Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Akkor konkrét kérdéseket tennék fel :lol:
1.) Nekem kb. 4-5 napja mindentől van már savam, lefekvéskor tuti, de gyakran napközben is. És teljesen semleges kajáktól is, sőt néha a sima víztől is. Ez normális?
2.) Nekem nulla előtejem van, kell hogy legyen?
3.) Nem igazán érzem, hogy alul lennének azok az összehúzodások, eddig egyszer volt csak, hogy komolyabban fájt.Ennyi idősen nem kellene már többször erősen éreznem?
4.) A 32. heti BDP 92, a 36. heti 95 lett? Ez normális?(Bár a doki kihangsúlyozta, hogy nehéz már pontosan mérni, és simán tévedhet)Aki szült már azoknál előfordult, hogy teljesen más súllyal született?
5.) Az utóbi 1-2 hétben rengeteget mozgott, de tegnap az eddigiekhez képest, jóval kevesebbet mozgott. Ez is előfordulhat, vagy ez vminek a jele?
6.) Régebben 10-től már aludtam, most már örülök, hogy, ha éjfélkor elálmosodok. Nálatok is így van?
7.) Ez egy intim kérdés, kicsit ciki is leírni: Nincs semmi féle fertőzésem, mégis egy ideje, nem belül, hanem a nemiszervem külső bőrfelületei hirtelen viszketnek, ez lehet attól, hogy csak túlzottan megtelt már vérrel is érzékenyebb?(másnak is van ilyen)
Nem tudom, lehet-e, hogy ezt illett -e így megkérdeznem.. :?:
Előre is köszi a válaszokat!

Kép
mona1978
 
 


Sziasztok!

Mona: 32. heti uh-n nekünk 8,84 mm lett a BPD.

Manó nekem tetszik a Bertold Olivér! Most már jöhet a baba! :)

Barnusanyus: a nevem Tamás-Varga Viktória és fent vagyok a wiwen.

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok,

Mona,

1. nekem nincs :)
2.) Rolinál már 25 hetesen minden nap átáztam, most ha megnyomom van, egyébként nincs. Semmit nem jelent.
3) Szerintem nem. Ha itt lesz az ideje érezni fogod
4) A 32.heti kicsit sok, inkáb a 36. ami jó érték. Ez akár elmérés is lehet.
5) Egyre kisebb helyük van mozogni, szóval normális, de azért minden nap legyen mozgás.
6)Én későn fekszem mindig le. De még délután is kávézok...
7)Erre a doki tudja a választ, nekem nincs viszketés, de szinte folyamatosan van folyásom ami nekem nem tetszik, de mindig megnéznek és semmi fertőzés.


Szirom, én jövő héten megyek CTG.re. Szabolcsba mész? Melyik nap? Én kedden.

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 

 
 

Ja nekem a nevem Csányiné Varga Krisztina
Jelőljetek :)

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok :-)

Bejelölgettelek Titeket iwiw-en :-)

Az én nevem amúgy Szigeti-Sz. Eszter

Később még jövök :P

Kép
jahra
 
 


Mona:

1. sav teljesen normális, próbáld ki a rennie-t, nekem bevált!
2. én úgy tudom nem mindenkinek van előteje a terhesség alatt, de ez nem baj. úgy olvastam nem befolyásolja a szoptatást.

4. szerintem teljesen jók ezek a BPD-méretek.
5. babamozgás: szerintem az még nem gáz, ha egy napig kevesebbet mozog a baba. Meg én úgy hallottam, hogy a végére le is lassul a baba, de ezt a második babások talán jobban tudják.

7. szerintem nem gáz ilyet kérdezni, csak nyugodtan! Nekem sajnos ez akkor volt, amikor hüvelygombám volt, de az egy állandó viszketés, égés volt. Ha csak néha van ilyen, az nem hiszem, hogy baj lenne. Vérbőségről sajnos nem tudok nyilatkozni, én még egy picit előrébb vagyok.

Remélem tudtam segíteni! :)

Kép
vargaviki
 
 


Hahó!

Mona! Szerintem nem ciki ezeket megkérdezni :wink:

1. Savam nekem is van, és néha tényleg isten tudja mitől... Rennie, tej használ átmenetileg.
2. Előtejem nekem sincs, Miksával sem volt, mégis simán ment a szopi 1,5 évig.
3. Szerintem nem feltétlenül kell még összehúzódásokat érezni. Nem is mindenkinek vannak jóslói.
4. Hát, a BPD nekem kicsit soknak tűnik, de tényleg adódhat elmérésből, a gép se feltétlenül tökéletes, meg a mérő doktor se. És a babák se egyformák. Súly: a doktor nekem annak idején azt mondta, hogy fél kiló tévedés ide-oda belefér a súlybecslésnél a végén.
5. Szerintem előfordulhat egy-egy lustább nap, és ha megnyugtat, tegnap az én örökmozgóm se volt valami aktív. És tényleg egyre kisebb a helyük.
6. Én is késői fekvő vagyok, csak a legelején aludtam el korán.
7. Ilyenem nincs, de a vérbőség az tény. A lehetséges fokozott izzadást az én dokim is mondta, és azt érzem is. De szerintem mondd a dokidnak.

Csikken! Igen, ott voltam, fent a szülőszobán. Kedden majdnem biztos, hogy nem megyek, mert a szülésznő beosztásához igazodunk. Még egyeztetnünk kell.

Manó! Bizisten veled álmodtam, hogy megszültél :D Most ugrott be, hogy Viki mondja, hogy jöhet a baba! Csaszival szültél ráadásul, de részleteket nem tudok, bocsi :oops: :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Nekem nincs ilyen lábzsák a kocsihoz, az gáz...? :? Fázni fog a picikém? Nyilván bebugyolálom majd (gyapjú alul, gyapjú felül), de nem lesz ilyen zárt tere a kocsiban, mint a fotón. Még olyan esôvédô izém sincs, de azt nyilván veszek hozzá... esetleg az nem segít szelesebb napokon? Szerintetek...?

Manó! Nekem nem kell ugyan diétáznom, de amikor elkezdôdôtt az "erölködôsebb" idôszak el kezdtem actimel inni mindennap, tudod az a pici kis ivójoghurtféle (danone). Nem tudom, hogy az belefér -e a diétádba, de nekem pár nap alatt maximálisan rendbehozta az emésztésem (még a puffadásomat is), és mostmár a világos semmi ilyen jellegu problémám nincs, pedig már nem is iszom mindennap. Próbáld meg, hátha neked is segít, tudom nem valami olcsó, de ez a "könnyuség" minden pénzt megér :wink:

Kép
Kép
tusimi
 
 


Manó, emésztés: Nekem szerencsére nincs vele bajom egyáltalán, viszont tegnap szereztem egy új tapasztalatot, hátha segít: Tegnap tejbegrízt szerettem volna enni, de gondoltam egyet és búzapehellyel készítettem el (összefőztem, aztán leturmixoltam gyümölccsel). Ez a kombináció teljesen "kipucolt". Néhány éve voltam emésztési problémáim, akkor lenmagpelyhet ajánlottak rá, az is nagyon bejött. Ezeket mind lehet joghurtba is keverni, de ez a tegnapi kutyvalék is nagyon finom volt! A tej és a gyümölcs is dobott rajta gondolom (én szilvával és fahéjjal csináltam, de szerintem pl az őszibarack-fahéj is finom lehet). A diétádba remélem belefér, hátha segít! :)

Kép
vargaviki
 
 


Mona!
1. Savam nekem szerencsére nincs, de a kolléganômnek mindkét terhesség alatt volt, majd megbolondult tôle, a terhesség után elmúlt.
2. Elôtejem nekem van régóta, de egy csomó mindenkinek nincs, és mégis tudnak késôbb szoptatni.
3. Méhösszehúzódásom nincs, néha keményedik a pocim, de egyre kevesebbet, az elején sokkal többször... most ebbe belegondolva ez elég fura, pont fordítva kéne lennie...
4. Nekem is rengeteget mozog, vannak rosszabb és jobb napok, én személy szerint fizetnék is egy-két nyugodtabb napért, mert majd szétszed a kiscsaj... szóval inkább örülj, ha nyugisabb a gyerek. A lényeg, hogy rúgjon egyet-kettôt, akkor tuti minden rendben van.
5. Nekem nem viszket lent, de van rajta egy visszér... ilyen sincs másnak csak nekem, én is végeztem közvéleménykutatást... Egyúttal maga a szeméremdomb folyamatosan fájdogál, már hetek óta, fôleg akkor rossz, amikor fekvésbôl kelek föl, így fordulni is elég fájdalmas éjszaka.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Éppen most ment el a védőnő és képzeljétek cukrot talált a vizeletemben... Hétfőn megyek étkezés utáni vérvételre, kiváncsi vagyok mi lesz az eredmény. Addig is már most el kell kezdenem cukor és szénhidrát nélkül enni... :(

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Tegnap előtt beszéltem a szülésznővel, akit szeretnék fogadni a szüléshez. NAgyon kedves és aranyos volt, remélem, hogy szülésnél is ilyen marad :)

Viszont kérdeztem tőle egy két dolgot, hátha érdekel titeket is. Kérdeztem a homeós bogyókat a szüléshez. Azt mondta, hogy ő szereti, váltsam ki őket és akkor ő segít hogy mikor kell beszedni. Azt mondta, hogyha minden rendben megy,akkor lehet hogy nem is lesz rá szükség, de ha elhúzódik a tágulás/vajúdás, akkor szokott segíteni, jó tapasztalatai vannak vele, egyedül a vérzéscsökkentőt nem ajánlja.

Ő hozta fel és mondta, hogy igyak málnalevél teát, mert a szülésre nagyon jól felpuhítja a méhszájat és ezzel is jó tapasztalatai vannak.

Nem egy mai csirke (olyan 50-55 év körül lehet) és egyenlőre számomra tapasztaltnak tűnik, illetve olyannak, akinek ez nem csak munka, hanem a hivatása.

De azért képzeljétek el, hogy a SOTE II-n fogok szülni és kell vinnem WC papírt (!! ezt is megvonták, sehol nincs a kórházban a wc-kben!!), betétet, pelenkát... szóval teljesen alap dolgok nincsenek...

jó hétvégét mindenkinek!! :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Szia Mona!

Olvastam a kérdéseidet nem hülyeség amiket kérdeztél,hanem szerintem túlságosan sokat aggódsz :D :D
Ne aggódj, nem lesz semmi baj.Élvezd a terhességed, ne görcsölj éppen az árt a babának.
Gondolom első gyermekedet várod (én is), nekem tavaly volt egy vetélésem ezért is aggódtam annyit de nem kell, feleslegesen idegesíted magad.Csak jótanácsként mondtam,nem szeretnék okoskodni, csak kicsit megnyugtatni téged :D
Vigyázz magadra.

Mindenkinek szép napot.
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Babuci99:
Köszi, hogy megosztottad velünk amit beszéltél a szülésznőddel.
Én inni fogom a málnalevélteát.Gátmetszést csináltatok vagy fogtok?Hogy álltok a hátfájással?

Jó hétvégét mindenkinek.
szilvi17
 
 


Babuci! Örülök, hogy jó fej a szülésznő, és hogy a homeós cuccok szerinte is jók. De a vérzéscsökkentőt miért nem ajánlja? Erre kíváncsi lennék.

És a cseszegetés legkisebb szándéka nélkül: te komolyan meglepődtél azon, hogy vinni kell klotyópapírt? Mióta az eszemet tudom, nem voltam olyan kórházban, rendelőben, ahol lett volna WC-papír, pedig voltam néhányszor itt-ott. Mostanában és régebben is. Betét is természetes szerintem, hogy az ember ellátja magát, én legalábbis örülök neki, hogy vihetek olyat, ami nekem jó, és nem ragaszkodnak mondjuk a saját papírvattájukhoz. (Erről jut eszembe, anyuéknak pl. még azt kellett használni és tilos volt bugyit húzni, úgyhogy úgy kellett mászkálniuk, hogy szorítják a papírvattát. Mondjuk ez 1969-ben volt :roll: ). Pelust azt adhatnának azért, nem mondom, de végülis arra pár napra visz az ember a gyerekének.

Viki! Manóval konzultálhatsz akkor. De nem biztos ám, hogy akkora gáz van azért...

Tusumi! Azért jó ám a lábzsák, sokat véd. Milyen kocsitok van? Nem lehet hozzá kapni biztosan? Hát vagy jó meleg bundazsákba tedd a picit.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szilvi!

gátmetszés... ha muszáj megcsinálják :)) Ha nem muszáj, akkor természetesen nem... erre a mandulaolajat hallottam, hogy jó. Elvileg ez a szülésznő ezt is bevállalja, hogy megpróbálhatjuk :))
Neked mit mondtak, hogy kell inni? Nekem azt mondta a nőci, hogy a betöltött 35. héttől kezdve azonos időben minden nap napi 1 csésze, majd a 38. héttől napi 2 csésze. De ha nagyon zárt a méhszáj, akkor lehet napi 3 csésze is...

Szirom!
:D Igazad van, nem kellene meglepődnöm azon, hogy nincs wc-papír... de védelmemre legyen mondva, hogy nem sokat voltam kórházban szerencsére, szóval tapasztalataim nincsenek... :)
Betét... persze, mikor már a gyerekágyon vagyok, akkor azt használom amit én gondolok, de hogy a szülőszobára be kell vinnem betétet, mert nincs nekik hogy szülés után adjanak egyet... ez azért tényleg meglepett...
Pelus... eddig a SOTE II-n sok pelenkát adtak (elvileg nagyon sok cég hozott mintát, hogy utána persze az ő termékeiket használd, Pampers, Libero, stb) A barátnőm ott szült 5 éve és akkor még annyi pelenkát kapott, hogy mikor hazamentek még egy hétig azokat használták el... dehát ez is megszűnt...

A vérzéscsillapítót azért nem ajánlja a szülésznő, mert mondja, hogy nagyon hamar megalvasztja a vért és a méhen belül aminek még ki kellene tisztulnia, az megalvadva bent marad. És mondta, hogy mikor bejöttek a homeós bogyók, akkor sok kismamának a doki úgy nyomkodta ki a méhéből ezt a trutyit mert begyulladt és eleinte nem tudták, hogy mi lehet a baj, aztán jöttek rá, hogy a homeós bogyó túl hamar megalvasztja a vért... azt mondta, hogy nem mindenkinél okoz problémát, ezért nem mondja, hogy semmiképp, de ő a tapasztalatai alapján nem ajánlja.

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Szilvi!
Bocsánat, a málnalevélteát hogy kell inni :) Nem a mandulaolajat :D

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Babuci99:
Én is elírtam bocsi nem gátmetszés hanem gátmasszás :D
Nem mindegy!!! :D

Apu ismerőse aki szülésznő Németországba ő tanácsolta, hogy igyak a 35.héttől málnalevélteát, de azt nem mondta, hogy mennyit.De most már legalább tudom.Köszönöm.
A párom ódzkodik tőle fél, hogy előbb beindul a szülés ha iszok málnalevélteát.Jobban megvan ijedve mint én :D

sziasztok
szilvi17
 
 


Nekem betöltött 36. hetet mondott a szülésznő a málnalevélteára. Úgyhogy én hétfőn kezdem.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szilvi!

Elvileg nem szabad semmi gondot okoznia, csak felpuhítja a méhszájat, nem nyitja meg. Az a lényege, hogy mivel puhul a méhszáj, mikor megindul a szülés, akkor könnyebben tágulsz, lerövidül a vajúdási időszak... nagyon bízom benne, hogy így lesz!! :)

Na igen :D Nem mindegy, hogy gátmetszés vagy gátmasszázs, az sem, hogy mandulaolajat vagy málnalevélteát iszol

:lol: :lol: :lol: úgy látszik ez ma egy ilyen nap :D

Szirom!
Én több helyről úgy hallottam, hogy betöltött 35. héttől (tehát a 36. héten). De ha a szülésznőd azt mondta, hogy betöltött 36. héttől idd, akkor úgy tegyél, ahogy ő mondta! :) Nem hiszem, hogy az az egy hét ide vagy oda ilyenkor már nagy gondot okozna :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Mielőtt még azt hiszitek szülök bejelentkezem hogy vagyok, csak ma 1 órát voltam összesen itthon reggel 1/2 8 és este 7 között, szóval hulla vagyok, Emma a kádban, holnap szülinapi buli, szóval majd jövök :lol:

Ja, Szirom, nem szép tőled hogy nem tudsz részleteket! :evil: És azt sem tudod mégis mikor? :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek a válaszokat, sokat segített. :lol:

Szilvi:
Amúgy nekünk is első baba, de 2. próbálkozás és 1,5 év várakozás, és az első 3 hónapot leszámítva nem is voltunk parásak. Élvezzük a babavárást, pesze, azért 100%-ban nem tudjuk magunkat elengedni.
Ja és nem voltál okoskodó én nem annak vettem. :lol:

A málnalevél teát, volt már olyan, akinek az ismerősénél vagy nála korábbi babánál használt?

Ja és teheségi csíkok mikor jelentek meg rajtatok, vagy van olyan, akin még nem jelent meg?

Igaz, hogy lesz még egy vérvétel a 38.héten?

Babuci: Nekünk is vinni kell WC papírt, pelenkát.(textil+eldobhatós).. A múlt héten tudtam meg egy előadáson én is ledöbbentem, bár nem értem miért mert, amikor mentem vérvételekre, a WC-n nem, hogy papír nem volt, de az utolsó alkalommal már víz sem folyt a csappól.

Kép
mona1978
 
 


Hahó!

Manó! Ha belegebedek se tudok visszaemlékezni a részletekre, bocsi :oops: Emmának nagyon boldog szülinapot, és jó bulit! Sütöttél tortát vagy vettetek?

Mona! Miksával félidősen jöttek ki a csíkok, és aztán már csak fokozódott a helyzet. A köldök alatti részen zebra lettem. Tenném hozzá, hogy az elejétől kentem Dm-es krémmel meg babaolajjal, oszt mégis. Most pár hete kezdtek a régi csíkok továbbrepedni, köldök fölé is. Most hagyhattam el a Miksával elért pocakméretet, gondolom.

Babuci! Szerintem se gáz ide-oda egy-hét, de mivel én egyébként is görcsölök, 2100-as a méhszáj, emiatt meg magnéziumot szedek, így inkább tényleg megvárom a 36. hetet a málnateával. Már nem kell sokat várni :D

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy milyen mosószert és öblítőt érdemes használni a babiruhák átmosásához?

Barnusanyus! Láttam a kicsi fiad a tv-ben, nagyon édes!

Manó! Hogy sikerült a buli? Boldog szülcsinapot Emmának!
Vendég
 


Lafie!
Ez engem is érdekelne, napok óta foglalkoztat, hogy kell külön mosópor és öblítő a babaruhákhoz??

Mona!
Nekem a málnalevélteát a szülésznő ajánlotta anélkül, hogy én kérdeztem volna rá, mert azt mondta, hogy neki nagyon jó tapasztalatai vannak vele. Elég meggyőzőnek hatott :)

Csíkok: Nekem kb a 7. hónaptól kezdődtek és most tartok köldöknél... hát nem tudom mi lesz... :( nem tetszik... :(

Manó!
Boldog szülinapot Emmának! :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Lafie! Én Dreft folyékony babamosószerrel mostam, és Gabi sensitive babaöblítővel öblítettem a cuccokat. DM vagy Rossmann, már nem tudom, hol vettem őket. Nagyon finom illatuk lett. De láttam a bababoltokban is speckó babamosószereket. Ha meg nem akarsz öblítőt használni, akkor egy kis ecet is megteszi, bár akkor nem lesz olyan finom tapintásuk.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Lafie: Én silan sensitive öblítőt vettem, mosószert egyenlőre nem vettem külön, persil van itthon. De gondolkodom én is ezen a dreft-en.

Mona: csíkokat egyenlőre én nem látok a pocimon. Viszont a combomon/fenekemen kiélik magukat! :)

Kép
vargaviki
 
 


Hahó!

Közben írtál Babuci, nem vettem észre, bocs. Hogy kell-e külön mosószer tulajdonképpen? Szerintem öblítőből mindenképpen érdemes sensitive-et venni, majdnem minden fajtából létezik. Én azért vettem Gabit, mert azt tényleg babcuccokra specializálták gondolom, meg kíváncsi is voltam rá. Mosószer szerintem nem annyira lényeges, hisz azt elvileg kiöblítjük, én Miksánál úgy csináltam, hogy kevesebbet tettem belőle. De ha már van ez a babamosószer, akkor gondoltam, kipróbálom :wink: És tényleg nagyon klassz illata van, mióta terhes vagyok, ez az első mosószer+öblítő kombináció, amitől nem lesz hányigerem :oops: :wink: Kicsit rágógumiillat, vagy nem is tudom. Először azt hittem, hogy az öblítő, de valszeg nem, mert ha a mi mosóporunkkal kombinálom, akkor nem ilyen lesz a végeredmény.

Csíkok: ne aggódj, nagyon szépen elhalványulnak majd. Én azt hittem, sokkal jobban fognak zavarni, de nem. Mondjuk terhesség alatt irtó rondák vörösen, de aztán bizisten gyöngyházasak-fehérek lesznek majd :wink:

Lányok, ti pakoltok a szülőszobára külön csomagot vagy nem? Úgy értem, hogy ne oda kelljen bevinni a brutál nagy táskát, hanem lenne egy kisebb, amibe csak az kerülne, ami a szülőszobán kell. Nagyjából pacsker, hálóing, türcsi, egy bugyi, egy-két betét, víz, szőlőcukor, fényképező. Akkor nem kellene ott szenvedni vele. Most pakolok különben, de már napok óta tart és az istennek nem érek a végére :oops: Pedig most már nem ártana, ha kész lenne. Megnyugtatna :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok,

Végre "elkaptam" a TV2-n a reklámot, nagyon kameraérzékeny a fiad :P Egy tündér!

A mosószer témához. A kismamaklubban azt mondta a védőnő, hogy amíg a babaruhákat külön mosod, kb az első 6 hónapban, addig ezeket folyékony mosószerrel mossuk, mert a poralakú néha benne marad az anyagban és tényleg, néha előfordul, hogy valahogy nem megy ki teljesen. Na és ez irritálhatja a kis finom bőrét. De az a legfontosabb, hogy legalább az első pár hónapban ne váltogassuk a mosószert és öblítőt, mert lehet hogy egy másik fajtára érzékenyen reagálna. De ez csak az elején van.

Mennem kell takarítani sajna, de majd este még jövök. Sziasztok.

Kép
jahra
 
 


Na megvagyok én is, köszönjük a köszöntések, nagyon jól sikerült a buli, igaz jó fárasztó volt, reggel 9-től 4-ig bírtáka kölykök, jó hogy mi szülők leginkább csak bezsélgettünk, nézelődtünk, mert jól elvoltak, de akkor is az a zsongás, ami volt. Mert játszóházban volt, írtam azt hiszem. Utána még itthon 8-ig itt voltak barátnőmék meg még egy kisfiú vendégségbe ma délig, utána átugrottunk megnézni másik barátnőm 2 hetes picurkáját (tünemény, el is felejtettem milyne icurka-picurkák). érdeke smód inkább jobban lettem nem rosszabbul a sok programtól, péntekről szombatra óránként ébredtem, meg minden bajom volt, most jól aludtam, csak 3 üránként keltem. A hétre még vannak programjaim :D de a hét vége felé szülhetnék :D , már csak azért is mert képzeljétek a diéta ellenére minimálisat javult csak a cukrom (8,8-ról 8,5-re, ha belegondolok hogy ennyi erővel ehettem volna mait csak akarok mert semmit sem ért :roll: ) és most a jövő héten végig mérnem kell a cukrom, szurkálom magama hülye mérővel napi 2x. De ha eddig nem lett jobb szerintem ezután sem lesz jobb és akkor nem tudom mi lesz. 37+3 naposan megyek kontrollra a mérési eredményekkel, na más se hiányzik mint hogy 1-2 max 3 hétre inzulinra tegyenek. Szóval jó lenne megszülni még a kontroll előtt :oops: :oops: :oops: Az végülis már betöltött 37. hét lenne. Aztán majd kiderül a baba hogy gondolja.

Mosószer: Ugyanazt vettem mint Szirom és tényleg tök jó illatú. Anno Emmáank csak öblítőt használtam sensitivet, mosószert a sajátunkat+vasalás egy ideig. Nem tudom már meddig mostam neki külön, de fél évig biztos.

Szirom!

Én egyenlőre nem pakoltam külön, de így jó nagy pakkom van. Viszont ha külön is pakolok, azt a kocsiban hagyjuk, vagy mi? Szóval nem tudom. Mi anno is egy bőrönddel mentünk d emivel végül először felraktak osztályra így ott volt és a szülőszobára csak úgy lementem a kórteremből. Nem tudom más hogy csinálja, de én nems zívesen hagynék a kocsiban az utcán semmit.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kórházi csomag téma: Szerintem most már minden kórházba több mindent kérnek a megszorítások miatt. Anno nekem sem kellett csak magamnak betétet vinni, semmi mást. Most a babának tul képp csak ruhát adnak és kész. Ez van, szerintem nem tragédia arra a 3 napra ellátni pluszba, utána úgyis a miénk a bébi teljes ellátása. :lol:

WC papír meg sehol sincs, én mindíg viszek magammal mása szakrendelőbe is zsepiket, ami szerintem nagyobb gáz hogy szappan sincs sehol kirakva, azt mégse hordhatok magamnál egyfolytában. :shock:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hahó!

Manó! Örülök, hogy jól sikerült a buli!
A csomagon végülis azért filózok, mert tényleg nagyon nagy az eredeti. Ha az embert először az osztályra teszik, akkor végülis tökmindegy. Anno engem is befektettek, nem volt erre szükség. De végülis ha meg vajúdni esik be az ember, aztán ott kell pakolgatni azt a nagy táskát, meg az uramnak kell benne keresgélni, hááát, ebből a szempontból talán jobb, ha van egy kicsi csomag is. A nagyot meg talán fölviszik az osztályra, vagy végülis én simán lent is hagyom a kocsiban, tulképp ruha van benne meg ilyesmi, kinek kéne? Vagy kéne? :oops: :wink: Mondjuk a Szabolcsban be lehet állni az udvarra kocsival, már nem emlékszem mennyiért, de talán nem volt vészes annyira. Valami napijegy rémlik. Amikor amnióra mentünk, akkor beálltunk, azt tudom.
Te most végülis iszod a málnalevélteát?

Jahra! Lehet abban valami, amit a védőnőd mondott a mosószerről. De végülis nekem tecc ez a Dreft, akár maradhat is :wink: (Mondjuk a reklámja borzalmas :roll: )

Barnusanyus! Mivel te kezdeményezted az iwiwet, ezért rádjelöltem, de most visszavontam, mert láttam, hogy nem tudsz hová tenni...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Köszi a mosószeres tippeket :) Ráadásul most "jól" jártunk, mert úgy bedöglött a mosógépem, hogy még azt is újat kell venni :?

A szülésznővel folytatott beszélgetésemből kiindulva pakolok külön szülőszobás cuccot. Pont amiatt, mert ismerem a férjemet, hiába a nagy segítőkészség és jóindulat, biztos semmit nem találna a táskában :lol: ugyhogy nálunk 2 tagyó lesz :)
Ha a csomagtartóban hagyod a táskát biztos nem törik fel érte, mert nem tudhatják, hogy mi van bent a csomagtartóban. Ha meg feltörik, akkor meg egyébként is feltörték volna...
Nekem egyszerűbb ha két külön táskám lesz.

Manó, Szirom :) Nektek aztán már tényleg nincs sok :)

Manó! Nem gond, hogy el kell látnom a kicsit abban a három napban amíg bent vagyok, csak nem ennek kellene lennie a normálisnak. Mivel én rendesen be voltam jelentve a munkahelyemen, ezért nagyon kitűnik, hogy mennyi tb-t és eü járulékot fizettünk be a fizunk után. És ezért még nemhogy kapok valamit, de még én adhatok, mert ugye fizetem a dokimat, fizetem a magánrendelését és a szülést, fizetem a szülésznőt, fizetem a WC papírt, a betétet, a pelenkát... és ami még nem jut eszembe. Részemről mikor írtam, hogy nem kapunk sem ezt sem azt nem az anyagi része "rázott meg" hogy ki kell fizetni, hanem az, hogy ennek nem így kellene működnie. De mind1, nem is érdemes szót pazarolni rá....

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Babuci!

Persze, tényleg igazad van, én is rendesen be vagyok jelentve, én is sok tb-t fizettem, csak azt mondom hogy ez sajnos most mindnehol így van. A wc papír kérdés meg tényleg évtizedek óta így van. Nem hinnéd el, de ahol én dolgoztam ott is volt egészségügyi rendelés, meg bolt az ügyfélen és állandóan ellopták a wc papírt amit kitettek a takarítók, az összes csöves a környékről oda járt sz@rni, ha nem engedték be akkor a parkolónk el csináltak, meg még voltak durvább dolgok is. Szóval a szalrendelőknél ez is van. Persze ettől még a gyermekágyas részleg lehetne rendezett és adhatnának dolgokat elismerem. Most zsült a barátnőm a sotén és mesélte hogy mikro varrták össze poénkodtak hogy szép rövid cérnákkal varrják, mert cérnából is kevesebb lett amit a kórház kap. :shock:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, külön pakk: én nem tudom, de én nem emlékszem hogy bármi is kellett volna a táskámból amíg a szülőszobán voltam :D Háóingben kórháziban voltam ott, jobb is, vér és egyéb trutyik, nem is szertem volna a sajátom koszolni. Vizes valamit adtak a szám törögetni. Enni nem vágytam, mindenhol írják a szőlőcukrot meg ilyesmit, hát nem tudom, de nekem minden bajom volt, nem vágytam semmit eszegetni, bezzeg szülés után, akkor nagyon éhes voltam, be is hozták a 2 órás megfigyelés alatt a jó kis kórházi ebédem :lol: Arra egyáltalán nem emlékszem hogy a férjem miben volt, úgy értem papaucs, vagy valamit húztak a lábára. be volt öltöztetve zöldbe azt tudom, meg a fejéreis tettek kis zöld sapikát :lol: Én betétet sem vittem le a szülőszobára, ott azért ellátak rendesen, aztán feltoltak az osztályra és ott jött a nővér kb 1 óra múlva hogy keljek fel pisilni, és akkor ott segített átvenni a saját holmim.

Szóval nem is tudom mit pakolnék a szülőszobás pakkba. Mondjuk lehet nálam azért volt így mert ugye osztályon voltam és mire lekerültem a szülőszobára már tényleg a legdurvább részben voltam benne és akkor már nagyon nem érdekelt semmi, nem lógtam én sem kötélen, sem labdán meg egyéb laternatív módszereket nem si melítve, örültem ha valahogy megvoltam :D

A barátnőm is ott vajúdott a sotén a modern szülőszobán, aztán bement a wc-be és olyan jól ült ott hogy alig tudták kikönyörögni onnan :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Nem is biztos, hogy rossz ötlet a 2 pakk pakolás, ezt még megvitatom a férjemmel, mert tipikus férfi lévén, ő is hajlamos arra, hogy nehezen találjon meg dolgokat. :lol:

A gyereknek való gyógyszertári krémeket(popsikenőcs, hintőpor, alkohol, babaolaj), a leendő gyerekorvossal kell felíratnom?Vagy meg tudom venni anélkül is?

Illetve ti hogy álltok légzésfigyelő kérdéshez? Szerintetek hasznos, van értelme? Azért kérdem, mert a mellettünk levő szobába lesz a kicsi, én nem merek vele egy ágyban aludni, mert félek, hogy ráfekszem, vagy nem merek aludni egész este. :lol:

Azért, ahogy elnéztem, jó pár embernek már nincs sok a szülésig. :lol:

Kép
mona1978
 
 


Hahó!

Manó! Papucs kell a lábadra a szülőszobán is, és ha zuhizni akarsz, akkor zuhis papucs is. Meg türcsi, esetleg tusfürdő. A hálóingben egyetértünk, ha adnak kórházit, akkor koszoljuk azt. Nekem a szőlőcukker jólesett, meg sportkupakos palackból behűtött citromos vizet is ittam. Volt nálunk fényképezőgép és telcsi is. És ami még kellett: borogatás. Nem könnyen találtak nekem valami ruhát, amit be lehetett vizezni és elég nagy volt ahhoz, hogy az uram a homlokom, meg a tarkóm borogassa, mert az nekem elég jól jött. Talán az segített egyedül. A betétet meg meg kell kérdezni, hogy adnak-e a szülőszobán. Bugyit húztál szülés után azonnal? (nekem csaszi után ugye nem köllött).

Babuci! Ebben teljesen igazad van, nekem is rendes bejelentett állásom volt/van jó sok tb-vel. Én csak azt mondtam, hogy ne csodálkozz az állapotokon, hosszú évek óta ez van. Már 15 éve is az volt, hogy a Sportkórházból azt küldték ki a gyógyszertárba fájdalomcsillapítóért, akinek nem a lábát műtötték, hanem a kezét. Első kézből való info, én mentem ki... Klotyópapír: nem kell ahhoz nyitott helynek lenni, hogy lenyúlják. Anyukám most kórházban van, kint felejtette kb. 5 percre a tekercset, mire visszament, nem volt meg. Kicsi osztály, pár szobával és valakinek volt képe lenyúlni.... És még egy göngyszem: amikor Miksával terhes voltam, elég korán kiírtak táppénzre, mert több műszakban melóztam, és azt ugye nem ajánlják kismamának. Csak aztán kiderült, hogy a gyed kiszámításakor a gyed igénylését megelőző évben szerzett jövedelmet veszik alapul, amiből ha nincs meg 180 nap (a táppénz az nem az), akkor nem kaphatsz maximális gyedet, még akkor se, ha az egekben van a fizud (és ezzel együtt a befizetett tb is ugye). Nekem elég magas fizum volt, és eléggé zokon vettem, hogy a minimálbér dupláját alapul véve sikerült kiszámolni a gyedemet. Kibírtuk, de undorító. És ezt nem verték nagydobra, amikor minden arról szólt, hogy hogy megemelték a gyedet... 70 valamennyi helyett én akkor 50 vaalmennyit kaptam... Csak azért, mert naptárilag úgy esett a szülésem, ahogy (októberben szültem).

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Mona! Nekünk annak idején a kórházi gyerekorvos írta fel a gyógyszertári cuccokat, és mire hazamentünk, az uram kiváltotta. De lehet, hogy a leendő gyerekorvosod is felírja. Recept nélkül is meg lehet venni, csak szerintem drágább. Nálunk most nagyon pozitív dolog történt: az önkormányzat állja a cechet, a védőnőtől már meg is kaptam a csomagot, amiben minden, de tényleg minden benne van.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Csomag kérdésnél esetleg az is jó megoldás lehet, hogyha nem akarjátok a kocsiban hagyni a másik táskát, hogy a kicsi táskát (pl háti) belerakjátok a nagyba és fent a szülőszobán akkor apucinak már csak ki kell venni a nagyból és akkor tuti minden kéznél van és rendszerezve is.
Szabolcsban a parkolás, ha jól emlékszem 500 ft/nap. Ha egy órát parkolsz, akkor is annyi sajna :(.

Mona: a gyógyszertári cuccokat meg lehet venni recept nélkül is , csak úgy sokkal drágább én úgy tudom. Nekem a védőnő kihozza a recepteket a köv. alkalommal (36. héten), bent a rendelőben megiratja a dokinénivel.

Légzésfigyelő: Még én sem tudtam eldönteni, hogy vegyünk-e. Tudom, hogy hogyan kell fektetni a babát, stb. hogy elkerüljük a bajt , de mégiscsak bennem van a "mi van, ha", úgyhogy lehet hogy saját magam megnyugtatása végett venni fogunk, de még nem biztos. Az biztos, hogy én sem szeretnék egy ágyban aludni vele, de nem a félelem miatt ,hogy ráfekszem, hanem mert szeretném ha megszokná a saját kuckóját. Így is biztos előfordul majd, hogy velünk alszik, de állandóra nem szeretném.

Mona neked sincs már sok hátra! :)

Kép
vargaviki
 
 


Szirom: Hogyhogy állja az önkormányzat a cehet?

GYed: Én úgy tudom, hogy most a szülés előtti két évben kell meglennie az összefüggő 180 napnak. nagyon remélem, hogy így van, mert különben kakiban vagyunk :wink:

Kép
vargaviki
 
 


Szirom!

Papucsban szerintem abban csoszogtam le az osztályról :D Borogatás nem volt. A férjemnél volt video kamera, azt ő hozt amikro szóltam neki hog yinduljon, ő nem olyan ideges típus, tuti megtalálja:) De lehet azért majd a nagy bőröndön belül ezeket egy külön szatyorba teszem. Arra nem emlékszem húztam e bugyit :shock: de komolyan :D de szerintem a sajátom biztos nem, mert nem vittem magammal le a szülőszobára, szerintem ott valami betétet adtakés amikro visszamentem akkor segítettek felvenni a sajátom, de neme sküszöm meg rá 8)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Valakinek vérzett az orra a terhesség alatt?
Olvastam, hogy ez normális dolog, de nem úgy ami velem történt az éjjel(szerintem).
3 óra körül arra riadtam fel, hogy folyik az orrom, de mivel nem vagyok náthás furcsáltam a dolgot, felkapcsoltam a villanyt és tiszta vér volt a párnám a kezem, rohantam ki a fürdőbe, kb még 10 percig vérzett, kedvesem jött ki szegénykém a sírásomra felkelt, nagyon megijedtem.Nem mertem elaludni nehogy megint elkezdjen vérezni és meg ne fulladjak.Persze a legjobban a pocaklakó miatt aggódtam.Nehezen eltudtam aludni.Reggel felhívtam a védőnőmet, de szokása szerint nem tudott semmit mondani.Lehet, hogy jobban megijedtem de féltem a kisfiamat.
Azon törtem a fejem, hogy ez most miért volt, miért lehetett.
Tegnap alig ültem le, egész hétvégén vásároltunk a babának és nekem, és rendezgettük a szobánkat és a kisfiúnkét.Estére nagyon elfáradtam, nem volt erőm.Ennyire még nem voltam kimerült.Mostantól nem rohanok sehova, pihenek.
Szerintetek???

Mona:Mi nem vettünk légzésfigyelőt de nem is fogunk.Hallottam persze jót is és kellemetlen történeteket is.

Mindenkinek szép napot.
Szilvi
szilvi17
 
 


Mona: nekem anno előre felírta a gyerekorvos , d emost meg úg ylesz hogy a védőnőnek kell telefonálnom ha megszületett, bediktálni a nevet és a születés dátumát és akkor feliratja gyerekorvossal, apukának vagyvalakinek be kell mennie érte és kiváltani. Így mire hazajövünk itt lesz.

Amit Szirom írt hogy hogy járt anno erre engem figyelmeztettek, főleg őszi gyerekeknél volt gond ez, (mert ugye először nem gyedet igényelünk, hanem a szülésit és kb 4 hónap múlva a gyedet, aminek alaoj aaz előző évi fizu, na most októberi gyereknél ez átcsúszott februárra, így a születés éve lett az alap). És ha abban az évben nem volt meg a 180 nap, ami a gyed alapja, akkor a minimálbér 2x-ét vették gyed alapnak autómatikusan, ami kevesebbre jött ki mint a max gyed. De úgy tudom ez már nem gond, mert most már megemelték annyira a minimálbért, hogy ugyanott van az ember kb.

Viki!

Igen, a 180nap úgy van,cak nem volt mindegy egy bizonyos fizetés felett hogy miből számolják. Amit te írsz az ahhoz kell hogy egyáltalán jogosult legyél a gyedre. az a jogosultság feltétele. De hogy hogy számolják és miből ki, az az amiről Szirom írt, hogy anno 2002-ben ezzel meg lehett szívni rendesen, ha valaki korán eljött táppénzre, és szeptember-decemberi volt a gyerek.

Légzésfigyelő: nekünk volt, engem megnyugtatott, nem ugráltam fel nézegetni lélegzik e, nekem is külön szobában volt Emma. Most sikerült visszakérnem október 14-én hozzák, így lesz.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!
A mosás témához: Én személy szerint megpróbálom elôszôr nem külön mosni a babaruhákat, számoma nagyon körülményesnek tunik a dolog. Sokat adok a 3gyerekes barátnôm véleményére, ô mondta, hogy felesleges, legalábbis nála nem okozott egyik gyerkôcnél sem problémát. Igaz ô még öblítôben is normált használt, ezzel mondjuk nem értek egyet, meddig tart levenni egy sensitiv öblítôt a polcról, van egy csomó féle.

Mona! Nekem nincsenek csíkjaim. Ez biztos alkati is, de én kb. 1,5 hónapja kenegetem Mamma Donna krémmel (chicco), amit szintén a 3gyerekes - egyben kozmetikus barátnôm ajánlott, azt mondta, hogy olyan összetevôk vannak benne, amitôl nagyon rugalmas lesz a bôr. Tény, hogy nincs egy darab csíkom sem (neki sincs, pedig már 30 fölött vagyunk mindketten), de még viszketni sem igen szokott a hasam, azt sem látom, hogy feszülne rajta a bôr, bár azt is hozzá kell tenni, hogy nincs óriás pocim.

El kell újságolnom nektek, annyira örülök! Képzeljétek elkészült az új galérialépcsônk. :D :D :D Merthogy mi egy egyszobás lakásban lakunk, és fent alszunk a galérián, ott lesz velünk a pici is. Eddig egy meredek létraszeru feljáró volt, így muszály volt egy rendes, fordulós lépcsôt készíttetnünk, ahol biztonsággal tudunk közlekedni az aprósággal. A falunk eddig zöld volt, most lefestettük okkersárgás-narancsra, hozzá a cseresznyeszínu galéria, hát kész vagyok tôle, annyira szép! :lol: :lol: Van úgy, hogy ülök egy órát a fotelban és bámulom, meg csak úgy fölmegyek rajta, mert olyan kényelmes :D Igaz most még jó büdös lazúr szaga van, de mire megérkezik a kicsi Zitánk(?) remélem kiszellôzik.
Még készül hozzá (alá) a beépített szekrény, meg kellenek új polcok is, szóval tök jó, hogy ma dolgozom utojára, mert lesz egy pár túrám az ikeába meg hasonló helyekre ötletgyujtés céljából.
Egyébként van köztetek más is, aki lakberendezô bolond? Mert én tuti pályát tévesztettem, imádok lakástátalakítani, tervezgetni, az én drága kis ezermester férjem pedig megvalósítja, amit csak lehet :D Nemhiába imádom annyira ôt...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szilvi!

Nekem nem vbérzett az orrom még soha életemben 8) de én is hallottam hogy terhesség alatt előfordul. Talán el van vékonyodva az ér az orrban? nem tudom, de babának biztos nem árt :wink:

Tusimi!

Hááát, ha majd meglátod mennyit koszol akkor már nem tűnik olyan körülményesnek :lol: Bőven megtelik vele egy adag :lol: Akkor meg miért nem mosnám külön? Azt hogy baja lesz tőle ha a miénkkel mosom én sem állítanám :wink: Csak olyan jó kis babaszagúak tudnak lenni. :D Lépcsőhöz gratula. nekünk is egy nagyon meredek lépcsőnk van, félek is tőle, de ez van, nem fért be jobb a házba.Majd óvatosnak kell lennem.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Azért ez annyira vicces, hogy lopják a WC-papírt :D Tudom, hogy tényleg van ilyen és pont ezért annyira szánalmas!! :)

Manó! húha, én is a Sotén szülök :D akkor drukkoljak, hogy ne kelljen nagyot vágni, hátha elfogy a cérna útközben... Szegény férjem :D

Külön pakk: hát nálunk nem adnak kórházi hálóinget, egy olyat kell vinni, amit nem sajnálsz, hogy utána kidobsz... betétet is kell vinni a szülőszobára. Vizet is vigyek 2 fél litereset és apukának is vigyünk külön váltópapucsot. Meg vigyek WCpapírt ( :lol: ) meg tusfürdőt, törülközőt (amit nem sajnálok). Meg 2 papucsot (1 tusoláshoz - ha van kedvem, meg egyet csak úgy sétáláshoz)... fényképezőgép... csoki/szőlőcukor (ezt azért mondta a szülésznő, mert mást nem lehet enni, de ha sokáig elhúzódik és már fogytán az erő, akkor ebből lehet egy kicsit meríteni). Szóval ha terv szerint alakulnak a dolgok és nem lesz front és szül egyszerre 16 anyuka, akkor a 4 egyágyas szülőszobából talán jut nekem is egy és akkor ott jólérezhetem magam :)

Szirom! Mi az tényleg, hogy az önkormányzat fizeti a cehhet??

Légzésfigyelő: mi bevallom vettünk. Angelcare-t vettünk. A barátnőm nagyon szereti, nem volt vele téves riasztásuk és mondta, hogy velük egy szobában volt eleinte a baba (nálunk is úgy lesz, hogy éjszaka nálunk is lesz egy kiságya és ott alszik legalább egy pár hónapig) és megnyugtató volt, hogy csak felnézett és látta, hogy rendesen villog a légzésfigyelő, nincs gond... sógornőmnél láttam mindig, hogy éjszaka kelt fel és nézte, hogy lélegzik-e a kicsi... így megnyugtatóbbnak érzem én is. Aztán majd a második gyereknél meg meglátjuk, hogy tényleg kell-e :)

Egyébként nem tudom, hogy használjátok-e a Teszveszt vagy a Vaterát. Jó dolgokat lehet kapni, ott vettünk most mérleget is meg a légzésfigyelőt is jóval olcsóbban és garanciális. Mármint elküldték hozzá a blokkot és a garancialevelet is. Légzésfigyelőt 23.000-ért vették a brendonban, mi 15000-ért vettük most meg és még van rá fél év garancia... ki lehet fogni dolgokat!! Újakat is és jóval olcsóbban!!
Csak egy tipp :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Majd jövök bővebben, csak most többen kérdeztétek: szóval a faluban az önkormányzat van olyan jófej, hogy ajándékba ad egy gyógyszertári csomagot, amire az első időkben szüksége lehet a babának. Asszem a doki és a védőnő állította össze, mi kell. Van benne a popsikrémtől a fürdetőig, tejszaporító teáig, lázmérőig minden. Szerintem ér vagy 10 rugót. Meg is lepődtem, de jólesett azért nagyon. És hát emiatt sem kell mászkálnom külön.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok,

Szilvi kérdezted, hogy valakinek vérzett-e az orra terhesség alatt. Jelentem igen! A férjemnek :lol: Minden áldott nap kb 2 hete. Érzékeny a hidegfrontra.

Tusimi, nem tennél fel képeket a felújított lakásról? Olyan kiváncsi lennék a színekre amiket írtál. :roll:

Kórházi rémtörténetei szerintem mindenkinek vannak, mert tényleg mindenhol ez van. Én nagy naívan azt hittem Bp azért jobb mint itt vidéken, de úgy tűnik nincs sok különbség. Anyum diabéteszes és ennek egyik jellemzője a súlyosan benőtt köröm a lábán, amit egy idő után sajna nem lehet csak a manikűrösre bízni. Kórház, sebészet ambulancia, előre lebeszélve hogy leveszik a körmét. Érzéstelenítő beadva, doki mondja na kezdjük. Anyu meg szól, hogy álljon meg, mert ő bizony mindent érez, semmit nem használt az érzéstelenítő. Gyors ellenőrzés, tényleg így van. Újabb adag, várakozás, semmi. Anyu értetlenkedik, hiszen sose volt baja a Lidocainnal. Erre doki: hát az lehet, de ez nem Lidocain, hanem egy nagyon kicsi hatásfokú, nevenincs szer, sajnos hónap vége van, nincs Lidocain, ezzel kell beérni!!!!! Max majd érzi a kedves beteg.... (hozzáteszem apum szintén orvos, de ebből is látszik, hogy nincs semmi megkülönböztetés, legalábbis itt nálunk nincs). Anyu telefonált apunak, hogy legyen kedves és azonnal hozzon be nekik Lidocaint valahonnan, mert neki így aztán fix nem veszik le a körmét. (középkori kínzás :twisted: ) Apu ott volt 2O perc múlva és végül ő is asszisztált, mert az aszisztensnőnek közben máshova kellett mennie........

Légzésfigyelő. Nekünk nem lesz, bár kölcsön kaptunk volna egyet, de csak akkor kérem el esetleg ténylegesen, ha a kisfiam kicsi súlyú lesz, vagy korábban születik. Ha amúgy minden oké, akkor nem akarom túlparázni. Az elején az utazós kiságyba lesz mellettünk, aztán ha megszokom ezt a mamiságot és megnyugszom picit, akkor majd a saját szobájában alszik. Rengetegszer beriaszt, pláne egy mozgékonyabb babánál. De ha nem 43 nm-es lenne a lakásunk, hanem már kész lenne a házikónk, akkor valószínűleg nem lennék ilyen magabiztos.....

Terhestornára jár valaki? És mi a vélemény?

Legyen szép a napotok! :D

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Jelöltem akiket lehetett iwiwen, csak kicsit időzavaros vagyok, no meg a fiúk sem mindíg hagynak kibontakozni:-)))
Köszi Lafie. Jahra, kicsit önimádó a hercegem, boldogan nézi magát mindíg a tv-ben, és a képeken is:-) Már rohan ha kiáltok, hogy Barni benne vagy a tv-ben Nórival. Nem sokat beszél, de a Nójit azt mondja:-))))

Nekem is volt orrvérzésem, vezetés közben este, nem tudtam, mi a csuda, elkezdett folyni az orrom...:-9 akkor látom, hogy csuppa vér minden. Én is úgy tudom, hogy normális. Nálunk egyébknét api a nagy orrvérzős:-)
Én akkor szoktam megijedni, amikor éjszaka arra ébredek, hgoy nagyon fáj a pocóm, akkor mindíg rohanok két szem magnéziumért, aztán megnyugszok:-)))
Húúúú, már régen volt, de Barninál az elején sima babkocsink volt, én is egy gyapjú zsákba tettem, plusz takaró, ugyhogy nem fázik benne. Ugye Ő januári volt, aztán pár hónap múlva örököltük meg a tesómék téliesített kocsiját.
Jó a rosszban, szombaton elhoztuk az új kocsit,sokkal jobb, és Barni fel is avatta:-). Egész nap Pesten csavarogtunk, bútrokat nézni, ill. a barátosnéimmal taliztunk a Baby Outletban, és jót aludt a BArni az új járgányban, míg mi nézelődtünk. :-)
Későn tört rám a felismerés, hogy már mindennel készen kéne lennünk. Szombaton egy hétig oda vagyunk, aztán meg jön a kiskutya, semmire nem lesz időm, és még semmivel sehogy nem állunk. Pedig lehet , hgoy nekünk is teljes átrendezés lesz a házban., persze ezt is jókor találom ki :-)) Szóval egy csomó midnent kellene megcsinálnunk, ugyhogy mégis csak maradjon bent még a kisporonty egy jó darabig:-))))

Légzésfigyelő! Nekünk volt BArnival, kb.10hónapig :-) soha nem riasztott tévesen, nekünk is Angelcare van. És a B.Outleba láttam, hogy 22ért adják, mi több mint egy 10-sel drágábban vettük anno.
Én így voltam nyugott, nem lesekedtem, hogy lélegzik e. Pedig ott volt velünk egy szobában. MOst is használni fogjuk. A bébicsőszös részét most a másik házban használjuk, ha megint beakarnának törni, akkor legalább halljuk.:-))) Jó lenne, ha azt nem lopnák el:-))) Szerdán már jönnek a riasztósok.

A kórházban én azt sem tudom mi hogy lesz, mivel BArnit nem Kistarcsán szültem. Ugyhogy pénteken megyek a dokinénimhez, és mindet megkérdezek. Mielőtt indulunk Zalakarosra, szeretném tudni, hogy minden okés -e oda bennt. Remélem nem lesz gond, és pancsizhatunk.
Szirom oda ahova megyünk, az apartmannak van egy uszija,, ami tök tiszta, egy strandra én sem mennék be. De hát ugye mi amúgy is járunk uszizni Barnussal, vagyis járnánk, mert most betegeskedtünk. Ha minden okés odalennt, akkor nem lenne gond a pancsival.
Egyébként én is megfogadtam, hogy 4hétig nagyon kíméletes leszek magamhoz, az egész napos rohangálás, mászkálás, nuku pihizés már tényleg nem a legjobb. Erre ma le akartam feküdni BArnival, és persze, hogy ilyenkor nem akar aludni.,.,.. Végül 3kor tudtam csak lenyomni, amikor már semmi ihletem csicsikálni. Én is útálom az éjszakai nemalvásokat, ugyhogy hasznossá teszem magam, és megcsinálom a könyvelést a héten.

No, most rohanok, míg alszik a Manóm, teszek egy kört a blökiknél.
barnusanyus
 
 


Jahra! Teszek fel képet örömmel, örülök, hogy valakit érdekel! :D

Felmerült a GYED téma, így gyorsan fel is hívtam a könyvelômet, hogy hogy is van ez pontosan, mert tavaly ôszig én egyéni váll. voltam min. bérrel bejelentve, csak azóta vagyok fôállásban dupla pénzzel, így aztán nekem se mindegy, hogy mit is vesznek alapul. Szóval ô azt mondta, hogy most a szülés után GYÁS-t kell igényelni, mert az ugyanannyi, mint a táppénz (70%), míg a GYED csak huszonvalahányezer. Ennél gondolom a legtöbbünknek több volt a fizuja, így ez utóbbit csak annak érdemes igényelni, aki egyáltalán nem dolgozott. Na szóval 6 hónapig jár a GYÁS, és akkor lehet igényelni a GYED-et, ami most ugye kb. 90e Ft. A GYED-nél az igénylést megelôzô évet, esetünkben tehát 2007-t veszik alapul, így ha valaki dolgozott min. 180 napot idén kb. 130e bruttóval, akkor számíthat a max. GYED-re kb. Na valahogy így, ha jól értettem. Azt is mondta, hogy a GYED igénylésnél nagyon észnél kell lenni, és be kell x-elni, hogy kérsz adójóváírást, különben levonnak jópár ezer forintot!

Légzésfigyelô. Nekem azt mondták, hogy csinál egy csomó téves riasztást, így nem tudom, hogy kelle -e. Mellettem lesz a kiságy fél méterre, igaz, ha én is alszom nem hallom, hogy ô szuszog e... hát nem tudom... Szerintetek kellene venni? :?

Kép
Kép
tusimi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: