Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kismamák!

Szia Zsuzsi, már én is hiányoltalak, remélem most már minden rendben lesz. Biztosan nagyon megijedtél!

Bebi: te is régen járnál nálunk, jó hogy újra jöttél.

Szamo: nagyon aranyos a babád, olyan mintha csúzdázna.

A vezető leíró ma közölte velem, mivel nincs a héten a bírónőm, ezért választhatok két másik bíró közül, hogy kihez akarok bemenni pénteken tárgyalásra. Közöltem, hogy egyikhez sem, meg hogy miért pont engem akar ugráltatni, örülök, ha a saját (január elejéről is marad) munkámat meg tudom csinálni a héten, különben is menjen olyan a tárgyalásra, aki amúgy nem szokott. Nagyon kiakadtam, szerintem a vérnyomásom az egekben volt. Szóval sikerült ma felbosszantaniuk.

Holnap megyek a központi tanácsadóba, még az is lehet, hogy péntekre kértek nekem időpontot mondjuk vérvételre, én ugyanis még nem voltam.

Majd holnap beszámolok.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


nap, nyuszifülü, már nagyon várjuk az élménybeszámolót :wink:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi
, remélem akkor most már minden OK!!!

Dimet
Nekem is szokott keményedni a hasam, amikor a Gergőmet megemelem, vagy ha nagyon fáradt vagyok. A védőnőmet kérdeztem, azt mondta nem nagy baj, de ha lehet akkor nem emelgessem a kisfiam és olyankor pihenjek le egy kicsit!
Ja és persze majd az orvossal beszéljem meg. (febr. 21-én megyek)
Majd írd meg, hogy mit mondott!!!
Köszi

Kép
Kép
times
 
 

 
 

Hűű, jó nagyot ugrott a babóm a vonalzón :)
Szamo, nagyon jó a kép, ki lehet venni a babát :)
Én is 21.-én megyek az Afp-re. Ez csak vérvételből áll? Remélem lesz uh is :D

Kép
mona76
 
 


Szia!

AFP vérvételre 12-én kell mennem. Nálunk csak vérvétel éhgyomorra, akkor lesz UH, ha nem lesz jó az eredmény... Akkor genetikai UH-t csinálnak.
21-én orvoshoz megyek, akkor bizti csinál UH-ot. Akkor bejelentkezem a 4D-re is. 18. héten szeretnék menni!!!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Ma igazán jó napom volt. Ma voltam 12 hetes uh-n és minden rendben van. 5 cm-es a kis drága nyaki redő 1 mm és szerencsére mindent rendben találtak.Olyan nagy élmény volt ahogy kalimpált.
Legközelebb majd 18 hetesen megyek,de már alig várom. Persze előtte még megcsapolnak februárban az afp vizsgálaton.Szerencsére már nem kell izgulnom, mert idáig még nálam szívműködést sem néztek de mostmár megnyugodtam.Majd ha sikerül rakok fel képet is. Mindenkinek ilyen boldog napot kívánok mint amilyen az enyém volt ma!

KépKép
dudu_84
 
 


Dudu, ezek nagyon jó hírek! :) A többiekkel mi újság, akik ma voltak?
Jaj, holnap megyek én is, szorítsatok nekem, mert máris lerágom a körmöm az izgalomtól... :(

italoman
 
 


szia Ildi!

Ne izgulj biztos minden rendben lesz. Mindenesetre szorítok!

KépKép
dudu_84
 
 


Lányok csak most olvastam az előző napi írásaitokat!
Mona nagyon sajnálom az apukádat de kitartás biztosan fel fog épülni.

Zsuzsi! Remélem már jobban vagy és mostmár minden rendben van!

Mindenkinek drukkolok ezerrel aki még ezután megy uh-ra!

KépKép
dudu_84
 
 


sziasztok, voltam dokinál. azt mondta minden rendben, és minden okés. előfordulhat, hogy kicsit keményedek, szedjek több magne b6ot, eddig 3szor 1et szedtem, szedhetek nyugodtan 3szor 2őt. de ma már nem éreztem ezt. lehet csak tényleg a fáradtság, vagy már rá is paráztam. egyébként minden oks. a dokimnak nincs uhja, de nem is támogatja -helyesen- a sok-sok uhzást. ne zargassuk a babócákat. majd febr. utsó hetében megyek afp-re. itt pesten. igaz gyulán az integrált teszt keretében is megcsinálják, úgy emlékszem. csak már én sem tudom,hogy hanyadik hétben vagyok....:) elméletileg ma töltöttem be a 14et. na, mindegy:)
mindenkinek nagyon szép éjszakát kívánunk!!!!!!
dimet
 
 


Ildi szorítunk, de bizti minden rendben van!!!

Kép
Kép
times
 
 


Mindenkinek gratulálok a jó eredményekhez! jó ennyi boldog hozzászólást olvasni.

A mai Uh-ot összevetve az 5 nappal ezelőttivel minden stimmel, egy kivételével: a méhlepény helyzete pénteken hátsó fali volt, ma pedig a mellső falon van. Szerintetek ez hogy lehet?
Hát én úgy gondoltam, hogy a méhlepény helyzete nem változik, főleg ilyen rövid időn belül az ellenkező oldalra nem tevődik át???

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok Kismamik! :lol:
Na tegnap túlestem a 12 hetes UH-n. :lol:
Kérdi a dokibá, nagyon megharagudnék-e, nagy kegyetlenség lenne-é, ha egy hét múlva is vissza kéne mennem. Azt mondja túl pici, nem sokat lát még belőle, növesszem még egy hétig. :shock: . Nem a 14-ik napon volt pé-m, hanem úgy a 18-20 körül, és igy a Kiscsimbókom kisebb. :? ( kb 10-11 hetes, de nem tudja biztosan)
3,8mm, Nt:1,1
Remélem ez a nyakiredő nem fog nekem egy hét alatt megnőni.
Pusz
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Mirosz
A méhlepény miatt ne aggódj.Sokaknak vándorol,de elvileg én megkérdeztem mivel nekem nem jó helyen tapad ,hogy elvándorolhat e és azt a választ kaptam ,/vmint a neten olvastam / a 7.hónapig vándorolhat.Szóval minden okés :lol:
Nyusz
Lényeg ,hogy minden rendben a babócáddal ez,jó hír.Kicsit növöget még .Nekem is egy hét csúszással számolnak,mivel 1 héttel későbbre érett meg szuritól a két petécském.

Mindenesetre gratulálok, és annyira jó hogy jó híreket kaptatok :D :D :D vigyázzon magára mindenki.

Valaki nem tud segíteni hol lehet érdeklődni a táppénzes papíral kapcsolatban mikor vihetem be,stb?Mert fönökömre nem bízom ők linkócik ilyen téren.

Azt el is felejtettem mesélni,most derült ki ,hogy a nyári kórházasdimat vissza tudom igényelni az életbiztosításom miatt.DE nekem azt mondták nem :( vagy csak el akarják sumákolni a kifizetést? :shock:
Puszi Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jajj!!! Majdnem elfelejtettem::::: Felszívódott a cisztám !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, szerintetek dauer-t lehet csináltatni, van valamelyikőtöknek???
Az egyik kismamában olvastam, hogy nem ártalmas, de inkább csak a terhesség 2. trimeszterétől ajánlja.
Vélemény???

Nyuszifülű
Gratula, akkor most már minden OK, növeszd a picit!!!!

Kép
Kép
times
 
 


times, a 12.hét elkerülése után ajánlják csak a dauert, és a hajfestést :wink:
nyuszifülü, az a lényeg, hogy a babóval minden rendben. Ilyenkor 2*kell fizetned a 28000ft-ot :?: :?

Kép
mona76
 
 


italoman, drukkolunk :)
csajok, képet nem kapunk :?:

Kép
mona76
 
 


Puszi!!!

Fizetni??????? Mona mire gondolsz???? Én nem fizetek. :shock:
Kíváncsivá tettél.......!!! Génvizsgálatra vagy mire gondolsz??? A 12 hetes uh nálunk magában foglalja a tarkóredő vizsgálatot, nyitott gerinc vizsgálatot, porcikaszámlálást. :lol: Vagyis eddig még nem kértek pénzt :shock: :shock:
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Dimet örülök, hogy minden ok. :D

Mirosz, ez nagyon érdekes. nekem a 12. heti uh-n a méhlepény mélyen a melső falon tapadt és fedi a méhszájat, ezért ha 16 hetesen megyek, akkor szeretnék 1 uh-t, hogy arrébb ment-e. A dokim szerint 100%, hogy le fog "mászni" a méhszájról.

Gratula mindenkinek a jó uh eredményekhez.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Húú, bocsi, én azt hittem az istenhegyi klinikán voltál. :roll: :oops:
Valamit nagyon félreolvastam :roll: :wink:

Kép
mona76
 
 


Meghűlt bennem a vér.......Hirtelen arra gondoltam, hogy úr isten majd utólag kiszámlázzák itt nekem a költségeket......... :shock: :shock: :shock:

Kiszámoltam, hogyha úgy van, ahogy gondolom (vagyis kisebbek vagyunk), akkor aug. utolsó napjai, vagy szept eleje...

Ugyi nem kell átmenjek a szeptemberi topicba????? Olyan jó itt veletek!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nyuszifülû
 
 


Dehogy, nehogy megfordúljon a fejedben, hogy átmész :) megsértődnénk :wink:

Kép
mona76
 
 


Nyuszifül ne hülyéskedj neked itt a helyed!
Ennyi erővel aki aug. elejére van kiírva az is menjen a júliusiakhoz? Mert hidd el ezek a babók el fognak már kezdeni júliusban potyogni :D

Aki rosszkedvű az nézze meg ezt:

http://www.videopost.hu/video.php?vid=63

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Már nagyon jó kedvem van, megnéztem a videót!!!

Kép
Kép
times
 
 


times!
Te tudsz erről a címről letölteni? Találtam egy nagyon jót. Karatézó baba, vagy bruce leee valami ilyesmi a címe....hát haláli. Nem tudtam magamnak eltenni mert regisztrálni kell vagy mi, aztán meg már nem találtam meg ezt a videót.... :cry:
De ha valaki megtalálja ne mulassza el........
Tényleg nagyon jó ez az oldal!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Oksi nem megyek. :lol: :lol: :lol:

A tarkóredő hány mm-től jelez bajt?? kettő vagy három????

Pusz
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Jucus! Azért tegnap lementem, igaz liftel. De felfelé is jár a lift. Kicsit jöhetnél sűrűbben, ha már úgy is itthon vagy. Ja nincs kedved néha délelőtt sétálgatni? Tudod a többiek elég passzívak ezen a téren.

Judit! Nem is gondoltad volna? Aug 10-re vagyok kiírva. És mivel császáros lesz az időpont nem nagyon változik.

Márkanyuka! Csap az asztalra, nehogy már szívassanak. Amúgy köszi a kedves szavakat.

Szamo! Szerintem nagyon jól látszik. Hidd el az enyém még ilyen sem lett. Meg még videóm sincs róla mert nincs a rendelőben. Nagyon gagyi.

Bejelentkeztem a Parxisrendelőbe Március 13-ra. Már nagyon várom.

Mona! A 16 hetes afp-n csak vért vesznek éhgyomorra és hepatitiszt szűrnek meg vércsoportot ellenőriznek. A 18-héten van az afp utáni genetikai uh. Én erre megyek a praxisba 4D-re. Nagyon várom már és izgulok is, hogy minden okés legyen.

Dudu! Gratulálok. Tényleg picike a babácska az enyém 75mm volt. Eddig ő a legnagyobb babám. Megnéztem a többinek sokkal kisebb volt. Reni 62, Bius 72mm. Óriás bébim lesz.

Ildi! Ne izgulj!!! Rendben lesz minden.

Mirosz! Ez nem semmi. Én is csak most halottam, hogy a méhlepény helyzete változik. Na de ennyire.

Nyuszifül! Ez tényleg elég kicsi de szerintem ne aggodj. A babák nem egyformán növekednek és ugye van aki két kiló alatt születik és van olyan is aki hat kilós. Mármost akkor ők magzati korban sem lehetnek egyformák. Örülj a jó híreknek, a jövőhéten is rendben lesz minden.

Times! Én úgy tudom sem a festés sem a dauer miatt nem mutatható ki károsodás. Ellenben az eső harmadban én sem mentem festetni, biztos ami biztos. Csak a múlthéten vállaltam.

Szép napot!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


3 mm felett nem jó. de akkor sem biztos a baj. nyugi :)
dimet
 
 


Puszi! :lol:
Bebi! Ha azt nézem 12 hetes mérethez (papírforma szerint) képest kicsi, de ha valóban készült időponttól számolom akkor a 10-11 héthez képest pont jó. :lol:
Jöv.szerdán kiderül . :):)
Csak azt nem tudom hogy kell majd megváltoztatni a vonalzót. Annyit szenvedtem mire ezt be tudtam lőni. :) :)
S a poén az egészben:::: :arrow: :arrow: így a születés várható időpontja ugyanaz mint a már visszamondott esküvőnknek dátuma. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Vicces ez a természet, de egész jó kis viccei vannak!:):) :lol: :lol: :lol:
Pusz
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Meg vagyok nyugodva!
Olyan nincs hogy egy hét alatt 2mm-ert nőjjön az Nt !!! Nagyon remélem!!!!
További szép napot nektek!!!
Megyek és hazazötyögök. ÚTÁLOK BUSZOZNI!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Az tuti hogy ez lesz az egyik indokom ha táppénzre kunyerálom magam............
Pusz
Nyusz

Szép napot nektek!!
nyuszifülû
 
 


Sziasztok kismamák!

Nagyon köszönöm mindenkinek a biztatást, tényleg tüneményesek vagytok - segített is.
Szerencsére minden rendben volt, irtó cuki volt a baba - sajnos, képet nem tudtak róla adni. Jucu, tudom, hogy szóltál, melyik szobába kell menni, de amikor odaértem, még csak a "jó" szobában volt rendelés, aztán úgy háromnegyed óra elteltével beindult a másik szoba is, és ki hová jutott - naná, hogy én oda kerültem, ahol nincs kép. Mindegy, bevésődött a retinámra a kép, és gyönyörű volt. :)
Azt mondták, minden rendben, megvan keze-lába, nyaki redő 1,2 (hál' istennek), CRL 58, meg a többi életműködés is normális.
Persze, nekem még futnom kell majd néhány kört a korom miatt (genetikai vizsgálat :roll: ), de valahogy most mégis megnyugodtam egy kicsit - legfeljebb majd akkor kezdek megint parázni. :D
Szóval még egyszer nagyon köszönöm mindenkinek a drukkolást, és hasonló élményeket azoknak, akik még előtte állnak! :wink:

italoman
 
 


Sziasztok!

Bár azt írtam, hogy kedden 12.heti UH, de valamit félreérthettem, ugyanis közölte a dokim, hogy az ő gépének nem elég nagy a felbontása ehhez a vizsgálathoz, úgyhogy menjek a kórházba :(
Pedig már úgy felkészültem rá. Persze a pénzt elkérte a "vizsgálatért", de mehetek sorbaállni, ezért most nagyon haragszom. Arról nem is beszélve, hogy a kórházban csak de. van UH, tehát megint vehetek ki szabit, s félek gyanús lesz most már, pedig a márciust meg kéne várnom a bejelentéssel, akkor véglegesítenek.
A lényeg, hogy jövő kedden megyünk UH-ra, és sajnos nagy valószínűséggel nem kapok képet (mint megtudtam, ebben a kórházban az a jó, ha nem kap az ember képet, ugyanis csak ha valami rendellenességet tapasztalnak, akkor adnak a dokumentáláshoz. REMÉLEM, HOGY NEM KAPOK KÉPET!).

Jó olvasni a sok szép eredményt, gratula Mindenkinek! És jó látni a gyönyörű babócákat!

Most megyek, mert nagyon fáradt vagyok (egész nap).

Jó eredményeket Mindenkinek!

Kép
katkala
 
 


Lányok,

örülök, hogy már hiányoltatok.
kérdeztétek, pontosan mi volt: múlt hét kedden este, amikor WC-re mentem, mindkét lábamon folyt az élénkpiros vér. Hát, nem mondom, hgoy nem ijedtem meg.
Azonnal bementünk a kórházba, megnéztek UH-val, s amikor megláttam, hgoy kalimpál a baba, teljesen megnyugodtam. S onnantól kezdve egy pillanatig se kételkedtem abban, hogy minden rendben lesz.
Az oka valszeg az lehtetettt, hgoy a lepény belelóg a méhszájba. A dokim azt mondta, hgoy van, akinek ez egyáltalán nem okoz semmi gondot a terhesség egész ideje alatt, de van, aki így jár, mint én - már másodjára. persze van remény, hogy felhúzódik a lepény.

Bee,

hol vagy? végül voltál Gyulán? én leadtam itt, a kórházban a vért, s átvitték Gyulára.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen, a jövő héten szeretném megcsináltatni, akkor már 15 hetes és pár napos lesz a bébim!!! De sajnos muszáj egy enyhe dauert beletetnem, mert nagy silány a séróm.... Így áll és mutat is vhogy!!!!

Ja és ez az AFP szűrés is érdekes, nekem a 15hét 0nap kell mennem, vagyis hétfőn :? Egy kicsit zizi vagyok, remélem minden OKS lesz...
Ja és nálunk a AFP mellett, hCG és uE3 meghatározása lesz!
Az AFP egy olyan magzati fehérje, melynek szintje többféle fejlődési rendellenesség esetén emelkedhet, illetve csökkenhet.
hCG
A vizsgálat a várandósság alatt a termelődő HCG hormon mennyiségét méri. Ennek értéke más hormonszintek értékével és egyéb faktorokkal együtt egyes magzati betegségek szűrésére is szolgál.
Szabad ösztriol (uE3)
Az ösztriol hormont a méhlepény termeli. Normál terheseknél az uE3 szérumszintje a 15. héttől kezdve a szülésig növekszik (4-ről 40 nmol/l-re). Down-kóros magzatok esetében az uE3 szintje a második trimeszterben a normálérték 75%-át éri csak el.
Utánna néztem, mert nem nagyon tudtam, hogy miről is van szó.

Kép
Kép
times
 
 


Nyuszifül!
Szuper, hogy eltűnt a ciszta! Babóka meg úgyis növekedni fog jövő hétig. Nehogy elmenj a fórumról, kötelező itt maradni!

Jucu!
Milyen nyári kórházosdiról írtál? A leendő nyári szülésről? Vagy valami más előzmény? Mert annak idején mikor az életbiztosítást kötöttük nekünk is mondtak vmi. ilyen visszaigénylési lehetőséget csak még azóta nem érdeklődtünk utána, de ha ez a szülésre igaz, akkor utánajárunk.

Bebi!
A praxisba ennyivel előre be kell jelentkezni? Ott rendel a Győrfi?
Bejelentkezéskor orvost is kell választani?

Italoman!
Gratula a jó erdményekhez.

Hát ahogy itt olvasom a hsz-okat tiszta elégedett vagyok, hogy milyen korszerű nődokim van... Amikor a kórházban voltam nála,akkor Képet adott az Uh-ról a tegnap a rendelőjében pedig feltette DVD-re mindazt, amit láthattunk is a monitororn.

Nap12!
Merre vagy? Mi volt az Uh-on?
mirosz
 
 


Sziasztok Kismamik!

Már több mint egy hete nem voltam, most próbálok visszaolvasgatni. Nálunk nagyon összejött minden sajnos. Tomikám megint összeszedett valami ronda vírust. 4 napig magas lázzal nyomta az ágyat, a torka úgy fájt, hogy nem bírt nyelni, ráadásul mindent kihányt és a hasa is ment. Volt olyan, hogy lavórral a kezében ült a vécén és alul-felül jött egyszerre. Nagyon ideges voltam miatta. Így is egy vékony gyerek - 24 kg a 136 centijéhez - és akkor most még fogyott vagy 2 kg-t. Mára már jobban van, most próbáljuk pótolni az elmaradt anyagot. A doki szerint ez még nem influenza volt, bár a suliban már sokan hiányoznak és hallom, hogy itt Csongrád megyében már járvány van. Azt jó volna megúszni...
Én még mindig nagyon rosszul vagyok. Mikor lesz már vége?! Vannak néha jobb napok, de többnyire nagyon kínoznak a rókák. Tegnapelőtt szülőin voltam, az egyik anyuka parfümjétől úgy felkavarodott a gyomrom, hogy majdnam berókáztam a padba. :oops:
Mindenkinek gratulálok a jó uh és egyéb vizsgálati eredményekhez, aki ezután megy annak pedig drukkolok!

Mona!
Nagyon sajnálom Apukádat, jobbulást kívánok neki! Ismerek olyat, aki lebénult és alig tudott beszélni. De hatalmas akaraterővel, kitartással és persze családi segítséggel helyrejött!! Próbálj megnyugodni és vigyázz magadra/magatokra!

Zsuzsi!
Aranyos vagy, hogy hiányoltál! Nagyon sajnálom ami veled történt, de örülök, hogy a babuciddal nincs semmi gond. Nagyon vigyázz magadra te is!!
Igen, voltam Gyulán, emlegettelek is, amikor átmentünk Orosházán.
Végül nem volt gond a beutalóval, újra felhívtam őket és most azt mondták, hogy nem a saját dokimtol kell beutaló, hanem az ottani Rákos Márta adjunktusnővel beszéljek, hogy megcsinálja-e, hisz én másik megyében élek. A doktornő nagyon kedves volt, azt mondta nincs gond, mehetünk.A nőgyógyászaton adtak beutalót - ahogy Dimet is tanácsolta - a laborban pedig levették a vért. Az eredményt hétfőn postázzák ki, remélem szerdára itt lesz. Addig kicsit parázok. Neked van már eredmény? Mikor voltál a vérvételen?

Franciska!
Megint régen voltál!! Mi van veletek?

Nyuszifülű!
Nekem a tarkóredő uh után 5 nappal csináltak még egyet, mert az elsőn úgy ugrált a Picur, hogy nem látszott az orrcsontja. Az első 1,1 mm-es eredmény után ez a második 1,2 mm lett, tehát 1 tizedet nőtt 5 nap alatt. Úgyhogy ne izgulj! Egyébként megvan az orrcsont is, a babó pedig 5 nap alatt 1,3 cm-t nőtt.

A borús idő ellenére mindenkinek szép napot!

bee
bee73
 
 


bee!
Nagyon sajnálom a kisfiadat, biztos hogy szívettépő mikor beteg az ember gyereke :cry:
nap!
Már aggódunk, mi volt az istenhegyi klinikán?

Én is megfáztam, taknyos :oops: vagyok, és fáj a fülem. Pedig annyira szerettem volna nem beleesni :x

Kép
mona76
 
 


Bee! Pussz!!! :lol:
nyuszifülû
 
 


Bee!
Borzasztó rossz lehet mikor egy gyerkőc beteg... Jó hogy te nem kaptad el. Én is rosszul vagyok a parfüm és minden egyéb kozmetikai cikk még az öblítős ruha illatától is. Pedig korábban imádtam, mikor teregetés után a lakásban öblítő illat volt.

Eddig én is egész napos hányingerrel küzdöttem, de három napja napközben már egész jól vagyok. Két napja már főzni is tudok, úgy hogy ne kerülgessen a hányinger. Úgyhogy lehet, hogy már neked is pár nap van hátra a rosszullétes időszakból.

Mona!
Kúráld ki magad minél előbb, feküdj sokat és igyál citromos, mézes teát nehogy lázas legyél. Habár azt mondják a 3. hónapon túl már nincsenek olyan káros hatással a babókára az anyuka betegségei.
mirosz
 
 


Bee!
Most már akkor a gyerkőcöd jól van ügyi, az én kis Gergőm szerencsére csak náthás és egy kicsit köhécsel, de nem vészes!
És szerencsére én már kezdek kilábalni a rosszullétes időszakból, már 1kg fel is jött a leadott kettőből...

Mona
Próbálj meg pihizni, jobbulást!!!

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok

Ildi
De jó :-) majdnem egyforma a mérete a babókáinknak,nekem 12 hét 3 naposan volt 58mm NT1.7 :)
Most már annyira én sem bánom ,mert nemsokára március 12 lesz és kapok 4D felvételt. :wink:

Bebi
Inkáb a neved hagy legyen okés?ha nem nem baj ,de ezt nehéz megszoknom nekem csak "............" vagy. :wink:
Igen gratula működik lift most már látom:)
Persze mehetünk sétálni, de eddig azért is nem zaklattalak,mert melóztam te meg tanultál.

Mirosz
Sajnos elég rossz élmény/vetélésem volt/augusztusban/ elég fiatal terhesség volt.És ráadásul szabad ágy nem volt csak fizetősbe így fizettem a 2 napért amíg bent voltam :cry: /napi 5000.-Ft/
Lehet ha jobban kiállok magamért és jobban odafigyelek ezt nem csinálják meg velem ,de abban a pillanatban gondolkodni sem tudtam amikor vizsgálat után közölték nincs szabad ágy műtét kell,de csak fizetős szoba van szabadon.Lehet azt kellett volna ondanom akkor toljanak ki utána a folyosóra de én akkor sem fizetek :cry: mindegy túl vagyunk rajta ,de most utólag visszaigénylem mert számlám van róla.És igen jól tudod császárért is jár.Ismerősöm 60000.-kapott vissza.Nem a pénz miatt ,de ha fizetnem kell így is úgy is dokinak meg kórháznak akkor persze,hogy megyek a pénzért.Nem véletlen fizetem a magas havidíjat.

Bee
Jobbulást a fiadnak!

Puszi megyek készülődni ,nemsokára indulunk a farsangra.

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok!

Times! Ez igen kimerítő volt. Köszi. Én olyan béna vagyok az ilyen keresgélős dolgokban.

Mirosz! Érdemes időben foglalni helyet. Főleg ha a Győrfihez akarsz menni. Nála elég sokan várakoznak. Én a Szántónéhez megyek, mert a másik kettővel is nála voltam és bízom benne. Elég alapos. Amúgy nem szükséges orvost választani de lehet.

Zsuzsi! A helyedbe én is megijedtem volna. Pihen olyan sokat, amennyit csak tudsz. Minden rendben lesz ha vigyázol kicsit.

Bee! Szegény Tomi! Nem lehetett könnyű dolog. Amikor én valakit hányni látok akkor nekem is kell. Gondolom neked is nehéz volt, főleg, hogy amúgy is hányós korszakban vagy. Remélem, hamarosan elmúlik.

Jucus! Mi van a nevemmel?? Nem vágom. Nekem jó az Anikó is, nem titok. Ma nem volt valami sétálós idő, majd jövő héten megyünk, délelőttönként. Ált. 10 körül szoktunk lemenni.

Szép napot, most már kezd derülni!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Mona!
Bízom benne, hogy édesapád hamarosan jobban lesz.

Bee!
Sajnálom, hogy még mindig nem vagy jól, de csak elmúlik már lassan a dolog... De legalább a nagy fiad jobban van!

Nálam viszonylag elmúlt. Nagy ritkán jön rám az öklendezhetnék, de ha iszom valamit, máris jobb. :)

Azt is sajnálom, hogy nem vagyok valami aktív tagja a topic-nak, mindenesetre igyekszem figyelemmel kísérni az eseményeket és veletek örülök minden jó eredménynek.
Azért nem jutok el a gépig, mert sokkal fáradékonyabb vagyok, este kidőlök kicsi fiammal, reggel vele ébredek, napközben pedig ő nem hagy netezni :) Az ebéd utáni alvása közben meg muszáj behoznom valamit a házimunka-lemaradásból is, így is mindig fut a lakás. Ráadásul apuka este 7-ig dolgozik általában... Mondjuk ma nem. Úgyhogy ők most kidőltek, én meg sétálok egyet az esőben, kiszellőztetem a fejemet, s benézek 1-2 bolta :)

Kívánok mindenkinek hasonlóan szép délutánt!
Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Jucu,

remélem, majd az újszülött babókat is ilyen örömmel fogjuk összemérni. :D Te hová mész 4D-re?

Zsuzsi,

a helyedben én biztos szívszélhűdést kaptam volna, nagyon vigyázz ám magadra!

Jobbulást a beteg gyerkőcöknek meg a még mindig rosszullétes kismamiknak - kitartás, most már hamar el kell múlnia! :wink:

italoman
 
 


Jucu!
Bocsi, nem akartam újra feltépni a sebeidet. Teljesen át tudom élni az akkori helyzeted, mert nekem tavalyelőtti nyáron volt korai vetélésem, amit egy méhtisztítás követett a kórházban.
Köszi az infót. teljesen jogos, hogy mész a pénzed után. Ami jár az jár. Én is utána fogok járni a dolognak, hogy a mi biztosításunkba mi fér bele. Lehet, hogy már a lombikok alatti számláimat is el tudtam volna számoltatni, de akkor sajnos ez eszembe sem jutott, mert arra ment el az összes energiám, hogy a sikertelen lombikok után lelkileg újra talpra tudjak állni.

Bebi!
Én egyébként nem ismerek ott senkit, csak a Győrfiről olvastam már és nagyon szimpi volt. Meg a Praxist mindenki dicséri. ezért gondoltam oda megyek 4d-re én is. Akkor hétfőn be is jelentkezek.
Te hány hetesen mész?

Az Istenhegyin mondták, hogy legközelebb a 18-20 héten kell menni szűrésre.
Tudja vki., hogy 18-20 hét közötti genetikai szűrés miből áll? Csak Uh?
Mit tudnak ilyenkor kiszűrni?
mirosz
 
 


Mirosz,

én úgy tudom, genetikai ultrahangról van szó.

italoman
 
 


Mirosz,
én is úgy tudom, hogy genetikai uh, de nálunk csak akkor végzik el, hogyha nem lett jó az AFP eredmény. Gergővel én nem is voltam.
De most valószínű, hogy kell majd mennem, mivel úgy tudom ikrek esetében az AFP mindig rossz eredményt mutat. (Lehet idegeskedni)

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok lányok!

Köszi a jókívánságokat, nagyon aranyosak vagytok! Remélem mostmár meggyógyul Tomikám. A torka még nagyon csúnya, a mandulái is és nem fogom hétfőn elengedni a suliba, ha ez nem változik. Legyengült immunrendszerrel amúgy is könnyebb elkapni bármit. Szerencsére már nem hány.Úgy sajnáltam szegényt, s persze engem is megviselt. Szégyen-gyalázat többször én is mellétettem a taccsot. Amúgy se nagyon bírom az ilyesmit, most meg pláne.

Franciska!

Örülök, hogy írtál. Én is nagyon fáradékony vagyok, este sokszor már Balázzsal elalszom, és ha ebéd után szundizik, én is ledőlök egy kicsit. Reggel viszont muszáj korán kelni, apucival együtt 5.40-kor ébredek. Nagyon nehezemre esik!! Viszont sikerült végre felállítanom magamnak egy fontossági sorrendet, mert ebben a jelenlegi állapotban egyszerűen nem bírok minden téren maximálisan megfelelni. Eddig idegbajt kaptam, ha mosatlan volt a konyhában vagy vmelyik nap nem törölgettem le. Ez most 2 gyerek mellett, ilyen fáradtan nem megy. Amikor jobban vagyok és van időm próbálom magam utolérni a házimunkával, de elsők a gyerekeim és a kis pocaklakóm. Arra nagyon ügyelek viszont arra, hogy a fiaim ne lássák kárát annak, hogy én rosszul vagyok. Próbálok ugyanannyit játszani, foglalkozni velük, még ha nehezemre is esik néha.

Zsuzsi!

Bejelentkeztem Kecskemétre 4D uh-ra, a 18. hétre, március 22-re kaptam időpontot. Te mikor is mész?

Nap, Barbuli!

Hol vagytok? Úgy emlékszem nektek a hét végén lesz a szülinapotok. Előre is boldog szülinapot kívánok mindkettőtöknek! :lol:

( Szerettem volna küldeni egy képet, de nem sikerül felrakni. :cry: )

bee
[/img]
bee73
 
 


csajok valaki felvett engem msn-re /zsuzska/, nagyon szégyenlem de nemtudom ki ő :oops: talán nem innen valaki :roll: :?:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok drága Kismamik!

Megvagyok, csak az elmúlt két nap igen zsúfolt volt!
De minden rendben, csak jó híreket kaptunk! :D
Szerdán voltunk ugye a Klinikán, nagyon cuki volt, rugdosott, emelgette a kis kezét, az Apukája azt sem tudta melyik monitort nézze! :lol: A 9. heti kis békakinézettől, hogy mekkorát változott!

Nem tudom nálatok milyen eredmények születtek, de nekem eltérőek a másnapi 12. heti itthoni kórházi eredményhez képest. Igaz az itteni kórházi vizsgálat öltözéssel együtt jó ha 3 perc volt.

Szóval az eredmények a Klinikán szerdán:

CRL: 63,2 mm
BPD: 19,3 mm
NT: 1,5 mm

A hatvani kórházban másnap:

CRL: 54 mm
BPD: 23,5 mm
NT: 1,3 mm


De szerencsére legalább arra jó volt a kötelező vizsgálat, hogy a kis gerincét megvizsgáltuk, ugyanis Babó végig hátát mutogatta, így az elemzésben végig a kis csöves csontokat, meg agyszerkezetét nézegette. Úgy örülök, hogy láthattam! Szupi két nap volt!

Kép
nap12
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: