Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon Boldogságos Anyák napját!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

puszi mindenkinek!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Boldog Anyáknapját!! Főleg, akinek ez élete elsője!!!!!!!!!

Beteg babuknak jobbulást!!!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


sziasztok!

próbálok jönni, de nem nagyon van időm! :( pedig szeretnék, mert jó lenne tudni rólatok! most csak ezt az oldalt olvastam vissza!

anyatanyára költözött a Benis topicom, két helyre pedig marha nehéz írni, de csak olvasni is! :S

velünk minden okés. Eszterem ma 5 hónapos! Beni betegecske egy kicsit, Esztinek is szívom a nózit, holnap megyünk kontrollra, akkor már a picit is elvinném, hogy ráhallgasson dokinéni, de gyanítom, hogy a fogak miatt vagyunk már jó ideje taknyosak!

én is kész voltam múlt szerdán. szerencsére azóta én is jobban!

képet próbálok hozni, aztán igyekszem végre visszakapcsolódni!

betegeknek jobbulást!!!

és boldog anyák napját mindenkinek!

Ecl. nagyon ügyi vagy a hordozó beszerzést illetően! :)

vörösmacs. blogod címét elküldenéd priviben? szívesen olvasnálak, persze csak, ha lehetséges! köszi!

Kép

Kép

Kép

sophie27
 
 

 
 

Boldog Anyák napját kívánok Nekünk!!!! :D :D :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


sophi: Nagyon cuki Esztike. Boldog 5 hót neki!

Patrikom ma fél éves kereken :) szó szerint kereken....olyan nehéz, tuti megint belehúzott a hízásba. Jövőhéten megyünk tanácsadásra akkor mérlegelünk:D

Ki, mit kapott anyáknapjára?
Én Áditól egy szál vörösrózsát, patriktól meg aránylag nyugodt napot, sok alvással. na meg huncut, jó kedvet :lol: Most épp szunyokál megint, megyek gyorsan csobbanoka kádba.
Még este benézek, bár látom kicsit elfoglaltak vagytok!
Puszi

rabbe78
 
 


Halihó!

Utólag is boldog anyák napját! De persze apák nélkül mi sem lennénk anyák :) Hála az apáknak éljenek Ők is! Puszi nekik!!!!

Tegnap este írtam egy csomót de elszállt, és már nem volt kedvem újra írni!

Hátha ma sikerül

Kép
Kép
eta
 
 


Eclipse!

Hajrá elővizsga! Hajrá Apa, és tessék mondani ha lesz hír tv-n.
Tetszik amit írtál.. én is adok a gizusnak inni cicit ahányszor kér de a 20 tól mi is messze vagyunk!
:lol:

Vikoo:
Köszi megnéztem és gyakoroljuk... kiváncsi vagyok az eredményre!

Na mennem kell mert nyügi!

KÉPZELJÉTEK KIJÖTT A FOGA!!!!!! és nem is volt nyűgős!
És Zabálja a répát!!!! Áldott gyerek ez a gizus...
Csak most éhes, mert alma idő van:))

Remélem tudok jönni Du....

pusz

Kép
Kép
eta
 
 


Sophie, Eszternek boldog 5 hósat utólag is KépKépKépKépKép!!!! :D

elküldtem a blogom elérhetőségét, pussssz

Balu jobban van :D :D

Maccs
vörösmacska
 
 


Helló Anyucik!

Kinek, hogy telt az Anyák napja???Én kaptam egy szál orgonát a kertből Lilitől ( persze azért szóvá kellett tennem Apjuknak, mert , magától nem jutott eszébe :wink: )...

Gigii-Úgy örülök, hogy nem haragudtál meg azért amit a kengururól írtam :oops: :wink: Hanna baba gyönyörűűűűséges :D Én is így tervezem a vizet adni Lilinek és én is CSAK vizet szeretnék, ameddig megy.... :D Drukk, hogy Apa ne menjel el :D Mit csinál egyébként , hogy ennyit utazik?

Lucuzs-Megkaptad a pénzt???Mi pont fordítva nyomjuk, hátról hasra másodpercenként forog, de vissza még nem tud, így amikor már nagyon szenved akkor segítek neki :D ....Sajnálom a szar cuki eredményt....Milyen gyógyszert akarsz kérni??MET-et szedtél??Bocsi, már nem emlékszem..... :oops:

Hayniii-Hogy álltok a tetőtérrel??

Navared-Örülök, hogy segítettem picit a háti hordozással kapcsolatosan, tudod nekünk is van Manducánk, de a polcon várja még egyelőre, hogy jó szolgálatot tegyen nekünk :wink:Zorkának is boldog 6 hónaposságot :D

Képzeljétek az elmúlt napokban az én Lányom minden nap aludt napközben egyhuzamban 2-3 órát :D :D Most "bazi kemény" vagyok és 12 körül mindig kiteszem a szűrét a kertbe babakocsival, vagy elmegyünk sétálni és akármennyire is méltatlankodik, akkor is addig tolom amíg el nem alszik :lol: NAPI RENDET akarok és kész :D :D

Aranyos-Hogy vagytok??Kibújt már Beki fogacskája??Milyen volt Balcsin, ballagás és miegymás??

Szissz-Ilyen babafürdetőm nekem is van, de én nem merem a nagykádba rakni benne, mert félek, hogy lecsúszik , a kis kádban végig ér és a lábával kitámasztja magát a kád falán ( remélem érthető ahogy leírtam :D )...Vagy akkor a nagykádban is toljam az egyik végéhez??Amúgy a mútkori bolha piacon vettünk neki egy fürdő gyűrűt vagy mit...Olyan mint egy kis ülöke, bele kell ültetni és be a kádba ( csak szerintem igazábül majd akkor lesz használható ha magától már tud nagyjából ülni :wink: )...Képzeld terhes az egyik barátnőm és elküldtem neki a babakelengye listát, amit anno tőled kaptunk....És beleolvastam, olyan vicces volt ahogy írtad, hogy tetszett a hordozó kendő de nem merted Marcinál használni, mert féltél, hogy kiesik belőle :lol: :lol: Ehez képest meg most hatalmas kendő fun vagy, hihihihih :lol: :lol:

Etetőszék- Tudom , hogy a fába még nem fogom tudni egyelőre bele tenni, viszont sokkal tovább tudom utána használni....Így akkor most inkább kiböjtölöm amíg bele nő ( hordozóba etetem majd :D )

MikeGirl-Hogy sikerültek az ünnepek??Milyen volt anyóséknál??Kibújt már Adél második fogacskája???Én nagyon mennék a kendő átadásra, de hát esélytelen ( ha csak nem május 18 vagy 19-én lesz :wink: )...Most olvasom, hogy meg van a második fog is, szuper :D ...hát ez nekem is érdekes. hogy a zöldségtől fog jobban hízni Adél, mint a tejtől?? :shock: Nem tudom.....Képeket kérünk! :D

Itt már mindenki igazi fogpaszta reklám, az én csajom még fogatlankodik :lol:

Ebba-Tuti, hogy nálatok is van babahordozós Klub, láttam a Mamamin :D Tegyél képet Jankóci fülcsijéről légyszi :D ...Én is úgy tudom, hogy 2 évet kell várni csaszi után, mert átvágják a méhet és egykorai újabb terhességgel fenáll a veszély, hogy szétnyílik :roll:
Ez a szem dolog nem semmi, szegény Janka :?

Dorka-Gratula Lucának a kúszáshoz :lol: Tehetnél képet az új babakocsi szerzeményről :wink:

Rabbe-Remélem Patrik is és te is már meggyógyultatok :?

Eta-Egyem meg a kis alma zabáló Gizust :D Remélem Lili is úgy fogja nyelni, mint kacsa a nokedlit :D Ma megyünk hozzátápis tanácsadásra :wink: Répát odaégetted???? :lol: :lol: Te egy tálentum vagy, hihihi :D

Eclipse-Gratula Mollinak a fél évhez :D ( tényleg borzasztó, hogy hogyan telik az idő :( )...Ez egy szuper sikersztori a hozzátápi megkezdéséről :D

Berni-De jó rólatok is hallani :D Ezeknek a kicsiknek nem kell ám nagy főző tudomány szerintem, egy-egy szál répa, krumpli vagy tök aztán szevasz :lol:

Angie-Köszi amiket a bébikajákról leírtál :wink: Amúgy tök kiváncsi vagyok, hogy itt mit mondanak majd a hozzátápiról, tuti más lesz ,mint otthon :D

Vikoo-Gratula Bobónak is a 6 hónaphoz :D Neked meg a Mkikuláshoz :wink: Engem még nem látogatott meg szerencsére, de nem is hiányzik :wink: Képzeld mi már pár napja átálltunk a 3 óránkénti evésre :D Amikor látom, hogy kicsit nyűglődne olyan 2 óra után, akkor felkötöm kendőbe vagy elterelem a figyelmét és simán kihúzza a 3 órát ( ha alvás is benne van akkor 4-et is :D )...Ennek én nagyon örülök, mert így több időm van 2 szopi között!!Nem semmi méretei vannak Bobónak, aztaaaaaa :D ...nagyon jól fogalmaztad meg ezt a megfelelés dolgot :wink:

Vörösmaccs-Baluci micsoda kész nagyfiúúú :D Örülök, hogy jól vagytok és meggyógyult a Drága :wink: Egy igazi minta baba az alapján amit írsz róla :wink:

Csajok én minden nap főzöm, lehet tényleg bolond vagyok???? :shock: :D Csabi minden nap más kaját akar, mit csináljak?? :roll:

Rodi-Aztaaaa , ti már tesó projektben vagytok?? :D Nagyon drukkolok, hogy gyorsan összejöjjön!!!!! :D Én még nagyon szeretném kiélvezni, hogy Lili baba itt van egyedül :wink: ....olyan 3 évet szeretnék a babák között, mert azért tök egyedül , semmi segítséggel nem olyan egyszerű ha az egyik kicsi, másik pici :roll:

Wivi-Gratula a mászó Barninak :D Úristen, ő mindjárt 7 hónapos?????????????? :shock: ...Én nem mernék tejterméket adni 1 éves kor előtt, de lehet ez az én tájékozatlanságom :oops:

Folyt.köv csak mennem kell etetni....

KépKép
gyancsi
 
 


Ancsa!
Na végre ideért a regényed :wink: első epizódja :lol:
Apa ilyen igényes? Én nem bírnám a napi főzést. Ügyi vagy! Májusban talán hazajöttök? Kár, hogy nem a talira!
Az én gyerekemnek sem foga, és nem is forog :roll: :roll: Lehet, hogy el kellene kezdenem aggódni?! Minden mozgása teljesen rendben van, már fel akar állni, ha ölben tartom (fel is állna, ha engedném), fekvőtámaszozik, de forogni nem akar. Ki érti ezt?!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Kendő átadás akkor mikor és hol lesz?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok,

először hadd jöjjek a saját nyűgömmel, jó? :oops: mert ha most mindent végigolvasok és reagálok, akkor lehet nem jut időm leírni, amit akarok....

Szóval hozzátápi: :?
Én most először érzem magam igazán bizonytalannak Zorka születése óta. Sajnos észrevettem, h. nem igazán hízik a kiscsaj, - tudom, a súly ebben a korban stagnál kicsit, de szerintem többet kellett volna gyarapodnia - szóval már pár hete adtam neki almát, amit nagyon szépen evett és a napokban próbálkoztam krumplival... hát nem volt oda érte, de azért nyammogta picit. Nyilván még csak 2 szopi között próbálkozunk, de gondolom én, addig amíg nem adok neki nagyobb mennyiséget, addig gyarapodást sem várhatok. Ma alma-őszibarack kombót adtam, ami ízlik is neki! A krumpli-alma kombót, amit én csináltam, az elég undi lett (lehet, csak nekem), de végül csak 1-2 falatot evett.
Tulajdonképpen csak azt szeretném tudni, h. ti a hozzátápi kezdetekor mikor (hány óra körül) adtok és miket? Mindenki almával kezdi és gyümölcsök kombinációjával folytatja vagy zöldségeket is? Tudom, h. volt szó már erről, de most h. muszáj lenne híznia picit Zorkának és nem tudom, hogyan csináljam pontosan. Csütörtökön megyünk tanácsadásra, de addig is elkelne 1-2 ötlet!
Eclipse, te adod Mollikának a Sinlacot is, amellett, h. szoptatod is?

Na akkor jöhet a visszaolvasás, amíg Zorkám alszik! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Angi, ne aggódj, Zorka sem forog, néha ugyan átbillen a hasáról a hátára és ruha nélkül (fürcsi előtt) tegnap a hátáról is a hasára, de nem erőlteti a dolgot! Szerintem egyébként azért nem, mert simán elér mindent a kúszással! Tolat hátrafelé és ma már kicsit előre is rúgta magát, körbe-körbe meg mint az őrült és gondolom emiatt nincs meg a motiváció :roll:
Képzeljétek, ha meglátja a popsitörlő kendőt, azért mindenre képes :D Lehet, ezzel kell majd rábírnom a forgásra is!

Ancsa, napirend???? Az meg mi? :lol:
Addig amíg Zorka éjjel vagy felébred vagy nem, addig nem lesz napirendünk, az tuti! Ha felébred 2-4 között enni, akkor általában 8-9-kor eszik reggel és egész jól alakul a nap, de ha nem kel fel éjjel, akkor 6-7 körül éhes és akkor csak délelőtt 10-11-kor eszik újra és máris megdőlt minden :? Szerintem csak akkor lesz rendszerünk, ha már eszik mást is tejcin kívül!
Lili alszik napközben? De ügyes!!!! :wink:
Hordozó: ahogy írtam is, most egy Bamberoot tesztelünk, azóta Zorka nem nagyon hajlandó babakocsizni :twisted: ez elég gáz,de vagy már a séta elején üvölt vagy csak alvás után, ami ált. 45 perc... Remélem, ha már ücsörög és nézelődik megoldódik a helyzet!
Szóval szerinted a Manducát még hanyagoljam és mást próbáljak ki?

Eta, répa nature???
Gratula a fogacskához!!!

Ebba, Janka nagyon édes!!!

Zsófi, Eszter micsoda nagy lány már, csodaszép!!!
Gyere többet!

Macs, örülök, h. Balu jobban van!

És utólag mindannyiunknak BOLDOG ANYÁK NAPJÁT!!!! :)

Na ez az oldal megvolt, olvasok tovább vissza :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Navi!
Nem kell ragaszkodni a gyümi-zöldség sorrendhez, lényeg, hogy a korának megfelelő kajákat kapjon. Ha híznia kell, akkor valóban érdemes szerintem mindenbe krumplit keverned, de már nyugodtan mehet a rizspép, sinlac, gabonapépet ami hizlal. Én most Sinlacot adok neki esténként, és mindig hozzákeverek egy Fruttapura 100% gyümölcsöt (100 gr) + vizet. Egyébként mit jelent, hogy nem hízik? Van olyan hét, hogy semmit nem híznak. Lényeg, hogy havi szinten meglegyen az előírt (ami fogalmam sincs, hogy ebben a korban mennyinek kell lennie, neten biztos van táblázat). Képeken jól néztek ki, nem látni, hogy gond lenne evés terén).
Ja, és a kaja kinézetével ne törődj. Elég bizarrok tudnak lenni, de megeszik a babák.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Dobok pár friss képet:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie, nagyon szépek vagytok!!!! Zsombi micsoda szép kis pasi, de Szilárd sem panaszkodhat! :D
Köszike a tanácsokat!! Egy hónappal ezelőtt volt 6,5 kg és most olyan 6,7 kg körül van, az nagyon kevés gyarapodás, de csütörökön okosabb leszek, mert ott megmérik és lehet nem emlékszem pontosan az előző adatra :? bár azért ilyen dolgokat nem szoktam elfelejteni...
És ha adok neki normál kajcsit, akkor azt 2 szopi között félidőben érdemes vagy kaja után rögtön szoptassam? Ez sem tiszta teljesen... hiszen ha jól beeszik, akkor nyilván nem fog annyit szopizni... bár végül is ez a hosszú távú cél, h. csak reggel és este egyen, nem?! :wink:

Egyébként az előző oldalon hosszasan taglaltátok ezt a témát és most már kezd tisztulni a kép, csak olyan balf@sznak érzem magam
:roll:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Ne érezd magad annak, nem vagy az! Csak először csinálod!!!
Ki kell tapasztalni, hogy mikor neki a legjobb. Nekem a két gyereknél teljesen másképp volt. Szilárdnak bármikor adhattam, Zsombor akkor eszik, ha nem nagyon éhes még és nem is álmos. Tehát én szopi után várok egy órát minimum, de ha közben beálmosodik, le kell raknom, mert nem eszik. Utána lehet, hogy már túl éhes, és meg kell szoptatnom, így megint nem tudok kanalazni, várnom kell megint egy órát. Ezért sincs nálunk egy pontos fix időpont, hogy mikor eszik szilárdat. Ahogy esik úgy puffan módszerünk van :lol: :lol: :lol:
A gyümit általában reggel a második szopi után adom, miután aludt kb 40 percet, 9 körül. Zöldséget ma 1 után sikerült odaadni, nagy immel-ámmal. De a reggeli gyümölcs is úgy ment, hogy közben énekeltem neki. Pedig mi már egy hónapja hozzátápizunk, és mégsem megy úgy igazán, stabilan. De van időnk még!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angi! Szépek vagytok! Te milyen csini vagy!! Irigykedem! :) Micsoda fess pasik vannak a családodban:)

nava! Mi Jankűval a Sinlacot kezdtük, a többit csak kóstoltattam vele. Nem hiszem, hogy emlékszel, de ő sem hízott, pedig van tejem. Fel is tudod írtani, és akkor nem olyan húzós az ára. Simán felírja a doki.


Janka sem hízik most, de nem is csodálom, hisz beteg és molekula számba megy a kaja...amúg ys kis étkű.
Az orvosságot meg alig tudjuk letuszkolni szegényke torkán. Úgy sajnálom:(

Elkészült a hordozó kendőm, dobok fel pár képet róla:

Kép






Kép



Kép
ebba
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beléptem, mert írom a diplomamunkát, amit ma kellett volna leadnom :( , de sajnos nem úgy alakulnak a napjaink, ahogy szerettem volna. Pedig Ádám nagyon aranyos, rendes baba, csak a probléma az úgymond "segítőkkel" van (apa, anyum, anyós), mert ha egyedül vagyunk, akkor amikor Ádám hagyja napközben, akkor házimunka, a sétát semmiképpen nem hagynám ki, este pedig rendes baba, mert 8-9 között le tudom tenni aludni, de én már csak 10 körül kerülök a gép elé, ahol max. éjfélig tudok meglenni, mert iszonyat fáradt vagyok.
Viszont, ha valaki felajánlja, hogy segít, akkor folyton kérdezgetnek, hogy mit hogyan, most mit adjanak neki, hasonló.
Ja és ami számomra jó hír és nem is értem, hogy lehet, mert baromi ideges vagyok mostanában, a reggeli és esti szopin kívül még egy szopi is besikeredett nappalra. És kíváncsi voltam, hogy csak komfortcici-e vagy tényleg van tejcsi, így lemértem és nem túl sok, de 110 ml-t tudott szopizni, ami most teljesen feldob.
Szerencsére 1 vizsgán már túl vagyok, maradt 2, amiből az egyik könnyű lesz, de addig is diplomamunka ezerrel.

Na, miután fél oldalt teleírtam :) , jön a lényeg.
Navi: igazából miattad léptem be, mert én is nagyon bizonytalan voltam a hozzátáplálás elején, plusz nekem ott volt még az is, hogy jól tettem-e, hogy elkezdtem. De így utólag örülök, hogy elkezdtem 4 hónaposan (tudod, 6 napig nem volt kaki és kirepedt a lukija és glicerines kúpot, meg szirupot kellett volna minden 2. nap adnom neki, de a sebészeten azt mondták, hogy kezdjem el a hozzátáplálást).
Szóval én őszibarackkal kezdtem és mivel Ádám 5x eszik egy nap a tízórai időpontjára tettem. Én evés előtt adtam, de akkor csak reggel és este volt szopi, így a tápszer előtt adtam neki, de nagyon kellett figyelnem, hogy ne legyen nagyon éhes, mert akkor nem volt hajlandó kanállal enni.
Először főleg barackot, meggyet, gesztenyét és sütőtököt adtam, mert ezek nem voltak székletfogók. Először magában és mindig tízóraira, hogy ha valami baja lenne tőle, ne este legyen nyügi.
Mára már eljutottunk oda, hogy a tízórai gyümi és az ebéd pedig zöldség. Most egy darabig ennél is maradok, 1-2 hónap múlva fogom csak az uzsonnát is kiváltani.
Ja és mostmár teljesen helyre állt a széklete, így bármit adhatok neki.
Amit adok, neki:
- gyümi: őszibarack, meggy, alma, banán, szilva, körte
- zöldség: krumpli, cékla, cukkini, répa, sütőtök, zöldborsó, gesztenye
Nekem azt javasolták, hogy ha nem hízik (Ádám is nagyon keveset hízott a kaki miatt), akkor adjak neki gesztenyét. Mivel most nem lehet már kapni egészben, azt mondták, hogy vegyek pürét, de ne azt, amit magunknak édességnek megcsinálunk, hanem, amit a húsba töltenek. Megnéztem a papírját, a gesztenyén kívül semmit nem tartalmazott (egy kicsit húzós is az ára, de Ádámért mindent :) ).
De ez meg is hozta az eredményt, szinte napról napra láttam, hogy gyarapszik.

Bocsi mindenkitől, hogy ha okoskodásnak tűnik az írásom, csak a saját élményemet írtam le, de igazából nekem sem tudott anyu sokat segíteni, mert 30 éve ő teljesen másképp csinálta. Hátha valakinek pont az én "módszerem" jön be.

Na folytatom a dolgozatot.

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép
tatjana
Dunavarsány
 
 


Jankának gyógypuszik, Eszterke és Zsombor nagyon kis cukik. :)
A képeket mindig végignézem, ha olvasni nincs is időm, és meg kell állapítanom, hogy nagyon szép babák vannak ebben a topikban! :)
tatjana
Dunavarsány
 
 


Sziasztok Anyukák!

Utólag Boldog Anyák Napját mindnyájunknak!

Úgy látom, hozzátáplálással kapcsolatban sokan aggódtok.
A szoptatás mellett kb. 6 hónaposan jön el az idő. Van akinél előbb, van akinél később! (Viszont az tény, hogy a szoptatás abbahagyása számos hátránnyal jár a babára és a mamára nézve is.)
A nem anyatejet kapó babák fejlődésére, hozzátáplálására is ezek a jellemzők:
6 hónapos kor körül eltűnik a nyelvkilökő reflex (nem kitolja a nyelvével a kaját, hanem nyammogja).
Megjelennek az első fogacskák.
Megül az öledben.
Megérik az emésztőrendszere, és egyre több emésztőenzimet képes termelni. (Az anyatej tartalmaz ilyen enzimeket.)

Valóban elterjedt „szabály”, hogy fél éves korukra a babák megduplázzák a születési súlyukat, de nem ez a mérvadó!!!
Figyelni kell más jelekre is, amik jelzik a kiszáradást, az elégtelen táplálékbevitelt:
pisis, kakis pelusok száma, mennyisége
hossz, mell, fejkörfogat növekedése
baba bőre turgora (könnyen ráncolható és nehezen simul ki?)
mozgásfejlődés
betegségek
Nem a napi, a heti, hanem inkább a havi tendenciát kell figyelni!

A keksszel kapcsolatban nem aggódjatok, hogy nem lehet kapni ilyen-olyan márkákat. A sima azonnal oldódó gabonapelyhek könnyebben beszerezhetőek, olcsóbbak, kényelmes elkészíteni, és semmilyen adalékanyagot nem tartalmaznak!!! Aki még ennél is egyszerűbben beszerezhető, olcsóbb dolgot keres, annak ott a natúr zabpehely. Négyszeres mennyiségű vízbe kell beáztatni pár órára v. egy éjszakára, és pár perc alatt kis lángon szétfő. Ezt gyümölccsel turmixolva a legtöbb baba kedveli. Természetesen anyukák is ehetik reggelire egy kis friss vagy aszalt gyümölccsel. Én kókuszreszelékkel és aszalt szilvával imádom.

A mikor, mit kérdésre sok válasz van. A mikor elég egyéni. Érdemes szopi után kezdetben, majd kitapasztaljátok, hogy jó a gyerkőcnek. A délelőtt azért praktikus az újdonságoknál, mert ha netán fáj a hasa tőle, akkor ne éjjel szenvedjen az egész család. A mit sorrend elég változó. Mi Mo-on almával, öszibarackkal, sárgarépával, krumplival, sütőtökkel szoktunk kezdeni.

Egyéb hasznos olvasmány a témában:
http://www.lll.hu/fuzetek/szilard_taplalek
http://www.lll.hu/szfuzet/hozzataplalas
http://szoptatasert.hu/letolt/szak_hun/AT_fuzet.pdf

Üdv:

benbor

Kép
Kép
benbor
Érd
 
 


Navi, még arra is figyelj az elején, hogy ne kombókat adj Zorkának, hanem először mindent önmagában 1-3 napig, aztán ismertess meg vele pár dolgot, utána kutyulj. Én szopi előtt kóstoltattam, ha új volt, ha már ismerte és többet kapott, akkor szopi után. Nem akartam leszoktatni a ciciről. Délelőtt, h ne estére legyen pocifájás.

Maccs
vörösmacska
 
 


Jó reggelt!

Örülök, hogy előkerültek az elveszett báránykák!! :D Bár mostanában én is ritkábban jövök.....

Macs - éljen, éljen, Baluci legyűrte a betegséget! :D

Benbor - köszike a tanácsokat!!!

Tatjana - gratulálok!!! Plusz egy szopi ilyen terhelés mellett, na és még egy vizsga is. Ügyi vagy!

Ebba - Janka nagyon csini az új hordozójában! Mennek a gyógypuszik!!!

Angie - szuper képek!!!!!

Nav - nehéz ügy ez a babakaja. De ha az almát bírja a kiscsaj, akkor abból legyen több, kevesebb krumpli. Adél a vaníliás rizspépen kívül nincs igazán oda semmiért. Eszeget - eszeget, de nincs ott az a mohóság, és az az öröm, mint amikor a délutáni rizspépjét kanalazzuk. Tegnap becsúszott egy kis aventes pohárnyi, utána csak pár korty tejcit ivott - szerintem szomjas volt. Üveges kajából max kb. fél üveg, amit egyszerre megeszik. És elég jól szopizik utána, szóval nem lakik jól.

Gyancsi - nemsokára lesznek képek. Elvileg ma készülnek el, nemtom apa mikor tud érte menni.

Most mennem kell. Folyt köv.

mikegirl
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is,
Macs, olvasom milyen beteg volt Baluka, szegényke, de örülök hogy már jobban van!

Ebba,
gyógypuszik Jankának is!

Navi,
nekünk nincs Sinlacunk, holnap megyünk a dokihoz, akkor íratunk. Mi 6 hósan kezdtük a hozzátápit, gyümikkel, meg vettem egy Milupa tejpépet, de felvilágosítottak, hogy inkább HA-t vegyek, inkább azt is felíratom holnap.

Tatjana,
hajrá tanuláshoz! Már én is túlvagyok az első vizsgán!

A hozzátpiba 8 nap alatt mi nagyon belelendültünk: minden másnap tudok új dolgot adni, mert eddig még sem köpködés, sem hasfájás vagy kakigond nem volt. Láthatóan Molli az apjára ütött, a vasszeget is, csak sok legyen belőle :wink:

Bevezettem a házi rizskrémet, és isteni lett, Molli zabája, és megnyugodtam, hogy már kalória is megy bele ezzel. Bio rizst vettem, 1 marékot főzök meg egyszerre, így sokáig elég lesz.

Tegnap voltam HMV-n a lakáseladásban intézkedni, aláírtuk a szerződést, így apája babája volt. De a keresztapuval elmentek házakat nézni kocsival, így Molli kirándult. Ezért vettem neki egy HIpp bio bébiételt, érdekes, apja most nem nyavalygott, hogy bébiételt kap, mert tudta, ő úgysem fog neki főzni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A fiúk "ügyesek" voltak - belapátolták Mollikába a teljes 190 grammos üveget :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: kissé leb@aszt@m őket, de szerencsére Mollikának semmi baja nem lett, de azért mégis, a gyerek nem liba, kacsa, ne tömjék már.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


HIHIHIHIH!

Eclipse! Ügyi vagy! Örülök hogy Molli is addig eszik amíg adják neki!
Remélem lesz nemsokára házikó!

tatjana!
Éljen a szopi! Szuper vagy!!!!
A szakdolihoz kitartást! De az is csak a második most az életedben!:) és ez így normális! minden tiszteletem a tied hogy ezt így bírod!!

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok Csajok!

Csak gyorsan, mert rohanok.

Navi, 2 hete voltam tanácsadásom, bár Luca nem vékony, de 1 hónap alatt nem hízott szinte semmit.
Csütörtökön megyünk most súlykontrollra, nekünk Sinlacot írt fel a doki, és határozottan úgy látom, hogy hízott.De majd kiderül.
Igazából nekem nagyon kevés tejem van, tápszert is eszünk, meg már az almám túl vagyunk, amit szerintem Luca nagyon utál....
De azt most szüneteltetjük.
De a doki azt mondta, hogy amíg vidám, jókedvű, addig nincs gond!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Helló Csajok!

Megpróbálok délután jönni a regényem második felével....De segítsetek addig légyszi :!: :!: :D
Ugye tegnap voltunk mi is hozzátáplálás tanácsadáson és azt mondták, hogy gyümi-zöldség stb mellé adjunk már most husit :shock: :shock: ...Próbáltam itt visszaolvasni de egyikőtöknél sem láttam a húst, most akkor mi van???????
Elvileg azt mondta a csaj, hogy olyan 6 hónapos korra már nem elegendő pl az a vas mennyiség amit az anyatejből nyer a baba, hanem ezért kell elkezdeni a hús adását, mert az az egyik legfőbb vas forrás..... :roll:
Ti tudtok erről valamit??????
Egyébként csak jövő héten akarom elkezdeni, de addig okosodni akarok :lol:

Puszi
Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Ancsa!
Ilyet én még nem hallottam, hogy rögtön húst. Először is magas vas tartalma a vörös húsoknak van, amit még nem lehet adni. Vashoz pedig a pépekből, Sinlacból hozzájut. Én tutira nem adnék húst már az elején. Inkább a könnyű gyümölcsöt/zöldséget tanulja meg a kis gyomra emészteni, aztán jöhet a hús.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Gyancsi,
nekem 7. hónaptól ajánlották a husit, ha már rendesen eszik gyümit, zöldséget, és aztán is csak szép csirkemellből, pulykamellből, egy picivel kezdve.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Most néztem utána. A húst valóban 6 hónapos kortól lehet adni, de szerintem a gyümi és zöldség bevezetése után. Így aki 6 hónaposan kezdi a hozzátáplálást, az nagyjából 7 hónapos kortól tudja adni. Mi lassan kezdjük a husit, bár még csak répa-burgonya és bébiételes zöldborsón vagyunk túl.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Mi már egy hónapja eszünk husit, azaz 6 hónapos kora óta adhatom, védőnő szólt. Persze azért is, mert akkor már két hónapja eszegettük az egyebeket. Csirkemell, pulykamell. Én azt csináltam, hogy egy fél csirkemellet megfőztem, leturmixoltam és jégkockatartóban eltettem és naponta ha kell, előveszem. Aztán tettem el úgy is, hogy felkockáztam, és külön-külön alufóliába csomagoltam, így nem ragadnak össze. Ha együtt akarom főzni a többi kajával, akkor nem pépeset veszek elő. Teljesen más ízű lesz a főzi, Balu amikor először kapta, majd lerágta a kanalat. :D Most már szólt, hogy fiatal csirke máját is adhatom, hetente egyszer.

Sajnos nem csengett még le a betegség, még mindig van napi 3-4 fosis pelus. Azt mondják gyakorló anyukák, hogy egy-egy ilyen vírus elhúzódhat és kell idő, mire kitisztul, de kezdek aggódni, így felhívtam a dokit, holnap visszaviszem a drágát. Az a bajom, hogy nem akar inni, főleg teát nem, már meglátja a cumit, bömbizik. De jó pisisek a pelusok, mert azért a kaják után valamennyi tápszert is bele tudok tukmálni Reggel anyatejet eszik, este csak tápszert, a középső három kajálás meg kanalazás, na hát azt imádja.

Maccs
vörösmacska
 
 


Sziasztok!

Hűűűűű, hogy beindult a topik! :lol:

Na, akkor ezek szerint a Fosfovit keksz nem kapható minden tescoban...én meg ma láttam a Sparban is...de ahogy látom elég sok alternatív megoldás van, amivel elkerülhetjük a háztartási kekszet!
Én meg a Milupa Frutapurát (vagy hogy hívják...) nem láttam eddig sehol.

Jaj de jó, hogy ennyit írtok a hozzátápiról!
Nekünk még van pár hetünk, addig is szívom magamba az infókat :)
Na jó, almát már megkostóltuk, és ahogy látom Bence ehhez is úgy áll, mint a tejcihez: addig eszi, amíg van :lol:

Milyen szép babák vannak mindenkinél :lol:

Ááááááá...felébredt! Bocsi Csajok, majd még jövök!
...és próbálok mindent visszaolvasni!
berni01
 
 


berni, Milupa Frutapurát én sem láttam még, de jókat hallottam, azt hiszem a Müllerben lehet kapni. Én még nem voltam:oops: , azt sem tudom hol van ilyen a környékünkön.

Maccs
vörösmacska
 
 


Müller? Na, ha arra járok megnézem, köszi Macs :lol:

Balunak meg jobbulást!!!!! Szegénykém...
Jaj olyan rossz, amikor ezek a Picurok betegek! Majd írj, mit mondott a doki!
Hűha, Ti már jó sokfajta kaját esztek! Balu nagyon ügyi :)
berni01
 
 


ez a milupás gyümi még brendonban is kapható, azt hiszem! vagyis Beni idejében volt! az tuti!

husit szerintem, ha már 1 hónapja kb. kanalazgat...

nálunk Eszti elég rapszódikus! vagy eszik, vagy nem.

kaki gondokkal is küzdünk erősen. volt valakinél olyan, hogy nem kakilt magától, mert megfogta a tápi??? mi már vagy a 5. fajtát esszük, de egyszerűen annyira keményet kakil tőle! nem is tudja kinyomni magától, úgy kell segíteni! :( mivel a gyümikből is elég kis mennyiségeket eszik még, ráadásul nem is adhatok neki mindent, mert pl. alma fog, így nem egyszerű!

ha van valakinek tippje, légyszi ossza már meg! köszi!!!

jó éjt!

betegeknek jobbulást!

sophie27
 
 


Sziasztok!

Mi folymatos rohangálásban vagyunk, igy épphogy csak olvasni tudok, de holnap azt hiszem nem kell mennem sehova, és tudok jönni :)

Szép napot mindenkinek!

szisszka
 
 


Berni!
Fruttapurát én már több Tescoban is láttam, de DM-ben, Rossmanban is lehet kapni. Így néz ki:
Kép
4 kis műanyag (joghurtos doboz formájú) dobozkában van. Elég drága, viszont ha valaki eljut a Müllerbe, ott hasonló 100-os gyümölcsöt lehet kapni (Bebivita néven) 100-150 forinttal olcsóbban, és azt hiszem, több variációt is lehet belőle kapni, mint a Fruttapurából.

Zsófi!
Igen, nálunk is van kakagond. Hajlamos a kemény székletre, de ő általában ki tudja nyomni, csak nagyon kis pogikat tud egyszerre. Én akkor szoktam segíteni, ha látom, hogy nagyon kínlódik, nyom, és nem jön semmi. Olyankor óriási csomagokat szokott kipakolni, és látványosan jobban érzi utána magát. Sok vizet kellene inniuk, amit én sajnos nem tudok egyelőre betartani, mert cumisüveg nem kell Zsombornak, és pohárból még nem tud annyit inni, amennyire szüksége lenne. Minden kaja után próbálj itatni, és ha közben elfogadja, adjad, amennyit bírsz. Ha banánt kap, akkor mindig keverd barackkal, vagy valami székletlazító gyümivel.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Jó reggelt, nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat, igyekszem megfogadni, csak amúgy olyan nehéz az eligazodás, ha mindenhonnan más infót kap az ember :roll: Tegnap nem jutottam el semmilyen áruházba, de ma körülnézek!
Holnap megyünk tanácsadásra... hát kíváncsi leszek mit mond a doki, de tuti nyomatni fognak vmi hízlalós cuccot!
Ez a hozzátápi sem sokkal bonyolultabb, mint a szoptatás, csak újdonság és persze mindannyian a legjobbat akarjuk a babáinknak...

Ebba, sajnálom, h. Janka nincs jól és nem eszik :( vagy ma már jobb a helyzet?
Nagyon szép a hordozód!!!! A hátadra is teszed?
Én tegnap kendőbe kötöttem előre Zorkát, de a hátam fájt is egész éjjel :?

Ancsa, szerintem is először zöldség-gyümi, aztán jöhet a hús!!! Én modnjuk szedek vasat és szerintem az még elég kell, h. legyen Zorkának 1 hónapig kb, amíg nincs husi evés!

Merre van Ninin és Amida???? Ők már régen voltak, nem? :roll:

Na dobok én is képet, csak még lekicsinyítem!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Ancsa, neked milyen géped van? Csak mert azzal annyira szupi képeket tudsz csinálni... nekem is fáj a fogam egy jobb fotoapparatra :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Szerintetek adhatok Zorkának zabpelyhet főzve kissé pépesítve gyümivel, ill. búzacsírát? Vagy ez egy hülye kérdés...? :oops: :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Szia Navi,

ezt olvastam Benbor linkjeiben:

"Főtt, teljes kiőrlésű gabonapelyhet is adhatunk cukor vagy más édesítőszer és tehéntej nélkül. Ha tejes gabonakását szeretnénk adni a gyereknek, néhány evőkanálnyi anyatej kifejésével kiválthatjuk a Magyarországon első számú allergénnek számító tehéntejet."

De nézdd át Te is vannak benne szuper dolgok!

Bobó ma főtt krumplit alma levével kutyulva fog kapni, remélem megesziiii :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok!

Folyamatosan olvaslak benneteket, gondolatban válaszolgatok is, de csak most esett le, hogy írni meg milyen rég írtam. :oops: :D

Mi betegek vagyunk, sajnos. :( Balázs egy ideje köhécselt, tegnap full benáthásodott, hurutos köhögés, este hőemelkedés, éjjel 39 fokos láz. :cry: Reggel irány a dokihoz. :arrow: arcüreg és mandulagyulladás
Mióta hazajöttünk folyton sír szegény, a gyógyszert kihányta, most épp alszik.
Bogi még oviban, de már ő is köhög, náthás.
Már nagyon várom a nyári szünetet!!!

Hozzátápival nem nagyon haladunk, most hogy beteg pláne nem.
De már van kevés sikerélményem: a banán-őszibarackból talán egy kanálnyi is elérte a gyomrát!!! :lol: Mi ilyen sebességgel haladunk. :oops:
Ma a dokival irattam Sinlacot, ha meggyógyult, megpróbálom... hátha...

most megyek, megpróbálok rendet rakni, mert mindjárt hozza a papa Bogit, Balázs meg valószínű ma ölbebaba lesz...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Köszi Navi a hiányolást! Igen, rég voltam, nem is nagyon olvastam... :oops:

Sophie: Nálunk az őszibarack, sárgabarack, szilva vált be (ebben a sorrendben adtam neki őket először, nem lett tőle semmi baja, sőt!). Először csak 20-30 ml-t kapott, és az is használt. Almát én is csak ma mertem neki adni, azt is főzve :).

Husi: Nem hiszem, hogy a hozzátápi egy "egzakt tudomány", és ha már megismerte a baba szervezete a zöldségeket, gyümölcsöket, akkor biztos jöhet a husi is, de én ezzel várok egy kicsit - dokinéni nekünk is mondta, szerintem pár hét múlva kipróbálom.

Mi amúgy jól vagyunk, hozzátápi nagyon megy, sőt, tegnap végre rájöttem, hogy Bence a vizet is hajlandó elfogadni, de csak kanálból.... Kicsit vicces :). Már több mint egy hónapja próbálkoztam a vízzel, tiszta ideg voltam, mert én sem akarom teára meg gyümilére szoktatni, na de ha jön a nyár, jó lenne ha inna... Már azt nézegettem, hogy milyen teát lehet kisbabának adni (ami nem köménytea). Sima gyümiteát???
Babaúszásra járunk, Bence nagyon szereti!!! Pancsol, sikongat, nagyokat vigyorog :). Cukorfalat!!!!
Próbálgatom a háti hordozást, de elég nehézkesen akar összejönni.... Utcára még nem mertem menni, pedig jó lenne. Mondjuk elöl sem érzem tehernek, se a súlyát, se mást.

Fog: Jön vmi, de lassan, és elég nyűgös tőle. Nem hiába kispasi :D :D

Beteg babuknak jobbulást!!!!

Angie: Szépek vagytok!!!!

Ebba: Jankának de jó dolga van a szép új hordozóban!!!!

Cukros babakaja: Na, ennek se voltam a híve, de megkóstoltam, és okés, hogy van benne cukor, de így sem édes.... Sőt... Ha nekem kellene ennem, még megdobnám egy-két kanállal!!! Gondolom a rizs meg a burgonya kicsit ízetlenné teszi. De legalább van benne kalória... Most, hogy már nagyobb adagokat eszik, igyekszem "főzni", de nem mindig jön össze.

Navi: Én is szeretnék új fényképezőt!!!! Brühü... De az a kategória, amit én szeretnék már tök drága :(. Zorka kis vigyorka!!! Édes nagyon!!!![/img]

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Hümm, vajon milyen jóval halmoz majd el a laptető????? :) :) :)

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Angie, köszi az infót! neeeem, Eszter nem eszik almát, nem is ajánlotta dokinéni sem, sőt. őszibarizunk mi is, meg szilvát adta neki, de sajnos a letöbb gyümi is mind almával van kutyulva... inni Eszter sem hajlandó. a tápszert issza, ami főként vízből van, meg cicizik, ha úgy adódik, kb. napi 3-4x. külön vizet kiköpi... :S

Ebba, nagyon klassz a hordozód! mennyiért varrták? bár azt hiszem, hogy újabb kütyübe nem ruházunk be, mert most is van itthon MT, kendő és kenguru is, de egyikben sem sokkal jobb a helyzet. Beninél is ez volt, olyan nehéz volt a Kincsem, hogy nem győztem semmiben sem hordozni! :(

Eszti amúgy lényegesen kisebb, mint Beni volt ilyen idősen, de 5 hónapos korára, ő is verdesi már a 8 kilót...

Navi, nagyon szép Zorkád!

Vikoo, nyammi! :) hogy tetszett Bobónak az ebéd?

Lucuzs, jobbulást a gyerekeknek!

sinlacot amúgy eszik a gyerekek!? enyém gyerek nem igen van oda érte...

Amidaa, köszi a gyümis tippeket! s.barackot lehet kapni magában is? nem csak keverve más gyümivel? melyik típus ez? még nem láttam.

mi az, hogy cukros babakaja? az melyik? én üvegest adtam Beninek, meg is lett a böjtje... nem nagyon akart mást enni, mármint olyat, amit mi ettünk! de akkor kaptuk a méregdrága hipp-et ingyen, így nem akartam a konyhában főzőcskézni, illetve minden kísérletezésem dugába dőlt. de most más lesz szerintem, mert nem kapunk, és megvenni meg baromi húzós, így kotyvasztok majd, ha lesz már mennyiség. :)

sophie27
 
 


Sophie! A Hippnek van sima sárgabarackja, meg őszibarackja is.

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Jelentem,élünk,virulunk!

Haza jöttünk Balcsira,azóta is a házat ganyézom.

Sophie:Beki anno,amíg csak tápozott,előfordult,h4-5 napig abszolút nem kakilt,csak,ha lázmérőztem,meg tornáztattam.Egy ismerősöm ajánlására,elkezdtem neki a tápszert nem vízzel adni,hanem köményteával,azóta semmi gondunk.Egy próbát szerintem megérne.

Navi:tüneményes a kis drágaságod! :lol:


Gyancsi:édes vagy,h hiányoltál!Ti is csudaszépek vagytok.Lilipók szemeitől mindig ámulatba esek. :oops: :oops:

Lucuzs:nagyon sajnálom,h betegek a lurkóid.Jobbulást Nekik.Neked pedig kitartást!!!Pussz-pusssz! :wink: :( :wink:

Hús:mi már javában nyomatjuk a husis kajákat.Húslevesből a csirkemájat,zöldséggel.Sőt anya húsvétkor kacsamellet gyártott a Puncikámnak és díjazta nagyon.De kész kajákból adtam már neki borjút,marhát,pulykát,csirkét,lazacot.
Amikor tudok főzök neki,de ezekkel úgy vagyok,jobb a kész,mert nem igazán tudom,h csináljam meg neki. :roll:

Ebba:lehet,h lemaradtam,de leírnád nekem,h miért kell Jankát ilyen sokat vinni szemmosatásra?Mi egyszer voltunk és elég volt.De egy ismerősöm is tegnap vitte 2x a kisfiát,mert állítólag az ő könnycsatornája elég kesze-kusza.Náluk sem kizárt,h menni kell még.

Kicsi tücsköm nóziját reggel -este szívom,mert eléggé szörcsög,de már vagy 2 hete.Doki szerint semmi baja,a foga miatt van.Nem akartam elhinni,h van összefüggés,de egy ismerősöm aki aszisztens a fogászaton,alá támasztotta,h igen is lehet taknyos a foga miatt. :shock:
A felső fogát várjuk...tocsog a gyerek a nyálba,és hol eszik,hol nem. :( :)

Megpróbálok gyorsan tenni pár képet,aztán még jövök.

Minden betegnek jobbulást!!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Apucival:

Kép Unokahugommal Kép nagynénivel Kép csíptünk egy falatot:)) Kép

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok Csajaim :D

Köszi szépen amit a hozzátápiról-husi témáról írtatok, megerősített abban, hogy leszarom, hogy mit beszélnek itt az osztrákok, akkor se adok neki még marha pörit :lol: :lol:

Minden baba egyszerűen gyönyörűűűű :D

Navi-megragadt, hogy kérdezted a fényképezőt( vagy ahogy unokaöcsém hívja, a fénykézőt :lol: ): nekünk Canon Power Shot G12-es van, mi is januárban vettük, azóta bele vagyunk buzulva, mert nagyon-nagyon jó :D :wink: .....Tényleg szuper képeket csinál, bár nem túl olcsó, de úgy voltunk vele, hogy ezek az életünkben soha vissza nem térő pillanatok, amikre szeretnénk emlékezni és ha az ember tv-re meg hasonlókra ki tud adni nem kevés pénzt, akkor az is megér annyit, hogy szép képekkel ( és videókkal) tudjam megörökíteni Lili minden pillanatát, a mosolyát, a kis életünket :wink: ....És állítólag ez a gép 10 év múlva is gép lesz :wink: ...Szóval szerintem megéri az árát!

Na megyek, mert hiányol a Főnök :D Remélem holnap tudok jönni rendesen!!

Pussszantás mindenkinek!
Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Sophie: A cukrozott babakaja az üveges kecskeméti és néhány hipp. Sárgabarackot még csak hippből láttam. Szerintem a friss gyümi sokkal édesebb, csak lenne már :(. Bence simán megeszi azt is, amit én csinálok neki, mondjuk az elejétől kezdve kap azt is.

Aranyos: Mi is szívózunk.. Most először jött is belőle vmi, én is fogra gyanakszom. Beki baba nagyon édes!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára amidaalah 2011.05.04 19:26-kor.

Kép

Kép
amidaalah
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: