Új privát üzeneted érkezett!

Evian: nálunk Bálint egész jól el van egyedül. Mostanában kezdett el nyüszögni, de akkor kezébe kell adni egy új játékot, vagy pózt kell változtatni, és akkor bírja még egy kicsit.

Ma pont azon kuncogtam, hogy Bálint nem fog megtanulni járni, mert átalussza: reggel felkel, és kb 9körül visszaalszik 12-13ig, akkor fent van 15ig, és bealszik 18ig, ez így jó, mert ez egy nagyobb alvás délelőtt, egy délután. De ha elcsúszik a dolog valamerre, mondjuk2kor alszik el és 5kor kel, akkor ott még bealszik az esti alvás előtt, és 10körül keltem, ée fürdetem. Szóval így keresem az időt, amikor mozgunk egy kicsit.

A kocsiban inkább a meleg miatt nincs el sajna. Teljesen leizzadva veszem ki, az orrán is vízcseppek vannak

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!
Olvasgattalak titeket, de nem volt időm végigolvasni, úgyhogy most nulláról indulnék, ha megengeditek, csatlakoznék hozzátok. Én is januárban szültem a kisfiamat. Persze ő már második gyerek, de azért minden gyereknél újabb problémák merülnek fel. :) Arról nem beszélve, mennyi mindent elfelejtettem a kislányom idejéről... :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Mi megint katasztrófális éjszakákon vagyunk túl, tegnap már a saját lábamban is felbuktam, olyan fáradt voltam! Utána olvastam a neten és több szakember is azt mondja, hogy azért virraszt éjjel Hanna, mert nappal sokat alszik. Ezért most úgy csinálom, hogy délelőtt és délután csak fél órát hagyom aludni, délben meg max. másfelet. És lefekvés előtt 3 órával már nem altatom. Meglátjuk. Mindenesetre ma csak fél 4-kor kelt, szopizott és aludt is vissza!

Evian!
Hanna is max 10 percig van el egyedül, utána új ingerre vágyik. Ezért 10 perc a járókában, utána kiviszem a pihenőszékben a konyhába 10 percre, utána játszunk kicsit ilyenek. Huzamosabb időt egyedül majd csak évek múlva töltenek el! :?

Rekuja!
Köszi Szaffi üzenetét, mi is a legjobbakat kívánjuk neki! :lol: :lol:

Piroska!
Szia! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 

 
 

Jó reggelt!

A mai éjszakánk:
21:00 bealudt cicin
23:00 követelte a repetát (lefejt anyatej kb 90ml)
01:00 keresztbe fordulva rugdosott, ficánkolt, cumi a szájába és alvás
03:00 keresztbe fordulva rugdosott, ficánkolt, cumi a szájába és alvás
04:30 Apa kel dolgozni, természetesen felkel, cumi a szájba és alvás
05:45 felkelni mert éhes...

Ez egy laza éjszaka, mert csak 5x kellett felkelni! Szüleim meg csodálkoznak, hogy hogy tudok egyszerre neki menni mindkét ajtófélfának - hát simán! :lol:

Rekuja - én majdnem ennyi cuccot viszek, ha Anyuékhoz elmegyek kb 40 km-re! Végül is a kocsi elbírja, a nehézség a 4 emelet gyerekkel és cuccokkal...

Kat - a kocsiban ha hátul van a baba, nem nézel mindig hátra, hogy minden OK-e? Ha elkezd nyüszizni mit csinálsz? Félreállasz??
Nekem nincs légzsák az anyósülésnél (igazi anyósnak való ülés :D ) ezért szépen oda kötöm be Levit, így még a kezem is ott van az ölében vezetés közben, csak ha váltani kell ugye, akkor veszem el...

Timocska - szorítok, hogy beváljon az alvás módszer! Nekem nem vált be - ugyanúgy felkel, ha nem engedem aludni....

Vettünk autósülést!!! Facebookon hirdette a Brendon, csak 1 napra akciót! Még két hete, el is fogyott mikorra mentünk, de lehetett rendelni, és most jött meg! 12000Ft volt hipi-szupi! Minden van rajta 5 pontos biztonsági öv, magasító, pohár tartó, levehető-mosható huzat, szűkítő stb, egy dolog nincs, nem dönthető, bár nem tudom az minek, a hátsó ülést amúgy sem szoktuk dönteni magunknak sem... Ugyancsak 8 hónapos kortól van, de addig elfér a nappaliban! :)

Ez az utolsó "jó" hónapunk... következőhónaptól már csak Gyed-et kapunk! Most számoltam, kb a harmada lesz, mint a TGyás... azért durva hogy 30 nappal előbb be kellett adni a kérvényt az OEP-nek, a MÁK a családi pótlékot egy héten belül el tudta intézni...

Szép napot!!!! Apropó nap! Ma is magas az UV-B sugárzás, vigyázat!!!!
evian19
 
 


Rekuja!!!!!! :lol: Levi nekem is csak tiszta pelusba szereti végezni a dolgát!!!!! És ha csak lehet pelusozás közben pisil, amikor szabadon van!
Volt már 1-2 gyönyörű pillanatunk, pl összepisilte az elugró apját, ahogy elugrott Levi úgy fordult felé, így továbbra is kereszttűzben maradt Csabi! :D De volt már, hogy épp peluscsere közben, amikor mindkét lábát megemeltem, kezdett neki, így pont arcon találta magát!
Eleinte féltem, hogy nem okoz-e neki traumát, de úgy látom nem! Csak az apja fél a peluscseréktől...
evian19
 
 


Úúúúúúúúúúú mégvalami!!!

Valaki intézett már keresztelést? Tudom, furcsa, hogy nem járunk templomba, de Én mégis szeretném, ha meg lenne keresztelve Levente! Nem tudom hogy kell intézni, egyáltalán lehet-e akkor is ha nem járok templomba??? Én is és a leendő keresztanyja is meg vagyunk keresztelve,voltunk elsőáldozók, bérmálkoztunk de kb 3 éve nem voltam csak karácsonykor templomban... szégyen nem szégyen ez van, attól még lehet imádkozni....

Plíz aki tud segítsen! Ja Budapesten lakunk!
evian19
 
 


Ma szerelik át a légkondit. Szaffi most készül elaludni, gondolom mire megjönnek a mesterek pont szundikál. És a legjobb: két hét múlva KÖLTÖZÜNK!!! Már beszéltem a szállítókkal, júli1-én fél8ra jön a teherautó meg a 3 rakodómunkás, elvileg 5-6 óra alatt átpakolnak (1 forduló), ha minden igaz este már Szaffi cica szobája készen is lesz :) tiszta izgi :D Ugyan még a konyhabútor nincs meg, és a tűzhely meg a csap nem lesz üzemkész, de ilyen apróságok nem számítanak. Különben is, egyszerűbb úgy intézni ezeket, hogy bent lakunk a lakásban. Ma megyek kifizetni a burkolót is :) Jövő hétfőtől már festenek! Jövő szerdán meg ki kell mennem a lakásba valami villanyórás gebasz miatt :( Marha jó lesz ott dekkolni a csajjal, miközben dolgoznak a munkások :(

Anyám amúgy egész segítőkész, csak nála a segítség azt jelenti, hogy mi menjünk át hozzájuk. Mondtam, hogy oké, hogy a költözéskor ez kell, de amúgy Szaffinak nem nagy élmény egy idegen hely, akkor inkább mami jöjjön ide (illetve az új lakásba). Hát, ezt még egyeztetni kell :roll:

Most már tuti fogzik a csaj, mert éjjel állandóan felkelt (bocsi mindenkitől, akinek nem-alvós babája van, de nálunk ilyen alig van). Szóval fél12 és fél3 között öt-hat alkalommal ébredt, mondjuk a második után átvittem magam mellé, végül az apjával aludt el a pamlagon fél3kor és fél7ig nem kelt. Nem kért enni, nem kért tiszta pelust, simán csak felsírt :( Remek lesz a mai rohangálós napunk így, hogy nem pihente ki magát :(

Kat
Biztost, hogy Bálint az ébrenléti periódusaiban eleget fejlődik, ne aggódj! Max egy-két héttel le lesz maradva, de hát van, aki másfél évesen jár, meg van aki 8 hósan. Aztán mindből ember lesz :)
Kocsiban nem megy a légkondi? Vagy hátul annak nincs hatása? Amúgy Szaffi is extrémül izzad az autóban, mikor aludt, azon az oldalon tiszta csatakos volt a kis haja :(

Piroska
Üdv köztünk! Következő lányunkat Piroskának fogják hívni :D A vonalzód alapján te is január végi vagy, nem? Tudod, hátha nem Snowball Mollyja lesz a legfiatalabb :wink:

Timocska
Huh, nem hangzik egyszerűnek a dolog :( Hát, ha az éjjeli nem alvás a nappali sok alvás miatt lenne, Kat Bálintja egész éjjel kukorékolna :roll: De egy próbát tényleg megér! Nem fogzik a kis hölgy?

Evián
mikor keresztbe fordulva rugdos, akkor nem tudja visszaaltatni magát? Mi nem alszunk vele egy szobában, és sokszor ébredek arra, hogy rúgkapál éjjel, fülelek egy kicsit, és kb 5-10 perc múlva megint alszik. Persze ma pont nem, de ma nem is a rúgkapálásra keltünk, hanem a sírására :(
Igen, a kocsi elbírja, de én a harmadikról nem :lol:
Autósülés tök jó :) Nekünk az is örökség, bár most még egy barátnőmék használják, majd nyár végén visszaszerváljuk, addigra úgyis kinövi a fia.
Jó hogy mondtad tegnap is a sugárzást, nem is vittem el sétálni, pont a legnagyobb melegben volt ébren. Ma viszont muszáj lesz kimozdulnunk :(
Saját magát arcon pisilte, ez jó :lol: Lesz mivel sztorizni, ha felnő :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hónapok óta várom, hogy valaki beszámoljon egy keresztelőről :D
Paptól és templomtól függ, hogy lehet-e. Sok pap megköveteli az egyházi esküvőt, amiről papírt kérnek, másutt meg örülnek, hogy keresztény gyereket akarsz. Ennél részletesebben nem ismerem a katolikus rendszert :)
Barátnőmék mind2en katolikusok, a fiú valamelyik vidéki katolikus gimibe járt, a pap meg kekeckedett velük, hogy nem járnak rendszeresen templomba stb :?

Keresztelésről mi is sokat beszéltünk apával. Én félig zsidó vagyok, félig református, de ugye „biztonsági okokból” meg vagyok keresztelve, mint mindenki a családban. Apa reformátusnak van keresztelve, mert az egyik nagyapja lelkész volt, de ugye egyikünk se az a közösségi hívő. Tavaly hónapokig filóztunk, hogy a csaj legyen-e megkeresztelve, végül arra jutottunk, hogy igen, mert ha velünk történik valami, akkor a keresztszülei neveljék fel. Direkt így is választottunk keresztszülőket. Aztán jött a kérdés, hogy oké, hogy megkereszteljük, de milyen vallásúnak :lol: :lol: :lol:
Hát, végül elmentünk néhány istentiszteletre, hogy válasszunk, megbeszéltük, hogy unitárius lesz a csaj, mert az áll a legközelebb a mi hitvilágunkhoz, majd hallottuk egy rádióműsorban, hogy az unitáriusok nem keresztelnek csecsemőket :shock: Persze nemrég kiderítette nagymamám, hogy de igen. Most meg ugye az a baj, hogy a potenciális keresztszülők otthon vannak egy 4hetes kiscsajjal mi meg Mvhelyen szeretnénk a keresztelést mert az ottani unitárius lelkész Lolót kisgyerek kora óta ismeri. Hát, aszem a gyerek nem lesz megkeresztelve a közeljövőben. Oké, a nővéremé sincsen, de ott az apa is zsidó, ők azt a világnézetet viszik tovább Hannával (mondanom se kell, hogy karácsony és húsvét természetesen náluk is van, viszont egész más tartalommal, mint egy keresztény vallásos családban. Kb pont úgy, mint az unitáriusoknál :D)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Áááá... talán nem is mi lennénk, ha nem ez történne.
Az utcánkban gázvezetékeket raknak le, nem tudo milyen okból kifolyólag, de már hónapok óta megy a kopácsolás egész nap. Most kitalálták, hogy az egész házba új gázcsövet húznak be, minden lakásba. Tegnap jött egy "mesterember", és a levélnyílást zörgette kopogtatás helyett. Közben meg Molly aludt. Mondanom sem kell hogy eleve utálom az egész zajt meg port ami itt megy, és ez a baromarcú meg tud kopogni se. Kinyitottam, közöltem vele hogy hangosabban is b@szlathatja a levélnyílást, elvégre nem alszik a gyerekem. Errefel még földhöz is vágta a szerszámát és megrántotta a vállát. Ez normális????????????? Utána fúrtak a falba egy óriási lyukat, és előtte közölték hogy a beépített szekrénybe elég csak a felső polcról leszedni a cuccokat, Alex meg hallgatott rájuk. A fúrás végére az egy szobás, nappalis lakásunkat befedte a por, utána meg takaríthattam. Pont erre volt kedvem tegnap délután. A gázcső be sem lett húzva végül, mert lejárt a munkaidejük. Na de gondolhatjétok hogy nézett ki a beépített szekrény, ahol cipők is vannak, ha az egész lakás porban úszott.... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!..... Azt hittem felrobbanok. Ja.... meg a paraszt a retkes kezével nem a klincset fogja meg az ajtókon, hanem a frissen festett fehér résznél. Úgy, hogy le sem tudtam mosni.... Na ennyit erről, muszáj volt leírnom mert borzasztóan felháborító. Új gázvezeték...minek.... :( Egyébként most jött a pasi, hogy had fejezze már be a tegnapi munkáját. Persze Molly megint alszik. Tegnap is a fúrásra felkelt, az apja ment be hozzá, és szegény nem sírt, hanem ott feküdt nyitott szemmel és görbített szájjal a kiságyában. Szegééény :)

Huhh de jó sokat írtatok!

Kat: Tegnap megvettük az etetőszéket, csodák csodájára már délután abban ült és megevett egy adag rizspürét és ivott gyümilevet. Fene se hitte volna, hogy ennyit számít egy etetőszék. Ti is használjátok? Molly is izzad a kocsiban, légkondi ide, vagy oda.

Rekuja: üdv Szaffinak!!! :D
Na vége, irigyellek titeket a költözés miatt. Bárcsak mi is ott tartanánk. Most megigényeltük önkorményzati lakást, arra várunk, mert azok olcsóbbak is, és újépítésűek. Februártól kezdve várunk, és mac egy éven belül adnak lakást. Még max 8 hónap és költözés... Feladtuk a reményt, hogy privát úton keressünk házat/lakást, drágák is és régiek is... Inkább várunk az önkormányzatira. Addig meg inkább elviselem ez a rókalyukas életet :lol:
Szegény Szaffi, akkor a csajok együtt szenvednek a fogacskákkal :(

Piroska: üdv közöttünk! Mikor született a kisfiad? :) Az én Mollym itt a legkisebb, január 26-án született.

Evian, Timocska: rettentően sajnállak titeket a rossz alvás mizéria miatt. Kitartást nektek!!!

Evian: arcon pisilés - remek! :D Molly max a törölközőre CSURGAT :D

Kép

Kép
snowball
 
 


Rekuja: minden elismerésem a hurcolászással kapcsolatban. Én attól kipurcanok, ha a boltba elmegyünk kenguruval. Nem bírom :oops: De szerencsére Molly nem is igényli a cipelést itthon sem, jobban szeret a pihenőszékben lenni vagy a játszószőnyegen.

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!
Mendel 20-én született. Lányok, nekem az az egy gondom van, hogy folyton engem akar, közben meg ott a nagy, akit mostanában etetni is kell. Mint pl most... :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Megvolt az első szilárd kakink :shock: :lol:

Légkondi átvíve, felinstalálva, bár még nem véglegesen, majd a festés után jönnek megint, hogy alatta is lehessen dolgozni :roll: Burkolót kifizettem, király lett, jó színeket választottunk :) Festővel letárgyaltam a jövő hétfői kulcsátadást, megint nagy voltam.

Piroska
Kösd magadra a srácot :D De tényleg, nálunk nagyon élvezi Szaffi, ha nézheti, amit csinálok/csinálunk a kendőből. Bár egyre gyakrabban akar részt venni benne... A sláger, ha anya eszik :) Ja nem, a csúcs, ha anya üvegpohárból kólát iszik, az a világ legérdekesebb dolga :lol: Amúgy a túrórudit ki akarta kaparni a számból :lol:
Január 20? Mintha Bibi is akkor született volna Csicsiéknél :)
A nagy ezek szerint nem ovis még? Szeptembertől megy?
A Didri becenév, vagy erre van keresztelve a lányod?

Snowball
Még mindig tart az utcabarmolás?! Jézusom, mit építenek elétek, autópályát?! No persze, ha nem te fizetsz egy mesterembernek, akkor csak egy kellemetlen bútordarab vagy a munkaterületén :? Nincs is cukibb, mint egy legörbített szájú baba :wink: Nekem ma a postás ríkatta meg, pedig ébren volt, de úgy felsírt a csöngőre :shock:
Önkormányzati jól hangzik, mi is abban lakunk most :) meg az is jó, hogy elvileg egy éven belül megkapjátok, itt nincs ilyen korlát :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Pontosítok a kakival kapcsolatban, a csajnak volt ez az első szilárd, nem nekem :oops: Az a fránya többesszám!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Kat
Mendi is sokat alszik, délelőtt min két órát, délben is egy kicsit, majd délután is min két órát, aztán éjjel egyszer ébred kb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 19:47-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Snowball
te szegényke, meg szegény Molly. Annyira meg tudnak ijedni a hangos zajoktól. Jaj, ez olyan nehéz lehet...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 19:48-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Egyébként a fogzás a kislányommal is korán kezdődött, négy hónaposan már szenvedett, Mendi is már legalább egy hónapja nyálban tocsog, öklét nyomja le a torkán, sokszor annyira fáj neki, hogy alig bírom szoptatni, olyankor egy kis dentinox vagy gengigél jót tesz. De a legrosszabb az egészben az, hogy most kezdik és csak fél évesen jön ki a fogacska. Van, ahol később. Szenvedhetnek szegények jó sokat. Van egy anyuka, az ő kislánya fél éves kora előtt már szenvedett a fogzással és egy éves volt, mire kijött az első foga. Ez persze nem gyakori, de ilyen is lehet... A fél év az általános. Ma mondta a védőnénink. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Korán kelő kisfiam mesét néz miközben újját szopizza, apát hagytuk aludni, én meg ide somfordáltam a géphez, hátha. :lol: Meglátjuk meddig jutunk, mivel rengeteget írtatok.

Piroska:
Üdv közöttünk. Látom, elég sokáig fent volt hajnalban a kisfiad. :lol: Csanád kb egy hete volt beteg, azóta kel újra éjjel, de hála Istennek csak szopizik, s alszik vissza. DE valszeg ez is azért van, mert nappal nincs ideje enni. Pl. beszélgetni a férjemmel már nem lehet szopi alatt, mert ránk figyel, s nem eszik. Lassan ott tartok, hogy elvonulok vele a sötét wc-be etetni. Csani súlya 7.60 körül van, de holnaptól már ezt sem fogom tudni követni, mivel visszaadom a mérleget. :lol: Nem hiszem, hogy Mendi le lenne maradva. Gyereke válogatja.

Minden anyukát és babáját sajnálok a fogzás miatt. :cry: Egyszer csak kibújnak azok a kis fogak. Ugye CSaninak már megvan az alsó kettő, na a második már nem volt olyan vészes mint az első. Mi lassan már a felsőket várjuk.

Tegnap kitakarítottam az egész lakást. Persze ehhez apa segítsége is kellett. Csanád napok óta új napirendre állt be. Ebből is látszik, hogy ahogy nőnek, úgy változnak. Nappal alig alszik, legfeljebb 40 percet, de akkor már sokat mondtam. Az ágyunkban alszik napközben, s mindig vagy háton vagy az ágy végében vagy éppen mászás közben találjuk meg. Annyira cuki. Ma éjszaka is háton találtam meg, úgy hívott engem. Rengeteget mozog, forgolódik. :lol: Épp ezért vettem a tescoban ilyen polifom jellegű szivacs puzzle-t. Szerintem tudjátok miről beszélek. :lol: Négy nagy volt összecsomagolva, nincs rajta semmi, direkt ilyet vettem, hogy a kis szivacsdarabkákat Csanád ne tudja kiszedni belőle. Nos, ezt összeraktam neki, a nappali közepén van, egyelőre rátettem egy lepedőt is, hogy a szivacsba ne fúrja bele a fejét, s azon van szinte egész nap a játékai között. Így ott garázdálkodhat kedvére. A nappalink ezáltal inkább hasonlít egy játszóházra, mint nappalira. De nem igazán érdekel. :D

Evian:
Te kérdezted, hogy mennyit van el a babánk egyedül? Megnyugtatlak, egyre többet. Csanád is egy hónappal ezelőtt igen igényelte, hogy szórakoztassuk, de most, hogy lassan fél éves, tök jól elvan egyedül. Játszik, forgolódik, sőt van mikor kifejezetten utálja, ha piszkáljuk. Persze vannak időszakok, amikor semmi nem jó, s egész nap foglalkozást, babusgatást igényel, de ilyennek is kell lennie. A kengurutól fogalmam sincs miért fáj a hátam. Nagyon nehéz CSanád, abban sem érzem, hogy könnyebb lenne. Szerintem el fogom vaterázni. :oops:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Csanádnak vettünk kis felfújhatós medencét, s az erkélyen pancsol benne. :lol: Úszik utána kint minden, anyósékat el is áztatjuk ilyenkor rendesen, de tündéri, ahogy csapkodja a lábaival a vizet.

Tegnap kapott elsőre almalevet. Rögtön evett 5-6 kanállal. Nyelte, mint kacsa a nokedlit. Mivel már kinézte a számból tegnap az ebédet, így úgy gondoltam, hogy elkezdem a hozzátápit. Nem lesz gondunk a kajálással szerintem. A kanálhoz hozzá van szokva a hasfájásos időszakban szedett gripe water miatt, így nyitja a száját rendesen. Etetőszéket is vettem neki, kedden vagy szerdán érkezik meg. A vaterán vettem, de új. Remélem jó is lesz.

Na, kezd nyűglődni a fiam. Lehet, hogy több részletben lesz meg a bejegyzésem.

Rekuja:
Minden elismerésem a felújítás miatt, mondjuk talán így egy fokkal könnyebb, hogy nem laktok még ott.

Na, majd visszajövök.

8)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


most olvasom mit írtam.3-szor 40 perc alvásra gondoltam napközben. :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Rekuja:
A horrorfilmes szereplőválogatásra a kép igazán jól sikerült. Ami a cumisüveg szrájk megoldását illeti, ismerős a sztori. Nálunk olyankor van ez, mikor este Csanád túlpörgeti magát, s nem akar enni csak ordít. Ilyenkor annyira meg kell nyugtatni, hogy majdnem aludjon, s olyankor szoktam a szájába csempészni az újja helyett a cicim. Eszik is, s egy idő múlva be is alszik cicin teljesen. Rafináltak vagyunk mi is szülők. :lol: Örülök, hogy Sajtiék jól vannak, s minden rendben velük. :P

Helyzetedet át tudom érezni. Nálunk itt egymás mellett négy emeletes ház van, így vagyunk egy lakóközösség. Az egyikben elkezdték kicserélni a lépcsőházi ablakokat műanyagra. A lényegét nem értem, hogy mi a francnak, mivel a lépcsőházban nincs fűtés, csak esztétikai szempontból lesz értelme, bár ehelyett pályázhattak volna új nyílászáró cserére a lakásokhoz. A lényeg, hogy napokig így is hatalmas zajjal járt, nem tudom mi lesz, ha a mi lépcsőházunk kerül sorra. Eddig tudott CSani aludni a zajtól, de szerintem ha ideérnek, nem fog. A kedves gázszerelő meg menjen a p….a. Etetőszék nagyon szép, látom a lányos anyukák a rózsaszínben utaznak. Ja jól emlékszem Csicsi is ilyen színűt vett Bibinek. :P

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Kat:
Amit írtál Hipp-es hasfogó italt, azt nekem is mondta a doki, de nem ezzel szerettem volna indítani a hozzátáplálást. Jó nagy mennyiségeket eszik Bálint. Nem csodálom, hogy ilyen jókat alszik napközben. Teli a kis bendője.

Timocska:
Örülök, hogy a gyerekek jobban vannak. A nem alváshoz kitartást, le a kalappal előtted, én már nem bírnám.

Anna:
Én is így járok Csanival a szüleimhez. Laci levisz minket, majd értünk jön, bár mi kb. 4 napra szoktunk elmenni. A férjem annyit bír nélkülünk. :D

Evian:
Forgás és hasonfekvés. Csanád is utálta. Volt egy hét, amikor azzal szórakoztam, hogy lettem Csanit hasra, s mikor sírt, akkor vissza hátra. Először csak nagyon kevés ideig, pár percig bírta, de ezt naponta többször megismételtük. A védőnénink mondta, hogy muszáj, erőltettem is, de csak mértékkel. S egyszer csak azt vettem észre, hogy simán elvan hason. Forogni is két hete kezdett, vagyis már jóval elmúlt öt hónapos, de ma már annyira szereti, hogy le sem lehet lőni. Ne izgulj, én is paráztam, hogy le van maradva, stb…, de hidd el, hogy maguktól kell rájönniük a dolgokra. Nem lesz semmi gond.

Csicsi:
Voltál kineziológusnál? Mindjárt 21-e. El ne felejtsük.
:P

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Még annyit és befejeztem, hogy vettem csöpögésmentes csőrős poharat a kis lurkónak. Haláli vele! Azt olvastam, hogy adjuk neki oda, ismerkedjen vele, s jöjjön rá magától, hogy hogyan kell szívni belőle a folyadékot. Onnan tudom, hogy sikerül, hogy vizes a szája és a nyaka a gyereknek. Meg akarom a vízzel ismertetni, de cumisüvegből nem iszik, s már nem is akartam rászoktatni.

Na megyek, ma megyünk ebédre a férjem keresztanyjához, holnap meg hozzánk jön az unokatestvére és a családja. Ezért sem bánom, hogy nálunk kicsi a család.

Szép hétvégét!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Megint hiba:

A helyzetedet átérzem kezdetű bejegyzésem Snowballnak szól. :oops: :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Hello!!!!

Ma csak kétszer keltem éjszaka yeeeeeeeeeeeeeeeh!!!

Rekuja - ha külön szobában alszik Szaffi hogy hallod meg, ha baja van? Vagy csak már a sírást hallod? Én fél éves korában gondoltam, hogy átszoktatom a szobájába, de ennyi éjszakai felkeléssel, nem tudom hogyan kezdjek neki... bizti lesz 1-2 hét amíg mellette alszom a földön... :(

Gondoltam ám, hogy nem tegnap volt az első szilárd kakid!!! :lol:

Levente most 7kg, de szobamérlegen mérve (digitális) és sztem nem pontos, de a változás mérésére jó... persze apa mérei le magát, és Levivel kettőjüket, én nem nagyon szeretnék a mérleg közelébe kerülni, míg szoptatok...

Fogzás, nálunk sztem még semmi, pedig már hetek óta mindent töm a szájába, és egy kis nyálgép!!! :D

Tyuntyi - az jól hangzik, hogy egyre többet lesz el egyedül! Szégyen - nem szégyen én már várom! :oops: sokszor nagyon kivagyok már ettől a 0-14 h szolgálattól... o min pihenőidővel!
ÉN is minden nap többször rakom Levit hasra, és próbálom mutatni, hogy kell oldalra fordulni, és oldalról hasra, meg vissza, de nem igazán jön be neki + próbálom a hasamra is rakni. Nem látom a fejlődést! :shock: Ha akar oldalra fordul a játékáért, de hasra azt már nem!

Csajok mit csináljak Levivel? Fáj neki a pukizás, és nehezen jön ki neki, annyit erőlködik szegénykém!!! Espumisan nem igazán jön most be :( Hasmasszírozás sem az igazi! Büfipóz is csak ideiglenesen segít...


Snowball kitartás!!! Látogasd meg mostanában sűrűben apósékat! ;)
evian19
 
 


Persz 0-24 órás szolgálatra gondoltam! :D
evian19
 
 


Helyesírás - no comment! Bocsi :oops:
evian19
 
 


Sziasztok!

Mi még nagyszülőknél, Domi egész nap a kertben, udvaron, estére csupa retek a lelkem.
Itt Miksát sem kell túlzottan szórakoztatni, elég csak arrébb vinni pár métert, és máris van újdonság. Az imént pl. fél órát magyarázott valami paradicsom-palántának
:lol:

Piroska

Jó, hogy jöttél :)
Az altatós módszered ismerős, én is ezt alkalmazom :lol: Miki velem alszik, és általában fogalmam sincs, hányszor ébred fel szopizni éjjelente. Nálunk ez vált be a nagyobbnál is, így tudunk valamennyien pihenni (valamit).
A második gyerek szindróma is ismerős, nálunk a kicsi pl. ezért van sokat kézben, húzom-vonom a nagyobb után:-)
Miksa amúgy 7, 20, 25-én lesz 5 hónapos, csak szopik.
Nálunk a nagy augusztusban lesz 3, és nem vették fel oviba. Annyira nem bánom, mert félnék tőle, hogy sok nyavalyát összeszed, hazahoz. Na meg úgy néz ki, szeptemberben költözünk, pont a XVI. kerületbe


:)

Rekuja, Evian

Én katolikus vagyok (keresztelve, elsőáldozó és bérmálkozó is voltam), a férjem református (csak keresztelve, nem konfirmált). Domi másfél éves korában kereszteltük meg, református lett, és egyben akkor tartottuk az egyházi esküvőt is meg. Nekem nagyon jó a tapasztalatom a reformátusokról, nagyon rugalmasak és normálisak voltak, nagyjából 1 óra elbeszélgetés volt a feltétel a kereszteléshez. igaz, mindez Gyöngyösön történt, mert a férjem gyöngyösi.
De van ismerősöm, aki "csak" élettársi kapcsolatban él, és az egyik belvárosi (Király utca környéki) római katolikus templomban gond nélkül megkeresztelték a fiát 2 éve.

Rekuja

Deee, a férjemnek nagyon rossz ilyenkor nélkülünk, és fordítva is igaz, ő is nagyon hiányzik, és általában épp ezért valami munkacsúcsra szoktuk időzíteni az ilyen utazásokat. Ezúttal a költözés az apropó: most járt el a közösen kinézett bútorok, burkolatok ügyében...

Ja már akartam írni, hogy jól emlékszem, ugye: Farkas a vezetékneve a férjednek?! Csak mert az egyik kolléganőmet Farkas Piros(ká)nak hívják, és nagyon jófej
:lol:

Snowball

Idióta munkások. Nálunk a postás a mumus, komolyan minden alkalommal hozzánk csenget be megkérdezni, ki hol lakik. Pedig Isten bizony nem Információ a vezetéknevünk :twisted:
Ugyanez az okostojás szokta elkövetni a következőt is: körfolyosón épp zárom az ajtót, amikor csodával határos módon sikerült a nagyot felöltöztetni, és a kicsit elaltatni, babakocsiba csempészni. Erre a kocsi mellé ér, és elkiáltja magát: Gólyáék? Melyik lakás is??? És basszus, mindig őket keresi :shock:

Mennem kell, megjött a férjem!!
Szép hétvégét :D

Anna
b.anna
 
 


Diliház a köbön: Ma lánybúcsúra kell mennemm, a legjobb barátnőmé, de 1kor volt egy zenekari próbám, mert szeretné, ha éneklnék neki az esküvőn. Most apa van egy barátja kiállításmegnyitóján, és hétfőn érkeznek a munkások, hogy totál szétverjék a lakást, de még Bence egy szöget nem rakott arrébb, majd holnap. Én meg csak apró dolgokat tudtam megoldani Bálint mellett.
Kedden irány B.szemes, és utána Almádi. A lakás Bencére marad, azt igérte, majd hív egy csapatot, aki az egész után rendet rak, és mi a tuttti kész, tisztí visszarendezett lakásba jövünk majd haza augusztus elején. Általában megoldja, de mindent az utolsó pillanatban. Így elég idegfeszítő. Persze a szüleim megint nem tudnak segíteni, mert a bátyám is most csinálja meg az új babának a szobáját, és vigyázni kell az unokahugomra, mert a sógornőm terhes és nem bírja(de bírja, csak így kényelmesebb). Persze az nem számít, hogy én hogyan oldom meg. kicsit kivagyok rajtuk, mert most 4napot együtt voltam velük, és ki kell sajnos jelentenem, hogy imádom őket, de nem lehet velük fél óránál többet egy fedél alatt megmaradni, annyira trehányak, és kiszámíthatatlanok, és rendetlenek, és lusták. És emellett önzők, és egpisták. Sajnos.
Így most kicsit feszült a hangulat bennem, de majd, ha beindul a gépezet könnyebb lesz.

Örömmel jelentem Bálint megtanulr berregni evés közben, így minden pürés körülöttünk:)

Az alvás nem zavar, nem marad le semmiről, de ezek szerint pont olyan lusti, mint a papája, ha majd muszáj, akkor mozog.

Most megyek, és próbálok a káoszból írni, de most sírva berreg

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Tyuntyi
Egyébként a mi lakásunk is úgy néz ki, mint egy játszóház, kaptunk is erre már egy megjegyzést, de én ezt imádom. :)
A lányos anyukák tényleg rózsaszínben látják a világot. :) Ahogy ez van még mindig nálunk is. Aztán megszületett a kisfiam. Vehetek mindenből kéket is. :)
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 19:51-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Ja, még valami:
ti hogy oldjátok meg, hogy ott, ahol nagyobb gyerkőc van, a kicsi majd mászás közben ne egyen fel minden apróságot, amit a nagy elhagy? Mert az én kislányom azokat az igazán libás Hello Kitty-s, meg társai hajcsattokat, meg mütyűröket folyton elhagyja valahol. Félek, hogy Mendi meg be fogja nyalni őket... Mondjatok nekem ötleteket, mert nem nagyon tudom, hogy fogom ezt megoldani. Azt leszámítva, hogy folyton ott vagyok velük. Már tanítgatom a kislányomat, hogy hová tegye ezeket a bigyulákat, de hátha még valakinek van valami jó ötlete...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Halihó! :D

Jó sokat írtatok! :D

Gyorsan rólunk: kopp-kopp, de úgy tűnik, kezd rendeződni Hanna alvása. Az elmúlt két éjjel is csak egyszer, hajnali 4 magasságában kelt fel - napközben nem hagytuk nagyon aludni. Ma már 2x kelt, de gyorsan vissza is aludt. :lol: Úgyhogy ezzel totál ki vagyok békülve. Lillám elment nyaralni a Balatonhoz a papájáékkal, most egygyerekesek lettünk. Fura nagyon! :cry:

Tegnap próbáltam a rizspép helyett kölest adni Hannának este, de sehogy sem akart megfőni. Legalábbis darabos maradt!
Kat!
Te írtad, hogy alnatura gabonát adsz a gyerkőcnek! Hogy csinálod? Meddig főzöd? Mivel pépesíted?

Piroska!
Hmm, jó kérdés! Nálunk is biztos lesz hasonló... talán, mielőtt leteszed a bébit a földre, jó alaposan szét kell nézni apróbb játékok után. Nem tudom... bízom benne, hogy nem eszik majd meg semmi olyat, ami nem a szájába való! :lol:
Nekem egész nap fájt a fejem a front miatt.. :cry:

Evian!
Engem is megvisel a 0-24-ig szolgálat, főleg akkor, ha éjjel sem hagy aludni! Ha már tudnak ülni vagy kúszni-mászni, akkor jobban elszórakoztatják magukat! Hanna 2 hete fordult először a hátáról a hasára, visszafelé még nem megy, pedig nem igazán szeret hason lenni. De hagyom, hadd próbálkozzon, valahogy meg kell tanulnia visszafordulni is.
Gripe Watert próbáltad pukik ellen? Bár Hannánál a leghatásosabb a torna.
Hanni nálunk külön szobában alszik, két ajtóval odébb is simán felébredek éjjel a motoszkálására. Ő nem sír, úgyhogy mindig arra megyek át, hogy ébren van. Ne aggódj, tuti meghallod, mi anyák erre vagyunk programozva! :lol:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Piroska: csak egy számot énekelek, és nem is fogok többet. Ez most nem rólam szól, hanem a családi zenekarról, így dirket nem akarok.

Timocska: nem főztem meg a dolgot ez a gluténmentes 4-korn, és csak 2 kávéskanállal lapátolok bele a pürébe, majd jövő héten kap gluténosat is. Ma meg rizst tettem bele

Tegnap voltam lánybúcsún:( olyan fura volt, mert jött a front, Bálint nyűgös volt, tudtam mindent megoldanak otthon, de nem tudtam elengedni magam, és persze furdalt a lelkiismeret, mert ez a barátnőm szervezte az enyémet, és nagyon jól sikerült, és neki most ez volt a fontos. Persze lefogadta, meg sokan voltak nem volt baj, hogy eljöttem, de nem volt jó érzés. Hát azt nem tudom az esküvőn mi lesz, mert ott bulizni fogok, de Bálint 4-7között kel, és ha én 2-3között fekszem le, akkor az nem túl jó.
Itt ültem és filozofálgattam a múltról, írtam is neki egy levelet, amit majd az esküvőn adok át, és azon morfondíroztam emnnyit változik az ember élete. kb 18éve ismerjük egymást, és hát sok minden történt azóta

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Timocska
Neked már így hozzátápizik? Hűha, nekem is neki kellene látni komolyabban ennek, igaz?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 19:52-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Úristen, mennyit írtatok! Csak rövid leszek, mindjárt elalszok, pedig már délután is aludtam, úgy látszik a Balaton meg a friss levegő rám is hat :D

Piroska
Templomban nincs babaház? Csepelen a reformátusban van, a lelkész felesége vigyáz a picikre egy-két lelkes anyukával. Mondjuk katolikusoknál ez nem megoldható, hogy a pap felesége vigyáz :lol:
Épp most mértük Szaffit (meglátogattuk a mérlegünket, ami Rozikánál van) és 6,78 kg volt, de épp benyomott egy egész üvegnyit, szóval ha átlagoljuk, csak 6,7 :)
Oviról mástól is hasonlókat hallottam :) Meg hogy mikor született a pici, direkt kivették a nagyot pár hónapra, hogy ne hozzon haza a picinek mindenfélét.
Én adok neki gyümit, de nem mondanám, hogy meg is eszi :lol: Szaffi tápis, sajna kevés a tejmirigyem, 4 hós koráig még kapott napi pár kortyot de már csak a por maradt. Most megy neki minden-féle közepes hatékonysággal :)
Szaffi 3,5 hós kora óta forog rendszeresen. Kb 2 hósan fordult először át úgy, hogy nem véletlen volt, de akkor még „csak” 2-3 naponta hasról hátra gördült, aztán május elsején, pont 3,5 hósan tanult meg hátról hasra, azt az első siker után naponta többször gyakorolta, és jól leszokott a hasról hátra fordulásról emiatt :D Most kb 3 hete megy megint mind2 irány aktívan.

Tyuntyi
Hát, nálunk is játszóház van, mi nem is élünk már a nappaliban, szinte folyton a gyerekszobában vagy a konyhában vagyunk :) Az új lakásba már úgy is választottuk a színeket, hogy az egész lakás gyerekszoba színű :) Mármint minden helység más egy kicsit, de mindenhol gyerekszoba feeling van, nem pedig „felnőttes” lakás.
Medencében pancsoláskor is abba a nőgyógyászati vizsgáló formájú izében ül,amiről küldtél képet?
Szájba „fejést” én is próbáltam a cumisüvegből, profin kicsorgatja oldalra :lol:
Csőrös poharat mi is kipróbáltuk, egy ideig rágcsálta, aztán kilökte. Nem jött rá, hogy szívni kéne :)

Evián
Hogy hallom ha baj van? Mit értünk baj alatt? :) Ha felkel, első dolga, hogy még félálomban belerúg a csörgős macik egyikébe. Ez olyan „csengetett mylord” feeling :) Ilyenkor még nem rohanunk át, ha már kb 5 perce rúgkapál, akkor belesek, de sokszor még így is visszaalszik. Legalábbis eddig. Most olvastam, hogy kb 4-8 hónapos koruk közt változnak az éjszakai alvási szokásaik, szóval még lehet, hogy ez elmúlik :( Eddig talán ha 3x ébredtünk a sírására, sokat mondok.
Ha sokat kelne éjjel, én nem vacakolnék, beraknám a nagyágyba azt jónapot, sz@rok az elméletekre, mind3nknak az lenne a legkényelmesebb. Most pl az elmúlt 3 éjben így aludtunk :roll:

Anna
Férjedtől nagyon rendes, hogy ügyködik a ház ügyében. Én ilyen téren, hát... szóval inkább megcsinálom én :) apa simán levezényel párszázezer eurós kutatási projekteket, de ha ki kell választani a fúga színét, totál stresszes lesz a döntési helyzet miatt :lol: jaj, olyan mókás egy pasi, imádom :lol:
Igen, apa Farkas :) (én nem :oops:)

Kat
Lánybúcsú nem semmi. Engem terhesen hívtak egyre de... hát semmi kedvem nem volt rá, pedig kedvelem a csajt... igazából ez az egész buli feeling veszettül taszított :oops: hiába, „megfontoltabb” lettem :)
Család ismerős, pont így vagyok anyámékkal :) És persze nem lehet folyton kikerülni őket, de azért az nem egy pihenés, ha velük vagyok :(
Kajával berregés... anyám régi sztoryja, hogy tömi a nővérembe a spenótot, az lelkesen cuppog rajta, majd egyben ráberreg vagy 5 kanálnyit, mert nem nyelt közben :lol:
Még jó, hogy rossz a hangom, nálunk inkább azért fizetnek, hogy ne énekeljek :lol:

Timócska
Hurrá rendeződött napok! :D Nem lehet jó nagylány nélkül :( Fú, már előre rettegek az ilyenektől, pedig tudom, hogy fontos, én is imádtam kicsiként a „szabadságot”, persze max 3 napig :lol:

Voltunk Györökön, úsztam a Balcsiban, bicóztam egy kicsit amíg apa és Szaffi aludt délután, olyan jó volt, nem bicóztam tavaly tavasz óta. Apám vett magának új bicót, persze majdnem pofára estem vele, mert nem tudtam, hogy kontrás és „tekergettem” :oops:
Ma feljöttünk reggel a rossz idő miatt, úgyhogy délután elmentünk unokatesómékhoz Rozi-nézőbe. 1 hónapos, de annyira pici! Egy picit megfogtam, jaj olyan kis könnyű (4,4 kg) Szaffi után! Meg olyan törékeny! Szaffit amúgy nagyon izgatta Rozi, látom már, hogy nagyon jól ellesznek. Meg is beszéltük Markókával, hogy jövő nyáron 2 hetet egyszerre leszünk Györökön a családi nyaralóban. Mi Márkal minden nyarunkat együtt töltöttük lent, olyan jó lenne, ha a csajaink is együtt nőnének fel!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rozi és Szaffi
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: én is a napokban gondolkodtam azon, hogy az unokahugom kislánya 3hónapos, és milyen nagynak tűnik a korkülömbség most, pedig Bence és én köztem is pont három hónap van. Lassan eltűnik:)

Nálunk kialakult az ŐSKÁOSZ. Minden a lakás közepére van tolva, a tetőtér üres, és a mi kis életterünk a hálószoba, azt felújítottuk tavaly, mikor terhes lettem. Ne felejtsétek el olvasni tudlak majd titeket, de írni, sajnos ritkábban. Kedden lemegyek Szemesre, és csak az esküvő miatt jövök fel szombaton, és megyek vissza vasárnap. Majd 29-én átkompolok Almádiba, és ott maradok 3ig. Majd iárny Göd, na ott van már net, és akkor tudok írni, ott leszek 2hetet, és júli 16-án irny vissza Almádi, remélem addigra ott is lesz net, 23ig ott, és 24től Horvátország egy hét, és mire onnan hazajövünk, elvben kész a lakás. Ha nem akkor aug 4tól Szarvasra megyek a szüleimmel és ott is van net.
Kicsit sűrűnek tűnik, de jobb mint itton az felújítás alatt. Gödre kijár majd Bence is, és Almádiba is le tud jönni úgy, hogy csütörtök délutántól hétfő reggelig.

A nehéz csak az benne, hogy hova mit vigyek. Még jó hogy lett egy kombi autóm:)

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Rekuja
azért ne feledd, hogy a gyerekednek anya hangja a legszebb és ha énekelsz neki, mindegy, hogy milyen a hangod, halálosan boldog lesz tőle.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 19:53-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


http://hordozokendo.freeblog.hu/archive ... ati_kotes/
most csak ennyi, majd még jövök...

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden renben. Picike szombaton volt fél éves. Nagy zabagép szerencsére, nem olyan mint a nővérkéje. Éjszaka alszik szépen, nyugodt, nem sírós baba, szóval szerencsére semmi panasszal nem tudok élni :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Csicsi hogy-hogy már most tudod hogy nem lesz hosszú távú a lakás??? Tök jó hír hogy a barátok a tanácsadót választották, jó lenne ha sikerülne megoldani a dolgaikat. Ez a június 22-i szavazás hogy működik, lehet interneten is? Nagyon édes az etetőszékes kép!

Tyuntyi nekünk is volt ilyen kádfürdetőnk amit beraktál, de sose használtuk a végén. A kenguruban nekem is leszakad a hátam, de azért cipelgetem a kiscsajt, mert jó érzés ugyanakkor.

Snowball sajnálom hogy így behülyült anyósod attól hogy após a közeletekbe került :twisted: . De tudod mit, csak ő lesz a vesztes egyedül, mert kimarad a kis tündér életéből ha ilyen okosan csinálja a dolgait. Költözés van kilátásban? Nekünk is ilyen az etetőszék csak a huzata más színű. Már megőrültem volna a hónapok óta tartó kopácsolástól, a gáz csak a hab a tortán. Drukkolok hogy minél előbb összejöjjön az önkormányzati lakás.

Anna még nem raktál képeket! Gratulálok az első fogacskához!

Rekuja micsoda kalandokban van részed, robbanó pempő és hasonlók, nem unatkozol. Kaktuszok találtak már gazdát? Én is hallottam ezt az anyai megkülönböztetést, hogy ha a saját lánya szül vagy a fiának születik. Kíváncsi vagyok nálunk mi lesz, nekem is van sógornőm akinél még nincs gyerkőc. Jót nevettem a decemberben voltam utoljára fodrásznál részen. Én most voltam szombaton, előtte két éve utoljára… Sajnálom hogy nehéz volt az út. Most már nagyon kíváncsi vagyok majd a pici mit fog szólni a nagy úthoz. Baki, anyós közölné velem hogy fotón bamba a gyerek, áááá! A 20. érettségi találkozós vén trottyok durvák lehettek, jaj, nincs mese öregszünk. A nagyobb nekem detto, sajnálta mindig is az evésre az időt, az olyan felesleges időtöltés nála, mit össze kinlódtunk mindig az etetésével. Mostanában kezd megjönni az evőkéje, csak el ne kiabáljam. Szaffi üzenetéhez kód nincs :D ? De klassz, mindjárt költöztök! Tündéri a két kiscsaj!

Evian tök jó lehet a babaúszás! Nálunk is a hasaltatás általában dühös nyekergésbe majd sírásba fullad. De a nagyobb is ilyen volt. A pici nálam elég önálló szerencsére, de a nővérkéje is ilyen volt, jól el tudja magát szórakoztatni. Húúúha az a laza éjszaka amikor csak 5x kell kelni? Áááááá hogy bírod, én meghalnék! Keresztelő, az én tapasztalatom, csak elmész a paphoz és megbeszélitek a részleteket és ennyi. Nem kellett egyházi esküvő meg semmi. De biztos mindenhol máshogy van.

Kat nem semmi milyen jó alvókája van a picinek. Ennyi alvás mellett éjszaka is alszik jól? Nekem is a pici mondjuk ilyen kis szunyás volt, de most már egyre többet van fent nap közben. Hogy sikerült a leánybúcsús éneklés? Jó zűrös időszakotok van akkor ahogy olvasom, nem unatkoztok. Viszont még utazgatni mindig jobb mint a lakásfelújítást kerülgetni, tök jó hogy kész is lesz mire hazamentek.

Piroska üdv itt! Nagyon helyes a kislányod! A 6,3 szerintem teljesen jó súly. Mennyivel születtetek? A picinek már adtam gyümik közül almát, őszibarackot, banánt eddig, de ez utóbbit csak 2x. Ugyanezen vagyok fennakadva, hogy hogy fogom megoldani hogy a picinek ne kerüljön olyan a szájába ami nem oda való. Az én lánykám ráadásul előszeretettel ad oda dolgokat a babának. Fordítva kellett volna születniük a nagyobb sosem vett semmit a szájába, a pici meg amit megkaparint már tömi is befele. Kicsit én is aggódok mi lesz itt.

Timocska nálunk is így van, kb. 5 körültől nem hagyom aludni a picit, mert különben nehéz lerakni aludni. De ha jól kifárasztom, alszik szépen végig. Most olvasom hogy rendeződik az alvás, örülök nagyon! Annál nehezebb nincs amikor éjszaka nem lehet pihenni.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Áttértünk a felébredős korszakba :) pont most olvastam a Kismama különszámában, hogy kb ennyi idősen változtatnak az alvási szokásaikon, és már nem azért ébrednek, mert éhesek éjjel, hanem mert anya-apa hiány van. Hát nálunk ez úgy hajnali 3 körül alakul ki. Próbáljuk etetni, kb 40-50 ml le is csúszik, de inkább csak az kell, hogy vele legyünk. Ilyenkor átkerült mellénk :) Ma mondjuk fel se ébredtem, hogy sír, apa kimegy, csinál tápit, megeteti, visszajön, lefekszenek együtt a nappaliban. Csak arra ébredtem, hogy mintha valaki cuppogna egy cumin :D De persze a csaj így reggel 7ig aludt, szóval átaludta a reggeli apával játszós időszakot, amitől apa teljesen ki volt.

Ma volt egy kellemes veszekedésem a férjemmel, mert a héten megint 2x kell mennem az új lakásba a mesterek miatt, miközben zajlik a festés. Persze Szaffival. Próbáltam célozni rá, hogy egy 5 hóssal kolbászolni egy lakásban, amit glettelnek, miközben az üveges barmolja szét az erkélybeépítést, hát nem egy nagy élmény, de jött holmi szlovák meg finn cégekkel való tárgyalásokkal. Gyenge kifogás :D ja, és nem jár a HÉV (egy teljes hónapig) mire pedzegetni kezdte, hogy akkor ő megy a kocsival, én meg buszozzak... Na ebből nem engedtem ám! Ha már kenguruzok kánikulában, legalább a légkondis kocsival mehessek a házig!

Kat
Nem semmi hónapotok lesz! Tiszta kálvária! Huh, ki nem bírnám apa nélkül a hétköznapokat :( Mondjuk most jó volt Györökön, de ha belegondolok, hogy 2 hetet lent lennénk mosógép nélkül :roll: hát, fogalmam sincs anyámék hogy oldották meg, amikor oda születtem :) anyám egy hős! Mobilnet + laptop nem működik? Nekem van a telómban, írni is tudok (szülőszobáról pl próbálkoztam, ha emlékeztek :)), meg a telót össze lehet kötni a laptoppal (van rajta wifi program) és úgy megy a laptop is, csak Györökön olyan kaki a pannon (amit tuti nem így hívnak már, de nem bírom követni), hogy még olvasni is nehéz titeket.
Azért az jó, hogy apa nálatok levezényli a felújítást!

Piroska
Éneklek én lelkesen Szaffinak, csak az apja meg ne hallja, akkor jön az „egy terccel elcsúsztál” és hasonló számomra kínai megjegyzésekkel :) Kellett hozzámennem egy zongoristához :lol:
Katolikus barátnőm mindig azt mondja, azért jár minden vasárnap templomba, mert ott egyik gyereke se szól hozzá 1 órán át :) (már a legkisebb gyerek is gimis). De igaz, ahány templom, annyi szokás :) Reformátusoknál is a lelkészen múlik minden, itt a csepeli például elég egyszerű ember...
Szaffi mozgása nagyon fejlett ám. A minap a Brandonban (kukászsákot vettünk) találkoztunk egy ugyanennyi idős babával, az kocsiülésben volt, hát apával azon vitáztunk, 2 vagy 3 hóval fiatalabb Szaffinál, végül rákérdeztem. Egész máshogy mozgott :shock: Meg pl Szaffi már átrakja a játékot/cumikát egyik kezéből a másikba, visszateszi a cumit stb.

Nyufó
Szija!!!!! Húh, te, mind a két leánykád nagyot nőtt! Látom, nektek is beindult a pihésedés rendesen :) Tényleg jól el vannak együtt, vagy csak jókor fotóztatok? :D Kacsás fürdőfüggöny funkciója a kapirgálás, vagy véd valamit? Kezdenek változni a csajaid, sztem már nem annyira egyformák, mint korábban voltak, de lehet, csak a különböző szemszín teszi.
Regivel próbálkoztok a bilire szoktatással most, hogy nyár van?
Kaktuszok sjana egyre anyátlanabbak :( sztem itthagyom a szomszéd néninek :roll:

oké, csajszim rájött, hogy senki sem csodálja őt, megyek...

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Na ez nagyon dúrva, 7 éves kislányát még szoptatja :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=fxv6R9fU ... re=related

Ha meg valaki egy törölközővel akarja felkötni magára a gyereket, afrikában így hordoznak:
http://www.youtube.com/watch?v=fxv6R9fU ... re=related

Amúgy megpróbáltam a hátamra kötni a reggel küldött videó alapján, hát eleinte jókat kacagott a csaj, meg harapdálta a fülem, aztán nyakonhányt :lol: ezt még gyakorolni kell :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Halihó!


Azt a mindenit mi van itt :D Hát mindenre nem biztos hogy tudok reagálni mert a változatosság kedvéért itt sír valaki a hátam mögött a járókába 35 játék között :? :)
Amúgy minden oké végra feltettem az utolsó képet tegnap a falra bár az összes cuccunk még mindíg nincs itt de már nem érdekel nem hiányzik semmi!
Ma vagyunk 5 hónaposak,lányok ez hihetetlen hogy megy az idő apa hozott Bibinek napközben virágot,olyan jól esett meg is lepődtem rajta :wink:
Holnap 2 okból is sorsdöntő napunk lesz.Egy ugye holnap van a szavazás,kettő megyünk Pestre és úgy néz ki eldől hogy maraduni vagy mehetünk haza,hát én az utobbinak szorítok :oops: De már Zsolti sem ragaszkodik Györhöz és ez maga a csoda!!!
Egy kérdés:már esszük a finom főzeléket,paradicsom krumplit,brokkolit tehát leváltotta a "déli" tápszert a főétel,viszont így eltünt a gyümölcs azt mikor lehet adni?Az nem korai még ha leváltom a tízórai tápit is gyümire?De ha nem akkor mikor adjak gyümölcsöt?

Piroska

Üdv köztünk és gratula a gyerekekhez,nagyon helyesek.Akkor már 3-an szültünk 20.án Eviannal együtt:)Láttam írtál a súlyról hogy nem e kevés és most megnyugtatlak hogy csütrötökön mérte a doki Bibit és 6730g volt és 66 cm.Egy hónap alatt már csak 400g-ot hízott de engem már nem zavar megduplázta így is 5 hónapos korára a súlyát amit elvileg 6 hónaposan kell elérni.

Snowball

Azon már meg sem lepődök,hogy mi történt nálatok,viszont jó nagy paraszt ez a szaki nen nagyon kínáld meg sütivel meg kávéval.
Most ez visszahozta a festés emlékeimef,hát én átérzem amit írsz hogy minden poros koszos lett amúgy simán hozzátartozik a munkájukhoz hogy maguk után eltakarítanak nálunk a piros festék után úgy mosták le a kádat hogy rózsaszín maradt :evil:
Örülök,hogy megvan az etetőszék Molly biztos jókat eszik benne,Bibi jelen pillanatban most abban bőg mert átraktam hátha csak a környezetváltozás kell neki de nem :)

Nyufó

Jaj nagyon sokat változozz Anna igazi kis hölgy és nagyon aranyosak Regivel,látszik Regi nagyon szereti őt!
Hát nagyon drága bérelni hosszú távon a törlesztőrészlet is fele ennyi lenne akkor is ha családi házat veszünk így ha hosszú távú marad Győr akkor meg kell oldanunk egy sajátot de akkor azért szivesebben költözök!
Tudsz szavazni mert az interneten kell holnap 06-tól 22.00ig majd holnap belinkelem ahol szavazni lehet,remélem sikerül.

Rekuja

Ezzel egyett kell hogy értsek ami az éjjeli alvásról írtál :!:
Zsolti is elkezdett biciglizni itt nincsenek nagy távolságok úgyhogy most használhatnám a kocsit ha merném,bár nincs benne klíma amit nem is értek ráadásul még fekete is a kocsi,úgyhogy szeretek beszállni ha fél napot áll a tűző napon.
Húú nagyon látszik a különbség és nem csak a nagyságra értem hanem annyira látszik hogy milyen fejlettek már agyban is ilyenkor már bocsi mindenkinek hogy így írom de már nem olyan banbák.

Tyuntyi

Csütörtökön megyek 4-re a kineziológushoz,hát kiváncsi vagyok mi lesz azt se tudom mire számítsak.
Jó ötlet ez az itató pohár mi is megismerkedünk vele,pont tegnap vettünk már 6+ cumit mert olyan kicsinek tünt a régi a szájában már simán ki-be rakosgatja magának olyan cuki.
Igen nekünk is rózsaszín az etetőszék azért csak nem birok lemondani erről pedig itthon 3 nővel tényleg minden rózsaszín szegény Zsolti :) Amúgy azóta tudok főzni mióta meg van a szék,benne ücsörög és elnézi ahogy teszek veszek a konyhában.

Kat

Átérzem amit a lánybúcsúról írtál,nekem is volt egy ilyen szülinap mostanában de nekem még két napig volt lelkiismeret furdalásom :? Pedig tudom hogy nem kéne de kerülöm a programokat álltalában de így is megyünk 40.szülinapra szombaton és most először fog a Bibi a sógornőméknél aludni hát már most kivagyok nem tudom ezt még hogy fogjuk megoldani.


Na kicsit fel kell vennem mert nagyon sír de folyt köv...

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Sziasztok!

Te jó ég, mennyit írtatok :D Megpróbálok majd mindenkinek válaszolni. Már órák óta alszik Molly, ahogy Rekuja is írta, ez új alvási szokás. Délelőtt szokott szunyókálni max egy órát, utána 1 körül lefekszik, a következő etetésig, vagy tovább.... Nem is baj, csak most épp nem jön jól, hisz éhes vagyok, és már réges rég meg kellett volna főznöm, de nem jutottunk még el a boltig :( Mindegy, egyébként is diétázom, meg elkezdtem Rubint Réka dvdzni. Aminek annyi az eredménye, hogy 2 napja görcs szerá izomláz van a hasamban, már vennem is kellett be gyógyszert rá, plusz ma estére csinálok egy jó adag mákos gubát. Nesze neked diéta.... Alex így is szeret :D

Piroska:
Akkor úgy néz ki Molly megtartja a legkisebbnek járó címet a topikban, hacsak be nem kukkant egy újabb anyuka :)
Nem tudom, hogy otthon van-e még önkormányzati lakásos dolog, de mi Skóciában élünk, és itt van. Pont azon nyafogtam a minap, hogy itt milyen borzasztó idő van, napokigühetekig már csak 11ü14 fok van, beázik a csizmám az esőben, stb, viszont ez az ország nagyon sokat segít anyagilag. Elérhető áron új építésű önkormányzati lakás, és társai. Inkább nem kellene nyafognom, hanem örüljek annak, amink van. Haza nem is tervezzük, hogy megyünk végleg, mivel a párom lett, otthon nehezen találna munkát. Még a magyaroknak sem egyszerű, nem pedig egy lettnek. Szerintem.
Jó azt olvasni, hogy még vannak vallásos emberek ezen a világon, vagy csak én nem voltam ebben a témában otthonos sosem?! Én nem is lettem megkeresztelve anno, csak névadóm volt. Viszont így is vannak keresztszüleim, hivatalosan is.

Tyuntyi:
Végül egyből rájöttem hogy amihez nem írtál nevet, az csak nekem szólhat :lol: Végre befejeződtek a munkálatok, az utcán és a házban is egyaránt. Alszik is Molly rendesen :D Remélem Csani tud majd aludni a munkálatoktól. Még otthon laktam mikor nyílászáró cserét csináltak az emeletes házunkban, hetekig fel volt állványozva és ijesztő módon sompfordáltak el az ablakunk előtt a munkások.... :shock:

Anna:
A mi postásunk is korábban hozzánk csengetett mindig, ha be akart jutni a lécspőházba, mivel miénk a legfelső gomb a kapucsengők között. Viszont mióta megszületett Molly, valahogy leszokott erről a szokásásról, pedig nem tudhatta hogy tényleg babánk van akit talán zavarna :)
Ha legközelebb Gólyáékat kerené a postás, mondd neki hogy azok már elköltöztek.... nemhiába gólyák :D De béna poén :lol:

Rekuja:
Gonosz postás látom nálatok is garázdálkodik, mint Annáéknál. Nem lehet, hogy szomszédok vagytok és ugyanaz a postásotok? :D:D:D
Cuki a csajos kép, tényleg milyen nagy Szaffi Rozihoz képest, és hogy kacag rajta???!!! :D Csúcs.
Elmosolyodtam, mikor írtad Nyufónak, hogy szokatják-e Regit a bilire a nyár miatt, holott itt a pelenka nálunk még hasznos is, mert melegít, nem fázik meg a babafenék :D Elfér a pelus, bőven.... :?

Nyufó:
De nagyok már a csajok! Látom Anna is egyedül ül már. Legalábbis szépen tartja magát :) Már fél éves...te jó ég :)
Az etetőszéknek nagyon örülök, nagyon jó állapotban vettünk.
A költözés pedig a következő 7 hónapban tuti bekövetkezik, már alig várom. Kinúttük ezt a lakást, nem is kicsit.
Anyóssal nem foglalkozom többet, nem is beszélek vele. Szemmel láthatóan nem igazán izgatja, de ezen meg sem lepődöm.

Na csak a végére értem és még mindig alszik :D Rakok is fel pár képet.
Kép

Új fürdőkádat kapott a drágám, ebben legalább elfér kényelmesen. No meg a 9 centis babahaj... :)
Kép

Tegnap apák napja volt, többek között Alex kapott egy Simpsonos kitűzőt, amire az van ráírva hogy a "Legjobb apa a házban." Még ma is kitűzte... :lol: A katicás szerelésünk pedig komplett a sapival :D
Kép

Kép

Kép
snowball
 
 


Timocska

Na akkor szurkolok hogy redbe jöjjenek az éjszakáitok!
Ne szomorkodj,biztos nagyon jól érzi magát a Balcsin próbálj kicsit pihenni amíg lehet.

Evian

Milyen márka az autós ülés?Nekünk is kéne venni mert ezzel a hordozót nagyon utálom!Neked is vannak akkor érdekes éjszakáid most eszembe jutott egy könyv amit olvastam a Kicsináltak,ajánlom minden friss anyuka figyelmébe ott is hasonló ajtó nekimenős sztorik vannak.
Vége a Gyás-nak?Basszus én nem kaptam róla levelet!Az lehet?T már elintézted a gyedet?

Anna

De irigylem hogy csak elég arrébb tenni és elvan,kb most az egy óra alatt már 4. helyre cipeltem de sehol se semmi se jó :shock:
Nálunk én magam vagyok a mumus napok óta akkor esik ki valami a kezemből ha elalszik a gyerek :? Ma a telefont dobtam el tegnap a fedőt :)


Keresztelőig sajnos még nem jutattunk el még a gondolatáig sem sajnos!
Viszont egy jó hír,Zsolti leszokott a cigiről :) Ezt muszáj volt megosztanom,kicsit agresszív de kezelhető :D

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Snowball

Szépen ül Molly Bibi is elöbb fog ülni mint hátról visszafordulni :)
Hmmm...mákos gubit szeretjük mink is de nálunk ma a töltött parik a diétás kaja :D Amúgy nyertem multkor az rtl klubon egy BioTech Usa ajándékcsomagot fel is bátorodtam hogy na most ezt megiszom és szép leszek,erre 1 hónapja bontatlanul áll a szekrényben úgyhogy nagy az akaraterőm :)
Én is csiáltam egy pánkos képet a gyerekről de alig látszik a képn hogy csúcsosra fésültem a haját :)

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Szerintetek épp mit csinál? :lol:
Kép
Oké, rossz szögből van fotózva, de nagyon siettem, mielött megunja a négykézlábozást :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Csicsi:
holnap akkor tényleg ne felejtsd el a linket!!! :)
Emlékeszel nálunk meg szülés előtt pár nappal a budit javították, 5 napon keresztül. Na az is milyen jó volt :D
Ejnye még azt a port sem iszod, pedig nem telik semmibe legurítani egy pohárral :D De ez a fájdalom ami bennem volt az pocsék volt.... áááá, hülye picsa Rubint Réka :D
:D Nemsoká nektek is lesz kakas taréj frizurátok :D Képzeld, tegnap vettem észre hogy hol van Mollynak új haja. Viszont a többi dús hosszú hajtól nem igazán látszik.

Rekuja:
Táncsak neeeeeeeeeem?????????? :D Nagyon ügyi, adj neki egy puszit a Molly meg az én nevemben :) Molly még mindig utál, gyűlöl hason lenni. Megmakcsolja magát és belefúrja a fejét az ágyneműbe, vagy abba amibe épp hasal, vagy gyorsan inkább átfordul. Szerintem igencsak ülésből fog kezdeni kúszni.

Kép

Kép
snowball
 
 


Rekuja:
Ezt a receptet megláttam, és te jutottál eszembe :)

http://www.otletkonyha.hu/receptek/dess ... /128/2962/

Kép

Kép
snowball
 
 


Rekuja
Ez a kendő kötés nem semmi. :) És nem kell hozzá rugalmas kendő, mindegy, hogy milyen?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piroska.103 2011.08.25 19:42-kor.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Helló! :D

Oda az egyszer kelős éjszakáknak. Újabban megint 2x kel Hanna, de legalább vissza is alszik. Így jó.

Piroska!
Hanna kábé 6,5 kg körül van. De ő 3 hónaposan már 6 kg volt, azóta 2,5 hónap alatt hízott alig több, mint fél kg-ot. :shock: Egy ideig paráztam ezen, de most már nem.
Ja, Lillám 4 évesen még nincs 15 kg, pedig babának olyan duci volt! :lol:

Rekuja!
Milyen ügyi a kislányod! :D Hanna is erőteljesen tolja ki a popóját, miközben az orrával a földet szántja! :lol: :lol:
A 8 éves gyerekét szoptató nőt már láttam, de akkor is aberráltnak tartottam és most is. 2 évesen még ok, de ekkora gyereknél... vajon elmeséli az iskolában, hogy ha hazamegy, akkor az anyukája megszoptatja? :shock:
Hanna is volt már a hátamra kötve, de nagyon húzta a hajamat és engem is lebukott! :?

Snowball!
Nekem is nagyon kellene diétáznom, de a szoptatás miatt bazira kívánom az édességet.. :oops: Vmi speckó diétát csinálsz vagy csak kevesebbet eszel? És igen, tornázni is kellene... de napközben annyira elfáradok Hanna mellett, hogy erre egyenlőre nem marad erőm. De majdcsak lemegy ez a pár kg plussz!

No, ennyi voltam, igyekszem folytatni.

Addig is szép napot! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: