Új privát üzeneted érkezett!

Akkor kitartás!A legszörnyübb a egészben ez a rengeteg várakozás az eredményekre.
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen a válaszokat! Nekem az orvosom a BMC-t javasolta. Szerintetek ott is kivizsgálnak mindent? Vagy máshova (is) kell mennem?
További szép hétvégét kívánok!

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Brigi!

Köszi a választ! Az immunológiái vérvétel nem a Leiden akárhányas faktor? Mert azt már csinálták nekem. Illetve olvastam, hogy korábban Humi írt neked arról, hogy a belgyógyász mit talált nála. Leírnád, hogy mit? Mert írtam neki mailt, 1x válaszolt, hogy ír egy hosszú levelet, amiben leír mindent de azóta sem jön semmi (nem akarom zaklatni).
Az Istenhegyi úti laborban voltam vérvizsgálaton, ott azt mondták, hogy nem tudnak mást nézni ezen a genetikai vizsgálaton kívül. Ti hova jártok?? (ráadásul nem is azt nézték, amit az orvosom felírt, mert azt mondták, hogy nem ezt kell ilyenkor nézni!) Most kinek higgyek????? Szörnyű, hogy nekeünk kell kinyomozni mindent!

Tina
vtina
 
 

 
 

Tina!
Igérem jövöhéten részletesen leirom milyen immunologiai,haematologiai eredményeim vannak.Most képtelen lennék rá,annyira ideges vagyok a műtétem miatt.Elvileg csütörtökön már itthon leszek,jelentkezem,és részletes listát irok,miket néztek.Én amugy ahhoz a belgyogyász immunologushoz mentem akit Humi ajánlott!Mi a Nyirőben csináltattuk a genetikát,de az is az Istenhegyi utra ment.Aztán Schöpfibe még egyszer megcsinálták.Annyit néznek,hogy neked és a férjednek hány xy kromoszomája van és sérült e valamelyik.A schöpfibe valami részletesebbet csináltak,de ugyanolyan papirt kaptam rola,mint elözöleg.Igy nem tudom neked mit irt fel a doki.
Majd jelentkezem,szoritsatok nekem kedden!

Puszi Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!

Köszi.
Szorítok nagyon a keddi műtétét miatt!

Tina
vtina
 
 


hát hogyan is felejthettem el megírni Kép)))

2004.12.21-én megszületett Dorka (tervezett császármetszésel mivel elértük a terminust és nem indult magától) 3300 grammal 54 centivel, gyönyörűszépen, egészségesen. nem volt semmi komplikáció, homeopátiás szereket szedtem az óriási izgalomra ami bennem volt, és így teljesen nyugodt tudtam maradni a műtét alatt, meg utána a sebfájdalomra és nem is kellett más fájdalomcsillapító a műtét utáni 3. naptól kezdve. 26-án jöttünk haza.

felfoghatatlan hogy itt van!!! már 4 hetes, 4050 gramm és nem tudom hány centi de elkezdte hordani a 62-es ruhácskákat.

nagyon jó érzés anyucinak lenni. sokat gondolok még Bálintra is de nem keserűséggel hanem szeretettel, najó egyszer sírtam miatta mióta Dorcsi itt van, de az kellett... Dorka olyan édes! mivel nagyon gyorsan nő, nincs mindig elegendő tejem, de ha csak lehet, fejek, homeopátiás szert szedek, gyógyteát iszok, pihenek stb szóval eddig még nem kellett tápszert adni.

Sziszus, nagyon nagyon örülök a két egészséges kisfiúnak!!!!!!!!!!! 24. hét ugye? képzeld egy barátnőmnek aki pár hetes kislányát vesztette el ugyanakkor mint mi, és genetikai problémák is felmerültek, szóval neki is ma derült ki hogy ikrei lesznek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brigi, túl vagy a műtéten, remélem nem volt nagyon szörnyű, el se tudom képzelni milyen ez. meg az egész. az nlc-n is hiányoltak, tudod melyik fórumról. én is csak ritkán nézek be mert olyan sokat írnak a lányok nem lehet követni.

a többieknek is kívánom hogy minél előbb siker és kisbaba koronázza ezt a sok utánajárást. sajnos ezt az utat mindenkinek magának kell bejárni, mert nincs senki aki az egészet átlátná és irányítgatna. illetve van, egy sorstárs! azért kell ez a topik nagyon, hogy támazkodhassunk egymásra és egymás tapasztalataira. (de mit tesz az akinek nincsen internetje se pl. pénze magánorvosokhoz járkálni????????)

itt vannak képek Dorciról:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=69090&post=438713#POST43871 3

sok puszi és jó egészséget!
Moncsi
palinta
 
 


Drága Moncsi!! Őszintén gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok!!! csodaszépek vagytok!! Kép Kép

Brigi! sokat gondolok rád, írj ha már van lelki és fizikai erőd. Mi nagyon szorítunk!!

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Palinta,

Őszinte szívből gratulálok én is és nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánok.
Kika és a lassan fél éves Anna manó
kika
 
 


Sziasztok!
Palinta!Nagyon nagy gratula,és jo egészséget kivánok!

Rolam annyit,tulvagyok a műtéten de sajnos a laparoscopiát nem csinálták meg.Ugyanis a felvétel napján,mikor felvesznek az osztályra,és utána jön a "bemutatás",ott a fő-fő prof vizsgálja meg a betegeket,egy orvos pedig elmondja,hogy ki miért van ott,mi történt vele.Igy történt nálam is,majd 2 ora mulva jött a dokim,aki közölte,hogy a prof.nem találta elég indokoltnak a lapart.Azt hittem elájulok,hogy ilyen nincs.8 elvesztett terhesség,mioma,bal petefészek hozzá van tapadva a méhemhez.És ez nem elég indok?2 napig csak bögtem,hogy ez hogy történhet meg.Szerettem volna megkérdezni a prof.-t,hogy egy indokot mondjon miért nem lehet lapart csinálni,de ajánlatos volt nem ujjat huzni.Én egyébként is nagyon rossz beteg vagyok,mivel egészségügyet végeztem,igy minden egyes vizsgálatra rákérdezteme,hogy miért és hogyan és minek?Szerintem örültek hogy végre hazamegyek.Végül is méhtükrözés megvolt,minden rendben van,amit tudtam is,a miomámat meg lehetett nézni,picike,nem nött az elmult 1/2 év alatt,teendőt nem igényel.Hogy mi van a petefészkemmel?Fogalmam nincs.Most megvárom hogy megjöjjön,majd megyek a dokihoz és megbeszéljük hogyan tovább.
El vagyok keseredve hogy állandoan mindenhol falba ütközöm,igazságtalannak tartom az egész eü.rendszert,tele van a hocipőm az egésszel.Hazafelé mikor jöttem,az járt a fejembe,talán nekem sosem lesz gyerekem.Nem elég hogy mindennek nekem kell utánajárni,kilincselni egyes vizsgálatokért,amik mivel drágák,nem ajánlgatnak csak ugy,még a meglévő problémám ,amit ezer egy lelettel igazolni tudok,indokolatlan,hogy egy ilyen műtétet elvégezzenek.Felháborito,hogy addig mig egy férfit nővé operálnak,a tb.maximális támogatást nyujt,addig engem félresöpörnek ,mint valami szemetet.
Nem tudom hogyan tovább,hogy mi lesz ezután,most el vagyok keseredve,dühös vagyok,és nagyon csalodott!
Szilvi!Majd irok mailt,nem tudom mikor,de most nincs erőm hozzá!Remélem minden rendben veled és a babákkal is,vigyázz magatokra!
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Drága Brigi!

Fogalmam sincs mit írjak. Tudom minden vígasz üresnek hangzik ilyenkor.

Sokat gondolok Rád!

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Brigi! Kép
Melyik kórházba jársz?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Brigi,
Nagyon sajnálom és megmondom őszintén érthetetlenül állok az eseted előtt???????Tele vagyok kérdésekkel a leírt történeteddel kapcsolatban. Sok minden felmerült most bennem kérdésként, de az első és talán legfontosabb: nem kellene egy másik kórházat és orvost váltanod????Én hallottam estekről, itt a babaneten is olvashatsz róluk sokkal kevesebb előzmények után megcsinálták a lapart.
Azt pedig végképp nem értem, hogy Neked mint betegnek az állapotoddal kapcsolatos tájékoztatás miért ilyen hiányos, jogod van tudni nemcsak egy esetleges beavatkozás összes kockázatát és mikéntjét, de azt is hogy milyen döntés született és miért az állapotodra vonatkozólag.
A saját orvosos sem adta részletesebb indokát annak miért marad el ilyen előzmények után a lapar???
Kika
kika
 
 


Nyanya! II.Nöi Klinika,ahol már 3x feküdtem bent mütét miatt,bár nem a nögyogyászaton,és csak jo emlékeim vannak.
Kika!
Lehet igazad van,de eddig a hellyel nem volt bajom,elöször fordult ez velem,és akkor még nem meséltem egyes növérek egészhez valo hozzáállásásrol.Az egy külön fejezet lenne!Annyit,hogy mikor kiderült csak méhtükrözés lesz,ettöl függetlenül csutkára leborotvált a barom,és még jopfizott,hogy majd milyen csinos leszek,tetszeni fogok az orvosomnak.
Talán azért is viseltem el mindezt,mert az orvosomba teljesen megbizom,mindig mindent a kivánségaim szerint tett.Ha rajta mulott volna,megcsinálta volna.Tudom ,ismerem négy éve,bármikor bármivel fordulhatok hozzá,bármikor,mindig megtett mindent,amit szerettem volna és ahogy szerettem volna!
Ez most igy történt,bár az indololatlanságon kivül nem tudott mást mondani,de ahogy ismerem biztos vagyok benne,hogy a döntést megkérdöjelezte.Azt mondat volt vitájuk velem kapcsolatban.Hogy avloban igy volt -e?nem tudom!De ki mer szembeszállni egy fö-proffal.
Szerintem ott más orvos is furcsálotta,céloznék Ács dr.-ra,aki felolvesva a kortörténetemet a profnak,elég furcsának tünt.Műtét utáni nap erősen érdeklödött,hogy sikerült a műtét,mit talált vagy nem talált az orvosom.Söt az osztályos orvos aki felvett,semmi kifogása nem volt a lapar ellen.Ennyi papirral a kezembe és elözménnyel a hátam mögött.
De sajnos nem ök döntenek.nem én voltam az egyedüli,akinek nem az a mütét történt amire fel volt készülve.
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi, erre nincsenek is szavak Kép
Esetleg nem tudod megbeszélni az orvosoddal, hogy a lapart máshol csináltatnád meg? Bocsánat, nem akarok beleszólni, csak tényleg értetlenül olvasom, a főprof döntését Kép

ecsv

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Biztos meg lehetne beszélni,de hova menjek,kihez?Hogy biznám rá magam olyan orvosra akit nem is ismerek!Akár lehetne a legjobb is,de ismeretlenül???
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Kedves Brigi, teljesen megértem a vívódásodat.
Ha gondolod, én tudok Neked orvost ajánlani. Egy kedves ismerősöm jár(t) hozzá, több laparoszkópiás és egyéb műtéten van túl.

ecsv

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!
Ezt bemásolom,a II.Női Klinikás topikbol egy orvos válaszolta ezt,aki ott dolgozik:

"Mindannyian voltunk már hasonló helyzetben,és ilyenkor mi sem tudunk semmit tenni.A hatalom az hatalom mindenhol.Nem azt mondom,hogy el kell fogadnod, de meg kell értened.
Megoldás(nem túl hivatalos,de megoldható):
a,doktorod kihasználja ismeretségeit,és megcsinálja a beavatkozást egy másik kh-ban.
b,megkér valakit,hogy operáljon meg egy másik kh-ban,és utána visszavár
c,bemutat egy másik "elöljárónak",és megcsinálja a műtétet a klinikán.
Ezeket szomorú szívvel írtam le, de sajnos ez van.Együttérzésem... "

Hát ez nagyon elszomoritó!

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!
Nekem az a doki, aki ilyeneket leír nagyon szimpatikus, főleg mert valószínü saját betegeinél így is csinálja. Kár hogy a Te dokidnak egyik sem jutott eszébe. Biztos jó doki, de lehet, hogy egy kicsit beszari, bár a mai világban ez sem elítélendő. Beleolvastam a másik topikba is és csodálkoztam, hogy a C megoldást nem találtad jónak, pedig szerintem az lenne a legegyszerűbb. Da az is lehet, hogy én értelmeztem félre a C pontot. Műtétek előtt mindig van bemutatás, de gondolom nem egy ember van 24 órás munkaidőben, hanem ketten váltják egymást. Így szerintem az " másik előljáró" = a váltótárssal. Ha ez így van akkor tényleg meg lehetne próbálni, mikor a másik van műszakban, hátha az beleegyezik a műtétbe.
Remélem sikerül valami megoldást találnod.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya!
Csak az a baj,hogy nem bizom senki másba a saját orvosomon kivül,nemhogy rábizzam magam valakire.Most igy érzem,lehet később ez meg fog változni,ettöl függetlenül nem ez az elsö eset hogy falba ütközöm.Évek ota miota vizsgálgatnak,csak akadályokba ütközöm.És ez a tb.rendszernek is köszönhető.Sokszor inkább kifizetem a vizsgálatot,csak hogy meglegyen.
Erősen gondolkodom,hogy befejezem ezt az orvosokhoz rohangálást.Feladom!Ugy érzem elvégeztettem minden olyan vizsgálatot amit lehetett.Belefáradtam a harcba!
Mégegyszer megnézetem a hormonszintemet,beállittatom és propálkozunk.Aztán egyszer csak sikerül!Nem tudok jobbat!

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!

Nagyon sajnálom, ami történt. Elhiszem, hogy kevesebb az erőd küzdeni. De talán érdemes lett volna magát a főprofot megkérdezni, hogy miért is nem lehetett műtétet csinálni. Elvégre neked nem a főnököd, TB-t fizető betegként meg ehhez minden jogod megvan (és ha jól gondolom alkotmányosan is) Bocs, hogy tanácsot adok, tudom, ha ilyen helyzetbe kerül az ember nehezen nyitja ki a száját. Utána meg magában dühöng csak. Szörnyű, hogy mennyire működik az a beidegződés, hogy az orvosok szentek és nagyon vigyázni kell velük. Végül is amit teszenek az szolgáltatás, amiért fizetünk szépen. Én pont az általad is említett Ács dr-val kerültem ilyen helyzetbe. Én is itthon dühöngtem, majd egy e-mailben írtam le neki a véleményemet. Bár erős volt a késztetés, hogy elmenjek a rendelőjébe. De amit szemtől szembe kapott volna az nem lett volna túl nőies, úgyhogy erről letettem.
Beszélj az orvosoddal, hogy mit lehet tenni, hátha tud javasolni valamit a műtétre.
Tina
vtina
 
 


Brigi!
Én nem mondtam, hogy másik dokihoz menj, csak hogy egy másik prof.-nak mutasson be műtét előtt. És Tinának igaza van, jogod van tudni a miértekre a választ. Ne add még fel, bár nem tudom pontosan mire is van ez a műtét, de ha ez segít, akkor harcold ki, hogy megcsinálják ott és annál a dokinál, akinél Te akarod és ha ez nem megy kérd írásban az elutasításra a magyarázatot. Ebben akár az orvosod segítségét is kérheted. Megértem, hogy ragaszkodsz a saját dokidhoz, de ha Ő sem tudja kiharcolni, de ajánl egy másik dokit egy másik kórházban azt fogadd el. Végül is megbízol benne, nem ajánl rosszat maga helyett. Persze ez csak végső esetben, előbb ott harcolj helyben és ne hagyd magad könnyen lerázni. Drukkolok neked.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Tina!Szerettem volna a főprofot megkérdezni mi az indok,de nem volt ajánlatos.Én pedig nem akarom hogy a dokim szivja meg.ínekem biztos semmi károm nem származott volna belöle,és még jogom is lett volna hozzáá,hogy tudjam!
Kb-két hét mulva ugy is megyek a dokimhoz,azért még rákérdezek a dologra.De hiába ajánlana mást,nem mennék hozzá,még ha legjobb lenne is.Ugy érzem képtelen lennék rá!Aztán ki tudja mi lesz!
Kriszta!
A műtét azért kellet volna,mert a bal petefészkem hozzátapadt a méhemhez.állitolag annyi történhet csak hogy arrol az oldalrol lehet hogy nem tudok majd teherbe esni.És gondoltam mivel eddig ilyen problémám nem volt,talán oldjuk meg,hogy hogy ne 50 eséllyel kezdjük a babaprojektet!

Azért köszi,hogy tippekkel adtok,eleve jol esett kiirni magambol!

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!
Akkor végül is nem olyan nagy gond, ha mégsem csinálják meg, bár szerintem akkor is indokolt lett volna a műtét. Jogod van megnövelni az esélyeidet. Mi a francnak fizetjük a TB-t ha nem ezért. Mindig felbosszantanak az ilyen esetek.
Én meg ma tudtam meg a két elvesztett terhességem okát. Pajzsmirigy alulműködés. Azért kicsit mérges vagyok, mert ez egy egyszerű vérvételből kiderült és meg lehetett volna csinálni az első abortusz után. Most már mindegy. Ez is azért mert gondolom drága a laborvizsgálat Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!

Ennek az alulműködésnek vannak tünetei?
Ne is írj ilyen dolgokat! Annyira kiborít ez a rendszer és az orvosok hozzáállása. Én 3 vetélésen vagyok túl és a progeszteronomon (ami pont a normál érték alsó határa volt, mégis clostival tömtek tele, pedig mindig az elsőre teherbe estem, tehát petesejtérési gondom nem nagyon lehetett) kívül még semmilyen hormont nem néztek meg, valahogy ezt eddig elfelejtette minden orvosom. Most próbálom kiküzdeni. Kép
Mivel nem vagyok orvos, nem tudhatom miket kell megnézetni. Bár most a 3. vetélés után elkezdtem kutakodni, és rájöttem, hogy vannak ám más hormonok is, amikk problémát okoznak. De erre miért nekünk kell rájönni???????
Bocs a negatívért, de ilyenen nagyon fel tudom magam húzni.
Tina
vtina
 
 


Tina!
ezen az oldalon megtalálod a tüneteket:
http://www.orvosaneten.hu/Sections-index-req-printpage-artid-21.html
nálam egyébként semmi tünet nem volt (bár ki tudja), csak a vérvételből derült ki, ha végigolvasod a tünetek listáját lehet, hogy Te is találsz magadnak tünetet. Én jót röhögtem rajta.

Még itt vannak pajzsmirigyről cikkek, csak menj a lap aljára:
http://www.hormon.lap.hu

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Brigi, remélem hogy meg tudod beszélni az orvosoddal, és nagyon szorítok, hogy legyen kisbabátok!

Kriszta, ez valami speciális vérvizsgálattal derült ki? Elolvastam a tüneteket, és egy csomó igaz rám. Ráadásul eszembe jutott, hogy anyai ágon a női felmenőim többségének valamilyen pajzsmirigy problémája volt. Azt hiszem ezt megemlítem az orvosomnak....

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Tina, remélem Nálatok is kiderítik mi a probléma. Szerencsére nekem elég lelkiismeretes orvosom van, de Ő elküldött mostmár meddőségi centrumba, mert sajnos a mi kórházunkban korlátozottak a lehetőségek.

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Ecsv
Nem hiszem, hogy speciális, egyszerű hematológiai vérvétel, bár ez elég sokrétű. Gondolom a doki jelöli meg, hogy mit nézzenek konkrétan, de ha szólsz, hogy pajzsmirigyet is szeretnél biztos bejelöli. Tünetek nagy része rám is jellemző, de ha 100-an elolvassák 90-en tuti magukra ismernek Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Mi január 12-én vesztettük el a kisbabánkat,a 10. héten. A jövő héten kell visszamennem a dokimhoz. Csak annyit szeretnék kérdezni,hogy szerintetek mennyi az a minimum idő, amennyit várni kell az újabb babához? Én még a 3 hónapot is nagyon nehezen bírnám ki!!
dzsudzsi
 
 


Kriszta, köszönöm szépen!Akkor feltétlenül szólni fogok miatta. Hát igen, eléggé magára veheti bárki a tüneteket, csak sajnos mindkettőnknél a többszörös vetélés azért talán jobban indokolja a vizsgálatot... Gyógyszereket fogsz most rá kapni? a kezelés meddig tart? Addig védekezni kell? (bocs a sok buta kérdésért)

Dzsudzsi sajnálom, hogy elvesztettétek a babát. Kép Az orvosok mind mást mondanak mennyit kell várni, de az első menzeszt mindenképp ajánlatos megvárni. Amúgy általában 3 hónapot javasolnak.

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Dzsudzsi, neke még 3 hónapot sem montak, az monták azonnal próbálkozhatunk, ha én úgy érzem-

Ecsv, gondolom hormon gyógyszert, de szakorvosnál még nem voltam, csak telefonon beszéltem vele. A kezelés végig a terhesség alatt tart és ha szükséges utána is. Amíg nem állítják be addig védekezni kell, úgyhogy most reménykedem, hogy az első próbálkozás sikertelen volt. Mondjuk van rá esély, hogy még nem csúszott be a beba, mert az abortusz óta még meg sem jött.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta!

Köszi az infót. Rám ebből semmi nem igaz, egyedül a vetélés. Na de azért megnézetem, biztos, ami biztos.
Dzsudzsi!
Sajnálom, ami történt Kép, én is 3 hónapról tudok. A mostani orvosom a lelkemre kötötte, hogy 3 hónapig tilos teherbe esnem. Mondjuk én most bele sem vágnék, amíg nincsen meg mindenféle vizsgálati eredmény. Sajnos én már megtanultam várni. Amúgy garancia semmire sincs, hallottam bőven olyan esetet, hogy vki egy ab. után megint terhes lett és azt meg is tartotta minden gond nélkül. Szerintem ahogy érzed, és beszélj mindenképp az orvosoddal!

Tina
vtina
 
 


Sziasztok!

Mi is a 10. héten vesztettük el a babócát. Elég kegyetlen volt a sors, ugyanis nem szóltunk a szülőknek, karácsonyi meglepi lett volna. Dec. 22-én vittük is a DVD-t, videokazit, amikor közölték az UH-on, hogy elhalt a baba. 24-én éjjel kellett befeküdnöm a kórházba, másnap reggel volt a műtét. Hát senkinek nem kívánok ilyen karácsonyt. Szerencsére kezdem túltenni magam a dolgon.Jövő héten megyek vissza a dokimhoz a szövettannal, kíváncsi vagyok, mit mond. Tudtok abban segíteni, hogy milyen vizsgálatokat célszerű ilyenkor kérni? Amit lehet, meg akarok csináltatni. Tényleg rámenősnek kell lenni, mert maguktól úgysem küldenek el sehova.

Adire

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Ja és még 1 kérdés. Tegnap volt 1 hónapja az abortuszom és még nem jött meg. Igazából nem tudom, hogy mikor kellene, mert a terhesség elött 17-e körül jött meg. Ahhoz képest most késik. Ez gyakori abortusz után? Nektek milyen tapasztalatotok van?

Adire

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Adire!

Nekem 5 és fél héttel a műtét után jött meg. Ez teljesen normális, nem lehet várni a szervezettől, hogy azonnal felismerje, hogy mi is történt.
Ha ez volt az első eseted, nagyon jó esélyed van arra, hogy egy szerencsétlen véletlen. Esetleg teljes hormonképet lehetne nézni. Orvos függő, de egy után nem akarnak semmit se csinálni. A genetiai vérvételt amúgy is neked kell fizetni (20 e ft két főre), megnyugtatásképp el lehet végezni, de az orvos úgyis azt mondja, hogy felesleges. Beszélj vele ő javasol-e vmit.
Tina
vtina
 
 


Adire!
Hematológiai és immunológiai vérvételt csinálnak. Nekem a második abortusz után csináltak genetikai vérvételt is és ingyenes volt, de előtte kötelező genetikai tanácsadásra kellett menni a doki magánrendelőjébe férjemmel együtt és kettőnknek 8eFt volt ez a beszélgetés. Egyébként felesleges volt, de ez most lényegtelen. Nekem karácsony előtt 3 nappal csinálták az abortuszt és még mindig nem jött meg. Az előzőre nem emlékszem mennyi idő telt el.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Vtina!
Szerencsés vagy, rám többnyire igazak is lehetnek a tünetek

TÜNETEK
- fáradtság, meglassultság, az érdeklődés hiánya
2 éves gyerekkel egész nap egyedül itthon időnként előfordul
- rossz hangulat
kinek nincs néha?
- a fizikai és szellemi terhelhetőség csökkenése
egész napi pelenkázás, meseolvasás, gügyörészés nem éppen leterhelő szellemileg
- érdektelen arckifejezés
mikor végre leteszem aludni a gyereket, bizony van hogy csak bambán bámulom a TV-t Kép
- akaratlan súlynövekedés /hízás/
- a hidegtűrés csökkenése
mindig is fázós voltam
- feledékenység
ki nem az időnként?
- mély, rekedt hang
most épp meg vagyok fázva, szóval még ez is félig igaz Kép
- a pulzusszám csökkenése
ezt meg hogy lehet észrevenni házilag, ha nem méregetem? Szerintem sehogy.
- nőknél: abortusz
na ez az egy egyértelmű tünet nálam is

Na jó nem mindennaposak, de előfordul egyik másik tünet, bár szerintem nem is tünet.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Tina, Kriszta!

Köszönöm az infokat, nagyon megnyugatott. Én is így gondoltam, hogy a szervezet nem vesz olyan hamar tudomást a változásról. 3 kg rámjött a 10 hét alatt, már egy ideje diétázom, és egyszerűen meg sem mozdul a mérleg. Szerintem a szervezet még mindig azt hiszi, hogy terhes vagyok.

Egyébként nagytudású a dokim, éppen ezért állandóan konferenciákon, meg külföldön van, ezért ritkán lehet elérni. Pedig néha nagy szükségem lenne az infokra. Igen, ez volt az első abortuszom és nagyon remélem, hogy az utolsó is. Nem tudom, Ti hogy bírjátok lelkileg (Kriszta már a második Kép) de én nehezen viselnék el még egyet.

Már előre hallom, hogy mit fog mondani a doki: Nincs semmi baj, ilyen mindenkivel előfordulhat Felesleges még ilyen, meg olyan vizsgálatot csinálni. stb. stb. De azért én szeretném tudni a miértet is. Hormonképet mindenképpet szeretnék csináltatni.

Még egyszer köszönöm.

Adire

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Adire!
Ne hagyd magad lerázni,nekem annak idején még a második után is csak legyintettek.Legalább a hormonvizsgálatokat kérd mindenképpen!
Lányok!Tök rendi volt ma az immunologus.Ugye mondtam,hogy befejezem ezt az állando orvosokhoz rohangálást.Na ma mondtam neki,hogy köszönöm de elég volt,és inkább probálkozunk,egyszer csak sikerülni fog.Erre ő mondta,hogy ne csináljam már,1-2 havonta egy vérvétel belefér,ugyhogy igenis járjak csak hozzá.Abbol baj nem lehet.Viszont felirt Aspirin protectet,hogy ha már tervezzük majd a babát,kezdjem el szedni rendszeresen.Igy most majd márciusban megyek ujra hozzá.Mit ne mondjak jol esett,hogy nem hagyta magát lerázni.
Kriszta!

Ezekböl a tünetekből sok rám is igaz,de a pajzsmirigy hormon eredményt ma kaptam meg és minden rendben vele.
Tina!
Én szerencsésnek mondhatom magam,minden műtétem után 30 napra megjött rendesen.De a 6 hét sem ritka,igy ne aggodj.

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!
Holnap kapom meg a genetikai vérvétel eredményét, már van egy negatív Leiden V faktor eredményem.
Tervbe vettem: teljes hormonkép (pajzsmirigyestül, mellékvese stb)
Mit lehetne még megnézni? Az immunológus mit vizsgál?

Adire!
Kb én is ennyit szedtem fel, napi 1 óra torna+diéta segített 1 hét alatt leadni. Ne izgulj, egy tényleg lehet teljesen véletlen. Próbálj keveset foglalkozni a dologgal, és félelem nélkül várni a köv. terhességet. Hidd el az esetek többségében igaz, 2x nem fordulhat elő ilyen szörnyű dolog! Én is ebben bíztam, de sajnos azon kevesek közé tartozom, akinek ezt többször át kell élnie.
A 2. után viszont nem szabad, hogy lerázzon az orvos, az már nem véletlen, mégha sok ezt is mondja!!

Kriszta!
A hematológoiai vérvétel mit takar?

Tina
vtina
 
 


Tina!Az immunolgus,a véredben lévő különféle immunglobulin,IgG,IgA stb... és ennek finimabb váltouzatait,ez melett,nekem nézet toxopl.,Clamydia és más fertőző betegségeken át e estem.A haematolgus,pedig a vérképzés finomabb értéket nézi,pl.a legfontosabb,amit nekem minde honapba néz az a Lupus coalugans /ha jol irtam/,értékét.Nekem éppen a határ felett van,nem egyértelmű hogy ez lenne a probléma,de ezért is kaptam tavaly véralvadásgátlot,biztos ami biztos alapon,és ezért mondta hogy majd most ha már tervezzük,akkor Aspirirn prot.kezdjek szedni.
A Leiden V faktor az mi?Nekem ismeretlen.És ki nézi?
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Tina!
Elég sok rétű ez a hematológia, nem tudnék neked válaszolni. pl a hormonnal kapcsolatos dolgok, mint nálam pl a pajzsmirigy is ebbe a csoportba tartozik.

Adire!
Jól hallod a dokid tanácsait Kép valóban ezeket fogja mondani (mint az enyém) és lehet hogy igaza van, de az is, hogy nem. Nálam pl nem volt. De azért 80%-ban igaz. Azért csak harcold ki a vérvételeket. Drága a laborvizsgálat ezért nem fogják ajánlani, sőt lebeszélnek, de ne hagyd magad. És ne azon agyalj, hogy hogy viselnél el még egyet, mert nem lesz mégegy. Nekem már van egy 2 éves fiam, így könnyen viseltem Kép Azt így utólag bánom, hogy nem harcoltam ki a vizsgálatokat az első után.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Brigi!
jó kis tünetek nem? Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Lányok!

Most olvastam a neten, hogy abortusz után 4-10 hét elteltével jön meg az első menstruáció. Az átlag 6 hét. Na most remélem én nem leszek benne az átlagban, mert jövő héten leszek "6hetes" Kép és megyek vissza a dokihoz felülvizsgálatra. Mind1, ha megjön, akkor is elmegyek, legfeljebb elbeszélgetünk. Kép))

Adire

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok!

Adire, sajnálom, hogy elvesztettétek a babát. Kép Szerintem is egy hormonképet mindenképp kérjél. Az is nagyon fontos, amit a többiek írtak, hogy próbálj meg a következő terhességnek úgy nekivágni, hogy úgysem történhet meg mégegyszer. Az elsőnél én is kórházban voltam karácsonykor Kép Nekem az első kettő vetélésem után 6 héttel jött meg először, most még nem tudom, szombaton lesz 3 hete a vetélésnek.

Brigi, örülök, hogy ilyen lelkiismeretes az immumológus. Mikor vágtok újra bele a babaprojectbe?

Kriszta, ez a genetikai tanácsadás hol van? Légyzi, ha beszéltél pajzsmirigy ügyben a szakorvossal, akkor írd majd meg mi volt.

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Ecsv!
A Nyugati téren van a doki magánrendelője. Az egész beszélgetés abból áll, hogy megkérdezi volt e v.milyen betegségem és anyukámnak, apukámnak testvéremnek és az ő gyerekének? Ugyan ezek a kérdések a férjemnél is. Pedig telefonon mondtam, hogy egyikönk családjában sem volt visszamenőleg semmi betegség és akkor is kell e a beszélgetés. Ez tul képpen a pénzemre ment, de egyébként a doki rendes volt és szimpatikus. Beszélgetés nélkül viszont nem vették le a vért.
Jövő hét szerdán megyek pajzsmirigy ügyben dokihoz, majd beszámolok.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Hali!
Ecsv!Reményeim szerint mácius,április körül már lehet.Addig a progimat beállitjuk,aztán hajrá!
Az immunologus is megértett,hogy elegem van az orvosokhoz járkálásbol,és szerintem megprobáltam mindent,hogy kiderüljön mi okozza ezeket a szörnyüségeket.
Most egy dologba kapaszkodom,hogy azt josolták nekem hogy lesz egy kislányom.Hogy mikor?nem tudom,de kivárom és probálkozunk.

Kriszta!Ez a szörnyű,hogy mindenhol a pénzünkre hajtanak!Csak az ember ha szimpi és jo a doki,nem foglalkozik vele,örül hogy végre valaki tesz valamit!

Szép napot Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Sziasztok!

Kösz a tanácsokat. Holnap megyek a nőgyógyászomhoz, megbeszélem vele ezeket vizsgálatokat.
Brigi
A Leieden V. faktor, genetikai mutáció, valahogy ennek is a véralvadáshoz van köze. Trombózishajlamot jelent. Mostanság kezdik el vizsgálni, hogy köze lehet vetélésekhez. (remélem nem írtam hülyeséget, de vmi ilyesmit mondott az orvosom)
Akkor mindenkinek "szép" Karácsonya volt. Én idén is és tavaly is ezt kaptam a születésnapomra (ami kari elött van) és Karácsonyra, pedig korábban a dcember volt a kedvenc hónapom.
Tina
vtina
 
 


Sziasztok!

Megvolt az Uh vizsgálat.Kiderült semmi baja a bal petefészkemnek,annyi hogy kicsit el van bujva,de nincs hozzá tapadva a méhemhez.A doki nem kommentálta,hogy akkor decemberben a másik doki miért látta másképp.De gyözelem ittasan megjegyezte,hogy még szerencse hogy a multkor nem lettem felvagdosva.Igy most én is egyetértek vele.Mondtam neki a döntésemet,hogy vége az orvosokhoz rohangáláshoz,ha ö is ugy gondolja tegyük rendbe a hormonjaim,aztán probálkozunk.Ő böszen helyeselt,igy most ebben a honapban vérvételek,majd márciusban a leletek birtokában megyek hozzá,aztán meglátjuk mi lesz.Most teljes optimizussal készülödöm,nem stresszelek,lesz ami lesz.

Szép napot Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!

Ez nagyon jó!!! Kép
Bár elkeserítő, hogy milyen orvosok vannak. A főprofnak mégis igaza volt, de vmi magyarázatot kaphattál volna. Na de mindegy a lényeg, hogy nincs semmilyen szervi elváltozás. El tudom képzelni, hogy mennyire elkeserített az egész. Próbáld elfelejteni, tudom, akkor is kikészíti az embert az ilyen, ha végül kiderül, hogy nincs semmi gond. A nem stresszelsz-t hogyan csinálod?
Én már most félek nekivágni a negyediknek, néha azon gondolkozom, hogy biztos akarok-e magamnak ekkora fájdalmat okozni. Aztán persze sokkal erősebb a vágy és gondolom, megint belevágunk.
Negatív lett a genetikai eredméynünk. Kép A köv. ciklus elején végre megcsinálják a teljes hormonképet, aztán meglátjuk.

Tina
vtina
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: