Új privát üzeneted érkezett!

Luisa:mi nem estünk át ilyen víruson, viszont a szopási szokások nálunk is +változtak, eddig 12-20 perc alatt leszívta a mennyiséget Réka, 1 hete meg 40 perc a minimum és közben bealszik, nyűglődik...szóval nálunk is ez a helyzet. Ráadásul egy pár napja napközben sírva ébred az alvásból,ez is idegesít, h miért sír. Meg az arcáról már majd 2 hete még mindig nem akarnak múlni a kiütések, sőt inkább csúnyább, pedig tegnap óta sudocream-mel is kennem kell!!
Szóval...nálunk is van helyzet!!!

Kép
gyanixi
 
 


imád a babakocsiban aludni :)

nika70
Salgótarján
 
 


Zsana, mi 29-re kaptunk időpontot a Heim Pálba csípőszűrésre. Mert a védőnő mondta, hogy itt a helyi SZTK-ban nem mindig nézik meg komolyan a babákat, nekünk Domi meg farfekvéses volt, így szeretném, ha rendesen megvizsgálnák. Persze még lehet, hogy ott sem nézik meg alaposan. Nem lehetett semmi nektek ez a vizsgálat, a váróterem meg az egész légkör. Szerencsére a hasi és koponya UH-on amikor voltunk a Dél-Pestiben, időpontra hívtak minket, így várni nem nagyon kellett.

Barbee, a nagyobbik lányod aztán 10 hónapos korában magától szokott le a "ringattatásról" vagy akkor is inkább ti szigorítottatok be? Volt valami módszered? Persze úgysem hagynám sírni, csak hátha van valami szelídebb ötlet.

Luisa, majd csinálunk képeket a keresztelőn, remélem, egy-kettő sikerül is. De jól fel kell öltöztetnem Domit, mert jó hideg van.

KépKép
nanett
 
 

 
 

luisa: ja és mióta lázas voltam és nem tudni mitől, azóta minden szopi után lefejem a maradékot, tehát én is fejek. Én egyszerre egy ciciből szoptatok!!

Kép
gyanixi
 
 


SZiasztok !

ime egy sztárfotó a gyerkőcökről :)

Kép

A koponya és hasi UH, most már úgy tűnik, kötelező szűrővizsgálat. A fiamnál még nem volt. De mosst rögtön mondta a doktornő, hogy majd ad beutalót, de mi a kórházba megyünk vissza, ne a körzeti rendelőbe...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Nika:
Gergő milyen cukin mosolyog!!!! :)

Gyanixi:
köszi az infót, szóval változnak az evési szokások nálatok is, de legalább pozitív irányba mennének :) most ti mennyit esztek egy nap? meg étkezésenként?
hát eddig én is egyből etettem, talán vissza is kéne rá állni, mert így nem eszi ki a tápanyag tömény részét. mi a véleményetek

Dóra:
látom Zsófi is cumizik, Laura is :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Hello Lányok!

Pár friss kép... :wink: Kép Kép Kép Kép Kép Apával enni jó...(ez egy korábbi kép)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok! :lol:

Mi is jól vagyunk,sokat eszünk: 100-120 ml/étkezés
Bacivili köszike megy a szopi,csak még mindig nem elég neki a tejem,pedig fejem is,már amennyit tudok. :roll:
A koponya,hasi és csipő uh igen most már kötelező. Mi 4 hét után megyünk vissza a kórházba,és úgy még ingyenes is. A zárójelentésen szerepel.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


sziasztok!az én pici lányom ma katasztrófa,reggel fél nyolctól kb 4szer aludt fél órát és a többit a cicin és bömböléssel tölti!KIVAGYOK!!!Most hagyom egy picit hátha magától elalszik,mert már nekem tippem sincs mit is tehetnék még???

KépKép
vicuska
 
 


Boszibaba:120???az nagyon sok,és napjában hányszor eszik??

Nemírom külön-külön:mindenkinek nagyon szép picikéje van!!

Én május 4.ére kaptam csípőszűrésre időpontot..na az se most lesz még!

KépKép
vicuska
 
 


kérlek szépen titeket hogy szavazzatok a Patrikra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ellégé levagyunk maradva 2 szavazattal.fent van a kiemeltek közt.nemtom hogy hol az előző oldalon ott van a cím valakinél.léccccike:)
kismama18
 
 


bacilivinél van a cím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kismama18
 
 


jajjjj lányok ooolyan gigabéna vagyok, hog yaz már fáj. megint sikerült kitörölnöm a sok hozzászolást... :evil: :x

kismama,
PAtrk nagyon helyes pasi!!!

BEtti,
Kösziii...te sem panszkodhatsz , Niki igazi hölgy és azok az igéző szemek...

Liló,
sajnálom, hogy iilyen fárdat vagy, de ha vigasztal, Dalminak is vannak ilyen napjai, hogy 10perceket alszik...
Taliszervezést jó lenne bevállalnád!!Már asszem Vitte is ajánlotta, összefoghatnátok!!!!!!!!!!!!!

Dijcsi
Márk nagyon szép baba!!!!!!!!!!

rzsana,
minket se küldtek Uh-ra..doki azt mondta nem kell. nemértem.....

dojika
köszii, bár biznisznek inkább a banknak biznisz, akitől a hitelt vesszzük.. :lol: :lol:

pannica,
mekkorát nőtt alányod!!!nagyon szépi!!! Budapesten maradunk, a XV. kerületben.
Tényleg, nincs valaki XVKERBŐL???????????

nanett,
mi is tervezzük babaúszásra menni...csak kicsit félek, hog yösszeszedünk ott valamit. Te hova fogsz emnni helyileg?

Vitte??????????Hooool vaaaagy???????????? :cry: :(

Őzi,Vitte,Pannica,

Mivel gyerekeitek több nyelven fognak beszélnoi, gondolom sokat érdeklődtetek, olvastatok a témában. Apa szeretné, ha Dalmi angolul is beszélne (apa nagyon jól beszl) és így akar itthon hozzá így beszélni. Szerintetek meg fog így tanulni? Hog yoldjuk meg???? Legyen minden másnap "angol" nap...??? Vagy????????Ötletek???????
Vendég
 


kismamma
szavaztam Patrikra!!! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nanett: Lili 10 hónapos korában egyik napról a másikra vágyott a kiságyba és a "magányra". Ettől kezdve alszik egész éjszaka egyfolytában és maga. Ekkor kezdtük el külön altatni, semmi gond nincs mai napig sem az egyedül alvással, nem kell altatni, bemegy a szobájába este és elalszik egyedül. Ki kell jönnünk a szobájából. Hát ez egy kicsit fura... :D

Ma már egyszer kibírt 4 órát evés nélkül Balázs!!! :lol: Talán feladja már a 2 órát, mert már "tehénnek" érzem magam, állandóan szoptatok és fejek.
Köldöksérv problémával találkoztatok vagy hallotattok már róla?

Nagyobbik gyerek csatolva.

Üdv: Barbi

Kép
bbarbee
 
 


vicuska írta:sziasztok!az én pici lányom ma katasztrófa,reggel fél nyolctól kb 4szer aludt fél órát és a többit a cicin és bömböléssel tölti!KIVAGYOK!!!Most hagyom egy picit hátha magától elalszik,mert már nekem tippem sincs mit is tehetnék még???


Vicuska,
együttérzek, nálunk ugyanez a műsor... nekem is leszakad a karom, a hátam, és lelkileg is elégé elfáradtam... :?

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


luisa írta:
Dóra:
látom Zsófi is cumizik, Laura is :)



Luisa
hát, muszáj, különben egész nap a cicin lógna ... :roll:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Vicuska napi 5-6x eszünk. :lol:

Friss képek:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


bacilivi: én azt olvastam valahol hogy az anya mindig anyanyelven beszéljen a babával és ha azt akarod hogy kezdetektöl beszélje a másikat is akkor apa ha jól beszél beszélgessen vele ö angolul és igy hamar megtanulja mindkét nyelvet.Nálunk sajnos én beszélek jobban angolul igy nem tudom mi legyen de szeretném ha megtanulna angolul minél elöbb.

nika70
Salgótarján
 
 


Kötelező a koponya-hasi uh????? Akkor minket miért nem küldtek
???????????????????????? :? :shock: :shock: :?
Vendég
 


nika,
köszii!!! és mennyit kellene hozzá beszélni, hog yérjen is valamit??
Vendég
 


Kép Kép Kép Kép Kép
kismama18
 
 


még mutogatok képeket ha nem nagy gond
kismama18
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a szavazást :lol:

Kismama
szavazok.

Gyönyörűek a babák egytől egyig, a legjobban a cumis képek tetszenek.

nanett
Ti nem akartok jönni babaúszásra? Mióta megemlítettétek itt a fórumon be vagyok rá gerjedve, (csak bikinit nem mernék felvenni) a párom azt mondta, majd kapok egy zsákot fürdőruhának:wink: :idea:
A védőnőnél olvastam, hogy a közeletekben van.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Hello Lányok!

Bacilivi: tényleg úgy tűnik, hogy mi sokmindenben hasonló cípőben járunk... mi sem kaptunk beutalót hasi és koponya Uh-ra. Ma felhívtam a kórházat, ahol azt mondták csak azokat hívják vissza, ahol lehet valami gond, dehát ez nem igaz, mert Nanettel együtt szültünk náluk sem volt gond, mégis visszahívták! :shock: na most már magam sem tudom mi van...

Nanett, Bbetti: itt a közelben a Camponánál lévő usziban van baba úszás. A neten lehet hogy van valami bővebb is. Azt hiszem a XXII. ker művházhoz tartozik. Rá kellene keresni. Kismama vizitorna is van. Ha érdekel Titeket, szerintem ez van a legközelebb, de azt is hallottam, hogy Tökölön nyílt egy uszi. De ezt Nanett biztos jobban tudja, hátha ott is van baba úszás.

[b]Nagyon szépek a babák!!! Nagyon szeretem nézni a képeket!!! :wink: [/b]

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

bocsi, eltuntem.... Ozi, Zsana, koszi a hianyolast.
Noah nagyon hasfajos lett ismet, egesz nap bombol, semmi sem jo stb. Ki vagyok merulve. Kaptunk is szert a doktortol, kupot, meg cseppet, mindketto termeszetes, novenyi alapu. Ha hasznal, kozze teszem a neveket.

A mereteink - ma dokinal voltunk:

5420 gramm es 56 cm !!!!! :lol:
(2790 g es 48 cm volt a szuletesi!)

Es megkaptuk az 1. szurikat, nagy visitas volt, de csak rovid ideig. Azota szinte csak alszik. Laz meg nincsen, csak hoemelkedes.

Pannica,
a penaten-re visszaterve, nezd meg, nem -e tartalmaz paraffint, szilikont, asvanyi olajat, altalaban ezekkel voltak a markanak gondjai. Ha nem, akkor nem lehet nagy gond.
Athina is szepen gyarapodik, az a kis pofi nem semmi :)

Talalka,
Lanyok, nem merem elvallalni... Koltozunk nemsoka, rengeteg a tennivalo addig. Biztos vagyok benne, h. lesz kozuletek olyan, akinek konnyebb megszervezni a dolgot, azaltal, h. budapesti.

Szoptatas:
Ozi jol osszefoglalta sztem.
Nekem is nehez volt az eleje, volt, hogy orankent evett Noah, de higgyetek el, megerte a veszkodes, a kialvatlansag, amint a meretekbol latszik! Ma sincs tobb 2-3 oranal etetesek kozott, ejszaka sem. Igeny szerint etetek a mai napig.
Ne adjatok fel tul konnyeden.

Boszibaba,
Szepek vagytok! Azon a reggelen, mikor Akira feltette az uzenetet, miszerint szulsz, arra a gondolatra ebredtem, hogy ideje lenne szulnod :D

Akiranak hatalmas gratula!!!!! Jo egeszseget!

Zsu,
Imadom a kepeiteket, olyan meghittek vagytok kettesben!

Nika,
Az a mosoly mindent meger Gegetol!

Zsana,
Kis Vackor kesz pasi, nagyon szepen fejlodik!

Luisa,
A kis menyasszony is nagy cumis lehet a kepek alapjan! :D

Dijcsi,
Mark nagyon helyes! Olyan szep a hajkoronaja! Remelem, mar jol vagytok.

Kilok tema
De sokat paraztam a terhesseg alatt, nekem is sok lett, +18 kg.
Ebbol mar a 3. heten 12 kg lement. Most tartok +3 kg-nal. Nem gondoltam volna, de tenyleg szepen megy le. Ennyit arrol, h. mennyit "szabad" hiznia egy kismamanak. Mint lattunk, nagyon egyeni es nem szabad altalanositani.

Szep hetveget mindenkinek!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Bacilivi,

Nyelv tema, haaat en a konzekvens nyelvtanitas hive vagyok, de en sem tudom alkalmazni a ferjecske miatt, ha egyutt vagyunk, muszaj magyarul beszelni, kulonben o nem erti, hogy mi van.
A legjobb persze az lenne, ha a parod nem is beszelne hozza magyarul. Az, hogy nem anyanyelve a tanitando nyelv egyaltalan nem szamit. Mindenkepp meg fog tanulni Dalmi.

Dalmit is akartam dicserni, nagyon tetszik az a kozeli pofis kep!!!!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Vitte,
Gratula a csodas gyarapodashoz! Vegul nem lett lazas Noah? Remelem hasznalnak majd a szerek amiket kaptatok, mert ez mar szornyu ami veletek van. Mikor hathatnak legkorabban ezek?

Betti,
Sokat valtozott mar Niki, a bebugyolalt kep a legjobb szerintem.

Akira,
Gratulalok Nektek! Sok bolgogsagot, egeszseget, tejcsit es oromot kivanok!!!

Pannica,
Hihetetlen hogy mennyire hasonlit rad a lanykad! Nagyon szep karakteres arca van.

Bacilivi,
Komolyan mondom zabalnivalo Dalmi! En is ilyen kislanyt szeretnek majd! :) Gratula a keglibizniszhez!!! :D
Nyelv: Nem tudok tanacsot adni, de szerintem nehez betartani, hogy az egyik szulo mindig mas nyelven szoljon a gyerekhez, foleg ugy hogy mindket fel magyar anyanyelvu es raadasul Magyarorszagon el. Mi csak magyarul beszelunk Levihez, de itt egeszen mas a helyzet, mert o legkesobb az oviban jobban fog beszelni angolul mint mi valaha :) .

Lilo,
Hat kerulgetjuk egymast... Koszi jol vagyunk, csak nincs idom semmire ami nem SOS! En is varom mar a talit, jo lenne ha valaki be tudna vallalni Veled a szervezest. Tehetnel fel kepet Blanirol!
Oltas: Nalunk is megvolt az elso, de en nem adtam elore lazcsillapitot Levinek, mert minek ha nem lazas. Szerencsere kesobb sem kellett, es meg nagyobb szerencsere semmi jele nem volt hogy oltast kapott.

Luisa,
Most mar minden rendben a picivel?

Nanett,
Gratula a masodik hofordulohoz! Mi volt a szurival?
Mi majdnem mindig a nagykadban furdunk. Nehez lenne megmondani, hogy melyikunk elvezi jobban :) . Mi is fogunk menni uszni, mar csinaljuk a szoktato gyakorlatokat. :) Levinek nagyon tetszik a dolog, ugyhogy szerintem az usziban sem lesz gond.

Betti, Nanett, Bacilivi, meg akit erdekel,
Itt vannak magyarul is gyakorlatok:
http://www.babauszas.com/page.asp?lang= ... keszuletek

Zsana,
Jol kiakasztottak az SZTK-ban! Hihetetlen hogy egy kis szervezessel mennyi idegesseget megsporolhatnanak a varakozoknak. Gratula a masodik hofordulohoz! Balint egyre szebb, komolyan mondom!

***

Gondolom meg sokan emlekeznek itt Korenara, egy idoben egen-foldon kerestuk. Most olvastam a Teliben, hogy jol vannak, februar elejen megszulte Andrast, de az nem derult ki hogy miert tunt el a forumrol. De a lenyeg, hogy nem tortent veluk semmi tragedia, en mar a legrosszabbra gondoltam...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


hali!köszi a szavazatokat :P !!!

KÉRDÉS:az lehet hogy terhes lettem és nemtudott beágyazódni a baba ennyivel szülés után??????????mert ugye írtam hogy barnázok de pár napja megjött rendesen,és tegnap is meg ma is (bocs a részletezésért)volt valami furcsa a betéten.nem alvadt vér hanem valami barnás izé.és a mainak eléggé olyan kinézete volt mint egy pár hetes babának amit láttam egyszer a tv be,az élet az anyaméhben műsorban.vagy lehet hogy csak a méhlepényből maradt bennem valamennyi??????mert tegnap meg olyan volt hogy az eggyik fele barnás és sima a másik meg fele meg olyan volt mintha apró hólyagok lennének rajta!!nemtudja valaki milyen a méhlepény???? most kicsit bevagyok szarva :shock: hétfőn mennék rákszürésre de ugye mivel megbetegedtem igy nem tudja megcsinálni doki bá.szerintetek elmenjek és elmondjam neki személyesen vagy elég telefonban????bár szerintem lehet jobb lenne ha elmén.kibirom azt a 6000 FT-ot.nemakarom hogy valami bajom legyen.egyenlőre nemnagyon akarok arra gondolni hogy baba volt de mivan ha mégis? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
HELP,HELP,HELP,HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kismama18
 
 


Bacilivi szerintem folyamatosan :)

Minket sem küldtek koponya és hasi uh-ra csak csípö uh-ra megyünk szerdán:)

Gyönyörüek a babás képek nagyon édesek.

nika70
Salgótarján
 
 


Hello Lányok!

Vitte: örülök, hogy végre jelentkeztél, és remélem mire olvasod az üzeneteket, már nem fáj Noah pocija! Nagyon szépen gyarapodik, arról nem is beszélve, hogy milyen sokat nőtt! Büszke lehetsz rá!

Őzi: jó hogy jelentkeztél. Nálatok akkor minden rendben? Ti meddig maradtok kint? Köszi, hogy írtál Korenáról, mert már én a legrosszabbra gondoltam... nem tudom mi volt az oka, hogy így eltűnt?!

Csajok: tegnap kaptunk egy CD-t a barátnőmtől, amiről a 10-es szám meghallhatását ajánlotta. Ha tehetitek, ill, ha apukák tehetik hallgassátok meg! Roy és Ádám: Kis hős űrhajós.... persze lehet, hogy csak nekem tetszik annyira, meg ugye még a hormonok is dolgoznak... :wink: azért kíváncsi lennék nektek hogy tetszik. Azt nem tudom, hogy le lehet e tölteni...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nika: nem tudom, hogy írtam e már, de imádom ahogy Gege rötyög! Olyan kiegyensúlyozottnak tűnik! Látszik, hogy jó helyre született!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana nagyon köszönöm hízik is a májam mert mindenki csak dicséri hogy milyen szép baba meg jókedvü de azért nem bízom el magam hiszen itt a topikban mindenkinek nagyon szép a babája :):) :lol:

Én is köszike a szavazatokat igaz csak 62. helyen vagyunk de az se rossz.:D :lol:

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok

Lányok , szavaztam mindenkire. A babák gyönyörűek.
És Vitte, Noah hatalmasat nőtt!!!!

Mi is növögetünk, esti pucér méreckedés: 3500 gr. ( 3 hete amikor hazajöttünk a kórházból 2920 volt. Bár a születési súlyunk 3100 gr volt) :wink:

Boszibaba
Tényleg sokat eszik Gábor. Zita 1 hónapos, és 70-100 között eszik egy evésre. Mondjuk ő általában 3 óránként, ritka amikor 4 órát kibír.
70 körül ki tud szívni tejcsit, ha úgy látom hogy éhes, akkor kap tápot 30ml-t. Az már elég neki. Sajna tejem nekem sincs sok. :( Hiába próbálkozom teákkal, nem nagyon segít. Fejni meg szinte alig tudok kifejni valamit, miután evett. Max 20-at. Hát ez van. Volt valaki akinek javult a tejcsihelyzet?????

Nika
Gergő képei mindig elvarázsolnak. Anyira mosolygós gyerkőc. Szokott azért sírni is?


Koponya, hasi, csípő UH

Minket egyikre sem küldtek. És a zárójelentésen sincs rajta hogy csináltak volna. Meg mikor,amikor mindig velem volt Zita?

Képzeljétek, írtam hogy Zita gyszerűen nem hajlandó éjjel aludni, olyan mintha fecserélte volna a nappalt az éjszakával. Hát most úgy néz ki, megoldódott a probléma. Voltak nálunk babanézőben egy nagyon kedves barátomék, és ő azt monta, hogy náluk is ez volt. Aztán ő is hallotta valakitől, hogy ki kell tolni a fürdetést a lehető legkésöbbi evés elé. és neki bejött.Hát kipróbáltam, most nem 7-kor fürdetjük Zitát, hanem 9-10 között. és képzeljétek, utána eszik, és reggel 3-4 -ig alszik. El sem hiszem. De már két napja így megy. Végre én is tudok kicsit pihenni. Szóval ha van valakinek hasonló problémája, akkor próbálja ki. ( Meg legalább nyáron majd jókat lehet sétálni , és nem fogja várni a fürdetést 7-kor, csak késöbb. Már úgy várom a jóidőt)

Néhány tegnapi és mai kép Zitáról Kép Így tudok sírni... Kép De imádok az öltöztetőn nézelődni...

berzkat
 
 


Berzkat hát persze hogy szokott de csak akkor ha valamiért nem talál a közelében vagy ha éhes egyébként nem nagyon:)
De tudod azért mindig akkor fényképezzük inkább mikor mosolyog :)Azért Zita is nagyon édes baba

nika70
Salgótarján
 
 


Berzkat,
Zita gyonyoru kislany! Az a sotet haj! Es szepen gyarapszik o is.
Nekem segitett a tea, ugy erzem, tejugyileg. Amugy van 1 termek, Weleda Stillöl a neve, szoptatashoz olaj, tejserkento hatasa van, masszirozni kell vele a melleket ket szoptatas kozott. En nem probaltam, de ennek a cegnek mar majdnem minden termeket probalgatom es nagyon jok.

Zsana,
Persze, buszke vagyok en nagyon a fiacskamra, aki most epp sumo birkozonak keszul sztem :D , csak ez a gorcsoles mar nagyon kimerit. Ha nem alszik (rendkivul keveset szokott mostansag) akkor nyuglodik, sir, visit stb. Nagyon kemeny a pocija, pedig bofiztetem, de nem mindig jon ki sajna.
Most EPPEN alszik, ritka pillanat... Remelem hasznal a szer.

Ozi,
Kb. 3-4 nap mulva mar varhato valtozas. Megvaltas lesz, ha javul.
Mar arra is gondolok, h. azert gorcsol ennyit, mert gyakran eszik es a mereteket tekintve valszeg sokat (nem merem itthon) es hat o picurka volt szuletesnel. A doki nem akarta elhinni, h. ennyit szedett fel.
A babauszas engem is erdekel nagyon, csak mar Godollon akarom elkezdeni. Mennyi idos kortol lehet es ajanlatos elkezdeni?
Amugy nem lett lazas, kicsi hoemelkedes volt, es szinte vegigaludta a napot. Nekunk is jot tett. De reggel ismet kezdodott a visitas es most ismet felebredt. Na megyek..............................

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Bacilivi, Bbetti, úgy tudom, Szigetszentmiklóson az Oázisban van babaúszás, oda szeretnénk menni. Bbetti, jöttök ti is oda? Én is nagyon kiváncsi vagyok rá. Egyik ismerősünk babája augusztusban született és már négy métert is tud úszni egyedül, nyitott szemmel. Érdekes lehet.

Barbee, tényleg érdekes volt a kislányod. Azért én remélem, hogy nálunk ez hamarabb be fog következni.

Zsana, Bálint nagyon cuki a képeken, apukájával is aranyos.

Tegnap megkaptuk a két hós szurit, szegény eléggé sírt. Utána rögtön megszopiztattam. De otthon a következő kajálásnál nem akart enni, egy-két perc evés után ordítva sírt szegénykém. És még órákig kellett dajkálni. Pont az idő is szörnyű rossz, viharos volt, ez is befolyásolhatta. Hajnalban még álmában is sírt hangosan, még ilyet nem is láttam. Biztos újrajátszódott benne a doktornéni-látogatás. Úgy sajnáltam. De szerencsére nem lázasodott be.

Jaj, képzeljétek, már énekelget is. A "gyönyörű" hangomon énekelek neki, meg az ágy feletti forgót is sokat zenéltetem és időnként már ő is "énekel" hozzá (háá, áá, höö meg ilyeneket). Olyan büszke vagyok rá!

Őzi, köszi a weboldalt, ahogy lesz időm, megnézem.

Na, megyek tovább készülődni a holnapi keresztelőre meg ringatni Domit.

KépKép
nanett
 
 


Vitte, három hónapos kortól lehet vinni a babákat úszni, orvosi igazolás kell arról, hogy egészséges. Gödöllőre költöztök? Én eredetileg kistarcsai vagyok, sokat megfordulunk a környéken. Egyébként Csömörön is van babaúszás. Az Infacolt nem próbáltátok a hasfájásra? Én emellett a Gripe Watert is adom, ez kapormagolajat tartalmaz. Meg szélcsövet is használtunk, amikor nagyon kemény volt a pocija, tényleg jót tett neki és nem fáj a használata, csak nekünk volt rossz érzés először használni.
nanett
 
 


Sziasztok!

Csak gondoltam beköszönök hozzátok most, hogy már hazaértünk, és Kyrus alszik egy kicsit :)
Teszek fel pár képet róla :)
Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra gratula a bébihez nagyon édes kislány :)

nika70
Salgótarján
 
 


Őzi
köszi a weboldalt.

nanett
szigetszentmiklóst olvastuk a védőnőnél kirakva, oda megyünk szerintem, de még nem tudom mikor.
jó lenne ha jönnétek ti is. :lol:
kérünk képeket a keresztelőről, meg hogyan zajlik illetve a templomi piszkos anyagiak is érdekelnek ha nem titok. :wink:

Kép
Kép
bbeti
 
 


Akira
nagyon szép a baba. Nem akarsz feltenni vele közös képet?

Kép
Kép
bbeti
 
 


Akíra: nagyon szép nagy babád van!!! Jó egészséget és sok örömöt kívánok! Kérünk közös képet!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Akíra: nagyon édi a babő, jó egészséget nektek!!

Csajok:Rékának már majd 2 hete tiszta kiütés az arca...a védőnő is látta már 1x és azt mondta a tejtől van. Már próbáltunk mindent: kamilla, hintőpor, sudocream...most pénteken meg beszéltünk a dokinővel, de csak telefonon és azt mondta, kenjem bepantennel és adjunk neki kálciumpezsgőtablettát 1/4-ed vízben feloldva és babamosószerrel mossunk!!Mert lehet, h a mosószer. De akkor 1 hónapig miért nem jött ki rajta, ha a mosószer okozza???
Hát most ez van és még nem igazán lett szebb így sem Réka arca, illetve már a nyakán a mellkasán és picit az oldalán is van.
Volt már vkinek ilyen??Help!!! :oops:

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok,

Egy kicsit pihentem, Blani két éjszaka is aludt 4 órát egyhuzamban.
Bár ma megint 10 percenként fent van már déltől.

Gratulálok a babácskákhoz. Akíra, de jó, hogy már ti is itt vagytok!

Úszás: én is úgy tudom, hogy 3 hónapos kortól lehet. Mi a csömöri uszodába fogunk menni. Remélem tetszeni fog, fürödni nagyon szeret.

Nanett, sokat gondoltam rátok, miközben egész nap dajkálgattam a kisasszonyt. Bár nem csodálom, hogy hiányzik nekik a közelségünk, hiszen 9 hónapig voltak olyan közel aminél jobban már nem lehet. Közben szépen ringatóztak is a pocakban. Bevallom nekem is hiányzik néha amikor Ő a kiságyában alszik közvetlenül a mienk mellett, legszívesebben magamhoz ölelném és úgy aludnék. A másik fele viszont mikor már nem látok a fáradságtól és még mindig járkálni kell vele..... Sokan felajánlják a segítségüket; Apa, Nagymama, de valahogy mégsem, jön össze, hogy felváltsanak.

Őzi, Vitte és aki még az igény szerinti szoptatást "űzi"; Nagyon kitartóak vagytok és ügyik, igazán büszkék lehettek magatokra. A babákon is látszik, hogy nagyon szépen fejlődnek! Mennyi ideig tart egy-egy szoptatás? + a büfizés? Váltott mellből, vagy mindketőből?

Livi, a nyelvtanuláson tényleg már most érdemes gondolkodni. (én 10 évig jártam pl. angolra és ezt nem kívánom a gyerekemnek) Ezzel kapcs. még írok, de most mennem kell....

a képekkel is jövök....

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Akíra cuki a kislányod! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


gyanixi nekünk is ez volt a gondunk és az elocom krémet írta fel a dokinö mert nagyon csúnya volt Gege arca most már 1000 fokkal jobb a kép bár sokan ellene vannak ennek a krémnek de az én fiamnak is ez múlasztotta el :)

nika70
Salgótarján
 
 


Jó reggelt lányok! :lol:

Gabika továbbra is nagyon jó étvágyú,és sokat alszik. Ma is 6:30ig meg se mukkant.
Tegnap volt 2 hetes és pont aznap volt első névnapja is apjával közösen.

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Akira:nagyon édi a pici lány!Tejcsit és sok boldogságot kívánok nektek!(na látod csak megérkezett!!)

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok !

Akíra: gyönyörű a kis Kyra ! Gratulálok még egyszer! remélem jól vagytok és minden rendben...
Te hogy vagy? A sebed ?
Milyen a hangulat a kórházban, így a vége felé?

Őzi, Vitte
kb. mennyi időnként eszik a pici ? tudom, igény szerint szoptatok, de mégis?
mert időnként mi is "soronkívül" eszünk, ha nagyon látom rajta, hogy már nem bírja, de olyankor sokkal hasfájósabb, mint ha kihúzom vele, némi sírás árán a 3 órát... Nektek nincs ilyen próbléma ?

Gyanixi
Zsófi arcán is egyre több a kiütés, gondolom a tejtől. De kedden megyünk a doktor nénihez, meglátom mit mond.

Babaúszás
Mátéval jártunk annak idején. 3 hónapos kortól lehet, orvosi igazolással. Mi 3 hónapig jártunk, utána nem tetszett már neki...
Most viszont már nagyon rég jár uszodába Apukámmal. Le megy a víz alá, gyakorolja a siklást, nagyon imádja. :)
Még nem tudom Zsófival belekezdünk-e...

ebben az esős időben eléggé megszenvedtük a napokat Zsófival... ha nem evett, akkor nyüszörgött vagy sírt, már alig bírtuk Apával megnyugtatni... Szopizás közben folyton bealudt, mert annyira álmos volt, hogy napközben nem igen aludt. De így meg hamar éhes lett... Meg gondolom a hasa is fájhatott, mert erőlködött szegénykém. Aztán tegnap este végre telerakta a pelust, és azóta mint akit kicseréltek :)
Ma reggel ettünk, utána egy órát szép csenben nézelődött az ágyon fekve, aztán szépen elaludt és most ott szuszog az ágyában :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: