Új privát üzeneted érkezett!

Ildi azért adtam ne kiegészítést, mert óránként fent volt és nem volt elég neki, amit adtam. Nem fogyott, de nem is nagyon hízik.....
Nem jól tettem??? :roll: :oops:
Csak már olyan tanácstalan voltam/ vagyok mindenki mást momd....

Kép
kis pupu
 
 


Kis pupu: Ne aggódj ennyire, szerintem semmi rosszat nem csináltá!. Én mind a 2 csajnak adtam anno az elején tápit, mégis volt utánna egy időszak amikor csak anyatejet adtam, aztán mikor meg kevés lett a tejcsi, akkor megint kaptak tápszert! Régen már 6 hetes korban elkezdték a hozzátáplálást. Nekem anyukám mesélte, hogy én már akkor kaptam almát pld...szerintem érdemes lenne olvasgatnod az www.lll.hu t. Egyébként Sebi sem aludt az első 2 éjszakánkon itthon...alig volt tejcsim...valószínű ő is azért volt fent sokat!

mamiblue
 
 



mamiblue
 
 

 
 

Italoman, igazad van! :D :D :D

Kép
tipetupa
 
 


Tipetupa,
így már mindjárt más! :D

Kis pupu,
szerintem se aggódj ennyit, mert az biztos nem tesz jót. Csak kíváncsi voltam, miből gondoltad, hogy kevés neki a tejecske. Nyilván az anyatej a legjobb, és amikor csak lehet, azt adj neki, de ha úgy adódik, hogy valamiért tényleg ki kell egészíteni, nehogy bűntudatot érezz! Szóval ne idegedkedj, és rakd gyakran cicire, lesz akkor sok tejecske, majd meglátod! :wink:

Mona,
nálatok is még mindig a szinte egész napos nézegetés megy? :( Vagyis inkább visítás, bár azért mintha sűrűsödnének a csendes ébrenlét időszakai. Persze többnyire csak akkor, ha kézben van a drága, vagy legalábbis valaki van mellette. :)

italoman
 
 


Sziasztok!

Ma egész nap hajtás volt, csak most tudtam ideülni a számítógép elé. Délelőtt elmentünk a városba vásárolni (Márknak ruhákat, különböző papírokat az iskolába, DM-ben, ahol leadtam a bababónusz papírját), majd mire a játékbolthoz értünk, hogy a Márknak még megvegyük a szülinapi játékot (persze amit ő választ), a bolt már bezárt. Ádám az egész bevásárlást végigaludta. 2-kor jöttünk haza, fél 3-kor szopott Ádám, így 3 órakor tudtam csak nekiállni főzni (gulyásleves és sajtos pogácsa), úgyhogy fél 7-kor tudtunk leülni "ebédelni". Nagyon finom lett.

Ádám már kezd gügyögni, olyan aranyos amikor magyaráz.

Tegnap séta közben (amíg szedtem a Márknak a terméseket) úgy megbicsaklott a bal bokám, hogy még most is fáj, tegnap alig bírtam ráállni.

Képzeljétek tegnap vett apa a Jysk-ben két 4 évszakos paplant, olyan jó volt benne aludni, jó meleg volt, végre nem fáztam éjszaka, olyan mint régen a dunna volt. Istenit aludtam, Ádám is csak 4 órakor kelt enni.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Gyors bepillantás a ma délelőtti Auchan és a délutáni takarítás után. Hulla vagyok. Babszikának még mindig nem megy a kakilás, iszonyúan szenved. Hiába a normaflor :( Nem segít az semmit. A ma délutáni rásegítés nem volt annyira eredményes. :( :(

Tipetupa
K vitamin - heti egy az adag nálunk is.
Édes kis pufók babócád van :D

Kis pupu
Emlékszem, mi is alig vártuk, hogy mikor esik már le az a csonk..... :D

Most mennem kell, apa vár.

mikegirl
 
 


Ezek szerint tényleg heti egy adag kell a k vitaminból, ha nektek is ezt mondták. Megzavart a leírás.

Mikegirl, 3.80-nal született, most nem tudom, mennyi lehet, de nagyon jó az étvágya... :D
Barátnőm babájának is nehezen ment a kakilás, és neki sokat segített a talpmasszázs. A talp középső harmadán van az a zóna, ami serkenti a bélműködést. De azt nem tudom, mikortól szabad alkalmazni a kicsiknél, lehet, hogy még túl korai. Esetleg próbáld meg finoman, hátha segít.

Márkanyuka, ügyes vagy, hogy már főzöl. Nekem egyelőre majdnem minden időmet lefoglalja babóca. Fagyasztott kaját eszünk, amíg még tart. :roll:

Kép
tipetupa
 
 


Sziasztok

Borzalom nap...............
Megjött a mensim és babó rángatja a cickóm,szopik ,majd elengedi,szopik ,majd nyűglődik ,kiköpi és sokkal kevesebb a tejcsim. :evil: Nekem akinek sosem volt rendes mensije már most megjött volna????Felhívtam védőnénit,de nem vette fel telcsit :oops:
Szopizunk nyűglődve és kezdem türelmem veszteni.Szépen megette magáét, de már pénteken is nyüglődött.Lehet ő érez valamit?
Tegnap meg már 1 órát meg 1 1/2 órát szopizott és egyik ciciből 70 szívott .Estére meg cicinként 50-60 :cry:
Szóval most kicsit kivagyok ,de majd lesz valami.

Judit
Nekünk Humanat írt fel dokinő ,1 hónapig jó recept.Ha nem váltod ki új kell.
Én megyek hozzá iratok fel jövőhéten , ha így marad.
Bár oltás is lesz/2 hós/ talán kihúzzuk addig.
Következő ami jó :? Dia olyan taknyos mint a fene.Örülök ,mert még csak 2 hete jár suliba.De azért bemegyek holnap/ha addig nem lesz szarabbul/ és beszélek a tesitanárral,hogy gondolja ,hogy egyszál pólóban futnak iskolaköröket 9-10 fokban utána meg leizzadva be a terembe. :twisted: hajam égnek áll.
Ráadásul kedd-csütörtök az edzésüket áttették 16-17.30-ig,de reggel már 7.40 kor suliba van és este hozom el.Olyan volt mint a mosott kaki,és eldőlt az ágyon mint egy rongy. :shock: :oops:

Bálint fürcsizni tanul nagykádban.Úgy élvezte :lol: Jól megmosakodtam előtte ,vette fel bugyikát és én is vele fürödtem.,persze amíg meg nem jött havibaj :twisted:
Édesen kacarászott ,majd amikor cicit kiszúrta /sztem így volt/ rácuppant és bekajázott egy kicsitkét,annyira jó érzés volt ...mi ketten kádba ő mosolyogva cicizik és közben kiakadnak a szemei annyira jól érzi magát.Ezt az érzést senki nem veheti el :lol:
Néztem közben és potyogtak a könnyeim annyira jó .....

No mennem kell megint szopi...de már hanyadik ma reggel :oops:

Kép

Kép
jucu
 
 


Nekünk is volt szájpenész,időbe észrevettem és nekem azt mondták amikor elmúlik onnantól még 1 hétig kell kenni.
Sikerül is elmúlasztani ,de most megint kijött. :x
Szopi most is volt az előbb egyikből 50 másikból 30 és ordítás.
Jah és mérleg szerint még csak 5 nap alatt most 5.02 ről 5.10 re ment a súlya,tehát ez most édes kevés.
Azt hiszem ma patikár keresek és ha ennyi mennyiségű tej marad veszek pótlást ,ha adnak recept nélkül.

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok!

Jucu, amikor megjön a mensi, akkor más íze lesz a tejnek. Valamelyik gyereket nem érdekli, valamelyiknek, mint a te fiadnak is nem ízlik. Én úgy tudom, csak az első 1-2 napban rosszabb igazából aztán kezd visszaállni az íze.
Azzal szerintem ne foglalkozz, hogy most éppen a héten mennyit hízott, havi szinten legyen meg a kellő mennyiség. Ha Bálint nem nyűglődik, hogy éhes én nem adnék pótlást.

Hát nekünk olyan éjszakánk volt csajok :lol: Adrienn 1/2 10-kor elaludt és 3/4 4-kor ébredt fel először. Én 2-kor megébredtem, mert általában a körül szokott enni, de semmi. Végül fel kellett kellnem fejni, mert majd széttdurrantak a cickók. Utána evett 7-kor és végül 1/2 9-kor ébredtünk full kipihenten :lol: Most megint alszik.

Ennyire futotta, apának kell a gép :cry:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Jó reggelt!!!

7-9-ig sikerült egy jót aludnom. :D :D Apa volt Babszikával, lementek a nappaliba. Még álmodtam is, ami eddig csak 1x fordult elő, amióta szaggatottak lettek az éjszakáim.
Most 11 lesz mindjárt, apa elment növényeket venni, Babszi alszik, én most fejeztem be a reggelit. Ebéd sehol :oops: :oops: , a ház szalad :oops: :oops: , mert csak egy részével végeztem tegnap. Na megyek, mert ki tudja meddig tart a szundi.

Tipetupa
Mi most csak 210g-ot híztunk egy hét alatt :( Gondolom közre játszik a betegség.....Az antibiotikum előtt Babszika rotyogott, és olyan könnyen kakilt - remélem mielőbb visszatér ez az állapot. Mindenesetre a kúra utolsó napja ma van.
Akkor majd ott is megsimogatom a kis lábacskáját, finoman. Egyébként mindig szoktunk macskatappancsost játszani :D Úgy bírom a kis puha, párnázott lábikóit, és a falat kis ujjait :D :D :D

Jucu
Megjött?! Nekem azt mondta a doki, hogy amíg erőteljesen szoptatok, addig nem fog..... :shock:
Jucu, azt az egy órát, vagy még többet biztos, hogy szopival tölti? Szerintem csak mozog a szájacskája, és ha hallgatózol, akkor kiderül, hogy nem nyel.....szóval konfortozik a drága szerintem :)
Néha én is majdnem elbőgöm magam, ha Babszikára nézek. Úgy el tudok érzékenyülni egy-egy mosolyától, vagy csak úgy..... ez így lesz 40 éves koráig, vagy csak egy kicsit a hormonok miatt vagyok ennyire érzékeny?

Robcsi
Gratula az éjszakához, ügyik vagytok!!!! :D Sajnos én mostanában annyira kába vagyok éjszaka, hogy képtelen vagyok megjegyezni, hánykor volt szopi. Most sem bírok visszaemlékezni :oops: De úgy rémlik, hogy tovább bírta, mint 3 óra.

mikegirl
 
 


Hello!

Jucu: A BEBA HA -hoz kell recept, a többi 1-es tápihoz nem! Nekünk is van itthon Humana, de eddig nem kellett!

Mi Ikeába készülnük ma! De jövőhéten felhívom anyukámat, hogy vigyázzon a csajokra, mert Sebivel nincs gond, csak csajok besokalnak néha ha elindulunk vásárolni és nem tudjuk beadni őket játszóházba! De lassan ki kell választanunk a csempéket a házikóba!:D

mamiblue
 
 


Mikegirl, nekem Rékával szülés után pont 3 hónappal jött meg, pedig akkor is kizárólag szoptattam, szerintem ez tök egyénfüggő. Kíváncsi vagyok most mikor fog megjönni.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Mona
Konakiontól lehet zöld a kaki... lehet anyatejes babának hígabb kakija... amíg a gyerek egyébként nem látszik betegnek, amíg fejlődik nem kell megijedni...

Konakion... amíg csak anyatejet kap a bébi, addig hetente kell neki adni... mikor már nagyobb mennyiségben kap tápszert, egyéb kaját, akkor nem kell...

Jucu
Megjöhetett... és akkor a tejcsinek az íze is megváltozhat...
Vendég
 


Sziasztok!

5 napja köztünk, a mi ágyunkban alszik Fanni. Ott 5 perc alatt elalszik, viszont ha átviszem az ő ágyába, egyből kipattanak a szemei és nem alszik... ha visszaviszem hozzánk, akkor 5 perc múlva megint alszik. És ez így megy már majdnem egy hete. Minden este elhatározom, hogy ha törik ha szakad a saját ágyában fog aludni, de én hamarabb megunom, az ide-oda hurcolását, mint ő :) Szerintetek egy 1 hónapos babát ilyen hamar el lehetett rontani???

Egyébként mostanában nagyon jó baba. Egyáltalán nem sír, nem nyügösködik. Csak nem hajlandó megközelíteni a saját szobáját :) :) :)

horvviki
 
 


Viki
Saját szobája van? Ha igen, talán első lépés lehet, hogy az ágyikója legyen a tiétek mellett.....
Nálunk úgy van. Csak pár lépésre van tőlem. Hallhatja, érezheti, hogy ott vagyok. Fél éves kora előtt nem is tervezem, hogy az ágyikóját a saját kis szobájába vigyük vissza. Aztán ki tudja, hogy alakul.
Nem tudom, hogy elrontás-e. De nagyon-nagyon okosak már ezek az egészen pici babák is ... :D

mikegirl
 
 


Hello!

Tök jó volt az IKEÁBan :) Sikerült csajokat beadni a játszóházba, mi meg jól körül tudtunk nézni! Annyira klassz konyhabútorok vannak! Sebi meg végigaludta a 3 órát.:) Szerencsére indulás elött pont kakilt, így nyugi volt. Most megint várhatunk a kakira 3-4 napot!:(

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a délutáni sétából, Ádám még alszik. Megrendeltük a Márknak a szülinapi tortáját és fagyiztunk egy jót. Ma szerencsére sikerült hamarabb elkészíteni az ebédet, sőt még női szeszélyt is sütöttem.

Nálunk Ádám külön szobában alszik, de nyitva van az ajtó, így hallom amikor hajnalban felébred és enni kér. Elég sokat morog álmában, biztosan nem tudnék úgy pihenni, ha vele aludnék, valamint lehet, hogy én is zavarnám őt. A másik aminek nagyon örülök, hogy nem sírva szokott ébredni, Márk mindig úgy ébredt.

Konakiont mi is egy héten egyszer adunk, Vigantol olajat minden nap egy cseppet.

Nekem a Márkkal a mensim 1 hónap után megjött, bár ő nem volt egy nagy szopizós baba, kíváncsi vagyok, hogy most mikor fog jelentkezni.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Jó reggelt!

Remélem a tiétek jobb, mert én kivagyok. 11-kor szopi, 2-kor szopi, és 1/2 4-től ohne alvás. :( Babszika kakilni próbál. A nyögdécselése, kínlódása szívszorító. Piszkáltam éjjel is, és hajnalban is, és végre most sikerült elaludnia. Biztosan nagyon fáradt......
Én is, csak gondoltam összeszedem magam, reggelizem, és ha még mindig lesz szundi, akkor is van még mit csinálnom. A hétvége alatt - mondjuk másfél nap alatt, mert felet az Auchanban töltöttünk - főztem, mostam, és a felső szintet tudtam csak kitakarítani. Nagyon minimálisat pihentem csak napközben.
Szóval elvileg még lenne a lenti is..... Ja, és apa tegnap megint jött a gyomlálás témával :twisted: Mondtam, hogy felejtse már el, még a fontosabb dolgokkal sem boldogulok :evil:

Látszik, hogy hétvége volt, ilyenkor mindenki élvezi a családi életet, és a fórum egy picit lehal. Na, majd mától....amikor nincsenek otthon a pasik :D

mikegirl
 
 


Sziasztok! Szép hetet! :)

Mikegirl!
Képzelj el emellé egy két és fél évest, aki folyamatosan foglalkoztat! Nos, a végeredményről annyit, hogy úgy még mókásabb a dolog...
Az én pici lányom éjféltájt aludt el, 2-kor és 6-kor szopi. De legalább most egyből vissza is aludt. Előtte 2 v. 3 éjjel fent volt ő is 3-tól 5-ig.
Szóval, ne izgulj, bizonyos szempontból lesz még jobb is, de rosszabb is! :)

Viki!
Én is rontom el a leányt, de velem olyan jól alszik, egyedül meg nem. Most akkor mit lehet tenni? :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!!

Tipetupa, K vitamin nekünk is hetente 1× és a védőnő azt mondta, hogy ha napi kb. 100 ml tápszert kap a baba rendszeresen, akkor a K vitamint nem kell beadni. A hajszárítózás nekünk is nagyon bejött. Úgy megy, hogy Férjem amint kiemeli a vízből, én már lesben állok a hajszárítóval, és melegítem. Azóta egy nyikk sincs...

Kis Pupu, én is hozzátápozok, amikor szükségét látom, általában délutánonként van rá szükség, mert akkorra valahogy kevesebb a tej... Nekünk Nestlé Beba 1 van itthon, amit recept nélkül lehet venni, kb 1500 volt. Meg felírtak Milumil HA Startot, de az recepttel 2000, de azért kiváltottuk és majd kipróbálom, ha szükséges. Az elején, amikor elkezdtem pótolni, én is holtra idegeskedtem magam, aztán rájöttem, hogy attól csak rosszabb mindkettőnknek, mert 1. megérzi Eszter, 2. elapadhatok. Szóval minden napnak örülök, amikor szoptatni tudok, Eszter szépen növekedik és nyugodt baba. Ne izgulj, Te tudod a legjobban, mi a jó Máténak!!!

Jucu, amit leírtál, hogy összevissza játszik a cicivel.... nekem kb 1 hete kezdte, akkor közben büfiztettem, de folytatta. Utána gondoltam, h talán a szopi előtt beadott Infacol zavarja, elhagytuk, folytatta.... SZóval ötletem nincs, miért csinálja.. :roll: Talán nem jön már úgy a tej???

Lányok, Eszter 3 napja a 8-fél9-es szopi után min. reggel ötig alszik... :shock: :shock: Mondjuk örülök neki, de fel kell kelnem fejni.... Na ezek a tuti sikerélmények!! 150 ml 15 perc alatt. Először nem hittem a szememnek. :shock: Ugye most már mindig alszik majd reggelig?? Vagy még visszaszokhat szerintetek?

Bogesz, meg egy csomóan.... Hol vagytok??????

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


köszike csajok a bíztatást, már kezdem magam túl tenni rajta....
Én is a Milumilt kaptam, és azzal pótolok.
Egy kérdés, amit elkészítek, azt meddig lehet figyasztani, csak akkor vagy következő etetéskor is mondjuk? Ezt nem tudom..... :shock: :oops:

A másik: Máté babszi tegnap is meg ma reggel is elég sokat felbukott, ez még ilyenkor normális vagy inkább hívjam fel a dokiját???
Kezdtem megnyugodni, erre tessék egy újabb probléma és még mennyi lesz?!

A mi éjszakánk is elég borzasztó volt, este 22:30-ig nézelődtünk, majd hajnali egyig alvás, utána fél óránként- óránként hisztu 8-ig, és nyögdécselés, most alszunk, de kérdés meddig.....

Kép
kis pupu
 
 


Pupu, a bekevert tápot nem lehet tartogatni, nekem azt mondta v.nő, ami megmaradt, ki kell önteni. Bukás: támaszd fel fejrésznél a kiságyat. Nekem azt mondták, hogy ha gyarapodik, akkor a bukás nem baj.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Franciska
Na igen, lehet még fokozni..... :D Ügyik vagytok, jól bírjátok a strapát. :D

Ági
Eszter nagyon ügyi. Bárcsak mi tartanánk itt!!!

Kis pupu
Nekünk gyerekdoki azt mondta, hogy reggel elkészíthető a teljes aznapi adag. Ez alapján aznap még odaadható. (Még nem próbáltam, mi még bírjuk tejcivel, csak érdekődtem annó)
LLL honlapon olvastam, hogy a bukás addig nem probléma, amíg hízik a baba. Bukás természetes, mert gyomorszáj nem zárt. Nagy ritkán állhat mögötte betegség is, de ilyenkor a baba nem gyarapodik. Amit mi soknak látunk, az g-ban valójában nem is sok. Meg lehet emelni a matrac fej oldali végét, az segíthet.

Én ahányszor leírom, hogy szundi, biztos vége .... :D

mikegirl
 
 


kispupu, kecskeruta teát próbáld ki. jobb,mint a többi tejszaporító. napi 2 liter!!!!!!

24 óráig lehet a tápot is tartani a hűtőben.

zsuzsi sem alszik a kiságyban......pfff. beteszem,kipattan a szeme. pedig mellettünk van.

kaki: igen, vannak kakis napok, akkor ő is nyűgösebb....vettünk gripe watert. nagyokat pukizik:)))

mosolygás az van ezerrel:))

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Menszeszkor inkább adj neki fagyasztott tejet, mert ilyenkor a tejed keserűvé válik

D vitamin naponta, K vitamin pedig két hetente. Nekünk ezt javasolta a gyerekorvos

Masszirozást csak a 6ik héttől lehet.


én még mindig azt javaslom ha nincs kaki, akkor tornáztatni kell a babát és segiteni krémmel kakilni. Hanga ilyenkor olyan nagyokat pukizik hogy én pirosodom bele.

Mi már átköltöztettük a kisasszonyt a szobájába, mert olyan erőteljesen gagyarászik álmába hogy nem lehet aludni, végig őt figyeljük és mosolygunk.

Kép
sziszike77
 
 


Sziasztok!

Éjjel megint velünk aludt Fanni, kezdek lemondani róla, hogy a kiságyában fog aludni. Pedig a szobája olyan közel van a mienkéhez, hogy ha mind a két ajtó nyitva van, akkor az ágyból látom az ő ágyát. Muszáj volt neki külön szoba, mert a mi hálónk olyan kicsi, hogy oda már nem fért volna be a kiságy sehogy sem... De mi is úgy vagyunk vele, hogy ha velem alszik, olyan jól tud aludni :D Ma is 6-kor ébredt fel, szopi, aztán rögtön visszaalvás volt fél 11-ig :D Most ébren van (kivételesen a kiságyban fekszik), köré pakoltam egy csomó kis játékot, és esküszöm, mintha magyarázna nekik :D Egyfolytában gagyog, meg vigyorog :D

horvviki
 
 


Sziasztok!

Látom a problémák azonosak.

Tea: én a két etetés között igenis adok neki édeskömény teát.Nekem nagyon bevált.Minden nap kakil 2-3 alkalommal.Viszonylag könnyen vészeljük át a hasfájás időszakokat is,nem adok neki gyógyszert rá.
Cserébe amikor fent van,napi 6-8 órát,csak kézben jó lenni.Mindegy kiében,csak fogdossák.

K vitamin:heti egyszer és aki tápozza is a babót,annak csa az induló öt ampullát kell.

Kispupu:Tápszer.Nem szabad előre megcsinálni a megmaradtat odaadni, többször melegíteni.EZT FELEJTSD EL!!
Semmi baja nem lesz annak a kajának,ha előre megcsinálod 3-6 órával(én egész éjszakára megcsinálom),ha lehült be a hűtőbe és a kellő mennyiséget melegítem mikróban.Az tény,hogy nem egyenletesen melegít,de ha összerázod,akkor semmi gond.Én melegítve szoktam hőtartó termoszba elvinni magunkal,ha megyünk valahova.De ha parázós vagy,akkor tartsd be a szabályokat,nehogy bűntudatod legyen.Nekem már a második gyerek óta nincs.Sőt,ha potyára csinálom meg,akkor késöbb is odaadom.Baromi drága, mi már ott tartunk,hogy heti 4000 Ft csak a tápszer,ha mindig kiöntögetnem a 30-50 ml-ket amihez éppen nincsen kedve.

gatyarászás figyelés:Mázlisták vagytok.Nekem nem gagyarászik,és nézelődni is csak a kezemben.Már tiszta féloldalas vagyok,mert úgy csinálok egész nap mindent.Nem gondoltam volna,hogy a harmadik gyerekkel tanulok meg egy kézzel sárgarépát darabolni,tojást feltörni stb...PEDIG NEM AKAROM ELKÉNYEZTETNI!!!
A mási kettő nem ilyen volt.

SzeX: kik is panaszkodtak a férjek "molesztálása" miatt.??
Hát örüljetek inkább!
Én már egy hete látványosan kitettem a gumit a szekrényre,pucéran alszom,jelezve,hogy nem kell már a pelenka.Észre sem veszi.Ha felvetném,akkor meg megkapnám,hogy én is kezdeményezhetnék igazán.
De én most arra vágynék,hogy észrevegye,hogy nőci is vagyok,nem csak sokszoros anya.
MI A FENÉT CSINÁLJAK?Tényleg,aki tud tanácsot adni,azt várom.De inkább lelkit,nem ilyen vegyek új fehérnemüt,meg főzzek osztrigát.
Sajnos nem inpotens,sőt...Csak egyszerűen leállt a témáról... :oops:

tuza edit
 
 


Edit
Én is azon fáradozom, hogy lássa már meg a nőt. Bár kezdeményeznem nem kell......
Új fehérnemű - vettem, felvettem. Szex, utána megjegyeztem, hogy észre sem vette...."de igen, magamban konstatáltam". - ÁÁÁÁÁ. Mondom szuper, és hogy tudhatnám meg én is?!

mikegirl
 
 


Edit
Ami kimaradt az előbb:
A takaró közös? Én úgy szoktam, hogy én vagyok a kiskifli, és hozzáérek apához. Persze úgy teszek, mintha semmi, de semmi jelentősége nem lenne, és mintha észre sem venném. A következő másodpercben a praclija már rajtam :)

mikegirl
 
 


Segítség megnáthásodtunk :cry:
Többgyerekesek kérdés, milyen orrszívótok van.
Nekünk a Porszívós volt, de most, ha éjjel szívnánk a Geri orrát Flébredne Linda :cry: . Kinek milyen van otthon? Légyszi légyszi!!!???????
Még ma mennék megvenni.......

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok!

Gyorsan benéztem, aztán megyek mosogatni, utána pedig vasalni kellene egy kicsit. Ádám éppen kint alszik a teraszon, miután megjöttünk a sétából kitoltam kocsistól.

Azt nem is írtam tegnap, hogy sikerült megint sírnom egy keveset. Írtam, hogy sütöttem női szeszélyt (a Márk kedvéért). Már a végén járt a sütés, feljebb vettem a hőfokot, valamint csak a felső sütést állítottam be. Szedtem a Márknak ebédet, és mire visszamentem a sütőhöz, már dőlt belőle a füst. Hát káromkodtam egy jó nagyot, erre a drága férjem rámförmedt, hogy mit káromkodom. Több se kellett, már folytak is a könnyeim. Csak azt nem érti meg, hogy a szívem-lelkem beleadtam, hogy örömet szerezzek a Márknak. De azért szerencsére nem lett a sütinek semmi baja, egy icipicit barnább csak a hab, mint ahogy kellene. Szóval a férfiakról ennyit.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Zeze
Nem vagyok sokgyerekes, de:
Létezik kézi elemes változatban. Halk hangja van, Babszikát nem riasztotta a hangja. Bár ő még nem volt takis, csak amikor folyt a tej az orrából, akkor próbálgattam.
Meg van a sima kézi.
Aztán az, amilyen nektek is van. Tudtommal más fajta nincs.

mikegirl
 
 


Márkanyuka
Én meg azt felejtettem el írni, hogy a női szeszélyt nálunk nem kell sütni, jön az tőlem... :D

mikegirl
 
 


Zeze: Nekünk az elemes van. De csak akkumlátorral működik jól , a sima elemmel nagyon gyenge! Használtam még régen a medellának az orszívóját, amit ugynaz müködtetett mint a tejszívót, az is jó volt, de úgy tudom, hogy olyat már nem lehet kapni, hanem vmit változtattak rajta, de az nem jó.:(

Edit: hát neked kell tudnod, hogy mitől indul be a férjecskéd! én is készülök már, de mindenképpen meg akarom várni a 6 hetet!

jajj, mennem kell peust vasalni, a délelött elment a konyhabútor tervezéssel.:) Persze akkor úgy aludt, hogy ágyút lehett volna dörgetni mellette, remélem most is kellően beájult!

mamiblue
 
 


Sziasztok

Látom kellőképpen "témára" vagytok hangolva. :D
Nekem mostanság olyan érzésem van , hogy hogy a fenébe jut apa eszébe ezzel a tejszagú,nyúzott némberrel sexelni?Egyáltalán mi vonza mostanság???mindegy ......legalább nem kell agyonstrapálnom magam :D

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok!

Jó rég írtam,de nincs időm,vagy ha lenne,akkor meg kedvem nincs a gép elé ülni.
Tegnap minket is utól ért a pótlás végzete :cry: .Az egyik cickómból 50-et,a másikból csak 30-at tudott este kiszipákolni,és a drágám meg bömbölt,hogy enni akar még.A tápiból még 70-et bekapott.Én a milupa milumilt adom neki.Gábornál bevált,remélem Zsófinál is be fog.De abban is reménykedem,hogy nem kell túl sűrűn pótlást adnom.Szegénykém amilyen képet vágott tőle az elején!Szerintem a pokolba kívánt a téápszerrel együtt :lol:

Ági,milyen volt a kirándulás a nagypapánál?Gondolom Eszter elvarázsolt mindenkit :D .

Nem dicsekvésként írom,de nálunk a szex jobb,mint valaha :oops: :lol: .Pedig ahogy kinézek a lógó brömmel,és melleimmel :oops: .De apa csak dícsér és dícsér :D .Kezdem elhinni neki,hogy jól nézek ki :shock: ....pedig nem is :roll:

Kép
Kép
huni
 
 


Szia Huni!!

A kirándulás nagyon jól sikerült, bűvölés megvolt :) Sajna nem tudtam, Bicskén melyik háznak kell integetni, így egyet sem hagytam ki :)
Ma tartjátok Zsófi névnapját? Ha igen, akkor Isten éltesse!!! Pótlás miatt ne izgulj.

Akit érint...Ti milyen cumisüveget használtok? Mi Aventet, és jónak tűnik.

Holnap megyek a 6-hetes kontrollra... remélem, zöld lámpát kapunk :lol: :lol: :lol:

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Köszi lányok az ötletet.
Mikegirl,mamiblue:Hát pont ez az . Tudom,hogy mi tetszik neki,persze,hogy tudom.De én sem érzem ám 18 évesnek maqam a 3 gyerek után,ami persze a férfiakon nem látszik meg.Az önbecsülésem a parketta alatt,pont ezért kellene egy kis bíztatás.De a 14 év együtt és a 3 nagy gyerek megtette a hatását,befásult.Ráadásúl hiába van 4 szoba,nekünk a háló a nappali és a tévészoba is.Tehát apus elkezdi nézni az esti szuperizgi filmjét,amit én persze rühellek,tehát nem is nézem.Eredmény,hamarabb elalszom,mint ő.Ha én eszébe juttatom,hogy mást is lehetne,akkor ugrik,akár minden este,de ha nem akkor izgibb a Van Dame,vagy a barátok közt,stb.Hát hogy keljek versenyre egy 100 cm-es tv-vel?Azt szeretném,hogy magától kapcsoljon. Na mindegy.A témáról leszáltam.

zeze:Nekem csak a pórszívós vált be,ilyenkor kiviszem a fürdőszobába és csukott ajtóknál ott használom.Legtöbbszőr sírvafakadtak,tehát vígasztalás is halkabb.ha megnyugszik,visszamegyek.Ha azon aggódsz,hogy nincs hova leraknod és kézben nem tudod megoldani,akkor éjszakára készíts a kádra egy nyújtódeszkát pokróccal.

tuza edit
 
 


tuzaedit:Köszi, ez a fürdőszobadolog jó 5-let így apa sem ébred fel.
Akkor nem veszem az elemes drágát, így is megoldom majd éjszakánként a fürdőben.

Egyébként nem jól "aluludtunk", eléggé alva járok ma :shock:
Gergő meg csak szörcsög, és szörcsög, de a szopi megy simán annyira még nincs dugulás, ez a meleg is megvisel minket......
zeze[/b]

Kép
Kép
zeze
 
 


Köszi Ági,de úgy döntöttünk,hogy májusban fogjuk majd tartani,így mégsem lesz annyira közel a szülinapjával :)
Én nuby-t használok.Gábornál is nagyon bevált.Csak a cumit kicserélem nuk-ra.
Mi a 6hetet nem bírtuk volna ki :oops: ,pedig nem vagyunk szex őrültek :lol: :lol: :lol:
Hogy melyik házban lakunk?Ahogy mentek Káta felé,jobb kéz felől,úgy a közepétől egy kicsivel visszább.A kerítésünk terméskőből van,és hullámos a teteje.A ház amerikai stílusú.

Kép
Kép
huni
 
 


Lányok,
prózaibb téma. Tudom, volt már róla szó, de milyen pénzeket is kell most igényelni? Terhességi-gyermekágyi segély és anyasági, ugye? Vagy kihagytam valamit? :roll:

italoman
 
 


Igen, Ildi.
Plussz a családi pótlék.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Szex
Fiatalok vagyunk még... jegyespár... :oops:

Tápszer
El lehet készíteni az egész napi adagot, hűtőben tárolni és mindig csak az aktuális adagot megmelegíteni... azt nem szabad már tovább tárolni, amibe a bébi belelafatyolt...
Melegítésre a mikro helyett jobb a melegítő, vagy a melegvízbe állítás... a mikrozás hatására a fehérjék szerkezete módosul.. emészthetőségük változik
Vendég
 


Huni: klónoztasd mán a férjed lécci... nekem jól jőne a dícséret... lestrapált öszvérnek érzem magam.

Ha azt mondod, hogy ágy, nekem nem a szex jut eszembe... inkább egy pihentető egész éjszakás alvás gyerekek, fájó cickók és -derék nélkül.

Éjjel nem alszom a kicsitől, nappal a nagyoktól... tök jó amúgy minden! Elromlott a férjem autója, így én viszem, én hozom a gyerekeket, én vásárolok, én járom a hivatalokat (mondván, hogy ráérek, otthon vagyok, ráadásul az én s...em alatt van autó....) szóval annyira vonzónak érzem magam, hogy az elképesztő! Az én férjem nem tudatosítja bennem, hogy szuper csaj vagyok. Inkább bedől az ágyba és alszik, mondván, hogy nagyon fáradt....
A sebem megint trutyizik. Tegnap kezdte, ma megint. Pedig már elmúlt. És lent is.. aztán tegnap ott is kezdte újra. Nagyon fáradt vagyok. Ezért nem is írtam Nektek, mert ezt itt nem akartam leírni. Folyton csak nyafogok. A fenébe. Azért olvasgattalak benneteket, és belső mosollyal konstatáltam, hogy sokan közületek egy gyerkőccel is hasonló gondokkal küzdötök... nos, hát akkor mégsem vagyok olyan béna feleség és anya... így néggyel csak megállom a helyem. Itt legalább az egomat kicsit helyrerakjátok... Ti legalább kalapot emeltek előttem, és bár szerénykedem, de tudjátok nagyon jólesik, és aranyos tőletek!
Jaj, most nehogy elkezdjétek! :wink:
De, azért mégis egy kicsit... :) Lécci... :lol:

Jó éjt! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Hát, lányok.. ez a meghalt baba félelmetes!!! Vállelakadás... most mondjátok meg.... Iszonyat! Elég nagy baba volt... de hát ez gáz... Gátmetszés mint olyan kezitcsókolom tisztelt Geréb doktornő???? Laikus vagyok, de hát akkor sem hiszem, hogy nem lehetett volna valamit tenni!!!
Most aki otthonszülés párti, az ne olvassa tovább.... de én úgy bekaszniznám a nőt, hogy csak na! A kedves anyukának ez amúgy is súlyos lecke volt... de ezt a dokit nem engedném praktizálni az biztos!
Bocsi, de zokog a szívem azért a csöpp emberkéért... és a könnyem folyik ahányszor a babámra nézek... pont szoptatás közben hallottam először a hírt tegnap talán... sírtam... fáj az a baba nagyon... pedig nem is az enyém volt!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!
Szupi éjszakák, este 8 után éjjel 2-kor és 5-kor szopi :lol: .
Nappal egész jól elnézelődik Leila és egyre többször alszik el segítség nélkül. Beteszem a kiságyba, bekapcsolok egy kis zenét - St. Martin Szerenád c. cd-jét imádja. meg a pánsípos zenét úgy általában- és ha van is pár perc sírdogálás, utána szundi... :lol:

Márkanyuka!
Márknak boldog szülinapot kívánok!

Edit!
Apával nálunk dettó ez a helyzet. Tudom, ő csak figyelmes és vigyáz rám, de ez ,ár túlzás!
Huni klónozott férjéből én is kérek egy példányt!

Hopp, felébredt a manó, mennem kell.
bee73
 
 


Újra itt...
Ági!
Kriston Andrea dvd-jét sikerült végre megrendelnem, ha minden igaz ma érkezik meg, akkor fogom elkezdeni a tornát. Te csinálod? Tényleg jó?
bee73
 
 


cumisüveg: habermann, hogy ne szokjon le a ciciről. a többiből könnyű kiszívni, és nem fog kelleni neki a cici. próbáltuk a poharat és a kanalazást is, de az vicc. 1-2 korty oké. de 60 ml.....

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: