Új privát üzeneted érkezett!

Tücsök, kérj időpontot a rókusba csípő szűrésre, rövid határidővel adnak :)

Én is mindig mindent elfelejtek, ezért a telefonomba jegyzem ezeket az időpontokat, és jelzéssel kérem :)
Hiába, no: tejcsi a ciciben, kása az agyban... - van ez a közmondás, és én érzem is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Betty!
Akkor vegyem meg????? A talira el tudom vinni.

Ny.Malac!
A kenguruban és a coraban is láttam, de nincs egyeséves csak duoban és csak a nagy színes a kicsi nem.
Neked kell kettő???

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Tücsök: nekem kell kettő :) Én fejem a tejcsit és a hűtőben sorakoznak az üvegek...
Van 2 kicsi és két nagy nekem, és kevés...
Persze itt van még vagy 10 üveg Lilitől is, de azok aventesek, és nem a barátaim :S
Tudtam előre, hogy nagy üveg felhasználó leszek :) De egy fejéssel meg is töltök egy nagy üveget... Mit csináljak :)

Lilivel egy üveget sem vettem, csak kaptam az aventes cuccokhoz egy csomót ajándékba: táskához, sterilizálóhoz, melegítőhöz, fejő cucchoz... mindenhez... :roll:

Azt hiszem én csak a kenguruba jutok el... lehet, hogy kéket is, rózsaszínt is veszek :) 6 nagy üveg már elég lenne...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Azt áruld el nekem, hogy hogy tudsz ennyit fejni???? Én ha fejek, akkor jó ha a kettőből összejön 130 ml. Mondjuk az én kicsikém egy evésre 90-100 ml-t eszik. Én nem is értem akinek itt többet eszik a bébije az hogy csinálja????

És ha már nem használod őket mit fogsz velük csinálni???? nekem is van egy csomó üvegem Dórika után, de azokat nem szeretem. Az Aventes nekem sem barátom, de ezt a tommee-t nagyon megszerettem. Én megkérdezem holnap, hogy a coraban olcsóbb-e és ha igen elmegyek, ha gondolod hozok neked is. :wink:

Látom mi éjjeli baglyok vagyunk, nekem a kicsi is itt nyomja és vigyorog, nem tudom mit gondol mit kell éjszaka csinálni????? Mindjárt elküldöm mosogatni vagy vasalni, hiszen terhesen ilyenkor én is ezt csináltam ha nem tudtam aludni. Lehet meg is tudná csinálni?! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, aztán majd jövök még később.
Tegnap megkaptuk az oltásokat. Odamentünk időre, sőt, 10 perccel előbb (védőnő mondta), erre ott vártunk 40 percet, mire bejutottunk, mert csomó baba akkorra jött, mint mi, el voltak csúszva :? Az elején nem sírt, aztán amikor megkapta az oltást, üvöltött szegénykém, nagyon szörnyű volt. Előtte beadtam ott neki a kúpot, úgyhogy nem lázasodott be, viszont egész du. és este sírt, sokat, nagyon, csak cicin nyugodott meg, de már annyit evett, hogy bukott csomót, úgyhogy nagy nehezen elaludt 22 körül, 4-kor kelt, evett egy csomót, aztán azóta alszik.

Viszont a dokinő azt mondta, hogy még mindig sárga :shock: Minden lelet negatív, mégis úgy érzi, hogy ez elhúzódó sárgaság (párom szerint szürkehályog van a szemén a dokinak, mert szerintünk nem sárga már) és kaptunk beutalót a Bethesdába teljes kivizsgálásra, azt mondja, hogy ha be kell feküdni, akkor befekhetek én is a babával :shock: + azt is kitalálta, hogy lehet, hogy az anyatejtől nem múlik, mert van olyan, hogy az anyatejben van valami anyag, ami gátolja a sárgaság múlását és hogy lehet, hogy majd 3-4 napig nem kéne szoptatni, vagy egy hétig. Olyan ideges voltam, persze, ne szoptassam, hátha elapad a tej, mi???
Szóval most úgy néz ki, hogy jövő héten megyünk, keddre talán kapunk időpontot.
Amúgy 4330 a súlya, a cm 54, a nyomi védőnő úgy elmérte, mint annak rendje-módja, mert 1 hónaposan volt 54 cm, a mérlegen szépen pisiltünk is egyet, úgyhogy otthagytuk a névjegyünket :lol:

Ez van :roll:

Többi oltásos??? Hogy ment???
Most mennem kell, később jövök reagálni is, de szerintem lassan ébredés van.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap annyi intéznivalóm volt, nem tudtam jönni.
De sikerült minden családi támogatást megigényelni :D Remélem nem kell sokat várni a pénzre. :roll:
Norbit nem vittük, a párom anyukája vigyázott rá, ő úgyis ritkábban látja, így nagyon örült hogy babázhatott. :)
Norbika is elvolt a maminál, sokat nevetett neki, és pont aludt mikor mentünk érte. :D
De tök fura volt fél nap a baba nélkül :? , nagyon hiányzott!

Délután a nőgyógyászomhoz mentem kontrollra.Ultrahang, külső belső vizsgálat, cicitapi...minden!
Minden oké volt! :lol: Meg is jegyezte hogy -van azért itt tejecske!
Mondta hogy jöhet a következő bébi! :shock: :D
Kérdezte a spirált, vagy gyógyszert írjon ki? Mondta hogy semmit, óvszer lesz egyenlőre.
Erre azt mondta...hogy nem kell az sem még szoptatok! :shock: Hagyjam apát a gumival, nem esek addog teherbe!
Utánna meg jöhet a következő!
Tök meglepődtem, hogy pont egy orvos mond ilyet! :shock:
Hát, én nem merném óvszer nélkül, hallottam már ilyen balesetet.
Szerintetek?
Hát ez rizikós, én akarok legalább 2 év korkülömbséget!

A Norbi jól van, de éjjel mi is virraztottunk! :(
Egy óráig böfizett, nyűglődött, aztán nem tudott kakilni, tornáztunk,
szélcsöveztünk.....utánna bukott persze....fél 2-től fél 5 -ig kínlódunk! :roll: :(

Emmalena....már jobb ám! Használ a krém! :D

mtücsök ...jobban vagy már?

Puszi :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Babakötvény - látom, írtatok róla, mi tegnap de. mentünk be a mh-emre Lottival, megnyitottuk a startszámlát. Az állam ide utalja majd a 42 e forintot, viszont itt mi is tudunk rá befizetni egy évben max. 120 e forintot és az állam ad támogatás gyanánt a befizetett összeg 10%-át, de max. 6 e forintot (ami elég röhejesen kevés). Ha a kincstárnál marad, akkor az állampapírok hozamát írják jóvá, viszont oda nem tudsz befizetni. Itt asszem 6,66% a kamat, viszont befizethetsz neki, én már csináltam is egy állandó átutalási megbízást, így minden hónapban átmegy neki mani + párom is csinál egy ilyet, így gyűjthetünk neki.
Szóval nekem szimpibb bankban tartani, mint a kincstárnál.

Amúgy mindenki gyönyörködött Lottiban, az összes kollégám körbeállta, kész voltak tőle, és össze-vissza mosolygott Lottika :lol: Nagyon tud szerepelni :wink:

Ja, azt akartam még írni a sárgaságról, hogy talán az én bőrömet örökölte, mert kreolos, tehát nyáron gyönyörűen le tudok barnulni, de télen, amikor kifakulok, kissé sárgának is lehet nevezni :roll:

Na megyek tényleg, mert most már tuti ébredés van.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


mtücsök.....Norbika meg 120-at simán bevág, :D úgy
hogy még utánna tátog és keresi a cicit, meg sírdogál!
Tehát még tudna enni! :shock: :shock: :shock:
Szerintem ő 150-et is meg tudna enni. Mondjuk most már 4 óránként eszik legtöbbször.
Van hogy napközben is alszik 4 órát :shock: Ez normális?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata!

Én sem merném, az én ismeretségri körömben több ilyen ba a született már.szóval én nem kockáztatnék.Sőt, ábi bölisnébije mesélte, hogy neki a két fia között 9! hónap különbség van.Szoptatott, és mégis azonnal teherbe esett.szóval, ha nem akartok babát, szerintem ne kickáztass.Egyébként a dokit én sem értem.Ha igy gondolja minek ajánlgatta a gyógyszert vagy a spirált?az enyém kifejezetten óvott attól, hogy ne védekezzünk:-)
Örülök, hogy jobb már...
emmalena
 
 


Sziasztok!

Peva - :lol: 62-eseket kedi hordani, de ami jó buggyos 56-os még az is ráadható, de már nem sokáig. :lol: Már nadyon várom, hogy lássam a kis Dorkádat, aki már nem is olyan kicsi, ahogy elnézem. Képek? Remélem beválik a citrom. Szabi tegnap még nyűgi volt, de lehet, hogy csak az eső miatt. Ma nár mosolygósan ébredt.

Mtücsök - Üveg klassz és ha tényleg nincs elírva, akkor gyorsan vegyük meg! :lol: Jobban vagy?,

Clau és aki még nem kapott szurit - Mi a -viburcol kúpot használtuk, homeós! Szerintm jó volt.

Nymalac - Nincs mit, csak hívj pár nappal előtte, hogy tudjam hova menjek, mikor stb.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


sziasztok!

túl vagyunk az oltáson (tegnap du.)
az orvos javaslatára nem adtuk be a kúpot rögtön- b.a meg az orvos! :twisted:
és a citromot is ellenezte. én hülye hallgattam rá.
hazajöttünk, aludt 4 órát Dorka (azt hittem minden OK lesz), de aztán este 7-től kb. éjjel 1-ig ment a kiabálásos nyüglődés (kúpot 8-kot kapta meg). Nagyon keservesen sírt!
ahogy figyeltük, inkább az oltás helye fájt neki, picit be is volt durranva a combija. a Germicid fájdalomcsillapító is, mi azt adtuk - de nem tudom, erősnek kell lennünk :shock:
Adjátok be szerintem rögtön!
Ja, és mondták, hogy a következő alkalommal picit erősödnek majd a mostani tünetek (figyeljem meg mi van most...). Jó lesz.
Én is sokat sírtam... :cry:

Marek! Nem tudsz orvost váltani?

Betty! A rucik úgy látszik nagyon márkafüggőek, mi most nőjük ki éppen a Kenguru-s 62-eseket. (megyek is holnap venni, jött valami pénz :) ) Ezért gondoltam, hogy nálatok már lassan 74-es játszik ilyen súllyal. Apja biztosan nagyon büszke rá! :lol:
De pl. a Brendon 62-es rugik még lógnak. (sógornőm csak pár 56-os rucit adott, amikor visszavittem, hogy kinőttük, nem kaptunk mást - odaadta egy kolléganőjének kölcsön. K.va jó fej, nem? Rokonok....várom a Karácsonyt, de előre ki vagyok borulva, hogy menni kell Anyósékhoz)
Képet nem tudok ide méretezni,majd ha lesz időm, küldök Nyugtonmalacnak (ráadjuk holnap a főnöknőm ajándéka szép rugit)

Clau! Én XI. ker. felé jövök. (ajánlgattam it korábban, M1/M7 felöl jövök, más még nem jelentkezett a helyre) Van hordozód, ugye? Egyeztessünk priviben, ha gondolod, nagyon szívesen felveszlek.

Uh: - mi kaptunk a Heim Pálba januárra időpontot (hasi és koponya uh., de még októberben hívtam őket)
Csípő uh.ra mennünk kell - gyerek rendben, de párom családjában volt csípőficam. 11-én kell visszamenni.

Viszont: ferde fejtartás miatt megyünk tornára jövő kedden (én kértem a dokit, mert amikor vizsgálta pont egyenesen tartotta - Murphy...) Szerencsére van itt is valami alapítvány Biatorbágyon. Sajnos az én saram is, mert ébren nem igazán tettem hasra, nem erősített rendesen mindkét oldalra (hason alszik, könyökig tudja csak kinyomni magát, de ébren kiabál hason :( Szigorúbbnak kell lennem.)

Na, megyek a dolgomra. Szép napot mindenkinek!

Még valami! Sensienk - és más nyügi baba mamájának: én iszom napi 2 l Mecsek baby teát, és este adok Dorkának homeós kamillát. (5 golyócska) Ez is segíthet!
homeós link: http://homeopatia.info.hu/index.php?lan ... ory_id=230

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


LKata
néha Dorka is alszik 4 órát délután (vagy pl. most délelőtt már fél 9 óta durmol - bár a tegnapi nap után nem csoda. szerinztem nem baj. legalább tudunk takarítani :)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Peva!

Én rögtön be fogom Emmának adni a kúpot.Pontosan ugyanúgy jártam Ábelnél, mint te most.Horror volt.Mi reggel 8ra megyünk oltásra, rögtön beadom a kúpot, hogy éjjelre megint lehessen adni neki, szerintem akkormásnapra túl lesz rajta.Ábinál ezt csináltam a 3. havi oltásnál, és nem volt semmi gond.
Én is mindenkinek azt javaslom, hogy ne várja meg, míg kiborul a baba, nem éri meg.elég stresszes.
emmalena
 
 


Tücsök: köszönöm, kérek üveget :) Ott ahol megveszed magatoknak is :) Hozol nekem egy kéket meg egy rózsaszínt :) A talin kifizetem...

Borim is csak most, hogy üvegből adom neki a tejcsit eszik ilyen jól...

De az igazat megvallva néha 110, néha 150 ml-t eszik. Változó... Sőt, néha csak 80ml... látom az üvegen, és jól van tőle. Persze a 80 ml után várható a nagyobb evés és akár 180 ml is lehet :)

De azért tudok ennyiket lefejni (ez is változó), mert 3-4szer rendesen kicsavarom a büféket... :) És nem öntöm össze az előző tejcsivel, csak ha megesszük. :) Tehát fejésenként egy nagy üveg.

Használata: most fejésre, etetésre, aztán majd ha nem akarja megenni a levest, főzeléket, akkor arra is jó lesz. De tejcsit fog enni/ inni legalább egy éves koráig... és nem biztos, hogy pohárból... De már erre a fél évre is megéri, amíg csak tejcsizünk :D
Nekem.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: persze, hogy normális a 4 óra alvás evések között :) És szép a 150 ml-es evés is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettyna: köszönöm! Hívlak majd :) és egyeztetünk!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Mi is beadtuk a rendelőben az oltás előtt a kúpot, de azért kiborult rendesen a bili délután és tartott este 10-ig!!! Az oltás helyét borogattam vizes melltartóbetéttel, már nyoma sincs.

Amúgy ha eddig nem lázasodott be, szerintetek már nem is fog??

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Akkor jó! Lehet növelem az adagját, nehogy már éhezzen! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ma bezzeg nem akar 4 órát aludni! :evil: :(
Megint nyűgös, mennem kell!
Pedig hétvégén jönnek vendégek, takarítanom kéne! :roll:

Ja, és vannak új fotók, elkaptam egy-két mosolyt, majd felteszem, ha nem baj!
Olyan büszke vagyok! :oops: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Peva - most láttam, hogy mit írtál, köszi, de már látom, hogy Clau közelebb van neked, hisz egy kerületben laktok.
Valaki még 14. ker-ből???
Bár talán párom elvisz minket, persze attól is függ, hogy most mi lesz akkor a Bethesdában, keddre szeretnék időpontot, de ha tényleg be kell egy napra feküdnie Lottinak, akkor én is megyek vele és akkor valszeg nem tudunk menni, de ez még tényleg bizonytalan, nem szeretném kihagyni az első talit, még ha utána lesz több is, akkor sem.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kész vagyok csajok :cry:
Kaptunk időpontot keddre a Bethesdába, de azt mondta a gyerekorvos, hogy lehet, hogy az anyatejtől van még a sárgaság és szombat-vasárnap nem szoptathatok egyáltalán, ki kell ezért váltanom tápszert, hiába van tejem :shock: És fejhetek most 2 napig, nem szopizhat Lotti, nagyon sírok, mert nagyon rossz lesz.
Állítólag így megkímélhetjük pár vizsgálattól, mert talán a tej okozza, mert van egy enzim benne, ami gátolja, hogy lemenjen a sárgaság és így ha 2 napig nincs szopi, akkor lehet, hogy ez volt a gond. De mi van, ha nem is sárga, csak ilyen a színe? Vagy emiatt elapad a tej??? Totál kivagyok, egyszerűen nem tudok megbarátkozni azzal, hogy tömhetem bele a tápszert+1 dl forralt vizet, amikor itt a tej.
Bocsi, hogy ezzel jöttem, de nagyon kivagyok, nagyon-nagyon szomorú vagyok, még nem tudom, hogy éljük túl ezt a 2 napot, és napi 5X ehet csak 150 gramm tápszert.
Na megyek tovább bőgni, bocsi-bocsi!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!

Tudom, hogy ez most nehéz neked, de gondolj arra, hogy ez csak 2 nap, reméljük kiderül, hogy nem a tejtől volt, és akkor szoptathatsz megint.ne aggódj, 2 nap fejéstől nem fog elapadni.ez tuti.

Képzeljétek lányok, tegnap hívott a barátnőm, hogy útban van a 4.baba náluk.Én teljesen ledöbbentem.Most Ábi beteg és itthon van velünk.nekem még a két gyerekkel is vannak kemény pillanataim, nemhogy néggyel...minden tiszteletem az övék.:-)
emmalena
 
 


Íme a 7 hetes képek! :lol:
Kép

És a mosolygós sorozat :lol:
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata!

Naggggyon cuuukiiiiii.Emma is vigyorog már, de még nem sikerült lekapnom.
emmalena
 
 


Sziasztok!

Most végre van egy kis időm, alszik Áron, próbállak visszaolvasni benneteket.

Kata

Én még szoptattam Lorenát, amikor terhes lettem az ikrekkel, mondjuk mi akartuk a következő babát és tudatosan nem védekeztünk, de egyből terhes lettem, nem is értem a mai világban , hogy mondhat ilyet egy orvos???

Ildi

Nagyon együtt érzek veled, mert mi is sárgák vagyunk még, két hét múlva kell visszamennünk és akkor csinálnak egy vérvételt, hát én nem is tudom, mit csinálok, ha nekem is azt mondják, hogy nem szoptathatok, nekem csak cicin alszik el Áron, te hogy fogod most altatni? És mi lenne, ha megkérdeznél egy másik orvost is erről, hogy tényleg így van-e ez? Nehogy feleslegesen vond meg tőle két napra a cicit??!! És most mit csinálsz? Fejed magad minden etetésnél? Szörnyű lehet!!!! Nagyon sajnállak!!!!

Emmalena

Nekünk is négy gyerekünk van, de hidd el nem is olyan vészes, mindenbe bele lehet jönni, és olyan édesek, az öröm is négyszer annyi, amit okoznak.

Oltás: mindenkinek gratulálok, akik túl vannak rajta, kis hősök, mi már csak jövőre kapjuk meg, mert csak 20-án leszünk két hónaposak és akkor már nincs rendelés. De azt mondta az orvos, hogy jobb is, mert addig még tisztulhat a sárgasága.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Kata

Nagyon édes Norbika!!! Nekem cicizés után és a pelenkázón ilyen boldog általában Áron.

Kép

Kép
éva75
 
 


Peva, köszi a felajánlást a fuvarral kapcsolatban. Igen, van hordozónk. Akkor priviben egyeztetünk a részletekről.

Ildi, jajjj nagyon sajnállak ezzel a sárgasággal kapcs. :cry: :cry: :cry: . Nem is hallottam még ilyenről, hogy az anyatejben lenne valami ami gátolja a sárgaság eltünését. Mi amikor voltunk a 6 hetes kivizsgáláson, akkor mondta nekünk is a doki, hogy még picit mintha sárga lenne. Kérdezte, hogy van elég tejem, tudom szoptatni rendesen? Mondtam igen. Mondta, akkor nem kell adni neki pluszba semmit, hogy elmúljon. Csak mondta volna, hogy ha van ilyen is, hogy az anyatej az okozója a nem múló sárgaságnak. Szerintem is próbálj még ha tudsz más dokinál erre rákérdezni.

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Ildi!Nagyon sajnálom de ne sírdogálj és stresszeld magam mert akkor tényleg elkezd apadni a tejed.2nap gyorsan elmegy.És mi van akkor ha a tejedtől van?

Kata!Én se mernék gumi nélkül szerintem is védekezettek.Ez a jöhet a következő szerintem szlogen duma az enyém is mondta,hogy na jöhet a 3.mondtam ha jöhet csak 5-6év múlva :lol:És igaza van Évinek a szoptatás nem 100%-an véd(mondjuk nekem van olyan ismerősőm aki gyógyszer mellett lett terhes)

Mi még betegek vagyunk:cry: Vagy is Zsófi Ő antibiotikumot kap életében előszőr na én ettől borultam ki jó persze tudom,hogy nem tudom soha megakadályozni de akkor is 2,5évig semmi ilyenre nem volt szükség :cry: Holnap fotozás nagyon várom ha nem baj majd hozok képet? 8)

Pár kép róluk: Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kösziiii :oops: :lol:

Kata...hát én sem fogok védekezés nélkül huncutkodni apával! :oops: :lol:

Nagyon édesek ezek a gyerekek!
Tök édes, hogy Zsófi is még így alszik! :shock: :D
Ja, és nagyon dögös Zsombi nyakkendője! :lol: :lol: :lol: Hová ilyen csinosan???

Boldog Mikulást!!!!!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Hazajött párom, elmeséltem neki a dolgot, ő meg azt mondta, hogy nem ad ennek a dokinéninek a szavára és nem megy el kiváltani a tápszert, amíg más nem mondja, hogy tényleg sárga-e Lottika.
Vasárnap a keresztanyjával találkozunk, aki védőnő, ránéz majd Lottira, ha tényleg sárga még, akkor megvesszük a tápszert.
Az a baj, hogy a gyerekorvos elég idős (szerintem van vagy 60 éves) és nem igazán halad a korral + elég kapkodós, szétszórt, legalábbis nekem ez jött le róla eddig, pl. egyik héten azt mondja, szájpenészünk van, majd egy hét múlva azt, hogy de jó, hogy nincs szájpenészünk :roll:
Amúgy ha 2 napig nem szoptatnék, igen, fejnem kéne, kb. 3 óránként, mert napközben azért még úgy eszünk, a doki azt mondta, hogy tápszer, 150 gramm/adag és napi 5X :shock: Szóval egyelőre várunk vasárnapig, aztán meglátjuk, kedden megyünk úgyis a Bethesdába a belgyógyászatra, majd meglátjuk, ott mit mondanak.
Bocsi, mennem kell, mert eléggé le vagyok törve, köszi az együttérzést, jól esett!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi

Szerintem is várd meg a keddet, a Bethesdában nagyon jó orvosok vannak, mi is voltunk ott egy hetet az ikrekkel még 1 éves korukban, ott biztosan tudják, hogy valóban árthat-e a tejed a babának, addig meg ne szomorkodj, attól sajnos nem lesz jobb, sőt....
Én se gondolok még semmi rosszra, majd ráérek idegeskedni, ha még két hét múlva is sárgának találja Áront az orvos.

Kata
Nagyon várjuk a képeket!!! Nagyon édesek a gyerekek!!!

Pár napja Áron csak a cicimen és a mi ágyunkban hajlandó elaludni, úgyhogy most kicsit beszigorítottam és szopizás után beraktam az ágyába, már lassan fél órája kisebb-nagyobb megszakításokkal sírdogál, megszakad a szívem érte, de nem akarom, hogy olyan legyen, mint a lányom volt, csak cicivel tudott elaludni 1,5éves koráig és éjjel is sokszor felkelt és mindig csak cicivel volt hajlandó visszaaludni.
Na megyek, mert folytatódik a cirkusz...

Boldog Mikulást mindenkinek!!!

Kép

Kép
éva75
 
 


Szép jó reggelt mindnekinek!

Képzeljétek, tegnapra teljsene kihevertük az oltást! Olyan kis vidám napunk volt, hogy csak olvadoztam. Ennek örömére be is mentünk a suliba a gyerekeimhez Mikulásozni. Dagadt a mellem rendesen annyit dicsérték Szabit. A gyerekeim meg olyan nagyok!!!

És azt is kézeljétek el, hogy tegnap nem hajnali 3-kor aludtunk el, hanem 1-kor. A doki nénink nekünk is mondta a homeós Chamomillát, tegnap ki is próbáltuk. Nem tudom, hogy az segített-e, de Szabi fél-1 óta alszik és most fél 9 van!!!!

Ildi - Kitartás! Remélem kiderül, hogy semmi gond a tejciddel. Bár ilyenről, hogy a tej miatt ne ürülne a bilirubin, még nem hallottam. Ha úgy fejsz, mint ahogy szoptatnál nem fog elepadni a tejcid, csak ne parázd túl, mert attól viszont előfordulhat!!!!

A képek nagyon cukik!!!!!
Boldog Mikit mindenkinek!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Boldog Mikulást kívánok én is!!!

Ildi!
Nagyon együtt érzek veled,remélem nincs igaza az öreg dokitoknak,hihetetlen lenne,hogy ha a természet ekkora baklövést követett volna el,hogy a tejcsi segítene fenntartani a sárgaságot... pont,hogy elmulasztani segít szerintem. - meg ő volt az az orvos is,aki mindenáron azt akarta,h tejcsi mellett teáztasd, mert attól múlik,nem? (és abban sem volt igaza...)

jó rég nem voltam :oops: ,kicsit tovább lent maradtunk anyósomnál,ami szuperjó volt, aztán meg én nem is tudom... :oops: valahogy meg sem közelítettem a számítógépünket, 142 levelem jött, persze csupa körlevél,ahogy végigfutottam.

Kata!
Nagyoon édesek a gyerekeid!! Nagyon édes a lányod,ahogy babapózban fekszik :D most látszik,milyen pici még ő is,ahogy összekuporodik a képen :)

oltás:
nekünk 2 hét múlva lesz és tegnap kérdeztem a dokinkat,teljesen kiakadt,hogy felesleges előre beadnom neki a lázcsillapítót,mert annyira profi a mostani oltások hatóanyaga,hogy alig lázasodik be tőle valaki... hááát,nem akartam neki mondani,h lehet,h csak ő nem tud róla. szerinte csak akkor adjam be,ha elkezd lázas lenni vagy lázgörcsöt kap :shock: :shock: :shock:
na,ezen egy kicsit kiakadtam - nem szeretnék odáig eljutni


nálunk apa beteg lett és tegnap arra keltünk,hogy tomi is köhögött,hapcizott és be volt dugulva az orra - sokat aludt,+amikor csak tehettem cicire raktam, meg ittam egy csomó mézes teát, a C vitamin végett. délutánra elmúltak a tünetei,de azért elvittem este az orvoshoz,aki azt mondta nekünk pár hete,h minden csüt.-pénteken képzésen van,ne keressük. A védőnők pedig mondták,h a helyettest nem lehet házhoz hívni. ehhez képest a doki rendelt este, nem a helyettese (biztos a helyettest helyettesítette :evil: ) a rendelő pedig tele volt beteg,tüsszögő,köhögő,síró gyerekekkel... tiszta ideg voltam! és amikor megkérdeztem,h akkor pénteken is lehet-e őt keresni,kijön-e házhoz,azt válaszolta,hogy biztos nem kapott el semmit a rendelőben Tomi,olyan kevesen várnak kint (ja,vagy 10-en) és nem fog pénteken kijönni,de azért szólhatok neki,ha baj van?!
Reméljük tényleg nem kapott el semmit,de szerintem nem a beteg gyerekek számától függ,hogy elkapunk-e valamit vagy sem.
lehet,hogy dokit fogunk váltani,mert nem szimpatizálok a nővel.

Kép

Kép
borkaby
 
 


6 hetes kontrollon múlthéten voltam,mindent rendben talált,azt mondta nem is látszik,hogy szültem
és pechemre a kontroll előtti napon megjött,pedig annyira reménykedtem benne,hogy legalább még 1-2 hónapig megúszom. viszont írattam fel végül tablettát,amit szoptatás közben is lehet szedni. elmulasztja a menzeszt amíg szedem, a tej minőségét és mennyiségét nem befolyásolja és nem megy át a babába sem. kíváncsi leszek,hogyan fogom bírni.

szerintem is felelőtlenség,hogy egy doki arra buzdít,hogy ne védekezzetek! bármikor lehet peteérésed,sajnos a mai életvitel mellett már nem véd a szoptatás a teherbeeséstől.

Marek!
Kiderült mitől zöld a kaki és mitől van benne vér?

Hogy vált be a bébiszitter?

Csajok! én nem tudom még mi lesz a találkozónkkal részemről. aznap megyünk kardiológiára a szívzörej miatt,nagyon izgulok,remélem nem találnak semmi komolyat. - emiatt apa sem dolgozik aznap,11-re megyünk,dehogy mikor kerülünk sorra,az egy nagy kérdés.
azért remélem tudunk menni.

Kép

Kép
borkaby
 
 


este kitettük Tomi kis csizmáját az ablakba,hátha erre is jár a Mikulás :D :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


nézzétek micsoda oldalt találtam,szerintem ez még jól jöhet,a mozgásfejlesztéssel kapcsolatos:

http://www.babaprojectproba.eoldal.hu/c ... s-segitese

Kép

Kép
borkaby
 
 


annyira szépek mindenkinek a gyerekei a fotókon!!!!!!

én is akarok ilyen brendonos képsorozatot :)

dalok,amiket én szoktam énekelni:

vuk.nak egy részlete:
"lám a sűrű erdő csupa veszély,azt beszélik róla,ravasz mint a róka,jön,lát,győz,fut!
felragyog az ég is, felkiáltok én is: hip-hop,jön vuk!"

"világéknál ég a világ,sütik már a rántott békát,zimme zumm, zimme zumm,rece-fice bumm-bumm-bumm
Bíró Marcsa oda kapott, neki csak a füle jutott, zimme zumm,zimme zumm,rece-fice,bumm-bumm-bumm"

egy kis malac röf-röf-röf-öt szoktam még

egyszer egy királyfit

zsip-zsup-ot

hinta-palintát

Bóbita,bóbitát

meg Gryllus Vilmost szoktunk hallgatni

Kép

Kép
borkaby
 
 


a vuk-nak tudja valaki a teljes szövegét?

Kép

Kép
borkaby
 
 


Bocsi

Furge roka labak, surrano kis arnyak, hipp hopp, jon Vuk!
Hires nagy vadaszok, jobb, ha felrealltok, hipp hopp, jon Vuk!
O az ejszakatol sohase fel, bar a suru erdo csupa veszely,
Azt beszelik rola...

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!

Tudom, h kicsit keson, de meg csatlakozhatnek? Igazsag szerint mar egyszer megtettem, de aztan nem volt idom jonni :roll: Mindig olvaslak, teljesen kepben vagyok, es egy kicsit irigykedek, h mindent meg tudtok itt beszelni :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!

Gratula a babákhoz!
Kata, Norbi is mostanában kezdte a vigyorgást? Édes!! Dóri is. Csak még nem igazán tudtam elkapni fényképezőgéppel. Pedig ő is tündéri olyankor. :)

Arra lennék kíváncsi, hogy Ti hogy' oldjátok meg a karácsonyi bevásárlást? Az ajándékoktól a kajákig, egyebekig?
Ma elmentem a férjemmel (a gyereket ő hozta baby björnben), de összvissz egy óránk volt, az is egy retkes plázában - de hát hol máshol, ha egyszer ott van szinte minden egy helyen...
Így gyakorlatilag nagymamám születésnapi ajándékán kívül összvissz magamnak tudtam venni egy farmert a C&A-ban (ami végre nem szorítja el a hasamat, naná, 1 számmal nagyobb, mint korábban). Szóval ez utóbbit muszáj volt, mert a terhes naci túl nagy, a régi meg mindenhol jó de hasnál iszonyat kényelmetlen. Viszont semmi időnk nem maradt a többiekre, még körbenézni sem.
És persze tömeg és tömeg és tömeg...most mondjam azt a rokonságnak, hogy idén sajna nincs sem idő, sem pénz még egy jelképesre sem? Akik ügyesek, azok otthon barkácsolhatnak, nekem sajna erre sincs időm, meg bevallom, fantáziám se igazán...
A férjem azt mondja, rendeljek ajándékokat a neten. Ja, azt nem mondtam, rábízhatnám, de ő meg nem tud szabadságra menni és legkorábban is csak 6-kor ér haza.
Tippek?

Kép
anhel
 
 


Anhel!
Mi is ezen gondolkozunk, és én is csak arra jutottam,hogy marad a netes rendelés,mert nem szeretnék a gyerekkel plázákat járni (nálam mindig rengeteg időt vesz igénybe a vásárlás,egyszerűen sosem tudom eldönteni,kinek mit adjak :( )
most arra gondoltam,hogy elmegyek a brendonba és a mamáknak,dédiknek Tomis fotót adunk Tomi kéz és láblenyomattal + fotóalbumot és valami szép szöveget írunk hozzá. (remélem nem olvassa senki amit írok a rokonok közül :oops:
A fiatalabbakat pedig elküldjük lehet színházba,az legalább közös családi program (a karácsonyon kívül nálunk nemigen van ilyen,szerte széjjel van a család). A gyerekeknek meg ugye játék.
Kész vagyon,de nem jut semmi jobb az eszembe sajnos :(

Bangham!
Üdv. újra itt :)

volt ma itt a tesóm-mikulás :) és megmutatta,hogyan kell képet kicsinyíteni,úgyh máris rakok fel egy képet Tomimról,remélem sikerül :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Kép

:)
imádom :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Bangham!
Gyere bátran, üdv újra itt!:-)
emmalena
 
 


Anhel!

Mi, én, mindent a netről rendeltem idén.Teljesen jó.sőt, sokkal több ötletet találtam, mintha bementem volna egy plázába.Csak a postaköltséggel drágább a dolog.Amit meg nem lehet így megvenni, pl.kaja, azt egyedül a férjem elment a tescoma és megvette.Én meg addig itthon gyerekeztem.Mentem volna vele nagyon, de így jobb, mostanában nem szívesen vinném ekkora tömegbe a gyerekeket.
emmalena
 
 


Borkaby, Emmalena!

Koszi :)

Enyem 2 nagy gond:
1. hasfajas
Tudom, h rengeteg szo volt rola, h majdnemmindenkit erint egy kicsit, h az oldalunkon is vannak infok, nekunk megsem segit semmi
:cry: Olyan tanacstalan es tehetetlen vagyok, az az erzesem, h egyszeruen ki kell varjam azt a par honapot, mig rendezodnek az emesztesi gondok :evil: Csak annyira nehez nezni a szenvedeset, nem vagyok tul jo ebben :? Mivel erdelyi vagyok, az itteni cuccokat mar mind kiprobaltam (cseppek minden nevvel, tea), most kertem Mo-rol olyan termekeket, amirol toletek hallottam, pl. Gripe water, meggymag parna, es a ferjem hozza kedden + egy angol termek, a colic csepp. Hallott valaki errol az utobbirol? Sensie?
Kerdes:
Hogyan tudjam letesztelni, h melyik hat v nem hat, gondolom az nem lesz tul jo, ha egyszerre mindent nyoimatok... :? Otlet?
Erdekes, h kulonben ugy erzem jo az emesztese, mert ritkan van kis mennyisegu kaki, kremes sarga, ahogyan a nagy konyvben meg van irva, es szemmel lathatoan gyarapszik... Vagy ez nem fugg ossze?

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


2. natha?

Gyakorlatilag az en Mikim szuletese ota nathas :shock:
Szuleskor nathas voltam, kaptam egy maszkot, ami szerintem nem sokat ert. (hogy lehet nem kozoskodni az ujszulotteddel? :o )
En nem vettem eszre, a dokino mondta egy hetesen, h szorcsog, cseppentsek sos oldatot es szivjam ki, egyeb nem kell. Azota csinalom , egy darabig porszivoztam, mert a nagyfiamnal tapasztaltam, h a kezi semmit sem er. Aztan szunetet tartottunk, de nem mult a dolog, csak szunetelt neha. Nem is olyan egyertelmu, mert neha alig jon le valami, de mindig szorcsog utana is. Ejjel a legrosszabb, neha erzem, h emiatt kel fel (ha epp nincs hasfajas), kinlodik, de nem segit semmi, talan csak a szopi. :roll: A dokino azota sem latta (itt csak 2 honaposan kell menni az elso oltasra), de mar tobbszor mondtam neki, o pedig csak ugyanazt fujja. Csak mar a nyalkahartyat is tonkretettem szerintem es igy sem vagyunk sehol...

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Nezzetek el nekem, h hirtelen betorok es igy lefarasztalak, csak le kellett ezeket irjam. :oops: hatha vannak meg otletek...

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


bangham!

Emma is hasfájós voot, nekem 2 dolog jött be, azóta nincs semmi gondunk.Én az Espumisam cseppet adom neki, nem tudom, azt kapni-e nálatok.ha igen, én csak ajánlani tudom.A másik, hogy Emma a nehezen kakilós fajtából van, nincs minden nap széklete.De ahogy írod, a te babád is ilyen.anyum szerint én is ilyen voltam.Mikor 4 napig nem volt kakija és már nagyon szenvedett, vettem egy nagy levegőt és ahogy "szokás"ilyenkor, a lázmérővel megingereltem a posibejáratát.csak úgy finoman.de azonnal hatott, egyből elkezdett kakilni.Nincs neki sem székrekedése, illetve neki is krémes az állaga.De valahogy magától nem kakil csak sok nap után, addig meg szenved.Én azóta 2 naponta este lefekvés előtt megcsinálom ezt, mindig kakil is rendesen, és így az éjjelek zavartalanok.Szerintem érdemes kipróbálnod neked is.
Szerintem a náthával nem sok teendő van, ha nem lázas, csak szívd az orrát, meg a sóoldat is jó.Ha tud szopizni, mert nincs annyira bedugulva az orra, akkor nagy baj nem lehet.
sok sikert.
emmalena
 
 


Emmalena!

Koszi a gyors valaszt! :)
Infancol, Espumisan, Bonisan kilove :(
Miki is csak 3-4 naponta kakil. Csak az a gondom, h nem tudom, h ez most gond-e :? Nagyfiam is ritkan kakilos volt, de nem csinaltam gondot belole, mert mondjak, h ez normalis anyatejes babaknal. Egyszer-ketszer azert megcsinaltam a lazmeros trukkot, de olyankor sem jott azonnal, vagy tobb. Azt gondolom, h ha ez lenne a gond, akkor ilyenkor nagy mennyiseg jponne, mivelhogy osszegyult es nem tudott kijonni :? De o mindig csak keveset kakil es nagyon ritkan. Pisis pelus persze van eleg :) Szinte orvendtem is ennek, mert velem nem tortennek meg egyaltalan azok a dolgok, amikrol ti beszeltek, h kifolyik. Mikinek meg soha nem folyt ki, pedig pampers 2-st hasznalunk, amire sokan panaszkodtatok :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?