Új privát üzeneted érkezett!

Torokka: látod, nálunk senkinek nem jut eszébe, hogy nem emelhetek. Ha a férjem is emelhetné, sem emeli TÜncit.

Évi: igen, ezt én is megtaláltam, de az ingyenes lehetőség nincs a honlapon.

Kép
Kép
tinu
 
 


A gyógyszerszedés kérdésére válaszolni: nos, ez egy egész könyv kerete lehetne. Általánosságban persze igaz, hogy a terhességben célszerű minimalizálni a gyógyszerfogyasztást, a másik végen viszont tény az is, hogy nagyon sok olyan gyógyszer alkalmilag bevehető, amit leírása esetleg tilt a kismamáknak. Általános szabályt nem lehet adni.
Nyugodtan bevehető 1-1 Algopyrin akár a terhesség első harmadában is: inkább a tabletta, mint a kínzó fejfájás.
Az első 12 hétben csak a feltétlen szükséges szerek szedhetőek, ezek közül nyugodt szívvel csak a terhességi multivitamint lehet mondani, az összes többi esetén csak orvos rendelkezésére és külön is rákérdezve, szabad-e.
Igaz ez a terhességet védő készítményekre, hormonokra is (pl. Turinal, Duphaston, Utrogestan).
Az antibiotikumok körében ( a gyógyszer tájékoztatójához képest liberálisabb elvek szerint) számos szedhető gyógyszer van. Mivel azonban ezen fertőzések kezelésére szolgáló gyógyszerek speciális orvosi javallatot képeznek: önhatalmúlag egyikre sem mondható, hogy mehet, csak orvosi utasításra.
Sok olyan szer van, amelynek leirata tiltja vagy nem javasolja terhesben való alkalmazását, azonban a gyakorlat indokolt esetben megengedi. Ilyenek egyes nyugtatók ( a görcskészség csökkentésére), egyes un. béta-mimetikus asztma elleni szerek (szintén a fájástevékenység leállítására).
Gyakorlati szabály tehát: amit a szülész-nőgyógyász szakorvos (!) rutinszerű kezelés keretében rendel, az az általa javasolt adagban és ideig szedhető.
Minden más esetben célszerű először a gondozó orvos tanácsát kérni...
Dr. Nagy László

Kérdés:
Terhesség alatt (most kb. 7 hetes) milyen fájdalomcsillapítót lehet szedni?
Ritkán (havonta 1-2) alkalommal szokott fájni a fejem, viszont ha nem szedek be gyógyszert, csak rosszabbodik az állapotom, nem múlik el magától.
Válasz:
Alkalmanként 1-1 Algopyrin, vagy pl. Quarelin megengedhető. Egyetértek abban, hogy inkább egy idejében bevett tabletta, mint a tünetek súlyosabbá válása. (Nekem ha nagyon fájt a fejem, bizony még hányingerem is volt...)
Vendég
 


Na nézzük mit alkottam...

Kép
Kép

Na ahogy elnézem egész jó lett :lol: De hogy olvashatóbb az bizti!

annus11
 
 

 
 

Annus, tuti a tábla ügyi vagy!!! :D

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Tényleg nagyon jól sikerült a tábla! Jó lesz majd látni, ahogy kipipálódnak a kismamák, és oda lesz írva a baba végleges neve :)
torokka
 
 


Hajaj!Meg h végül ki mikor születik!!!Mert ugye ez a sorrend nem szentírás :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!

Tinu, de akkor hol lehet utánanézni? Csakhogy ne essek az arcomra, ha jelentkezek? Persze még ráérek, de szeretnék alaposan utánajárni a dolgoknak, mert ugye én is a veszélyeztetett kategóriába tartozom. :(

Annus, szuper a tábla! Nagyon kiváncsi vagyok a képeidre! :)

Kata, Vörösbegy, azt hiszem én még nem köszöntöttelek beneteket, üdvözletem és gratulálok a picuri pocaklakókhóz!!! :)

Vörörsbegy, nekem is nagy dilemám ez a szurkálósdi, mi van, ha épp én vagyok ez az 1 %?? Ezért foglalkoztat ez a dolog amit Tinu és Pumukli mesélt. Nekem a 85 % + tarkóredő + AFP azthiszem elég lenne a megnyugváshoz. Az már persze egy másik kérdés, hogy egészen biztos képtelen lennék elvetetni, ha valami nem stimmel! :?

Kata,szerintem a muszáj nagy úr, ráadásul mi mást tudnál tenni??? Egyébként éppen a múltkor olvastam erről (én is cipelem még sokat a két apró 2, ill. 4 évesemet!), azt írták, hogy a babának nem, inkább a mamának árt az emelés, de ez is csak akkor, ha rossz tartással emel az anya.

Panndi,sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy! :( Nekem a hányásra épp jót tett az Elevit, gondolom a B6 vitamin miatt (ezt kifejezetten hányásra is szokták adni) és szerintem azért is jó, mert ha tényleg szinte minden táplálék kijön belöled, a tablettából legalább némi vitamin felszívódik!! Jobbulást kívánok!!

A fürdéshez annyit írnék, hogy nem csak a nagyon forró víz, hanem a hüvelyen esetlegesen feljutó kórokozok miatt sem ajánlják a kádfürdőt, illetve az uszodát sem, ugyanis ilyenkor sokkal fogékonyabb a női szervezet minden betegségre és a felszálló fertőzés a picit is veszélyezteti!
Ettől függetlenül én sem tudom megállni, hogy ne fürödjek kellemesen meleg kád vízben, ezért inkább mindig gondosan kisikálom a kádat, vigyázok a higiéniára és persze a víz hőfokra is.

Bocsi, ha sok voltam, szóljatok nyugodtan! :)

Szép napot nektek!

Puszi:Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Csajok, Mozza, Tinu, Annus, Panndi és a többiek, köszönöm a részvéteteket... A papa nem szenvedett, és talán emiatt viselem jól. És bennem van, hogy a kis jövevényt vigyázza...

Annus, szuper a tábla! Tényleg jó kis május lesz, amúgy is a legszebb hónap szerintem az évben...
vanni
 
 


Vanni, sajnálom, hogy figyelmetlen voltam. :( Fogadd részvétem, sajálom, az jó, hogy legalább nem szenvedett!!!

Egyébként jól vagy? Pocakod??

Puszi:évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Vanni!
én is felületesen olvasok...
:shock: őszínte részvétem :(
az a tudat biztos boldoggá tette, hgogy jön az unoka és most fentről vigyáz rá :)
Vendég
 


Hogy tudok visszajutni az adatlapomba, hogy a babamérő kézikészüléket beillesszem? Előre is köszi az infót!
meggymag
 
 


Meggymag!

Hát nem tudom h mi az a babamérő kézikészülék,de a profilt odafenn találod!
Van egy legördíthető Segédletek felirat,na ott megtalálod a profilt!

Na vacsi után scanelek is azonnal!!!

annus11
 
 


Évi: hívd fel őket telefonon és kérdezd meg! Ez a legegyszerűbb. De ha mindenképpen megtartod, akkor tulképp felesleges is a vizsgálat, nem?

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Drága Vanni és Pumukli! Szeretett nagyszüleiteknek biztos, hogy bearanyoztátok a hírrel az utolsó napjait. És most fentről vigyáznak rátok én ebben rendíthetetlenül hiszek!
Vanni, de aranyos vagy, hogy miattam beugrottál éjszaka, nagyon jól esik.
Annus, marha jó a tábli, sokkal olvashatóbb. A név nálunk is már téma, és le is szűkült a kör, főleg a lánynál: Rebeka vagy Noémi. A fiúknál is van 4-5 befutó: Ádám, Csanád, zsigmond, Zsombor. De amíg köztük nem döntünk, addig csak a mi kis Babócánk.
Üdvözlöm én is az újakat sok szeretettel! Hát, ez a május nagyon mozgalmas és szép lesz!!
Viccuska, az orvosi szakértelem, amit iderittyentettél, nem gyenge! Szerintem Annus után neked is kiosztunk egy tiszteletbeli orvosi diplomát!
Most, hogy van szívhang, mi már elmondjuk a közeli rokonainknak és barátainknak. Azoknak, akiknek azt is el tudnánk mondani, ha baj lenne...DE NEM LESZ! 8)
Puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Tinu, Természetesen szeretném tudni, hogy egészséges-e a kisbabám a szivem alatt. Most őszintén úgy érzem, hogy képtelen lennék elvetetni a kis porotyomat, akit olyan féltő gonddal növesztgetek a pocakomban. :cry: Ugyanakkor, ha kiderülne, hogy mondjuk súlyosan sérült (még rágondolni is rossz :cry: )......
Ugye megérted, hogy ez egy nagyon nehéz dolog?

Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Kép 5mm a baba Kép 8 mm a baba Kép 11 mm a baba Kép 18 mm a baba Kép Kép 30 mm a baba

annus11
 
 


Szofi, szép neveket írtál. Én a Rebeka/Csanádra szavaznék :-)
Mi majd csak akkor agyalunk, ha már meglesz a neme.

Ha jól látom a héten már nem kell senkiért izgulni. Most már mi leszünk a következők, Ági, Ancsa!Azt október 8 jó mozgalmas lesz, 4-en is megyünk. Hú de várom már.
Igazából nekem hétfőn kell felhívnom a dokimat, és akkor mondja meg, hogy melyik nap menjek. Elvileg szerda, de attól függ, hogy a pár napos szabija miatt mennyi minden jött neki össze. Még az is lehet, hogy előbb mehetek...?
pumuklii
 
 


Annus
Durvák ezek a képek. Hihetetlen számomra! 7. héten már kezd alakulni, bennem már ilyen van :-)))
pumuklii
 
 


Annus!
nagyon érdekesek a képek!meg is mutatom apának ha hazajön, hogy el tudja képzelni 8)

Szofi!
persze hogy nem lesz baj!egyikünkkel sem!!!!! :lol:
azt a pár sort nem én írtam ám, csak kimásoltam egy az orvos válaszol oldalról :shock: :oops:
(egyébként dokiféle vagyok :wink: )
Vendég
 


Én voltam az első babámmal Czeizeléknél down-kór szűrésen. Az integrált tesztet csináltattam meg, amelyet a 11-14. héten kell. Engem nagyon megnyugtatott az eredmény, azonban az előtte lévő tájékoztatót, ha tudod hagyd ki evenmama, mert csak fölöslegesen beparáztatják az embert.
torokka
 
 


Én is 8-án megyek dokihoz :lol: Remélem előbb nem találkozom vele.. Ma négyszer hánytam, de a vacsi még benn van! :lol:
Vendég
 


Annus 11, köszi szépen az infót, sikerült megtalálnom :-) Hát ezt a babaéletkor mutató vonalzót neveztem úgy :-) Sajnos megint mennem kell, mindenkinek sok sikert mindenhez!

Kép
meggymag
 
 


Úgy nézem valamiért mégsem jelenik meg az a vonalzó :-(

Kép
meggymag
 
 


Évi: persze, hogy értem, milyen nehéz. Csak ezeken az oldalakon azt olvastam ajánlásként, hogy csak akkor csináltasd meg, ha utána hajlandó is vagy arra, hogy elvetesd, ha probléma van. Ezért írtam. Persze az ember nem biztos, hogy el tudja dönteni előre, csak olyan határozottnak tűnt, amit írtál, hogy akkor se... Amúgy nekem abban is van ráció, hogy ha az ember meg akarja tartani, akkoris legalább tudja, hogy kb. mire számíthat.

Kép
Kép
tinu
 
 


Évi: Teljesen egyetértek tinuval. Ha már megfogalmazódott benned a gondolat, hogy megcsináltasd, akkor vágj bele, mert nyugodtabb leszel utána. Ha jó az eredmény, akkor azért, ha rossz, akkor pedig fel lehet készülni a jövőre valamennyire. De kizárt dolognak tartom, hogy bármi probléma lenne.
torokka
 
 


Tinu: Remélem nem bántalak meg vele, de nekem eszembe jutott, hogy ne emelgess azért túl sokat. Pihenj is és vigyázz magatokra! És tessék a férjed kezébe nyomni a gyönyörű kislányod, mert neked most másra is figyelned kell!
ui. nem akartam tolakodó lenni
torokka
 
 


Helló!

Mi még örülünk, aztán okt. 22-én, a kövi vizsgálaton beszélünk a dokival és döntünk a vizsgálatokról, nekem az még csak a 10. hét lesz, szóval még van idő.
A baráti körömben én voltam az első, aki férjhez ment, és most én vagyok először, aki babát vár. A gimi óta van egy fantasztikus 10 fős bandánk, 5 fiú 5 lány. 2 lánynak és 2 fiúnak mondtam el eddig a hírt, hát, hihetetlen hatása volt. Teljesen padlót fogtak, és nagyon örültek. Tök jó volt!
Meggymag! a második címfélét másold be, ne az elsőt, akkor meg fog jelenni. Tegnap én is sokat szenvedtem.
Panndi, a vacsi bent is marad!!! :?
Annus, tök jók a képek!
Pumuklii, a Csanád nekem is nagy kedvencem! :wink:
Puszi, jó éjt. Holnap korán kelek, megyek a laborba.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Kukurikúúúúúú:) Jóreggelt!
Képtelen vagyok aludni, igaz, a cicám a fülembe nyávogva ébresztett.Lassan meg fog tanulni repülni úgy érzem.
Köszi lányok mégegyszer a részvéteket.

Szofi, te miért is mész ilyen "korán" , 6+5 hetesen laborba?

Annus nagyon jók a képek. kis ALien-nek néznek ki... szép az élet...

Meggymag, van egy másik cím, amit nem a BB kód alatt találsz, hanem van benne URL is. Próbáld azt bemásolni. Melyik oldalon próbálsz vonalzót gyártani? megnézem neked, mi lehet a gond.

Panndi, remélem a vacsi benn is maradt... szerintem figyeld meg, hogy mi az, ami nem jött ki eddig, és edd azt, még ha uncsi is... vagy ne okoskodjak? Szegénykém, már biztos próbáltad azt is. Én tegnap 2 doboz tejfült ettem meg ebédre kenyérrel, magamon is meglepődtem, ilyet azért nem szoktam...

Vicuska, miféle doki féle vagy? Ha publikus persze... :)

A neveken mi még nem gondolkodtunk, csak valamikor rég, mikor még nem növekedett a pocimban senki. És el is felejtettem... Majd ha már ki is bújhatna. érdekes, régen Az angol-szászoknál legalábbis 1 éves koráig még a kisbabákat "It"-nek hívták, attól független, hogy lányka volt, vagy fiú. nem she-ő (lány), vagy he-ő (fiú)-nak. Nagyon nagy volt a csecsemőhalandóság. azért jó korban élünk:)

Én jól vagyok, jelentem, a minimális rózsaszinezést mintha elvágták volna, már 4 napja:) Megpróbálok nem feküdni olyan sokat, szerintem attól is fáj a hátam és a derekam és a pocim:) A régi dokim ugye még sportolni is küldött volna...

Annus, nem lehet, hogy a képen, amin 7. hét van. az a 7. terhességi héten készült, és nem a mensitől számítva, mert a táblázat szerint, amit a babanet küldnekem hetente az áll, hogy a 7 hét végén lesz kb 10 mm.
vanni
 
 


Sziasztok!

Mónika, tegnap elfelejtettem írni, hogy köszi az aggódást :), nagyon kedves vagy!! :)

Tinu, ez így kerek ahogy leírtad. :) Azért voltam olyan határozott, mert a múltkor a doki figyelmetlensége miatt azt hittem, hogy elveszítettem a kicsit, borzasztó érzés volt, ennek hatására írtam, hogy nem hiszem, hogy képes lennék rá!

Panndi, remélem a vacsi bent is maradt!!

Torokka, Köszi! :)

Szofi, szuper az ilyen társaság, meglátod, majd agyon kényeztetnek a 9 hónap alatt! :D

Annus, köszi a képeket, tényleg nagyon jók! :)

Vanni, Te sem tudtál aludni? Én is fent vagyok már egy ideje. :shock: Napközben meg majd leesik a fejem, ez olyan piszokság, és mi lesz majd a nagy pocakkal? :roll:
Örülök, hogy már jól vagy!!! :):) Azért pihenj sokat!

Szép napot! :)

Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Jó reggelt!

Hát én tudtam volna aludni, de fél négykor ébresztett Zsófi, nem tudom, hogy történt, de tiszta pisi volt az egész gyerek, szóval átöltözés, pelenkázás, aztán nagy nehezen visszaaludt, de hatkor már keltett :shock: Szóval most ébren vagyunk, indul a nap :roll: Ma ebéd után lelépnek Apával, mennek nagyszülőzni, én csak este csatlakozom, akkor megyek utánuk kocsival, szóval lesz vagy négy órám tanulni :lol: Holnap meg reggeli után hazajövök, ők meg csak ebéd után, szóval szintén lesz négy órám :D

Vacsi benn maradt, de így is fogyok :?
Vendég
 


Jó reggelt szintén mindenkinek!

Egy nappal megint kevesebb :). A hányósoknak - így magamnak is - jobb napot kívánok. Panndi nem akarlak elkeseríteni, de én a 9 hónapot végighánytam az előző gyerekkel. Az első 4 hónapban minden kijött. Azt nagyon megtanultam, melyek azok a kaják, amiket jó kihányni... Utána mar csak a vacsora jöt ki. Kedden szültem, és hétfőn még hánytam. De kedden is hánytam volna, ha nem délután szülök :) . És ez most megismétlődik... Ne izgulj, semmi probléma nem lesz, nálam sem volt. Max. nem hízol olyan sokat :) . Egyébként nekem a Magne B6 sem segített. A tejterméket kerüld egy ideig, mert az még jobban be tudja kavarni a gyomrod.

Éva: Ne engedd, hogy az orvos megingasson bármiben is. Azért mert állítólag ő az orvos, a Te anyai ösztöneidet nem tudja felülmúlni!

Meggymag: A BBCodot kell bekapcsolnod a profilod szöveges részénél és a vonalzónál ne a HTML kódot másold ki, hanem a BBCodot és másold át a szöveges részbe. Másolást pedig úgy tudod megcsinálni, hogy kijelölöd, utána "ctrl C" és a beillesztés "ctrl V"

Vanni örülök, hogy nincs már semmi rózsaszín valamid! :) De azért pihengess!!!
torokka
 
 


Reggelt!

Én egész jól aludtam,csak 1szer keltem pisilni,bár elötte forgolódtam jó sokáig,mindent szana szét dúrtam az ágyban :lol:

Meggymag!
Még annyi h a többiek már leírták h melyik kódot kell bemásolni az aláíráshoz.Nézdd meg h be van e állítva h az aláírát csatolja mindig,még lehetnek egyb beállítás gondok,de egyenlőre nem kavarlak össze.És ha bemásoltad a kódot alul a küldés gombra nyomj rá!


Vanni!
Az az igazság h maga a könyv napokban számol!Onnantól kezdve h a sejt osztódni kezd.De az a 7 hetes kép persze fejletlenebb mint az elötte lévő,tehát kisebb is mint 18 mm!!Csak így sikerült betennem :oops: Amúgy nekem 6+4en már 9 mm volt a baba :lol:


Panndi!
Nem irigyellek!Lehet a gyerkőc is közrejátszik a hányásban,csak többet kell rohangálnod,nem?Télleg minden kijön?Én pl napokig csak vajas kenyeret ettem a múltkor sajttal.Mást nem is kívántam :roll:

annus11
 
 


torokka: nem keserítettél el, zsófival én is végig hánytam, utoljára szülés előtt egy héttel :lol: És nekem pont a tejtermékek jönnek be :wink:

annus: nem jön ki minden, de kevés marad benn :(
Vendég
 


:lol: :lol:
Nálam kevés megy be,de az benn is marad!Szerencsére :lol: Tegnap estét leszámítva úgy érzem kicsit enyhült a hányinger!Van akinek esetleg már múlófélben van?Vagy ne legyek ily optimista,ez csak múló állapot?

annus11
 
 


Annus: Alkatfüggő a hányinger. Ha nem hánysz, csak émelyegsz, akkor nagyon nagy esélyed van, hogy a 12. hét elmúltával, mintha elvágták volna. Én sajnos ezt az érzést - elmúlik - nem ismertem, én is csak mások elmondásából tudom. Ha viszont olyan alkat vagy, mint Panndi vagy én, akkor 9 hónapig tart :shock: Egyébként a 6. hónap volt a legkönnyebb nekem hányás szempontjából.

Panndi: Akkor te is ismered az érzést :twisted: , ha neked bejönnek a tejes cuccok, akkor azt kell enni. Nekem azokat nagyon rossz kihányni...
torokka
 
 


Vicces h kora reggel a hányásról beszélünk :lol: Hát remélem h elmúlik,télleg mázlim van h nem hányok!De még van 3 hetem a 12.hétig :roll:

annus11
 
 


Ismerem az érzést, bizony. A dokimtól kérdeztem a 20. héten, hogy na most mi van, letelt az első 12. hónap, mozog a baba, és én még mindig hányok... Azt mondta, van aki így marad :roll: Az igaz, hogy tényleg nem híztam sokat, de azért a kajára is odafigyeltem, rengeteg salátát ettem, na ezt sem vicces dolog kihányni.

Tényleg jó a téma :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Sajnálattal hallom, hogy olyan rosszul vagytok, biztosan rossz lehet, remélem hamarosan javul a helyzet mindannyiótoknál. Én a saját számításaim szerint 5 hetes 5 napos vagyok, szerintetek normális, hogy nincs hányingerem? A hasam folyamatosan enyhén fájdogál, képben vagyok, hogy létezik, nem hagyja elfelejteni. Volna még egy kérésem. Segítenétek kiszámolni mennyi idős babás vagyok? Kicsit bonyolult a helyzet. Lombikkal fogant meg a kis meggymag, és szept 6.-án volt a leszívás, vagyis aznap indult meg a selytosztódás. 28 napos ciklust feltételezve a + 2 hét, az aug 24.-e. Azért nem kalkulálok az utolsó mensi első napjával, mivel az én esetemben irreleváns, mert tolták belém a hormonokat, és teljesen azok döntötték el mikor legyen peteérés. Amúgy a mensit figyelembe véve 32 napos lett a ciklus, mert a 16. ciklusnapon volt a leszívás. Előre is köszönöm a hozzászólásokat ehhez az izgalmas problémához :D

Kép
meggymag
 
 


Ne haragudjatok, hogy ennyi kérdésem van, de Ti olyan tapasztaltak vagytok már, én meg még igen csak kezdő :D
Úgy selytem hallottatok már a kapcsolatanalízisről, és azt szeretném megkérdezni, hogy ismeri-e valamelyikőtök Raffai Jenő elérhetőségét. Köszönöm szépen a sagítséget!
Nem ismerem még a fórumok illemszabályait, így meg szeretném kérdezni, hogy van-e bármilyen dolog, amit az újaknak illene megtenni, bemutatkozás vagy hasonló, vagy majd szép lassan alakul?

Kép
meggymag
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni Hozzátok... (én lennék a ksziz-féle barátnő, aki szintén májusra várja babáját:)) Már elejétől fogva olvaslak Benneteket, becsületesen, nem maradt ki semmi :)
Mindenképp meg akartam várni azt az UH-t, ahol már a szívdobogását lehet hallani/látni... hát ez szerdán érkezett el ez a pillanat, szuper érzés volt :wink: Benn volt velem a vőlegényem is, ő is csak pislogott, hogy mennyi mindent lehet látni:) Amikor mondtam, hogy a szívdobogását folyamatosan lehet látni a képernyőn, akkor a doki kihangosította, hogy "bizony hallani is lehet"... olyan gyorsan vert, hihetetlen.
Felteszek rögtön képeket is, mert ezek nagyon tetszenek, szerintem olyan jól kivehető minden, 8 hetes vagyok 2,5 cm a Bébike:)
Puszi Nektek, Móni

Ui.: Annus, betennél engem is a táblába?
Név: Móni
Kor: 29
Lakhely: Kalocsa
Testvérek: nincs
Köv. vizsg: október 29. (12. hetes)
Kórház/doki: Kalocsai kórház, doki?
Szülés: 2009. 05.11. (Ezen a napon még úgysincs senki eddig :) )
Baba neve: Bébike
[/img] Kép Bébike nagyításban és életnagyságban :)

Kép
moncs79
 
 


Meggymag,
nekem se volt hányingerem egészen a múlt hét végéig, akkor voltam 6+3. De azóta se vészes, hányni tuti nem fogok.
Szerintem felesleges számolgatni, az első UH-nál úgyis memondják mekkora a mérete alapján. Ilyenkor még nagyon pontosan be lehet lőni a korát.

Üdv Móni,
gratulálok a szívdobogáshoz :-)
pumuklii
 
 


Meggymag!
Én már az elején elvesztettem a fonalat :oops: Amúgy van itt még lombikos,bizti segít neked ebben!De télleg az első uh sokat elárul majd!!!!Akkor neked is sűrűbben kell majd járni?
Hát illemszabály nincs :lol: Kérdezz bármit nyugodtan!
Magadról mesélhetsz,így jobban megismerjük egymást :wink:
Hányinger miatt ne aggódj!Lehet h nem is lesz egyáltalán!!

Üdv itt Móni!
Teszlek a tábliba!Jó nagy már a babád!!!!!Te is mesélhetsz magadról,azon kívül h Ksziz barátnője vagy :lol: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Na, voltam a laborban, szétszúrták mindkét vénámat, közben olyan erősen émelyegtem, hogy néztem kit hányhatnék le nyugodt szívvel. De túl vagyok hála Istennek, csütörtökön megyek ekg-ra meg addigra meglesz a laboreredmény is, szóval egy hét műúlva hívhatom a védőnőt.
Vanni, azért megyek most a laborba, mert már volt 6+3-n szívhang, és onnantól kezdve, hogy "élő a terhesség", már küldenek a védőnőhöz, viszont a védőnőhöz meg laboreredményt kell vinnem. Legalábbis az orvosom ezt mondta.
Hányás ügyben én edig szerencsés vagyok, reggeli émelygés, öklendezés, de vuk effektíve nincs.
Meggymag, sztem is 5 hét 5 napos vagy, de az UH biztosat fog mondani!
Moncs, üdv köztünk, nagyon szép a bébikéd! Tényleg írhatnál magadról egy kicsit!
Panndikám, jó voltál, hogy a vacsi bent maradt!
Puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Köszi szépen az infókat, akkor még koránt sem biztos, hogy megúsztam a hányás-bizniszt :-)
Bemutatkozóul:
Reni a nevem, Gábor az apukajelölt (a legjobb), a kutyánk Gubanc, egy menhely elől menekített keverék, akitől mindenki elájul akkora karakter :-) Van még egy vadászgörink is Zuzmó, akinek az édestesója Somi egy hete halt meg nyirokrákban :-(
Tatán lakunk, és nagyon imádjuk a helyet! Itt születtünk mindketten, itt is találtunk egymásra 19 évvel ezelőtt, de aztán elköltöztünk Iver Heath-be majd Langley-be (London külvidék), majd Pesten éltünk 5 évig. Én imádtam ott is, de ez a tatai élet zseniális :-)
Lakberendezéssel foglalkozom, ami nagyon előnyös, mert leginkább itthon dolgozom, és időnként járok fel Pestre. Én terveztem a házunkat, a belső berendezést és a kertünket is, valamint a belső és a kert kivitelezése is az én lelkemen szárad. Imádok létrehozni dolgokat, én vagyok az, akinek nem tud megnőni a körme a sok barkácsolástól, molyolástól :-)
Azt már észrevettem a táblázatba belekukkantva, hogy én vagyok a nagmami közöttetek :-), ebben a hónapban töltöm a 37-et.
2 éve küzdöttünk a mi pocaklakónkért, a második lombik lett sikeres. Persze még nem vagyunk túl az első 3 érzékeny hónapon, így van is bennünk aggodalom bőven.
Köszönöm, hogy elolvastátok ezt a regényt, de hát nagyon nehéz kiválasztani mit írjon le az ember, annyi fontos dolog van az életben. Rólatok is vannak korábbról egybegyűjtött infók, vagy szedegessem szépen össze?

Kép
meggymag
 
 


Szisztok Csajok!

Annus köszi,h beraktál:)köv.vizsgálat okt.9
Vanni:őszinte részvétem :cry:

Ma voltam UH-on,hát szomorú vok:(...1 perc alatt végeztünk..kb 5mm a baba....és még kérdezni sem tudtam...na ehhez a dokihoz hordtam tavaly már 100e ft-ot.
Úgy kellett kérnem receptet az Ultrogestanom fogyóban,toxoplazma vizsgálatot a laborhoz?!eszméletlen.
Most nagyon mérges vok:(
Ja nagyon szuperek a képek:)
Örülök, h a VUK-osok jobban vannak:)
Legyen szép napotok:)
puszika

Kép
mónika36
 
 


Sziasztok!

Mi fél ötkor indítottuk ma a napot, nem vagyok 100%-os...

Reni, tök jó hosszú bemutatkozást írtál, ez nagyon tetszik! Külön öröm a Zuzmó név, haláli :lol: ! Langley!!! Ott voltam egy hétig még az általános iskola szervezésében! Azért az se rossz hely, persze Tata is csudajó :)!

Móni, és azért kedvesaranyos ez a doki? Lehet, hogy csak rossz napja volt... persze, ne Rajtad töltse ki, az is igaz...

Jobbulást szegény kis hányósainknak!

Lekopogom, ez most is elkerül. Viszont minden kaja egy büntetés, utána órákig émelygés, gyomorforgás, stb. Húzom, ameddig lehet :).

Méretek: teljesen elvesztettem a fonalat... A mi Ketteskénk 16,5 mm volt legutóbb, az UH szerint ez 9 hetes... de akkor Moncsé 25 mm és 8 hetes?? De fura...

Meggymag, ne kívánd a hányingert, nélküle is lehet érvényes terhességed :)!

KépKép
Kép
alithia
 
 


Torokka: majd mondom az uramnak. :)

Meggymag: én boldog vagyok, hogy jöttél, legalább nem én vagyok a legöregebb. :lol: AMúgy szeretnék még egy babát (remélem, lesz rá anyagi keret), a harmadiknál szerintem kb. én is annyi leszek, mint te most. Remélem. :P Ilyen szép bemutatkozást még egyikőnk sem írt. :wink: Azért néhány dolog már kiderült, de szerintem később már jobb lesz egy kicsit. Megmaradnak a törzstagok és sokkal többet fogunk tudni egymásról.

Kép
Kép
tinu
 
 


Meggymag
mi jövőre építkezünk, lehet kérek majd pár tippet tőled:-)

Móni
ezek a dokik hihetetlenek, néha olyan kedvesek, néha úgy kell kihúzni belőlük mindent. De a lényeget láttad legalább. SZívhang is volt már? Miért rendelt vissza már jövő hétre megint?

Anita
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Én is folyamatosan olvaslak Titeket az elejétől fogva, de meg szerettem volna várni a szívhangot, mielőtt jelentkezem. Ma délelőtt viszont voltunk uh-on: 18,5 mm a babácska és dobog a szíve. Nagyon boldogok vagyunk Apával. Van egy 2,5 éves kisfiunk és már egy ideje szerettünk volna Neki kistestvért.
Nem szoktam babonás lenni, remélem nem kiabálok el semmit és most már nem lesz baj :)
Annus: szeretnék bekerülni a táblába, ha lehet.
A nevem : Szilvi, 29 éves vagyok
1 fiunk van (Patrik, 2,5 éves)
Május 13 a mi napunk
Kórház: Péterfy (Dr. Domokos)
Köv. vizsgálat sajnos nagyon messze van: nov.7.

Egyébként 3,5 éve vagyunk házasok Apával, mindketten közgazdászok vagyunk + Én most még orvostanhallgatok is :D
Bp. III. kerületben lakunk.

Amúgy üdvözlök mindenkit és természetesen gratulálok mindenkinek!

Szilvi
sissy29
 
 


Szofi!

Tán rossz a vénád?Vagy csak vmi kezdőt fogtál ki?Nekem sose volt gondom a vérvétellel!Én is jövőhéten tudom meg az eredményt!

Meggymag!
Huuuu,ez aztán a jó szakma!Lakberendezés!!!Én is imádom.Ha lenne pénzem...akkor tuti ötleteim lennének.Én is imádok barkácsolni,egész nyár ezzel ment el :roll: A múltkor a szomszédasszony kért tőlem tanácsot,mert szerinte olyan jó ízlésem van(már ami a lakberendezést illeti)Ugye nekünk szinte 100%ig ugyan az a lakás,csak a bútorokban tér el :wink:
Ami a bemutatkozást illeti...érkezéskor legtöbbünk írt magáról pár sort...nincs összesítve,de ha vki vállalja hogy kimásolgatja őket,akkor hajrá! :wink: :lol: És azért még nem vagy nagymami!!!! :lol:


Móni!
:evil: doki,úgy látszik most rossz passzban vannak a dokik...bizti front van :lol:

annus11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: