Új privát üzeneted érkezett!

Rekuja:
Ha beütöd a google-ba, hogy csepel bababolt, kidobja ezt. Egyébként egy lakótelepen, ha jól emlékszem a Kossuth Lajos utcában. Nem tudom ez mond-e neked vmit. :oops: :P

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Sziasztok!!

Boldog fogantatas napot Molly :) Ma egy eve, hogy mentunk Irorszagba megunnepelni apos szulinapjat... Jol sikerult a buli :lol:

Valaki kerdezte a Meningococcus C-t. Itt a kotelezo oltasok kozott szerepel, most kapta meg Molly a legutobbi oltas alkalmaval. Azt hiszem evian te kerdezted, remelem ezzel segitettem.

tyuntyi: aposek berelni fogjak a lakast. Akkor lenne erdemes hazat venni, hogy ha it terveznek leelni az eletuket. Mi a kovetkezo 4 evben fogjuk eldonteni, hogy megyunk, vagy maradunk. Ha maradunk, mi is beruhazunk egy hazba. A rugos hinta allitolag 3 honapos kortol hasznalhato, valamint ha a baba stabilan tartja a kis buksijat. Viszont a hata nagyon meg van tamasztva a hintaban, es csak 20 percet lehet benne egy huzamban, szoval szerintem mar ti is vehettek Csaninak, o meg pontosan egy honappal is idosebb, mint Molly.

Kép

Kép
snowball
 
 


Szuper jó napunk volt. Reggel arra ébredtem, hogy Bálint gügyög az ágyában, kb fél órát, nagyon helyes volt. Majd Apa csinált kávét, és elment futni, addig mi összeszedtük magunkat, és Apa hazajött, és kimentünk az Ikea-ba, és a Kika-ba lámpákat nézni Almádiba. Vettem előkét meg tányért az Ikeaban Bálintnak, sőt volt 3db-os frotírt pelusszerű 70x90-es:egy zöld kockár, egy fehér katicával, és egy fehér répával. Ezt kerestem, mert ha nagyon meleg lesz, akkor ezzel szeretném majd letakarni. Onnna haza, ebéd, pihi,é s 4re a barátokkal felmentünk a Pálinkafesztiválra, ahol még nem voltak sokan, és nagyon szép idő volt. Barátunknál 8hetes a leányzó- Mikor a picik megéheztek hazajöttünk hozzánk. Ettek a gyerekek, majd fürdés mindkettőnek, mert Bálint ilyenkor szokott, Ráchel meg annyira bekakilt. Játszottak, majd elaludtak, és nekünk addigra megérkezett a pizza. Most már nyugi van, de rg volt ilyen nyugis, de mégis tartalmas napunk.

KépKép
KépKép
kat78
 
 

 
 

Hát szép időre ébredtünk:(

30perce próbálom Bálintot elaltatni, aki ordít. Ilyet nagyon ritkán csinál, de én győztem, de annyira küzdött. Remélem csak az idő

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Lent vagyok a szüleimnél vidéken. Itt már nem esik, de szar idő volt itt is. Csanádnak kint az első foga! :lol: Tegnap vettük észre, hogy érdes az ínye. Jobban megnéztük, s láttuk, hogy a foga fehérlik. Tök jó! :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Tyuntyi: akkor én is belenézek Bálint szájába, mert szerintem minden nyála rajtunk van, annyira folyik, rászokott az ökölrágásra, és bánatomra az ujjszopizásra, és szopi közben nyugodtan eszik, és egyszercsak nagyon keservesen kezd el sírni. Kb Csanival egyidősek, ha jól emlékszem.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Jó reggelt! Ébresztő!! Hétfő van, Apukák már lemnetek dolgozni, az idő is kicsit borús, tessék jelentkezni.
Rekuja: Milyen volt Apa hazajövetele?
Többiek valami?

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Appa hazajövetele mesés volt :) Szaffi nem felejtette el, viszont az 1 hét kimaradás eredményeként sokkal anyásabb és bújósabb, amit egyáltalán nem bánok :) Hétvége csempenézéssel telt, nem sok sikerrel, de lassan kőrvonalazódik, mit szeretnénk a lakásba, talán apa is elfogadja, hogy ezeket neki kell intéznie, nem nekem a baba mellett.

Tyuntyi, a csepeli bababoltot mint rájöttem ismertem, csak régebben a 10emeletes külső oldalán volt, és azt hittem, megszűnt, de ezek szerint csak átköltözött a másik oldalra pár éve :)

Babakocsiban nektek is olyan depressziós fejjel vizsgálja a világot? Nekem amúgy sikongatós folyton rúgkapálós babám van, de ahogy a kocsiban ül... mint a Belső bolygóban Kevin Space a film végén. Már azon is gondolkodtam, hogy nem kéne sétálnom vele, ha ennyire utálja :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nálunk Bálint szereti a kocsit, mostmár nem mindig húzom fel a kupolát, így imádja a levelek mozgását, és van most egy napernyőnk, na az is mozog, attól teljesen oda van. Ma hasra tettem és amienkől pont kilát, nem is aludt el a 2és fél órás sétában, így most nagyon alszik, mert kimerült.
Sokszor viszem az autósülésben is, ami rászerelhető a kocsi vázára is, és abban már ül és többet lát.
Milyen kocsitok van Rekuja? Lehet, hogy nem lát jól ki belőle. Anyukám mondta, hogy régen csak mélykocsi vol, és sport kocsi, és a bátyjámat már 3hónaposan be kellett rakni a sportba, mert kikészítette magát a mélykocsiba, hogy nem lát ki belőle.
Én is belepróbáltam már Bálintot a sport részbe, de még túl nagy, pedig a mózes részt lassan hosszban, és széltében is kinövi

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


A "sport"részben van, nincs mózesünk. Ez nekünk majdnem vízszintesbe dönthető, de félig ül benne, szóval teljesen kilát. Lábzsák már nincs rajta, bebugyolálom egy pokróccal. Anyám szerint túl sok inger éri, de a nővérem is májusban már sportbabakocsis volt, és ő december eleji. Szóval nem unatkozik, ő olyankor követeli a programot :D Épp ezért furi, hogy kis depis fejjel néz :(

Valaki írta a fogakat :o nem semmi! Én remélem, megvárja amíg bele tud nyomni egy rágókát a szájába :wink: A foginnye alul nekünk is kissé duzzadt, de sztem még ráér fogzani. Nekem 8 hónaposan jött ki az első fogam, és veszettül jó fogaim vannak, az az egy van tömve, amit megnyomott a tejfog, mert nem esett ki időben. Szóval nem kell ezt elsietni! :)

Pont egy éve teszteltem pozitívat Szaffira :D

Rugós hintához: Védőnénim rámszólt, hogy ne ültessem, mert még pici és nem tesz jót a gerincének. Hát, tök életszerű hogy visszalököm és elmagyarázom neki, ne akarjon ülni, mert még nem tesz jót neki :? Folyton felhúzza magát, a pihenőszékében már csak akkor ül meg, ha nagyon fáradt. Sztem amit magától csinál, az nem árt. Meg a rugós hintában is gondolom nem órákat van. Ha meg a hóna alatt is tartja, akkor kb olyan, mint mikor kiveszed a kiságyból. Ha nem a teljes súj a popóján van, akkor ez nem ültetés sztem.

A meningococus az az agyhártyagyuszi? mert akkor igen :) Mindent adok, amit a doki a kezembe nyom, hogy váltsam ki. Az elején megbeszéltük, hogy ami csak van, nyomja bele a kis vudu-babánkba :lol:

Szaffi pelusozás közben azt játszotta, hogy direkt lenyomta a popsiját, majd mikor megpaskoltam és mondtam, hogy na-na, akkor nagyot nevetett és kezdte előről. Micsoda kalandok lesznek még itt, ha a peluscserét játéknak éli meg!

A huggies tényleg jó, csak csúnya rajta a micimackó színe :lol: ez pedig egy roppant fontos szempont :lol: Szóval most pamperst vettem megint, azon a legcukibb a minta sztem :lol:

vki kérdezte a hízást is. Szaffi havi hízása: 0,5 + 1 + 0,5 + 0,5 így tartunk most 6kg-nál, picit feljebb. az első hó is 1 kg volt igazából, mert visszaesett felet.

Csajom épp most nyomta meg a lábával a pörgő színes gombját, hogy zenét váltson. Aztán megint :) fogalmam sincs, tudja-e az összefüggést, de nagyon cuki :D

Megyek, felteszem vaterára a kaktuszaimat. Nem kell valakinek egy 180 meg egy 130 centis 1 centis sűrű erős tüskézetű gyerek-gyilkos növény? :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Na mostmár irgum-burgum!!! Sírni fogok, és Bálint is, ha szép idő miatt szép lassan elhal a topikunk:(

Hozzátáplálóknak: a pár kanál almalé után, ami a lereszelt alma levéből nyertem, gondoltam mehet a rost is. Az üvegreszelő kicsit darabosra reszeli,ami nagyon fura volt Bálintnak. Mindig kitolta a nyelvével. Ette, de furcsálta. Ma megpároltam az almát, és összeturmixoltam. Így teljesen krémszerű lett. Hát ez nagyon bejött neki. Sokat is evett belőle. Még szülinaomra decemberbe kaptam egy Avent pároló-turmixolót a szüleimtől. Nagyon nem olcsó, de nagyon jó. Egyszerűen beleteszed a nyers dolgokat, gépbe öntesz vizet. Ezzel a vízzel megpárolja a dolgokat, és cseng, ha kész, majd a tartályt megfordítod, és összeturmixolod. nincs nagy pepecselés, és kb 8perc alatt frisss egyadagos bébikajád van. Nagyon tetszik. Lehet ilyet kapni Babymoov-tól is, amihez örökgarancia jár

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Nos, epp ideje volt jelentkeznem. Orommel olvasom, hogy a "fiaink" hogy nonek. Az egyik almat cuppogtat, a masiknak jon a foga :lol: Barcsak mar Mollynak is kibujna a kis foga, szegeny nagyon nyaladzik, es higat kakal. Kivancsi vagyok, hogy ebbol mikor lesz kis fog. Egyebkent mi jol vagyunk, itt is szep ido van, ma is tettunk egy kiados setat, a tegnapi izomlazamra radolgoztam. Tegnap szo szerint lejartam a labam, es olyan jo ido volt, hogy gondoltam elsetalunk a ruszki boltba, ami nem epp a szomszedban van, plusz utana apa kitalalta, hogy egy masik, meg tavolabi boltba is menjunk el, es meg a Lidl-be is beugrottunk, (ami kb fel ora gyaloglas innen, ha nem tobb), es onnan esoben jottunk haza. Megtanulhattam volna mar, hogy itt kiszamithatatlan az idojaras.. A lenyeg, hogy Molly nem azott el, a babakocsira raktam az esovedot, o pedig boldogan nezte hogy hoszan csorognak le az esocseppek arrol. Ma zongorazott is - ismet, es feltunt, hogy az ujjait ugy rakosgatja, mint egy zongorista, olyan kis ugyes volt. Seta kozben pedig felfedezte hogy ha razosabb az ut, es gogicsel, a hangja is beleremeg es hogy az milyen jol szol. Engem is elszorakoztatott ezzel :lol:

rekuja: remelem megszabadulsz hamar a gyerek gyilkos kaktuszaidtol. Orulok, hogy megvolt az osszeborulas apaval, remelem most egy ideig nem megy el messzire, megis csak koltozes kozepette vagytok. Mikor kezdtek pakolni? En egyelore meg mindig aposek lakasat intezem, a foberlo egy nagyon rendes no, megigerte, hogy kitakaritjak a lakast. Nagyon remelem, mert nem lenne szivem aposekat beleengedni a retkes lakasba, es ha mas nem, akkor nekem kellene takaritanom... Habar igyis szerintem a szonyeget ki kell tisztitanom geppel, mert az nem tunt abszolut baba-baratnak.

kat: jo otletet adtal az aventes paroloval, itt is neztem es meg itt is draga. Viszont holnap megyek, beszerzek egy jobb fajta parolot, es van itthon botmixerem, a ketto egyutt csak jo lesz, es meg sporolok is vele. Lassan en is bevezetem az almapuret, csak meg varok par hetet. KEpet tolthetnel fel szabadidodben, regen lattuk Balintot :)

tyuntyi: gratulalok az elso fogacskahoz!!! Gondolom jol viselte Csani, hogy ha csak ugy vettetek eszre hogy valami szur a kis szajaban. A szoptatas uj korszakaba ertetek! :lol:

Valaki nezte az euroviziot??? Engem olyan jo erzessel toltott el, mikor Wolf Kati magyarul enekelt. Es hogy tovabb is jutott, meg buszkebb lettem. Nem vagyok tul huseges a hazamhoz, de megis osszeszorul a szivem, ha sikereket erunk el. Raadasul "az egyik kedvenc"-kent emlitik a kompeticioban. :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Szomorú vagyok. Ma kellett volna Bálintnak megkapnia a 4hónapos oltást, hívott a doktor bácsi, hogy sajnos nem tudja beadni, és nem tudja mi vár rá, és hogyan alakul az élete, mert ma az Onkológiai Intézetben volt reggel óta és minden attól függ mit mondanak majd neki ott. Hívjam péntek reggel, és reméli még ő be tudja adni neki, de ha nem akkor ajánl valakit magahelyett. Sokáig kerestem ez a dokit, és nagyon bele is szerettem, és most tessék. Annyira sajnálnám, ha váltanunk kéne

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Hát azt gondolom elirogatok itt magamnak, de sajnálom, hogy lassan befejeződik itt az élet:(

KépKép
KépKép
kat78
 
 


kat: táncsak nem tűnnek el a többiek sem! :( Sajnálom a gyerekorvost, remélem találtok másikat, akiben szintén ugyanígy meg fogsz bízni és szimpatikus lesz.

Kép

Kép
snowball
 
 


itt tenyleg megallt az elet..... :(

Kép

Kép
snowball
 
 


Ma hajnali 2-kor megszületett unokatesóm kislánya Rozália Emma :D nagy gratula nekik! Vicces szüléstörténet, mert unokatesómnak este még koncertje volt, a felesége meg mondta, hogy ezek még nem olyan fájások, menjen nyugodtan. Aztán már beálltak, mikor jött az sms, hogy nagynénémék beviszik a csajt a kórházba, de unokatesóm még ne aggódjon. gondolhatjátok a kispapát, már nem mondhatta, hogy bocs, játszatok dobos nélkül ma :) fél12re ért be a kórházba, éjfélkor kapott oxitocint az asszony, unokatesóm szerint azért, hogy még a doki ügyeleti idejében megszüljön :( mert minden rendben haladt, még alig fél napja voltak fájások, és csak este 7 körül sűrüsödtek, szóval semmi nem indokolta, de most már mind1, a lényeg, hogy szép egészséges 3300 gramm 53 cm. Van Szaffinak kis barátnéja, szombaton megyünk bemutatjuk egymásnak a csajokat 8) Nagyon érdekes volt egy férfi szempontjából hallgatni a szülést, mégis más ez mint a saját szülésed apa szempontjából. Mi unokatesómmal lényegében együtt nőttünk fel, 3 év van köztünk, de egész nyáron együtt voltunk Balatonon nagyszüleinknél, szóval mint mondjuk a féltestvére :) Annyira jó!!!

Igen, a topik haldoklik, de valljuk be, erre számítottunk. A jó idő meg h a babák egyre inkább igényelnek minket - meg mi is őket - eléggé topik-gyilkos. A költözés-felújjításról már nem is beszélve :roll:

Ma megéltem a drága ajándék helyett a csomagolással játszunk feelinget :lol: Vettem a babakocsira ilyen lógót, mondjuk nem volt vészes, aszem 2500 volt. Tiszta cuki, imádom, nagyon szépen csörög, és ha fekszik Szaffi, elég érdekes neki ahhoz, hogy ne bőgön. Ha csak egy kicsit is ültetem, akkor zavarja a kilátásban. Viszont a színes kartonlap, amire rá volt aplikálva, na az egy király dolog, lehet kapirgatni a mintáját, megfogni a szélét, beletenni pici ujjunkat a lukacskákba :lol:
Tegnapi melegfront kissé megviselte a csajt, egész nap aludt, csak enni kelt fel :shock: Aztán este 6kor rájött, hogy nappal van, alig bírtam fél10kor elaltatni végre. De legalább reggel7ig aludt 8)

Kat
Sajnálom szegény dokidat, reméljük meggyógyul és még hosszúévekig él! Aventes párolóra egyébként nekem is fáj a fogam, de egyenlőre a konyhabútornak is örülni fogok. Úgy néz ki a felújítások többe kerülnek, mint számoltunk, sógorom meg b@szik rá megadni a pénzt. Bocsánat a kifejezésért, de nagyon jól jönne az a fél milla a pici meg a költözés mellett, gondolom ezzel senkit se lepek meg.

Snowball
zongorázás nálunk is nagyon megy :lol: Napok óta az ölembe veszem és az "A part alatt"-ot játszom neki (úgyis csak 1 kézzel tudok zongorázni, nem zavar, hogy a másikkal Szaffit fogom). Egy ideig hallgat, aztán rádől a klaviatúrára. Most változás állt be, rögtön rádől, és teszi ide-oda a kezét próbálgatva a hangokat. Meggyőződésem, hogy tudja, összefügg a hangmélység azzal, ha máshol nyomja le :lol: tiszta cuki művésznő :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Reméem azért néha irogatunk majd. Én már kezdtem belejönni, hogy naponta jelentkezzek. Igaz Bálint is sokat van fent, és molyolni kell vele, és mostanában nagyon sokat sétálunk.
Párolót megnézheted a vaterán, vagy a expressz.hu-n a Babymoov-os változat kicsit olcsóbb, és örökgaranciális, ami arra jó, hogy használtan is ad egy kis biztonságot. Igaz csak az első tulajnak, de szerintem ha baj lenne, akkor ez áthidalható, egy meghatalmazással, vagy bocsi, ő az unokatesóm, meg ilyenek.
Most azt találtam ki, hogy a gyógyszertárban lehet kapni tégelyeket kb 30ft-ért, és ezkbe lefagyasztok darálthúst, meg céklát, meg sütőtököt, amit most lehet még kapni, és elég pepecselős, és majd ha főzni fogok, akkor csak a kis tégelyből beledobok egyet a friss zöldségek mellé.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Haliho!

Rajtam nem fog mulni a topic sorsa, irok olyan gyakran, amilyen gyakran csak tudok, itt egyebkent sincs az a hu de jo ido, hogy allandoan kint legyunk. Mar vagy 2 napja itt nagyon fuj a szel, pedig szepen sutne a nap... Raadasul fel is faztam valahol, igy hat rajta vagyok az antibiotikumon.

kat: megvettem a zoldsegparolomat, utana pedig botmixerrel pepesitek. Egesz jo igy :) Jo otlet a fagyasztas, en is fogom alkalmazni. Te tettel tapszert az almapurebe?

rekuja: gratulalok a kis jovevenyhez!!! Milyen picike lehet Szaffi mellett! :) A zongorazas nalunk ugy mukodik, hogy egyenes hattal ul az apja oleben, es nem a kezeit, hanem az ujjait mozgatja a billentyuzeten, mint ahogy azt kell. Nagyon aranyos volt! :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Ma vettem Bálitnak egy nagyobb kédat, mert a kicsi piskóta alakú kádban nem szerette kinyújtani magát. És vettem egy napszemcsit neki(babyBanz) elég dögösen néz ki benne.

Apukám ma Londonba ragadt. Szegény csütrötökön ment ki a reggel 6kor induló géppel(így 3kor kelt, hogy kiérjen időben) és a tárgyalása után jött is volna haza csütörtökön a 11kor induló géppel(amivel hajnalban érkezett volna haza pénteken) de nem indították, még ma délkor sem, így kint üldögéltek a transitban és vártak, senki nem mondott semmit, 6x hívták őket, hogy most menni fog, majd nem indult. Kérte Anyumat, hogy rákassa át a jegyét a következő járatra(14.30).Anyu meg is tette, így a már érvényes beszállókártyájuk megszűnt, és az újjat csak kint lehetett átvenni, de őket nem engedték ki a transitból, mert csak azokat engedik ki akik gépe elment, és az ővék még nem. Így a régi gépre nincs már jegyük az újra meg nem tudják átvenni. Volt egy ilyan film Tom Hanks játszotta, aki a transita élt 1évig. Hát rögtön átfutott az agyamon. A telefonos segítság a Wizzair-től, nagyából használhatatlan, igaz elemtdíjjat, 295ft/perc. Szóval kész katasztrófa. Mondtuk nekik, hogy beszél Apu angolul, de ezt nem tudja elintézni, mert ennyire nem beszél jól, mire ő, akkor kérjen meg egy magyar utast, aki jobban beszél nála, hogy segítsen. Ők azért ilyen olcsók, mert nincs sehol sem kirendeltségük, ő csak ennyit tud segíteni, sajnálja.
Ami még nehezítette a dolgot, hogy Apu az egy nap miatt nem vitt telefontöltőt, így nem tudtunk sokat beszélni vele, mert lassan lejárt a telefonja.
Persze a végén sikerült elintézni a dologt, és repül haza, kb 7re ér ide, szóval kb 36órája nem aludt.

A doki bácsim kórházban van, de jobban van, és jön jövő héten oldani, és azt mondta ne izguljak

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Én kitartó vag, már anno sem hagytam bezáródni a topikot, akkor is, na!!!
Bence maraton váltót fut, mi is ki akartunk menni neki szurkolni, de csak BKV-val megközelíthatő a hely, és féltem, hogy ránkszakad egy eső, így itthon maradtunk. Apumék jöttek át, elhozták az ajándékot Londonból, mert végül sikerült hazajönniük( az ügy úgy oldódott meg, hogy Apuval lévő tolmácsnő kiborult, és ordítozni kezdett, és erre 15óra után előkerült egy Wizzair-képviselő, aki mondta, hogy tényleg nem tudnak kijönni, és egy óvatlan pillanatban kicsempészte a transitból Apuékat, röhejes)
Megföztem az ebédet: vöröslencsekrémleves, borsófőzelék fasírttal, és sajttorta barakszóssszal, és várom a fiúkat(sógor) haza.
Manó alszik.

TI HOGY VAGYTOK?

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Ma van Szaffi névnapja, és ma 4 hónapos! most jöttünk haza anyáméktól, egész nap mások fogdosták a csajt, úgyhogy apának már nagyon hiánya volt, most befeküdtek együtt a nagyágyba és alszanak (bár sztem Lóránt ébren van és nézi a lányát). Apámnak a családi banzáj közepén (nem kevés pohár bor után) el kellett mennie, mert a rendőrség hívta, hogy betörtek az irodába. Az egészben az a "vicces" hogy látta h valaki hívja, de nem vette fel, mert vasárnap őt ne zaklassák ismeretlenek, amikor unokázik. Úgyhogy egy kolleganőjét érte el a rendőrség, az meg ismeri a nővérem, úgyhogy ilyen kitekerten sikerült végül a papát "ugrasztaniuk".
Átvittünk egy vendégágy-szivacsot a másik lakásba, legközelebb ha munkásokkal kell tárgyalnom, Szaffi rúgkapálhat majd ott :) Aszem egy doboznyi ruha+játékot is átviszek majd neki, a beépített szekrényekhez úgyse nyúlunk most, majd azokba tartom amíg dolgoznak.

Kat
Naggyon dúrva apukád repteres sztorija! Tényleg filmbe vagy kabaréba illő jelenet. A tolmács meg jól tette, hogy kiborult és hisztizett. A wizairnél nem lehet mobilon becsekkolni? Loló szokott így repülni, hogy a reptér felé a taxiban elintézi (aszem Lufthanzánál) és ott csak a telefonját kell valami leolvasóhoz tartania. Bár lehet, a leolvasó is kint van, nemtom :)
Nem semmi milyen ebédet rittyentettél össze a srácoknak a baba mellett! Nálunk apa nem hagy főzni, még mindig van lefagyasztott kajám, de mindig ki akar mozdulni velünk hétvégén. Tegnap pl a Kopaszi gátnál ebédeltünk, hogy ott mennyi gyerekes van! Ebből látszik, hogy a városba több ilyen gondozott gyerekbarát parkra lenne szükség, mert láthatóan van rá igény, 400 Ft-os parkoló ide vagy oda.

Snowball
Hát, Szaffi hiába mozgatja az ujjait a klaviaturán, ez nem szinti, hanem zongora, nem olyan könnyű lenyomni. Viszont Loló végre játszott neki 8) kb 1,5 éve nem volt hajlandó zongorázni. Van egy Schubert mű (vagy Schuman? hmmm)... amit Loló nagyon szeret, és az benne van a zongorában, lehet úgy játszani, hogy a gép játsza a bal kezet, Loló meg hozzá a jobbat. Na ezt csinálta, bal kézben Szaffi, ő meg a jobbal cikázott ide-oda, hát rettenetesen tettszett a csajnak, nagyon leste, hogy kel :) Kiváncsi vagyok, ennyi érdeklődés után tényleg fog-e valaha bármilyen hangszeren játszani.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Bíztam benne Rekuja, hogy jelentkezel. Mi is voltunk már a Kopaszigáton. Azonos helyekre járunk:)
Az ebéd könnyű volt, mert Bálint 7kor kelt, evett, és én utána nem tudtam visszaaludni, és Bence is aludt még, így leves és főzelék elkészült. A fasírtot meg a következő alváskor sütöttem ki. A sajtorta meg gyors összekavarós.
Sajna ma nem tudunk sétálni.
Ti hogyan cumisüvegeztetitek a gyerekeket. Bálint nem szereti ha szünetet tartok, akkor ordít, de közben meg folyik róla a víz, még az orrá is tiszta izzadtságcsepp, amíg meg nem issza az egészet.

Anyukám szerzett Bálintnak 2szem puha barackot, így holnap azt kap. Sajnos az üvegesekben van cukor, vagy keverve van. Meg én szeretek neki pepecselni
BOLDOG MINENT SZAFFI!

Csicsi, Sajt, Nyufó jelentkezzetek!!!

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Mért tartasz szünetet tápizás közben? Ha őt nem zavarja az izzadság, nem lehet olyan vészes :) Nekem akkor izzad nagyon, ha kicsit melegebbre sikerült a tápi. Ha pl már fél órája itt van mellettem (mert mondjuk a tápi elötti cicizésbe bealszik, és ébredéskor kap cumisüveget), akkor egyáltalán nem izzad a szobahőmérsékletűtől. A melegebbet (nem forró!) viszont lelkesebben eszi :) De nekem nincs is nagyon felöltöztetve, egy vékony body meg egy vékony rugi van csak rajta, pedig ez a szoba ha nem süt a nap, akkor hűvös (nyáron viszont egy katlan. Éljenek az újépítésű tetőtéri lakások :?), ha viszont többet adok rá, izzad a kis tarkója. Apja vére :)

Sztem a bébiételekben nincs se cukor se só, legalábbis ez van rájuk írva (a jobbakra legalábbis). A 4+osokban bizti nincs. Meg a bébiitalokban sem lehet. De te tényleg szeretsz főzni, szóval megértem, ha inkább pepecselsz :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hát akkor hagyom, had igyon, és izzadjon:)
Képzeld Rekuja van cukor a bébiételekben, pl.: a kecskeméti sütőtökben:( És a gyümölcsitalokban is a Szentkirályiban. Nem is értem miért. De lehet, hogy ennyit ehetne, és én spirázom nagyon fel a dolgot.
Ez a rokonok rákattanak dolog ,Rekuja, nagyon ismerős. Bence családjában Bálint az első unoka, így mindenki rajta lóg, és éli ki a babahiányát, és ilyenkor én vagyok a ronda anya, aki szól, hogy ez kicsit sok neki, vagy most már elég

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Dúrva, nem veszek Kecskeméti bébikaját akkor! Meg szentkirályisat se! :( Pedig támogatni akartam a magyar termékeket, de nem cukrozom a babát. Mltkor volt egy beszélgetés egy diatetikussal vmelyik rádióban, hogy a cukor (répa, nád) olyan dolog, amire a szervezetünknek abszolút nincs szüksége normál esetben. Még a mézből nyerhetőre se. Tök érdekes.

Ó, én nem fogom Szaffi megóvására, hogy hagyják békén, egyszerűen közlöm, hogy babahiányom van, enyém a gyerek :D Vagy az apja szó nélkül elveszi és kivonul vele valami nyugis helyre, mint pl a kórházban, mikor bementünk megnézni Rozikát, és a Sote II-n csak üvegen át lehet babát kukkolni, úgyhogy mindenki Szaffit akarta fogdosni, mert őt már lehet. Na Loló kb negyed óra után mondta, hogy Szaffinak melege van, megy sétál vele lent egyet :D De nekem egyszerűbb, mert ez a saját családom, az apjáé még mindig nem látta (csak az ausztráliai nagynéni...)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Látom nem csak én tüntem el bár nekem most nem volt tényleg időm írni,átköltöztünk hétfőn a lakásba de most festenek kedd óta így nem tudok kipakolni meg semmit csinálni úgyhogy dobozból élünk ami a Bibivel elég nehéz,pláne hogy nem birom lerakni sehova mert nincs egy cm hely sem a dobozoktól meg a koszról nem beszélek ami a festéssel jár.....Így Bibi egész nap kézbe van aminek az lett az eredménye hogy már szinte nem is lehet letteni,teljesen felborult a napirendünk amit nem is hittem eddig hogy volt,pedig de!Nagyon érezni rajta ezt a fejetlenséget amiben 2 hete élünk.Csütörtökön kiköltöztünk a házból utánna 4 napot Hajdúszoboszlón voltunk ami jó volt az élményfürdőjét nagyon ajánlom van külön baby szint nagyon komoly egy gyereknek álom.Úszott a Bibi is majd teszek fel képet.Persze én nem pihentem semmit fáradtbban jöttem haza mint ahogy elmentem.Hétfőn meg egyből elkezdtük pakolni a lakásba a cuccokat mert eddig a cégnél állt mert itt csak hétfőn kaptunk kilcsot.Szóval felénk nagy a felfordulás.

Holnap 4 hós oltás előre félek mert még az ágya sincs összerekva de ma megkérem a Zsoltit rakja össze mert az ő szobája kész.
Írok majd mindenkinek már aki maradt látom nagyon fogyunk.Én azért mindíg szeretnék írni csak ezen legyünk túl.

Adtam almalevet Bibinek 1 hete csak aztán az is abba maradt mert kanalam sem volt de azért több ment ki elsőnek mint be de 3 nap után már cuppogtatta :)
Ja és pont szentkirályit adtam neki és tényleg van benne cukor úgyhogy amikor másdnap észre vettem már inkább reszeltem neki almát és annak a levét adtam sokkal olcsóbb is így ez az almával így a legegyszerübb szerintem.



Van valakinek etetőszéke?Most akarok vásárólni de nem tudom milyet csak azt tudom hogy több pozícióban legyen dönhető.
Ötlet?

Na kicsinyítek képet aztán teszek fel,ha megtalálom a kábelt a laptophoz:)

Kinek van

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Csicsi: örülök, hogy jöttél, és jó olvasni, hogy van lakás, és lassan visszaáll a élet nálatok is. Én egyenlőre a pihenőszékében etetm, és én is nézegettem a dolgokat.
Pár szempontom van, hátha segít:
Ne legyen lábtartója, mert,ha fel tud állni, akkor rá tud lépni, és ki tud mászni.
Nem szeretém bekötni, mert ha félrenyel, nehezebb kivenni.
És leszerelhető legyen a tálcája
Én emiatt az IKEA etetőszékét választom(kb 3000ft) igaz nem dönthető, de fixen ül benne, és stabil bekötés nélkül, az asztalhoz is tolható, könnyen szállítható(kivehető a négy lába), és nincs lábtartója. Ha komolyabbat cvennék, akkor Tripp-Trapp a Stokke-től

Ma nagyon jó kis napunk volt, a barátnőmnél voltunk Pátyot, ahol Ráchel 2hónapos, így legeltek a gyerekek, mi meg napoztunk, és kávéztunk.
Ma Bálint annyi gyümit evett(150ml), hogy ki is hagyott egy étkezést. Akkora nagyfiú már.
A kocsiba beüléskor olyan meleg volt, hogy Bálint feje vörös lett, megálltam és csak úgy itta a vizet, amit eddig soha. Nem mertem légkondizni, és féltem, hogy ha lehúzom az ablakot, az hátracsap. Pedig muszáj lesz légkondizni, mert mi a 7-en lakunk, és mindkét oldalt csak ablak van

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy a sok teendőm ellenére végre írok. Majd utána folytatom. Nem is tudom, hogy hol kezdjem ,megint régen írtam. Voltunk a szüleimnél vidéken Csanáddal. Marha jól éreztünk magunkat. A friss vidéki levegőtől jó sokat aludt a lelkem, no meg szinte egész nap kint voltunk a levegőn, csak aludni vittem be. Nagyokat sétáltunk, kint játszottunk a kertben, kenguruban végigsétáltunk a holt-Tisza parton nemegyszer, szóval szuper volt. Ilyenkor azért marhára sajnálom, hogy felköltöztem Pestre. :cry:
Csanádnak van egy újabb foga. :lol: Így már kettővel büszkélkedhet. Mire jövő hónapba elkezdem a hozzátáplálást már adhatok neki egyből szendvicset is, ha így halad. :lol: Szegény elég nyűgös volt, újra felébredt az éjszaka, nappal sem aludt sokat, s a fogáttörés előtti este nagyon sírós volt, csak kézben akart lenni. Az elsőnél is megvoltak ezek a tünetek, de nem gondoltuk volna, hogy a foga miatt van. A másodiknál már tudtuk, így vettem dentinox gélt is neki, ami szerintem segített rajta, s éjszakára kapott viburcol homeos kúpot, hogy tudjon aludni. Ebben fájdalomcsillapító és nyugtató gyógynövények vannak. Itt járt a védőnő tegnap, aki azt mondta, hgoy egy hónapon belül jöhet a felső kettő.Remek!
Az elmúlt pár napban nem is nagyon evett a lelkem, így a súlyunk most stagnál, viszont megint nőtt hosszra. 68-69 cm körül van, nehéz itthon lemérni pontosan. Alig győzőm ruhával. :lol:
Egyébként minden oké Csanival, még mindig nem fordul, de nagyon igyekszik, viszont hason továbbra sem szeret. A védőnő kiadta házi feladatnak, hogy legyen sokat hason, muszáj erősödnie. Nem egyszerű, de igyekszem.
Megbeszéltük a hozzátáplálást is. Először almalé, majd almapép, utána jöhet majd a barack. Közben el kell kezdeni a glutént is adagolni neki, amit nekem úgy mondott a védőnő, hogy vegyek gabonapelyhet vagy gabonaőrleményt, keverjem össze babavízzel vagy anyatejjel, turmixoljam át, majd minden nap a harmadik naptól adjak egy kiskanállal Csanádnak. Így mire 7-8 hónapos lesz, s magától fog rágcsálni, addigra hozzászokik a szervezete.
Ja, én is megnéztem a kecskeméti bébiételeket, mivel anyukám jóvoltából egy raklapnyi van itthon, de egyikben sem találtam cukrot, mint adalékanyagot. Még a sütőtökösben sem. :shock: Talán Kat te írtad, hogy van benn. Melyikben? Nekem pl. sütötök csirkehússal van itthon, abban nincs. Csak azért kérdezem, mert akkor olyat nem veszünk.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Velem semmi extra, a hajam továbbra is veszettül hullik, s tegnap váratlanul megjött a mensi is. Azt hittem, hogy a szoptatás végéig kihúzom, de nem sikerült. Még jó, hogy itthon voltam, mert azért mondjuk gyereksétáltatás közben nem tudom, hogy nagy hirtelenjében mit csináltam volna. :lol:

Költözőkre irigy is vagyok meg nem is. Irigy, mert költözhettek, a pakolásért és a vele járó herce-hurcáért viszont már nem.
Egyébként nem hiszem, hogy a topik be fogja zárni kapuit, úgyis visszatalál mindig mindenki. :lol:

Etetőszék: mi tavaly vettünk uncsihúgomnak keresztelőjére egyet. Nekik nagyon bejött, szerintem olyat veszek én is.Fő szempont, hogy össze lehessen csukni, mert nálunk nincs hely, hogy állandóan nyitva legyen. A tálca legyen levehető, s lehessen magát az etetőszéket is lemosni vagyis fából készültet én nem veszek.

Na most már megyek, főznöm kell, viráglocsolás, vasalás, stb... :evil:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Kat
erre az IKEA-sra gondoltál? http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00069725 Nővéreméknek ilyen volt, és nagyon szerették, sztem én is ilyet fogok venni majd, de csak az új lakásba, eggyel kevesebbet keljen költöztetni :)
Kocsiban én simán légkondiztam, hátulra úgyse olyan erős, sőt, mielött beültetjük előtte megy kb 1 percig, ha napon állunk (itthon a mélygarázsban nem melegszik át). Az itthoni légkondi még nem kellett, de tuti simán használom majd, vigyázva, hogy ne pont alá tegyem. Csak persze nem 18 fokra állítom be :) Tavaly a kánikulában is 26-28 fokra volt állítva, ami a kinti 38hoz képest persze nagyon hideg, de azért nem egy jégverem.

Tyuntyi
Fú, nagyon irigylem a tiszamenti sétádat!!! Annyira hiányzik Györök!!! Úgy vágyom a Balaton látványára, de hát most csempét meg mosogatógépet meg tűhelyet kell nézelődni. Hogy én hogy utálok vásárolni! Neten kinéztem mindent, csak igényem van a megtapizásra is, szóval megyünk a bemutatóterembe. Ahelyett, hogy a Balcsira mennénk. Ja, meg lomtalanítás van, ami jól jön a költözéshez. Ahelyett, hogy a Balcsira mennénk. És még sok vacakolás, ahelyett, hogy a Balcsira mennénk. És mire végre lejutunk a Balcsira, már tele lesz túristákkal, hallgathatom a szomszéd kocsma játékgépének zenéjét egész nap, éjjel meg a részeg túristák üvöltözését, és amilyen mázlink lesz, pont falurendezvény lesz egész éjjeli mulatozással a mólónál, ami behallatszik hozzánk, mert mi vagyunk az első házsor :( Szóval nagyon irigykedek a kis vidéki kikapcsolódásodra!!
Fogakhoz gratulálok! Ügyesek vagytok, kettőn már túlvagy, már csak 22 van hátra (vagy nem 24 tejfog van?) :) Látod, ő fogzik, nem csoda, hogy nem ér rá forgolódni :)
Hajhullásban nagy társad vagyok, bár most már nem annyira vészes, lévén lassan alig lesz mi hulljon. Mondta is Loló, minek akarok fodrászhoz menni, nincs mit levágnia :D Kezdem megérteni, mért hordtak az asszonyok főkötőt. Én most kalózkendőzöm, mintha divatból csinálnám, nekem amúgy is jól állnak a kendők. Haj helyett :lol:

Csicsi
Jó, hogy tudtatok egy pár napot pihizni. Bármit is mondasz, nekem úgy tűnik, elég kisimult az arcod, mintha te is pihentél volna :D Bár már pancsizhatna a Balcsiban a csaj! Tényleg, milyen az úszópelus? Nézegettem a dm-ben, de olyan nagynak tűntek. Bizti, csak nem volt épp picike.
Huh, az kemény, hogy már bent vagytok és úgy zajlik a festét :o Nekem így is sok, hogy a másik lakásban van.
Pepinek egész nyáron van ovi? Végül hova irattad be suliba?

Ma megjöttek a dm kuponjaim, együtt a fél évesekkel :) Aszem a laktoherbesre már nem lesz szükségem, 2012 aug 31ig jó, hát, azért elég szűkös lenne addig összehozni még egy szopis periódust.
Ja, a hétvégén elbúcsúztam a szopitól :cry: jól megsirattam, de már csak nedvesítő mennyiséget lehetett naponta 1x kipréselni, Szaffi meg imádta rágni a mellem, és hát, hős anyai státusz ide vagy oda, ez azért fáj is, meg morbid is a szememben. Ennyire nem vagyok én ős-anya, hogy üres melleket nyalogasson a lányom :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: igen erre az etetőszékre gondoltam. Én is ilyet fogok venni, mert a többi amellett, hogy iszonyú drága, nagyon nagy is.

Nem tudom ki kérdezte, de a sima Kecskeméti sütőtökben van az összetételben felsorolva a cukor.

Nekem nincs bajom a cukorral, csak nem értem, hogy az édeskés sütőtökhöz miért is kell.

Az én ahajam is hullik, bár tényleg kevesebbet mint pár hónapja, de ez is elég idegesítő. még szerencs, hogy a fejemen nem látszik.

Mi este megyünk Almádiba(Bocs Rekuja), így onnan csak olvasni foglak tudni titeket, írni nem, így tessék irogatni.

Én most a sétával vagyok bajban, mert Bálint átalussza az éjjelt(egyszer kell, akor hasra kell tennu, és alszik tovább), így 7-8korül kell, akkor eszik, játék és kb 9-10kor alszik. Én vele kelek, így még nem vagyok kész, mire ő elalszik, így akkor nem tudok vele elindulni, de a következő evé s12-13között utána meg olyan meleg van, hogy nem akarok kimenni, így marad a délután.

De majd a telken, ott kirakom aludni az árnyékba:)

Nagyon esszük az almát barackkal. Igaz ettől nehezebben kakil, de nagyon tetszik neki, kezd kiváltani egy evést is.
Hétfőn szeretnék neki sütőtököt adni, de addig megpróbálok szereni egyet.

Nekem is múlhéten megjött, úgy rendesen, hát ez nem hiányzott egy évig.
Még szoptatok, de már csak kevés van, de az még biztos van.

DM kártyát még én is várom.

Jajj, annyira furcsa volt, kaptam a MŰKtól levelet, hogy június15én lejár a TGYÁSom és igényelhetek GYED-et, ha akarok. HÚÚÚ, ekkor gondoltam bele, hogy mehetne bölcsödébe Bálint, én meg mehetnék vissza dolgozni. Hát nagyszerencse, hogy nem kell ezen gondolkoni, mert ki nem adnám a hapsit a kezemből még

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Kérek ötleteket bőrszárazságra: bizonoys helyken igen száraz a bőre, kb 10ft-os nagyságban. em ekcéma,csak ronda. Ki mit ken a gyerekre?

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sétával én is bajlódok. Én ébrenléti időszakba viszem, aludni úgyse hajlandó benne, akkor legalább nézelődjön, hallgassa a hangokat stb. Viszont így se bírja fél óránál tovább, nekem meg legalább 1-1,5 órára lenne igényem (na jó akár 2-3 órát is szívesen elbóklásznék odakint). Én a délelötti ébrenlétkor viszem, felkel mondjuk 9-fél10 között, kap kaját, rúgkapál egy fél-háromnegyed órát, és kb 11kor elmegyünk, dél körül haza, kajál, én is, bealtatás. Ez tegnap majd 1 óra volt, ma elaludt, amíg ettem mellette :shock: Feküdt a nagyágyon nyalogatta méhi talpát (igen, a lányom egy talpnyaló :D), én meg mellette ültem az ágy szélén, hallgattuk a déli krónikát, és elaludt :O

Ma nagyon édes élményem volt, ültem vele itt a parkban (kikéredzkedett a kocsiból az ölembe és nézte a népeket). Odajött hozzánk egy süketnéma néni, akivel kézzel lábbal kommunikáltunk, kérdezte, fiú vagy lány, elővettem a rózsaszín sapit, megértette, aztán elmutogatta, hogy van egy ennyi idős unokája, és szerencsére se a gyerekei, se az unokája nem süket, meg ilyenek. Annyira furi volt, tényleg tök jól értettük egymást. Jó, mondjuk elég jól artikulált, ez igaz. Szeretem az ilyen kis pozitív élményeket.

Kat
Érezzétek jól magatok helyettem is a Balcsin! Én gyógyszertári napraforgó-olajozom a bőrét, születése után is ez vált be (kipróbáltuk ezt meg a fürdetőkrémeset, ez használt). A maszírozgatáshoz úgyis kell az olaj, és akkor már be is kentem a kis bőrét.

Most takartam be a 3. takaróval, mert mindet úgy rúgja le magáról álmában, hogy begyűri maga alá. Félek, ha kiveszem felébred, de csak egy kis body van rajta, az azért kevés alváshoz (csak hát elaludt itt játszás közben. Épp élvezte, hogy pucérkodhat). Most kacagott álmában :) Tiszta szerelmes vagyok bele ilyenkor :) (mért nincs a smileik közt szivecske?!)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok


Annyira okos vagyok megírom nektek a levelem jön a festő hogy kéne a hosszabító,nálam volt bedugva a laptopba,simán kihúztam a falból és kikapcsolt a gép így elszállt amit írtam :shock:
De már csak két nap és vége legalább is remélem,megőrölök hogy nem lehet leülni sehova.

Rekuja

Látom garázdálkodsz egy másik topikban is,hihetetlen hogy erre is van időd,jó gyerek lehet Szaffi ha ezt hagyja én nem nagyon tudok semmit csinálni mostanában mert nem nagyon foglalja el magát,pedig erre vártam hogy ha nagyobb lesz majd eljátszik.
Pepi Győrben marad a Balett suliba már jobban várom mint ő szerintem :) Idén még kihúzzuk itt aztán ki tudja mi lesz...
Jún 15ig van ovi aztán elvileg nincs de 5 hét után vissza vihetjük ha akarjuk szeptemberig majd meglátjuk mennyi program lesz.
Dm-es úszó pelust vettünk mert annak van 4-9 kg is ilyen pelusa a Liberos 7kg-tól van én úgy tudom.Abszolút nem értem mi a különbség a sima pelenka között de mindegy.
Olvastam hogy depis Szaffi séta közben,nem lehet hogy csak annyira tetszik neki a sok szin meg forma hogy elbambul rajtuk?Nem hinném hogy utálna babakocsiba sétálni.
Kisimult arc?Hát pedig pont aznap robbantam le megint annyira hogy vissza kellett mennem a dokihoz mert olyan gyengeség jött rám,hogy attól féltem nem tudom ellátni egyedül a Bibit meg fájt a hasam is 3 kilót fogytam 2 hét alatt mert nem bírtam enni,gondolom a költözés miatt egyedül kellett kipakolnom az egész házat mert Zsolti dolgozott és nem segített semmit,kicsit kikattantam megint erre írt fel nyugtatót a doki de nem szedem be mert nem ez a megoldás nem tudom még mi de ez biztos nem.
Én abármit mondok a dokimnak hogy ez fáj ott fáj,mindenre azt mondja hogy ez pszihés nálam úgy hogy meg sem vizsgál,szerintem dokit váltok.Multkor el sem mentem torok fájással mert tuti arra is nyugtatót adott volna :?

Kat

Bibinek jó a bőre apjáét örökölte ő ilyen kreol és álltalában az ilyen bőr tipus nagyon jó nincs vele gond.De azért kenem a lila yohnsonsal meg van olajam is de azt én utálom pedig mindenki hozott egy literrel aki jött látogatni azóta is itt állnak.Jó hogy már Bálint ennyit eszik nekünk még mindíg több ami félrefolyik,mint ami benne marad szerintem,holnap veszek pürét hétha az jobban benne marad mert a lével elég nehéz a kanállal.
Camp etetőszékeket néztem ha jól írtam a nevét.Na mindegy azok állíthatóak duplatálácás kényelmes háttámlája van és székké is alakítható csak elég drágák 20E alatt még nagyon a vaterán sincs használtan.Most nekem is jó lesz a hordozó vagy a hintájának a széke elöbb most egy járókát szeretnék a nappaliba utánna majd ha már jobban eszik akkor etetőszék jön.

Tyuntyi

Nem semmi hogy már így jön Csani foga is,tegnap kérdeztem a dokinőt hogy lát e valamit a Bibi szájába azt mondta még semmi,bár valakinek nem látszik hogy jön a foga.Pedig azt hittem attól olyan nyüszi mostanában.Hajam hullik nekem is de annyira hogy el kell mennem vágatni hátha segít valamit mert félek nem marad hajam.
Irigy a költözőkre???hát én meg azt irigylem akinek van állandó lakcíme :) Ami van nekünk is csak 130 km-re és már nagyon unom ezt a cirkuszi életet.
Miért akarsz költözni?Asszem ti is Kőbányán laktok ugye?Vagy Keresztúr?

Tegnap megkaptuk az oltádt nem lett láza meg is lepődtem viszont nagyon nehezen aludt el este úgy sírt ahogy szinte soha sterintem fájt a lába megint kettőt kapott,de 15hós koráig nincs szuri :D
A mi dokink csak késöbb adja az agyhártya stb. védőoltásokat.


Akinél nincs lift a házban de nem a földszinten lakik,hogy oldjátok meg hogy naponta többször is leviszizek a gyekőcöt?Én lent hagyni nem merem mert járnak érdekes emberek a házba egy lakó miatt ahoz meg drága volt,de levinni meg nem birom meg fel,mert marha nehéz meg ha elalszik séta közben amúgysem szivesen venném ki hogy felhozzam mert akkor felébredne.Fift nincs :)
mikortól lehet sport kocsiba rakni egy gyereket?Én csak nagyobbakat szoktam benne látni de azzal azért sokkal könnyebb mint a mózessel.

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Sziasztok!!!

Gondoltam irok... mivel legutobbi alkalommal mikor irtam, senki nem valaszolt a kerdesemre, gondoltam olyan zsufolt a topic hogy nem veszik eszre hogy irtam.... :roll:

Most jottunk haza Londonbol. Voltunk utlevelet meg anyakonyvezest csinaltatni. Magyar let a csajszimbol :) De nem csalodtam a magyar kozszolgaltatasban. Kivulrol egy jol szitualt kornyeknek tunt a nagykovetseg, belul viszont egy buszvegallomasra hasonlitott. Az egyik ablaknak utlevelet lehetett intezni, a masiknal meg minden egyeb sz@rt. Raadasul szegyen, vagy nem, kijottem a rutinbol a magya nyelv hivatalos hasznalatabol, es nehezemre esett hivatalosan, magazodva beszelni. Nagyon rosszul ereztem magam emiatt. A papirokat rosszul toltottem ki itthon (miert is ne...), az ugyintezo olni tudott volna a tekintetevel es lekezelo volt. UTana pedig belekotott, hogy Molly neve nem Kopitins, mint az apjanak, hanem Kopitina, az orosz csaladnev hagyomany miatt. Mondta, hogy ez igy nem fog mukodni. NA, mikor ezt mondta fel tudtam volna robbani, sirni tudtam volna. Eloszedte a fokonzult, aki mondta hogy ezzel semmi problema nem lesz, ne panikoljon. Kozben Molly is sirt, mert nagyon melege volt es almos is volt, Alex fel kezzel ot tartotta, fel kezzel papirokat irt ala. Eleve tobb, mint 600 km innen London, hajnal 5kor indultunk, Mollyt megviselte az ut. Este egy hotelben aludtunk, azt piszkosul elveztuk mindannyian. A visszafele ut mar konnyebb volt, Molly is jol turte. Szoval megvolt az elso hosszu utazasunk, majdnem 1400 km 2 nap alatt.... 8) Itthon pedig az elromlott laptopom fogadott, szoval most apa gepet nyuzom :P

csicsi: orulok, hogy tudsz jelentkezni! Vegre sinen van a koltozesetek is, elobb vagy utobb keszen lesztek es vegre tudsz piehnni, mentalisan is. Jo lehetett a szoboszloi pihenes, irigy!!!!!!!! Nekunk is megtetszett ez a hoteles pihenes, es gondoltuk hogy a kozeljovoben egy wellnessre elszabadulunk valahova. Nagyon tetszenek a kepek!!! A legjobb, mikor egyedul van Bibi,m cumi a szajaban es latom hogy cumi alatt vigyorog :D

rekuja: ma pont egy ilyen etetoszekbe raktam bele Mollyt, mint amilyet mutattal. PErsze csak rovid idore, plusz korbeparnaztam, hogy ne billegjen, de elvezte nagyon, ott vigyorgott a szekben :D Olyan nagyok mar a babaink.... Nekem olyan messzinek tunik a szules..meg mikor picike volt Molly.

tyuntyi: nahat, anyatejesen a vedono a hozzataplalast ajanlotta? Azert olyan erdekes, ezer fele helyrol ezer fele hozzataplalasi tanacsot olvasok. Mar en is elkezdtem, a sutotok az szuper!! :)

Hajhullas: jarvany lehet a topicban, mert nekem is hullik :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Csicsi
Tekintve, hogy innen senki sem tervezi épp a második babát, muszáj máshol is garázdálkodnom :) Igen, nem panaszkodhatom, egész éjjel ráérek leveleket írni :lol: De amúgy a fél órás altatási időszakban szoktam, amióta Szaffi már szereti nézni, ha tevékenykedek, az ébrenléte alatt házimunkázok. Imádja nézni a rezgős foteléből ahogy hajatmosok vagy pisilek :lol:
Nem lehet, h a dokidnak igaza van, és sokszor a tüneteid pszichoszomatikusak? Ez nem azt jelenti, hogy nincs semmi bajod, csak azt, hogy nem a tüneteket kell kezelni (pl szédülsz--> gyógyszer rá) hanem az okot, ami lehet egy szorongás, egy bizonytalanság-érzet vagy valami más frusztráció. Ezeket meg nem nagyon lehet állami rendszerbe vizsgálni, itt pszichológus nincs, csak pszichiáter, annyira meg nem vagy súlyos. Amúgy engem egyszer be akart gyógyszerezni egy pszichiáter. „Jól” megvizsgált, megkopogtatta a térdem, kérdezett 2 mondatot, majd közölte, h felír vmit. Na mondtam nem, mert a mellett nem lehet teherbe esni. Mire kifejtette, hogy na, ez a legfőbb bajom, hogy gyereket akarok :shock: Gondolhatod, hányszor jártam még nála. Elmentem magánba, kizárta a meddőség pszichés okát, és azt mondta, ha még egyszer vki be akarna gyógyszerezni, elöbb hívjam fel őt :D
Nálunk nincs lift, de van tároló, meg az új helyen is lesz :) Sportba ne tedd még egy pár hónapig, majd fél éves kor felett. Nagyon hamar elfárad a hátuk, Szaffi is kb negyed óra után „kéri” hogy tegyem vízszintesbe az ülését, pedig amúgy sem ültetem benne teljesen.

Snowball
Miért, mit kérdeztél? :lol:
Londoni kálvária nem semmi, épp meséltem a nővéremnek, hogy milyen rugalmasak a kinti hatóságok a vezeték nevetek miatt, erre pont a követségen szivatnak. Majd ezt is elmesélem neki :) Lett államporgár is lesz, vagy csak magyar? (Mert akkor mondhatnád, hogy Lett lett a gyerek :lol: Persze, tudom, kb az ezredik vagyok ezzel a poénnal...). Amúgy hagyták a Molly-t y-al írni? Egy francia kolleganőm szenvedett a névadással (3 lánya van), mert olyanokat akart, amiket a magyar és a francia nagyszülők egyformán ejtenek és itthon is tudja szerinte is helyesen anyakönyveztetni.
Megtaláltam a kérdésedet, de nem tudom, Kat tett-e tápszert az almába :lol:

Ma arra keltem (apa Szaffizot reggel) hogy a szomszéd az erkélyen a következőt üvölti a 7 éves fiának: " A kurv@ életbe Ricsike ne beszélj már ilyen b@szott rondán" :lol: Sztem hallgatni fog rá, neeeeem???? :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


rekuja: Ricsikenek van kitol tanulnia :D Molly csak magyar lesz, a kettos allampolgarsaggal nem vacakoltunk, igy is eleg volt ezt az egyet elintezni. Egyebkent te voltal az elso a lehengerlo poenoddal :D Hagytak Molly nevet y-al, viszont a neve mostmar nem Molly Kopitina, hanem Kopitina Molly... mindegy :D De hogy 2-3 honap az ugyintezesi ido, az katasztrofalis. Ma megbeszeltuk hogy iden nem megyunk akkor Lettorszagba, az mar ugyis oszre esne, es Alex mindenkepp nyaron akart menni. Szoval majd szeptemberben kivalasztunk valami meleg eghajlatot, es elmegyunk naszutra :lol:

Tessek feltolteni kepeket a babakrol !!!!!!!!! Olyan kivancsi vagyok, hogy ki mennyit nott :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Snowball- te akartad :D
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sajnálom, hogy a Lettországi nagycsaládos találka a bürokrácia csapdájába esett :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


ooooooooooo kerem szepen az a konyokles.... :lol: :lol: :lol: A mehike meg latom mindig nagy szam. Nalunk egy eger lett a kedvenc, otthon a boltokban nyunya a neve... egy eger fej es egy rongy test az egesz. Na, az ejjel nappal Molly kezeben van, es olelkezve alszik... Milyen sokat nott a leanyzod!!! :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Snowball:
A védőnő nem azt mondta,hogy most kezdjem el a hozzátáplálást, csak beszéltünk róla, ha elkezdeném mielőtt legközelebb találkozunk. Csani jövő hónapban lesz fél éves ( hihetetlen), s tényleg el akarom kezdeni a kajáltatást. Képeket tőled is kérünk Mollyról, gondolom ő is sokat nőtt az elmúlt időben. Az állampolgárság intézésén vhogy nem lepődöm meg. Ilyen a magyar bürokrácia, még azt is letojják, hogy gyerekkel vagy.

Csicsi:
Nem vagyok orvos és okoskodni sem akarok, de szerintem is lehet abban vmi, amit Rekuja írt. Írtam már, hogy nekem is voltak gondjaim, lelki eredetűek, ami miatt jó kis tüneteket produkáltam. Többek között állandóan szédültem, gyengének éreztem magam, stb… Hamar rájöttünk, hogy ez lelki eredetű lesz, s nem szégyellem, de elkezdtem pszichológushoz is járni. Nagyon sokat segített, még a terhesség alatt is jártam hozzá kéthetente. Nagyon ajánlanám egyébként mindenkinek, nem hiába elismert szakma ez külföldön, s járnak hozzájuk annyian.
Kitartást csajszi, ha vége a költözéssel járó herce-hurcának, tudom könnyű mondani, de pihenj egy kicsit, s próbáld befogni Zsoltit, mikor otthon van.

Rekuja:
Szaffi nagyon aranyos, a könyöklős kép és akis mosolygós nálam a nyerő. Majd megmutatom Csaninak is a képeket, hátha beleszeret. DM-es kuponok nekem is megjöttek a héten. Lehet nekem vannak nagy igényeim, de én többet vártam ettől az egésztől. Na mindegy.

Kat:
Bőrszárazság nekünk nincs, de szerintem a babaolaj erre jó. Fürcsi után kend bele vele Bálintot, mikor még egy kicsit vizes, úgy jobban hat. Barátnőm kislányának volt nagyon száraz bőre, ők így kezelték.

Sportkocsi. Mi egy hete vettük elő. Muszáj volt, mivel máshogy már nem tudtunk sétálni. A mózesban nem marad meg Csanád, nincs az az Isten, hogy ő abba belefeküdjön, a hordozóban pedig beleizzad, meg annyira össze van görnyedve, hogy abban inkább nem tologatom másfél-két órát. A sportkocsink három részletben dönthető, a középsőben ücsörög most Csani. Ha elalszik ledöntöm teljesen. Nagyon sokat filóztam a gerince miatt, de nem volt más választásom, ha sétálni akartam a gyerekkel. Azóta csend van és nyugalom, imád a babakocsiban.
Csanád egyre többet elvan hason, de szeretni még most sem igazán szereti,de az egész hason fekvés következménye az lett, hogy kúszik a gyerek. Vmi haláli. A feje a földön, emeli a seggét, majd a talpával megtámaszkodik a földön és elrúgja magát, Így halad előre az arcán csúszva. :lol: Az egész franciaágyat már be tudja így járni. :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Átfordult Csanád a hátáról a hasára. Egymás után kétszer is! :lol: :lol: Hurrá!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Örömmel olvaslak Titeket, visszatért az élet.
Mi hazaérkeztünk, és minden félelemem ellenére jó volt. Sikerült túltennem magam a Kedves mama dolgain, pl, hogy az alvó gyerekhez 10percenként odamegy és simogatja, és dumál hozzá, mintha fel akarná kelteni. Na mindegy, egy hét és kész a felső szintünk, és akkor oda nem jön majd fel. Jó volt, és Bence is sokat Bálintozott.
Nálunk a babakocsi még bejön, föleg, ha nincs fent a kupola, és nézheti a napernyőt, ahogy mozog, és sokszor teszem hasra benne, mert alacson a mózes, és ott kilát, majd teszek fel képet róla így, mert most készült, csak a Bence gépén.
Snowball, én úgy emlékszem írtam, hogy semmit nem tesze a gyümölcsébe, csak a tiszta alma, és barack. A kispasi megeszi azt amit én csinálok, de az üveges, na az nagyon megy. Igaz a barack amit kaptam nem túl édes, savanykás.
Megnéztem a Kecskeméti babaételek egy nagy részébe tesznek cukrot.
Rékuja: nekünk is van csíkos Tescos rugink, és most fog kapni Anyuméktól gyereknapra olyan régi keljfeljancsit, ami nekem volt, és a nagyim hozta Moszkvából.
A bőre kicsit jó, gyógyszertári testápolóval kenem, és Weleda olajos krémfürdetőben fürdetem.
Elakadtam a kaja dolgoban, mert most jöhetne a sütőtök és nem találtam, így jön a krumpli, répa. A kakilás dolgo egyenlőre beállt 2napontára.
A pszichés dologról sokat tudnék beszélni. Én Pánik beteg voltam, és Bence is az volt. Amit persze tudjuk nem lehet elmúlasztani, csak kezelni a gondokat. Sőt gyógyszert is szedtem rá. Én kb 4évig jártam pszichiáterhez. És nekem fontos volt, hogy nempszichológus legyen, mert az egy sima egyetmet végez, míg a pszichiáter orvosti, és látja a lelki gondok fizikai tüneteit is. A legnehezebb dolog ebben, hogy amikor jól van az ember érti, tudja, hogy ez mitől van, de mikor rátör a dolog, akkor írtó kezelhetetlen. Nálam azt vallotta a doki, hogy a tüneteket kezelni kell gyógyszerrel, melytől jobb lesz a közérzetem, és akkor tisztább fejjel tudom az okait keresni, és megoladni. Nekem egy dolog maradt meg belöle, és az, hogy nem alszom egyedül. Pedig nekem volt olyanom is, hogy nem maradtam meg egyedül egy percet sem: melo és utána irány valaki, mert húú, szóval borzastó volt. Most meg itthon vagyok Bálinttal egyedül.
Szóval Csicsi, ha lesz egy kis időd, akkor érdemse felkeresni vele szakmebert

KépKép
KépKép
kat78
 
 


tyuntyi: vegulis nem tojtak le hogy gyerekkel voltak, mivel 15.20-as idopontra (ami kiderult hogy 15.30) mar ott voltunk 15.10re, a no elhuzta a szaat hogy igaz 15.30 az idopont, de MINDEGY. Es nekilatott a munkanak. Szoval "rendes volt" hogy sziveskedett eltekinteni a 20 perctol. De erdekes egyebkent hogy a telefonba nekem teljesen mas dolgokat mondtak. Pl idopont, meg hogy milyen papirokat kell kinyomtatnom a honlaprol. Meg jo hogy az idoponttal is csak 10 percet csusztak es nem napot tevesztettek....
Olyan irigy vagyok Csani fogaira, azota is minden nap nyulok Molly szajaba, hatha van ott valami. Egyelore nem nyertem a zsakbamacskan :lol:

kat: en kicsit hamarabb kezdtem a hozzataplalast, de nincs belole problema, kakal a gyerek normalisan, de egyebkent is csak izlelget egyelore. En is azt vettem eszre hogy az uveges kaja nagyon izlik neki. Amit en kutyulok neki az nem mindig nyero. Nalunk az a "szerencse", hogy mindenfele gyumolcs es zoldseg megtalalhato egesz evben, igy hat sutotokunk isvan, es az a kedvence. Ma pedig barackot uzsonnazott :)

Megtortent nalunk is ma a hasrol hatra fordulas :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Kép

tudom, nem eppen tel van, csak a foikjaiban pakolaszva ratalaltam erre a darabra es muszaj volt egy kepet elloni :)

Kép

Kép

Kép
snowball
 
 


csak fél kézzel, mert Szaffi rajtam alszik...

akik már leálltak a cicivel: hogy választottátok el? mert fokozatosan ejutottunk oda, h 2 hétig már csak napi egy, aztán kétnaponta stb most meg 5 nap szünet után hafelveszem, azonnal mászik a cicihez (apján is). most kb 1 órát hisztizett meg üvöltött, a megoldás az lett, hogy magamra tettem, mintha cicizne és benyomtam a cumikát, tartottam amíg el nem aludt. úgy sajnálom, hogy nem szívja, csak rágja! üres cicire meg...

erkély-kommandózás helyzetjelentés: esti zápor utan szellőztettem, megint ízes magyarsággal művelődtek Ricsikéék, gondoltam rásegítek, zongora max hangerőre, Szaffi mellé, ő csapkodja az alsó két oktávot, én játszom feljebb az a part alattot :D igen, kicsinyes, de jól esett. mikor a csajnak már fájt a háta, benyomtam az Impromtut, azt szereti a csaj is. Apa jött haz, mondta, a lakópark másik végén kocsiban hallotta (kb 7kor). Hát nem abbahagyta a szomszéd agyrek "nevelését" az erkélyen? :lol:

Kat, de hisz most se vagy egyedül, ott van Bálint :) gondolom, a kedves mamát csak addig izgatta a baba, amíg édesdeden aludt :)
Töj jó, hogy Bence is sokat volt vele, ahogy interaktívabb lesz a gyerek, ez egyre jobb lesz :)

tyuntyi
tegnap anyámekkal kirándultunk, utána gondoltam rád, hogy bizti kell-e nekünk ez az 1utcába költözés...megtudtam, hogy elkényeztetjük a gyereket, már idejelenne félnapokra másra hagyni, és szerencsénk van ajó természete miatt. a foglalkozunk vele --> kiegyensúlyozott összefüggés nem ismert

...
oké, az előbb elszállt az egész, mert Szaffi rálépett a klaviatúrára, de megtaláltam :) Közben eltelt vagy 3 óra, a csaj békésen alszik azóta az ágyában, kihagyva a tízórait és az ebédet :shock: El akartam menni a DM-be, de most már olyan meleg és szél van kint, hogy nem merek. Majd holnap.
...

Sportkocsi: Aszem, amit ti sportkocsinak hívtok, azt én normál babakocsizom :) Szóval nálam a sportkocsi az az esernyővé csukható méret, arra mondtam, hogy abba sztem még ne menjen a gyerek, mert nem jó a hátának :) A dönthető támláshoz sztem már elég nagyok.

mindenkinek gratula a forgolódásokhoz!

Snowball, tök cuki a kissapka, épp írni akartam, hogy nálunk kánikula van, ti meg még sapkáztok :)

na, aszem felkelt!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Mi sem voltunk még sétálni mert délelőtt alszik egy nagyot, és ma is így tett 1kor ébredt, most evett, így elég meleg van már egy nagy sétához, és elromlott a varrógépem, és találtam egy szrelőt, aki házhoz jön, és 3ra ígérte magát. Anyukám beugrott délelőtt, így le tudtam ugrani elintzni mindent, és még főzött is nekem.
Itt vannak az igért képek: Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
kat78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: