tartok.Persze ugyanúgy eszem,csak pár napja este 10-kor már nem eszem kenyeret...mennyit számít :shock: ...egyik nap kitaláltam,hogy paprikát hosszú csíkokra vágom,megkenem snidlinges vajkrémmel,ráteszek vagy téliszalámit(tudom azt nem lehetne)vagy tavaszi felvágottat,és paradicsommal azt eszem.És olyan jól esik,nem is terheli meg a gyomrom.Még apa is rákapott,le is ment róla 3 kiló :shock:
Vendég
 


Nyulasz!

Jó ez a paprikás dolog, majd én is kipróbálom. :)
Téli szalámit miért nem lehet enni? :roll:
Most nézem, hogy Te is a Péterfy-ben fogsz szülni??? Én is.
Írnál egy pár szót a kórházról (akár priviben is), mert én még az épületet sem láttam... :oops: :oops: :oops:
Ki az orvosod?

Tünde

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sok múlik azon, hogyan közelítenek. Attól a falnak megyek, amikor bevágnak a babakocsi elé. Az meg megint más, amikor udvariasan megkérdezik, szabad -e megnézni a babákat. De azért vicces, hogy már Balum is kapásból mondja: 1 fiú, 1 lány. Mert ha Réka rózsaszínben, Dani meg kékben van, akkor is megkérdezik.

Manó!
Táblázatba még: szopnak/nem szopnak, császár/sima. :P
vovanda
 
 


Vanda :lol:
Szerencsére eddig még csak pozitív tapasztalataim voltak, de tény, a terhesség alatt sokszor találkoztam a spontán-lombik kérdéssel. Eleinte, mikor még türelmem volt, azt válaszoltam én is, hogy kis segítség volt. Aztán a végére már eldurrant az agyam, kis híján visszakérdeztem, hogy ő a konyhaasztalon, vagy hol csinálta :oops: Na mindegy, mióta a csajok itt boldogítanak, leperegnek az ilyen dolgok rólam.
Pocaktapi??? Úristen! Hát még a nővérem is külön engedélyt kért, nemhogy egy idegennek. Meg vannak az emberek huzatva?

Nyulasz! Gratulálok! Nagggyon ügyes vagy! Csak így tovább! Meglesz az a 37 is! :wink: És ígérem, csinálok vonalzót, de olyat akarok, amin a csajok vannak, de ahhoz meg számtechnikai csőd vagyok. Idővel. :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Drágáim ne parázzatok és főleg ne hallgassatok mások hülyeségeire.A saját megérzéseitekre és a saját testetek,illetve gyerkőceitek jelzéseire figyeljetek. :wink: olyan gyorsan eltelik amíg pocakosok vagytok,élvezzétek ki minden percét.Még ha időnként kényelmetlen,fájdalmas,szenvedős is.
Nem mindenkinek adatik meg hogy ikrei legyenek.
Pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz,még ha néhe vannak rosszak is köztük.Azt hiszem erről mesélhetnék ugye csajok? :wink:
Doki
Én a végletekig ragaszkodtam a sajátomhoz,és ehhez képest egy tök idegen kórházban,tök idegen orvos csinálta a sürgősségi császárom és így is MAXIMÁLIS ELLÁTTÁSBAN VOLT RÉSZEM NEKEM IS ÉS A FIÚKNAK IS.Pedig senkit nem ismertünk,így alakult és kész.Ott volt helyben az újszülött intenzív,nem vitték őket sehova és velem is tök normálisak volta.Mi külön hoztuk őket haza,Marci 10 napot volt Pécsen,Bercus 16-ot
AFP
Értékelhetetlen tulajdonképpen,hisz hiába jó az érték,lehet hogy A magzaté magas,B magzaté alacsony,így átlagolva meg pont jó.100x inkább 1-2-3-......sok alapos uh,engem több orvos is nézett,több gépen is és ez inkább megnyugtatott,hisz mindegyik ember,mindegyiknek lehet rossz napja ....stb.Így több szem többet lát alapon gondolkodtam.
Császár vagy spontán
Nekem szinte végig mindketten fejvégűek voltak,mégis csaszi lett.Mindkettőre kell készülni,hisz sok minden befolyásolhatja.Én sajnos a csaszira nem készültem,nekem hiretlen jött.Amúgy ha A magzat fejvégű B magzat meg faros,akkor még nem biztos a spontán,mert összeakadhatnak :wink:
Pihenés
Én május 5-én dolgoztam még,6-án születtek.Ez nem a követendő példa,de nekem semmi bajom nem volt amiért ne így tettem volna.(1-én még felmásztam Tihanyban az Apátsághoz :oops: )

A lényeg,35+4-re születtek a fiúk 1800 és 2430grammal és semmiben nincsenek elmaradva a koruktól.Sőt.A picasamban meg tudjátok nézni miből lett a cserebogár. :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.17 12:14-kor.
Vendég
 


Törpi,a mamaneten regisztrálj,és ott tudsz képeket is feltenni,mint Vanda,nagyon egyszerű,szájbarágósan leírja mit kell csinálni.

Manó,a kaális babavárókba írtam szerdán,mindjárt átmásolom.Dr.Tűzkő Nándor a dokim.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: