Új privát üzeneted érkezett!

@anne80:


nagyon gratulálok! sok boldogságot és még több egészséget kívánok nektek! 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@anne80:

Gratulálok nektek a kisfiatokhoz! :) Sok boldogságot, örömöt és egészséget nektek :)

A munkahely váltás még nem volt meg, folyamatban van mondjuk így. Az egyik barátnőmnél fogok dolgozni (pici pékségről van szó), de az üzlethelyisége ki van adva bérbe, s azt várjuk hogy kiköltözzön a bérlő. Június 28-ig van rá a határideje, aztán indulunk a buli részünkről.... Már megvan neki az új bútor, tárgyalt mindenkivel akivel kellett stb... egy gyors festés és nyitni szeretne júli elején. Így én addig amíg nem tudjuk pontosabban hogy mikortól tud kinyitni, addig nem adom be a felmondásom mert ugye a gyes/gyed (bocsi sosem tudom fejből) melyikhez, de fontos, hogy a munkaviszony folyamatos legyen.. de hálisten mi már letárgyaltunk mindent, ezzel nem lesz gond nála. 

És közben ezerrel tanulok a júni 14.-ei keri vizsgámra, dolgozok illetve ha sikerül összeszednem a bátorságomat akkor holnap kezdem a ogdokihoz járást hogy mielőbb túl legyek ezen is....  A méregtelenítő kúrám is végéhez közeledik, júni 15.-n telik le a 4hónapom, valószínűleg max 1-2héttel csinálom csak tovább majd... Remélem jövő hónapban sikerül eljutnom a hormonvizsgálatra, úgy nyugodtabban vágnék bele újra a babázásba...  bár őszintén szólva és így egymás közt... most már nem vigyázunk annyira... Zavarban van

Gabelila, s többiek? Nagy a csend, remélem mindenki jól van :)


Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Itt csend és nyugi van. Azt tudja valaki, hogy a fogászati vizsgálat az kötelező vagy csak ajánlott a terhesség elején? Mi múltkor nem jutottunk el az altalanos vizsgálatokig, így nem is kérdeztem. Illetve mi van ha en nem megyek el? Utolsó 3 alkalommal elajultam és így nem igen van/lesz kedvem menni ha arra kerül a sor.

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 

 
 

Köszi lányok az érdeklődést! Jól vagyunk, minden rendben. Holnap este megyünk babamozizni, alig várjuk. Április elején voltunk legutoljára uh-n.
@anne:
Szívből gratulálok! Nagyon jó egészséget Nektek!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@borso87:
Elvileg az első trimeszterben kötelező menni. Ha minden oké nem csinál semmit csak kitölti a kiskönyvet. Én tavaly 1. félévben megcsináltattam mindent, a 2. trimeszter elején voltam mikor már elmúltak a rosszulléteim, csak fogkövet szedett le.

Mindenkinek nagyon szurkolok! ;)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Jó/jobb reggelt mindenkinek! ma megjött  úgy éreztem magam a fürdőszobában, mint 3 hónapja az orvosi rendelőben, amikor a doki közölte, hogy Orsi, sajnos itt nem látok babát  annyira bíztam benne hogy ez a hónap lesz a miénk... 
tud valaki segíteni, hogy az ovu tesztet hogy kell használni? amikor az pozitív lesz, az azt jelenti, hogy aznap leszek termékeny? vagy az előző nap "jelez"?

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@agi111:


Hát a munka elég fárasztó. hajnali 4kor kelek. De ami még ennél is jobban kikészít hogy voltam két napot dolgozni és most 1 hetet itton vagyok a gyerekkel. Anyós ugye nem segít. Férjemnek is a nyár húzós mert már februárban le kellett adni ki hogy lesz szabin azon kívül nem igen tud eljönni. Még szerencse hogy azt áttudta variálni hogy a szabiját áttegyék akkora mikor az ovi zárva lesz így az 5 hétből 2 már legalább meg van oldva... Meg persze állandóan megkapom hogy az én munkámért nem kár... Oké beismerem nem egy álommeló ő tényleg sokkal többet keres mint én. De azért nem mindegy hogy 3 évig csak a gyest kapja az ember vagy normális ellátást is. Igazából egyfolytában tiszta ideg vagyok. Most oké meggyógyult de hétfőn pl. egész napos kirándulás ahova a angyon kicsiket nem viszik és közölték jó lenne ha otthon tudnék vele maradni. Oké megoldottam hétfőn még táppénzen leszek vele. Na de jövő7 csütörtök meg nevelés nélküli munkanap... akkor se tudom mi lesz. most mentem vissza nem lehetek állandóan táppénzen meg szabadságon.... Úgyhogy már annyira el vagyok keseredve, mert ilyen stresszben biztosan nem fog jönni a kistesó  Meg megmondom üszintén én ezt nem is fogom sikáig bírni idegekkel. Gyerek egyet köhint már az ember gyomra görcsben hogy most mi lesz ha orvoshoz kell vinni....

anne80: Szívből gratulálok, jó egészséget és örömteli babázást kívánok :)

@borso87: A fogászati vizsgálat első terességemnél még kötelező volt. Most én a vérvételre emg a védőnőhöz eljutottam, de én úgy emlékszem hoyg a védőnő azt mondta nem kötelező csak ajánlott... Elég sok minden változott a 3 év alatt ahogy a terhesgondozás menetéről szóló papírt megnéztem... Én midnenesetre ha megadatik akkor elmegyek de ha komolyam kezelést akarna eszközölni (nem hinném hogy ilyen gondom lenne, de ki tudja) azt biztos nem engedem neki. Majd szülés után...

Ne csüggedj, ez még csak a második hónap volt. Jönni fog az a két csík majd meglátod :) Az ovu teszt hazsnálatával kapcsolatban: mikor az pozitív utánna 24-36 órán belül történik meg a peteérés. Tehát ha az pozitív akkor már érdemes együtt lenni a pároddal mivel ugye a spermiumok 2-3 napig is életképesek. De ha csak pozitív ovu teszt utánni napon vagytok együtt még az is teljesen tökéletes. Ez azért nehéz egy kicsit mert ugye a papír azt írja pozi ovu teszt után 24-36 órán belül történik a peteérés. Na de hát a pozi teszt utáni 5. óra is benne van a 36 órán belül... De igazából ez sem nagyon változtat semmin mert a petesejt az 18-24 bár új kutatások szerint csak 12 óráig életképes. Nekünk első alkalommal úgy jött össze hogy pozi teszt napján voltunk együtt másodjára pedig pozi teszt utánni napon. Személyes teapasztalat hogy a leírásban lévő tanácsokat érdemes megfogadni. Pl. előtte pár órával kevesebb folyadék és mindíg nagyjából ugyanabban az időpontban tesztelj. Nekem az esti 6-7 órás időpont jött be a legjobban. Persze ez egyéneneként változhat a napi rutintól függően.


zsu87
 
 


@vjudit35: veled mi újság? te is múlthétre nem vártad ha mindenigaz :)

zsu87
 
 


@stefany87:


Rólad nagyon rég hallottunk már, remélem minden rendben veletek.
zsu87
 
 


@ildike1984:


Te is írj majd mi a helyzet.
zsu87
 
 


@zsu87:


köszönöm a választ! tudom h 2 hónap nem a világ, de egész nap rajtam van a sírás, alig várom h vége legyen a munkának és bebújhassak otthon a takaró alá, szeirntem hétfő reggelig ki se mászok onnan 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


Ha úgy jössz helyre akkor ne gyere ki hétfőig, bár ez a szép napsütétes idő piztos kicsalogat majd :) Pár nap és túllendülsz a dolgon aztán újra a reményekkel teli következő hónap elé nézel majd :) 
Egy menstruációs ciklusban egyébként is 20-30% a teherbeesés esélye. (Ami persze nem jelenti azt hogy nem sikerülhet elsőre). Ami nálunk tekintve hogy mennyire várjuk a babát elég kevésnek tűnik  De gondolj arra hogy egyszer már sikerült így biztosan tudhatod, hogy mindkettőtökkel minden rendben van. Unokanővéremék már lassan egy éve próbálkoznak és még semmi :( Na neki tényleg iszonyatos lehet hónapról hónapra átélni hogy , már megint megjött...
Tudom könnyű ezt mondani de amennyire lehet próbálj meg nem rágörcsölni. Szerintem majd pont akkor fog sikerülni mikor nem bízol benne annyira hogy sikerült :)
Én is úgy vagyok vele hogy szinte érzem majd akkor jön a baba ha nem bírom tovább idegekkel és felmondok, na de akkor majd egyből...
zsu87
 
 


Köszönöm a jó kívánságokat!!! :-)

anne80
Vác
 
 


Sziasztok Csajok!
Írok gyorsan én is pár sort.
Mi most vagyunk a 2. próbálkozós hónapnál, előző hónapban a 27. nap jött meg, ami ma van, egyenlőre semmi , de teszt reggel negatív volt, és a hasam is fájogat :(
Hétfő óta tesztelek hobbi szinten :D
Egyébként produkálok tüneteket, de hát volt már ilyen régebben is, hányingerem volt, meg minden aztán megjött..
Hát meglátjuk.
Az emlőuh-n ma reggel voltam, vissza kell majd mennem a citológiára, hogy mintát vegyenek tűvel. Hát nem várom..
Azt mondta a dokinő hogy a jobb mellemben van egy kis jóindulatúnak tűnő csomó, de azért meg kell nézni, azért küldött tovább.
Szerinte nem rák, de inkább nézzük meg. Úgyhogy nem nyugodtam meg teljesen..
De rosszabb is lehetett volna tudom.
Kb. ez a helyzet. Holnap reggel vérvétel, kértem beutalót a házidokitól egy nagy laborra, hogy van-e gyulladás a szervezetemben és egyébként is hogy áll a vérképem..
Kíváncsi leszek. Jövő héten lesz eredmény.
Majd írok még, csak vinnem kell a gyereket aludni :)
Puszi mindenkinek és kitartás!! :*
ildike1984
Veresegyház
 
 


Sziasztok lányok! :) Az utóbbi időben sokat rágódtam, majd leultettem a párom és átbeszéltük a dolgokat. Ugyebár július végefelé kéne hívnunk a genetikai eredményekért, már csak ez van hátra azon kívül minden rendben van. A párommal úgy döntöttünk, hogy nem várjuk meg az eredményt, elkezdünk probálkozni. Lehet hogy addig össze sem jon de ha mégis, bízom benne hogy minden rendben lesz. Elkezdtem Femibiont szedni, hogy kicsit feltöltsem a vitaminkészletet, illetve ovu tesztelek, amit még sosem csináltam :D De kíváncsi vagyok hogy pontosan mikor is van :) Remélem hogy ha össze is jön, már minden rendben lesz egészen a végéig. :) Szurkolok nektek is :*

Gigi

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
devilstimi
Szlovákia
 
 
 


@devilstimi:


persze, hogy minden rendben lesz! én is ebben a hónapban fogok először ovu tesztelni, ha végre rendelek valahonnan egy halommal :D

@ildike1984: ne aggódj, nem lesz semmi baj! a dokik általában már látatlanban is szokták tudni, hogy jó vagy rosszindulatú csomó van a ciciben! anyunak 3szor kellett menni ilyen biopsziára és mindig bejött az orvos tapintásos jóslása!

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


sziasztok csajok!Zsu kössz az érdeklődést,persze hogy megjött ráadásul olyan viccet csinált velem,mert ugye percre pontos 28napjaim vannak hogy egész nap semmi,csak a derékfájás...na este mire a munkából jöttem haza addigra szépen megjött,köcsög egy nap volt izgultam agyaltam...De új hónap van,13.ára számoltam hogy jönni kelle vagy nem e....:)Ma ebédeztünk kinnt a teraszon aztán egy gólya két gyerekét is a kert felett tanította röpködni...Olyan aranyosak voltak mondtam is páromnak a három gólya közül ha csak eggy hozna egy bébit egy szavam sem lenne!!! meglátjuk..Már nem agyalok,nem számolok kivéva ha megjön hogy akkor a köv.mikor,lesz ami lesz...Remélem mindenkivel minden rendben:)
vjudit35
 
 


@vjudit35:
Az a 3 gólya simán ellátja az egész topicot, hajrá csajok ;)

Mi ugye kb 1 hete voltunk babamozizni. Szerencsére minden a legnagyobb rendben van, már 1 kilós. Nagyon együttműködő volt a csajszi. Az elején nyújtózkodott ásítozott aztán nevetgélve pózolt :)
Kívánom, hogy mielőbb átéljétek Ti is ezt a csodát!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Én még sose láttam gólyát! Lehet ez a bibi  hova kell mennem, ha látni akarok egyet? 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 



Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Jajj gabelila, szuper lehetett ezeket látni Vigyor olyan jó olvasni, hogy már ennyien közülünk várják a babát vagy már akár meg is született és minden rendben Vigyor


@ildike1984:


Szorítunk érted nagyon! Nem lez baj, légy pozitív! Ha van valami fejlemény írj mindenképp!




Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok lányok! Képzeljétek, most voltam a Deli doktornőnél. Éves rákszűrésre mentem és gondoltam akkor kikérem a véleményét az előzmények miatt, hogy menjek e valamiféle vizsgálatra próbálkozás előtt...
Most voltam nála először így elég sok kérdése volt az előzmények kapcsán. Beszéltünk ugye a cisztáról is amitév elején vettek ki a bal petefészkemből.  

Képzeljétek, egész eddig úgy tudtam megvan a bal petefészkem csak lényegesen kisebb, ő azt mondta nincsen. 

Bár ez lenne talán a legkisebb gond... beszéltünk az igencsak szabálytalan menstruációmról is... azt mondta alszik a petefészkem, nincs peteérés úgyhogy tök feleslegesen védekeztünk az elmúlt hónapokban úgy néz ki.

Kaptam egy 10napos gyógyszert amitől megjön a menzim (norcolut) és kaptam egy másikat amit pedig akkor kell elkezdeni szedni amikortól úg ygondoljuk jöhet a baba (valószínű jövő hónap) az akkori vérzés 5.napjától (clostilbegyt) ez pedig elősegíti a peteérést. Azt mondta ha ezek után nem fogan meg, akkor kell a hormonvizsgálat. Illetve még annyit mondott (legalábbis így jött le nekem), hogy a ciszta után látható lehetett hogy baj lesz az 1. terhességnél...és valószínű fejlődési rendellenesség miatt veszítettük el a babánkat. 

Erre varrjatok gombot... és a ciszta észlelése óta 3 magándokinál jártam...

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:


hát ezt durva olvasni, hogy 3 doki közül egyik se mondta ezt! de reméljük ez a doki be fog válni és nemsokára babás leszel!  
amúgy kezdek elbizonytalanodni én is a dokimban, azaz nem tudom elfogadni azt, hogy minden különösebb ok nélkül ment el a babám... szerintem "megérdemeltem" volna pár vizsgálatot, mint ahogy mindenkinek járna, már csak megnyugtatás képpen is

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


Én is nagyon ledöbbentem mert megbíztam bennük és most nagy csalódás ért. De nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baj és segít ez a két bogyó és hamarosan jövök a jó hírekkel Vigyor A doktornő egyébként ozitívan állt a dolgokhoz, szóval úgy érzem akkora aggodalomra nincs ok de azért bennem a para termszetesen de gondolom ezt átérzitek.... egyébként nagyon szimpatikus volt, jó benyomást keltett bennem.

Én sem tudtam elfogadni egyébként, sőt még most sem, de ő legalább kerek perce megmondta hogy 99% hogy fejlődési rendellenesség miatt... ezért is kérdeztem tőle hogy kell e valamilyen vizsgálat, mondta hogy nem aztán vizsgált meg átbeszéltük a szabálytalan menzit és utána mondta, hogy ha a gyógyszerek után nem fogan meg akkor egy hormonvizsgálatra kell menni, amihez adott is papírt h ne kelljen külön azért vissza mennem hozzá.

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:


Ez megdöbbentő. Azért nem ártana, ha az ember tudna róla, hogy az egyik petefészke odalett... Ezt hogy nem vette észre egyik doki se vagy látták, de nem mondták, mert azt hitték tudod? Érthetetlen.
Na de innentől csak előre! Még az is lehet, hogy a stimuláció hatására egyből ikrekkel kezdetek ;)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


azon a hormonvizsgálaton esetleg rajta van, hogy milyen értékeket fognak nézni? én azt hittem amúgy, hogy ezt rögtön megcsinálják... de úgy látszik csak ha többször jár pórul az ember, akkor foglalkoznak csak vele komolyabban, addig csak egy statisztikai szám vagyunk. Lehet megcsináltatom magán úton ezt a hormonvizsgálatot... csak gondolom egy zsák aranyba kerül magánklinkákon  
amúgy nagyon nagy félelmem h másodszorra nem fog menni a teherbeesés... más sztori ugyan, de unokatesómnak már van egy 8 éves kislánya, és kb 3 éve döntötték el h szeretnének kistesót és nem jön össze nekik... pedig jártak vizsglátokra, mindketten egészségesek, és valami mégse klappol... ha velem is ez lenne akkor már nem tudnám magam összeszedni, véglel padlón maradnék

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Gabelila, én úgy tudtam egész eddig h nem vették ki csak a cisztát ami által lényegesen kisebb (5,5cm volt a ciszta)...de senki nem azt mondta h kivették a bal petefészket...én sem értem ezt most...

A lényeg h rendbe kegyen minden, izgulok ám azért.

Borso, ahogy mondod ha nem kéred stb csak magán úton foglalkoznak ezzel. . És fél vagyon. Hát nekem egy vizsgálatkérő lapot adott amin beikszelte azokat a dolgokat amit nézzen a labor (ami a teherbeeséssel kapcsolatos). Ha a gyógyszerek után nem jön a bsba akkor kell elmennem erre.

Amit látok jelölve: d vitamin, dhea-s, inzulin, prolaktin?, tesztoszteron free.

Itt árak is vannak írva, kb 10-12.000ft

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991: Hát ez az, ami megdöbbentő, hogy ezek szerint kivették, de neked nem ezt mondták.


@borso87:Próbálj meg pozitív maradni! Nekem sem volt semmilyen kivizsgálásom.
Tudom, hogy nehéz elfogadni, de sajnos tényleg nagyon gyakoriak ezek a korai vetélések, mint amilyen a miénk is volt. A szülésfelkészítőn a genetikus azt mondta átlagosan 5-ből csak 1 terhesség marad meg. Persze ez nem vígasz a történtekre, de muszáj bízni benne, hogy többet nem fordul elő. Persze ha van valami panasz kellenek a vizsgálatok, de sajnos simán előfordulhat egy teljesen egészséges párnál is egy ilyen vetélés. 


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Igaza van sajnos gabelilának... ezért sem vizsgálódnak egyből :(

Egyébként nézem a leletemet..az van írva h a jobb petefészek 25mm az 2,5cm.. gondolom kb ugyanakkor volt a másik is, de akkor hogy lehetett benne 5cm-es ciszta? Ez is izgi... vagy a petefészkek mérete változhat?

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok lányok!:)
Anne, szívből gratulálok és nagyon jó egészséget kívánok nektek! :)
Gmoncsy!
Akkor úgy néz ki, hogy meglett a "bibi", nagyon jó,hogy ez kiderült, mihamarabbi babavárást Neked! :)
Borso, türelem kisbabát terem! :) Tényleg érdemes lenne venni ilyen ovu tesztet.. Ki tudja, lehet hogy Te is úgy vagy , mint én, hogy nem félidőben van peteérésünk... És azért valljuk be, hogy azt a nagyjábol 3 napot eltalálni a 30ból, amikor megfoganhat a baba nem mindig könnyű. Azt is olvastam, hogy ha minden nap szeretkezik az ember, az sem jó , idézek :

"Sokan például azt hiszik, hogy a gyakori, akár napi többszöri együttlét növeli a teherbeesés valószínűségét, holott ez felér egy fogamzásgátlással. Ilyen esetben ugyanis nem tud kellő mennyiségű és minőségű spermium termelődni, hogy a petesejt megtermékenyüljön. Épp ezért van az is, hogy a spermiumszámot úgy vizsgálják, hogy előtte minimum három nap szünetet kérnek a pártól házaséletükben."

Szóval nem kell kétségbeesni, csak tudni kell, hogy mikor van peteérésed, és.lehetőleg aznap este együtt kell lenni. ;) Az a biztos.
Drukkolok Neked (is) nagyon! :)
Amúgy itt a teljes cikk, ha valakit érdekel : http://m.origo.hu/egeszseg/terhesseg/20 ... esest.html

Velünk amúgy minden rendben van. :) 23 hetes vagyok, csütörtökön kezdem a 24.hetet. Éppen aznap megyünk 4D UHra, remélem mostmár megmutatja magát a babócánk, mert még nen tudjuk a nemét... :) Amúgy jól viselem, várom a nyarat, én nagyon szeretem a meleget, és inkább ettől az időtől ráz ki a hideg. :D

Kép
rozsabimbo90
 
 


Akkor szerintetek nem lesz gond? Lehet túl aggódom, megijedtem kissé...

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:


Dühítő, hogy így kell megtudnod, hogy csak 1 petefészked van, de ezzel már nincs mit tenni.
Ha úgy érzed, hogy ez a doki alaposan megvizsgált, megbízol benne, akkor szerintem nincs mit tenni, mint betartani az utasításait és hajrá ;)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@gmoncsy1991:
Csak azt tudom én is mondani, mint gabelila! :)

Kép
rozsabimbo90
 
 


Bízom a legjobbakban! Vigyor

Viszont lányok valamit el kell mondjak nektek.... tegnap nagyon sokat agyaltam ezen a mégsincs meg a másik eptefészkem dolgon... párom sem értette h ennyi doki nem látta vagy miért nem szólt senki... és a műtétkor is arról volt szó h egy kis része megtud maradni mivel ép ... és addig addig agyaltunk amíg erre jutottunk.

A következő párbeszéd zajlott le a doki és köztem:
"Volt valamilyen betegsége, műtéte már?"
"Igen, egy laparoszkópos ciszta műtét."
"Milyen ciszta?"
"Petefészek. A bal oldalon."
"És kivették?"
"Igen!"

---> de én itt a cisztára gondoltam, a doki viszont lehetséges h a komplett petefészekre, mivel azt nem is nézte uh-n (merthogy ugye azt is csinált a szabálytalan vérzés miatt).

Úgyhogy valószínű csak egy elég nagy félreértésből jött neki az, hogy nincs meg a bal petefészek....

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:


ezt nem lehet kideríteni ultrahanggal, vagy bármilyen vizsgálattal? én a helyedben elmennék, hogy végre tisztán lássak, hogy mi újság

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Borso:

De és ezért is furcsálltam mert akihez előtte jártam viszonylag sokáig ő mindig mondta uh-nál hogy "és itt a bal petefészek"... meg hát a ciszta műtét utáni kontrollon is megnézték és azt mondták, hogy amit tudtak megmentettek belőle, tehát hogy kisebb de van.  Csak az az igazság, hogy tegnap annyira lesokkolt ezzel a nincs peteérésem dologgal, hogy nem tudtam felocsúdni sem annyira, hogy szóljak hogy de basszus nézd már meg mert elvileg megvan....

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:
Így azért kicsit más? Megnézett ultrahanggal ez a mostani doki? Mert ha igen akkor azért látnia kellett volna, hogy hoppá hiszen magának megvan mindkét petefészke.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Megnézett, de azt nem tudom 100%ra mondani h bal oldalt nézett e.... mutatta h itt a jobb oldali... mondott méretet meg h alszik meg a méhet nézte...ott is méret és ennyi. Az uh rész ennyi volt csak. Rákszűrést csinált meg tapintásos vizsgálatot

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


na ha csinált rákszűrést, akkor úgyis kell menned/telefonálnod az eredmény miatt, úgyhogy meg tudod kérdezni h akkor mi újság van

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Emailben küldi az eredményt, emiatt csak akkor kell mennem ha gond van. Illetve ha nem jön a baba....

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Dehát csak nem lesz gond még ezzel is... én már nem tudom mit csinálok ha ezek után is lesz vmi baj :(

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok csajok! Azoknak a segítségét kérem akik már ovu teszteztek. Eddig mindig negativat teszteltem,ma lett először pozi, viszont jól tudom hogy akkor a tuti,ha a teszt csík erősebb a kontroll csiknal? Ennek ha jól gondolom akkor holnap kéne bekövetkeznie,ami nem lenne rossz,mert ma nincs a párom csak holnap :D

Gigi

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
devilstimi
Szlovákia
 
 
 



Gigi

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
devilstimi
Szlovákia
 
 
 


@devilstimi:


Igen akkor pozitív ha erősebb . Viszont picit becsapós mert én már jártam úgy igaz kazettás drágább tesztell hogy nem volt erősebb és azt hittem másnap lesz peteérésem és másnap már tök halvány volt tehát amire azt hittem nem pozitív az már pozitív volt. De nem gáz mert igazából most utánajártam rendesen és az LH hormon amit ez mér az peteérés előtt 24-36 órával a legmagasabb. Tehát igazából pozitív teszt utáni első olyan napon amikor megint halvány a csík akkor van ténylegesen a peteérés. Egyébként hasonlóval tesztelk én is már 4 hónapja és többször is volt olyan hogy 2 napig volt pozitív a teszt. Ennek is utánajártam ilyenkor a második nap számít. Meg olyan is volt már ilyen fajta tesztel hogy erősebb volt a tesztcsík ténylegesen aztán már nap még annál is reősebb lett.. Szóval nyugi még időben vagytok :)
zsu87
 
 


@zsu87:


Milyen jó hogy te ilyeneket is tudsz így részletesebben :) én csak annyit tudtam amit elsőként leírtál, hogy tényleg akkor számít pozitívnak az LH teszt amikor a tesztcsík erősebb a másiknál. :)

Képzeljétek, meséltem a barátnőmnek hogy mi a helyzet most nálam... kaptm tőle egy doboz lh tesztet mondván ő nem használja el úgysem én meg nézegessem csak hogy jó e a gyógyszer :D 

Viszont ez a dokinő igen durván csinálta a rákszűrést, sztem sikeresen felsértett odabent mert ilyen véres folyásos valamim van :( nem fáj meg semmi, de a folyás pirosas :S 

Munkahely is király :D felmondási időmet töltöm már, nagyon várom már a juli elejét, hogy kezdhessek 
újra a barátnőm mellett :)

Tegnap mondtam páromnak, hogy csak azt kéne eldönteni h a mostani vézés után szedjem be ezt a peteérés elősegítőt vagy csak jövő hónapban.... egyből rávágta "moost" :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@borso87:


Tudom hogy nehéz elfogadni, de valószínűleg tényleg csak a véletlen műve hogy ez megtörtént. Azért nem is csinálnak kivizsgálásokat hivatalosan csak a 3. vetélés után. Persze igen előfordul hogy a kivizsgálsok valmai problémára utalnak de ez a ritkább. Most mondanám az hogy ha attól megnyugszól vizsgálatsd ki magad, de annak igazán úgy lenne értelme ha addig felhagytok a próbálkozással (hogy ha tényleg gond van azt kezelni tudják). De szerintem ez nálad kizárt :D
Egymásik fórumon régen téma volt a kivizsgálás és van amire a háziorvos is adhat beutalót. (De gondolom itt azért van várakozási idő is) Néhány szösszenet bemásolok ha utána akarsz olvasni bővebben a vizsgálatoknak : "Inzulinreziszt-ra biztos endodoki ad, nekünk genetikára + immunológiára + kismedence UH-ra háziorvos adta, többivel nődokihoz megyek
"nekem jófej a háziorvosom, egyből adta is a beutalókat. Így tudtunk elmenni a mai genetikai tanácsadásra, ahol egyből labor is van, meg immunológiára adta. Aztán a mai dolog után adta még a kismedence UH-ra is. 
A többi valóban szakrendelés, inzulinreziszt. állítólag endokrinológus adhat, a többi nőgyógyászos."
"LÁnyok! ne hagyjátok magatokat sztem, a nődokim nekem sem mondta indokoltnak a vizsgálatokat, mivel 1.terhességem volt, 1.vetélés. Viszont vmi miatt lett, én nem akarok a sablon várni, inkább nyomozni, max kiderül nincs semmi baj, tényleg csak belestünk abba a bizonyos x terhességbe. 
Nem tudom pontosan milyen vizsgálatokra szeretnétek menni, de pl. háziorvos is tud beutalót adni, bár igaz, nem minden szakrendelésre. 

Én nem hagytam magam, így háziorvosnál kopogtattam, aztán most hogy tényként közöltem a nődokival hogy elmegyek ide oda vizsgálatokra, ő is támogatott h menjek csak, abból baj nem lehet. 

Ma reggel voltunk is genetikai tanácsadáson, kedves volt a doktornő, alaposan kikérdezett mindkettőnket, aztán volt vérvétel is. Kb 3 hét múlva lesz eredmény, azt postán kapjuk, meg ha gond lesz (ami remélem nem lesz) akkor hívnak is. 
Kiírt nekem pár vizsgálatot, amire érdemes elmenni, hogy mindennel képben legyünk, STD szűrést, kismedencei UH-t, 3. és 21. napi hormonpanelt, inzulinreziszt., plusz immunológia kb 1 hónap múlva (erre már van időpontunk is). "
"elsőkörben genetikai tanácsadásra és immunológiára kértem beutalót, időpontot. Ezen kívül még javasolták az inzulinrezizstencia vizsgálatot, kismedencei UH-t, hormonpanelt, STD szűrést. 
Ezek egy részére adhat háziorvos beutalót, de van amire csak szakorvos. "


Ne aggódj amiatt hogy nem lehet többet babaád. Ezeket a gondolatokat hessegesd el gyorsan. Nekem is nagy félelmem egyébként hogy a műtéténél elszúrtak valmait és majd nem jön össze a baba. Mert abortuszánl azzal ijesztgetnke mindenkit hogy x % az esélye hogy utána többet nem lehet gyereke az embernek. És lényegében a missed ab ugyanaz a műtét mint az abortusz annyi hogy más okkal csinálják, de gondolom itt is el lehet szúrni bármit. Amit persze az orvosokat ismerve gondosan tudnak titkolni is. Próbálok nem gondolni ilyesmire. Ha a saját dokim műtött volna azért nyugodtabb lennék...

Unokatesódék teljesen más helyzet. Ott eltelt 5 év. 5 év alatt azért sokmindenben változhat a szervezet nálad csak pár hónap telt el. Ismerősöméknél pl. apuka elkapott valami olyan fertőzést ami teljesen lecsökentette a spermaszámot és ezért nem jött össze nekik a baba.
zsu87
 
 


@rozsabimbo90:


Örülök hogy veletek minden rendben van :)
zsu87
 
 


@gmoncsy1991:


Az elmondottak alapján jó kezekben van :) Innen már egyenes út vezet a babához :) Ha emailban megkapod a rákszűrés eredményét akkor szerintem nyugodtan írhatsz az orvosnak. Kérdezd meg ami még eszedbe jut, meg ezt a petefészek dolgot. Biztosan válaszol szívesen. Az én nőgyógyászomta pl. telefonon nem is lehet elérni csak emailben... De arra nagyon hamar válaszol.
zsu87
 
 


@zsu87:


köszi a nyugtatást! imádom ezt a fórumot! ha rossz passzban vagyok, akkor itt mindig kapok egy kis reménysugarat, hogy biztos jobb lesz. a vizsgálatokkal kapcsolatban meg úgy döntöttem, hogy egyelőre hagyom, nyáron nem szeretnék ezzel folglakozni, ha esetleg őszig sem lesz semmi, akkor elindulunk valamerre.

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@vjudit35:


Hát sajnálom pedig sokat gondoltam rád :(  de új hónap új lehetőségek :) Engem egyébként mégjobban megviccelt mert eddig ovu teszt szerint számolva mindig pontos volt a menstruációm egyébként is vagy 26 vagy 28 napos a ciklusom mindig.  Na erre meg 28. napon kellett volna megjönnie és semmi. 29. napon is csak délután. Ilyen hosszú ciklusom (pont 29 nap) csak a missed ab műtét után volt előtte és utána sem. Én meg már elemntem a gyógyszertárbe mert azt hittem ez a vaterás terhesteszt semmit nem ér :D Ezt modnjuk a sok idegeskedésnek tudom e amit pont akkor ért.
Most elméletileg 16ára nem várom. De a + egy napos hosszabításból inkább azt mondom ha 17én sem jön meg akkor tesztelek majd. Persze ez az elmélet eztán lehet hogy már 3 nappal előtte napi szinten tesztelek majd :D
Egyébként ez az új munkábaállás anyira stresszes nekem. Nem is a munka mert ha a gyerekkel rendben van mint akkor szuper minden, de most is 6 napot volt oviban és már megint beteg. Mátol újra táppénzen vagyok vele. És ez lelkileg tök padlóra tesz. HOgy nem lehet rám számítani a munkahelyen. Tudom nem ezzel kellne folglakoznom mert  a gyerek az első. De mikor visszamentem dolgozni akkor még az volt hogy lesz segítség, most meg itt vagyok magam teljesen egyedül... férjem nem tud táppénzre menni vele most itthon volt vele 2 napot az is a szabijából ment...  az 5 hét oviszünet elviszi majd minden szabadságunk, karácsonkor kb. a két ünnep között folyamatosan dolgozhat majd... :(
Szóval remélem nem midnekire igaz az hogy a stressz miatt nem jön a baba, mert nálam most elég stresszesek a mindennapok...
zsu87
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: