Új privát üzeneted érkezett!

Itt vagyok újra, a babanet órájával valami tényleg nem stimmel, én fél 9 kor írtam, és most nézem, fél7-et ír.
Még annyit akartam mondani, hogy az orvos mondta, hogy nekünk még nem kell fizetni. Úgyhogy lányok nyugi, csak a hálapénzt kell kiperkálnunk.
Az idő gyönyörű, mindenkinek sok puszi, Kata

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok!

Teszek fel friss pocakos képet. Kép

Kép
rena10
 
 


Halihó!

Rena! Nagyon aranyos a pocakod :)

Én is próbáltam pocakos képet feltenni , de nem sikerült még. Rajta vagyok az ügyön.

Kata! Ez nagyon jó hír az orvossal kapcsolatban. Azért én is rákérdezek majd, kíváncsi vagyok mit fog mondani a dokim.

Ma du.jó sokat mozogtam a baba szobába szerettem volta csillárt venni. Nem kaptam semmi normálisat, ami kicsit is tetszett az viszont méreg drága volt. Közben arra gondoltam, hogy a régi már meglévő búrára veszek szép anyagot és azt rátesszük valahogy. Vélemények?

Imádom, hogy ilyen szép az idő, alig bírok elég D vitamint szívni magamba.

Puszi nektek

Bea

Kép[/url]
június
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap is vettem valamit Onurnak, nem bírtam ki :oops:

Ezt a könnyű, nyári pamuttakarót:

Kép

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok,


Június,

lehet nem kicsinyíted eléggé le a képet,nem?
Lámpabúra szerintem nem rossz 5let, de csak azért mert mi is annó így csináltuk a gyerekszobán :wink:
Sötétitő függönyt én varrtam, és ugyanabból az anyagból a már meglévő állólámpára is.Így tök jó mert egyforma van, azóta is a lányszobában!


Szona,

Drukkolok, remélem semmi komoly nem lesz!


Rena,

Édes a pocak, és az arcod?Mért nem mutatod? :wink:

Évica,

Ez a takaró is tök jó :wink:

Velünk annyi, hogy tegnap vvoltunk védőnőnél minden tök jó, nem híztam sokat szerencse, sőt szinte alíg :wink:
meghallgattuk a baba szívhangját is, olyan jó volt :)
Majd 13.-án kell mennem dokihoz is, és lesz már Uh-is!Na, azt már várom nagyon :)
manóci
 
 


Sziasztok lanyok!

Ildi: jo volt a tipp amit vki irt, kis body-k vannak abban a csomagban :)))

Rena: tenyleg eeedi a pocakod!!
A heten en is rakok fel ha minden jol megy, az elmult 3 hetben 3szorosara nottem pocakilag! :) Igy ezen a heten eloszor vegre vki atadta a helyet a villamoson! Jeeeeeee! :))

Evica: szep takarot sikerult beszerezned! :)

Kepzeljetek beszeltem egy sebesszel, es azt mondta, hogy mindenkepp meg kell muteni a servemet de csak szules utan, terhes nohoz nem nyulnak, csak eletveszely eseten...

Ma megyek ultrahangra!!!! Mar nagyon varom, kivancsi vagyok mennyit nott a babo!!

Penteken talalkozunk a szulesznovel, mar azt is nagyon varom!

ok legyetek, es elvezzetek a jo idot, setaljatok amennyit birtok helyettem is (a nyomi serv miatt az otthoni teendok utan lepni sem birok, nemhogy setalni... :cry: )

zetus8
 
 


Sziasztok!

Zetus jaj nem jó ez a sérv elég kellemetlen de kitartás. Majd írjál mi volt uh-on. Evica nagyon édi az a pléd. Ti mikor kezditek kimosni a ruhákat? Bár még ki is kéne válogatni a kisebbeket.

Kép
rena10
 
 


rena! Én csak akkor fogok hozzá, ha már meglesz a pelenkázós komód, ha már lesz hova normálisan visszarakni, nem csak a mi ruhásszekrényünk aljába vannak bedobva (mert egyenlőre csak ott van hely).

KépKép
evica76
 
 


Lányok kórház dologgal megnyugtatás képpen:

Én most kérdeztem meg egy illetékest, aki azt mondta, hogy aki június 1-ig megszül, annak nem kell fizetnie, csak annak, annak aki utána, ill. olyat is mondott, hogy annak kell majd csak fizetnie, akinál április 1 után kezdik meg a terhesgondozást!

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabeth!

Nem július 1-et akartál írni véletlenül? :roll:

Én is gondolkodtam már azon, hogy mikor kezdjem a babaruhákat rendbe rakni.

Csajok!

Pár napja vagánykodtam itt, hogy nem fáj sehol tudok aludni stb. Hát ez már el is múlt, megint éjszakai pisilés és álmatlanság az úr. Többet nem írkálok hülyeségeket!

Sziasztok

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok :)

Huha, termeltetek... :D

Szoni, biztosan nincs gond a babóval, majd írd meg az uh eredményt. Wellness hétvége rulez, csatlakozom írigykedésileg Ildihez :mrgreen:

Elizabeth, szerintem te “átmenstruáltad” az első hónapot :wink:

Skat, gratu a vércukorhoz, és az uh-hoz :)

Jó nagyok már a pocakok :)

Június, az sk. lámpabúra szerintem is jó ötlet, kedvesebb/értékesebb is az ember szívének, ha saját maga csinálja :)
A jólérzemmagam-nemérzemjólmagam korszakok nálam is így váltakoznak :D

Evica, mostanában én is újra rákaptam a vásárolgatásra, mindig veszek valami kis apróságot (néha nem is olyan apróságot), így megvan az illúzió, hogy a babavárás nem is kerül olyan sokba :D

Manóci, hátha 13-án végre nem lesz olyan szégyenlős a gyerkőc, és kiderül a neme :)

Zetus, várjuk az uh beszámolót!

Osztom Evica véleményét a ruhamosással kapcsolatban – még nálunk sincs kész minden (semmi :?), úgyhogy majd ha szépen el tudom pakolni a rucikat, akkor kezdek nagymosni :)

Szép estét
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Na! Voltam ultrahangon a korhazban, es bar minosegileg ugye nem olyan volt mint a 4D, azert elment... :))
Nagyon edi volt a babo, ossze-vissza mocorgott, egyszer meg megsimogatta a kis kezevel az arcat. Szoval egyenlore nincsenek onertekelesi problemai, szereti magat... :)))))

Adatok (29 het 0 nap)

BPD: 79 mm HC: 294 mm
AC: 235 mm OFD: 99 mm
TAD: 74 mm FL: 57 mm

Szep estet mindenkinek! :)

zetus8
 
 


Ja, azt el is felejtettem irni, hogy 1 kilo 40 dekara becsultek a babo sulyat.

Balwin: mar regebben akartam irni, de valahogy kiment a fejembol: tok jol nez ki a tablaban a barackszin!!! :)

zetus8
 
 


Sziasztok!

Sk lámpabúra: sztem is a legjobb. Mi a gyerekszobába és a nappaliba a komplett lámpát magunk csináltuk, mert nem találtunk olyan csillárt, ami tetszett volna. Majd csinálok róluk képet. Ezen kívül még két szimpla búrát is gyártottam.

Zetus!
Sérved nem hangzik vmi jól, de legalább a terhességet, szülést nem befolyásolja, legalábbis ahogy kivettem abból, amit írtál. Tornára akkor már nem is fogsz jönni?
Szép súlya van a Babónak.
Ha átadják a helyet a bkv-n, azt külön ki kell élvezni, mert ritkaság számba megy, ha tehetem autózok. Ma is ott álltam a gyerek motorjával a kezemben, az egyik fickó látványosan újságot olvasott, a másik meg nagy nyugalommal ücsörgött.

Június!
Éjszakai pisi nálam is átlagban 2, de én napközben is bmikor tudok.

Asszem mára ennyi,
Jó éjt Mindenkinek

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


rena:
Szep a pocid nagyon :)

evica:
Tetszik a kis takaro! Mas szinben nem volt veletlenul?

zetus:
Hu mar majdnem masfel kilo! Wow! Hat most mar en is egyre kivancsibb vagyok mekkora a babucim. :P Szerintem le fogok az uh-n rendesen dobbenni igy ennyi het tavlatabol.
Szerintem azert sem mutik, mert a borod annyira feszul most, hogy nagyon nehezen tudna a seb begyogyulni es sokkal tobb panaszt okozna, mint igy.

Elizabeth:
Hat en is eddig juli 1-rol tudtam... Ma a hiradoban mar az aprilis 1-tol jovo valtozasokra is azt mondtak lehet 1 honapot huzodik, mert nem tudjak idoben bevezetni. remelem a mi datumunk is igy lesz es akkor siman fejtores nelkul megszulhetunk akar julius elejen is ha a babauci meg bent szeretne lakni a kiiras utan.

június:
Nekem meg pont forditva jott be. Panaszkodtam, hogy nem vagyok kepes aludni, de most az utobbi ket ejszaka egyszeruen csodasan telt az elvarasaimon felul. :) Szerintem sokat hasznal, hogy 9 utan mar nem iszom es nem eszem semmit. valahogy talan jobban nyugalmi allapotba kerulok. :? Nem is tudom, lehet csak mazlim volt eppen most. :?

rena:
En ugy tervezem, hogy majus kozepeig kimosom es kivasalom a rucikat es lehetoleg meg aprilis vegere mar lesz helyuk is. Elegge at kell miatta a lakast alakitani, meg meg fogalmam sincsen hova teszek cuccokat, de majd csak alakulnak a dolgok. Nem merem annal tovabb halogatni, mert lehet mar nem is birnam utana annyira jol, meg a vasalast a nagy melegben, ha lehet inkabb kihagyom nagy pocakkal. :roll:

Amugy meg le vagyok magamon dobbenve, hogy meg mindig alig vettem a babucinak valamit, gyakorlatilag csak a ruhatara van elfogadhato allapotban, azonkivul meg kismillio aprosagot be kell szereznem :shock:

baratodildi
 
 


Ja es rolam is egy mai pocisfoto:
Kép

baratodildi
 
 


Balwin, lehet, de van ami miatt keptelennek tartom, de ezt majd elmeselem! :) Ti jol vagytok?

Lanyok en mar hallottam junius meg julius 1/et is, a fene se tud mar kiigazodni ezen a rendszeren, mindenesetre remelem, hogy mi meg megusszuk a dolgot!

Hogy vagytok egyebkent? En egyre nehezebben! Ma megyek dokihoz....uh/ng meg a szokasos vizsgalat!

Kép
elizabeth25
 
 


Ildi, nagyon aranyos a kep rolad! :) Olyan igazi , boldog kismamis! :)

Kép
elizabeth25
 
 


június! Nyugi, tuti biztos, hogy július 1, elizabeth valamit félrhallott szerintem. :wink: Lehet eltérés, de az nem egyetemleges, hanem kizárólag korházfüggő. Mint ahogy Szombathelyen (meg asszem Veszprémben) már egy ideje az a módi van, amit majd most bevezetnek.

elizabeth! Nem hiszem, hogy júniusban szülőket megnyugtatna, hogyha júni 1-ig van csak haladék.

balwin! Hát igen, addig úgyse tudnák mit csinálni vele. Nekünk sajnos nincs még csak egy szabad polc se sehol. :lol: :lol: :lol:

ildi! Nagyon aranyosa pocakos képed. :wink:
Takaró volt más színben is, de ha agyoncsapsz se mondom meg, hogy milyenben még... Sárgásban biztos volt, rózsaszín... hát volt rózsaszín takaró is ilyen vékony asszem, de nem ezzel a mintával talán... Messze laktok a nyugatitól?

KépKép
evica76
 
 


Balwin! Táblázathoz: ma voltam cukros vérvételen, nekem a következő kötelező vizsgálat április 16-án lesz a dokinéninél (11-én meg megyek 4D-re :P )

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok a szép időhöz? Én nagyon élvezem!!!

Találtam egy hírdetést, hogy Miskolcon indul szülés felkészítő és csecsemőgondozási tanfolyam. Felhívtam őket és jelentkeztem. Heti két alkalom lesz és orvosok, szülésznők, védőnők tartanak előadást, válaszolnak a kérdésekre. Kíváncsian várom. Elmegyünk szülőszobára is. 20.000 Ft., de ennyit megér szerintem, végülis teljesen tapasztalatlan vagyok és nem árt kapcsolatokat szerezni.

Hátha többet megtudok a kórházválasztási cirkuszról?

Kifelé a napsütésbe lányok :wink: , tessék sétálni!

Puszi

A kép még mindig nem sikerült, pedig totál lekicsinyítettem. Azt írja ki a gép, hogy ismeretlen fájl, vagy valami ilyesmi :roll:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


június! Hát itt nagyon kaka idő van. Én pl. reggel negyed 9-től fél órát vártam valakire egy elég nyitott helyen és úgy átfújt a szél, hogy az csak na. Még hírből se ismerem a napsütést :(
Lehet, el kéne menni Miskolcra :lol:

KépKép
evica76
 
 


sziasztok!
Ma fedeztem fel ezt a topicot. Nagyon jó, hogy júniusi babvároknak is vanegy külön fórum. Így jobban lehet tudni hol is tartunk pontosan, ki mikor milyen vizsgálatra megy, miket vásárolt stb.
Evica nagyon édi a takaró. Hol vetted?
Még nem olvastam el az összes bejegyzést, így nem tudom, hogy a többiek hogy álnak vásárlásilag! Hogy álltok?

Kép
atina_k
 
 


nem ment át az üzenetem

Kép
atina_k
 
 


Szia atina!

Üdv itt :wink:
A takarót a Mária bababoltban (www.bebibolt.hu), a 13. kerületben, a Visegrádi és a Balzac utca sarkán.

Nekem van eddig babahordozós babakocsi, és jó pár ruhácka, kókuszmatrac, pelenkázó szivacs és a kiságyba rácsvédő.

Veszprém megyében merre laksz?

KépKép
evica76
 
 


szia Evica!
Zirc környékén lakom, de szülni valószínüleg Veszprémbe fogok, mivel a Zirci kórházban megszünt a szülészet néhány éve. Így a lakóhelyem és Veszprém közötti távolság kb. 40 km. Remélem nem valahol félúton születik meg a mi kisbabánk. :-) :-D
Ismerős vagy erre fele a BaKONYBAN?

Amiket írtál nekem is hasonló dolgok vannak, plussz ma lett kész a kiságy (úgy csináltattuk) Nagyon szép lett!!!! Úgy örülök neki!!! :-D :-DD

Kép
atina_k
 
 


Sziasztok,

Balwin,

Nekem a köv. vizsgálat április 13.+ akkor lesz az UH is egyben.Ha esetleg táblázatozol :wink: köszi

Atina,

Üdv :) jól tetted, hogy csatlakoztál tök jó, hogy egyre többen vagyunk júniusiak!
Nekem már minden megvan, csak pár apróság kell, de nem vagyok mérvadó, mert a lánykámról maradtak :lol: :wink:
Viszont már lepakolásztam a pici ruhákat, átnéztem, de kimosni vasalni én is csak később fogom.Majd az uccsó hónapban, hetekben ráérek.Addig ne porosodjon.Meg még festés is lesz, szóval pláne :!:

Ildi,

Nagyon jó a kép rólad, és aranyos kismami vagy :) :wink:

Június,

Milyen formátumban van a képed?Lehet az a baj :!: De küldd át az emailemre, és megnézem neked.Beformázom, hogy a méret tuti jó legyen, és visszaküldöm.Ha ez segít szívesen! :) Egy próbát megér, vagy föl is rakom, az mégjobb,na? :)
manóci
 
 


atina!
Anyukámnak egy nagyon jó barátnője zirci, egyébként unokatesóm Vigántpetenden él, nagynénémék Nagyvázsonyban, unokatesóm férje monostorapátiból származik, nagymamám Balatonfüreden él. :wink:

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok!

Junius most nézem hogy Miskolci vagy én meg Barcikai. Nem lakunk messze. Na megyek mert van még egy csomó dolgom este még jövök.

Kép
rena10
 
 


Sziasztok :)

Köszi a táblás dícséreteket :oops: Beírtam a változtatásokat :)

Atina, üdv itt :) Mikorra vagy kiírva? Tudjátok már a baba nemét-nevét? :)

Zetus, naon szépen fejlődtök :D

Ildi, tényleg aranyos kismami vagy, olyan kis mosolygós :wink: Látom te sem sajnálod a helyet a picitől :D Én a pociméretem alapján már holnap is szülhetnék :oops:

Elizabeth, hallgatom a képtelenséget :) Igen, jól vagyunk, jól vagyunk, csak már kissé nehézkesek...

Ma itt is punnyos idő volt, úgyhogy Június, légyszi egy kis jóidőt küldjél ide is :D

Szép estét
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Vajon a babanet mikor veszi észre, hogy kissé elbacták az óraátállítást? :roll:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Én is ugy tudom hogy julius -ig nem kell fizetni.

Atina üdv köztünk!

Zetus gratula a fejlődéshez hétfőn megyek én is majd összevetem az adatokat.

Ildi! Szép nagy a pocid!

Holnap reggel utazom rokonokhoz most hozok el mindent a bébinek/ kiságy ruhák utazóágy kiegészitők stb/
Április végére összerakok mindent, előtte csak porosodna.

Kép
bóbita3
 
 


Sziasztok!

Na megvolt ma az uh. Ahogy sejtettem, semmi eltérés nincs, a 4d-s uh-os, csak túlparázta a dolgot v. túl buzgó volt?! Mindenképpen akart vmit találni, ha már a Hugom szívbeteg.
Azt mondta a mostani genetikus uh-os, hogy csak annyi baja van a Picifiammal, hogy szép kényelemesen befészkelte magát a popójára és ha 1-2 héten belül nem fordul meg, akkor gáz lesz, mert ahogy engem elnéz, nem sok helye lesz a gyeröknek és egyébként is szép formás baba (gondolom méretileg). Mit mondjak rám hozta a frászt. Pedig múlthéten még fejenállt.
Legfrissebb szülési dátumunk: jún. 22. (e szerint ma vagyunk 27+6)

Bepötyögöm a mai adatokat is, legalább lehet méricskélni, hogy 9 nap alatt mennyit nőtt:
BPD:6,44
OFD:9,21
HC:24,97
AC:22,62
FL:4,96
Súlya: 989gr (Ez 251gr-al több mint 9 napja! Ilyen gyorsan nőnek?)

Egyébként édes pofa volt most is: szopizta az ujját és nagyokat nyeldesett és már a légző mozgás is beindult, amire azt mondták, hogy ennyi idősen már kell legyen.

Judit!
Ha táblázol, akkor mi legközelebb ápr. 18-án megyünk dokihoz.

Bóbita!
Jó "gyűjtögetést"!

Manó!
Én is összepakoltam Szonji kinőtt rucijait, már csak mosni kell majd őket.

B.Ildi!
Az a lényeg, hogy legyen mit ráadni, a többit előbb-utóbb úgyis beszerzitek :wink:

Atina!
Tőlem is Üdv!

Elizabeth!
Mi volt ma a doki/uh-n? Sejtem ám, hogy egyre nehezebben viseled, én is kezdek nyűglődni, pedig még min. 10 hét hátra van, de inkább 12.

Fúú, naon hosszú lettem, el is dugulok,
Jó éjt Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


sziasztok kismamik!

Magyon aranyosak vagytok :wink: :-) Én is üdvözlök mindekit! Puszillak benneteket! Én június 8-ra vagyk kiírva. A legutóbbi (4d-s) Uh-on mondták meg először a kisbabánk nemét: Kislány lesz! Nagyon örülünk neki, de ha fiú lett volna annak is nagyon örülnénk. :-D Evica, látom ismerős vagy, akkor itt a környéken, legalábbis sok az iemerős és rokon, gondolom a művészetek völgye rendezvényen is jártál már! És Zircre szoktatok menni látogatóba?

Lányok ti vettetek már légzés figyelőt? Mi a véleményetek róla? Hol éri meg venni? Vagy inkább jobb bérelni? És mennyi idejig kell azt használni, fél év?

És szoptatós fotelről mi a véleményetek?

Kép
atina_k
 
 


Szoni,

De jó, hogy nincs semmi :) nagyon örülök!Hát termetes a bébid, de én is úgy olvastam, hogy heti 100g-ot híznak már ilyenkor.Szóval pont jó a kicsike!
Viszont így, hogy változott az időpontod, majdnem egy napra vagyunk kiírva, én júni 23-ra.Mint Évica :wink: Kár, hogy nem egy kórházba.Kiváncsi is leszek így főleg a mért adatokra, mert én meg 2 hét múlva megyek, tehát mindíg lesz friss képünk a babócákról!


Atina,

Nekem most nem lesz légzésfigyelőm, mert Esztinél kaptunk kölcsön a barátnőmtől, de rögtön az első nap úgy megijesztett, hogy többet nem használtam! :? Mondjuk sokan mondják, hogy csinálnak néha téves riasztást, de én akkor aznap frissibe ahogy hazajöttünk a kórházból, fú nem kívánom senkinek!Még jó, hogy nem éjjel volt :roll: akkor megállt volna a szívem, az tuti.De szerintem amúgy is úgy van értelme igazán, ha tudsz is újraéleszteni.Van asszem a Madarászba(nálatok nemtom hol, de biztos ott is van rá lehetőség)egy tanfolyam pár napos, kifejezetten kismamáknak!
Az Angelcarost nagyon dícsérik, és az babaőr is egyben :wink:
Nekünk csak babaőrünk van, egyenlőre még Eszti szobájában, de majd át lesz helyezve a picihez :)
Amúgy a használata, hááát én úgy tudom, hogy 2-12 hónapig a legveszélyeztetettebbek a csecsemőhalálra a picik :( Tehát 1 éves koráig nyugodtan használhatod, ha vesztek.

Na, jócakát elteszem én is magam holnapra Kép
manóci
 
 


Sziasztok!

Manóci! Akkor majd küldön a képet! Köszi szépen :D

Mondtam tegnap a jóidőnek, hogy menjen felétek és szerintem el is ment, mert már innen is eltünt :)

A légzésfigyelőn már én is gondolkodtam. Hát nem is tudom. Állítólag ha kihagy a baba légzése akkor elég, ha hirtelen megrázod vagy már a sípolástól is visszatér, ugyanis ilyenkor mélyen alszik. Nem levenni a fejemet, ha hülyeséget írtam :roll: Azért a tanfolyamon erre is rákérdezek.

Üdv. közöttünk atina!

Már nekem is van pelenkázóvá alakítható komód, bölcső (saját készítésű), kiskád, szoptatós fotel (ennek úgy örülök ajándékba kaptam) és kapott ruhaneműk. Még nem mostam ki semmit, mert a gyrekszoba nem készült el teljesen és nincs hova pakolni.

Én gondolkodtam szoptatós párnán és hordozókendőn is, vélemények :?: :?: Bár szerintem jbban megéri használtat venni (kismama újságban hirdetnek) mint 8.000 Ft-ért újjat.

Április 3-án megyek ultrahangra, majd írom az adatokat.

Szonibaba! Hasonló méretei voltak ebben a korban az én picúromnak is! Nekem OFD-t, HC-t nem szoktak nézni!

Puszika

Bea

Kép[/url]
június
 
 


szonibaba! Örülök, hogy minden rendben. :wink: Ezek szerint egy napon szülünk (persze elvileg... :lol: :lol: ). Én is júni 22-re vagyok kiírva. Bár az utóbbi alkalommal amikor UH is volt, (23. hét) nem mondott dátumot a doki, 4 hétre rá meg nem volt UH, de eddig nekem minden egyes előbbi UH alkalmával ezt a dátumot mondták. Aztán majd meglátjuk, Onur hogy gondolja.

június! Biztos jó irányba küldted? :o Mert hogy ide nem érkezett meg, az biztos. :(
Kismamapárnát tudsz újat olcsóbban is venni: http://www.hexapuzzle.hu/kismamaparna.htm

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok!

Figyi lanyok, nalatok nem benazik mostanaban a babanet? En tegnap egyaltalan nem tudtam belepni, nem hozta be az oldalt, es ma is fel orat probalgattam mire osszejott...

Szonibaba: orulok hogy minden okes veletek! En sajnos mar nem jarhatok kismamatornara, pedig tok jo lenne, ramferne, olyan mozgashianyom van :(
Ejszaka csak 2szer mesz pisilni???????? Aldott vagy, jobb ha tolem tudod! Ha "csak" 8-9szer kell kimennem egy ejjel, akkor teljes a boldogsag... gondolhatjatok mennyire tudom magam kipihenni, hiaba alszom akar 10-12 orat is...

Kepzeljetek tegnapelott este atrendeztuk a lakast, csinaltunk levalasztott babasarkot a kis tunderbogyonknak, szerintem tok jo lett!

Ja, a het legnagyobb hire szamunkra: vegre megegyeztunk, hogy mi legyen a kisfiunk neve!!!!! Bercel-nek fogjak hivni. (ez egy osi magyar nev). Fontos, hogy Bercel, es amennyire tudom befolyasolni a dolgot, nem hagyom hogy Bercinek becezzek majd. ha vki a rokonok kozul elkezdi majd Bercizni, akkor tuti lefejelem... :))

Valamit meg akartam irni, de most nem jut eszembe...
Legyetek jok, es vigyazzatok magatokra!
Etus

zetus8
 
 


Sziasztok :)

Június, a jóidőt elküldted melegebb éghajlatra?! :lol: Sajna ide sem érkezett meg :(

Bóbita, akkor mozgalmas napod lesz :) Fúdejólenne, ha már én is itt tartanék...

Szoni, örülök, hogy nincsen semmi gáz! :D Szép nagyok vagytok már ti is :wink: Átírjuk a táblában a dátumodat, vagy egyelőre maradjon?

Atina, engem az uram karácsonyra lepett meg egy légzésfigyelővel, úgyhogy – mivel van - legalább egyszer biztosan fogom használni :) Nagyon favorizálják, még az esetleges téves riasztások ellenére is. Dehát inkább tévesen, mint sehogy... Nekünk ÁlomVirág nevezetű készülék van (azt hiszem magyar cucc), és tartozik hozzá egy CD, amin rajta van, hogyan lehet a csecsemőt újraéleszteni (még nem néztem meg...). Szóval én mindenképpen beüzemelem, aztán majd működés közben kiderül, hogyan tovább :) (Úgy olvastam valamelyik babásmamás újságban – ahogy Manóci is írta -, hogy 1 éves korig javasolják.)
Szopis fotel: na az nekem nem lesz, el sem férne a szobában :) Bár szoptatós gyakorlatom semmi, de úgy gondolom, a babatáplálást 90%-ban fekve fogjuk megoldani :D

Szoptatós párnám viszont szintén van, én már használom is néha alváshoz :oops: :wink: Oldaltfekvő pozícióban a két láb közé helyezve istenien megtámasztja a felül lévő combot. Kényelmes, nah :lol: Hogy a baba mit fog hozzá szólni, azt még nem tudom...

Június, a hirtelen megrázásról még nem hallottam, de a légzésfigyelők dobozán szerepel, hogy a riasztásra is visszatérhet a baba légzése :)
Hordozókendő: én fogok venni :) Május 20-án direkte ezért szeretnék elmenni a bababörzére, hátha látok/tapintok élőben egyet...(még csak neten találkoztam vele) Időnként bele-beleolvasgatok itt a hordozókendős topicba, csak jókat írnak róla.

Elizabeth, uh?

Hétfőn megyek egy ortopéd dokibácsihoz, remélem nem javasol császármetszésre :?

Délután/este jön a táblácska :)

Szép napot mindenkinek
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Zetus, gratula a névválasztáshoz! :D Bekerült a táblába :wink:
A Bercizésre én is ugranék...
A babasarokról kapunk képet? :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Szijjasztok!

Köszi mindenkinek, hogy helyettem is megnyugodtatok :wink:
Olyan hülyén hangzik, de hogy máshogy írjam??

Lányom ma megint sikeresen felidegelt. Még egy nő is odajött nekem okoskodni, de elhajtottam. Fúúú... Mikor hazaértünk elzavartam aludni, csodák-csodájára egyedül elaludt. Biztos érezte a vesztét.

Zetus!
A Bercel név még az én listámon is rajta van, úgyhogy nincs kizárva, hogy névrokonok lesznek :wink:
Egyébként már "csak" 6 név van a végleges listán.
Azért előadásokon fogunk talizni v. már oda sem jössz? Azért majd az Apukásra gyertek el, ott csak beszélgettünk és maszírozás volt!

Judit!
Köszi, maradhat a táblában az időpont, úgyis mindíg mást mondanak és egyelőre én is a vonalzóm szerint számolom.
Miért kell ortopédiushoz menned? Lehet, hogy írtad korábban, de most nem emlékszem, ne haragudj! Drukkolok, hogy jót mondjon!!

Kendő: Nekem Szonjival is volt és most is vettem, sokkal kényelmesebb, mint a kenguru, igaz kicsit macerásabb felkötni. A börzén a Nandu-féle 5500,- volt, jó fajta, masszív anyagból van. Az előzőm az vékonyabb volt és km hosszú, azért váltam meg tőle. Ja! és Szonji olyan jókat aludt benne, hogy csuda.

Légzésfigyelő: Szintén van (AngelCare). Nekünk csak akkor csinált téves riasztást, amikor még az elején a két panelt túl messzire raktuk. Persze, ha lemászik róla, amikor már letud, az más...Minket nagyon megnyugtatott, hogy van és egészen tavaly nyárig használtuk.

Szoptatós fotel: A Kikában vettem olyat, ami hintaszék szerű, de stabil lábakon áll és van hozzá egy lábtartó puffszerűség, ami szintén hinzátik (Brendonban árulnak hasonlót, csak drágábban). Akkor volt 40ezer körül, de ki is használtuk és most is használjuk. Amikor nem abban, akkor fekve szoptattam.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szonibaba: eloadasokra termeszetesen megyek, most a heten kozbejott valami, azert nem tudtam menni...
Talalkoztam ma a szulesznovel akit valasztottam, es azt mondta, hogy a Szent Imreben nincs lehetoseg egyaltalan EDA-ra... kicsit kiborultam lelkileg, mert bar ugy keszultem eddig, hogy ha minden okes akkor nem kerek, de azert megnyugtatobb lett volna, hogy ha minden kotel szakad es nem birom tovabb, akkor jon az EDA... hat nem. :( Mondjuk erdekes, hogy a szuleszno-talalkozon egy masik szuleszno beszelt errol, es csak annyit mondott, hogy ok a korhazban nem annyira tamogatjak az EDA-t, de meg veletlenul sem azt mondta, hogy egyaltalan nem lehet... na mindegy, majd kibirom, nemigaz? :)

A babasarok egyenlore csak butorliag van kesz, meg csinositgatom, de amint elegedett vagyok vele rakok fel kepet! :)

zetus8
 
 


Szonibaba: bakker most jut eszembe, hogy jovo heten sem tudok menni az eloadasra, mert otthon leszek par napot Szombathelyen... :(( De utan tenyleg megyek!! :))

zetus8
 
 


Sziasztok, már rég jártam erre, és sok okosságot is olvastam hirtelen.

De lenne kérdésem:
Van olyan, aki komplett kihányta a cukroslötyit? Ilyen szép zöld, átlátszó folyadék képében. Attól félek, hogy meg kell ismételni.
A táblázathoz: legközelebb április 11-én megyek dokinénihez, addig most nyugi van. Legutóbb azt mondta, hogy június 11-gyel készüljek a kórházba vonulásra. Utána már folyamatosan nézik a benti eseményeket.

Korházmizériával kapcsolatban:
És akkor ugyan mi van, ha június közepén befekszem a választott dokim korházába, és olyan rendesek lesznek a gyerekeim, hogy kivárják a 40 hetet, és július 8-án születnek meg? Július elsején jön a mentő, és átvisz a hivatalos, ám számomra teljesen ismeretlen korházba, ahol természetesen én is teljesen ismeretlen leszek?
Nevetséges.

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek már 12 kilónál járok de nem is nézem most már kiborító ezzel foglalkozni. Most kezdem érezni mikor sétálok hogy olyan nehéz a hasam na meg érzem hogy csak nehezebb vagyok 12 kilóval. Az alvás nem megy a derekam fáj néha zsibbad a lábam mikor fogok már aludni egy jót- majd pár év múlva :)
Egy pocis + arckép Kép

Kép
rena10
 
 


Sziasztok :)

Nah, a nap második felére csak kidugta a Nap a szebbik felét :D

Szoni, én sem tudom, de ha írtam is, valószínűleg csak érintőlegesen :) Kamaszkoromtól derékfájós vagyok, de 5 éve eldurvult a helyzet, akkor az derült ki a röntgenekből, hogy - pongyolán fogalmazva - keresztcsont tájékon a csigolyáim valamelyik része nem csontosodott ki rendesen; születési rendellenesség, állítólag az emberek 5%-ánál előfordul, sok mindent nem lehet vele kezdeni. Nyár óta viszont már tartósan és öléggé fájok :? Nőgyógyászom meg ebből, és a leleteimből kiindulva úgy látta jónak, ha szakvéleményt kérek: szülhetek-e természetes úton. Nagggyon bízom benne, hogy igen! :D
Szülés után még vissza fogok menni ehhez az ortopéd orvoshoz teljes körű vizsgálatra, mert érzésem szerint szülővárosomban ezt kissé elnagyolták anno :?

Dobom a táblát :)

Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Egok, bocsi, akkor láttam már csak a hsz-odat, amikor elküldtem az enyémet; utólagosan beírtam a vizsgálatot :oops: Ha este még lesznek kiegészítések, újra felrakom a táblácskát.

Rena, 12 kiló ide vagy oda, szép kismama vagy :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Hát, megint le vagyok maradva, mint a borravaló! De annyi dolgunk van a kertben, hogy na, szóval vagy ott vagyok, vagy takarítok, vagy fusizok, vagy a drága családom kívánságait teljesítem. A gyerekeim (vagyis Johi meg az uram) most híradót néznek, úgyhogy gyorsan írok nektek.

Aranyosak a pocakok! Rena, rajtad sem látni azt a 12kilót, én már 15-nél tartok, de mindenki azt kérdi, hogy "de csak a hasadra híztál igaz?" Hát ezt nem tudom, de a védőnő is azt mondta, hogy hátulról nem is látni, hogy kismama vagyok. Szóval nem aggódom ezen. Úgyis lemegy.

Én már az összes kisrucit kimostam, de még csak kb a harmadát vasaltam ki. ÚÚtálok vasalni! De igyekszem még áprilisban befejezni, hogy ne a nagymelegben kelljen izzadni. Gondoljatok erre ti is. Májusban mindig kánikula van!!

Nekünk van légzésfigyelőnk(Angelcare), mert én anno nagyon paráztam ettől a bölcsőhaláltól. Engem megnyugtatott, hogy mikor kinyitottam este a szemem, a piros fény villogott, olyan ütemben, ahogy a pici vette a levegőt. Persze nekünk is volt téves riasztás, azt hiszem kétszer, de még nagyon az elején, amikor a baba olyan pici volt, hogy le tudott fordulni az érzékelőről. Utólag vicces, ahogy berontunk a szobába, villany fel, és Johi édesdeden alszik!
Én úgy tudom, 7hónapos korig ajánlják, mi 9-ig használtuk. Úgy olvastam, hogy a 3-6hós babák között a leggyakoribb. Mi ajándékba kaptuk, tudom, hogy drága, de ha van rá keretetek, szerintem mindenképp megnyugtató. Persze mindenki mástól tart.

Balwin, köszi a táblát, nagyon dizájnos!

Hát, Zetus, szerintem nagy esély van rá, hogy Bercizni fogják a gyerkőcöt, bár az a Bertalan rövidítése. Én még szülés előtt kijelentettem, hogy a leányzót csak Johannának lehet hívni, a Johi nagyon furán hangzott. Persze mindenki be volt idomítva, és végül ki volt az, aki először lejohizta? Hát én. És mostmár Johi. De persze ezek mi vagyunk!

Szokásos témámmal visszatérek...Napidíjat kell fizetnünk a kórházban? Bocs, hogy mindig ilyen kérdésekkel rukkolok elő!

Na, itt az éhes csapat, mennem kell.

Puszi, és levegőzni, levegőzni!!!!

Kép


Kép
skat
 
 


bawin:
Ha teszel fel uj tablacskat, akkor ird be legyszi, hogy a kovetkezo uh lesz aprilis 5-en.

Ma voltam cukros teszten, nem hinnem, hogy jo lesz az eredmenyem, mert a hazi cukormerovel csekkoltam folyamatosan es elegge vacak szamokat mutatott :(

szoni:
Orulok a jo hirnek, nagyon nagyon szepen no a kisficko. Ha megfordult egyszer, majd megfordul megint :wink: Remelem Szoni is lenyugodott mar es Teged sem bosszant :wink:

atina:
Udv! :)

Legzesfigyelonk nekunk is van. Egy baratnomnek 2 hetesen megmentette az amugy egeszseges kisfiat. Igaz ujra kellett elesztenie, de a baba makk egeszseges es jol van azota is. Szoval engem megnyugtat, de remelem sosem kell majd.

En ugy tudom a korhazban kell napidijat fizetni, arra nem jar mentesseg terheseknek.

Majd meg holnap irok, mert jo sokat kellett visszaolvasnom.

baratodildi
 
 


Judit!
Nekem uez a baja a derekamnak, már írtam korábban, hogy selejtes vagyok. Nálam csak nemrég derült ki, szülés után sűrűn fájt a derekam (előtte soha, pedig én is így születtem) és akkor mentem el dokihoz. Fizikoterápiát, gyógyszert, kencét és gyógytornát akart adni, de végül babás lettem és nem lett semmi az egészből.

Zetus!
Jól van, jól van, nem akartalak számon kérni, csak olyan jó, hogy legalább mi hárman tudunk találkozni a bagázsból :P

Ildi!
Köszi, már lehiggadtam, mire du. felébredt a kis drágám. Most éppen hiányolom, mert lent alszik a nagyiéknál, pelus nélküli éjszaka-próbát tartanak.
Mikorra lesz eredményed?

Megyek, megmaszíroztatom magam Apával.

Jó éjt Mindenkinek

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: