Új privát üzeneted érkezett!

Gyermekgondozási segélyre jogosult a szülő, a gyám a saját háztartásában nevelt gyermek 3. életévének betöltéséig; a tartósan beteg illetve fogyatékos gyermek 10. életévének betöltéséig; ikrek esetén a tankötelessé válás évének végéig. A segélyt igényelheti a nagyszülő is, ha a gyermek betöltötte első életévét, a gyermek gondozása a saját háztartásában történik, illetve a szülők írásban nyilatkoznak arról, hogy egyetértenek a segély nagyszülő részéről történő igénylésével. A gyermekgondozási segély folyósítása mellett a szülő a gyermek másfél éves koráig kereső tevékenységet nem folytathat. Ezután a GYES folyósítása mellett legfeljebb napi 4 órát dolgozhat. Az időbeli korlátozás nem vonatkozik az otthon végzett munkára. A nagyszülő csak a gyermek három éves kora után folytathat kereső tevékenységet. A gyermekgondozási segély összege azonos az öregségi nyugdíj legkisebb összegével - 2004-ben 23200 forint -, ikergyermekek esetén annak 200 százaléka. Lévén az összegből 8,5% nyugdíjjárulékot vonnak le, a folyósítás időtartama szolgálati időnek minősül. A segély igénylését a munkáltatóhoz vagy az igénylő lakóhelyes szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatóságához kell benyújtani.

KépKép
benó
 
 


Lányok,megtaláltam a babanet szlovák oldalát. Egészen hasonló,mint itt,de itt szebb ,jobb és könnyebben kezelhető. Csak érdekességből megnézhetitek.

www.babetko.sk
flóra 11
 
 


Szia Benó!

Kész a házikótok? Fantasztikus. Várom a képeket.
flóra 11
 
 

 
 

Oké, csak előbb bekenem a Gyurikát, mert nagyon leégett.

28. hét
Kép

KépKép
benó
 
 


Küldöm, aztán kenem: Csak ezt az egy képet tette rá a pendrive-omra a Gy. a házról.
Kép

KépKép
benó
 
 


Ezt még a múltkor öntöttük: Kép

KépKép
benó
 
 


Ilyen szép lett a kiskertünk:
Kép

KépKép
benó
 
 


Ma reggeli kép a kisház készítéséről: Kép

A kiskert más szögből:
Kép

KépKép
benó
 
 


Csodálatos lett a házunk, ugye? Annyira örülünk neki! Egy nap alatt kész lett! Persze, ez főleg nem az én érdemem. És igen, a betonozást már megcsináltuk korábban. :lol:

KépKép
benó
 
 


Benó, nagyon ügyesek vagytok. Minden nagyon szép.Nekem most viszont csukódnak a szemeim. Ha nem bánod, alszom egyet reggelig. :D
flóra 11
 
 


Benó, be is pácoltátok a házikót?
flóra 11
 
 


Jó éjt, Flóra. :lol:

KépKép
benó
 
 


Egyébként tényleg csodálatos,igazán ügyik vagytok. :D
flóra 11
 
 


Még a választ megvárom. :D
flóra 11
 
 


Lazúrral kentük be a házat (a lazúr faanyagvédő cucc, most mondja a Gyurika). A pácot lakkozni kell, kültérre pedig nem lehet lakkot tenni, mert lepereg idővel. Ki vagyunk okosítva. :D

KépKép
benó
 
 


Puszi, álmodjatok szépeket! :D

KépKép
benó
 
 


Köszönöm a választ, viszont pontosítok, a pácot beszívja a fa, azt már nem lakkozzák. Ezt a lazúrt nem ismerem. A lakk az tényleg nem alkalmas kintre.
flóra 11
 
 


Szép álmokat. Az elébb már majdnem valamilyen telefonbeszélgetést írtam neked le álmomban. Legfőbb ideje távoznom innen. Pá pá.
flóra 11
 
 


Flóra, itt vagy még?

KépKép
benó
 
 


A Gynevac úgy történik, hogy elmész a háziorvoshoz, és ő megrendeli és ő adja be neked. Én onnan tudom, hogy egy lány mondta, és el is ment az orvoshoz. Eredményét nem tudom, de nagyon bízott benne. Magadnak te nem adhatod be szerintem, én biztos vagyok benne.

KépKép
benó
 
 


Gyurika faipari mérnök. :D

KépKép
benó
 
 


Flóra, bocsánatot kérek tőled. Nekem lila gőzöm nincs se a lazúrról, se a lakkról, se a pácról, és én okoskodom. Bocsánat. A Gyurika most mérges rám, hogy bunkó vagyok. :oops:

Megpróbálhatnék neked küldeni Clostylbegytet, ha úgy gondolod. Esetleg beszélek az orvosommal.
Azt írtad, hogy végül is akkor annál az orvosnál kell maradnod, akinél vagy, ugye? Akkor viszont üsd az asztalt a hormonok miatt. Az endokrinológus szerintem minden hormont megnéz. Nem?

KépKép
benó
 
 


Gyógyszert lehet küldeni postán?

KépKép
benó
 
 


Jó éjt, holnap tali. Majd kitalálunk valamit, hogy pénz nélkül is találkozzunk. Jó, csajok? :D

KépKép
benó
 
 


flóra 11

Szia. honnan vagy szlovákiából? én komáromi járás
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok,

Benó, gyönyörű lett a kisház és a kert! :D Nagyon tetszik! :D

Szia Timirosicka, Flóra biztos jön ma, mindig beszokott nézni! Te is babát szeretnél?

Kép
szilzi
 
 


szia szilzi
Én már szerencsére babát várok. most vagyok a 20.hétben
timirosicka
Külföld
 
 


Gratulálok!!! :D :D

Hamar sikerült?? Mesélj picit, ha van időd ill. kedved! :D Legyen, jó? :D

Kép
szilzi
 
 


Köszi.
túlságossan is hamar. novemberben abbahagytam a tabletta szedését és januárba már teherbe is estem. 7 évig szedtem tablettát biztos volta benne, hogy egy kicsit tovább fog tartani, de mégse igy lett.
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok lányok.

Timi,üdv köztünk! :D Örülünk neked,Tancsu,már nem vagy egyedül babás a topikon! :wink:
flóra 11
 
 


Lányok,hogy itt nálunk mi van!!!!! Égszakadás, földindulás,villámok csapkodnak, akkorákat csattan,hogy rendesen félek. És ilyen időben megy holnap a fiam osztálykirándulásra,három napra!!!! :shock:
flóra 11
 
 


szia flóra 11
köszi. délután irtam neked, hogy honnan vagy szlovákiából, gondolom nem olvastad
timirosicka
Külföld
 
 


Benó,mi a fenéért kérsz elnézést. Én is csak hangosan gondolkodtam, én csak amatőr szinten értek az ilyesmihez. :D

Lehet gyógyszert is küldeni postán. Szerintem mindegy,mi van a csomagban. Csak ne olyan gyógyit,amit hűtőben kell tartani.

Hát nagyon remélem,hogy valamit kiokoskodunk,hogy valahogy tudjunk talizni. Meglátom mennyi lesz a fizim jövő hónapban. Ara számítottam most,hogy megdobnak jutalommal,de nem kaptunk.
flóra 11
 
 


Timi itt vagy még? Én Galántáról vagyok. A fiam Komáromba jár suliba,ő ott van egész héten.
flóra 11
 
 


Benó,én kérek elnézést tőled. Tegnap szabályosan elaludtam a gép előtt. Muszáj volt lefeküdnöm. Nem bírtam egyszerűen fennmaradni. :oops:
flóra 11
 
 


én komáromi járásból, marcelházáról.
melyik suliba jár a fiad?
timirosicka
Külföld
 
 


Miért írod, hogy túl korán? :D Meddig szerettetek volna várni?

Kép
szilzi
 
 


Selye Jánosra jár,elsős,angol - informatika szakon.
flóra 11
 
 


Lányok. Természetes progeszteron nincs? Miben lehet találni progeszteront? Vagy olyan készítmény,ami ezt tartalmazza és vény nélkül kapható.
flóra 11
 
 


flora 11
akkkor már jó nagy fiad van.

szilzi
hát, max.fél évet, amig kitisztult volna valamennyire a szervezetem a nikotintól meg a tablettától, de azt mondta a dokim, hogy ne izguljak, nem lesz semmi gond
timirosicka
Külföld
 
 


Halihó!!!!!!!!
Hát lányok én átmentem alvóbabává! Fél délelőtt aludtam, gyors ebéd, királyfi elment dolgozni, és átaludtam az egész délutánt! És éjjel is fogok aludni! :oops: :oops: :oops:

Kép
muzsuzska
 
 


Szia Timirosicka!
Üdv köztünk!

Kép
muzsuzska
 
 


Benó szép a házikótók! hát nem hiába ha van faiparimérnők a háznál!

Kép
muzsuzska
 
 


Timi,nekem három fiam van. 19,17és 13 évesek. :D
flóra 11
 
 


Benó! a föld többi részével mit kezdetek, mit vettek oda? bukfencet! :D

Kép
muzsuzska
 
 


Szia Zsuzsi! De jó, hogy itt vagy! Csak aludj amennyit bírsz. Attól gyógyulsz. :D
flóra 11
 
 


Szia Flóra!

Kép
muzsuzska
 
 


piri nincs! Már csak egyyy halk rádiószóra vágyom! EGYRE JOBBAN! Királyfi mondta akkor gyógyúlok!!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:

Kép
muzsuzska
 
 


Remélem jobban vagy a sok alvástól. Hihetetlen ,hogy már egy hete műtöttek.
flóra 11
 
 


Akkor tényleg jobban vagy.De a rádiózás még kicsit odébb van. Persze összebújni nem tilos,de csak óvatosan. :wink:
flóra 11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?