Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hétvégén itt volt anyukám, azért nem jöttem. Vasárnap ment haza, de csütörtökön megint megyünk Csanáddal a szüleimhez, így megint újra fogunk találkozni.
Csani elég nyűgös három napja, szerintem jöhet a harmadik foga. Azt mondta a védőnő is, hogy egy hónapon belül elindul a felső kettő növése is. Sebaj, kenegetem neki dentinox géllel mikor már nagyon nyűgös. Azért csak akkor, mert nem vagyok 100 %-ig biztos abban, hogy a foga jön, s nem akarom feleslegesen semmivel kenegetni a gyereket.
Csanád egyébként pár napja állandóan engem néz. Hiába szól hozzá az apja vagy bárki, mindig engem keres. Vigyorog rám, mint a vadalma, s akkor van boldogság, ha én is ott vagyok. Ennyire ez nem volt még nálunk jelen, mondtam is a férjemnek, hogy nehogy nekem féltékeny legyen, majd lesz ez máshogy is. Azért kicsit sajnálom Lacust, de ez van, most ez egy ilyen periódus Csanádnál. Ettől függetlenül pedig tök jó érzés, hogy van vki, akinél én vagyok a number one minden tekintetben.

Csicsi:
Megyünk a hónap végén a Balcsira, s mivel ti voltatok már Bibivel wellnesszelni, tőled kérdezem, hogy milyen úszópelust vettél neki? Szeretném Csanáddal megismertetni a nagy magyar tengert, persze csak ha jó az idő és a víz sem hideg, bár a mostani baba magazinban azt olvastam, hogy egy éves kor alatt ne vigyünk gyereket tópartra, tengerhez, uszodába, tulajdonképpen a fürdőkádon kívülre sehova. Jó mi? Gondolom Bibinek sem lett semmi baja?
Esküvő. Nem a blikk nyereményjátékában vesztek részt? Egyébként majd ha aktuális, tényleg küld a linket, mert szavazunk rátok.
Felakasztós rugós hintát mi is fogunk venni, de még megvárjuk míg Csanád megtanul ülni. Csanád forog a hátáról a hasára, viszont vissza még nem. Emelgeti a seggét, de inkább kúszik előre az arcán, mint forogna vissza a hátra.

Belevetettem magam a hozzátáplálás szakirodalmába. Találtam egy hasznos anyagot receptekkel, ki is nyomtattam, bár még mindig nincs elképzelésem, hogy hogyan fog ez az egész összeállni. Majd meglátjuk jövő hónapban. Visszajöttünk majd a Balcsiról a hónap végén, s indul a hozzátáplálás. Csanád egyébknét mikor eszünk, akkor szó szerint kinézi a kaját a szánkból és a tányérunkról, s mikor még a nyelvét is öltögeti mellé, na, akkor nagyon tündéri tud lenni. Ebből is gondolom, hogy most már megérett a hozzátáplálásra. Nekem tejem még mindig van bőven, sőt Csanád mostanában újra szinte kétóránként szopizik, így gondolom még lesz is egy darabig. Viszont vízzel már kínáltam cumisüvegből, mondanom sem kell, hogy csak a bohóckodásig jutottunk. Rágcsálja a cumisüveg végét, közben vigyorog, mint a vadalma, s mikor azt hiszem, hogy ivott, akkor elveszem tőle, majd szintén nagy vigyorgások közepette elkezdi a szájából szépen, lassan kifolyatni a vizet. Van esze!!! Szerintem nem is fogom én már a cumisüveget erőltetni, veszek ilyen itatópoharat, s abból fogom kínálni.

Snowball:
Elkéstem a válasszal, de mi Csaninak gyereknapra vettünk is meg nem is ajándékot. Ugyanis Csanád névnapja most volt 28-án, gyereknap meg a 29-én, így kapott ajándékot a kis lurkó, de leginkább névnapjára vásároltunk. Kapott mesekönyveket (ilyen keménylaposat, szerintem még ti is emlékeztek rá a gyerekkorotokból), játékokat, ruhácskát. Szegény gyerek! A névnapja a gyereknappal lesz mindig szinte egy időben, a szülinapja pedig karácsonyra esik. De végülis rajtunk szülőkön múlik, hogy külön ünnepeljük vagy összevonjuk majd az ünnepeket. Anyóshoz őszinte részvétem, át tudom érezni a helyzetedet.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Rekuja:
Nektek is van nyaralótok a Balcsin? Irigy vagyok! A férjem imádja a Balatont, s ő fertőzött meg a Balcsi szeretetével, s nagy álma, hogy legyen ott egy nyaralónk. Na majd egyszer. Szaffi eszik már azóta rendesen? Elég jól kezeled ezt a nem evés témát, én már rég kiakadtam volna. Tapi-nyanyákon jót röhögtem, hála az égnek engem messze ívben elkerülnek. Nekem a nagy terheshasamat akarta egyszer egy lipótmezőről szabadult a keletinél megsimogatni, na, elküldtem a fenébe.
Barátnőm mesélte, hogy a kislányuk utált a kocsiban, s azután maradt meg csak, miután megvették neki az autósülést, amiben már menetiránnyal szemben ülhetett. Kitartás!

Kat:
Milyen profi módon haladtok a hozzátáplálással. Tejcsit sajnálom.

Szerintem manókám felébredt!

Timócska:
Lagzi milyen volt?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Ezt egy másik topikban olvastam, de nagyon megtetszett, s kimásoltam. El is felejtettem nektek elküldeni, de íme, most bemásolom. Jó csemegézést. :lol:

Az első 6 hónap
- Az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel, hát az tényleg átfért azon a kis lyukon, amibe
addig azt a pirinyó tampont dugdostad.
- A lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
- Úgy tűnik, az egész nap egy végtelen szoptatás.
- Napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
- Ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
- Egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
- A séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
- Elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
- Ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezen túl befogod.
- Kurva nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
- Minden babazokninak szűk a szára és bevág.
- A legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.
- Aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
- Az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass. Szülés után a 2 irgalmatlan méretű csöcsöd
miatt továbbra is csak ábránd marad...
- Már nem szereted a vendégeket.
- Sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
- Sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.
- Sárkány leszel, mindenért baszogatod a férjed.
- Egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel meg azt várod, hogy mikor kel fel végre.
- Ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.

- A férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja .
- Akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok mostantól nem fognak. A napok
múlásával, már senki nem fog hívni, csak a család.
- A nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
- Kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
- Kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).
- Anyósod még annyit sem.
- Fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly teljesen reális egy babától.
- A digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.
- Amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában gyűlik össze.
- A híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
- Van 70 dekás teli pelenka!!
- A zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1 felhúzással sajnos.
- A mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának nincs.
- Egész nap otthon vagy, még sincs este meleg vacsora és kupi is van pluszban. És még fáradt is vagy.
- A melltartóidat sárkányeregetésre is használhatod.
- Zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.
- A hátközépig fosás mindig akkor jön el, amikor sorra kerülsz a dokinál és le kell vetkőztetned a vizsgálathoz.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 

 
 

Sziasztok!

Gyerekem nézi a Minimaxot és közben nyakába van mind két lába :)


Tyuntyi

Hmmm.Balcsi de irigy :) Hova mentek pontosan?A dm-nek van saját úszópelusa az van 4-7kg ig és 7kg-tól is és jó is volt bár nem jöttem rá mitől más mint a sima pelenka azon kívül hogy fel kell rá húzni.Vagy lehet nem ázik át?De azt nem hiszem,na mindegy ez a dm-es jó volt.
Persze hogy nem lett baja a víztől,babúszásra már pár hetes csecsemőket is visznek,ott is pont oktatás volt mielött bementünk.Bár ez kimondottan gyerek részleg volt a Balcsiba én még nem raknám be.
Ez nagyon jó volt amit elküldtél mindennel egyett értek de azzal főleg,hogy a hordozó gyerekkel együtt rohadt nehéz :)
Sajnos az én meltartóimmal viszont nem hogy sárkányt de hangyát se nagyon lehet eregetni :)
Jó sok fogatok van már,te láttad mikor jött ki?Be volt duzzadva az ínye?
Igen a Blik játéka,most néztem hogy már 30 pár be van osztva időpontra hogy mikor lehet szavazni ezek szerint mi az utolsó 15 pár között leszünk mert magunkat nem láttam még köztük,szóval az biztos hogy még min. két hét mire sorra kerülünk de addig legalább agyalhatok hogy legyenek sok-sok szavazatok.Pont azon mosolyogtam,hogy mire eljutok odáig addigra itt az összes topik zárt lesz,pedig itt is lett volna bizti 1-2 szavazat.
Merre laknak anyukádék?Sokáig maradsz náluk?Én is Balaton fun lettem most a hétvégén eltudnék tölteni egy egész nyarat.Jó,hogy ennyi tejcsid van még akkor te azok közé tartozol akik még egy évesen is szoptatnak.
Ma reggel mondta Zsolti hogy mikor bement a Bibihez háton fekve nyomta fel a popsiát,olyan volt mintha nyomná magát előre,úgyhogy lehet mi is előbb mászni fogunk,már úúúúgy várom :)
az olyan jó lehet hogy így ragaszkodik már most én úgy várom hogy átöleljen mikor felveszem,néha direkt odaakom a nyakamba a kezeit hogy olyan érzeés legyen :oops:

Kat

Jaj nekem most nagyon megtetszett Füred én nem tudom miért de úgy emlékeztem hogy ez nem egy nagy szám hely de ha jól tudom csak nemrég lett megcsinálva az a sétáló utca ott bojongtunk a Hotel Silver környékén,szivesen elmentem volna hajókázni is.
Én néztelek titeket mert ha jól emlékszem Füreden van házatok,ha valaki Bálintozott volna tuti megkérdezem nem e te vagy.Meg téged szerintem megismernélek.
Piroska nem magyar mese?Én úgy nöttem fel hogy az :)
Én is átraktam a sport ülést multhéten,és abban is egyenesen van a gerince a legalsó szinten van,nagyon szeret nézelődni sokkal nyugodtabban fekszik benne nagyon szereti nézni a faleveleket ahogy fúj a szél.


Jövök és írok még Rekujának is csak balhézik a kiscsaj adok enni.

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Na itt is vagyok,lement 180ml.tényleg éhes volt.

Rekuja

Emlékszem a nyanyákra én is utáltam őket sőt most is,nem szeretem ha valaki belép a privát szférájába,sőt azt se szeretem ha túl sokáig van egy ismerősnél.Mindenki fogdossa a saját gyerekét :D Amúgy én nem bánom ha hozzám közelállóak nyünyörgetik csak valahogy mindíg rosszkor jönnek.
Pont most hajtottam fel egy bébiszittyót,Magdinak hívják,50 éves nagyon modern kedves van unoka,tapasztalat jófej is Pepi ovodatársának az anyukája ajánlotta mert azért havi egyszer szügségünk lenne rá,hogy elmenjünk kettesben a Zsoltival valahova legalább egy pár órát.Így hogy nincs egyszem nagyi sem nem könnyű azért pláne Győrben mert otthon még sógórnőm vigyázz rájuk de kiadtuk a lakást így ida nem mehetünk aludni.
Petra nagyon nehezen akarja elfogadni,hogy majd néha jön valaki,állandó sírás ha előjön téma és nem akar róla beszélni sem :shock:
Látszik hogy soha nem vigyázott rá senki azért én azt tanácsolom mindenkinek néha rá kell bízni a nagyikra a gyereket már ha olyanok,mert utánna tényleg wc re se lehet elmenni nélkülük.
Én is állandóan keresem az indokot,hogy miért aludjanak velünk akkor is ha úgy ébredek reggel mint egy idegroncs :) Hol voltatok Balcsin?Saját?
Bibi szerencsére csak nagyritká van fent kocsiban de ha megállunk akkor valahogy mindíg felkel és akkor nyüszörög ő is,de lehet hogy csak tényleg előre felé akar nézni ő is :? Hát addig is kitartást tudom milyen rossz.
Remélem eszik megint rendesen én már eljutottam arr a szintre hogy nem idehesít szimplán úgy gondolom nem éhes még ha hihetetlen 12 óra nem evés de akkor is. Olyan tartalék hurkáink vannak hogy nem aggódom egyenlőre :)

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Nem találtam tegnap az előkét,gondoltam nem veszek elő ujjat jó lesz annélkülis,íme az eredmény :) még a hozzátáplálás elött lév


Kép ő anyukáknak:

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Csicsi
Balatongyörökön voltunk, családi nyaraló, egy nádfedeles vályogház amihez kívül van hozzáépítve a fürdő/wc mert a műemléki státusz miatt a 60'-as években nem engedélyezték, most meg már senkit se érdekel, hogy bent legyen :) Imádjuk amúgy :)
Szerintem jól teszitek, ha lesz bébiszitter néha, így, hogy nincsenek nagyszülők. Lehet, Petra is elfogadná, ha egyszer úgy lennétek együtt vele, hogy ő is, te is ott vagytok, vagy ha olykor csak Bibit hagynád a nénire, te meg Petrával csapnál egy nagylányos délelőttöt/délutánt, elmentek kettesben fagyizni, vagy egy moziba, esetleg plázacicáztok :) Sztem azért tiltakozik ellene, mert azt üzeni neki, hogy meg akartok szabadulni tőle, miközben a néni lehet, hogy élmény is lenne neki, ahogy egy nagyszülő is az. Hanna pl iszonyúan várja, mikor vigyáz már rá a dédimama, mert nagymamisom tanítónő volt, és marhajókat szokott vele játszani. Reggelizős hisztizéséről is az jutott eszembe, hogy én is addig reggeliztem, amíg apukám minden nap elkészítette a reggelim, úgyhogy kb 8 éves korom óta egyáltalán nem eszek délelőtt semmit :D Bezzeg ha Loló kiteszi a lekvárt, vajat stb és leültet maga mellé! De ilyen évente kétszer, ha van :)
Bibi gyönyörű evés után :D láthatóan élvezi, ez jó!
Igen, ez a terhesen hasfogdosás nekem is sokkoló volt. Igazából kellett volna vennem egy sokkolót, hogy a tapizóknak legyen sokkoló :lol:
A piroska és a farkas német népmese a Grimm testvérek feldolgozásában vált igazán híressé aszem.

Tyuntyi
tamponos nagyon jó :D:D
Hát, nem evésről annyit, hogy miután tegnap meggyőztem magam, hogy nem hülye a gyerek, majd eszik, ha éhes, ma mondta a védőnénim, hogy nem lehet, hogy 14 órán át semmi bevitel nincs, mert ilyenkor még nagyon hamar kiszáradnak. Mivel a víz, tea, almalé azért jó, mert úgy könnyebb köpködni szanaszét, ami remek elfoglaltság, így csak a tápit nézi tápláléknak (azta, innen ered a tápszer szó? :lol:). Már teljes 2 napja próbálkozom almával... izé... már 5 fél aventes kanállal le is nyelt, de közben olyan képeket vágott, mint Jim Carry. Sokgyerekes barátnőm megnyugtatott, hogy neki is ilyen volt az egyik a sokból.
Aszem a mi kocsiülésünk fordítva is beszerelhető, majd megszakértem! Csak úgy nem érzem annyira biztonságosnak, mert félezés/ütközés esetén akkor az őv tartaná meg, az meg nálunk eléggé fura, mert nem állítható a hossza :shock: Szerintetek ez normális, vagy az évek során elveszett belőle valami alkatrész? (Szaffi a 6. baba benne) Alul rátekertem vmire, így most pont passzentos, de nemtom mi lesz, ha kinövi a jelenlegi állást és nem jó még rá a teljes hossz.
Hozzátápláláshoz amúgy épp tegnap vettem meg a Kismama magazin babakajás könyvét, nagyon szimpatikus, sok minden van benne nagyobbacskáknak is, meg vannak 1 felnőt + 1 baba receptek is, bár kis fantáziával ezek önállóan is megoldhatóak. Szeretem a szakácskönyveket nézegetni. Nagy ritkán főzök is belőlük :D
Sokgyerekes barátnőm mondta, készítsem fel Lolót, hogy lesz egy csak-anya-jó korszaka a lánynak. Náluk a férje úgy dolgozik, hogy 12 óra munka után 36 óra szabad, vagy valami ilyesmi, szóval sokszor sokat van velük, mégis voltak ilyen korszakok.

Kat
140 krumpli-alma?! Azta, lassan paprikáscsirkét eszik :lol: De az tényleg jó, akkor jól haladtok, irigykedek egy kicsit. Remélem, nem lesz az evéssel is úgy, mint a tápival... de hát valljuk be, én is leginkább túrórudin élek, mit várok tőle, ha nekem se megy :roll: szóval most magamat is átnevelem egy kicsit! :)
2,5 órát kibír babakocsiban?! Nekem max felet, de azt se mindig (egy élmény egy kézzel tologatni a 3 kerekűt, míg a másikban nevetgélve nézelődik, de csak muszájból bírom az üvöltését). Cserébe mindenkire mosolyog, olyan cuki, csábítja a népeket :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Csicsi:
Miközben írtam, a drága uram telefonált, hogy akikkel mennénk a Balcsira, már variálnak. Jelen pillanatban fogalmam sincs, hogy hol tart az ügy, egy biztos, hogy csakis déli part Csanád miatt, s Lelle kizárva, mert már a könyökünkön jön ki. :lol: Csanád fogzása váratlanul ért minket. Az első fogát a férjem vette észre. Jobban mondva épp az újját szopogatta Csanád, mikor közölte Lacus, hogy van vmi a gyerek szájában. :lol: Na, az volt az első foga. Utána már könnyű volt összerakni a tüneteket, így a második fog jövetelére már fel voltunk készülve. Azt pl. láttam is, hogy fehérlik az ínye alatt a foga, s ki is bújt neki kb. 4 nap múlva. De felül még semmit nem látok, pedig sasolom minden nap szegénynek, hátha. Arról sincs fogalmam, hogy hogyan néz ki egy duzzadt íny. :shock: Így szerintem nem sokat segítettem. Úszópelus infót köszi. De most akkor te melyiket vetted Bibinek? Csanád 7 kilo 40 körül van. Akkor már a nagyobbat igaz?

Rekuja:

Most akkor mit mondott a védőnő? Ha nem iszik/eszik meg Szaffi semmit, akkor mi van?

Jaj, felkelt manó. Megint volt szabad fél órám. :wink:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Mégsem, csak felnyögött. :P

Rekuja:
A gyerekülés öve nem állítható? Szerintem akkor vmi lehet vele, mert ha logikusan gondolkozunk, akkor annak állíthatónak kéne lennie.
Babakajás könyvet megnézném én is. Hol keressem?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Tyuntyi: A babakajás könyv nekem is megvan: W.Ungváry Renáta: A Kismama babakonyhája. Tényleg jó ötletek vannak benne.

Rekuja: Én nagyon szeretem a szakácskönyveket. Nagyon sok van, gyájtöm őket. Amikor magam alatt vagyok, és nem tudok aludni(ez nem mostanában volt:) , akkor ezeket lapozgatom éjjel.
Az autósülés nem tutti így. Biztos fognia kell. Nézd meg a netem a márkáját, hogy hogyan néz ki ott.

Csicsi: Almádiban van Apóséknak házuk, aminek a tetőterét fejeztük most be, de nagyo szeretjük Füreden a Karlonia cukrászdát, írtó fincsi süteményük van.

Az én fiam egy időjárás jós. Minden eső , vagy beborulás előtt vinnyog fél órával. Ma álmából ébredt fel. Ezt a pocakomban is tudta

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Tyuntyi
Babakajás könyvet Libriben vettem, mert oda van kedvezménykártyám :)
http://bookline.hu/product/product/home ... bakonyhaja
Védőnéni azt mondta, írjam egy hétig mikor mennyit eszik és jövő kedden kijön, megbeszéljük, foglalkozzak-e vele. Mondta, szeretné látni, milyen gyakori a sztrájk. Szóval most egy hétig bizti nem lesz jelentős :D A szokásos pohár/kanál tippeket mondta a nem iszikre, mintha még nem próbáltam volna :? De folyton az van bennem, hogy sokat emlegetett sokgyermekes barátném mondta, hogy neki a 3-ból 2 kizárólag szopizott, ők egyáltalán nem ittak 1 éves korukig csak anyatejet, a középső meg lusta volt, az 4 hónaposan leállt a cicivel és ő meg utálta a cumisüveget, így poharazott vele. Szóval ez tuti teljesen gyerekfüggő is.
Ma is próbálkoztunk az almapéppel, amit remekül lehet egyenletesen szétkenni a pihenőszéken, de az anyától veszettül buta ötlet, hogy le kéne nyelni.
Balcsiba minek fürdőpelus? Nem ő lesz az első belepisilő/kakiló :roll: Én oda nem adok rá, ne hűtse plusszban. Nálunk Györökön pelus nélkül szoktak lubickolni a babák. Medencébe adnék, de oda meg nem megyünk mostanában :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Kat
Fogalmam sincs az autósülés márkájáról. Kék. :lol: De most már megnézem, meg majd megint leszerelem, esetleg ráeresztem az uramat a témára, úgyis mennie kell tankolnni (minden hó utsó napján teli kell tankolniuk, így nézi a cég a havi fogyasztásukat).
Nekem Stahl könyveim vannak, rengeteg, néha főzök is belőlük de leginkább ötleteket gyűjtök és aztán azt alkotom, amihez kedvem van. De a fűszerezési tippeket onnan tanultam, meg emiatt próbáltam ki egy csomó fűszert, amiket addig nem (szerecsendió, zsálya). Amúgy hatalmas taktikám, hogy szinte mindenre ráöntök egy 2decis tejszínt :lol: mert én úgy szeretem. Egyszer főztem anyósoméknál Mvhelyen tejszínes-póréhagymás- füstöltsajtos pulykamellet, ami egy tök egyszerű egytepsis kaja, erre mondták, hogy ja hát ilyen sok hozzávalóból ők nem szoktak főzni :shock: Amúgy felsoroltam minden hozzávalót a són és borson kívül. köret meg rizs. De ez már túl összetett volt az ő "parasztos" gyomrának. Apósom meg imádta :D
látod nem kell békát tartanod, szól Bálint, ha eső lesz :D
Szaffi a melegfrontot jelzi, alszik egyben 3 órát tőle :D Ez azért a jobb verzió :wink: Szaffi mondjuk melegfrontban született. Neked mikor karácsony után pár nappal ki akart jönni a fiú, akkor nem hidegfront volt?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Milyen sokat írtatok! :D

Kat!
Hanninak is voltak ilyen ekcéma szerű foltjai. Mi vettünk rá Babé Urea testápolót, ami egy-két nap alatt rendbe hozta. Igaz drága, de azóta is használjuk mindannyian. Szerintem megéri az árát!
Örülök, hogy ilyen jól megy a hozzátáplálás, én anno igen megszenvedtem Lillával, mert a gyümölcsökön kívül szinte semmit nem fogadott el.

Tyuntyi!
Hanna is szinte 2 óránként rámcsatlakozik, gondolom ebben a melegben szomjas is.
Lilla alig volt 5 hónapos, mikor elmentünk vele nyaralni, ott aztán fürdött medencében, tóban stb. Sőt, babaúszásra is jártunk vele. Úgyhogy nem értem a Babamagazint, mivel pl. a babaúszást szinte mindenki csak ajánlani tudja! :shock:
Hanna sem tud mit kezdeni a cumisüveggel... :lol:

Csicsi!
Egyetértek veled abban, hogy néha a gyereket rá kell bízni valaki másra, mert később ez azért "nagy szabadságot" ad, hogy pl. el lehet menni vacsizni apával kettesben stb. Lilla 1 éves volt, mikor először elvitték apósomék egy napra, de addig is bíztuk anyukámra pár órákra. De Lillus egy olyan tipus, aki nagyon barátságos, semmi baj nincs vele. :D
Nagyon helyes Bibi! :lol:

Mennem kell, majd folytatom!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Voltam ma Dm-ben, vettem mindenféle bébikaját, hátha csak az én reszelésem nem jó a csajnak. Hát basszus, csak itthon vettem észre, hogy az extradrága 2dl-es Hipp bébiitalban van hozzáadott cukor :o Örvendek, hogy ökológiai gazdaságból van (milyen a nem ökológiai? műanyag cukorrépás?) de akkor is cukor :? Majd megiszom én. Meg azt is csak itthon néztem, hogy pl az őszibarackban van még vagy 3 dolog a barackon kívül :shock: valami rizses cuccok. Viszont abból ma evett teljes 3 pici aventes kanállal és egyszer nyelt is közben. A többi sztem az előkén kötött ki, ami egy remek eszköz, mert így egyenletesebben lehet túrni a kaját :D

Az eladó néni hívta fel a figyelmemet, hogy mától vannak új kuponfüzetek, és a 150 pontos füzetben van egy Hipp kupon, amivel bármennyi Hipp termék 25% kedvezménnyel vehető meg. Ilyen kedvezménnyel már nincs is rossz árban sztem. Csak nézzétek meg, mert van néhányban cukor!
Kép
Elvileg aug31-ig lehet levásárolni. Na, remélem senki se tilt le, mint marketing-tevékenységet folytató egyént :D

megyünk ma oltásra, ráadásul apa nem tud jönni, már előre félek :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Lehet még csatlakozni? :lol:
Kb. 2 hete olvasgatlak benneteket, és Timocska példáján felbátorodva most írok is.
Két kisfiú anyukája vagyok:Domi, a nagyobbik 3 éves lesz augusztusban, Miki, a kisebbik január végén született.
A nagyobbik gyermekem sem volt mintababa csecsemőként, így már nem ért meglepetésként, hogy a kisebbik sem lett az
8)
De nagyon érdeklődő baba, mostanában kezdett forogni, és egyelőre csak szopik.

Hát ennyi hirtelen.

Üdv Mindenkinek:
Anna
b.anna
 
 


Sziasztok!

Pepi ma itthon maradt mert tegnap este nem volt jól,fájt a hasa hányingere volt,kiküldött a szobájából hogy egyedül akar lenni olyan rosszúl volt.Ilyen még nem történt olyan rossz érzés volt,próbáltam mindenféle indokkal bemenni (vittem vizet...stb...)
De elsírta magát hogy most jobb egyedül így hagytam de olyan rossz volt :? Aztán nem volt hányás meg semmi,kialudta de itthon fogtam mert lappang benne valami remélem nem gyűri le.
Esküvői kalandom,tegnap írtak,hogy nem jó a kép amit annó küldtem mert a Zsolti nem látszik rajta rendesen,na persze hogy nincs normális közös képünk 8) Persze csinálhatnánk is éppen egyet de pont kijött a herpeszen úgyhogy szépen mutatnék :) Kértem ismerőstől képet fotosoppal,majd meglátjuk :)
Hogy tegnap nem foglaltam le magam a babnettel az eredménye egy járóka és egy etetőszék lett :wink:
Pénteken megyünk Pestre és akkor elhozzuk,már egész szépen eszik Bibi,tegnap 100g alma lement.

Rekuja

Persze,úgy tervezzük,hogy csinálunk egy-két közös progit a bébiszitterrel én se maradnék csak úgy valakivel akit elöszőr látok életemben de Pepi amúgy is kemény mag nagyon látszik,hogy sose adtam ki a kezemből pedig az apja nagyszülei élnek,mondták is vigyem többször de így Győrből nem olyan könnyű meg hát a fiával sem vagyok túl jóban,most május 7.-én elvittem hozzájuk a Pepit de ott se marad ha nem vagyok ott.Nem is hagynám ott szivesen még a számomat sem tudják.Részben engem hibáztatnak hogy szétesett a család mert mindíg az a bűnös aki elmegy az persze hogy miért......
Én csak az almát néztem a hippnek az tuti bio annyira megörültem hogy alapnak vettem hogy többi is az.Bár én ennyire nem vagyok ennyire cukor ellenes mióta világ a világ használják és kis mennyiségben nem okoz gondot szerintem egészségesebb mint az édesítő szerek.

Timocska

Nem is meséltél milyen volt az esküvő de én nem felejtek :)
Remélem Bibi is olyan lesz hogy lazán veszi majd ha vigyázz rá valaki mondtam is hogy Zsolti nővérére is elkezdem néha rábízni ha otthon vagyunk,hogy megismerje mert ő az egyetlen családtag akire rábíznám nagyon szivesen.
Én egyre inkább igénylem hogy kettesben eltöltsünk pár órát mert lassan tényleg csak szülők leszünk és nem szerelmesek.

Tyuntyi

Én azóta azt hiszem hogy jön a foga a gyereknek mióta megszületett :) Én mindíg látom a fehéret alul de akkor az más nállunk.Nekem azt mondta multkor a gyerek orvos hogy Bibinél nem látszik hogy jön a foga,de hogy ez most azt jelenti hogy most nem vagy hogy nem is fog azt nem kérdeztem.Mi augusztus első hetében megyünk barátokkal Boglárra egy hétre ez minden évben rituálé gyerekes anyukák fecsegnek apukák csavarognap és vedelnek.Annyira szeretem :? Alig várom :)
Ti vegyétek a dm-es 7kg-tól bőven mi a kicsit vettük mert Bibi még most sincs szerintem 7 kg.

Kat

Bibi is érzi az esőt bár nagyobbakat is alszik úgy érzem napközben gondolo mert nincs az a meleg.
Na majd legközelebb megnézzük a cukrászdát most is beültönk valahova de az valami koktél bár féle lehetett csak egy jeges kávét ittam de az is nagyon fincsi volt.
Amúgy tök jó kézműves dolgok vannak Bibi kapott egy kis tündér fa babát ami egy rugón van felraktam a kiságya felé,tetszik neki nagyon,Pepi kapott egy gyűrűt én meg egy nyakláncot vettem magamnak.

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Szia Anna!

Örülünk neked,remélem akkor a te példádon még felháborodnak páran :D
Gratula a gyerkőcökhöz!Az mit jelent hogy nem minta baba?Húú két fiúval nem lehet könnyű bár két lánnyal sem az :)
Nagyobbik akkor gondolom megy oviba nemsokára?
Hányadikán született a Miki?Végre lehet valaki fiatalabb Snowbaléknál,örülni fog nagyon nektek :)

Tényleg Snowball merre jársz?
Sajtinak nem tudja valaki a számát?Sokszór eszembe jut.
És Hendyala,Evian,Titike,Nyufó????És még aki hirtelen nem jut az eszembe.

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Haliho!

Ne haragudjatok, hogy nem jottem az elmult par napban, csak ugye aposek bekoltoztek vasarnap a lakasukba, es azota is veluk toltjuk a legtobb idot. Jo erzes, hogy itt vannak. Egyelore csak messzirol csodalja Mollyt, nem igazan batorkodik megfogni. Remelem azert csak hozzaszokik a gondolathoz hogy van egy unokaja :)
Tegnap delelott elmentem a haziorvoshoz, a gyogyszerem receptjeert mentem erte. Delutanra pedig Mollynak volt idopontja az utolso oltasra. Csak ketten mentunk, Alex nem volt ott. Es a noverke felajanlotta hogy miert nem adjuk be most a szurit, (szam szerint harmat..), es akkor kesobb nem kellene jonnom. Kicsit hezitaltam, mert mindig Alex tartotta Mollyt a szuriknal, en nem voltam ra kepes. Viszont beleegyeztem, hogy oke, adjuk be a szurit. Hala a jo egnek Molly nagyon turelmes volt, nem is sirt, es en is jobban turtem az oltast igy, hogy en nyugtattam kozben. A noverke meg is volt lepodve, hogy o meg ilyen babat nem latott aki nem sir 3 szuri utan, sot meg nevetett is :lol: Viszont reggel kicsit lazas volt, adtam neki szirupot. Most mar kutya baja, alszik. Nemreg evett banan-barack puret.

rekuja: ne aggodj, minden rendben lesz nektek is az oltasnal, en is tartottam tole, de igy meg egyszerubb is volt, nyugodtabb voltam. Otthon is a 4 honapos oltas az utolso 1 eves koraig?
Molly az en, hazi gyartasu puremet ugyanugy kikopkodi, mint neked Szaffi. Az uvegeseket se szerette elobb, mindenhez lassan hozza fog szokni Szaffi. Ha egy kanal csuszik le az elejen, akkor annyi :) Viszont a vizet nem issza... Probaltam mar cumisuvegbol, csoros poharbol, kanallal, poharbol....sehogy sem. En is az almaleves variaciot fogom kiprobalni, mint a tobbiek. Hiaba nincs itt meleg, jo lenne ha hozzaszokna a vizhez.

tyuntyi: nagyon tetszett, amit a masik topikbol loptal :D Mindegyik annyira igaz. Viszont en mar tudok hason aludni, nincsenek dinnyeim :lol: Szepen egymasba esnek Csani unnepei. Ha nagy lesz, legalabb tobb napig unnepelheti a szulinapjat :lol: A fiuk ugyis szeretik a tobb napos ivaszatot :)

csicsi: bator vagy az eloke nelkuli etetessel :D Epp Molly egyik bodyjat aztatom, mert 2 mosas utan se jott ki valami purefolt az anyagbol. Mar en is ugy varom hogy Molly felfedezze a labait :D Egyelore csak akkor nezi oket amikor kicserelem a pelust es felemelem a labat. Vagy amikor ul, akkor neha elkapja.
Hogy alltok a pakolaszassal? Nagyjabol a helyere kerultek a dolgok?
Jo tippet adott Rekuja a babysitterrel kapcsolatban, szerintem se dobd be Pepit a mely vizbe a dadussal elso alkalommal.

b.anna: de jo, meg egy anyuka!!! :) Udv a csapatban. Jol tetted hogy felbatorodtal, remelem aktiv tag leszel. Erdemes, mert joparszor elsulnek a hulyesegeink :lol:

kat: az almale, amit a vizbe raksz, ugye sajat altalan facsart le? Nem tul savanyu ugy? Vagy csak az itteni almak olyanok, mint az ecet? :D

Kép

Kép
snowball
 
 


b.anna: igen, jol irta csicsi, kivancsi vagyok hogy Miki mikor szuletett, Molly 26-an :)

csicsi: nem tuntem el :wink: Estenkent mindig leultem zugolvasni titeket, de mar energiam sem volt irni. Tegnap este 9kor mar aludt az egesz csalad...

Kép

Kép
snowball
 
 


Anna
Üdv a csapatban! Ha nem lehetne csatlakozni, már rég zárt topic lennék, de tekintve, hogy mi vagyunk azok akik kimaradtak annak idején a zárt topicból (hála Kat újraindításának!) sztem nem fogunk bezárulni :)
Mesélj magatokról valamit! (ez jó idétlen kérés, mi? :))

Csicsi
Szegény Pepi nem testvér-féltékeny? Úgy látszik, nem csak te vagy mostanában magányos :( Neki se lehet könnyű, a mozaik-családban mindenki sokkal bizonytalanabb, sérülékenyebb, nővéreméknél is ezt látom. Szegény Hanna még időnként Szaffi miatt is olyan kis féltékeny, pedig hát ő egy unokatesó csak. Pl valamelyik családi ebéd után otthon megkérdezte az anyjától, hogy ugye anya engem azért jobban szeretsz mint Szaffit? Csak mert a nővérem babázott a cicalánnyal :(
Hát igen, nővérem meg épp azon szenved, hogy Hannának még lenne igénye az apjára, apai nagyanyjára, de a túloldalon már egyre kevésbé. Pl Bálintnak jár nyáron 2 hét. Mire közölte, hogy oké, de nem tud szabit kivenni, szóval napközben nem tud rá vigyázni :shock: Mondta a Luca, hogy ez a legszarabb, mert így ők se mehetnek nyaralni, viszont szabin kéne lenniük. Szóval most vagy nem lesz az apjával a gyerek, vagy napközben anyámmal meg nálam lesz, este meg ott. Még sose vigyáztam rá :oops:
Gondolom elgépelted, és nem Annának azt szántad, hogy „a te példádon felbátorodnak” nem pedig „felháborodnak” :lol: :lol: :lol:

Snowball
Ne aggódj, após idővel ráérez majd a babázásra! Az ő korosztályában még nem volt divat a férfiaknak pelusozni :wink: Ha majd lehet Mollyval interaktívabb viszonyba kerülni, talán ő is felbátorodik! Após nőjét ha jól emlékszem dicsérted karácsonykor. Ő se mer még babázni?
Oltással ugyan így voltam, nekem is könnyebb volt, hogy a cicalányt foglaltam le, akinek a legnagyobb sérelme a dokibácsi volt. Aranyos, mosolygós szakállas dokibácsink van, erre felé hajolt, rámosolygott, mire a csaj elbőgte magát :oops: ezek után már mind1 volt a szurik, meg a rota :) amúgy leginkább melege volt, rájöttem, hogy minden baj ebből származik, ha melege van hisztis, nem eszik, nem alszik csak nyekereg esetleg üvölt. Hozzáteszem, én ma pl fáztam, na ő nem :shock:

Este nem adtam neki csak tápit, elég stressz volt a szuri. Amúgy apa nem csak a szurira nem jött, még mindig nincs itthon, de persze nem mondta, h bent kell maradnia, csak mikor fél8kor írtam neki, hogy jön-e fürdetni, akkor írt, hogy fürdessek „nyugodtan” egyedül. Nem az a baj, ha későn jön, csak ha nem szól, akkor nem várom a fürdéssel...

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Jó rég jártam erre :oops: . Mindig tervezem, de aztán valahogy nem jutok hozzá. Pedig még azt se mondhatom hogy a jó idő miatt, mert az mostanában nincs (itt legalábbis). Valahogy eltelnek a két gyerkőccel a napok gyorsan. A zárt fórumba is ritkábban írok.
Picikével elkezdtük a hozzátápit lassan egy hete, jól fogadta, szeret enni, nem úgy mint a tesója. Már 6,5 kg, ahhoz képest hogy 2380 grammal jöttünk ki a kórházból szép teljesítmény. Kis husis. Furcsa is nagyon, a nővérkéje mindig vékony kukacka volt, ezek a husis combikák új élményt adnak. Apa mindig azt mondja hogy szerinte a pici az egy éves szülinapján annyi lesz kilóban mint a nagy 3 évesen :D :lol: . Hát lehet hogy igaza lesz. Regi imádnivalóan szereti a babát, puszilgatja, szórakoztatja, hord neki mindent, azt hiszem nagyon jó kis tesó lesz belőle.
Visszaolvasok, aztán írok majd, szerintem már csak holnap.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Kép
Kép

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


rekuja: orulok hogy tul vagytok az oltason. Nagy megkonnyebbules igy, hogy tudjuk nincs tobb szuri - egy darabig, igaz? :)
En hozzaszoktam az egyedul furdeteshez, mert Alex estenkent dolgozik, igy haz az a fura, mikor itthon van :) Gondolom Szaffi eszrevette hogy nincs ott apa a pancsinal.
Tegnap azert batorkodtam beadatni a szurit egyebkent, mert a kedvenc noverkem volt. Nagyon kedves, Molly is szereti ot. Ha delutan visszamentem volna, mar mas lett volna ott, azt a not pedig nem csipem. Igy hat meg volt a vigyorgas :D
Apos noje... hm... szerintem szive szerint babazna, mert Irorszagban is babysitterkent dolgozott, de szerintem tart attol hogy Alex mit szol hozza, ha megfogja a gyereket. Ugyanis Alex nem nagyon kedveli a not, mivel o miatta mentek szet a szulei. Mostmar kezdi elfogadni, hogy az apja is ujranosult, es szerintem nem lenne gond ha megfogna Mollyt. Viszont anyos az azt mondta hogy meg ne merje fogni a gyereket az a k.rva.... Majd eldontjuk mi Alexszel.... :) Ma oda akartam adni a nonek a kezebe Mollyt, mert lattam hogy vagyik ra nagyon, csak nem mertem mert Molly laba be van duzzadva az oltas helyen es erzekeny neki, nem szerettem volna hogy megnyomja neki.

csicsi: remelem Pepi jobban van. Lehet igaza van Rekujnak, es a feltekenyseg jott ra.

Kép

Kép
snowball
 
 


nyufo: jo latni titeket!!!! NAgyon szepek a lanyok, Regi is szinte megkomolyodott :)
Ugye milyen klassz az idojaras...? :?
Kb 2 hete voltunk Londonban, 25 fok volt, annnyira jol esett a meleg, elkepeszto volt! :) nektek mennyi idobe telt, amig megkaptatok az utlevelet, ugyintezestol szamitva? Honvagyam van, talan hazaruccannek meg a nyar vegen...

Kép

Kép
snowball
 
 


Valamelyik nap este lefektettem Mollyt. Kicsit meg nyoszorgott az agyban, majd elhallgatott. 5perc mulva gondoltam benezek hozza, ugyis elaludt es betakarom, ha lerugta a takarojat. Errefel nemhogy nem aludt, hanem azert volt csenbe mert kivalasztotta a letezo legnagyobb plussallatot a kisagyaban es azzal jatszott. Ime :lol:

Kép


Kép

Kép

Kép
snowball
 
 


Na mindenki hogy beindult :)
Most altatja Zsolti Bibit már vagy 30 perce,már zuhanyoztam,visszaolvastam és ő még mindíg énekel :) Ilyenkor úgy szeretem,jó lenne ha több ideje lenne ránk és több ilyen esténk lenne.
Negyed 8-kor ért haza,felvoltam pörögve hogy had vezessek mert kell a kocsi nyárra hogy tudjak menni majd a gyerekekkel.
Nagyon durván rossz a tájékozódásom pedig ezerszer mentünk már az o i útvonalon,de ha én vezetek nem tudom merre kell menni,és Zsolti mindíg későn szol már ha kanyarodni kell na mindegy a kérdésem az hogy akinek vam már jogsia,mennyi idő kellett hogy egyedül mert menni vagy tudott?Kezdem magam alkalmatlannak érezni az egészre.

Nyufó

Örülök,hogy adtál élet jelet,nagyon szépek a csajok Anna szépen behozta a lemaradást.Jó,hogy Regi már így el van a tesóval,biztos jó tesója lesz késöbb is.Na akkor nálatok se nagy evő a nagy lány,nálunk ugyan ez van sajnos.Nem csodálom ha nincs időd,néha nekem is úgy el megy egy hét hogy észre sem veszem.Nem is tudom milyen lenne még egy gyerekkel,inkább bele se gondolok.

Snowball

Töltsél csak minnél több időt a családdal.Após jobb ha barátkozik Mollyval,végülis az ő érdeme is hogy megszületett :) Lehet ha elmesélnéd,közelebb is kerülnének egymáshoz :)
Nagyon cuki Molly,látom szépen tartja a fejét ügyes nagyon és nem semmi hogy tele van pakolva az ágya én meg nem merek bent hagyni semmit mert mindíg azon parázok hogy magára húz valamit.
Dehogy vannak helyén a dolgok,pont ma is hozott még haza dobozt a Zsolti és még van is ami nincs itthon,de eljutottam oda hogy nem érdekel be kell látni hogy nem vagyok szuperpunci ahogy barátnőm fogalmazna :)

Megszólalt a légzés figyelő,most rakta le a gyereket berohantam és ott cumizott de azért kihagyott a szívverésem :?

Na szóval tényleg az is lehet a problémáim hátterében,hogy állandóan mindenben én akarok lenni a legjobb,szép gyerekek,jó anya, tiszta lakás,mindíg finom meleg ebéd,jó csaj stb.pedig lehetetlen.Vagyis azon az áron hogy összeomoljak nem kell.
Este 9-kor ágyban...hmmm...irigy 8)
Remélem nem lesz semmi Mollyval az oltás miatt,nagyon bátor ha 3 szuri után mosolyog!!!

Rekuja

Én se szeretem ha Zsolti nem szól hogy extra későn jön mert én is mindíg várom valamivel.+két hete már hogy itt vagyunk és nincs visszarakva az előszobába a lámpára a búra pedig minden nap megigéri aztán meg vagy sok telefon vagy valaki megkérte valamire de mindíg lemarad a lényeg.Mondjunk nálunk az a "szerencse"hogy az utolsó evés kb 9-10 között van azért addigra álltalában itthon van és elötte fürdünk.
Ez most nem hiszem hogy féltékenység volt van bőven az is de ez most más volt.Érdekes de magamat láttam benne,amikor rosszul vagyok én is mindíg kiküldöm őket mert egyedül nekem jobb olyankor és ő is ezt mondta tegnap.Most vagy engem utánzott vagy tényleg jobb volt neki úgy.Amúgy nagyon jó testvér csak akkor akad ki ha a Bibinek veszek valami pl.etetőszék meg a járóka.Ilyenkor valahogy kihagy mindíg a memóriája hogy ő miket kap.De bizony azt is bele kell kalkulálni több gyerek esetén anyagilag,hogy ha az egyik kap valamit akkor a másiknak is kell.
Szegény unokahugodat nagyon sajnálom,nekem ugyan ilyen volt a gyerekkorom,most meg csodálkozik mindenki hogy miért nem érdekel az apám,most lenne rám igénye hogy öreg lett és egyedül van,hát köszi.Csak valahogy én emlékszem az elmúlt 27 évre a nagy semmire.
Milyen szurit kapott Szaffi?4 hónaposat?Remélem jól van és nincs láz.

Az a durva hogy én azt olvastam hogy úgy felháborodott hogy ő is írt de persze jó értelemben értettem,pedig rajtam van a szemüveg :) :D


Na jó éjszakát minden babának és a családnak!

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


csicsi: elegge irkalos kedvemben vagyok, az osszes emailemet is elinteztem most este, es a babaneten is logok. Kaja is van fozve, ki is van takaritva, es meg jol is nezek ki, szuperpuncinak erzem magam :lol: :lol: :lol: Viccelek.
A jatekokat lassan elpakolom, most hogy kezd forgolodni, csak amig pici volt, nem aggodtam miattuk. Viszont a sarga eger, ami a kepen a zsiraf alatt lapul Molly mellett, az elengedhetetlen kellek az elalvashoz, azzal alszik mar egy jo ideje. Szoval az maradni is fog az kisagyban :)
Tenyleg lehet az lehet a problema, hogy mindenben a legjobb szeretnel lenni, de el kell fogadnod hogy ez senkinek sem megy. Valami ugyis kimarad: vagy nincs meleg kaja, vagy epp bunda van a labadon, de van, aki igy szeret, az pedig a csaladod. A gyermekeidnek a legkocosabban is te vagy a legszebb anyuka a vilagon, es Zsolti se hiszem hogy leharapja a fejed ha epp nincs meleg kaja... Szoval nyugi, hidd el te igy vagy jo :)
A tegnapi 9 oras elalvas az rekord volt, altalaban ejfel korul kerulok agyba. Szoval nem kell irigynek lenni :) Tegnap csak tul faradtak voltunk.

En is szep almokat kivanok mindenkinek :wink:

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a kedves fogadtatást!

Csicsi

Arra céloztam csak a nem mintababasággal, hogy egyik gyerekem sem volt soha eszik-alszik típusú baba. A nagyobbik konkrétan egyetlen éjszakát nem aludt át másfél éves koráig. Akkor viszont egyik napról a másikra megváltozott a helyzet. Az első átalvós éjszakáján nagyjából óránként ébredeztem, hogy mi lesz már :lol:
Miki ezügyben a nyomdokaiba lépett, ráadásul az első két hétben még fel is cserélte az éjszakát a nappallal...
Amúgy Domi nem lesz ovis egyelőre, helyhiány miatt elutasították, ahogy jelezték is beíratkozáskor. Szóval nem ért meglepetésként.

Ez a megfelelési kényszer ismerős. De valóban csak elég jónak kell lenni, nem tökéletesnek. Én is sokszor vállalom túl magam, azt hiszem, még belefér egy kis munka, aztán persze agyonfáradva mindig fogadkozom, hogy legközelebb nem így lesz
:D

A leírtak alapján szerintem Pepi csak követte a te stratégiádat, amikor elhúzódott a szobájába. De biztos rossz lehetett!
A gyerekek néha olyanok, mint a görbe tükör. Én sokszor látom már a tipikus reakcióimat visszaköszönni Dominál bizonyos helyzetekben, meg visszahallom a szófordulatokat, amiket használok. Vicces is, meg félelmetes is egyszerre.


Snowball

Megelőztünk 1 nappal: Miksa 25-én született :P
Nagyon cuki Molly, gondolom, a hajkoronáját naponta dicsérik

Rekuja

Szaffi a kedvenc rajzfilmem :lol:
Amúgy lehet, hogy mégis van némi igazság a közhelyben, hogy a téli születésűek nem jól viselik a meleget, és fordítva. Nálunk csak Miki született télen, és ő az egyetlen, akinek 20 fok felett már melege van.
Meséljek magunkról? Hú, így nagyon nehéz. De címszavakban:
Budapesten élünk, 30 éves vagyok, egy EU-s pályázatok elbírálásával foglalkozó cégnél dolgoztam még szülés előtt.
A férjem villamosmérnök, és ma van a negyedik házassági évfordulónk
:lol:
Nagyon szeretek babázni, még egy gyermeket remélem, tudunk vállalni.

Anna
b.anna
 
 


Sziasztok!

Tíz óra, de nekem már lóg a belem. Ma elutazunk a szüleimhez,s mindent meg akartam még csinálni, mielőtt elmegyünk. Főzés, mosás, vasalás, stb…, de most leültem a klímatizált szobába, Csanád a szőnyegen éppen hason meditál.
Rengeteget írtatok, alig győzőm olvasni.

Anna:
Üdv közöttünk. Látom, nálatok is elég gyorsan történnek az események. Házasság, majd két gyerkőc. De tényleg, minek várni.

Snowball:
Ha jól értelmezem, akkor nálatok Molly is magától alszik el? Csak Csanád alszik el kézben? Jó volna manócskát már erről leszoktatni, de azt sem tudom, hogy hogyan álljak neki. Molly ennyi mindennel alszik? Csanád ágya tök üres, nekem kezdetek óta halálfélelmem, hogy megfullad, így semmit nem mertem belerakni az ágyába, nehogy ráfeküdjön. Pedig gondolom, hogy nem olyan hülye, hogy a fejét nem emelné meg és rakná odébb, ha kellene.

Csicsi:
A mindenben legyünk tökéletesek, nálam is megvolt. Míg pár hónappal ezelőtt eljutottam odáig, mikor csökkent a tejem is, hogy nem éri meg állandóan toppon lenni mindenben és mindennek megfelelni. Választani kellett, hogy miből adjak alább. Én az állandó takarítást hagytam abba. Nem volt egyszerű, mivel mindig is patyolat tiszta lakásban szerettem lenni, de nem lehetett bírni. Nem azt mondom, hogy most koszban élünk, de kevésbé izgatom magam emiatt. Főzni se főzök mindennap. Kell olyan nap, mikor nem csinálok semmit, csak Csanáddal foglalkozom. A férjem ezt meg is érti.

Nyufó:
Jó, hogy jöttél, a lányok nagyon szépek.

A babaszakácskönyv címét nevét Rekuja és Kat, mindkettőtöknek köszönöm. Azt hiszem meg is fogom venni.

Rekuja:
Csanád se bírja a meleget. Reggelre is megint voltak rajta melegkiütések, én már nem is tudom, hogy mi a fenét adjak rá éjszakára. Már így csak egy napozóban alszik, s be van takarva. De szerintem még jobban kinyitom az ablakot. Eddig nem mertem, de inkább adok levegőt szegénynek. Kiváncsi leszek, hogy Szaffi hogyan fog enni az elkövetkező napokban. Gondolom éhen halni csak nem fog.
Dm. Én nemrég csináltattam kártyát, s még nincs sok pontom. Gondolom a 100 pontos füzet annak jár, akinek van már annyi pontja. Nem értek hozzá, el sem olvastam, hogy miről szól ez az egész, csak regisztráltam.

Timocska:
Szerintem beleviszem én a vízbe Csanádot. Nem lesz semmi baja, csak meglepődtem a cikken.

Képzeljétek, ugye Csani hason alszik, s minden reggel mióta kúszik a lelkem, szó szerint a kiságyról szedem le. Annyira felmászik a végébe, hogy már a fejét sem tudja letenni, mert arccal nekimegy az ágytámlának. Mindegy hogy van rajta hálózsák vagy nincs, kúszik. Lehet, hogy ezért is kel hajnalban, mert elér az ágy végébe. Ha két méterrel hosszabb lenne az ágy, lehet, hogy hatkor kelne?

Szűz anyám, Csanád úgy sikoltozik, mint akit nyúznak. Ilyenkor nem tudom, hgoy most mérges vagy csak a hangját próbálgatja. Megyek, majd még jövök.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Gyerek megint megetetve :shock: , most alszik. Nem tudom, hogy van nincs tejem egy kajálásra vagy most van vmi Csanádnál, de állandóan enne, s ennek hangot is, cuppog a nyelvével, s sírdogál. Eddig ezt nem tette. :shock:
Tegnap voltunk reggel sétálni kenguruban. Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de hiába a szuper kenguru, nekem majd leszakadt a hátam.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Csicsi:
A Balcsin akkor nem talizunk, mert mi Lellére megyünk augusztus 2. hetében. Ezért nem is akartunk most júniusban is oda menni. Így megint nem jön össze a játszótéri tali. :P

Snowball:
Ezeket a foltitsztítási módszereket a neten találtam, hátha beválik. Én még nem próbáltam, de kimondottan a hozzátáplálás körüli foltokra ajánlották. 8)

4.2. Folttisztítás
Az önálló evés elsajátításának logikus
következménye, hogy hamarosan igen tájékozottnak
kell lennünk a folteltávolítással kapcsolatos
kérdésekben. Mielőtt azonban hatalmas összegeket
áldoznánk márkás folttisztítókra (amik egyébként
általában csak kb. a foltok 50%-át szedik ki),
érdemes megfontolnunk néhány sokkal
pénztárcabarátabb megoldást:
Zsíros foltokra: a legjobban a sima mosogatószerek szedik ki a
zsíros foltokat, csak egy kicsit kell a foltra kenni, hagyni állni, aztán
mehet a többi ruhával a mosógépbe.
Gyümölcsfoltokra, kakaóra: a többségét a sima házi
mosószappan kiszedi, amit nem, azt a Vanish szappannal tudjuk
kiszedni vagy, ha folyékony mosószert használunk, abból tehetünk rá
mosás előtt egy kicsit.
Makacs foltokra: az ecetes áztatás segíthet.
Szinte minden foltra: a napon való szárítás meglehetősen makacs
foltokat is ki tud szedni mindenféle előzetes kézi mosás és egyéb
hókuszpókusz nélkül. Ha tehát mosás után foltok maradnak a
ruhában, terítsük ki a napra, és alig fél óra alatt eltűnhet a folt!
Minden foltot miután rátettük a folttisztítót (szappant vagy mást) egy
körömkefével érdemes megcsiszatolni párszor.

Na megyek, nagyon remélem nem hagytam ki senkit.
:lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Sziasztok!

Bibi nemrég visszafordult hátról hasra,de szerintemcsak véletlenül de azért tapsoltam neki és úgy meglepődött :) Van ez a szivacsos valami ami olyan mint a puzle össze lehet rakni és akkor azon nyomulhat a gyerek,na azt összerakta neki tegnap a Pepi és nagyon elvan rajta,jobban is mint a játszószőnyegen pedig nincs is rajta semmi,ha lelóg a lába akkor kopogtat vele a földön és az nagyon tetszik neki.Ennyit még sose volt hason.Mondjuk hergegnős a mintája lehet az jön be neki.

Tyuntyi

Ez jó hogy ha hosszabb lenne az ágy akkor tovább aludna,de lehetséges :) Bibit én is a rácsakból szedem ki reggel ráadásul hason mikor a hátán alszik.Vannak a babáknál ilyen evés megugrások most kell neki valamiért lehet a mászáshoz gyűjti az erőt :)
Hova utaztok?
Mondanám hogy holnap Pesten holnap játszin tali de most meg te mész el...
Köszi a foltos praktikákat majd kipróbálom szerintem lassan az összeset.

Snowball

Látom tényleg íros kedvedbe voltál.
Nem lehet neked sem könnyű hogy Alex is ilyen sokat dolgozik.
Zsolti tényleg nem az a fej leharapós tipus de inkább magam miatt csinálom engem az jó érzéssel tölt el ha minden flottúl megy.
Tegnap is rendes volt mert rántott húst csináltam ebédre és haza jött enni délben hogy ha már ennyit szenvedek vele akkor haza jön enni amíg meleg.Ilyen még sose volt.Amúgy jelentkezett a VV5 be úgyhogy csak lehet azért ilyen aranyos mert nem látjuk majd fél évig :)
Amúgy én küldtem el poénbol a jelentkezését mert nsgy volt a szája hogy a következőbe benne lesz és elmegy,gondoltam jól meglepődik ha felhívják :) Amúgy nem ajánlanám neki hogy ilyenben részt vegyen :)


Anna

Hát ez az éjszakai nem alvás nem hangzik túl jól. De akkor a nehézségek ellenére is lesz még gyerkőc nálatok ez azért bátor az én szememben, de azért még bele gondolva én is fiatal vagyok ahoz hogy aztmondjam 100% hogy nem lesz több gyerek.
Snowball szerintem így is boldog hogy valakivel szinte egy napon szült :)
Merre felé laktok?Nekem nincs több kérdésem :D


Amúgy a tegnapi nap nem volt a mi napunk,kiderült hogy a Hajduszoboszlói kiruccanásunk még +45E-be kerül mert az autópálya felhajtón Zsolti 50 helyett 80-nal ment és ha ez nem elég tegnap szól a tulaj az előző házból,hogy túlléptük a rezsit 72E forintal úgyhogy azt még ki kell fizetnünk :shock: Mostmár adhatna is valaki :)

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Van ám itt pörgés :wink:
cicalány belázasodott az oltástól, reggel fél5kor azzal keltette az apját (én nem ébredtem fel rá :oops:) hogy bekapcsolta a pörgőjét és nézte. Mindezt lázasan. Aztán én úgy 6kor keltem a sírására (addig apa etette, játszott vele). Kérdem apát, nem-e meleg az oltás miatt. Megfogja a homlokát, mondja nem. Megfogom én is, mondom nem. Na azért mielőtt bealtatjuk mondom, mérjük már meg a hőjét. 37,8 volt :shock: király hőérzékünk van mindkettőnknek, á, nem meleg ez a gyerek! Ment a kúp, vissza is aludt egész 8ig, de aztán is bágyadt volt. Viszont a doki nem csak tápszer receptet adott, hanem a tejpépekre is adott papírt, ami tök jó, mert vagy 600 Ft-vel olcsóbb így doboza. Persze tápija megint nem volt, megint megrendelik, de itt legalább tényleg megrendelik, és nem kell körbejárnom a fél kerületet (múltkor vagy 3 helyen voltam :?). Ami viszont sokkolt a gyógyszertárban, mondom ha már rendelnek, hozzanak nekem egy bioderma bébi napkrémet is. Keresi a nő a gépben, mondja, szoktak rendelni, csak nem tartanak, mert ez Csepel, ez az árkategória itt nem megy el, keresi, bemegy a főnökhöz, hogy nem találja, jön vissza az eredménnyel: a biodermát ezentúl nem forgalmazhatják gyógyszertárakban :shock: mondom tök jó, mert drogériákban meg nem lehet kapni. Mondja tudja, olyan mint a vichy, hogy csak gyógyszertárban lehetett eddig de most ott nem szabad. Király. Azért megnézem majd a tecsós meg az alle gyógyszertárában, hátha nekik még van készleten. Akartam venni, mire megyünk Mvhelyre legyen.
Amúgy ma rájöttem, hogy oké, hogy van személyije a csajnak, de az uniós tbkártyáját nem váltottuk ki, remélem nem kell majd. Bár ahogy a román egészségügy áll, úgyis fizetnünk kéne :) Meg én ragaszkodnék a magyarul beszélő orvoshoz kint is, ne csak apa értse, miről van szó...

Nyufó
Mindig jó hallani rólatok :) Látom, Annának megindult a haja :) Regi milyen nagylányos már! Tiszta felnőtt csaj a sok picibaba fotó mellett :) Tényleg le kellett már cserélni a fotót :)
Akartam tőled kérdezni, mivel jövő héten megyünk Mvhelyre és Szaffi borzasztóan tűri a kocsizást, hogy nincs-e valami jó trükköd a témában :) Pedig mindig ül mellette valaki, de egyszerűen vagy unatkozik, vagy kényelmetlen neki, de nyüszög meg minden :(

Snowball
Hát nálunk jövő hóban is van szuri, akkor kapja az agyhártyásból a másodikat, dokim nem szeret egyszerre 3at adni (bár a rotával együtt most is 3 volt, de ugye azt issza a pici).
Nem egyszerű a mostoha-anyós helyzet, bár gondolom apuka nem tegnap lépett le ezzel a nővel, szóval lassan meg lehetne bocsájtani neki... Györökön a faluban volt egy bácsi, nagypapis nagy barátja, jó kedéjű, szeretni való, na vele a fia hasonló okokból nem állt szóba. Aztán a menye volt az, aki elkezdte az unokát hordani hozzá, hát hihetetlen jó nagyapa volt, mindent bepótolt, amit a fiával kihagyott, imádták egymást az unokájával. Sajna pár éve meghalt :(
Kígyózsiráf-birkózás nagyon jó :)

Csicsi
Én nagyon hamar vezettem egyedül, de azért voltak vicces esetek, mikor a gyorsforgalmin vettem észre, hogy végig behúzott kézifékkel megyek és hasonlók :D A vezetéshez két dolog kell: bízz magadban és bízz a közlekedés többi résztvevőjében.
Aszem a tranzakció-analízisben (pszichológiai ágazat) mondják folyton, hogy nincs jó anya, csak elég jó anya :) ha ezt elfogadod, talán könnyebb lesz.
Apukádat sajnálom :( Félek, Hanna is így fog járni. Elvileg szombatonként az apjánál van mmert az az apja szabadnapja, de ez úgy néz ki, hogy az apja elviszi és lepasszolja a nagyinak. Nővéremék meg mászkálósak, szóval a csaj úgy éli meg, hogy míg az anyja meg a Gábor tök jó programokra megy, addig ő gubbaszthat a nagyinál a panelban :( Egyre kevesebbet van az apai családnál így...

Anna
Nővérem mindig azzal jön, hogy Hanna 6 évesen aludta át először az éjszakát :D ráadásul 4,5 éves kora óta egyedül neveli, na az végképp kemény lehetett. Persze én meg nem is tudom miről beszéltek, mert Szaffi áldott jó alvó éjjel.
Gyerekek görbe tükörről az jutott eszembe, hogy borzasztó mikor felfedezem magamban apám azon tulajdonságait amiket utálok benne (pl hogy folyton a nővérem nevén szólít, én meg simán le-Hannázom néha Szaffit :oops:)
Apa is téli és ő is a hideget bírja jobban. Én augusztusi vagyok, abszolút meleg-párti.
Hajrá harmadik! Próbálkoztok már, vagy tervezett korkülönbséget akartok? Jó hallani, hogy nem csak mi vagyunk olyan elvetemültek, hogy 3at akarunk :)
Nem csinálsz vonalzót a gyerkőcökhöz? Klikk valamelyikünk vonalcójára és már megy is minden :)

Tyuntyi
Huh, kitartást, szörnyű lehet a hajnalban kelés. Cserébe gondolom napközben azért alszik egy kicsit (ha épp nem eszik :))
Nyugi, Szaffi is az esetek 90%ban kézben alszik el, vagy úgy, hogy a nagyágyon valaki melléfekszik, turkálja az arcunkat (különösen a szem, száj és orr belső felépítése érdekli) és elalszik mondjuk apa fogainak szorongatása közben. Délután ez praktikus, van okom szundítani mellette fél órácskát :)
Csanád ágyán van körbe fejvédő? Szaffi imádja a nyuszikákat nézegetni, meg próbálja lekapargatni, néha arra alszik el.
Dm kártyám nekem régóta van, szeretem a saját termékeit jó az ár/érték arányuk. Sose szoktam kiváltani a kuponokat, van vagy 500 pont rajta, ha akarod adok :lol: Tényleg ez van, mint a bababónuszosban, hogy a kuponok 2/3-a kuka, de a többi az jó, mert amúgy is olyat vennék, vagy tök mind1 melyiket veszem (mint pl fogkrémnél).
Csanádnak egy szobányi kiságy se lenne elég ahhoz, hogy sokáig aludjon szerintem :)
Szaffi dühében tud iszonyatosan hisztizni, mint akit ölnek. Ma pl azzal hergelte fel magát, hogy nem éri el a forgóját. Kivettem, hogy lenyugodjon, majdnem kiugrott a kezemből a köröző flamingóra. Azt a boldogságot, hogy végre eléri! Tiszta szadista dolog ez a forgó!
Sztem szomjas, ezért akar folyton cicit. Tényleg, nem harap nagyon a kis fogaival?

Na, felkeltette a postás a csengetéssel. Ráadásul a lakásvásárlás miatti illetékről hozott papírt, 30 napon belül kell befizetnünk fejenként 220e-t :( Fogalmam sincs, lesz-e ennyi még a felújítás után :oops: próbálok részletfizetést igényelni... Megyek játszok inkább a csajjal, az vidámabb :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Csicsi
Sajnálom a gyorshajtást :( az tényleg vacak, nekünk is becsúszik évente 1 :oops: pedig apa is meg én is lassan vezetünk, folyton minket előzget mindenki :) Nálunk ráadásul autómatikusan vonják apa fizujábal, mert ugye céges autó, nem hozzánk jön a cédula :?
Rezsit 72-vel túlléptétek?! :shock: úristen, ennyire szarok a mérőórák?

Csajom közben elfoglalta magát a hason szőnyegtépegetéssel. a lába közé meg beszorította a keljfeljancsit, gyönyörűen néz ki :D kis cukiság :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Húz,de sokat irtatok.
csicsi: Nekem a papam nem engedett egyedül vezetni, amìg 1500km-ért le nem vezettem mellette. Majd sokáig csak az ismert ùtvonalokon közlekedtem,pl.:csak a Margithìdon mentem át

Rekuja: a Mammut gyógyszertár hátulja Bioderma központ, ott vettem én is

Az almalé,amit adok a pasival Babylove-os, de ma kapott cumiba turmixolt barackot kicsi almalével, vízzel. Nagyon tetszett neki

Tegnap Roxette koncerten voltam, nagyon jó volt, a nô profin énekelt, pedig 3 éve agydaganata volt, és azóta nem lát a jobb szemére, nem tud rendesen mozogni, nem tud olvasni,írni,szamolni

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Anna: nagyon jó,hogy jöttél. Eddig atléták,hogy elhalunk, de hogy jottetek Timocsával, így nincs mitől félnem. Budapesten belül hol laktok.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Nyufo: jó hogy hallottunk felolletek. Tudsz valamit Bettikérōl, Kiscsillagrol?
Olyan szépek a lányok, itt minden csajszi a fórumon annyira csini

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Foltisztitas: én Ariel foltisztitot töltök a töltés, és állni hagyom egy napig, amjd megy a mosogepbe, eddig kijött. De igyekszem azonnal kiobliteni

KépKép
KépKép
kat78
 
 


A pasik a kajalassal megōrit: reggel 8-9 között kel, akkor eszik. Játék után elalszik, 12-13 között eszik főzeléket, utána játék alvás, kb 6ig. Akkor éves, fürdés, és ha akkor elaltatom reggelig alszik, így ő 3D eszik csak és ez kevés. Így ejfel elott féljetek egy kajára, de nem szeretnem, ha ezt szokna meg. Imád aludni, 3-4orakat alszik. Így eltolodik a nap, és kimarad a kaja. Kinek hogyan telik a napja?

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Olvasom írjátok többen hogy belassult az élet. A zárt fórumon is, lehet a jó idő teszi, aztán majd ha elmúlik a nyár, visszakényszerül mindenki a lakásba akkor majd jobban fog pörögni megint.

Rekuja sikerült elpasszolni a kaktuszokat? Azért az elég bosszantó hogy tíz madridi út során egyszer nem sikerül körbenéznie apának. Nálunk a pici tök jól elvan a babakocsiban, általában hamar be is alszik. Regi is ilyen volt. Unokatesódnak gratulálok, az Emma és az Anna között variáltam, szóval tetszik a névválasztásuk! Ha ilyen szoros a kapcsolatotok, akkor biztos a lányok kicsit testvérien fognak felnőni, arról nem is beszélve hogy tök jó hogy hasonló korúak, sok közös dolgot fognak tudni csinálni. 20 tejfog van. Sajnálom a szopit, de így is 4 hónapig tudtad szoptatni az is tök jó! Jó volt olvasni a süketnéma nénis sztorit, megható, jók ezek az élmények tényleg. Gyönyörűek a képek amiket feltöltöttél, a vigyorgós meg a méhikés a kedvenc. Na igen, aranyos lehetett a popsiemelős csuszás. Arra már rég rájöttem én is hogy a babák olyan jógapózokat tudnak megcsinálni egyből, amit ha valaki felnőtt fejjel elkezd jógázni, esetleg évek múlva meg is tud csinálni. Nekem is augusztusban van a szülinapom, király hónap. Hányadikán? Na ez az ágyrácson kidugom a praclim 10-es! Meredek lesz így a 9 órás autóút hogy ennyire nem bírja pindúr a kocsit. Hát kíváncsi leszek nálunk majd mit szól a 2100 km-hez, de bizakodok nagyon, mert eddig olyan mint Regi volt, egyből bealszik ha autó van alatta. Nálunk amikor kajasztrájk volt, akkor beraktam a pihenőszékbe és ott ette a tápit, kézben nem. Esetleg próbáld meg. Az alma nem jött be nekünk reszelve, de nagyon nem, azóta párolom és azóta nagyon szereti, esetleg próbáld meg. Úgy is szereti hogy alma-répa, vagy ma már kis krumplit is raktam bele. Ha nagyon nem akarja legyelni az is lehet hogy még nincs kész a hozzátápira. Ha kitolja nem biztos hogy azt jelenti hogy nem ízlik neki, azt is jelentheti hogy még megvan a reflex. Végül is a 4 hós kor a legkorábbi javasolt hozzátáplálás, de sok baba már 5-6 hós mire hajlandó nyelni. Rizst lehet adni már rögtön az elején, az nem baj ha van az üveges kajcsiban. Növöget a pici haja igen, de nagyon muris, mert a feje tetején is hosszabb-rövidebb hajak váltogatják egymást, hátul meg egy féltenyérnyi folton ki van teljesen kopva ahol alszik, murisan néz ki. Sajnos nincs tippem az autóra, mert nekem Regi halál nyugisan végigszunyókálta az egészet amikor ekkora volt, nem ültünk mellette. Most a piciben is bízok hogy ugyanígy lesz, meg neki ott lesz Regi is most már hátul, ha mégis kellene szórakoztatni. Pont ezt akartam mondani hogy lehet kérni részletfizetést. De különben mekkora rablás ez!

Tyuntyi a biztonsági fürdető az az ülőkeszerű valami amit vettetek? Olyan nekünk is van, de a mienket csak 6 hós kortól lehet használni. Várom már, mert onnantól fogjuk együtt fürdetni a gyerekeket, kíváncsi leszek. Nálunk is mindkét gyerek utált hason lenni, hamar eltört a mécses. Sikerült már megfordulnotok? Gratulálok a fogacskákhoz! Hajhullás még nekem is megvan sajna, annyira utálom hogy minden tele van mindig. Nagyon jópofa lehet a kúszás, de megnézném. Akkor már közel vagytok mászáshoz, innen már lehet hamar rájön hogy kell. Gratulálok a forgáshoz, akkor már tárgytalan a korábbi kérdésem! Nagyon édes a baseball sapis kép! Remélem megszabadultatok a cipőtől, hát elhiszem hogy a nagy melegben extrán nyűg lehet. Jót nevettem ezen ha hosszabb lenne az ágy elgondoláson, de lehet benne valami!

Snowball tök jó az új avatar képed! Nagyon cuki a rugós hinta, szereti gondolom nagyon Molly? Következő négy évben döntitek el hogy mentek vagy maradtok? Miért pont négy? Ha mentek akkor merre? Nem semmi milyen kukacosak voltak a nagykövetségen, de jó hogy sikerült elintézni a nevet! Gratulálok a forgáshoz! Édes a sapiban! Nagyon jól áll a hajad és újra-újra elcsodálkozom Molly hajszínén, kíváncsi vagyok milyen lesz neki később. A lábkidugós kép aranyos nagyon. Wowww, anyukád is kiköltözik hozzátok??? Micsoda csodás hírek. Tud angolul? Azt viszont sajnálom hogy nem fogtál ki valami jó anyóst, még jó hogy olyan messze van. Sokszor ám amikor jön az unoka akkor jönnek elő a dolgok. Ne idegesítsd magad rajta, sok anyós ilyen hogy ő mindent jobban tud. Szerencsére az enyém nem, vagy ha úgy is gondolja meg nem mondja, szóval mázlista vagyok. Nagyon ügyes volt Molly hogy nem sírt a három szuri után, szerintem is ritka az ilyen. Húúha, most olvasom hogy após nője volt az ok a szülők szétvállásának. Hát úgy nem csodálom hogy nem kedveli a párod. Nehéz dió, főleg hogy most már gondolom sokat lesztek együtt. Különben normális a nő? Itt is április végéig kb. 2-3 hétig szép idő volt, azóta állandóan esik, viharos szél, tizenkevés fok, már nagyon unom. Viszont most javult, meg holnap-szombatra is szép időt mondanak, szombaton le is megyünk a tengerpartra végre. Pont 3 hónap volt mire megjöttek az iratok, azt mondták a követségen hogy nagyon le vannak terhelve, mert már rájuk kérdeztem hogy merre járnak az iratok. Regié anno megvolt 2 hónap alatt. A rózsazsín body-s hasalós kép valami zabálnivaló, nagyon édes kiscsaj! És úgye a haja… elképesztő!!!

Evian kérdezted hogy nem kevés-e a 4x-i etetés. Az a baj hogy sűrűbben nem hajlandó enni, csak megy a cirkuszt. Neki jó így én meg alkalmazkodom. Nem fáj a pocija a nagy adagoktól. Mi 8-12 deka között hízunk egy héten. Forgással hogy álltok? Egyedül ülés nagyon szép teljesítmény, gondolom azóta még több ideig bírja, gratulálok!

Kat az tök jó hogy a barátotoknál is van pici baba, akkor lehet sok közös babás programot szervezni velük. Nem semmi kalandosan ért haza apukád Londonból! Javult az ekcémátok? Amit én használok krémet szerintem otthon nincs, így nem tudok segíteni. Mindig műtermi minőségű képeket raksz fel, csodásak, plakátra valók! Teljesen jó súlyban vagytok, szerintem teljesen felesleges aggódnod. Ilyenkor már lelassul a hízás üteme, nem úgy megy mint az első három hónapban. A zöld kakis anyós beszóláson marha jót röhögtem. Sajnálom a tejcsit, de legalább ennyi is ment. Jó lehetett a koncert, nem is hallottam ezt az énekesnőről, nem semmi akkor hogy képes egy koncertet végigcsinálni. Kérdezted a többieket, mindenki jól van, de a zártba írkálnak csak, úgy látszik én maradtam itt az egyetlen régi motoros. Nálunk 4 kajcsi van, 8, dél, 16, 20 óra körül persze csúszásokkal. Ebből a délit váltottam eddig ki, a következő a 4 órás etetés lesz, a reggeli-esti marad tápszer még jó ideig.

Csicsi megszoktátok már az új lakást? Teljesen megértem hogy megvisel a költözés. Más az amikor az ember maga dönt úgy hogy költözik és ráadásul sajátba, meg más az hogy albérletbe és állandóan ott van a háttérben azért a gyomorgörcs, hogy vajon meddig, mikor találja ki a tulaj hogy nem adja ki tovább aztán lehet tovább cuccolni. Nagyon szuperek a képek amiket felraktál, nagyon csini vagy, a gyerkőcök is nagyon édesek, a Minis fürdőruhára rákattanna Regi, most az a kedvenc. Még a picinek nem adtam üvegeset, de Regi ha kapott akkor mindig Hippet vettem. Bár szerintem borzalmasan ízetlenek, de gondolom a többi bébikaja is, viszont elég jókat olvastam róla, nem is vettem mást soha, most is azt fogom, amikor megyünk valamerre és nem tudok pepecselni. Nálunk is volt pár napos kajasztrájk, de aztán elmúlt szerencsére, biztos nálatok is csak átmeneti. Ide a linket, már szavazok is, hajrá esküvő! Mióta van együtt a barát a csajszival? Szegény, sajnálom nagyon, rossz lehet kisgyerekkel egyedül maradni, remélem észhez tér a pasi. Nekem nagyon lusta a pici, nem hajlandó forogni. Egyszer hasról sikerült hátra, de ennyi eddig. Regi ilyenkor már pörgött, forgott. Minden gyerek más. Sajnálom a hajléktalant, de én se akarnám hogy megfogja a gyereket, tök megértem. Tök jó hogy el fogtok tudni néha menni a pároddal romantikázni, kell is a kapcsolatnak nagyon! Nagyon édes a maszatos kép, mi is hasonlóan szoktunk kinézni. Borzalmas érzés lehetett hogy kiküldött Pepi amikor rosszul volt. Vajon miért? Volt már ilyen? Tényleg van olyan típus aki szeret egyedül lenni ha baja van, de gyerkőctől olyan furi hogy nem hozzám bújni vágyik. Izé… én imádok vezetni és nagyon jól tájékozódom, jobban mint a párom, rendszeres hogy én igazítom ki, mert nem jól gondolja merre járunk. Pedig ugye a férfiak erősebbek tájékozódásban. Szóval nem tudom… Biztos hogy egyéni alkati dolog is mennyi idő alatt jössz bele, de gyakorlás kérdése, idővel biztos belerázódsz. Végül is a két gyereket se tudtam elképzelni milyen lesz, most a háromra tekintek úgy hogy elképzelhetetlen, de biztos azzal is megbírkóznánk, ahogy a kettővel. Én is elég maximalista vagyok, hát nem szerencsés az biztos. Gratulálok az átforduláshoz! Izé, mi az a VV5? Borsos áron számolják a gyorhajtást, nem semmi, na meg a plussz rezsi, ajaj, lottó?

Timocska de jó hogy te is előbújtál. Bár mostanában ritkán sikeredik írnom, de ha az elejétől olvasod a fórumot akkor képben vagy rólam. Akkor nálatok is apa kisebbségben van. Terveztek még? Tényleg elég fárasztónak tűnik ahogy leírod a mindennapokat. Azért ha nehezen elalszik este átalussza már az éjszakát? Közben olvasom hogy ti is kettőnél megálltok. Ilyenkor már eléggé lelassul a hízás üteme, mi is 8-12 dekákat hízunk már csak egy héten. Az első három hónapban sokat híznak, de utána már jelentősen lassul. Közben mindenre jön a válasz, olvasom hogy az éjszakát azért átalussza, az is valami, cserébe legalább a napközbeni nyügiért. Nagyon jó a blogod, az együtt fürdős képek édesek, na de a koszorúslány szerkó, igazi kis hölgy. Sajnálom a beteg babát, nehéz lehetett. Meddig kell hordanotok a terpeszpelust?

Anna de jó hogy te is jöttél. Szép neved van, így hívják a kisebbik csirkém is. Jó kemény lehetett hogy másfél évig nem volt nálatok átaludt éjszaka. Drukkolok hogy most azért ez ne így legyen! Boldog házassági évfordulót. Három gyerkőc a terv, minden elismerésem!

Na végigolvastam az elmaradásom, úgy nézem velem lesz tele az oldal.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok!

Bocsi a enapi furcsa írásomnak. Anyukámnál voltam, és az ő IPod-ján irogattam, és elég furcs volt, így amit megírtam, azt rögtön elküldtem, biztos ami biztos.

Foltisztítás: nekem eddig minden kijött, csak az első almalé nem, mert akkor rosz előke volt rajta. Én vettem egy olyanelőkét, amit át kell húzni a fején, és egy gallér lesz a nyakán. Én egy elég gagyit vettem, 300ft-ért, így arra gondoltam, hogy amíg kultúráltan néz ki, addig jó, utána kuka, és veszek egy másikat. eddig egész jól bírja, és tényleg felfog mindent.

Mi is az almát csak párolva szeretjük. Úgy sokkal krémesebb, és egyforma állagú. Most próbáltam ki, és eddig bejött, hogy a barackot letudmixolom botmixerrel, öntök hozzá egy kis almalevet(mert abból sok van itthon:) ), és beletöltöm cumisüvegbe, és az Avnet cumimhoz kaptam valami furma cumibetétet, aminek 3 lukazata van egy cumin belül és úgy kell betenni a baba szájába, hogy figyelni kell hogy az gyerek orra felé melyik esik, és így jön belőlle könnyebben vagy nehezebben. Így gyorsabban megeszi, és biztos bejut a gyerekbe egy barack. Úgyis a gyümölcs egy nasi neki, mert utána éhes. A főzelékekből már eszik annyit, hogy kivált egy kajálást.

ISZUNK VIZET, igaz csak a főzelék evés között.

Ma megyek egy rég látott barátnémhez, és etse kirány a Gourmet napok a Millenárison.

Még arra lenniék kiváncsi kinek mennyi ideig játszik a gyereke, és utána mennyit alszik. Mert mi kaja után játszunk kb 1órát, és irány az ágy, ahol 3órát is képes aludni

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Gyorsan irok par sort, mert tegnap elmaradt, es most takaritanom kell egy picit, amig Molly alszik.

Megjott a skot nyar!!!!!!!!!!!!! 29 fok van!!!! Rovidujju pottyos bodyban feszitett a cicam a babakocsiban, olyan kis pucer volt, nem szokasunk igy maszkalni a boltba. Igy aztan meg tobben megcsodaltak a kis testet! :lol:

Anna:
nos, akkor ugy nez ki hogy tenyleg Molly a legkisebb a csapatban. Nem is banom igazan :) Igen, mindenki csodajara jar Molly hajanak, mar 3 honaposan csattot raktam a kis hajaba, most meg mar a fule moge rakom a kis hajat, olyan hosszu.

Tyuntyi:
koszi a folttisztitasi tippeket. A minap vettem egy nagyon jo eloket. Frottir az eleje es muagyan a hatulja, igy aztan nem azik at. Plusz szelesitett a vallanal, igy aztan nyaktol pelenkaig le van fedve a gyerek :lol:
Igen, Molly egyedul alszik el. Van mikor sir, akkor egy kis ido utan inkabb kiveszem az agybol es a mi agyunkon altatom el, ugy hogy hozzabujok. De ez ritka. Viszont a karban altatas szoba se johet, mert o sem szereti, es nekunk is konnyebb igy. Probald meg lerakni te is, hatha elalszik magatol. Most is egy darabig beszelgetett, aztan elaludt. Alapvetoen csak az egerrel alszik, azt oleli, a zsiraf pedig a kisagy szelenel van hogy ki ne dugja a labat, mert nem akarom hogy beszoruljon. A tobbi cucc pedig a feje felett van, amiket lassan elpakolok onnan.

Pont most kaptunk egy levelet, hogy hetente fogunk kapni kuponokat, amit bevalthatunk gymolcsokre, zoldsegekre (elo es fagyasztott), tejre, es tapszerre Mollynak egy even keresztul. Nem rossz :D

Csicsi:
mar megszoktam hogy viszonylag sokat vagyok egyedul, egyebkent is maganyos farkas tipus vagyok. A egyutt toltott idoket pedig megjobban megbecsuljuk.
Orommel olvastam hogy Zsolti minta pasiva valik lassan, de a VV5-el lehet az ordogot festetted a falra :lol: Az ideit sem neztem (interneten pedig tudtam volna), mert felhaboritoan borzaszto hulye emberek voltak benne.

Rekuja:
nem semmi az 9 oras utazas 1 megallassal. Mi a 8 orasat is vagy 3-4 kisebb megallassal tettuk meg, annyi kellett. Molly se ugy evett, mint itthon, kevesebbet, es volt hogy megehezett. Be is izzadt az autos ulesbe, igy hat volt hogy kivettem,es fogtam a kezemben, mert uvoltott. A karomban pedig elaludt. Szegenyt kimeritette az odafele ut, meleg is volt, es hosszu is. Hazafele mar jobban turte. Remelem nektek jobb utatok lesz. Meddig fogtok maradni?

Kat:
kicsit tenyleg furan irtal tegnap :D Itt en eddig nem talaltam jofele gyumolcslevet, tegnap viszont kiprobaltam a hazilag facsart almalevet vizzel higitva, mondanom sem kell hogy nem nyert :D A purevel pedig az egy oraval azelott elfogyasztott tejet is kihanyta... Csak az uveges kajat fogadja el. Parolva is probaltam a gyumolcsoket, semmit nem evett ugy, mint az uvegest... Sajna ez van, mehet a kukaba a fozotudomanyom egy idore.

Nyufo: rugos hinta isteni! :D Csak 2 emberes munka belerakni a gyereket, igy hat ritkan van hasznalva. Szerintem majd elviszem aposomekhoz, ott legalabb mindig lesz valaki, akit segit belelultetni. Szerintem vegulis itt fogunk maradni, mert en biztos, hogy nem szeretnek anyosom kozeleben lakni. Viszont valamelyik nap mondta Alex hogy lehet 1-2 ev mulva az anyja is elkoltozik Lettorszagbol. Gondoltam magamban hogy ide ne sodorja a szel mert vilagga szaladok. Borzasztoan irrital az a no...
Anyu most kezdett el tanulni angolul, de szegenynek inkabb onbizalomra van tobb szuksege, mint nyelvtudasra, egyelore. Remelem tenyleg osszeszedi a batorsagat, es kijon. Sokkal jobban jarna, mint otthon.

Mollykam mar majdnem egyedul ul. Rakok fel rola egy kepet.

Sutotok volt ebedre
Kép

Kép

Kép

Kép
snowball
 
 


anyos-szereto sorstarsaim, nektek talaltam egy viccet :lol:


- Miért nem lehet az anyóssal bújócskázni?
- Mert ki az a hülye, aki megkeresné.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

Tyuntyi

Szinte kizárt, hogy kevés lenne a tej Csanádnak. Ha éppen nincs növekedési ugrása, mondjuk mozgásfejlődésben új állomás vagy ilyesmi, akkor egyszerűen csak szomjas. De már csak pár hét, és jön a hozzátáplálás is.
Amúgy a nagyobbik fiam súlygyarapodása anno 4 hónapos korától nagyon belassult, akkor nagyon bíztam a hozzátáplálásban, hogy eloszlatja az aggodalmam, de hiába :lol: 5,5 hónaposan kínáltam meg először, de 8 hónapos koráig nem evett meg semmit, max. 1-2 falatot, és csak banánt :shock: Szopizni viszont bármikor hajlandó volt, aztán 2 évesen választotta el magát némi ráhatásra.

Csicsi, Kat

A VI. kerületben lakunk. Ti merre? (Mármint Csicsi, ha éppen nem Győrben)

Kat, az én Mikim evés után nagyjából 2 órát bír ki ébren, de utána csak fél órát alszik, kivéve a délit, akkor újabban a babakocsiban hajlandó másfél órát is durmolni.
Rekuja

Igyekszem majd vonalzót csinálni, sőt képet is mutatni magunkról, csak legyen egy kicsit több időm.
Amúgy nem próbálkozunk még a harmadikkal, most igazából még egy kicsivel nagyobb korkülönbséget szeretnénk (3-4 év között).
Az elmúlt 3,5 évben hol terhes voltam, hol szoptattam, hol mindkettő

:roll:
Szeretnék egy kis szünetet testileg, lelkileg. Csak egy pár hónapot, mondjuk, amíg lefogyok :o
Egyébként még meg sem jött, nálam bevált a (kizárólagos) szoptatás, mint fogamzásgátló módszer. Domi 9 hónapos volt, mire újra megjött, remélem, most sem örvendeztet meg hamarabb :)

Tavaly nyáron mi amúgy megjártuk Montenegrót kocsival, akkor volt Domi 2. Gyakorlatilag 10-11 órát utaztunk, ráadásul jó szerpentines volt az út - mondhatom nagyon élveztem terhesen. Eleve éjszakára terveztük az utazást, így nagyjából elviselhető is volt, Domi nagyjából aludt végig, de azért sokszor ébredt meg közben. Vagyis napkeltéig bírta, akkor már olyan izgatott volt, hogy le sem lehetett lőni.
Nem próbáljátok meg az éjszakai utazást? Hátha Szaffi is jobban viselné.
Egyéb ötletem nincs sok, arra emlékszem, hogy anno Dominak is a csillagokat le kellett bohóckodni az égről, különben nyüsszögött.
Miki egyelőre motorzúgásra elalszik, csak hát piros lámpa érzékeny
:lol:

Jó hétvégét!

Anna
b.anna
 
 


Halihó!

Na, most értem ide, de tuti, hogy Lilla mindjárt ébred! :?
Hadd kezdjem egy kis panaszkodással, mert tegnap már az ablakon kiugrás szélén voltam! :twisted: És hát persze, hogy Hanna az! Én nem tudom, mit rontok el vagy mi van vele, de estére már annyira kiborul, hogy csak ordít a fáradtságtól, viszont elaludni egyszerűen nem tud!!! Pedig alapjáraton ő az, akit csak beteszek a kiságyba és magától elalszik. De délután már nem tud. Tegnap már ott tartottunk, hogy ő ordított a fáradságtól, én meg bőgtem mellette, hogy milyen tehetetlen vagyok. (és nagyon csúnyákat is gondoltam...) :roll: Este 7-kor aztán kidőlt, 2-ig aludt. Én meg arra ébredtem, hogy átázott a pólóm a tejtől. :roll: Ilyen hónapok óta nem volt...

Előre is bocsánat, ha össze-vissza írok.

Anna!
Üdv itt!
Nem csinálsz vonalzót? Úgy jobban lehetne látni a gyerkőcök korát. Ja, látom, közben írtad is, hogy ha lesz időd! :oops:

Tyuntyi!
Szerintem is inkább szomjas Csani! Hanna is kábé óránként csatlakozik, kortyol kettőt aztán rendben van minden! :lol: Hanni is felmászik a kiságy végébe, csak ő mindezt háton teszi és nyüszög, ha felért a végébe. :lol:

Előke:
az Ikeában és bababoltokban (sőt, tegnap Teszkóban is láttam) lehet kapni olyan előkét, ami hasonlít egy hátulgombolós kisinghez, műanyag. Ráhúzod a gyerkőcre és tuti, hogy semmi ruha nem lesz cuccos!

Kat!
Hanna is elfárad ébredés után kábé 1,5 órával és el is alszik. Az más dolog, hogy fél óra után felébred! :twisted: A járókában kábé 15 percig bírja, utána jöhet a popócipelés! :roll:

Rekuja!
Remélem már jól van a cicalány! :D
Hál'Istennek, nálunk mindkét gyerkőc jól bírja a kocsikázást, nagyon hamar hozzászoktattuk őket! talán, ha az ülés támlájára szerelsz valami kedvenc játékot, hogy a lábával elérje.. nem tudom. Később, ha nagyobb lesz, egy kis kajával tuti leköthető! :lol:

Snowball!
Köszi az anyós viccet! :lol: Az enyémről oldalakat tudnék írni... a negatív értelemben...
Nagyon helyes Molly azzal az édes csücsöri sütőtökös szájával! :D

Nyufó!
Igen, nagyjából képben vagyok rólatok! Édesek a lányok, azok a szemek... :D A terpeszpelust június 20-ig kellene hordani, akkor megyünk vissza kontrollra. De nem mindig adom rá, inkább sokat tornázunk. Ja, ezzel a biztonsági fürdetővel nagyon jó a fürdés, a csajok imádnak együtt fürdeni és ahogy halad egyre előrébb az idő, ez majd csak fokozódni fog (remélem)!

Na, eddig bírta a nagylány! Indul a nap!

Szép napot!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Huh, tegnap hihetetlen élményem volt! 30 évves az ovim, volt ünnepség, apámat meghívták repiből, mondta menjünk vele cicalánnyal. Én nagyon szerettem oda járni, a mellette levő 10emeletesben laktunk akkoriban, és sokszor, mikor jó idő volt, ha anyám jött haza a munkából, megkérdezte kerítésen át, hogy mehetünk-e haza vagy akarunk még játszani, mi meg mindig akartunk maradni, szóval utolsók közt mentünk haza :D Hiába, az ovinak van kertje, ami a 8. emeleti lakásról már nem mondható el :D Na szóval cicalány tiszta jól bírta a műsort (persze végig kézben, apám büszkén és lelkesen cipelte a kis seggét). Vicces sztori: állok a papa mellett, igazgatom a csaj sapiját, jön apám egy távoli, régi ismerőse, jópofiznak, fickó kérdi, hogy „a lányod?”, apám feleli, hogy igen, mire a pasas: „hány hónapos?” apám meg „32 éves” :lol: :lol: :lol:
A műsor végén meg odamentem az óvónénimhez, akivel imádtuk egymást rólam nevezte el a lányát apámról meg a fiát, szóval nagyon odavolt értem, jól összeölelkeztünk, és ez milyen fura, ahogy átölelt, megint ovis voltam, és mikor kérdezte, hogy vagyok, annyira evidens volt, hogy tök őszintén, mindenről, meg ilyenek :O Mennyire megmarad ez a fajta kötődés! Nővérem meg semmire nem emlékezik egész ovis korából :roll: Na mondta, ha arra sétálunk a csajjal, menjünk be hozzá beszélgetni egy kicsit :) Én nem nagyon akarom zavarni, gondolom van dolga elég, de legalább Szaffit tuti felveszik majd oviba, ha úgy alakul :D:D:D

Amúgy a csaj tegnap nekem semmit se volt hajlandó enni, 20-40-eket ivott egész nap, hazajött az apja és 2 óra alatt megevett 360-at, többet mint napközben nekem :shock: Ma is ő etette, ma is szépen evett :shock:

Kat
Naptej hál'isten volt a tecsó gyógyszertárában, szóval 5100-ért van baba-naptejem meg napozás utáni krémem, de ezt testápolónak fogom sztem használni :)
Nálunk tök szar a dm bébikaja választéka, néztem mik vannak babylove-ból meg Hipp-ből, na a felét nem lehet itt kapni :? Almalevet sem :( A répalé meg sztem olyan rossz, hogy bocsánatot kértem Szaffitól, amiért meg akartam vele itatni.

Nyufó
Kaktusz sajna még nem kelt el. Majd felteszem 1 Ft-ért is :) Hát Markókáék nemtom fogják-e használni az Emma nevet, mert Rozinak hívja mindenki a picit :) Vmelyik nap a védőnénim mondta, hogy kijönne megnézni Zsófit, én meg azt hittem, nem hozzám beszél, mert nem jöttem rá, hogy Szaffira gondol csak a másik keresztnevét használja :D:D:D Igen, nem ismerem fel a gyerekem nevét :D Orvosnál is, múltkor hívtak, én meg ugye a saját vezetéknevemet meg a Szaffit vártam... Lassan meg kéne tanulnom a gyerek nevét, nem? :D:D
augusztus 1-jén születtem fél4kor, de ez néha változik anyám hangulata szerint :D
Mi pihenőszékben adjuk a szilárd kaját, hát nem mondom, hogy megmarad benne...

Snowball
Éljen a nyár! Csak nehogy rövid legyen :wink: én is élvezem a pici cuki napozókat, kaptunk nővéremtől egy imádni valót :) Csak az összes igazán csajos ruhán nincs alul patent, úgy meg az egész a hóna alatt köt ki, azt utálom! Maradnak a kisbodyk fantáziátlanul.
Kaptok ingyen kaját picurhoz, Tök jó!
Normál esetben van csak 1 megállás Mvhelyig, sztem most sokkal több lesz. Autózás közben a kezedben volt?! Huh, én azt nem merném... sose bocsájtanám meg, ha pont akkor történik valami!
Látom Molly sütőtök-sminktanfolyamon volt :D
Anyósvicc nekem bejött, apa nem értette :lol:

Anna
Barátnőméknél most 6, 4 és 2 éves a lurkó. Ő mondta, ha valaki egymáshoz közel akar 3-at, jöjjön át, egy napra kölcsönadja őket :lol: Mi szeretnénk közel 3 babát, de ez főleg apa „öreg vagyok” fóbiája miatt van (38 éves). Éjszakán mi is gondolkoztunk, amúgy mindig éjjel utaztunk, olyankor kevesen vannak az utakon arrafelé, de attól félek, ha éjjel se aludna, akkor a következő napja teljesen felborulna szegénykémnek. Majd meglátjuk odafelé, lehet, visszafelé már éjjel jövünk.

Timocska
Nagyon együtt érzek a tegnapi napom nekem is ilyen volt :( aztán hazajött apa, neki is nyüszizet folyamatosan. Szerintem melege volt, mert izzadt a kis buksija, ezért ébredt is meg fél óra után (9 óra alatt 2xfél órát szundított). Erre akkor nyugodott meg, mikor este adtunk rá egy rugit éjszakára :shock:
kocsi tele van játékkal. Ott van Bogár Úr a biztonsági övén, őt eléri, szembe Macsakasszony, amin van egy tükör, feje felett meg a tengeri herkentyűk himbálóznak meg kolompolnak. Persze a legjobban a biztonsági öv kapirgálását szereti, amitől engem kiráz a hideg. Ahányszor beszerelünk vmi újabb izét, legalább 10 percig elvan vele, aztán ennyi, legközelebb már az se érdekes :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Erkélyszomszédunk megint alkotott. Szóval a 8 éves ikrek kint játszottak, elég hangosan és agresszíven, mint mindig, apa meg a másik szobában volt (mind2nek van erkélyajtaja) és azt hitte, én kiabáltam át neki valamit, mire mondtam, hogy nem, csak a parasztok kint vannak megint. Erre apa becsukta a saját erkélyajtaját, ami szarul záródik (éljenek az újépítésű lakások), szóval úgy hangzott, mintha bevágná (igazából bevágta, mert szorul). Na erre a két kis bunkó nekiállt kifigurázni minket, amin speciel nagyon jót röhögtünk, ez még rendben is volt. Aztán itt játszok cicalánnyal, apa lement a pincébe mojolni, erre hallom, hogy vérkultúrált szomszédaink, akik ugyebár tudják, hogy veszettül utáljuk, hogy a szellőztetés egyenlő az ő cigifüstük szagolásánál épp cigizni tanulnak az anyjuktól :shock: Igen, a kedves anyuka a 8 éves ikreknek vihogva magyarázta, hogy szívják meg a cigit, amikor az öngyújtót a végéhez tartja, mert így akkor is tudnak minket idegesíteni, ha ők nincsenek itthon :shock: komolyan, szívem szerint rájuk uszítanám a gyermekvédelmiseket, bár fogalmam sincs, van-e hatáskörük tenni bármit is, vagy a jogrend szerint tök normális ha valaki cigizni tanítja a 8 éveseit. Elvileg kedden jön a védőnénim, gondolom a szomszéd lépcsőház is hozzá tartozik, majd megemlítem valahogy. Bár aszem ez a korosztály már nem az ő reszortja.
Tyuntyi, te nem valami gyermekvédelmes témakörben mozogsz? nem lehet ilyenkor tenni valamit? Mégse helyes puszta hecből ekkora srácokat cigizni tanítani! Vagy csak én vagyok konzervatív?

Amúgy cicalány ma megitta a vizet, életében először és rögtön 50 ml-t. Szóval igaza van a dokinknak, hogy ne aggódjak, majd ha szomjas lesz, fog inni :) Mindezt tápizás után kb 1 órával.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Megérkeztem ismét, bocsika elfelejtettem szólni, hogy amost Alsógödre megyek a szüleimmelm, így olvasni tzdok, de írni nem.

Rekuja: az óvodás történet Apuddal nagyon aranyos. Én is megkerestm a régi óvó nénimet, és az első gyakorlatomat nála töltötem.
Répalét én sem adtam neki. Most nálunk a barackturmix megy vízzel felhigítva cumiban délelőttönként. Minden kajáját megkóstolok, és brrr, szóval újrkumpli, és új répa só, és minden nélkül nagyjából ehetetlen

Királyfi déltől 4ig nagyon nehezen aludt el. nem bírta ezt a jégesős dolgot. De nagyon jól érzte magát az unokanővérével, meg a kertben fekvéssel. Egész nyugis hétvége volt.

Csicsi: házi alamalével én még nem próbálkoztam, de holnap muszáj lesz, mert nincs itthon üveges, és a víz azért nem mindig csúszik le. Majd beszámolok

Timocska: a hétvégén Bálint is egész használható napirendet alakított ki. Szerencsém van, mert a hapsi tök jól elvan egyedül is, így nem kell nagyon szórakoztatni.

Anna: mi a Moszkva tér közelében lakunk a Mammut felett. Bálint a hűvös szobában nagyokat alszik akár 3órát is, de a babakocsiba kevesebbet. Most látom hogy ha szórakoztatom, akkor egész sokáig fen tud maradni

Így reggel 8körül eszik tápot, majd 10körül jön a cumiból gyümölcs, utána alvás, ébredéskor főzelék, majd játék 2óra múlva megint táp, és ha kkor alszik nagyot, akkor már csak fürdés, és vacsi. Egészen jól alakul

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Csak egy mondatra ugrottam be Pepi sajnos nagyon beteg lett hány mostmár két napja tegnap adtak az ügyeleten hányás csillapítót ami nem használ így ha ma délután is kihány mindent irány a korház és infúzió mert már a vizeletében látszott a folyadék hiány :cry: :cry: :cry:
Én sem vagyok túl jól fájdogál a hasam semmi étvágy tök gyenge vagyok.
Na ha ezen túl leszünk jelentkezem.

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Csicsi:remélem jobban van a lány.Ez az egyik legrohadtabb betegség.Küldöm neki a gyógyító puszikat, és remélem Ti nem kaptátok el

KépKép
KépKép
kat78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: