Új privát üzeneted érkezett!

Haliho!

rekuja: en meg 37.5re se adnek kupot, mert a babaknak magasabb egyebkent is a testhomersekletuk, de ha szived ugy diktalja, adj neki. De gondolom mar azota kutya baja :) Hogy szoktad merni a lazat? Jot nevettem a csatton :lol: Ha Szaffi meghuzna veletlenul a kis hajat, akkor kicsuszik a csat, Mollynak is ki szokott csuszni abbol a kis selymes hajabol :) Nagyon meghato ajandekot keszitettel edesanyadnak. most nekem is nagyon hianyzik anyu ezek lattan :( De kuldtem neki sok mindent apuekkal :)

tyuntyi: tenyleg jo reg voltal itt. Nagyon szep Csani is, jo nagyot nott!!! Uristen, meg csak nemreg szulettek a babak, es mar mekkorat nottek! :) Gyere gyakrabban :wink:

csicsi: na veeeeeeeeeeeegre!!! Orulok a lakasnak, ugyesek vagytok. Nem hiszem hogy Zsolti varialna jovohetig, az ido mar igy is veszesen ketyegett felettetek. Noklapjat apuek hoztak, itt voltak multheten :lol: A mukorom meg kellett mar...pothajam is lett ido kozben. Neked hogy all most a hajad? Szules elott neked is volt, nem?! :) Na Alexnek a tetovalasa.... a victory gyozelmet jelent, viszont nekem beadta regen hogy egy Viktoria nevu lany ihlette a "remekmuvet".... aztan mostanaban arulta el, hogy hulyeseg, ez csak egy bena tetovalast amit meg gyerek fejjel csinaltatott :D Zsoltinak hogy all a tetkoja? :lol:

kat: aranyos a bufis sztori :D Gondolom hogy megsajnaltad.

Kép

Kép
snowball
 
 


Jó reggelt!

Kat

Édes lehet ahogy egyedül iszik :) De tudatosan megfogja már a cumisüveget,vagy csak a kezébe megmarad?
Nekem olyan volt régen hogy akkor éreztem meg a kakit mikor már elaludt és azon dillemáztam hogy most felkeltsem vagy ne :) Persze nem bírtam ki soha,pedig a védőnő mondta hogy hagyhatom nyugodtan.
Hogy hogy egy légtér minden nálatok?Nincsenek falak a lakásban?

Rekuja

Nagyon szép az ajándék amit csináltál,sajnos én már nem tudok bár így belegondolva ovodás korom óta talán nem is nagyon készítettem anyák napjára soha semmit mindíg vettünk tesómmal virágot,mostmár bánom :(
Jaaajjj,nem gondoltalak én Trollnak de azt tényleg nem szeretném ha olyan embernek jönnék le itt az írások alapján akit nem lehet kirakni egy albérletből :) Azért olvastuk le az órákat mert általányt fizettünk mindenből.

Snowball

Zsolti bármikor képes magát meggondolni egész este néztem a savanyú képét,bari jó lesz ha most 1 hétig ilyen lesz.
Tetkó még sehol,hétköznap nem ér rá,hétvégén mostanában meg mindíg fent vagyunk Pesten de ha most kiadjuk a lakást akkor itt leszünk és lesz rá ideje azt már legalább tudja hogy mit szeretne.
Van hajam még,most kéne megint rakatni mert 3 hónapja már lassan hogy csinálták,de már hajat is kéne vennem amire most biztos nem lesz pénzem.
Simán elhittem volna én is hogy egy régi barátnője neve,nem is értem ilyeneket miért kell kitalálni :) Dehát a pasik,pasik.

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


Kicsit beszélgetek magammal :)


Most láttam hogy tegnap megnyílt a 2012 januári topik,kb most eshettem teherbe valamikor egy éve nagyon elmegy az idő és mire ők megszülnek nekünk már 1 évesek lesznek a lurkók.
Nem is mondtam hogy áttértünk a 3-as cumira hát ahogy nem volt különbség az 1-es és 2-es között,a 3-asnál pont annyira van.
Akivel együtt szültem ő már 4-eset használ de azt még nem tudná követni a Bibi de már ezzel is sokkal könnyebb.

Rekujátol akartam kérdezni,hogy ti már próbálkoztok a második babával?Vagy természetes úton nem is próbáljátok?


Jönnek nemsokára az értékbecslővel szinte naponta takarítok miattuk,pedig ma nem lett volna kedvem :?

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 

 
 

Csicsi
jó a vonalzód :D
Tetszik a kérdés, hogy próbálkozunk-e :D Nem, nem szoktunk dugni, úgyse eshetek teherbe :lol: amúgy "rajta vagyunk az ügyön" de nem visszük túlzásba. Majd ha őszig semmi, november körül elmegyek a dokinénimhez, és kérünk időpontot egy január-februári beültetésre. Rengeteg érvünk van a kis korkülömbség ellen, ahol a kis alatt az 1 évet értem :) szóval ha most nem jön össze természetesen, akkor se bánkódok nagyon. Persze ha választanom kell, inkább kétszer szülöm meg a babát mint a lombikprogram. A szülés jobb, az csak fizikailag fáj...
Januári topik de jó! Néztem a 3 hét 5 napos terhességet :D Istenem, de rég volt! én egy éve még nem tudtam ilyenkor, sőt, még csak harmadik napja volt(ak) bennem.
Mi kb 3 hete használjuk a 3 lukút, eddig okés, még nem térek át nagyobbra, aszem...

Snowball
Az jó ha kicsúszik a csatt, legalább tudja nézegetni, milyen cuki :) Gyerek feldíszítéséről jut eszembe, megyek veszek egy tök fehér bodyt és varrok a csajnak egy "uralkodó" feliratot rá, magamnak meg egy pólóra "anyarabszolga"-t :) Kéne még egy "apaisten" és akkor teljes lenne a család felcimkézése :)

Kiscsaj épp cica-sikongat. Én szoprán vagyok, de amit ő előad... az éj királynőjének áriája a varázsfuvolában ehhez képest minimum bariton, de inkább basszus. Tuti a denevérek is hallják, amit művel :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk is megvolt a nosztalgia reggel. Mi pont egy éve tudtuk meg, hogy babánk lesz. Meg is van a terhességi tesztem, elővettem, mutattam reggel a férjemnek azzal a szöveggel, hogy akar-e nosztalgiázni. Erre megkérdezte, hogy újra terhes vagy? :shock: :lol: Olyan jót röhögtem. Mintha nem tudná, hogy védekezünk. Mi egyelőre nem tervezzük a másodikat, majd annak is eljön az ideje. Szerintem legalább még két év. Addig élvezem Csanádka huncutságait. 8)

Szerintem jön a foga Csanádnak. Nyáladzik,szinte egész nap az ökle a szájában. Ja és képzeljétek a legújabb, hogy kaja közben beszélget a mellbimbómmal. :lol: Annyit szoktam ezen röhögni. Mikor vigyorgok ezen, akkor neki is fülig ér a szája. Meg kell zabálni.
A hajam hullik, mint az állat. Nem tudom, hogy ennek egyszer vége lesz-e, de nagyon durva. Minden tele van vele, szegény gyerek keze is, mert náluk is divat anya haját tépni.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Csicsi:
Füves kép:köszi a magyarázatot. Ami a gyámügyet illeti elkéstél, ugyanis nekem ez a munkám. Majd szólók a győri kollégáknak.
:wink: Tök jó, hogy megvan a lakás, reméljük Zsolti nem gondolja meg magát. Túlélték a gyerekek apával azt az időt, míg fodrásznál voltál? Elválni mi sem fogunk, mert már most vita van, hogy ki szereti jobban a gyereket.

Snowball:
Kérés teljesítve, ma is itt vagyok. Manókám most aludt el, remélem legalább egy órát alszik. Ma még nem igazán vitte túlzásba az alvást.

Kat:
Örülj neki, hogy Bálint nem sír. Mondjuk Csanád se viszi túlzásba, de a lelkem megtanult hisztizni. :lol: Olyankor visítva sír, s persze ha felvesszük, akkor minden oké. Hogy mire képesek a négy hónapos gyerekek?Rafkósak, mert Csanád nagyon jól tudja, hogy úgysem hagyjuk sírni. :wink:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Rekuja:
Az egy utcába való költözésről nem tudok nyilatkozni, de valószínűnek tartom, hogy lényegesen jobb, mint egy lépcsőházban, egymás felett élni.
:P Ez ügyben épp tegnap volt egy újabb eszmecserém a férjemmel. :lol:
Közben Csanád felébredt. Erről ennyit. Most a járókában csörgőzik.
Szóval akkor ne adjak babavizet se a gyereknek. Az tény, hogy a Campona környékén, mert itt lakunk, nem fogok az utcán szoptatni. Bár néha úgy érzem magam, mint az egyszeri cigány asszony, mivel ugyan úgy tolom az üres babakocsit, mint ők, mikor Csanád cipelteti magát. Mondtam is a férjemnek, hogy legközelebb úgy megyek vásárolni, hogy a gyereket magamra kötöm, a kocsiba pedig bepakolom a kiló krumplit, almát stb... :lol: Anyák napi ajándék nagyon szuper. Nekem anyukám vidéken van, de majd jövő hétvégén mikor jönnek, akkor kap vmit. Mivel tőlem a kreativitás rohadt messze áll, így szerintem veszek neki vmit.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Hú de meglódult a fórum, egy kicsit nem néz erre az ember, nem győz visszaolvasni. Nálunk most is 4 napos ünnep van, ma a királyi esküvő miatt, a hétfő meg egyébként is ünnep. Szép idő lenne, csak marha szeles, jó lenne ha nem ez lenne végig. Picike meg van fázva, tiszta takony szegény, úgyhogy mondjuk emiatt egyébként se nagyon tudunk menni semerre.
Nagylány kapott csúszdát a kertbe, nagyon élvezi.

Hozzátápi én a fél éves kort vallom, úgy vagyok vele, ha igazak a dolgok, jót teszek a gyerekkel, ha nem akkor se veszít semmit. Regivel is 5,5 hósan keztük, most sem fogom előbb.

Rekuja na akkor gyorsan ki is próbáltad a kocsiban pelusozós tippet :lol: Amennyit ti is mászkáltok, jók ezek az uti rutinok. Nem tudom macska barátok vagytok-e, mi igen, úgyhogy nekem tetszett volna a jelenet. De jó hogy ennyi tejcsi van megint! Apás képek nagyon szívmelengetőek. Nagyon jó ez az anyák napi ajándék, ötletes!

Kat mi 4x eszünk és most emeltem 240-re a vizet, mert a 210+7 kanál tejport sokszor beszívta már. Mióta átalussza az éjszakát kiesett egy etetés, így hiába eszik sokat egyszerre, mégis kevesebbet eszünk mostanában.

Csicsi sajnálom a házeladást, ismerős, egyszer nekünk is kellett így kényszerből költözni, akkor nagyon megviselt, de képzeld, utólag kiderült, hogy jót tettek velünk, mert egy sokkal-sokkal jobb helyet találtunk. Hátha veletek is így lesz! Nagyon jók a képek, a tesósak a kedvenceim! De örülök hogy van lakás, na akkor nagy kő esett le. Reméljük nem is gondolja meg magát apa!

Snowball miért mentek le Londonba? Postán is lehet intézni. A korai hozzátápival nem most lesz tőle baja hanem majd felnőtt korban üt vissza, ha igazak a mostani irányelvek. Mindig újra és újra elcsodálkozom azokon a szőke fürtökön, nagyon jól áll neki a csatt!

Tyuntyi elhiszem hogy új embernek érzed magad a fodrász után, én is már készülök nagyon, májusban el akarok menni, jaj de jó lesz! Nagyon tetszik az erkélyes vigyorgós kép! Nekem is nagyon hullik a hajam, első terhesség után is ez volt, most is, mindenhonnan szedem, nagyon idegesít. Egyszer már a pici kakijában is volt, szegény gyerek.. Nekem is különben rendszeresen belemarkol a hajamba és a kezében is marad pár szál.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Ti itt fórumoztok, miközben megy a királyi lagzi a tv-ben?! :) Megállapítottam, hogy ennek a Williamnek kb ugyanannyi haja van, mint apának, pedig majd 10 évvel fiatalabb :D

Nyufó
Megfázott gyereket te orrszívózod? Nővéremtől örököltem egy orrszívót, de engem valami perverz szexboltos cuccra emlékeztet :oops: Na, nem mintha azokat annyira ismerném :) egyszer egy orvos barátommal poénból bementünk egybe Bécsben, és elmagyarázta, mi-mire való. Akkor jöttem rá, mennyire fantáziátlan vagyok :D Orrszívóra visszatérve, nekünk még nem kellett, de most nagyon szuszog és nem tudja kitüszizni, de félek kipróbálni...
Kerti csúszda tök jó! épp ma néztem, hogy lehet akkorát is kapni, ami befér a szobába :D
Levek itatásával is vártál fél éves korig, vagy csak a pépekkel? Szaffi nem issza meg a vizet és kánikulában gondoltam megpróbálom az almát, ő ugye csak júliusban lesz fél éves, addig meg tuti lesz még meleg. Pépekkel tuti várok, igazából júni 10-13 megyünk erdélybe, ott meg nem tudnék pépekkel macerázni, szóval úgy gondoltam, majd utána, legalább nem lesz alergiás a csaj.
Igen, cica-pártiak vagyunk és igen, rettentő édes volt, le is akartam fotózni, de elszaladt.

Tyuntyi
Kammillaalergia durva, ilyet még nem is hallottam :o azt mi is kaptuk 1. naptól, meg édesköményt 8)
Vízről én csak "pálya széléről" bekiabálás szinten nyilatkoztam :oops: Egyenlőre van annyi csepp tejem, hogy ha megszomjazik, elég neki a cici etetések között szomjoltónak, neked bizti bőven van. Elvileg ilyenkor a cici hígabb tejet termel, ha neked meleged van, ami inkább csak szomjoltó. Nálam ez nagyon látványos, mert a pici mennyiség miatt gyorsan változik a sűrűség (vízszerű/tejszerű)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja én első gyerek előtt amikor vettünk, bizony nekem a boltban mondták hogy a porszívós a legjobb én meg mondtam hogy az nekem nem kell mert kiszívja a gyerek agyát és megvettem az elektromos majd 30 ezerbe kerülőt. Na az szart sem ér, ellemben utána vettem kb. 1400 forintért porszívósat és szuper-szuper-szuper :oops: :oops: Szóval olyan hülye és önfejű voltam, pedig az eladó tök jót akart, volt is neki gyerek mégse hallgattam rá. Utálják a gyerekek, nagy sírás van közben általában, viszont hatásos. Gyorsan kiszívja a cuccot. Úgy csináld hogy egyik orr kicsit, másik orr kicsit, a csövet mozgasd az orrában különböző szögekben, szuper. Nekem Reginél többször tapasztaltam hogy kicsi vér is jön, így neki a porszívó csövén a szellőzőt kicsit kinyitom, akkor nem olyan erős a szívóereje. De kicsiként nem volt gond. A levet adsz vagy a pempő részt is szerintem egy kutya. 4 hónapos kor előtt még tápis babának se ajánlják a hozzátápit, az a minimum, de a felett már lehet elvileg. De ha tápszert is adsz, akkor tök felesleges itatni, mert a tápszeres babáknak nem kell külön vízpótlás. Amit te is írsz úgy vagyok vele hogy ha megelőzhetem az allergiát, akkor inkább betartom az ajánlást, hisz ha esetleg mégse igaz, akkor se éri kár a gyereket, hisz lesz még elég ideje enni-inni életében, nem kell úgy rohanni. Regivel 5,5 hónaposan kezdtük, de akkor is elég lassan, nem minden nap, csak időnként próbálkoztam, de ő nem is nagyon akarta. A kicsivel se fogom előbb kezdeni tuti. Otthon is közvetítették az esküvőt? Nekünk is volt több cicánk, mi is szeretjük őket :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok!

csicsi: aa...inkabb nezd Zsolti savanyu fejet egy hetig, minthogy ne kapjatok meg ezt a lakast. Hidd el, megeri. Addig probalj a kedveben jarni, hatha elfelejti a savanyusagat. Oo...ne is mondd Alext a meseivel :lol: A kapcsolatunk elejen bemeselte nekem, hogy biszexualis. Kineztem belole akkor, mert eleg kis igenyes, meg hat na...valljuk be, hogy a ferfi fodraszoknak nincs a legjobb hiruk :lol: De latta hogy bepanikoltam es mondta hogy nehogy elhiggyem. Tiszta bolond :lol:

rekuja: jo a body otleted. Mondjuk nalunk en vagyok az anyaisten es apa az aparabszolga :D Tudja Molly, hogy Alexnel kinyavoghat barmit. Altalaban nem hagyja leulni, hanem jarkaltatja, hurcolva az o kis picsajat. Ilyet velem nem csinal :P A sikongatas nagyon ismeros, o igy beszelget. Kis deneverek :lol:

tyuntyi: ugy sajnallak, hogy anyosek "szajaban" laktok. En nem tudnam elkepzelni, anyosomrol most latom csak hogy micsoda sarkany. Jo ez a par ezer km koztunk....

nyufo: azert megunk Londonba, mert ott lakik unokatestverem, es ot is meglatogatjuk. Nagyon szeretne mar latni Mollyt, viszont nem tud szabadsagot kivenni, mindet nyarra tartogatja, olyankor hazamegy egy honapra. Most kicsit elbizonytalanodtam a korai hozzataplalassal. milyen kovetkezmenye lehet a kesobbiekben??? A levet sem deci szamra adom neki, csak 4-5 lapos kanallal. (Lapos, mert ebben az aventes kanalban szinte semmi se marad meg)

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

Írok most mert aztán elég zűrös lesz a hétvégénk,nemsokára megyünk haza jönnek sorba a jelentkezők a lakásra aztán rokonok és holnap barátnőm 1 éves kislányának a szülinapi bulija.
Teljesen váratlanul tegnap megint rosszúl lettem úgyhogy mehetek a dokihoz,pedig olyan jól elvoltam már pár hete,nem tudom most megint mitől jött elő,de most abban a formában jelentkezik,hogy nem birok nyelni mert attól félek hogy megfulladok és szó szerint meg is akad a torkomon minden.Utánna jön egy jó kis szívdobogás arra vettem be tegnap egy gyógyszert de ma meg úgy érzem magam mint akin átment egy úthenger :( :( Annyira elegem van ebből :!: :!: :!: Na nem panaszkodom tovább,Petrától vettek vért a múlthéten és makk egészséges pedig azt hittem tuti vas hiánya van de semmi baja hála az égnek.

Rekuja

:D :D :D tényleg hülyén jött le a kérdésem,de nem így értettem :) De örülök,hogy szexeltek,jó tudni :)
Csak nem emlékeztem,hogy most végülis nem teljesen biztos hogy nem lehet természetesen ugye?
Jövök itt a nagy hirrel,hogy 3-as cumi erre kiderül hogy már rég használjátok :)
Nem tudom,de engem abszolút nem hat meg ez az esküvő sztori de biztos szép volt.

Snowball

Tegnap már nem volt olyan savanyú de erre lerobbantam én,úgyhogy valamelyikünk mindíg defektes.
Ő meg mindíg olyanokat talált ki hogy ő egy bar mixer volt meg 60 emberre főzött meg ami téma volt ő mindíg tudadta hogy hát ő ezt már régcsinálta :) Mindíg jókat nevettem rajta :)

Nyufó

Én is úgy vagyok vele,hogy nagyon sok jó oldala lesz a másik lakásnak és inkább azokat nézem,pl. amikor mondta a nő,hogy itt van az orvosi ügyelet is,na mondom akkor itt a helyem.
Tényleg hogy állsz a kötésekkel,van időd ilyenekre vagy leálltál most erről egy darabig?Jöttök haza valamikor nyáron?

Tyuntyi

Innetől kezdve kétszer meggondolom mit írok le :) Tegnap fél 5-től este fél 9 ig tartott amíg kész lett a hajam pedig csak festés melír volt,mikor odaértem rá egy órára hívott a Petra hogy bekakilt a Bibi,erre mondtam hogy most mennyek oda festékkel a fejemen és tegyem tisztába???Lehet legközelebb inkább viszem magammal.
Bibinek is ömlik szószerint a nyála és néha álmában felsír amit eddig ő nem csinált,mindent töm a szájába,szerintem ez már az hogy mozgolódnak a fogak,de nektek már simán ki is jöhet ti már időben vagytok.
Nekem is nagyon hullik most a hajam pedig nem is szoptatok,nálunk is már kétszer is találtam a Bibi pelusába pedig nekem állandóan össze van fogva itthon a hajam mióta megszületett és a Pepi se közelíthet hajgumi nélkül.

KépKép

KépKép
csicsi84
 
 


csicsi: hat minden esetre a barmixeres sztori normalisabb, mint a biszex dolog Alexnel, de fogalmam sincs, hogy mi ez a sztori felvazolas a pasiknal.... eleg eles a fantaziajuk :D Az igen! Pepivel volt otthon Bibi? Milyen jo neked, hogy ra tudod bizni.
A szivdobogasod helyre fog jonni a lakas orulet utan. En erettsegi elott robbantam le ugyanugy, mint most te, es ahogy megszunt a stressz korulottem, elmultak ezek a panaszok is.

Tegnap visszaolvastam azt a reszt, mikor itt drukkoltatok nekem, hogy megszuljek. Meg mindig elszorul a torkom, mikor olvasom hogy aggodtatok, es olyan jol esik.

A 2012 januari topikot en is megneztem... Jo nekik. Mondjuk most egy terhesseget a hatam kozepere kivannek :) Valamelyik nap hanyingerem volt, es Alex epp anyosommal skypeolt, aki megjegyezte, hogy biztos terhes vagyok :shock: Gyogyszer mellett eselyt sem adok ra :) Majd kesobb.... mert olyan jo babazni!!!!!!!

Tegnap Molly is a delutani szunyokalasabol nagy sirassal kelt, igy meg talan sosem hallottam sirni. Azt hittem, hogy leesett az agyrol, mivel a mi agyunkban altattam el. Direkt kozepre rakom, tehat nem tud elviekben legurulni egyelore, de megis atszaladt az eszemen. Hala a jo egnek valoszinu csak rosszat almodott, mert egybol megnyugodott ahogy magamhoz oleltem. Szegeny kis cicam :( Most a kisagyaban alszik, en meg a mi agyunkrol juhaszkutya modon orzom az almait :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


Snowball semmiképp se akarok beleszólni hogy csinálod a hozzátápit, mindenki szíve szerint. Azt tudom leírni, én hogy csinálom. Tudom hogy még 30 évvel ezelőtt 3 hónaposan már paprikáskrumplit etettek velünk a szülők, de azóta sok minden változott. A legújabb irányelvek szerint a korai hozzátáplálás és a nem helyesen megválasztott sorrend felnőtt korban sok allergiának az okozója (állítólag). Én úgy vagyok vele, ha igaz, akkor jót teszek a gyerekkel, ha betartom a dolgokat, ha mégsem igaz, akkor se marad le semmiről. 4 hónapos kor alatt semmiképp sem javasolják a hozzátáplálást, az a legkorábbi. De inkább 5-6 hónapot mondanak, anyatejes babáknál 6 hónapot. Semmiképp se bolti kész dolgokat vennék, mert akármennyire is írják milyen egészséges, valamiért mégis elállnak több évig. Ráadásul azt is olvastam több helyen hogy a babakaja gyártók nem nagyon foglalkoznak az ajánlásokkal és olyan összetevőket is beleraknak, amit az új irányelvek sokkal későbbre mondanak. Pl. az aprómagvas gyümölcsök a legallergizálóbbak, azokat másfél éves kortól ajánlják, mégis találsz olyan bébikaját, amiben van pl. áfonya és már 4 hós kor van rajta... Én üveges kaját csak akkor használtam Regivel, ha elmentünk valamerre és akkor is figyeltem az összetevőkre. Különben magam csinálom a pempőket. Almával javasolják a kezdést, mert az a legkíméletesebb, aztán jöhet a répa de azt se javasolják magában mert erősen fog. 2/3 alma, 1/3 répa, krumplival szintén ugyanez mert szintén fog. A neten nagyon sok hozzátápi táblázatot találsz ha érdekel a téma, utána tudsz nézni, el tudod dönteni te hogy akarod csinálni, te mit tartasz jónak.
Így már értem a londoni kiruccanást :lol:

Csicsi jaj sajnálom ez rosszul hangzik, valamiféle pánikbetegség szerűd van? Horgolgatok, de lassan haladok a dolgokkal, nem sok időm jut rá. Meg elkezdtem kötni is megtanulni az meg sokkal nehezebb mint a horgolás. Megyünk majd haza nyáron, már nagyon várjuk 8 hét múlva már úton leszünk.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Nyufó
Orrszívást megúsztam :) Érdekes módon, amint appa hazaért abbamaradt a nyüszögés is meg a szipogás is :shock: Nézett is appa, hogy mindek sterilizáltam le az orrszívót?!
Nekünk a doki azt mondta, hogy a tápszeres babáknak kell vízpótlás. De aszem ezt majd a csaj fogja eldönteni, mert mikor mondtam a dokinak, hogy nem akar vizet inni azt mondta, ha szomjas lesz, majd megissza. Szóval néha megkínálom majd, aztán max kinyomkodja a nyelvével, ahogy szokta :) Most az 5 hónapos korban maradtunk apával, hogy erdélyben elég legyen a tápival macerázni.
Te meddig sterilizálsz? Én még nem érzek igényt, hogy abbahagyjam, bennem van a rutin, de fogalmam sincs, h ez mondjuk fél év vagy 2 évig „kell”

Snowball
nálunk épp azért van apa-isten, mert nála kinyavajoghat bármit :D Tudod, hazajön, alig várja, hogy babázzon, egész más a hozzáállása.
Én mindig úgy körbebástyázom Szaffit a nagyágyon, hogy esélye se legyen leesni. Appa hülyének is szokott nézni ahogy építem a párnavárat köré :)

Csicsi
Zsolti megijed a kakitól? Hát ez aranyos. Sztem is veszettül rémisztő dolog egy hős férfinak :)
Nekem Lóránt nem akart semmit se beadni, sőt, azokkal a dolgokkal se dicsekedett, amikre igazán büszke lehetne, mert ő nem olyan. Egy csomót apósomtól tudtam meg, h miket csinált 89-ben, meg egyetemistaként milyen posztokban volt a 90-es évek elején, hogy komolyzenei koncertjei voltak egyetemista korában, meg ilyesmik. Szóval ő meg a másik véglet :)
Nem derült ki a meddőség oka, csak az, hogy nem jutnak be a spermiumok a petesejtekbe. Ez meg néha az első kihordott terhességtől elmúlhat, ha megtanulja a szervezet termelni azt az anyagot, amitől a spermák farka nem úszó hanem pörgő mozgást végez, és befúrja a fejüket a petesejtbe 8) Szóval kicsit több esélyünk van, mint eddig, de azért nem bízzuk el magunkat. Annyi okot nem ismer még az orvostudomány!
Eggyik cumisüvegsztrájk alatt váltottam 3as cumira, hátha az a baja, hogy nem jön. Hát nem az volt 8) de akkor már maradtunk ennél.
Tök jó lett Petra vonalzója :) Csak mért nincs K és L az ABC-ben?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja hááát izéééé, sterilizálás :oops: Én úgy vagyok vele, hogy elmosni macera, bevágni a sterilizálóba az már nem, viszont a tejben nagyon fel tudnak szaporodni a baktériumok amikor a nyállal keverednek és egy kaja általi gyomorrontás még egy felnőttet is kiüt, így én még Reginek a cumisüvegét is sterilizálom mind a mai napig (reggel-este még cumisüvegben kap tápit). A gyereket persze nem tartom sterilen, kell ismerkednie a dolgokkal, amikor elkezdenek mászni akkor már koszolódnak is, az más, az nem zavar, de a kajára kényes vagyok, a cumi részt meg elég nehéz rendesen elmosni. De hivatalosan hogy meddig kell sterilizálni, nem tudom, régen mintha olvastam volna valahol és tuti hogy max. 6 hós kor volt, de szerintem még annyi se. Pl. az orrszívót se sterilizáltam egyszer se még, max. beáztattam meleg mosogatószeres vízbe. Az jó hogy nem kellett bevetni, akkor szerencsére nem taknyosodtatok be. A mi tápinkra pl. rá van írva hogy nem kell mellette itatni. Nem is kellett, csak már amikor a hozzátápi is volt kezdtük el, de más kérdés hogy ugye itt nincsenek nagy melegek, mire mentünk nyáron haza Regivel már több mint 7 hónapos volt, akkor meg már itattuk.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Kepzeljetek!!! Ma lementem Szoszivel a boltba, es tudni kell, hogy ami van nalunk tesco, az nem nagy. Otthon csak szupermarket formajaban van, itt pedig vannak tesco express-ek is, na, a mienk is ehhez hasonlo. Szoval minden, ami babatermek, en azt mar felvasaroltam, gondolok itt jatekra. Ma egy zold vizilora akadtam ra, amivel a furdokadban tudunk jatszani. Nem is sejtettem mekkora sikere lesz!!! A vizilo spriccel is, igy hat elkezdtem locsolni Molly pocakjat, es eloszor kacagott, hangosan!!! Azt hittem bepisilek, ugy nevettem en is!! Tunderi aranyos volt, mar erre vartam!!!!!

nyufo: akkor nem aggodom. Ezt a repalevet is heti 1x fogom neki adni, es bolti kajakra en sem fogom raszokatni Mollyt. Sokkal jobban szeretek fozni, minthogy lustasagot tukrozve leemeljek a polcrol valamilyen bebietelt. Hala a jo egnek Molly hasa meg sem erezte ezt a par korty repat, a kakijan sem latszott semmi. Annal inkabb az eloken, amit a nyakaba akasztottam :)

rekuja: ja, akkor igy mar ertem. Ezesetben nalunk is apa az isten :lol: Erdekes modom vele nyavog, hogy setaljon Alex Mollyval a kezeben, de velem ezt nem csinalja :P Szegeny apat sajnaltam ma, mert furdes kozben felhivtam, mikor a vizilovon szorakoztunk, es mire elmondtam neki az esemenyeket abbahagyta a nevetest.... Na, majd holnap itthon lesz furdetesnel, de most elegge elszomorodott, hogy nem volt itthon.

Meg valami. Mar megy a fej emeles hason :lol: Mostanra jutottunk el idaig... :oops: Csinaltam rola egy kepet ma este furdes utan, de mire eszbekaptam hogy egy foto jo lenne, kicsit elfaradt, es mar nem nyomta ki magat annyira. De azert megmutatom :)

Kép

Nagy kedvenc kepem: eppen hogy csak kilat :lol:
Kép

Kép

Kép
snowball
 
 


NAGYON SOK BOLDOG ANYAK NAPJAT KIVANOK MINDANNYIOTOKNAK!!!

Kép

Kép
snowball
 
 


Kedves naplom :lol:

Talaltam nektek valamit, nagyon aranyos.

Csorba Piroska: Mesélj rólam
Mesélj anya,
milyen voltam,
amikor még kicsi voltam?
Az öledbe hogyan bújtam?
És tehozzád hogyan szóltam,
amikor nem volt beszédem?
Honnan tudtad, mit kívánok?
Megmutattam a kezemmel?
Mesélj rólam!
Hogy szerettél?
Engem is karodba vettél,
meleg tejeddel etettél?
Akárcsak a testvéremet?
Gyönyörködtél akkor bennem?
Úgy neveztél: kicsi lelkem?
És amikor még nem voltam,
a hasadban rugdalóztam,
tudtad-e, hogy milyen leszek,
milyen szépen énekelek?
Sejtetted, hogy kislány leszek?
Mesélj anya,
mesélj rólam!
Milyen lettem,
amikor már megszülettem?
Sokat sírtam
vagy nevettem?
Tényleg nem volt egy fogam sem?
Ha én nem én lettem volna,
akkor is szerettél volna?

Kép

Kép
snowball
 
 


Sziasztok!

Persze mire leültem, hogy írok nektek a pici elaludt, de a nagy(apa) felkelt, és ebédelni akar.

Szóval kicsit elsodrtak az események, mert azok voltak bőven. Segítsen nekem valaki akinek Iphone-ja van, mert azon folyamatosan olvaslak benneteket, ha egy percem, de nem tudok írni, így csak úgy tudok válaszolni, ha leülök a gép elé, és ez elég ritka. Szóval tud valaki szifonról írni? és ha igen hogyan?

Szóval kezd kialakulni a tápszeres dolgo. Eddig szerintem túl sokat adtam neki, mert volt mikor kibukta, és ő nem szokott ilyet, így ma megint mérem, így tudom, hogy kb mennyi plusz kell. A popsija teéjesen rendbe jött, de most meg ritkábban kakil. Számomra érthetetlen, de így legalább nem csípi ki.
Vettem neki naptejet, Biodermát, kifejezetten 1éves kor alatti babáknak(6000ft), és olyan vastag fehér krém, hogy nem lehet elkenni a gyereken, pedig még csak az arcára kenem. Szóval megyek és válaszok valami másikat, ez meg marad nekünk a leégős helyekre(orr, dekoltázs)

Olyan tempóban nő Bálint, hogy alig bírom rucival: 5,5kg, és 65cm.

Hétvégén volt egy kis fennforgás apával anyóson, hogy én miért mnem tudom szívből szeretni. Volt egy koknrét dolog: lementünk Almádiba, ahol ő egy szál gyöngyvirágot adott a kezébe és utánam jöttek a fürdőszobába, ahol én a kakis ruciját mostam ki kézzel( a legjobb pillanat) és anyák napja alkalmából átadták nekem. Én nagyon régóta vérok erre a napra, hogy ez a nap nekem is szóljon, 10éve minden évben én készítem fel a gyerekeket az oviban a köszöntésre(csomó verset is tudok:) )és nem az anyósom szájából akartam volna ezt először hallani, de ez mindegy is. Meg a szituáció sem volt a legideálisabb. Csak miután a gyöbgyvirág bizpnyps részei mérgezőek, így az egész után megkértem Bencét törölje meg popsitörlővel a kezét, nehogy lenyalogassa. Direkt nem én mentem oda látványosan, és Bencének is azt mondtam hogy törölje le nem mondtam miért, erre persze, ő visszakérdezett, addig, amíg meg nem mondtam miért. Erre ő kibukott, hogy ebből a gesztusból én csak ennyit vettem észre.
Hagytam volna, hogy Bálint nyalogassa a kezét. Ezen feszültünk tegnap este, de azért ma felköszöntöttek Bálinttal nagyon kedvesen.

Én május4én tudtam meg, hogy Bálint van, és oly furcsa, hogy eltelt már egy év.

Steriálás: tudjátok én itt kérdeztem, mert megolvadt a mikrosom, és gondolkodtam vegyek e , és vettem egy elektromosat, mert este beletenni az összeset nem nagy dolog, és reggel kivenni sem, és talán így biztosabb a dolog.

Igyekszem jelentkezni, de megyek ebédet adni

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Ezt a képet kaptam Apától Anyák napjára: Kép

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Pénteken felmentem a nagymamámhoz, aki a következőt mesélte:
Anyu nővérét, és öcsét is tudta szopotatni, de édesanyám Moszkvában született, mert akkor a nagyszüleim kint éltek, és a kórházban a nagyim tejlázat kapott, amit nem kezeltek. Neki soha nem volt, és nem tudta, hogy fejni kéne rá, hanem csak tűrte, és szoptatta az anyumat. A nagypapám mikor meglátta, hogy anyum csak vért tud szopni, közölte, hogy ez nem mehet tovább, és leállította a nagyit, és szerzett anyatejet. De azzal az a bak volt, hogy messze kellett elmenni érte, mínusz 35fokban, nagypapám dolgozott, nagyi meg egyedül volt a nagynénémmel, és az egy hetes anyukámmal, így ez nem volt kivitelezhető. Kéredztem tőle, akkor mit adott anyukámnak, ami 60éve volt. Azt mondta, az ottani doki azt montda, hogy főzzön meg lisztet, kicsi cukorral, és öntes föl vízzel, és ezt ette a mamám, és 3hetesen kezdte a hozzátáplálást, így anyukám 4hetesen krumplit, répát, almát, és céklát is evett már.
És soha nem volt semmilyen allergiája.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Bocsi, csak egy pelenkázás befigyelt közben.
Szóval én kezdet inkább abban hinni, hogy az allergia inkább a mai mesterséges kajákban van, és nem a korai hozzátáplálásban, persze elfogadom, és én is csak holnap fogok pár kanál almát adni, és nem elsietni a dolgot, de úgy gondolom, hogy a gyümölcs, és a tiszta zöldség kisebb mennyiségben nem árthat. A tápszer is mesterséges anyga, és tehéntej, szóval én azért kezdem most elz el, mert nem tiszta anyatejes, így arra gondoltam, ez csak vitaminforrás. Amire eljutunk odáig, hogy ez kivált egy étkezés már 5hónapos lesz. De ez az én véleményem. És miután én és Bence is kicsit tejallergiás(erre a műtejre), így Bálint tutti nem fog kapni tiszta tejet egy darabig, és glutént is kerülni fogom, mert szerintem ebben vannak a múanyag dolgok. De ha én főzök neki, azt kevésbé tartom rizikósnak.

Valaki kérdezte, hogy egy tér-e a lakásunk:Az alsó szint igen, van egy háló, egy fürdő, és egy gépszoba. De a maradék kb 70négyzetméter egy tér, amiben van egy kéményfa(egyik oldalt arra van ráfordítva a kanapé). Szóval a fal egyik oldalán van az konyha, és az étkező, és az előszoba, a másik oldalán a nappali, ahol a sarokban van Bálint ágya, mert mi nem alszunk vele egy szobába. Így napközben velem van, és éjszaka egyedül alszik kint, mi meg hálób, de az egy fal választja el. Nyáron felújítjuk(remélem) a lakást, és a tetőtérben lesz Bálintnak szobája. Úgy gondoom, hogy éjszaka ott fog aludni, de napközben az utazóágy nyitva lesz lent, mint egy játróka, és abban fog aludni, és ahol most van, ott lesz neki egy játszósarok, így mi lent fogunk tengeni, de fent lesz a szobája, és fent is van fürdő, így az az ő birodalma lesz, meg majd Borié, vagy kié:)

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Csanád most a játszószőnyegén a labdáját püföli, közben duck tv-t néz, s nyálbuborékokat fúj. Mindezt egyszerre. Megütöttük a 7 kilót. Szerdán doki, ha jól emlékszem már csak egy védőoltást kap a lelkem. Az éjszakánk visszaállt a megszokott rendben. Átalussza, ritka kivétel, mint a most éjszaka, hogy felkelt enni. De ilyenkor is teljes kóma, cicire teszem, s visszaalszik. A gondom ezzel csak az, hogy az esti és az éjjeli etetést nem bírja ki a pelenka. Szegény a pisisen kel reggel. Már próbáltam mindent, de nem jött be. Most pelenkát váltok éjszakára. A pamperst használtuk, de az nekünk nem jó éjjelre. A liberót nagyon szeretem, így bepróbálkozom ma azzal, de ajánlották a huggiest és a dm.es pelust is éjszakára itt a neten. Mivel mindegyikből van itthon, addig fogok kísérletezni, míg vmeliyk beválik. Nem akarok éjjel pelenkát cserélni, mert felkel Csanád, sírni kezd és nem akar visszaaludni. Senkinek nem kell az éjjeli cirkusz, meg mivel cicin elalszik, fel nem keltem kaja után. Előtte meg éhes, akkor azért nem lehet pelust cserélni.
Pénteken jönnek a szüleim, majd vasárnap megint megyünk hozzájuk. Lent leszünk Csanáddal vidéken csütörtökig. Megyek kozmetikushoz is. Ha a hajam már jó ,akkor a kicsi pofim is legyen rendbe. Legalább ennyi.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Rekuja:
Királyi lagzit én végignéztem, sőt Csanád is bele-belekukkantott. Nagyon aranyos volt. Kerti csúszda a szobában? Ezt beadom én is apának, nem tudom mit fog szólni hozzá.
Annyiszor szerettem volna már megkérdezni, hogy a lombikot most a tb támogatja vagy fizetni kell érte? Csak érdekelne. Örülök, hogy próbálkoztok, látom Csicsi is megnyugodott e hír hallatán. Orrszívót már én is használtam, a porszívós fajtát. Szerintem jó, remélem nem kell sokszor elővenni nektek sem.

Nyufó:
Anna már ennyit eszik? Uram Isten! És csak négyszer? Csanád még mindig három óránként szopik, ritka az, mikor a négy óra megvan. Nálatok ez hogyan jön ki?

Csicsi:
Nem akarlak ijesztgetni, d enem lehet, hogy a pánikbetegség tünetei jelennek meg nálad? És sajna voltam az, hála Istennek egy keserves év után sikerült még a gyógyszereket is abbahagynom. A pesti lakást sikerült kiadni? Mikor mondtok igent a győri házra? Zsolti mit döntött? A hajam nekem is állandóan össze van fogva, új frizura ide vagy oda. De legalább be van melírozva, már ez is sokat számít. Mármint nekem, a lelkemnek.

Snowball:
Nagyon cukik a képek. Nekünk is van ilyen vízspriccelős állatkánt, de Csanádot nem hatja meg. Most azon dolgozik a kádban esténként, hogy minél több vizet fröcsköljön ki a lábával. Ráadásul a lehető legtöbbet apára!

A hozzátápiról csak annyit még, hogy szerintem mindenki úgyis maga fogja eldönteni, hogy mit fog csinálni és hogyan. És ez így van rendjén.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Sajti merre vagy? Minden rendben?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Appa Madridban van, péntek éjjel jön haza, remélem az alkaida nem az ő repülőjén bosszulja meg binladent. Holnap van a lakásátadás, egy élmény lesz egyedül a csajjal. Anyám pont ráér, jön velem. Állítólag az eladóval együtt kell bemenni a díjbeszedőhöz az óraállásokat bemutatni :shock: erről nem tudtok vmit? Nekem nem tűnik életszerűnek...

Cicalánynak este apa-hiánya volt, de tényleg! A fürdetést utálta, csak mert nem vigyorgott rá appa. Appa szokta fogni, én meg rohangálok a törölköző, tiszta pelus, ruhácskák stb-vel. Aztán appa közli, hogy ő fürdetett :D Appa meg reggel úgy búcsúzott el, mintha többet már nem is látná, itt ölelgette, mert bizti el fogja őt felejteni a csaj 5 nap alatt :(

Csaj be van pörögve, szó szerint, hátról hasra forog,majd tovább hasról hátra, így "közlekedik" én meg csak pakolgatom vissza, na nem a játszószőnyegére, hanem a batár nagy nappali szőnyegre, mégse a parkettán vagy a kaktuszokon nyomuljon. Jut eszembe, nem kell valakinek 2 db ember nagyságú kaktusz? Nem áll szándékomban elköltöztetni. Sztetek waterán elmegy az ilyen?

Tyuntyi
Lombik tb támogatott, a gyógyszerekre 66%os támogatás jár, így összességében alkalmanként 100-120ezerbe került a dolog, ha nem számolom a kiesett munkabért ugye. 5 próbálkozás vagy 2 élveszületést fizet a tb, amelyiket hamarabb eléred. Nekünk 3 próbálkozás volt, még van 2 támogatottunk a második babára, a 3.at már mindenképp mi "vesszük", kb 1-1,5 milla, attól függ, mennyi gyógyszer kell, mert akkor már az se lesz támogatott, és azok drágák (napi 8-10ezret löttem magamba, tiszta heroin árfolyam).

Nyufó
Sterilizálással megnyugtattál, én se érzem túl jó cumisüveg-mosogatónak magam, arról nem is beszélve, hogy semmi pénzért sem tenném a mi edényszárítónkba, ott egy csomó baci kolbászol szanaszét, jobb a sterilizállóban tartani, aztán jól bezárni őket :)
Sterilségről jut eszembe, aszem megevett egy hangyát a hétvégén :shock: csak a kis lábakat láttam meg a könyökén mikor vette ki a szájából :oops: Tiszta gáz anya vagyok :oops:

Snowball
Alex úgy néz ki, mintha négy szeme lenne. Tisztára vizipók feelingje van :D

Kat
Lehet, h anyukád megúszta az allergiát, de azért 1 elemű mintából ne vonjunk le hosszútávú következtetést... Ezzel az erővel a kamillateától meg mindenki allergiás lesz, mert Tyuntyi az :)
Pici fent ti meg lent? :o Költözésünk egyik oka részemről, hogy egy szintben legyünk, ne érezze, hogy elmenekülünk tőle az emeletre (most a nappaliban alszunk). Nem félsz a lépcsőzésétől, ha éjjel felriad? Nem tudjátok a hálót is feltenni mellé?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja:
Nem akartam következtetéseket levonni csak érdekesek találtam a dolgot. Ma itt volt a DSGM masszőr Bálintnál, aki a MÁV Kórház koraszülött osztályán dolgozik, és mondta, hogy konferencián volt a hétvégén, ahol egy gasztorenterológus azt mondta, hogy 4hónapos kortól érdemes glutént adni a gyereknek(száraz kiflicsücsök, keksz), főleg, ha anyatejes, mert ehhez szoktatni kell a gyomrot, és ha később adjuk, akkor alakul ki az allergia. És azon kísérleteznek, hogy valamilyen cseppet hozzanak létre, mint a d-vitamin, hogy már így is adható legyen apró korban.
Én csak ezzel azt szerettem volna érzékeltetni, hogy minden évben más a hozzátáplálási "trend", így mindenki jól fogja majd csinálni, mert nincs kialakult koncepció, és csak utólag lehet tippelgetni, ha valami baj van.

A lépcsőzéstől félek, de nálunk szempont volt, hogy fönt legyen az alvó rész, így lehet lent élni tovább, ha a gyerekek alszanak. Igaz olyat kerestünk hogy a mi hálószobánk is fent legyen, de ez most nem lehetséges. Én sajnos nem alszom egyedül, és fontosnak tartom, hogy Bálint megtanuljon egyedül aluni, hogy ő majd ettől ne szenvedjen. Van profi bébiőrünk, így pont annyi idő alatt érek fel, mintha másik szobába aludna.

Én is pánik beteg voltam, és sokat szenvedtem tőle, ebből maradt vissza a nem alszom egyedül dolog. Nekem is a szívdobogásra, és a légszomjra ez jutott eszembe, de nem akarta leírni. De nagyon olyan első olvasatra, hogy a stressztől alakul ki. Vannak kezdésnek igen jó gyógynövényes szerek (DM-ben kapható, fémdobozos, igen büdös bogyó, SedatiPc (azt hiszem) homeos bogyó,.
De sok esetben inkább ezt kell kezelni, és akkor helyre jön a vérnyomás, ritmuszavar. Nekem a gyógyszer mellett a pszichoterápia segített, ami megkereste a dolog gyökerét

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok!

Ma lesz a masodik kotelezo oltasunk. Mar probalom magam felkesziteni elore lelkileg.

kat: az anyak napi sztorid tenyleg nem a legfenyesebb, de ha nem figyelsz se anyosra, se apara, akkor rajossz, hogy gyonyoru elso anyak napjad volt. Balint mosolya es szeretete a legszebb ajandek, amit valaha kaphatsz. De a kep sem semmi, kedves Bencetol, hogy igyekezett.
A tapszer miatt ne aggodj, Molly is az elejen kibukta, volt hogy az osszeset. Majd hozzaszokik a kis gyomra, sot, mire ezt olvasod, szerintem mar minden oke lesz :) Inkabb keverj be neki kevesebbet, es ugyis latod, hogy eves utan ehes-e meg, vagy sem, es nem telik semmibe par milit megint bekeverni. Molly most allt at 150 ml-rol 180ra.

rekuja: vizipok csodapok :lol: :lol: :lol: haaaat ez nagyon tetszett, es tenyleg olyan :D Remelem hamar eltelik a par appa mentes napotok. Elhiszem, hogy Szaffi megerzi hogy nincs ott az apja :(

tyuntyi: nekunk is probalja Molly frocskolni a vizet, tobb kevesebb sikerrel, es orulok ha kevesebb a siker mert en a haloszobaban az agyra rakom a kadat, igy is van alatta egy torolkozo, hogy ha esetleg pancsolni tamad kedve :D

Kép

Kép
snowball
 
 


Ma evett Bálint először almát, 5kanállal. Egészen bejött neki. És utána elmentem napernyőt venni neki a babakocsihoz. Vettem neki mér 3hete Bioderma naptejet, kifejezetten 1éves kor alatti gyerekeknek, hááát nem tudom rákenni, mert olyan vastag. Visszamentem a gyógyszertárba, ahol ajánlottak egy másikat, mert csak ez a kettő van, ami ekkora gyerekekre kenhető, mert a többiben kémiai védő is van. Húúú, hát nem tudom kell e ennyire faxnizni. Igaz árban annyi volt, mint a többi, így megvettem, majd ez megy a fejére, és megpróbálom a másikat a testén elkenni. Jövőre meg mehet már a többi márka, mert akkor már biztos bírni fogja a bőre.
Nálunk a fürdés még mindig fura, imádja kicsi korától kezdve, mosolyog, meg minden, de a lábát felhúzza a hasához, és nem ereszti, és a keze is ökölben van. Vettem már ilyen fürdető formát, de abban meg ordít, majd a Balatonban.

Kaja ügyben méregetem, és abból könnyebb tápi adagot keverni. Van aki még méri? Nekem Bálint utálja a mérleget, amikor közelítek vele felé, ordít, így nem túl könnyű.

Annyira édes felfedezte magána a tükröt, mosolyog magára, és kuncog

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Ma egy éve indult a fórum!

Snowball gratulálok a hason kinyomáshoz, nagyon édes a kép! Apás kép nagyon vagány, jópofa a virágos talpacskás cipő. Nagyon aranyos amit felraktál, igazi anyák napi! Tarts ki, az utolsó szuri a legszarabb, akkor 3-at kap egyszerre, kettőt egyik oldalra, egy szurit a másikra, aztán 1 éves korig lesz egy kis szünet.

Kat örülök hogy rendbe jött a popsi. Mi hetente 1x mérjük a kiscsajszit. Teljesen jók a gyerek naptejek, Regi hófehér bőre sosem égett még le. Tök jól lehet kenni. Nem tudom otthon lehet-e kapni, de ezt tudom ajánlani, vízálló is: Nivea Sun Kids Swim & Play 30 faktoros. Szenzációs a macis kép.

Tyuntyi gratulálok a 7 kilóhoz! Azért emeltem az adagot mert így hogy már csak 4x eszik egy nap, kiesett egy egész étkezés. Kb.-ra ugyanúgy jönnek ki az étkezések:
1. 7-8 fele reggel
2. dél körül
3. 4 körül
4. 8-9 körül
majd alszik reggel 7-8-ig.

Rekuja apa munka miatt volt Madridban? Legalább kis városnézést is be tudott iktatni? Akkora kaktusz? Hmm, jól nézhet ki, nincs fotód? Mennyiért akarod elpasszolni? De édi lehet Szaffi hogy így pörög! Ne viccelj már, miért lennél gáz anya, evett egy kis fehérjét, na bumm :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


nyufo: koszi, koszi :) Mar aggodtam, hogy lusta kinyomni magat, de gyik nap raszanta magat, plusz masszirozom minden este a kis hatat furdes utan. Kepzeld, ma leforditottam Molly anyakonyviet, a tietekbol puskaztam, onnan loptam a hivatalos reszeket :) Angolrol magyarra nagyon nehez fogalmaznom, forditva viszont konnyu. Erdekes...
A szurit nagyon jol turte, nem is sirt. A kovetkezore MAR MOST felkeszitem magam, mar az elso alkalommal mondtak, hogy akkor 3 szurit kap...

kat: gratulalok az almahoz!!!!!!!! :)

Kép

Kép
snowball
 
 


Átvettem a lakást, ma a festővel tárgyalok, ha minden igaz. Appa péntek éjjel jön csak, szóval még 3 teljes nap. Kiscsaj 4:45kor keltett, szar ügy volt, szó szerint, de nem felsírt, hanem sikongatva játszott, arra ébredtem :shock: Most visszaaludt, én is mindjárt megyek. Továbbra is appahiány van, majdnem magába nyomta a telefonom, csak mert appa hangja jött belőle. Tiszta cuki, én meg jó féltékeny vagyok :)

Fürdésnél nekünk is locsi pocsi a kis viziszörny van, bár ez akkor jellemzőbb, ha appa is itt van, velem határozottan nem szeret fürdeni :shock: A fürdő álltalában úszik utána, szóval nekünk ez szobába már nem menne. Most azon filózok, hogy kényelmetlenség ide vagy oda, a kiskádat bele fogom tenni a nagykádba, és abban fürdik majd (most a wc tetején van a kádja).

Nyufó
Városnézés nem fér bele apának, mármint tegnap este elmentek vmi vendéglőbe, de az a szálló mellett volt, ami egy infoparkban van, ahol dolgoznak. Vagy tizedszer van Madridban, és még csak a reptér-infopar területen járt. Elutazása előtt megnézett a travel chanelen egy filmet Madridról, mondván itt többet lát belőle, mint ott :( Kaktuszról nincs fotó, mert ahhoz odébb kéne tenni, és az két emberes meló. Múltkor 45ezerért láttam ilyet virágboltban, én már annak is örülnék, ha vki elvinné :) Nagy és szúr, bonyibb szállítani mint egy hútőt, ráadásnak nem gyerek-barát. Növényeim 90%tól meg kell szabadulnom, vagy szúrnak, vagy mérgezőek :(

Snowball
Én pont fordítva vagyok, magyarra fordítás 90%felett volt, az angol meg kb 10%, ezért sikerült vagy 3.ra a nyelvvizsgám honosítása (akkor még 2nyelvű kellett a diplomához).

Kat
Mi napi 1x mérjük elvileg, gyakorlatban folyton elfelejtem :) De ezt is csak azért, mert appa szép kis táblázatban jegyzi a súlyváltozást. Amúgy a hétvégén értük el a 6 kg-t, most akörül mozgunk +- 100gramm.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi ma megyünk oltásra.Ez az utolsó, utána csak 15 hósan kapja a következőt. Ezt az egyet meg már túléljük.
Ma a vaterán veszek egy biztonsági fürdetőt, amit a nagy kádba lehet tenni. Csanád egyre jobban kifröcsköli a vizet, s a szobája, mivel mi eddig ott fürdettünk, úszik tőle. Így anya úgy döntött, hogy irány a nagy kád. De mivel ott nem férünk el ketten egymás mellett a férjemmel, így kap Csani egy ilyen macis biztonsági fürdetőt, s lubickolhat kedvére. Mikor vaterázom, mindig ledöbbennek, hogy mennyire lehúzzák a szülőket a gyerekcuccokkal. Ez a vacak is a brendonban 6000 ft, mit ne mondjak a töredékéért veszem meg a vaterán. Semmi baja nincs, az eredetiért pedig biztos nem adnék 6000 ft-ot. Azért ez nagyon durva!!!
Csanád majdnem minden nap rendez egy hisztit. A gondom ezzel az, hogy nemcsak itthon csinálja. Tegnap is tőlünk zengett az egész ház. Gonosz anya voltam, s nem vettem fel a pihenőszékéből. Ilyenkor mindig arra megy ki a játék, hogy vegyem fel. De vannak helyzetek mikor nem tudom. Ilyen volt a múlt héten mikor babakocsival jöttünk haza, kezemben egy szatyor, hegynek felfelé tolom a kocsit, ő pedig üvölt, hogy vegyem fel. Nos, erről le kellene szokni.Ezért ott álltam tegnap vele szemben, nyugtatgattam, de nem vettem fel. Üvölt, közben engem bámul, s ha hozzászólok még jobban rákezd. Persze, hogy ő győzött, mert nem bírtam kb 5 perc után hallgatni. Felvettem és ennyi. Minden oké, boldogság volt. Nem tudom, hogy mi a fenét csináljak, hogy erről leszokjon a lelkem. Kis zsaroló, nagyon jól tudja már így négy hónaposan is, hogy a segge ki van nyalva. :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Rekuja:
A díjbeszedőhöz és minden máshová is, én egyedül mentem. Én voltam az eladó, de szerintem ez lényegtelen. Én kifizettem a rám eső részt a birtokba adási jegyzőkönyv és az adásvételi szerződéssel karöltve, s utána a vevőnek külön be kellett mennie a saját nevére átíratni mindent. Lehet egyszerre is menni, de például mi nem tudtunk volna időpontot egyeztetni a vevővel.

Kat:
Én hébe-hóba mérem Csanádot. Ő a mérlegen is rúgkapál, alig bírom megmérni. Van a falon egy naptár, azt szoktam neki mutogatni, hogy egy kicsit lenyugodjon. :lol:

Snowball:
Szerintem ne aggódj Molly miatt. Csanád is egyik napról a másikra kinyomta magát. Bár azóta sem tartozik a hason fekvés a kedvenc pozitúrái közé. Hason alszik, de napközben csak kb. 5 percig van így el, utána rázendít. Nem tudom, hogy hogy a fenébe fog így megfordulni. :shock: Pedig abban az öt percben nagyon próbálkozik. Egyszer csak sikerül neki, nem vagyunk elkésve.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Mindenki babája későn kel csak az én gyerekem ilyen hajnali madár? Ma nagy kegyesen volt olyan kedves és visszaaludt még kb. 40 percre, így 6-kor keltünk. :lol: Ez nálunk már rekord.
Kérdésem. Ki hogyan altatja a babáját? Nálunk Csanád ölben ringatva, de egyre nehezebb, alig bírom el.Ja és mostanában akkor is sírdogál. Hulla fáradt, de lefeküdni nem akar. Ilyenkor egy kicsit erőszakos vagyok, nem engedem ki a kezeim közül,ringatom tovább, persze két perc és alszik is. Tanácsokat kérek! :P

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Tyuntyi
Hát, altatásra nekem is elkéne vmi jó tipp. A cumi sokat javított a helyzeten, így ülök az ágya mellett, fogom a cumit a szájába és mondogatom, hogy itt van anya, mindjárt jön állommanó stb. Kezemben már nem alszik, karomon is csak ritkán, sztem kényelmetlen neki, mert úgy ficánkol, mint aki jobb pózt keres.
Én csak ritkán hagyom sírni, ha tényleg minden kötél szakad -pl a babakicsis jeleneted pont ilyen :D amúgy nem birom hallgatni. Meg Ranschburg szerint fél éves kor alatt ez nem hiszti, hanem pont olyan, mintha enni kérne, szeretetet kér, azt meg megtagadni olyan, mintha nem kajáltatnád vagy nem öltöztetnéd elég melegen. Persze ezt se lehet elvakultan, de ha megszólnak, hogy sír a gyerek, szóljanak, okoskodókat csókoltatjuk, az ő kölykeik lesznek azok, akik megtanulják, ha kérnek se szeretgeti őket senki. Aztán ne csodálkozzon, ha 30 év múlva nem veszi fel a telefont senki, ha hívja.

megyek, enyém épp szeretgetést kér :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


tyuntyi, a 4 hós oltás az utsó? nincs fél évesen is egy? Vagy félreértettem vmit a dokinál?

Szaaffi általában 6kor kel +-fél óra, a mai űberkorai volt, fel is borult a napunk, le is kellett mondanom a festővel a megbeszélést, tiszta ciki :oops: de akkor már hajnalóta fent volt, több, mint 5 órája, és végre aludt, kb fél órája, szóval mondtam neki, én most fel nem keltem, legyen a megbeszélés a jövő héten valamelyik este, mikor appa is itt van. Nem vagyok én szuperman, hogy a baba mellett egy teljes lakásfelújítást levezényeljek :oops: Majd még dolgozom az ügyön :wink:

Félidőben vagyunk, már csak 2,5 nap amíg apa hazajön!!! Lesz nagy összeborulás. Remélem nem csak apa-lánya között, hanem engem is bevesznek majd a brancsba :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

tyuntyi: hala a jo egnek Molly csak kinyomja magat, es vegulis idoben :) Viszont hatrol hasra ugyesen forog. Nekem nincs hajnali madaram. Ma fel6-kor felkelt enni, utana pedig fel 10kor kelt. Viszont napkozben keveset alszik. Egye fene, inkabb szorakoztasson napkozben, minthogy reggel taskas szemekkel, felalomban legyek fent vele.

rekuja: nem is kell szuperhoskodnod, elso Szaffi :) meg jo az, ha egy pasi is ott van, nem kifejezetten noi munka a lakasfelujitast megszervezni.

Ma aposeknak talaltam lakast, majus 28-an koltoznek ide. Buszke vagyok magamra :P

egy kepet az erdekesseg kedveert feltoltok.... szerintetek Molly az apjaval szeret hason fekve masszazst kapni, vagy velem...az elozo hason fekvos kep keszitesenel apa nem volt itthon, ezt tegnap csinaltam:

Kép

ez pedig az uj ajtofelara akaszthatos rugos hintaja.

Kép

Kép

Kép
snowball
 
 


Bocsika, ma akadozott a net, így megvártam míg lesz rendesen.

Bálint szeret hason lenni, és onnan át is fordul hátra, igaz szerintem nem tudatosan, de hátról hasra, csak segítséggel hajlandó. Ma már észrevette a kezeit, és már napok óta matat velük maga előtt. Nyúl a tárgyakért, főleg a szemüvegekre megy, és Apukám örömére, észrevette a szakállát, és azt is cibálja.Apu erre várt már régóta.

Altatás: Én tudatosan nem altattam, ringattam Bálintot, mert féltem a hátrányaitól, így ő egyedül alszik el az ágyában, ha kicsiti sírós, akkor csak meg kell simogatni, és visszatenni a cumit, de mostanába érzem, ha nyűgös és akkor megy az ágyába, és ott játszik egy kicsit, majd belealszik. A fürdés utáni alvás meg születése óta úgy ,megy, hogy beteszem és tutttti alszik.

Örülök ennek az almának, mert ahogy látom ez semmivel nem jön ki. Bár a pasinak nagyon tetszik.

Rekuja minden tiszteletem az apanélküliséghez, már Sajtit is tiszteltem emiatt.

Ma volt itt a védőnéni: 5,6kg, 65sm, feje 40cm

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Jó reggelt!

Régen nem voltam, inkább csak olvasgatlak titeket - most talál meg mindenki szinte az utolsó pillanatban az adóbevallásával, úgyhogy Szja bevallást gyártok...

Nálunk minden OK! Múlt hét szerdán megkaptunk 2 oltást + beadattuk a Rota első részét, Levente picit belázasodott, de hamar elmúlt.
Képzeljétek, eddig kb 4 naponta produkált kakit a kis drágám, erre most vasárnap óta naponta rotyogtat. Örülök is neki, meg nem is, mert szerintem fáj neki a hasa, úgyhogy visszatértem arra, hogy Espumisant fog kapni esténként.

Hiszti nekünk a múlt heti oltások óta van, ha nem tetszik valami, nem e-eez, hanem jön a hiszti. A hóna alá nyúlok, oda tartom az arcomhoz kb 20 cm-re hogy tuti rám figyeljen, és halkan mély hangon el kezdem magyarázni neki, hogy felesleges hisztizni, Anya is ugyanazt akarja mint Ő. Háááát van amikor bejön, van amikor nem, és van amikor semmi nem használ, maximum egy nagy apai babusgatás...

Altatás nálunk igazából nincs. Este és délelőtt, már büfiztetés közben bealszik a vállamon, délután pedig csak ha szinte teljes a csönd, ott fekszem mellette és a homlokunk összeér akkor alszik kb 1 órát.

Nyufó a 4x etetés nem kevés??? A nagyobb adagoktól nem fáj a hasa? Levente 5x szopizik, és szerintem így is marad...

Egész héten a különböző könyvek és újságokat bújtam, a hozzátáplálással kapcsolatban, próbálom összehasonlítani és egy nagy táblázatot készíteni belőle, nincs két egyforma és ez komoly! Általában a húsok és a tejtermékek stimmelnek, de a zöldség-gyümölcs gabonafélék rendesen eltérnek!
Én fél éves korban fogom kezdeni, ha minden jól megy és egy hónap alatt tervezem felcserélni a délelőtti szopizást szilárd ételre. Egy hétig csak alma vagy őszibarack levet fogok kóstoltatni, azután meglátjuk...
Gabonafélével kapcsolatban és a La Leche Liga honlapján közzétettel kapcsolatban értek egyet, nem fogok neki korán adni kekszet, ahogy az OGYEI javasolja!

http://www.lll.hu/cikkek/hozzataplalas

Ja Levente 63cm és 5700gr. 6400gr-ot kell elérnie fél éves korára, úgyhogy szerintem rendben. :)

Csajok nektek mennyit hízik kb hetente a bébi? Ja ebből egyértelműen kiderül hogy mi hetente mérünk, de már nem babamérlegen, hanem apa :lol: feláll a mérlegre, majd Leventével együtt is, és a kettőt kivonjuk egymásból. A védőnő mérésével egyformát mérünk, úgyhogy így elkerüljük a babamérleg-traumát! :)

Valaki beadatja a Meningococcus C (vmi ilyesmi) elleni oltást? Nekem a dokinő nem javasolta, mert 1 év alatt 2db kellene, egy év felett megy csak1db. A híradóban tegnap volt, hogy elfogyott a védőoltás, és már csak 1-2 gyógyszertárban kapni...

Levente nem akar forogni :( Hason utál lenni,pár napja va, hogy legalább nem hisztizik azonnal csak két perc múlva, amikor hasra rakom. Ha oldalra rakom hátra fordul, hason nem akar semmit csinálni, könyökön megtámaszkodik sokáig, tartja is végig a fejét, de ennyi. Nem nyomja ki magát - viszont már stabilan ül sokáig (fél perc) egyedül az ölemben, és szépen tartja a fejét, és egyenesen a hátát. A kezeivel is már ügyesen eltalál mindent és ha nagyon akar valami, azt meg is fogja (pl anya orrát)
evian19
 
 


Ma annyira aranyos volt Bálint,már nyitja a kanálnak a száját, pedig csak ez a harmadik napja az almával. Szemmel láthatólag tetszik neki, mert nyammog rajta, Még csak levet adtam neki, nem akarok sietni vele, szép lassan.

Én beadatom az oltást, és tudom, hogy 2 kell neki belőle, de az én doki azt vallja, hogy akkor tutti hat, ha van emlékeztető oltás belőle, és ritka az olyan oltás manapság, ami egy után védetséget ad. A bárányhimlő elleni oltásból is kezdetben egy kellett, és motsmár kell egy emlékeztető. Tudom nem szép dolog kétszer megszuratni a gyereket, de vannak, dolgok, amik ha rosszak is muszáj, így vagyok a fogorvossal is, hogy menni kell, és lehet sírni, meg jajongani, de menni kell.

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Kat édes lehet Bálint ahogy eszik! Vettél almát (milyet?) és annak préselted a levét, vagy bolti babalét adsz neki?

Azért adatod be most az oltást, mert felétek vannak megbetegedések, vagy mert mindent beadatsz amikor már lehet, vagy...???

Nálunk a doki néni szerint évek óta nem volt ilyen megbetegedés azért is tartja fölöslegesnek.

Képzeljétek Levente olyan nyugtalanul alszik 2 napja, és a kis lábát tolja a plafon felé álmában, forgatja a fejét jobbra-balra! Nem tudom mi van... egyszer fel is sírt álmában :(

Rám jött, hogy mindjárt itt a nyár, ki akarom festeni a folyosónkat + el kezdtem húgoméknak nyaralásokat/nászút úti célokat nézni. Mi nem megyünk nyáron sehova, ja de a játszótérre minden nap :D
Így csak nosztalgiázom...
evian19
 
 


El is felejtettem.... képzeljétek fürdetésnél, amikor Levi popsija következik, már előre tudja és emeli a lábait, hogy mossa meg azt is az Apja! Be lehet zabálni!
evian19
 
 


Sziasztok!

Az agyam mindjárt szétdurran. Jönnek a szüleim délután, s töltött kápit akartam csinálni, míg Csanád alszik. De a darált hús megromlott a hűtőben. S nem ez az első eset az elmúlt egy hónapban. Egyszer a sparban vásárolt, most pedig a tescoban shoppingolt hús ment tönkre. A hűtőnk tökéletes, s szerintem egy napot igazán ki kellene bírnia a húsnak a hűtőben. Így most várom, hogy Manóka felkeljen, s irány a bolt.
Voltunk szerdán oltáson. Azt hittem csak egyet fog kapni, erre megint kétszer szúrták meg. Tegnap egész nap totál kóma volt Csanád, este pedig lefekvés után egy órával fel is sírt szegény, csak nagy nehezen tudtam megvigasztalni. Mindig ez van nálunk az oltás utáni napokban, most hamarabb túl lettünk rajta. Ja és 65 cm és 7160 gramm a lelkem.

Rekuja:
Nekem nem mondta a doki, hogy lenne még oltás, nem is kell mennünk hozzá csak két-két és fél hónap múlva. Megkapott mindent, amit kellett. A sírást én sem tudom sokáig hallgatni, szerintem ez volt az első és utolsó kísérletem mostanában. Ami a babakocsizást illeti, azt hiszem elteszem a mózest én is, mivel a hordozóban tök jól elvan Csanád, nézelődik, s ha fáradt, elalszik. Úgyis mindjárt használhatjuk a babakocsi sportkocsi részét.

A gyermekem meghallgatta imámat és tegnap és ma is később kelt. Mennyit számít egy óra! Ja és megvan az éjszakai pelenkánk. A huggies bevált, kibírja reggelig, nem lesz pisis a gyerek, ha éjjel fel kel szopizni. Bár az elmúlt napokban ez sem volt jellemző, újra végigalussza az éjszakát, kivétel tegnap, mikor hajnali négykor felébredt, de vissza is aludt.

Snowball:
Apósék lakásához gratula, tényleg ügyi vagy. Ezt meg is veszik vagy csak albérletben fognak ott lakni? Írtad a tesco expresszt. Az itt is van Pesten, csak elvétve, s jóval drágább, mint a nagy hipermarket.
A rúgós hinta nálunk a férjem nagy álma. Alig várja már, hogy Csanádnak vehessen egyet. Csak én vhol azt olvastam, hogy ezzel is meg kell várni míg megtanul ülni a baba, mert a csigolyákra nincs jó hatással. Te erről tudsz vmit?

Kat:
Én megpróbáltam lerakni Csanit míg ébren van, kevés sikerrel jártam. Mivel ő hason alszik, így letettem hasra, erre elkezdett nézelődni, beszélgetni, nyálat folyatni, majd mikor megunta az egészet, elkezdett sírni. Nem tudom, hogy ebből mikor lesz nálunk vmi. Ügyes Bálint, ezek szerint jól halad az almaevéssel.

Evian:
Ha jól emlékszem mi beadattuk ezt az oltást, amit írtál. Ez agyhártyagyulladásra van, igaz? Én nem mérem hetente Csanit, egy hónapban kb. fél kilót hízik. Vhol azt olvastam, hogy a 400 gramm a normális vagyis heti 100 gramm. De ha jól eszik a baba, van pisis, kakis pelusa, s boldog a gyerek, akkor nincs gond. Állítólag! Csanád se akar még forogni. A doki szerint fél éves koráig ráér ezzel, úgyhogy nem vagyunk elkésve. Nem sok kellene neki hozzá, de én nem erőltetem.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Evian:
Tudom Kattól kérdezted, de mi minden oltást beadattunk, amit a doki mondott. Ő nem javasolt, csak elmondta a lehetőségeket, s mi dönthettünk.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Rekuja:
El is felejtettem, hogy gondoltam rád, s fogok is holnap, mert megyünk át a vörös Csepelre, ahogy te hívod. Van ott egy bababolt, nagyon szeretem, majdnem mindent ott vettünk meg a gyereknek. Lényegesen olcsóbb minden, s mindene van. Mindig adnak ajándékot is. Télen sehol sem kaptam téli sapkát Csanádra, csak ott. Most holnap utazóágyért megyünk. :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Ma nagyon sokat sétáltunk dálelőt, és délután is. Bálint imádja nézni a mozgó faleveleket, így vettem neki egy napernyős, és csak azzal árnyékolok,nem a mózes kupolájával.

Az almát üvegreszelőn reszelem, és eddig csak a kijött levet adtam neki, ma már 10kanállal, és egy kicsi pépet is. Igaz, hogy nem vártam 6hónapos koráig, de nem akarok sietni vele. Bár a kissrác szívesen eszi, és tátog is már.

Az oltással úgy vagyok, hogy amit a doki ajánl, azt beadatom, és ő ezt mondta.

Öteletek, hogy az almafolt mivel jön ki?

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Csak rövid leszek, nyüszimanó van, de ezt muszáj:
Tyuntyi Hol van Csepelen baba-bolt? Többet tudsz, mint én :) én csak gyerekruhásakat tudok aszem :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: