Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jucu!
Drága vagy, nagyon köszi a receptet! Feltétlenül megsütöm a hétvégén. Hétközben sajna nincs időm sütögetni...vajon miért...?

na, megyek is mert éledezik a leányzóm...
bee73
 
 


Sziasztok,
a minap kaptam egy szép és kedves fájlt emilben, elküldtem a gmailre, hátha nektek is tetszeni fog. :)

Oltások: agyhártyagyulladás ellen nekünk a doktornő a Pneumococcus és a Meningococcus ellenit ajánlotta - naná, hogy ezek nem kötelezők, hanem pénzesek. De hát az ember a gyerekéért, ugyebár... A másik javasolt oltás a rotavírus elleni, amelyről már írtunk.

Tartsatok ki, anyucik! :wink:

italoman
 
 


Hello!

Kis pupu: Szélben nem szoktam levinni! Amúgy mikor hazajöttünk a kórházból már másnap levittük kb. 20 percre, de akkor még jó idő volt! :(

mamiblue
 
 

 
 

Levegőztetés
A koraszülött gyerekeimet 10-15 fokban vittem ki előszőr...

Kitartást!
Vendég
 


Kép Valentin

Kép Felipe
Vendég
 


Kép
Kép
Vendég
 


Kép
Kép

Ilyen nálunk a peluscsere.... :lol:
Vendég
 


Kép Luis, apa és a fiúk
Vendég
 


Bocs, a sok képért... de nekem ők a legszebbek :oops:
Vendég
 


Sabine nagyon szépen nőnek a srácok és tényleg öröm rájuk nézni....

Sabine honnan fogom tudni, hogy pótlásra van szükség?
Nekünk ez még mindig nem megy....alig van fent, a cicin is elalszik és nem nagyon eszik....
Ne adjak neki, se teát, se vízet, se tápot.....semmit?! Nem fog kiszáradni???? :cry: :cry:

Bocsi a hisziért, de nem tudom, hogy elegendő-e Máténak a táplálék,amit kap.
A fejés se megy....Kinek melyik melszívó jött be, nekem az Avnet nem nagyon....

Kép
kis pupu
 
 


sabine, szépek vagytok!!!!!!!!
kis pupu, ha a kutacsa be van süppedve, akkor kell neki pia. de azt érzed rajta. és ha sír szopi után, nem rögtön utána, hanem böfiztetés után is. akkor valszeg éhes még. és ha alszik, nem éhes.
nem fog kiszáradni!!!!! nyugi!!!!

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sabine, nagyon édes pasijaid vannak :D

Mi is sudokrémet használunk, szerintem nagyon jó, és nekünk az inflakol is bevált :)
kis pupu, én megvagyok elégedve az Avent kézi mellszívóval, használat közben többször maszírozd a melledet, vagy egy ismerősöm úgy használta, hogy levette a az elejéről azt a szilikon harangot, állítólag úgy keményebben szív :wink:

Dani még mindig nem alszik napközben, tegnap reggel 9-től, este 17.30-ig ébren volt, aztán éjfélkor aludt el ismét, és most 6-kor ébredt :roll: Totál semmit nemtudok napközben csinálni, mert ha elvonúlok a látóköréből akkor már sírás van :cry: Este pedig már nagyon nyügi, de akkor sem alszik el, esetleg 10percekre :roll:
Sabine ez nem baj, ilyen kicsi babónál, nem igényelne a szervezete több pihenést? Komolyan én igényleg többet mint ő :oops: :roll:

Kép
mona76
 
 


Jó reggelt!

Sabine, csak ámulok-bámulok, és nem tudok választani a srácok közül Eszteremnek :) . A pelenkázós kép is nagyon tetszik!!! Gratulálok a Családodhoz!! Szerintem Rád nagyon hasonlítanak a Fiúk.

Bee, végül elkezdted az intimtornát? Meg tudtad szerezni a mozgókép-anyagot hozzá?

Kis Pupu, én elektromos Medela mellszívót használok (és szerintem nagyon jó), és nekem eddig a max 50 ml volt, de csak egyszer, éjjel, amikor 6 óráig nem szopott Eszter. Ja, a mennyiség felét véletlenül kiborítottam, azt hittem, felkötöm magam.. :evil: Az elején én is csak annyit tudtam fejni, hogy épp bepiszkolta az edény alját, de nem is folyt. :oops: Szóval ne add fel, és ne idegeld magad!! Sok folyadék!! Ha meg éhes, tuti ordítani fog :)

Ez tegnap reggeli kép rólunk... (aznap még nem járt fésű a kezemben :oops: )
Kép

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Sziasztok Anyukák!
Most indulok a Lőtérutcába ügyintézni a mamapapírokat, gondoljatok rám, remélem odatalálok.....
Ági nagyon szépek vagytok fésű ide, vagy oda.

Kép
Kép
zeze
 
 


Jó reggelt!!!

3 - 3 és 1/2 óránként volt szopi éjszaka. Nem volt hosszú alvás :(
És két napja nem tudja a kakit kinyomni miattam :( Pontosabban a gyógyszer miatt, amit a betegségemre szedek :( :( :( Most hívtam a dokit, és ampullás normaflor-t javasolt. A nap süt, és talán nincs is olyan hideg, úgyhogy a délelőtti sétánál célba vesszük a gyógyszertárat!!!
A doktorbácsi egyébként mondta, hogy már nyugodtan olvashatunk Babszikának mesét. Annyira figyel, amikor mesélek neki dolgokról - pl hol jártunk tegnap, kik voltak ott, miért mentünk oda, vagy hogy mit fogunk csinálni....komolyan, mintha értené. És ha arról beszélek, hogy anya hogy szereti Babszikát, és milyen büszke rá, és hogy mennyire aranyos, akkor mosolyog!!!!!! :D
És nagyon szereti a CD-t is (Álomszép - ismeritek?), amit még terhesen hallgattunk 2in1-ben állapotban. :D :D

Mona
Nagyon édi a kisfiad :D A kád nekem is feltűnt. Annyit keresgéltünk, de ilyen kádra nem emlékszem. Hol sikerült beszerezni?
Danit még nem foglalják le a köré pakolt játékok, vagy a bébitornászó? Babszika már elég jól elvan, kapálózik ezerrel :D Tegnap elsőként sikerült valahogy - gondolom még véletlenül - megragadni az egyik kis játékát, mert eddig csak lökdöste, és püfölte őket... :D :D

Jucu, Zeze
Eleinte nálunk is bömbi volt a fürdésnél. De Sabine mondta, hogy az egyik kisfia a melegebb vizet kedveli - szóval kipróbáltam, Atusnak melegebb vizett csináltam, mint korábban, és azóta napról napra jobban élvezi. Tegnap már mosolygott, és volt egy kis lábi csapkodás is :D

Kis pupu
Amikor Atus elmúlt egy hetes, akkor már egy picit sétáltunk, de júliban nem ilyen idő volt...
Mellszívó: Medela elektromos

Csajok
öltöztetés sétához
Sosem tudom, hogy mennyi cuccot adjak rá :( Ti hogy vagytok ezzel? Elvileg plusz egy réteg, de Babszika csak fekszik, míg én jövök.megyek.....
Hordozó
Tegnap cipeltem. Viccesen nézhettem ki. Mint egy kifli - és alig vonszoltam magunkat. Pedig Babszi még csak 4,5 kg.

Pattogó
Nálunk apa is hulla dög.

Mamiblue
Én is pont ezt terveztem :)
Csatlakoztam, támogatom!!! :D

Sabine
Nagyon helyesek a fiúk!!! :D
A rokonok megbírják különböztetni őket?

Ági
Nagyon helyes a kis névrokonom :D

mikegirl
 
 


mona, nálunk is ez van....sőőt, a kakis napokon,mint tegnap. (mivel 3-4 naponta kakil...) durvább. tegnap másfél órát aludt összesen zsuzsi napközben. esti fürcsi után is csak nézgelődött. aztán jött a kakilás. és 1kor végre elaludtunk 7ig.......ezt a kakilást úgy megszenvedi. fél órás hadművelet a mi segítségünkkel.....szegényke.
most megyek zuhizni,mert beájult macifül :) alszik az ágyunk közepén bőszen. kiságy az tabu..... :?

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Szabina: nagyon szépek a fiúk!

Ági: ti is nagyon szépek vagytok, és nem is látszik, hogy nem fésülködtél meg. Van hogy nálam is elmarad, de hát a gyerek az első.

Vegyes éjszakánk volt, apa is felkelt kétszer Ádámhoz. Este evett 8-kor, utána átadtam apának büfizni, hát jól lebukta, apa pizsamájára, sőt még a padlóra is került belőle. Aztán éjjel 1 órakor felébredt, átmentem hozzá, de csak a cumiját adtam neki, visszaaludt, aztán 2 óra magasságában megint felébredt, ekkor ment apa, de mondtam neki, hogy kap cicit. Utána 6 órakor ébredt újra, megint cici. Most éppen hason alszik.

Mikegirl: az öltöztetéssel én is mindig gondban vagyok. Egyszer rajta van az itthoni cucc: hosszú ujjú kombidressz, hosszú ujjú vékony póló, ujjatlan tipegő, majd erre adok még egy pamut kantáros nadrágot és egy kardigánt, valamint sapkát, és egy pamut cipellőt (zoknit), végül egy vékony takaró. Egyrészt mozdulatlanul fekszik, valamint alszik, szerintem nincs melege. A kis keze és arca majdnem hűvös szokott lenni.

Ti szedtek valamilyen vitamint, esetleg vasat. Most gondoltam arra, hogy nem ártana szednem a magam és a kicsi érdekében, vasam is van még a terhesség idejéről. Szülés után nem is néztek vérképet!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Hello!

Sabine: nagyon csinik a srácok és jópofák azok a cumik is!:)

Olyan szerencsétlen vagyok, mindig pénteken érzem úgy, hogy kevesebb a tejcsim! Bár most is alszik a drágám csak elég volt neki, de eddig minden reggel majd kidurrant a cicim, ma meg mintha nem is lenne benne tejcsi! Nekünk még tápszer receptünk sincs itthon, de remélem nem is lesz rá szükség a hétvégén!

Mikegirl: Én is meg akarom venni azt a Cd-t. nekünk csak az van meg ami az egyik újságban volt 1 v. 2 szám van rajta! De a kiságyában a forgó komolyzenét játszik és imádja!

Zeze. Sok sikert! Nekünk is megjött tegnap a TAJ kártya, de csak jövőhéten tudunk menni intézni, illetve valószínű csak férjem megy...Aztán küldik majd a nagy píízt!:)

Hétvégén megint jó idő lesz, lehet menni sétálni!!! (ha nemfúj a szél) :evil:

mamiblue
 
 


Jajj de jó, Ádám a dátum szerint ma 1 hónapos! Majd mondom apának, hogy vegyen neki valamit, hiszen múlt héten vasárnap pedig a névnapja volt.

Úgy volt, hogy jön anyósom a héten valamikor, tegnap telefonált, hogy nem tud jönni, kiugrott a dereka, a fogáról pedig letört a korona, az egészet újra kell csináltatni. Pedig olyan jó lett volna, ha el tud jönni, én már elterveztem, hogy szombaton Ádám itthon marad a mamával, mi pedig elmegyünk vásárolni, a Márk sokat nőtt a nyáron, a hosszú ujjú pólói, pulcsijai, valamint a nadrágjai rövidek, van még egy csomó utalványunk (beiskolázási, valamint ajándékutalvány), be lehetne váltani, nekem sem ártana valami nadrágot itthonra venni, de csak egy kis kikapcsolódás miatt is jó lett volna elmenni, de el kell halasztani. Pedig mondtam apának, hogy vigyük Ádámot is, de ő még nem akarja.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Sabine, nagyon szépek a fiúk és nagyon sokat nőttek is!

Ági ti is nagyon szépek vagytok és már a múltkor is néztem a kislányod mennyire hasonlít Adrienn-re. Ugyanolyan nagy barna hajuk van meg édes kis pofijuk :lol:

Nekünk tegnap megvolt a hasi és csípő uh, szerencsére minden rendben van. Utána voltunk tanácsadáson is, 1100 g-ot hízott kisasszony mióta hazajöttünk a kórházból :lol:

Az éjszakánk az borzasztó volt, úgy látszik nálunk 1 jó éjszakát biztos 1 rossz fogja követni.
Tegnap azt mondta a dokinéni, hogy szájpenész van a nyelvén. Vettem is ezt a Boraxos ecsetelőt. Volt már valakinek ilyen? Ha igen mennyi idő alatt múlt el?

Na, ordítás...

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Hello!

Robcsi: miért voltatok a dokinőnél? Lehet Seibnek is van egy kis szájpenésze...nekem lányoknál alapból törölni kellett a szájukat evvel a boraxglicerinnel, így fogalmam sincs milyen a szájpenész! Most is használtam már Sebinél, de mi csak az első oltásnál 2 hónapos korban megyünk a dokinénihez!

mamiblue
 
 


Robcsi :) milyen az a szájpenész?

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


mikegirl, brendonos a kiskádunk
robcsi mi 1hete használjuk ezt az ecsetelőt, de eddig még nem használt :cry:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Szájpenészről: nekünk a védőnő mondta, hogy van neki, mi is használjuk a boraxot, de eddig semmi javulást nem látok, pedig 2 hete ecseteljük neki... Mellesleg amikor a dokinéninél voltunk, ő nem mondott semmit a szájpenészről, pedig belenézett a szájába. Én kérdeztem rá, hogy akkor most van neki vagy nincs? Erre mondta, hogy igen tényleg, mintha lenne... De én sem tudom, hogy igazából mit lehetne vele kezdeni, és hogy mikor kéne elmulnia...

horvviki
 
 


Mamiblue, tanácsadáson voltunk, ami nálunk úgy néz ki, hogy először 1 védőnő megméri őket, aztán utána lehet bemenni a dokihoz, magyarán ilyen egészséges babáknak rendelés.
Eddig én se találkoztam még szájpenésszel, Rékával kimaradt az életünkből, neki a köldökével kínlódtunk.

Ági, neki a nyelvén van fehér, olyan mintha lepedékes lenne, csak ez ha törölgeted nem jön le :cry:

Mona, a cicidet is kened vele?

Most a nagyobbik alszik, a kicsi meg a kezemben visít nehogy tudjak pihenni én is egy kicsit :cry:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Megjöttünk sétából - szuper idő van!!! :D , volt szopi, büfi, és most ha el nem kiabálom, akkor szundi van :D Én meg mindjárt megyek, és valami kaja után nézek, mert majd' éhen halok.

Márkanyuka
Én elevitet szedek, heti 3-at.
Mi otthon rövid ujjú bodyban és hosszú ujjú rugiban vagyunk zoknival - mert mindig hideg volt a kis lábikója, vagy hosszú ujjú body ujjatlan rugival és zoknival. És így már ok-snak látom. Nálunk kb 22-23 fok van a házban.
Nálunk a kikapcsolódás a Tesco, Auchan, vagy Cora - hétvégi nagybevásárlások Babszikával hármasban :D Máshová nem jutunk el.

Mamiblue
CD - és ha lemásolnám? Mindenképpen meg akarod venni?

mikegirl
 
 


Kérdés:
Kisfiúnk 3 hetes. Már második hete kezeljük -bórax glicerin - szájpenésszel. A javulás mindig csak átmeneti. A popsiján pelenkakiütés jelei láthatók. Mennyi idő után múlnak el ezek a tünetek?
Válasz:
A szájpenész a szájnyálkahártya gombás fertőzése. Ez nem betegség, hanem egy állapot. A csecsemőknek, mint az idős embereknek is ,gyenge az un sejtes típusú immunvédekezése. Ezért hajlamosak a gombás fertőzésekre (bél, bőr, nyálkahártya). Bizony előfordul, hogy a szájnyálkahártya kezelése akár hónapokig tart. Ez leggyakrabban azért ilyen hosszadalmas, mert azt nem elég határozottan és alaposan végzik el. Nem ecsetelni kell a nyálkahártyát, hanem erősen le kell törölni a gombás felrakódást. Az álkapcsok találkozásának szögletében pedig nehéz azt észrevenni is és kezelni is. Csak pálcikával lehet. Ha ez nem alapos , onnan fertőződik vissza az egész szájnyálkahártya. Kb. 2 héttel a szájpenész megjelenése után megjelennek a gombás elváltozások a popsi bőrén is. A szájban leváló telepeket ugyanis a baba lenyeli, az a bélcsatornán végighalad és a széklettel ürül. Fontos tehát ilyen estekben gombaölő popsi kenőcs használata is. A tapasztalatok szerint a borax-glicerin megfelelő használat mellett nem gyengébb szer, mint bármelyik másik gombaölő folyadék és még az íze sem rossz.
Dr. Gömöri Ágnes

Kép
Kép
robcsi03
 
 


A szájpenész kezelésének módja a következő: a gombaölő folyadékot egy kisebb méretű steril gézlapocskára cseppentik, azt a mutatóujjukra hajtják, és a baba nyelvét, ínyét, a pofanyálkahártyáját kétoldalt, ill. az ajkak belső oldalát ezzel erősen áttörlik. Nem bekenni kell a lepedékes nyálkahártyát, hanem eltávolítani, akár ledörzsölni a gombatelepeket. Eközben a géz akár kissé véressé is válhat a szívósan tapadó telepek leválása során. Ezekkel azonban bajt nem csinálnak, fájdalmat nem okoznak. Hátul, az állkapocsszögletből csak tisztítópálcával lehet eltávolítani a telepeket. Ez nem könnyű, de nagyon fontos művelet, mivel a fertőzés onnan terjed vissza a nyálkahártya többi részére. Minél szigorúbb a kezelés, annál rövidebb idejű. Sajnos azonban ez az állapot hetekig is eltarthat. A kezelést lehetőleg minden szoptatás előtt, vagy inkább után végezzék el. Ez attól is függ, hogy a baba mikor tűri jobban. Szopás előtt általában már türelmetlenek, az ujjat bekapják, szopni akarják, így a kezelés nem tökéletes. Sok pici pedig a szoptatás után elalszik, nehéz felébreszteni, vagy a szülő sajnálja is megzavarni a pihenést. Ezért ezt a szülőkre bízzuk. Fontos tanács még, hogy minden tárgyat, cumit, cumisüveget, kanalat, ami a baba szájába kerül, valamint szopás előtt az anya mellét is töröljék át a gombaölő szerrel. Nem szoktunk sem nyugtalanságot, sem szomjúságot tapasztalni szájpenész kialakulásakor. Ez a csecsemőket cseppet sem zavarja, tehát a panaszok hátterében más ok keresendő, mint pl. száraz, meleg környezet, kevesebb anyatej, stb.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


A szundit persze elkiabáltam.......

mikegirl
 
 


sziasztok!

ma megjött az anyasági tám. meg a családi pótlék :D

tegnap nyűgös volt a drága,de ma kint van a kocsijában az udvaron és olyan jól alszik! azért lassan szerintem szopi lesz...

pupu! nekem is Avent kézi mellszívóm van és nekem bevált, én naponta 300ml-t le tudok fejni, de kell is mert egyébként felgyullad a mellem :roll:

nekünk 5 hét múlva kell menni a dokinénihez tanácsadásra és 2 hónaposan kapja az első oltását..

lehet cumit adni a babának???, nekem soxor csak azért akar csak cicizni a bébi hogy nyugtassa magát érzem hogy nem a tejcsi kell neki :roll:

tejen kívül adtok valamit a babáknak? hallottam vízről,teáról, nem tudom mit lehetne neki adni.Azt mondta a dokinénink tegnap hogy sokat eszik a babám (2hét alatt 520g hízás), ami nem baj,csak hasfájósak szoktak lenni miatta :roll: na kösz....
szóval a tej mellett valami lájtosabbat lehet adni??

köszi, puszi Kép
nora80
 
 


Márkanyuka
Én szedek terhes, szoptatós mamiknak javasolt vitamint, vasat...

Nóra
A fiaim cumiznak...
Tej mellett nem kell más...

Köszönjük a dícséretet! Hízik a májam... :lol:
Vendég
 


Nóra
Ha nem adsz neki cumit, akkor majd idővel az ujját találja meg. És ha már nagyobb, a cumit ki lehet dobni......
Én tejen kívül nem adok neki semmit. Mecsek teát is azért főzök időnként, hogy ha megyünk valahova, és ott éhes lesz, ne sírjon. De eddig még öt kortynál nem ivott többet, és ez is max egy héten egyszer fordul elő. Van, hogy érintetlenül hozom vissza a cumisüveget. Illetve most pici teával adom be a normaflort-t, de egyébként nem adnék......

Normaflor - remélem mielőbb hatni fog. Annyit szenved Babszika. Most is együtt kakiltunk. Jó, hogy vettünk pukicsövet, most sokat segít. Igaz, hogy egy-egy ilyen action után minden csupa kaki, és mivel sokáig tart a dolog, óhatatlanul pisis is.... :D :D De nekem megér 20 percet és egy teljes ruhacserét, és x db pelulst, ha utána látom, hogy nem gyötri semmi :D :D :D

mikegirl
 
 


Mikegirl: Fürci közben nem sírunk, mi sem nagyon élvezi Geri, csak a fázós kiszállás, törölközés öltözködés volt zűrös, most már a hajszárító ezt megoldotta egészen az öltözésik kihúzza, akkor rázendít.
Hordozó:Én sem bírom „kifliben” cipelni a manót, én a csípőcsontomra pakolom fel jobb oldalra és átkarolom, mint a fonott kosarat, már kék zöld vagyok tőle.
Márkanyuka, vitaminok:Én is szedem a Gravidát továbbra is és a vasat is a vastól érezhetően nem vagyok estére hulla fáradt.
Mamiblue ügyintézés: Nanáá, hogy nem megy első körben a dolog, még 2 doksit postázni kell, tök jó, hogy 2.5 órát álltam sorban a babával, ennyiből postázhattam volna az egészet, kiakadtam naaaaaagyon.
Nóra: Gergő cumizik, az első cumi nem jött be (MaM), de a második bejött (NUM) márkájú.
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Hello

Szájpenész: Sebinek az ínyén belül van egy fehér kör alakú vmi! Szerintem hétfőn le is viszem és megmutatom, mert nem tudom eldönteni, hogy ez az-e. Popsija gyönyörű :D semmi kiütés nincs rajta!

Nóra: Persze, hogy lehet cumit adni neki, azért találták ki! nekem elhiheted jobb mintha az ujját találja meg! Tildus 3 nap alatt elfelejtette a cumit, Tamika meg még mindig szopizza az ujját!:(
Én adok neki mecsek baby teát, de kb. 20-30 ml iszik csak meg naponta, de mi nem hízunk olyan nagy ütemben! Hasa miatt adom neki.

Nagyon nyűgös ma Sebikém! Vmiért nem tud aludni, pedig pocija sem fáj, csak mindig felébred, de remélem most sikerült neki bealudnia!

mamiblue
 
 


Zeze: :( Hu, nekünk elvileg már csak a TAJ kártya hiányzott...remélem!

Mikegirl: Köszi, de szerintem megvesszük, csajoknak is akarok pár CD-t venni, remélem lassan eljutunk a Camponába, imádok ott válogatni!:)

Nekünk is a NUM fog bejönni , bár még most kiköpi, de én nem fogom hagyni, hogy az ujját cumizza az tuti! a többi fajtát be sem kapja...

Én is szedem a vasat, nálunk mindenki szed vitamint, különben csajok 2 hetente betegek lennének! Nálunk ez a multi tabs jött be, szerintem ebben van minden ami kell!

mamiblue
 
 


Judit, ahogy leírtad az valszeg szájpenész. Adriennek a nyelvén van, olyan mintha lepedékes lenne, a popsija neki is szép.

Én most olvastam fórumokat ezzel a szájpenésszel kapcsolatban és nem lettem túl boldog tőle, sokan írták, hogy akár hónapokig is eltarthat mire sikerül kiírtani.
Amit többen írtak, hogy használt, vagy nekik a doki rögtön ezt ajánlotta az a rózsaméz (nem tudom ilyen picúroknak lehet-e már használni vagy csak nagyobbacskáknak) és egy Aperisan nevű gyógynövényes gél ami cukormentes.

Sabine, esetleg te tudsz hozzátenni valamit a témához, vagy esetleg ismered ezeket a szereket?

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Szájpenész


Gomba okozta elváltozás, amely fehér foltok formájában jelenik meg a nyelven, szájpadláson és szájnyálkahártyán. Az anyatejjel ellentétben nem törölhetõ le a nyálkahártya felszínérõl és kezelés hiányában egyre nagyobb felületet foglal el.

Megelõzése: Szájpenész ellen gyógyszertárban kapható folyadék a Borax-glicerin vagy más néven Rózsaméz. Ujjunkra csavart Borax-glicerinnel átitatott gézlappal határozott mozdulatokkal töröljük le a fehér lepedéket a nyelvrõl, szájnyálkahártyáról, szájzúgból. Ha szoptat , szoptatatás elõtt és után mellbimbóját is törölje át Borax-glicerinnel, mert a gomba ott is megtelepedhet. Amennyiben cumit használ ügyeljen a rendszeres fertõtlenítésre. (legjobb ilyen esetben naponta kifõzni a cumikat). A kezelést addig folytassuk, amíg a tünetek teljesen meg nem szûnnek ill. érdemes még 1-2 napig folytatni, mert a gomba könnyen visszajöhet. Ha nem javul a folyamat 5-7 nap alatt az orvos egyéb gombaellenes szereket ír fel.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


A rózsaméz rejtély megoldódott :wink:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Robcsi
Borax-glicerin nagyon jó... a lényeg, hogy a szájpenész fehéres foltjait teljes egészében le kell törölni...
Vendég
 


Robcsi!
Nekünk is megelőzésre adták a glicerin-bóraxot. Szerintem, ha a babónak nem fáj és nem árt ez az egész szájpenész-ügylet, ne aggódj miatta annyira, a ciki csak az, hogy neked okoz sok plusszmunkát az állandó letörölgetés. Szóval, kívánom, hogy ez legyen a legvészesebb betegségetek és ennél rosszabb sose... :)

Ági!
Én néha egész nap nem jutok el a fésűig... :) :oops:

Kispupu!
Aventes mellszívó nekem is jobban bejött a szilikonos rész nélkül. Plussz néha be kellett vizeznem benne azt a pici műanyag "csillagot", hogy szívjon normálisan.

Nora!
Cumi nálunk is játszik. Ha kint sétálunk, sokszor igényli Enikő. A tesó is cumis, bár ő már csak alváshoz használja. (Meg mostanában sokszor csak úgy, a tesó miatt, de rájöttem, hogy jobban járok, ha odaadom neki, mint ha hagyom 1 órát hisztizni... most nem a következetesség idejét éljük.)

Pici lányunk megjavult. Azóta nem ordított úgy, sőt tegnap este egyedül szépen elnézelődött, még ölbebaba sem volt.

Egy éjszaka nálunk:
-apa 3/4 tízkor elvonult a nagyfiúval aludni. Én addig a picit szórakoztattam, aki még nem óhajtott aludni.
-fél 11: apa dühösen kivonul, a nagy nem alszik. Bementem hozzá.
-éjfél: apa felébreszt, merthogy elaludtam a nagy mellett, hogy menjek a kicsihez, mert éhes
-fél 1: pici is elaludt
-fél 3-fél 5: pici felébred és masszívan ébren van: először kajál, aztán bepisil, átöltözünk, ezután kajál, aztán bekakil, átöltözünk. Utána fészkalódik, nyöszörög, csuklik, valamikor nagy nehezen elalszunk
-fé l7:apa jön, merthogy a nagy felébredt, de ő megy dolgozni
-átmegyek a nagyhoz, visszaalszunk
-fél 8: a pici felsír a másik szobában, szopizunk
-8 után nem sokkal: ébresztem a nagyot

Hmm? :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Robcsi: Hát ez nem jó hír...hétfőn azért átszaladunk a védőnőhöz, mert én nem tudom eldönteni! Ez a rózsamézes dolog jó volt!:D

Nagyon jó idő van, akkorát sétáltunk! :D

mamiblue
 
 


Sabine segíts kérlek :o
Reggel Daninak hasmenése volt, éppen kicsomagoltam, és szabályosan folyt belőle, és szerintem nagyon sok, és nem sárga volt a kaki, hanem zöldes :cry: Mitől lehetett ez? Semmit nem kap a tejcsin kívűl :roll: Vagy talán a k-vitamintól? Azt este kapta meg :roll:

Kép
mona76
 
 


Hello!

Mona: Dokinéniteket nem tudod felhívni! hátha tud vmit mondani telefonon keresztül is!

Adja vki a babájának a HUMANA 1-est? Mi most vetünk mert tiszta ideg voltam, hogy semmi mást nincs itthon csak az anyatej!

mamiblue
 
 


Mona, szerintem a k vitamintól van. A mi babónk tegnapelőtt kapta meg, és tegnap éjjel neki is zöld volt a kakija. Én is megdöbbentem, aztán eszembe jutott a vitamin. A következő peluscserénél már minden a régi volt.
Eghyébként ti mennyi időnként adjátok neki? A dobozban levő leíráson havi egy ampullát ír elő, nekünk a doki és a védőnő heti egyet mondott. :roll:

Kép
tipetupa
 
 


Zeze, a hajszárító jó ötlet, ki fogom próbálni.:D
Nálunk is csak a törölközés és az öltözés a zűrös, egyébként már élvezi a fürdetést.
Ági, Sabine, gyönyörűek a babók! :D

Kép
tipetupa
 
 


Itthon, a kiságyban Kép

Kép
tipetupa
 
 


Sziasztok!

Nekem is a K vitaminra heti egyet mondtott a dokinéni.

Tegnap nem volt egyszerű napunk, szinte óránként fent volt és ment a bömbi, és éjszaka is ez ment. Tegnap feladtam, és adtam neki tápit is meg ma is kapott kiegészítésként, már nem bírtuk....
Szerintettek rosszul tettem??? :roll: :roll:
Ja és ma leesett a csonkunk is:)

Kép
kis pupu
 
 


Mona,
nem ettél valami zöldet? Mondjuk spenótot? Mert attól is lehet... :D

A K-vitaminra nekünk is heti egyet mondott a doktornő, nem értem, miért írnak rá havi egyet... :roll:

Kis pupu,
miért is adtál pótlást? Nem fejlődött a baba?

italoman
 
 


Tipetupa,
nem kellene frissítened a vonalzódat? Mintha egy kissé túlhordtad volna már a babát. :D Egyébként nagyon édi!

italoman
 
 


Hello!

Kis Pupu: Ha attól megnyugodott, akkor valószínű éhes volt. Azért próbálj meg minél több anyatejet adni neki, mert tényleg az a jó neki!

Dimet: mi is megszenvedjük a kakilást! :( Kaki után 2 nap nyugi van, aztán kezdődik a nyüglődés, amennyire megfigyletem, de lehet, hogy csak beképzelem, hogy így van!

mamiblue
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: