Új privát üzeneted érkezett!

Blongyinka, nemértem. Hogy lehet, hogy neked összességében pozitívat írtak a jobb arányra, nekem meg negatívat a rosszabbra?????????
Most kapok szívinfarktust. :shock:
Nem értem. Akkor most nálam baj van????????????????
Vendég
 


És milyen 5% amikor az egy ezrelék alatt van???????????
Vendég
 


Sziasztok!

Norma! Nem értem, nekem mindent megcsináltak a Sotén, és vizitdíjat sem kell fizetni az első vizsgálat óta. Én béna másodszor még vettem, mert még nem volt kiskönyvem és jól leszúrt a doki. UH-on kinél voltál? Remélem nem a Bakosnál (bár nála jó a gép) Várni mondjuk mindig kell, 9-re kell mennem és 10 előtt még sosem jutottam be, de az is igaz mindig szülésről vagy műtőből jön a doki az meg érthető, hogy előbbre való.

Vörösbegy, Blongyi! Ne izguljatok, minden rendben lesz. Nem tesz jót a babának és addig amíg nem tudtok semmit nem érdemes. Talán én elmennék addig mégegy dokihoz megkérdezni miért is ilyesztettek rátok, több szem többet lát alapon, meg hogy meggyugodjatok. Szurkolok!

Mi is Olaszországba megyünk jövő hétvégén. Mi ez a hepatítisz riadalom? Hogyan lehet elkapni nem tudja valaki? Mi évek óta oda járunk és sosem hallottam róla.

Kép
barbi5
 
 

 
 

Szia Lafead!
Nem Veled van a baj,én írtam rosszul az értéket :oops: Az enyém: 1:220, így jön ki 5%-ra :cry:
Vendég
 


Blogyinka, akkor értem. Mert férjemmel számolgattunk és sehogy sem jött ki a dolog.De figyu, ez nem 5% hanem 5 ezrelék!Vagy ezer születésből 5!!!!!!!!!!
Nem vészes, ha belegondolsz.Az 5 % soknak hangzik, de az ezerből 5 már nem!

Az enyém 1 ezrelék alatt van egy kicsivel.
Vendég
 


Köszi Lafead! De már olyan ideges lettem, most hívtam a páromat,aki jól lebaltázott,hogy miért nem kértem a biopsziára hamarabbi időpontot. bakkker, magyaráztam neki,hogy az UH szerint 3 hétre adott időpontot. Ugyanakkor, ha azt veszem,hogy addigra már 16 hetes is elmúlok,az qrva messze van. Ha mégis beteg a gyerek,akkor mi lesz? Megszülöm? Elhajtják? Most tiszta idegroncs vagyok. :cry:
Vendég
 


Lányok,

nem lesz baj! Mindketten egészségesek és szépek vagytok! A baba is ilyen lesz meglátjátok!!!!!!!!

bingii
 
 


Blongyi, ne idegesítsd magad!!!Hívd fel a dokid és kérdezz rá, mikor kell menned, és mondd meg, hogy szted az késő, amit megadtak.
Vendég
 


Fú Csajok!!!

Tényleg ne idegeskedjetek! Olvastam valahol, hogy ha attól rettegünk, hogy baja lesz a babának, nem lesz egészséges, akkor úgy fog megszületni, hogy érezni fogja, hogy Őt nem várták egészségesnek! Csajok! Próbáljátok meg nem a rossz oldaláról nézni a dolgokat, hanem arról, hogy mennyi az esélyetek, hogy egészséges lesz! Okés?!

Most ezek fényében szerintetek menjek és megcsináltassam a kombinált tesztet vagy sem? Sűrgősen döntenem kéne, mert be is kell jelentkezni!!! Segítsetek!

Puszi és pozitív gondolkodást kérek (bár tudom, ilyenkor milyen nehéz...)

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!!

Jól belehúztatok,nem győzök olvasni :)

Vörösbegy,Blongyika:
Ne aggódjatok,biztos nem lesz semmi baj!!!

Hát,én nem tudom,de ez a sok vizsgálat nem hogy megnyugtatja a kismamikat,hanem pont ellenkezőleg:még jobban rettegünk,hogy mi lesz!
Legyetek nyugodtak,kapcsolódjatok ki,hisz egyikőtök babájának sem lehet semmi baja!Szépek vagytok és egészségesek,és ugyanilyenek lesznek a babáitok is!!

Puszi mindenkinek!!

mazsolasyl
 
 


Sleepin, ártani nem árt, csak hát látod, hogy lefúzzuk magunkat az eredményeken.....
Vendég
 


Blongyinka!
Nagyon-nagyon drukkolok Neked. De biztos nem lesz baj!
Próbálj megnyugodni, és nem aggódni. Tudom nehéz, de úgysem tehetsz semmit. Sajnos nem csak a Down kór, hanem rengeteg rendellenesség előfordulhat, persze mindegyiknek nagyon-nagyon kicsi az esélye. Nem aggódhatunk minden miatt.
Ezt én egy életre megtanultam, amikor Márk született. Ő fejlődési rendellenességgel született (ajak -és szápadhasadékkal). Nem tudtuk előre, szülés után derült ki. Sokmindenen mentünk keresztül, eleinte enni is nehezen tudott, műtéteken vagyunk túl, de még nem az összesen, mégis azt mondom, hogy megérte. 5-6% az esély, hogy a testvére is így fog születni. De mivel a folsavszedésen, és a nyugis életmódon kívül mást nem tehetek, igyekeztem nem aggódni emiatt. (Azért írom múlt időben, mert már eldőlt, hogy kialakult-e a rendellenesség, csak még nem lehet látni UH-n.)

1 hónap múlva kezedben lesz a negatív lelet. Másra ne gondolj, csak erre!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Hello Lányok!
Köszi a megnyugatató szavakat! Tegnap jobban voltam,mint ma, mára a teljes depi rámtört. De próbálok nem rre gondolni, hanem inkább a jóra.
Sleepin: nem tudom,hogy mennyi idős vagy, de nekem a Söfiben azt mondták,hogy a vizsgálatokat kifejezetten 35 év alattiaknak találták ki. A 35 felettieknek mindenképen kihozza a %-ot,mert a kor alapján ill. a statisztika alapján beleesünk, és nekünk mindenképen kell a biopszia.
Ha most engem kérdezel, akkor azt mondom,hogy nekünk teljesen felesleges volt elmennünk a vérvizsgálatra, hiszen olvastam is,hogy az én koromban 4,5-5% az esély erre a betegségre. Ezért kell minden én korombelinek a biopszia.
A down-os babák több mint 90%-át a 35 alattiak szülik meg,mert nekik nem kötelező ez a vizsgálat.
Most azt mondom,hogy jöttem volna ide a Söfibe először, és egy 100%-os biztonsággal megmondható eredményem lesz.
Vendég
 


Blogyinka és mi van azzal a vizsgálattal , amit már korábban a 12. hét tájékán is meg lehet csináltatni????Nem tudom, melyik melyik, de az egyiknél korábban lehet, a másiknál meg ilyen későn....
Vendég
 


Sziasztok!

Lafead: nem tudom,hogy az melyik vizsgálat, de már úgy is kicsúsztam.

Most beszéltem telefonon a genetikussal az időpont miatt ( a doki nem adta meg a számát), biztos,hogy nem lehet az időpontot előbbre hozni. Én mondjuk ezt értem, mert a UH szerint állapítják meg,hogy a lepény mennyire vastag, hogyan helyezkedik el ..stb; és persze a mikor a legkisebb a kockázata a beavatkozásnak . Ha mégis beteg a baba,akkor a 16-23 hétid uaz a beavatkozás lesz, vagyis infúzió..stb.

De Gyerekek! Annyira rendes volt ez a hölgy akivel beszéltem, igyekezett nagyon megnyugtatni, mondta,hogy ettől az eredménytől még nem kapnak a szívükhöz és nagyban hozzájárul az életkorom is, és ez egy statisztika.
Most egy kicsit jobban vagyok, bár hol a sírás kerülget, hol megpróbálok erős és nyugodt maradni a baba érdekében. Aszem belevetem magam a melóba. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Gyors leszek!
Vörösbegy, Blongyinka: annyira együttérzek veletek!!
Én is biztosan totál ilyen szomorú lennék, és hiába mondjuk mind azt, hogy próbáljatok megnyugodni, adddig úgyis enni fog benneteket az ideg, amíg nem lesz a negatív eredmény a kezetekben!
Tény, hogy sok ilyen vizsgálat több kárt csinál, mint hasznot és csak arra jó, hogy a frászt hozza a kismamákra.
Viszont nem olyan elkeserítő a helyzet, ha tényleg arra gondoltok, hogy mindkettőtöknél hivatkoztak arra, hogy az életkor is beleszámít, mint matematikai tényező, a matek meg sokszor téved ám!!!!STATISZTIKA!! :evil:

Tényleg próbáljatok meg NE folyton erre gondolni! Szerintem is minden rendben lesz, jók a megérzéseid Blongyinka, fel a fejjel!:)

KépKép
Kép
sagi1
 
 


1184326697.55.htm

közkívánatra........... :oops:
Vendég
 


Kép

na akkor mégegyszer.....
Vendég
 


Na azért ebből a fele háj-háj-szamuráj.... :oops:
Vendég
 


Sziasztok! Én még új vgyok sőt netezni is most tanulok. :(
Vörsbegy,Blongyika én is teljesn eggyütt érzek veletek! Ha minden igaz én most 10 hetes vgyok, de csak lombikal tudtam teherbe esni,mert volt 2 méhen kívüli terhességem és nincs már 1 petevezetőm se. Nagyon izgulok, hogy megmaradjanak a babák.
sajnos kerül-fordul barna vérzésem van, meg alhasi fájdalmaim, nem nagyon csak érzem. Mikor 6 hetesen voltam UH-on azt mondta, hogy minden ok. elötte is utána is volt már barnázás. Vki nem tudna segíteni és megnyugtatni, hogy ez mitől lehet?
jadika
 
 


Jadika, ne aggódj!!!!Barnázás előfordul, a kisebb hasi fájdalom is, amennyiben nem erős a görcs.
Szedj magne b6-ot napi 3*1et, gondolom szedsz utrot vagy progipótlót valamit.
Amint görcsölsz, vegyél be mg egy magneb6ot, és amennyiben nem múlik el, akkor azonnal doki!!!!!!!!!!

Hol voltál?Melyik kórház csinálta????
Vendég
 


Lafed!

A SOTE I-en csinálták. Utrot kell használnom. Magne b6-ot is szedek, bár csak napi 1, de majd akkor növelem. Görcsölni csal ritkán szoktam,amit érzek az inkább nyilalló fájdalom. Bár nem olyan erős de csak nem természetes vagy igen :?: Lehet, hogy a mütéteim miatt van :?:
jadika
 
 


Továbbra is én is csak nyugtatni szeretnék. A védőnő is azt mondta, hogy a ilyen eredmények után megszületik az egészséges baba, de az anya végig izgulja az ezt követő hónapokat.
Engem is néha kell nyugtatni, de hiszak abban, hogy a tudatnak van ereje!
De ha jól végig gondolod, szól valami a mellett, hogy aggódjatok? Az a 4-5%, amir azt mondták, hogy a kort számolta bele??? Más ok nincsen! Én is gondolokodtam, hogy elmenjünk e egy ilyen vizsgálatra, de valahogy úgy vagyok vele, hogy bizok a dokiban bizok magunkban... és bár rossz hogy ezt mondom, de tényleg ott van az esély bármi másra, vagy itt van Boeske is... Szerintem a statisztika alapján mindenre adhatnának x% esélyt... Holyeseg. Hmmm! Most én mondom!
Szerintetek nagyanyáink korában meg tudtak állapítani bármit is? szerintetek azok izgultak így? Azt se tudták, hogy mitől kell félni, és milyen stramm szüleink lettel, és a csaladban nem is volt semmi gáz. Vagy gondoljátok el, hogy pont a kromoszómaproblémás sperma volt a leggyorsabb, vagy peténk volt a legfogékonyabb??? Áh, ennek oly kicsi az esélye!
Hidd el, hogy nem véletlenül az erős pete és a fürge spermium találkozik!

Viszont, ami engem picit megnyugtatott és most próbálkozni fogok máskor is - olvastam valahol, (számokat pontosan nem tudok megjegyezni) hogy a 16, v. 20. hét körül már sztetoszkóppal is hallható a baba szívverése. Valahonnan nekem kell egy sztetoszkóp! :) Ezen febuzdulva, a múltkor, bár kerülöm most a kád fürdőt, de épp így kívántam meg - lemerültem a vízbe, a lábam fel a kád szélére és próbáltam fülelni, hátha meghallom... még semmi, lehet több víz kellett volna. A sajátom eléggé hallani, ebből gondolom, hogy egyszer talán meghallom a vízben a babus szívverését is. :) vagy kell egy sztetoszkóp! :)
konkri
 
 


Konkri
Te nem vagy komplett :D iszonyú jót röhögtem!

Blongyika
tudom, hogy félsz, szerintem ne próbáld elnyomni a félelemedet, mert Osho bácsi azt írja, hogy az olyan, mint a víz alá nyomott palack, minnél nagyobb erővel nyomod lefelé, azután annál nagyobb erővel tör fel. Én azt szoktam csinálni, ha félek, aggódok vagy szomorú vagyok, hogy jól elkezdem sajnálni magam. De úgy Istenigazából. Elképzelem, hogy én vagyok a világ leg..... minden bénaságot. Ebben jól kiélvezkedem magam, bőgés stb., aztán magától elmúlik. Kb fél-egy órás magánterápia :D
Én is nagyon hiszek a gondolatok erejében, és abban, hogy pozitívan és megoldáscentrikusan kell hozzáállni a dolgokhoz, mert másképp nem lehet. De ha félsz hát igenis hagyd egy kicsit, hogy átjárjon, aztán szépen elszál, mint a homok, amit elfúj a nyitott tenyeredből a szél :D és utána átadhatod a helyét a pozitív gondolatok ezreinek.
Nekem nagyon beválik mindig!!! és a végén már úgy unom sajnálni magam, hogy erőt vesz rajtam az iszonyú lelkesedés, hogy csináljunk végre valami értelmes dolgot.

Tudom, hogy nehéz, de remélem segítettem :D

KépKép

KépKép
boo
 
 


Sziasztok!


Lafead:
Minő szép pocid van!!! :D Már a 15 hetet is túlléptük! :D :lol: Te érezted már a mocorgást?Én ma többször is! :D

Jadika:
Gratulálok!Nekem is volt barnás folyásom,sőt be is véreztem!Na,ezzel nem megijeszteni akartalak,nekem van egy kis seb a méhszájamon és az vérezgetett!Szerencsére megszűnt!
A magneB6-ot én is szedem.

Konkri:
Nekem is kell egy sztetoszkóp,ha sikerül szerezned,mondd meg honnan!! :lol:
Pont azon gondolkodtam,amit írtál!Hogy nagyanyáink idelyében nem voltak ilyen vizsgálatok,nem idegeskedtek az eredmények miatt!
Nem nyugalommal és örömmel kellene telnie ennek a 9 hónapnak?Erre mi folyton parázhatunk!

Mindenkinek nyugis,örömteli napokat kívánok,próbáljunk lazítani!

mazsolasyl
 
 


Jadika, a magneb6on tényleg emelj!!!!!!!3*1 de mehet 4*2ig is, ha nagyon gáz van . Nekem ezt a Kaáli Intézetben mondták. Én oda jártam.Szedsz folsavat, ugye????2*3mg abból sem árt!!!!!!Utrot mennyit szedetnek veled????
Vendég
 


Mazsola, én még nem érzem. Tegap oda tettem a kezem, olyan volt, mintha egy szív lüktetett volna....lehet, hogy az én szívem volt.De sajna még nem érzem.Pedig olyan jó volna már , rég voltam uhun és soká megyek....nem láttam és már az a marha kevé tünet is elmúlt, szóval nem érzek semmit.
Vendég
 


A Béres Magnézium + B6-ban több magnézium van, mint a MagneB6-ban. Olcsóbb is, és nem kell kettesével szedni. Ajánlom mindenkinek!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Utánanéztem:
a MagneB6-ban 48 mg magnézium van, a Béres félében 250 mg.

Boeske
boeske
 
 


Boo: a sírás erejében én is hiszek, szerintem is ki kell jönnie a feszültségnek valahol. Bár én ezt nem tudnám olyan szépen megfogalmazni, mint Osho :D

Üdv Jadika! És akkor te most veszélyeztetett kismami vagy?

Lafead, mazsola: olyan szép hasitok van már!!! Nekem mikor lesz már ilyen?????? :? Tegnap megcsináltuk otthon a pocakfotót, hétfőn megpróbálom felrakni, majd meglátjátok... Olyan kicsi még a hasam, mintha csak bekajáltam volna. Ahogy titeket elnézlek nem is hiszem el, hogy tényleg terhes vagyok:)) Segítség, engem átvertek! :D
Sebaj, nemsokára megyek uh-ra, és ott majd jól megnézem magamnak Babócát!:)

KépKép
Kép
sagi1
 
 


sziasztok!

köszi a sok vigaszt, de a kétség sajnos ráterül az emberre, mint egy fekete lepel...csak a negatív eredményt képes megnyugvást hozni...
tegnap teljesen ki voltam borulva...ráadásul a nőgyógyászom, akiben vakon megbízom tudtam hogy szabadságon van...nem akartam zavarni...de estefelé már teljesen bekattantam és írtam neki egy sms-t hogy felhívhatom-e...5 perc múlva már beszéltünk... és teljesen megnyugtatott...hogy ez matematika...hogy beírják a gépbe az adatokat...a nyaki redőt, orrcsont nagysága, laboreredmények, ÉLETKOR...és hogy emlékszem? ezért beszélt le az Istenhegyi klinikás tesztről...mert mondta, hogy az életkor miatt akármilyen értékeim is lesznek, olyan arányszám lesz a leleten, ami után küldenek biopsziára...
nekem ez a 12. hetes vérvétel eredménye volt...
szóval teljesen megnyugtatott, azt mondta szerdán felhívja a labort, hogy minél hamarabb meglegyen a szerdai szúrás eredménye...és azonnal hív...
Blogyinka remélem kicsit jobban vagy!

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Hello Lányok!

Boo: a síráson aszem már túlvagyok :? most azt fogtam fel (?) amit a genetikán a hölgy mondott. Ha nem megyek el erre a nyomi vizsgálatra,akkor nagy nyugalomban várnám a biopsziát, meg sem fordulna a fejemben,hogy beteg lehet a baba. Háát, ehhez tartom magamat. Persze,hogy még félek, de erősebb bennem a vágy, hogy egészségesen jöjjön a világra. Mondta még a genetikás nőci,hogy látott ő már 1:2 arányú kockázatot is. Na,persze engem nem vígasztal (annyira).
Viszont a család nyomására (is) orvost váltanék. Van valakinek tapasztalata a Bajcsyban? A söfi is jó lenne, de nincsen kb. 200.ezrem rá. Elolvastam azt a topicot itt a babaneten.
Vendég
 


Bajcsyról sok jót és egyben sok rosszat is hallottam.....
Vendég
 


Lafead:
A "nagy könyv" szerint a második harmad a leggondtalanabb.Elmúlik a hányinger,nem feszül annyira a mell,mindenre képesnek érezzük magunkat!Úgyhogy ne aggódj,hogy nem érzel semmit!Első babások később,a 20. hét tájékán érzik az első mozgásokat.
Kicsit még irigyellek is,hogy nincs semmi tüneted,nekem szinte minden reggel hányingerem van megint.
Nekem is sokára lesz még UH,de tudod mit szoktam csinálni?Ki fogtok nevetni!Hetente egyszer mérem a pocimat :oops: Kicsit azért megnyugtat :oops:

Vörösbegy,Blongyika:
Szorítok Nektek,meglátjátok semmi baj nem lesz!

Sagi:
Várjuk a képet!A babáról is hozz majd!

Szép estét mindenkinek!

mazsolasyl
 
 


Hali!
Vörösbegy: de jó,hogy írtál!!! :D Engem az zavar még a vérvizsgálatban, hogy nincsenek feltüntetve a referencia tartományok, úgy mint a normális vérvételnél.

A családom szídja a dokimat,hogy miért nem mondta,hogy mindenképen megszúrnak, nem menjek a klinikára. Ha már ki akarok dobni pénzt,akkor miért nem irányított a Söfibe. Sajna egyszer már megingott a bizalmam (unk ) a dokiban, de amikor legutóbb voltam nála megnyugodtunk. Eddig nem hívtam fel az eredményekkel :roll: Lehet,hogy a 16 héten esedékes AFP-re már nem is hozzá kéne mennem.
Az a baj,hogy hátszéllel mentem hozzá, ennek ellenére a nevemet sem tudta, amikor meg bementem a kórházba UH-ra, ahova le sem jött, nem is ismert meg. Most is csak azért tért ki a kromoszóma vizsgálatra (szerintem),mert látta az egyik lelet hátulján a feljegyzésemet. Erre megkérdezte,hogy hány éves vagyok? Lehet,hogy rosszul gondolom, de ha protekcióval megyek,plusz felvette az adataimat erre emlékeznie kellene. Már az első beszélgetésnél sem említette ezt a vizsgálatot, pedig előtte mondtam a koromat.
Lehet,hogy túl aggályos vagyok? :oops:
Néha meg azt gondolom,ha csak egy kicsi bizalmatlanság is felmerül,akkor váltani kell.

Lafead: nem utsó sorban szeretném megdícsérni a pocódat :D Éééés nekem tetszik a rucid is.
Vendég
 


Blogyinka, én életem során sok dokit megjártam, nem bíztam bennük, már tipliztem is és kerestem másokat. A meddőségem miatt meg hát nem is mindegy, megbízok-e benne vagy sem. sztem amint megrendűlt a bizalmad, menj el onnan!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Amikor eldöntöttük, hogy babát szeretnénk nem is gondoltam, hogy ennyi szomorússággal,idegeskedéssel,izgalommal fog járni. Még csak az elején vagyok, de már most sok rossz tapasztalatom van. DEEE
mindenkinek csak azt tudom mondani, hogy fel a fejjel! :P Nem szabad a dolgokhoz negatívan hozzá állni, mert az semmi jóra nem vezet. Vörösbegy,Blongyika biztos minden jóra fog fordulni!!!!!!!

:P

Lafed: Köszönöm a jó tanácsot, megfogadom. A doki aki ott kezelt nem volt túl bőbeszédű, úgy-hogy nem sok jótanáccsal látott el.
jadika
 
 


Sziasztok!

Baxus!Már megint vérzek! :cry: Doki nyugtat,hogy ne aggódjak,mert ez csak a seb miatt van,de akkor is ......

Remélem,Ti mind jól vagytok,és pihiztek a hűvösben!Ezt az iszonyú meleget már megint.....!Elviselhetetlen!

mazsolasyl
 
 


Sziastzok,

Ejnye-ejnye mi ez a sok aggódás??? Megsértődnek a babákok, hogy anyuka nem bízik bennük!

A SOTE II-n nekem nem vettek vért, igy sosem tudom meg hány ezrelék lett volna a Down kór esélye. Megnéztem, Botinál a Down kórra azt írták, hogy kisebb, mint 1: 10000-hez, ennél nem volt pontosabb érték. az életkori kockázatom 1:663-hoz volt úgy általánosan.

Én nem megyek ilyen vizsgálatra, jövő héten még megnézzük a bébikét a saját dokimmal aztán ha ő is mindent rendben talál , nekem az elég.

Szülésznő: hát, általában az orvosnak van állandó szülésznője, én az enyémet onnan ismerem hogy az előző orvosom Etával dolgozott és ő nagyon bejött nekem , bár kicsit szigorú. szülésznőt kb 8 héttel a kiírt időpont előtt érdemes megkeresni, mert ha sokan keresik akkor korlátozottan vállal kismamákat adott időintervallumra.

Mazsola: mennyire? azért jó lett volna ha a sebedet kikezelitek mielőtt teherbe esel :(.

Sztem mindenki menjen el azokra a viszgálatokra, amitől megnyugszik a lelke. Az AFP-ről annyit, hogy ha nem pont 16+0-n veszik le akkor simán rossz érték jöhet ki , ezért sok országban már eltörölték ezt a vizsgálatot, mivel a lombikosok kivételével alig an kismama aki pontosan tudná a beágyazódás időpontját, sőt igazán nem lehet tudni, mivel akár 12 napig is vándorolhat a petesejt (jó, ez a max).

Eltérő mm-ek: akárhányszor megnéznek mindig más jön ki, ezen ne aggódjatok. A lényeg, hogy nőjön a baba és a korának nagyjából megfelelő legyen . Tehát 1-2 mm nem számít eltérésnek, az mérési "hiba".

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 


Jadika: üdv közöttünk! Ezek szerint első baba. Csinálj vonalzót! Lafead vezet táblát, priviben add meg az adatokat neki.

Kép
Kép
normajeane
 
 


Sziasztok!

Normajeane:
Szerencsére nem nagyon,bár aggaszt,mert azért így sosem tudhatom,hogy mi van!
A sebről nem is tudtam,csak már mikor terhes voltam!Dokit váltottam, de milyen jól tettem!!Előző doki egy szót nem szólt,hogy sebem lenne/van!Lehet,hogy a 2 vetélésem is emiatt volt,és én csak most tudok róla!?:cry:A citológiai vizsgálat jó,P2. Remélem holnapra már elmúlik,ma a biztonság kedvéért pihiztem egész nap!

Szép estét mindenkinek!

mazsolasyl
 
 


Kép
Vendég
 


Jó reggelt!

Nekem nagyon ájulós feelingem van ma... :( Étvágyam alig van. Az én pocakom is alig nő, de most egy kicsit megnyugodtam, hogy másnak se. Ja és az is aggaszt, hogy azt írtátok, hogy ki tudjátok tapintani a méheteket. Én ezt se. És mozgáss se... És apu fülelt a hasamba de semmit nem hallott (na jó ezt megértem, hisz csak pár hét múlva lehet sztetoszkóppal is hallani). Arra gondoltam, hogy az én méhem beljebb van mint másoké, hogy mélyen ülő vagy ilyesmi... Ugye??? :)
De tuti terhes vagyok, mert ez a gyerök folyton pisiltet... És igaz az is, hogy ha fáj valamiazért aggódunk, ha nem fáj semmi azért aggódunk...

A nap "szépségét" tetézi, hogy a főnök ma rossz kedvű... :(
9-kor értekezlet :( szorítsatok!
konkri
 
 


Konkri, ha megnyugtat:
gőzöm nincs hol a méhem
nem hallok én sem szívdobogást
én inkább kövér vagyok mint pocakos
mozgást sem érzek
tünetem sincs és soha nem is volt.

Nagyjából ennyi.

Kalappal az értekezlethez!!!!
Vendég
 


Helló Csajok!

Ma/a héten mindenki nagyon vigyázzon magára! Minél kevesebbet kinn tartózkodni, ha lehet, ezt mondják mindenütt! Ez a meleg már szinte hihetetlen, szerintem munkaszüneti napokat kellene beiktatni, de komolyan! A mediterrán népek is nem véletlenül sziesztáznak, legalább ennyi kellene nekünk is!

Konkri: kitartást az értekezlet idejére, egyszer az is véget ér!

A hétvégén ketten is azt állították, hogy nőtt a hasam, így megnyugodtam. :) Nálam sem lehet kitapintani semmit, de amit Mazsolasyl írt, az megnyugtatott, mármint az, hogy lehet csak 20. hét körül fogunk érezni valamit.

Mazsola: tényleg pihizz sokat, mást sajnos úgysem tudsz tenni, és ha lehet ne aggódj nagyon!

Vörösbegy:
Szorítok nektek, hogy mihamarabb legyen eredmény és meg tudjatok nyugodni, hátha általad Blongyinka is megnyugszik kicsit!

KépKép
Kép
sagi1
 
 


Lafead: priviben küldtem neked az adataimat, ha megtennéd, végy fel engem is léci a táblázatba:)

KépKép
Kép
sagi1
 
 


Kép
Vendég
 


Átjavítottam, emrt azt írtad, várható szülés 2006.12.31..... :wink:
Vendég
 


ja, tényleg, már 2007. van! :D

KépKép
Kép
sagi1
 
 


Hahó!

Első babánál nem tudja az ember, hogy mit is keressen és akkor a méh még nem reagál olyan élesen a babára. Nyilvánvaló, hogy akiből egyszer már kibújt egy 3-3,5 kg-s bébi annak utána már nem oyan a méhe mint előtte, sztem ezért tudom én már simán érezni, főként, hogy én nem túl régen szültem.
Nekem 2 cm-t bővült a pocak és még mindig 52 kg vagyok, pedig tök sokat eszem. Ma szédülök mint az állat, elég rosz, hullámzik a padló. Reggel ahogy bementem Botihoz azt hittem elesek, akkor még forgott a szoba.
Ez a meleg elég gáz, de én próbálok nem foglalkozni vele, hiszen attól nem lesz hűvösebb, csak ráhangolom az agyam a kínlódásra.

A mozgást jellemzően a 17. hét után lehet érezni először, túlsúly esetén még később. Ha az ember peches és nem optimálisan fekszi k a babája akkor visszasírja az időt amikor nem érezte mert néha nagyon rossz helyekre tud rúgni (nekem mások mondták, én a mázlisták között voltam). Úgymint vese, hólyag, szóval amit ott körben van akárhová.
Sagi: akkor te ma voltál AFP-s csapoláson? Ha ma van 16+0 akkor ma kéne legyen a vizsgálat!

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: