Új privát üzeneted érkezett!

Nyuszi! :cry: :cry: :cry:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Nyuszifül :cry: Nagyon sajnálom.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Nyuszi: sajnálom, megírod mi történt? :cry:

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 

 
 

Nyuszi! Sok erőt! :cry:

Kép
zölddisznó
 
 



Kép
Vendég
 


HÚÚÚ rendesen már félek,mikor kerülök ki a táblából....
Megfogadtam,hogy egy darabig nem olvasok nem írok és nézzétek.
:?
Nuszi :cry:
Vendég
 


Jó reggelt!

Boszi! ...felháborító, hogy a mai napig elhitetik a néppel, hogy pl. napi 100-150 mg C-vitamin elegendő a szervezet működéséhez. Nevetségesen kis adagok!

Nyuszi! Szerintem gyere nyugodtan, ha a kíváncsiságod legyőzte az önfegyelmedet! :lol: :wink:

Mindenkinek verőfényes szép jó reggelt!

...én sem gondoltam ám komolyan ezt a koránkelést! :lol: Csak megsétáltatok egy üveg pisit az urológiára és fekszem is vissza. :wink:

Kép
zölddisznó
 
 



Nyuszi:
szegénykém, sajnálom!! :(

Hozzám beköszöntött a hányinger... uúútáállom! Semmihez sincs kedvem, a közérzetem is rossz. Így a gyerek ma a mamáját szórakoztatja, irigylem azokat akiknek rengeteg energiájuk van ebben az időszakban!

Kép

Kép
éca
 
 


sziasztok!
Ma nem jó még eddig a napom, egy nagy rókacsalád uralkodik keményen, semmit nem bírok csinálni.

Babszemkém ma 8 hetes. Várom a holnapi UH-t nagyon....
Többiek mizujs?

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Sziasztok!

Hányingereseknek kitartást! :roll: :) Engem koppkopp szerencésre elkerül, nagyritkán van csak, akkor is pár perc alatt elmúlik.

buci, holnap uhu? Dejó :)
Nekem még 2 hét.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok. 6 hetes terhes vagyok, eddig kellemetlenségektől mentes.. :lol: :lol: [/i][/b]
alfi
 
 


alfi, szia, üdv itt :D

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Halihó!

Sziasztok!

Klassz a táblázat! Én 29 éves vagyok, és a II. sz. Női Klinikán fogok szülni.

Jajj, én is úgy várom már az UH-t, de még két hét. Jó lenne mindig tudni, hogy épp mekkora, és jól van-e a baba...

Én egész jól vagyok, csak hasfájogatás, meg néha pár percig tartó, de akkor nagyon erős hányinger. Ja, meg farkasétvágy!!! :)

Puszi mindenkinek!

Bogcsa
Kép

Kép
d. bogi
 
 


Helló Alf!

Én még mindig csak émelygek, de azt a nap legkülönbözőbb időszakaiban. Nem vészes. Meg elég gyenge vagyok, és iszonyú álmos. MINDIG tudnék aludni. :lol:

Buci! Élvezetes UH-t holnapra!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Na már itthon is vagyok.Szerencsére az egészből nem sok mindenre emlékszem.Nem fáj semmim,mindenki nagyon kedves volt!A dokik és a többi ápoló is.Szerencsére jó szobatársakat is kaptam,így együtt izgultunk.Persze ilyen témában csak én voltam...a többiek már rég 35ön túl voltak vmi más problémával.

Mindenkinek kitartást!!Hamarosan jövök a jó hírekkel is!

annus11
 
 


Annus! De jó ezt hallani! Szurkolok a folytatáshoz :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok kismamákok, jó reggelt!

Hogy s mint? Megy ma valaki UHura? Mert akkor csuriban a kezem :wink:

Ó, látom is, hogy Buci a mai nap nyertese :lol: Akkor drukk!

annus, örülök, hogy jelentkeztél, és hogy túl vagy rajta! Mielőbbi újrapocakodást kívánok, vigyázz Magadra!

zölddisznó, én is full álomkóros vagyok, de a másfélévesem valahogy nem túl együttműködő a dologban, hogy egész nap aludjunk. :lol: Pedig bírnám.

Szépséges napot!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül!
Nagyon sajnálom, sok-sok pozitív energiát küldök! :(

Alfi!
Üdv itt!

Buci!
Megy a drukk!

Mi most elutazunk 4 napra (kis családunk) Kehidára egy kicsit pihizni, majd hétfőn jövök! Addig is mindenkinek hányingermentes napokat kívánok!

Én most már 3. napja hányok is minden este, és az állandó émelygés is taccsra tesz, de majd csak túl leszek rajta! Irigylem azokat, akiknek még nincs csemetéjük, és nyugodtan pihizhetnek! :oops: :wink: :)

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Szép jó reggelt csajok!

Én ma délután megyek az UH-ra, köszi mindenkinek a drukkot.
Nem tudom mikor tudok jönni, mert utána megyünk egy szolíd kis buliba este, későn érünk haza. Remélem bírni fogom hányás és rosszullét nélkül. Igazából jobb lenne pihenni, de mindegy kimozdulni sem árt néha...
Vigyázzatok magatokra és szép napot mindenkinek!
Puszi

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Jevi: jó pihenést és hányásmentes napokat kívánok a 4 napra ! :D

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót!
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
uvme
 
 


Buci!
Nagy drukk az UH-ra! Estére pedig jó bulizást ám!
De nehogy valami részeg disznó rálépjen a kezedre!
(zöldmalac nehogy magadra vedd)

Jevi!
Nagy -nagy nyugodt pihiket kívánok Kehidára!Korábban mi is minden évben voltunk ott,nagyon klassz hely.Amikor Ausztriába mentünk síelni ,előtte mindig ott éjszakáztunk.Imádták a gyerekek is.Az idén most ez kimarad...
Hányósan,egy 2 és fél évessel bizonyára nem egyszerű,de azért hátha... Jó pihenést nektek!


Síelős család rajtam kívül??? Van valaki??????

Kép
orsitigris
 
 



Megjöttem uh-ról, mivel én is ma voltam. Van egy szépen dobogó szívű kicsi gesztenyénk! :) Annyira boldog vagyok! :D Vettem ma magne b6-ot és gyorsan be is vettem belőle, ettől kicsit jobban érzem magam nincs folyamatos hányingerem! Elviselhetőbb így az élet. :roll:
Következő uh november 21-e.

Alfi:
üdv közöttünk és gratulálok!

Jevi:
kellemes pihenést! Mi majd csak pénteken utazunk le a szüleimhez egy kis pihire, bár az autóúttól kicsit tartok. Remélem hányás mentes utunk lesz. :shock:

Annus:
kitartást és sok sikert nektek!

Orsi:
mi is szeretünk síelni, de egy 1,5 évessel még nem igazán lehet, meg pláne terhesen. Mert még Milánt itthon is tudnánk hagyni, pocakkal nem próbálkoznék a sípályán.

Buci:
jó szórakozást estére!

Kép

Kép
éca
 
 


Éca, gratulálok! :) Mekkora már?

orsitigris, mi járunk síelni. :) Miért?

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok Lányok!

Nyuszifül :(

Annus: Kitartás!!!

üdv, Alfi, közöttünk, szépen gyarapodunk :)
Éca, gratula a gesztenyéhez :)

én is küzdök álommanóval, de szerencsére róka-móka és hányinger mostanában nincs :) és én is farkaséhes vagyok!

Lányok, én kedden megyek uh-ra, már nagyon várom :) és számolom a napokat...Drukk aki mostanában megy!
Sajnos most 4 napig nem leszek net közelben, de majd igyexem hétfőn visszaolvasni benneteket!

Jó pihit nektek, és kellemes napokat!

Melus

Kép
melus79
 
 


Nincs nagy pörgés erre...mindenki alszik? :roll: :D

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok Csajok!!! Még a vonalzom nem tudtam felrakni, :cry: de már meg van imélbe csak hová kell beirni?? NEm tudom, Segitsetek. UGy látom mindenki hányos idő szakában van. Hát én is. gigaboszi!!! Én is debreceni vagyok,és első babát várok. 7-hetes vagyok. Hétfőn megyek elöször dokihoz UH-ra,majd aztán fel rakhatnál??!!! Attol félek,azaz tartok nehogy ikreim legyenek. Van rá esélyem. :lol:
oszman777
 
 


Sziasztok Lányok!

Ki hogy van ma?? Én eddig jól....én mindig inkább késődélután és este érzem magam rosszabbul...

d.dodó
 
 


Rókamentes reggelt minenkinek!

A korom miatt :oops: mennem kell erre a vérvételes genetikai vizsgálatra. Tegnap bementem megérdeklődni, hogy hogy is van ez, meg hogy mennyibe kerül és képzeljétek már időpontot kellett kérnem, mert már annyian vannak, hogy a 13. hetemre már alig volt hely. :roll: Azt sem tudom, hogy megmarad-e addig a terhességem 8) (persze pozitívak vagyunk, úgyhogy biztos megmarad :lol: ) de genetikai vizsgálatra már be vagyok jelentkezve. Lassan le kell foglalnom egy helyet az óvodában is, hogy biztos bekerüljünk. :roll:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Oszman! A lap tetején van egy olyan ablak, hogy segédletek, ott kiválasztod a profilt és az aláírás helyére bemásolod a ticker kódját.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Sziasztok!
Montana,hány éves vagy?Mert szerintem akkor nekem is kell,bár én úgy halottam,kor miatt a magzatvíz vizsgálatot szokták kérni,és nem vérből,mert egy másik topikban azt olvastam hogy vérből semmit sem ér...De én is gondolkodtam rajta,hogy kérni fogom.Persze én is úgy fogalmazok mint te"ha megmarad a terhességem"
Vendég
 


Sziasztok! Szép reggelt mindenkinek vagy már napot inkább!

Voltam tegnap UH-n, minden rendben, dobogott a drágánk szívecskéje. 18mm volt, készítettem képet is. Fel is teszem. Nagyon boldog vagyok, olyan jó volt látni...
Ti hogy vagytok? Kép 8+1

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Közben megnéztem a táblázatot,és látom hogy 36.
És azt is elfelejtettem,hogy én úgy tudom 28.000.-
jól tudom?
Vendég
 


hú elrontottam, ez a multkori kép, íme a mostani. Bocsika :oops: :oops: :D :D Kép

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Hihetetlen hogy az orvosok egy ilyen foltból,látnak valamit :D
Hát igen ezért orvosok.... :wink:
Vendég
 


Bárány! Igen, sajnos annyiba fog kerülni, de azt mondta az orvosom, hogy megéri, mert megbízható és így elkerülhető az amniocentézis, aminek ugye meg vannak a maga veszélyei. Ha ez a vizsgálat azt hozza ki, hogy magas a rizikó valamilyen rendellenességre, akkor utána megcsinálják azt is, mert 100%-os eredményt a magzatvíz vizsgálat ad. De remélem odáig nem kell elmennünk.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 



Sziasztok!

montana, de Neked nem ingyenes a genetikai vizsgálat? Hova mész?
Mi is már majd' 2 hete bejelentkeztünk, november 14-én kell mennem.
bárány, a kombinált teszt (vérvétel+UH), ami rögtön másfél órán belül eredményt is ad az 28ezer.
Ennek az eredménye 95%-os és ha kétes eredményt ad, akkor javasolják a magzatvíz mintavételt.

buci, szupi kép, jól játszik a bébi :) Sokat nőtt!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Csöppke!

Nem ingyenes, mert úgy tudom, hogy állami kórházakban nem csinálják ezt a vizsgálatot, csak magán intézményekben. Ott meg ugye fizetni kell mindenért. Az lesz amit leírtál: vérvétel+ uh és már aznap meg lesz az eredménye. Én a II. kerületbe megyek a Medical Centerbe.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


montana, igen, már közben leesett. Csak az amnio ingyenes. :?

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Én úgy tudom (védőnővel és orvossal is beszéltem a témáról),hogy a vérvétel tképpen csak azt árulja el ,hogy MENNYI AZ ESÉLYED arra,hogy Down-kóros gyereked legyen.
Tehát KONKRÉT DIAGNÓZIST NEM AD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ez nagyon fontos!!
Csak az amniocentézissel lehet pontos diagnózist felállítani.
Szegeden a komplett vérvizsgálat 35000.-

Én 33 vagyok,nekem nem javasolták sem a vérvételt,sem pedig a szúrást.Pedig a legtöbb Down-kóros gyerek 35 év alatti szülők gyermeke.
Az egyik barátnőm majd 40 évesen nem vállalta a szúrós vizsgálatot,pedig már időpontja is volt.Végül egészséges,gyönyörű kisfia született.

Kép
orsitigris
 
 


Orsitigris, igen, a vérvizsgákat + UH nem csak 95%-ra szűri ki a Down-kórt. De mégis jóval pontosabb, mint a sima tarkóredő-mérés 12 hetesen.
Egy arányszámot ad, de abból jól látszik, hogy mekkora az esély, ha picit is kétes, még mindig tovább lehet vizsgálódni.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!
Én is halottam több helyről is,hogy csak a szúrás ér valamit.
De valahogy akkor is szeretném megcsináltatni ezt a vér+UH vizsgálatot.Lehet,hogy nem ér semmit,de ettől legalább nem kell félni :D Mert a hasbaszúrástól nagyon félnék,pedig többen is "túlélték"már a környezetemben.Én 32 vagyok,határeset,de az orvosom nekem sem hiszem,hogy bármit is javasolna....
Végül is 35 fölöttieknek kötelező
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon régen jártam már erre, aminek az egyik legfőbb oka az állandó rosszullét és a sok túlóra, úgyhogy esténként örültem ha kicsit fekhetek. Egyébként gyomorpanaszaim nekem is vannak, felfújódás, gyomorégés és persze állandó hányinger és hányás. Néha olyan gyengének érzem magam, hogy félek be sem tudok menni dolgozni. Nálatok is ilyen? Persze addig vagyok nyugodt, amíg megvannak a tünetek, így legalább tudom, hogy jól van! Ti hogy álltok az evéssel? Én szinte minden szagtól undorodom és alig bírok enni valamit, vagy kijön belőlem. Mi lesz így Manókával? Pedig akarok enni, de egyszerűen kényszerítenem kell magam. Nálatok mi a helyzet?

Dodó: Én is gratulálok a szép tesztedhez! :lol: :lol: :lol:

Gina: Ez iagzán szép fotó! Rakjál fel majd a következőről is! Egyébként én is 6-án megyek, már nagyon várjuk! Szorítok majd érted is! :lol:

Évi: Gratulálok az UH-hoz!:lol: :lol: :lol:

Orsitigris: Ezek igazán jó hírek! Olyan jó ilyenek olvasni! Gratulálok! :lol: :lol: :lol:

Nyuszi: Nagyon-nagyon sajnálom!!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:

Alfi: Üdv közöttünk és gratula! :lol:

Annus: Örülök, hogy jelentkeztél! Vigyázz magadra és remélem hamarosan olvashatjuk a jó híreket!

Éca: Gartulálok a jó hírekhez! :lol: :lol: :lol:

Buci: Nagy gratula! Ez igazán szép kép! :lol: :lol: :lol:

Többen írtatok a genetikai vizsgálatról. Ezt kinek javasolják elvégeztetni? Korhoz kapcsolódik, vagy bárki kérheti? Az orvos javaslata, vagy ti kértétek?

Mi a véleményetek az őssejt levételről?

Mankabi

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok

Azt Szeretném megkérdezni csatlakozhatné e hozátok ugy néz ki hogy én junius 30 ra várom a babámat . Remélem nem zavarom meg a csapatot . :oops:
anha
 
 


Szia Anha!
Üdv közöttünk, örülünk, hogy ilyen szépen bővülget a csapatunk. Egyáltalán nem zavarsz. Gratula Neked a babához! Mesélj magadról! :D :D

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Sziasztok

Köszönöm

Szóval Zsuzsának hívnak Százhalombattán lakok Egy telefonos cégnél voltam -vagyok ügyfélszolgálatos.

És a harmadik babámat várom, ha minden igaz. " 2 lányom van Lívia, aki 7 éves és most kezdte az iskolát. Zoé Izabella, Aki pedig a leghisztiseb gyerek a világon . öt jól elszúrtuk
És hát ugye öt hetes terhes vagyok és titkon remélem ő már kisfiú lesz . A történetbe annyi a kacifánt hogy Líviára 2 évet vártunk mire jött de nem tettünk érte sem itt csak dolgoztunk rajta . Zoé ennél egy picivel problémásabb volt . rá 4 évet vártunk . ö nála kaptam costilbegyitet . mert nem találtak semmit a dr. ek voltam egy párnál hogy mért nem jön aztán 2005 júniusába kerültem pesten egy dr. hez aki megvizsgált megint megnézte a papírjaimat és ezt a gyógyszert adta és szeptemberbe már babás is voltam . szóval 2006 június 05 én megszülettet Zoé az első terhes égem szépi volt a második pocsék regenteget voltam korházba . Áprilistól vesekővel koraszülés gyanújával szar volt . de egészséges lett és hát aztán tavaly szeptöl azt mondtuk apával hogy hát lesz ami lesz megpróbáljuk megint de nem lettem megint babás . és Most Augusztusban úgy döntöttem feladom védekezünk közbe Kaptam megint előtte cosztit meg bromokliptint de most nem segített de szuperül túladagolta a dr. egy másik nem akiné szültem mert úgy gondoltam minek fizessek feleslsgsesen mikor ezt az SZTK orvos is fel tudja írni szóval túladagolta . És lett egy túléret peteérésem és ez majdnem a belső szerveimbe került mert nem tudtak a tüszők szédurani időbe és már bevéreztek mire kidurrantak volt olyan érzésem mint aki szül szóval . utána Ödémás lettem még mindig a gyógyszer tuladoglás utóhatása na szóval Augustusba Kértem hüvelygyürüt hogy védekezünk és egy hónap után megjött mintha gyógyszert szednék minden oké volt de borzasztóan fájta ha egyűt voltunk :oops: és így azt mondtuk hogy nem használom úgyse lesz babba és hát most úgy néz ki hogy van . Úgyhogy Szerdán megyek uh ára hogy lássák ki van odabenn . Remélem nem voltam túl bonyolult
:oops:
anha
 
 


Sziasztok!
Üdv az ujjaknak!!!

Nálam a hányinger szerencsére még mindig csak ritkán jön elő...inkább farkaséhség van helyette, meg álomkór!

Ki hogy van ma?

d.dodó
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok kismamákok? Én mjost elég vacakul ébredtem, de ez valszeg annak köszönhető, hogy 3-kor feküdtünk le, akkor menteek el a barátaink...kártyaparti volt :lol:

anha, üdv itt :) És gratula a 3. babához! Hú, tényleg igen kalandos a történeted, de a lényeg, hogy minden jól alakult! :wink:

mankabi, mivel ez a genetikai vizsgálat elég költséges dolog, így a dokik nem javasolják, csak max 35 év fölött. De ők akkor is inkább egyből az amniocentézist választják, vagyis a magzatvíz-mintavételt, aminek ugye van némi kockázata.
Én körbenéztem a neten, majd felhívtam az Istenhegi Géndiagnosztikát, és kiszámolták, hogy mikor kell mennem.

Őssejt: mi nem vetetjük le. Nekem az a véleményem, hogy ez most egy nagyon felkapott dolog lett, és megpróbálják belebeszélni a kismamákba, hogy rossz anya vagy, ha nem veteted le, stb... holott még nem túl sok mindenben tudják sikeresen alkalmazni. Az őssejtek egyébiránt nemcsak a köldöknyinórban vannak (bár kétségkívül itt van a legtöbb), hanem máshol is a szervezetben, vagyis szükség esetén rendelkezésre állhat. Egyébként pedig (ez nem tuti ifo, de mintha ezt olvastam volna), az őssejtek csak egy bizonyos életkorig (kilóig) használhatók fel.
És még valami, amit szintén a neten olvastam:
" egy társadalomnak mindig az az érdeke-anyagi- hogy minél kevesebb beteg embert kelljen ellátnia...ha valami tényleg hasznos és tényleg jó (lásd védőoltás, szűrővizsgálatok, terhesgondozás stb...) azt a TB finanszírozza...ha tényleg ekkora biztonságot adhatna a jövőre nézve, akkor nem is lehetne kiváltságos helyzetté tenni...akinek van pénze annak lesz, akinek nem, annak nem.. "
Ezzel is tökéletesen egyetértek.

Bocs, ha hosszú lettem. :oops: :D

Mindenkinek szép napot!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!
Csöppke!
Én is néztem a tv-ben egy össejtről szóló adást amiben finoman céloztak rá,hogy igazából,még fogalmuk sincs ,hogy jó-e valamire.
Ehez képest rohadt drága.Én nem vetetném le már csak azért sem mert a meglévő két gyerekemnek nincs.Akkoriban ezt nem is tudtam...
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: