Új privát üzeneted érkezett!

A laptető ugye átaludt éjszakát jelent? :lol: :lol: :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Gyorsan feldobom a linket aztán meg jövök csak már természetesen fent vagyunk:)http://www.esküvőnklesz.hu/szavazas/osszeadunk_14_csoport

Aki azt akarja hogy Zsoltiból végre rendes férfi váljon szavazzon:)
Köszi előre is mindenkinek!!!

Ja és akire szavazni kell :)
Csilla és Zsolti

Jövök nemsokára csak megetetem!

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


http://www.esküvőnklesz.hu/szavazas/osszeadunk_14_csoport

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 

 
 

CSicsi:
Szavaztam! :lol: Nem volt egyszerű, de ennek köszönhetően 100%-on álltok. :lol:

Majd jövök később. :P

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Jó reggelt!

Csicsi szavaztam! :)
Könyvet levadászom!
Gyedet már 2 hete elintéztem, mert a munkahelyemen azt mondták, hogy mielőtt lejár a Tgyás, 30 nappal előtte kell!!! Na ezt jól megaszontam' :D

Timocska kitartás! Ma nekem is felkelt többször Levi, anyatejet kellet melegítenem neki - még jó, hogy este lefejtem a "maradékot"!

Snowball - kakas taréj király!!! Először kakás taréjnak olvastam :oops: :lol:
Tornázáshoz gratula!!! Én is próbálok tornázgatni, de nem megy rendszeresen, csak heti 2X...

Rekuja mit csinálsz Szaffival, hogy ilyen gyorsan fejlődik a mozgása??? :)

Levi nem igazán akar egyedül ülni sokáig, és begörbíti a hátát, nem egyenesen ül...

Futok tovább :roll:


Jaaaaaj Nyuszó a képek a csajokról szuperek!!!! Tök jó az a cucc amiben ül!!!!
evian19
 
 


Na itt vagyok!

Tyuntyi

Köszi szépen :D Akkor igazából 1 szavazattal megnyertem az egészet :lol:

Evian

Köszönöm Neked is :oops:
Nagyon jó könyv én halálra röhögtem magam rajta tipikus első gyerekes könyv!
Az f@sza akkor nem lesz gyedem?Ma úgy is megyek tesómhoz megnézem jött e levelem :?

Piroka

Egy esküvői játék(Blikk) gondoltam rendes embert faragok a Zsoltiból :)
Amúgy szerintem itt csak mi nem vagyunk összeházasodva :?
Úgy fogom csinálni ahogy írtad a következő etetésre adok gyümit rá tápit ha kell és utánna meg csak főzi aztán meglátjuk!
Mi Győrben lakunk nem olyan rég óta de nem terveztük hosszú távra annó ahoz képest el telt 3 év :) De Pesten van lakásunk itt csak bérlünk így az otthon az maradt és ha úgyhozza az élet nemsokára haza is megyünk.

Rekuja

Hát én elájultam...No comment egy csoda Szaffi :wink:

Snowball

De volt valami csőtörés is nemrég a házatok elött az elött pedig leestél a dombról egy kocsi elé,ezek most csak így csípőből jutottak eszembe rólad :lol: Ja meg hogy mindíg akkor mész a Bankba mikor zárva van :)
Aki úgy néz ki 3 gyerek után mint a Rubint az nem is ember...
Az a baj,hogy zsírmentes tejjel lehet inni a turmixot és azt állandóan elfelejtek venni a boltba :oops:
De amúgy 60 kg -al lettem terhes most meg 58 kg vagyok úgyhogy annyira nem is érdekel most végre rámjön a téli farmer nadrág :lol:

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Csicsi
szavaztam rátok. De miért lesz attól más a párod, hogy megnyeritek ezt a micsodát?
Egyébként a főzibe is tehetsz tápit, lehet, hogy jobban fogja szeretni. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Piroska

Nem lesz más a Zsolti csak férj :D Köszönöm hogy zavaztál!!! :!:
Kipróbálom a tápival is valamiért a piros főzelékeket megeszi a zöldet meg a világosat egyet sem :shock:


Amúgy 87-13 az állás a javunkra eddig de akkor ezek szerint beindult a kettőből még valamelyik,olyan szar mert nem látom még én sem az állást csak amikor szavazok de azt csak egyszer lehet most szavazott a cégtől a Zsolti és ő mondta hogy most ez az állás.
Megyünk Pestre mert Zsoltinak tárgyalása lesz én meg megyek barátnőmhöz szavazni a gépéről :lol: Amúgy nem csak azért :oops:
Délután jövök addig is szép napot mindenkinek!

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Intézem a jelentkezésem a másoddiplomához (júli1 a határidő). Megírtam az önéletrajzom, átküldöm apának, hogy nyomtassa ki (nincs nyomtatónk itthon), mire visszaír, hogy elég fapados, elküldi az övét, csináljam olyanra :shock: most kaparom össze az egómat a 6 oldalasa után... két diploma, egy doktori, 7 nyelv ismerete (3 anyanyelvi szinten, 3 középfok, egy basic) stb. Még a 8 év zongora meg a két oklevél (okj-s képzés) a gombászásról is benne van. Gondoltam beleírom a sajátoméba, hogy versenyszerűen bridgeltem, meg az egy év falmászást :D De tényleg, most olyan hülyén néz ki, hogy ugyanott dolgozok a diplomázás óta?! De ha egyszer bevált! Á, mind1, úgyse értem minek kell egy felvételi mellé önéletrajz. Tiszta hülyeség egy pedagógus szakvizsgához :?

Gyedem nekem se lesz, intelligens könyvelő a suliban -emlékeztek a téli akciójára, amikor nem kaptam fizut stb) elfelejtette átírni a státuszomat fizetés nélküli szabira. Még jó, hogy felhívtam, mondta, még nem aktuális, csak ha betölti az 5 hót. Mondom oké, az ma van :) Ja... akkor sürgősséggel póstázza a papírokat :devil: sztem nekem is kimarad egy hó, ami most a költözéskor már veszettül rosszul jön.

Visszafelé olvasok, szóval csak sorban!

Csicsi
Szavaztam, akkor 80% -on voltál, a középső párnak is volt 20%-a szóval már 5-en szavaztak akkor :D Láttam, a lombikos meg a Kicsi mellé picit topicban is kampányolsz :D
Sztem sem lesz ettől más Zsolti, de egy ingyen esküvő akkor is királyság :) Bár a milyén mondom, megvolt 50e-ből ruhával és vacsorával együtt.

Evián
Hogy mit csinálok Szaffival? Természetesen kriptonittal etetem :lol: Fogalmam sincs amúgy, nekem halál béna a mozgásom, én vagyok az, akit mindig arcon dobtak a pöttyös labdával kidobósban, mert nem jutottam oda, hogy a kezem emelni kéne :lol: Amúgy apával korábban jól megbeszéltük, hogy hülyeség sportoltatni a gyereket, mert itt csak olimpikonok és lúzerek vannak, csak úgy hobbiból nem lehet, szóval majd népitáncol, az is mozgás+ritmus+társaság. De hát ha a csajszi ennyire jól mozog, ezt lehet, még felülbíráljuk.
Levi már egyedül ül??? Nekem még azért kell fognom Szaffi kezét olyankor :roll: Kerestem képet, ha nem feledem, belinkelem.

Timocska
Igen, a laptető átaludt éjszaka :) Azt hiszem, neked most erre nagy szükséged van :D
Nálunk is az 1 hónap arcon kúszás eredménye ez a gyenge kis 4kézláb. Ma is csinálta már egyszer, de aztán inkább veszekedett a majommal :lol:
8 évesen szoptatás sztem kimeríti a gyermekbántalmazás kategóriáját. Amúgy elgondolkodtató, hogy mikre nem képes egy nő szervezete (már amennyiben vannak tejmirigyei :devil:)
Éjszakára nem próbáltad magad mellé tenni? Nekünk ez bevált, hogy hajnalban apa áthozza. Mondjuk apa imád a csajjal aludni, én nem annyira, mert én nem alszok akkor mélyen és halál álmos vagyok utána :oops:

oké, ezt most elküldöm, aztán visszalapozok :)

ücsörgős Szaffi fotó (Balcsin a strandon míg vártunk a lángosra)
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


úristen, a miénket leírtam ly-vel :shock: :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Fogyókúra, eddig 24 kg-ot fogytam január óta, de én sokat felszedtem a terhesség alatt. Még 2 kg és visszaérek a kiinduló súlyomhoz.

Csicsi szavaztam! Eddig toronymagasan vezettek, hajrááá!!! Ez már a végső szavazás, ha ezt megnyeritek, akkor tietek az esküvő? Gratulálok az 5 hóhoz! Drukkolok nagyon hogy akkor úgy dőljön a dolog hogy mentek vissza Pestre! Mitől függ? Én már kiváltottam a déli és a négy körüli tápszert, már csak reggel-este kap a pici.

Rekuja tök jó hogy neked is ilyen rendes apa hogy beszáll a feladatokba! Kaktuszokat én is sajnálom nagyon! Erre már én is eljutottam hogy anyáinknak milyen nehéz lehetett. Sok minden nem volt akkor még, mosták a kakás pelenkákat kézzel, stb… Tényleg ilyen jól elvannak együtt a csajok. Regi nagyon-nagyon jó tesó, vigyáz a picire, simogatja, puszilgatja, ölelgeti, fürdésnél mosogatja szivaccsal, meg kell zabálni. Milyen nyár???? Viccelsz :D :D :D ? Vagy elfelejtetted hogy a ködös albionban élek :twisted: :lol: … Majd lesz nyár ha megyünk haza Magyaorországra. A nyakonhányós részen hülyére röhögtem magam, bocsi, biztos nem volt kellemes, de ahogy leírtad hát elég vicces lehetett. Woooow, hajrá négykézláb, hatalmas GRATULA! Hát ilyen önéletrajz mellett nekem is keményen kaparnom kéne az egóm, nem semmi apa! De tényleg totál hülyeség ez az önéletrajz, nem is értem! Ezt a könyvelőt meg kéne rázni, nem értem az embereket komolyan, milyen jogon okoznak másoknak kárt azzal hogy nem képesek a munkájukat tisztességgel ellátni??? És utólag se tudod megkapni a kimaradt pénzt? Ücsörgős Szaffi hihetetlen, hatalmasat nőtt ő is és milyen ügyes. Lángos, ááááááá ide vele!!!!!!!!

Snowball a katicás szerkó csuda jó! Nálunk is kapott apa egy képeslapot, bele rajzolt Regi, meg beleragasztottam egy fényképet, róla meg a csajokról, meg kapott díszdobozban 4 üveg sört a világ különböző tájairól. Én röhögtem Rekuja pelus leszoktatás felvetésén így hogy nyár van. Pedig nem is olyan vicces, hanem inkább szar hogy ilyen az időjárás. 5 év alatt se sikerült megszoknom.

Piroska hihetetlen szemszíne van a nagylánynak az biztos. 37-hétre szültél? Valami gond volt vagy csak megunta odabent? Tegnap mértük a lánykámat, 6,88 kg. Ő 2620-al született és 2380-al hoztuk haza. Nekem nem gond a pürésítés szerencsére, gyorsan megvan, de ha megyünk valahova én is a Hipp üvegest használom. Nálunk szerencsére nincs sírás kaja közben a türelmetlenség miatt, viszont úgy tátog mint a kishal, nagyon édes. Regi sose volt ilyen. A gyurma rágózás, hmnmm. Akkor neked már van tapasztalatod ebben a dologban. Nekem ez új hogy minden a szájba kerül rögtön, ráadásul Regi nagyon lelkesen adogatja a picinek a tilos dolgokat… Az evés nálunk is nagy probléma, a mai napig le kell kötni evés közben Regit, de mostanában kezd alakulni az evőkéje szerencsére.

Timocska mennyi volt a születési súlyotok?

Evian köszi!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Folytatásos regényem következő kötete:

Csicsi
még eszembe jutott a táplálás: Nekem ha gyümit kap, utána közvetlenül nem fogadja el a tápit, mert az éhségérzete már elmúlt, ha nincs is tele a pocija. Szóval én várok utána kb 1 órát. Én tízóraira (9kor) gyümit, uzsira (6 körül) meg rizspépet adok, de tegnap mind2x gyümi volt, mert sok körtét pépeztem le. Amúgy a körtén meg a rizspépen kívül semmi sem ízlik neki :) most pl körte-alma volt (üveges, elfogyott a körtém) és az se kellett neki. Ja, és mindent akkor szeret, ha majdnem folyik :shock: pl a rizspépet vmelyik nap túl hígra csináltam, be is nyomott vagy 60-at :shock: amúgy 4 tápit eszik egy nap, azt hiszem délelőttről esett ki egy :) de mondjuk tegnap 5öt evett :roll: Meg ma is volt már 3 :roll: na, annyit eszik, amennyit sikerül :lol:

Snowball
Rubint Réka torna?!?! Az a nő egy gép! Amúgy is, szilikonból vannak a mellei, szóval vmi komoly gond van az önbecsülésével, sztem te nem tartasz ott :) Legalábbis remélem :lol:
Tiszta kis punk már Molly :) Látom, az apja fürdés közben beveti a szakmáját :)
Katicabogár szerkó nagyon cool! :D:D:D
Köszi a receptet, talán 10-20 év múlva eljutok megint a sütésig :D:D:D

Piroska
Nekem nem rugalmas kendőm van, sztem a nő sem azzal köti a hátára a videón, mert a biopamut kendőt árulja amúgy a neten :) Sztem egy rablás huszonsokezer forint egy kendőért :shock: Jó mondjuk én kölcsön kaptam :D:D:D
Barátnőm azért jár egyedül templomba, mert a gyerekei már nagyok (két egyetemista meg egy gimis) és megadta nekik a választás lehetőségét, hogy menjenek vagy sem. Amíg kicsik voltak, jártak, a férje viszont nem, úgyhogy náluk a vasárnapi ebéd az apa dolga volt :) Persze elő kellett készíteni, meg minden, apa csak learatta a babérokat :D

Nyufó
Bocsi-bocsi a nyár és bili összefüggés miatt :oops: nem is tudom, hova gondoltam :oops: Azt hittem, csak a romantikus kísértet-filmek miatt van Angliában folyton köd :lol: Jó az Albionos hasonlat :lol:
Nyakonhányáson én is röhögtem, szerintem is vicces volt :D
Könyvelő azért is vérciki, mert ez egy közgazdasági suli :shock: remélem, azért utólag megkapom a pénzt, de most spec az egy hónap kimaradás nagyon nem jön jól, egy csomóba kerül a felújítás, sógorom úgy persze, hogy nem adta meg a félmillás tartozását :twisted:
Köszi a nem karban etetős tippet! Most az ágyában fekve eszik :oops: de azóta nincs hiszti a kaja miatt :shock: Kicsit lenyugtatjuk cumikával, csere a cumisüvegre, benyomja, olykor be is alszik alatta :shock: Ennyit arról, hogy nem szoptatott gyereket mindig kézben etessünk, hogy a fizikai kontaktus igénye kielégüljön :?

Csajom lemászott a szőnyegről, gondoltam hagyom (mászott=hátrafelé csúszik). A parketta meg nem tapad ugye, úgyhogy ezen jól tud haladni. Már megrágta a lábujjaimat, most a szék lábát markolássza. Most meg a földön heverő nadrágomat. Hiába, nálunk csak azért van rumli, hogy a gyereknek legyen mivel játszania :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Csicsi:
szavaztam en is!! Kesobb jovok!

Kép

Kép
snowball
 
 


Csicsi!

Szavaztam én is, most 55%-on álltok:-)

Később folyt. köv., most mennem kell

Anna
b.anna
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok írni, látom nagyon ügyesen írkáltok, mint a régi szép időkben :D Csak most én pukkantam le, elkaptam apától a náthát, és tegnap este óta vacakolok. Ráadásul most egyedül vagyok Mollyval, majd kb egy óra múlva ér haza Alex, és tud vigyázni Mollyra, én pedig tudok pihenni. Ő már legalább jól van, remélem Molly nem lesz beteg. Most alszik a Picur, azért gondoltam hogy írok.

Piroska:
Nekem a legutóbbi kapcsolatom "vallásosokkal" pár évvel ezelőtt volt, mert anyunak a főnöke hitgyülekezetes volt. Hogy az milyen egy megbotránkoztató dolog?! Nem is értem hogy ezek mirt jöttek létre :?

Timocska:
Lassan csak beáll az az éjszakai alvás. Egy ébredés tökéletesen elég. Késübb pedig majd azt is kinövi, de legalább tudsz majd normálisan pihenni.
Diéta az nálam ott kezdődik, hogy normálisan eszem. Gyümölcsöt és zöldségeket iktattam be, mert ezelőtt ezeket hanyagoltam. De az édességet nem tudom nem enni, próbálom azokat is helyettesíteni egészséges nasikkal. Soha életemben nem volt szükségem diétára, mert mindig is cérnaszál voltam, amit sosem szerettem, és most van egy kis plusz rajtam és zavar. De az is inkább a hasamon :oops:

Evian:
Inkább én gratulálok a heti 2 tornához, én mlg csak egyszer tornáztam és azóta sem :D Tegnap még fájt a hasam tőle, mára meg beteg lettem így ez ma is elmarad. Viszont étvágyam az nincs, így összekötöm a kellemetlent a hasznossal :D
Kakás taréj :D Már volt egyszer olyan is. A legelső nyakig szaros kalandunk így végződött :D Szerencsére azóta nem kakál ilyeneket.

Csicsi:
Amikor én szavaztam, 55%-al vezettetek magasan. Kampányolok nektek facebookon is, hátha más is unatkozik :D No meg Alex gépéről is szavazok majd.
Igen, a szülés előtti kocsis kalandunk az pazar volt, azt hittem ott halunk meg :D Mindig történik valami hülyeség, az tuti, legalább nem unatkozunk.
Rubint Réka az tényleg nem ember, nekem az a dvdje van meg, amikor terhes, de még nagyon az elején járt, és végig nyomta a tornát, miközben azért én jópárszor megálltam, és még terhes sem vagyok....

Rekuja:
Naaa azért én kipróbálnám azt a muffin rudit :D Kész van az hamar. Lehet majd kipróbálom, ha jobben leszek. Most egyelőre örülök, hogy tegnapról maradt kaja és nem kell főznöm :cry:
Molly haját már csak vizesen lehet punkosítani, nem vizesen meg össze-vissza áll. Reggeli öltözködésnél meg kell fésülnöm a haját mert reggelre elalussza a haját, mint a nagyok :D Napközben is sokszor megfésülöm :D

Nyufo:
Ködös Albion :D Pedig ti mg délebbre laktok. Itt ma köd van és szitál az eső. Nekem Mindenszentek napjára hasonlít az időjárás.... :twisted: Akkor ha én 3 év alatt nem szoktam meg, egyelőre erre nincs is kilátás, igaz? :D
24 kilo??? Uramisten, ügyes vagy!!! :)

Na azt hiszem a végére értem, elvonulok pihenni, írjatok sokat, majd zugolvasok :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

Nekünk sincs egyszerű napunk: Miki kb. sose szokott nyűgös lenni, de ma az:((
Jön a foga, dupla oltást kapott (kötelező), meg valószínűleg rosszul viseli a hazatérésünket is, legalábbis abban az értelemben, hogy itt sokkal ingerszegényebb a környezet, kevesebb az imádója, csak osztott figyelemben részesül, ugye.

Huh, hogy mennyit írtatok…Felét elfelejtettem, amit akartam.

Csicsi

Miki sem az a típus, akit leteszel valahova, hang nélkül elfoglalja magát. Ép ezért volt hihetetlen, hogy a szüleimnél ez történt, mondjuk az egy családi ház jó nagy kerttel, macska-kutya, veteményes, van mit nézni:-)
Tényleg az esküvős játékban lesz még forduló, vagy mi a menete?


Piroska
A Farkas vezetékneves megjegyzést nem neked, hanem Rekujának címeztem: ő említette, hogy Piroskának fogják hívni a következő lányukat, én meg emlékeztem a vezetéknévre.

Amúgy egy kertes házat néztünk ki magunknak Petőfi kertben. Ti a kerület melyik részén laktok? És szeretsz ott?

Az én nagyfiam (3 lesz augusztusban) sem aludt még távol tőlünk, de életében először most magától pedzegette, annyira élvezte a nagymamánál töltött időt. De még olyan furcsa a gondolat egyelőre:)
Az apró játékdarabok kicsitől való távoltartására nincs ötletem:-( Miki ma épp Domi legóira startolt rá…

Kat

Hú, tényleg mozgalmas időszak elé néztek. De én is azt gondolom, hogy jobb ez így, mint kicsivel átvészelni a felújítást. A mellettünk lévő bérházat épp most rehabilitálják, szörnyű a zaj és a por. Szeptembertől a mi házunk következik, remélem, addigra már nem leszünk itt…

Rekuja

Nagyon ügyes Szaffi!!!

A 8 éves szoptatása szerintem is meglehetősen bizarr. Én Domonkost 2 évig szoptam, de az utolsó 1 hónap már nem volt túl kényelmes. Persze lehet, hogy azért sem, mert közben teherbe estem, de valahogy már egyébként is kényelmetlen volt (elsősorban nem fizikai értelemben). Szerencsére vette a lapot, és szépen fejeztük be a dolgot.

Snowball

A katicás szerkó csúcs! Neked meg mielőbbi jobbulást!

Nyufó!

24 kg?! Minden elismerésem, nagyon ügyes vagy. Hogy csináltad? Vm speckó diéta, sok mozgás?
Sajnos nekem is le kéne dobnom egy tizest így a két gyerek után. Diétázni mondjuk még nem merek, még mindig csak szopik Miki, de pár hónapon belül el kellene kezdenem. Jövő nyáron már semmiképp sem szeretnék úszógumit, nyári ruhákban különösen feltűnő… Ráadásul olyan sok csinos nőt látok az utcán. Viszont hogy tornázni mikor tudnék, arról lövésem sincs, mert a nagy már nem alszik napközben, a kicsi meg szarul alszik éjszaka...

Ááá, mennem kell, a férjem nem bír velük :lol:

Anna
b.anna
 
 


Anna!
A tornával nekem is ez a bajom: napközben nem alszik annyit Hanna, hogy végig tudjam csinálni, este meg már hulla vagyok. Ma próbáltam akkor tornázni, mikor ébren volt Hanni, de csak 15 percig bírta a pihenőszékben és félbe kellett szakítanom. Így meg nem túl hatékony.

Snowball!
Jobbulást!
Itt hétágra süt a nap, azt hiszem nem szeretnék most a helyedben lenni! :?

Nyufó!
Én 3450 grammal születtem, Hanna 3150 gr volt! :lol: :lol: :lol:
Hogy dobtad le a 24 kg-t?

Megyek, kihalászom a lányom a fürdőkádból, apjával pancsolnak!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Lányok, had mutassam meg a mi nyarunkat... Már-már szánalmas :D Kép

Alex elvitte Mollyt a nagypapájához, így most egyedül vagyok, hagynak pihenni. Ehelyett nem találom a helyemet, mindent csinálok, csak pihenni nem pihenek... De már jönnek haza :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Csicsi: Most szavaztam rátok. (19:25)
Sajnos az állás változott:
Csilla és Zsolt: 29,55%
Noémi és István: 13,64%
Bea és Zoli: 56,82%

Lilypie Fifth Birthday tickers


Lilypie Third Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


Snowball
jobbulást! Hát a nyaratok nem már-már szánalmas, hanem tényleg az :lol: :lol: Eszembe is jutotta Szupernagyi című ifjúsági sorozat gyermekkoromból, amiben a Szupernagyi egy skót sapkás nyanyóka volt és aszem Edinboroughban játszódott :D
Hitesekről meg a jehovások jutottak eszembe, van két nénike itt a kerületben, minden nap leszólítanak, minden nap mondom udvariasan, hogy köszönöm, nem, de valami komoly memóriaproblémájuk van, mert másnap újra próbálkoznak :lol:
Én csajom nagyokat fintorog a fésülésre és húzza el a fejét, hogy hagyjam, szóval nem erőltetjük, csak ha már nagyon babázhatnékom van. Ma amúgy megkritizálta az öltöztetését is, nézte magát a tükörben, ránézett a zoknijára, aztán megint a tükörképére, majd fintorgott :lol: Na mondom, nem tetszik a cuki fidri-fodri rózsaszín combfix?!?!?! :evil: :D

Anna
Ez ismerős, hogy kevés a csodáló, úgyhogy nyűgös, nálunk majd minden hétfő ilyen, mert apát egész hétvégén rá lehet venni, hogy cipelje a seggünket, anya meg gonosz módon „csak” felköt a kendőbe és végzi a dolgát :)
Azért ezt a részt kiemelném a bejegyzésedből, annyira jó, apának is felolvastam :lol: :
„Én Domonkost 2 évig szoptam, de az... „ :lol: :lol:
Ez a leszoktatás se lehet könnyű, megértem, hogy a végén már kényelmetlennek érezted.

Nyufó
A kilókra nem is reagáltam, pedig hűha!!! :D Gondolom a 24-ben benne van a szülés utáni „lepottyanás” is, de akkor is nagyon szép! Én 14-15 körül tartok, de ez csak jól hangzó szám, mert ugye a szüléssel leesett 9 és akkor az a maradék 5-6 fogyás 5 hónap alatt nem is sok :oops: De már csak 2kg van :D, annyi meg csak lemegy jövő januárig :)
Fogyásom titka a mirelitt pizza, a túró rudi és a kendőben/kenguruban hordozás. Ugyanez a recept a gerincsérvre és a magas koleszterinhez is kiváló, tudom ajánlani :D

Timocska
Én úgy tornázok, hogy Szaffi rúgkapál a szőnyegen, én meg a parkettán. Ő bírja jobban. De imádja nézni, ahogy lihegve emelgetem a lábamat. Kb napi 10-15 perc csak fenék és comb, inkább az egóm mint az eredmény kedvéért. Ja meg hogy szórakoztassam a csajomat.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszönöm a fogyis dícséreteket, aranyosak vagytok. Ebben már nincs semmi lepottyanó súly, vagy víz, akkor még több voltam, ez netto kezdő súly volt. Január közepén indultam 84-el. Minimális reggeli, negyed ebéd, minimális vacsora. Édességet elhagytam, néha egy-egy kocka délelőtt max, kenyeret se nagyon ettem, max szerintem ha két hétben egy szeletet reggel. Vacsira max. kis sona, sajt, zöldség. Főzésnél levadásztam a kajáról a zsírt, ha olyan volt. De ettem tésztát meg mindent, csak keveset. Az edzést hajnalban tudtam megoldani még a gyerekek ébredése előtt, másfél óra futópad. Most vagyok 60, 58 kg a cél.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Zöldtea gyere mesélj mi van veletek!!! Nagyon eltűntél!!!

Rekuja az helyesebb lett volna ha esőst írok, köd az ritkán van, eső viszont a 7 napjából 6x kb. Ez tényleg vérciki hogy közgáz suli csinál ilyet, hát ez kabaré komolyan! Nekem is furcsa hogy a pici csak a pihenőszékben hajlandó a tápit meginni. Régen tök jól evett karban, meg jól be is aludt. Lehet már kényelmetlen neki a póz vagy nem tudom, de most már csak ott eszik, karban egyből megy a feszkó. Örülök hogy bejött nektek is a módszer. Sógorod remélem hamar visszaadja a tartozását, akkor már lejárt ezek szerint a határidő ami meg volt beszélve? Lábujj csócsálás aranyos lehetett! Jaj én nagyon szerettem a Szupernagyit!!!! Nem nagyon emlékszem már rá, de néztem lelkesen! A jehova memóriaproblémán nagyon jót nevettem, találó volt és azt hiszem szinte lehet rájuk általánosítani ezt az állapotot :lol: Tök jó hogy neked is már csak 2 kg van hátra!

Snowball sajnálom a betegséget, jobbulást! Drukkolok hogy Molly ne kapja el! Diétánál vigyázz a gyümölcsre sok a cukor benne, csak keveset és inkább délelőtt, a zöldségre helyezd inkább a hangsúlyt. A felrakott időjárás kép ismerős :twisted:

Anna fogzáshoz, oltás utóhatáshoz kitartás, nem jó kombináció az biztos! Remélem holnap jobb napotok lesz. Rossz lehet a felújítási zaj, főleg melegben amikor nyitva minden. Tényleg jó lenne ha előbb tudnátok költözni mint hogy a ti házatokat kezdik el. Mitől függ? Amíg szoptatsz addig tényleg esélytelen a fogyi, de majd utána ledobod a felesleget! Hát itt könnyű elengedni magad, mert itt az átlag a nagydarab, 10 kiló felesleggel meg se néznének. Otthon viszont a magyar nők igen szépek meg igényesen öltözködnek, de ott jobban meg is nézik egymást.

Timocska én az edzést, hajnalra rakom, végzek mielőtt ébrednek a gyerekek. Nehéz felkelni, de máshogy én se tudom megoldani. Akkor dupláztátok a súlyotok az a lényeg. Csak úgy látszik nálatok az első 3 hónapot húzta meg az átlagnál jobban :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Nyufó :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Hát, papírkutya vagyok, az már biztos :roll: Oké, muszáj a lelkemnek, nyugtass meg, hogy de ugye alacsonyabb vagy mint én, ha már ennyivel könnyebb?? :) (én 173 vagyok)
Január közepén én 89 voltam, de abban benne van a lepottyanó 9 is :roll: Oké, én mondjuk kb 14 évesen voltam utoljára 60 kg :D A legkevesebb felnőtt súlyom 64, de az 6 hét polipkonzervek+700 km gyaloglás után jött össze. Most a teherbeesési súly (74) a cél a következő beültiig.
Tényleg, a bőröd bírja a nagy súlyvesztést?
Napi 1,5 óra futás?! :shock: úristen, én azt végignézni sem bírnám, nem hogy lefutni! mondjuk valammi fur okból futógépen én is szívesebben futok, mint az utcán :roll:

Előbb beszéltem anyámmal, közölte, hogy most azonnal tegyük lejebb a kiságy rácsát, mert átjön és megnézi :shock: hát ez nem normális, mondom, nem tűnt fel, hogy már 32 vagyok és nem ez a hangnem, ahogy egy felnőtt emberrel kommunikálunk? nem vette a poént. Aztán 2 óra múlva újra hívott, hogy lejjebb tettük-e :shock: Majd kifejtette, hogy milyen jó, hogy a költözés alatt hozzá megyek fel Szaffival, mert majd ő bealtatja, mert ő tudja hogyan kell! :shock: Úristen és én egy utcába költözök a szüleimmel!!! ÁÁÁÁÁÁ! Amúgy most azt szervezgeti, hogy a költözésnél hagyjuk ott a gyereket, mert tud ám ő vigyázni rá. Mondtam hogy eszem ágába sincs, mert alig volt még anyámmal, de tényleg, mert kb 2-3 hetente pár órát találkoznak csak, szóval Szaffinak lényegében idegen. Mire kifejtette, hogy de hozzá kéne már szoktatni a máshol alváshoz, mert mi lesz, ha jön a kistesó, visszük magunkkal a szülőszobára? :shock: Na mondom, az még odébb van, ha minden jól megy 2012 augusztusára lesz reális a dolog. Akiknek kis korkülönbség van a babák közt: Ki vigyázott a nagyra? Az volt az első nem szülőkkel alvás? Hogy bírta? Nekem valahogy irreális, hogy "rá kell szoktatni" hogy akkor bírja majd :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nyufó
Na, egyszerre írtunk :) Nekem tökre hiányzik, hogy a karomban etessem :( olyan jó volt tartani és nézni ahogy mohón nyel :( De most tényleg ez van, a karomban bőg, berakom az ágyba, pislog kettőt és eszik simán. Közben meg nézegeti a macikákat meg nyuszikákat az ágy szélén a mintán.
Sógor tartozásának határideje tavaly nyáron járt le, csak januárban szóltunk, hogy a költözés miatt legkésöbb áprilisra már tényleg kéne a pénz. De inkább vett magának néhány márkás új ruhát (anyósom szavai). Sokat tanultunk belőle, csak kicsit drága lecke volt, kb ennyi lesz a másoddiplomám is :?
csak egy kis emlékeztető:
http://www.indavideo.hu/video/Szupernagyi_6

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!


Hát ez van nincs semmi baj,aki megnyeri az biztos megérdemli mi meg majd egyszer saját erőnkből összeházasodunk :wink:

Köszönöm mindenkinek nagyon nagyon,nektek köszönhetem hogy egyálltalán volt esélyünk!

Most mennem kell etetni,holnap jövök!

Jó éjt
Csilla

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Rekuja

Ajjaj, hogy írhattam ilyet :shock: Ráadásul word-ből emeltem
át, szóval elvileg 2x is elolvastam :oops: Na mindegy.

A külön alvásról meg: nálunk a nagy még mindig nem aludt másnál. Tőlem eddig mindössze csak a szüléskor volt távol 3 napot. Akkor az apjával aludt, és mindent ugyanúgy csináltak, ahogy velem: fürdés, meseolvasás, összebújás. Minden nap bejártak a kórházba látogatni. Napközben a nagymamákkal játszott. Semmi gond nem volt. 2,5 éves volt, mindent megértett és elfogadott.
Az igaz, hogy előtte komoly aknamunkát végeztem: hónapokon keresztül újra és újra átbeszéltük, mi fog történni.
Az Anna, Peti és Gergő sorozat nagyon megosztja a szülőket, én azonban csak jót tudok mondani róla: gyakorlatilag a terhességtől a szülésig, hazaérkezésig mindent leírogat a szerző bizonyos részekben, azokat sokszor olvastam neki, mindent pont úgy csináltunk (pl. hozott neki ajándékot a kistesó, én minden nap eldugtam valami kis meglepit neki a kórházi köntösbe).


Jó éjt!

Anna
b.anna
 
 


Rekuja:
az eső azóta is esik, ma lényegében ki sem mozdultam. Az a tudat nyugtat meg, hogy legalább Molly elment a papájához, ott el is aludt, ami eddig még nem történt meg :shock: Nagy volt ám a szerelem mikor hazajöttek, egy sütötőkös büfit is produkált a nagy ficánkolásban :lol:
A Szupernagyira én nem emlékszem. Nem csak Molly a legfiatalabb a csaoatban, hanem aszerintem én is :oops:
Nem tetszik neki a fésülés???? :D Molly nagyon szereti, de az öltöztetést annál inkább nem. Csak ha szoknyát vagy ruhát adok rá, azt csípi. Akkor azt nézegeti, igazgatja.

Nyufó:
Hajnali kelés tornázásra nem semmi, kell hozzá akaraterő, az tény. Én most azon aggódom, hogy mi olyan későn kelünk, hogy pl ma 6kor evett, utána 11kor ivott tejet megint. 3 körül főzelék, és utána esti tejcsi, alvás. Nincs idő ahogy be tudnám szorítani a szükséges étkezéseket. Általában reggel 9kor kel Molly és egyből nem is éhes...
Inkább én is zöldségeket eszek többet, az itteni gyümölcsöknek nekem túl felfújt ízük van, nem is csodálom hogy Molly nem eszi őket :? Anna is üvegeseket eszik?
Már jobban vagyok egyébként, jó gyógyszert kapkodtam be rá, jó időben.

Csicsi:
Nekünk tudod hogy ti voltatok a legbájosabb pár :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Anna:
Én speciel észre se vettem hogy elrontottad, de utólag vicces :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

Most értem ide, de ez is csak két részletben fog elmenni. Rengeteget írtatok, a reagálásokhoz azért kell már némi idő :D

Először rólunk. Jól vagyunk, megvettük az etetőszéket, tegnap meg is jött. Most raktam bele a gyereket kipróbálás gyanánt, hát... :oops: nem tudom, hogy fél év múlva is bele fog-e férni az ülő részébe. Nagyon szűknek tűnik, most még jó, de ha nő a gyerek segge, akkor nem tudom mi lesz. Majd meglátjuk. Csanád tegnapelőtt evett almapépet, akkor elég sokat megevett, tegnap pedig nem igazán jött be neki. Mondjuk este hat körül adtam neki oda, szerintem késő volt hozzá, de a délutáni uzsi időpontot átaludta. Na majd ma.
Kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban. Ki mikor ad szilárd kaját a babájának? Délelőtt vagy délután? Utána adtok neki inni? A másik, hogy vagy én vagyok ilyen béna és fogyatékos vagy a gépeimmel van probléma, de a nyers almát nem tudom teljesen pépesíteni. Próbáltam turmixgéppel, aprítóval, botmixerrel, de mindegyikben maradnak darabok. Így már három napja megpárolom az almát, s azt turmixolom össze pépesre. Végül is nincs ezzel semmi gond, szerintem veszettül finom is, de kiváncsi lennék, hogy mit csinálok rosszul.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Még vmi. Előke ötleteket várok, mert nem vagyok hajlandó állandóan áztatni és sikálni a textil előkéket. :oops:

Nyufó:
24 kiló? Az rengeteg, nagy gratuláció, hogy ennyit sikerült leadnod. Alig várom már, hogy egyen rendes kaját is Csanád, mert szeretnék már én is újra futni. Még februárban elkezdtem, de azt vettem észre, hogy kevesebb lesz a tejcsim futás után, így abbahagytam. Azt tervezem, hogy októbertől (mondjuk a parlagfű szezontól is függ) űjra elkezdem. Nagyon hiányzik. Én azt tervezem, hogy majd a férjem vigyáz arra az egy órára Csanádra, mert én szeretnék kint futni. A gyerek előtti kelés nálunk kivitelezhetetlen, mert öt és fél hat között kel a manó. Azért ennél korábban én már fel nem kelek.

A kilóim száma ugyanannyi, mint szülés előtt, s az érdekes az, hogy semmit nem tettem érte. Sőt, minden nap eszek édességet, mert annyira kívánom. Soha nem voltam édesszájú, de már hónapok óta rettenetesen kívánom. Talán Timocska írta, hogy a szoptatás miatt. Erre nem is gondoltam. Na majd ősszel összeszedem magam, de ez a szoptatástól is függ. Nálam a cél az 55-56 kilo lenne, most 60 vagyok. :twisted:

Gyerek nyűg, így megyek, de majd jövök.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Jó reggelt!

Levente éjszaka belázasodott, most azt várom mikor hívhatom a dokinőt (elvileg 8-tól). Éjfélkor arra keltem, hogy nagyon mocorog alvás közben Levi, tűz forró volt a homloka, megmértem a lázát, 39,1Cfok volt!!!!! :shock: Azonnal kapott egy egész germicid kúpot és 110ml anyatejet, homlokára, csuklójára hideg vizes borogatást, így lement 00:43-ra 38,2C fokra, most reggel már "csak" 37,7-et mértem /mindet popsiban/
Nem tudom mi a fene lehet, szüleim tegnap voltak látogatni, meg voltunk sétálni is, de egyik helyen sem kellene, hogy benyeljen valamit.
Természetesen nem aludtam semmit éjfél után...

Rekuja küldhetnél egy kis sugárzást a kriptonitból, ide a XVII. ker-be! :)
Levi magától csak pár mp-et ül.
Jó a fogyókúrád!!!
Önéletrajzban nálad én pont kiemelném, hogy egy helyen vagy jóóóó régen, a pedagógus pályán az előny nem?

Timocska - laptető irigyellek! :oops: :cry:

Csicsi - eredmény?????

Nyufó Urrrrrrrrrrrrrristen!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minden elismerésem!!!!!
Én 80Kg-mal mentem szülni,egy hét múlva már "csak" 69kg voltam, de kemény munkával sok sütivel és Piros pöttyössel sikerült mindet vissza-edzenem! Most két hét alatt lement a tornával 5 kg, de még 10kg-ot le akarok adni, most már nagyon vissza fogtam a csokit magamhoz képest, diétázni nem fogok amíg szoptatok, addig marad a torna és a nem alvás...
Dobhatnál egy képet ilyen volt ilyen lett :) :) :)
Csak biztatásként nekünk, hogy meg lehet csinálni! Futni utálok, de minden nap másfél órát babakocsizom....

Ja időjárást jelentek, ma szikrázó napsütés és EXTRM MAGAS UV-B SUGÁRZÁS!!! Már 10 perc alatt is legének a napon a normál bőrűek is, és Lajos' szerint elérheti a sugárzás a maximumot! (Ezt nem értem ennél már nem lehet több???)

Évi
evian19
 
 


Tyuntyi szia!

Én is néztem, az etetőszéket, hogy hogy fog pár hónap múlva elférni benne Levi!!!!

Lehet kapni olyan tök jó anyagú műanyag előkét, ami olyan szinte mint egy esőkabát!!!! Apa Lidl-ben vette...

Levi kinézi a szánkból a kaját, amúgy szopzik rendesen. Szerintetek kezdjem el előbb a hozzátáplálást? Szinte már sajnálom amikor nézi, hogy eszünk!!
evian19
 
 


Snowball:
A szánalmas nyárért irigy vagyok. Szerintem most megköveznek a többiek, de már alig várom a hétvégét, hogy jöjjön a hidegfront. Bizony Isten nekünk el kellene költöznünk felétek. Bár a napsütést szeretem, az kell a lelkemnek, s max. 27 fokig nincs is semmi bajom. Az én férjem is le szokta vinni Csanit anyósékhoz, s olyankor nekem is pihennem kellene, de olyan nyugtalan vagyok, hogy nincs itthon Csanád, hogy csuda. Átérzem a helyzeted.

Rekuja:
Nyolc éves lánya szoptatása nagyon kiverte nálam a biztosítékot. Szép dolog a szoptatás, de nekem ne mondja senki, hogy ebből a kislányból mentálisan egészséges felnőtt lesz. Szaffi nagyon ügyes, remélem hamarosan Csanád is követi őt. Ő még csak az arcán kúszik, de az megy rendesen.

Nem bírom követni itt az eseményeket, így szerintem egy csomó minden ki fog maradni. Előre is bocsi.

Nyufó:
Lányok nagyon szépek.

Csicsi:
Mi lett a szavazással? Ha nem ti nyertetek, ne bánkódj, a fő, hogy Zsolti szeret, s van egy szép babátok, no meg egy cuki testvére.

Evian:
Csani nekünk is kinézte a szánkból a kaját, ezért én egy héttel korábban kezdtem meg a hozzátápit, de szerintem ez már nem számított. Csani most lesz fél éves vasárnap, ha van tejed, még várj vele. Ha jól emlékszem Levi egy hónappal fiatalabb ugye? Az alvással kapcsolatban. Csanival én is egy szobában aludtam három hónapos koráig. Utána visszaköltöztem a helyemre, Csani maradt a szobájában, s azóta átalussza az éjszakákat. Gondolom őt is zavarta, hogy én ficánkolok a szobában, s én sem tudtam aludni, minden egyes rezdülésére fent voltam. Nálunk soha nem fordult még elő, hogy ne halljuk meg Csanádot az éjszaka, pedig nem szokott sírni, s a háló és a szobája között még ott van a konyha is. Szerintem egy próbát megérne nálatok is, lehet, hogy Levi is azon gyerekek közé tartozik, akiknek nyugalom kell az éjszaka.

Timocska:
Remélem lassan rendeződnek az éjszakáitok.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Anna:
Bejegyzésed nekem is feltűnt, jót nevettem rajta. De mennyire más értelme lesz egy mondatnak, ha egy betűt félreüt az ember. Csanáddal mikor elutazunk a szüleimhez nálunk is ez van. Hozzá kell szokni ahhoz is mikor elmegyünk meg ahhoz is mikor hazajövünk.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Gyerek megint fent van, mennem kell, ha kihagytam valakit bocsi, még próbálom összeszedni magam, ami a bejegyzéseket illeti, de ha ilyen tempóban írtok, soha nem érek a végére. :oops: :P

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Sziasztok!

Nyufó

Elvileg szeptember 1-re költözhető lesz a ház, amire előszerződtünk, most olyan 80%-os készültségben van. Ha ez tényleg így lesz, nem csúszik semmi, stb., akkor pont eltűnünk ebből a társasból, mire felállványozzák. Nagyon bízom benne.

A reggeli keléssel meg az a bajom, hogy éjjel még mindig nem alszunk olyan jól, hogy korán fel bírjak tápászkodni. Na meg a tejfehérjementes diéta miatt még egy darabig jobban kell figyelnem a kajáimra. Hiába, kifogás mindig van :lol:

Igazából úszni szeretnék újra, remélem, ősztől összejön.


Tyuntyi

A megoldás szerintem is a műanyag előke. Pl. Ikeában lehet venni olcsón ilyen etetőkabátokat: lehet, hogy nem így hívják, de úgy néz ki :) :) Ilyesmik:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/70179754

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30178006

Alma pürésítésre én a klasszikus kézi üvegreszelőt használtam anno, nekem bevált.

Evian

Jobbulást Levinek!
Milyen idős pontosan? Gyarapszik? A szakirodalom szerint ha már kinézi a kaját a szájból (és közelíti a fél éves kort), a szoptatott baba is megkínálható mással. Pár héten nem múlik semmi. Én a nagyobbal 5,5 hónapig várta, akkor a lelassult súlynövekedés miatt kínáltam meg, de végül hónapokat kellett várni, hogy elfogadja. A kisebb most lesz 5 hónapos, de pár napja nála én is ezt tapasztalom, szinte csorog a nyála, ha eszünk körülötte :lol:
Így vele is 5,5 hónapos koráig várok szerintem.

Anna
b.anna
 
 


Látom, a délelőtti alvás mindenkinek ugyanakkor van :) Csajszim egész éjjel alig aludt, apával felváltva keltünk. Még jó, hogy én bagoly, apa pacsirta típus, így én éjfélkor lefeküdtem, ő meg fél4től volt fent. Most meg alszik a csajszi, én meg várom h mikor kell mennem a másik lakásba villanyórát átvennem. Mai dilemma: az uv sugárzás miatt jó lenne felöltöztetni, de a meleg miatt meg pont nem. Aszem csak pelus lesz rajta, magamra kötöm kenguruban, kiskalap, meg dobok textilpelust rá, plusz bekenem 50 faktorral. Épp most olvastam, hogy nyáron úgy hordozzuk, hogy mi is csak melltartóban vagyunk. Gondolom menő lennék a festőbrigád mellett :lol:

Anna
Basszus ezek előkék? Néztem, mekkora baromság a kapucni nélküli esőkabát :oops: Már a tecsóban is ezen filóztam :oops:
Amúgy az elgépelésed sztem poén volt :)
Én is valahogy így sejtettem, hogy tök mind1, hogy a szülés-e az első alkalom, vagy sem, ha apa pár óra múlva ott van, akkor az jó a nagynak. Á, anyám csak lelki zsarolgat, mert szeretne többet Szaffizni, de persze mindig így, ahogy neki kényelmes, nem úgy, ahogy nekünk :)

Tyuntyi
Épp azon gondolkoztam a 8 éves szoptatással kapcsolatban, hogy ilyenkor a gyermekvédelem tehet-e valamit, vagy ez „belefér” a szülői szabadság kereteibe? Mert ha egy pszichológus megvizsgálja a gyereket, egész biztos talál zavarokat stb.
Nekünk arcon kúszásból lett egyszer csak a 4kézláb. Tegnap nagyon nyomult vele, tetszik neki, csak szétcsúsznak a kis lábai és lehuppan a popsija :) Meg néha arcra bukik, akkor mindig jön a sírás :(
Szilárd kaja: Én a délelötti és délutáni alvás után adok, nekem ilyenkor nem hajlandó tápizni, de már elég rég nem evett, szóval ezért pont akkor. Az almát kis lukú reszelőn lereszelem, ha nem vagyok megelégedve vele, akkor fokhagymanyomón átnyomom :) De mivel alig eszik belőle, reszelés közben mindig van 10-15 kanálnyi, ami a reszelő tetején marad, és ami nagyon pépes.
Tegnap az őszibarackot meg a körtét is lereszeltem, majd botmixereztem, az tök jó állagú lett úgy, de így se ízlett neki :roll: Állítólag az alma titka, hogy fonnyadt, kicsi csúnya almát kell adni, mert az finom nekik. Hát én még nem találtam elég löttyedtet aszem :)

Evian
Fú jobbulást Levinek! Pont ebben a melegben lázas :shock: Hát, nem sok logika van benne, az igaz. Remélem, hamar jobban lesztek!
Sztem nyugodtan hozzátápizhatsz, nem egy nagy élmény (Nyufónak ebben is igaza volt :)). Szaffi már 3 hete kap gyümit, répát meg rizspépet, de még mindig csoda, ha 5-6 kanálnál többet eszik, szóval még nem csökkent emiatt lényegesen a tápi mennyisége.

Snowball
Esőre most én is irigy vagyok, pedig augusztusi születésem miatt én abszolút meleg-párti vagyok (meleg-párti, no igen :oops: :)).

Csicsi
A lényeg, hogy ti szeretitek egymást! És talán Zsoltiban kobakjába is beleültetted az esküvő gondolatát :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Lurkó itt teper mellettem a földön, egyszer csak nem volt net, mit látok? Kezében a kábel. :D

Piroska:
Ha jól olvastam akkor te közvetlen kaja után szoptattad meg a kislányodat? (remélem jól emlékszem és őt írtad nem a kisfiad, de végülis mindegy :lol: ) Én eddig vártam kb. egy órát, utána adtam neki tejcsit, de felmerült bennem, hogy mi van ha szomjas lesz az almától? Jaj Istenem, annyira béna vagyok. :oops:

Evian:
Levinek jobbulást, mi is pont így jártunk a múltkor. Reméljük nem lesz már lázas Levi. Nekünk azt mondták, hogy vmi vírus, de CSani fosott is mellé rendesen napokig.

Rekuja:
Melltartóban Szaffival a mellkasodon a munkások között? NAGYON SZEXI!!! :lol: Egyenesen a playboy-ba való. A gyerekvédelem szempontjából nem tudok nyilatkozni, nem találkoztam még ilyen esettel. De nagyon jó vitatéma, majd egyszer feldobom a munkatársaim között.

Anna:
Köszi az előke tippet, a második kép nagyon szimpi, szerintem beszerzek ilyen előkét. Az esőkabátos verzió szerintem már egy kicsit túlzás nem? Bár Csani még csak most kezdett enni, s eddig csak az almával teli szájjal való tüsszentésig jutottunk. Azzal engem terített be. :P

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


REkuja:
Mármint a nyolc éves lányka szoptatására gondoltam mikor a gyerekvédelmet írtam, nem a melltartós hordozásra. :lol: :lol: :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Rekuja nagyon szívesen megnyugtatlak, hozzád képest törpike vagyok, 164 cm. Nekem a legkevesebb felnőtt súlyom szintén extrém körülmények között elérve 52 kg volt. De normál állapotban 56 alá nem tudok menni ha a fejem tetejére állok se. A bőröm bírta végül is, de a hasam mivel marha nagy körfogatot ért el, hát ott már vannak gondok, a mellemről meg ne beszéljünk... Erősen gondolkodom felkeresni egy plasztikai sebészt felvarrás ügyben, első körben érdekelne hogy felvarrással megoldható-e a dolog, mert az implantátum nálam szóba se jöhet, mert nagyon idegenkedem tőle. Izéééé, dehogy futottam én napi 1,5 órát!!! Akkor lehet már csak 40 kg lennék :lol: Szóval ahányszor sikerült, de a heti max. 3 volt a csúcs szerintem. És nem futottam, nem bírok futni. Felraktam a gépet 10 % emelkedőre és egy nagyon intenzív gyalogló sebességgen csináltam, ami épp hogy még nem futás. A pulzusomat figyeltem hogy a zsírégető tartományban legyen, nagyon jól lehet így is fogyni. Te tiszta kamikáze vagy hogy oda költözöl a szülők mellé, ahogy írsz róluk, hát én messze költöznék.... Nekünk alig múlt 2 éves Regi amikor szültünk. Nálunk otthon aludt, nem vittük sehova. A szülés napján, mivel egész napos műsor volt szinte, így ahhoz a barátunkhoz adtuk be, akinél hetente egy délutánt szoktunk lenni. De utána már apával volt abban a 3 napban amíg nem voltunk otthon. Jött be vele a kórházba hozzám, otthon apa ellátta szépen, nem volt semmi gond. Nekem is hiányzik hogy nem a karomban eszik a pici, jó volt nagyon hogy ott szuszogott. Sógor egy nagy :twisted: azért ez tiszta gáz hogy szórja a pénzt miközben tartozik nektek!!!! Szupernagyis linket köszönöm!!!!!

Anna jót nevettem az elütésen, hát előfordul :lol: Szuperül hangzik ez a szeptemberi költözés, akkor drukkolok hogy ne csússzon! A tiszta műanyag előkéről a tapasztalatom leírtam Tyuntyinak, ha érdekel olvasd el. Az úszás nagyon jól hangzik, én is szeretek, de már nagyon rég nem voltam.

Snowball nálunk is ez van, felkelés után egyből a pici se szeret enni. Mennyit szeretnél fogyni? Na igen, az itteni gyümölcsök elég silányak, olyan se íze se bűze. Az alma jó, meg a banán, de a többi, hát ritkán. A picinek eddig ezeket adtam meg még őszit. Az ha 2-3 napig aszalom a lakásban vétel után és megpuhul akkor egész jó íze van. Üvegeset csak akkor adok amikor nem itthon vagyunk.

Tyuntyi nálunk a pici reggel 8 körül kap tápszert, dél és 4 körül hozzátápi, este fél 9 körül fürcsi után tápszer, alvás. Az almát nekem nyersen nem szerette az elején, így pároltam és úgy pépesítettem. De nekem nyersen is a botmixer szétszedi. Kis tálba rakom és forgatom a botmixert, hogy elkapja a fennmaradó darabokat. Milyen etetőszéket vettetek hogy félsz hogy nem fog beleférni a gyerkőc? Nálunk olyan előke van, hogy a felszínen textil alatta műanyag, így nem ázik át. Evés után mosogatószivaccsal átdörzsölöm, folyó vízben átnyomkodom és felakasztom a konyhában van erre egy rész kialakítva, kis madzag van kifeszítve, azon sorakoznak. Mindig ami megszáradt azt veszem elő a következő etetéshez. Nem baj ha esetleg kicsit foltos marad, az a lényeg hogy a trutyit kiszedjem. És amikor mosok akkor bevágom a mosógépbe, amikor épp eszembe jut. Elhiszem hogy hiányzik a futás ha terhesség előtt rendszeresen űzted. Az jó ha be lehet fogni apát és majd fogsz tudni menni. Van akiket fogyaszt a szopi. Az a 4-5 kiló majd hamar lemegy ha kijutsz futni! Amit Evian javasolt tiszta műanyag előkét azzal a baj, hogy szépen végigfolyik rajta a kaja és lecsöpög a gyerek ölébe, mert nincs ami beszívja! Nekünk volt, hamar repült a kukába, katasztrófa volt!

Evian jaj, nagyon sajnálom, nagyon szar éjszakátok volt! Gyors gyógyulást nektek!!!! Két hét alatt 5 kg-ot ledobtál? :shock: Az rengeteg. Én átlagban heti max. 1 kg-ot fogytam, inkább kicsit alatta. Akkor neked gyorsan meglesz a hátralevő 10 kg. Jót nevettem a kemény munkával visszatornázott súlyon, na igen, a piros pöttyös nekem is a gyengém, szerencse hogy itt nem lehet kapni. Mondjuk hiányzik marhára, így viszont ha otthon vagyunk eszem magam halálra vele :wink: A tiszta műanyag előke tapasztalatom leírtam Tyuntyinak ha érdekel olvasd el.

Csicsi mi lett az eredmény???

Rakok fel akkor olyan volt-ilyen lett képet. Mivel nem készült rólam kép a nagy darabság alatt mert elbújtam a fényképezőgép elől, meg főleg én álltam a fotós oldalán, csak a kórházi képekből tudtam elővadászni.
Kép
Kép
Kép

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Ja azt lehagytam hogy a nagy darab képen az alsó részem nem látszik, de olyan brutál mint a felső, hatalmas fenék, combok :oops:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Nyufó!
Aztaaaa! Minden elismerésem a tiéd, nagyon csini lettél! :D

Tyuntyi!
Én két szopi között adom délelőtt a gyümit. Hanna 8 körül szopizik, majd 10 körül kap gyümit és utána megint szopizik egyet. Ha nagyobb mennyiséget is fog enni, akkor már nem kéri a cicit, vízzel kínálom meg utána. Legalábbis anno Lillánál így csináltam. Délután meg általában úgy van, hogy 4 körül szopi, utána 6 körül vacsi (gyümi+gabona vagy Sinlac) és fél 8 körül az alvós szopi! :D
Az almát üvegreszelőn reszelem, de nem lesz teljesen pépes.

Evian!
Hogy van Levi?
Én Lillával kivártam a 6 hónapot a hozzátáplálással, de meglehetősen nehezen fogadta el az új ízeket. Hannival elkezdtük 5 hónaposan, ő szívesen megkóstol mindent, nem panaszkodhatok az evőkéjére. Persze lehet, hogy gyerekfüggő is a dolog.
Szerintem egy-két kanállal elkezdheted a kóstolgatást, ha másért nem is, akkor azért, hogy szokja a kanalat.

A laptető nem hozott átaludt éjszakát! :x

Ja, tegnap akartam adni Hannának répát krumplival, de úgy öklendezett tőle, hogy féltem, azt is kihányja, amit előtte szopizott.
Ki milyen zöldségfélét ad már a babónak és hogyan, mit mivel? (még jó, hogy van már egy gyerekem, úgyhogy elviekben tudnom kellene) :oops:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Az én gyerekem nem eszi az almát. Esze ágában sincs lenyelni, a fejét forgatja jobbra balra, hogy még véletlen se tudjak neki adni. De nem adom fel, megpróbálom fél óra múlva, hátha csak nem éhes. Pedig tegnapelőtt már olyan sok almapürét megevett. :shock: Most meg itt vigyorog a szőnyegén mellettem, mintha az lenne a fejében, hogy úgyis én győztem. :P

Nyufó.
A fogyás fenomenális. Az előke ötletet neked is köszönöm. Ilyenkor jön, hogy most akkor melyiket? :lol: Kipróbálom ezt is azt is. Az etetőszékről rakok fel képet, giraffe club márkájú, remélem csak én aggódom túl ezt a dolgot.

Timocska:
Köszi a hozzátápi leírást. Most evett Csani 4-kor, de most fél 6-kor még nem kellett neki az alma. Remélem tényleg csak jól van lakva. Élete végéig csak nem cicizhet. :P Majd próbálom még később.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Kép Csani az etetőszékében. A lányokéval ellentétben ez kék :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Tyuntyi


Nagyon cuki ez a fiú :D
Amúgy a belinkeltek között pont nincs olyan előke, amit mi használtunk anno a nagynál: műanyag, az alján pedig egy zsebszerűség, ami összegyűjti a lecsorgó trutyit. Ikeában ilyet is lehet venni. Nekünk nagyon bevált.

Bocs, most csak ennyi. Miki folytatja ma is a nyűgös szériát :cry:

Anna
b.anna
 
 


Tyuntyi
Hát, én egy szál melltartóban csajsziba meg kenguruba öltözve, minden lennék, csak szexi nem :roll: Playboyba csak ellenpéldának vennének fel :) Gondoltam, hogy nem a melltartós a gyerekvédelmi téma, de így hogy írtad, az se hülye ötlet. Gyeremekvédelemről jut eszembe, apa imád kádban fürödni, én nem. Szóval apa már 5 hónapja arra vár, hogy végre együtt fürödhessen a csajjal. No de! Vegyen apa fürdőbugyit, vagy sem?

Nyufó
Na, így hogy alacsonyabb vagy, már nyugodtan lehetsz könnyebb nálam, megengedem :D:D:D Hihetetlen változáson mentél át! Oké, mondjuk a szülés után mindenkin van egy csomó víz, szóval így még durvább a változás :) Most nagyon jól nézel ki, és milyen érdekes, hogy a „kövér” fotód alapján Anna hasonlít rád, a vékonyra meg Regi :)
Én is úgy „futottam” egy időben futópadon, mielőtt mentem spanyolba, mentem vagy 9-10-zel emelkedőn fél-egy órát, és után úgy gondoltam, most futottam :)
Anyáméktól én is menekülni szoktam, de közben ott motoszkál bennem, hogy nekem mennyire fontos a nagymamisom, és hát ettől meg nem foszthatom meg Szaffit :roll:

Timócska
Nekem a répát befalta, csak szilárd lett tőle a kaki. Meg narancssárga. Más zöldséget még nem próbáltam. Ja a répa dm-es, nem saját pépelés (azt olvastam, hogy sütőbe héjastul negyven percig kell sütni, aztán lehúzni a héját és úgy pépelni. Na, inkább megveszem :))

Tyuntyi
Nekem 3 napba telt, mire először nyelt, addig sztem kiköpködte oldalra, meg az ujjai közé az almát :) Most meg azt szereti, ha nem a szájába rakom, hanem ha a szája elé tartom, és ő lelefetyeli a kanálról. Olyan, mint egy kiskutyus :D
Nagyon szép fiús etetőszéketek van :) Végre látunk fiús cuccot is :wink: Csaninak meg mennyi haja nőtt itt nagy titokban! Legutóbbi képen még nem látszódott szerintem. A háttérbeli cd-s szekrény pár hónap múlva aszem nagy kedvenc lesz :lol:
Kábel kihúzása nagyon jó! :) Nekem eddig Szaffi csak a tápkábelt rágicsálta, de szerencsére nem húzta ki.mondjuk azon meglepődnék, nekem is két kézzel kell fognom, olyan vacak :x

oké, most látom, hogy Tyuntyinak 2x írtam, de ez van, sorban haladtam, minek irogatsz annyit, csaj? :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tyuntyi:
Nekem az etetőszéketek teljesen normálnak tűnik, nem hiszem hogy Csaninak óriás popója lesz :D Egyébként én is csináltam fotót ma Mollyról az etetőszékben, csak neked, mivel olvastam hogy milyen dilemmád van.
Én délután szoktam Mollynak adni szilárd ételt. Egyelőre max a kis üveges kaják felét eszi meg, mert inkább a tejcsire vár. Nem is erőltetem, majd ha akar, akkor belehúz az evészetbe. Addig pedig kitartóan próbálkozom. Így is örülök neki hogy amit eszik, azt jóízűen eszi, és nem köpködi ki, nem küzdök vele. Egyedül a savanyú dolgokat nem eszi, mint pl az alma. Azt se reszelve, se párolva, se üvegesbe, sehogy. De az apja se eszik almát, így ez nekem nem is meglepő.
Nekem frottír elejű és műanyag hátuljú előkém van. Vagy csak a mosószerem jó vagy csak jó az anyag, amiből készült az előke mert eddig nem volt gondom. Viszont így belegondolva a pamutból nekem sem nem jöttek ki a foltok :roll:
Én sem szeretem a nagy hőséget, de azért az állandó 11-14 fok, az már nekem is sok, nem beszélve a sok esőről.
Hatalmasat nőtt Csani, régen láttunk róla képet, és szembetűnő a változás :D

Evian:
Hogy van Levi??? Szegény picur, vajon mitől lehet lázas? :( Majd írj, amint tudsz!
Aranyos a mindennapos időjárás jelentésed :D Anyukám is ma ugyanezt elmondta skypeon, majd hozzátette hogy nálunk emiatt legalább nem kell aggódni. De jó... :twisted:
Ha Levi kinézi a kaját a szátokból, akkor ez már egy jó jele annak hogy készen áll a hozzátápira. Szerintem is nyugodtan ízleltesd meg vele a leveket, biztos jól is esne neki a hőségben.

Rekuja:
Akkor Tyuntyival karonöltve szeretettel várlak titeket egy látogatás erejére, hűsölésképp :D
A szoptatós videódon én is elborzadtam, biztosan óriási kihatással van a gyerek mentális fejlődésére. :?
Alex már egyszer fürdött kádban Mollyval, mikor a londoni kiruccanás alkalmával hotelben szálltunk meg (micsoda szégyen hogy hotelben volt fürdőkád, itthon meg zuhanykabinunk van :lol: ) Szóval Alexnek is ez volt a vágya hogy babatesttel fürödjön, és ő eldugta a kukiját, hogy vélelenül se érintse meg vele Mollyt vagy valami. Szerintem amig megvan a "tisztességes távolság", addig normális dolog, plána hogy Ti a szülei vagytok Szaffinak, mindenestől.

Nyufó:
Múltkor vártam 2 napot a barackkal, és utána is borzasztó savanyú volt, mondanom sem kell hogy Mollynak nem tetszett. De bármit adhatok én neki, ami természetes (már ha ezek a gyümik-zöldségek annak mondhatók), mindentől öklöndözik :(
Én 52 kiloval kezdtem a terhességet, és most vagyok 57. Minden a fenekemen meg a hasamon látszik és zavar. Lehet ez a piti 5 kiló semmiségnek tűnik, de án, aki világ életemben vékony voltam, zavar, hogy a leghülyébb helyeken maradt felesleg.
Te viszont nagyon jól nézel ki, a kiinduló állapothoz képest. Mondjuk ezek a szülés utáni képek azért extrémek szerintem mindannyiónkról :D

Timocska:
Ha találsz most a piacon sütőtököt, azt próbáld meg. Molly azt nagyon szereti, és a krumplimtól először nekem sírt :D

Kép

Kép
snowball
 
 


Tyuntyi:
Szóval összehasolításnak elküldöm ezt a 2 nem a legjobb minőségű képet. Nekem még Molly picinek is tűnik a székben, jó lesz neki egy darabig.

Kép

Tálca nélkül jobban látszik mekkora a hely.
Kép

Egy rizspápen volt túl a csajszi :D Ja meg ott az előke, amiről beszéltem.

Kép

Kép
snowball
 
 


Jut eszembe, jártatok mostanában a januári topikban???? Nagyon csúnya szitkozódások voltak, hirtelen olyan szerencsésnek éreztem magam hogy nálunk sosem volt ilyen :)

Kép

Kép
snowball
 
 


mármint a 2012-es januári...

Kép

Kép
snowball
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: