Új privát üzeneted érkezett!

Angie! Elég ha ennyit mondok a dokinak, hogy HA pép? Vagy?
Balázs is elmúlt 5 hónapos, lassan foglalkozni akarok a gondolattal, hogy mivel is kezdjünk, és eddig a pép felé hajlok.

Nagyon szépek vagytok!!!! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Ebba! Mi történt?
Sajnálom, hogy ennyit szenvedtek. :(
Pedig lehet lassan mi is erre a sorsra jutunk, Balázs is folyton csipás...

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Nagyon cukik a babák!
Helyes a masszírozós csapat!

Eclipse
Akkor tényleg Te voltál a Flór Ferenc kórháznak a kendőfelajánló?! A facebookon követtem a történéseket, és ott is olvastam a nevedet.
És Ti többiek is gyűjtöttetek a sopronira?
A mozgalmat kiindítóriportban szereplő csecsemős nővérrel együtt járok a szoptatási tanácsadó képzésre. Kicsi ez a világ! :D

Szoptatás alatt fogyózók
Gondoljatok arra is, hogy a zsírsejtekben lerakódott méreganyagok a fogyásnál felszabadulnak, és az anyatejjel a babátok megissza. Tudom, hogy szeretnétek minél előbb visszanyerni a várandósság előtti karcsúságotokat, de adjatok egy kis időt még a babátoknak és magatoknak is. A tejtermelést is csökkentheti a túlzott diéta. Táplálkozzatok észszerűen és mozogjatok mellette kiegyensúlyozottan! Ezzel is tudnak olvadni a kilók, de mértékkel! Ne siessetek! Szépek vagytok! Szépek a babáitok! :lol:

Dorka
Miért gondolod jobbnak a tejpépet a tápszernél?
A tápszer, főleg a H.A. = hipoallergén tápszerek tehéntej fehérjéje jobban fel van bontva, hogy ne allergizáljon a nagy fehérjemolekula, és igyekeznek olyan összetevőket beletenni, amivel az emberi tejhez közelítik a bociknak termelt tejet.
A tejpépekben többnyire szinte tejpor van. Ezeket nem "finomítják" annyira. Kivéve a H.A. pépekben.
A legideálisabb a natúr, tejmentes gabonapehely (van belőle azonnal oldódó is!) anyatejjel vagy gyümölccsel.
Persze akinek minden próbálkozás ellenére kevés a teje, ott valamivel meg kell etetni a babát, de nem feltétlenül a cukros tejpép a legjobb megoldás.

Mikegirl
NE Csak halkan mond:

nem feltétlen függ össze az éjszakai jó alvás az esti jóllakottsággal. Atinál ezt tapasztaltam. Ebben teljesen igazad van!!!
Az esti jóllakatástól nem fog tovább aludni a kisbabák többsége.

Most ennyit találtam az engem érintő témákból.
Üdv:

benbor

Kép
Kép
benbor
Érd
 
 

 
 

Aranyoska!
A barackot én eddig még csak Dunakeszin láttam. 450 gr-os kiszerelés, negyedelve van, és a zacskón barackok vannak. Azt mondta egy ismerősöm, hogy a Kaisersben vette még anno a fiának. Lehet, hogy a Sparban is van. Ezt egy albertirsai cég csomagolja, és I. osztályú termék, ez van ráírva.

Lucus!
Igen, elég, ha azt mondod, hogy natúr HA pépet szeretnél. Az enyém rizspép, Milupa.

Én is azt tapasztalom, hogy inkább a napi ingermennyiség, pukik, az én mocorgásom ébreszti inkább fel Zsombort, mint az éhség. Van, hogy tutira tele a pocija, jól "megtömöm", és mégis megébred 3 körül.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a biztatást, keresést... végül is elkészültünk 8) már csak pár apróságot kell elpakolnom.
Nagyon nagy szerencsénk volt: Egy ismerős pár jött vendégségbe hozzánk szombaton délután helyett már délben.... én meg kicsit morci voltam hogy annyi mindnent akartam csinálni, így most nem tudok... Ők meg nagyon aranyosan felajánlották, hogy ugyis ráérnek akkor segítenek, így festéssel butor bepakolással szombat este 9-re megvoltunk. ma estére az egész házban nagyjából rend lett már csak pár dolognak kell helyet találjak...

Képzeljétek, Patrikom nagyon ügyesen alszik a saját ágyikójában általában 9-től reggel 6-7-8-ig....igaz kb 3 órás szopikkal, de ez már nagyon bejön nekem :wink:
aztán délelőtt is alszik 2X meg délután ma séta közben 2,5 órát :shock: valami álommanó lepte meg, pedig nem is adjuk nekia pépet. 3 este adtuk d e nem láttuk hogy jobban aludna(jól mondta mike és benbor) így lustaságból nem adtam többet, könnyebb csak szoptatni :lol: :lol:

Holnap megyek oviba oktatni, és szerdán MEGYEK!!!!! a maszirra!!!! :)
Én inkább reggel maszizom, mert akkor sokkal mosolygosabb, nyugodtabb és nagyon élvezi. itthon teljesen rám figyel ilyenkor :)

Na most megyek mert késza leves(húsleves holnapra) főztem egy kis paradicsomszószos darálthusit és megebédelek :lol: :lol: :lol: -merthogy általában én csak magamra nem is főzök csak egésznap bekapdosok mindnefélét.... a tészta nekem is nagyon megy!!! mondjuk nem foghatom a babára, mert eddig is sokszor ettem mert imádom :roll:

ASgie: nagyon szupik a képek!! mike: a tied is!
Nagyon várom a szerdát!

Puszi mindnekinek!

rabbe78
 
 


Aranyoska - kézműtét :? Ok, hogy másnap haza jöhetsz, de mikor tudod használni a megműtött kezed?! Anyukád mellettetek tud lenni?

Eclipse - kiderítem, hogy hol vettük. Apa nem emlékszik, pedig ő vette. De megkérdezek egy régi topicos csajszit, mert az infó tőle volt.
Új napirend - akkor egy órával előbb kezdheted majd a dolgaid esténként. Nálunk fordítva van. Próbálom későbbre húzni. Eddig 6 - fél 7-kor volt a fürdetés, ma 7 - kor kezdtünk neki, és volt masszír is :wink: Jön a nyár, sokáig van világos és jó idő, a fél 7-es fürdetés gáz.....
Csajszi, azt mondom, hogy irass HA pépet a dokiddal. Abban nincs tejpor. Az új irányelv szerint a gluténtől már nem kell félni, de a tejfehérjétől még ilyen korán igen.
És persze éljenek a fürdőszobában töltött idők!!!! Igen, nálam is ezek az apró örömök mennek :lol: :lol:

Angie - fogak - nemtom hogy lesz később, ez most így sikerült. Olyan rossz, hogy nem tudják picinyeink elmondani, hogy mi a gond.
Fotók nincsenek elfelejtve, természetesen küldöm! Megint szép képeket raktál fel :wink:

Benbor - én a dokinál érdeklődtem, hogy ha a hozzátápi bezavar a tejtermelésnél, akkor milyen tápszert adjak? És erre ő mondta a tejpépet.
A hozzátáplálásnál gáz lesz. Éjszaka úgy feltöltődnek a cicijeim, hogy a délelőtt 10 körüli szoptatásra ürül ki az éjszaka termelt tej. Fogggalmam sincs, hogy fogok bármit is adni délelőtt. Megőrülök, ha azt nem szopizza ki. A fejést meg hagyjuk, mert nem serkenteni akarok ugyebár. Délután pedig nem javasolt az új kaja bevezetése. Nem tudom hogy legyen majd. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :evil: :evil: Valaki, hasonló cipőben? Mondjuk még van 2 hét, addig sokminden lehet....

Hajnali kelés - nálunk még Ati is közrejátszik. Ma is felordította negyed 6-kor Adélt. :( :( Esze ágában nem volt úgy egyébként felkelni. Még a végén megszokja a hajnali kelést. Most arra utazom, hogy Ati elég nagy lesz, hogy elfoglalja magát hajnalban anélkül, hogy minket ébresztene, Adél pedig hétalvó lesz!

Rabbe - csak ilyen vendégeket!!! :wink: Nyomjam a képeket privibe neked is? Akkor kérek szépen emil címet.

Jó éjt!!!

mikegirl
 
 


Jó reggelt!

Helyes a 3 masszír baba :) Jó kis program ez!

Én is a HA-s tejpépre szavazok mindenképpen, Milupa bevált nekünk mindig hozzátápinál, viszont a tápszert, ha HA-s, ha nem sosem itta egyik sem, rühellték.

Nekem "elromlott" Hanna..... már egy hete kb. ilyen a helyzet, hogy ha nincs társaságban (én kevéske vagyok neki), akkor ordít, de nem kicsit, hanem kitartóan és hangosan.
:roll: :roll: Pl. teregetni is csak úgy tudok, ha a nagyágyra leteszem, ott van mellette a szárító és folyamatos szemkontaktus van. Ha lehajolok a ruháért AZONNAL ordít. Ez egy kicsit kikészít már tegnap óta... Ha ölbebaba, akkor is hol jó neki, hol nem. Kenguruban sétálgatni azt persze imád, de így nem haladok a dolgommal, és nem is akarok a lakásban magamrakötve jönni-menni. Aztán este kiájul fél 8-tól fél 6ig egyhuzamban alszik. Alsó két fogacskája már 3 hónaposan kijött, felsők ugyan készülődnek, de nem tudom miért sír ennyire újabban.. :roll:

Lehet annyira szociális típus, mint az apja. :))) Szombaton is buliban voltunk, egész nap nem aludt, csak 1 órát és egész nap vigyorgott, nézelődött..

Valaki van hasonlóan?

Bocs', hogy ilyen sokat írtam magunkról, csak ezzel a kialakult helyzettel nemigen tudom mitévő legyek.. mondjuk másik leányom volt így, hogy ha eljöttem mellőle, akkor sírt, de ennyire nem volt kitartó.. :)

Mikegirl,
Csütörtökön megyek zumbázni :), és bérletet is veszek , ha bejön, hogy nehogy ellustizzam a dolgot.

Most alszik a kis drágám, de a reggeli készülődést az oviba, suliba végigbömbölte. :(
gigii
Budapest
 
 


Ja, még valamit akartam írni!

Ebba,
ez a könnycsatorna átmosósdi. Vikinél is lebegett a kés a fejünk fölött, nagyon csipásodott pici babának, aztán kinőtte. Bízom még a szemcseppben, hátha segít és megússzátok! Drukkolok!!

Tényleg sz..r passzban vagyok, mert összemorogtam reggel a férjemmel, mert én felkeltem már fél 6kor etettem, 2 ovist felkeltettem, felöltöztettem (ha álomkórosak, akkor még be kell nekik segíteni), nagyfiamnak reggelit gyártottam, Hannát tisztába tettem. És 3/4 8-kor még feljön a férjem (cipővel!!!) másodjára az emeletre, mikor épp jövök a lépcsőn lefelé, hogy mi kell az oviba (pótruha), kezében lobogtatva egy szatyrot. Na ezen eldurrant az agyam, hogy amíg ő készülődött (céghez jönnek megint külföldiek, este vacsi stb) és mennyi mindent csináltam és Gergő elkésik a suliból, és még neki állt feljebb! Eszem megáll.. mondtam indulni nem tudok helyette. :evil: :evil: :evil: Mondta fogadjunk takarítónőt meg bébiszittert, ha nem bírom. Na erre megmérgelődtem. Úgyhogy jól becsapta az ajtót, miután nem köszöntem el tőle. :?

Na, most jól kipanaszkodtam magam...... bocs lányok, de ez erősen kikivánkozott belőlem. Ma du. Hannával oltás. Lehet elnapolom, hogy kideríthessem miért lett síróbaba... :( Viszont a tarkóján lett egy (szerintem) ekcémás folt, hámlik is meg minden, tökszáraz a bőre ott. Emlékszem többeknek volt ilyen bőrprobléma, az megoldódott a krémektől?? No a szteroidost elkerülném..
gigii
Budapest
 
 


Gigii - Adélnak a fejtetője hámlott, de nagyon. Nem koszmó volt!!! Gyógyszertári napraforgó olajjal kenegettük sokáig, aztán elmúlt. Olajat nem mostuk le a kis fejbőréről.
Ja, és ha már elhangzott, én a helyedbe a takarítónőt elfogadnám! :wink: Miért ne, ha megtehetitek. Ne csinálj belőle hiúsági kérdést :wink:

mikegirl
 
 


gigii! A szemcsepptől semmi sem oldódott meg :( Így csütörtök reggel megyünk megint átmosásra.

Benbor! Azért adok este több tejpépet, mert Estére olyan kevés a tej, hogy éjjel már 1.5 óránként kelt, és nem pár napig, hanem kb 1 hónapig, és egyáltalán nem gyarapodott a súlya. Sinclart adok neki, ami ízlik neki, és tápláló. Na, nem alussza át az éjszakát, de 3-4 óránként kel csak cicilni. És! Elkezdett gyarapodni a súlya is!!! :)

Kép
ebba
 
 


gigii! Bevallom, nekem havi 1x eljön egy takarítónő:)


Kép
ebba
 
 


Sziasztok Csajok!

Benbor köszönöm szépen a tanácsot, felhagytam már az updatel, Mikegirl írta, és én is utánanéztem.Most csak csupán arra figyelek, hogy mivel eszem magam este tele:)
Meg mozgok, de azt már régóta, mert hiányzott, és azt nem feltétlenül a fogyás miatt, hanem a mozgás miatt, mert mindig is örökmozgó voltam:)
De nagyon köszönöm, h. leírtad.
Meg a tejpépes dolgot is köszi csajok, én is felíratok majd tejcukormenteset.Erre látjátok, nem is gondoltam,most annyira, de annyira butának érzem magam!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Dorka,
én is pont olyan butának érzem magam!

Gigi,
kemény lehetett a költözés! Én elfogadnám a takarítónőt az biztos, senki ne váljon a család mártírjává, ne rokkanjon bele a melóba, anélkül is szuper anyuka vagy, és mi itt mind felnézünk rád, hogy 4 gyereket neveltek! :D

Rabbe,
de jó hogy ilyen barátok vannak. A mieink is ilyen segítőkészek, ők költöztettek meg ilyesmi, tudom milyen jó :D Az ölbebabaság is majd elmúlik egyszer!

Mikegirl,
most én is így állok tejügyileg, de ha Mollika hagy benne a reggel 7 körüli szopikor, én inkább kifejem a maradékot, nem várom meg h majd 10 körül kiszívja a maradékot.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok,

most csak gyorsban....

Májki, gratula a fogacskához!!!
Én is ugyanúgy vagyok, mint te... fogalmam sincs, hogy lesz, ha már hozzátáplálok :roll: Mostanában nem eszik éjjel Zorka, csak olyan 6 körül, de nem viszi túlzásba és utána csak 9-10-kor, de leginkább össze-vissza, mindig változó, de a lényeg, hogy én is kiszívatom vele, ha kell 1 órával később (nyilván persze ha kéri, mert azért nem tömöm meg :D) Szóval nem tudom, hogy lesz :?
De te miért is akarsz tápszert? Vagy rosszul értem... :oops:
És hogyan húzod az időt este? Nekem max. fél 8-ig sikerül, de csak abban az esetben, ha alszik egyet fürcsi előtt!

Gigi, nem csoda hogy kiborultál... ezek a pasik néha mintha valami álomvilágban élnének! Komolyan mondom sokszor 10 féle dolgot megcsinálok, mire Zolimnak egy sikerül... na akkor robbanok én is!
Ha bébcsőszt nem is akarsz, de takarítónőt én biztos alkalmaznék, ha úgy alakulna, főleg nálatok, ahol ennyi gyerkőc van és gondolom nem kicsi a ház!


Eclipse, nagyon vagány Mollika! Bivalkodás hajrá! :D

Angie, nagyon jók a képek!!! A masszírozósak is!!! Micsoda szép kis srácaid vannak! :D

Rabbe, húúú ti aztán pörögtök rendesen! Csak kapkodom a fejemet :shock: :D

Hát lányok, Zorka egy álomszuszék kiskakas! Tényleg tiszta anyja
:lol:
Este 8-tól alszik 5-6-ig, aztán még 8-ig, de ma pölö 9-ig! :shock: Én is szunyókáltam vele együtt :wink: És ezt most jól lekopogom!
Ezen kívül alszik egyet délelőtt, egyet délután, de az változó, hogy mennyi ideig 1-1 alvásnál...

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Dorka, Eclipse ne izéljetek már! Nincs két egyforma gyerek, és mindig van új a nap alatt, szóval dehogy vagytok buták!!! Majd a kistesó érkezésekor meglátjátok hogy igazam van :wink:

Eclipse - én lusta disznó vagyok. :oops: :oops: Fejőgépem jó mélyre elásva!! A cicimtől pedig majd gyors alkalmazkodást várok el!!! :lol:

Nav - nem tápszert szeretnék adni, hanem gyümit. 2 hét múlva 6 hós lesz Adél.
Időhúzás - késő du séta, és akkor elbóbiskol a babakocsiban. Egy-egy alvás után azért 2 órát fenn tud lenni. Szóval tegnap fél 6-ra értünk haza, így birta fürdésig. Szóval semmi spanyolviasz, Adélnak is aludnia kell még egyet késő du, hogy ne legyen sűrgős az esti lefekvés. Pont úgy, ahogy Te csinálod. És ahogy nőnek, majd egyre többet bírnak fent lenni, és így lesz majd nálatok is a fél 8-ból egyre később.
Ma Adélka is fél 9-kor kelt! Persze fél 7-kor szopizott egyet közbe.

mikegirl
 
 


Köszi lányok a srácaim dicséretét. Büszke anyuka is vagyok :wink:
Ma extra nyűgös Zsombor. Óránként lenyom egy hatalmas bömbit, alig bírom megvigasztalni. Ma az őszibarack sem kellett, banánnal vegyítve megette. Úgy látom, a banán lesz a kedvence. Kár, hogy székletfogó. Majd keverem barackkal, szilvával, almával.
Már a dokit is megjártuk. Kb 15 perc alatt annyi pici hólyagszerű pötty jött ki az egész testén, hogy egymást érték. Fél óra alatt a dokinál voltunk, de mire odaértünk, a pöttyöknek hűlt helyük sem volt. Tiszta a torka, légútja, így hazaküldtek, hogy semmi bajunk sincs. Valamire így reagált a kis szervezete :roll: :roll: :roll:

Bocsi, de már megint reklamál. Mennem kell....................

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Csajok, mindkét gyerkőc alszik :shock:
Még jó, hogy kocsival mentem az oviba. Ati fél órát aludt délután, nem tudott volna hazagyalogolni...... Adélka meg késő délutáni villám siestáját tölti.

mikegirl
 
 


Húúú, na mi van? Mindenki sétál? :shock: Nálunk baromi kaki idő van, igaz süt a nap, de viharos a szél :( Már napok óta csak hordozóban visszük Zorkát sétizni, azaz Apán lóg :wink:
Teraszra kiteszem, de ott is éri a szél, mivel mi vagyunk a legtetején :roll:

Májki, okés, akkor valamit félreértettem...
Naja, esti séta vagy kocsikázás közben Zorku is alszik, de ha nem megyünk sehová, akkor rendszerint ébren van és ilyenkor 7-nél tovább nem tudom húzni az időt :roll: Hát majd csak változik ez is... De úgy látom mi lányaink hasonlóak ilyen téren :)
Tényleg, kb. mennyi idősen bírják jobban alvás nélkül???

Jajj, nem is írtam még: Zorka hason elkúszik (háton is elmozog, amúgy), de csak kizárólag balra tud, az óramutató járásával ellentétesen, de 360°-ban :D Közben nyúl a játékaiért... nagyon édes! De hogy jobbra miért nem megy neki?

Na hát akkor szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó nagy a pangás!

Túlestünk a vérvételen. Hát nem volt leányálom, de a többi babához hasonlítva, kisebb volt a sírás. Szegények, volt olyan manó, aki teljesen kiborult, lilára váltan hörgött :shock: Mollika csak kicsit sírt, és után hajlandó volt lefoglalni magát a játékokkal, és újra nevetni.
A Madarász Kórház laborjáról csakis óriási szuperlatívuszokban tudok beszélni! Az ott dolgozó kedves fiatal szőke vérvételes csaj (nővér, asszisztens vagy laboráns, orvos nem tudom) elképesztően kedves, aranyos! Egy vérvétel viszonylag sokáig tart, de nagyon kedves, elmondja, mit hogy csináljunk közösen hogy a legjobb legyen, és a babákat agyon szeretgeti! Mollikát úgy megdicsérte, hogy majd elájultam, és még engem is megsimogatott. Le a kalappal az ilyen eü-s előtt, pedig ő garantáltan nem kap hálapénzeket, mert csak laboros, és nincs is túlfizetve!
babakajatéma: anyós megígérte hogy besegít ahogy szükség lesz rá, éljen, hurrá!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én vagyok, de csak olvasóüzemmódban... :roll:
ahogy tudok, jövök :oops:

szisszka
 
 


Heló csajok!
Na, megvolt a mai rettenet..ma kapta Janka az 5. hós oltást. De,! megdicsérték, mert szépen elkezdett hízni:) 5830!!!!!!!! jó, jó tudom, hogy ez nektek kicsi súly, de én baromira örülök, mert 3. hete heti 20dkg-t hízik, előtte meg 6g-t
Holnap megyünk szemátmosásra, pénteken meg füllyukasztásra. Szegény csöppem, remélem, nem hiszi, hogy nem szeretem, azért nyígatom (tudom, hogy tudja, hogy imádom :) )

szasszka! Jól visszajöttél :)

Mollikának millió puszi, amiért ilyen ügyes. Lemaradtam, miért kellett vérvétel? Anyós hajrá, segítsen csak be :)

nava!

http://www.lll.hu/node/187

http://www.babasdolgok.com/2010/12/menn ... ik-a-baba/



Kép




Kép[
ebba
 
 


Ebba,
gratula a hízáshoz!
Mi kerek 5 hónaposan 6020gr voltunk, tehát nem sokkal nagyobb...
szegény Janka, de biztos megbocsát anyucihoz!
Vashiányosak vagyunk mindketten, ezért kellett a vv

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Ebba,
gratula a hízáshoz!
Mi kerek 5 hónaposan 6020gr voltunk, tehát nem sokkal nagyobb...
szegény Janka, de biztos megbocsát anyucihoz!
Vashiányosak vagyunk mindketten, ezért kellett a vv

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok Csajok!

Nav - ma volt masszíros babatali. Négyen voltunk, és mi négyen azért viszonylag aktívan irogatunk.
Ati kb. másfél éves volt, amikor bölcsibe ment, és ott szoktatták át a napi egy hosszú alvásra, az ebéd utánira. Egészen addig aludt délelőtt és délután is. De totál gyerkőcfüggő ez is, mint minden más :lol:
Igen, csajaink hasonlóan nyomják. A breakes elemhez gratula!!! :D

Eclipse - Mollika nagyon ügyi volt!!!! Jó, hogy dolgoznak még ilyen emberek is az eü-ben.

Ebba - Majd csak túllesztek a hátralévőkön is. Janka csodaszép! A hízáshoz külön gratula!!!

És egy - két kép a mai taliról:

Hozzátáplálás - csak fokozatosan 8)
Kép

Kézcsók Zsombi módra
Kép

Nem teljes a létszám
Kép

azért mert
Kép

És hogy mi mivel ütöttük el az időt? Majd Angie megmutatja :lol:

mikegirl
 
 


Hali mindenkinek!

Alvásról, éjszakai ébredésekről Ebbához csatlakozva egy kis plusz:
http://www.babaszoba.hu/articles/Miert_ ... 0412134427

Mike
Igaza volt a dokidnak. Szopizó babáknál előfordul, hogy nem tápszert, hanem tejpépet javasolnak, de inkább a H.A. pép ajánlott kiscsecsemőknek. Persze ez nagyon egyéni. Mindig a babától függ.
A hozzátáplálásnál délelőtt érdemes adni az újdonságot, de ez lehet 11 órakor is! A lényeg, hogy ne délután uzsonnára, vacsorára próbáld az újat. Szopizza ki magát Adél, majd kínáld meg pár kanál lével, majd péppel. Mindent szépen fokozatosan, mindig a baba igényeit, reakcióit figyelve.
Egy éves korig az anyatej a fő tápláléka a csecsemőknek, a többi csak kiegészítés, hozzátáplálás. A tápszeres babáknál is egy évesen még min. fél liter a tápszeradag. Később is érvényes a napi fél liter tej vagy azzal egyenértékű tejtermék ajánlás, még a felnőtteknél is.

Gigii
Írod, hogy kenguruban elvan Hanna. Gondolkodtál már a hordozókendőn, amiben a gyerkőc a hátadra van kötve? Sok anyukánál látom, hogy teljesen megoldódik a tiedhez hasonló gondjuk.

Ebba
Nálatok ezek szerint szükséges volt a pótlás. (A Sinlac kicsit más, nem klasszikus tápszer-tejpép, mivel nincs benne tehéntej.)

Lányok
Senki ne érezze magát butának, amiért nem perfekt táplálásban-altatásban-bőrápolásban és minden egyébben!!! Honnan tudnátok, hiszen mindenhol , mindenki mást mond, nincs senkinek diplomája anyaságból! Ezt meg kell tapasztalni, tanulni. Sajnos a nagycsalád előnye is hiányzik sokunknak. Az, hogy lássuk a családon belül ezeket a dolgokat. Ez a fórum pótolja nektek a nagycsaládot!

Üdv

benbor

Kép
Kép
benbor
Érd
 
 


Sziasztok!

Ebba,
Janka olyan felnőttesen ül ott, enni is olyan szépen eszik a székben?

Mikegirl,
nagyon cukik a kis wellness-esek :D Az a hambi guszta :D
Máté baba mi jót evett?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Benbor,
alapjáraton kendőellenes vagyok (asszem a feketebárány itt :) ), de pont tegnap láttam egy nagyobbacska gyereket, mint egy hátizsák, viszonylag fix kendőben, szóval voltak pántjai, az szimpinek tűnt, de megmondom őszintén én nem kérném. Kenguru (Babay Björn) párti vagyok, és alapjáraton nem az a hordozós fajta, otthon egyáltalán nem, csak ha megyünk valahova.
Nem értem mitől oldódna meg a gond? Úgy érted, ha hurcolom magammal mindenhova a lakásban, porszívózás, teregetés, kajálás, hajmosás stb?
Ja, tegnap képzeljétek elmentünk sapit venni Vikinek édesötösben, meg az Office Depotba pár cuccért az iratoknak, hogy végre elrendezhessem őket, mert most a kocsi papírjait nem találtam... és ott volt kenguruban Hanna kb. 1 órát, majd egyik pillanatról a másikra úgy elkezdett üvölteni, elunta. Végigüvöltötte a Pólus Centert. :oops: :lol:

Arra is gondoltam, hogy már 2 hónapja kinn van a 2 alsó tűhegyes fogacskája, ami már tök nagy ugye, és kevesebbet cumizza az ujját, nem tudja megnyugtatni magát, mert rágja az ujját - ezt látni, mert meg van rágcsálva az ujja szegénykémnek. :( Lehet ez is ludas, hogy az önmegnyugtatása odalett?

Ma este zumbaaaa! :) Megyek porszívózni, reggelizni, teregetni indul a nap.

Szép napot mindenkinek a ború ellenére!
gigii
Budapest
 
 


Gigii! Balázsnak is kint van az alsó kettő foga. Ahogy olvastam, hogy Hanna megrágcsálta az ujját, így esett le, hogy lehet Balázs ezért nyúl inkább oldalra-hátra a szájában? Mert különben fájna az ujja a fogaktól?

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs,
szerintem Hannánál lehet ez a gond... mert cumizni nem tud oldalról, hátulról :) és elég erősen rágcsálja.. gondolom a felső kettő is fáj neki. Volt 2 nap, amikor minden szopinál sírt, nem akart enni, pedig éhes volt, fájt neki az ínye, akkor még nem volt kinn a fogacska. Rá kell jöjjön hogy kell 2 foggal ujjat szopni :D
gigii
Budapest
 
 


Kinga!!!

Jársz erre mostanában? Mizu Veletek?
Tegnap eszembejutottál, voltam Vikivel a sebészeten kontrollon, tágulat még mindig megvan mérhetően, de nagyon jó úton haladunk. :) Nálatok?
gigii
Budapest
 
 


Helló Csajok!!

Ma jövök én is, visszaolvasok és végre írok is :D

Puszi
Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Benbor - ha tele ette magát tejcivel, akkor fogja érdekelni Adélt az új kaja? Fordítva nem lehet? Pár kanál újdoság, aztán annyi tej, amennyi még belefér :)

Eclipse - Céklát majszol a lelkem. Először, életében :D A hambi pedig isteni volt!!!!! Bepusziltam, pedig olyan nagy volt, mint egy kistányér :lol: De lehet ezzel nem kellene dicsekednem :oops:

Gigii - mostanában nekem is nagyon igényli Adél, hogy lásson. Én ezt úgy oldottam meg, hogy próbálok a lakás minden pontján helyet keresni, és letenni. Épp ott, ahol ügyködöm. És közbe dumálok neki. A szerapációs szorongást 8 hós korra írják, ahhoz még korán van. Na de mi lesz akkor :?:
Játszó cumi nem lenne jó az ujjacska helyettesítésére?

Gyancsi - várjuk a híreket, hogy mizujs veletek.

mikegirl
 
 


Vikoo-Nézegettem Bobo képeit a Fészbúkon, nagyon nagyon cuki :D Sonkákban ő is elég szépen el van eresztve :D Ti hányas pelust hordtok???Mi már áttértünk a 4-esre, mert a 3-as szarrá nyomta Lili combját :shock: Ami azért durva , mert Melinda barátnőm 2 éves kisfia hord 4-est :oops:

Tatjana-Mi újság van Ádi baba fütyijével???Voltatok urológusnál??Egyem meg a kis szivét, nagyon édi a képeken!!! :wink:

Én most még is a karám mellett döntöttem, azt fogok Lilinek venni ( bár Csabi ellenzi, egyszerűen nem érti meg, hogy kell valami ahová betehetem , ha éppen rám jön a wc-zés pl vagy főzni akarok és Lili meg már mászni fog)....Én nem fogok másodpercenként rohangálni, hogy most éppen magára rántja-e a tv-t, vagy akármit....Na neeeem!!

Mi hétfőn voltunk méretzkedni, Lili baba már 6740 grammos :D

Aranyos-Köszi, hogy rám hasonlít Lili :D Én ennek úgy örülök, mert olyan kevesen mondják ezt :wink: Gratula a 2.foghoz :D Túlélted a Bakimentes éjszakát?

Ebba-Jajj szegény Jankóci az átmosás miatt :? :? Bár nekünk jobban fáj látni, mint nekik :wink:

Angie-Nálunk öcsémnek is ilyen etetőszéke volt anno :D .....Én már kinéztem egy Hauck-ot, fából, szerintem az lesz, bár ez sem rossz amit te mondasz, mert ezt legalább lehet vinni mindenhová :!:

Navi-A háti csatossal egyébként még ráérsz, én is elkapkodtam, bár nem bántam meg, mert használni fogom tudni, csak nem most egyenlőre...Mert annak ellenére, hogy az van ráírva a Manducára, hogy újszülött kortól, még sem ajánlják csak ha már biztonságosan ül, illetve még jobb ha már mászik, akkortól használni......Addig pedig a kendő a legjobb neki! :wink:
Mi 2 hetes korában mentünk útlevelet csináltatni Lilinek, mert anélkül semmit sem lehet itt kint intézni ( családi pótlék, gyes stb....), gondolhatod, milyen fotót lehetett a konkrétan alvó gyerekről csinálni...Nyitva kellett lennie a szemének és úgy tartani, hogy ne látszódjon a te kezed, meg te sem lehetőleg, áááááááá, kész voltam, borzasztó is lett a kép és az útlevél 3 évig érvényes,de én magam sem mondanám azt, hogy az a kép az az én lányomat ábrázolja, hahahaha :D ...Zorka olyan kis mosolygós, megzabálom :D

Szisssz-Milyen ovit néztetek meg???Tetszett?

Lucuzs-Bogi nem semmi :shock: Nagyon okos kis csajszi és nem mellesleg gyönyörűűű :D ....Lili baba egy Didymos-ban csücsül ( LILIEN Rosenquartz a neve, rózsaszín és liliomok vannak rajta, hát ezt már a neve és a mintája miatt sem lehetett nem megvenni :D :D )...Meggyógyultak a gyerkőcök?Én még nem kaptam szla számot :oops:

MikeGirl- Mi is masszírozzuk Lilit minden esti fürcsi előtt, Apuci csinálja általában ha itthon van, utána fürcsi, öltözés , szopi és alvás! :D Jujj, nagyon tetszik a masszázsszalon nálatok, én is, én is :D
Igeeeen, ilyen karámra gondoltam, mesélj már, bevált???megéri az árát???Mert nézegettem a neten és 20 pénz körül mozog, azért az nem kevés!
Körzetes kenyér :lol: :lol: :lol:


Eclipse-Hát Molli valami tüneményes, annyira szépek vagytok!!!! :D Én még mindig nem tudom mi az a bivakolás, HELP!!!! :D Kijött a foga végül??

Dorka-Annyira irigyellek, olyan akaraterőd van, hogy hihetetlen :wink: Én csak kb 3kgtól szeretnél megszabadulni, de ragaszkodik hozzám a rohadék :D

Gigiii-Te egy hős vagy, hogy ennyi gyerekkel levezényeltél egy költözést :shock: :shock: Minden elismerésem!!!!!Mi max Balatonig tervezzük a nyaralást ( Csabi akart volna menni messzebbre, de én leszavaztam, tök körülményes átszállni a repülőn, meg hogy viszel babakocsit magaddal stb...)Vagy csak én vagyok béna szervezésben?

Folyt. köv....

KépKép
gyancsi
 
 


Jaj, olyan izgatott vagyok! Az előbb ütöttem le ezt:
http://jatek.vatera.hu/babajatek/egyeb/ ... 94400.html

holnap érkezik! :)
megvan a húsvéti ajándék!!! :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Gyancsi - az a Hauck nem véletlenül a Hauck Alpha? Arra most én is rá vagyok kattanva.
Karám bevált, óriási helyet lehet bekeríeni, mi helyhiány miatt pl fel sem tudtuk használni az összes elemét. Szerintem megéri, meg a kistesónak is jó lesz!! :wink:

mikegirl
 
 


a levelet a számlaszámmal tényleg nem küldtem még senkinek :oops: Ma este, ha a gyerekek alszanak és apa elment kosarazni, megpróbálom mindenkinek elküldeni!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Lucuzs-Gratula, szuper ajándék :D

MikeGirl-Hány elemeset vettetek a karámból???Mert én is vacilálok a 6 és a 8 között...... :wink: Deeeee, a Hauck Alpha-t néztem én is ki :D Fekete színben és piros párnával, csak, hogy menjen a bútorokhoz :D

na most futok gyorsan a boltba, de még jövök ma.....

KépKép
gyancsi
 
 


Gyancsi, szerintem a 6 elemes karám is óriási (még apa is befért :lol: ), de minél nagyobb, annál jobb talán. De nézd meg, hogy mennyi kell, amikor nem karámnak akarod használni, hanem a lakás egy részét fogod majd vele lekeríteni. Lehet akkor meg kell a 8 elem.
Az az etetőszék nekem is tetszik. Mondjuk azt még nem lehet használni, nekünk most Atinak kellene, mert a rendes székről nem éri fel az asztalt. Aztán ha a kiscsaj belenő, akkor lesz az övé.

mikegirl
 
 


Mikegirl,
ne is törődj vele, hogy én mit eszek, hát kenyérlángost, sütit meg ma egy akkora sült odalast, hogy az kábé egy fél disznónak felelt meg :oops:

Lucuzs,
gratula az ajándékhoz, nagyon szép darab!

Gyancsi,
a szabadban altattam Mollikát. Általában a szabadban alvást jelenti. :wink: Nem nagy cucc, olyan mintha az erkélyre raknám ki, cska ez az erdő volt, és nem babakocsiba, hanem sok rétegre a földre.

Lányok,
muti, hol van ennek a karámnak a linkje?

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Gyancsi,
és sajnos nem, még nincs fogacska :( megszenvedünk vele!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Végre én is itten vagyok! Csináltuk a tetőteret meg iszonyatosan sokat csavarogtunk. :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Mike,
el is felejtettem megköszönni a képeket meg a receptet.

Gigii,
mi balcsira megyünk 10 napra.

Eclipse,
nem is merem megírni a sok kritika után de nekem van olyan AVENTes cuccom. Anyutól, a Drágámtól és hugoméktól kaptam két évre előre letudva mindent. Én nagyon imádom!!!! Le nem cserélném semmire. Ja es nem gyengén ki is használom. "A céklát" is azzal csináltam. :wink: :wink:

Aranyos,
Szent János kritikán aluli. Úgy néz ki mintha megrekedt volna a 2. Világháborús bombázás utáni állapotban. Úgy halottam azonban, hogy a szülészete ill. a csecsemős osztály jó. Rodi többet tudna mesélni róla.

Imádom ezt (Bendor nagyon eltalálta): :D
"Ez a fórum pótolja nektek a nagycsaládot!"

Lucus,
babatornázó szupi! Mi eleinte nem nagyon szerettük most azonban már az egyik kedvencünké nőtte ki magát. Ne hagyd magad befolyásolni a kép általi összeszereléssel. Valamit elrontanak ottan. Igaz Mikegirl? :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
haynii
 
 


Haynii!!!!

Mit rontanak el??? :D
Az Aventes cucc miatt meg irigy-irigy!!!! :oops: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


A képen ugye fekszik a kiscsaj és fölötte van a cucc a lábánál meg az a zöld balhé. Na ebben az állapotban nem marad meg mert elrúgja a baba. Nem is tudom, hogy fényképezték le úgy. Tehát nekünk teljesen fordítva van kihagyva a zöld elem.

Kép
Kép
haynii
 
 


Jaj, jaj, laptető!!!! Most, hogy is állunk az jó vagy rossz vagy mit is jelent?

Eta,
tiszta jó, hogy megtaláltál az arckönyvön! :wink:

Kép
Kép
haynii
 
 


Lucus,
bocsi a prividre válaszoltam véletlenül pedig ide akartam írni egy hozzászólást. Ez a sok gomb! :oops: :oops: :oops:

Szóval!
Csajok,
7végén börze a BNV-n.

Kép
Kép
haynii
 
 


Na Csajok! Megírtam a priviket a számlaszámmal!!!! :wink: :D

Ha valaki mégsem kapta meg, akkor jelezze!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Sziasztok!

Gigii!Köszi a hiányolást,nagyon jól esett.Néha néha benézek.2 gyerek mellet elkezdtem a jogsit,hát nem kis feladatra vállalkoztam.De mit rinyálok itt,amikor Neked 4 gyerkőcöd van.
Mi is voltunk kontrollon,minden oké,műtét jól sikerült,legközelebb szeptemberben kell mennünk.Most a szívével szenvedünk(szívzörejt hallottak nála-igen tudom milyen gyakori babáknál-gyerekeknél)de én félek,mert Dédipapa-Anyum-Öcsém szívbetegek,jobb az óvatosság.

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Hayni,
ó, irigy-mirigy! :D Használjátok egészséggel!

Kinga,
szívzörej :( :( :( reméljük semmi komoly, drukkolok!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


sziasztok!
olvasóüzemmódban vagyok.... :oops:

egész héten pakolászok, kezd visszatérni a rend...
Kiderült, hogy még a nagynénéméék is jönnek Olaszországból :roll:
Minden külföldi rokonunk most látogat haza :?: :!: :!: :!: jajajaj :roll:

kb 2 hét múlva nyugi lesz, akkor jövök hosszabban :lol:

rabbe78
 
 


Kinga!

szívzörejt 99%ban kinövik a gyerekek, legjobb barátnőm a gyerek szívklinikán dolgozik. :wink: No para! Nem semmi a jogsi, belevaló csajszi vagy!

Csajok,
én tegnap voltam zumbázni, marha jó volt, a lépéseket is elég jól tudtam venni elsőre. Mondjuk van némi balettos múltam, lehet azért.
Bedoha nagyon eltűntél.... :)

Ma piac, ajándék vásárlás - vasárnap tartjuk Marcika 4. szülinapját. :)

Majd jövök..
gigii
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: