Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Meliz!
Neked mennyi idős a nagyfiad? Én is megijedek néha a koraszüléstől.

Fcicus!
Nekem teljesen más. Most nagyon kevés ideig voltam roszul az elején, és az sem volt igazán vészes. Krisszel 12 hétig reggeltől estig hányingerem volt. Most abszolút nincsenek jóslófájásaim, anno már kb a 7.hónaptól voltak, ami egyfolytában paráztatott. Akkor nem lettek visszerek rajtam, most a műtétet fontolgatom.. :(

És hát, összességében kevesebb időm jut most az elmélyülésre, a befelé fordulásra, vagy akár arra, hogy járjak valamilyen foglalkozásra. Akkor jártam szülésfelkészítőre, kétféle tornára, úszásra, most semmire. De hát itt a kis kétévesem, most még ő a főszereplő (elég rendesen). Ezért sokáig nem is tudtam elképzelni, hogy legyen második baba. Aztán persze, a dolgok változtak.

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Domin
Hatalmas :shock: babád van!
Engem megöl a kíváncsiság csüt. délutánig... már nagyon szívesen ott feküdnék az UH gép mellett.

Cicus
Pihenj sokat - még a következő 3-4 hétben!
Szaloncukor... Mi még nem vettünk, de lassan itt az ideje... mert később erre nem lesz lehetőség. Jó étvágyat!


Nicolete
Mit mondott a doki? Mi volt?
Remélem minden rendben.

Meliz
Igen, már csak pár napunk van... és nem csak belülről fog rúgni, ütni :lol:


Furcsa, hogy én még nem is érzem, hogy már csak pár nap.
Nem gondoltam bele - biztos azért, mert még nem készültünk el....
De néha félek, hogy jön.... Szeretném kihúzni decemberig.

Ma vettünk párásítót is :wink: mert itt elég száraz a levegő.
Itt nem drágák a műszaki cikkek
www.grx.hu

Jó éjt!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Zsu
Jóslófájás nekem sincs - vagy csak nem érzem... nem figyelek eléggé...
Alig keményedik a hasam - nagyon - nagyon ritka... de nem baj - talán ez annak a jele, hogy nem síet kifelé :shock: :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

 
 

Sziasztok!
Nem tom ki kérdezte, nekem két hete szerdán mértek 2400gr-ot. Tegnap voltam a védőnőnél, ő azt mondta, szte 1-2 hét és szülök. Úgy látja rajtam. De ő egyébként is máshogy számol. Szte. most vagyok a 38. hétben. Ami a mért babaméretből ítélve nem is biztos, hogy hülyeség. Tegnap megvolt az utolsó félévi vizsgám, úgyhogy felőlem jöhet. Ma még veszek egy két kari ajándékot, meg elmegyek könyvtárba. Végre olyan könyvet vehetek ki ami nem tanuláshoz kell!!!!
Domin! Gratula, hogy befordult! De ha 3600gr már most mi lesz 4 hét múlva... :shock:
Egyébként mindenkinek tényleg már tök nagy a babája! Mindjárt beindul a babaeső!
Kia! Asszem te állsz elől a sorban! :D

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Zsu,
Feltettem egy vonalzót a nagyfiúról.Igy olyan régi dolognak tünik a szülés.De azt emlékezetemben igen is eleven az élmény. :lol: Néha úgy vagyok vele,hogy szívesen túl lennék már rajta de tudom,hogy nem szabad sieteteni a dolgokat.

Domin,
Ez ám a szép nagy babucika.Gratula.Igy elsö babának nem semmi. :D

Kia,
Szerencsére nekünk nem kell a párásító mert 3 éve épült a házunk és még mindig száradnak a falak.Állitólag kell neki vagy 5 év mire teljesen jó lesz.Addigra már tovább állunk mert kinöttük. :wink:
De jó,hogy neked nem keményedik annyit a pocid.Most már nem tudok csalni a MagneB6-al mert különben menni sem tudok. Napi 3x2:(

Nyafi,
Hú már ilyen kevés idöd van neked is?A védőnőd a becsült súly alapján nézi a szülés várható idöpontját?Vagy más,hogy?Olyan kíváncsi vagyok mert úgy érzem,hogy én is 2-3 hét múlva szülünk.Nem húzuk ki dec.17-ig vagy késöbb.Olyan megérzés ez nálam.

Cicus,
Nekem szinte úgyan olyan volt a mostani terhességem mint az elsö annyi változott,hogy most rájöttem,hogy mitöl nem ég a gyomrom.Kamillateázom és az nagyon jó neki.Csak úgy simán iszom.Már egészen hozászoktam az izéhez. :P
Ja és sokkal kiegyensúlyozotabb vagyok talán mint az elsövel.Akkor úgye az ismeretlenre készül az ember.Most pedig tudom,hogy mi lesz. :shock: De úgye max. 1 napig tart az egész azt pedig ki fogom birni mert utána ott az a kis tüneményes drágaság. :D

Pusz mindenkinek.
Nálunk egész jó idö van sütöget a napocska csak elégé hideg van.

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok Lányok!

Háátt nem hiszitek el...de nem tudtunk elmenni a dokihoz...mert ugye elkezdtem készülődni és olyan szinten bekeményedett a hasam, hogy nem mertünk így nekiindulni...amúgy is csüt.-re kellett volna menni csak én türelmetlen vagyok...de Manó türelemre intett lehet hízni akar még 2 nap alatt pár dekát....hogy anyuci és apuci büszke lehessen rá :D . Mára talán jobban vagyok de holnap mindeképpen megyünk...az is a gond hogy elmenni még el is megyek....de mi egy 4 emeletes társasházban lakunk...és természetesen a 4.-en és nincs lift...szóval elég para lettem hogy mi van ha beindul nekem itt Manó hazafelé jövet. Úgyhogy csak holnap jövünk a beszámolóval.

Nyafi amúgy nekem is olyan érzésem van hogy nem húzzuk ki dec.16-ig hanem dec. első hetében érkezik Manó.Én nem bánnám :) Akkor lesz a szülinapom úgy emlékszem neked is :) Kíváncsi vagyok megelőz-e vagy egy kicsit még várakoztat :)

Kia, nekünk is nagyon száraz itthon a levegő úgyhogy mi is beruháztunk egy hidegpárásítóra...már használjuk is és nagyon jó befektetés volt :)

Naaah megyek is rápihenek a holnapi napra!

Üdv.:
Niki
Vendég
 


Sziasztok!
Az elmúlt 2 napban nem volt internet ezért nem tudtam Nektek válaszolni. :?
Próbálok visszaolvasni.A kórház neve:SZENT JÁNOS kórház és már előre szarul érzem magam,h kb 2 hét múlva megint ez vár rám...de legalább az vigasztal,h kezemben tarthatom Flóra babát. :D :D :D

Gyógyszert most már végig kell szednem,ez pedig az augmentin.
Tudom hogy tök erős gyógyszer én se vagyok híve,de doki szerint muszáj szedni. :(
Mi babánt becsült súlya szombaton 2900 gr volt. :D
Remélem sikerül felhízlalni azért 3500 gr-ra.

A kórházban láttam olyan babácskát aki 2300 gr volt.Borzasztóan picike.Mondjuk az anyja tuti nem normális. :shock:
35 hetes terhesen nekiállt otthon fát vágni,meg nyulakat és disznókat etetni.Valószínű ettől indult be neki a szülés. :shock:
Szerintetek?
Ez semmi. :shock:
9-kor szült,de már délben felkelt és kiment a legközelebbi boltba.Jön a doki,kérdi tőlünk hol van?Mondtuk:kiment kaját venni.
A doki arcát SOHA nem fogom elfelejteni.Csaj visszajött,hát egy évre való lecseszést kapott a dokitól.
Mondom tuti nem normális.

Na jó,megyek főzök valamit.
További szép napot nektek! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Kingi: ne haragudj, hogy ezt kell mondanom, és hát csak reménykedem, hogy majd a többiek engem cáfolnak, de én csak rosszat hallottam a János kórházról.
Én még most is képes lennék azt javasolni neked, hogy sürgősen másik kórházba menj! Jó, nem mindenki jár úgy, mint a nővérem, de ő szülés után majdnem otthagyta a fogát.
Ott dolgozott ápolónőként. Aztán terhes lett, jött Brigi. Megszült, de mivel a saját dokija éppen nyaralt júli 8-án és egy pár nap még lett volna, egy akkor még éppen kezdőfélben lévő dokinál szült. Na igen, csak az idiótája - aki ha jól tudom már szaktekintélynek számít ott és ez volt 14 éve - nem nézte meg eléggé a méhlepényt, hogy minden rendben-e. A negyedét benthagyta. Egy héttel később nővérem darabosan vérzett még mindig, na és akkor ment a Péterfybe ahhoz a dokihoz, akinél én is szerettem volna szülni. Ha akkor és ott nem műtik meg azonnal, meghalt volna. :cry:
Ezért van az, hogy nálunk a családban nővéremet kívéve még szép élményük is van. Ő mindig azt mondja: ugyan mi szép benne? Az, hogy egy teljes napot végigszenvedsz és úgy fáj, hogy megőrülsz és nem tudsz semmit tenni ellene? :lol: Szóval neki abszolút rossz élménye volt ott. Meg úgy ámblokk még jót nem hallottam a János kórházról.

Nem ijesztésként mondom, de jól nézzetek utána mindennek! Szülés közben is, hogy mi hogy vagy! Nyugodtan szóljatok bele továbbra is, ha nem úgy szeretnétek! És ha lehet az apuka VÉGIG legyen ott veled!!! Nagyon sokat fog számítani, és segít, ha ott egy "férfi a talpán" :D

Szóval most már nem lepődök meg a történteken, és nem ijesztegetésnek szánom, hangsúlyozom! Csak legyetek óvatosak!!!

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

A János Kh-ról én is csak rosszat hallottam, bár állítólag jó a nőgyógyászatuk... de én akkor sem akartam oda menni, pedig oda tartoznánk területileg.

MagneB6
Azt mondta 1 hete a védőnő (aki az enyémet helyettesítette), hogy lassan abba kellene hagyni a szedését.
Bár én csak heti 5 szemet veszek be...
Holnap megkérdezem a dokit...

Meliz
A körzeti doki nekem is a kamillateát javasolta sav ellen - most iszogattam is elég soxor a torokgyulladás miatt, de csak egy pici mézzel és citrommal sikerült :wink:

Niki
Remélem holnap sikerül eljutni a dokihoz!
Mi is megyünk délután :)
Nekünk szerencsére van 3 lift - és eddig (4 év alatt) csak 1 x nem működött - áramszünet miatt - nem szeretnék ilyet, mert a 15.-en lakunk :lol: .

Kingii
Az a nő tényleg nem normális.... :?

Ma ismét mostam, vasaltam - lassan megunom :wink:
Már a pelenkák is kész vannak. A baldachint is felrakta Apa..
Most még kifőzöm a cumisüveget, mellszívót...stb, aztán összepakolom a kórházi dolgokat.
Holnap pléd, takaró mosás és kész.... :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ejha Kia! Teljesen le vagyok döbbenve, hogy mennyire fitt vagy még mindig! Mennyi mindent képes vagy csinálni! :) Ez tökjó, örülök, gratulálok nektek! :)

Kép


Kép
fcicus
 
 


Igazatok van lányok.
Tényleg nagy szar a János kórház.Holnap leszek 37 hetes terhes ugyan hova rohangáljak így egy normális kórházat keresni?
Fogcsikorgatva,de kibírom valahogy. :shock:
Igen!Apás szülés lesz mindenfélepp. :D :D :D

Kia:heti öt magne b6?Az én dokim meg azt mondja,hogy szedjek 6-ot egy nap.Reggel-délben-este kettő.Túlzásnak tartom így csak a felét szedem be.
Biztos orvostól függ....

Délben beszerző körúton voltam:vettem újszülött kesztyűt,anyagot ágyneműhuzatnak.Olyan édi báránykás......
Megyek felpakolom lábaimat az égbe,mert érzem lassan leszakad... :shock:
Vendég
 


Cicus :lol:
Kötelező most még fittnek lenni - mert kész akarok lenni mindennel.
De szerencsére van még energia. Ha fáradok - lefexek egy kicsit..

Kingii
Apával ki fogod bírni, na és persze Flóra "segíteni fog" abban a három napban a kórházban !
Nekem nem mondta a doki, hogy mennyit szedjek a MB6-ból, mert nekem nem volt semmi probléma a terhesség alatt. Csak azt mondta, hogy vegyek be, ha szükségét érzem (keményedik a hasam)..

Beszerző krt - az jó.. Én már nem akarok menni, mert akkor veszünk valamit :wink:

Holnap este jövök - az UH és egy kis ügyintézés után... Sziasztok! Jó éjt!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


A MagneB6-al senki nem tud ártani.Csak használ mert ha véletlenül többet venne be az ember lánya belöle akkor sincs semmi gond mert mint a több C-vitamin távozik a szerveztböl.A MagneB6-ra azért van szükség mert ellazitja a méh izomzatát és nekem azért kell ekkora dózis mert nagyon keményedik a pocim és nem szeretnék elöbb szülni.
Kia de jó,hogy neked nem keményedik annyit a pocid.Nekem már attól is bekeményedik a hasam ha Dávid baba jobban beindul. :?
Sőt!Hétvégén volt egy görcsöm is.Na akkor rendesen beparáztam.Úgy volt,hogy irány a kórház este 8-kor(visszatartásra) de szerencsénkre nem volt rá szükség.

Kép
Kép
meliz
 
 


Holnap lefényképezem a majdnem kész Manó-lak- ot. :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Meliz!Nem azt mondta a védőnő, hogy ránézésre nézek ki mindjárt szülő nőnek. Megnőtt az orrom :? És ő úgy számol, hogy a menzeszem alapján, a doki, meg az előző doki véleménye alapján, aki szte jó orvos és az a baba méretéből mondta, hogy dec. 11én jön.
Kingi! És amilyen mázlista, az a kicsi baba tuti iszonyat erős immunrendszere lesz és soha nem lesz beteg... Hülyéknek van szerencséje.
Kia! Miért kell abbahagyni a magne b-t? Ha nem veszem be egész nap jóslófájásom van! Kérdezd meg légyszi, mert én dokihoz csak jövő héten megyek...15.??? Hányadik kerületben laksz?

Kép
nyafi
 
 


Nyafi félre értettél.Vagy én nem voltam elég érthetö.A baba becsült súlyára értettem amit írtam.

Kép
Kép
meliz
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk doktornőnél, minden rendben, méhszáj 3100, azaz valami már kezd odalent is alakulni. Manó még mindig nagyon aktív, nem tudom, hogy kik találták ki, hogy a végére kevésbé az, és már igen fájdalmasakat képes rúgni. Tegnapra virradóra úgy eltrafálta a gyomorszájamat, hogy könnybe lábadt a szemem és még a páromat is felkeltettem olyanokat nyögtem.

magnézium: Betöltött 36. hét után már nem ajánlják az orvosok, mert nem érzed esetleg a fájásokat, ráadásul a jóslófájások segítenek felkészíteni a méhedet. Innentől kezdve már nem cél, hogy bent maradjon a baba. Legalábbis én így tudom, és a doktornő nálam is leállította a magnéziumot.

kia: Várjuk a képeket, híreket!

Niki: Írj, hogy mi volt a dokinál!

kingii: Ne aggódj a kórház miatt, ott lesz veled a párod, a választott orvosod, nem lehet gond. Az a pár nap odabent pedig gyorsan elrepül! :)

További jó pocakosodást!
domin
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok hogy eltüntem, de nem volt internetünk most napokig. A CTGn minden rendben volt elvileg de ma megyek az orvoshoz és akkor pontosan elmondja hogy mit is jelent a papír. Manócska végig rugdosta a tappancsot így meg is dícsértek minket hogy ügyes volt. (bár Ö mindig ilyen ficánka)

Hihetetlen hogy ennyit írtatok egy pár nap alatt, alig győztem visszaolvasni.

Rólunk: kész vagyok a nagytakarítással, a babaszobával :) dekorálással, mosással, vasalással, időnként bemegyek csak úgy üldögélni egy kicsit...olyan jó. Hétvégén még jön a takarítónő ablakot pucolni, meg padlót sikálni. Nem akartam hogy ezt családtagoknak kelljen mert azért ez nehéz fizikai munka.
A kórházi csomagom még nincs összepakolva.

Eddig én is szedtem a magnéziumot, de ahogy látom már nem nagyon kell, de majd megkérdezem az orvost.

Majd még jövök.

Puszi:
Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Aztamindenit!
Rossz helyen nyomtam meg az egeret, és eltűnt minden, amit írtam!!!! És az nem volt kevés! :oops: :twisted:

Kingihez szólt a hozzászólásom főleg, de mindenkinek fontos lehet.
Épp a János kórház ellen kampányoltam.

Szerintem igenis van lehetőség!!! Mármint hogy ne a Jánosban kelljen szülnöd.
Most kicsit rövidebben írom le, de a lényeg annyi: először is beszéld meg a férjeddel, a kislányoddal a pocakodban, és az orvosodban, hogy mi lenne, ha máshol szülnétek. Amennyiben ragaszkodsz a dokidhoz persze.
Másodszor ha nem, én nagyon szívesen megadom a dokim telefonszámát, elérhetőségét. Veszíteni nem vesztesz vele, ha megkérdezed. Kedden a váróban ült egy 39 hetes anyuka, akik KÉT :!: hete vállalt el a doktor úr. Én is teljesen lemondó voltam, mikor kerestem dokit, mert a december 29 miatt mindenki karácsonyra saccolja a babámat, és érdekes módon mindenkinek már jó sok kismamája volt arra az időpontra. Oké, túl voltam a félidőn, amikor keresni kellett orvost a régi helyett. És kórházat is keresnem kellett a régi helyett.
Ez a Szent Imre lett, ahova korábban elkezdtem tornára járni, de még nem itt akartam szülni. Mondanom sem kell, ennél jobb választást nem tehettem volna!
A légkör mindig fantasztikus volt bármikor jártam az osztályon.
Sosem éreztem azt, hogy kórházban vagyok, mint egy beteg, hanem azt éreztem, hogy valami osztálytalálkozón vagyok. :D A szülésznők, az aszisztensek és az orvosok is jókedvvel :!: dolgoznak itt. Mellesleg ez a kórház az UNICEF alapján az első helyet kapta a bababarát kórházak listáján, amit meg tudok érteni. Valamint szabad szellemű gondolkodást képvisel a kórház, és kifejezetten szeretik a természetes dolgokat. Itt nem a császárok száma a lényeg, és nem is az, hogy minél több érzéstelenítőt kiosszanak. Inkább az, hogy lehetőleg gátvágás és repedés nélkül lassan, biztonságosan kicsússzon belőled a kislányod! Utána két óráig veled legyen és apukájával, azután pedig újabb három napot lehess együtt a kistündérrel!

Gondoljátok meg tényleg! Szerintem soha semmi nem lehetetlen, és sosincs késő. Ne úgy menj el szülni kérlek, hogy : lesz ami lesz, három napot csak kibírok blabla. ... mert nő vagy, és később ezt fogod minden más nőnek mesélni, hogy milyen volt a TE szülési élményed! Erre fogsz emlékezni amikor szóba kerül a 2.3.4. x. gyerek lehetősége is! Ne úgy emlékezz rá vissza, hogy hát igen, megszülted, fájt is, de szörnyű élmény maradt az ott dolgozók és a légkör embertelensége miatt. Mindamellett ha idegeskedsz, még a tejed is el fog menni, ami pedig senkinek nem hiányzik!!!! :!:

Én nagyon szívesen felajánlom, hogy segítek bármiben, amiben csak tudok a Szent Imre kórházzal kapcsolatban. Illetve a dokim elérhetőségét is megadom, egy próbálkozást megér szerintem. Priviben a nekem mondott összegeket is elmondom, de nem kell többszázezer forinttal számolni, sőt!

Nézd meg a holnapot, fórumokat ha kell, és ne feledd, hogy még mindig nem késő dönteni! Főleg ha úgymond "problémamentes" terhességed volt!!!

http://imreszul.neologik.hu/Main/

Na, most kampányoltam egy jót, és az is kiderült, hogy mennyire egy optimista soha nem adom fel ember vagyok. :lol: Muszáj ilyennek lenni, különben kihal a remény... :)

Puszi nektek!

Kép


Kép
fcicus
 
 


öööö bocsánat...
Nem az orvosodban, hanem orvosoddal :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bekukk amíg várom Apát.. csináltam képet.
Íme az ágy...
Kép

A fal színe lányos, de Apa ilyen színt is akart a lakásban... na meg ez amúgy sem kimondottan gyerekszoba.

Nyafi
A 3. ker-ben van 12 db 15 emeletes :wink:
...és ahogy Domin írta tényleg nem kell a MagneB6 - da megkérdezem... bár nekem eddig sem volt túl sok jóslófájás... jobb is, ha abbahagyom.

Domin
Nagyon aktív bébid van :P

Zsuzsi
Örülök, hogy jól sikerült a CTG.
Manó is rúgni szokta, vagy csak elvándorol és lehet keresgélni pár centivel odébb :lol:

Cicus
A Szt Imrét tudom, hogy jó hely... régebben megvettem a Hol jó szüni könyveket. Sok jó dolgot írtak róla.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Te jó ég...
Már csak 16 nap :shock: Mindig meglepődök :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Cicus! Neked ezért fizettek? :lol: (vicc volt természetesen)
Kia!
Édes a babasarok, nemsoká lesz lakója! :lol:

Voltam ma is dokinál, megnézte helyén van-e még a gyűrűm. 1 hét múlva veszi ki, addig is gyógyszert kell szednem, mert mostanában fájdogált a hasam, ami tágíthatja a méhszájat.

Csajok..még most is alig hiszem el, hogy néhány nap és anya leszek. Egyre többet aggódom emiatt. Ez természetes, vagy csak bekattantam? :roll:
Vasalgatok, csinosítgatom a szobáját, de ha belegondolok, hogy huhh nemsoká itt lesz megijedek. Vajon mindent jól fogok-e csinálni, milyen lesz 24 órás szolgálatban állni..stb..

dhbetty
 
 


Szerintem betty ez normális!
Bár én nem magamtól félek, hanem tőle!
Vajon folyton bőgni fog? Eszik majd rendesen? Szép fiú lesz? Apára fog ütni? Remélem nem lesz nyafka! :lol:
Nálam ezek a dolgok merültek fel! :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Első nekifutásra azt olvastam, hogy "szerintem ez a betty nem normális" :lol: :lol:

dhbetty
 
 


Sziasztok!
Köszi az infókat. Akkor magneb6 off!!!
Lányok ki iszik málnalevél teát? Én ma kezdem. Nem tudom, hogy 36 vagy 38 hetes terhes vagyok és elöbb nem akartam, csak a 36. héttől. Hát most már minden számítás szerint betöltöttem.
Kia! Tök szép babaszoba!!!
Ha elromlik a ti liftetek, akkor át lehet járni a tetőn a másik épületből, mint a 10 emeleteseknél?Mert azért az megnyugtatóbb, mint 15 emeletet végighurcolni egy tücsökkel és egy babakocsival

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Mi is ma voltunk ctg-n,eddig minden ok. :D

Cicus:annyira aranyos vagy,köszi szépen az infokat.Ok akkor légyszi küld át priviben a tel számát meg a tarifát este megbeszélem apával.

Tegnap szült egyik ismerősöm.Szegényke 2 héttel túlhordta babócát,sőt igazából a baba maradt volna még,de elindították neki.Benji 4110g született meg természetes úton és anyuka csak 6 órát szenvedett. :shock:

Néha azon álmodozom milyen jó lenne ha csak ugy kipottyana babóca. :D :D :D

Na jó,elég az álmodozásból. :)
Vendég
 


Nyafi!
Én is vettem málnalevél teát, de majd csak jövő héttől iszom.
Állítólag csodákat tud tenni.
Milyen az íze? :shock:

dhbetty
 
 


Sziasztok Kismamik!

Naahh...végre eljutottunk a dokihoz...persze most is kőkemény volt a hasam...lehet hogy ezt már tudatalatt én generálom....na de ma nem volt kec-mec elmentünk és kész :) Minden rendben van. Méhszáj ugyanolyan fél újjnyira nyitva a külső, a belső teljesen zárt.2500-2600 gr körüli Manóka....nem lesz óriásbébink...de a doki is megnyugtatott hogy ez teljesen jó .... és hát meg is kell szülni ezt a kisbabát....és én sem vagyok egy vasgyúró...ráadásul 3 hónapja fekszem szóval ne elégedetlenkedjek.De én ezt nem is teszem.Örülök neki :D Nekem még szednem kell a MagneB6-ot 2 hétig 3*2 naponta.

Kia nagyon szép a babaszoba....majd ha nálunk is minden megvan én is teszek fel képet róla :)

Húúú Betty akkor nemsokára te is anyuci lehetsz :) Amúgy már én is aggódgatok...én is a síráson vajon mit fogok tenni ha sír és nem akarja abbahagyni...valamint a szoptatáson is gyakran jár az eszem....szerintem ez teljesen természetes. Valamint a szülésen is, hogy minden simán menjen!

Teszek fel pocakosképet! Teljesen friss még meleg :D
Vendég
 


Kép 2 in 1 :)
Vendég
 


Kép Apuci védelmező kezeiben :)
Vendég
 


Sziasztok!

Betty
Kitartás! Ez tényleg természetes...
Én még most sem hiszem el, hogy vagy pár nap vagy 2 hét és.... itt lesz Manó. :P

Málnalevél teát nem iszok...
Az egyik szülésznő azt mondta jó, a fődoki pedig, hogy csodát nem tesz.... :? De már úgyis mindegy... lehet , hogy már csak pár nap van... :P

A doki is azt mondta nem kell Magne B6.
Keményedés van néha... már érzem :lol:

Nyafi
Itt nem lehet átjárni... egyedülálló házak.
Ha nincs lift (ez 1x volt - épp éjszakás után voltam - és elég fáradt :? ) akkor marad a lépcső, vagy pihi lent :D

Kingii
Nem lehetett könnyű az ismerősödnek. Gratula.
Örülök, hogy remdben volt a CTG.

...és neked is Niki.
Szép a pocak!!!
Csinik vagytok :P
Várom a képet a szobáról..

A doki azt mondta ma, hogy úgy néz ki a Szabolcs u-i kh-ban szülünk, mert csak dec-ben adják át (talán 15.-én) a MÁV-ot. :cry:
..és megadta az egyik szülésznő számát is, akit holnap hívunk fel...
Ha elvállal, a jövőhéten ő csinálja majd a CTG-t ... akkor meg is látogatom Ancsát és Rékát, ha még bent lesznek, mert abban a kórházban csinálja majd.

Manó jól van, a feje teljesen lent... ő már kész :)
A fejátmérőt alig tudta lemérni , 9.2 cm. A súlya 2832 gramm. Ezeknek nagyon örülök, nem lesz hatalmas bébi... de a doki is örül :D
A magzatvíz oké, a méhlepényen van néhány kis folt (meszesedik).... és szerinte Manó bármikor jöhet :shock:

Jó éjt! Sziasztok!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Niki! Szépek vagytok!
Kia! Szép baba lesz, 3kg megvan az már szuper! Majd értesíts, ha beindult a szülés. Csak nem lesz olyan rossz a Szabolcs u-i kórház és én már voltam benn a Mávban, tele van csótánnyal. De tényleg. Málnalevél tea olyan mint a többi gyógytea! Nem jó! :?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam az orvosomnál a magánrendelésen, mostmár csak CTG lesz a kórházban. Bence 1 kgot hízott 2 hét alatt így 2700 g ra saccoltta :oops:, a feje 9.5 cm (11 cm a másik irányban) Ez a súly ugyan csak becsült, de kezdek izgulni hogy mekkora is lesz a végén ha ilyen tempóban nő....

Új hír hogy a II. női Klinikán szülök mert az orvosom átment oda. Ennek örülök mert a Szabolcs utcától nem voltam elájulva, csak egy hátulutóje van hogy így nem tudok egyenlőre szülésznőt választani, de remélem ez még alakul.

Ma összepakolom a kórházi csomagot, legalábbis nagyjából.

Ti szedtek homeos bogyókat???

Puszi:

Zsuzsi

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Niki tényleg nagyon szép a poci!

kia: én is arra kérlek, hogy ha érzed már a rendszeres fájásokat kérlek csak egy mondatot körmölj ide, hogy együtt izgulhassunk veled! :)

Zsuzsi: én fogok szedni, ez biztos. A kórházban amúgy is támogatják, és hát azt is elmondták, hogy mi a lényege. Sztem jó ötlet, veszíteni nem veszíthetek vele, csak nyerhetek.

Kingi: priviben leírom a dolgokat.

Én ma egy kicsit sztem eltűnök lányok, mert tegnap este elmentünk egyik barátom meglepi szülinapi bulijára (tényleg nagyon meglepődött, édes volt.. :D ). Jó sokat nevettünk, bár nem is voltunk sokat ott, mégis mikor hazajöttünk még mindig semmi bajom nem volt, még mindig sokat nevetgéltünk, aztán egyszer csak azt éreztem, hogy azonnal ágyat kell fognom, vagy helyben megszülök. Szörnyen fájt a hasam. De nem úgy ám, ahogy kéne sztem. Bármerre mozdult a kisfiam egy kisebb nyilallás és keményedés kísérte. Csak fura, mert ilyen még nem volt. Rájöttem, hogy a keményedéseket már tényleg észre sem veszem. De ez valami rosszabb dolog volt. Nem szeretnék még szülni! :(
Úgyhogy ma fekszünk.

Puszi nektek!

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi

Szóval nem vagy már Szabolcsos...
Remélem jó lesz az új hely!
Szép nagy baba lesz Bence.

Én nem szedek semmit... tudod, meggyőzött dr. Vermes :lol:

Nyafi, Cicus
Ha van valami írok :wink: de még nem legyen :D

Cicus
Pihengess, én is azt teszem, csak az ölemben van a gép... :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


A szülésznővel csüt-ön találkozunk (remélem nem előbb), akkor lesz nappalos és megbeszélünk mindent.

Nagy a csend...
Mit csináltok?

Vagy az idő miatt van ez?

Én álmos vagyok.... pedig aludtam sokat...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Nekem nagyon fáj a bordám!!! a Jobb oldalon! De nagyooooooooooooooooooooooon!!!! :cry: :cry:

Nem tudom, hogy hogy csinálja a kisfiú, aki odabent van, de oldalt éreztem a bokáját. Tuti a lába volt! OLDALT!!!! Az oldalamban! fizikailag! Mit keres az ott?! Törekedjen előre, de ne oldalra! Fááááááááááááááááááj! :cry:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Kedves Ficus!

Nekem ugyan ez a problémám néha már annyira fáj hogy muszáj vagyok közbe lépni és egy kicsit lejjebb tolni a kis babókát mert úgy érzem néha hogy kitöri a jobb bordámat!!!!!! :oops: :oops:

Jobb lenne ha már még lejjebb lenne !!!!!!

Annyira kívánom a narancsot meg a mandarint is, de nem ehetek mert savat csinál.
Neked nincs ilyen problémád??

Anna

Kép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Hogy ezek a fiúk milyen aktív bébik :lol:
Sajnálom , hogy nagy fájdalmat okoznak nektek.
Olyanról már én is hallottam, hogy pl. beakasztja a lábát a bordák közé...
Szerencsére Manó nem csinált még ilyet :) Ő csak feszeget és fejelgeti a hólyagomat :wink:
Biztos nem bírják ezeket a frontokat.

Holnap már csak 2 hét :shock: ...és még most sem izgulok :oops: :P

Jó éjt Mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ezt kihagytam...

Anna
Nekem is csinál savat sok dolog, de eszek, ha nagyon akarok... aztán vagy ropi, vagy tej, vagy Rennie...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Cicus! Remélem jól vagytok!
Anna! Én is úgy teszek mint Kia, 4 mandarin 1 rennie

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Egyre nyűgösebbek a napok..? :oops:
Nem sok van már hátra.
Nekem tegnap nagyon fájt a hasam. Azt hittem már menni kell. :shock: Ilyen rosszul még nem is aludtam. De nagyjából elmúlt, csak álmos vagyok.
Juteszembe..mi lehet Linusékkal?

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Velem is pont ez volt az éjjel.Éjféltől hajnali 5-ig SEMMIT nem aludtam. :(

Flóra baba is szokott ilyeneket csinálni.Imádja az oldalbordámat. :shock: (de csak a jobb oldalbordámat.)

Cicus köszönöm az infokat,apával ma este mindent átrágunk.

Anna:milyen fura! :shock: én is így vagyok a mandarinnal.Kb egy hete minden egyes délután legyűrök egy kg mandarint. :D Olyan fincsi... :D

Na jó,megyek is,mert ma rakjuk össze az ágyikót+anyummal kinyaljuk a házat.
Ha készen leszünk majd én is teszek fel képeket babóka kuckójáról. :D

Szép napot Nektek és pihenjetek jó sokat!!! :D
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látszik tegnap tényleg volt vlm. a levegőben mert mi is elég rosszul viseltük a tegnapi napot ill. éjszakát nekem egyre gyakrabban keményedik a hasam....Manó a bordáimat nem bántja...viszont a gyomromba igencsak fel tud rugdosni és az sem épp kellemes...de már tényleg nem sok van hátra :)
Gyomorsav ellen én is a Rennie-re esküszöm.
Köszönjük szépen a pocak dícséreteket :)
Nagy örömömre nekem is kiírta a vonalzóm a nagy pocakot hurrráááá :D
Nekem is mostanság jutott eszembe Linus....

Linus ha olvasol minket jelentkezz mizújs veletek!!! :!:

Na megyek mert hajat kellene mosnom pedig semmi kedvem de még talán most használhatóbb vagyok mint du. és este :roll:

Mindenkinek jó hétvégi pihit és kitartás!

Üdv.:
Niki
Vendég
 


Sziasztok csajok!!!

Én uj vagyok itt. De azért csatlakozhatok???

Mi is nagyon szeretnenk babot, es most kezdenenk el probalkozni. Most pont pirizek, de ahogy lesz pém ra allunk a dologra. Sok jo dolgot tanultam tolletek.

Sajnos én dohanyos voltam, mondom voltam!!!
Nem vagyok buszke ra de sajna ez van. Egy hete teljesen elhagytam és nem is kell többet soha. Szerintetek ha teherbe esnék ebbe a hó-ba (ami latom nem megy olyan konyen), akkor baja lenne a picinek? marmint ugy ertem hogy eshet baja ha mar 3 hettel fogamzasa elott abba hagytam??

Párom azt mondja varjunk meg 6 honapig vele. De addig megorulok, nekem most kell pocaklako.

Mindenkinek kellemes kismamasagot, es akik probalkoznak azoknak hajra!!! Szurkolok ertetek :D
Vendég
 


Hello lányok!

Pintyus: én mikor teherbe estem bőven dohányoztam. Sőt! Még nem tudtam, hogy terhes vagyok (de már 2-3 hete az voltam), amikor a volt főnököt búcsúztattuk nem kis alkoholmennyiség és cigeretta keretében. Nem akartam még babát. És láss csodát! Azt mondják, hogy dohányosok gyerekei: a, korábban születnek b, kisebb súlyúak lesznek. Hát, ez a gyerek egyáltalán nem kissúlyú és annyira sokkal előbb nem is fog már születni! Mellesleg nekem nem ment könnyen a cigiről a leszokás. Úgy három és négy hónap között sikerült letennem rendesen.

Anna, és mindenki :D én nem vagyok olyan narancsos mandarinos, én grapefruitos vagyok :lol: :lol: Kaptam citrusfacsarót még anyukámtól régebben, és azzal nyomkodok esténként egy-két grépfrútot vagy narancsot. Sajnos a narancsot valami miatt nem tudom megenni. Képtelen vagyok lenyelni. Rágom rágom rágom rágom és nem megy le. :lol: Viszont így nem okoz savat. Sav van magától is adott esetben, amit mindig felbüfizek. De egy jó helyzetváltoztatás vagy egy-két szem háztartási keksz mindent megold. Én emiatt nem veszek be gyógyszert, mert mindig arra gondolok, hogy mi miatt van a savam (ugye nagy gyerek gyomrot feljebb tol stb), és így inkább kibírom míg elmúlik. :)

Döntésre jutottam! Nem feksztem tovább! Nem voltam valami kitartó :lol: Valahogy nem hiszek benne. Sokkal rosszabbul érzem magam a tudattal, hogy feküdnöm KELL. Nem kell, nem vagyok beteg! Ha elfáradok úgy is lefekszem egy pár percre. De képtelen vagyok fél napokat feküdni. Szinte beteggé tesz.


Lányok!
Képzeljétek, megvan a babakocsink!!! Ez nekem nagy öröm. Szüleimtől kaptuk. Ezúton szeretném megköszönni Kiának egy korábbi linkjét a babaholmiolcsón weboldallal kapcsolatban. Ott néztem ki, és ma elmentünk megnézni. Anyuék valami kIkás babakocsit néztek ki vagy 70 ezerért amit én sokalltam. És végül itt vettünk egyet. Felteszek két "gyári" képet a kocsiról (ha sikerül :lol: ) Nagyon tetszik, minden megvan benne, ami kell úgy a gyerek 2-3 éves koráig. Szóval végig. Világoskék - szürke variáció mellett döntöttünk. Úgyhogy most már csak matrac kell meg a fürdetőszerek, és akár jöhet is a gyerek. :lol: :lol:

Jól vagyunk egyébként, próbálom a fiam lelkére beszélni, hogy semmi gond, anya nem pánikol, és baromira fáj, úgyhogy menjen már odébb legyen kedves, vagy gonosz leszek vele, ha kijön. :lol:

Egyébként gondolkodtam a szülésen. Kingi írta az egyik ismerőséről, hogy 4110grammos baba és hat óra alatt megvolt. Teljesen logikus! Csak erre senki nem gondol! Szerintem minél nagyobb súlyú egy baba és minél többet járkál az anyuka a vajúdás alatt, annál hamarabb meglesz a gyerek! Gondoljatok bele! Egy nagyobb baba egyrészt súlyosabb és a súlya húzza lefelé (gravitáció), másrészt erősebb, ő is gyorsabban túl akar lenni rajta. Kérdés, hogy így vajon megoldható-e a gátvédelem?! De teljesen logikusnak tűnik. Mostanában ilyenekkel nyugtatom magam. :lol: :lol: :lol: Hatásos. :lol:

Kép Babakocsi1 Kép babakocsi2

Szóval ő a mi egy éves garanciával rendelkező babakocsink és hordozónk. :) Azon gondolkodtam, hogy hát elég fiús, vajon egy kislányt is beletennétek? Vagy babakocsik között nincs ilyen "megoszlás"?
Apropó! A baldachin témával hogy vagytok? Kinek lesz, kinek nem és miért lesz és miért nem???? Most a család elkezdett ezzel nyaggatni, pedig nekem az eszembe nem jutott hogy legyen ilyen. De tagadhatatlan, kisfiúnk velünk egy szobában lesz, tv-vel relatíve szemben is, szóval talán nem rossz ötlet. De meggyőzésre várok. :D

Jó pihenést mindenkinek! (este csillag születik, most HBO-n Harry potter. :lol: )

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocs, hogy eltüntem...Azért olvasgatlan benneteket, csak vagy nincs időm írni, vagy nem tudok hozzászólni a témához :( Pl. sokat írtok a babacuccok beszerzéséről.Én gyűlölök vásárolni!Ha belépek egy üzletbe (pláne plázába, pláne dumcsizó eladólányok közé)egyszerűen kiver a víz, és menekülési kényszerem van...Na jó, azért ne higyjétek, hogy pszichopata vagyok!
Szóval csendben, itt a háttérben drukkolgatok mindenkinek és parázok a szüléstől :(
Amúgy nagyon jól vagyunk, Kristóf hatalmasokat és rengeteget mocorog, rúg és továbbra is átrendezi az egész hasamat.
Más: fogtok szülés előtt homeós bogyókat szedni?Van, aki kikérte már szakember véleményét?
Szép hétvégét és jó pihit! :P

:D Kép

Kép

Kép
linus
 
 


Bocsi, egy kicsit nagy lett a kép! Amúgy ez a kilátás az új lakásunk erkélyéről!!! :D

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Szépek a pocakok, és tök jó kiáéknál a szoba, fcicusnál a babakocsi!

linus: Nagyon jó hallani felőled, örülök, hogy újra jelentkeztél. Csodás a kilátásotok, hihetetlenül irigykedem! Én nem fogok homeos bogyókat szedni. Olvastam mellette és ellene is érveket. Volt olyan vélemény, hogy előtte nem szabad szedni, csak a szülés során, máshol meg azt mondták, hogy így nincs semmi értelme. Kiváncsi lennék a többiek véleményére is.

pintyus: Szerintem jobb, ha kiürül egy kicsit a szervezetedből, de hogy pontosan mennyi időt érdemes várni nem tudom, mert én nem dohányoztam.ráadásul a várandósság óta még inkább zavar a cigifüst.

Narancs, mandarin egyaránt jöhet, bármennyi. Szerencsére savam sincs nagyon. Ha mégis érezném 1-2 keksz megoldja a gondot.

Nálunk nem lesz baldachin. Nekem nem nagyon tetszik, ráadásul nálunk jól sötétíthető éjszakára a szoba.

Én csütörtökön éreztem azt, hogy annyira kemény és fájó a pocim, hogy azonnal indulni kell, de elmúlt. Én sokkal jobban érzem magam, ha nem fekszem sokat. Aktívan elvagyok.

nyafi: Jössz szerdán szülésfelkészítőre?

Mindenkinek kitartást a végéhez!
domin
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: