Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Gratulálok én is Györesz! Csak próbálj meg nyugodt maradni, az idegeskedéssel árthatsz a legtöbbet...boldogság.. :lol: én is most megyek a háziorvosomhoz kiiratni magam.. :( megpróbálom felhivni előtte, hogy ne kelljen sokat várni, nem akarok valami jó kis hányos - hasmenéses influenzát összeszedni... :wink: hányinger igy is van bőven...:D

Kép
jucómucó
 
 


Sziasztok Lányok!
Ma voltam uh-n! Sajnos a baba megállt, csak 6 hetesnek felel meg és nem látott életjelet, a dokim azt mondta egy hétig várunk hogy kilöködjön, de ha nem akkor be kell feküdnöm. Sajna... De nem leszek szomorú mert majd próbálkozunk :D

Erika
knéerika
 
 


Knéerika!
Nagyon sajnálom :cry: De jó a pozitív hozzáállásod

Kép
tami75
 
 

 
 

Knéerika, nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry: Biztos gyorsan össze fog jönni újra... gondolj arra, hogy ennek valamiért így kellett lennie :cry:

yuyu79
 
 


Sziasztok!
Eddig csak olvasni szoktalak titeket, most úgy gondoltam, hogy én is írok.
Knéerika nagyon sajnálom, ami történt, legközelebb biztosan sikerülni fog. Az első terhességeknél sajnos gyakran előfordul.
Én kicsit kilógok innét, mert július végére várható a babám. Most tartok a 11. héten. Ez a második terhességem, az első nekem sem sikerült.
Olvastam, hogy mindenhol másképpen történik a terhesgondozás. Nekem a védőnő adott az összes vérvizsgálatra beutalót, és a védőnőhöz csak a nőgyógyász igazolását kellett vinnem a terhességről.

Tina
Vendég
 


TAmi akkor lehet egyszerre fogunk szülni :lol:

KnéErika sajnálom!nagyon nagyon ! és kívánom hoyg hamarosan költözzön be egy másik kis pocaklakó!
Vendég
 


KnéErika!
Nagyon sajnálom és nagyon drukkolok, hogy amilyen hamar csak lehet újra összejöjjön és gyönyörű problémamentes terhességed legyen!!!!!!!!!

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok lányok!

Erika, nagyon-nagyon sajnálom:((((((
Szorítok, hogy minél előbb legyen újból gyönyörű pocaklakód!

Képzeljétek ma voltam fogorvosnál, a fél napot a rendelőben várakozással kellett töltenem, azért, hogy két perc alatt végezzek.

Szerencsére minden rendben. Aztán felhívtam a védőnőt, akihez az sztk-ból irányítottak, kiderült, hogy nem is hozzá tartozom....
jó kis felejetlenség van errefelé...
De végül sikerült megtalálnom azt, akihez tartozom és 21-re adott időpontot...

sniky
 
 


Sziasztok Lányok!

Erika én is nagyon - nagyon sajnálom, de a pozitiv hozzáállásod követendő lehet sokak számára...nagyon szoritok, hogy mihamarább jöjjön egy kis pocaklakó... :cry:

Voltam a ho-nál és holnap már megyek én is melózni...:( nem hiányzott..:D

Kép
jucómucó
 
 


Sziasztok! Ma reggel úgy ébredtem, hogy végre szombat van. és rossz volt rájönni, hogy tévedtem :wink:

Tegnap végre letudtam a védőnőt, tényleg majdnem egy óra hossza volt, mire végeztünk.. De végre van kiskönyvem, meg mehetek a laborba jövő héten. Meg ekg-ra, remélem a háziorvos megcsinálja, és nem kell a belgyógyászatra mennem...

Amúgy nekem a labor egy részére a nőgyógyász adott beutalót. a másik részére meg a házi orvos kell hogy megírja. Meg a védőnő adott 3 fiolát, azokat is vinnem kell magammal a laborba. Aztán az eredményeket is majd 3 helyről kell összeszedni, van amit én kapok meg, van amit a védőnő, van amit a háziorvos... Ez mindenhol ennyire bonyolult??

yuyu79
 
 


Sziasztok Lányok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ti hallottatok-e a kombinált genetikai vizsgálatról és ha igen, akkor mentek-e rá? Én mindenképpen meg szeretném csináltatni, annak ellenére, hogy 25 ezer Ft-ba kerül, de sokkal pontosabb, mint a nyaki redő vizsgálat, mert ez 95%-os megbízhatóságú, több dolgot is vizsgálnak és pl. angolszász országokban már mindenhol ez a hivatalos vizsgálat az afp helyett. Szóval a 12. héten kell megcsináltatni és van pár hely, ahol elvégzik.

szuszu
 
 


Sziasztok!
Minden újnak gratula a kis "lakó"- hoz :) !!!
Szent Imrések, ti választottatok dokit? Én egy hete ezen szenvedek, mert mindenki éppen akkor nyaral, amikor Kisbab születne és persze nem vállalnak. A bibi az, hogy kéne mennem már UH ra meg minden, de az SZTK ba nem szeretnék menni, hanem már a saját dokimhoz.
Nincs tippetek?
Üdv. Ági

Kép
columbine
 
 


Szuszu!

Ha ez a kombinált vizsgálat az amiről én olvastam, azaz a korion boholy vizsgálata, akkor arról rosszakat hallottam. Először is fájdalmas, mert tűvel átszúrják a hasadat, vagy hüvelyen keresztül vezetnek fel vmit, de a lényeg! baromira megnő a vetélés kockázata!
És csak abban az esetben kell, ha a tarkóredő mérés nem ad jó eredményt. Akkor érdemes igazán, ha a családban volt valamilyen genetikai betegség: Down kór, farkastorok, nyúlszáj stb.
Ill. 35 év felett szokták kifejezetten javasolni.

Én tuti magamtól nem kockáztatnék meg egy vetélést.

pöttömpanni
 
 


Szia Columbine!

Én csak olyat tudok mondani, hogy kihez ne menj!!!
Az előző terhességemmel Dr. Balogh Tiborhoz jártam, és úgy vette le tőlem a rákszűrést, hogy 2 perccel azután, hogy kijöttem a rendelőjéből ömlött belőlem a vér, és elvetéltem.
Bementem az Imrébe, Dr. Szánthó József volt az ügyeletes doki, na ő úgy beszélt velem mint a kutyával. Én még ilyen embertelen orvossal életemben nem találkoztam. Rámüvöltött, hogy ne sírjak, ez még nem is gyerek csak egy embrió, ne hisztizzek! Goromba volt, tetézte a bajt rendesen. = hetes voltam, de felelősségre vont, miért nincsenek még leleteim, mit képzelek én magamról. Hozzátenném, hogy 6 hetesen vettem észre, hogy terhes vagyok, mert annyira összevissza volt a ciklusom.

Szóval ha teheted őket messziről kerüld el.
A Baloghról még annyit, hogy elképesztően konzervatív, semmiféle alternatív módszernek, EDA-nal nem híve. És folyton szekál, hogy ne hízz, inkább fogyjál le...kedves pasi ő is:)

Bocsi ha hosszú lettem...mondanom sem kell, hogy nem az Imrében szeretnék szülni!!!

pöttömpanni
 
 


Köszönöm a tippet Pöttöm, most Bálint Mihályt próbálom, hátha ő nem nyaral majd akkor.
Nektek könnyen ment az orvosválasztás? Mi alapján döntöttetek?
columbine
 
 


Panni!
Amiről Szuszu beszél az nem az a vizsgálat emire te gondolsz. a kombinált teszt az annyi, hogy vért vesznek a 12. és a 16. héten és a vérből bizonyos markerek alapján + a 12. heti uh alapján meg tudják mondani a down kor és még számos genetikai probléma valószínűségét 95%-os találati aránnyal. Én mindenképpen menni akarok erre.
Amiről te beszélsz azt akkor csinálják, ha felmerül a down gyanu, viszont az olyan, mint az amniocentézis, vagyis 100%-os az eredmény valóssága, igaz 1-2% a vetélés esélye.

Kép
tami75
 
 


Tami!

Köszi, akkor megnyugodtam.

És ezt a kombináltat hol csinálják? Tudtok valami tippet, elérhetőséget mondani?

Columbine!

Én a Bálint dokikról azt hallottam, hogy iszonyatosan elfoglaltak, nagyon népszerűek. Azt hiszem 3-an vannak, apa fia és nagybácsi. Talán apuka már nem praxizál, helyette a fia van, de nehéz hozzá bekerülni. De nagyon jók!

pöttömpanni
 
 


Igen, így van, Bálintokból már nagyon profi vagyok :)
A Bálint Sándor a nagy öreg, ő már nem praktizál, a fia a Balázs ő nem vállalt mert nyaral, és a nagybácsi a Mihály őt ma akarom hívni, hátha nem egyszerre nyaralnak.
Ha ő sem vállal, akkor végképp pánik, mert kifogyok lassan a jó orvosokból. És már nagyon ideje lenne a vizsgálatoknak.
Eddig csak egy UH-on voltam a 6. héten, meg egy vércsoport vizsgálat volt.


Kép
columbine
 
 


Panni, Taminak igaza van, én arra a vizsgálatra gondoltam, amit ő mondott. Semmilyen fájdalommal nem jár. A Kismama magazinban láttam egy hirdetést, hogy van egy hely a XIV. kerületben, ahol csinálják, de nem emlékszem pontosan a címre, majd otthon megnézem. Ez nekem helyileg is közelebb esik és itt csak 25 ezerbe kerül, amíg máshol 30. Nekem a nőgyógyászom ajánlotta, akinek csüngök minden szaván, mert nagyon jó doki, nagyon kedves, megértő, megnyugtató és kismamabarát.

szuszu
 
 


Sziasztok.
Megjöttem.
Sajnos rossz hírekkel és nekem ebből elegem van. Annyira akartam ezt a babót hogy csak naa. A petezsák 14 mm-es és üres. Nem látni benne semmit. A doki mondta hogy várunk még egy hetet mert nagyon akarom de szerinte is meg szerintem is ez már nem fog megtellni élettel. Kb a fogantatást tudom és a szerint most kellene a babónak lenni 4 hetesnek. Szóval látszania kellene.
Aúgy különösebben nem gond hogy nem sikerült inkább az a rész szomorít el és ilyeszt meg hogy megint mennem kell küretre és EGYEDÜL! Megint át kell éljem az egészet és hiába altatnak mikor ébredezek akkor hisztérika vagyok az altatótól. Plusz nem fog tudni senki se hazahozni így tuti egy napot bent kell legyek. A khba már nem megyek vissza hanem valami ürügyel majd jövőhét csütörtökön vagy pénteken az sztkba és a műtétet majd a dél pestibe végeztetem el. De csak akkor ha ott altatnak. Most is a sírás kerülget ahogy írom pedig tudom hogy lehet még majd csak annyira akartam most. Most már nem érdekel hogy ha téli lesz csak legyen.
És fokozatosan abba hagyom az utrót is. Minek szedni.
A továbi hírekkel majd jövök mert megérdemlitek de jelenleg csak olvasó üzemmódba kapcsolok és ha esetleg olyan lesz akkor válaszolok.
Azt nem tudom hogy menniyre írnak még ki tb-ileg a műtét után mert nem akaródzok visszamenni egy ideig.
A Peti előtt mikor elvetéltem rá fél évre lett meg a Bazsim.
Mint feljebb írtam azért nem gond hogy esetleg most nem vagyok babás mert legalább elmegyek valahova 8 órába dolgozni meg az adósságainkat is egy kicsit lefaragjuk.
na mentem sziasztok nektek jó babázást.
Lécci vegyetek kia táblábol. Köcce

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Columbine, én Kocsis doktornőhöz járok, nekem nagyon szimpatikus. Mondjuk én még nem kérdeztem meg, hogy mikor fog nyaralni és azt sem tudom hogy vállal-e még új pácienst.

A vérvizsgálat engem is érdekelne, ha tudja valaki, hol lehet elvégezni írja meg légyszi!

Csenge
Vendég
 


hellosztok!!!!!!!!!!!!!!!

előszőr is Erika és Vera!! nagyon sajnálom hogy igy történt!!! nagyon nagyon, el se tudnám képzelni hogy én hogy heverném ezt ki! Nagyon bátrak vagytok, és jó hogy ilyen optimisták. Nagyon remélem hogy hamar össze jön a következő pocilakó!

tegnapp nagyon el voltam havazva a sok munkával, és este megint barnáztam, megijedtem teljesen és ma elmentünk párommal egy magánrendelőbe és egy roppant kedves, aranyos hölgy vizsgált meg, és sokat láthattuk a kis Maszatkánkat!!

17,2 mm, és tökéletesen megfelel a korához. 8+1.
Csodálatos kis csöppség!!
Nem kaptam rá gyógyszert mert azt mondta hölgy ez a decemberi vérzésem kitisztulása!!! És ez egy természetes folyamat. Tisztul a hüvely és minden. De a méhben, sem körülötte sem benne sem sehol sehol semmi vérrög vagy hematoma nem látszik pedig nagyon alaposan megnézte!
Kép nem látszik pedig nagyon alaposan megnézte!
Vendég
 


http://www.ultrahang.com/kapcsolat.html

én ide fogok menni, barátnőm ajánlotta. még aaznap megvan az eredmény. ha délután mész akkor másnap reggel.

VEra



:cry:
Vendég
 


Vendég
 


ez az a vizsgálat amiről az előbb beszéltetek? A kombinált???
Vendég
 


Erika, Vera nagyon sajnálom!

Boniko, köszi a linket. Az elsőt meg én tudom ajánlani :D A Praxisban voltunk a fiammal és nagyon kedvesek, profik voltak. 12 hét környékén voltunk, akkor a mozizáson kívül elvégezték a teljes vizsgálatot is nagyon részletesen el is mondott mindent a doki és már akkor 90%-ra mondta, hogy fiunk lesz. 33 hetesen is elmentünk és egy gyönyörű képet kaptunk, melyen az arca látszik, igaz kicsit sokáig vadásztak rá, mert először nem csak a keze, de még a lába is előtte volt, de végül sikerült. És amikor megszületett akkor csodálkoztunk csak el rajta igazán, hogy mennyire jól látszódtak az arcvonásai, a pufi kis arcocskája. Mondhatnám azt is, hogy félelmetes a mai kor technikája!

Csenge
Vendég
 


Jó regeglt!

CSenge :lol: Uhra én is ide szeretnék menni. ezek szerint akkor itt is meg lehet csináltatni aa vizsgálatot? és mikorra avn eredmény?
Vendég
 


Hát rögtön :) itt nincs vérvétel, tehát azt a kombinált vizsgálat, csak sima, meg 4D UH. A vizsgálatokat, méricskéléseket itt is a normál UH-al végzik (2D), utána meg lehet mozizni.

Csenge
Vendég
 


Sziasztok. Vera, nagyon sajnálom a történteket. Szerencse, hogy ilyen bizakodó vagy, így is kell, hiszen a természet már bebizonyította, hogy nagyon jó anyuka vagy.

A kombinált vizsgálat (vagy integrált teszt) vérvételből és ultrahangból áll. Úgy tudom kb. 1-1,5 óráig tart a vizsgálat, de gyből megmondják az eredményt.
Én ezt néztem ki: Magzati Diagnosztikai Közpot (www.downszures.hu)
1148 Bp., Bolgárkerék u. 3.
Tel: 273-1913, 20/772-5845

szuszu
 
 


www.gendiagnosztika.hu

Az Istenhegyi úton... ők nagyon profik...

Viszont, mielőtt elmentek, kérdezzétek meg a védőnőtöket, hogy nálatok AFP mellett néznek-e mást is... Debrecenben pl. a négy markert nézik... Tb-támgatottan...
Vendég
 


Dana: mi az a néágy marker??? És az jó??? És ezt avédőnőnek kell megmondani??? Anyira nem értek hozzá!! légyszi segits!!!
Vendég
 


Pintyus
Itt beszéltek a lányok a kombinált tesztről...
http://www.gendiagnosztika.hu/gendiagno ... ebben.html

Azt kell a védőnőtől megkérdezni, hogy mikor az AFP-s vérvétel van, akkor csak azt nézik-e, vagy a többit is... (ha nézik, akkor felesleges elmenni külön vérvételre, amiért fizetni kell)
Debrecenben nézik az AFP mellett a HCG-t, a PAPP-A-t és az SP1-et... tb-támogatottan lényegében megvan a fizetős teszt...
Úgyhogy neked nem érdemes ezért a vérvételért felutazni Pestre, kifizetni...
:wink:
Vendég
 


Sziasztok! Ma még senki nem járt erre látom..

Remélem jól indul a hét mindenkinek. Nekem vérvétellel indult, ma reggel voltam a laborban. Remélem minden rendben lesz.

Aztán meg már várom a január 25-ét, mert akkor megyek vissza a dokihoz a 12 hetes uh-ra...

Most szerdán meg ekg-ra megyek..

Hogy vagytok?

yuyu79
 
 


Yuyu!

Majdnem egyszerre haladunk :D Én 29.-én megyek a 12 hetesre :D


Nektek látszik már valami, akár egy irinyó-pirinyó domborulat?

Kép
tami75
 
 


Sziasztok!

Tami!
Bár én még előrébb vagyok mint Te, de engem már rendesen szorítanak a nadrágaim, bár pont a napokban olvastam, hogy második harmadik terhességnél már a 8.héten kidomborodhat egy kis pocak, mert meglazultak a hasizmok!

Vera!
Nagyon sajnálom ami történt!!!

Én ma akarom elmondani a főnőknőmnek, mert nem akarok titkolózni, főleg, hogy egy pár kollegám már tudja és nem akarom, hogy Tőlük hallja vissza! Kicsit izgulok, hisz még csak 1 éve jöttem vissza dolgozni és hát előszőr nem így akartam, akkor még azt gondoltam, hogy 2-3 évet dolgozok a 2. gyerkőc előtt és egyszer ezt neki is jeleztem, bár nem ennyire pontosan! Hát remélem semmi negatív visszajelzést nem kapok!

Mindenkinek szép napot!
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Györesz, ha nem tetszik neki, azzal se foglalkozz...

Tami, nekem még nem sok minden látszik, talán este egy kicsi, de lehet hogy az is csak a puffadástól van.. De első gyereknél tényleg később kezd látszani, mindenhol ezt írják..

Várom már, hogy látsszon, megnyugtató lenne ;-)

yuyu79
 
 


Györgyesz!
Neked akkor nagyon jó, hogy már látszatja is van a babánk :D Bizti nem lesz főnököd gonosz...szerintem ahol egy kisgyerek van, ott többnyire számítanak arra, hogy hamarosan lesz mégegy :D

Yuyu!
Nekem sem látszik semmi. :( Van hasam ( ami alapjáraton van, mert nem vagyok vékony), de eddig nem lett nagyobb, pedig már én is úgy várom, hogy látszódjon valami.

Kép
tami75
 
 


Hasam azért, nekem is van, ugyanis a szeptemberi nászutunkon sikerült felszednem 3 kilót ;-)

yuyu79
 
 


Sziasztok!

Én még mindig az orvosválasztással bajlódom, és egy kis tnácsot kérnék, ti mit csinálnátok?
A Bálint Mihály azt mondta, hogy elvállal, de mivel augusztus 2.-ára vagyok kiírva, nem garantálja, hogy ott tud lenni a szülésnél, mert egész júliusban nyaral. Ti bevállalnátok a helyemben így is? Vagy keresgéljek olyat aki végig tutira itt lesz? Nagyon tanácstalan vagyok.
columbine
 
 


Tami velem is egyidőben haladsz, és nekm sincs még babától pocim, csak egyébként :wink:

Colunbine a kérdés mennyi pénzt fizetsz ki neki? magánrendelésre jársz majd? vagy sztkban? mert akkor igazából enm lehet"akkor" probléma ha éppen nem nála szülsz,

az az igazság, hoyg nincs rá garancia egyikünknél sem, hogy a dokink éppen akkor ott lesz, hiszemón nemcsak nyaralás, betegség is tarthatja távol... én is sokat gondolkodtam ezen, de azért továbbra is magánrendelésre járok.
Vendég
 


Sziasztok!

Engem most kezdenek el szorítani a nadrágok...de lehet hogy csak a puffadástól.

Columbiné!
Én a helyedben választanék valakit aki biztosan ott lesz a szülésnél.
l.veronika
 
 


columbine, ehhez nem nagyon tudok hozzászólni, én inkább nem is választok orvost, hanem az sztk-ba járok, és majd az ügyeletesnél szülök... azt hiszem...

Nem egy ilyet hallottam, hogy nem volt ott a választott doki a szülésnél..

yuyu79
 
 


Bonikó!
Láttam, hogy teljesen egy naposak vagyunk :wink: :wink:
Neked mikor mérték utoljára a gyerkőcöt? Vagyis mikor volt az uh?

Kép
tami75
 
 


Köszi a tanácsokat, igazából úgy vagyok vele, hogy nyáron úgyis mindenki össze vissza van, lesz ami lesz. Eljárok ehhez a dokihoz, aztán ha lelép, csak megmondja, hogy hova meg kihez menjek, amíg nem lesz. Szülésznőt meg úgyis választok, ő tuti velem lesz, és mindenkitől azt hallom, hogy a szülésnél a doki jó ha fél órát van veled, a több időt a szülésznővel.
Nekem egy hete van már állandó pocakom, pont akkora, hogy ne tudjam begombolni a nacimat :) szerintem szuperszexi

:lol:
columbine
 
 


Sziasztok!

Na elmondtam a főnöknőmnek, hát nagyon aranyos volt! Mondta, hogy ez benne volt a pakliba, de már számolta is, hogy mikor jövök megint vissza, mert tervei vannak velem!
Hát annyira örülök!!!!!!!!!

Kép
Kép
györesz
 
 


györesz, ez tök jó :-) Szerencséd van ám a főnököddel! ;-)

yuyu79
 
 


Györesz, nagyszerű, hogy így fogadta a főnököd a hírt! Most néztem, hogy pont egyidősök a picurjaink :lol: Majd egyszer lehet, hogy én is csinálok egy "vonalzót", vagy hogy hívják, de még nem próbáltam hogyan kell. Az a vicces, hogy amíg te, meg a többiek ott tartotok, hogy mit szól a fönök ahhoz, hogy meddig fogtok dolgozni, én holnapután megyek tárgyalni a főnökömmel arról, hogy viszzamenjek-e dolgozni :) Én ugyanis még itthon vagyok a fiammal és épp terveztem, hogy elkedjek dolgozni, amikor kiderült, hogy ismét babát várok.

Hát nekem már szinte a 4. héttől van pocakom, de ennek nem örülök annyira, mert mostanában kell majd beíratni a fiamat az oviba és tartok tőle, hogy szóba se állnak velem az ovik ha már látszik majd :(
Vendég
 


Csenge!
Hűűűűűű hát akkor jól meg fog lepődni a főnököd!

Te mikor voltál dokinál és mikor mész újra?
Akkor a fiaink is majdnem egyidősek???

Kép
Kép
györesz
 
 


Nem egészen, az én fiam még csak két és fél éves lesz egy hónap múlva. Norbi jár/fog járni oviba?
Dokihoz jövő hét pénteken megyek, 6 és fél hetesen voltunk UH-on, akkor 8 mm volt a pici és vert a szive.

A fönököm nem fog meglepődni, mert már közöltem vele a dolgot :D Ennek ellenére behívott beszélgetni, de az is lehet, hogy nem lesz olyan állásajánlatuk, ami nekem is megfelelne, mert nem akarok 8 órában dolgozni. Nem is tudnék egyelőre. Azt remélem, hogy tudnak esetleg valami távmunkát ajánlani, de azért nagyon nem reménykedem.

Columbine, biztosra szerintem senkivel nem mehetsz, főleg a nyár miatt, de ha a Bálint "klán" hoz mész :-) akkor lehet, hogy családon belül lesz helyettes dokid.

Hogy kell vonalzót beszúrni? Nem jövök rá...
Vendég
 


segédletek, Profil, és aott az aláíráshoz be kell másolni a vonalzód kódját (azt most nem tudom melyiket, mert több is szokott lenni ;-)

yuyu79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: