Új privát üzeneted érkezett!

Timi ha otthon van neted akkor ezentúl mindig velünk lehetsz!

Kép
muzsuzska
 
 


Szilzi,szia! Aztán gyere, én is jövök holnap.
flóra 11
 
 


És megint enyém a leptető!!!!!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 

 
 

Flóra még nem jutottam el a mosógatógépig!!! De ettem egy szendvicset, kezd az étvágyam is helyrejönni!

Kép
muzsuzska
 
 


Gratula!
Egyébként nálam is szarakodik a net. Az előbb ledobott, most meg visszadobott a fórum kezdőoldalára. Nem tudom,hi a baja. Talán a frontvonulás. :D
flóra 11
 
 


Én ma már kimostam meg kiteregettem. De ennyi volt a mai házimunkám. :( Még mosogatnom kell, összerakodni, vasalni, a fiamat összepakolni három napra. Meg mittoménmit.
flóra 11
 
 


Na most megyek, rohanok!!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Már kicsit jobb a kóválygós fejem, de nincs semmihez kedvem. És állandóan pisilek. Tegnap délután is ez volt. 10-15 percenként mentem ki egész délután és ma is. Érdekes,hogy délelőtt és este nem.
flóra 11
 
 


A fiaim megéheztek. Csináltam nekik lecsót.És el is mosogattam. :D
flóra 11
 
 


Flóra én is!!!!!!! Nem is ittam annyit! Tényleg iszom egyett!
Estére van behűtve egy üveg vörösbor, iszunk egy pohárral, jót tesz a vérképemnek!!!!!!!
Mondtam hogy vettem egy doboz elevit magzatvédő vitamit??????
Na ma elkezdtem szedni! Hátha jól fog jönni! :roll:

Kép
muzsuzska
 
 


Ez ám a gyorsaság!!!!!!!!!!

Szégyenlem is magam! :oops:

Kép
muzsuzska
 
 


igen, majd minden nap benézek. mi van? az elöbb mindenki egyszerre irt, most meg senki?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timi ne aggódj, valaki mindig van, de ha nincs akkor is visszaolvasunk! Úgyhogy írj bátran és jó sokat!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


És ha van kedved olvasd vissza a topicot, akkor mindegyikünkről mindent tudhatsz!!!!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


21 óráig vagyok, de utána elvonulok!

Kép
muzsuzska
 
 


oké, majd vissza olvasok.még mindig a fotóval szórakozok

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


úr isten, most nézem, hogy ti már 180 oldalt össze irtatok, ezzel jövö hétig se végzek.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timi ! Tancsu nagyon fog örülni neked, persze mi is! :D :D :D

Kép
muzsuzska
 
 


Tényleg csajok, hol van Tancsu? Égy emlékszem,hogy ma este félhétkor mentek megbeszélésre az ingatlanossal. De azóta talán már hazaértek, nem?
flóra 11
 
 


Timinek sikerült a fénykép!!!!!!!!! Aranyos vagy!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Én most átkapcsoltam a tévét RTL-klubra,mindjárt BK. :D
De közben vagyok.
flóra 11
 
 


sikerült!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ez vagyok én miniben /kb.4 éves fotó/

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Tényleg, Timi. Nagyon bájos vagy! :D
flóra 11
 
 


Köszi a bókot. én is pont azt akartam kérdezni, hogy hol van tancsu

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Én meg megyek mosakodni, fölülről cica, alulról zuhany, hogy a vágások ne kapjanak vízet! Még nem kéne, de az egyik eluszott tegnap!

Kép
muzsuzska
 
 


most nem nézek ki ilyen jól.söt, most szörnyen festek

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Nálunk ma volt a suliban fényképezkedés. A gyerekekkel lefényképezkedtem "normálisan" is,vagyis hagyományos felállásban, aztán csináltunk egy csoportképet fűben ülve is. :D
flóra 11
 
 


Flóra tegnap volt két hónapja,hogy közétek csöppentem!

Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Mi úszott el tegnap? Ésmilyen cica? Hogy milyen rébuszokban beszélsz egyszeriben Zsuzsi! De lehet, hogy csak én vagyok a hülye. :oops:
flóra 11
 
 


megjött a férjem, most kiszálok. majd holnap megint jövök. üdv nektek.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Nem baj! Mi se vagyunk mindig szalonképessek!
Ha azok lennénk akkor a szépségek rovatban írnánk!

Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Helyes Zsuzsi.És látod,mekkorát léptél előre? Én sajna még decemberben indítottam a topicot. Bár azóta sok víz lefolyt a Dunán,(meg a Kis-Dunán is,ahol megfürödtünk :( ) nagyot nem léptem semerre. Csak annyit,hogy életben maradtam. :D Ez is valami. :D
flóra 11
 
 


Flóra! Zuhanyozás! Mosakodás! Eddig érted? :D
A hasamat nem érheti víz még! A vágások miatt!
Fölülről szivacsal mosakodom, alulról le tudok zuhanyozni ama intimebb részem! Tetszik érteni!???????

Kép
muzsuzska
 
 


Szia Timi! Holnap várunk! Kép
flóra 11
 
 


Ez az első dolog ÉLETBEN MARADNI!!!!!!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Igen,eddig én is így gondoltam. Gondoltam, hogy a cica az, amivel mosakszol,de inkább megkérdeztem. De mi úszott el?
flóra 11
 
 


Flóra szerintem fáradt vagy!!!!!!! Menj csináld meg a dolgaid és bújj oda a párodhoz és aludd ki magad! Rád férne!

Kép
muzsuzska
 
 


Nem cicával mosakszom, hanem úgy mosakszom mint a cica !
Az egyik vágás kapott vízet az úszott el , vízes lett!

Kép
muzsuzska
 
 


Legalább egy jót röhögtem Zsuzsi! Köszönöm.De ha valaki látott volna!!!! Itt ülök egymagamban és hangosan röhigcsélek!!!!

Nem vagyok fáradt,csak hülye. Kép
flóra 11
 
 


Na,most aztán már a szomszéd is hallja, ahogy röhögök magamon. Hát ezt abszolút félreértettem. Marha jó!!!!
Kép
flóra 11
 
 


Nembaj Flóra a magadban nevetés gyógyítható! :D :D :D Én is szoktam!

Kép
muzsuzska
 
 


csak hízlal! megint eszem!

Kép
muzsuzska
 
 


lelépek!!!!!!!!!!!!! Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Te most nyugodtan ehetsz, gyógyulnod kell. Nekem nem lenne szabad. De nehezen bírom,minden nap becsempészek valami tiltottat az étrendembe. :(
flóra 11
 
 


Kép
flóra 11
 
 


Nem tűntem el teljesen, én még elég sokáig ébren leszek, a pp bemutatót (amit már elkezdtünk a Vivikével), nem tudom megnyitni, úgyhogy elölről kell kezdenem, közben már gúvad a szemem. Kész a többé-kevésbé béna süti, még majd a tételeket kell egyszer elolvasnom. De lehet, hogy az reggelre marad. Sőt, tuti. Megyek vissza a pp-hez, majd nézem, hogy írtok-e.

KépKép
benó
 
 


Ezt találtam:
A cink hatásköre nagyon széles:
1. A cink több mint 200 enzimet aktivál és szabályozza a szerkezetüket.
2. Meghatározza az ízlelési képességet és az étvágyat. A cinkhiány a szájnyálkahártya megvastagodásához és durvulásához vezet. Ennek eredményeképpen eltömődnek a nyelv ízlelőbimbói, nem érintkeznek az étellel. Így az ember elveszíti ízlelőképességét, és következményként étvágytalanság lép fel.
3. A cinkhiány a szaglás elvesztését is eredményezi.
4. Részt vesz a fehérjék, DNS és RNS szintézisében; a sejtek osztódási, növekedési és regenerálódási folyamataiban.
5. Hatással van a kötőszövet és az ízület felület formálására, valamint a kollagén rostok képzésére, amelyek a bőr rugalmasságáért felelősek.
6. Részt vesz a szervezet növekedésében és fejlődésében.
Elősegíti a csontváz és az izmok tömegének növekedését.
7. Fontos anyag a látás fenntartásában és javításában, retinában koncentrálódik és segíti az A-vitamin normális felszívódását. Megelőzi a szürkehályogot és a sárgafolt degenerációját (a betegség a retina pusztulásának az eredménye, és vaksághoz vezet).
8. Erős antioxidáns.
9. Serkenti a növekedést, az idegnövekedés tényezőjének egyik összetevője. Az ideg károsodásakor részt vesz a szerkezet helyreállításában.
10. Kiegyensúlyozza a vércukorszintet és segíti a hasnyálmirigyet az inzulin termelésében.
11. Védi a májat és a vesét a vegyi mérgektől.
12. A cinkhiány allergiás bőrproblémákat, kopaszodást, pattanásokat idéz elő.
13. Szükséges a nyirokrendszer normális tevékenységéhez, amely nagy szerepet játszik az immunitás ban. A C vitaminhoz hasonlóan teljesen hatástalanít ja a vírusfertőzést, ha a betegség kezdeti stádiumában egy nagy adag cinket veszünk be.
14. A daganat kezdeti stádiumában mobilizálja a szervezet tartalékait (serkenti a fehérvérsejtek tennelését).
15. A cink hiánya miatt kialakulhat a tejvezetékek meghibásodása, ami mellgyulladáshoz vezethet.
16. A terhesség alatt drasztikusan megnövekszik a cinkszükséglet, mivel aktívan átvándorol a méhlepényen keresztül. A cinkhiány sok problémát okozhat: vetélést, toxikózist, a magzat visszamaradt fejlődését, szülési komplikációkat.
17. Hatalmas a cink szerepe az enzimek termelésében.
Elengedhetetlenül szükséges a timulin termeléséhez, amely a csecsemőmirigy fő hormonja. Hiánya Alzheimer-kórt (aggkori gyengeelméjűség) is okozhat, amely gyakorlatilag gyógyíthatatlan.
Emellett a cink részt vesz a tesztoszteron (férfi hormon) termelésében és a sperma képződésében. A hiánya férfimeddőséghez vezethet, lassul a nemi érés (a fiúk jobban megszenvedik, mint a lányok), és a szexuális teljesítmény csökken. A cink a herékben raktározódik, és egyes vélemények szerint minden ejakuláció cink vesztéssel jár, amelyet feltétlenül pótolni kell. Ez különösen aktuális azoknak a férfiaknak a számára, akik rendszeresen és gyakran szeretkeznek. A cinkhiány elősegíti a prosztatagyulladást (az egyik tünete a gyakori vizelés), és a prosztata-megnagyobbodást, ami gyakran sebészeti beavatkozást igényel.
Nem kevésbé fontos a cink a női hormonok termelésében (serkenti a progeszteron termelését és fenntartja a sárgatest működési aktivitását). A cinkhiány menstruáció előtti szindrómát idézhet elő, amely fejfájással, ingerlékenységgel, mell feszüléssel jár; emellett a változókorban hőhullámokat okozhat. Progeszteron hiány esetén a nők vonzódnak a sós és édes ételekhez.
18. Gyorsítja a sebek és fekélyek gyógyulását, hámosítását.
19. Részt vesz az alkohol-anyagcserében (az alkoholdehidrogenáz egyik összetevője: enzim, amely fenntartja az alkohol normális bontását, és a bomlási termékek eltávolítását). A cinkhiány az alkoholizmus kifejlődését segíti elő, az alkohol mértéktelen fogyasztása pedig cinkhiányhoz vezet. Az ördögi kör bezárul.
20. Konkurenciát képez a radioaktív elemeknek, mert ha a szervezet telítve van a szükséges mikroelemekkel, akkor nem veszi fel a radioaktívakat.
21. Lassítja az öregedési folyamatot.
22. Fontos szerepet játszik az agy működésében.
flóra 11
 
 


A párommal már télóta szedetem a cinket, de ha ez nekem is jó, akkor én is szedem. Hátha rendezi a sárgatesthormon működését nálam és lesz magától is tüszőrepedésem.
flóra 11
 
 


Még nem olvastam el, de biztos sok mindenre jó.
Megjegyzem, tegnap én is állandóan pisiltem a telken (felfázásérzet, már megint), plusz az álmosság is megvolt nálam is. Viszont olyan mérges vagyok, hogy megint meg fog jönni. :evil:

KépKép
benó
 
 


Még várj, nem biztos, hogy megjön. Még van rá 3 napod. Aztán kezdheted az izgulást, hogy mi lesz.
flóra 11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?