Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Anetto most olvastam az üzidet!Higgy az orvosnak,nem lesz semmi baj!
A szórt sugárzás veszélyes,de a fogászatban nem használnak tudomásom szerint elefánt dózisokat!Szerintem tényleg nyugodj meg!
Persze nem ajánlják terhesség alatt ,de hidd el nem lesz baj!
Már csak azért sem,mert a fejedet érte a sugárzás,csak az lett volna baj,ha közvetlenül a babát éri,de ő védve volt az ólomköpeny miatt is.Ha téged sugárzás ér az nem hat ki a babára,csak ami az ő szöveteit éri!Azonban ha Téged megnyugtat,akkor mindenképp menj csak el! :wink:
Remélem egy picit azért sikerült megnyugtatnom Téged!Szia! :D

KépKépLilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
tímea83
Ajka
 
 


Timi - KÖSZI, hogy ilyen gyorsan írtál. :shock: :D és örülök, hogy megnyugtatót.
Tudom, hogy minden rendben lesz. :wink:
Csak elmondtam a védőnőmnek (fiatal, most kezdő, null tapasztalat, gyereke sincs még) láttam a riadalmat a szemébe és mondta, hogy az nem jó, és hogy mennem kell kivizsgálásokra, stb. Gondolom ilyet még csak a tankönyvében olvasott.
Bár olyan jófej, hogy amikor eleve elmeséltem, hogy Máténak kistesója lesz :) , arra is így reagált (pár másodpercnyi csönd után): Aaaaz durva, de persze ha örültök akkor jól van. Tény, hogy Máté még csak fél éves, de én örömmel újságoltam a hírt. Szóval van még mit tanulnia a szakmában.

Stike - Mi Pesten lakunk, eléggé kint, nem a belvárosban, így azért elviselhető Bp. (kb. tíz éve lakom itt, egyébként én is Hupikék városabeli vagyok :D )
Elkezdtük árulni a lakásunkat, de a válság miatt ..... :( senki nem jön.
Mi nem is csak a vidék-főváros miatt költöznénk, hanem családi házat szeretnénk, mert most társasházban lakunk. Itt viszont cs-i házat venni egy vagyon lenne. Bár a közeli falvak, kisvárosok is rájöttek, hogy sokan menekülnek ki és kezdenek elszállni az árakkal, de talán még olcsóbb, mint Bp.
Nekünk "favorit" Nagykovácsi, Pilis....(akármelyik)v. Csobánka (híd megépülése óta közeli falvaknak számítanak).
Bocsi, ha nagyon kifejtettem, de ez most nagyon foglalkoztat minket.
Jó lenne, ha gyerekeink szép, egészséges, erdő melletti, de a fővároshoz közeli helyen nőnének fel. Mennyivel egészségesebb egy erdő közeli helyen, nem a belvárosban felnőni, viszont nem baj, ha közel van azért a fővároshoz, hogy ne akarjon hamar elszakadni a szülőhelyétől.
Ezek még csak álmok :( Ti hogy gondoljátok?

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Sziasztok!

Én a város-vidék témában sok-sok tanáccsal tudok szolgálni :wink: :D :D !
17 éves koromig laktam Bp-en, Pesterzsébeten. Ez ugye peremkerület, és mi a kertvárosi részem laktunk, így nem volt rossz ott felnőni, viszont nagyon gáz a közbiztonság a legtöbb peremkerületben, szóval én azokat nem kifejezetten ajánlom, ha egy mód van rá :? .
Aztán 17 évesen Újpestre költöztem a (most már) férjemhez, a panelrengetegbe, a 8.-ra :o ! Hát az vmi katasztrófa :x :( ! Csak azért nem utáltam nagyon, mert a szerelmemmel élhettem, de...Soha többé! :evil:
Persze, a párom ezt nem élte meg ilyen tragikusan, hiszen mindig panelban élt, de én, aki családi házban nőttem fel, azt hittem megbolondulok! Persze senkit nem akarok ezzel megbántani, van hogy nincs más lehetőség, sőt sokan szeretik is, de én nagyon nem :roll: !
A dologhoz hozzátartozik, hogy a párom ekkor már építkezett, így időm sem volt megszokni a panelt, 2 hónap után Őrbottyánba költöztünk :lol: !!!
Hát, én minden családnak ezt ajánlom!! Mi közvetlenül (!) az erdő mellett lakunk, csodálatos a levegő, kitűnő a közbiztonság, közel van a főváros (25 perc)!

Nem tudom mire vagytok kiíváncsiak, kérdezzetek bátran!

Ja, és még két dolog: az egyik, hogy valóban rohamosan emelkednek a telekárak (3 éve 6000/M2, most 10.000)de még mindig olcsóbb mint a felkapott helyek (errefelé: fót, dunakeszi, veresegyház...)! És tényleg igazi gyerkbarát környék!
A másik, hogy a férjem a 20 éve küzdött az allergiával, mikor pedig kiköltöztünk első nyáron pár napig jött ki neki, azóta soha!!! És az első kutyánkat még Ricsi vette a panelbe, a kutya mindenre allergiás, amire csak lehet, de itt teljesen tünetmentes! Azért ez egy nagyon fontos érv a vidék mellett, még ha messzebb is van az ABC :wink: :D :D !

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 

 
 

Ja, és persze már a férjem se menne vissza panelbe :wink: :twisted:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Dodi!

Mi ebben a kérdésben totál egyetértünk! Én amúgy sem vagyok pesti...viszont a szüleimtől nagy segítség volt, hogy egy panelt tudtak venni itt Csepelen! Mondjuk én nem családi házban nőttem fel, de nem is egy 10 emeletes panelban, hanem a Liget mellett egy elég közkedvelt kis részén Szegednek. Bár 19 évesen már külön laktam az akkori szegedi panellakásomban, de ott más volt, mint itt Pesten.

Én már alig várom, hogy kiköltözzünk a Férjem házába, csak először "anyóstalanítunk", meg a Baba kicsit erősödjön azt megvárjuk, de szeptember, októberbe irány a vidéki élet!!!!
:D :D :D Húúú de várom!!!! Meg a Párom is!!!!




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anetto, szerintem sem lesz semmi gond!!! Vidék-Pest: én legszívesebben Zuglóban vennék kertes házat-azaz Pest kertes részén. De ez álom, mert sajna nincs 30-40 millió forintunk. Így egyelőre marad a panell, mert nekem anyum a legnagyobb segítségem, és ha tesó megszületik azt hiszem még jobban el fog kelni. Vidékre a családom miatt sem költöznék, nekem mindenkim Pesten lakik.

Uh: szerintem mindenki annyiszor menjen, ahányszor jólesik.

Stike, persze én is köszönöm a táblicskut, ez a múltkor lemaradt!!!

kispiskóta
 
 


Sziasztok,

Tényleg jó sokan vagyunk már! :lol: Remek! Úgy látom a babán kívül is vannak közös témák, :lol: mi is mostanában szeretnénk vidékre költözni. Már fél éve nézelődünk, de még nem találtuk meg a házunkat. Mindeketten vidéken nőttünk fel, de már 10-12 éve Budapesten lakunk, ami a munka miatt a legmegfelelőbb. Viszont a baba miatt is én már nagyon vágyom a vidéki nyugalomra. Szeretnék már a ház körül tevékenykedni, na meg egy kutyus is jó lenne. :)
Kicsidodi, a Ti környéketeken is nézelődtünk már. Valóban nincs túl messze, és szép környék. A páromnak ugye azért továbbra is Budapestre kell majd bejárnia dolgozni, így azért fontos a közlekedés, az utak minősége is.
Stike, ha a megérzésemmel ellenététben kislányunk lesz, akkor a név: Míra. Köszi! :lol:

merion

Lilypie Third Birthday tickers
merion
 
 


Merion!

Én a megérzéshez szólnék hozzá: mindenki szerint lányom lesz: barátnőim, anyósom, barátok, fogamzásnaptár... Tényleg mindenki szerint! És az esküvőmön is lány kapta el az első kalácsot, és anyukám is kislányt szeretne, ráadásul a párom kezében is imádnivaló lenne egy kiscsaj, mert 185 cm magas, 110 kiló, tüsihajú, korábban boxolt, (de tetkója nincs :) ) szóval olyan ízig-vérig férfi (csak neki agya is van :mrgreen: ), és az ilyen típusú pasik kezében szétzabálom a kiscsajokat :lol: !!!
Én viszont fiúnak érzem :twisted: ! Mikor megfogant egyből éreztem, hogy terhes vagyok, és azt is hogy kisfiú :twisted: ! Állítólag az anyai ösztönök csalhatatlanok, bár a női megérzésre is ezt mondják, és nekem azok csapnivalóak :lol: ! Szóval nagyon kíváncsi leszek....
Ja, amúgy apucinak is az az érzése, hogy kisfiú, bár ő annak is örülne jobban, lehet hogy csak elfogult :wink: !
Nekem tényleg mindegy én lányt is, fiút is akarok, mindegy melyik jön előbb :D ! Mivel most kukisnak érzem, arra számítok :lol: !

Nektek van vmi megérzés?

Tényleg, hányadik héten derül ki a neme (mármint számunkra :wink: ? Úgy emlékszem a 15. hét körül már látható 4D-n, ugye? Ti is akarjátok tudni?

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Ja, és meglep, hogy ti már tudjátok a neveket :shock: ! Én minden évben kitaláltam az új favoritokat, de most mégis csak kapkodom a fejem! Szeretem, ha fiú és a lány név harmonizál! Így a legutóbbi favoritok:
Erik és Szonja, de apa a Szonját nem szereti :? !
És volt még:
Áron és Kamilla (Mila),
Dorottya és Richárd (ezek a mi neveink, de szeretem őket :P ),
Kende és Rebeka,

Meg tetszenek: Hanna, Abigél, Kitti, Milán, Szabolcs, Benjámin

És az utónévkönyvet még alig nyitottam ki :roll: !

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!

Nálunk is szakad a hó, már vagy két órája! Gyönyörű! Én imádom! :D

Fiú / lánynevekkel mi is bajban vagyunk, főleg, ha többet is ki kell találni. Nekem is az egymással harmonizáló nevek tetszenek, Zsombor, Zsófia, Zsanett, de a párom Jázmin és Szonja "párti". Lánynévből már van egy csomó, amiben meg tudunk egyezni, de fiúnév. :? Még van időnk! :wink:

Mormotával lehet, hogy sorstársak leszünk?? :)

Csajok, segítsetek! Nekem szerintem tegnap elment az egyik babó, gondolom az, amelyiket az orvos megjósolta. Semmi extra tünetem nem volt, se görcsölés, se rosszullét, se semmi, csak "találtam" egy 50 forintosnál nagyobb vérfoltot a betétemen. Nem élénkpiros volt, meg nem is barnás, hanem a kettő közötti, szerintem nem is teljesen csak vér, hanem annál sokkal hígabb valami. (bár ezt betétből elég nehéz megállapítani) Szerintetek baja lett a másik kettőnek ettől? Nekem soha nem volt vetélésem, igaz egy méhen kívüli terhességen kívül terhes se voltam. Gondolom egy komplett vetélést nem úsztam volna meg egy kis vérrel. Ti mit gondoltok? Ja, azóta semmi nyoma vérzésnek, nem is pecsételek.

Ha máskor nem, kedden kiderül :? Azért annyira nem vagyok betojva, mert valami ilyesmit várt a dokim a pénteki uh. után , de azért bennem van az ideg, hogy mi lehet a másik kettővel. :?

nellike
 
 


Kimaradt a város-vidék vélemény a hozzászólásból:

Mi egy nagyvárosban lakunk Bp-től 20 km-re, szóval viszonylag közel és a közlekedés se rossz. Kertes házban lakunk a városközponthoz gyalog 10 percre. Én itt is nőttem fel, tehát ezt szoktam meg. Jó nagy a kert, aminek örülök, mert gyümölcsfákat akarunk ültetni a régi elöregedett fák helyett és azért jól jön majd egy játszótér annak idején. :) A fűnyírás nem az én gondom, úgyhogy én mindenképpen kertes ház párti vagyok. :) Hogy őszinte legyek én legszívesebben egy kis faluban szeretnék lakni, ahol nincs nagy átmenő forgalom.

Breki! Örülök , hogy minden ok. !

Lola! Nekem is lombikból jöttek össze az ikrek. Nekünk 4 inszem. után ez volt a 3. lombik. :wink:

nellike
 
 


Szép napot, az időjárás ellenére is... Nem semmi ez a bolondos idő, itt Pesten süt a nap és esik a hó, miközben ezerrel fúj a szél. A lakásból egész jól néz ki... :roll: :roll: :roll:

Tényleg sokan mennek, mennének vidékre, jó olvasni. Nekünk, ha megyünk, relatív messze kell költözni, kb 50-60 km-re Budapesttől. Egyelőre még az ötletelés folyik, de jelneleg eléggé arrafelé tendálunk, hogy megyünk. Elkezdtük feljegyezni az előnyök-hátrányok oszlopokba mi szól mi ellen és mellett. Még nincs nagy különbség a tárgyilagos elmélkedések során, de az ösztönünk azt súgja, hogy jobb lesz vidéken. Mi éltünk majd egy évet várostól messze, volt saját zöldségtermésünk, majd minden nap naplementét néztünk egy pohár bor mellett, nagyon tevékenyek voltunk, sokat kirándultunk a környéken, szóval teljesen idilli volt a minimális komfort ellenére (pld: fával kellett fűteni)! valami hasonló érzést keresünk, szerintem. Az az idő nagyon megerősítette a kapcsolatunkat, sokat emlegetjük...

A Mojszejev előadásra megyünk most délután. Majd este még benézek és felteszem a hétfői táblicskut. Lássuk már a fejlődéseket! :lol: :lol: :lol:
stike
 
 


Anetto, nekünk nem elsődleges szempont budapest közelsége, mert inkább a párom munkahelyéhez szeretnénk közel lenni. Most is az a baj, hogy hajnalban elmegy és este 7 előtt nem ér haza... szóval így megspórolnánk az ingázást és nekem, nekünk meg mindegy merre vagyunk. Nekem fontosabb, hogy ő sokat legyen velünk, mint állandóan a család ostromoljon "segítséggel"... :roll: Azért van valami: orvosi ellátás, ami fontos. Főleg a kicsivel, ki tudja mire lesz szükségünk?! Ez azért érzékeny pont... :roll:
stike
 
 


Sziasztok Kismamik!


mogyoro:Oriasi gratula az ikrekhez!Mindig is vagytam ra,plane ha ilyen keson kezdtem...majd meglatjuk.En meg csak 3 het mulva megyek dokihoz eloszor,es ha egyke,akkor is nagyon varjuk :D (max.jol bele kell huzni tesoba)

otthonlet:Egy jo ideje nem dolgozom mar,pedig mindig porgos eletet eltem.Aztan jott a varva vart nap,es jottem a ferjem utan.Megbeszeltuk hogy baba lesz,es mar nem helyezkedek el sehol,szerencsere itt mukodik ez a dolog...4 honap utan belevagtunk,es mara itt lakik a pocakomban Kismonyok.Szoval nehez az itthon ules,uj kornyezet,uj orszag,szerencsere azert vannak barataink itt,de nehez rahangolodni az ittthonletre.Pedig hanyszor vagytam erre...nem mintha rossz volna...csak neha nehez.Sokat sutok-fozok :lol:

varos/videk:Mindig is budapesten eltem...es persze lakotelepen :evil: Aztan leleptem otthonrol 20 evesen,vegig alberleteztem a belvaros osszes keruletet...es persze ott is vettem egy kis lakast,ami persze csak atmenetinek bizonyult,sosem szerettem volna ott elni.Valahogy en is Zuglo fele kacsintgattam volna,de hat ...ennyi penzert...A belvaros a nyuzsi miatt,es a kozlekedes miatt vonzott egyedul,es hat persze minden ott volt egy sarokra.De gyereket nevelni nem celszeru,meg ha a Varosliget kozeleben is laktam.Aztan jott a ferjem,es megbeszeltuk kijovok utana.Szoval kicsit felborult,es atalakult minden...Itt a varosban lakunk ugyan,de kertvarosban,csupa hangulatos kis hazacska vesz korul,rengeteg a park.Vegul is nem tudnek elszigetelten falun elni,varosra vagyom,es ez egy idealis megoldasnak latszik.

fiu/lany:hat nagyon kislanyra hajtottunk,es mar a neveben is megegyeztunk:Hanga
De ha kisfiu lesz,semmi gond..csupan a nevekkel allunk hadilabon.

Kicsit sok lettem :oops:
Itt mar esett a ho a heten,20cm,de jo lenne egy kis frissites...
Jo vasarnapozast Nektek!
Anita







Kép
Kép
ancsurti
 
 


nellike:Hivd fel a dokidat mindenkeppen!Az a legbiztosabb,ne varj keddig.Egy telefont meger!De azert jo hogy nyudodt vagy :)
Jovoheten szeretnek mar keszulni nemi karacsonyi dekoracoval...nagyon jo kis elfoglaltsag lenne,megis csak dekorator volnek...es hat narancs-lekvar keszites motoszkal a fejemben,persze meg sosem csinaltam.Mert rohamosan kozelit...nagyon varom mar!Itt szepen feldiszitik a hazakat,a kertet,persze van sok giccs is,korbe kene neznem ez ugyben.Otthon tudtam mit honnan szerezzek be,de itt meg uj ez nekem.Talan ma felmerem a terepet...
Anita

Kép
Kép
ancsurti
 
 


Sziasztok,

Ismét szállingózik a hó, ami innen a meleg szobából igazán nagyon szép! :D Nevekkel kapcsolatban, érdekes de nekem a fiú név már vagy 10 éve meg van: Milán. Persze akkor is gondoltam rá, hogy sok függ majd a vezetéknévtől, de szerencsére passzol ahhoz is. :lol: Érdekes, hogy ennyi év után se szeretnék más nevet a kisfiamnak. Mázli, hogy a páromnak is tetszik, így ez biztos lesz. A lánynév már nem ennyire egyértelmű, de most éppen a Míra az, amire ő is igent mondott.
Remélem, minden rendben odabent, mert ma a pocakom nem olyan, mint korábban. Biztosan jól kipihentem magam az utóbbi napokban. Aki már nem az első babáját várja: ezek a fájások mennyire állandóak, vagy normális, hogy időnként vannak ilyen nyugisabb időszakok is? Nem akarom túlkombinálni a dolgot...

merion

Lilypie Third Birthday tickers
merion
 
 


sziasztok!

Nellike, viszont gratula az ikrekhez, de szerintem is menj el dokihoz. Nem mondta, ha bármi vérzés indul, akkor menj azonnal???? Biztos minden ok a Babákkal, a kis harmadikat sajnálom, de biztos csak ennyi volt a küldetése...de kettővel sem lesz könnyű egyszerre. Mondjuk nekem is tetszene a 2 Baba egyszerre. Amúgy szerintem mindenkinek az az álma, hogy legyen Kisfia és Kislánya is! Nekem a Barátnőim, Anyukám szintén azt mondják, hogy Kislány lesz és most a Férjem is azt érzi. Az előzőnél fiút éreztünk!
Amúgy érdekes, amire ugye az ember sokat gondol...a tudatalatti...az előző Babánál jött egy Babafej álmomban, majd egy kép egy névvel DETRE! Azt sem tudtam, fiú -e vagy lány. Abszolút nem ezt néztük. De ha fiú lett volna és a 2. névnek Benjámint szántunk (azóta hosszúnak tűnik, bár Anyunak tetszett volna), úgy döntöttünk, ha már Ő ezt üzente, akkor megkapja második névnek.
Most viszont 3 nappal a pozitív teszt előtt álmodtam konkrétan itt már egy rózsaszín ruhás Kiscsajt büfizettünk a Férjemmel felváltva! Amúgy most már egy héttel a fogantatás után tünetek voltak, a 8.naptól folyamatos a hányinger...számomra tuti volt.

Először azért is gondoltunk 2 nevet, mert a Férjem neve jó rövid, de mivel nagyon szereti Ő is az Apukámat, ezért úgy döntöttünk, hogy megkapja kötőjellel mindkettőnk vezetéknevét (mint ahogy az én házas nevem is van), fúúú Apum elsírta magát, úgy örült. Így viszont nem akarunk hosszú neveket. És még várok, hátha üzen...soxor megüzenik ám, bár a tippek már 2 éve megvannak!




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Sziasztok!

Stike! A fával fűtés csodálatos, persze csak ha nem kötelező :wink: :twisted: ! Nálunk alapvetően padlófűtés van, a hálószobákban pedig radiátor, hogy a gyerkőcök ne legyenek allergiásak (nekem padlófűtéses szobám volt, nem vagyok allergiás, férjemnek nem, de ő az (volt) :roll: , viszont ha ezzel is kisebb az esély...).
De a lényeg, hogy van a nappaliban kandallónk, és a nappaliban a fűtés csak pár napja kapcsolt be, mert a kandallóval is elértük a 22 fokot :D ! Mi imádjuk! Egészen másmilyen meleget ad! Én momentán most keltem fel, imádok a kandallo mellett szundizni a kanapén :P !

Vidék vs. egészségügy: a körzeti olyan, mint bárhol...
Ha szakambulancia kell, én a szomszéd városba (Veresegyház) ugrom át, 10 percre van egy alapítványi, gyönyörű, új rendelőintézet, ami ingyenes!
Ha pedig kórház kell, pl. szülészet :wink: : Én speciel az ÁEKban fogok szülni (35 perc), a páromat sebészetre az Árpádba vittük (30 perc). Ja, és nem messze van a Flór Ferenc kórház sem (kb. 30 perc) és a Váci kórház (25 perc)! :P
Pesten sem biztos, hogy hamarabb orvoshoz jutsz :? !
Szóval ettől ne féljetek! :D

Merion! Nekem a 4. héten hirtelen alább hagyott, meg is ilyedtem, de anyu mondta (koraszülöttgyógyász), hogy vlsz. csak a menszimnek lenne vége, és már nem viaskodnak a hormonok. Igaza volt! Azóta is érzem, szinte folyamatosan, de ébredés után nem , vagy csak alig, idővel kezd érződni, ahogy fáradok, szóval nálad is lehet abban valami, amit mondasz! Azért atöbbi jelre is figyelj, mert ha minden egyszerre múlik el az bajt jelezhet, de nekem pl. a folyamatos émelygés elég biztos pontnak látszik :D :D !

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Dodi!

Nálunk a Dalma volt olyan, mint Nálatok a Szonja, ismert valami tanárt, aki nem volt túl jó fej! Minekünk az első szempont, ne legyen olyan nevű ismink, a másik, hogy a vezetéknevekhez passzoljon, és azért a jelentést sem árt megnézni :D




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Igen ez az émelygés...ugye milyen jó Dodi????? Ezért rágózom én is csak néha (pedig előtte kérődztem, mint egy szarvasmarha folyton :lol: ), mert jó tudni, hogy minden ok-s. Például nekem az előző Babánál kicsit fájdogált a hasam, Anyum mondta is, hogy nem érti, mert Neki nem fájt, viszont ott nem volt az émelygés. Most Nekem is csak a mensiig fájdogált picit, azóta nem!

Jajj a kandalló...ahogy kiköltözünk Férjem is vesz!!!




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Kicsidodi! Köszi a választ! :lol: Én is azért ijedtem meg egy picit, mert reggel nem éreztem semmi különöset a hasamban, pedig eddig azért folyamatos volt, de azért a melleim feszülnek rendesen. Tavasszal pont elmúlt minden egyszerre (bár akkor a hasam nem volt ilyen intenzív), és akkor nem gondoltam semmi rosszra... :( Ma vagyok pont 8 hetes.

merion

Lilypie Third Birthday tickers
merion
 
 


Breki!

Mindenképp vegyetek kandallót, szuperjó :wink: !
Bizony, ez szerintem mindenkinél befolyásoló tényező, hogy az ismerősök között van-e olyan nevű!
Nálunk pl. ezért esett ki a Milán, mert a férjem Újpesten nőtt fel és több "kisebbségi" bűnözőt is így hívtak. Megértem, hogy nem akarja adni! :roll:
Bizony, én is mindig várok, amíg jön az émelygés, aztán gyorsan elmúlasztom, de így ellenőrzök :wink: !

Merion!

Ne izgulj, ha a cicid felszül, biztos minden oké, és szerintem vissza is fog még térni a pocakfájás :P !

puszó

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Ha van kedvetek nézzetek be a legújabb Kismamis oldalra:
http://kismamaknak.hu

További kellemes babavárást! :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Ma a hasfájáson kívül az émelygés is szünetel, de remélem, hogy ez csak átmeneti, és azért még visszajönnek ezek a megnyugtató tünetek. Nekem a 6. héten voltak olyan tüneteim, amik eléggé megnehezítették a napokat: szédülés, légszomj...na ezek mondjuk anyira nem hiányoznak.

merion

Lilypie Third Birthday tickers
merion
 
 


Merion!

Ne izgulj, nincs gond! Te is azt mondtad, hogy ne emlegessük a rosszat!! Akkor delete....a fejedből...most minden ok lesz!!!!! :D :D

Nagyon romantikus a kandalló feeling! És a Baba sem fog fázni, nappal kandalló éjszaka központi fűtés! Na meg még a jó múltkor vettünk merinói gyapjú ágyneműt a Babának, most várja a Kis Gazdáját, aki már velünk is marad!!! :lol: :lol: Szoktam is a Picúrnak mondani, hogy nem fog fázni az tuti!
Jaj el is felejtettem...Lányok, Ti nem öltöztök be? Én olyan vagyok, mint egy eszkimó...nekem nagyon jól esik a meleg, folyton jól be vagyok öltözve, főleg a poci igényli...tusolás után néha fázom is a kezdetektől fogva, tegnap du. 37,3 volt a hőm! Gondolom mindenkié magasabb, mint 36,8!!!




Tickerplayground.com
breki76
 
 


Jaj, a kandalló az én gyengém is! :lol: azaz nálunk is téma ez és még van egy's más "elvárás" a romantika terén... :oops:

Merion, ne aggódj, biztos minden rendben van! Van, hogy én is alig érzem a tüneteket, főleg, mert nekem nincsen hányingerem, rosszullétem, csak az álmosság mostanában ami jelentős. Meg néha szúrást vagy valami féle húzódást érzek az alhasban, de nem aggódom emiatt...

Lányok, küldöm a táblát. Most is elcsípten egy-két infot, úgyhogy a tervezett gyermek neveket is benne találjátok... :lol: :roll:

Kép
stike
 
 


Lányok, Lányok!

Ne parázzatok már ennyire. :? Tudom, hogy könnyebben járatom a számat, mert nekem nem voltak rosszul végződött terhességeim. Sőt kivételes volt az előző terhességem: annyira jól voltam a 9 hónap alatt, mint még előtte sosem! (Pedig addig sem volt mire panaszkodnom)
Mindig szépen elolvastam a könyveket, mikor, mi történik, mik az adott időszak problémái. De csak lestem. Írtak hányingerről, görcsről, fáradékonyságról meg mindenféléről, ami csak előfordulhat. De nekem soha, sehol, semmi.
Onnan tudtam, hogy terhes vagyok, hogy:
A: volt egy pozitív tesztem
B: doki is megerősítette
C: később jöttek az ultrahangleletek.
Ennyi. Most néha nekem is van nagyon enyhe hányingerem és zavarnak a szagok. Ezek normális dolgok, de az is teljesen normális, ha nem éreztek semmit, de tényleg az Égegyadta Világon semmit! Úgyhogy, örüljetek, ha jól vagytok, jól érzitek magatokat, élvezzétek ki, és ne legyen "lelkiismeret furdalásotok", amiért ennyire jól vagytok.

Jó? :wink:

Kép
Kép
200907?
 
 


oh, elnézést, nem javítottam a dátumot: természetesen már november 24-re vonatkozik a kor :roll:

Breki, de én is fázósabb vagyok, mint szoktam. De állítólag visszaáll a hőmérséklet egy idő után. Nem tudom pontosan. Mindenesetre most a tél nem jött jól, de ez így talán jobb, mint ha nagy hassal kellene fogadnunk. Tavaszra reméljük már nem kell annyi ruha! :lol: :lol:

Ancsurti, dekoratőr vagy? Az nagyon szép szakma. Lesz kint is lehetőséged dolgozni benne? Akkor tényleg nem jelenthet gondot a lakás karácsonyra való felkészítése! :lol: A te, ti szüleitek mit szólnak, hogy olyan messze készül az unoka? Hogyan fogadták, már ha tudják? :roll:

Nellike, mindenképp hívd fel a dokidat a pecsét miatt. Reméljük minden rendben! Halljunk rólad!

Meg a többiekről is! :lol: :lol: :lol:

Jó pihenést Nektek!
stike
 
 


Sziasztok!Látom sajna ma lemaradtam egy kicsit..
Muszáj volt egy picit pihennem!Mi kertvárosban lakunk egy kisebb város közelében.Tegnap disznóvágás volt,hát mit mondjak egész nap liftezett a gyomrom! :roll:
Elég bénák vagyunk az egészhez,mert a párommal mindketten emeletes házban nőttünk fel,de persze a szülők,és a nagyszülők kisegítettek mindenben minket,különben még a disznót nézegetnénk h mit kezdjünk vele! :lol:
A kellemesebb témaválasztás érdekében:Láttam h írtatok neveket,nekünk a lány nevek:Dóra,Fruzsina(Vivien,Zsófia)
Fiú nevek:Patrik,Viktor
Én azt álmodtam h kislányom lesz!Gyönyörű, az apukája szép szemeivel!Hiszek ebben ,mert az előzőnél is megálmodtam dolgokat,és sajnos úgy is lett :cry:
A favoritok pedig nekem:Viktor az tuti,bár amikor Győzike Viktorkázott egy időben meginogtam.. :D
A lánynévvel vagyok gondba Dóra v Fruzsina?Még nem tudom..
majd kiötlök vmit,ráérek.. :lol:

KépKépLilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
tímea83
Ajka
 
 


Sziasztok

Nem tudtam jönni a hétvégén mert vendégek voltak, ünnepeltük az én, férjem, és sógorom szülinapját, és anyu névnapját. Ma mentek haza a vendégek. Most egy kicsit parázok, ugyanis jött a féltesóm is, és tele van kiütésekkel, én már azt hittem hogy elmúlt róla, mert anyuék azt mondták hogy csak evett valamit és attól jött ki rajta, de tegnap megmutatta hogy milyen, hát nem múlt el, hanem még több jött ki rajta. Hát nagyon parázok hogy mi lehet az, nem akarom hogy a babának valami baja legyen. Bár bárányhimlős voltam, meg az nem is ártalmas, meg voltam rubeólás is, na az az lenne ha nem lettem volna, de az tuti hogy neki nem az van, mert nem olyanok a pöttyei, holnap megy majd bőrgyógyászatra akkor kiderül. Én bari himlőre gondolok, így a pöttyök alapján.

Lányok igaza van 200907 -nek nem szabad ennyit parázni mert az higgyétek el sokkal jobban árt a babának, mint az ha éppen nincs semmi tünetetek. Nekem az első kettővel soha semmi bajom nem volt, nem émelyegtem, nem volt hányingerem, még csak álmos sem voltam, Rékánál is csak a fejfájás volt jelen, és az álmosság azon kívül semmi. Most is nagy ritkán van émelygés, fejem az szokott fájni, illetve álmosság, de ez sem mindig. Ettől még minden rendben van.
A hasfájás meg egy természetes dolog, hisz elkezd nőlni a méh, és annak tágulni kell valahogy van akinek könnyebben tágul az nem érzi meg, van akinek nehezebben annak fáj a hasa. Hiszen a 6. héten tyúktojásnyi nagyságú, a 8. héten meg már lúdtojásnyi nagyságú. Később majd a szalagok is fognak nyúlni azt is érezni lehet.

nellike én is sajnálom a picurt, de tényleg a természet mindent megold. És én is azt mondom hogy mindenképpen beszélj a dokiddal ne várj keddig.

Vidék vagy Budapest kérdés. Hát én világ életemben Bp-en laktam, de nem panelban hanem társasházban, aztán amikor férjemmel megismerkedtünk akkor költöztünk társasba is meg nagymamához a panelba is. Férjem egyébként gyerekként családi házban lakott Szentendrén, így nem volt kérdés hogy ő mindenképpen szeretne kertesben lakni,nekem meg mindegy volt. Így kerültünk Szigethalomra, akkor már 2 gyerekünk volt, elsővel még Pesten laktunk. Hát ég és föld volt a kettő, állandóan kint játszottak a kertben, aztán mikor a harmadik is jött, akkor nagyon élveztem hogy szinte egésznap a kertben aludt a jó időben,és télen is kitettem őt. Én semmi pénzért nem költöznék vissza Pestre, idő közben kinőttük a házunkat, és Halásztelken építkeztünk, ide májusban költöztünk, itt itt laknak anyuék is mellettünk, dupla telkünk van, ők meg eladták a Pesti lakást, és itt építkeztek mellettünk, tesómékat is sikerült rávenni hogy jöjjenek ki a pesti levegőről ebbe friss levegőre, ők meg szembe építkeznek, szóval most már együtt a család, és imádom. Igaz a gyerekek pestre járnak iskolába ovodába, de időközönként megfordul a fejemben hogy átíratom ide őket, de az a baj hogy nagyon sokan vannak egy osztályban, és állítólag annyira nem is jó. Orvoshoz szintén pestre járunk be, mert ott van a jó gyerekdokink, de szerencsére csak ritkán betegek.
Na jó hosszúra sikerültem bocsi.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Csatalakozhatnék, nov 20-án teszteltem elöszőr pozitívat. Így a kalkulátorok szerint beleférek a júliusba, mivel július 28-át hozta ki születési dátumnak.
Magamról annyit, hogy két éve volt egy angyalkánk a férjemmel, aztán nem próbálkoztuk, csak ez év júliusától. Már nagyon vártuk Őt, és remélem minden rendben lesz vele. Mondtam is a babócának, hogy a kezemben akarom tartani agusztusban legkésőbb :lol:
Az első 14 oldalt sikerült is elolvasnom du, de próbálom pótolni a többi oldalt is a napokban.
Ha esetleg bekerülhetnék a táblába akkor az adataimat is megadnám majd :roll:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

Mindig megjegyzem, hogy jegyzetelnem kéne, annyit írtok. Régen nagy fórumozó voltam, de ezek a rosszullétek... ha időm van akkor csak fekszem... És én egyáltalán nem aggósom amikor nincs, sőt!!! Inkább ne legyen, mert akkor végre tudok valamit csinálni is! Bízzatok magatokban lányok!!! :wink: (Breki! A rágó nekem is néha segít, de érdekes, néha meg csak rosszabb lesz tőle. :? És igen, én is állandóan megfagyok, úgyhogy ez is valamiféle tünet lehet. :lol: )

Pl. én is díszítenék már, hisz lassan mikulás, meg jövőhéten már advent és még úszik a szoba, nemhogy díszíteni, takarítani is kéne. Imádom a karácsonyi hangulatot, és nekem ahhoz hozzátartozik a díszítés. Én cseppet sem bánom, hogy az üzletekben, meg az utcákon egyre korábban kezdődik minden. :lol:

Bp- vidék

Én is vidékpárti vagyok. 26 évig Pesten éltem, peremkerületben ugyan, de panelben, lakótelepen, ráadásul földszinten. Aztán amikor páromhoz költöztem ide vidékre, eleinte furi volt a kutyaugatás, meg hogy kilépek itt a természet, de imádom és nem adnám semmiért. Most is itt építjük saját otthonunkat, bár még egy kis idő mire elkészül, de elkezdtük és ez a lényeg! :D És cserépkályhát mi is tervezünk bele! :wink:

Kicsidodi!

Hát bármi is volt az a valami, nekünk azért csak csak 9 hónapot kellett várnunk a babóra! :wink:

Ancsurti!

A narancslekvár nagyon érdekel! :wink: Ha sikerül megoszthatnád velünk a receptet! :wink: Vagy már régebben is csináltál és tuti recepted van? Az még jobb! :lol:

Nevek!

Nálunk is már régóta van 2 fiú és 2 lánynév, de nem is tudom miért, mi még egy kicsit titkolnánk. :roll: Racionális magyarázat nincs rá... :lol: Mi összeültünk egyszer egy romantikus pillanatunkban, amikor már a babáról álmodoztunk és találtunk is 4 mindkettőnknek tetsző nevet. Még többet is, mert elhatároztuk, hogy ha karácsonykor születne, akkor a fiúnév Noel lenne, a lánynév meg Dominika. A Noel amúgy is tetszett, de mostanság elég gyakori, azért már lekerült a listáról.

Kép
Kép
tabati
 
 


Üdvözöllek közöttünk Irdab! Olyan ismerős a neved, biztosan olvastalak már valahol itt a babaneten! Valamelyik reménykedős topicban talán, én azokat nagyon olvasgattam! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Jaja, a 2009 április-jliusra babátszeretnénk szerintem :lol: Épp, h belefértem még :lol: , de lehet h nem, majd a doki megmondja, holnap hívom majd időpont miatt.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Akkor Vernikét is ismered ugye? Bár ő ide ritkán jön. Nagy ritkán én is írtam oda egy két hozzászólást, de aktív tag nem voltam.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok, szép jó reggelt!

Gyönyörű volt a napfelkelte, nem tudom kinek volt része benne, úgy 7 óra körül! Vörösen égett az ég alja, nagyon szép volt! :lol: A munkába menetelt egy kicsit feldobta... :roll:

Irdab, üdv közöttünk, gratulálunk Neked is! Természetesen várom az adataidat. Még szorítunk egy kis helyet a táblázatban Neked is! :lol:
stike
 
 


Szép jó reggelt csajok!
Üdv irdab és gratula!
Stike!
nekem a következő vizsgálat 12.04.köszi majd a javítást.
Bp-vidék témához én annyit szeretnék hozzászólni,h
én világ életemben Bp-en laktam,de szívesen költöznék
vidékre és már mi is tervezgetjük a párommal.bár
nekünk még viszonylag távoli álom,m mi úgy terveztük,h
jövőre már nézelődünk és max 2éven belül költöznénk.
de én szó nélkül költöznék vidékre,pedig egész
életemben Bp-en laktam.
mogyoró!nagy gratula az ikrekhez!

nekem állandó émelygéseim nincsenek,bár igyekszem
megelőzni inkább és amint tudok eszem.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Picimami!
hogy vagy?sokat pihensz?remélem csak azért nem jössz
és nem azért,mert valami baj van...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe83!
Köszi, hogy gondolsz rám.
Állandóan ágyban vagyok. Nem nagyon jutok géphez.
Sajnos még vérezgetek.
Tegnap berohantunk ügyeletre a kórházba, de hazaküldtek, azt mondták nincs vész.
Úgyhogy csak pihenni tudok.
Szedán megyek újra UH-ra.

Te jól vagy??
Többiek ne haragudjatok, ha nem írok mindenkinek külön külön.
Vigyázzatok magatokra

Lilypie negyedik születésnapja tickers

Lilypie First Birthday tickers
picimami
 
 


Tabati, te mikor mész legközelebb dokihoz? Nem láttam az infot vagy átsuhantam rajta, bocsi. Lányok írjátok meg a következő fordulókat (Gabi1, Vernike, Hupikék), hogy láthassuk és szurkolhassunk vagy irigykedhessünk egy kicsit... :lol: :oops: :lol:
stike
 
 


Sziasztok

Picimami vigyázz magadra nem lesz semmi baj.

stike én december 15.-én védőnő
dec. 22. 12. heti uh, vérvétel
január 5 doki

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok,

A 3/4 napos kihagyás után estére ismét megérkezett a hasfájás, émelygés :lol:, aminek most tényleg nagyon örültem. :lol: Minden negatív dolgot azonnal kiűzök a fejemből, de azért teljesen nem lehet, és egy kis egészséges aggodalom biztosan nem árt, legalábbis remélem. Én is tényleg csak arra koncentrálok, hogy júliusban már a kezeink között lesz az egészséges kisbabánk, és remélhetőleg már csak úgy kitoljuk a teraszra kicsit levegőzni, aludni a családi házunkban. :lol: Ahol persze én is nagyon szeretnék majd kandallót. :wink:
Ma reggel én is megmértem a hőmet, de még csak hőemelkedés sem volt, pedig nagyon úgy éreztem. Egy hét múlva megyünk orvoshoz, bízom benne, hogy nagyot nőtt a babóca. :lol:
Mindenkinek szép és egészséges hetet kívánok! :lol:

merion

Lilypie Third Birthday tickers
merion
 
 


picimami!
akkor pihenj sokat és nyugi,hisz ha jól olvastam a
múltkori hozzászólásodból,hogy neked már szívhangod is
volt,szóval nyugi.fő a pozitív gondolkodás.
én is megvagyok köszi,bár aggódom az uh méretek
miatt,de próbálok pozitívan gondolkozni és pozitív
energiákat sugározni a picurkámnak és kérem,h
erősödjön és növekedjen.

pénteken én is úgy éreztem,h lázas vagyok
megmértem a hőmet és 37,3 volt azóta meg minden
nap 37.szorgalmasan elkezdtem szedni a C vitamint.
remélem nem lesz nagyobb baj.bár én is gondoltam arra,h
lehet a babócától a 37 fokos hő.valakinek van ebben
tapasztalata?

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe!

Én úgy tudom, hogy a várandós kismamiknak alapból magasabb a hőmérsékletük. Legalábbis amikor hőmérőztem, akkor az volt a reménységünk, hogy ha fenn marad a hő, akkor lehet, hogy sikerült. Viszont ha lázasnak érzed magad, azért azt komolyan kell venni, úgyhogy sok citrom, kivi, savanyúkáposzta stb.

Stike!

Jelentem az imént intézkedtem, úgyhogy már minden időpontot tudok. :) A következő vizsgálat I. genetikai uh : december 18. 9 óra
Bejelentkeztem erre az ingyenes kombináltra is, az meg : december 19. 9 óra. (bár itt azt mondták, hogy sokat kell majd várnom, mert rengetegen vannak, de mindegy, majd viszek olvasnivalót :lol: )

Védőnőhöz meg most csütörtökön megyek, ide nem kellett bejelentkezni, remélem sikerrel járok.

Gabi1!

Megkérdeztem, nem kell külön beutaló a vérvételre, hanem az uh után küldenek el oda a lelettel.

Kép
Kép
tabati
 
 


Huh, Gabi, ez aztán a gyors reagálás! A jövő évi vizsgálatot még nem írtam be, de igyekszem. Addig még úgyis sokat hallunk felőled is... :lol: :lol:
stike
 
 


tabati akkor jó. Én 22.-én megyek 10-re, akkor megcsinálják az uh-ot, és utána rögtön a vérvételt is. Nekem szerencsére nem kell várnom majd a vérvételre, mrt a szülésznőm fogja levenni.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


köszi tabati a válasz.amikor lázasnak éreztem magam,
akkor volt 37,3 és azóta minden nap mértem és már
csak 37.én is a babára tippeltem volna,de azért
megnyugtatóbb,ha mástól is hallom(olvasom)...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe!

A 37,3 szerintem nem gáz, úgyhogy tényleg nincs mit aggódnod, főleg, hogy azóta még alacsonyabbat is mérsz.

Gabi1!

Hát igen, akinek ott van a dokija, meg a szülésznője! :D Nekem a dokim azt mondta, hogy Kistarcsára is jöttek tárgyalni a sejtbankosok, de az ő főnöke kerekei lassan őrölnek. :evil: :lol: Pedig az nekem is egyszerűbb lett volna.
Amúgy én is gondolkozom, hogy választok szülésznőt...ha határoztam akkor majd körbekérdezem a Kistarcsai topicban, hogy hogy megy ez ott.

Kép
Kép
tabati
 
 


hmm... lehet, hogy hüle kérdés! A védőnő az rendben, hogy hogyan működik, de mi van ezzel a szülésznővel? Hogyan lesz valakinek szülésznője? :oops:
stike
 
 


stike csak ha választasz akkor, nem kötelező. Norbimat mikor szültem akkor az akkori ügyeletben lévő szülésznő Erzsi annyira szimpi volt, hogy elhatároztam hogy ha megint szülök akkor őt fogom felkérni, s ez így is lett a Rékánál. Hozzá kb a 36. héttől kezdtem el járni, ő nézett vizeletet, vérnyomást, és az nst-t is ő csinálta ha a kórházba mentem. Mi azóta is tartottuk a kapcsoltato, így most már nekem minden vérvételt ő fog csinálni, és terhesség vége felé pedig az nst, vizelet vizsgálat, és vérnyomás mérést. De mondom ez nem kötelező

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: