Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Mandala
Megint trutyizik a sebed?Orvosnál voltál már?Ne hanyagold ,mert úgy jársz mint én.
Tudod?ÉN emelem! :D
Fiam sikongat a játszószőnyegen.Minjá megeszem.
NÁlunk maradt az éjjel 2-3 és hajnal 5-6 kelés kb.Azt hiszem ez kibírható.

Edit
Azt hiszem te írtad.Hogyhogy olyan sok nektek a tápszer?Barinőmnek Beba HA Start Aktívot írnak fel egyszerre 2 dobozt vált ki és az kerül 4000 ft-ba.Mondjuk ő kap mellé anyatejet minden másnap 1 üveggel,de neki már 5 hós a kisfia.
Egyébként régen Diánál én is úgy csináltam ,hogy esti adagot készre hűrtőbe és csak gyorsan vízben melegítettem amikor kellett.,addig meg aoa volt vele vagy a karomba csitítottam.Már akkor is hallottam,hogy nem jó mikrózni.De ha simán vizet melegítesz azt lehet csak a készt kell vízben melegíteni.
Jövőhéten iratok ki én is ,legyen itthon.CSak nem tudom melyiket,annyifélét mond a barinőm is.

Viszont csináltunk egy kis lükeséget.Dius evett egy hipp alma barackot ,mert ugye most ő bébibe ment vissza/cumisüvegezett is/
és megkóstoltattam kanál hegyével.Hát fiam úgy cuppogott rajta mintha mindig ezt ette volna.De többet nem kapott ,majd ha itt az idő.De remélem jó étvágyú lesz és nem válogat majd.

Mensi most tegnap délután óta sehol.Nem tudom mi volt ez ,de megnézetem dokival UH-val odalenn a dolgokat.Mert hasam görcsölget mensisen most is.

Bee
ŰÜgyik vagytok ti is!Lehet Leile baba is beáll erre.Neked már volt ugrás a kajába?

Most fiam az imént csak 90 szopizott és nem kért többet. :shock: néztem is nagyokat.Mondjuk előtte kétszer sokat evett. :lol:
No összeszedem magam és irány a bolt.
Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Bee, :oops: úgy igazából még nem kezdtem el, de van benne olyan 1-2 apróság is, ami valójában nem torna, pl. erős alhasi préselés után 15-20 másodpercre lehajolni, hogy "visszarendeződjenek" a dolgok lent. Egyébként jól is esik.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Hello!

Sabine: Ez jó!Nekünk meg vasárnap lesz az 1 éves házassági évfordulónk...szerintem férjem simán elfelejti, kiváncsi leszek...

Mandala: Nyugi, szerintem szupercsaj vagy! Férjed biztos csak azért nem mondja minden nap, nehogy elbízd magad!
Nagyon szomorú ez az eset...bennem most tudatosult, hogy Sebikém milyen veszélyben volt.Pedig utánna is mondta a szülésznő. Most olvastam egy cikket, hogy régóta el akarják kapni ezt a nőt, de a szülők is segítenek neki, hogy ne lehessen felelősségre vonni! Nekem az otthonszüléssel semmi gondom, de pont ez a baj, hogy nincs meghatározva, hogy mikor lehet és mikor nem! Talán, ha már lenne ilyen törvény, akkor ennek a babának nem kellett volna meghalnia! Az anyát is meg fogják büntetni ez viszont biztos...

Jobb téma...sex: Nekem még mindig folyik vmi trutyi! Úgy látszik ez alkati lehet, ha nem szedek gyógyszert nekem teljes 1 hétig meg szokott lenni!:( Többek között ezért bogyózok, bár nem bánnám ha nem kéne!

Márknak boldog szülinapot!
Jucu: kislányod Diána? Mert akkor neki is boldog névnapot!

Na, húzok reggelizni, mert ma még oda nem jutottam el!

mamiblue
 
 

 
 

jucu: A 4000 Ft erős túlzás volt,egy doboz fogy el egy hétenKb, és az 2000,de ha betartanám amit a dobozon írnak,hogy a maradékot kiönteni,akkor annyi lenne.A fiamat nem lehet beállítani a normális evésre.Mivel még szopik is,nem mindig kell neki annyi tápszer,viszont legtöbször kevés lenne amit csinálok.Szóval 30-40 ml minden második alkalommal megmarad.De ha kevesebbet csinálok,akkor meg üvölt,mintha érezné :?
( én a meggylevest nyalattam meg vele,imádta)

Huni:szerintem klónt nem akarhatsz.Két férjet kiszolgálni :wink:
Elég,ha kapunk egy kis nevelési tanácsot.

mandala:Teljesen megértelek,mert az én önbecsülésem is a padlón.
Gyerekek reggel iskola-haza másfél óra,gyalogA kicsi csak a kezemben van el,tehát mindent úgy csinálok,napi 6-8 órát Takarítás,stb...Délben gyerekért a suliba másfél óra gyalog, leckék ellenőrzése,nagyobbik haza,lecke,pofozás a kamasz dolgai miatt,legnagyobb haza,idegbaj a hülyeségei miatt, apa haza:még mindig nem volt időd megnézni a kölcsön filmet?Hát egész nap nem ráérsz?
és akkor még a lelki problémák...

tuza edit
 
 


Szép napot mindenkinek!

Nem tudom mi van velem, de tegnap óta állandóan éhes vagyok, és ebben az a rossz, hogy állandóan édességet ennék. Pedig jól lesz vigyáznom, mert nemhogy nem fogyok le, hanem még visszaszedem azt, ami eddig a szülés óta lement. Nagyon remélem nem azért vagyok kívánós, mert meg akar jönni!

Köszönöm a Márknak szóló szülinapi köszöntéseket, de majd csak 21-én (pénteken) lesz, vasárnap fogjuk tartani, viszont apa pont ma 40 éves! És tök ciki, mert miután elmentek itthonról, akkor néztem rá a naptárra! De gyorsan küldtem neki egy sms-t.

Ma éjszaka valami volt a levegőben, mert mindkét gyerekemhez menni kellett. Ráadásul egyszerre, úgyhogy előbb elintéztem a nagyot, rosszat álmodott, megsimogattam, majd mentem a kicsit megetetni. Ez még csak fél 2-kor volt, pedig ki szokta bírni tovább is.

Már várom, hogy hozzák az ebédemet, aztán elmegyünk sétálni, nagyon szépen süt a nap.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Kitartás Lányok!

Mandala
Én szoktam sokat gondolni Rád... mikor ketten egyszerre ordítanak... hogy neked 4-ről kell gondoskodnod, vagy 5-ről :wink:

Otthonszülés
:evil: :evil: :evil: :evil:
G.Á-t már kizárta az orvosi kamara...
Vendég
 


Nekünk szupi volt az éjszaka! 9:30, 03:00 és reggel amikor felkeltem, szóval egyszer kellett felkelni a babcihoz!

Napközben meg olyan nyugodtan elvan, szól,ha éhes,elnézelődik, és nagyon szeret kint lenni az udvaron, a kertben, jó levegő, nyugi... és már be is alszik... 8)

márkanyuka! én is éhezem állandóan-legalábbis ugyérzem, én is próbálom visszafogni magam, mert pont visszamentem a terhesség előtti súlyomhoz :) Egyébként soxor meg inkább szomjas vagyok, de kell is a folyadék a tejhez.

Elég sok tejem van, tudtok valamit a tejleadásról,elvileg vizsgálatok előzik meg,ami nem baj, én olyan szivesen adnék oda,ahol meg hiányzik! Kép
nora80
 
 


Na akkor én is leírom férjem legújabb alakítását. tegnap telefonál 5 körül, felveszem, erre megkérdezi, hogy felébresztett?!!! Persze mondom, itt horkolok a 3 gyerek mellett!!! Mit gondol...egész nap pihenek, tiszta ruhák meg csak úgy teremnek, meg egy angyalka rendet rak, takarít! Akkor szoktam itt ülni a gép elött, mikor reggelizek vagy ha Sebi a kezemben alszik (mint most is) .

Márkanyuka: honnan rendeled a kaját? Én azért is rendelem, mert így legalább biztos csak 1 adagot eszek meg. :D Szerencsére még nem felfelé kúszik a mutató a mérlegen, de remélem olyan nem is lesz!

Jucu: hát igen, Bálintod lassan 2 hónapos.Sebi még csak most kezdi az eeee-zést, de a heő meg a mamma az már nagyon megy neki. :D

mamiblue
 
 


Nora
Védőnőddel beszélj!
Vendég
 


Sziasztok, újra itt!

Napokig megint szarakodott a gépünk, el is romlott az ADSL de már minden rendben!

Tegnap már zokogtam annyira nem tudtam mit csináljak! Drágám ugyanazt csinálta, mint Jucu babája, szinte semmit nem evett. kiköpte a cicit és fintorgott, majd kétségbeesve nézett rám és sírt!
Azt hittem megszakad a szívem...... :cry:
Felhívtam a védőnőt és kérdeztem, hogy most mit tegyek, mert már teljesen tanácstalan voltam! Ő is azt mondta, hogy meg fog jönni és valszeg ez a probléma, olvasszak ki a mélyhűtött tejcsiből. Na ezt meg is tettem, és láss csodát 7 óra nem evés után rácuppant a cumira és betegre zabbantotta magát! Én nem szinte sírva lefejtem a tejet és beleöntöttem a lefloyóba :(

Tea: eddig még a tejcsi mellett csak kevés vízet kapott, de a tegnapi hiszti után lefőztem neki Bébi Mecsekteát. Háááát, nem mondom, hogy odavan az ízéért, de kortyolja és azt vettem észre, hogy nagyokat pukizik tőle álmában is, pedig eddig megküzdött vele. Szóval nem tudom ti mit használtok, de ez jobban bejött mint a drága Infacol csepp!

Édesség: azt hittem, hogy terhesség alatt eszek sok édességet, hát tévedtem! Brutál, hogy mennyire kajás vagyok, szinte mindig ennék, és leginkább édességet :? Sabine, milyen vitamin hiányozhat a szervezetből, ami miatt ennyire nagy az édesség utáni vágy?? Látom nem csak én küzdök ezzel a kérdéssel.

Otthonszülés: kirázott a hideg mikor hallottam a híreket és mérhetetlen düh is elöntött!!!! Mivel kb 1 hete osztották nekem az észt, hogy otthon kell szülni, nem részletezem az indokokat, de már akkor elegem volt a sok okoskodásból és nekem is az volt a legfőbb érvem, hogy mi van ha komplikáció adódik?
Ráadásul G.Á. 300.000 Ft-ért vállal egy otthonszülést..... Pffff, hát elmegy a sunyiba!!!!!

Tehéntej: tényleg lehet kihatással az anyatejre a fogyasztása? Én kb naponta fél litert megiszok, lehet, hogy ezzel rosszat teszek??
h.bogesz
 
 


Kép

Indulhatunk....

Kép

Még tanga nélkül :D
h.bogesz
 
 


Kisregényt írtam de elszállt... :evil:

Jucu: nem mentem még vissza a dokihoz, várok még... majd ha már kicsit rendezettebb az alvázam meg a pocakom... félek, hogy letol....

Amúgy csaszis mamák: az normális, hogy a sebem egyik felénél (nálam a jobb oldalon) vastagabb a heg, mint a másik oldalon? Elég gázos kitapintani... a bal oldalon egy nagyon vékony, szép hegvonal van, a jobb oldalon meg olyan, mintha férceltek volna, mintha egy "drótkukacot" húztak volna a bőröm alá...

Sabine: én meg épp Rád szoktam gondolni... amikor Emese visít... na ezt sztereoban....????!!!! Hát, köszi.... :)

Mamiblue: köszönöm az elismerést! Asszem Neked ugyanaz jár, hatalmas kalapemelés! :)
A meghalt baba édesanyját sztem a sors már épp eléggé megbüntette... nem hiszem, hogy valaha is fel tudja dolgozni a történteket... de én ezt akkor is felelőtlennek tartom! Amikor görcseim lettek, alig vártam, hogy orvos lásson... úgy rohantam a klinikára amikor 32 hetesen elkezdtem vérezni, mint a mérgezett egér! Nem hogy otthon szülni! Én még születés házban sem mernék bevállalni egy szülést! Csak és kizárólag ott, ahol a segítség (értsd: ha kell műtő) három percen belül van.... Amikor csasziztak pont egy mamóca előzött be a műtőben.... elakadt a babája.... aztán a gyerekágyon találkoztunk. Olyan szép kisfia született... 4,30 lett a baba, és elakadt a szülőcsatornában. Csaszival szedték ki.... mondjuk azt nem tudom, hogy egy félig kint félig bent gyereket hogyan lehet onnan egészben, sértetlenül kivarázsolni... :roll:

Edit: le a kalappal előtted! Asszem nincs okom panaszra... amit TE csinálsz végig nap nap után... na az a valami!!!!

Bogesz: asszem a cink hiánya okoz ilyet... mondom én, mint kinevezett doktornéni... de várjuk a professzor asszony rábólintását... :) :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Bogesz: gyönyörűűűűű!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Megjött az elveszett bárány :)
Nézegettem a képeiteket, annyira szépek a kismanók! :) Mindjárt teszek föl én is képet.
Máté baba nagyon jól van, szopizik, rengeteget hízott, már 4600 g. Mosolyog, forgolódik, amikor beszélek hozzá az egész testével, a mimikájával válaszol. :D :D Imádni való kimanó!

miniliza
 
 
 


Kép
Máté baba 3 héttel ezelőtt. Friss kép most nincs.

miniliza
 
 
 


Sziasztok!

Klónt nem adok,de küldöm a párom észt osztani :lol: :lol: !

Tegnap este bedurrant a mellem :oops: .Ezt úgy értem,hogy baromira fáj,és kemény.Zsófi meg nem bírt semmit kiszívni belőle.Mellszívóval sem jutottam többre.Csak a kézi fejés jött be,de nem sokat sikerült kifejni belőle.Pár csepp,és kész.Aztán a mostani szopi után valamivel jobb lett a helyzet.Remélem nem gyullad be,és nem lázasodok be.

Védnőnk is beállított 3 hét után.Szabadkozott,hogy ez meg az volt.Pedig néha szükségem lett volna a tanácsára,de a telefont meg nem vette fel.

Na megyek,mert óbégatás van :)

Kép
Kép
huni
 
 


Kép
Máté baba a hugimmal (sajnos a gépen még nincs olyan fotó, amin én vagyok vele) :(

miniliza
 
 
 


Kép
és még egy hugis kép

miniliza
 
 
 


Na megvolt a nagy séta, Ádám pedig kint a teraszon folytatja az alvást. Én addig gyorsan kiszellőztettem és bepakoltam a mosógépet.

Mamiblue: az Éttrend-től rendelem a kaját, de azt hiszem, hogy ez csak itt Szegeden és környékén van. Általában menüt (leves és főétel) szoktam rendelni. Két féle menü van, az egyik 530, a másik 570 forintba kerül, de úgy vagyok vele, hogy nekem megéri.

Bogesz és Miniliza: gyönyörűek a gyerekek! Bogesz: látom a te kislányod is fityiszt mutat a világra, az én Ádámom is így szokta tartani az ujját, főleg szopizás közben, de úgy szorítja az kis ujjacskáit, hogy tiszta fehérek.

Na megyek megeszem az ebédemet mielőtt felkel Őurasága és követeli a saját ebédjét!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Ez jó éjszaka volt. Szopi: este 8, hajnal 1, reggel 5. És két bedurrant cickó. De én nem fejek. Inkább adtam neki mindkettőből, nappal pedig már így megy az 1-1. Természetesen kaki kipiszkálással kezdtük a napot. Már annyira várom, hogy helyre álljon a régi jól múködő kaki ügy. Annyira sajnálom!!!!
5 után már nem feküdtem vissza. Vasaltam, pakoltam, és ma délelőtt már a Tesco-t is megjátruk Babszikával. :)

Mandala
Én ebben a helyzetben inkább kölcsön adom a kocsimat. Hadd vigye :D :D És persze vele együtt az összes intéznivalót és feladatot is megnyerte :D
Mi négy éve vagyunk házasok, hat éve vagyunk együtt, és bár ez nem tűnik olyan hosszú időnek, alig-alig kapok dícséretet. Szökőévente 1x, jobb napokon. Férfinépség ...
Néztem, mindjárt 6 hetes kontrollod van. Aztán nem ellógni, főleg így. Jobbulást!!! Heg - nem tudom... :shock: Nekem normális.

Otthonszüés - mindig is elleneztem. A meghalt babától kikészültem....

Csajok, nektek dokitok nem javasolt hüvelyfóra helyreállító kúrát? Floragyn kúpocskákat nyomok az ügy érdekében :)

Bee
Ügyik vagytok :D

Cumisüveg - Aventes van, de gyakorlatilag nem használjuk már.
Vagy még?!

Jucu
Én már úgy várom, hogy fincsi gyümilevet meg gyümiket adhassak Babszikának.....

Edit
Te is szuper csaj vagy!!!!! Annyi mindent intézel.....egy autót igazán megérdemelnél, na és persze rengeteg bókot. :) Egyszer poénból cserélni kellene egy teljes napra a pasijainkkal. Csak egyetlen napot legyenek itthon helyettünk.. :wink:

Mamiblue
Én is úgy irkálok, hogy Babszi velem van. Per pill most pluszban még ebédelek is. :D

Bogesz
300e-t kell fizetni, hogy az ember kockáztassa a babájának az életét?! Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én a kórházban éreztem magam biztonságban, amikor ott volt a doki.
Én a tehéntejet Babszika hasfájása miatt hagytam el teljesen. És úgy látom, hogy jót tett....
Babócád gyönyörű!!!!!

Miniliza
Örülök, hogy minden rendben. Szépek vagytok :D

Huni
Cicidurranás - csak úgy? Vagy hagytál ki szopit? Vagy túl hosszú idő telt el két szopi között?

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Én oolyann boldog vagyok ( még ), és olyann fáradt ( még mindíg ). :lol: Abbahagytuk az infacolt és az espumisant. Az infacolból 2 üveggel fogyott, aztán kipróbáltuk az espumisant is 2x. Most kíváncsi voltam, hogy fáj-e a pocak. És nem ( kopp-kopp-kopp ). :) igaz két napja össz-vissz asszem kb ha 5-6 órát aludtam több részletben, akkor sokat mondok. Nem sír csak olyan hangosan tekereg meg nyög... Nem tudok tőle aludni :lol: Tekereg 2 percig aztán alvás 5 percig aztán megint 2 perc tekergés..stb. ez meg 1-2 órán keresztül és utána alszik 3-4 órát. éjjel. Nappal keveset alszik. Köszönhető egy kicsit vivinek is. Délutánra naagyonn fáradt már és ezért sír. Ilyenkor van az, hogy a hasamon alszik 2-3 órát. Ez az anyababzsiszundi idő. :)

A bébik naagyoon édesek!!!! :):):):) Na megyek nyulakat hajkurászni, mert elszöktek.

Puszi nektek

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó éjszakánk volt :) Fanni már fél 10-kor aludt, és ráadásul magától elaludt cumizás közben. Eddig mindig járkáltam vele, meg ringattam a popsiját, és úgy aludt csak el. És csak reggel 6 órakor kelt fel először enni! :) Bár minden esténk ilyen lenne. Már csak az kéne hogy a saját ágyában aludjon el. Érdekes, napközben simán alszik az ágyában, éjszaka meg nem akar. Most is ott alszik, evés után bealudt, leraktam az ágyába és azóta alszik. Este meg hiába rakom le oda, mindig felébred és nem hajlandó ott visszaaludni...

Javul valakinél a szájpenész? Én már hetek óta küzdök vele és semmi javulás...

Ja, ma reggel fél 9-kor csöngettek és nem nyitottam ajtót, mert volt egy sejtésem, hogy a védőnő... Ráadásul aludtunk még Fannival, fel sem voltam öltözve,stb. Szóval nem nyitottam ki az ajtót, erre negyed óra mulva csörög a mobilom, a védőnő az, hogy most volt nálunk, de nem vagyunk otthon... Mondom, most értünk haza. :oops: Hát mert meg akart látogatni minket... Kérdem én, miért nem előtte hiv mobilon??? Hogy fél óra mulva jön, vagy mit tudom én. Miért kell váratlanul jönni reggel??? Szívesen veszem a tanácsait, sőt szükségem is van rájuk, de nekem ne jöjjön váratlanul reggel korán! Hivjon fel előtte, hogy ma délelőtt jön, nem zavar-e, jöhet-e. Veletek is ezt csinálják a védőnők? Na mindegy, a vége az volt, hogy holnap 9-re vigyem le Fannit hozzá, és megnézik.

És még valami. Nagyon szomorú lettem és nagyon meg is ijedtem. Képzeljétek ma reggel írt e-mailt az egyik kollaganőm, akinek tavaly született babája, hogy most derült ki a babánál, hogy teljesen süket... most 11 hónapos. Nem nagyon akar róla beszélni, és én nem is értek hozzá, de ezt nem lehetett volna hamarabb kideríteni? Majd egy év mulva jönnek rá az orvosok, hogy baj van a hallásával? Bár mondom nem értek hozzá...

horvviki
 
 


Nem azért lányok..... de sztem az augusztusi babók nagyon jól sikerült, szép gyerekek lettek! Lehet, hogy túldimenzionálom a dolgokat, de csoda, hogy mindenkinek milyen tündéri, formás, aranyos, szép babája van!
Lassan választanom kell a lányomnak pasit :D

Miniliza, nagyon édi, igazán fiús, jóképű kiskrapek! Nekem sincs olyan képem ahol együtt vagyok a pindúrral :( Az anyucikra már nem is kiványcsi senki :wink:

Márkanyuka, igen jól látod, tényleg sokszor fityiszt mutat és úgy szorítja a kis kezét. Még a karját is mikor próbálom róla lehámozni a rucit. Próbálom megmagyarázni neki, hogy ne feszengjen, mert annál nehezebb, de semmi :wink: egyedül az autósülésben lazul el!

Mandala, reméljük csak a cink, mert már többet eszem mint apa, és mi lesz így belőlem? Tank Aranka? Ja és ráadásul visszajött az allergiám ami terhesség alatt teljesen elmúlt :( Van valakinek ilyen tapasztalata? Persze a jó kis Zyrtec tablettát nem lehet szedni, így marad az orrspray!
h.bogesz
 
 


Gyönyörű az összes csemete :lol: :lol: :lol:

Bogesz
Nálunk két gyönyörűséges pasi várja a csajokat :wink:

Tejfogyasztás okozhat hasfájást a babuciknál...

Viki
Újszülöttkorban szűrni lehet... szülői, orvosi odafigyelés...


Otthonszülés
http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=188506&fr=hk
(orvosként egyébként sem működhet a kamarai kizárása óta....)
Vendég
 


Mi már túlvagyunk a 6 hetes kontrollon... bébik is, én is.... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


re

szájpenész: Nálunk van, de köszönhető a tök jó rendelési időnek, csak ma fogok tudni felmenni a receptért. Persze múlt héten csütörtökön vettem észre a penészt ami nagyon sok volt. Mára kezelés nélkül szinte semmi nem maradt a szájában. Normális ez? Egy két icuri picuri kis folt van még oldalt de szinte eltűnt. Nem is kezeltem semmivel sem. Viszont a popsiját úúgy kicsípte.. :( Szegénykém. Vivivel anno két teljes hónapig küzdöttünk a szájpenésszel. Semmi javulás nem lett egészen addíg míg el nem kezdtük a gyümölcspürét. Onnantól kezdve semmi sem volt. Gondolom a gyümölcssav lemarta neki.

evés: Naponta 2-3x eszem. Ha sikerül. Akkor is van hogy csak bekapok pár falatot. Bezzeg éjjel. :( Éjjel visszaalvás előtt megjön az étvágyam. :oops: Báár már rámjönnek a szűkebb gatyák is. :D:D

apa: most jól kijövünk. Vasárnap Lala csinált egy szokványos napot. Nem volt olyan álomszuszék jókislány. Így legalább látta apa is, hogy miért nem haladok. Mosogatnom 5 részletben sikerült. A mosást is 2 részletben raktam oda. Reggel elkezdtem az ebédet és estére be is fejeztem. Szóval rohangáltam a gyerek és a többi teendőm között mint egy hülye. Apa ezek után egy szót sem szólt. :D

És szégyen gyalázat, de nem nézem az órát, hogy mikor szopik Lala. Gőzöm sincs arról, hogy milyen a saját napirendje.. :( :oops: :oops: :oops: Nagyjából tudom csak. Reggel 8 körül kelés, aztán egész délelőtt anyánlógás, aztán ilyenkor talán alszik egy órácskát, aztán kelés, nyekergés, aztán megint alvás Vivivel. Estefelé nyekergés, aztán 8-9 óra felé hami, és alvás 11-ig, aztán kaja, és tenti fél 4-ig kb. Nagyjából. Ez gáz? Aztán van hogy nem így alakul. De az esetek 70-80%-ban ez van.
Most bezzeg alszik. Mikor a receptekért kéne mennem. Felkelteni nem akarom. Viszont 2-ig van rendelés, és ha nem érek oda akkor megint csak holnap tudok elmenni a receptekért. Dédire itt hagyni nem tudom őket, mert Vivinek is most van az alvásideje. Ilyenkor nyűgös és eleven. Ha meg Lala is felkel akkor szegény dédi mit csináljon. A doki meg a patika kb meg 1,5 2 km-re van innen.

Na megyek teregetni.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Csajok - tanács kellene....
Babszikának szeretnék overall-t venni. Az ő mérete most 62-es. Hány számmal kell nagyobbat venni a jelenlegi méreténél, hogy az még februárban is jó legyen? Vagy ez kivitelezhetetlen? Ugye nem kell kettőt venni? Csöppet drága, amit kinéztem......

mikegirl
 
 


horvviki írta:Képzeljétek ma reggel írt e-mailt az egyik kollaganőm, akinek tavaly született babája, hogy most derült ki a babánál, hogy teljesen süket... most 11 hónapos. Nem nagyon akar róla beszélni, és én nem is értek hozzá, de ezt nem lehetett volna hamarabb kideríteni? Majd egy év mulva jönnek rá az orvosok, hogy baj van a hallásával? Bár mondom nem értek hozzá...


A baba születése után un. lármadobos vizsgálattal mérik a babák hallását. Ez persze nem decibeles cucc, de azt kiszűri hogy hall-e a baba egyáltalán.... szóval gáz ha nem veszik észre...
Könnyen kipróbálhatod amúgy, ha tapsolsz mellette, vagy ha leejtesz egy-egy tárgyat a környékén és összerezzen akkor tuti hall.... :) De ne parázz, nem lehet gond....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


mikegirl írta:Csajok - tanács kellene....
Babszikának szeretnék overall-t venni. Az ő mérete most 62-es. Hány számmal kell nagyobbat venni a jelenlegi méreténél, hogy az még februárban is jó legyen? Vagy ez kivitelezhetetlen? Ugye nem kell kettőt venni? Csöppet drága, amit kinéztem......


Anyósom ad el overallt (is) .... asszem 6000-ért. Most varrta. Gyönyörű rózsaszín... ha nem viszik el, enyém lesz... :lol: :lol: :lol:
Ez amolyan kombizsák... este dobok fotót róla.... nekem is van, a gyerkőc 2 és féléves koráig hordta... és abban telelt 2 hónaposan is... :) Imádom és csak ajánlani tudom... Ja, és ugyanez a Brendonban 13 ezer... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala
Nem kell a lármadob... sokkal profibb vizsgálatok vannak...
És a legegyszerűbb... anyuka beszél a babájához, baba fordítja a fejét a hang irányába, reagál rá...Kb. 2 hónaposan már "beszélgetni" lehet vele...
Vendég
 


Mikegirl
Nekem nem kell már téli overallt vennem... :lol:
Jön a finom, meleg nyár :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Huni!
Mellgyulladás nekem is volt még Gergőnél. Nekem nagyon jól bevált, hogy melegvizes palackot tettem rá naponta többször is, szoptatást folytatni kell, és fejni. Nem szabad abbahagyi. Nekem a múlt héten a bimbi repedt ki, azt hittem, megőrülök minden szopinál, de azért csak csináltuk. Arra kamillás bororgatást tettem. 2 nap alatt elmúlt.

Mikegirl! Én 68-as overált vennék. Tavaly karácsonykor a nővérem kislányának vettem 68-as cuccokat (júli 19-én született), és azok márciusig jók voltak neki.

miniliza
 
 
 


sabine írta:Mandala
Nem kell a lármadob... sokkal profibb vizsgálatok vannak...
És a legegyszerűbb... anyuka beszél a babájához, baba fordítja a fejét a hang irányába, reagál rá...Kb. 2 hónaposan már "beszélgetni" lehet vele...


Ez így van, ezt már én is tapasztalom, olyan aranyosan figyel, ahogy beszélek hozzá, és tündéri, ahogy válaszol. :D

miniliza
 
 
 


Egy régi adósságomat törlesztettem: tettem fel képeket a gmail-re. De megnyugodva láttam, hogy még sokan nem tettek fel képeket, én pedig már azt hittem, hogy csak én tartozom ezzel.

Na megyek behozom Ádámot a teraszról, mert azóta is alszik. Már lassan 5 órája evett, lesz majd kiabálás.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Gyönyörűek a babák.

CSajok egy kérdés...:
Aki mecsek teát ad naturba adja vagy ízesíti/méz/?
Ma vettem akarok főzni neki.

Rajtam kijött a fránya vírus.Már kezem lábam zsibbad ,ömlik a tak...om és fáj a fejem.Szóval hulla vagyok .
Megyek és gyorsan alszom amíg BÁlint is azt teszi.

Kép

Kép
jucu
 
 


Judit
Dius = Klaudia :D

Kép

Kép
jucu
 
 


pattogobolha írta:re


evés: Naponta 2-3x eszem. Ha sikerül. Akkor is van hogy csak bekapok pár falatot. Bezzeg éjjel. :( Éjjel visszaalvás előtt megjön az étvágyam. :oops: Báár már rámjönnek a szűkebb gatyák is. :D:D

apa: most jól kijövünk. Vasárnap Lala csinált egy szokványos napot. Nem volt olyan álomszuszék jókislány. Így legalább látta apa is, hogy miért nem haladok. Mosogatnom 5 részletben sikerült. A mosást is 2 részletben raktam oda. Reggel elkezdtem az ebédet és estére be is fejeztem. Szóval rohangáltam a gyerek és a többi teendőm között mint egy hülye. Apa ezek után egy szót sem szólt. :D

És szégyen gyalázat, de nem nézem az órát, hogy mikor szopik Lala. Gőzöm sincs arról, hogy milyen a saját napirendje.. :( :oops: :oops: :oops: Nagyjából tudom csak. Reggel 8 körül kelés, aztán egész délelőtt anyánlógás, aztán ilyenkor talán alszik egy órácskát, aztán kelés, nyekergés, aztán megint alvás Vivivel. Estefelé nyekergés, aztán 8-9 óra felé hami, és alvás 11-ig, aztán kaja, és tenti fél 4-ig kb. Nagyjából. Ez gáz? Aztán van hogy nem így alakul. De az esetek 70-80%-ban ez van.


Bolha!

Mintha a saját dolgaimat olvasnám. Én is rohangálok egész nap a 2 gyerekem között, enni nincs időm, reggel 7-től este 11-ig pörgés, és a háztartással szinte semmit nem haladok. Ja és már könnyebb vagyok, mint terhesség előtt. A melltartókon kívül az összes régi cuccom jó rám. Ha valaki azt mondja nekem, hogy nem is látszik, hogy szültem, azt válaszolom, hogy van két személyes trénerem: az egyik gondoskodik a rendszeres testmozgásról, a másik pedig a zsírleszívásról. :lol:

miniliza
 
 
 


Jucu
Pöttöm cukor, mézet gyerekdokink nem ajánlja, még korai.

mikegirl
 
 


Jucu
Méz... allergizálhat... tele van virágporral...

Igaz, még messze van, de találtam egy jó kis táblázatot...
http://www.babafalva.hu/download/szilard.htm
Vendég
 


Mandala
Köszi, és várom a képet. Még jó, hogy anyóseregetés elmaradt annó :-)))

Miniliza
Neked is köszi :-))

mikegirl
 
 


Sabine
Anyatejcis baba miért csak 6 hónapos kortól kaphat almát? :(

mikegirl
 
 


Hello!

Jucu: Ki nem találtam volna!:D Teának nagyon kellemes íze van cukor nélkül is!

Rita: Én recept nélkül vettem borax glicerint meg gézlapot! Nem vészes az ára így sem, bár meg ne kérdezd mennyi...
Nekem sikerült 3 nap alatt eltüntetnem, lehet, hogy nem is az volt? De amíg nem dörzsiztem neki, addig nem akart lejönni!

Mandala, Bogesz: Nem inkább a króm? Az szokott lenni a fogyibogyókban is!

Csajoknak sóska volt az oviban, olyan éhesek maradtak szegénykéim!

Gyönyörűek a babócák!

Asszem kicsit elkapattam Sebit! Mostmár van, hogy kifejezetten azért sír, hogy vegyem fel!

mamiblue
 
 


Sziasztok!
Még élek ám én is csak nagyon nehezen jutok el a gépig. Nem tudom ti hogy csináljátok de le a kalappal.Örülök ha a házimunkát el tudom végezni.Kismanó állandóan kézben akar lenni ha ébren van.Amúgy eddig nagyon jó baba volt evett aludt.De most nagyon előjött neki a hasfájósság.Persze erről ő nem tehet és majd megszakad a szívem érte. eddig az infacolt adtam neki,de már nem nagyon használ. Most írtak fel neki egy gyógyszertárban kikevert görcsoldót.Állítólag nagyon tuti,remélem nekünk is segít.Mindenkinek nagyon szép a babája.
Gyorsan rakok fel én is két képet aztán búcsúzom mert lassan kel a drágám kajcsizni és még el kell mosogatnom.Ilyenkor de jó lenne egy mosogatógép.
Pusz mindenkinek! És vigyázzatok a kismanókra!
Kép Lilike Kép lilike2

KépKép
dudu_84
 
 


mikegirl írta:Sabine
Anyatejcis baba miért csak 6 hónapos kortól kaphat almát? :(


WHO (Egészségügyi Világszervezet) ajánlása szerint a babáknak az első 6 hónapban nem kell más a tejen kívül...
Régen már alig 5-6 hetes kortól kezdték az almát, a burgonyát és egyebeket adni, de újabb kutatások kimutatták, hogy olyankor még a bélrendszerük nem elég fejlett... gyakrabban alakulnak ki emésztési zavarok, allergiák, mintha csak 6 hónapos kora után kap mást...
Vendég
 


Vendég
 


Dudu! Gyönyörű baba Lilike! :D

Szájpenész: Máté a kórházban kapott szájpenészt, de mire hazaadták, teljesen kigyógyították. Azóta is állandóan figyelem, hogy nincs-e neki, de hála istennek eddig nem jött vissza.

miniliza
 
 
 


Na ez az én formám :oops:
Lefekszem mire behunyom a szemem csörög egyik telefon ,azt leteszem felsír Bálint ,majd visszaalszik csörög másik :twisted: De én vagyok a hülye pi..a miért nem kapcsolom ki mielőtt pihizni szeretnék.
De apa feltette az í-re a pontot :P
Csörög a mobilomra,..felveszem "tessék"/ mondanom sem kell milyen hangom van/ erre kinyomja.CSörög megint és ismét kinyomja :twisted: Majd matávoson ,mire oda is beleszólok és közli jah ,te voltál mobilon is,azta mindenit ..már ugrottam volna haza ,milyen pali kapkodja fel a telefonod! :D :evil:
Azt mondja férfiakat megszégyenítő hangom van :cry: ,de már lázam is..szóval elkezdődött a suli.Minden trutyit elkapok majd Diától.
Főztem jó kis borsmenta teát ,meg vettem be algopirint és most visszabúvok ágyikóba izzadni.
pusszancs

Kép

Kép
jucu
 
 


Halihó!

Panaszkodni jöttem.
Kisfiam megfázott, folyik az orra és rettentő nyűgös. Gallyra tett délelőtt. Kimenni sem akart. Félpercenként: "anya, folyik az orrom...töröljed meg"
Apja hazajött ebédelni és mellékesen elaltatta. Azt a két órát a kisasszony etetésével és dajkálásával töltöttem. Most felsírt a nagyfiú. A kicsi se aludt még el. Kész, felmondok.
A ruháim meg áznak az esőben.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


De hogy ne csak panaszkodjak:
1. Nálunk csinálnak hallásvizsgálatot, holnap megyünk. A gyerkőcnek aludni kell hozzá és valamilyen géppel nézik. Sabine talán többet tud erről. Holnap talán én is többet fogok tudni.

2. Nagyfiam ma reggel: "Szeretem az Enikőt. Anya, köszönöm neked az Enikőt. Köszönöm, hogy lett ilyen kisbabám." El vagyok olvadva most is. Hogy ezt honnét szedte? De tündéri. Megköszönte nekem a tesóját.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Hallásvizsgálat
Alvás közben a baba fülcsijébe tesznek egy érzékelőt... és lényegében egy számítógép elvégzi a vizsgálatot... mindkét oldalon külön-külön...

Miniliza
Kórházban könnyű összeszedni a szájpenészt... :cry:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: