Új privát üzeneted érkezett!

Roni: ezek szerint tombolnak bennünk a hormonok. :)

Kolkok: pihenj sokat, hidd el nem lesz semmi baj :wink: Ha megnyugtat menj el mindenképp hamarabb uh-ra.

Kép
Kép
mirci74
 
 


Roni!
Nagyon szép a kutyusod, magyar vizsla igaz?
Nekem van két felnőtt berni pásztorom, ők párban vannak, kan és szuka, és egy kölyök springer spánielem. Imádom a kutyákat.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Mirci! Szerintem is. Egy kicsit meg is vagyok zavarodva.... :oops:

Petra! Köszi. Magyar vizsla igen. Imádom őket!A Berni pásztor is gyönyörű! Biztos szépek a tied is!A spánieleket is nagyon szeretem, olyan kis nyuszi fejük van, mint a vizslának!
Van még egy német juhászom egyébként, ő már egy kicsit idősebb.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 

 
 

Én nem tudom fiút szeretnék, vagy lányt, nekem az a fontos, hogy most rendben legyen minden, nehogy megismétlődjön, ami fél éve.
Ha fiú lesz a neve biztosan Gábor lesz, mint az apjának. ha lány én nagyon szeretném Lolának nevezni, de a férjemnek nem annyira tetszik a név.

Kép
Kép
petra1980
 
 


A berni szukámnak most lesznek kölykei kb. február végén, hát nem tudom mi lesz, hogy fogom bírni.....

Kép
Kép
petra1980
 
 


Hú! Izgi lesz! Kiskuttyok! :D Arany husijuk!
A neveken már én is gondolkodtam. De nem jutottam még dülöre...

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Helló mindenkinek!

Konan!

Köszi az érdeklődést. Jobban vagyok. Lent részletesebben. :wink:

Én is ülőmunkát végzek és délutánra már szinte elviselhetetlenek a légköri problémák. De ezt nekem tuti nem a baba csinálja, előtte is volt ilyen gondom. A székrekedést én is akartam kérdezni, de ezt a témát már kiveséztétek korábban. :) Reklámozzák most a TVben a Renni "deflantint" (vagy mi) amitől elvileg jobbak lesznek a puffadásos dolgok. Én csak a hatásmechanizmust nem értem: most állati nagyokat "csördít" tőle az ember a kollégái orra alá vagy bőrön keresztül elpárolog a felesleges gáz? :lol: :lol:

Netti és mindenki akinek nem gratuláltam!
GRATULA! :D
Vonalzó?

Honey!

A pocimat nekem is nyomja a gatya. Nem csinálok belőle lelki problémát, hogy hogyan, amikor még semmi sem látszik, nyomja és kész. Vettem bandázst még az elején, uh. már jó pár hete kigombolt gatyával járok. Sőt, még azt is megkockáztattam, hogy kismama nadrágban járok néha napján. Álomi kényelmes. :D

Rólunk:
Az influenzám jobban van, bár még mindig jobban szeretek vízszintesben heverni, mint mászkálni a lakásban. Csak egy nap volt láz szempontjából kritikus, a vasárnap. Már majd megfagytam a borogatások alatt, de egy tized fokkal sem ment 37,8 alá a lázam, uh. bevettem egy Panadolt. Délután 4 volt, nem akartam hogy éjjelre még feljebb menjen. Nagyon jól hatott, egy óra múlva már hőemelkedésem sem volt, azóta meg elfújták a lázasságot. SZERENCSÉRE!
Viszont sajna az influenzából egy jó kis köhögés megmaradt, ami tök rossz, mert szinte folyamatosan ugatok egész nap. Lassan már a hányós szintet fogja megütni... Ma elmentem egy Homeopatikába és a szélsőjobboldali beszédstílusú patikás bácsitól kaptam fehér tök golyócskákat és ez most majd jól elmulasztja a köhögést. A bácsi mindent kerek perec leosztott a gyógyival kapcsolatban (mit szabad, mit nem, hogy fogjam, hogy nézzek rá :shock:), csak azt felejtette el közölni hogy ezt nem vízzel kell bevenni, hanem el kell szopogatni. Király, na majd az esti adag ennek a jegyében fog bevevődni. Ha nem lenne netem ezt vajon honnan kellett volna megtudnom?! :evil:

Mellesleg fut a ház, kéne mosnom, takarítanom, vasalnom, varrnom, de valahogy most nem megy a dolog. :( A főzés megy egyenesen katasztrófa... valami érthetetlen oknál fogva most utálok főzni. És hisztis is vagyok. :D

Kellemes estét!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee: köhögésre lándzsásútifű szirup, ha nincs cukrod. Állati jó, jobb minden bogyesznél. Szaggat és nyugtat egyszerre.
Nálam minden megfázásból hörghurut lesz, ez volt eddig a legjobb szer ami pár nap alatt helyre pakolt.

Kép

Kép
starlark
 
 


Sziasztok!

Pannaanya!
Köszi, most megnyugtattál. Nekem csak barnázás volt és nagyon kevés.

Kolkok!
Te is pihenj sokat. Neked erős barnázás volt? Vér is volt? És görcs?
Nekem most nincs semmi. Remélem, hogy ezzel abba is maradt.

Monnee!
Jobbulást. :cry: Én is olyan betegnek érzem magam már napok óta. Félek, hogy utolér az influenza. Nyomatom magamba a sok C vitamint.

gwini
 
 


lolababa írta:Starlark!

Na szuper. Mondjuk én terhesgondozóba ide járok Kadarkútra, de az uh-kat össze tudjuk hozni. ;)
Akkor most ha jól értem, csak a 12. 18. és 30. heti uh-t kell a kórházban csináltatni.
Nem bánom, mert ott vagy szerencséd van és nem kel várni, vagy bekészülhetsz 2 napi hideg élelemmel, mire végzel...
És Gyócsiéknél kell külön fizetni az uh-ért is? Képet mennyiért adnak?
Friss a vonalzód? Pontosan ennyi idős vagy?
Az uh és a számolt időpont amúgy általában nem ugyanaz, minden vizsgálathoz a számoltat vedd alapul. Az uh-n sokat változtathat, hogy átlaghoz viszonítanak méretben, és ugyebár ez nem teljesen pontos. Vannak kistermetű és nagyobb termetű babák, ahogy felnőttként is nagyon eltérő alkatunk van. Meg az sem mindegy (ez főleg később jellemző), hogy a fejkörfogatot éppen a fej melyik oldalán mérik... nem egyforma felül, hátul vagy oldalt... Szóval az uh inkább csak arra nagyon jó, hogy nyomon kövessék a terhességet, és hogy a pici önmagához képest hogyan fejlődik, mindene rendben van-e.
Én Lolával uh szerint 05.30-án kellett volna, hogy szüljek, kiírva 06.08-ra voltam, és bizony a kiírt napon jött. ;)


Lolababa:
Hmm a honlapjuk szerint a 12. és 18 hetit nem vállalják hogy a 30. hetivel mivan no azt nem tudom.
Az árak elég érdekesek mert a honlap szerint 8 ezret kellett volna fizetni a vizsgálat + ultrahangért. Nos nekem volt vizsgálat, rákszűrés, ultrahang + sztárfotó ez került 6500-ba az 500 a sztárfotó ára.

A vonalzóm az a régi, asszerint készült, hogy én szinte biztos vagyok benne hogy a pocaklakót dec. 29.-én hoztuk össze mert megérzem a tüszőrepedést. Egyenlőre akkor maradok a számításomnál. A nagybabától tartok, apuci 62 centivel született... :?

Kép

Kép
starlark
 
 


Sziasztok Lányok!

Üdv Mircinek! Mézesheteknek csodás utat kívánok, sok szöszmötmentes összebújással.
Kistiggrincs! Sajnálom, ugyanakkor örülök, hogy a másik bébi rendben van. Én is eljátszottam a gondolattal, hogy milyen jó lenne, ha ikrek lennének, de mivel nagyobb a kockázat megnyugtattam magam, hogy így jobb lesz. Tudom, hogy nehéz, de lehet, hogy a testvérkéje érdekében történt…
Nálam is gond az egész napos ülés! Ja, és nagyon elkeserít, hogy hihetetlenül „dundi” lettem, legalábbis úgy érzem. Kilóra talán nem, mégis jó nagy a pocakom, ráadásul a cicik már óriásiak. (az előzőt is egyből levette mindenki: jé, hogy neked mekkorák lettek a melleid?!) Mindegy apának kell, hogy tetsszen!

Kép
blúmi
 
 


Sziasztok!

Szia Mirci!

Épp elég végigolvasni Benneteket!

Hajfestés:én úgy tudom, jól szellőző helyiségben lehet végezni a műveletet.És néha fogom, azért még igénytelen nem leszek, ha babás vagyok...attól nem lesz semmi baj.
Sógornőm fodrász, végig festett hajakat,szerencsére nem lett baja a babának.De én nem csináltam volna...

Csajok, nekem is iszonyú szorulásom van!
Kínoznak a szeleg, és kétszer már olyan erős bélgörcseim voltak, hogy csillagokat láttam, kivert a víz.Ma reggel is volt, alig tudtam elmenni dolgozni, újra le kellett zuhanyoznom.Remélem, a babát nem bántja.
És én még Elevitet sem szedek!

Szerintetek aloe verás cuccokat lehet babásan szedni?
A csaj kimondottam terhességben ajánlott nekem dolgokat, de valaki azt mondta, szerinte ezeket nem lehet szedni.De akkor nem ajánlanák,nem?Szerintetek?

Kolkok, gwini, pihenjetek sokat, abból nem lehet baj!

Nekem sincs komolyabb tünetem.Estére van egy kis émelygés,akkor szarabbul vagyok.Néha nem esnek jól a kajaszagok.Meg fájnak a melleim.
És én is szétszórt vagyok!!!!

Jövő héttől nem dolgozom. :lol:
Vendég
 


Sziasztok,

szerintem (magánvélemény!) mielőtt bárki bármit beszed, konzultáljon orvossal. Némileg autentikusabb, mint egy fórum... Már ne értsétek félre, de neki ez a hivatása. Mellesleg általában majd mindenkinek van már választott orvosa, aki végigkíséri a terhességét, azaz felelősséget vállal az anyáért és a babáért.
Mondjuk ha nem akarsz mindennel a dokibácsihoz rohanni, akkor is minimum védőnő, ez neki munkaköri kötelessége, ez muszáj, hogy legyen mindenkinek!
A patikusok meg még elég sokan mindent el akarnak adni mindenkinek, ronda, de ez (is) a pénzről szól. Nekünk viszont a babánkról! Úgyhogy ésszel, utánanézeni, utálnaolvasni. És sajnos a net sem feltétlenül autentikus forrás, mindenki azt irogat össze, amit akar. :(

Rengeteg gyógyszerre van írva, hogy terhesség/szoptatás alatt nem szedhető. Ez nem azért van, mert ártalmas, hanem azért, mert NEM TUDJÁK, hogy ártalmas-e. Az orvos tudja eldönteni, hogy mi a nagyobb kockázat a babának, a betegség okozta probléma vagy a gyógyszer esetleges mellékhatásai.
Én is voltam influenzás 6 hónapos terhesen. 4 nap után azt mondta a doki, hogy NA MOST kell az a NeoCitran, mert tovább nem lehet húzni...

Lányok, nyugi, ésszel. Rendesen egészségesen enni, relatíve nyugodtan, stresszmentesen élni. Nem muszáj mindenféle bogyót kapkodni, csak ha már nagyon kell, és akkor is csak okosan, akkor (ebből) nem lehet gond. :)

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Én ma megyek este orvoshoz, de még UH nem lesz.
Nagyon izgulok.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Most jöttem az orvostól!Diagnózis: 7-8 hetes, 16 mm -es baba, jó szívműködés, jó magzatmozgás!!!!! :D :D :D

Juppijé!!!!
Ja!!!És hétfőn reggel megyek a védőnőhöz, kapok végre kismamakönyvet!!!!!! :P :P
Nagyon boldog vagyok!!!
Üröm az örömben, hogy sajnos a partneremmel való kapcsolatom nem alakul túl jól.. :cry:

Jó munkát, vagy pihit mindenkinek!!!

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


blúmi! :D

Én is úgy érzem, mintha akkora lennék, mint egy ház!!!Tényleg híztam 1-2 kilót, a mellemeim egyenesen feldagadtak! :lol:
A kolléganőm meg is jegyezte, hogy vegyek majd nagyobb melltartót, mert nagyon látszik, feltűnően nagyok!! :lol:
Én a székrekedésre megpróbálok reggelente joghurttal nyitni, de nem nagyon van hatása.

Petra! :D

DRUKK!Minden rendben lesz. Úgy ahogy nekem is! :)

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Roni!
Gratulálok, de örülök neki!!!
Remélem, holnap én is mehetek ultrahangra.És még jobban remélem, hogy minden rendben lesz.

Én egyébként állandóan éhes vagyok, tegnap 4 töltés töltöttkáposztát ettem, igaz kisebb töltések voltak, de akkor is!!!!!!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Dolgoznom kellene, de folyton fáradt vagyok....

Kép
Kép
petra1980
 
 


Jó reggelt!

Petra!
Szurkolunk! :lol: Én is sokat eszem! :wink:

Roni!
Gratulálok! Már én is úgy várom a holnap reggelt!
Mi a baj a pároddal? :?

A székrekedéssel én is küzdöm. Már vagy 3 napja nem voltam. :? Most tejjel indítottam, de egyenlőre semmi.

Nem tudom már, hogy ki írta azokat a homeós bogyókat a puffadásra. Én is nagyon puffadok. Főként köldök felett, leginkább estére és sokat büfizek tőle. Alig tudok tőle este elaludni. Erre mi kellene?

gwini
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Roni!
Gratulálok!!! Örülök, hogy minden rendben van veletek!
"kapcsolatom nem alakul túl jól" ?????? Mi történt (ha nem vagyok túl indiszkrét, ha mégis akkor nyugodtan ne válaszolj)?

Egyébként a melleim nekem is duplájára dagadtak és nagyon érzékenyek. A párom meg is jegyezte, hogy tök jó, de miért csak távolról csodálhatja őket? :lol: Mit csináljak, ha egyszer érzékeny, sőt úgy is mondhatnám, hogy fáj.

Petra!
Én is folyton fáradt vagyok, de a munkahelyen azért tartani kell magunkat. Viszont mire hazamegyek már alig állok a lábamon, pedig nem fárasztó a munkám.
Kaja: Tegnap előtt például - mivel végre lett szekrényünk az új házba és abba pakoltam befele este, hogy végre eltűnjenek a zsákok - pizzát rendeltünk. Olyan 30 cm átmérőjűt. Kisfiam: Anyu! Én még csak az első szeletet eszem te pedig már a harmadikat! Éhes vagy nagyon????
Szinte állandóan éhes vagyok. Mi lesz így velem??? Nem akarok akkora lenni mint egy elefánt. Vannak szép kismamák is!

Anikó

Kép
Kép
konan
 
 


Sziasztok!

Vacakul vagyok, nagyon! Ma már túl 2 rókázáson, remeg kezem-lábam, szédelgek, bármit eszem, minden kikívánkozik, nyűgös vagyok és hisztis! Ráadásul holnap reggel labor, nem leszek itthon délelőtt, úgyhogy ma nagyon rendbe kéne kapnom a házat, mosni vasalni, főzni, mert anyósom jön vigyázni a srácokra, jó lenne, ha nem lenne rumli itthon! Higgyjétek el, próbálok a lehető legpozitívabban hozzáállni a helyzethez és továbbra is madarat lehetne velem fogatni, hogy babát várok, csa nem bírom lenyelni, hogy semmihez nincs erőm!
És az is igaz, hogy tudtam, mit vállalok és soha nem bánom meg! Csak ez egy liyen nyafogós- panaszkodós nap! Majd azért igyekszem jönni, de ahogy látom, nem én vagyok az egyetlen, aki egész nap a rókákat kergeti. Ugye Minyu? Kitartást Neked is! Jövök majd!

Márti
borossné becz márta
 
 


Jó reggelt!!

Roni gratulálok a jó hírhez!!! :D

Petra! Én is folyamatosan tudnék enni, de nagyon ésszel szeretném most végigcsinálni ezt a 9 hónapot, nem szeretném megint 30 kg-val zárni!! Aztán majd meglátjuk sikerül-e??? Ha nem szerintem a két kismanó gondoskodni fog róla, hogy anyáról röpködjenek le a feleslegek :)

Márti! Hát nagyon nem irigyellek! Kitartás Neked!! Reméljük hamarosan túlleszel ezen a kritikus időszakon!

Kép
Kép
lanta
 
 


Köszi csajok!

Nem, nem vagy indiszkrét konan.
Sajnos nem mennek jól közöttünk a dolgok. Elég nehéz eset. Az a lényeg, hogy nem biztos, hogy együtt maradunk. :cry:
5 év után elég nagy a válság, pedig nem is vagyunk még házasok sem. Nem tudunk dülőre jutni dolgokon, ő megbánt engem én meg már nehezen bocsátok. Régi vélt valós sérelmek miatt megy még a vita részéről. Én már nem akarok vitázni. Békét akarok. Nem is tesz jót a babának az idegeskedés. Pedig a babának össze kéne hoznia minket. Annyira bolgog vagyok a babától, erre tessék. A magánéletem romokban hever. Most mit csináljak? Tudom nem írtam le konkrétumokat, de nem is lehetne, mert annyi minden van. Problémája van velem, a szexel, hogy nem szeretem, hogy csak ő tesz ezért a kapcsolatér stb. Szerintem soha nem is hitt bennünk igazán. Szóval elég tré a helyzet. Volt már közületek olyan, aki egydül várta a babáját? :cry:
Remélem nem.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


GRATULA Roni!!!! :D :D
Olyan jó mindig olvasni, amikor valaki ilyen pozitív eredményről számol be!!!
jaj nekem még majdnem 3 hetet kell várnom a következő UH-ig. Tuti ezen fogok kattogni a nászúton.
:)

Én 15 éve festem a hajam. Megkérdeztem a dokit és 2-3 fodrászt is.
Az volt az egybehangzó vélemény, hogy a mai festékek már rég nem olyan károsak mint a régiek. Főleg akkor ha nem szőkére fested !! ( én sajna szőke vagyok, a szőke festékben sokkal koncentráltabb a hidrogénperoxid).
Illetve még annyi, hogy az otthoni hajfestők előnyben, mert azok az anyagok még gyengébbek mint a profi hajfestékek. De no para! Nem lesz baja a babának.
Ha valaki mégis nagyon fél, akkor melíroztasson inkább!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Én is állandóan éhes vagyok. Próbálok többször kisebb adagokat enni. Tegnap mondjuk alig ettem mert, az ideg szétvágott. Olyan gyomor idegem volt, hogy enni sem tudtam. Délben ettem egy gyrost, amin félóráig nyammogtam, de még 4 kor is azt böfiztem.... :oops: És után nem tudtam már enni. De bocsi, ettem kornflakes-t. Ennyi. Este ittam tejet, mert állandóan égett a gyomrom, és valami hideg kellett.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


jaj, roni... nagyon sajnálom! :( Most olvastam csak amit a párodról írtál...
Egyébként a párod mit szól a babához?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Ami az evést illeti nálam nagyon furi...
Tegnap csokit ettem retekkel.... :shock:
Viszont amiért aggódok, hogy heti 0,5-1 kg-t fogyok. Illetve olyan mérlegem van, ami mutatja a testzsír %-ot is. És azon is kb heti fél %-kal csökken a testzsírom.
Pedig tegnap is disznótorost ebédeltem 3 szelet kenyérrel!! :shock:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Roni!

Hát tényleg nem egyszerű a helyzet, de mégis a baba érdekében próbáljatok meg dűlőre jutni. Biztosan a párod is nagyon szeretné a babát.

Márti!
Nálam csak néha van émelygés, de már az is szörnyű, nemhogy mindig. Gondolj arra, hogy az jó jel a baba szempontjából.

Honeymoon!

A nászút biztosan nagyon szép lesz, szívesen lennék a helyedben.

Képzeljétek!! Mi meg valószínű jövő hét vége felé már költözünk az új házba!!! Már alig várom, olyan jó lesz.

Kép
Kép
petra1980
 
 


honey!
Köszi. Mire visszajössz, már te is ilyen pozitív eredményekkel fogsz visszatérni a dokitól. Addig élvezd a nászutadat! Legyetek boldogok.
Igen sajnos így alakult. És eléggé kétségbe vagyok esve.

Visszatérve a dokihoz. Azt mondta simán 7-8 hetes vagyok. De matematikailag kizárt. Annak az időpontnak kellene lennie ami a vonalzón is van. Lehet, hogy előbb történ a fogantatás? Az utolsó vérzésem 3 nap alatt lefolyt. És alig volt. Éppencsak ilyen barna folyás. Fel is tűnt nekem, mert eddig nem ez volt. Csináltattam rá másfél hétre terhességi tesztet, de akkor még negatív volt. :roll:

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Simán lehet, hogy akkor tényleg 8 hetes vagy.
Az összes könyv azt mondja, hogy az első menstruáció "foltokban" még jelentkezhet. És hogy ez teljesen normális.
A keresztfiam és élő példa erre! :D 8 hetes volt, mikor a barátnőm el kezdett gyanakodni, hogy terhes... mivel az előző mesije megjött. Most megy suliba a gyerkőc :D

és ha 8 hetes vagy, akkor az az előző ciklusod pont felét jelenti. teház simán lehet! :)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Ja! Igen. Örült a babának nagyon. Várta.

Igenám. Csak aggaszt az a kérdés is, hogy mi van, ha nem fogunk kijönni, csak átmenetileg. Ha tényleg nem vagyunk egymáshoz valók, és a szülök közötti veszekedéseket a gyerek sinyli meg.
Ő egy örök elégedetlen. Tudom, hogy családba kell szülni, ez a normális, és szociálisan megfelelő. A gyereknek az apjára is szükség van. Tudom, hogy egyedül baromira nehéz lehet, (lehet meg is köveztek érte.. :oops: ) de felvetődött már bennem az a kérdés is, hogy lehet, "csonka" családba születik, de nem tennék-e ezáltal mégis jobbat neki, ha megkímélem a fölösleges veszekedésektől. esetleg válástól? Jó persze tudom, hogy nem lehet ennyire előre látni, meg is szabad így neki állni a dolgokhoz, és valószínű Petrának igaza is van, de amikor az ember benne van egy helyzetben nehezen tud helyesen cselekedni.
Köszönöm azért az aggódást, a vígasztaló szavakat.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Nálunk kész csoda volt a fogantatás. Mikor fél éve teherbe estem elsőként, akkor már kb. 2 éve próbálkoztunk a férjemmel. Sajnos a szörnyűség után az orvos azt mondta várjuk meg a fél évet.
igazából január elején telt volna le a fél év, de mi már nem bírtuk tovább, és december vége felé egyszer voltunk együtt védekezés nélkül, és akkor sikerült is!!!!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Honey!
Lehet! :D
Csak akkor sem jön ki, mert akkor viszont novemberben volt az utsó vérzésem, és december elején kellett hogy teherbe essek. Ha az utsó mensimtől számítjuk, akkor 10 hetes vagyok, nem? !!! :lol:
A fogantatástól, akkor valóban 8 . Mindegy is, majd kiderül előbb utóbb.
Kérném a Minyut, hogy tegyen fel a tábliba, a régi paramétereimet megadtam már, ha kéred, akkor leírom mégegyszer.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Roni!

A párkapcsolatodra visszatérve. Én úgy gondolo, ha nagyon szeretitek egymást, túl juttok ezen a válságon. Ha meg nem , akkor tényleg jobb, ha különváltok. Nálunk is voltak válságok, de a szerelem erősebb ezeknél.

Kép
Kép
petra1980
 
 


roni, azért 5 éva alatt csak kiedrült, hogy tudtok -e együtt élni.
Bár nem akarok okoskodni, mert ugyebár nagyon nem látok bele a kapcsolatodba.
De azért szerintem érdemes lenne szerintem együtt megpróbálni... legalább az elején. Aztán ha a baba születése után sem juttok dűlőre, akkor még mindig be lehet dobni a törölközöt. Olyan korán még nem érez meg abból a baba sokat.
Ez a 9 hónap, meg a baba biztos nagyon sokat fog formálni rajtatok. Remélhetőleg pozitív irányba. Ha rögtön az elején feladjátok, akkor mörökre benned lesz egy "mi lett volna ha"

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Látta valaki vasárnap a Naplóban az egyik riportot? Az volt a címe, hogy "Csodálatos gyógyulás"
Húúú, nagyon komoly!!!

Én amúgy is nagyon hiszek a gondolat teremtő erejében, de azóta direkt tök tudatosan csak pozitív képeket "vetítek" magamnak a babáról. ha meg valamiért nem megy, akkor csak előveszek egy Kismama vagy baba újságot és csak a boldog és cuki képeket nézegetem benne! :)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Roni!
Nem tudom, ez így elég szörnyű lehet mindkettőtöknek. Én ezen már túl vagyok (azt hiszem), bár akkor még nem voltam babás. Nálunk az elmúlt év volt a mélypont (de nagyon mély :cry: ) Viszont most minden rendben és minden gyönyörű, ráadásul jön a baba... mit akarhatnék még?
Nem tudom a problémáitok mélységét, de ha a tudat, hogy babátok lesz nem igazán változtatott a helyzeten, akkor elég nagy lehet a baj.
Hogy egyedül jobb e a babával vagy együtt a pároddal, ezen még ne gondolkozzál. Egyelőre még messze van, van idő. Addig még minden jól alakulhat ahogy Petra írta: ha nagyon szeretitek egymást!

Üdv: Anikó

Kép
Kép
konan
 
 


hali bogyra.

megnéztem az oldalt. ezek használt babacuccok?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Tök cuki rucik vannak


de én tuti az uccsó pillanatban veszek majd meg mindent.
mert lehet kapásból kicsik lesznek a nagyon újszülött cuccok. :D
Én 63 cm-vel és 4,8 kg-val születtem. - és 181 cm-re sikerült nőnöm.
és a párom is 194 cm. :D Szóval nem számítok apró babára...

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok Kismamák!

Örülök, hogy találtam ezt a topikot! 9 hetes kismama vagyok :D
Remélem, hogy sok hasznos információt tudok itt gyűjteni tőletek!

honeymoon!

Láttam én is a riportot. Hiszek benne! Pontosabban abban, hogy a gondolataink teremtő erővel bírnak! Sok, ehhez hasonló könyvet olvastam..gyakorlom is..évek óta. Most is, a babámmal kapcsolatban.
szeder74
 
 


jaj csajok!!! :(

Most mentem ki pisilni és látom a bugyimon, hogy én is barnázok. :( :(
hazamenni nem tudok, szóval pihenni sem.
és ami még rosszabb, hog yugye holnap indulunk nászútra. Ami "röpke " 12 órás repülőutat jelent.

Mi a szar csináljak szerintetek?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honeymoon!
Most olvasom, hogy mi történt Veled!
A barnázás az nem jelent olyan nagy bajt, mint amennyire mi hinnénk.
Lehet több mindentől: régi felfázás, hormonok miatt is.
Azért én a helyedben feltétlenül felkeresnék az út előtt egy nőgyógyászt, még, ha a sajátodhoz nem is tudsz ma eljutni!!!
Én is repültem 12 órát..hidd el iszonyatosan hosszú idő..főleg kismamaként.
Nem szabad most kockáztatnod, ma munka után menj el a legközelebbi nőgyógyászhoz, és kérd meg, hogy vizsgáljon meg.
Lehet, hogy kapsz hormonpótlást..ami ráadásul kedvezően befolyásolja a terhesség megtartását is!
Utrogestran hüvelykapszula! Olvass utána, ha van időd! A keresőbe írd be..és ha lehet kérd meg az orvost, hogy írjon fel!
A babának nem árt!!!
szeder74
 
 


Utrogestan! - helyesen írva
szeder74
 
 


Sziasztok Lányok,

Roni: először is gratulálok az uh-hoz. Az viszont szomorú, hogy nem alakulnak jól a dolgaitok a pároddal. Na ebben aztán senkisem tudhat jó tanácsot adni. Én mondjuk azt vallom., hogy az semmiképp sem jó ha csak egy gyerek tart össze egy kapcsolatot. Az később a szülők és a gyerek is megszenvedi. Csak Te, Ti tudhatjátok mi lenne a legjobb megoldás.

Honeymoon: szerintem hívd fel az orvosod, és kérj tanácsot tőle.

Velem meg az történt, hogy tegnap éjjel kaptam egy iszonyú pánikrohamot. Régen pánikbeteg voltam de már öt éve kigyógyultam belőle, erre pont most kell előjönnie!? :shock: A roham után meg azon pánikoltam, hogy nehogy elmenjen a baba. Szörnyű volt. Ma gyorsan felhívtam a dokit aki anno kezelt. Azt mondta 6. hétig nem vehetek be semmi, addig meg kell próbálnom "túlélni". De állítolag nem kell félnem ettől nem fog elmenni a baba. Azóta is gyomoridegem van, nem bírok enni....teljesen kész vagyok :(

Kép
Kép
mirci74
 
 


Honeymoon!

Mindenképp keresd fel az orvosod. Majd ő megnyugtat, hogy nincs nagy baj.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Honeymoon!

Nekem tegnap volt egy kevés barnázásom, de már el is múlt szerencsére. Szerintem is hívd fel az orvosodat. Nekem magneB6 és rutascorbin kellett, na meg a fekvés.

gwini
 
 


Honeymoon!!!
Mindenképpen beszélj orvossal mielőtt elmész!!! Nagyon szorítok,hogy ne legyen semmi gond és feltétlenül jelentkezz!!!

Kép
Kép
lanta
 
 


Gwini!

Próbáld meg szerintem a Kalium Carbonicum 9ch-t (napi 1x5). Bízom benne, hogy segíteni fog.

Roni!

Nagyon sajnálom, a helyzetet nálatok. Mi kb. 3 éve vagyunk hasonló cipőben. Néha jobb, néha rosszabb. Próbálunk úgy tenni, mintha mi sem történt volna, de minden egyes újabb vita csak mélyíti a helyzetet. Lehet így élni, alapvetően nem is muszáj rosszul, de biztos, hogy nem ez a legboldogabb lehetőség. Laurával való terhességem alatt néha kicsit jobb volt, de a pasik nem érzik át, amit mi, így születése után majdhogynem azt kell írjam, még rosszabb lett a helyzet... nem kifejezetten balhé terén, meg a lányát imádja a párom, sőt az új jövevényért is előre odáig van... csak éppen nincs ideje segíteni, így én szépen lassan tönkremegyek a pici és az ő kiszolgálásába, míg mindezért egy jó szó nem sok, annyit nem kapok (nem is lenne mikor, mert állandóan dolgozik). Szóval nem lesz egyszerű, ha szétmentek, és az sem, ha együtt maradtok. Mindegyik helyzetnek van előnye és hátránya is... De egyedileg neked kell mérlegelned és eldöntened, hogy mit bírsz elviselni, tolerálni, és milyen példát tudsz, akarsz a születendő picid elé tárni.

Bocsi, hogy hosszúra nyúltam.
Most megyek a védőnőhöz kiskönyvért... :D

Kép
Kép
lolababa
 
 


Márti, kitartás! remélhetőleg csk pár hét, és túl vagy ezen az időszakon!

Roni! egyik szemem sír a másik nevet! Sajnálom ezt a válság ügyet. Én azt hiszem, hogy ezt csak Te tudod eldönteni, igazán jó tanács nincs. Legfeljebb a következő közhelyek (amiket én komolyan gondolok) 1.: nincs nagyobb boldogság egy gyereknél, 2.: ha úgy döntesz hogy egyedül bevállalod, senki mással nem kell foglalkoznod. Ez a Te életed, a Te boldogságod. Lehet, hogy lesznek, akik megköveznek, - hülyék mindig is voltak - de ezt le kell pergetned magadról. Azért remélem javulni fog a helyzet tekintettel a bébire.

Barnázósoknak szorítok, és pihenjetek!

Honeymoon: szerintem egy gyors dokilátogatás indokolt.

Én is megyek a kiskönyvért. Sziasztok!

Kép
blúmi
 
 


Roni: Ezt a szitut igazából csak ti ketten tudjátok megoldani, ti érzitek mi lenne a legjobb. Remélhetőleg a legjobb döntést hozzátok mindhármótok szempontjából.

Honeymoon: Hogy nyugodtan indulhass útnak keresd fel vagy hívd fel a dokidat, bizti ellát jótanácsokkal.

bogyra beírását kiszedték? nem találom... de azt az oldalt már néztem régebben. Egy dolgot nem értek, hogy hogy a fenébe jött ki az
550ft =1 GBP
Igen csak el vannak tájolva devizaárfolyamilag. A font már akkor csak 420 ft volt mikor au-pair voltam Londonban úgy cca 8-9 éve. Azóta csökkent az ára, most úgy 350ft körül van.

Kép

Kép
starlark
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: