Új privát üzeneted érkezett!

Kat
Én meg a volt matektanáromnál gyakorlatoztam :)
Én spec nagyon szeretem a répát nyersen, de a répalé... huh. Apa meg lelkesen megitta, hogy ez milyen jó :shock:

Csicsi
Jobbulást!

Viharok: Csajom simán átaludta, hogy mellettünk az egyik gyárkéménybe becsapott a villám :shock: van rajta villámhárító, szóval csak félelmetes volt meg zajos, neki meg a szeme se rebbent. Bezzeg, ha anya lábujjai ropognak, arra a kis neszre azonnal fent van (a terhesség óta úgy pattognak az ízületeim, mint egy pattogatott-kukorica automata).

Ébrenlét: Szaffit nem is próbálom altatni, ha nincs mr legalább 3 órája ébren. Ebből úgy 1 órát teljesen egyedül játszik az ágyában, aztán kb fél-egy órát úgy, hogy csak mellette kell lenni (játszószőnyeg, pihenőszék) aztán 1 óra intenzív foglalkozást igényel. Ilyenkor szoktunk zongorázni neki, azt imádja, ő is kalimpál meg énekel (különböző hangokon sikongat vigyorogva). De van, hogy a 3 óra ébrenlétből 3-at kézben akar tölteni :D Az egyetlen kivétel az esti periódus, akkor hosszabb ideig is fent szokott lenni, de az kevésbé aktív a végén, olyankor kissé bágyadtan nézelődik. Amúgy kb egy hete rászokott, hogy fél5-5 körül kel :o Sztem a világosság miatt van, nincs redőny az ablakán. Na majd az új lakásban! :wink:

Ma jön a védőnéni, mond valami okosat, hogyan nyomjak a gyerekbe több kaját. Most mindjárt 9, ma 5kor kelt, épp visszaaludt az előbb, és összesen csak 90 ml tápit evett meg :shock: azt is 6 körül. Adtam neki almát is, az most a pólómon figyel :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csütörtöktől lent voltunk a szüleimnél azért nem írtam. Van netük, de szinte egész nap kint voltunk a gyerekkel a kertben, így kihasználtam ezt a lehetőséget, s nem is neteztem. Tegnap jöttünk haza. Az éjszaka pedig belázasodott Csanád. 38.6 volt a láza, kapott kúpot, attól lentebb ment, s így negyed háromkor el is aludt szegénykém. Most is hőemelkedése van a kúp ellenére, így délután megyünk a dokinénihez. Bágyadt is szegénykém, nem olyan virgonc, mint szokott. A nyála ömlik már napok óta, sokszor be is van fosva a lelkem, lehet, hogy megint a foga. De állítólag az nem okoz magas lázat, viszont olyankor fogékonyabbak a betegségekkel szemben a babók. Meglátjuk mit mond a doki.A szüleimnél jól érezte Csani magát, fürdött uncsihugival a kismedencében, nagyon élvezték. Most már forog oda-vissza mint a mérgezett egér, hasról hátra és fordítva is. És minden áron ülni akar. Mondtam is neki, hogy egy hétvége alatt ne akarjon már mindent.
:lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Na volt itt védőnéni, mondott jó tippet cumisüveg-sztrájkra, lehet benne valami :roll: Na szóval azt mondta, hogy a sok sterilizálástól megváltozik a gumi íze, úgyhogy amint hisztizik a cumisüvegen, azonnal cseréljem ki. Volt itthon 2 új, kicseréltem, érdekes módon azonnal ivott :shock: Meg az is igaz, hogy eddig, ha ilyen volt, áttértünk eggyel több lukúra, amik ugye újak voltak, és akkor nem is ment a hiszti. Mondta még azt is, hogy ne minden alkalom után sterilizáljak, nem lesz semmi baja, meg hogy időnként a gumikat főzzem ki lábosban, mert attól megint egy kicsit felpuhulnak vagy felkeményednek (vagy mi :)), és jobban fog tetszeni a csajnak az állaga.

Megdicsérte, milyen szépen gagyog és hogy korához képest nagyon éretten beszél. Mondtam tök jó, nincs összehasonlítási alapom :D Ja és mondta, h csináljam a testtudatosítókat a masszázsból, mert kicsit kajlán össze-vissza kalimpál. Mondtam oké, de a folyamat harmadánál megunja és odébb gurul, meg kirántja a lábát a kezemből :)

Szólt a villanyos, hogy holnap elkészülnek, jöhet a burkoló! Végre halad valami a lakással is :D Ja a csempéket meg nem tudják szállítani, mert lerobbant a kocsijuk :shock: Most val. az lesz, hogy apa kocsijával viszik ki, de jön a fószer, és ő cipeli fel a 3.ra. Mondtam apának, a rossz hátával eszébe ne jusson nekem cipekedni!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

Timocska:
A helyzetedet teljesen átéreztem pénteken, mert Csanáddal sem lehetett bírni. Alig aludt vmit napközben, letenni nem lehetett, mert ordított, nagyon nehéz nap volt. Mióta emgszületett Csanád nem volt ilyen szar napja.

Csicsi:
Jobbulást Pepinek, ha tudsz majd gyere a hírekkel. Nem semmi a gyorshajtásért a büntetés.Való világ 5? Júj, ez komoly? Ne már? Mi újság az esküvői nyereményjátékkal?

Nyufó:
Mi a biztonsági fürdetőt már használjuk Csani négy hónapos kora óta. Szerintem egyről beszélünk. Olyan, mint a pihenőszék, meg van döntve, belül csúszásgátló van, így nem esik ki a baba. Muszáj volt kitalálnunk vmit, mert Csani már nem fért a kiskádjába (pedig ez már a második volt), s egy csomó vizet kifröcskölt. Így átmentünk a nagykádba, de oda meg kellett vmi, ami megtartja. Ez biztonságos is és csanád rettenetesen élvezi. Már vigyorog, mikor tudja, hogy jön a fürdés.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Timocska:
A helyzetedet teljesen átéreztem pénteken, mert Csanáddal sem lehetett bírni. Alig aludt vmit napközben, letenni nem lehetett, mert ordított, nagyon nehéz nap volt. Mióta emgszületett Csanád nem volt ilyen szar napja.

Csicsi:
Jobbulást Pepinek, ha tudsz majd gyere a hírekkel. Nem semmi a gyorshajtásért a büntetés.Való világ 5? Júj, ez komoly? Ne már? Mi újság az esküvői nyereményjátékkal?

Nyufó:
Mi a biztonsági fürdetőt már használjuk Csani négy hónapos kora óta. Szerintem egyről beszélünk. Olyan, mint a pihenőszék, meg van döntve, belül csúszásgátló van, így nem esik ki a baba. Muszáj volt kitalálnunk vmit, mert Csani már nem fért a kiskádjába (pedig ez már a második volt), s egy csomó vizet kifröcskölt. Így átmentünk a nagykádba, de oda meg kellett vmi, ami megtartja. Ez biztonságos is és csanád rettenetesen élvezi. Már vigyorog, mikor tudja, hogy jön a fürdés.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Rekuja:
Kérdezted, hogy van-e Csani ágyán fejvédő. Van, de ő hason kúszik, s annyira rámászik az ágytámlára, hogy már a fejét nem tudja letenni. A szomszéddal kapcsolatban pedig tehetsz bejelentést a kerületi gyerekjólétinél, kérheted, hogy maradjon a kiléted ismeretlen a szomszéd előtt, s ők kimennek megnézni, hogy mi a helyzet a családdal. Már annyiszor kérdezni akartam, hogy a tápit, amit kapnak a babók (többiek babáját is ide értem) mennyiért veszitek? Mert amit nekünk anno felírtak az 2500 ft volt. Gondolom ti nem annyiért veszitek meg dobozát?

Kat:
CSani általában két órát van fent egyhuzamban, este pedig hármat. Utána leszoktam tenni aludni, mert már nyűgösködik. Változó, hogy mennyit alszik, délelőtt még sokat, délután már csak max. félórákat. Nagyon szépen haladtok a hozzátápival.

Snowball:
Tök jó, ha anyukád is kiköltözne hozzátok. Azért nem lenne mindegy, bár így, hogy apósék megérkeztek, gondolom neked is könnyebb lesz vmivel. Anyós vicc nekem nagyon bejött.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Anna:
Csani sűrűbb kajálásának eredménye, még több tejcsi. Állandóan duzzadnak a cicijeim. Bárcsak így is maradnának a szoptatás befejeztével is. Csanád se hízott most sokat az elmúlt egy hónapban, de védőnő mondta, hgoy ez tök normális, így nem aggódok. A hónap végén pedig úgyis megkezdjük a hozzátáplálást.

Vki kérdezte, hogy ki hol lakik Pesten. Mi a XXII. Kerben a Campona felett a dombon vagy hegyen. Sose tudom, hogy mi a fene ez. Alföldi lány vagyok, nekem egy vakondtúrás is hegynek számít. Pláne, ha fel kel rá mászni.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Sziasztok!

csicsi: jobbulast Pepinek, remelem nem kellett vegul korhazba mennetek es mar jobban van a leanyzo. Szegeny vajon milyen nyavajat kaphatott el? :( Jelentkezz, amint tudsz.

rekuja: jo volt olvasni az ovis sztorit, meg a kapcsolatodat az ovoneniddel. Az en ovonenim lanya a legjobb baratnom volt, es egy berhazban is laktunk veluk, szoval ovin kivul is sokat logtam naluk. Mai napig is ott lakik az ovonenim, meg ugye mostmar csak anyu, es figyelemmel koveti Mollyt. Ha otthon laknank, tuti oda jaratnam hozza Mollyt. Nahat, Szaffi is raszokott a hajnali kukorekolasra? :) Biztos megerzi hogy kezd meleg lenni, meg ugye a vilagossag. Na itt aztan nincs meleg...egy napig tartott az a nagyon meleg. Aznap viszont elmentunk jatszira is, es beleultunk a hintaba egyutt, hat piszkosul elvezte :lol:

tyuntyi: igazsag szerint nem valtozott semmit a helyzet, miota aposek itt vannak, legalabbis egyelore en rajuk nem hagynam a gyereket egy percre sem, mivel egyikojuk sem foglalkozik vele. Messzirol megcsodaljak, es ennyi. Szoval alig varom, hogy anyukam jojjon. Elsosorban azert, mert nagyon hianyzik, masodsorban pedig annyira imadja Mollyt, hogy alig varja hogy babazzon. Molly is nagyon szereti anyut, ugye mindig skypeon beszelunk, es Molly mar megismeri a skype hivohangjat es kiugrik a pihenoszekbol, mert tudja (legalabbis gondolom hogy tudja), hogy anyut hivjuk. Na es mikor meglatja.... csuuucs :lol: Jobbulast Csaninak is, remelem mar nem lazas.

Kép

Kép
snowball
 
 


Kat főzelékből mennyit adsz egyszerre? Nálunk már rövidül az alvás, olyan egy órákat alszik, de korábban a nap nagy részét átaludta.

Snowball nem sokáig volt nyár mi??? :twisted: A csuda vinné… Én is olyan előkét használtam már Reginél is meg most is a picinél, nagyon szeretem hogy nem műanyag az egész, mert azon folyik le a cucc, a frotír szépen beszívja, de a mögötte lévő műanyag miatt nem ázik át, jó kis találmány! Huhh, hát amit eddig írtál anyósról, reméljük tényleg nem erre fele veszi az irányt! Nagyon édes az üldögélős kép! Anyós vicc jóóó, még nem hallottam!

Tyuntyi nálunk se megy a kézben altatás, hanem ha nagyon felébred kajcsi után, kap cumit, azzal szépen elalszik aztán elvesszük tőle. Jobbulást Csanádnak, megfázott esetleg? Ja igen, tudom miről beszélsz, azt tényleg lehet már használni korábbtól. Én nem olyanra gondoltam, hanem erre, ezt 6 hós kortól lehet:
Kép

Anna tök jó ha raksz fel képet, várom nagyon!

Timocska sajnálom hogy nálad is negatívban van anyós! Akkor már két hét sincs a terpeszpelussal, remélem megszabadultok tőle, ebben a melegben gondolom főleg rossz lehet. Ötletem nincs, de az tényleg úgy van, ha túlfárad a gyerkőc akkor meg már azért nem alszik. Regivel volt egyszer ilyen, kb. 4 hónapos volt, nagyon kemény volt, de szerencsére többet nem. Nagyon sok inger érte aznap, ugyanakkor nem tudott pihenni mert rohangáltunk egész nap. Rendszeres ez a túlfáradás nálatok?

Rekuja papás sztorin jót nevettem, aranyos lehetett! Nálunk is volt pár nap amikor csak apától fogadta el a pici a kaját, nálam üvöltött, idegörlő volt, de hamar átbillentünk szerencsére. Na igen, a kaktuszaid nekem kellenének ha nem lenne két gyerkőcöm. De ha nem lenne neked, te se adnád el… :wink: Mi már az etetőszékből eszünk, de dönthető a háttámlája több fokozatban. Erkélyszomszédotok nagyon brutál!!! Nem kérdeztél rá végül a védőnőnél? Nálunk is a pici elkezdett korábban felkelni, nekem is a világosság a gyanús. Ráadásul itt még hosszabbak a nappalok, így hogy közeledünk a leghosszabbhoz, itt este 11-kor megy le a nap és 5-kor már világos van.

Csicsi nagyon sajnálom, hogy vagytok???? Nagyon lélekörlő a beteg gyerkőc, csuriban a kezem!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Nyufó: a kaja adagokkal még egy kicsit bajban vagyok, főleg azért, mert Bálint nem szól ha éves. Amikor a kaja elfogy, legyen az gyümölcs, főzelék, vagy tápszer mindig rikkant, akkor kiveszem, büfizik és utána béke van.
De a reggeli tápszer után kb 2órával iszik 125ml gyümölcslevet, amit én készítek centrifugán: ma kapott egy fél répát, fél kicsi almát, és egy barackot vízzel.
A főzelék 100-160ml között van. A védő néni azt mondta egy bébiüveg, ami 165g. Van amiből betol 160ml (almás krumpli) és van amiből nem(répás krumpli)

Ma jött utoljára a DSGM gyógytornász, azt mondta a gyerek tud mindent,ha akar, ha akar kúszik, sőt négykézláb is van segítséggel, de kényelmesebb neki ha nem mozog, de a keze-lába jár.
MOst kezdett el pancsolni a vízben. Nekünk is van olyan baba-alakú tartónk a kádba, de annyira sír benne, hogy most ajándékozom el. Én is a nagykádba szeretném majd tenni olyannal, amit Nyufó mutatott.
Bálint egyedül alszik el, kicsit nyüszög, majd elcumizza az ujját, és alszik. Most kezdte el, hogy a feje jobbra, cumizza a jobb kezét, és csipkedi a bal kezével a fejét. Gondolom, majd tekergetni is fogja a haját:)

Figyelem: A répalétől szép sárga lesz a szilikon cumivég:(

Rekuja: jó, hogy írtad ezt a sterilizálás dolgot, mert Bálint nem csinált még ilyen sztrájkot, de nyaraláshoz nem vinném a sterilizálót, és így koönnyebben hagyom itthon. A nyaralókba kifőztem eddig, de Gödön keményebb a víz, és olyan fura lett a cumi.

Betegek, jelenzkezzetek hogyan vagytok!!

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Na vége a pániknak,tegnap Petra már nem hányt eszik iszik így megúsztuk a korházat holnap megy már oviba mert tegnap már nem bírt itthon magával de nem engedtem még ma sem kell egy kis pihi neki,nagyon lefogyott pedig amúgy sem egy vastag gyerek annyira féltem mi lesz vele,vettem is neki gyorsan egy rollert amitől jobban is lett :) Na így kell elrontani egy gyereket :)
Bibivel minden oké,Zsolti elkapta de rajta végig ment egy nap alatt én is jobban vagyok lehet csak a stressztől fájt a hasam meg nem bírtam 3 napig enni le is dobtam 2 kilót úgyhogy így már kevesebb vagyok mint szülés elött de ettől olyan gyenge lettem hogy menni is alig bírtam.Ez úgyis visszajön sajnos ha elkezdek enni rendesen megint.
Köszönjük mindenkinek hogy gondoltatok Ránk!!!!


Timocska

Majd visszanézek a másik oldalra mit írtál pontosan de arra emlékszem hogy volt egy nagyon rossz napotok.
Megnyugtatlak hogy velem ilyen minden héten van mert Bibi ugyan ezt csinálja tegnap pl.délutántól estig sírt de akkor is ha a kezemben volt.
Nekem jó volt anno a babakocsi bele tettem egy-két perc hiszti de ott bealudt csak most lent van a lépcsőházban kikötve mert rohadt nehéz,de nekem nagyon hiányzik,van is másik amit még kaptunk azt akarom haza hozatni a Zsoltival mert nekem úgy többett aludt.
Nálatok nem válna be?Kertbe vagy teraszon kicsot eltologatnád?
Amúgy nagyon ajánlom a magne b6-ot engem helyre tett nagyából tegnap szivem szerint sírtam volna egy cikken ami most a kismamában van de nem bírtam sírni na ilyen velem nem volt már mióta terhes lettem.

Anna

Mi a 15.kerületben lakunk ha nem Győrben vagyis ott van Zsoltinak lakása nekünk meg tesómmal a 10.ker Örsön.
Én sose tudtam elkébzelni hogy a belvárosban lakunk bár én oda jártam álltalánosba az Erkel Ferencbe.

Kat

Nálunk 3 hétig ment a 4x evés amiből 3 kb 160ml tápszer és a 4. 100g gyümölcs de szerintem akkor elég volt neki,most mivel fél 6 kor kelünk vagy a körül,ezért visszaállt az 5 evés de így meg kevesebbett iszik meg úgyhogy szerintem ugyan ott vagyunk.Viszont tegnap mi is megettünk 165g almakrumplit,szombaton meg 190g körtét :)
Én nem kelteném fel éjszaka enni szerintem 100% sírna ha éhes lenne akár milyen jó gyerek,Én direkt nem is méretem már Bibit csak havonta a dokinál.

Nyufó

Megszoktam a lakást bár már most tudom nem lesz hosszú távú,kikészülök ettől idegileg de mivel Zsolti nem ezt éli át így nem is ért meg,már elgondolkoztam hogy egyedül haza megyek a gyerekekkel aztán jöhet hétvégén mert képtelen megoldást vagy valami biztosat ajánlani és már nem vagyok biztos benne hogy megéri hogy olyan állapotba kerüljek havonta hogy ne tudjak kikelni az ágyból sem.
Én is hippet adok álltalában Bibinek szerintem nem olyan rossz én sajnos már jobban megbízok a babakajában mint a "friss gyümölcsben"de már a baba magazin is azt tanácsolta hogy inkább üvegest :shock:
Pepi mostanában sokat is játszik bezárt ajtónál eddig meg sose lehetett rácsukni,de szerintem csak kezd felnőni.
Barátaink 3 éve vannak együtt és másfél éves a kisfiú,de miután itt volt a pasi,felhívta a Zsolti és azt mondta hogy rájött nem éri meg a bulizás meg a pia inkább elmennek egy tanácsadóhoz segítséget kérni a kapcsolatukhoz,de itt segítség csak neki kell szerintem :?

Snowball

Jó hogy ilyen tipus vagy "sajnos" én meg pont az ellenkezője én ha két napig nem látok felnőtett befordulok és az eső miatt elvileg ma kell befordulnom :)
Molly is szépen eszik!
Hát azért kicsit megpróbálhatnád jobban erőltetni apóséknál,hogy fogják meg a gyereket,gondolom ők is félmek,nem tegnap volt csecsemő a kezükbe.Tényleg,Alexnak van testvére?
Nem tudni mi volt ez Pepinél sajna 1-2 évente megtalál minket de most nem volt láza se hasmenés az a fura de persze nem bánom,csak pont most olvastam hogy egy 15 hónapos gyereknél úgy derült ki az agydaganat hogy a semmiből egyszer csak elkezdett hányni amúgy más baja nem volt,na tudod milyen vagyok egyből beparáztam :?

Tyuntyi

Ti hogy vagytok?Remélem lement a láza és csak a foga miatt volt,szerintem alkat kérdése mennyira viselheti meg.
Jaj az viszont nagyon jó hogy hirtelen ennyi mindent megtanult :D
Nem hinném hogy Zsolti bemenne a játékba ő nem olyan életet él hogy abból egyszerű kilépni itt a cége meg mi is.
Fent vagyunk már az oldalon a Blikknél,jún.22.-én lehet szavazni Ránk,remélem sikerül :D

Rekuja

Ez nagyon durva amit a szomszédokról írtál,jó te ilyen disztingvált vagy mert én tuti átmentem volna a falon hogy megcibáljam :oops:
Sajnálom bár igen lehet a neveléstől lettek ilyenek de engem sem neveltek úgymond a ne cigizz életre de sose eszembe se jutna hogy a gyerekemnek tanítgassam másnak a bosszantására :?
Gondolom már költöznétek szivesen :)
Na ezt a cumis dolgot majd kipróbálom,azóta hogy áll az evés?Még mindíg megy simán minden?

Valaki elmondja hogy lehet belinkelni valamit?Egxszerüen bemásolom?De ott nem számít hogy csak 600x600-as lehet amit beillesztek ide?
Megmutatnám a esküvős képünket :)

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Sziasztok!

Csak életjelet adok, ritka sz.r napokon vagyunk túl, az elmúlt 48 órából összesen 4-et sikerült aludnom! :( Mindkét gyerek megfázott, Hanna orrát szívni kell, így szopizni is alig tud, aludni meg pláne! Na, mindegy, ahogy jobban lesznek, jövök!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kép


Nagyon jó az etetőszék,sokkal többett eszik benne hogy miért fogalmam sincs de szebben is eszik :)

Kép

A járóka...hát.......az biztos hogy biztonságban van,jobban mint a hintában mert onnan már lassan becsatolva is kikűzdi magát.

Kép

Nő a hajunk végre :) + találtama sparba egy új popsitörlőt a huggisnak uborkás itt látható a háttérben és nagyon jóóóó!!!Akinek positörlő problémái vannak ajánlom!!!

Kép

Na ez nem az én lábam azért ekkora gáz nincs velem :) Viszont a kép érdekessége hogy Bibi felfedezte a lábát és nem azért mert nem adok neki kaját :)

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Timocska,jobbúlást Nektek is remélem hamar jól lesznek Hanna és Panni is ha tudod fogd be kicsit a férjedet hogy pihenhess egy kicsit többett!Szorítok,hogy hamar rendbe jöjjetek,majd gyere ha tudsz de ha van időd pihenj!!!

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Kép



Na ezzel a 2 párral versengünk és nem 22-én hanem 21.-én :)
Remélem azért megismertek :)

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Sziasztok!

Ma már jobban van Csani, a láza ma reggelre ment le, de még nem az igazi. Tegnap egész nap hol hőemelkedése, hol láza volt. Délelőtt teljesen bágyadt volt, délutánra felélénkült, na mondom, elmúlt a hőemelkedés, erre akkor volt lázas. :shock: Dokihoz elvittük, mondanom sem kell doki nénink szabadságon. :cry: Így egy másik doki nézte meg Csanit, aki azt mondta, hogy nem a foga, annak még semmi jele, meghallgatta, stb... Azt mondta, hogy vmi vírust nyalt be. Adni kellett a germicid kúpot neki, meg szoptatni sűrűbben, hogy ki ne száradjon, mivel hasmenése is volt a lelkemnek. Sőt már zöldes volt a kakija, ami kimondottan büdös volt. Az éjszakánk borzasztó volt, éjféltől hajnali fél ötig kisebb megszakításokkal de végig fent voltunk. Állandóan szopizott, s hajnalra mehetett le a láza, mivel akkor nyirkos volt a bőre. Reggel mikor a férjem mérte a hőjét, már nem volt láza. Most sincs, ül a pihenőszékében, s mesét néz. Remélem már nem is lesz gondunk. Próbálom sűrűn szoptatni. Az orra taknyos, azt szívom neki én is porszívós orrszívóval. El akartam menni a patikába, de esik az eső. Remélem azért ma még eláll, jó volna egy kicsit kivinni a levegőre babót is.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Csicsi:
Tök jó, hogy Pepi is jobban van, te pedig egyél, ha tudsz. Az esküvői játékban én megismertelek, természetesen majd szavazunk rád, csak még írj aznap, mertén simán elfelejtem. Az etetőszéket hol vetted? Milyen márka? Vmi hasonlót néztem én is a vaterán. Teljesen kész vagyok az etetőszékek árától, még használtan is egy vagyont kérnek érte, ráadásul az esetek többségében ki van szakadva rajta a huzat. Alig találtam vmi szóba jöhetőt a vaterán.
Bíztam benne, hogy nem a te lábadon fekszik Bibi. :lol: Nagyon cuki, ahol a lábát eszi. Csani ilyen mutatványokat még nem csinál. Ő rendszerint szopi alatt akar mindenáron hasra fordulni. A múltkor például úgy szopizott, hogy hasra fordult rajtam,s szemből kapta be a cicim. Nagyon jót röhögtem rajta.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Nyufó:
Nekünk ilyen fürdetőnk van, szerintem te is erre gondoltál. Amit te raktál fel képet, azt én is néztem mikor ezt vettem.

Kép

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Timocska:
Hű, nem semmi amit írtál. Remélem azért jobb napjaitok lesznek. Amint lehet, pihenj egy kicsit,s jelentkezz.

Snowball:
AZt hittem apósék jobban aktivizálják magukat Molly terén. Azért anyukád kiköltözése lenne az igazi.

Rekuja:
Tök jó, hogy Szaffi eszik rendesen. Az ember nem is gondolná, hogy ilyen hülyeségeken múlik az egész, mint a cumisüveg tetejének lecserélése. Már csak egy hónap, s költözhettek. Már ha július 1-re tényleg befejezik a munkálatokat, bár olvasom, hogy azért néha adódnak problémák.

Kat:
A gyógytorna ezek szerint használt Bálintnak. A fürdést pedig majd megszereti, uncsihugom is fél éves volt, mikor elkezdett nem ordítani fürdés közben. Addig minden este üvöltött. Neki a kis felfújhatós gyerekmedence segített. Abban pancsolt nappal a kertben, s annyira megszerette, hogy utána először otthon is abban, majd a nagy kádban fürdették őt.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Sziasztok!

Nem indult valami jol a reggel. Alexel pont azt beszeltuk, hogy se az anyja, se a testvere nem keresi ot, es nem kivancsi Mollyra sem, miota idekoltozott az Alex apja. Engem ez rettenetesen bant. Hogy lehetnek valakik ennyire fafejuek??? Szegeny Molly mirol tehet??? Annyira kis artatlan, gyonyoru kis baba, es tessek, a nagyanyja le se szarja, mert elment az esze. Az biztos, hogy ide nem fogom engedni, hogy jojjon, es mi sem megyunk oda hozza. :evil: :evil: Szoval rettenetesen faj a fejem, eleg szar a hangulatom is.

csicsi: orulok, hogy minden rendben Pepivel!!!!!!!!! :) A daganatot meg nagyon gyorsan verd ki a fejedbol, "csak" egy kis virus szaladt t rajta :)
Igaz nem sok ideje vannak meg itt aposek, de eroltetni meg nem akarom, hogy marpedig fogja a kezeben Mollyt, vagy jatszon vele. Plane hogy az utobbi 2 alkalommal, mikor naluk voltunk, pont elalmosodott Molly, tehat sirt szegeny :lol: Ilyen edetben itthon ugye lerakom a kisagyaba, megoleli az egeret es alszik. De ott szegeny csak sirt, mert nem talalta a megfelelo pozt, ahogy el tudna aludni.... es igy persze hogy nem tud vele foglalkozni a nagyapja.
Igen, van Alexnek egy noveje, akinek van egy kisfia, aki 2 honappal idosebb Mollytol. Anyosnak ott van a kisfiu, Mollyt pedig hanyagolja... Gondolhatod hogy esik ez nekem :cry: Meg egy ilyen rideg csaladot, mint ok, meg sohasem lattam. Plane hogy az en csaladom (marmint anyu en meg tesom), mindig is osszetartottunk, es most hogy harman 3 kulonbozo orszagban elunk, ez egy percig sem valtozott meg, sot.....
Nagyon aranyosak a kepek!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) Kepzeld, Molly is cibalja mostmar a zoknijait, de meg a szajaig nem jutott el.... 1-2 nap es az is menni fog :lol:
Ugye en is tudok szavazni ratok a blikkes jatekban????????

timocska: jobbulast a gyerekeknek, neked pedig kitartast. Pihenj amikor csak tudsz. Nem lehet konnyu, en is attol rettegek, hogy nehogy beteg legyen Molly valamikor. :(

tyuntyi: na, vegre Csani is jobban lett. A kis draga, akkor hancurozott, mikor lazas volt. En is ilyen vagyok, amikor a legmagasabb a lazam, akkor vagyok a legelenkebb. Remelem mar ma nem lesz se hoemelkedese, se laza. Adj neki gyogypuszikat Molly meg az en nevemben :) Tok jo az a furdeto,
remelem hamarosan elkoltozunk, es akkor lesz furdokadunk, amiben tud lubickolni Molly.

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

Nálatok is ilyen undorító idő van?! Csak esik és esik! (mire hat megszakítással megírtam végre mindezt, szerencsére elállt)
A gyerekeim teljesen megzizzentek tőle: Domi mindenáron a játszótérre szeretne menni (rétes készítéssel mondjuk el tudtam terelni, imád sütni/főzni :shock: ), a kicsi meg össze-visszaalszik. Már többször feltűnt, hogy az eső teljesen összezavarja.

Csicsi

Örülök, hogy jobban van a nagylány, és hogy a család többi tagja megúszta. Nagyon cukik a képek, a lábevés különösen édes!!! Miki a lábáig nem, csak a kukitépésig jut, de azt minden pelenkázásnál előadja.
Azt a cikket én is olvastam, szörnyű egy történet.
Mi sem szeretjük már a belvárost. Amíg kettecskén voltunk az urammal, tökéletesen megfelelt az igényeinknek a környék, a lakás: szórakozóhelyek, kulturális létesítmények abszolút közelben. De ez ma már ugye nem szempont
:lol: A gyerekekkel valóban élhetetlen ez a környezet: kevés a zöld felület, a (jobb) játszóterek messze vannak tőlünk, ráadásul rendkívül zajos a környék. Épp most zajlik a szomszédos ház felújítása, mondanom sem kell, mekkora a zaj és a por. A lakásunkat meg kinőttük, gyakorlatilag állandóan úgy néz ki, mint valami tábor. Egyébként pont ezért mi is költözést fontolgatunk, a lakásunkat már áruljuk egy ideje (sajna sikertelenül), és a kertvárosban (16. ker) keresünk egy kis házikót magunknak. Vagyis már meg is találtuk, és most megy rá épp az alkudozás, stb.

Timocska!

Nektek is jobbulást, nagyon nehéz lehet most, remélem, hamar meggyógyulnak a lányok!

Tyuntyi!
Sajnálom, hogy Csanád is beteg (volt). A nagyfiam 11 hónaposan, hétvégén éjszaka és vidéken produkált egyszer hasonlót, de 2 nap alatt rendbejött. Akkor az ügyeletes doki nemes egyszerűséggel „valamilyen gasztroentero vírust” diagnosztizált, állítólag ilyesmi nyáron gyakori, de később se lettünk okosabbak. Az biztos viszont, hogy minden ilyen esetben segít egy kis probiotikum: pl. Normaflore. Csecsemőknek napi 1-2 ampulla, vízzel keverve, pl. a Nurofen adagolójával beadva. Erősíti a gyomrukat, bélrendszerüket. Nekem mindkét fiam tejfehérje-érzékeny (vagyis a nagyobb csak volt, és bízom benne, hogy a kicsi is kinövi, mivel most is betartom a diétát), a dokinőnk nagyon pártolja a probiotikumok adását.

Rekuja

Olyan aranyos ez az ovis történet! Bennem is olyan vidám és szeretett időszaknak maradtak meg az ovis évek, pedig nem történt velünk semmi extra, nem voltak külön foglalkozások, fejlesztések, csak egy roppant kedves, szerető óvónő, és sok-sok szabad játék.
Viszont a másik sztori a cigiző ikrekről hajmeresztő!!! Nekem akkor is összeszorul a szívem, ha dohányzó kismamát látok, de ez is… Legalább elköltöztök. Egyébként hogyan tudjátok levezényelni mindezt? Pl. burkolatválasztás, stb. Én ettől nagyon tartok.

Snowball

Remélem, anyósod észhez tér hamarosan, apósodék hamar belejönnek a babázásba, nagy segítség lenne Neked. Persze valószínűleg anyukáddal lesz az igazi. Én imádom, ha itt van az anyám, olyan jó egy kicsit fellélegezni, ráadásul olyan kreatív és imád játszani.
Érdekes, gyerekként nem is ismertem erről az oldaláról, olyan sokat dolgoztak.

Nyufó
Tényleg igyekszem képet rakni mielőbb, már csak kicsinyíteni kéne.

Kat

Miért járt hozzátok gyógytornász? Volt vm gond? Biztos írtad, bocs, de én lemaradtam róla.

Anna
b.anna
 
 


Tegnap sikerült az arcomba robbantanom egy adag vanilia-pépet :D Na jó, elég kis adag volt. Szóval egy pici pattintós tetejű műanyag pohárkába melegítettem 30 ml vizet, bele a két kanál pép-por, kupak rá, megrázom, erre olyan erővel lőtte le a tetejét, csak néztem, pedig ráfogtam :roll: szerencsére nem volt annyira forró, így csak nevettem egy jót. Aztán felmostam a frissen takarított konyhát, levakartam a rizspépet a sterilizálóról, a csempéről, no meg az arcomról, négykézláb végigmásztam, mire megtaláltam a kupakot és bekevertem egy másikat. Tanulság: tejpép keverve, nem rázva (szóval anti james-bond :))

Vettem ma mindenféle cumikákat. A chicco is kompatibilis az aventtal :o de persze vettem chicco cumisüveget, mert ezt nem tudtam, csak itthon derült ki. Hát, nem mondom, hogy mindent megold a cumicsere, de könnyebb azért. Ma evett 7 kanál körtét :) lereszeltem neki, na hát a reszelt körtelé = rostos körteitallal :) De lecsúszott. Fogalmam sincs róla, hogy ezért-e de alig eszik tápit. Ma 5,5 óra után evett (akkor kelt fel) kemény 100 ml-t. Esküszöm, irigylem a szoptatókat, hogy nem látjátok, mennyit nyom magába a baba :)

Mindjárt visszaolvasok és válaszolok, csak annyit írtatok, hogy követni sem tudom :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Tyuntyi
Péntek nálunk is fekete nap volt. Biztos a telihold :D (fogalmam sincs a holdállásról). Épp a héten vettem tápit, támogatva ~2000 egy doboz (talán 2050 Ft). Ez a beba ha pro 1-es.
Tőlünk a gyerkémyények mögött látni a Campona feletti dombot :) legalábbis aszem, az az. Szóval ha elnézel a csepeli kémények felé, na ott lakunk mi :D Remélem, már csak egy hónapig!
Volt egy egri pasim, elmentünk egyszer szánkózni a csepeli szánkózódombhoz. Kérdezte, mi ez, egy betemetett teherautó? Ennyit a domb-hegy fogalmakról :D
Betegség miatt együtt érzek :( Jaj, ez olyan vacak! Rögtön el is kezdtem parázni, hogy több kúpot kéne vinnünk magunkkal anyósékhoz, mert mi van, ha pont ott kell :( Meg berakom az orrporszívót is!
Hason szopi aranyos :) Szaffi ezt akkor játszotta, amikor már alig volt tejcsi, és nem is ivott csak rágcsált. Na akkor képes volt cicivel a szájában forgolódni... egy élmény volt. Hiába, rossz végén voltam a cicinek :lol: Már kérdeztem, nemtom válaszoltál-e, ha igen bocsi, ementáli az agyam (tele van utsó kaki időpontokkal), nem harap a fogacskákkal szopi közben?
Igen, már csak 1 hó és költözhetünk, de ezt a szöveget kb 2 hónapja mondogatom :D:D:D

Nyufó
Fürdetőszék aranyos, de hogy mosod meg benne a popóját? :D
Igen, kaktuszaimat imádom, vérzik értük a szívem :cry:
Voltunk egyszer lapföldön, egész éjjel világos volt, na ott milyen vacak lehet gyereket nevelni :) Helsinkiben élő ismerősök este 11kor lementek a gyerekekkel fürdeni egyet a tengerben, mert akkor már nem éget a nap :o

Kat
én is pont azon gondolkozom, hogy vigyek-e sterilizálót magammal :) de az a helyzet, hogy nem bízom a román csapvízben :roll:

Csicsi
éljen a gyógyulás! Tegyél majd be linket, akkor lelkesebben szavaznak rád a zugolvasók is :D
Szomszédhoz bonyolult átmenni, mert már pont a másik lépcsőház, annyi nem ér. Sztem megvárom, amíg elköltözünk, aztán meglátom. Védőnéninek persze elfelejtettem említeni...
Lábzabálás aranyos :D Szaffi mezítláb szereti tépegetni a nagylábujját :)

Timócska
Kitartást, fel a fejjel! Majd nyugdíjasan ezek lesznek a „szép napok” amikre visszaemléxel :) Igen, mindig ezt mondom :D

Snowball
Üdv az érdeklődés hiányában elmaradt anyóspartin! :) Átérzem a dolgot. Tiszta ellentmondás, mert persze a halálba hiányzik, hogy ossza nekem az észt a gyereknevelésről, DE... gondolom nem kell magyaráznom. Az ember összehozza neki a világ legcukibb unokáját, aztán... Az viszont érthető, hogy a másik unokájához jobban kötődik, ez egyfajta önvédelmi reakció is, hogy azt szereti meg az ember, akitől viszonzáshoz jut (ugyebár a fizikai közelség miatt is). Meg hát, valljuk be, azt a saját lánya szülte, mégiscsak más. Ahogy anyám mondta, fura dolog, de mikor szültünk a nővéremmel, sokkal jobban aggódott értünk, mint a babáért, mert neki akkor is mi vagyunk a gyerekei, amikor meg nagynénéméknél jött a gyerek, Évike csak a baba miatt parázott, mert hát nem a fia szült. Pedig imádják a menyüket, tényleg. Majd megtudjuk mikor Szaffi meg Molly vár babát :)

Anna
Hát itt ép süt a nap :) no de nem volt ez így! Tegnap pl csak a gyógyszertárig jutottunk az eső miatt. Ma meg, hát hogy én milyen egy sznob picsa vagyok! Szóval beszállok a mélygarázsban a kocsiba (ez hiányozni fog az új lakásból), átmegyek az alléba, mélygarázsban parkolás, aztán átmegyek kocsival a nagymamishoz, na ott jöttem rá, hogy basszus esik az eső és ki kell vennem a gyereket az autóból. Eszembe se jutott, mert hát ott a garázs :lol: Azért nem ázott meg, rádobtam egy textilpelust és befutottunk a házba, nem is esett annyira.
Jó a kukitépés :lol: Fel se merült bennem, hogy ilyen is lehet (na persze, ha az embernek lánya van :wink:).
Költözésről sztem kb 2 hónapja panaszkodok folyamatosan, csodálom, hogy a többiek még nem szóltak be egy „ne sírjon a szád, örülj, hogy lesz hol laknotok” szöveget :lol: És igen, a burkolat választása sarkalatos pont volt :) legalább kétszer összevesztünk apával, hogy ez mennyire is fontos vagy nem fontos (szte az első csempe jó, meg se kell nézni a többit). Végül egy helyről rendeltünk mindent, így csak egy szállítóval kellett vacakolni. Amúgy minden mesterrel úgy beszéltünk, hogy Szaffi a kenguruban volt, csempét is így választottunk.

Gyerekem kezd rájönni, hogy ez a hozzátápi egy remek dolog! Ma evett 20 ml vaníliás pépet (kivételesen nem robbantottam étvágycsinálónak az arcomba). Megint 30at kevertem be és már lelkesen cuppogott és egyből nyelt! Éljen! Éljen! Éljen!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rémálom a mai nap:Apának nncs kiocsija, kérte menjünk ma le vele Almádiba átvenni az ágyat, amit múlt hét szerdára igértek, de hétfőn mondták, hogy szerda jó, majd kedd este telefonáltak, hogy nem. Persze Bence ideges lett, mert szabit vett ki szerdára. Ma 6.30kor indultunk, mert 8-11között szállítják. Meg is érkeztek 8.30ra, de rossz ágyvéget hoztak. Erre közlik, hogy két hét múlva tudják hozni. Bence meg közölte velük, hogy 2órájuk van ideérni az ágyvéggel, így szerencsétlenek visszamentek Peste. és újra jötteke le. Gondoltam én addig elaltatom Bálintot, irány a Dm tisztítószerek, és kitakarítok, hogy szombaton már csak beköltözzünk. De Bálint ma megdöntötte a nem alvási rekordját 2x fél órát aludt, és közötte sírt, amit ő soha. Így hordozóval vásároltam, a bicepszem már elég jó. Végül van ágy, és tiszta a lakás. Irány haza, Bálint Sz.fehérvától ordított, amit eddig soha. Minden okés volt, de ő sírt. Itthon nem aludt el, adtam neki enni, nem aludt, maj elaludt fél órára, utána fürdés, kaja, és most aludt csak el. Remélem reggelig.

Rekuja: én pont most gondokodtam, hogy a körte mehet e már neki. Mi ez a tejpép?
A mam cumik is kompatibilisek az Aventtel, mert Bálint csak a mam-ot szereti.

Anna: Gyógytorna: kezdetben 3hónaposan ferdén tartotta a fejét, nem nagyon, de én mozgásterapeuta vagyok és erre hiper érzékeny vagyok, ígfy járt hozzánk. Én már abbahagytam volna, de ő jött még, de nem bánom, mert látványosan fejlődött.

Bálint új szokása: hason alszik cumizza a jobb hüvejkujjátm sé a bal kezével csipkedi a fejbőrét. És ami fontos: bújik, eddig ezt nem tette, szeretett eltolni és kukucskálni, most meg odabújik

Kérdés: ha elutaztok miben fog fürdeni a gyerek, mert kádat azt nem vinnék

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Kat
Sajnálom a zűrös napot! Meggyőződésem, hogy amikor túl sok inger éri Szaffit akkor ilyen zizi. Mint pl múlt pénteken, mikor az ovis ünnepség után én azt hittem, jól elfáradt és majd alszik egy napot, majd annyira kivolt egész délután, hogy alig bírtam vele.
Épp ma beszéltük apával, hogy visszük a kádat az anyjáékhoz :D Eddig nem vittük, mondjuk egy hétvégét kibír fürdés nélkül, áttöröltük este popsitörlővel az egész csajt :) Meg húsvétkor a háziak adtak kádat, az tényleg tiszta volt. Anyósoméknál viszont ott a kutya, na ott még én is papucsban zuhanyzok. Mondtam apának, nem kell vinni kádat, de akkor viszek egy üveg domestoszt és érkezés után tevékenykedek egy kicsit :lol:
Pép: dokink írta fel, az egyik milupa vaniliás rizspép, vízbe kell keverni, a másik sinlac, azt még nem próbáltam. Elég hülye a leírása a milupának, 160 ml vízhez kell 45 gramm por :? na kössz, majd méricskélek :evil:. Ja és nincs hozzá mérőkanál. Én a másik kanállal egyszer lemértem, számolgattam, szóval 30 ml vízbe két lapos bepa mérőkanálnyi por kell :) Olyan íztelen tebegríz ízű :D álagra pépesebb, homogén.
Nekem a védőnéni mondta a körtét, mert a csajszim lassan emészt, és ez majd jót tesz neki. Nemtom, hogy azért ette-e meg, mert ízlet, vagy mert most jutott el odáig, hogy így is lehet táplálkozni. nekem ízlett a körte :D

megdöntöttük a negatív evés rekordját. Miután tegnap kifejtette a védőnéni, hogy a 600 azért kevés, de néha lehet, tegnap 610-et ma 570-et evett. Sztem fényevő :) mindegy, amíg sonkás a kis combja, nem akarom magam (nagyon) idegesíteni. Bizti a körte meg a pép jóllakatja (van ilyen szó egyáltalán?)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


rekuja: gondoltam rad egyebkent, mikor fogalmaztam a sorokat anyosrol, mivel tudtam hogy te is hasonlo cipoben jarsz. Csak ugy nalunk annyi a kulonbseg hogy ezeltt azert csak-csak beszelgettunk skypeon, meg en is, hiaba nem tudok lettul, de amint ugye idekoltoztek aposek, elment ennek a picsanak az esze... Nem lenne szabad kulonbseget tennie az unokai kozott, vagy ha megis, akkor ne ennyire latvanyosan. AA....csak felbosszantom magam feleslegesen.
Naa, orulok hogy izlik a vanilias tejpep. A minap en is rizspurest (vaniliasat) adtam Mollynak, es csak ugy cuppogta :D Mar ugyesen kinyitja a kis szajat, es nem oklondozik semmitol. Neki ez volt a reakcioja eddig... elso falattol oklondozes, utana evett. Pedig direkt kicsit adtam neki... Na mindegy is :) Ma en is kortet adtam neki almaval, azt is szerette.

anna: nem tudom hogy bele fognak-e jonni a babazasba aposek, mivel ma itt voltak, ugy hogy a parom dolgozott, tehat mondtam apos felesegenek hogy fogja meg nyugodtan Mollyt, most nincs aki csunyan nezne ra emiatt. Es mondta hogy o nem fogja meg....gondolom nem meri.... Mert az egy dolog, ha egy ferfi nem fogja meg mert fel, hogy elejti vahy tudomisen....de egy no.... Pofam leszakad.... Mindegy is, nem eroltetek semmit. Majd jon anyukam, aki tudom hog kreativ is, mint a tied, raadasul imadja is a gyereket, meg tobb ezer kilometerrol is....

kat: kepzeld, Mollynak van egy kis pelenkakiutese. Sudocrem-el kenem vekonyan, probalom tobb idot hagyni a kis feneket szabad levegon, de mit tehetek mast?
Huvelykujj szopizas nalunk is megy :)

A mi napunk is borzaszto volt. Hatalmas front jott, nekem majd szet robbant a fejem, meg az arc csontom is fajt, annyira szenvedtem, es Molly is megerezhette, mert egesz nap nyafi volt, es az elalvasokrol nem is beszelek. Delutan annyira sirt, azt hittem hogy jon a foga es attol szenved, igy hat leszaladtam a boltba fogzasra valo zseleert, de mira visszajottem, elaludt az apja karjaiban. Szegenyt ugy sajnaltam :cry:

Kép

Kép
snowball
 
 


aa es majdnem elfelejtettem. Nezzetek meg ezt az Evian reklamot, ez most a kedvencem. Nagyon aranyos :)

http://www.youtube.com/watch?v=x2MA0FTU ... re=related

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

A helyzet egy fokkal jobb, legalább Lillával nincs baj, csak annyi, hogy játszanom kell vele. :D Még köhög és folyik az orra. Hannipanninak tegnap már csak 2x szívtam a nóziját, nappal is viszonylag jól aludt. Most viszont már hajnali 4 óta ébren vagyok, ugyanis akkor szopizott a csajszi, de utána nem tudott visszaaludni csak 5 körül. Addigra az én szememből meg már kiment az álom...

Ma elutazunk anyukámhoz, úgyhogy a hétvégén nem leszek.

Rekuja!
Anno Lilla is kapott Silac pépet és most vettem Hannának is. szerintem ez sokkal finomabb, mint a tejpép, amit mi sem mutat jobban, mint hogy Hanni első alkalommal megevett 80 gr-ot, míg a tejpépből csak max 20 gr csúszott le. Én csak találomra csinálom, 80 ml vízhez adok két púpos evőkanál port, hogy krémes állaga legyen.

Hozzátápi:
Hanna kapott őszibarit és almát is. Egyik sem ízlett neki túlságosan, ráadásul az almának csak a levét szürcsölgette, a lereszelt almahúst kitolta a szájából. Kiváncsi vagyok, mikor jön bele a kajálásba. :-) Délelőtt adom a gyümit neki, este fél 6 körül meg a Sinlac pépet. Napközben meg számtalanszor szopizik. :lol:

Tyuntyi!
Nekünk is ilyen fürdetőnk van, Hanna nagyon szeret benne lenni, meg így nekünk is könnyebb,hogy nem kell őt tartani.
Remélem már jobban van Csani! A hasmenéssel kapcsolatban még annyit, hogy ilyenkor igyál meg egy-egy Normaflort, mert az anyatejen keresztül átmegy és segít helyreállítani Csani bélflóráját! Később, ha nagyobb lesz, közvetlenül neki is lehet adni.

Megyek, megint felébredt! :twisted:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Lenne először is egy kérdésem,elvileg a gyümölcsök jót tesznek az emésztésnek mert tele vannak rostokkal,akkor nem értem hogy Bibi miért tud egyre nehezebben kakilni és egyre keményebb is vagy ez a normális?Jó hogy a több gyerekes anya kérdez ilyet de én már nem emlékszem hogy volt :oops: De elvileg pont a gyümölcs bevezetése szokott segíteni a hasfájós nehezen kakikló gyerekeknek.....
Tegnap is benyomott 190g Hipp gyümi mixet és ízlik is neki meg a hasa se fáj,én nyugodt szivvel adom neki mert a tápszer nálunk is állandó dilemma amit sose fogok megérteni miért van ez a sztrájk de amíg van kis husi a combin addig én már nem aggódok ezen.
És egyre korábban is kelünk mostmár van amikor 5.30-kor kel és nem alszik vissza evés után,pedig elvileg egyre többett tudna aludni.

Kat

Sajnálom a rossz napot,velünk ugyan ez van ha felmegyünk Pestre bár nekünk csak onnantól kezdődik a cirkusz ha haza érünk.
Most odaköltöztök nyárra a Balcsira?Csak mert hogy írtad hogy szombaton már csak beköltözni kelljen.....
Én pont most olvastam a Baba magazinban hogy az alma,barack,körte,meggy mehet elöszőr a gyümik közül úgyhogy a körtét nyugodtan add az szinte ua. mint az alma.
Bújás:nagyon jóóó már én is várom!
Mi konkrétan nem vittünk fürdőkádat Szoboszlóra és Zsolti lefürdette a csapba :) Ez van,nem fért be a kocsiba a kád is....

Timocska

Azért örülök,hogy jobban vagytok nálunk most ment oviba a Pepi és olyan nyugi van,hogy hihetetlen azért számít hogy hány gyerek van otthon :) És a héten vége az ovinak :D :D Mondtam a Zsoltinak is tegnap hogy legalább a nyári szünetben jöjjön haza elöbb mert estére olyan vagyok mint egy zombiPepi folyamatosan akar valamit csinálni és mindíg mikor más dolgom lenne.Az ovi kell,hogy ott élje ki magát a gyerek én nem tudok helyettesíteni 20 játszópalytást két ovónővel :)
Gyógyulgassatok!!!

Snowball

Így belegondolva én sem erőltetném másnak a kezébe a Bibit de mondjuk attól függ hogy nem akarja megfogni vagy nem meri,én sógornőmnek mindíg odadom a kezébe ha megyünk mert el nem kérné tőlem csak ott áll folyamatosan mellettem akkor mindíg odaadom neki.
Elhiszem hogy idegesít anyós de nem kell beszélned vele ha nem akarsz annak semmi értelme hogy állandóan a plafonon vagy tőle és akkor lehet kicsit ő is elgondolkozna.
Front:ma fejfájással keltem....átérzem...
Tudsz majd szerintem szavazni majd aznap úgyis belinkelem addig nem sok érteme van,meg akkor majd megy a fbookre stb...

Anna

16. kerületet én is szeretem szivesen vennék is ott egy házat vagy a 14.kerület kertvárosi részén,lassan nekünk is lépni kell majd egy nagyobba más helyre Pesten csak most tényleg képtelenség eladni egy lakást vagyis szerencse kérdése is.
A belváros tényleg nem gyerek barát de én is szerettem régen a jó kis love parade hm.... a régi szép idők :)

Rekuja

Legalább finom volt a vanilliás pép? :) :P Milyet vettél,én pont tegnap vettem milupa vaníliásat de még nem mertem kipróbálni.
Én is számoltam az evéseit régebben és volt hogy annyit se evett mint Szaffi de mégis mindíg meghízta eddig amit kellett.Tényleg simán lehet hogy egy szopó gyerek sem eszik többett.
De azért rendes a védőnődtől hogy így foglakozik veletek,most akkor nektek is védőnőt kell váltani ugye?Nekünk muszáj volt most is de az orvosunk maradhatott,bár ez sokkal lazább védőnő,nincs kötelező mérés havonta sem,mondta hogy majd augusztusban úgy is új védőnő lesz mert ő csak helyettesít akkor majd megkeres valaki.Ha valami van meg mennyünk,na én is így gondoltam :)

Tyuntyi

Vírus?Ne már,honnan?A szoptatás tényleg jó ebből a szempontból hogy ilyenkor csünghet rajtad egész nap és jobban lesz,én pont attól féltem ha Bibi is elkapja na az tuti korház mert tápit nem adhatok neki percenként.Remélem már jól vagytok!
Bibi még mindíg utál hason lenni átfordul és el kezd sírni,már mondtuk neki hogy akkor minek forog? :D
Etetőszék:Brevi dupla tálcás,levehető,rögzíthető kerekek 2 pontban állítható a magasság+a szék 5 pontos biztonsági öv.Tökéletesen megfelel nekem ennél nem kell jobb.Vaterán vettem 15E-ért amúgy nem tom mennyi egy ilyen meg sem nézem már mert lehet megütne a guta hogy 2000-rel többért már van új,de ez is új hibátlan.
Tudom mikről beszélsz aminek szakad a huzata azok a Campos etető székek vedd meg tőle 22E-ért+10E egy új huzat rá és 36E-ért meg veszel újjat a boltba....na persze....

Kép

Kép

Kép

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Mindig csodálom, hogy tudtok egyeséel írni minenkinek. Mikor olvaslak titeket, akkor eszebe van kinek mit írnék, és amikor idekerülök csak ömleszve megy:(
Szóval: nem költözöm le Balcsira, a kedves mamához, csak befejeztük a tetőteret, így lett egy saját lakrészünk, és oda hurcolkodunk fel. Mennyi minden kell a bútorokon kívül, ami sok pici apróság, de összeadva elég drága: fürdöszoba szőnyeg, fogpohártartó, szemetes....

Most beszéltem a védő nénimmel, ő is mondta a körtét, de azt mondta óvatosan vele, mert a körte darás kicsit, és attól fájhat a hasa, így adjak egy egész almához egy szeletet, majd emeljem az adagot.

Vettem a Dmbe Alnaturás gluténmentes gabonapépet, és gluténosat. Mi most ezzel fogunk játszani.

Rekuja: A Sinlac azért jó, mert nincs benne tej, és óriási a tápértéke, így ha Szaffi nem eszik sokat napközben, de ebből eszik, akkor meg van a napi adagja.

Mi most lassan elkezdjük a tökféléket: cukkini, spárga, spárgatök

Bálint új szokása ordít a autóban. Állati kényelmes így vezetni. Remélem elmúlik, lehet ettől az időtől is, mert én is elég zikkant vagyok

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Csicsi: Annyira vicces volt, mert először a képet láttam meg, és azt gondoltam minen ti vagytok. És igaz nem sok képet láttam rólad, de a bal alsó láttán mondtam magamba, hogy nem mondtad, hogy más színű lett a hajad. és utána olvastam csak el, hogy őket kell kiszavaznunk:)

Tyuntyi: én is ilyen Ok baby fürdető székre cserélném a miénket, ami jóval egyszerűbb, mert abban bízom, hogy csak az a forma nem tetszik neki, mert ez jobban fevős, és van rajta csúszásgátló. Néztem használtan, és ma jártam Érden, és ott volt is egy 2500ft-ért, de a nő akkor hívott vissza, amikor már Pesten voltam.
Jó lenne, ha bejönne neki, mert ha elutazunk, akkor ezt könnyebb vinnünk, és a nagy kádba betenni, vagy a zuhanytálcába. Igaz nekünk minden telken, nyaralóban van kiskád, mert sok a gyerek, de ha nem oda megyünk, lásd Horvátország, akkor bajban vagyok.
És persze nem vennék neki újat 6ezerért, hogy aztán ne jöjjön be

Nem tudom ki kérdezte, de a tápszer recept nélkül 2900ft(Beba). Muszáj voltam venni, mert nem tudtam felmenni a dokihoz, és elfogyott

Snowball: a pelenkakiütésre Sudocream volt az egyik legjobb, úgy kell használni, hogy nagyon vékonyan kell bekenni és addig masszírozni míg teljesen eltűnik. Ezt Nyufó mondta, így bízom benne, hogy kint is lehet kapni, mert a másik ami nekem jó volt azt Rekuja mondta, és az Naturland-os és azt szerintem nem lehet kapni kint

Rekuja: kiváltottam a Hipp 25%os Dm dolgot. Ajánlom neked is, ha utazol és félsz az ottani víztől, hogy 1,5l literes Hipp babavíz 239ft, és ebből jön le a kedvezmény. Én most vettem, mert nem tudom ti milyen vizet használtok itthon, de nekem van a csapon egy víztisztító készülékem, és abból veszem a vizet és felforralom, de Almádiba ezt nem tudom megtenni. Eddig vittem itthonról tisztított vizet palackba, de most 4napra nem volt üvegem

Ma is borzasztó napunk volt: Érdre mentünk, mert összeraktam pár babadolgot, és az én nem hordott ruháimat és elvittem a Lea Anyaotthonba, ahol ennek nagyon örültek, és jó volt adni. Nekem is jó, mert a tatarozás miatt, ami 20án kezdődik el kezdtem selejtezni, és nem volt hova tennem. Majd irány IKEA, Almádiba néhány dologért. Hazafelé Bálint ismét rázendített, mint tegnap, és foggalmam se volt miért. Itthon evett, és aludt 4órát. Így azt gondoltam nyugi van, minden ok. Ébredés után betolt 180ml sütőtök-krumpli-alma cuccot. Ekkor hazaért az apja, és itt hagytam őket kettesben, mert üres volt a hűtő. A fiatalpasi bekakilt, és persze ezt az apja nem vette észre, de ha észre veszi sem tudja tisztába tenni, így másfél órát szórakoztatta, ami jól is sikerült, mert nem nagyon rikkantott, de utána fél7-9ig kiabált. Pedig fürödtünk, kapott enni, kézben volt. Vagy a front, vagy a foga. Minden tiszteletem annak, akinek sírósabb a babája. Bence aranyos volt, mert én ezen a két napon kikészültem, és most ő menedzselte a dolgot. Remélem holnap jobb lesz.
A barátnőmmel megbeszéltem, hogy kimegyek hozzá holnap Vácra még a múlt héten, nem akartam lemondani, de féltem, hogy Bálint ettől teljesen kikészül. És szerencsémre felajánlotta, hogy a lányaira vigyáz az anyósa, és úgyis be akart jönni Pestre pár dolgot elintézni, így ő jön hozzám. Nagyon örültem neki, mert így Bálintnak nyugis lesz a napja, hátha ettől nem rikkant ennyit

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Ma benyomott egy egész körtét :shock: persze, éreztem, hogy baj lesz ebből, de olyan jóízűen cuppogot. Volt is hasfájás, de nem vészes, meg nem nekem sírt hanem apának :roll: Ebből már ki is lehet következtetni, hogy teljes 1 órára egyedül hagytam őket. Alig vártam már, hogy hazajöjjek és megpuszilgassam! Amúgy milyen bújós korszakot vártok? Nálunk ez már lassan 5 hónapja tart :oops: Felé hajolok, nagy vigyor, kezeket kitár, hajamba markol, közel húzza az arcom és elkezd cuppogni rajta. Közben persze ezerrel szorítja a fejem a lábait meg próbálja rám kulcsolni. Kis csimpi-vámpír cicalány :D

Snowball
Sztem is lehet, azért nem fogják meg apósodék, mert félnek, hogy mit szóltok hozzá. Lehet, hogy annak idején ők nem szerették, ha más fogdosta a babájukat, és most pont, hogy előzékenyek veletek :D

Timocska
Felkeltetted az érdeklődésem a Sinlac iránt, hazajövünk azt is kap :)
Én is délelőtt gyümi, este pép napirenddel nyomulok, bár ma pl a hasfájás miatt kimaradt az esti pép.

Csicsi
Gyümölcsök hosszú távon tesznek jót, de mivel tök újfajta kaja, az emésztő szerveknek meg kell tanulni feldolgozni őket. A tápi enyhén előemésztett, főleg a bepa ha (úgy emlékszem ti is azt tömitek). Ehhez képest minden „igazi” kaja tanulandó feladat. Ma a csaj 2 órát küzdött a kakival, pedig tegnap is meg ma is körtéztünk, ami elvileg hajt. Holnap tuti végigkakálja az országot meg Erdélyt Mvhelyig :D
Bibi befért a csapba fürdéshez? :shock:
Milupás a vaníliás pép nálunk is. Hát, a finom jelzőt megtartanám inkább anyám főztjére :lol:

Kat
Mindenkinek írás titka a szövegszerkesztő :D Én mindent OpenOffice-ban írok, aztán átvágom a fórumba. Így ha félrenyomok nem száll el, és aláhúzza ha elgépelem és semmi értelme a szavaknak. No meg a diszgráfiám miatti zöngés-zöngétlen keverés is rögtön kiugrik :D Perszer így is maradnak még hibák :oops:
Igen, a körtétől fájt a hasa ma. De hátha legközelebb nem fog. Az almát viszont nem eszi meg :(
Ne is mond, engem is megőrjít, hogy én vezetek ő meg hátul hisztizik, én elöl hajtogatom, hogy mindjárt ott vagyunk, inkább a saját mint az ő nyugtatására, arra úgyse hatásos. Aztán kb 1 sarokkal a cél előtt elalszik :shock:

Voltam ma fodrásznál! Decemberben voltam utoljára, talán emlékeztek :oops: hát, nem mondom, hogy szép lettem, de legalább ápolt :D végül is, a fodrászom is hozott anyagból dolgozott. Ja, és veszettül gyors volt, mert cicalány nagyjából a vágás felénél úgy döntött, hogy ez nem mókás neki. Akkor kivettem az ölembe, így vágta hátul, meg így szárított, cica meg röhécselt a tükörképével :D

Voltam ma az új lakásban, fú, iszonyú melóval járhatott ez a kábelezés! Két szoba meg a vizes helységek lettek cserélve, véstek-faragtak meg minden. Ja meg vittek ki az erkélyre is konnektort. Jött a burkoló, holnap kezd, olyan kérdései voltak :shock: A fene se gondolta, hogy a fúga színe, a szegőléc színe, a mihez képest párhuzamos témák ennyire nehezen megválaszolhatóak. Még jó, hogy én mentem, és nem apa, ő totál döntésképtelen a számára jelentéktelen dolgokban :). Ja meg ilyenek, hogy hány mm legyen a fúga? Majdnem beszóltam, hogy nem ő a mester? Bizti láttam rajtam, mert mondta, hogy a barna csempe (a lengyel) az jó, ott lehet kevés, de amit az erkélyre vettünk (Zalakerámia) ott van eltérés egy-egy csempe közt, ezért ott nagyobb fúgát kell hagyni, nem-e baj. Meg hogy jó-e a Manhattan szürke fúga az erkélyre :shock: Mondtam, ahogy akarja, csak pénteken jönnek légkondit szerelni, addigra az előszoba-erkély legyen járható :D Elvileg jövő hétvégére kész lesz, a következő héten festenek, szóval akár 2-3 hét múlva lehet költözni :D:D:D

Megyek pakolni, holnap gyerekkínzó anyóslátogatás. Mikor összejöttünk Lolóval és mondtam egyik legjobb barátomnak, hogy erdélyi, annyit reagált, hogy az jó, messze az anyós :lol: Holnap ezt fogom mondogatni mikor a csaj végigbőgi a 12 órányi utat (sztem lesz annyi a picivel). Olvasni majd próbálok, csak h lecsillapodjak a rokonoktól :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Most sikerült gép elé ülnöm. Ma már kicsit jobb volt Bálint hangulata, de ez sem a régi. Délelőtt nagyot aludt, aztán megpróbáltam gyümölccsel megetetni, de nagyon savanyú volt a barack, és nem tetszett neki. Direkt csak barackot adtam, mert nem kakilt 2napja. játszott, majd jött az ebéd 1körül, amit mind megevett, ekkor érkezett a barátném Vácról, gyorsan el is aludt, e csak másfél órára, és onnantól nem maradt meg egyedül, csak ha ott babrátltam vele. Akkor5körlül lementem vele sétálni, és piacolni, de utána sem volt nyugi, pedig holnap Almádiba megyünk, így össze kellett pakolnom, főznöm neki, és magunknak holnapra, és a lakást összetenni a 3 napra(szemét, viráglocsolás, mosogatás, szárító leszedés...)
De aztán fürdés után evett, és szépen elaludt.

Nem tudom mi ez a dolog nála, majd most a hétvégén, amikor kevesebb dolgom lesz, és apa is velünk lesz, kisilabizálom

Megint olvasni tudlak titeket, és írni nem:( Iphone hatalma

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Nahat Rekuja, az egesz csapatot elvitted magaddal? :D

Timocska: es ti is elutaztatok.... :) Remelem mar a csajok teljesen meggyogyultak es tudtok pihenni anyukadekkal.

Csicsi: tok jo az etetoszeketek!!!! En is most az utan keresgelek, ujonnan nem szivesen vennem, nem eri meg, itt pedig olyan jok vannak hasznaltan is, es az ar torekedeert.
A kajalassal kapcsolatban annyit, hogy Molly is kevesebbet kakal (hacsak nem megy a hasa a foga miatt...emiatt szenvedunk most egy kicsit...), es surubbet, viszont tuti hogy nem eszik 190 gramm gyumit! Az rengeteg!!! Szoval ne is lepodj meg, hogy nem kakal rendesen. Amig nincs hasfajasa, jokedvu, addig ne aggodj. Had egyen, ha jol esik neki :):):)
Anyossal azota se beszeltem, nincs hozza gusztusom. Aposeknak meg nem eroltetem Mollyt, legalabb en tobben jatszok vele :)
Ti is elmentetek valahova a hetvegere? :D

Kat: igen itt is van Sudocrem, es mar egesz szepek a kiuetesei, a combja tovenel mar el is mult. Egyebkent otthonrol szoktam postan kuldeti vagy anyuval vagy apuekkal Neogranorman kenocsot, mert annak nagyon szeretem az illatat :) Olyan budos a pampers pelenka onmagaban is, nem kell bele meg pisi sem, hogy szagos legyen. Balintnak meg nem jonnek a fogai?

Rekuja: oke, lehet az apos felesege tart attol hogy mit szol hozza pl Alex, ha megfogja Mollyt. Viszont akkor nem is volt itthon, direkt azert is adtam volna oda neki. Tudja hogy nekem nincsenek eloiteleteim vele szemben. De hogy az apos nem fogja meg?! A sajat unokajat..... Hat...nem tudom.
Hogy telik a hetvegetek? Jol viselkedik Szaffi? :wink: Kivancsi vagyok az anyosos elmenybeszamolodra :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


Hova tunt mindenki??????? :(

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

Előkerültem. :lol: Szerintem más is előfog, Snowball ne aggódj. :P
Csanád meggyógyult. Ezt most lekopogom. :lol: A láza ugye hamar elmúlt, viszont a hasmenése még pénteken is megvolt. Így visszavittük a dokihoz a védőnő tanácsára, mert ugye jött a három napos szabadnap is. Megint másik dokinál jártunk, mert ugye a miénk szabadságon, akinél kedden jártunk, az megint csak szabadságon, így egy harmadik dokibácsi nézte meg Csanit. Nem talált nála semmit, kaptunk egy papírt, meg egy kis tartályt, hogy ha még ma is hasmenése lenne, akkor vegyek mintát, s küldjem el vagy vigyem be a papíron megadott címre. Ezt nem egészen értettem, hogy hogy gondolta a doki, mivel vagy a VI. vagy IV. kerbe kellett volna elvinnem ezt a kis dobozt, hogy ezzel én el fogok tudni menni a XXII. kerből. Majd jön a védőnő, s megkérdezem, hogy most ez tényleg így működik vagy csak mivel nem az ő betegei voltunk, nem foglalkozott a kérdéssel a doki. Azért az agyam megállt egy pillanatra az itteni gyerekrendelő működéséről. A dokit nem egy vki helyettesíti, hanem az ő rendelési idejében dolgozó másik orvos. Így gyakorlatilag mindig mánál köt ki a gyereked, ha van vmi baja. Tébolyda! Mondtam is a férjemnek, hogy bizony Isten keresek egy olyan dokit, aki rendel magánba is, mert ez engem teljesen kikészített. A lényeg, hogy Csani meggyógyult, köszönhető ez részben nekem is. Szombaton még mindig fosott a gyerek, s szerintünk görcsölt is a hasa emiatt, ebből következett, hogy nem is nagyon aludt,így elmentem a gyógyszertárba, s vettem smecta port. Erről a neten olvastam több helyen, s bevált. :lol: Feloldottam forralt vízben, s több részletben bekanalaztam Csani szájába a nap folyamán. Mit ad Isten, rendbe is jött a gyerek, azóta is jól van. Én azt megértem, hgoy ürüljön ki a gyerek szervezetéből, aminek ki kell, de mikor már szenved a gyerekem a sok fosástól, nem fogok tehetetlenül ülni és nézni, hogy szenved. :twisted: Így Dr. Tyuntyi lettem, s jól döntöttem. :P Viszont az éjszakáink azóta nem vmi fényesek. Újra felébred CSani, van hogy kétszer is. Ilyenkor eszik, s vissza alszik. Egyébként a normaflore-ra gyanakszom, hogy az étvágyat csinál, s ezért kel fel enni babó. Ezt kellett még neki adnom, minden nap egy ampullát.
Egyébként minden oké, fordul Csani minden irányba, s most már , főleg este meztelen, bemássza a fél nappalit. Már szerintem állna négykézlábra. Nem tudom, hogy hova siet. :shock: Mindent pakol, ami a keze ügyébe kerül. A hűtőről csak úgy repülnek a hűtőmágnesek, meg a fürdőből a polcról a pipere szerek is. Mondanom sem kel, hogy az apjával szoktak így ökörködni. Direkt élvezi, hogy Csanád lepakol mindent, ő pedig jókat múlat rajta. Férfiak! :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Anna:
Köszi a normaflore leírást. Mondta a doki nekünk is, de nem hittem neki. Mikor te is írtál róla, akkor mentem el venni. Csanádnál is vmi vírusos szarság lehetett ez, sosem fogjuk már megtudni. A lényeg, hogy jól van.

Rekuja:
Remélem jól érzitek magatokat anyóséknál. Végülis ne náluk, hanem Erdélyben érezzétek jól magatokat. Szaffi hogyan viselte a hosszú utat? A tápszer ilyen rohadt drága? Én azt hittem, hogy ha vki csak azt tud adni a babájának, akkor támogatják a megvételét. Szemetek! A csepeli gyárkémények mögé még igyekszem elnézni, míg ott laktok. De megvárom míg hazajöttök, csak úgy lesz értelme. Fogharapás szopi közben. Rendszeres, de egyszer volt rá példa, hogy úgy megharapott, hogy a foga nyoma benne maradt a mellbimbómba. Azt hittem összecsinálom magam. S kihúzni sem tudod a szájából hirtelen, mert tartja erősen. A kis ravasz! Pedig annyiszor megkértem már, hogy n csinálja, mert ez anyának fáj.
:lol:

Én milupa vaníliás pépet kaptam termékmintában. Regisztráltam a milupa oldalán,s küldtek ilyet. Majd kipróbáljuk, s annak függvényében fogok venni én is. Mi a fene ez a sinlac pép? Még mindig teljesen hülye vagyok a hozzátáplásáshoz. Valószínű, hogy hétvégén én is elkezdem az alma bevezetését. Csanád jövő vasárnap lesz fél éves, ezen az egy héten már nem múlik semmi.

Snowball:
Evian reklám fenomenális. Hogy alakul nálatok a nyár? Lehet, hogy már írtad, de ti jöttök haza Magyarországra vmikor? Arra emlékszem, hogy Mollynak csináltattatok útlevelet. Bocsi, de mindent elfelejtek.
:oops:

Timocska:
Remélem a hétvégétek jól telt anyukádéknál, s vmennyit tudtál te is pihenni. A gyerekek meggyógyultak? A szüleid merre laknak? Vagy már írtad?

Csicsi:
A vírust bárhonnan összeszedhette Csanád, mint írtam, már nem fog kiderülni. Azóta is vadászom az etetőszéket a vaterán, de még normálisat nem találtam jó árban. Van egy új, 15 ezerért, azzal szemezek, szerintem azt fogjuk megvenni. Van több színben is, dönthető támlájú, össze lehet csukni. Meglátjuk. Szakadt huzattal nem fogok venni semmit, varrogatja a hóhér annyi pénzért.

Kat:
A fürdetőt én is vateráztam 1600 ft-ért. Újért én sem adtam volna 6 ezret. Megrendeltem a babaszakácskönyvet amit írtatok Rekujával. Kiváncsian várom, hogy milyen lesz. Remélem hasznos.

Azért tessék a többieknek is jelentkezni.

SAJTI:
Miért nem írsz? Remélem jól vagytok. Ha nem akarsz írni azt is megértem, de legalább pár sorban megírhatnád, hogy minden oké veletek. Én bizony Isten aggódom miattatok. Sokáig minden nap írtál, s egyszer csak eltűntél. :cry:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Megjöttünk mi is Balcsiról. ár lesz internet, és akkor leviszem a gépet, ésudok írni nektek . Kész a felső szint,és így teljesen jól élvezhető a dolog, mert amikor megunom anyóst felmegyek, és nem jön utánam. Bálintnak külön szobája volt, óríásiakat aludt, és teljesen kiegyensúlyozott volt. Az időjárás lehetett az oka a kiborulásnak.
Megfordult hasról hátra, de csak anyós látta:(

Rekuja írta, hogy a DM-ben a 150pontos kuponfüzetben van egy 25%os Hipp utalvány, az összes Hipp termékből lejönn 25%. De ha a végén elsütöd az összértékből lejön 15%os kártyát is, a Hipp-ekre is vonatkozik, így közel 40%os árengedménnyel lehet megvenni a dolgokat. Ajánlom nagyon és babavíz is van a Hippnek 1,5l-es. Én nem nagyon üvegezem, de ha megyünk Horvátországa oda nem lehet kaját kivinni, és ott meg ismeretlen terepen nem szívesen vennék zöldséget, gyümölcsöt, és a vizet sem tudom milyen, így most feltankoltam előre.

A sinlac egy táplálék-kiegészítő, szentjánoskenyérből van, és nagyontápláló, por formában vízzel kell higítani. Azért szokták ajánlani, mert a tápszerek tejalapúak, akkor is ha hiperallergén, de ez nem tejalapú.

Tyuntyi: a Hippnek van valami hasfogó itala is, gyógyszertárba lehet kapni, valami Oval kezdődik. Az is jó ilyen vírusra. de a smecta-val jól döntöttél. A barátnőm kisfia(10évvel ezelőtt) egy ilyennel bekerüólt kórházba, és ott is ezt adták neki.

Ma itt volt a doki bácsi, belototta az első Prevena-ral. Nagyon meg volt elégedve Bálinttal. És mondta, hogy nyugodtan adjak neki este egy fél adag főzeléket. Ez könnyebbség mert Bálint 6-7között megéhezik, és ha akkor kap, akkor éjjel kel fel,de ha kihúzom 9ig, akkor alszik reggelig. Így most kap 6-7özött fél adag főzeléket, és azzal könnyebben bírja majd az esti fürdést, és utána jön a vacsi.

Ma kapott 4-korn gluténmentes gabobapelyhet a gyümölcsébe(Alnatura), nagyon ette. Döbbenetes zabás lett.
A vizet nem issza, de a doki bácsi mondta, hogy kevés gyerek szereti, mert íztelen, így marad az almalével való színezés, és vettem most alma-citromfű Hipp teagranulátumot. Nem akartam, mert olyan műnek tűnik, de az almalé megromlik, így ha megyünk valahova ez könnyebb, és nem akarok sokat beletenni.

Megoldódott a kakilós gond, csak ajánlani tudom. Volt párszor, hogy 2-3napig nem volt semmi, csak pár bogyó. Eddig glicerinkúpoztam, de most adtam neki tisztán baracklét(Hipp). Megivott 125ml, és csak úgy jött belőle a dolog kifelé.

SAJTI: nekem is többször eszembe jutottál mi lehet veled. remélem mnden rendben Kristóffal. És apa sem utazik olyan sokat, és anyud is tud segíteni. Tényleg csak pár sort írjál.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Ahogy nézem nem sok mindenről maradtam le :) először magunkról, aztán rátok is reagálok (értitek, megvan a fontossági sorrend :D)

ÚT:
Hát, mit szépítsek, szörnyű volt :( Odafelé 10,5 óra, vissza 9 (más útvonal, nem volt karambol, nem volt dugó, nem voltak zarándokok) a kevesebb mint 600 km-re. Kiscsaj fél órákat aludt, utána kb 20 percig elvolt, majd 1 óra nyenyizés, fél óra megállás, fél óra nyenyi, avagy kísérlet bealtatásra. Nyenyizés néha átcsapott hisztis majd fájdalmas sírásba, öröm így vezetni. Persze egyikünk folyamatosan mellette ült, felvonultattuk a teljes játékarzenált, de nem sikerült átverni, attól még, hogy kedvenc maci a kezünkben van, ugyanúgy a kényelmetlen ülésben kell fészkelődni.

Rokonság:
Meglepően jó volt. De tényleg! Persze voltak kisebb kellemetlenségek is, pl mikor Loló előadta, hogy milyen gyönyörű Szaffi, és anyósom közölte, hogy a fotókon elég bamba, az életben azért jobb. Aztán látva, Loló arcát, próbálta szépíteni, hogy de hát ezt csak azért mondja, mert Loló milyen szép kisfiú volt, és ő ahhoz viszonyít. No, nem kötözködtem. Mindenkinek a sajátja a legszebb. Az viszont egyértelmű volt, hogy nagyon odavoltak érte, cipelték a kis seggét lelkesen, a kutyát magukhoz képest egész szépen távol tartották tőle, nem akartak remek tanácsokat adni, úgyhogy mesés volt minden :) Gondoltam jó fej leszek, kifaggattam anyósomat Loló kisbaba koráról, na ezt nem kellett volna :shock: Nem szeretném részletezni publikusan, csak annyit, hogy a nagymama azon mondata, hogy „Lóci az én kisfiam” teljes mértékben helytálló. Amúgy a nagymama (az, akinek decemberben a combnyaktörése volt) egész mobil lakáson belül. Mármint amennyire valaki járókerettel mobil tud lenni. Fürdeni nem tud egyedül :( meg persze elé kell tenni az ételt, de ezen kívül a 92 évével egész jól elvan. Szaffival nagyon élvezték egymás társaságát, a mama gagyogott, Szaffi meg nevetett rajta. Ugyan az 5 nap alatt nem sikerült megjegyeznie a nevét, és kicsit sokat hajtogatta a „Lóci kicsi fia” mondatot, de anyósom feladta, hogy meggyőzze, Szaffi lány. A pelenkázás végignézése se segített ebben :D Aranyos volt :)
Mindent összegezve, tényleg jó volt. Fura módon egyszer se kötött belém anyósom, és nekem se volt erre ingerem. Sokkal inkább sajnáltam, hogy nem lehetett Lolóval, mint haragudtam rá, hogy otthagyta. Érdekes, hogy attól, hogy nekem is van babám, mennyivel empatikusabb vagyok vele.

Osztálytalálkozó
Apám, hogy mennyi vén trotty van egy 20. érettségi találkozón! :lol: Oké, nekem legutóbb a 10. volt és ahhoz viszonyítva a 20 tényleg sok. De nagyon furi, mert a csajok teljesen jól tartják magukat. Elvileg ugye '91ben érettségiztek, szóval 38-39 évesek, de legalább a fele simán letagadhatna egy 10-est. Bezzeg a pasik! Komolyan mondom, Lolót nem számítva, volt még 2 használható pasi a többi mind vén trotty :D:D:D Loló viszont hódított Szaffival, mindenki oda volt érte, az esti buli helyett én ugye Szaffiztam (hál isten, veszettül idétlenül éreztem magam így is, pedig sok „csatolmány” volt). Persze sétáltunk is jó nagyokat a Medve tó körül, csajszi meg aludt a kenguruban, ez jól esett. Már csak azért is, mert a hideg miatt alig voltak népek, és legutóbb nagyon nem tetszett Szováta a sok turista miatt, most viszont csöpögő esőben fantasztikus volt!

Elment a netem, nem tudom elküldeni „félkészen” úgyhogy végigírom, ha lesz net majd kaptok egyben kisregényt :D

Snowball
Ott nincs pünkösdi szünet? Emléxem, hogy az anglikán egyház meg a szentháromság-tan közt volt vmi gebasz, de a végkimenet már nem rémlik :) Hiába, rég tanultam már azt a bizonyos Tudor-kort :wink:

Tyuntyi
Huh, betegséges kálvária nagyon vacakul hangzik. Igen, az embernek orvosnak kell lennie, bár a Dr.Google megoldásoktól én rettegek, azért előszeretettel alkalmazom :) Fő a következetesség :D Hát Erdélyből ilyenkor nem sokat látunk, anyósék egy lakótelepen laknak, 10 emeletes tömbház 3. emelete, ami egy 2x2 sávos forgalmas útra néz és rosszul szigeteltek az ablakok. Sztem mindent elmondtam :) Most mondjuk az osztálytalálkozó miatt kimentünk Szovátára, meg Loló volt a szüleivel gombászni Vármezőn, de alig találtak valamit. Sinlac pépnek két lényege van: nincs benne tej, ahogy Kat már írta, meg nincs benne semmi glutén, mégis felkészíti a gyomrot meg a beleket ezek emésztésére. Sztem fel lehet nőni enélkül is :) Amúgy a tápnk dobozán ezt reklámozzák, hogy 4 hós kortól a tápi mellé adjunk.

Kat
Bálint kiborulásai sztem nyugodtan lehetnek fejlődési ugrások. Ahogy sokat emlegetett sokgyermekes barátném mondani szokta, a gyerek időnként törli összes addigi bevált szokását, és tanulhatsz újakhoz alkalmazkodni :)
Horváthországban víz: mi pl horváth vízzel itatjuk itthon is a csajt :D a Jana babavizét elvileg horvátországban palackozzák, és az olcsóbb is, mint a Humana. Szóval nem kell cipelned, tuti ott is kapható :) Amúgy fogalmam sincs, hogy miközben Mo ásványvíz nagyhatalom, mért nincs magyar babavíz forgalomban :roll:
A hipp barackjában van cukor, én azt azért nem adok neki. Ráadásul nem az van ráírva, hogy „hozzá adot cukrot nem tartalmaz” csak az, hogy a cukor ökológiai gazdálkodásból származik, de emiatt aszem már háborogtam itt.

Sajti
Megvannak, Kristóffal is minden oké, csak el van havazva (remélem, nem haragszik, ha adok róla életjelet, szokott írni priviben, de már rég nem olvasott ide)

Megfejtettem a cumisüveg-szrájkunk titkát! Ehhez persze kellett a hozzátápi, ami szintén nem egy kedvenc. Na szóval, csaj valóban éhezik olyankor, mikor etetni akarom de nem hagyja csak SAJNÁLJA az időt az evésre, amikor lehetne akár játszani, nézelődni, fotel karfáját kapargatni, erre a hülye anyja egy uncsi cumisüveggel zaklatja. Persze a hozzátápi dettó, a csillagokat is lebohóckodjuk, hogy ne unatkozzon nyammogás közben. Már látom, hogy minden pszichológiai elmélettel ellentétben két plüsmaci közt fog ebédelni a csaj :( Most úgy próbálom etetni, hogy félig elaltatom, majd mikor már nyugiban, csukott szemmel ütemesen csámcsogja a cumikáját kicserélem a cumisüvegre, és hirtelen hatalmas szívóerővel rácuppan, két karral átöleli (meg a lábával is próbálja a kis csimpánzka) és befalja mint akit hetek óta éheztetnek. Ennyit az elméletekről.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk nagyjából a megfázásos-takonykóron, viszont Lilla hétfőn elég rosszul volt, hányt és sokszor volt wc-n is. Féltem, hogy nehogy vmi vírus legyen, de hál'Istennek nem, minden okés vele. Hannától viszont már totál ki vagyok borulva, teljesen kikészít a kialvatlanság.. napközben alig 2 órát alszik 3 felvonásban, éjjel pedig kétóránként kel... a hozzátáplálással is igen lassan haladunk: eddig almát, őszibarit és tegnap banánt kapott. Estére eddig ette a Sinlacot, de úgy tűnik, nagyon megfogja a hasát, így Milupa tejpépet adtam neki. Ettől meg kipirosodott az arca, olyan ekcéma szerűen.. nem egyszerű..

Rekuja!
Hanna sem ér rá napközben enni! :D Kábé 5 perc alatt lerendezi a szopizást, utána "megy" a dolgára! Bezzeg éjjel úgy eszik, mintha majd éhen halt volna! :lol:

Kat!
Milyen főzeléket adsz estére?

Etetőszék:
nekünk Peg Perego Prima Pappa van, ami bazi nagy, de dönthető a támlája és összecsukható. Még nem tud stabilan ülni a baba, addig nagyon jó, későbbre mi vettünk anno Lillának asztalra szerelhetőt, mert ez tényleg sokkal kevesebb helyet foglal el.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


timocska
kemény napjaitok lehetnek, kitartást! oviban mikor kezdődik a szünet?

Szaffi ma benyomott egy fél üveg répát tízóraira (ami nála 8kor volt). Gondolom, délután lesz nagy hasfájás belőle. Az 5 napos családi idill eredménye képpen meg van győződve róla, hogy az a normális, ha folyamatosan valaki vele van :( szóval megint kendőzök. A teregetést érdekesnek találta, a vasalást unalmasnak, a répás rugi kimosása érdekes, főleg, ha ő is pancsolhat egy kicsit. Most altatja magát az ágyban.

Horrorfilm szereplő-válogatásra készülünk:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi is elutaztunk a hétvégén a szüleimhez, és végül annyira bejött a fiaimnak a környezetváltozás (főleg persze a nagyobbnak, aki imád anyáméknál/anyámékkal), hogy itt is ragadtunk a hétre. A férjem majd hétvégén jön értünk.

Képzeljétek, kibújt a kisfiam első foga De már a második is erősen útban van. És egész jól viseli

Tyuntyi

Örülök, hogy jobban van Csanád. A probiotikumok tényleg nagyon hasznosak, később, ha netán antibiotikumot kell szednie valamiért, akkor is segítenek, hogy a gyógyszer által letarolt bélflóra helyreálljon.
Egyébként elképzelhető, hogy a mozgásfejlődés előrehaladta a felelős Csani nagyobb étvágyáért, ha örömmel fogadja a hozzátáplálást, biztosan Olyan aranyosak ebben a felfedezős korszakukban, elhiszem, hogy a férjed olvadozik érte. Én Mikit legszívesebben folyton összepuszilgatnám, ahogy „tudós fejet vág” (Domi szavajárása), majd alapos szemrevételezés után mindent próbál egyenesen a szájába gyömöszölni

Rekuja

Hogy sikerült az utazás? Sokat gondoltam Rátok, pedig mi a rátok váró távolság harmadát se autóztuk le, ráadásul Miki az út felét végigaludta. Igaz, baromi nehezen aludt el… Pár hete Nyíregyházán voltunk egy esküvőn, akkor oda-vissza motorzúgásra bealudt. Most már jobban igényli a közelséget, és én ugye hátra sem tudok ülni, mert Domi ülésétől nem férek el…
Közben olvastam az utatokról, azért örülök, hogy összeségében jól sikerült. Hogy Szaffi bamba?! Khm. Ez kész, erre inkább nem is reagálok.

Kat

Jobb már Bálint hangulata? Lehet, hogy csak sok volt neki a jövés-menés a napokban, nem? Én sokszor látom, bármennyire is kedves neki(k) a másik személy, akivel éppen vannak, játszanak, egy idő múlva újra csak anyával,apával jó
Közben Te is megírtad, hogy minden ok, örülök.


Snowball

Hát nem is tudom. Sajnálom ezt a családi mizériát körülötted, furcsa, hogy pl. anyósodnál ennyi év távlatából is ilyen elevenek a sebek, valószínűleg sohasem teszi magát túl a dolgon. Mondjuk ez az ő dolga, de hogy ezért beáldozza az unokáját (nem keresi, stb.), na az szerintem már fatális tévedés.

Timocska

Minden együttérzésem! Nálunk Domi volt ilyen típus, mint Hanna. Aztán másfél évesen egyszer csak megváltozott, máig nem tudom, miért. így szerintem a varázsszó csak ennyi: elmúlik. Csak tudom, hogy közben milyen embert próbáló a folytonos kialvatlanság. Miki sem túl jó alvó egyébként, de nála eleve rosszabbra készültem a másik példájából adódóan, és így nem üt ki annyira.

Bocs a kusza bejegyzésért, de már napok óta írok, csak valamiért mindig meg kell szakítanom.

Anna
b.anna
 
 


Sziasztok!

Na én is ideértem,rólunk tömören,minden oké voltunk össze-vissza a 3 napban jó volt nagyon,család,kerti parti nagy belvárosi séták,borok-jeges kávék :) Szóval szupi volt.
Bibi kicsit zizi ma,úgy érzem kicsit sokat volt kézben a hétvégén és most meg alig birom letenni.Vagyis nem birom letenni,most is Zsolti fogja hogy tudjak írni mert egész nap nem tudtam tőle.

Először is Sajtíííí!
Én már próbálkoztam többször hogy merre van írjon de én is aggódok értük,lehet hülyeség de egy csomót gondolok Rá meg Kristófra is,tényleg ha annyit írnál,hogy nem érsz rá írni megérteném csak ez így olyan rossz,hogy nem tusni mi van veletek :cry:

Timocska

Na akkor nálatok sem egyszerü az élet,pont most készültem adni Milupa pépet a gyereknek remélem nem lesz semmi baja.
Jó hogy végre meggyógyultak,nem tudna kicsit valaki vigyázni rájuk egy délutánt hogy kialud magad?Ma én is totálon vagyok majd leszakad a vállam,hát nem értem mit akar a gyerekem mikor ok nélkül sír de mostmár elvileg tényleg foghatnám a fogára de én nem látok semmi változást a szájába.

Rekuja

Le a kalappal hogy vállaltátok ezt az utat Szaffival.Helyes nagyon a képen és nem is bamba :) Pont ma beszélgettem valakivel,hogy akár kinek akár milyen aranyos a gyereke én mindegyiken találok valamit és megállapítom hogy Bibi sokkal szebb :oops: Tényleg mindenkinek a sajátja a legszebb ez így jó!
Jó hogy ilyen jó volt a rokonokkal akkor azért megérte az út leányzó élvezte nagyon.
A osztálytali érdekes,pedigálltalában a pasikon látszik kevésbé a kor.
Vettünk mi is új cumikat azért mert biztos van azért abban valami hogy a sok sterilizálástól elveszíti a keménységét.

Tyuntyi

Örülök,hogy jobban lett Csani ügyes vagy hogy rendbe hoztad mindíg az anya tudja a legjobban mi a legjobb a gyereknek.Azért érdekes hova küldene a doki szerintem ez nem így múködik elvileg minden kerületnek van egy nagyobb egészséháza ahol van labor a vért se kell elmenni levetetni két kerülettel arrébb... :shock:
Bibi is mindent tapiz de alig bír el valamit és egy idő után mindent elenged én meg szedhetem fel,most a nagy sláger cumi kivesz a szájból eldob,anya megy,felveszi elmossa baba meg nevet.

(Nem tudok nagy s betüt írni boccs)
snowball

Ááá én olyan messze nem mennék mint Rekuja nekem multkor elég volt szoboszló egyenlőre csak Pesten voltunk az is bőven elég volt már ami az utat illeti csak szinplán nem ültem gép elé kihasználtam most minden pillanatot a családdal.
Bibinek is ment a hasa 1 napig de olyan durva volt mint még soha,etetés közbe jött ki nem is gondoltam mikor elkezdtem vetkőztetni hogy a gyerek nyakig szarok még sose jött ki a pelusból,nagyon megilyedtem de aztán nem volt semmi így gondolom a foga miatt lehetett.
igen nálatok sokkal olcsóbbak az etetőszékek ai ebayen bizti jók vannak.
Ti mit csináltatok a hétévégén?
Tutdom sok a 190g gyümi de ha kell neki hát egye csak meg amúgy nem egy evő bajnok így örülök hogy azt megeszi.Ma ettünjk előszőr paradicsom krumplit hát az már nem annyira ment le csak a felét ette meg azt is fanyalogva pedig megkóstóltam és fini volt,

Kat

Én is most vettem a Hipp teát csak málna csipkebogyósat és nagyon tuti,mondjuk ahogy néztem van benne szénhidrát bőven úgyhogy kaja előtt már nem nagyon adom neki csak a gyümi elött után de akkor kiválló.
Én is barackot adtam a gyereknek amikor gondja volt a kakival,jelentem nálunk is hatott.
Azért majd légyszi azért rám szavazz én vagyok az a szőke törpe a sovány kleor pasival :)

Anna

Gratula az első foghoz.
Akkor nektek is jól telt a hosszú hétévége vagyis még telik...
Én konkrétan elsírtam magam haza felé Pestről ez már gezd nem normálissá válni nálam Zsoltival jól össze is kaptunk emiatt :?

Na pont kikészültem Bibi végig ordította amíg írtam ebben a pillanatban aludt el úgy tud ordítani mintha kínoznánk.
Ja,holnap bejelentkezek egy kineziológushoz hátha segít rajtam valamit :) Nagyon ajánlgatják nekem már hetek óta most rászántam magam rosszat csak nem tesz...

Bocsi ha valakinek lemaradt egy válasz vagy valami de ezt most megírni maga a CsODA volt!

Jó éjt Mindenkinek,remélem nyugodt éjszakánk lesz :!:

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok ékezetes betűkkel írni, ezzel kedveskedek nektek :D

tyuntyi: ügyesen megoldottad Csani problémáját, jobb is nem gyógyszerezni a kis szervezetét. Annak idején anyukám is kikúrált mindenféle nyavalyából, egyébként is beteges voltam. Még személyi talpmasszőröm is volt, mikor 4-5 éves lehettem.
Az idei nyár pocsék. Eddig két olyan nap volt, amikor 29-31 fok volt, de előtte és utána is 14-17 fok volt/van... Idén haza sem tudunk menni, mert Mollynak nincs még meg az útlevele, és még egy biztos időpontot sem tudtak mondani a nagykövetségen hogy mikor kapjuk meg, hogy tudnjak venni repülőjegyet.... De mindegy is, most van elég dolgunk, időnk sincs nagyon a szabira.

kat: nekem ez tök fura hogy a doki házhoz megy, és ott adja be az oltást. Minden esetre szimpatikus megoldás, nem tudom itt miért nincs ilyen. Szerencsére mi egy éves korig már letudtunk mindenféle szurit :D Jó, hogy Bálint issza a gyümileveket, Molly mindentől fintorog. Pedig már minden lehetséges módszert és ízt kipróbáltunk. Egyelőre ott tartunk, hogy ha csuklik, képes lenyelni egy korty vizet... Evés közben is kb ugyanennyi. És csak víz...

rekuja: welcome back :D az a lényeg, hogy túl vagytok ezen a hosszú úton. Sajnálom hogy nem alakult a legfényesebben.
Anyós..... Mit mondjak erre??? :D "Csak egy anyós."
Szaffi még tud aludni a kenguruban???? Az igen :D Molly már azt sem szereti, hogy ha nem arccal kifelé van fordítva, mert úgy tudja lógatni a lábait, amit nagyon élvez. Rikácsol ha magamhoz fordítva rakom bele a kenguruba :D
Itt nem volt ünnepnap, mondjuk itt egy ünnep sem olyan, mint otthon, mert többségében csak a hivatalok vannak zárva, az üzletek nyitva vannak, karácsonykor is csak egy napig van zárva...

anna: anyóson már túltettem magam... Nem igazán érdekel a gyerekes viselkedése, nem engedem hogy a gyermekem bármit is észrevegyen ebből az ellentétből kettőnk között. Egyébként is nemrég egy nagyon közeli rokonom hagyott cserben, nem is kicsit, azóta is szenvedek ezzel, és ez az anyós dolog szinte "semmiség"... Molly mindenképp megkapja azt a szeretetet, amit esetleg a nagyanyjától nem fog...

Most hívott a fickó, akitől holnap megvesszük az etetőszéket. Mindjért linkelek be róla képet.

Kép

Kép
snowball
 
 


Kép
Kép

Kép

Kép
snowball
 
 


Csicsi: mi is foggal küzdünk, de már látványosan, alul a bal fogacskájának a tetejét mintha látnám az ínye alatt. Errw abból következtetek, mert a jobb foga alatt kevésbé fehérebb, meg nyűgös, elég sokat pityereg napközben, éjszaka pedig felkel, de csak arra hogy megölelgessem és visszaalszik utána. Nem is sír, csak szöszmötöl az ágyában. Szülés előtt azon tippelgettünk hogy ki megy szülni előbb, most ez van a fogakkal is. Úristen hol tartunk :D Olyan gyorsan telik az idő...
Nem voltunk sehol hétvégén, sz@r idő volt.... :cry:
Igazad van, Bibi nem egy nagy tej ivó, had egye a gyümölcsöt, ha jól esik neki, jobban mint a tápi. Molly meg inkább tejes, lassan, de biztosan eszik többet már, mint fél üveg pép.

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

Kicsit káoszos az életünk. Kijárkálunk minden reggel Gödre(nagymamám háza, de ő sajnos nem él már) És este bejövünk, mert Bence nincs túl jól. Hétfőtől szétverik a lakást, foggalmam sincs hogyan leszünk, de majd átvészeljük.

Snowball: Bálintnak még nem jön a foga, de állandóan folyik a nyála, és két keze bent van a szájában. Bálint is csak a vizes almalét issza meg(100ml víz+10ml almalé) Az édesköményteát nem issza, és egész érdekes pfot vág.


Rekuja: tudom, hogy a Hipp barackban van cukor, én csak hashajtásra használom, talán humánusbb, mint a glicerinkúp. Nemek tetszik ez a kép, jó lenne tudni mire gondolhatott

Timocska: az esti főzelék még nem megy, most egész jól beálltunk. Reggel7-8között 180ml táp(ami kb 200ml), utána 10körül gyümölcs vag 125ml cumiba(ez kb 2barack egy pici répa és víz) vagy ugyanennyi gyümö 3-4kanál alnatura 4-korn gluténmentes gabonapehely, ez kanállal. Utána 12-13között ebéd, ami kb 160ml főzelék és 100ml almás-víz, utána 17 körül 180ml táp, és 9körül 180ml táp.
Bálint sokat alszik, így elég nehéz még beiktatni kaját, és egyenlőre úgy gondoltam, hogyha az 5körüli tápot kiválatom főzelékre, akkor reggel és este eszik csak tápot, ami szerintem ekkora babának még kevés, így lehet, hogy ha tudok akkor beiktatok még valahova gyümölcsöt.

B.Anna: Bálint hangulata rendeződött. Lassan rák kell jönnöm, hogyha hül a levegő, és esik a barométer, akkor bolond. Terhesen is mindig ekkor voltam kifejezetten szarul. Mert csak 2nap volt vacak, amikor lehült 10fokot a levegő. Ami most baj az a kocsikázás. Nem szereti: az autósüléssel nincs baja, mert nekem az felszerelhető a babakocsira és akkor el van benne. Valószínűleg melege van benne, és nem lát ki jól. Gondoltam akasztok fel neki oda valami játékot, láttam olyat, amit az ablakra lehet cuppantani, de elég drága, és annyi vackunk van már. Majd meglátom.

Csicsi: persze, hogy rátok szavazok, ha tudok majd Iphone-ról is, mert B.szemesen leszek, de vicces volt, amikor megláttam a képet, de azért kitaláltam melyik lehettek Ti.

Sajti: Jó volt olvasni Rekuja-tól, hogy jól vagytok. Olvass minket megin zugba, és ha van időd írj:)

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Kat
Hosszan kerestem neked a lógós izékét amit az autóba/babakocsiba vettem, de a webáruház már nem forgalmazza :o néztem hasonlót, de rondább és egy ezressel drágább :( én 3500 körül vettem és vér cuki, 3 kis tengeri lény van rajta, középen meg egy mélyebben szóló harangocska, ami csak akkor zörög, ha negyon kileng, szóval nem idegesítő. Nem mondom, hogyegy csapásra mindent megold, de ez is leköti egy ideig. Meg kb 10 perc nézegetés után levesszük neki, na azt a boldogságot, ahogy végre benyomhatja a szájába! :D
Hát, a barack tényleg jobb hashajtó, mint a kúp :) Szaffit tegnap aszem a répa hajtotta meg :shock:
kajálásunk mostanában így néz ki:
6:30 tápi (100-180 ml között)
8-9 között gyümi (bár tegnap répa volt)
11-12 tápi 180 ml
15-16 tápi <150 ml
18 rizspép
20 tápi 180 ml
Persze ezek maximum értékek, tápiból már vagy egy hete nem ivott többet, mint 600 egy nap, remélem a rizspép meg a gyümi elég neki!

Snowball
Köszönjük az ékezetes betűket :D
nagyon csajos az etetőszéketek :)
Igen, Szaffi boldogan alszik a kenguruban is, ha épp álmosan teszem bele :) De itthon, mikor nyüszi, mint mostanában, akkor szeret a kendőből nézelődni. Oldalra tud fordulni benne, szóval nem a pólómat bámulja, és így látja, hogy anya épp mit csinál, közben meg szopizza a kendőt, ami csurom nyál a végére :)

Csicsi
Mért pont a nagy S betűvel van gond, ha a többi megy? :D
Igen, mindenkinek a sajátja a legszebb, bár anyámék szerint Szaffi szebb, mint amilyenek mi voltunk pici babának, de ez sztem csak azért van, mert nálunk minden gyerek fekete hajú barna szemű, ő meg kis szöszi kék szemű hercegnő :)

Anna
Apa kibírja egy hétig a srácai nélkül? Hát, nálunk ez nem működne, pedig anyám mondta, menjek le vele Balcsira a nyáron egy hétre, de hát Loló abba belepusztulna :) Azért idővel remélem, megtanul ő is elszakadni a csajtól, mert jövőre, mikor már tud mászkálni, azért a csajnak nagyobb élmény a Balaton, mint Csepel :roll:
Gratulálok az első foghoz! Nálunk is aszem épp az készül :o napok óta tiszta hiszti, én azt hittem az utazás eredménye ez, de most hogy te is meg Snowball is pedzegette a dolgot, jobban megvizsgáltam az az alsó ínyt, és hát a bal oldalinál van egy kis fehér foltocska, ami akár egy fogtető is lehet. Azért ez vacak dolog, én mondjuk egy fogtömést is lidokainnal csináltatok, neki meg itt lényegében fájdalomcsillapítás nélkül kell kibírnia mind a 20 fog kibújását :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem ám el, olvaslak 1-2 naponta titeket!!! Írni most szedtem össze magamat, mivel hulla-fáradt vagyok! Levente hetek óta éjjelente 4-5x felkel, keresztbe-fordul, hajnal 2-3kor pedig sétálni kell vele egy kört a lakásba, hogy visszaaludjon, ez hosszú távon nekem már sok, tiszta zombi vagyok. És emellett, máig nem szűnt meg az átjáróház-szindróma nálunk: minden héten jönnek a szüleim, anyósomék, testvéreim. Alig van nyugodt 1-2 napunk... Ja és persze Levi délután, már csak nagyon ritkán alszik, és nem igazán van el egyedül a járókában, úgyhogy minden tiszteletem a több-gyerekeseknek!

Amúgy a fentieket olvasva nehezen hihető, de nagyon vidáman telnek a napjaink :) sokat babakocsizunk, és múlt héten el kezdtünk járni babaúszásra a XVI. kerületbe! Egyszerűen szuper!
Rengeteget mondókázunk, és énekelek Levinek. Imád Tesco újságot olvasni :) nagyon magyaráz már a hirdetésnek!

Forogni - nem forog :( hason lenni sokáig - utál :( naponta többször "edzünk" próbálom oldalra forgatni (azt ha akar megcsinálja) és próbálom a hasamra is rakni hátha jobb, de csak nyüszögés lesz a vége! Már nem tudom mit csináljak!

A játékokért nagyon szépen nyúl, a babakanalat átveszi egyik kézből a másikba, de ha picit arrébb rakom pl a cumiját, ahol már csak oldalra fordulva érné el, kitör a hiszti! Áááááá

Enni, eszik rendesen szerencsére, napi 5x szopizik, és amit a mellemben hagy és lefejem, azt is benyomja. Most kb 7kg (3200gr-al született) hétfőn lesz 5 hónapos.

Na' hirtelen ennyit rólunk :D

Tyuntyi sajnálom a betegséget!!!! Kengurutól miért fáj a hátad, én sokáig mászkálok benne (fel a 4. emeletre is) és még egyszer sem fájt a hátam, mondjuk az utóbbi két hétben nem használtam kengurut, mert a melegben nem akarom szegény Levit még én is melegíteni, inkább rallizunk a babakocsival!

Csicsi rakd ki a linket, szavazunk mi is rátok :) Amúgy kitartás!

Rekuja gratula az utazáshoz! Mi pont ilyenek miatt (autózás) nem megyünk idén nyaralni, minek kínozzuk szegény gyereket, neki ez inkább egy tortúra lenne mint kikapcsolódás - nem beszélve rólam...

Kat - nem semmi, hogy milyen jól haladsz a hozzátápival! Én most találtam ki, hogy jövő héttől (most lesz 5 hónapos) ha meleg lesz, és nem elég az anyatej, akkor a babavízbe keverek, egy kis alma vagy baracklevet, hogy szokja az ízeket.

Etetőszéket mi kaptunk (chipolino) még nem nagyon nézegettem, ott áll a sarokban :) de ha jól láttam nem dönthető :(

Kinek mennyit van el egyedül a baba? Nekem max főzés közben szórakoztatja el magát a járókában, de azt is úgy, hogy odahúzom az ebédlőbe a járókát, hogy lásson...

Mit szoktatok napközben játszani a babával???

Timocska, b.anna üdv!!!

Smowball anyóst szerintem hagyd a fiára ;) ez az ő fight-juk...
Apósodék pedig idővel hozzá fognak szokni Mollyhoz, és akkor többet lesz a kezükben.
Én mondjuk, rohadt féltékeny vagyok még mindig mindenkire aki megkaparintja magának egy picit is Levit :roll: de a férjem is ilyen! Amikor elmennek tőlünk a vendégek, mindig felkapja és kb negyed óráig hurcibálja a kis popóját! :)

MA NE MENJEN SENKI A NAPRA NAGYON MAGAS AZ UV-B SUGÁRZÁS!!!
evian19
 
 


részlet Szaffi üzenetéből:
E2438999999üőáéóüúáááááááááááááűéóác ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccücőp iinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnlk89ikkkkkkki,,,,mj,,,,,,,,,,,,,,,.
skypon levelezett az apjával :D modern gyerek :D A legjobb a cücőp, ahoz két kézzel kell gépelni!

Evián
üdv újra itt! Huh, rokonság miatt továbbra is részvétem, nemalvásért dettó :( Az viszont jó, hogy még így is megtalálod a helyzetben a pozitívumokat és azért boldogok a hétköznapok :)
Igen, a nyaralás egész új értelmet nyer gyerekkel :roll: ha csak arra gondolok, hogy mennyi vacak kell hozzá (sterilzálló, cumisüveg melegítő, saját reszelő, kistálak, tápiporok, 3 különböző takaró, pelenkaáradat, gyógyszeráradat... a ruha a legkevesebb. Ja meg a játékarzenál, ugye)
Nekem szinte minden ébredés után elvan fél-1 órát "egyedül", vagyis ha egy helységben vagyok vele. Persze, ha kaki van, az nyenyi-ok azonnal :) ha rossz napja van, na akkor egy percet sincs meg, az vacak.

Most viszont kezd nyilvános wc szag lenni itt, meg a nyenyizés is beindult, megyek, karbantartom a popsiját. Mért van az, hogy a gyerek tiszta pelusba jobban szeret szarni?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: