Új privát üzeneted érkezett!

Ági, az titkos, h melyik az a kiválasztott fiúnév? Mert ha titok, engem annál jobban érdekel :lol: .
Vendég
 


Ági!
Szerintem csak rossz paszban voltál, azért viselt meg ez a kajaügy ennyire.
Rozi is totál rossz evő. Pontosabban egyik nap eszi a főzeléket, másnap csak 2-3 kiskanállal csúszik le. Az eszi a főzeléket azt jelenti, hogy kb. 50-60 ml- megeszik (nem szoktam méregetni).

Próbáld lazábban venni a dolgot. Engem nem zavar egyáltalán, már az elején eldöntöttem, hogy nem parázok azon mennyit eszik a gyerek. Minden nap adok neki főzeléket, gyümölcsöt, szopik amennyit kér, jól néz ki, jó a kedve , hát éhezni nem fog az tuti. Szerintem ez vonatkozik Zitára is!

Hát a névválasztással mi is bajban voltunk. Engem apa mindig Rozi néninek hívott és így lett Rozi a kiscsaj. Ha kisfiúnak születik, akkor Álmos lett volna.

Vicus!
Tök jó, hogy megvetted a szülinapi ajándékot. Én is most keresek sportkocsit. És Lotti nagyon ügy kislány, nem vedd a lelkedre, hogy a nagymaminál sétálgatott :wink:

Az teszik amit Hajni mondott, majd bemegyek a Bremdonba és szétnézek.

A Ti gyerkőceiteket megviseli a szél. Rozi nagyon rosszul tűri, és éjjel amint elkezdett fújni a szél, a gyerekem fél óránként ébredt.

Még mindig folyik az orra! :? Ma délelőtt kiporszívóztam az orrát, utána felvettem megvígasztalni és BELÉM HARAPOTT :shock: A nyakamba! Tutira bosszúból csinálta!

Doo!
Egy 8 és fél hónapos gyerek már bosszúálló tud lenni :?: :wink:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


A nap örömhíre: Zita felállt a járókában!!!!! :D

Bea, az Álmos név nekünk is nagyon tetszik!! Én ismerek is 2 kisfiút és annyira jól áll nekik ez a név, számomra nem álmos Álmos, nah érted, mert sokan azért ellenzik, hogy ugye jelentése is van.
Nekünk Boldizsár a fiúnév. :wink:

Hangi miért volt annyit kórházban az elején? Vagy félreértettem valamit? És szondát is kapott, szegénykém :cry: :cry: uhh, rossz lehetett. Zitának a gyomrát mosták ki, vagy szívták le, igazából mai napig nem tudom és már nem is fogom, de azzal vártak a csecsemősök szülés után reggel, hogy "majdnem belefulladt a hányadékába" ezt így szó szerint. nagyon durva mondat volt. a nővér azt mondta, hogy leszívta, mert már "ment el a színe" aztán később a drnéni azt mondta, hogy ki kellett mosni a gyomrát, mert sok magzatvizet nyelt, meg nyákot (akkor még nem is szopizott egyszer sem) és a záróra nem írtak semmit, én meg annyira béna voltam, pedig nem vagyok az általában, mentem, kérdeztem stb, de valahogy erről a témáról nem esett több szó.

Kép
ági_bp
 
 

 
 

Ági, ez szuper, gratula az ügyi Zitának! Még most kezdett mászni és már meg is unta a talajszintet. :lol: .
Nem értetted félre, tényleg kórházban kezdte a kis életét (persze mindenki :lol: , de Ő betegként), de nem volt az szerintem olyan vészes mint amennyire megijedtünk. Első nap már teáztatják őket és ő mindent kihányt ezért már másnap át is vitték a gyerekkórházba. (nálunk máshol van a gyerekkórház, mint a felnőtt nagykórház) Állítólag azért tették szondára mert be volt kötve az infúzió, de azért volt olyan nővér aki így is meg tudta etetni, na mindegy, elmúlt. Állítólag bakteriális fertőzés volt, de a laboreredmények a háziorvosunk szerint nem indoklta az ab.-os kezelést. De amit Zitáról írtál nagyon durva én sokkot kaptam volna ha ilyet mondanak! Meg kell várni míg megy el a színe? Tudom nem egy ember van egy gyerekre, de akkor is!

Tetszik az Álmos és a Boldizsár is, Boldi az egyik barátunk kisfia is :D

Kis harapós Rozinak( :lol: ) jobbulást, szegényke.

Hangi már megtanult kanyarodni is úgyhogy megy egyik szobából a másikba, meg kell zabálni. Persze még állandóan a nyomában vagyunk, mert még nem mindig néha el bírná vinni a feje. Olyan furi szinte egy hét alatt jutott idáig mert múlt vasárnap tett meg először egy folyamatosabb távolságot.

Ja és vettünk Avent varázsitatót és bevált. Ebből iszik és nem nyel félre :lol: . Pedig több vízet szív egy korttyal mint a cumisüvegből.
Vendég
 


Hajni, azért rossz lehetett az elején, hogy külön voltatok. :( Amit mondott a nővér durván hangzott tényleg, persze el is sírtam magam, de ugye én már ebből semmit nem láttam, szerencsére. Talán ezért sem lovagoltam a dolgon utána. Meg hát ott volt a kis tündér.

Hangi nagyon ügyes, hogy így jár már! És Lotti is! És Vicuska, Téged szeret a legjobban, de ahogy írták is a lányok, a mama újdonság.

Igen, Zita tényleg sokat fejlődött, tulképpen 1 hónap alatt tanult meg előrefelé haladni, felülni, feltérdelni, mászni és felállni.

Azt szeretném kérdezni, hogy közületek van akinél kimaradt a szabályos kúszás? Mert nálunk igen, fókázott helyette :lol: :lol: felnyomta magát a két karjával magasra, aztán lendült egyet előre, de a lábait nem igen használta hozzá. :roll:
Tanulási szempontból ugye a mászás a fontosabb, én így tudom. Lógusok, Ti mondtok?? :wink: Úgy tudom az alapozó gimnasztikánál és a szenzorosnál is inkább a mászást szokták forszírozni, a kúszást nem annyira.

jó éjt, megyek altatni.

Kép
ági_bp
 
 


Ági, nyugi, semmit nem jelent ha nem kúszott szabályosan. Végül is a kúszás, mászásnál is a négyvégtag koordináció fejlődése és ir. érlelő hatása a fontos, de ha mászik rendesen azzal pótolja :wink: . Hangi is furán kúszott, alig használta a jobb oldalát, meg is voltam ijedve, hogy esetleg valami enyhe féloldali sérülés, de a mászás már szabályos volt. Bocsánat, most veszem észre, hogy hozzám nem is szólt a kérdés, mert én "gógus" vagyok :lol: .
Vendég
 


Doo?

Timcsi mégsem jött ma, pedig reméltem.

Tényleg az volt a legrosszabb h külön voltunk, meg h amikor mentem át látogatni csak pár perce mehettem be és tele volt csövekkel az csöpp kis teste. Még meg sem érinthettem, mert nem voltam elég steril :evil: . Na de ez a múlt, azóta mindent bepótoltunk, kis csimpike volt már eleget a kezembe. :lol:
Vendég
 


mennyi ügyi, mozgolódó csemete! :D :D eddig nem is gondoltam h a kanyarodás külön tudomány, de végülis logikus... :oops:

azért az milyen érdekes h a babák különbözőek szopási "hajlandóságukban" :shock: végülis evolúciósan ez az életbenmaradásuk feltétele... én mindig elámulok azon h milyen nagyon kiszolgáltatottak és h valóban nem lennének képesek boldogulni nélkülünk... azért ez egy furi húzás a természettől, nem? csoda h nem halt ki az emberiség!! :roll:

ági, én azért annyira nem vagyok profi ebben a témában, de én is úgy tudom h a kúszás nagyon sok gyereknél kimarad és jó, ha van, de nem akkora gáz, ha nincs, mint a mászás esetében.

hajni, tényleg azt tapasztaltam h a csaszis babák nem mernek végigmenni az alagúton a szenzoros teremben ill leképezik a születésüket: megakadnak félúton és visszafordulnak, eleve farral próbálnak meg bemenni, be se mennek, stb. a születési traumával többféle módon is foglalkoznak terápiákban - van, ahol kifejezetten cél a feloldása, van ahol pedig érintheti a terápia ezt a témát.
Vendég
 


ja, enyém a csőrös itatójának marhára örül (nemtom miért :shock: ), de csak rágicsálja, hiába szívogatom a levegőt, nem érti h neki is azt kellene csinálnia és jönne az iszi... :roll: viszont ez a csöpögésmentes pohár csöpög!!! :shock: :evil: :evil:
a varázsitató mit tud? úgy értem, miben más, mint bmi más? :lol:
Vendég
 


Doo ez tök érdekes, nem is gondoltam h ez valaha az életben bármilyen különbséget jelentene. Pontosabban nekem is sok gyerekem volt aki nem tudott végigmenni az alagúton, de ilyen összefüggésben nem is gondolkodtam. De ha írod a könyved és visszemegyek dolgozni, szívesen gyűjtök én is neked ilyen anyagot. :wink:

Avent nem tud többet csak keskeny csőre van és ez jobban hasonlít a cumisüvegére mint a mam-os amivel addig próbálkoztunk. Plussz levegőzik, hogy ne tudja kiszívni belőle a levegőt, de ilyet is csinál több üveg, szóval semmi extra. Csak Hangi véletlenül megszívta, meg is lepődött :lol: és tegnap egy egész pohárnyi elfogyott.

Igen, kanyarodás, mint minden irányváltás, több egyensúlyozást igényel, mint egyenesen menni, de hamarosan meglátod :wink: .
Vendég
 


Sziasztok!
Igazatok volt tényleg megy ő itthon is!Olyan édi le vagyok nyűgözve :lol: Csak akkor nem csinálja ha mondom neki,hogy -gyere ide!csak magától hajlandó nem erőltetve(ez az én hibám,annyira akrtam,hogy menjen...daccal válaszol mint az etetési erőltetésre anno)

Na képzeljétek a nagy babkocsi vásárlásomat:tegnap itthon nézegetem és felfedeztem,hogy a váza neonato piuma a belseje pedig cam portofino amit elvileg vettem!Tehát két kül. babakocsi alkatrészből áll.Amúgy teljesen ugyanaz az egész vázszerkezet a két babkocsin csak a felirat különbözik.Ma felhívom őket és kicseréltetem ami plussz utazás és pénz...mert ügye oda-vissza 160km.A párom szerint ez teljesen lényegtelen eltérés -csak egy felirat!De én akkor sem nyugszom.30ezret kiadtam érte nekem eredetit adjanak,ne valmi összebuherált szerkezetet.

Kúszás:én úgy tudom nem olyan lényeges(nem szakmai vagyok)Aki kevesebbet és később kúszik az hamarabb megy.Ez általában gyakorlatban így van.

Ma 3:30 tól fenn vagyok.Játszhatnéka támadt!Na ő 4:40 től alszik ugyan de én nem tudtam kiment az álom a szememből.

Van aki nem adatta be neki az agyhártya elleni oltást és most szertené majd 1 évesen?Mert én igen...vélemények??

KépKép
vicuska
 
 


Doo, Te könyvet írsz? :shock: nem is tudtam. :oops: Gratulálok :D

Én nagyon kevés gyereket láttam szabályosan kúszni, de ez nem mérvadó, hiszen pont azért találkoztam Velük, mert volt valami probléma a mozgásukkal.

Jaj, a kis drágám meg odamászik hozzám és csimpaszkodik a nadrágomba, annyira jóó. :D És ha nem vagyok a szobában, apával van, de hiányol, akkor elindul a konyha ill. a kisszoba felé. Csattog a tenyere a kövön. Jó pár dolgot fel szeretnék írni, ami újdonságokat csinál 2-3 napja, de félő lesz amit elfelejtek annyi van. :oops: :D és nagyon nagyon anyás lett, egyszerűen egy feszt mászik rám, meg csimpizik, még Apája se jó olyankor (kivéve ha ráülnek a nagy gimnasztiklabdára és rugóznak. A kis nőcit meg lehet azért vesztegetni :wink: ).

Vicuska, mi is egy éves kora után tervezzük beadatni a meningococcus ellenii oltást. Mivel egy év alatt 2 kellett volna, egy év után 1 , ezért döntöttünk a későbbi időpont mellett. DE érdemes még felíratni receptre mielőtt betölti az 1 évet, mert olcsóbb, akkor nagyobb támogatás van rá, mint 1 év után!!! Nekünk mondta dr is és védőnő is, hogy erre figyeljünk. Aztán itthon elvan a hűtőben, s 1 éves kora után megkapja. Egyébként mi beadattuk a Prevenart is, pneumococcus ellen. Abból kettő kellett, aztán még egy emlékeztető majd 2 évesen. Ill. papír azt írja:második életévben. dr azt mondja 2 évesen. Bár számomra a második életév azt jelenti az 1. és a 2. szülinapja között valamikor, nem???? Szerintetek?

Kép
ági_bp
 
 


Így szeret pancsolni egy Halak:
Kép

Vicuska, jó messziről vettetek bkocsit, remélem kicserélik, majd, mesélj, hogy magyarázták ki.

Én beadattam az agyhártya ellenit, azt amelyiket 2x kellett beadni, a töbiről nem tudok semmit. Viszont nekem nem válaszolt senki (kivéve Beát :D ) a Dentocarra :( . Mit tudtok róla? Jó, nem jó?
Vendég
 


Vicuskának akkor már nem sok ideje van felíratni, ha egy éves kora előtt szeretné :lol: .
Vendég
 


Hajni, én nem tudom mi ez a Dentocar, én most hallom először. :(

Kép
ági_bp
 
 


Az agyhártya elleni oltást majd én is szeretném beadatni. Azt mondta a doki, hogy mielőtt betölti az egy éves kort akkor irassam fel mert így támogatja a TB, de majd csak 1 éves kor betöltése után adja be , mert így elég egyszer beadni.

Vicus!
Jó, hogy mondtad a babakocsit, én most megyek körútra, na még ezt is meg kell nézni,hogy a váz stimmel -e :shock: fél négytől fent vagytok? Nem semmi!

A kanyarododó Hangának és az álló Zitának gratulálok, nagyon ügyesek.

Hajni!
Nagyon pocsék lehett az a pár külön töltött nap Hanga születése után. Olyan kiszolgáltatott az ember a kórházban.

Rozi nem kúszott, egyáltalán. Négykézlábbra állt, hátrafelé haladt egy darabig, aztán tökélyre fejlesztette az előre mászárt. Azt hittem, hogy hamar fog járni, mert nagyon hamar felállt szerintem, de úgy látom szivesebben ereszkedik vissza négykézlába és úgy gyorsan eléri a kiszemelt dolgot.

Rozi soha nem volt hajlandó cumisüvegből inni, egy kortyot sem, pedig próbálkoztam. Egyszer kevés volt a tejem a gyerek úgy 3 hónapos lehetett. Gondoltam veszek ki a fagyasztóból és majd cumisüvegből megitatom, de nem volt hajlandó inni belőle, csak ordított. Kínomban pohárral önöttem bele a végén. Így maradt nálunk a pohárból ivás, már ha a kezébe adom a műanyag bögrét szépen kiissza belőle a vízet (persze csak keveset teszek a pohárba, mert megy mellé is :wink: ). Este a tápit egyedül issza csőrös pohárból.

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Tündér halacska! :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Ági, a csimpaszkodás néha elég fárasztó, de az az érzés h ennyire ragaszkodik meg olyan jó, nem? Majd még az lesz kicsit nehéz, hogy mindig a lábadba kapaszkodva fog felállni, Te pedig nem tudsz lépni sem. :lol: :lol:
Vendég
 


Asszem egyszerre írkáltunk :wink:

Ági!
Ha jól értem neked van gimnasztika labdád! Én is szeretnék venni, de nem tudom milyen gyakorlatokat lehet rajta végezni. Tudnál ebben segíteni valahogy!

Hajni!
Látom Hanga fogkefével fürdik! :lol: Szépen elpancsol, meddig bír ülve maradni fürcsi közben? Az enyém gyerekem rekordja 2 perc :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Igen, szeret "fogat mosni". Hát ő is folyton feláll, de nem haragszik ha leültetem, legfeljebb újra feláll :lol: .
Még nem is meséltem a múltkor jót akartunk neki és a nagykádba engedtük a vizet. Azt hittük el lesz olvadva a gyönyörűségtől mekkorát lehet ott pancsolni, de amint beletettük úgy elkezdett sírni, kapaszkodott kifelé, úgyhogy gyorsan bepettantam mellé, így tudtuk csak megfürdetni. Ez volt az első együttfürdésünk :lol: . Igaz, hogy én már pizsibe voltam.
Vendég
 


Hajni, azért a pizsit levetted ugye, mielőtt bapattantál a kádba? :lol:

Bea, ez egy 65 cm-es labda. Én főleg ülve "tornáztattam" rajta eddig. Ráültetem egyedül, elétérdelek a földre, megfogom a comtöveknél, kis terpeszben vannak a lábai, s így megyünk jobbra-balra, előre-hátra, rugóztatom, körbe-körbe. Hasonfekve-hátonfekve ugyanezek, de azokat annyira nem szereti. És a sláger, hogy együtt ülünk rá, s hopp hopp ugrálunk nagyokat. Itt aztán variáljuk, szembe ül az ölemben, csak egy combomon az oldalamon, Ő is a labdán ül előttem, ilyesmik. Próbáltam négykézláb is rátenni, de az nem tetszett neki, ill. csak rövid ideig viselte el. Ja, még olyat is játszottunk, hogy ráhasaltattam, s a kanapé felé előreengedtem, a lábait fogtam, vagy a medencéjét, s Ő elvett játékot az ágyról. nem olyan rég vettük, szerintem jó dolog.

Kép
ági_bp
 
 


hajni, én semmit nem hallottam erről a dentocarról... :oops: de minek egyáltalán? nem nagyon hiszek az ilyen "még jobb, mint amit a természet csinál" dolgokban... :roll: a fogak gondolom maguktól is erősek lesznek, h meg nem, az ellen se hinném h sokat lehet tenni. akkor már inkább az étkezés. lehet h hülyének néztek, de én pl azt is hallottam h a közvetlenül étkezés után való fogmosás baromira roncsolja a fogzománcot, sőt olyan hírek is keringenek (bár ennek komolyabban nem néztem utána) h a fluor sem tesz jót a fogaknak... :evil:

hát, sajnos a csaszi állítólag sok mindent meghatároz a gyerek számára - én ezért is szerettem volna minden áron elkerülni... vagyis nem is ez a jó kifejezés, hanem az h meg se fordult a fejemben h velünk előfordulhat... :cry: pl állítólag az allergiás hajlamot is fokozza, uis a hüvelyen való áthaladás során kap meg egy csomó immunizáló anyagot, ha jól tudom. és ha csak úgy kikapják a pocakból, akkor ilyesmi nincs... :? de lélektanilag is van jelentősége. uakkor néha az a benyomásom h manapság ezeket a dolgokat nagyon eltúlozzák. szerencsére annyi hatás ér mindenkit h azért van mód a negatívak korrekciójára is! :wink:

ági, csak szeretnék könyvet írni, mert ugye 11 hónapja ezzel semmit sem haladtam :roll: :evil: de ezt a témát nem tervezem feszegetni benne :lol: de azért köszi, hajni!! :D majd más témában gyűjthetsz nekem anyagot. sőt, ha a többemberesekről írnék valaha, akkor bevehetlek társszerzőnek, ha akarod :wink:

én is eleinte azt gondoltam h majd hamar fog járni, de csöppet sem bánom h nem! sőt, igazából kicsit meg is rettentem h ha már 7.5 hósan áll, akkor 9-10 hónaposan meg járni fog v mi a szösz?! én nagyon örülök h mászik és csak másszon is sokat!!! én talán meséltem h nem igen másztam, 9.5 hósan jártam és hát mint említettem, igen béna a mozgásom, még úszni sem tudok :roll: hiába vagyok én is halacska :oops: :oops:

gyerekek, az enyém ma fejre esett a szobahintájából... :cry: :cry: :cry: ott álltam én is mellette és láttam h feláll (nem beköthetős szar szar szar hinta!!! :evil: :evil: :evil: ), de már hiába csináltam bmit, a másodperc tört része alatt megtörtént a baj. :roll: :oops: :cry: mi lesz így?! egy kamikáze a lányom!! :shock: :shock: most mi is kérünk gyógypuszikat! bár lehet h már felesleges, mert már látom h pirosodik szegénykém buksija (most alszik). nem engedte h tortalapáttal lelapítsam...
Vendég
 


ÚÚÚ :cry: :cry: gyógypuszik Vikó buksijára!!

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!
Na szóval,nem hibás a babkocsi csak az az egyetlen cimke az ami más a 2 között.Tökéletesen ugyanaz a gyártó és rosszul lett felcimkézve :cry: Ez kb egy 4cm ovális logó(minimanó oldalán meg lehet szemlélni).A két babkocsi közt egyedül a huzat anyaga az ami más és a neve.Így én öntapadós matricából kivágtam két olyan elipszist és ráragasztottam :lol: :roll: .Baromság,de így jobb a kicsi szivemnek!

Gyógypuszi vikinek!És én azt hallottam ez egy nagyon rossz módszer,mármint a púp visszanyomás,mert kimutatták,hogy a későbbiekben lehet valami probléma ebből.Valami nagyobb arányban álló feji akármi.Nagyon nem jegyeztem meg :oops:

Nem ismerem ezt a fog valamit,de majd utánanézek!
Én is halottam de attól is függ mit ettél előtte(savas-lúgos)...Na most akkor mossunk vagy ne mossunk???

KépKép
vicuska
 
 


Ja és Hanga nagyon édi!!!

KépKép
vicuska
 
 


Jesszus, Szegény Viki! Sajnos, hiába állunk mellettük, sokszor a bajban Ők a gyorsabbak! Minden pozitív energiámat Vikó buksijára összpontosítom és természetesen postáztam a gyógypuszikat is :lol: .
Doo, a szülésélmény valahol raktározódik az agyban? Ez olyan érdekes amiket írsz, még részleteket , légyszi! És a vákumosokra is jellemző, h nem mennek át a hengeren? Mert végülis Ők sem aktívan küszködték ki magukat. Hangi állítólag bealudt a fájdalomcsillapítótól, nem is tudtam önerőből kitolni.

Jól van ki vagyok engesztelve, hogy válaszoltatok. Majd még beszélek a dokival erről a bogyóról, mert engem a természet nem áldott meg túl jó fogakkal szóval szeretném, ha Hanginak jobb lenne.

Ági, levettem a pizsit :lol: :lol: .

ja, Doo, én másztam mégis "elefánt a porcelánboltban" vagyok. Úszni azért tudok, csak nincs hozzá fizikumom. Szerintem most belefulladnék, ha egy 50 méteres közepébe dobnának. :oops:
Vendég
 


jaj, elfelejtettem megköszönni, hogy hozzászóltatok a kúszás-tanulás dologhoz, szóval köszi!

Hajni, nem is hallottam még ilyet, h bealudt a baba szüléskor, s ezért kellett vákum. Ezt a doki mondta? :shock: nem lehet, hogy inkább fájásgyenge voltál? (persze nem szubjektíven).

Zitának is piros a buksija, fel akart kapaszkodni a nadrágomba, még négykézláb volt és kapaszkodott térdelésbe aztán orra esett, presze pont a kövön :cry:

Eljárok tornázni, 1 óra és itt van a ház mellett, szal kb 70 percet igényel. Jól elvannak Apával, de mikor hazajövök úgy sír, és utána jó ideig nem tehetem le.
Sétálásnál pedig összevissza mutogat meg úgy néz mindent, olyan más mint eddig, persze eddig is nézett. A kutyáktól meg totál oda van, sikítozik, és szalad a lábával a levegőben-kendőben volt.

Vicuska, én megértem, hogy zavart a címke, bár valljuk be nem egy életbevágó dolog. Gyerekkoromba és azon sírtam, hogy volt egy rózsaszín párducom, s nem volt TOTÁL EGYFORMA a két szeme :shock: mai napig emlékszem az érzésre, totál megrázott, a tökéletlensége :cry: :lol: :lol: De akkor ezek szerint legalább nem utaztatok annyit. Hol laksz egyébként? Én is Nógrád megyéből származom és párom is. :D

Kép
ági_bp
 
 


Áll a Zita áll...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_bp 2008.11.29 10:22-kor.

Kép
ági_bp
 
 


Zita nagyon cuki, és Ő is tűri a járókát. Akkor csak mi vagyunk a kakukktojás. Látom a haját még nem merted géppel levágni :lol: .

Pontosítok: biztos nem azért volt vákum mert aludt, csak a szülésznő, mondta menet közben, mikor ráhallgatott, hogy valszeg alszik. Én meg megkérdeztem, normális-e hogy ilyen stresszhelyzetben el bír aludni és mondta a fájdalomcsill.-tól lehetséges. Ez gondolom nem segített hozzá, de biztos nem ez volt az oka. És igen, elvileg, a papír szerint fájásgyenge voltam. :shock: . A doki elmagyarázta miért, akkor még meg is értettem, de visszamondani sose tudnám. :lol:

Na ez a balesetek hete! Bea, Vicuska, Kata vigyázzatok, mert úgy tűnik monokli-járvány van a topicban. Zitának is van még tartalék gyógypuszink :lol: .

A kutyák nálunk is nagyon érdekesek. Ma ránk is akaszkodott egy, már tök idegesítő volt, sehogy nem tudtuk lerázni. Álandóan Hangi lábát akarta szaglászni, én meg féltettem (nem bízom idegen kutyába), a másik kislány meg félt tőle, sikítozott.
Vendég
 


Jaj megint megszakadt a vonal és az egész levelem odaveszett...
na még egyszer
Doo, nagyon durva lehetett, amikor a hintából kiesett, soksok puszit küldünk neki. Sajnos nálunk is van ételallergia, a tejfölre, bár nem olyan durva, mint Nálatok. Dokinéni azt mondta, ne aggódjak, homeoból a Sulfurt ajánlotta.
Nálatok is a térdhajlatban van (a csalánkiütés)?
Körtét vettél?

Hajni, "jár a baba, jár, majd megáll és kanyarodik" vagy meg sem áll?! Mi (húgom és én) kaptunk vmilyen fog gyszt anno, és nagyon jók a fogaink. Megkérdem jövő szerdán a doki nénink.

Ezt most elküldöm.
kpetro78
 
 


hajni, hogy érted azt h HOL raktározódik?! helyileg? fogalmam sincs - azért neurológiában nem vagyok annyira otthon.... :oops: de ha nem így érted, akkor az a válaszom h a verbalitás megjelenése előtt (kb 3 éves kor) minden emlék preverb. módon, vagyis pl kinesztéziásan tárolódik - ez az elméleti alapja pl a mozgás- és táncterápiáknak is, amivel nagyon hatékonyan kezelnek preverb. kori sérüléseket (mármint pszichés). ez ugye nemcsak a születésre, de az azt követő időszakokra is igaz.
Vendég
 


Ági, már le is ül Zita? Marci 7-10 nap múlva kezdett leülni a hanyatesések helyett, én majd annyira örültem, mint a felállásnak. :) Marci is inkább csak hintáztatta magát kúszás helyett. Én nem is tudtam, hogy baj lehet.

jajaj, már megint felsírt...
kpetro78
 
 


vicuska, hol hallottad ezt a púp-visszanyomásost? nekem ez tiszta hihetetlenül hangzik!! :shock: maga az esés v ütés sztem inkább probléma, mint egy nyomizás, ami azért sokkal szelídevv dolog.
de végülis este még nem volt foltos, csak kicsit rózsaszín :roll: lehet h nem ütötte meg magát annyira, mert végülis beakadt a lába, ami gondolom visszafoghatta kicsit a zuhanás svungját. :roll: meg biztosan a gyógypuszik is hatottak! ;) köszönjük!! :)

kata, én is úgy tudom h a bőrtünet nem olyan gáz, de azért nem jó... :roll: sztem ez ekcéma h így a hajlatokban jelenik meg. nálunk is volt az is. én komolyan mondom h egy ekkora babának sztem még nem érdemes kísérletezni tejes dologgal - nemcsak tejjel! nem akarom felülbírálni a doki néniteket, de sztem ez a tünet mindenképpen figyelmeztető jel h még nem erre van kitalálva a bélrendszere. ráadásul a tejföl közel olyan durva dolog, mint a tej, hiszen tudtommal ahogy a neve is mutatja egyszerűen a tej lefölözve!! könnyebben kinövi a bajt, ha nem találkozik az allergizáló fehérjével. legalábbis mindenhol ezt olvastam.

írtam h nálunk az alma-krumpli-répa volt ilyen ekcéma-kiváltó. de már nagyon rég nem kapott egyiket sem. viszont tegnap a du-i vendégemnek (aki cöliákiás) sült almát készítettem és hát Viki is csórizott belőle :roll: :oops: megevett egy felet - és nem lett tőle semmi baja!!! :D :D :D hurrráá! korábban már néhány óra elteltével kezdett pirosodni a bőre és most semmi! :D ma is adtam neki - remélem, így is marad és letudhatjuk ezt a dolgot...
Vendég
 


Vicus, én is csatlakozom, 3,30 elég durván hangzik. Most jut eszembe, hogy egy jobb buliból akkor indultam haza.... és utána kezdődött a evészet a konyhában :oops: Nálunk eddig a 6 óra volt a legdurvább, kb 1-1,5 hónapig tartott...

Rozi, nagyon ügyesen iszik. Ha jól értem, nálatok is az állás most a legmenőbb :D Marci mászni sem nagyon akar. :( :( :( inkább állva tesz-vesz, lépeget és ettől nagggyon boldog. Nálatok?

Jót éjt, nálunk megint zűrös lesz, de nem panaszkodom, mert pár napot sikerült aludni és már meg is gyógyultam...
kpetro78
 
 


képzeljétek, ma anyummal sétáltattuk Vikit és összetaliztunk a szomszéddal, akinek féléves a lánya és kérdi h jár-e már Viki. erre anyu rávágja h igen! :shock: :shock: mondom, anyu, de hát nem jár még! erre a szomszéd h biztos kézenfogva vezetgetve, igaz? mondom, nem, úgysem, mert nem vezetgetjük!! erre anyu elkezdi magyarázni h de a kanapé mentén, meg ebbe-abba kapaszkodva jár, stb. és a csaj is aszongya h nem baj ám... :evil: :evil: :evil: bakker, mintha attól bmilyen szempontból jobb volna egy gyerek, ha már jár!! de a legidegesítőbb az anyámnak ez a teljesítménykényszere, ami ráviszi arra h olyat mondjon, ami nem is igaz :roll: na mindegy, annyira nem húzott fel a dolog, mint régebben, csak kicsit értetlen vagyok azzal h miért kell vadidegeneknek ilyesmivel jópofizni, meg nagyot mondani. már mindjárt azt is mondhatnánk h ír és olvas - végülis azt is fog "hamarosan", megelőlegezhetjük már most :lol:
Vendég
 


köszi Doo, minimálisat adtam neki, ő kért a mi tejfölös túrónkból és hát úgy örültem, hogy a cumisüveges kaján kivül más is érdekli... nem a bélrendszere, hanem az immunrendszere nem bírta... különben a tejfölt nem mondta a doki néni :oops: csak a joghurt és túrót, és sajtot. ezeket én máshol is engedélyezettnek olvastam.... persze a tejfölt nem :(
kpetro78
 
 


kata, beteg voltál? :shock: nem is emlékszem h említetted volna :oops: :roll:
körténk még nincs, de remélem, hamarosan őszibarival együtt kapunk :)
Vendég
 


hihi, most mi írogatunk tök egyszerre :)
Vendég
 


Doo, köszi, megkaptam a választ :lol: . Nem arra gondoltam hol, mert én is majd bele haltam a neurológia vizsgába. Csak arra, h egyáltalán megmarad-e mint emlék.
Ez szuper, h Viki, már meg tudja enni az almát, ez azért jó jel, h akkor a többi dologgal szemben is megerősödhet az ellenállása, nem? Drukkolok, h így legyen és h hamarosan végigegyétek az étlapot valamelyik menő éttermben. Ezt Rád is értem, h hízzál egy kicsit. :lol:

Kata, Szegény Marci. remélem Ő is kinövi.
Ha úgy értetted, megáll-e kanyarodás előtt, hát változó, ált-ban lendületesen megy a célja felé, de meg is tud már állni. Eleinte, csak mi vagy a fal vagy a padló állította meg. :lol:. Azért még mindig a nyomában vagyunk, szerintem még vagy hónapig ez lesz.

Doo, Te egy lépcsőházban laksz Anyukáddal? Megértem, h felbosszantott... , én már ezeket a kérdéseket, sem szeretem. főleg mikor azt kérdezik, beszél már. Beszélnie kéne??? Van kb. 1% gyerek aki ilyenkor beszél, Ő szerencsére a 99%-ba tartozik.
Vendég
 


Szia Kata!
Jó, hogy írtál! :) Ez a homeobogyó gyógyítja az allergiát, vagy mi? :shock:
Állásból többször is a fenekére huppant már, de én úgy érzem, ez még inkább véletlenszerű. Ill. főleg még rajtunk áll fel, ha a földön játszom Vele, és így kissé előre van hajolva, tehát a popsija hátratolva, és innen ugye könnyebb arra huppanni :D de mikor a járókában állt, akkor is lehuppant a popsira, meg is lepődtem.
Kata, szerintem is légy óvatos a tejes dolgokkal, és itt szerintem nem feltétlenül a mennyisége számít, hogy csak kicsit adsz, hanem hogy egyáltalán találkozik vele a szervezete.

Rozi tényleg nagyon ügyesen iszik!!!!!

Kép
ági_bp
 
 


Hajni!
Találtam a Baba Magazinban egy Spiffies nevű fogtisztító kendőt. Ez állítólag egy új dolog és nem csak mechanikusan tisztítja a tejfogakat, hanem megváltoztatja a fogakon kialakuló lepedékréteg összetételét így csökkenti a bacik aktivitását. Hangának mennek a gyógypuszik :wink:

Ági!
Nagyon - nagyon ügyin áll Zita! Tök jó, hogy el tudsz járni tornázni nekem is hiányzik, de még nem szántam rá magam.
Tegnap Rozi evett: 1 kk. reszelt almát, 3 kk. főzeléket, 3 kk. Sinlacot, 50 ml. tápszert. És persze egy jó csomószor szoptattam emiatt. Éjszaka semmivel sem aludt rosszabbul mint máskor, uh. hülyeség , hogy a szoptatott gyerek az éhség miatt ébred éjjel :shock: Ezt vígasztalásnak szánta, szóval Rozi is ilyen jó evő időnként :wink:

Kata!
Valóban az állás amenő nálunk, de Rozi nagyon szívesen négykézlábazik és inkább ülve játszik. Persze folyton felkapaszkodik és feláll mindenhol (főleg a fürdőkédban).
Én emlékszem, hogy említetted meg voltál fázva. A lényeg, hogy már jól vagy!

Tegnap a kislányom felfedezte a virágföldet. Hagytam kicsit had szerezzen tapasztalatokat és gondoltam majd megunja, de a 3. kézmosás után már elbarikádoztam a csajszit.

Doo!
Jaj , de jó, hogy Vikinek nem lett baja az almától.Lehet, hogy szépen lassan megint elkezdhettek próbálkozni a kajákkal? Vagy ez korai? Végülis honnan fogod, tudni, hogy mikor lehet neki már adni a régebben allergizáló kajcsikat?
Természetesen a gyógypuszik mennek a kis kobakjára!

Az én anyám is azt mondta a munkatársainak, hogy már jár a gyerek. Azért mert felállt a porszívóba kapaszkodva, az elkezdett gurulni ő meg lépkedett utána (jobb híjján, nehogy orra essen). Engem nem zavar, a nagymamáknak ez a dolguk (csak én ne halljam , hogy mondja :wink: )!

Ez a születéstörténet dolog engem is nagyon érdekel. Doo, szívesen olvasom amiket írsz.
Nem állítom,hogy mindent pontosan értek, de azért érdekel! :lol:

Megvettem tegnap a sportkocsit! Azt a Brendonos kuponost. Tök jó és elfér az autómban. Juhéééééééé

Ti próbáltátok már a Frutapura termékeket? Tapasztalat?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bea, örülök, h lett babakocsitok, gondolom a pirosat vettétek :D .
A Fruttapura szerintem finom, és adagra Nektek való. Véletlenül se rosszindulattal mondom, de nem olyan nagy adag, viszont Rozi nem is nagy evő, tehát nem kell sokat kidobni.
Én nem győztem volna venni, mert 3-at is meg bírt volna enni egyszerre.
Én is láttam azt a kendőt, tök drága, de az esti fogátörléshez lehet, h veszek.
Virágföld :lol: :lol:

Kata, köszi, ha megkérdezed a dokitokat a fogbogyóról
Vendég
 


A látszat csal, vannak jó pillanatok a járókában, de az túlzás lenne, hogy elvan benne. Viszont épp itt tündérkedik mellettem a földön, nevet a tükörképének és sikítozik meg puszilgatja...most csapkodja a tükröt...online közvetítek :D szal a jókedv oka: 2 órát tentikélt az imént! És ma reggel 8kor kelt. :D 8) 8)

Kép
ági_bp
 
 


Köszi Hajni, akkor a Futapurát kipróbáljuk. Már kezdek elkeseredni, mert lassan semmilyen gyümölcsöt nem eszik meg. Amit eddig szeretett, most utálja. Ezért gondoltam a Futapurára.
Kék a sportkocsi :wink:

Ági! Drága kicsi Zitának, milyen jókedve van :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Ági, 8 órás kelés..., milyen is az, már nem is emlékszem. Zita kistündérke is szereti a tükröt, helyes, helyes. :lol:
Zita, még mennyit alszik délelőtt, mert gondolom az a 2 óra nem átlagos, ha most ilyen felhőtlen jókedve volt tőle? Még 2x alszik?

Bea, úúú, bocsi melléfogtam a kocsival :oops: .
A Frp. egy próbát mindenképp megér, hátha ez bejön.

Ez tényleg egy balesetes hét. Már úgy ki vagyok akadva, hogy mindig történik valami. Ma a betonon esett el, pedig szépen le is támaszkodott, csak valahogy mégis megbicsaklott a keze és megharapta a száját, most fel van duzzadva az ajka. És nem is járás közben esett el, mert a betonon, még mindig ott a kezem, hanem olyan szituban, amiben, már "profi".
Vendég
 


Haliho,
Én ma már tizenegy körül is írtam, de megint kitörlődött.... :(

Allergia téma miatt egész éjjel kajákkal álmodtam, tök lelkiismeret furdalásom van. Sulfur estére lett, adtam, majd beszámolok, hogy mit használt.

Marcikának is lett ma kék monoklija. Nagyon sajnálom, de nem igazán akadok ki, mert én is durva kis csaj voltam. Marci is totál szeles, meggondolatlan, pont amilyen én voltam a szívműtétemig. Remélem őt majd vm más teszi megfontoltá :roll:

Inkább elküldöm...
kpetro78
 
 


Hajni, mi azt tanultuk, hogy az ivóvíz fluorid tartamától függ, hogy kell-e pótlás. Azaz, azt gondold át, hogy mennyi flouridot kap a babád egy nap, azaz babavízben, vagy csapvízben mennyi a fluorid tartam, ha 0,3 mg/l alatt van a víz fluorid tartama, akkor kell pótolni.

Elküldöm...
kpetro78
 
 


húha, pedig ez még csak a hét eleje... :roll: Hangit most akkor én puszilom!
enyémnek is hatott a sok puszi, mert SEMMI nem látszik a homlokán! ha ezt előre tudom, le is tagadhattam volna a baelsetet a család előtt :wink: :lol:

igen, egy lépiben lakunk szüleimmel - de ez hogy jutott eszedbe? régen ezt egy isten csapásának gondoltam, most meg áldom a sorsot!! :roll: :oops: :D

ma megevett egy fél zsemlét!! héjastól :shock: :D nagyon bejött neki a dolog.

bea, ezt már én is rég észrevettem h az éjszaka minőségének semmi köze ahhoz h napközben mennyi szilárdat eszik! örülök h más is erre a felismerésre jut. :)

különben nem igazodom ki rajta teljesen: van h úgy tűnik, nem akar enni - elhúzza a fejét, eltakarja az arcát, esetleg sír. aztán két perc múlva újra próbálom és eszik. :shock: ma is ez volt ebédnél (pedig hármasban kajcsiztunk! :) ). kivettem a székéből, ott állt az asztal lábánál és akkor újra próbálkoztam és akkor megette a papiját. mondjuk, az is igaz h mindig egy picit ment odébb, felfedezte az asztal körüli terepet, úgyh mire megette az ebédjét, körbejártam vele az asztalt :lol: hááát, ezt hosszútávon nagyon nem szeretném. de mi a fenét csináljak?! azt se szeretném, ha a következő években ebéd helyett mindig szopna :? annyira egy kis izgága sajtkukac!! sztem egyszerűen nem bír egyhelyben maradni... :roll: az etetőszékben is újabban felrakja a lábát a tálcára :shock: sztem akrobata lesz belőle :lol:

igen, ezt tervezem h ha az alma oks lesz, akkor próbizom újra a krumplit és a répát is. sztem menni fog.
ja és bea, egy ötlet: én az almát most sütve adom neki - én is úgy eszem és ez neki is bejött. hátha Rozinak is tetszene! olyan édes h csak naaaa! :) holnap azért asszem reszelek egy kis nyerset is h vitamin is legyen benne :roll:
Vendég
 


Kata, irigyellek, h ilyen lazán veszed. Én állandóan az agyrázkodástól féltem. már nem is untatok senkit, hogy folytatódott a mai nap, de a végeredmény egy púp hátul a fején. ÁÁÁÁÁÁ, én nagyon kivagyok tőle, mindig attól retegek, nem fogofm tudni megőrizni a testi épségét. Főleg mióta a férjem karambolozott, jobban félek minden balesetől, mikor rádöbben az ember, h a rossz nemcsak mással történhet meg...

más... Doo, lehet, hogy igaza van Anyukádnak. Vannak szomszédok akinek jobb nagyot mondani :lol: , ha nem akarom végighallgatni a "jótanácsait" vagy a lesajnálását, h milyen béna Anya vagyok. Ma megkérdezte egy nagytudású, h hogy megy a bilizés. Mondtam sehogy, még kicsi, majd egy év múlva próbálkozunk. Úgy tűnt megértette,mire újra megkérdezte, "azért ugye néha sikerült már a bilibe?" Erre már csak annyit tudtam mondani, h kizárt, mert nincs is még bilije. Azok a kerek szemek amikkel nézett rám... Ha ezt előre tudom mit kell végighallgassak, azt mondtam volna igen, már Wc-be intézi és meg is törli magának. :lol:
Vendég
 


Bea, remélem nem értesz félre, csak leírnám a mi doktor nénink véleményét a válogatásról és az ennivalókról. Szerinte nem feltétlen azért nem esznek a gyermekek ennyi idősen, mert nem ízlik nekik. Nem éhes, fogzás, hasfájás, ... Nekem azt mondta, hoyg próbáljam meg húsz perc múlva újra, ha akkor sem kéri akkor hagyjam, de ne is adjak mást. Illetve ő abszolút ellenzi a kanalas etetés erőltetését. Cumisüveget ajánl, ha nem tetszik nekik a kanál. Az ennivalókat pedig három csoportba osztja hasznos, semleges, haszontalan-káros. Ő azt mondanára a frutapurára, hogy semleges, amivel csak az a baj, hogy a hasznos "helyét" veszi el. Én ezt próbálod szem előtt tartani, remélem neked is segít.
kpetro78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?