Új privát üzeneted érkezett!

Mikegirl!
Apától szabad kezet kaptam a masszázsra, viszont nem vagyok benne biztos, hogy minden héten meg tudom oldani. Ha 1-2 alkalomról kimaradunk, az nagyon gáz lenne? De igyekszünk, és még az is lehet, hogy mindegyiken ott leszünk.

Navi!
Nagyon cuki Zorka baba.

Eclipse!
Mollika milyen kis vidám. Ennyire szereti hason, vagy csak elcsíptetek egy jobb pillanatát? Örülök, hogy rendeződtek a fejedben a dolgok. Én is mindig attól tartok, hogy nincs elég tejem, de amikor a védőnő leméri, és többet hízik, mint ilyenkor az átlag, akkor megnyugszom. Napi egyszer azért kell már a tápi.

Hajni!
Én is valami nagyobb dolgot veszek a C&A-s kuponból, de ha még bele fog férni, akkor inkább majd ősszel veszek neki téli overált. Meg is nézem a dátumot a kuponon. Örülök, hogy jól sikerült az úszás. Volt jó nagy hely az öltöztetésre?

Lucus!
Szép számban összegyűltünk kendő ügyben. Majd akkor várom a bankszámla részleteket, ha összeállt a végleges létszám. Megsütötted a virslist?

Dorka!
Kényes kérdés ez az alvás dolog. Én egyiket sem akarom kiemelni, viszont nekem van egy elvem, ami eddig nagyon bevált nálam. Én úgy gondolom, hogy ha a felnőtteknek fontos, hogy több órát egyhuzamban aludni tudjon, akkor a babáknak még fontosabb. Ebben a korban a piciknek már nem kell éjszaka enniük, mert tudj tartalékolni a szervezetük, viszont annál fontosabb, hogy megtanuljanak aludni, mert ha nem alakul ki egy jó alvási szokásuk, az meghatározhatja az egész életüket. Mindenképpen jó lenne rászoktatni Lucát, hogy legalább 6 órát tudjon megszakítás nélkül aludni éjjel. Én Szilárdot is hagytam sírni, persze nem drasztikusan, hanem 5-10 perces blokkokban, és mindig odamentem, megsimogattam. A sírást legtöbb esetben nem hagyta abba, hanem volt hogy 30-40 percig sírt. Ezalatt én 4-5-szőr mentem oda hozzá. Tehát tudta, hogy nem hagytam magára. Elaludt, aztán 2-3 óra múlva kezdte elölről. Ez ment három napig, a negyedik naptól pedig a mai napig stabilan átalussza az éjszakát.
Zsombor könnyebb eset volt, mert ő nem ennyire kitartó az éjszakai sírásban. Ő hozzá fel sem kellett kelnem, mert 5 perc alatt abbahagyta a sírást. Őt először a korábbi ébredéséről szoktattam le (12-2 között), aztán mikor az beállt, akkor a 3-4 órásról. Így most már legtöbbször fél 6-ig alszik este fél 9-től. Van, hogy felébred korábban, de nem veszem ki az ágyból, mert tutira nem éhes, és 2 perc után durmol tovább. Ehhez erő kell és kitartás, és az, hogy elhidd, hogy a babádnak nem fog semmi lelki sérülése lenni, viszont annál jobb lesz neki, ha ki tudja pihenni magát éjszaka. Zsombor azóta ébred reggel mosolygósan, amióta ilyen jókat alszik. Nekem meggyőződésem, hogy jól csináltam. Az a lényeg, hogy érezd, hogy jót teszel a babádnak. Az anyák megérzik, ha valami nem jó a gyereküknek. Sőt, az egyik gyerekkel lehet valamit, a másikkal meg ugyanazt nem tudod megcsinálni.

TABLÓ:
Kinek is kell küldeni a képet? Nekünk akkor nem volt gépünk, és lemaradtam a részletekről. Jó ötletnek tartom, amit Mike irt, hogy menjen a tablóval a kendő.

Lassan ébred Zsombikám. Majd jövök még........................

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Lányos anyukák!
Légyszi segítsetek nekem. Öcsémék kislányának szeretnék egy szép kis fülbevalót venni a keresztelőjére, de nem tudom, hogy egy kislánynak milyen fülbevalót lehet betenni. Mindenképp átdugóst szeretnék, csak azt nem tudom, hogy van olyan, ami nem szúr, ha ráfekszik a fülére? Csinálnak babafülbevalót is, ami biztonsági záras? Na és ha igen, akkor azt hol lehet beszerezni?

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Csajok, ez teganp készült!!!!!!!!

Kép

Egy hét híján öt hónapba telt!!!!!

mikegirl
 
 

 
 

Mikegirl! Teljesen elérzékenyültem a kép láttán! Csodálatos vagy!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Jó reggelt!!

Jaj csajok - Dorka, Lucuzs, ez nem is az én érdemem, csak úgy alakult magától. És bár türelmes lennék..... :oops: Szóval dícsérő szavakat nem érdemlek, mert gyakorlatilag sodródom az árral, kapálózok.... :lol:

Lucuzs, köszi a linkgyűjteményt, ezeket néztem én is. SoteII főnővérével beszéltem, jövő hét közepén kell hívnom, hogy mit beszélt meg a főnökével, és pozitív válasz esetén folytathatjuk a beszélgetést. Kíváncsi vagyok a válaszra, mert a főnővér szkeptikus volt a munka közbeni hordozással kapcsolatban. Egyébként náluk 10 alatti éves szinten az otthagyott babák száma, és kb. egy hetet töltenek ott örökbefogadásra várva. Ami a médiát illeti, nemtom kit lehetne....Budapest tv nincs már, ha jól tudom, ottani regionális lapot nem ismerek, ami szóba jöhet, az a Sote2 honlapján a hírek, illetve az eseménynaptár.

Angie - masszázsra a szerda lenne előirányozva. Szerintem ahol kisgyerek van, pláne kettő, mindig közbejöhet valami..... de akkor igennek veszem a jelentkezésed. Én majd Atit is akarom masszírozni este fürcsi után. Fülbevaló: van kimondottan bébi, biztonsági záras, sima ékszerüzletben is kapható. Neten is érdemes szétnézni, mert azokat a fazonokat találod meg az üzletekben.

Hozzátápi - nekem van egy táblázatom, amit a védőnénimtől kaptam még Ati idején. A gluténmentes dolog ugye már nem érvényes, aszerint a banán pedig később adható csak. Először: alma, barack, meggy. Mondta, hogy meggyet (fagyasztottból) is kóstoltassak majd vele. Mondtam ok, de szerintem kizárt, hogy rajongani fog majd érte :lol:

Szisszka - köszi a naptej ötletet!!!! Olyan drágák amúgy, majd akkor én is rákérdezek. Etetőszéket mi sokat használtuk. Én féltem a hordozót, hogy kajapacás lesz. És nekünk jól jött a becsatolható változat. Mert amíg ott itta a reggeli tejecskét később, addig tudtam, hogy biztonságban van, és nyugodtan készülődhetek. :lol: Simán ott lehetett hagyni egyedül.

Dorka - Luca kevesebbet alszik, mint Ati :shock: Pedig aztán ő is korán kelő. Hajnali háromtól fent van? Mennyit alszik nap közben? Nem mondanám, hogy te cseszted el, mert tudna aludni melletted is, ha akarna. Szerintem írd egy hétig, hogy mikor mennyit alszik, és kérdezz meg egy dokit. Első körben a gyerekdokit, hogy mit szól hozzá.

Eclipse - Molli zabálni való !!!!!! :lol:

Haynii - ok, igyekszem küldeni mielőbb a képeket. Kareszék szólnak, ha rendelnek. Kb. április közepe felé.

Na, indul a nap. Puszi mindenkinek!!! Hétvégére rossz időt mondanak, úgyhogy használjuk ki még ezt az egy napot. :wink:

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Babák, nagyobb gyerekek csodaszépek!
Vendég
 


Jaj, nem írtam, hogy a kerti - parti esőnap sztornó! Gyereknap van aznap és elkerülte a figyelmem :oops: :oops:
De nem is írtatok az időpont javaslatra. Május 28? Mikor legyen? Esőnap egy héttel későbbi szombat?

mikegirl
 
 


Sziasztok Lányok!

Angie,
á, dehogy szeret hason lenni, tiszta véletlen volt, ill. fél óráig fél lábon bohóckodtam neki hogy vigyorogjon. :lol: :lol:
Sőt, éppen ez a problémám, hogy nem szeret hason lenni, emiatt nincs is eleget hason, ami hiba :oops: :oops: és így félek, hogy nem fog elindulni kúszni.
Voltunk 5 hós kontrollon. Cicuka továbbra sem hízóbajnok, most léptük át a 6 kilót a 69 cm-jéhez (!!!) de szerencsére a dokinő meg a védőnő is látják, hogy ilyen az alkata és kész. Tiszta apja :lol: Pedig szemmel láthatólag hízott az elmúlt 1 hónapban, a karján, pociján meg combikáján is látszanak az új kis hájak, csak a mérleg nem mutatja :roll:
Negatívum: dokinő ránknézett, és szerinte vashiányosak vagyunk mind a ketten. Én a terhesség alatt is az voltam, akkor szedtem homeopátiás vasat meg ittam a Krauterblut szirupot. Mindketten sápadtkák vagyunk, és mindkettőnknek halvány az ajka. Cicukát beutalta vérvételre is :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Miért nem lehet anélkül felírni a vascseppeket?

Mikegirl,
nagyon édesek a gyerekeid! Atika most érzett rá a nagytesó lét szépségeire! Adélka milyen nagy, a bátyjához képest is! :D

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsban, mert roihanok is tovább ahogy szoktam :D

Molli csudaaranyos!!
Adélka és Ati is nagyon édesek! Ügyesen csináljátok csak kitartás, majd lesznek Atival is nyugodtabb napok. Most talán kicsit jobban pöröga tesó miatt is de majd lenyugszik:D
Angi: fülbevaló. Párom ékszerész, szoktak fülit késziteni babáknak ha érdekel este megkérdem milyen kapcsosat szoktak, bár één nem ajánloma bedugósat. Inkább a csattosat. Nekünk van is itthon sima karika füli(persze piciben, babáknak), esetleg lefotozom és este megmutizom)
Mike: engem érdekelne a masszás-Ádival is jártam anno....de ez most oklevelet is ad????? :shock: :shock: :shock:

Én úszni akartam vinni már, anno Ádit is 5 hónaposan vittem. Mivel most nincs keretünk babaúszásra megérdeklődtük az újhegyi uszit (nekem oda pedagógus igazolvánnyal ingyenes a belépés) szóval hétévégén bevihetem babámat is a vizbe. Erre 2 hete picit náthás, nem mertem vinni, d e talán majd most...

Alvás: nagyon irigy vagyok, akinél alszik a baba... nos Patrik nagyon kitartó(bár én is csak nem visz eredményre) 2 órát is tud üvölteni, d e nem hagyja abba csak cicin.... így viszont kelünk óránként -kétóránként éjjel. Pont tegnap este határoztam el, hogy ha nem is tudom őt sirni hagyni, d eitt az ideje a saját ágyikónak: alszik-kiveszem szopizni(amikor igényli) és vissza a kiságyba(nem mellettem). ezzel nem is volt baj, így most 2 óránként ébredt.(de ilyenkor rendesen, sokat eszik-nem nyammog)szóval én most ezt próbálom, hátha ha egyedül van az ágyban kevesebbszer fog ébredni. egyenlőre én nála alszom -a földön ágyazva- de jobban tudtunk szerintem pihenni. (hozzáteszem, így viszont Ádi költözött most mellém a földre :lol: :lol: szóval mindig van aki szuszogását hallgathatom).
Párom beteg, most jobb is ha ő a hálóban alszik egyedül. :roll:
Képzeljétek, apum beteg volt kb 2 hónapig: nagyon köhögött, torka ronda volt... orvos többször látta, több antibiotikum kúra stb... semmi hatása. a héten kellett visszamennie(már jól volt) és azt mondta az orr-füll-gégégsz hogy 99% hogy h1n1-e volt :shock: :shock: :shock: akármi is volt, kész szerencse hogy nem lett nagy bajunk(bár mindenkinek kicsi torokfájása volt, d e hamar elmult). Azt mondta neki, hogy ez a korosztály még jól tolerálja... és hogy már nem kell oltás, mert így már védett.

Na megyek is, teregetek aztán irány a levegő!

Szép napot mindnekinek!

Májusi tali: nekünk jó, szerintem jobb ha az esőnep egy hét csúszással van. Puszi

rabbe78
 
 


Masszázs - Hajni, Angie, Rabbe
Kezdés: május 6. 11:00 (masszírra kész állapotban)
Ami szükséges: olaj - legjobban ajánlott a hidegen sajtolt, intenzív illat nélküli olaj, pl extra szűz oliva, de akármi használható, ami nektek szimpi, sok textilpelus (masszír puccendárén), cuccok a baba alá, mert a földön csináljuk: polifoam, pléd, pelus (szétnézek, hogy nálunk mennyi polifoam, habtapi van, lehet elég lesz négyünknek.)
És aki tartja: Varga Emma - 06204572662. Kérdés, aggály vagy bármi esetén hívjátok nyugodtan! Tegezősen, mert korunkbéli. Márming én meg Angie korunk béli :lol:
Ha utána ebédre pizzát rendelnénk - mármint magunknak :lol: , ahhoz mit szóltok?

Rabbe - jó zavaros lehettem. Bocsesz. Oklevelet nem mi, hanem a csaj kap :lol: Ez lesz neki a gyakorlat. Elméleti részen már túl van. És a gyakszi is az oklevél feltétele.

Eclipse - ja, én is néztem a képen, hogy Ati eltörpül Adél mellett :lol: :lol: Pedig kétszer akkora súlyban és cm-ben is. Csalóka fotó :lol: :lol: :lol: Bár Adél nem törpicúr. Lassan 8 kiló. 6-9 hós ruhákat kell vennünk, mert bizony pocakban felvesszük ezt a méretet :lol: :lol:

mikegirl
 
 


Hali!

Mikelány:
sajna én már most tudom hogy az a hétvége nekem tuti nem jó!
Előtte?
Persze nyilván ha mindenkinek jó rajtam kívül, akkor így jártam :(

Gratulálok, még akkor is ha "csak"sodróttál! :lol: az idő nagy mester... hú b...+ ekkora közhelyet :oops:
Örülök hogy túl vagy a nehezén :)
Oviban is rendeződtek Ati ügyei?

Eclipse: mikor lesz eredmény? Remélem csak tévedett és mollinak semmi baja! Ami pedig azt illeti majd elkezd kúszni ha akar! Sajna Gizus is elég nyugodt... NEM CSINÁL SEMMIT :roll: várja a sült galambot... nem fordul, nem kúszik, nem mászik, nem jön a foga!! Semmi!!!

csak dörzsöli a szemét mert persze az könnyezik mint a fene!

Dorka:
köszi hogy rákérdeztél a futásra de tök ciki azt írni hogy a ház körül futok... pedig majdnem ez az igazság :oops:
van egy edzésterv ami kb így kezdődik 1 perc futi 1 perc séta 8x.... és szépen emeli az időt....
Tegnap kimaradt mert zoli terepen volt és későn jött.... remélem ma bepótoljuk!!!

gyönyörű idő van... megpróbáltam kint egy régi vastag matracon altatni Gizust, de túl sok volt az új infó, így megint bent alszunk....

na átjön mama figyelni rá míg alszik , én meg elrobogok csekket befizetni....pfujj útálom

na csákó

Kép
Kép
eta
 
 


Sziasztok Csajok!

Eta, valahol el kell kezdeni, nem igaz?Nagyon ügyes vagy, és a lényeg, hogy mozogsz, nem?
Én sem nagyon tudom mostanság külső körzetben altatni Lucár, bár most nagy nehézségek árán kivételesen sikerült, mert annyi az új benyomás, hogy nézegelődni akar:)

Rabbe, apának jobbulást!
H1N1-az komoly, főleg, hogy észre sem vették?De jól van, minden ok, ugye?
2 óránkénti kelés, az sem túl jó, sőt talán rosszabb, mint nálunk a helyzet.És szerinted azért kel, mert éhes vagy csak anyát akarja?

Eclipse, vérvétel
:twisted: De legalább kiderül!Nagyon szép kislány Molli, úgy is aranyosak, ha hurkásak, úgy is aranyosak, ha enm annyira hurkásak:)
Luca sem túl hurka, majd kedden megyünk a védőnőhöz, már izgatottan várom, hány kg.

Kriszta, merre jársz?Hogy vagytok?Olyan régen voltál!

Mikegirl, de megérdemled ezeket a szavakat!Még akkor is, ha te úgy érzed, hogy az árral sodródsz!Nagyon hasonlít egymásra Ati és Adél:)

Alvás: picit félreértettek, 2-3kor kel, akkor fent van valamennyit, aztán utána mondjuk 5-kor, 7-kor, aztán általában az a vége.

Angie, szerintem sem jó, az amire te gondolsz, de minden ékszerüzletben vannak kimondott babfülbevalók.Tuti találsz szépet!
Köszönöm a tanácsot, megpróbálom.

Csajok, szeretném kérni a véleményeteket.
Ha bukik egy baba, attól még lehet, h. nem lakott jól?
Szerintem nekem nincs elég tejem megint, de most nem látom azokat a jeleket, amiket, amikor már egyszer ez volt a helyzet láttam.
Eszik húzza, nyúzza a mellemet, akkor elveszem, látom, h. nem jön belőle semmi.Nem érzem a belöveléseket.
Ez nem most kezdődött, hanem már múlt héten, meg eszem rendesen, csak updatesen.
Mi van, ha azért nyűgös estefelé már, mert éhes, és nem is a foga?
Szerintetek adjak neki pótlást.Iszom a sört(azzal bűnözök), váltom a cicit, úgyh. már mindent próbálok, ami annak idején segített.
De estére tényleg nyugatlan és ha cicit kap, rákap, de húzza nyúzza.
Szerintetek?

Puszi

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Eta,
köszi, de nem aggódok, a vashiány nem tragédia. A babák 4-6 hónapos koráig tartanak a veleszületett vaskészletek. Ha az anya vashiányos volt a várandósság alatt, akkor a baba is kevesebb tartalékkal indul. Én pont 6 hónaposan kaptam annó vasat, anyám mondta, aztán most várandósság alatt, aztán most a baba következik. Csak a vérvétel miatt sajnálom szegénykémet :(

Kérdezz rá a védőnőnél, hogy meddigre kell beindulniuk a dolgoknak Gizikénél.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Dorka!

Fogalmam sincs! Én sem érzek belövelléseket, és nekem általában 10 percig eszik egy egy alkalommal: (
Szerintem kevés,de ha nem éhes hát mit csináljak?
A böfivel mi a helyzet? csak bukik, vagy böfizik is?
mert gizus gyakran azért nem tud enni mert nem jön a böfi, de ha kint van akkor újra zabázik....

hmm nem tudom remélem van aki okosabb nálam....

na egy kép Kép ooooooo

Kép
Kép
eta
 
 


Eclipse:

Hát a szurit én sem szeretem nem hogy a picik.
Nekem is kellet szednem vasat... lehet most is kéne..... de iszom a céklallevet,,, állítólag az jó erről mit tudsz?

Kép
Kép
eta
 
 


Eta, köszi, mindenkinek érdekel a véleménye!
Böfizik, aztán jön a bukás is utána...

Ez a kép zseniális!!!!Nagyon cuki Gizu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Dorka
A nagy erővel távozó lenyelt levegő sodor magával egy kis tejcit, ez a bukás. Tehát semmi köze a jóllakottsághoz. Szóval igen, akár ehet is utána.

Eta
szuper a fotó!!!!

Kerti - parti
Május 21-hez mit szóltok?

mikegirl
 
 


Helló Csajok!!

Nagyon kellemes hétvégét mindenkinek :D Itt most nagyon szépen süt a nap, de állítólag jön délután a fos-kaka idő :?

Minden babóca nagyon szépséges :lol:

Hétfőn jövök szerintem hosszabb beszámolóval is, na meg remélem akkor normálisan vissza is tudok olvasni :wink:

Képzeljétek ma megyünk hordozós egyéni oktatásra, juhuuuuuu, nagyon várom, meg szeretném tanulni Lilit hátra kötözni, de nem merem oda rakni egyedül, mindig félek, hogy átdobom a hátamon és a másik oldalon landol, hihihihihi :D

Na lépek, mert megyünk boltba, aztán főzés és utána az oktatás!!!

Puszi mindannyiótonak!!!

Lili és Ancsa

KépKép
gyancsi
 
 


Csajok!

Kint van Cilu-milu első fogacskája!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Aranyoska, aztaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!! :lol: :lol: :lol:

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Pedig most jó idő sincs, mégis megcsappantunk. :wink:

Nagyon fontos az első dolog amit írni/kérdezni szeretnék. Valaki említette a combiredőkben való érdességet, mint a smirglipapír. Már nekünk is volt akkor de úgy voltam vele, hogy megyünk úgy is dokihoz és az majd felír valamit rá. A válasz a következő volt:
"A gyereknek ilyen a bőre" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Érdekes, hogy elötte nem volt csak úgy csiribú-csiribá jött és kész :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?:
Szóval valaki írt egy csodakenőcsről ami egy más valakinek is bejött. Tudtok ebben segíteni? Mi is volt az?

Nem tudom ki linkelte be múltkor azt a tojás és tej nélküli babakekszet. Megvettem, ma lesz a próba. Valahogy ezt szívesebben adom, pedig anyukám szerint mi már 3 hósan hozzá voltunk táplálva. Babapiskótával és háztartási kekszel. Gondolhatjátok, hogy "biztos" volt akkoriban babakeksz. :roll:

Sziszka,
a tejpépet mikortól adtad? Olyan mint a tápi?

Mike,
előre láthatóan okés a masszi. Nem áprilist akartál írni? Márcsak a szerdák miatt, mintha azt mondtad volna. Áprilistól egyébként van már autóm, úgyhogy logisztikai problémám sem lesz vele. Pizza ok! Imádom!!!!! Ránéztem a naptárra, sajnos egyik sem jó. Máj. 21. keresztelő 28. pedig eskövő. Sajnálom!!!!!! Már előre irigy-mirigy vagyok! Pedig nekünk még dolgunk is lett volna ott. :wink:

Eta,
ímádom a tükrös képet!!!!

Eclipse,
neked is írtam valami hozzászólást de az istenért nem tudom kibogózni. Remélem eszembe jut. Jaj az agyam :?: :!: :?: :!: :?:

Szép napot mindenkinek, az időjárás ellenében is.

Kép
Kép
haynii
 
 


Jaj igen, masszír április!!!!!

Hajni, én amidától kaptam olyan kenőcsöt.
A dátumra alig reagált valaki, úgyhogy még bármi lehet :wink: Még az is, hogy mini tali lesz 8)

mikegirl
 
 


mike: nekünk május 21 délelőtt -kora délután nem jó!!! d e akarunk nagyon menni!!! mindne más időpont jó. 21-én kb 3-4 felé esetleg...

Akkor maszir mikor lesz? Április?? szeretnénk menni, d e lehet sporolás miatt vonattal mennénk :oops: :oops: messze laktok a vasúti állomástól? sokat szoktunk ott a parkokban sétálni 8) HA dobnál privien egy cimet, megköszönném és utánanéznék, hogy juthatnánk el hozzátok ésszerüen:D

rabbe78
 
 


Rabbe
Sokat sétáltok Gödöllőn, és csak most szólsz? Ha erre jársz, sétálhatunk közösen is!
Irtam privit.

Kerti - parti
Május 21 2 emberkének nem jó, 28 egynek, mi a helyzet a május 22-vel? (vasárnap)

mikegirl
 
 


Mikegirl! Nekünk jó a 21, 28, és ha a 22 is megoldható, de azért az kicsit rázósabb a sok utazás miatt.

Aranyoska! Gratula Bekinek a fogacskához!!!
Most héten tanácsadás? :wink:

Eclipse! Gratu apának a szép eredményekhez!
Neked meg az új mellékállásodhoz! :wink: :lol:
Szuper, hogy ennyit segített a szopitanácsadó! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Vikoo! Eszembe jutott nekem mi kéne: szopikendő, vagy mi a neve, amivel tömegben is lehet diszkréten szoptatni. :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Mi:
Balázs a második fogát dugja kifelé, de már vagy 2 hete, és nagyon szenved szegényem. :cry: 2 napja már az íny is megszakadt, mégsem tör elő. :cry:
Bogi kicsit betegeskedik, de annál jobban hisztizik miatta. :(

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Kendő:
Gyártó illetve forgalmazó cégeket bevonva a kezdeményezésbe, sikerült a szervezőknek 7.800/db áron Hoppediz rugalmas kendőt szerezni többek között nekünk is! :D

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Helló csajok!
Nagyon ügyik vagytok, ami a kendőket illeti...Én azért nem szállok be, mert én a miskolci kórházba fogok bevinni egy kendőt, és a kettő már kicsit sok lenne. Mert azt is veszem :)
Olvasgatlak ám titeket, csak nincs időm írni, mert itt a tavasz, és sokat vagyunk kint, a takarítást is elkezdtem ebben a nagy hodály házban :)
Janka már elkezdett hízni, jupiii :) Elkezdtem adni neki a 4 hónapos kortól adható bébi desszerteket, meg már nem adok tejet, mert nincs (a tejtesónak) Van, de annyi nincs, hogy még tudjak sokat fejni:) És erre elkezdett rohamosan hízni :)
Fireg-forog, brümmög, és képzeljétek, elkezdett a napokban kúszni a tárgyak felé :)
amikor a kezünkkel felhúzzuk, hogy üljön, kinyomja magát állásba, így ezt az ülős játékot igyekszünk hanyagolni, mert eléggé ijesztő, hogy a pipaszár lábain áll .

ancsa! Kíváncsi vagyok, milyen volt a hordozós tréning, én is szeretném Jankát háton hrdozni, de én sem merem. Nekem Nandum van, majd jegyzetelj :)

Gödöllőre mi nyáron megyünk a rokonokhoz, remélem, akkorra is lesz tali szervezve :) Már úgy megismernélek titeket, meg a babókat :)

Gödöllőre költözik egy rokonom, nyáron mennek, most pestiek még. Dévény Anna néni mellett dolgozik, mint masszőr. Ha kell valakinek, akkor majd megadom a telószámát :)
pussz
kel a csaj, megyek :)


ui: Nektek mennyi bébiételt eszik a baba? Már, aki ad már neki......

Kép
ebba
 
 


Sziasztok!

Talán kendő tulajdonos leszek én is!! :lol: Most rendeltem egy karikás nandut, hogy ha kocsival be is megyek a városba 1-2 dolgot elintézni, ott majd azzal rohangálok, csípőhordozva. Csak az volt fura, hogy itt nincsenek méretek. Remélem nem lesz túl hosszú.... és remélem boldogulok vele. Olvasgattam fórumokat, ott azt írták, hogy karikáshoz jobb a nandu, és hogy gyorsan és könnyen lehet használni, néztem egy rakat videó is. Próbáltam tudományos lenni :lol: :lol:

Lucuzs - szopi kendőt lehet kapni, én már láttam valahol a neten. Asszem abban a boltban, amit belinkelt vki - talán ebba, amikor a bevásárlókocsi huzat volt a téma.
Boginak mennek a gyógypuszik!!! Balázs fogacskáinak pedig hajrá!!! Nagyon ügyik vagytok, hogy már a második!!!!! Nálunk még sehol semmi - vagyis én nem látom. Bár múltkor rácuppant Adél a felkaromra, és picit mintha véres lett volna a nyála a fehér pólómon.
A kendővel nagyon ügyik voltatok!!!!! Szerdán hívom a főnővért.

Kisütött a napocska is, puszi mindenkinek!!!

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Lucuzs:millió "tarts ki"puszi Balunak!!!!!!Kedden dél körül már ott leszünk tanácsadáson!Talizunk talán???? :wink: :wink:

Én nehezen tudom megmondani,h Beki mennyit eszik a főzelékekből,mert én inkább főzöm,mint veszem.De ha üvegeset kap,annak kb a felét eszi meg egy evésre,és ahhoz én még szoktam hozzáreszelni vagy valami gyümit,vagy zöldséget.
De eszünk:alma,barack,sütőtök,spenót,krumpli,sárgarépa,cékla.Az üvegesek közül pedig vettem neki olyan kombinációkat,h:
-alma-szőlő-rizs
-eper-málna-alma-barack
-szilva-körte
-csirkemelles
-bolognai spagetti
-alma-barack-ananász-narancs

Én pedig főztem husilevest,abból adtam neki zöldséget,meg csirkemellet.

mennem kell ,felkelt.... :)

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Azt még gyorsan,h ezekhez a kajákhoz azért még hozzájön valamennyi tápszer vagy baracklé iszikének. :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!

Rabbe,
én fel tudlak venni útban oda felé ha gondolod. HÉV, VOLÁN, MÁV minden oks! 10-kor eszik Máté. Az kb. 20 perc (remélem :wink:), gyors öltözés és kb. 3/4-re 50-re ott tudnék lenni. Onnan már nem mesze laknak Eszterék.

MIke,
a 22 még mindig nem jó mert akkor jövünk haza a keresztelőről (Szabolcs). :( :( :( :( :( :( :( Majd a következőre. :wink:

Ebba,
bébi desszert az meg micsoda? Nagyon béna vagyok az ilyenekből. :( :( :( Én már kiváltottam a tízórait az egy 3/4 vagy egy egész bébikaját jelent naponta. Az ebédnél kezdtem el kóstoltatni a főzelékeket de azokat én csinálom.

Szép napos napot mindenkinek.

Kép
Kép
haynii
 
 


Hajnii! A bébidesszert van ráírva az univeres bébiételekre. Az annyi, hogy gyümölcsök kombinációja. Azért szeretem a kecskemétit meg univerest, mert 2 napig jó, de ugye az 3 étkezés, mert 0. nap, 1. nap 2. nap, és az 3. :)( Húú, érthető volt? De akkor szerintem egy felet megpróbálok holnaptól adni neki.
Én tíz órakor adok neki 1/3-ad üvegeset, de akkor ezek szerint kevés. És utána cicit kap, azon elalszik.

na, meséljetek, miket és hogy főztök a babóknak!!!!

Kép
ebba
 
 


Aranyoska! Mi is igyekezni fogunk! Balázson múlik... :wink: Jó lenne talizni!!! :lol: :lol: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Az almát szoktam neki néha megsütni, néha nyersen keksszel kapja meg persze a legkedvesebb barackkal (őszi) kavarva. A barack bébiételes.

Krumplit tápival kapja, csak úgy eszi meg. Répát ímádja párolva. Ez eddig a nagy főzés. :wink:

Következő amit bevezetek a szilva lesz.

Kép
Kép
haynii
 
 


Hali!

Mi is élünk...még! Holnap megyünk megnézetni Gizus szemét, mert szerintem kötőhártya-gyulladása van :(

MIKELÁNY!!
Kiderült hogy jó a 28, mert tolódik a program :) úgyhogy nem kell a 22 ben gondolkozni:)
jó a 21 is ha mégis az a befutó!

Lucuzs:
kitartás a két kópéhoz! nincs képed Balázs fogacskáiról, meg arról hogyan mosolyog velük??

Na bedobom a szunyát mert ez a másfél órás edzés kikészített... honap gyüvök... pussza

Kép
Kép
eta
 
 


Hajni: köszia felajánlást, lehet hogy kihasználnám, hanem probléma és ugyis kocsiban vagy már:)
Akkor megnézem majd a menetrendet és a vasútnál kellene felvenni, ha megoldható, hordozóban viszem majd Úraságát.:D
Köszi még megbeszéljük:

Bocsi, azt hiszem lemaradtam....javascript:emoticon(':oops:') ti miért tápláltok már ennyit hozzá?? nem 6 hó után kell probálgatni? Vagy nem elég már a tejcsi? Mivel Patrik sem alszik éjszaka max 2 órákat már gondolkodtam hogy esetleg hiába van tejem nem tömiti el eléggé... és megkéne majd lassan probálni másta dnni estére. ezügyben kérnék segitséget:) tanácsadásra csak 1 hét mulva megyünk, majd ott is kérdezem a dokinőt ezügyben.
Mennem kell ...sír :roll: :roll:

rabbe78
 
 


Sziasztok!

Csajok!
Én is csak ámulok, hogy mennyi mindent esznek már a babáitok!
És már több szopit is kiváltotok kajcsira?


Rabbe
Szerintem nem maradtál le semmiről :) Én is csak 5-6 hósan szeretném elkezdeni a hozzátápit. Majd megbeszélem a védőnővel, hogy most hogy csináljuk. Marcinál a védőnő javaslatára 5 hósan kezdtük el, pedig volt tejcim.
Most Dani is kelt éjjel a napokban, én estére tejpépet akarok majd neki adni, Marcinak is azt adtam, pont igy 4 és fél hósan. Úgy adtam neki, hogy fürcsi után kapta a tejpépet, elalvás előtt meg még szopizott. Marcinál bejött a hipp tejpép, a sima, igy Daninak is azt szeretném megpróbálni.

Eta
Másfél órás edzés? :O nem semmi vagy! én nem tudom, hogy tudnék beiktatni akár egy fél órát is :O
Szegény Gizus, majd írj mit mondott a doki!

Hajni
Tejpép: olyan mint a tejbegríz, állagra... :) de amúgy ilyen por, és fel kell önteni megfelelő mennyiségű vízzel. És nem cumisüvegbe kell tenni, mint a tápit, hanem kistányéros-kiskanalas akció :)
Szerencsére tápit nem kellett adnom a fiúknak, remélem Daninál sem lesz rá szükség. Én nagyon rosszul vagyok a tápi szagától :roll:

most mennem kell

szisszka
 
 


Jajj, még ezt találtam, gondoltam belinkelem:

Hozzátáplálás táblázat:

http://www.kismamablog.hu/hozzataplalas/hozzataplalas-tablazat

szisszka
 
 


Helló Lányok!

Átküldtem végre a gmail-es e-mail címünkre a babatalis képeket, nem is néztem, hogy van egy csomó szinte egyforma amin mi vagyunk Ninin Brigivel, sorry :oops: :oops:

Végre ide jutottam, hogy írok nektek hosszabban remélem összejön és Lili kisasszony is így gondolja :D

Navi-Nem kaptam meg a fotókat, mikor küldted őket???Bár megmondom őszintén kicsit kivagyok most az e-mailemre, mert ha valaki "fingik" egyet a Facebook-on kapok egy e-mailt :shock: Naponta olyan 150 db-ot és már annyira idegesít, mert a fontos e-mailek meg elvesznek a sok lényegtelen között , de nem tudom hogyan kell ezt a funkciót letiltani a hülye Facebook-on.....Tudja valaki???Zorka nagyon-nagyon cukker, egyem meg :D

Hayniii-Jajj de jól ezek a képek a babausziról, most jól irigykedem :D Itt is van nem messze babauszi, de nincs merülés, csak pancsikálás....Szerettünk volna menni előző hét pénteken, persze Lili orra akkor kezdett taknyoskodni, így nem mertem bevállani....Na de majd ezen a héten, bár még most is szívom neki napi 3-4-szer az orrát, mert röfög mint egy kismalac :D

Eta-Milyen másfél órás edzést csinálsz????Aztaaaaaaa :shock: Nem semmi, nekem energiám az nem lenne ilyenre, bár lehetőségem se nagyon ahogy így végig gondolom, mert Lili napközben azért legtöbbször 2 óránként vonyít a kajáért :D

Holnap megyünk mi is oltódni, jájjjjjjjjjj :? Én tuti nem merek megint oda se nézni, szemét egy Muter vagyok 8)

Eclipse-Nagyon örülök, hogy átcsaptál a tejcsarnokok táborába, Gratula :D Én is már sasolgatom az etetőszékeket, csak nem tudom, hogy olyan műanyag fajtát vegyek , ami dönthető háttámlás és szép szines figurák vannak rajta stb....vagy van fa( hasonló elvű, mint a Stokke, csak nem olyan bazi drága, mert én 50.000 Ft-ért nem veszek etetőszéket :shock: ), a Hauck-nak van egy nagyon szép, a teszveszen néztem, nem annyira babás, viszont egész kisgyerek korig lehet használni, mert állítható az ülő rész és a lábtartó magassága is....Büszke lehetsz Apjukra, hogy ilyen "híresség" lett belőle :D ...Molli egy kis vigyori tündér!!! :lol:

Vikoo-Én már beszereztem naptejet Lilinek, de akkor még nem kenem rá :D ....Lili még mindig csak max délután alszik egyet , azt sem mindig és azt is 10 részletben :shock: Én nem tudom miért, de állandóan fel-fel ébred , akkor kettőt rántok a babakocsin és alszik tovább.....Nem értem mi ez :roll:

MikeGirl-Örülök,hogy Ati egyre jobban elvan Adéllal, a végén ők lesznek a legjobb tesók meglásd :D Húúú de jó , kerti party, nagyon mennénk mi is, de hát..... :roll:

Lucuzs-Gratula Bazsinak a fogakhoz, nem semmi, hogy már kettővel büszkélkedhet :D Tényleg jöhetne egy fotó róla, biztos nagyon cukker :D ...A számlaszámot én is várom az utalás miatt :D

Én vagyok amúgy az egyetlen akinek a kölke még nem fordult meg???Már az oldalára borul, mint egy büdös bogár, de hiányzik pár centi, hogy átlendüljön a hasára..... :wink:

Dorka-Update-ról én is jókat hallottam, szóval kitartás és hatni fog, tuti :wink: Úgy felnézek rád, hogy ennyi mindent teszel magadért...én eddig azért nem csináltam semmit, mert császár után elvileg 4 hónapig nem szabad hasazni, de Lili már 2 hete elmúlt 4 hónapos de én még minig semmit sem csináltam.....Lusta vagyok, pedig jön a nyár és a hasam elég tré..... :roll:

Mi tegnap voltunk méretzkedni, 60 cm és 6500 grammos a kiscsaj :D

És tegnap végre sikerült egyedül a hátamra varázsolni Lilit kendőben, amit egy jó nagy hátba köpéssel hálált meg :D Nagyon imádok kendőzni, le se merem írni hány kendőm van már itthon, meg már van egy csatos hordozónk is, most meg mei tai-okat nézegetek, de szerintem Csabi kihajít a lábtörlőre ha haza merek valamit még hozni :D

Szissz-De jó, hogy te is jössz mostanában :D Köszi a hozzátápis ötleteket :wink:

Mindenki már hozzátáplál??Hogy hogy ilyan korán?Én csak 6 hósan szeretném elkezdeni.....

Folyt köv, mert a főnök szólít..... :lol:

KépKép
gyancsi
 
 


Sziasztok Csajok!

Mikegirl, nagyon szépen köszönöm,h. reagáltál a kérdésemre.
Adtam neki végül egy pici tápszert a délutáni és a kora esti szopi után, és jó volt a megérzésem, még simán megette.Eléggé lelkiismeret furdalásom volt.
De az a baj, h. a régi taktikák nem használnak, érzem, h. fogy a tejci...
Anya azt mondja, h. az Update miatt, de ezt nem most kezdtem el érezni, csak eddig a sok cicire tevés segített.Amúgy egyátalán nem éhezem az update miatt, csak pl. nem sültkrmplival eszem a húst, hanem salátával, vagy nem csokit eszem, hanem almát.
Ati hogy viselkedik?

Tali:nekünk teljesen mindegy a dátum, Andristól függ majd, mert rengeteg bemutatója lesz akkor!

Aranyoska, gratulálok a fogacskához!!!
Mennyi mindent eszik már Beki baba!!

Lucuzs, kitartás!!!Hogy van Balázs?Nem lázasodott be?

Eta, és mit edzettél?Nagyon ügyi vagy!

Jaj, képzeljétek, szombaton a kendőben mentünk el sétálva Andris szüleihez.Luca úgy élvezte, kilátott:)Lehet, h. csak a lakásban nem szereti.

Mi nemsokára megyünk a védőnőhöz súlymérésre.

Puszi csajok

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Eta, még akartam írni, h. majd írj, h. mi volt a dokinál.

Szissz, köszi a táblázatot!!!Azt hiszem ki is nyomtatom!

Ancsa, és mindig másik kendőt használsz?
Hozzátáplálás: én sem szeretném 6 hónapos korig elkezdeni, szerettem volna, ha kizárólag tejcit eszik, de kell ez a kis tápszer sajnos.De maradok így, minél több anyatej, és ha szükséges, akkor a tápszer.
Aztán majd félévesen, ami kb. 3 hét(nagyon durva!) elkezdem!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Jó reggelt!!! :D

Ma öt hónapos Adél. Szóval ezt is megértük. :D Mostanában sokat gondoltam a szülésre, az első hetekre. Olyan szinten el vagyok érzékenyülve...... és amikor szopizik, ránézek, és összefacsarodik a szivem, hogy mindjárt vége :cry: :cry: :cry:

Rabbe - és nappal mi a helyzet kaja ügyben? Ha ott nincs gáz, akkor éjszaka sem lehet gond a tej miatt .... szerintem. :oops:
Mi még nem eszünk tejcin kívül mást. Viszont a glutén miatt még hat hónapos kora előtt két héttel kapni fogja az alap gyümiket pici liszttel megszórva. Kekszezni nem fogunk. Atinál siettettem ezt a hozzátápit, nemtom miért. Talán mert azt képzeltem, hogy ettől ügyesebb, jobb neki. Most totál megváltoztam - kopott varjúként másként gondolkodom :lol: - szerencsére.
Adél pocija addigra valószínűleg elég fejlett lesz. Én már mindent végigettem: a majonézes kukoricasalátától a babon át a kelkáposztáig, és semmi próbléma. Durrogni azt szokott, legfőképpen a karfioltól :lol: De ez is azt mutatja, hogy a pocija már nem kényes.
A masszíros közlekedésre pedig biztos találunk megoldást! :wink:

Eta - még répán tengődsz, vagy Te is már eszel mindent? Emlékszem, már nagyon untad a kajákat :lol:
Gizusnak sok-sok gyógypuszi!!!!
A másfél órás edzésért én is csodállak!!!!!

Kerti - parti: akkor május 28. Esőnap egy héttel későbbi szombaton. Ok? Bár eddig nem sokan írták, hogy jönnének: Lucuzs, Rabbe, Eta, Angie - végül mikor lesz nálatok a keresztelő? Tudsz jönni?

Holnap megyek vas receptért. Csomókban hullik a hajam. Hiába eszem a napi 1 elevitet. Ha így megy tovább, kopasz leszek. :cry:

Atit mostanában csak dícsérik az oviban!! :D
Puszi mindenkinek, szép napot!!!

mikegirl
 
 


Nem 10-kor indul a nap, csak akkor kezdtem el írni!!! :lol: :lol:

Gyancsi - háti hordozás wow!!!!!
A 2 hét miatt nem lustáználak le. Én több hónapja nem csinálok semmit :lol: :lol: Egyszer Réka hasaztam - az 20 perc volt, és kb. 3x kettlebeleztem (kezdő). Aztán ennyi!
Egy hazalátogatást nem tudtok beiktatni? Úgy mint a Rabbe talinál.

Dorka - igen, az update nem éheztet. Mi a helyzet a szénhidráttal? A súlycsökkenéssel pedig óvatosan, mert ezt olvastam:


Később sem javasolt havi két kilónál többet fogyni, a méreganyagok ugyanis a zsírszövetben raktározódnak, s hirtelen fogyás esetén a véráramba, és így az anyatejbe is eljutnak. Ráadásul az erőteljes testsúlycsökkenés a tejelválasztás csökkenését is eredményezheti. Nem javasoltak a magas fehérje és alacsony szénhidrát tartalmú étrendek sem, mert az anya anyagcseréjét megváltoztatják, és a keletkező anyagok bejuthatnak a tejbe is.

mikegirl
 
 


Délelőtt eszem kenyeret, krumplit,ami megkívánok(kivéve édesség) jól bereggelizem, úgyh. szerintem viszek be elég szénhidrátot, de azért most jól beijesztettél.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Dora - nem akartalak!!!! A felvetésedre kezdtem el olvasgatni a neten, fogalmam sem volt róla nekem sem. Azt hittem csak a tejmennyiség miatt nem ajánlott a kevesebb kalória, amiről itt szó nincs, mert nem éhezel!! Szóval ezer bocsi, én csak ezért kezdtem el olvasgatni... :oops: :oops: :oops:

mikegirl
 
 


bocs, elgépeltem, Dorka

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Most csak nagyon gyorsan, amíg a Főnök durmol:

Hozzátápi:
Én is elkezdtem nemrég, (mert Barni lassan féléves lesz!) de mégcsak ott tartok, h alma délelőtt (nem szopi helyett, hanem szopi mellett), és tegnap kevertem hozzá kicsi sütőtöklevet, mert ez a pici alma is amit megeszik nagyon fogta a kakit és gondoltam hátha a sütőtök segít. Várom az eredményt. :D :)
(A hétvégén ha minden jól megy, akkor kipróbálom a krumplit almával, ha a sütőtök se hoz eredményt, akkor a krumpli helyett az őszibaracklé jön...)

Tali:
Úgy tűnik nekünk egyenlőre mind a 2időpont ok! Végre mi is megismerhetünk Titeket! :)

Alvás:
Képzeld Rabbe, úgy tűnik lassan nálunk rendeződik. "Márcsak" hajnalba kel egyszer (2-3körül) és reggel 6kor végleg. :) Ezzel már együtt tudok élni! :) Bízom benne, h nálatok is alakul majd!

Babauszi:
Most tudtam meg, h van Vácon is direkt gyerekeknek/babáknak tanuszoda. Péntek du. ill szombat délelőtt csak babáknak foglalkozás. Környékbeliek? Hallottatok róla? (A neten néztem, ott elég szimpinek tűnik...)

Bocsi csak ennyi voltam, de olvasok rendületlenül!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok Csajok,

csak hiper gyorsan tudok jönni, mert Bobo itt kántál mellettem és lassan megyünk ki sétálni...
Szóval, még Ő sem forog!
Csak anyatejcit zabbant, de abból max 2és fél óránként. Felülni már ha nyújtom az ujjam és megmarkolja akkor fel tud! De ennyi az össz mutatványa! Én nem sürgetem, mert baromi nagy "tömege" van, amit még én is nehezen mozgatok meg, nemh még Ő....
A tali időpontja még nagyon messze van, bár már beírtam a közös naptárunkba, h apa szeme is szokja, de nála sajnos nem lehet tudni... :-(
Edzésekkel most leálltam, mert a jó idő miatt sokat vagyunk kint, és inkább Boldival jövök-megyek, mint egy edzőteremben poshadjak... a futással még szemezek, de az elindulás baromi nehézzzz!
egyik héten lemegy két kg a másik héten meg már vissza is jön. :-( De ameddig szopizik, ill 6 hónapos koráig biztos nem kezdek semmi drasztikusba... utána meg majd meglátjuk. Nekem 1ébként a narancsbőrömmel van baj, de azzal meg elvileg nem lehet semmit kezdeni, mert a méreganyagok bekerülhetnek a tejcibe :-(
Ne haragudjatok annyi mindent szerettem volna még, de már nem hallom a gondolataimat Bobo morgásától.
Jah, Eclipse, láttam Apát a tv-ben!!!!!!!!!!!!! :-D
Csók!

Kép

Kép
vikoo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: