Új privát üzeneted érkezett!

Borso, kitartás hamarosan összejön nektek is Vigyor

Lányok, közönöm a kedves szavakat. Örülök, hogy jó úton járok a céljaim felé.
Olvasom mindig a fórumot de én nem sok izgi/ érdekes újdonsággal tudok nektek szolgálni mostanság...

Sajna itt én járok a legmesszebb valószínűleg a poz. teszttől mivel júni közepéig nem is próbálkozunk, de valamit valamiért ugye... de már nagyon nagyon várjuk. Valószínű júniusban még előtte elmegyünk az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központba megnézetni, hogy hormonálisan minden rendben van e, stb.... nem szeretnénk újra átélni amit tavaly kellett... 

rozsabimbo, littebiscuit, gratulálok nektek is Vigyor

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


borso87 ne csüggedj még semmi nincs veszve. Még nem állt készen a szervezeted. Az is azt bizonyítja hogy még soha nem volt ilyen rövid ciklusod. Idő kell míg helyreállnak odabent a dolgok. Inkább ne jöjjön össze most mint hogy megint valami baj legyen mert még nem erősődött meg kellően a szervezeted. Persze gondolom most magad alatt vagy mert a menstruáció miatt még a hormonok is bezavarnak. De menstruáció után újra jöhet a próbálkozás és a várakozás és annak is megvan a maga szépsége... Meglátod pár hónapon belül majd az örömhírt közlöd itt a fórumon :)
zsu87
 
 


sziasztok lányok!sokáig csendes megfigyelő voltam csak,gondoltam most hogy olvasok egy két pozitívumot gondoltam reagálok!Nagyon örülök veletek!!!Nálunk a házunk tetején ült a múlt héten egy gólya,de már a második próbálkozós hónap telt el,de még semmi...Mind1várjuk készülünk..Szedem a trimeszter1et lassan elfogy az első dobozzal,volt egy durva fog gyulladásom aminek tegnap este fogó került a végére...Remélem hamar rendbe jön aztán jó híreket hozok...az első idei pozitívum hogy nagyfiamat felvették a gimibe hurrá!!! Mindenkinek jó babavárást,rengeteg egézséget puszi írjatok sok jót 
vjudit35
 
 

 
 

Vjudit, gratulálok a nagyfiad sikeréhez! Vigyor  Ne csüggedj, sok sikert kívánok nektek is! Megkérdezhetem, hogy hogyhogy a Trimesztert választottad? Ne haragudj, de nem emlékszem, hogy nálatok volt e valami olyan jellegű előzmény ami miatt pont erre esett a választásod... vagy szimplán a vetélés után ezt találtad a legszimpatikusabbnak? Pár pillanatig egyébként én is elgondolkodtam rajta, nagyon sok pozitv tapasztalatot olvastam róla. Én most a Czeizel1-et szedem (még csak 2hete kb) mivel mi júniustól próbálkozunk csak a méretelenítő kúrám miatt.



Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:


a czeizel 1 mellett szedsz más vitaminokat is? vagy azt csak a párod? mert úgy emlékszem, hogy régebben írtad, hogy többféle dolgot is szedsz. én sem tudom már hogy mi lenne a legjobb megoldás, jelenleg én c,b6, folsav-at szedek...

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Borso, szedek igen. 1000es C (van benne pici D3), külöm D3, magnézium+b6 250mg. Párom most nem szed semmit. Télen csinált egy komplex 3hós vitaminkúrát amibe minden volt.

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@gmoncsy1991:


és még ezekhez jön a terhesvitamin is?  ki fogsz csattanni az egészségtől  ami mondjuk nem baj!
én azért is vagyok tanácstalan, mert az én dokim egyedül csak a folsavat mondta, azt mondta a többi egyelőre nem szükséges... és annyi termék van a piacon! persze a gyógyszerészek mindig a legdrágábbat tanácsolják

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Remélem is :D sajna nagyon gyenge volt az immunrendszerem, ezért szedek ennyi mindent most még had erősödjön ::) jaaa meg grapefruitmag csepp amikor nem felejtem el... bár a napi 18 helyett örülök ha 6 megvan mert mindig elfelejtem.

Én nem kérdeztem a dokimat csak a terhesvitaminról... arra azt mondta szedjem máár a próbálkozs előtt 3hónapot...

Vitaminokból ált nem is a gyógyszertáriak a legjobbak szerintem

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


halihó facebook-on láttam aztán like oltam is az oldalt mármint a trimesztertaztán gondoltam kipróbálom de semmi extra hatást nem érzek ...:)
vjudit35
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyunk ám, csak sok minden történ azóta velünk... mesélek 
Na szóval, múlthét szerdán voltunk a régi dokimnál, igen mert váltottunk!  Minden rendben a babóval mondta, 6.hét vége, 6.1mm és szívhang pipa! A sárgázásra azt mondta normális, rám se nézett amúgy, csak egy ultragyors hüvelyi uh volt... 5percig voltunk bent mondanom sem kell... jah és 4hét múlva nézett volna ránk újra...
Csak nem nyugodtam... már rosszakat is álmodtam, mondom elég. Hétvégén már dokikat kerestem, csak lásson még vki minket és megnyugszom! Hát annyira jól sikerült, h hétfőtől új doki bácsink van! 
35percig voltunk bent nála, először kikérdezett, családi anamnézis, betegségek, mi történt az elsőnél... aztán szemmel vizsgált alaposan, tükörrel, majd hüvelyi uh-val, megnézte a petefészkeim is, magyarázott, az ott a szikhólyag, ott meg a sárgatest... aztán megnéztük babót! :) 7 hetes és 8mm! Kis szive úgy vert! Olyan kis csoda ez!!! Vele minden rendben! Aztán tovább nézett, a méhemben látott folyadékot is, lehet vér?, azt mondta még több pihi, hogy felszívódjon, és gyógyszerek, h megtámogassuk bizti, ami bizti!
Úgyh most ezeket szedjük: 3*2 utrogestan hüvelyen át, 2*2 duphostan szájon át, 3*2 magnesium citricii + folsav+ femibion, amit eddig is szedtem... huhh, jól be vagyunk biztosítva az tuti!  Na de azóta, nyugodtság van, nincsenek rossz álmok, idegeskedés. Jó kezekben vagyunk! És még milyen jókor!!! Nem is merek belegondolni, mi lett volna ha csak 4hét múlva megyünk... de ugye egy kismama ezt megérzi! Mindig hallgasstok a belső hangra!!! Röviden ennyi! 

litlebiscuit: csak azt tudom tanácsolni, hogy bármi rendelleneset tapasztalsz, irány doki! ne halogasd! inkább többször lásson és nyugtasson meg, minthogy késő legyen!!! azért van, hogy segítsen, és türelmesen meghallgasson! hajrá! és pihenj amennyit csak tudsz! minden rendben lesz és GRATULÁLOK!!! 

borso87: ne izgulj, jó úton vagy! az első hónapban nekünk sem jött még babó, tisztulnom kellett még, Nálad is így van! annál tökéletesebb helye lesz gondolj erre! és ne görcsölj rá, csak pozítívan! tudom, h nehéz, én is rágörcsöltem, aztán jól bebeszéltem magamnak, h ott van, kb álterhes lettem, majd észbe kaptam, és mondtam magamnak nyugi jönni fog, de görcsölni nem szabad! hajrááá! (próbáld ki a méhpempőt ha hiszel az ilyenekben) 
stefany87
Budapest
 
 


Sziasztok! Jól van mindenki? Nagy a csend... Nálam nem sok újság van, túl vagyok egy maratoni menstruáción, de ezt annak tudom be, hogy kitisztultam teljesen, és várom a csodámat 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:
Szia. Mi jól vagyunk, köszönjük szépen. Megvolt a 19.heti genetikai UH is a hèten. Egèszsèges a pici, de úgy keresztbe tette a làbait, ahogy illik, úgyhogy semmit nem láttunk. :-D Június 9-èn megyünk 4D UHra, remèlem akkor már kiderül a neme...
Kitartást! A szervezeted tuti kitisztult, mostmár csak az a fő, hogy peteéréskor mindenképp együtt kell lenni, és már útban is lesz a babóca. ;-)

Kép
rozsabimbo90
 
 


@rozsabimbo90:


legyen így! :) már csak a peteérést kell eltalálni  bár sok helyen olvastam, hogy a kis fickók benn elúszkálnak pár napig is, úgyhogy mostantól sok afrodiziákumot eszünk 
A bébi a múltkori ultrahangon se mutatta meg magát? A kis szemérmes  Névötleteitek már vannak?

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:
Azt hiszem pont a lànyok èlnek tovàbb (3-5).nap, viszont a fickók gyorsabbak. Tehát, ha pont peteérés napján vagytok együtt és előtte nem, akkor 99% fiú lesz, mert lekörözik a lányokat. :-D
Viszont, ha peteérés előtt huncutkodtok, akkor a fiúkàk 1 nap után "meghalnak" viszont a csajszikàk mèg 3-5 napig èletkèpesek... :-D Ezért is születik valamivel több làny baba. :)
(A vetélésem után egy csomót olvastam ezekről a dolgokról, csak onnan tudom enmyire.)
Nem, nem mutatta magát semelyiken. Attól tartok mèg a 4Dsen sem fog kiderülni, de akkor tuti kislàny és olyan huncut, mint az anyja. :oops: :lol:
Ha leànyzó,akkor Fanni lesz. A fiún mèg gondolkodunk, èn Csabit szeretnék, mint az apja, de a párom meg szeretné törni a hagyomànyt, mert akkor a pici fiúnk lenne a 4.Csabi a generàcióban... Viszont a vezetèknevèhez nagyon passzol a Csaba nèv, és nekem tetszik, nem hagyomàny miatt szeretnèm, ha úgy hívnàk, hanem úgy alapból. :) Úgyhogy a fiú mèg kérdéses.

A peteérést eltalàlni meg nem olyan egyszerű sajnos. Nekem pont az a baj, hogy nem két menzesz között van félidőben, hanem a következő menzeszem előtt 1-2 nappal, tehát a ciklusom 26.napja körül... De lehet venni ilyen ovulàciós tesztet gyógyszertàrakban, ami mutatja,hogy mikor van peteérésed. Èn nem használtam, csak erről is olvastam és sokan dicsérik. :)

Kép
rozsabimbo90
 
 


@rozsabimbo90:


én olyan peteérést meghatározó valamit vettem ami nyállal működik, de semmit se ér :) 2-3 hónapig szórakoztam vele aztán meguntam... inkább a sok együttlét lesz a nyerő és akkor nem kell számolgatni :)
A Fanni és a Csabi név is nagyon szép! Ha a férjed nem szeretné h a babát is így hívják, akkor nem lehet opció a 2. keresztnév? Nálunk úgy lesz majd, hogy a baba kap egy saját keresztnevet, második keresztnévnek meg van az én nevem vagy a páromét 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Annyira hosszú a párom vezetèkneve, hogy mi kizártuk a két keresztnevet. De szerintem meg tudom én puhítanit , és akkor marad Csabi. :-) Bár amennyire kisfiút éreztem az elején, most egyre jobban kezdem azt gondolni, hogy Fannika... :oops: Sokan mondjàk, hogy a kislányok szoktak szégyenlősek lenni, ők nem mutatják meg mindig magukat.

Kép
rozsabimbo90
 
 


@rozsabimbo90:


így megértem az egy keresztnevet... mi Nagyok vagyunk, úgyhogy ahhoz meg kell valami megkülönböztető jelzés, mert Dunát lehet rekeszteni belőlünk...

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:
:-D Igen, én is megértelek téged... Nagyon drukkolok, hogy 1 hónap múlva már arról beszélgessünk, hogy újságolod, h pozitívat teszteltél ! Tényleg nagyon drukkolok ! A lényeg, hogy ne görcsölj rá, de azèrt legyél pozitív és hatàrozott ! "Úgyis hamarosan nekünk is lesz babànk. Kismama leszek még nyár előtt!" - ezt mondogattam mindig a páromnak. :) Én amúgy a vetèlés utàn már egyből el kezdtem szedni a Gravidát. Abban minden megvan, ami csak kell! A neten vannak ilyen összehasonlítók (Elevit, Gravida, Femibion ) a Gravida magasan veri mindet.

Kép
rozsabimbo90
 
 


@rozsabimbo90:


nekem a czeizel a szimpi, de mivel az azokban található összetevők közül több mint a fele volt már otthon, így egyesével szedek sok bogyót, de ha elfogy, akkor átváltok arra! amúgy igazad van, nyárra kismama leszek :) és télre meg jó nagy pocakos 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok ! Nálunk minden rendben, pont most járunk a ciklusom közepén szóval ezerrel rajtavagyunk a baba témán :) És ma egy gólya keringett a házunk felett, szóval remélem ez egy jel :) 2 hét múlva kiderül :)
borso87 az ovulációs tesztet csak ajánlani tudom. Én mindkét terhességemnél használtam az üzletekben kapható drágbb fajtát azt hiszem 5 darabos. De a műtét után tudni akartam midnen rendben van e odabent és ezért az első ciklusom végigteszteltem utána már csak a középidőket. Ez azért nagyon drága lett volna ezekkel a bolti tesztekkel. Így a vateráról rendeltem one step márkájút és a 30 db nem került annyiba mint a boltokban kapható 5 dbos. (postával volt 2000 párszáz ft. )Annyi hogy ez egy kicsit lebutított verzió. Nincs műanyag kazetta hanem a vizeletet kell felfogni és abba mártani bele úgy mint jónéhány terhestesztnél. Én a 3 ciklusom amíg szünetet kellett tartani végig teszteltem és mindíg pontosan mutatta a peteérést. Ezt abból is tuom ugye hogy nekem mindig ciklus közepén van a peteérésem és mindíg úgy jött meg a menstruációm ahogy kellett. Tehát bártan merem ajánlani. De ha ilyennel nem akarsz bajlódni akkor annyi a lényeg hogy kétnaponta bújjatok össze. A hímivarsejtek kb. 2 napig életképesek vannak olyan körülmények mikor akár 3-5 napig is de ugye jobb a minimummal számolni ha biztosra akarunk menni. Ráadásul ahhoz hogy megfelelő minőségű és mennyiségű sperma termelődjön szintén 2-3 nap szükséges. Tehát a napi vagy napi többszöri együttlét inkább rontja az esélyeket. Nekünk az vált be hogy 2 napi szint és ha pont úgy jött ki akkor + ovu tesztnél újra együtt voltunk. Mert + ovu teszt után 24-36 órával van a peteérés ami 12-18 órán át életképes csak . (régen 24 órát mondtak de az új kutatások már ezt a mégrövidebb intervallumot igazolják.) A terhesvitamin mellé én még a D3 vitamint és magnéziumot ajánlok. A d3 vitaminról egre több új dolog derül ki. pl. hogy inkább hormon mint vitamin és sok más mellett a fogantatásban is szerepe van , a hiánya is okozhat vetélést. Na meg a megnézium ha már terhes vagy mindenképp mert terhesség alatt fokozódik a magnézium szükséglet. És bizony ezt az orvos is felírta pl. nekem is mikor első terhességemnél barnáztam.... Most biztosan egyből elkezdem szedni majd... Bocsi ha hosszú voltam csak én is rengeteget olvastama  témában :)
stefany87 hát téged aztán tényleg jól bebiztosítottak az tuti. Ilyet még nem is hallottam hogy utrogestan meg duphason egyszerre :) De tényleg úgy van hogy ezt nem lehet túladagolni. Mostmár nyugodt lehetsz hogy tényleg mindent megtettél. Jól tetted hogy orvost váltottál. Ha valakinek fizetsz akkor az a minimum hogy megfelelően foglalkozzon veled. Sajnálatos hogy ilyen sok a nemtörődöm orvos. Én fehérváron "sztárdokihoz" járok, de néha úgy érzem ő is lehetne alaposabb. De ha nem leszek vele megelégedve akkor biztosan váltok.
zsu87
 
 


Sziasztok! Régen voltam, es örömhírt szeretnek megosztani veletek: április 25-en este megszületett Vilmos fiam, 55 cm-rel es 3250 grammal. Indított szules volt, 41+2 voltam mar akkor. Természetes úton érkezett, bar félúton majdnem császár lett. Első baba, 2 nappal a 41.szuletesnapom es ket veszteseg(10. es 16. het) utan jott. Meg testvérben is bízunk. Szoval mindenkinek bátorság es kitartás!

menthe
 
 


Sziasztok!

@menthe: Tiszta szívből gratulálok, nagyon szép méretek :) Jó egészséget és sok boldogságot Nektek!

2015 janurban hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Fél évig védekeztünk, de addig is használtam ovulációs tesztet. Neten rendelős olcsóbb fajtát. Rájöttem, hogy én azon szerencsések közé tartozom, akik érzik a peteérést. Férjem tudott róla, hogy tesztelek és zavarta a tudat, hogy ha pozitív a teszt akkor produlálnia "kell". A vetélés után úgy döntöttünk félredobunk minden "tudományt" együtt leszünk, amikor jól esik manó meg jön, amikor szeretne. 4. ciklusban elhagytuk az óvszert és nagyon korán a 11. ciklusnapon éreztem ovulációszerű fájdalmat. Annyira brutál erősen, hogy akkor nem is gondoltam, hogy ez az lehet, mert ennyire durva még nem volt. Így csak utólag esett le, hogy akkor fogant.
Én azt tudom tanácsolni, hogy csak lazán. Nekünk bevállt, hogy nem tervezgettünk, nem számolgattunk. Szurkolok, hogy minél előbb megérkezzen a gólya mindenkihez!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Menthe nagyon gratulálok, jo egészséget es boldogságot kívánok a kos csaladotoknak!
Zsu87: köszönöm a tippeket, szerintem rendelek a netről en is ovu tesztet, addig meg marad a 2 naponta osszebujas, es így nincs kényszer is h muszáj!
Gabelila, en sajnos szamolgatok állandóan, mindig a naptárat bujom hogy vajon mikor járhatunk sikerrel... De legalább a férjemet nem traktalom vele.
Amugy éjszaka az álmomban volt egy babukam, kisfiú volt es futva kellett tolni neki a babakocsit, mert akkor nevetett teli szájjal. Remelem ez azt jelenti h gyorsan ide akar érni hozzánk. :)

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


menthe Gratulálok és örömteli babázást kívánok :)
borso87 igazán nincs mit :) Én is elég számolgatós vagyok, vagyis inkább azt mondanám megtervezős az élet minden területén. Szerencsére párom nem úgy fogja fel hogy "kell" hanem hogy ez még egy alkalom az összebújásra :) Ránk egyébként is az jellenző hogy kb. 2 naponta vagyunk együtt ha nincs babaprojekt akkor is :) Szóval túl nagy változás nincs . Egyébként az ovuteszt arra is nagyon jó főleg neked (mivel nem tudod hogyan állt be a menstruációd) Hogy abból már ki tudod számolni mikor kell majd megjönnie és akkor tudod mikor érdemes esetleg terhesteszted használnod. Nekem vetélés előtt szabályos 26 napos ciklusaim voltak, persze szülés után idő kellet míg ez így beállt. A műtét óta 25 és 28 nap között ingadozik a ciklusom. De ovuteszt mellett pontosan tudom hogy melyik nap fog megjönni. Most pl. az átlag 26 nappal hétfőn jönne meg de hála az ovu tesztnek tudom hogy nem hétfőn hanem szerdán kellene megjönnie. Így elkerülöm a csalódást hogy már hétfőn újjongok hogy nem jött meg aztán közben meg csak azért mert most 28 napos volt a ciklusom... Meg hát ha az ovutessztel csak pár %al nőveljük az esélyeinket én azt modnom megér egy próbát. :)
Remélem az álmod mihamarabb valósággá válok majd :)
zsu87
 
 


Sziasztok Lányok! Új vagyok itt köztetek, sajnos velünk is megtörtént ez a szörnyű tragédia. Boldog babavárásos hónapok után a 19.heti genetikai ultrahangon kiderült, hogy a pocakomban lévő kislányom nagyon ritka élettel összeegyeztethetetlen genetikai betegségben szenved. Múlthéten kedden 20 hetesen kellett megszülnöm őt, ami iszonyatosan nehéz volt mind testileg és lelkileg is. Holnap lesz egy hete, hogy nincs már velünk és úgy érzem napról napra jobban magam alá kerülök. Annyira hiányzik a kicsi lénye, a mocorgása, a közös kis létünk... Nem tudom mikorra sikerül ezt feldolgoznom, hideg zuhanyként ért minket ez a tragédia és most csak az üresség van bennem és a kilátástalanság...
milla88
 
 


@milla88:


jajj nagyon sajnálom! sajnos semmi jó tanáccsal nem tudok szolgálni. nekem talán az segít egy picit, hogy most kicsit önző módon mindig azt csinálnom amihez épp kedvem van... ha sírni akarok, akkor sírok, ha egyedül akarok lenni, akkor bekuckózok...
ha beszélni szeretnél róla, itt a csoportban írhatsz bármennyit, akár a közösbe, akár privátba, jó hallgatóság vagyunk!

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


Köszönöm, hogy írtál. Nálam pont az egyedüllét a legrosszabb... A páromnak ma kellett először visszamenie dolgozni, nagyon rossz most egyedül. 1 hete ilyenkor még a pocakomban mocorgott... Ti már próbálkozhattok, igaz? Nekünk 3 hónapot mondtak. Az a rossz, hogy nagyon szeretnénk még több babácskát de azt is tudom, hogy egy másik baba nem hozza vissza őt. Örökké hiányozni fog!!! Annyira szeretem őt!
milla88
 
 


@milla88:


próbáld meg lefoglalni magad valamivel! én órákat el tudok szórakozni a felnőtt színezőkönyvekkel, vagy pl a történtek után átrendeztem a lakást...
Nekem a doki azt mondta, hogy ha egy mensi megjön, utána már lehet próbálkozni, nem tudom mi alapján döntenek arról, hogy kinek menniy időt javasolnak... de mindenesetre az első sikertelen hónap is kiborított... 
Nektek is az első babátok volt? 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Milla!

Nagyon sajnálom ami történt! Sajnos én is tudom milyen érzés ez. Nekem tavaly decemberben jött a rémálom! A 21. hét végén jártam, a baba teljesen egészséges volt, de elkezdtem kinyílni , nem volt tünet így későn vettük észre, a burok a hüvelybe boltosult, azt mondták nincs mit tenni, nem maradna életben olyan kicsi. Így nekem is meg kellett szülnöm. Akkor azt hittem beleőrülök! Nagyon nehéz volt! De erősnek kellett lennem, mert van egy lassan 3 éves kislányom akit szintén nagyon összezavart ez a tragédia.
Nekem is rossz volt, hogy nagyobb volt a hasam, éreztem a rugdosást és egyszer csak az űr...
Nekem az segített, hogy kibeszéltem magamból. Nagyon sokat beszéltem a történtekről, nem volt tabu. Az elején sokat sírtam, aztán egyre könnyebb lett. Sosem felejtjük Őt, ha lesz tesó, Ő akkor sem jön vissza :(
Nekünk is minimum 3 hónapot mondtak, mert ugye ez már igencsak félidős vetélés volt.
Több idő kell hogy helyre jöjjünk.
Ha bármi van, vagy csak szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan.
Mi már próbálkozunk, az első hónap sajnos sikertelen volt, de bízunk benne hogy jön az a tesó nemsokára. Annyira szeretnénk!
Kitartást Neked!
Többiek: Olvasgatom ám amiket írtok, mindenkinek drukkolok!
Kismamik: vigyázzatok magatokra nagyon! ;) Továbbra is várom a beszámolókat :)
Anyukák: Gratulálok, végre babázhattok! :)
Próbálkozók: ne adjátok fel, sikerülni fog! csak győzzük kivárni :)
Puszi Nektek!

Kép
ildike1984
Veresegyház
 
 


@borso87:


Sajnos kímélős időszakban vagyok még 5 hétig így alig tudok valamit csinálni, egy kicsit jobban tevékenykedem már mindjárt jobban is vérzek odalent... Én is nagyon félek, hogy mikor majd lehet próbálkozni, nem fog összejönni és akkor majd egyből úgy érzem nekem már nem is lehet többé... 36 leszek az ősszel. Már van egy kislányom ő 6 éves lesz nyár végén.
milla88
 
 


@ildike1984:


Köszönöm szépen bíztató soraidat!!! Sajnálom ami Veletek történt, amikor az ember túl van a kritikus 12. héten azt hiszi már nem történhet baj, aztán tessék... Annyira félek nehogy a következővel is legyen valami ha összejön egyáltalán. Annyira vártam a nyarat és szeptemberre voltam kiírva. Most pedig azt várom szaladjanak már a napok, szaladjon el a nyár és újra lehessen lakója a pocakomnak. Nekem is van már egy kislányom, ő 6 éves lesz, nagyon szeretnénk még minimum 2 babácskát, csak már 36 leszek lassan...
milla88
 
 


@milla88:


ilyenre nem is szabad gondolni, hogy ez még egyszer megtörténik! innentől kezdve tessék csak pozitív dolgokra gondolni, nem szabad bevonzani a rosszat! 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Na igen, én áprilisban szültem volna, az egy kicsit rossz időszak volt, de valamennyire túl tettem magam. Ja, vettem egy karkötőt egy angyalka medállal, amit mindig hordok ha megyek valahova, mindig rajtam van, így emlékezek Rá. A kislányom is nagyon szeretne tesót, a környezetünkben szinte minden hasonló korú gyereknek mostanában született tesója. Olyan gondoskodó, úgy szereti a kisbabákat.
Amúgy ne is mondd..az aggódás jelen lesz végig azt hiszem. Mondtam is a férjemnek hogy ha sikerül a tesó, elmondom akinek szeretném, nem várok a 12. hét végéig, mivel én nem hiszek már ebben ...utána is történhet bármi sajnos.
Én is félek, mert nem tudták megmondani miért történt. Veszélyeztetett terhesek leszünk, sűrűbb vizsgálatokkal, ami kicsit megnyugtat. Keresek egy rendes dokit, jó kórházat.(még nem döntöttem a 2 közül).
Ja és amit még akartam,hogy én mielőtt írtam volna ide, azt hittem hogy velem van a baj, hogy gyereket szerettem volna újra, azonnal..kismama akartam lenni.
De ahogy olvasgattam, sokaknak csak az volt a megnyugvás, hogy jött a tesó. Szóval ez normális.
Mi 2 gyerkőcöt szerettünk volna egyébként, én 32 vagyok. Ja és csak hab a tortán hogy nem szerettem volna a két gyerek között visszamenni dolgozni, pláne hogy tulajváltás volt, így most a visszatérő kismamákat elküldik. A kislányom megy majd oviba, és ha nem jön össze a tesó most vagy a kövi hónapban akkor még munkanélküli is leszek :(



Kép
ildike1984
Veresegyház
 
 


@ildike1984:


nem tudsz "okoskodni" picit a munkában? hogy pl szólsz h visszamész június 1-én, de ezzel a lendülettel el is mész betegállományba? úgy tudom h betegácsi alatt nem rúghatnak ki... aztán ahogy megfogan a bébi, onnantól meg más kóddal leszel táppénzen

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Köszi a tippet...bízunk benne hogy most összejön a baba és akkor nem kell trükközni. Ha nem, akkor van még egy hónapunk, ami elég határeset.
Tudják hogy nem tudnék visszamenni, mert itthon vagyok a kislányommal, aki csak ősszel megy oviba, szóval szabikat kéne kivennem. Amit nem adnak ki..adnak egy jó kis végkielégítést. Ami pillanatnyilag jó, de ugye akkor tesónál nem lenne csed,gyed, csak gyes..mivel megszakad a munkaviszony..
Nehéz ügy..
ildike1984
Veresegyház
 
 


@milla88:


Nagyon sajnálom, együttérzésem, bár el sem tudom képzelni mit élhetsz át :( Az én korai vetélésem ehhez képest semmi volt :(
Mielőbbi testi, lelki felépülést kívánok! A korod miatt ne aggódj, az egyik rokonunk két egészséges babát is szült 40 felett.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@ildike1984:


akkor meg rögtön betegállomány, ha szabadságot se adnak ki! de meglesz az a pozitív tesz! 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


borso87:

Köszi szépen, rajta leszünk, nagyon szeretnénk! Na persze nem csak a munka miatt!!
Csak ugye nem mindegy hogy 3 évig csak gyest kapsz vagy at  többit is
Köszi a drukkot, aranyos vagy!
Na és Te hogy vagy?


Kép
ildike1984
Veresegyház
 
 


@ildike1984:


hangulatállapotilag változó, amúgy meg bizakodó... mostanság lesz a peteérésem (legalábbis remélem) úgyhogy mindent megteszünk az ügy érdekében 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


Lehet igazad van de valahogy nálam mindig az ellenkezője van, ha valami miatt nagyon aggódom, félek akkor azt megúszom... Ha meg boldogan, nevetgélve megyünk a párommal a 19.heti UH-ra akkor meg jön a hideg zuhany... Már aggódni és boldognak lenni sem merek, ezek után.
milla88
 
 


@milla88:


nyilván könnyen beszélek, mert még nem jött el nálam sem az az idő, h "ne aggódjak", mert biztos fogok... csak tényleg valahogy bizakodni kell, mert úgy lehet túlélni

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@ildike1984:


Ez a karkötős dolog agyalkával nagyon megható. Lehet nekem is segítene egy ilyesmi, akkor mindig velem lenne valami ami emlékeztet Rá, bár a szívemben mindig ott lesz...
Az a baj, hogy annyira friss még minden, hogy alig hiszem el, hogy ez nem csak egy rossz álom. Ráadásul olyan távolinak tűnik az a 3 hónap, mire végre újra próbálkozhatunk. Persze, hogy újra kismamák szeretnénk lenni, mert ez a legcsodálatosabb érzés a világon, na meg persze az anyaság érzése!!! Nekem anyák napja előtt derült ki ez a borzalom, ami miatt még az óvodai anyák napjára sem tudtam elmenni, pedig a kislányom annyira készült hetek óta. Végülis elmondta nekem itthon a versikéket, énekeket, nekem pedig ömlöttek a könnyeim...
milla88
 
 


borso87:

Jaj akkor megy a drukk!! Írj majd ;)
Egyébként te használsz ovu tesztet?




Már én se nagyon merek örülni, ugyanígy szokott lenni nálam is ahogy írtad..

Kép
ildike1984
Veresegyház
 
 


@gabelila:


Köszönöm a bíztatást és gratulálok a pocaklakódhoz! Az ismerősöd ikreket szült, vagy külön-külön jöttek a babák 40 fölött? Bízom benne lehetek még én is kismama!
milla88
 
 


Stefany, gratulálok! :)

Menthe, gratulálok! Jó egészséget és sok örömöt nektek :) 

Ildike, drukkolok hogy összejöjjön a babó mielőbb ahogy szeretnétek! :)  és ne kelljen a munkahely miatt sem trükközni se aggódni .)

Milla, nagyon sajnálom ami veled történt! Még olvasni is szörnyű nemhgy átélni.... beszéld ki magadból, sírj ha jól esik... mi is ezt tettük. Aztán csak pozitívan és fel a fejjel. Leszel még újra kismami és anyuka :)  Nekünk első baba lett volna, október elején 10-12hetesen veszítettük el (2 doki 2félét mondott azért írom így).... Rá egy hónapra a munkahelyemet is elveszítettem.... így még rosszabb volt mert itthon ültem egyedül... s karácsony előtti időszak volt, sehova nem vettek fel... február közepén sikerült elhelyezkednem. Most épp egy méregtelenítő kúrát csinálok ami 4hónapos, jövőhónap közepén ér véget, azután próbálkozunk csak újra. De már nagyon várjuk mi is. 

Nekem egy szép angyalkám van az éjjeli szekrényemen és mellette egy fehér gyertya amivel Rá emlékezem... Úgy gondolom bármennyire is pici volt még, az első pillanattól szerettük, szeretjük a bennünk növekvő kis csöppséget...

Kismamik mindenki rendben van? Remélem igen :) 

Mostanság én is csak olvasgattam, elvagyunk a mindennapokba... 
Kérdésem lenne viszont... mondjátok, hogy jól emlékszem kérlek :) Most ugye február közepétől van újra munkahelyem (előtte 2014.07.hótól volt folyamatosan... aztán 2015.decembertől 2016.februárig munkanélküli)... most ha új helyre mennék (ez egy biztos hely lenne, barátnőm kisboltjába... ) akkor nem esnék el semmilyen ellátástól abban az esetben ha folyamatos marad a munkaviszony? Tehát pld ha júli 1el megszűnne a mostani és júli 2vel indulna a másik cégnél az új...?!

Köszönöm előre is a választ!

Akik már próbálkoznak, sok sikert csajok! :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@milla88:


20 éves lánya mellé született még 1-1 lány 3 év különbséggel. Az első véletlenül sikerült, spontán, ráadásul úgy, hogy 20 évig úgy tudta egy betegsége miatt nem tud teherbe esni. Azután rágyúrtak, hátha lesz egy fiú is, de a 3. is kislány lett :) a lényeg, hogy egészségesek.

@gmoncsy1991:


Köszi. Lekopogom jól vagyok. Sajnos a juttatások témakörben nem vagyok elég tájékozott, de szerintem az nem befolyásolja, ha közben váltasz, mert a biztosítotti jogviszonyod ettől még folyamatos.


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


helló lányok!Üdv azoknak akik újak....Sajnálom ami veled (is)történt Milla...Járj fel ide gyakran,most még Tp-n vagy olvass vissza sokat,szuper kis sortársak vannak itt!Nagyon sokat lehet tanulni is szerintem mikor én tpn voltam szinte minden nap feljöttem,hogy kivel mi van,hogy halad azzal a fényévnek tűnő 3hónappal...(januárban volt a bef.műtétem 8hét volt)mi túlhaladtuk már rendesen annak ellenére hogy május van percre pontos menstr.val mégsem jön a bébi...Majd csak..Napi pozitívum természetesen csak idézőjelesen.Jött egy új kolleganő hozzánk elötte rebesgették h 2sikertelen terhességen van túl,első nap cimbi lett:) de náluk tudják mi volt a baj mostmár júniusban kezdik a próbát...mindenkinek drukkolok,az idő mindent megold,persze nem felejtődik el a borzalom csak enyhül az angyalkás ékszer nagyon jó,én pl találtam egy mini rózsafűzért de kb olyan kicsi mint egy baba csuklója nem vagyok hajlandó kitenni a táskámból nemtudom miért de annyira bevillantak tőle az emlékek....kitartás mindenkinek Menthe hatalmas gratula!:)
vjudit35
 
 


@vjudit35:
Milyen vizsgálatból derült ki nálatok hogy mi volt a baj? Es hogy lehet orvosolni?

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok! Most jövök a nőgyogyitol. Mondtam neki, hogy milyen vitaminokat szedek (b-komplex, c, d3, e, folsav) es erre azt mondta h ebből csak a d3 meg a folsav kell, a többit ne szedjem, mert semmit se használ max csak hizok tőle. Viszont ajánlott egy étrend kiegeszitot, inofolic a neve. Valaki hallott mar róla vagy szedi? Ha ez a hónap is sikertelen lesz, akkor szerintem beruházok ra... Nem olcsó mert 12.000 egy doboz, ami 60 napra eleg.

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok! Tegnap meg ma nagyon rossz... Ma egy hete született meg az én Angyalkám, akit sohasem ölelhettem meg. Borzasztóan hiányzik. Tudom az élet nem áll meg de nekem most mégis olyan mintha állna, és semminek sem tudok örülni. Jó lenne már ha jönne az enyhülés időszaka, mert ez még nem az nálam sajnos. Szerintetek mikor fog megjönni újra? 4-6 hetet olvastam, remélem tényleg így lesz bár bízom inkább 4 lesz mint 6 vagy netán még több, akkor még jobban összeomlok az tuti...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára milla88 2016.05.10 11:06-kor.
milla88
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: