Új privát üzeneted érkezett!

Rodi, hajrá kistesó! :D Odaát a BMC-s topikban egy kis vihar kavaródott, átmentek egy másikba, mert egy-két kismama ottragadt és csak arról szólt a dolog, aztán amikor ezt egy-két ember szóvá tette, akkor átcuccoltak két-három topikkal lejjebb, hogy együtt maradhassanak, mert ők már nem csak egy sima babatervezős topik, hanem baráti társaság. Bocs az offért, csak ha keresed őket ne ijedj meg, hogy üres a régi hely.
Kicsikét irigyellek, de nálunk nem lesz. Pedig már most újrakezdeném a babázást! Én úgy élvezem!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gratulálok akinél most van a hozzátáplálásos szárnypróbálgatás. Türelem türelem türelem.
Ami nekünk már megvolt:
- alma, őszibarack, körte, szilva, banán, sárgabarack
- sütőtök, krumpli, cukkini, sárgarépa, cékla, sóska, zöldborsó, paszternák, paradicsom, brokkoli, fehérrépa
- csirkemell, pulykamell
- keksz, rizs, tejpép, rizspép, olaj, liszt, kapor, zellerlevél,
Ami most nem elérhető gyümölcs, azt megveszem üvegesbe: őszibarack, szilva, sárgabarack. Univer nem cukroz, azt bírom a legjobban és Balu is. Nem adok neki semmi cukrot, teába sem és nem is szándékozok.
De egyébként főzök neki minden nap és nagyooooon élvezem!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mi már tehetünk a főzelékbe rántást (talán egy héten egyszer szoktam) és zöldfűszereket is használhatunk.
Nem kapkodok, mostanában nem próbáltunk semmi újat, de majd a héten még kipróbáljuk karfiolt vagy spenótot.
Végtelenségig lehet variálni az ízeket, gyümölcsöt zöldséggel egy kis husival és sűrítésnek egy kis krumpli vagy rizs. Pl. nagy kedvenc, a standard: krumpli-alma-körte-csirkehusi főzve és egész megy a turmixba. Sütőtököt, céklát, újrépát püréformában csináltam többet és a mélyhűtőben figyel kis zacsikba, hogy elővegyem. Olyankor csak főzök hozzá egy kis rizst vagy krumplit, husit vagy amit kitalálok. Baluci pedig jó alany, mert ízlenek neki a dolgok.
Tízóraira tejpépet kap fél adagot és abba gyümölcsöt. Almát vagy banánt vagy körtét reszelve, vagy amit már írtam is az üvegeseket. Pl. szilvát imádja. Nem keverem el teljesen, csak hanyagul és észrevettem, hogy amikor több gyümölcs kerül a kanálra, azt nagyon bírja a fiatalúr. Szóval szereti a gyümölcsöket, van, pgy tejpép nélkül eszi, akkor megy bele egy kis keksz.
Ebédre pedig főzi.
Kezdetek: almával és sütőtökkel kezdtünk, aztán amikor már abból megvetett nagyobb adagot, akkor adtam krumplit és ezt a hármat már lehetett variálni. Szépen lassan haladtunk, volt idő, mikor Baluci állj-t intett, akkor visszavettem a tempóból és kapott helyette tápszert, mint azelőtt. Sokáig nem kiváltásnak tekintettem, hanem kóstolgatásnak és így ő is jobban elfogadta, vagyis nem élet-halál volt, hogy megegye, hanem ha ette akkor oké, ha nem akkor mentünk tovább. No para.

Nekem most van a második mensim. Először Balu eléggé ki volt akadva rá,, de fejtem és úgy megitta, aztán amikor elmúlt, minden ment a régiben. Mostanában már alig van tejcim és a drága Balumacim nem akar szopizni, kivéve reggel, akkor nagyon jól lakik belőle. Nem baj, rábízom, nem erőltetem.

Egyébként kisfiam még mindig sokat alszik, most is fél kettőkor ebédelt, azóta durmol a kismacikám :lol:

Fogacskák még nincsenek, de már vagy két hónapja készülődnek. Majd jön. :wink:

Hála betegek nem voltunk még.

Rodi, maccsot sajna kizártuk, nem jöhet be. Nem tudtam összeegyeztetni, hogy bent legyen. Képtelenségnek tartottam, hogy Balázska állandóan csukott ajtó mögött legyen. Marci először csak nézett, de alapjában is kijárós-bejárós macska volt, így nagy baja nem lett. Szoktuk őket mutogatni egymásnak. Baluci különös érdeklődést valahogy nem mutat iránta, Marci annál kíváncsibb. Egy pillanatra elnézünk már felugrik a babakocsira, hála csak egyszer fordult elő, azóta nem hagyjuk ott egy percre sem.

bocsi hosszú lettem :oops:

Maccs
vörösmacska
 
 


Elfelejtettem írni, h BOLDOG FÉLÉVES SZÜLINAPOT így utólag:

Balunak, Barninak :oops: ,Zsombinak, Bekinek, Boldinak, Lucának, Davidnak és Mollinak!


Remélem nem maradt ki senki! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wivianne 2011.04.28 08:01-kor.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Macs, Baluka nagyon szép kisfiú!!!!
Na képzeld, most láttam, h. elhúztak a lányok másik topicba :D

Gigii, Hanna is szépséges!

Holnap majd jövök bővebben, remélem jól telt a húsvét mindenhol! :)
Pusssssz!!!!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 

 
 

Wivi, Zorka holnap lesz 6 hónapos :wink: :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Szépn estét!

Épp szopizik a drágám, jobban mondva alszik rajta....mostanában ki sem akarja ereszteni a szájából :roll:
Sajnos nem volt időm még tovább tenni a képeket,videot de majd potlom.

Krupp: én nagyon égtem, de nem vettem észre. Mert nem köhögött csak be vot rekedve. Szóval mikor a multhéten dokihoz mentünk Pat nagyon sírt így behivtak minket előre és akkor rögtön mondta drnénink hogy be van rekedve. megvizsgálta és mondta kruppos :shock: (Ádi is az volt) szóval szégyeétem én nem hallottam hogy berekedve lenne, d e aztán pár óra mulva már nekem is megütötte a fülem. ja és Ádi is hallootta rajta... :oops:

De ma már minden ok volt, meghallgatta dokinéni és gyógyulttá nyilvánitotta.

hozzátápi: ma a sinlachoz kevertem répát, nem jött be neki...valamennyit eszik d e aztán elfogy a türelme. szóval nálunk marad a szopi fő étkezésnek egy darabig. ezzel csak az a bajom, hogy két napja ujból másfél óránként kér szopit. dokinénink szerint tuti semmi baja a tejcimnek, nem kevés.... nem tudom, valahogy azon aggódok hogy éhen hal, mert nem akar nagyon mást elfogadni.. :roll:

Ati hogy van? mi baja?

Macs: mindig olvaslak titeket!!!!

Új babakocsi ÉLJEN!

kirándulások: szupi!

most csak röviden ennyire telt, megyek aludni mert hosszu napunk volt.

jó éjt mindnekinek!

rabbe78
 
 


Lányok!
Látom, többeteknek is gondja van a hozzátáplálással. Csak annyit tudok mondani megnyugtatásként saját tapasztalatból, hogy fognak szépen enni a babucik. Zsombornál abba kellett hagyni a hozzátápit, mert első nekifutásra nem sikerült. Undorodott mindentől, sírva fakadt, ha csak a kanalat a szája felé vittem. És mivel még alig töltötte az 5 hónapot, úgy gondoltam (és a védőnőm is megerősített), hogy szüneteltetem a dolgot. Sírva fakadtam az próbálkozások után, hogy ebből nem lesz soha semmi, szenvedés lesz az egész. Nemrég újra kezdtük, és már ott tartunk, hogy egy üveg gyümit (rizses vagy gabonásat) simán megeszik. Úgy tűnik, hogy nem válogatós, a rizspépet is szereti, és ma nem találtam a gyógyszertárban, így Sinlacot vettem. Tartottam tőle, de azt is simán megette.
Tehát fel a fejjel!! Enni fognak szépen ezek a gyerkőcök.

Hinta: Mindenféle hinta, ringatózás jó a babáknak. Gimnasztikai labdára fektetve enyhén görgetni, mozgatni le fel. Ezt szakemberektől hallottam. Pokrócba tenni a gyereket (amikor már stabilan tudják tartani magukat), hintáztatni, stb.

Szissz!
De jó, hogy neked egyszerre alszanak a srácaid. Nekem eddig talán kétszer sikerült összehozni. Igaz, Szilárd ovis már, és keveset van itthon. Nekünk a tesó sajnos sokkal nehezebben jött, mint Szilárd, bár emlékezhetsz rá, hogy rá is kellett várni, és már minden bajon volt a végén.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok Csajok!

Látom felélénkültetek :D Bár én nem kívántam kellemes nyuszit :oops: :oops: , örömmel látom, hogy ez senkit nem gátolt meg abban, hogy szuperul töltse ezeket a napokat :lol:

Wivi - Adélkám is így közlekedik. Szépen gurul ő is jobbra - balra :lol:
Mi nem kekszezünk, a glutént gabonapéppel oldom meg. Délelőttönként a gyümijébe teszek egy mokkáskanálnyit. Így a glutén megvan, minden más felesleges cucc meg elkerülve.

Rodina - nyilván nem vígasztal, de Adél sincs oda annyira a tejcin kívül másért. Még a sütőtökre is fintorog. Egyedül a vaníliás rizspép megy grimaszmentesen.
Hajrá kistesó!!!

Eclipse - én még nem hallottam olyat, hogy valakinek szülés után sose ne lett volna többet piroskája :lol: :lol: Nyugalom, a szervezeted tudja, hogy mikor jó :wink:
Csajszi, nehogy már itasd az egereket a 6 hónapos Mollika miatt, hogy MÁR 6 hónapos. Hajrá kistesÓK!!! :wink: Fiatal vagy, és sok-sok gyönyörűséges kistesó jöhet még :wink:

Gigii - Hanna annyira édes!!!! Ekcéma :? Holnap mi is bőrgyogyihoz megyünk, Adélnak a nyakán van két folt, meg ma észrevettem pici pöttyöket. Körzeti szerint lehet, hogy gomba :shock: :cry: Pedig becsülettel olajozom, fürcsi után szárazra törölgetem......nem értem.... Ja, és 2 napja már fogat is mosunk 8)

Macs - Balázs csodaszép, és a kajcsival nagggyon ügyes!!!!

Rabbe - jobbulást!!! A kruppot sajnálom. :cry: Bicajos utifuti - hurrá!!! DM-es biokaját én is kipróbálom majd. A porra látom már Angie írt.

Angie - voltunk Müllerbe. Apának jó sokba is került :lol: Persze beugrott a kosárba egy Guri meg egy Colos is :lol: :lol: :lol:

Szisszka - de jó kis kirándulós húsvétotok volt!!

Rólunk: Ati most beteg. Takis, meg köhög, hétfőn megy majd csak oviba. Mai masszír el is maradt. A napok harccal telnek.
Adélkának sem volt valami fényes napja ma, de egy szavam nem lehet rá, mert nagyon jó kislány. Van 2 fogacskája :D , meg foltok a nyakán :? Rágja a bimbimet, amitől majd' be....sok, úgy fáj. Rádobtam mérlegre, kiderült 3 hét alatt semmit nem hízott. :shock: Szóval elkezdtük komolyan a plusz kajálást. Délelőtt gyümis cuccok, délután tejpép. Ma kapott vizet is pohárból!!! (Tescoban vettem szocreál kávéspoharat.) Aztán próbáltam kiskanállal is.....de valójában az ízzel volt a probléma. A kaják sem jönnek be neki. Doki mondta, hogy mivel nem hízott, a délelőtti szopit teljesen váltsam ki. Vajon a gyümi, vagy a zöldségek jobban táplálnak, mint a tejci? :?: A főzés gondolata meg sem fordul a fejembe, amíg 3 napig eszik egy üveg kaját. :oops: :oops:
Mi jobbára itthon voltunk, a ház körül tettünk - vettünk. Pénteken fényképezkedni voltunk - legyen már olyan kép is, amin mind a négyen rajta vagyunk :lol: :lol:

Na lépek, mert késő van. Puszi mindenkinek!!!!

mikegirl
 
 


Csajok,

A tököli tescoba nem találtam fosvovit kekszet, ellenben akciós a Milupa fruttaoura (vagymi) 390 körül van mi sztem szuper, mert a DM-ben akciósan 600.-. Én vettem 1et magamnak és baromiiii finom, mondtam is Bobónak, h szuper dolga lesz.
Most nagy bajban vagyok, mert én is kezdenék az alma kostóltatását, de milyet vegyek, mert ezek akár hogy is számolom már fél éves almák! Ha nagyon szép az a gáz, mert kérdem én milyen alma bír kis fél évet bárhol is, ha meg ronyó akkor meg még a tartósítószer sem segített???? Nem akarom túlpörögni, mert nem, DE azért ez foglalkoztat, mégis ez lesz az első dolog amivel találkozik a kis szervezete… A boltokban meg csak alma üveges kaja csak cukrozott van, hurrááá. Szóval nagy a dilemmám!

A keksszel kapcsolatban a védőnő nekünk is ajánlotta, bár megjegyezte, h az anyatejes babáknál szinte 100%-ig kizárható az allergia. De a biztonság kedvéért azért napi fél, negyed kekszet adjak neki, h ha majd eljön az ideje ne nagy dózisba találkozzon vele a szervezete.

A mozgásával kapcsolatban abban maradtunk, h mivel a gyerek enyhén fej és popó nehéz, szépen minden nap tornáztatjuk 10-10 percet és simán menni fog a forgás, DE semmiképp ne hagyjuk ki, úgy értem ne ültessük meg, ne kezdjen el mászni, hanem tartsuk a sorrendet a fejlődésben, mert az agyi fejlődéséhez is az kell!
ETA, asszem Gizus az aki nem forog még ugye? Van a youtube-on pár videó amit ajánlott a védőnőnk azt kell gyakorolni és menni fog… az elérhetősége, keresőbe: gurulás tanítása 4-8 hó, és a kúszás tanítása 5-8 hó. Mi ma már kipróbáltuk és tetszett neki!

Dorka: Szépséges a Családod neked is, Luca nem sovány, sőt!!! Nagyon kis formás!
A kérdésed elgondolkodtatott, és a válasz igen… meglepett és talán még örültem is, h megjött, mondjuk ez gondolom onnan eredhet, h tavaly nagyon-nagyon vártam és mikor jött utána meg is fogant Bobó… szóval összességében nekem ez kicsit olyan érzés, h ismét nő vagyok… hmm ez hülyén hangozhat, de 6 hónap alatt csak és kizárólag ANYA voltam, és most egy kicsit eszembe jutott, h Nő is vagyok. :-)
Volt 1-2 napom ami ultra depisen telt és azt hittem hiányzik vmi az életemből ill. h milyen nehéz is babát nevelni, DE aztán rájöttem aki hiányzik az csak is Bobó, ha nincs velem. Ma elugrottam vásárolni, addig anya volt itthon vele és azt vettem észre, h le-fel tologatom a kosarat és közben beszélek… biztos nem néztek hülyének?! :-D
Aztán arra is rájöttem, h nem babát nevelni nehéz, sőt életem legszebb élménye belenézni a ragyogó kicsi szemébe, ahogy feltétel nélküli szeretetével elhalmoz, szinte fel sem fogató, h vki így, ennyire szeret! Szóval, nem, nem ez a nehéz, hanem az, h az élet többi szegmensében is meg tudjak felelni az elvárásoknak, a saját elvárásaimnak!
Mutiiiii a babakocsit!!!!!! A régivel mit csináltok?

Hűűűű, Rodi, nagyon-nagyon drukkolok, h jöjjön a tesóóóóó! Van egy tuti babacsináló szeánszom, persze kell hozzá Apa is, de eddig 100%-os a módszer! Ha érdekel megírom… :-)
Nálunk eddig hál istennek nem kavart be a mensi, Bobó uúgy falja a tejet, mint eddig, kopp-kopp!!!
Te mit tapasztaltál?

Eclipse, ha tesót akartok, akkor hajrááááá mary!!!

Maccs: mindig olvaslak Titeket! Nagyon ügyesek és szépségesek vagytok!

Wivi: Bobó 9450 gr és 69 cm! Most már csak épp, h hízik… Hál’ Istennek!

Na ennyi voltam Csajok, mert betelik velem az oldal, örülök, h mindenki jött, látott és írt! :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó látni, hogy mindenki visszatér lassan!!! Csak így tovább!!! Többiek is bújjanak elő! :)

Én is csak olvastam mostanában, de most talán pár sorra marad időm.

Mi is elkezdtük a hozzátápit, szombaton. Balázs alig-alig hízogat már, így elérkezettnek láttuk az időt. De ő nem nagyon izgatja magát, nem utálja a kaját, csak épp vigyorogva köp ki mindent. :) De még ezt is olyan édesen csinálja!!! :)

Rodi! Gratula mérihez!!!:) Hajrá tesó!!!!!!!!!!

Eclipse! Nálam sincs még piri, ugye mi sem tétlenkedünk, de így elég nehéz. :wink:
Viszont én megyek vissza májusban a Mensbe gyógyszerért könyörögni. Ma voltam terheléses cukor vérvételen, és iszonyatosak lettek az eredményeim (120'-es inzulin: 73, és ez csak egy a sok közül). :cry:

Holnaptól Bogi megint ovizik, így talán több időm lesz írni!

Most jó éjt Csajok!!!! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Vikoo
Van alma cukor nélkül is üvegesben - Hipp pici üveges - csak alma, Nestle Alété.
Youtube-os kúszásos videót én is megnézem.
Bobó paramétereihez gratula!!!! :lol:
És köszi a felhomályosítást. Tényleg az a nehéz, hogy van még sok minden, ráadásul annak zömét mi találjuk ki saját magunknak.
Mondjuk nekem nehéz a majdnem négyéves korosztály is, ráadásul nem értünk egyet apával, hogy mikor mi a teendő. Na így aztán meg különösen.....

Jaj Lucuzs, azok a fránya cukros vérvétel eredmények :?

Na megyek, bekapok valamit reggelire.

mikegirl
 
 


Majd még írok hosszabban, most csak Vikoonak, próbáljatok meg bio almát keresni, ha nem üvegeset szeretnél, megkérdeztem, vermelték télire, azaz pincében volt, ahol hideg volt, de fagypont felett, és a pincékben ugye magasabb a levegő szén-dioxid tartalma, az is lassítja az oxidációs folyamatokat. :)

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Navi
:D Nagyon boldog féléves szülinapot Zorkának is! :D :)

Vikoo
Grat a szép méretekhez! :) :D
Hasonlóan élem meg én is ezt a megfelelést <-> anyaságot, de ilyen szépen megfogalmazni nem tudtam volna!
Mikegirl már írta: de én is láttam pl.: Rossmanba kis üveges HIPP almát, ami 100% alma, nincs adalék.

Rabbe, Gigi, Angie,
Honnan/miből lehet következtetni erre a kruppos dologra? Mármint lehet ezt még azelőtt tudni, h bekövetkezne az első roham?

Mikegirl
Sajnálom Atit! :( Mielőbbi gyógyulást neki!
Hozzátápi: Te már a délelőtti és délutáni szopit is elkezdted kiváltani? Szopi előtt vagy után kap Adélka hozzátápit?
Teszel majd fel családi fotót? Biztos szépek vagytok! :)

Lucuzs
Nagyon sajnálom a cukrot! :(


Lenne hozzátok pár kérdésem, illetve vitatéma felvetés:
- A doktornők azt mondta, h betöltött 7hónapos kortól adhatok Barninak DANONINÓt és szépen apránként bevezetve félzsíros trapista sajtot is. (Danoninót azért mert az gyerekeknek készül és a laktóz bontva van benne.)
Erről véleményetek? (Néztem egyéb helyeken is és 2tábor van….)

- a másik az itatás: mikortól, és mennyit kellene innia?

Mindenkinek további szép napot! :)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Ezt találtam:

Lehet rendelni ingyenes termék mintát:
http://milumil.hu/mintaigenyles.php

-Milumil 2 tápszer termékminta (6 hónapos kortól) VAGY Milumil Vaníliás tejberizspép termékminta ---> többünket inkább ez érint.
(4 hónapos kortól)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Köszi Lányok az almás dolgokat, mivel itt a közelben nincs semmi bio cucc, gondolom úgy vannak az emberek ezzel, h minek „falun” lakunk?! Így marad a Hipp vadászat. Lehet, h a DM-ben is van, de persze amilyen az én formám tegnap nem találtam, ma pedig akkor is vadászunk vhonnan. :-)
1ébként nálunk is van vasárnap piac, majd akkor rárabolok az öreg nénikre, bácsikra, h melyik alma háztáji. :-) Mondjuk nekem aztán mondhatnak bármit elhiszem… :-/
1-2 dolog még eszembe jutott a védőnői tanácskozásból, annyit mondott még, h a de szopi előtt kóstoltassak és utána még jöhet a cici, és rá 2-3 napra meg már kezdhetem a krumplit is adni, utána meg a sütőtök, és akkor ezt a 3 dolgot már lehet kombinálni, mondta, h próbáljuk kihúzni addig ameddig el nem kezdenek beérni a friss zöldségek, gyümik… használjunk fagyasztott dolgokat, vagy bébiételt, de azokon jól nézzük meg, mert néhányba lehet találni nátrium glutamátot.
A forgás segítésére még két gyakorlatot javasolt, a fittball-os csípő megfogás tologatás előre -hátra, és oldalra, ill. a lepedőbe beletenni és Apával ide-oda hintáztatni, meg forgatni, gurigatni.
Na lassan felkel Bobó és megyünk almára vadászni, mindenkinek szép napot!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Sziasztok!

Vivi
Barni is nagyon ügyes akkor! :)
Szegénykém, drukkolok, h kibújjanak mielőbb a fogacskák. Én már Marcival átéltem ezt, úgyhogy tudom milyen, nem könnyű ilynenkor senkinek, sem a babának, sem a mamának.
Hozzátápival is ügyesek vagytok nagyon! :)

Itatás: én valahogy soha nem paráztam túl ezt a dolgot, kiindulva abból, hogy Marci 2 és fél éves koráig szopizott. De amikor már hozzátápláltunk, mindig adtam neki inni leginkább vizet, igy a mai napig sincs vele gond, csak ritkán veszünk üccsiket. De persze kapott gyümölcsleveket is,barack, körte stb. De nem cumisüvegből kapta, hanem ilyen NUk-os szilikonos tetejű itatóból. Kerestem most is olyat, dm márkájút láttam, Daninak is olyat veszek majd a napokban.
Én ásványvizet adtam Marcinak inni, egy régebbi kismamában volt, hogy melyik ásványvizeket lehet adni a babáknak. Ilyen pl. a Nestlé, vagy a Natur aqua, de persze vannak a baba vizek is.

Tejtermékek:
Marcinak 7,5 hósan adtam túrót, 8 hósan pedig kajcsiba reszeltem neki sajtot, és szintén 8 hósan kapott joghurtot. Szimpla natúr joghurtot adtam, aztán abba kevertem neki gyümölcsöt, később már kukoricapelyhet is tettem neki bele, elázott benne és imádta tízóraira! :D

Macs
Tök jókat írtál a hozzátápiról! :)
Nálunk már intenziv az ismerkedés a kutyákkal :D

Rabbe
Nem lehet, h a foga miatt akar sűrűbben cicin lenni Patrik? Éhen tuti nem fog halni! :) Egyébként ha hízik, akkor nincs gond! Egyébként is a hivatalos álláspont szerint 6 hósan kezdődik a kóstoltatás! :)

Angie
Tudom, h nálatok nem jött olyan könnyen atesó :(
Ahh, annyira kivételes alkalom ám, h egyszerre aludtak a fiúk, pedig mindig igyekszem úgy intézni... Etetem Danit, vagy bealszik cicin,vagy betszem kiságyba és elalszik. Utána ebédelünk Marcival, és megy aludni, van h igényli, én is ott legyek mellette amig elalszik. Sajnos sokszor előfordul, hogy mire Marci elalszik, Dani felkel :S De egyre jobbak vagyunk :D Vannak a napirendünkben kb. fix időpontok és ez alapján igyekszem lavírozni fiúkkal.

Eszter
Jobbulást Atinak! Ne aggódj, Adélka majd belejön a hamiba, meg nem olyan egyszerű mindenféle ízekkel ismerkedni, amikor olyan hatalmas problémák vannak, mint a fogzás! :)
a 3-4 éves korosztály nekem is nehéz :shock: Sokszor egyszerűen nem értem a dac vagy a hiszti okát, és tényleg mindent megpróbálok!

Viko
Látod van megoldás, bio alma vagy az üveges, látod, írták a csajok, h van cukrozatlan is! Mondjuk nálunk egyik fiú sem bioval kezdte...:oops:
Én is meg fogom nézni a youtube-os vidiket :) kiváncsi vagyok.

Lucus
Ez aranyos: "vigyorogva köp ki mindent!" :D
Sajnálom a rossz cukis eredményeket :(

kéne mennem ma virágot venni, meg lufit, valami csokit. Meg előszedni valami normális ruhát nekem is... holnap ballagásra megyünk...

szisszka
 
 


Vivi,
sajnos nem láthatod előre. Ha rekedtté válik a hangja esélyes a dolog, de nálunk még ez sem volt sosem. Max annyit tudsz tenni, hogy óvod a náthás gyerektől, felnőttől, mert sokszor egy nátha vírus váltja ki. De csak úgy a "semmiből" előjöhet. Elsőre rémisztő, többedszerre már ügyesen, orvosi tanáccsal ellátva megúszhatod a mentőt. Megelőzésre én Schüssler sókat adok, 3 félét, és azóta elkerült minket.

Hozzátápi:
Hanna még csak szopizik, az ekcéma miatt nem akartam bevezetni neki semmi újat, majd ma rákérdezek a bőrgyógyászaton mi legyen szerinte.

Nálunk másfél év van a két középső gyermekem között, és nagyon jól ment a dolog, mondjuk Viki extra jó gyerek is volt másfél évesen, mikor a tesóbaba megszületett. Együttalvás mindig du ment, ebéd után, szerintem ez viszonylag könnyebben kivitelezhető.

Kistesó
Sógornőméknél 1 év lesz a két pici között, olyan izgi. :)) Császár után úgy tudom tanácsos 2 évet várni. Mondjuk nem is vágyom újabb baba után még. :oops: :D

Hajrá tesóproject, akit érint! :) :wink:

Tejtermékek
a tojás fehérjéje a leginkább allergén úgy tudom., A sárgájával is kell kezdeni a hozzátápinál. Tejet meg csakis forralva javasolt adni, én kb.2 éves korig forraltam.

Ivás
én víz párti vagyok, gyümilé még a nagyoknak sincs itthon, és nem is hisztiznek érte, eszükbe se jut. Bulikon veszek, de attól egyenesen rosszul vagyok, ha babakocsiban a gyerek kezében különféle színű itóka van, sokszor cumisüvegből. Kiváló fogrontó, garantált a fekete fog ovis korra. Arról nem beszélve, hogy a szomjat a víz oltja a legjobban. Felforralom a szűrt vizet, lehűl és azt fogom adni.

Megyek, főzök tovább.... :)
gigii
Budapest
 
 


HALI!

Vikoo!

Ne aggódj! Ha kell nekünk van itthoni almánk ami pincében volt. Egyszer permeteztük és annyi ha ez elég bio, viszek párat a talira :)
A mozgásos linkeket meg majd megnézem!
KÖSZI!

Hm:
van aki már kiváltotta a rossmanos 4 hó utáni ajándékcsomagot?
Érdemes?

Bocs de én anniyt röhögök ezeken a neveken: fosfovit, meg sinlac...
hát nem tudom miért nincs valami étvágygerjesztőbb nevük.

Én a sárgarépát tegnap simán leégettem,mert főzés alatt leragadtam a neten... a répa meg az edény aljában :roll:
szóval aki azt írta hogy a sárgarépát nem lehet elrontani az hívjon engem :)))

SZISSZ:
Mi is Visegrádon voltunk vasárnap! beraktam őasszonyságát a kendőbe és túráztunk egy kisebbet. NAgyon jó idő volt!

Van aki vett már etetőszéket??

Rabbe:
remélem tényleg elmúlt minden nyűgötök és az összes külföldi rokony jól érzete magát. Kialudtad már a háziasszonykodást??

Na ha minden igaz akkor este jövök!
De már nem ígérem meg mert akkor tuti valami összejön! Ha valaki még nem ebédelt annak Jó étvágyat, aki meg túl van rajta annak meg egészségére!

Rodi: remélem nemsokára új topikot nyitsz :)))) HAJRÁÁÁ

Kép
Kép
eta
 
 


heló lányok!
Mi is itt vagyunk Jankával, csak eddig olvasó üzemmódban voltam :)
Jó, hogy kicsit felpörögtetek, bár nem tudom miért :)

eta! Ezzel a fosfovit-tal én is megjártam...nem tudtam kimondani, így Auchanban nézrtem:)
Mi az a rosmann 4 hós ajándékcsomag? Hogy kell hozzájutni? Lemaradtam...

gigii! Császár után miért kell annyit várni. Ha már 4 hó után lehet pl hasizmozni, akkor nem értem, mi indokolja. Lehet, hogy kis tudatlan vagyok? Én már 32 vagyok, így minél előbb kellene kistesó, ha nem Janka egyke lesz:(


Jankának még nincs fogacskája, de tegnap volt egy napos láza..ki tudja :)
Még mindig küzdünk a szem átfecskendezéssel:( Voltunk(5x) ma is, és megint kell jövő héten menni.Szegénykém, úgy sír:(
Még mindig fényevő a drága..Szerintetek mikor aggódjak? Szinte semmit nem eszik. Ma kipróbáltam, és nem is sír a kaja után. egyáltalán nem igényli sem a cicit, sem a bébiételeket.MEGŐRÜLÖK
Kép
ebba
 
 


Ebba

sajnálom ezt a szem-mizériát Jankával. :( Hányszor kell még mennetek?? Ez őrület tényleg.. Amúgy vannak rettenetesen rosszul evő babák, és bármit teszel nem hajlandó megenni, csak nyammog. :) Jólevő felnőtt lesz belőle, nem egy ilyen példa van az ismeretségünkben.

dehogy vagy tudatlan. :) Én megkérdeztem a dokimat, és min. 1 év teljesen el míg újrapróbálkozik az ember lánya - mondta. A hegszétválás a cinkes dolog, amiért paráz(tat)nak, persze sokan szülnek császár után normál úton.

Csajok drukkoljatok, hogy apának ne kelljen a jövő héten elutazni 2 hétre Indiába.Ez ma derült ki, hogy sipirc vízumért. :((( Komolyan akkor megőrülök! Ráadásul most lesz a szülinapja is, meg most volt 2x Afrikában, hagyják már bééékén. :evil: :evil: és aug. végén Kína. Az még hagyján..

Hétfőn megyünk útlevelet csináltatni Hannának, aug.elején megyünk tengerre. :)

Mikegirl,

mi volt a bőrgyogyin? Merre voltatok? Apáék most jönnek hazafelé, kapott Hanna krémet, azt mondta a dokinő, minden 2. babának ilyen a bőre és kezdjem a hozzátápit nyugodtan. :) Úgyhogy irány a biopiac holnap, itt a szomszéd utcában. :))

Isteni croisson (vagy hogy kell írni :oops: ) receptem van, meg is sütöm holnap. Megyek teríteni, vacsit készíteni.
(Majd szétmegy a fejem úgy fáj.. :(( )
gigii
Budapest
 
 


Ezt a FOSfovites kekszet sehol nem lehet kapni, nálunk két tesco is van, a tököli és haraszti, de 1ikben sem lehet kapni, megőrülök!!! Még melyik babakekszet mondtátok? Mert a védőnő is csak azt az egyet ajánlotta, így most meg vagyok lőve… komolyan mondom nekem aztán semmi sem jön össze… 3 dm-ben voltam és ugye a 2 tescoba de persze almás bébiételt nem találtam… aztán a 4. dm-ben volt, sajátmárkás bio almapüré, úgy örültem, mint majom a farkának! Szóval, mi holnap kezdjük… olyan izgatott vagyok! :-)

Eta, köszi a felajánlást alma ügyileg, elvileg ezen a nyáron már nekünk is lesznek gyümijeink, majd jól telerakom a fagyasztót, az anyatejek úgy is lassan költöznek ki. :-(

Jó8!

Kép

Kép
vikoo
 
 


Ebba: Janka egy hős kisCSaj, remélem most már lassan rendbe jön a szeme, ezt nem szabadna átélnie egy kiscsöppnek sem. :-(
Emlékszem Eclipse, h félt, h Mollika lesz ilyen kis nem evős, aztán tessék, én már akkor is mondtam, h nem lehet semmi baj…hidd el ha Janka éhes lesz enni fog! De tényleg nem táplálkozik, tejcit sem, semmit? Folyadékot?
Tartsatok ki!!!! puszik

Kép

Kép
vikoo
 
 


Halihó!

Ebba!
Hát mi a fene ez a szemdolog? Miért kell ennyiszer átmosni? el van záródva a könnycsatorna teljesen?
A kajálás majd rendbe jön hidd el! Csak adj neki mindent!
A 4-hós ajándékcsomag-kupon a hippes szóróanyagban volt.

Valaki irta a banánt! Nekem a védőnénim csak a 8.ik hónaptól ajánlja.

Gigi: Mondd meg apának elmegyek én helyette indiába! Mindig ilyen melóról álmodtam ahol ennyit kell utazni :) Persze soha nem volt ilyen:(
Remélem nem kell nélkülöznöd! Hogy bírod hogy ennyit megy? Én biztos megőrülnék ha Zoli ennyit menne nélkülem.

Vikoo:
hát nem Te tehetsz ról a hogy a tesco egy kaka.
Azért remélem találsz lassan olyan helyet ahol mindent be tudsz szerezni.

MIKE: csak egy kérdés: lehet készülődni a máj 28-ra?
csak mert a programjaink kezdenek sűrűsödni a hétvégékre és a nyárra, de a talit nem szeretném elhalasztani.

Lucuzs:
nemsokára megy a lóvé. Bocs hogy eddig nem cselekedtem.
Tőled is szeretném megkérdezni hogy gondolkodtál-e már a nyári találkozó időpontján, feltéve hogy még áll az ajánlatod:)
Csak a tervezés végett.

Na megyek elkezdem a napot!
Képzeljétek beszart a bojler, nincs melegvíz, apa terepen, megint intézkedhetek.....
:twisted:

Pussza

Kép
Kép
eta
 
 


Jó reggelt!!!

Tegnap bőrgyogyin: tényleg gomba!! :shock: Azt mondta a dokinő, hogy lehet becsorgó nyál, kaja, nem jól megtörölve fürdés után...ez annyira gáz, mert úgy vigyázok rá. :cry: :cry: :cry:
Két kenőcsöt írt fel, egy enyhe boraxost, hogy ha egy hét alatt nem javul, akkor váltsam ki a brutálisabbat, a kettőt keverjem össze, és azt használjuk majd. De már a tegnap esti egyszeri bekenéstől is halványodott a két folt.
És egy rövid szösszenet: a dokinő nem tudott visszaadni a nagy pénzből. Elindultam felváltani. A szomszédos papírboltban látták, hogy Adél rajtam felkötve, Atit kézen fogva vonszolom, mert mindenfelé akart menni, csak arra nem, amerre kellett volna, + pelenkázótáska és elmondtam, hogy mi történt, és ennek ellenére nem váltották fel a 10ezrest, mondván, hogy egész nap ezzel küzdöttek, hogy kevés az apró. Én egyébként zárás előtt voltam ott, 5 körül. Simán elzavartak, pedig fel tudták volna váltani. (Olyan rosszul éreztem magam :? ) Kb. a negyedik helyen sikerült a pénzváltás, közben lejárt a parkoló cetlin, més megláttam, hogy jön a mikulás csomagos bácsi. Majdnem szívinfarktust kaptam, hogy baromi drága lesz ez a bőrgyógyász, de a kocsin nem volt csomag!! 11 perce járt le a cetlim, mikor a kocsihoz értem.

Gigii - anyósékon kívül nem voltunk sehol. De az meglehetősen horror volt.
Tenger - de jó!!!!!! Croissant receptet megírod?

Most rohantam fel Adélkához, bepittyent a légzésfigyelő. A szívroham megint megvolt.....

Gigii - víz - na igen, én Atit elrontottam azzal, hogy vettük a hippes gyümiléket. Azt itta, vizet nem, aztán ahogy nőtt, egyre horrorisztikusabb összegeket költöttünk erre - kartonszám vettük. (Ati fogai egyébként gyönyörűek. Mondjuk mi mossuk neki még mindig, egészen attól, hogy kibújtak az első fogacskái. Sajna ovis fogászati kontroll alatt pont beteg volt, így orvosi vélemény nincs.)
Szóval most Adélkának csak víz, minden hozzátápi után pohárból. Nem izlik neki, kevés talál be, de majd megszokja, és fog menni jobban is :lol:

Ebba - nemtom elmlékszel-e, de én császár után normálisan szültem. 3 év telt el, de volt egy idő a terhesség során, amikor a heg romahosan vékonyodott. Amellett hogy gáz volt, fájdalommal is járt, volt hogy fel sem bírtam kelni. Szóval más egy hasizmozás, meg az is, mikor a méhed falának nemtom hányszorosára kell nyúlnia. Tudod, amit egyszer szétvágtak, az már sosenem lesz olyan, mintha mindig is egybe lett volna. Én egyébként 1 évről tudok, hogy várni javasolt.
És nyugi, nem leszel öreg sem, mire jön a kistesó. :wink:
Ez a szemátfecskendezés durvaaaaaaaa. Már 5x voltatok, szegény pici lány :cry: Kívánom, hogy a jövő heti legyen az uccsó, és Jankának sok-sok-sok puszit küldök!!! Egy kis hős!!!!
Kaja - értem én, hogy aggódsz. De ha vidám, és szépen fejlődik - már pedig a fotókról ez jön le, akkor elvileg minden ok, nem tudsz mit csinálni. Meg nem tömheted..... az sem megy jobban, amit nagyon szeret?

Eta - etetőszékünk Ati után már van. És használjuk is. Meg a kis szerdai vendégsereg is :)

Szisszka - köszi a bíztató sorokat! Érezzétek jól magatokat a ballagáson!

Wivi - én szopi előtt adom a kajákat mindkét alkalommal. Gyümi után azonnal megszoptatom, este pedig az utolsó szopi előtt egy kils idővel kap tejpépet, fél - háromnegyed órával később fürdés, és jön az esti szopi. De a kiváltástól még messze vagyunk, mert mennyiségben nem eszik annyit, és inni se nagyon iszik utána.
Én a tejtermékkel várok. Egyrészt most kezdtük a hozzátápit, és Adélkának még rengeteg minden hátra van. Gyümik, az összes zöldség. Én egyébként Atinak semmi extra joghurtot nem vettem. Sima natúr joghurt, és abba én kevertem a gyümiket. Persze nem is lehet most még sima natúr joghurtot adni.

Na puszi!!!

mikegirl
 
 


Május 28 - kerti parti nálunk!!!!

mikegirl
 
 


Sziasztok Anyucik!

Mi is jó rég voltunk, most is csak azért jöttem, hogy szóljak , hogy ma délután jövök, hihihihi :D
Szóval nem ússzátok meg, regényt fogok írni ( vagy is hát most ezt tervezem :lol: )
Na megyünk fürcsizni, aztán porszívózás, séta, vásárlás , főzés és remélem alszik egyet a kisasszony és akkor tudok jönni ( álmodozós-naív szmájli :D )

Pusssssz!!!

Lili ésAncsa

KépKép
gyancsi
 
 


Jé Lányok! Én azt hittem, hogy majd jövök, és szépen elolvasom az a 2-3 hsz-t, ami mostanában jellemzi a topikot, aztán alig bírok visszaolvasni, annyit írtatok. Helyes-helyes!!!

Vivi!
Szilárdnál is anyu vette észre a kruppot, ráadásul úgy, hogy telefonáltunk, és hallotta a háttérben köhögni Szilárdot. Legközelebb már én is tudtam, hogy miről van szó. A nagyon szárazon, ugatva köhögés a jellegzetes tünete a kruppnak, és a befele szívott levegőt hallod, hogy nehézkesen veszi, de ez már később jön. Ilyenkor gyorsan a mélyhűtő ajtaját ki kell nyitni, és az onnan kiáramló hideg levegőt kell a gyerkőccel beszívatni, de ha kint hideg van (télen), a friss hideg levegő a legjobb. 5-6 éves korukra növik ki a gyerekek. Gégeszűkületnek is nevezik, mert nekik még olyan vékony a gégéjük, hogy ha egy kicsit beduzzad, nehezen veszik a levegőt. Legfontosabb, hogy a gyereket megnyugtassuk, és szépen számolva, ritmusosan vegye a levegőt, mert állítólag az ijedség miatt kezdik el kapkodni a levegőt, és az még rosszabbá teszi a dolgot. Szóval semmi pánik, nem olyan vészes a dolog, csak észnél kell lenni, és megőrizni a lélekjelenlétet a szülőknek.

Vikoo!
Hihetetlen, hogy fél évesen már majdnem 10 kg a gyereked. Dobjál képet róla, annyira kíváncsi vagyok a kis gombóckádra. Nem akarod kipróbálni a 7gabonás pépet? Abból csak beledobsz egy mokkáskanálnyit a gyümijébe, és nem kell kekszreszelgetésekkel foglalkozni. A Milupa csinálja és 600 ft körül van egy dobozzal a Tescoban, ami elég 1 hónapig.

Lucus!
Szóval ti is elkezdtétek a hozzátápit :) Pedig azt hittem, hogy te ragaszkodni fogsz a 6 hónaphoz :) Szerintem rendben van, ha kiköpi. Majd fogja nyelni is, mint kacsa a nokedlit :)

Itatás: Mivel a babáink nem nyáron születtek, ezért az tök normális, hogy télen nem kaptak vizet. Viszont most hogy már melegebbek lesznek, izzadni is fognak, én úgy gondolom, kell nekik a folyadékpótlás, főleg, hogy szopizni is egyre kevesebbet fognak. Biztos a neten van táblázat, ahol leírja pontosan, hogy mennyi folyadékbevitelre van szüksége a babáknak, ahogy nőnek. Én Zsombornak ma kezdtem el vizet adni, mivel egy kajáját lassan ki tudjuk váltani hozzátáplálással. Cumisüveget egyáltalán nem bírja az úrfi, így én egyelőre az Aventes cumisüveg kupakjából adom (majd én is beszerzek szocreálos kávéspoharat a Tescoból). Rendesen meg is lepődtem, hogy egy ujjnyi vizet megivott a szilárd kaja után.
Ja, és ha megengedtek egy tanácsot: Ha egyszer lehet, ne adjatok semmilyen cukrozott löttyöt (gyümilevet se) a babáknak, mert nagyobb korukban is azt fogják inni víz helyett is. A sógornőm jól elszúrta, mert a teáját is édesítette, gyümileveket adott a lányának, és iskolás korában kezdte a vizet inni. Szilárd sosem kapott víznél mást a szomjúság oltására, és a mai napik is a gyümölcslevek desszertnek számítanak nála.

Tejtermékek bevezetése: Én 8 hónapos kora előtt nem fogok adni semmilyen tejszármazékot. Akkor is natúr joghurttal fogom kezdeni. Szilárd másfél éves koráig minden nap megevett egy Danon Könnyű joghurtot, és csak néha desszertnek adtam Danoninót. Szerintem ráérsz vele, nem veszít semmit a gyereked, eheti még egész életében. Én nem vagyok híve a cukrozásnak még felnőtt korban sem, nemhogy ilyen piciknél.

Kaják kombinálása: Vikoo! Én úgy csináltam, hogy miután az almát bevezettem, és a barack nem ízlett önmagába, így kevertem. Lehet bármit bármivel keverni, a lényeg az, hogy új dolgot három naponta adj hozzá. Tiszta gyümölcsöt én is ritkán adok neki. A bébiételekben is van csak alma, és ha azt adtad három napig, akkor jöhet az alma-barack, három nap múlva az alma-sütőtök, utána répa-sütőtök, utána répa-krumpli. És ezek a kombinációk mind léteznek bébiételben.

Szissz!
Nekem szerencsém van, hogy Szilárd ovis. Különben én is biztos arra törekednék, hogy egyszerre pihenjenek. Kell nekünk is a szabadság, legalább napi 1-2 óra :)

Eta!
Én kidobtam minden a kórházas csomiból, gondolván arra, hogy úgysem lesz időm elolvasni. Utólag tudtam meg, hogy kuponok is voltak benne :evil: Állítólag üveges bébiétel is van benne, akkor már megéri :)

Ebba!
Szakember mit mond erre a nemevés dologra? Én is biztos ki lennék bukva. Bár hallottam, hogy vannak ilyen kisétkű babák. Mi meg a másik véglet vagyunk, Zsombor üvölt, ha egy picit is megéhezik.

Gigi!
Neked hogy van időd 4 gyerek mellett még croissanokat sütögetni?????????????? Én valamit baromi rosszul csinálok, hogy nekem 2 gyerek mellett alig tudom még a napi feladataimat is elvégezni.

Ancsa!
Várom azt a hosszú regényt. Ti mikor látogattok haza legközelebb? Ha lesz Lucánál nyáron tali, akkor gondolom, oda el fogsz tudni jönni.

Májusi ali: Mi ott leszünk :)

A regényt ma én írtam :lol: :lol: :lol:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Csajok! Ne izéljetek már azzal, hogy hozzákezdtünk a hozzátápihoz! :oops: :wink: :lol: Így is egy gyomorgörcs vagyok, hogy jól döntöttünk-e. :( Nem így akartam, de Balázs nem hízik már (hetente mérjük, és 4-6 dkg-kat hízik az elmúlt hónapban, illetve egyszer volt, hogy ennyit fogyott), hát én meg beijedtem. Lehet nem kellett volna? Csak azt gondoltam ez a kisebb "rossz", ha 5 és fél hónapnál kezdjük a hozzátápit, mint ha nem gyarapszik.
BENBOR? Vélemény?


Mikegirl! Sajnálom a dokis sztorit, meg a gombát is. :(
Benne van a naptárunkban a május 28.!!! :wink:

Eta! Találjuk ki egy időpontot együtt! Rabbe azt kérte legyen augusztus. Nekünk ok. Pl. Augusztus 7-i hétvége?

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Hali!

Na az az egyetlen augusztusi hétvége ami tuti nem jó!

Akkor van családi találkozós hétvégéje a pároméknak, és mivel baba van ezért mindenki tök kíváncsi, nem tehetjük meg hogy nem megyünk.

pl: 2. hétvége?

de persze ne csak rajtam múljon:)

előre is köszi:
Pusszantás

Kép
Kép
eta
 
 


Eta! Ok! Akkor próbáljuk meg a 13.-át futtatni!
Csajok! Kinek jó???? Kinek nem jó???
Csak, hogy mindenki értse:
Augusztus 13-14-i hétvége (szombat vagy vasárnap) TALI SOPRONBAN nálunk!!! :D :D :D
KI JÖN? :wink: :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


hűűű de nehezen hoztam ezt össze! :oops: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Képzeljétek Lányok, Bobó megfordult, hátról hasra, és rögtön utána hasról hátra is!!! Mindez két napi torna után... :-) Olyan büszke vagyok az én kis rozsomákomra! Szép 7végét mindenkinek ÉS hát nagyon BOLDOGSÁGOS ANYÁKNAPJÁT NEKÜNK! :-) :-) :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


Vikoo! Gratula Bobónak!!! :lol: :lol: :lol:
Mi is ez a torna? :wink:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs: a védőnéni ajánlotta a youtube keresőjébe be kell írni, h gurulás tanítása 4-8 hó, és a kúszás tanítása 5-8 hó. Mi még csak a gurulást gyakoroltuk, de ha ilyen hatékony, akkor holnaptól a mászást is elkezdjük nyomatniii :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


köszi Vikoo! Meg fogom kukkantani! :wink:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Jó reggelt!

Gratula Bobonak!

Jaj csajok! Este írtam nektek egy csomot és most látom, hogy megszakadt a netem és nem küldte el :cry: :cry: :cry:

Olyanokat írtam, hogy hiányoztok, nagyon szeretek veletek beszélggetni, d e jobb élőben..... :wink:

Aztán írtam, hogy augusztus 4-5-6-án leszünk sopronban, így csak akkor tudunk menni, ha ezen napok egyikén lesz. Szóval Luczus, ha a köv hétvége lesz, akkor sajnos mi már nem tudunk viszamenni, mert örülünk ha egyszeri utra összetudjuk szednia pénzt.... :evil:
MIKE: május 28-án megyünk!!!!! Nagyon várjuk! Két hete nem taliztunk és már nagyon hiányoztok csajok! :lol:

Angie: most lláttam, hogy nem írtam: de ha mész még akkor kérném én is azt a port, aztán szerdán fizetem. De ha nem mész akkor majd megveszem én, semmi gond, azért ne szaladj el vásárolni:) Használtátok a mei-tai-t? Képzeljétek varrtam karikás kendőt, napok óta használjuk és bejött. persze csak rövidtávon jó, de egyszerűbb mint az 5 méteres kendő. [size=9] Ha valakit érdekel tudok neki varrni, mert van még 5 pár nagyon szép fém karikám. A dymonds kendőhöz gyártják, amerikából hozták, szóval tuti megbízható, starpabíró.


Most mennem kell, majd még jövök

rabbe78
 
 


Sziasztok Lányok!

Rámszakadt a mindenség, bejött egy elővizsga lehetőség, most jöttem fősulira, másfél óra múlva vizsga. De ha ez most sikerül, az nagy könnyebbség lenne a vizsgaidőszakra. így az elmúlt 3 napban éjszakánként a konyhában tanultam, ki is nyiffantam.

Gigi, Mikegirl, Rabbe, sajnálom a betegségeket, bőrgondokat, gyógyuljanak a kicsik! Szerencsére minket a bőrgond eddig elkerült, bár már látom a koszmót a Cica fején, jöhet a Babé sampon vagy az olajozás...

Macs,
woww, Baluci a'la carte étkezik! :lol: nagyon ügyesek vagytok! Az újrépát én hülye hirtelen újhagymának néztem :shock:

Wivi,
köszi, már a haverok is csesztetik apát, hogy celeb :lol:

Angie,
tegnap hívtak minket a Hír TV-től, ma 3kor lesz forgatás, majd szólok, mikor fogják leadni :wink:

Lucuzs,
nekem a Benborhoz hasonló IBCLC tanácsadónő azt mondta, a súlygyarapodás megtorpanása nem indokolja a hozzátápit, a hossza, fejkörfogat és mellkaskörfogat is szokta nézni, mármint ő, de azt is hozzátette, hogy csak itthon van ez a 6 hónapos kizárólagos szopi erőltetés, és személy szerint ő nincs a korábbi hozzátápi ellen, ha a szopi még sokáig megmarad, lehetőleg 1 éves korig vagy azon túl.

Lányok,
nincs valakinek építőipari szaki párja, rokona, aki számlaképes és ért lakásfelújításhoz?

Nagy események vannak, eladtuk 1 hét (!!!!!) alatt a hmvh-i lakást, és a fundamenta pénzzel együtt végre tudnánk saját kulipintyót venni. Apa meg Mollika keresztapja hétfőn mennek háznézőbe, van egy jónak tűnő telekáron, óriási lehetőség, meg kéne nézni... ha 2 millából fel lehet újítani, lecsapunk rá!!!

Hozzátápi nálunk nagyon jól halad, almából 3 nap alatt már sokat fogyaszt a Drága, tegnap megpároltam és úgyis isteni volt. Répával folytatom, úgy döntöttem. Az üveg almareszelő kiváló minőségű, állagú reszeléket csinál, én azon már nem pürésítek semmit, olyan tökéletes.
Szerdán visszük védőnőhöz/dokihoz, akkor 6 hónap 9 napos lesz, kiváncsi vagyok, mekkora lesz? Nagyon régen nem mértük!

Szép hétvégét mindenkinek!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Dorka,
kifelejtettem, Mollika nálunk nem is annyira kifejezetten anyás, inkább társaságigényes, ez lehet apa, anya, keresztapa, nagymama, mindegy, csak foglalkozzanak vele.

Rabbe,
Mollika is cicibolond, igény szerint szoptatom, és van sok komfortcici, de ez így természetes még szerintem, nem bánom. És így lett sok tejem. Most pont annyi van mint 1 hetes korában, és tele a fagyó, pedig már voltak megcsappanások. Egyszer már megszámolom, hányszor teszem mellre egy nap, de olvastam, hogy a természeti népeknél is napi 15-20x szopnak a picik, egyszerre csak keveset, rövid ideig. :D Mondjuk azért Mollika 15-20x nem szopik, de sokszor az biztos :lol:

Angie,
van egy üveg babavizünk, de még eszembe sem jutott itatni, olyan jól hidratáltnak tűnik a kiscsaj, sok pelenkát eláztat egy nap. De azért megkínálom majd pohárból.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


sziasztok!

Mikegirl
megyünk! :wink:

Angie,
hidd el nem ördöngősség. Szívesen leírom egy napunkat, ha érdekel. De nagyobb a füstje, mint a lángja ennek a sokgyerekességnek, én azt gondolom. Akkor van nagyobb nehézség, ha beteg valaki, de jó logisztikával minden megoldható. És nem vagyok sem szuperanyuci, sem tyúkanyó fajta. :) És az én agyam is eldurran néhányszor. :)
Neked Szilárd nem jár oviba? Mert akkor ugyanúgy lehetsz, mint én, csak a babával vagy otthon. Nálunk nagyfiam 6.-os, van két ovisom ugye és Hanna. Reggel elviszem őket én v. férjem majd értük megy anyu vagy én 4-fél 5-re, vagy férjem begyűjti őket anyutól (itt lakik 10 percre) ill. nagyfiú önjáró. Egy kelt tészta a liszt kimérésétől a sütés végéig max másfél 2 óra., szerintem simán belefér. Emellett főzök kb.2 naponta, alap takarítást végzek, takarítónő jön 2 hetente májustól. :)) Ja, és legjobb barátom itthon a mosogatógép, ami 2x is megy egy nap, és a ruhamosás is minden nap.
Belegondolok, hogy nagypapámék még 11-en voltak tesók, mekkora meló lehetett és nem voltak mindenféle háztartási gépek meg eldobható pelus...

Eta
roppant rosszul viselem, ha nincs itthon a férjem, utálok egyedül lenni este, mármint csak gyerekkel. :):) dehát ez van, valakinek dolgoznia kell kettőnk közül, és ez most ő.

Croissan: (van kép a feltekeréséről, ha vkit érdekel, úgy tök egyértelmű)
Hozzávalók:
• 70 dkg liszt
• 1 pohár joghurt vagy kefír (140 g)
• 2 dl tej
• 1 kk só
• 4-5 ek. cukor
• 2 tojás
• 5 dkg élesztő
• 25 dkg hideg vaj
• 1 tojás a kenéshez
A hozzávalókból, a vaj kivételével tésztát dagasztottam, majd hűtőbe tettem 1-1,5 órára. Ezután nyolc egyforma darabba vágom, gömbölyítem őket, majd mindet kinyújtom jó vékonyra, kör alakúra. A hideg vajat sajtreszelőn lereszeltem és körülbelül 7 egyenlő kupacra osztottam. Az első kinyújtott lapra szórtam egy adagot, rátettem a következő lapot, erre jött megint vaj, megint lap, így tovább, míg el nem fogyott. A legutolsó lap tetejére nem kell vaj. Ezután a tésztát kinyújtottam, olyan 2-3 mm vastagra, majd 16 cikkre vágtam (lehet 20 is, akkor kisebb kiflik lesznek).
Feltekertem őket, majd sütőpapírral bélelt tepsire ültettem. Most mentek egy éjszakára a hűtőbe, majd reggel tojással lekentem, sajttal megszórtam és hideg sütőben kezdtem sütni, 180 fokra állítva, kb. 25-30 percig.

Ha nem éjszakáztatom, akkor hagyom őket duplájára kelni, tojással lekenve mennek a 180 fokra előmelegített sütőbe, kb. 15 percre.

Ebédre megyünk bográcsgulyásozni anyuékhoz, aztán kirándulunk édeshatosban egyet, szerintem Királyréten.

Szép napot mindenkinek!! :)
gigii
Budapest
 
 


Rabbe!
Elvileg még megyek Tescoba szerda előtt. Ha mégsem, akkor jelzem. Próbálgattuk a mei-tai-t, de az én drágám inkább szeret nézelődni, és az oldalhordozósból jobban kilát. Így hát ha nem gond, akkor inkább a karikás nandut kérném megvarrni, és természetesen fizetem az anyag árát és a munkadíjat is. Ti is hiányoztatok a masszázsról, de szerdán mindent pótolunk.

Eclipse!
Akkor majd várom a híradózást..... :)

Gigi!
Szilárd is jár, de mivel nekem Zsomborból ölbebaba lett a hasfájásának köszönhetően, elég sokat igényel, így még egy egyszerű szendvicset is van, hogy sírás mellett tudok összedobni. De gondolom, lesz ez jobb is.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Vivi,
kimaradt, igen, apát láthattad akkor a tévében Mollika képpel :wink:

Mikegirl,
pesszimista vagyok, mert hiába vagyok fiatal, nem vagyok egészséges, nehezen jött össze a baba, sőt, mondhatni csoda-baba volt. De nincs erőm, energiám most dokik után mászkálni kistesó ügyben, inkább csodát várok.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Angie: Akkor viszek neked karikást szerdán(már többet is varrtam). Nekünk az is nagyon bejött, kipróbáljátok és ha jó, akkor megbeszéljük.

eclipse: szerintem is vannak csodák, hidd el lesz még részetek benne. én nagyon drukkolok a kistesóhoz.

Ezt az időt! mi ma kertipartyt szerveztünk délutánra. hüvös idő nem zacvar csak ne essen. De miondegy, legfeljebb a lakásban elektromosgrillezünk:)

Boldog anyáknapját mindannyiunkak!

rabbe78
 
 


Jó reggelt!

Mollika elment apával anyák napjára felköszönteni a nagyit. boldog anyák napját mindenkinek! :lol: :lol:
Ennek örömére leütöttem Vaterán egy Vaude Swing 4 csúcsszuper túra hátihordozót. Apáék árultak ilyet a hegymászóboltban ahol dolgozott, neki nagyon jó véleménye volt róla :D
De a legjobb az ára: 15-ért csaptam le rá (eladtuk az elektromos biciklit, annak az árából), és a bolti ára 39 ezer!!!!!! :D :D :D :D
Még venni kell hozzá esővédőt meg extra fejtámaszt, de a kettő még mindig csak 7 ezer, az összesen 22 ezer, a 39-hez képest!! :D :D :D :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Boldog anyák napját kívánok mindenkinek!!!!!

Nekünk nem telik valami jól, Janka még mindig beteg, és nem hajlandó lenyelni a gyógyikat :(

eclipse! Ügyi agy! Nekem ma lesz kész a mei taiom:) Varratom, én választottam ki az anyagot is :)

Kép
ebba
 
 


nem agy, hanem vagy!! Agy is vagy :) De nem ezt akartam írni :)


Kép
ebba
 
 


mg egy kép, olyan kis cuki, imádom, a legszebb anyák napja:)))))

Kép
ebba
 
 


Kép

Maccs
vörösmacska
 
 


Boldogságos Anyák Napját mindannyiunknak!!!! :):):):):)

Elment virágért a családom, kivéve Hanna. :)

Sajnos Marcikám kruppra ébredt :(, fulladt, sírt, nem kapott levegőt, de kúp nélkül megúsztuk, sikerült megnyugtatni, besátraztuk az emeletes ágy alját, és párásítóval aludt reggelig. Férjem meg mellette a földön.
Aggasztó, hogy mindezt már este 10 körül, eddig csak éjfél után jött elő. Egy rettegés lesz az éjszaka már látom. :(

Szép napot anyucik!
gigii
Budapest
 
 


Gigi Marcinak gyógypuszik :arrow: :arrow: :arrow:

Aki olvassa a blogomat tudja, hogy Balu bekapott egy csúúnya vírust, nagyon cudarul van, csütörtök óta tart. Pedig elmentünk pénteken dokihoz, te tegnap már kijött az ügyelet este, remélem lassan kifelé megyünk belőle. Magas láz és iszonyatosan erős hasmenés. :( Pár napja írtam, hogy nem voltunk betegek :( Teljesen le van fogyva a kis Balumacikám.


szép napot! Kép

Maccs
vörösmacska
 
 


Nagyon boldog Anyák napját minden Anyucinak :D

A kis betegeknek jobbulást!!!!! :?

Mi jól vagyunk, nem tudtam jönni amikor megígértem, remélem hamarosan ide jutok csajok, de nagyon sokat gondolok rátok és olvasgatlak titeket!!! :wink:

Puszi
Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: