Új privát üzeneted érkezett!

Amida! Nem minden üveges babakaja cukrozott!!!! Megnéztem az itthoni készleteimet, Hippek, és egyikben sincs cukor a hozzávalóknál!!! Rá van írva, hogy hozzáadott cukrot nem tartalmaz, tehát ami van benne, az a gyümölcs cukortartalma.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs: Javítottam! Úgy értettem, hogy a kecskeméti és a (néhány) hipp. Most direkt megnéztem, nekünk csak sárgabarackos hipp van, és abban van cukor. Tényleg félreérthető voltam!!!!! :oops:

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, de a héten Apa Németországba, mi pedig itthon a szüleimnél Győr mellett.
A kezdeti nehézségek ellenére már nagyon jól érezzük magunkat! :D :D :D Nagyszülők ezerrel kényeztetik Barnit! :D :)

Csodaszépek ezek a babák! :) :D

Viszont ne haragudjatok, de egyenlőre olvasó üzemmódba leszek, ha hétfőn visszatérünk Vácra onnantól jövök rendesen. :)

Csak pár témára akartam írni:
-Víz: Barninál egyenlőre csak pár kanállal ebéd után.
-Kaki: amikor elkezdtem a hozzátápit nagyobb mennyiségben voltak gondok, de talán a beszedett probiotikum, és a sárgabarack segített.
-Húsi: Barni mindjárt 7hónapos és én most fogok neki először adni, és egyenlőre csak házi csirke mellet.
-Kajakészítés: én amit/amikor lehet akkor saját kreálmány. Most ebédre pl. házi friss saláta(főzve)-krumpli-alma volt és benyomott 200at. Csak lestem... :) :D

Vigyázzatok magatokra és a babókra!
Betegeknek mielőbbi jobbulást!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 

 
 

Luzuzs, a HIPP-es kaják pont tartalmaznak cukrot!
Univer az, aki hozzáadott cukor nélküli babakajákat ad!
Kecskemétit is a HIPP gyártja, de ott van egy-két gyümi elvétve, amiben nincs cukor.

Maccs
vörösmacska
 
 


Vettem ma a DM-ben Milupa frutapura-t próbaképpen. Hát az valami isteni, Balu úgy bevágta uzsira a tápszer után, mint a huzat. Abban tényleg nincs cukor.

Maccs
vörösmacska
 
 


Jól lefogyott Balu. De most már tényleg jól van, ma már rendesen kakilt. Látom szóba került a téma. Míg kizárólagosan anyatejes-tápszeres baba volt, napi 1 produktum volt. Amióta eszikélünk, kanalazunk, naponta 3-4 gombócot nyom a gatyába és mindig kaja közben kizárólag, hála mindenféle erőlködés nélkül, két-három pici morgás van és már kész is. Így át is tértem a kaja utáni pelusozással, mert nem bírtam már pelenkával a fiatalurat. :D


múlt héten volt 7 hónapos:
Kép

Kép

Kép

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok Lányok!

Lucuzs,
gyógypuszikat küldök Balázskának!

Macs,
de jó hogy Baluka már jól van! Nem lesz gond, hamar visszahizlalod!

Navi, Aranyos,
gyönyörűek a kishölgyek! :D :D :D

HIPP bio alma-barack-banánban és sütőtök-almában nincs hozzáadott cukor, csak a benne lévő gyümölcs természetes cukortartalma, ami OK.

Ma voltunk 6 hós kontrollon. Mollika 6460gramm, tehát bőven megduplázta a születési súlyát, és 69cm hosszú! :D

Kaptunk Milupa HA vaníliás pép receptet és Sinlac receptet, majd alkotok velük.

Vikoo,
téged a múltkor kihagytalak, annyira szégyellem, gratula Boldinak az átforduláshoz, nem egyszerű megmozgatni azt a kis dundi testet! :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Macs! Balu tündéri helyes pasi!!! :lol: A Balázsok már csak ilyenek! :wink: :lol:
Nekem Hipp banán, alma, banán-őszibarack van most itthon és egyikben sincs cukor. Meg egy jópár főzelék és azokban sincs! Most néztem meg másodszor. :D

Eclise! Gratula Mollinak a féléves terv túlteljesítéséhez!!! :D
Én is vettem tegnap a gyógyszertárban Sinlacot, meg Milupa HA pépet, de az utóbbira nekem azt mondták, arra nincs támogatás, teljes áron kaptam... átvertek. :?

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


akkor én vagyok eltévedve bocsi :oops: pedig ezért nem is veszek HIPP-et, mert ami addig volt itthon, az mind cukros volt. :oops: jobban körül kell nézni.

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok Csajok!
Igen, jól meg kell nézni a kajákat, mert valóban van olyan gyártó, hogy egyik kajájába tesz cukrot, a másikba pedig nem.

Maccs!
Baluka nagy jól néz ki. Biztos voltak neki tartalékai, amiből fogyhatott, és tutira gyorsan összeszedi magát. Ezek a picik 1-2 hét alatt behozzák a fogyást. Ő ráadásul tele van küzdő szellemmel, amit az élet kiosztott neki még a legelején. A Fruttapurában nem hogy cukor nincs, hanem C vitaminon kívül semmi hozzáadott cucc. Én ezért szeretem. Ha el tudsz menni Müllerbe, ott a Bebivitának egy százassal olcsóbb ugyanez a gyümis cucca. Zsombor nagyon szereti, és veszem is neki rendesen.

Lucus!
Akartam már kérdezni, hogy a kendőkre összejött a pénz? Remélem, nem volt neked nagyon ráfizetés. Láttam őket tegnap Mike-nál.

Zsófi!
Azért próbálj minél több vizet adni neki. Én is azon vagyok. Már nyújtja a kis nyelvét a pohárba, mint a kiscica.

Aranyos!
Nagyon szép kislány Beki baba!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok Lányok!

Tyűűű, de megy itt a hozzátápi, tök ügyesen vagytok! Én jövő héten kezdem, megyek szerdán a biopiacra alapanyagért, konzervet egyenlőre nem akarok.

Maccs
nagyon jó a tortás kép, az különösen tetszik. :)

Ancsa
Te tényleg szuper képeket raksz fel. Maszatos Lili :D

Asszem Hanna nem duplázza meg a születési súlyát, mert tutira nincs még 9 kiló. :lol: Ma megyünk dokihoz, szerintem most van 8-8,1Kg a kis drágám és holnapután fél éves.
Valaki kérdezte, Apa mérnök üzletkötő, és a cégnél, ahol dolgozik csak külföldi ügyfelei vannak, ezért a sok elutazgatás. Most tuti lett egy Korea még nyáron, aug. vége Kína. Hjaj, de nem szeretek egyedül lenni, mármint nem vagyok egyedül, mert itt vannak a gyerekek, de nagyon hiányzik olyankor. :cry:

Mindenkinek szép napot! Még kiflisütés közben benézek :)
gigii
Budapest
 
 


Angie! Aranyos, hogy kérdezed. Még nem jött meg az összes pénz, de nem nagy a ráfizetésem... talán még kapok pénzt... :wink:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Aranyoska! Azért kell Janka szemét többször átmosni, mert olyan pici a bemenet, h mindig összeragad. Na, erre mondják, hogy majd kinövi(szó szerint) de akkor nem értem miért kell menni olyan sokat??? Ma nem vittük, mert beteg, taknyos, és nem akarom még ezzel is kínozni....

Táplálás: Hogy süssem meg vagy főzzem meg a csirkemellet? Almával szeretném neki adni, azt sütöm sütőben.

sophie! A varrás ingyen volt, az anyag 3500.

én is alig várom, hogy minden kijöjjön anyáké kertjében, lesz nagy főzőcske....



Kép
ebba
 
 


Ebba:én sem értem,h ha azt mondják kinövi,miért gyötrik ennyit szegényt?! :roll: :roll: Mi 1x voltunk,de még az is maga volt a pokol.Kaptatok szemcseppet vagy valamit rá?Vagy ezt,h,ne ragadjon össze sehogy sem lehet kivédeni?Masszírozással vagy valami más praktikával? :?:

A csirkemellet én vízben szoktam megfőzni.Vagy,ha húslevest főzök kiveszek neki abból egy darabot.

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


HALI!

Lucuzs!
Én már most bocsánatot kérek ,de leégtünk a hónapban mint a Reichstag :( , bejöttt egy kis melegvizes probléma és három szaki volt itt mire meg tudták oldani a bojlerproblémát! Három napig nem volt melegvíz!!!! :twisted:
Szóval melegíthettem mindent a gázon :roll: Hát én nem tudom eleink ezt hogy győzték!

A lényeg küldöm a lovettát!

Nekem is megjött miss poppins :) úgyhogy ,még pár kilót ledobok és jöhet a tesóóó

Hozzátápi:
Tök jó hogy mindenkinek így megy!
Mindig azt érzem hogy le vagyok maradva, mert Ti már annyi mindent tudtok ezekrőla dolgokról, én meg csak olvasok, és győzök képben lenni :oops:

Szerencsére Gizus sem nagyon válogatós, és IGEN NAVI (azt hiszem te kérdezted) a natúr főtt répát is benyomta mint apa az entert....

szóval addig eszik amíg adom...
Szerintetek ilyen esetben ki kell próbálni hogy mikor van tele?

Vikoo:
Köszi a tornázós tippet! Sajna nekünk nem olyan hatásos, de azért nem adom fel! Te kúsztatod már?

Kijött Gizus második foga is, és tiszta hullámos az ínye a többi kis kezdeménytől..
szerencsére csak többet alszik mint szokott, és ezzel le van tudva a fogasodási mizéria :)

VALAKI: A féléves FELICITAS-os kupont beváltottátok? érdemes?

Mindenki gyönyörű! Bár ezt majd májkinál azért szeretném lecsekkolni élőben!

Eclipse: dobjál képet légyszi a hordozós szerzeményedről!!

Gigi:
Hmm szerintem nem baj ha Hanna "csak" 8 kiló :)
azt is elég húzós cipelni gondolom. :lol:

Na megyek mert ma este jön a dédi meg anyóspajtásék vacsira, és még be akarom fejezni a dolgokat!
Fél év! Névnap! ŐRÜLETESEN MEGY AZ IDŐ!

mindenkinek pusza!
Szép napot , sok sétát és még több csókot az apukáktól!!!!

Kép
Kép
eta
 
 


HAHÓÓÓ! Kriszta Te hova tűntél???

Kép
Kép
eta
 
 


Eta! Semmi gond, ráér KOMOLYAN!!!!
Nem is írtam volna, ha Angie nem kérdez rá.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Próbálom felvenni a fonalat 8)
Jól esik ülni egy kicsit, mert ma már megjártuk Adéllal a Dechatlon-t, a Bauhaust, és még voltunk kerti kőkutat is nézni. Most szunyál, aztán ha ébred, akkor ha belefér még egy vásárlás az ovi előtt, ha nem, akkor majd holnap. És úgy látom, hogy nagy séta lesz oviból hazafelé, na megy egy Zumba este. Mielőtt még csodámra járnátok, zabálok, mint állat, onnan a sok energie :lol: :lol: :lol:

Eta - ezek a mai szakik már nem az igaziak :? A megoldást egy, a harmadik hozta, de a pénzt meg hárman vitték, gondolom. A lényeg, hogy túl vagytok rajta.
Gizus fogsorához gratula!!! :D Na meg azért is, hogy milyen ügyin intézi, alvás közben :lol: :lol:

Ebba - szegény Janka baba :( Sok - sok gyógypuszi!!!!

Lucuzs - én is receptre veszem a vaníliás HA rizspépet.
Jaj Lucuzs, olyan sokat vagytok mostanában betegek :( Jobbulást!!!

Eclipse - Mollikának gratula!!!! :D
6 hós kontrollt mi is megjártuk: Adél 8350g, és 69,5 cm. Adél a lánykád mellett úgy nézhet ki, mint egy kis elefánt bébi :lol: :lol:

Macs - Balu nagyon helyes kispasi!!! Lefogyva is formás.

Wivi - olyan jókat talizunk itt a csajokkal, ideje lenne elkezdeni legyőzni a vezetési félelmed!!!! :wink: Ügyi vagy, hogy főzőcskézel! Én is tervezem, de Adél még gyümizik, ma kezdtük a zöldséget, répával. Konzerv korai répával, elég édes, de ezért sem volt túlzottan oda.

Aranyoska - szépek vagytok!!!
Nekem annó azt tanácsolták, hogy ha a levesből akarok kiszedni zöldségeket, akkor szedjem le a husi bőrét, mert a zöldségek magukba szívják a "zsírosabb" lét. Te leszeded a bőrt a husiról?
Hajrá felső fogacska!!!!

Sophie - de jó, hogy jöttél!!! Adél sincs oda a vízért, de én nem adom fel. A poharat már imádja. Hátha a vizet is megszereti :lol:
Hajrá kotyvasztás!! Én is igyekezni fogok most. Első lépésként rendeltem egy mini mixert 8) Ez még egyszerű volt....

Amida - laptetű = kistesó :lol: :lol:
Képeket kérünk szépen!!!!! Babausziról is!!!

Nav - Zorka annyira cuki!!!!
Vasat én is szedek, így is oda a fél séróm.

Ancsa - sógorék husival kezdik? Aztaaaaaaa.

Eclipse - házvétel - de jó!!!!! :D Apa ért a nők nyelvén, ha beledumálta Mollikába az egész üveg kaját :lol: :lol:
Apa már volt a tévében? Leadták már azt, amit utoljára nálatok forgattak?

Angie, Rabbe, Hajni - jó volt a tali!!! Mindig marad itt valami :lol: Most: egy szerda előke, egy ördöglakat, és a két doboz. Hajni, az uccsó sütit Ati ette meg, és kérdezte, hogy miért csak egy van :lol: :lol: :lol: A palacsintát pedig én faltam fel.
Emmának ajándék: kép és képkeret + orchidea, vagy virág nem? Miben maradtunk végül???

Kistarcsa - hordozókendő
Ott tartunk, hogy a kórházban összeszedik az oktatáson résztvevőket, keresnek egy napot, ami mind az 5-6 embernek jó egyazon délelőtt 2 órában, két héttel korábban szólnak, mi pedig elvisszük a kendőt. Úgy adjuk át, hogy mellé egy közös kép, ami Rabbééknál a talin készült.

Na, megyek, bedobok egy kávét.
Puszi mindenkinek!!!

mikegirl
 
 


Sziasztok Lányok!

Eta,
majd teszek képeket is. Felicitas csomagot én kiváltottam:
1 Milupa vaníliás tejpép minta (ok)
1 Milupa 2-es tápszer minta (kuka)
1 Johnson fürdető minta (kuka)
1 Neogranormon popsitörlő minta (ok)
1 Nestlé kiskanál (ok)
1 Nestlé babakaja útmutató (vannak benne jó tippek, ok)
2 régebbi Baba magazin/Anyák lapja (ok)
1 mini Sudocrem (ok)

Mikegirl,
Adélka tényleg jó nagy baba, párba állítható Boldival, no meg Gigi Hanna sem kis kisasszony
:D :D :D
Apa még nem volt a HírTv-ben.
Cikkek:
http://www.magyarnemzet.hu/portal/779653
http://www.helyitema.hu/Sport/Kabocanal ... etlen.html

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


sziasztok!

de jó olvasni rólatok!

mike: ördöglakat-már az állomáson láttam nagyfiam szomorú szemeit..... vigyázzatok rá, szerdán viszem :lol:
ajándék szerintem jó, megveszed? szerdán fizetjük...

én tegnap ilyet vettem: jázminpakóca
olvasva csak jót hallottam róla.
erról tapasztalat?
http://gasztronauta.blogter.hu/246928/j ... szajuaknak

olvassatok róla, nagyon jónak tünik. nálunk a piacon 500 ft egy cseréppel.

rabbe78
 
 


FELICITAS csomag: nem találom azt a lapot, amit le kell adni...hol tudom pótolni, vagy miben van? Vagy nem is volt olyanom? áááá olyan kupis lettem. Mindenhol babaholmik, én holmik, és kupiiii. Nyugtasson meg, aki ilyen cipőben jár....

aranyoska! Igen, kaptunk rá szemcseppet, jó volt, de letelt a 2 hét, és megint előjött a kicsi csipásodás. Mondjuk a szél is közrejátszhat.



Kép
ebba
 
 


Sziasztok!
Az én kórházi csomagomból minden papír a kukában landolt, gondolván, hogy sosem lesz időm elolvasni. Köztük volt az összes kupon is :twisted: :twisted: :twisted: Utólag tudtam meg, hogy nem minden reklámcucc volt. Na mindegy, úgysem adnak egyikre sem annyi mindent, hogy megérje érte mérgelődni.
Felicitas kuponhoz abból lehetett hozzájutni, vagy ez a várandós könyvecskében van?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Lányok,
a kupon a kórházi csomagban kapott Felicitas "Babagondozási tanácsadó" hátuljában volt.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


sziasztok!

Lucuzs, köszi neked is! igen, HIPPet vettem s.bariból, de azt hittem, hogy van másnak is csak s.barackja ;)

Aranyos, köszi a tippet kaki ügyben! és az nem fújja fel nagyon? én azt tapasztaltam Eszternél, mikor kisebb volt, hogy alapjában nem volt hasfájós, de, ha adtam neki pár kanál teát, ilyen köményeset, akkor fájt a hasa rendesen... nálatok hasfájás is volt, vagy csak a nem kakilás végett próbáltad ki a köményes teát? és pontosan melyiket szoktak megcsinálni?

Beki nagyon ééééédes! :)

Ancsi, tényleg szuper képeket csinálsz Liliről, bár, ha eleve ilyen a kis modellkéd, akkor bármilyen géppel tudnál szépeket csinálni. nem? :)

Amidaa, köszi! már értem, hogy mire gondoltál! univer a hozzáadott cukit nem tartalmazó bébiétel!

Esztinek én is szívom már jó ideje az orrát, de neki még nincs kint egy foga sem... csak várom, bár így is képes harapni, mintha muszáj lenne! :S

Vivi, jó kis étvágya van akkor Barnusodnak! ... Igaz, már lassan 7 hónapos, de akkor is. kitartást az apamentességhez!

Maccs, nagyon helyes Balucid! köszi a privit. elkezdtem olvasni... örülök, hogy meggyógyultatok végre!!! hízlald a kis krapekodat, bár így is jól néz ki!

Eclipse, milyen kis cuki lehet Mollika! apa nagyon ügyi, hogy így megeteti a kiscsajszit! nálunk ez annyira nem megy... most mosom az apa etetésének áldozatául esett rugit! :D tejpép szilvával volt a menü... hát, had ne mondjam! :D

Angie, igen, rajta vagyunk a témán, bár szopizik még, így talán a szomját az olthatja, de tény, hogy többet eszik tápszerből, mint anyatejcsiből, illetve, hogy tuti a tápi fogja meg...

Gigii, én is ezen filóztam a minap, hogy Eszter sem fogja megduplázni a születési súlyát. igaz, még van 1 hónapja, holnap leméretem a védőnénivel, de szerintem most lehet olyan 8 kiló körül, és 4450grammal született, így közel 9 kilónak kellene június 1-én lennie, hát, ez kizárt! ;) de állítólag az ilyen nagy babuknál nem szent írás ez sem!

Eta, hajrá kistesó! minek akarsz lefogyni, ha utána úgyis meghízol!? :D na, viccet félre téve, ilyen picuri különbséget terveztek, vagy Gizus is több próbálkozás után fogant? nem vagyok képben annyira.

Gizusnak előre is boldog névnapot, illetve utólag is boldog 6 hónapot!

2. fogacskához külön gratulálok! milyen ügyes csajszi, hogy nem viseli meg szinte egyáltalán!

Mike, de jó, hogy talizgattok páran, rendszeresen! Ati ovizik továbbra is?

óóó, konyhai kütyükből már kiállítást nyithatnék, apa legnagyobb örömére :P

megkérdezhetem, hogy mi ez a hordozókendős dolog?

azt még nem is írtam, hogy hol tartunk Esztivel... szóóóval, március 10-én a hátáról a hasára fordult, ezt azóta is rendszeresen gyakorolja, de csak balra, és visszafelé még egyáltalán nem igyekszik :(

egyfolytában ülne, mindig hasizomból próbál felülni, persze nem jön össze még, de nagyon erőlködik.

fogunk még nincs, pedig jó ideje taknyosak vagyunk mi is, szívom neki, de semmi különös azon kívül! illetve még régebben próbáltam az ínyén egy fém kanalat végighúzni, éreztem is valamit, de fog azóta sem jött ki, szóval nem tudom, hogy mi volt az!

ma voltunk Eszter mérésen. 70 centi, és 8190 gramm… :P nem picurka ő sem! a hazahozós súlyát lassan megduplázza! és még csak 5 hónapos! pedig tényleg alig eszik valamit! :S na mindegy, nem idegelem magam!

Ebba, kupi nálunk is ezerrel. igaz, itt kettő a gyerekek száma, de akkor is! :( utálom!!!

na most megyek, gyerekek alszanak, én meg megyek kocsit takaríttatni, meg vásárolni, végül fodrászhoz! ;)

jó hétvégét mindenkinek!

sophie27
 
 


sophie:mi a pocakkal is kínlódtunk.Először mi is nehezen találtuk az aranyközéputat,mert a tea egy idő után,ha kellett,ha nem dolgoztatta a ksi beleit.De aztán az csináltam,h reggel lefőztem egy adag teát kb. egy litert,és abba tettem egy filtert.A tápszert pedig úgy csináltam meg,h fele arányban víz,fele pedig köménytea volt.Pl. 150ml-t 75 víz és 75 tea keverékéből csináltam.Így elértük,h a hasa sem fájt,és kaki is szépen beállt napi rendszerességgel,legalább 1x.
Először köménytermést főztem teatojásban,aztán az elég erősre sikeredett és nem is tűnt túl gazdaságosnak sem,ezért a Herbária Babamosoly-édeskömény teáját vettem neki,az filteres.
Remélem tudtam segíteni! :) :)

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Jah...elfelejtettem:mászik a lánykám!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Aranyoska! Gratula Bekinek a mászáshoz!!! :lol: KÉPET!!! KÉPET!!! KÉPET!!! :D :D :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok, köszike a Zorka dicsiket, aranyosak vagytok! :D

Ancsa, köszike, mindjárt meg is nézem mennyit kóstál egy ilyen gép... biztos nem fog tetszeni az összeg :lol:

Tegnap megjártuk a dokit (tanácsadás) és hát ahogy sejtettem, Zorka nem nagyon hízott (max. 20-30 dekát), de csak annyit mondtak, h. erőteljesen tápláljak hozzá. Semmi tejpép és hasonlók! Ennek örülök amúgy! Ma el is jött a védőnő és átbeszéltük a dolgokat és most már kitisztult a kép, hál'Istennek!
Ma pl. az "ebéd" szopi előtt adtam neki krumplit sütőtökkel (tegnap már megkóstoltattam vele csak a s.tököt) és nagyon ízlett neki, délután uzsonna gyanánt pedig almát keksszel. Szóval menni fog ez :D és jól felturbózom a súlyát.
Amúgy azt mondta a védőnő, h. ha már egy hete eszik főzeléket és már nagyobb mennyiségben, kb. 2 hét múlva husit is tehetek bele! Szóval nem kell sokat várni vele....

Többen is írtátok, h. voltatok babaúszáson... Hogy bírják a picik a 30°-os vizet? Nekem azt mondta a csaj a telefonban, h. próbáljam meg 34°-os vízbe, a nagy kádba tenni mielőtt úszásra viszem :shock: Szerintetek??? Ráadásul reggel 8-kor van a kezdőknek... Zorka akkor még aludni szokott :roll: Hát nem tudom, majd meglátjuk! Annyira körülményes ez itt: belépő + tanfolyam díj, nincs 1 alkalmas jegy, 5 alkalmat fizetni kell... szóval nem tudom miért bonyolítják így? :roll:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Navi vigyázz, ha szopi előtt tömöd rendszeresen tele a pocóját el fog választódni a ciciről! Persze ha ez a célod akkor nem szóltam.

Ha még anyatejet is kap a baba, a hozzátáplálásnak három féle módját választhatjuk:

1. Szopizás után kap enni a baba. Idővel megtetszik neki az evés, és egyre nagyobb adagokat eszik meg szopi után, de a szopizási alkalmat magától hagyja el, akkor, amikor már nincs rá szüksége. (elválasztódás)

2. Két szopizás között kap enni a baba, így az étkezési időpontok idővel átalakulnak, a szopikat szépen elhagyja a pici, ha már nincs rá szüksége, de az is lehet, hogy még sokáig váltogatni fogja a kettőt. (elválasztódás)

3. Szopizás előtt kap enni a baba. Ez a módszer akkor jó, ha valami miatt szép lassan szeretnénk elhagyni az egyes szoptatási alkalmakat. Ilyenkor az evészet mindig szopi előtt van, és minél nagyobb adagokat kezd enni a picúr, annál csökken a következő szopizásnál a tejigénye, míg végül teljesen el is hagyja. Ezzel a módszerrel nagyjából 2-4 hetente lehet elhagyni 1-1 szoptatási alkalmat. (elválasztás)

Maccs
vörösmacska
 
 


Macs, nagyon köszi, ez meggondolandó, csak az a baj, hogy nem hízik Zorka... na most ha csak szopi után - és ez csak a dél környékire értendő - adok neki valamennyi kaját, még ha egyre nagyobb mennyiséget is, akkor nem tudom, gyarapszik úgy ahogy kell? Nem szeretnék teljesen kiváltani szopit, max. a délit... tehát egynél többet semmiképp, viszont itt meg bejön az, hogy lehet, h. szép lassan teljesen leválasztja magát? :?
Te hogy csinálod?
Ha szoptatni és etetni is akarom, akkor lassan egyész nap tömök bele valamit :D Na de a viccet félretéve, akkor most nem tudom, mit csináljak :(

Ja és akartam már írni, h. Balucid nagyon hasonlít rád... szerintem!!!
:wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Na még annyit, hogy amíg nem jött a védőnő, én így csináltam: két szopi között kapott enni Zorka, tehát a 2-es verziót gyakoroltuk... akkor lehet maradok ennél :roll: jáááájjjj! :?

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Többiek, Ti hogyan csináljátok???

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Csajok! Lehet nem vagyok tök tudományos, de Bogis tapasztalataimat azért meg tudom veletek osztani.

Az elválasztás/elválasztódás nálunk nem volt ilyen fekete-fehér.
Szóval míg napközben szépen lassan (fogalmam sincs mennyi idő alatt:oops:, de tényleg iszonyat lassan) kiváltotta a hozzátápi a szopit, azért a reggeli és esti szopizás nálunk sokáig megmarad még (14 hónapos koráig szopott Bogi). Nem tűnt el végleg azért, mert pl. főzit kapott délben szopi előtt, sőt végül a déli kajánál én voltam, aki "elválasztotta", amit most már nem tennék...
Ezzel ellentétben az esti szopit -ami utoljára maradt- meg én nem akartam elhagyni, de nem volt beleszólásom, Bogi úgy döntött, hogy vége.
Ez a 2-4 hét alatt 1 szopikiváltás sem lehet szentírás... Bogi pl. 3 hónap alatt jutott el odáig, hogy egy egész üveg főzeléket hajlandó volt megenni... hogy is hagyhattam volna el ilyen sebesség mellett a szopit...

Én úgy gondolom nem kell agyon izgulnunk magunkat és minden szépen alakulni fog. Ha súlynövekedést kell produkálni, és ezért "nyomatni" kell a hozzátápit, attól még maradhat/maradni is fog a szopi!

Mi amúgy a két szopi között próbálkozunk... majd, ha meggyógyul Balázs.

remélem nem zavartam össze még jobban a dolgokat

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Én szopi után adtam neki kaját, mert azt akartam, hogy cicizzen még. Először tízóraira, majd ebédre is kapott +kaját. Ő meg szépen lassan leválasztotta magát, kb 2,5 hónap alatt. Nem kell neki a cici napközben kb 2-3 hete, szó szerint már rá sem bír nézni. A reggeli szopit meghagyta magának, azt nagyon szereti viszont. Nagy ritkán este is van kedve.

Maccs
vörösmacska
 
 


Köszi szépen lányok!!!

Lucuzs, miért bántad meg, h. te választottad le déli szopiról Bogit és nem ő magától?

Akkor most kitalálom hogyan legyen :roll: :)

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Nekem esélyem sem volt az etetések közti kajáltatásra, mert olyankor Baluka aludt és még mindig alszik napközben is, szinte minden kaja között.

Maccs
vörösmacska
 
 


Nav
Hozzátápi nálunk: 10 órás és kb. egy órás szopi előtt adom a kaját, utána szopi. Kb fél-fél üveggel, amennyi után van még kedve szopizni. Szóval nem addig etetem, amíg hajlandó a szájába venni a kanalat. De úgy érzem, hogy Adél is így gondolja, mert kb. fél üvegnél már nem nagyon érdekli a dolog, és szívesen szopizik utána. Majd ha jelzi, hogy márpedig több kanalas kaját kér, akkor majd többet kap. De szemmel láthatóan várja a szopit. (Hogy ennek mi értelme? Szokja és megismeri az ízeket, az ételeket, és mivel éhes, könnyebben megy az ismerkedés. Mintha nyitottabb lenne... 8) )
Minden nap kb. fél 4 körül szopi, aztán 6 körül rizspép - ebből viszont annyit ehet, amennyit akar. Ez után cicivel már nem kínálom meg, csak este lefekvéskor.

Szóval nálam nem a két szopi közötti kajás módszer működik.

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Nálunk: én szeretném ha többet kanalazna, d e semmit nem akar enni szinte :cry: :cry:
Napról-napra egyre jobban szoritja össze a száját mikor kinálom kanállal, tehát azt hiszem hogy most feladom egy kis időre. (max 3 teáskanálnyit eszik-csak azért adom neki hogy ismerkedjen az izekkel.)
Vioszont szopizni mindig akar amikor csak felkinálom, akár folyamatosan is :lol:
Szóval ééjel nappal cicin van újból:)

rabbe78
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy bepofátlankodok, de látom a hozzátápi a téma.
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ha azt látjátok egy babán, hogy nem nyitja a száját, nem tudja mit kezdjen a kanállal, hagyjátok egy kicsit pihenni a témát. Én anno nagyon megszívtam Bencével. Kezdő anyukaként meg akartam felelni az elvárásoknak és 6 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást, de így utólag tudom, hogy várnom kellett volna még. Bencus nem állt készen a dologra. Minden porcikájával tiltakozott az evés ellen, bármivel is próbálkoztam. Egy hónapon keresztül még a száját sem volt hajlandó kinyitni, én h@lye meg minden nap próbáltam tömködni. :oops: :oops: :oops: Van egy sanda gyanúm, hogy a mai napig tartó rossz evőkéje visszavezethető a kezdeti küzdelmeinkre... :oops:

Gergő most teljesen más, egy hete "eszünk". Délelőtt egy kis gyümölcsöt Fosfovit keksszel, délután pedig rizspépet. Eddig minden bejött neki, sőt, ma totál kivörösödve ordított a rizspép után, mert szeretett volna még enni. Egész adagokat még nem adok neki, üveges ételből felet, rizspépből 1/3 vagy fél adagot. Emellett szopi van, amit igényel is.

Lucuzzsal egyet értek azzal kapcsolatban, hogy nem biztos, hogy teljes elválasztás lesz annak a vége, ha totál kiváltjuk a nappali szopikat. Bence 13 hónapos koráig igényelte az anyatejet. 8 hónapos kora körül szinte egyik napról a másikra nappal nem fogadta el a cicit (nagy gondot okozva ezzel...), de a reggeli és esti szopikhoz ragaszkodott. 11 hónapos koráig ment így a dolog, majd már csak reggel kérte az anyatejet. 13 hónaposan pedig teljesen elválasztotta magát. Tejem volt még, Ő döntött úgy, hogy neki már nem kell.

Rólunk annyit, hogy továbbra is nagyon sűrűn telnek a napjaink, 3 tornáztatást csinálok itthon Gergővel, emellett megyünk a kórházba hetente 1 vagy 2 alkalommal és múlt hét óta egy magán gyógytornászhoz (Dévényes) is járunk. Sajnos a győri nem vállalt el bennünket, így 50 km-t kell autóznom, hogy kezeltethessem Gergőt. De most már kijelenthetem, hogy minden pénzt megér a dolog, mert ugyan még csak 1x voltunk a hölgynél, de a Fiatalúr végre átfordult hátról hasra. Már nagyon magam alatt voltam amiatt, hogy még mindig nem kezdte el a forgást. A durva az egészben az, hogy elvileg a kórházi gyógytornász is kezeli Gergőt Dévénnyel, mégsem volt olyan hatékony, mint a magán. Valahogy teljesen más mozdulatokkal, technikával nyúl hozzá a Kisfiamhoz a fizetős tornász... NA, de ezen kár rágódni, most már tudom, hogy jó helyen vagyunk és végre végre végre nálunk is beindulnak a dolgok.

Bocsánat, hogy nem írok senkinek külön... Minden babuci csodálatosan szép, okos és ügyes!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
csillagvirág14
 
 


Csillagvirág mi is így vagyunk, hogy már csak reggel és néha este szopizik Baluci, persze ez is tök fokozatosan alakult így.

De tényleg nem kell erőltetni. Mi nagyon korán kezdtük, 4 hónaposan, mert mi már akkor is tápszerrel pótoltunk és úgy gondoltam hogy a tápszert kiváltjuk. Balu nagyon ügyes volt egyből, de volt, hogy megálljt parancsolt, akkor visszavettünk a tempóból. Szólt, hogy ő nem akar kanalazni és akkor nem is adtam neki. De aki olvas bennünket, az tudja. Nem volt fontos a sietség, hiszen nagyon szépen gyarapodott úgy is, és mára bármit elé rakok eszi, tátja a száját előre, ha jön a kanál.
Türelem, türelem, türelem.

Maccs
vörösmacska
 
 


Helló Csajok!!

A Zuram elvonult aludni, így kihasználom a lehetőséget és picit olvasok :D

Ezt az oldalt sikerült is :wink:

Aranyos-De cuki vagy, köszönöm szépen a Lili baba dícsiket, szerintem is olyan különleges vágású a szeme, olyan gyönyörű nekem, de hát én az anyja vagyok :D ...Beki egyszerűen tündéri, milyen kendői vannak, betojok :D ...na jó tudni, hogy ti már nyomtajátok a husikat is....Mikro kezdtétek egyébként a hozzátápit??Gratula Bekinek a kúszáshoz!

Mi ma reggel bepróbálkoztunk almával ( mert bár én csütörtökig várni akartam, pont Lili fél éves koráig, Csabi addig csesztetett, hogy most kóstoltassuk meg, mert azt délelőtt kell és hétköznap ugye akkor ő nincs itthon és ő is látni akarja :wink: )...Így megkóstoltuk, csak pár kanállal, de ízlett neki, csak még nem tudta, hogy kell normálisan hátra juttatni és lenyelni ezért némi ízlelgetés után a fele mindig visszajött :D

Wivi-Tök ügyes vagy, hogy magad főzöl, én is úgy tervezem :wink: Milyen volt szüleidnél???Már otthon vagytok?

Maccs-A milupa frutapaura is egy bébikaja???Elvesztettem a fonalat csajok a sok név között :D ..Örülök, hogy Baluka jól van már!!Mennyit fogyott szegény??

Eclipse-Gratula Mollikának a szép súly és hossz eredményhez, tényleg szép hosszú baba :wink: Mi majd holnap megyünk mérésre, Lili saccperkábé 62 cm szerintem :D Úgyhogy inkább széles, mint hosszú :lol:

Akkor én is jól megnézem a babakajákat, hogy melyikben van cukker és melyikben nincsen....Tesómtól kaptam egy csomót, majd jól szemügyre veszem őket :wink:

Angie-Na és milyenek a kendők???Mesélj!! :D

Lucuzs-Tényleg, tőlem megkaptad a pénzt?

Gigiii-4 és fél kg-val született Hanna??? :shock: Na az a nem semmi :D Boldog fél évességet neki :wink:

Eta-Sajnálom a bojler dolgot :roll: ..Ti is már gyúrtok a tesóra???Már mindenki???Csak mi várunk még???Nem semmik vagytok csajok :D Gratu Gizunak a második foghoz! :D

ja azt el is felejtettem, hogy tegnap előtt mi is egyfogúak lettünk, bár még csak a hegye látszik ki :wink:

Ebba-Úgy sajnálom szegény Jankát, hogy ennyit kínozzák :?

MikeGirl-Neked aztán van erergiád, ha eszel ha nem, ez azért nem az alap :D Én zabálok, mint a disznó, de még sem pörgök ennyire :wink: Adél sem egy nádszál kisasszony, nagyon szépek a méretei :D Tök jó ez a kendőátadás, csak azt sajnálom, hogy nem lehetek ott...brühühühü!!!

Sophie-Eszter sem az a soványság, nem is értem hova izgulsz, hogy nem eszik, azért van ott raktár az adatok alapján :D Köszi a Lili baba dicsiket, egy jó géppel egy szupermodellről csak is jó képeket tudunk csinálni :D Egyébként tök vicces, mert ahogy meglátja a gépet vigyorog, tuti , hogy fotómodel lesz a csaj! :wink:

Navi-Tuti menni fog a hozzátápival "felturbózni" Zorkát, de amúgy én nem látom egyáltalán vékonynak.... :roll: Tök normális testalkatúnak tűnik :roll: Lilinek nem volt gondja a 30 fokos vízzel, úgy általában véve volt megilletődve :wink:

Folyt köv, Apa előbújt a barlangjából..... :D

KépKép
gyancsi
 
 


Ancsim! Köszi, igen, megkaptam! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok Lányok,

Látom nálatok is vannak jó nagy ? jelek a hozzátápival kapcsolatban… hát nekem is akad bőven bajom.
Ha nem bánjátok csatlakoznék a kérdéseimmel:
Az olvasottak alapján én inkább az elválasztódás folyamatait választanám, de nekünk is a védőnő a szopi előtti kóstoltatást ajánlotta és hát így is tettem, eddig de most nem tudom, h mit tegyek? Mert egyfelől már nagyon szeretnék fogyizni, másfelől pedig imádok szopiztatni, és imádom, h az eddigi életemből semmivel össze nem hasonlítható az az érzés, nem úgy , mint a fogyiii (blőőő).
Szóval, Bobó eddig kóstolta az almát, a krumplit és a körtét, vettem olyan 7gabonás cuccot, mert kekszet sehol nem találtam, és abból kap egy nagyon picit, most vettem barackot meg banánt ezek jönnek a héten, de sztetek fontos a zöldségeket is, meg főzelékeket is bevezetnem? Vagy meddig kellene ezt megtennem? Ill. h értsétek, most ugye kap egy kis gyümit de. és utána már csakis szopit! A súlyával sincs baj, tehát nem létfontosságú a gyerek tömése, és már azzal is bajom van, h most azért adjak neki du. is egy kis gyümit, vagy ameddig csak kóstoltatás megy addig elég egy nap 1x. Vagy adjak neki de. vmi újat, és du. vmi régi gyümit?! Wáááá? Továbbá, fogalmam sincs mennyi a sok, meg a kevés? Én ugye azt sem tudom, h mennyit szopizik, mert nem mérem… És Bobó, mint egy kis kiborg nyitja a száját és várja a falatot, sztem a végsőkig képes lenne erre, feneketlen kis bödön. :-)
Közben pedig tudom, h nem olyan bonyi, mégis hihetetlen mennyire bele tudok kavarodni.
Na, ennyi voltam, mert ultra nyügiii és úgy hallom felváltva morognak az Apjával megyek megnézem mi van velük:-D
puszik

Kép

Kép
vikoo
 
 


Vikoo - én Adélnap szép lassan adogatok zöldséget is. De a gyümi adás megmarad délelőtt, és az ebédes szopijához kap zöldséget. Mert ugye az utóbbihoz jön majd a husi, amit én ebédre szánok.
Azt nem tudom, hogy ez meddig tolható ki.... mármint hogy mi az a legkésőbbi időpont, hogy el kell kezdeni a hozzátápit.

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Múlt hetem kész katasztrófa volt, semmire nem volt időm, minden nap rohangáltam valahova, és két gyerekkel tömegközlekedve... uh, néha ki voltam bukva rendesen.

Viko
Szerintem a hozzátápival nem kell elkapkodni semmit, értem én, hogy szeretnéd Bobót már elválasztani, de azért ez is egy folyamat szerintem. Nekem Marcim 2,5 éves koráig szopizott, igaz akkor annak már nem a kajálás volt a lényege. Szopizott reggel ébredés után, és elalvás előtt.
Én Marcinál úgy csináltam a hozzátápit, hogy kb. 3-4 napig egy fajta kajcsit adtam neki.
Ilyen sorrendben vezettem be őket: alma, krumpli, banán, sárgarépa, sütőtök, őszibarack. És ezeket variálni is kiválóan lehetett.
Azt mondják, h akkor tudsz egy szopit kanalazással kiváltani, ha a babád meg eszik egy adag kanalazós kajcsit már (azaz kb. 150 grammot). Ha kiváltottál egy szopit kb. 2 hét múlva megpróbálhatod a tízórait kiváltani mondjuk.
Danival most úgy csináljuk, hogy almát kap, egy hete, ebédre, szopi előtt. De nem mindig eszik meg egy adagot, igy utána kap szopit is. Ma kezdjük az őszibarackot. Aztán szerintem elkezdjük a zöldségeket is, és kb. 7 hósan a husit.

Bocsi, hogy most csak Vikonak írtam, de most mennem kell takarítani. Ha tudok, jövök később még!

szisszka
 
 


Lányok!
Szerintem a hozzátáplálás addig tolható ki, amíg a baba még hízik az anyatejtől. Ha az már nem elég, akkor lenne fontos, hogy már mást is egyen normál mennyiségeket. Én laikusként úgy gondolom, hogy ez a határ még nem a 6 hónapos kor, hanem inkább 7 és 8, viszont pont azért kell elkezdeni 6 hónaposan lassabb tempóban, hogy mire eléri a 7-8 hónapot, már stabilan tudjon enni. Én is azt mondom, hogy szépen lassan, a baba tempójában érdemes kezdeni, semmiképpen sem erőltetni.
Ja, és szerintem minden baba másképp áll a kanalazgatáshoz, idegen ízekhez. Van, akinek nagyon bejönnek a más ízek, van aki utálja, és van aki magát a kanalat nem bírja, és van, aki óriási szájat nyit, ha meglátja a kanalat.
Nálunk Szilárd imádott enni, minden íz bejött, és a kanalt is nagyon szerette. Zsombort már lassan másfél hónapja táplálom gyümölccsel, zöldségekkel (pár napja husival is), de a mai napig nagyon nehézkesen megy a kanalazás. Az ízekkel nincs baja, mert ha a szájába kerül, szépen lenyeli, nem undorodik semmitől, viszont unja a kanalazást, és nem is akármennyire, hanem nagyon-nagyon. Valakinek mindig el kell terelnie a figyelmét arról, hogy megy a kanál a szája felé, különben görbül a szája. Pedig szereti a kajákat, és ha már bent van, ügyesen lenyeli. Ha nagyon jó kedvében van, akkor ügyesen eszi. A száját csak résnyire nyitja, épp, hogy be tudom rajta dugni a kanalat. És ezt mind úgy, hogy már másfél hónapja gyakoroljuk, és úgy, hogy előtte tartottunk egy 3 hetes szünetet, mert azt láttam, amiről Csillag is írt, hogy nem állt készen rá. De azért úgy gondolom, hogy most lassan 7 hónaposan nem kellene visszavennem, neki már enni kell ennyi idősen. Zsombor 9-10 körül kap gyümölcsöt, 12-14 között husis zöldséget, és este 7 körül rizspépet vagy Sinlacot. Szopi ettől függetlenül megy napi 5x is. Ő még nagyon igényli, és mivel nem kell neki a cumis üveg, és pohárból még nagyon keveset tud inni, így folyadékpótlásnak is szánom a minél tovább szoptatást (értem ezt 1 éves korig - eddig tervezem maximum).
Gondlom, hamarosan idetalál Bendor és majd kapunk szakszerű tanácsokat tőle is :D

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Köszi Lányok a sok választ… most már legalább értem, h hogy lehetne kiváltani egy szopit, csak annyira kettős az érzés bennem, h cseppet sem vagyok biztos abban, h akarom-e??? Na most aztán jó lököttnek nézhettek. :-D
A lényeg, h most még szépen lassan bevezetem neki az összes ízt, mondjuk keverek majd hozzá lassan zöldségeket is, és ha majd már úgy látom, h többet bír enni, akkor 1-2 de lehet csak 3 hónap múlva szépen átszokik a kajákra és maradnak a hébe-hóba lévő szopik. Olyan hihetetlen, mert eddig el sem tudtam képzelni, h a babám majd az én testemből táplálkozik, aztán most meg már azt nem tudom elképzelni, h ne így legyen… Akkor mi most még szépen lassan haladunk előre a gyümikkel és aztán majd meglátjuk!
Remélem a betegeskedők jobban vannak, csodálatos, napsütésnek hétnek nézünk elébe!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok Lányok!

Vikoo,
nem hiszem, hogy Boldika leszokni a ciciről egy kis hozzátápi miatt. Ne akard elválasztani, majd elválasztja saját magát.
Én jelen helyzet szerint 2 éves koráig leszek itthon, ha akar és tud, addig szopizhat, megengedem. Párom unokatesójánál a kisfiú 8 hónapos koráig cicifüggő volt, éjjel-nappal cicin csüngött, aztán 6 hónapos korában jött a hozzátápi, majd 8 hónapos korában egyik napról a másikra többet nem cicizett, és kész. Az ő döntése volt, nem erőltették.
Itt van még egy érdekes cikk az igény szerinti hozzáplálásról (baby-led weaning)
http://www.mamami.hu/cikkek/szoptatas/1 ... ataplalas/

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék a "bizonytalan hozzátáplálók" klubjához :lol:
Eddig azt hittem értem, hogyan is kell csinálni, de a védőnő teljesen összezavart!!!!
Én úgy gondoltam, hogy elkezdjük a gyümit délelőtt, majd később a zöldségeket ebédre, és közben ha már megeszik egy adagnyit pl. a gyümiből, akkor szépen lassan elmarad a szopi. Erre közli velem a védőnő, hogy nehogy azt higgyem, hogy a gyümölcs elég lesz neki, kell neki utána szopi is...meg hogy a 125gr-os bio almás üveges cuccot még nyugodtan megeheti szopi után. Oké ,értem én hogy megeheti, de nem akarom teletömni!!!!! Miért ne lenne elég neki tízóraira csak a gyümi????
...és hozzáteszem Bence addig eszik, amíg adom neki!!!!! Nagyon durva!!!!! Egyik reggel pl. nem "csatoltam le" :lol: időben a ciciről és addig evett, míg a végén sugárba hányta ki a tejet!!!!
Én úgy érzem nekem kell leszabályoznom, nehogy túlegye magát.
Tőlem még nyugodtan szopizhat, de akkor se értem, amit a védőnő mondott.
Csajok többen írtátok a rizspépet. Én még nem vagyok képben, mert most kezdjük csak a hozzátápit...szóval ez olyan, mint a tejpép? Csak mert abból van a HA-s, mert mi tápszerből is azt kapjuk, és most akkor a rizspépnél ez hogy van?
Ja és mégegy kérdés:
Azt olvastam, hogy napi 500ml tej vagy tápszer kell a babóknak 1 éves korukig. Ha csak pl. este szopizik már majd pár hónap múlva, akkor hogy lesz meg az 500ml???? Vagy a tejpép, rizspép stb. is bele számít????

Bocsi, bocsi a sok-sok kérdésért, de hát kiket is kérdezhetnék, ha nem Titeket :lol:

Jaaaaaaa, és rátaláltam a Milupa Frutapurára!!!!!!!! Már kezdtem kételkedni benne, hogy létezik :lol:

Gyancsi:
Ez a Frutapura gyümölcs bébikaja, de nem üveges, hanem olyan kis dobozkákban van, mint a joghurt. 4db van egy csomiban, és 100% gyümöből van.
berni01
 
 


Fruttapuráról tettem fel képet az előző oldalra, hogy könnyebben megtaláljátok a boltban.
Ancsa!
Szerintem nálatok sokkal több félét lehet kapni, mint nálunk.

Berni!
A HA tejpép igazából rizsből van, rizspép van a dobozára írva. Azt általában a fürdés előtti kajának szokták adni, vacsira, de ha nem hízik a baba, akkor érdemes a gyümölcsébe is keverni. A szopit valóban nem lehet kiváltani egy 125 ml-s gyümölccsel, mert kalóriában nagyon kevés a gyümölcs. Majd akkor tudod kiváltani, ha már eszik husis, sajtos kajákat, aminek magasabb a tápértéke. De ha teszel a gyümölcsbe rizspépet, akkor meglesz annak is a tápértéke. Az 500 ml-t folyadéknak kell érteni, amiben benne van a tej, tápszer, víz is. Ha már nem szopizik annyit a baba, akkor vízzel kell pótolni a folyadékmennyiséget.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: