Új privát üzeneted érkezett!

@gmoncsy1991:
Jól vagyunk, köszi szèpen. A genetikai UHn is túl vagyok, szerencsère mindent rendben talàltak. Semmi terhessègi tünet nincs, nem is volt, csak a kivit kívànom iszonyatosan... :lol:
És Veled mi újság, hogy vagy ? Puszi Neked !
Többiek? Hogy vagytok ?

Kép
rozsabimbo90
 
 


Sziasztok, már régen jártam itt, de olvaslak Titeket. Én március 31-én jubiláltam, akkor volt egy éve, hogy elveszítettem a kisbabánkat. Én sem tudok annyira örülni, ha máshol jön a baba. Most jelentette be az egyik ismerősőm, hogy 11.héten vannak. Nekem meg most fog megjönni. Nem is akarták a babát, nincs is helye neki a lakásukban, és azt mondta a leendő apuka, nem kell neki nagy hely, elfér egy darabig a dolgozószoba sarkában. Nekünk meg itt egy nagy gyerekszoba, rendezgetem már mióta, hogy majd ha jön, lássa, hogy várjuk. Nem bútoroztam be vagy ilyesmi, csak helyet csináltam. Ők meg nem is várták, és jön. Olyan igazságtalan ez. Én azért szoktam babalátogatóba menni, most is megyek kedden egy barátnőmhöz, jó egy kicsit babaillattal feltöltődni. Ja, és ami még örömhír, hogy van állásom (január óta kerestem új munkahelyet, mert végelszámolták a céget, ahol eddig dolgoztam) végre, április 15-én kezdek. Ez majd egy kicsit eltereli a figyelmemet. Puszi Mindenkinek.

Lilypie Expecting a baby Ticker
ginger
 
 


Sziasztok!
Köszönjük jól vagyunk. Szerdán megyünk a 18. heti uh-ra.

@borso87: Én úgy éreztem a vetélés után, hogy mindenhol kismamákba botlok. De tényleg ha napi kettőt nem láttam akkor egyet sem. Nagyon irigy és szomorú voltam. Aztán elgondolkoztam és arra jutottam, hogy nem szabad rájuk irigykednem mert nem tudhatom milyen úton jutottak el idáig. Ki tudja hány sikertelen éven vagy éppen hány vetélésen vannak túl. Nekem ez segített.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 

 
 

@ildike1984:
Nagyon nehéz lehet :S Nekem az első ciklusom volt extra hosszú.

Kitartás mindenkinek!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Borso, együttérzek veled. Néha még mostanság is... Két ismerősöm szült nemrégiben, a facebook tele van a baba képeikkel amit megértek meg minden csak iszonyatos fájdalom látni.... Közülük az egyikőjükkel nagy valószínűséggel belátható időn belül találkozunk is, elég közeli ismerősei a páromnak de én azidő alatt amíg terhes volt a csajszi nem találkoztam velük pont ez miatt mert ugye én meg közben vesztítettem el a babát akit úgy vártunk.... (hozzáteszem, kb 6héttel járt előrébb a várandósságban mint én illetve szintén gondok voltak az elején nála...) De hálisten végül problémamentes lett a további időszak nekik és baba és mama is jól vannak.

tudom, nagyon nehéz, én belekerültem a gödörbe akkor a műtét után s nagyon nehéz volt kimászni, de tarts ki!

Rozsabimbo és gabelila, nagyon örülök a jó híreknek Vigyor rosszat ne is halljunk, izgulunk értetek hogy minden rendben menjen a továbbiakban is. 

Köszönöm, megvagyunk mi is. Mondhatni hálisten egyre jobban. Párom egyre többet mondogatja hogy már nagyon várja hogy újra próbákozzunk. A melóhely nem vészes, a ciklusom talán már lassacskán beáll. Most volt először hogy normálisan 32napra megjött, remélem most már így be is áll de azért azt is remélem, hogy sokszor már nem fog megjönni  Ugye ha minden jól megy akkor mi kb juni közepétől fogunk próbálkozni. Ugyhogy valószínűleg áprilisba kezdem is a várandósvitamin szedését újra. 

Ildike, szörnyű lehet neked ez az időszak :( Nekem még arra is iszonyatos gondolnom, hogy már igencsak nagy pocakom lenne ha ...... :( Kitartás és fel a fejjel! Szorítunk neked is!

Ginger, hát elég durva amit leírtál hogy mi a szitu az ismerősödéknél.... :S  De neked öröm a új munkahely, ahogy nálam is. Már alig várom a próbaidő aztán a méregtelenítő kúrám végét (1 hónappal a próbaidő letelte után lesz vége a méregtelenítő kúrámnak... azután próbálkozunk újra) .... Vigyor

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Fura hónap az aprilis. 2 éve áprilisban veszítettem el az első terhességet. Tavaly áprilisban született volna a babám, aki most egy éves lenne, es kb. 2 hét mulvara várom a harmadikat.
Én sem tudtam örülni a terhességi híreknek, nem azert, higy másnak sikerült, hanem hogy nekem miért nem. Es írtam mar, 41 leszek, mire ez a baba jon. Es meg testvért is szeretnénk neki.
Szoval igaza van annak, aki szerint nem tudjuk, hogy az általunk látott kismamák min mentek at. (Rólam pl.senki meg nem mondana a 41-et. De en tudom, es nagy családot szerettem volna eredetileg...)
Amugy minden rendben velünk, holnap az első ctg, es várjuk a nagy napot.

Sok erőt es vigasztalodast nektek!

menthe
 
 


Menthe, nagyon drukkolok  annyira jo az ilyen történeteket olvasni, amiknek happy end a vége!

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:
Borso, nem tudom làttad-e, amit Neked írtam, lapozz vissza, az előző oldalon van. Az is pozitív, és hàtha erőt ad egy kicsit.. :)
Menthe, jó egészsèget kívànok Nektek !

Kép
rozsabimbo90
 
 


@rozsabimbo90:


Jujj, az előző nekem szánt hozzaszólást nem is lattam! De nagyon örülök neki, hogy felhívtad rá a figyelmem! Ráadásul most jött meg a műtét óta először és nagyon orulnenk neki happ utoljára is 
ma voltunk a ferjemmel sétálni a Városligetben, nagyon feltoltodtunk tőle, úgyhogy aki teheti menjen ki a szabadba! 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Tegnap megvolt a 18. heti uh. Úgy néz ki minden rendben van és nagyon nagy valószínűséggel kislány. :) Annyira boxolt a csajszi, hogy alig tudták megnézni mindkét kezén az ujjacskákat mindig elkapta :)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Szia Gabelila! Nagyon örülök a jó híreknek  és hogy bejelentkeztél hozzánk ismét Vigyor  Kívánom, hogy a továbbiakban is problémamentes legyen a terhességed és könnyű a szülésed. Gratula a kiscsajhoz VigyorKacsintás

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok leendő Mamik!  Tud nekem abban segíteni valaki, hogy ha terhes leszek és a dokim veszélyeztetettnek nyilvánít (elvileg egy vetélés után automatikusan annak nyilvánít), akkor ugye a jelenlegi fizetésem 60%-át fogom csak kapni. A baba születése után ebből a 60%-os összegből fogják számolni a gyedet, gyest meg mindenféle juttatást?

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:
Szia!Nem,a betegállomány nem alapja a gyermek után járó juttatásnak.A jövedelmed fogják alapul venni.Ha szeretnél,nyugodtan menj táppénzre!Egyébként nem minden orvos vesz automatikusan veszélyeztetett terhesnek,de ha kéred,tuti otthon tart.

anne80
Vác
 
 


@gmoncsy1991: Köszi! Nézem a topicot rendszeresen, várom a jó híreket! ;)
@anne80: Befordult a nagyfiú?

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@gabelila:
Igen :-) Mostmár várjuk mikor akar kibújni! :-)

anne80
Vác
 
 


@anne80:
Szuper, könnyű szülést! Várjuk majd a híreket ;)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@anne80:


köszönöm a választ! ez még a jövő zenéje, mert egyelőre ott tartok, hogy most múlt el az első mensi a műtét óta, csak kicsit előre gondolkozok. Mert ugyebár idén még mind egészséges babával leszünk terhesek 
Ha nem nyilvánít rögtön veszélyeztettnek majd a doki, akkor nem biztos h otthon maradok önszántamból, mert  a munkám egyáltalán nem stresszes, állnom meg pakolgatnom sem kell, egyedül a fáradtsággal kell majd megküzdenem. Viszont a táppénz összege nem túl "családbarát"... 

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


Mikor újra elkezdtük próbálkozni azt mondta a dokim, hogy amint pozitív lesz a tesztem menjek és biztos, ami biztos ír fel progeszteront. Aztán úgy alakult, hogy dec 22-én teszteltem pozitívat, a dokim meg éppen külföldön volt úgyhogy nem kaptam semmit ment tovább az élet, mint azelőtt és láss csodát félidős vagyok :)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@gabelila:


akkor valószínűleg már megint túlgondolom a dolgokat  csak olyan rossz az a tudat, h nem tehetek semmit azért h egészséges babám legyen, mert azt az univerzum dönti el...

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


Igen, sajnos ezek a dolgok nem rajtunk múlnak. Az ilyen korai vetélések, mint a miénk volt tényleg nagyon gyakoriak sajnos. Muszáj bízni benne, hogy nem fordul elő még egyszer!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@borso87: szia, nekem azt mondtak hogy az a lenyeg hogy 9-es koddal menj tappenzre, ezzel a koddal kerd a tappenzes papirt az orvostol es akkor nem szamit bele a tappenz az alapba.

Lilypie Expecting a baby Ticker
ginger
 
 


@gabelila:
Köszönöm! :-) Ha a többieket nem bántja,igérem jövök a hírekkel.Senkinek nem akarok fájdalmat...

Borso 87
Nagyon szivesen! :-) Meglátod,gyorsan elszalad az idő,és hozod a jó híreket! ;-)

anne80
Vác
 
 


Neten nem találtam róla információt, hogy a missed ab után a hcg hormon mennyi ido alatt tűnik el a szervezetből? Ezt elfelejtettem megkérdezni a dokitól...
@gabelila: engem nem zavarnak a jo hírek, sőt... Örülök es bizakodok mások jo híreitol

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Menthe? Anne? Egyben vagytok még? :)

Többiek, mi újság?

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok, meg igen. A doktornő szerint mai terminusoM van, szerintem 16. volt, de nem vitatkozom, mert igy tovább hagyjak beken, egesz pontosan jövő hétfőig. Ha addig nem indul el, ra segítenek. Ma volt ctg, lesz szerdan es pénteken is. Amúgy semmi jele, hogy jönni akarna a gyermek, meg csak nem is lassul eloirasszeruen, vígan lubickol es tsz a frontokra.

menthe
 
 


@gmoncsy1991:
Szia! :-) Még ketten vagyok :-D Csütörtökön NST,papíron van még két hetem...de nem bánnám ha ez a front kiugrasztaná a "nyuszit a bokorból" :-D
Veled,veletek mizu?Meló?Tisztító kúra?Anyukád?

Többiek jól vagytok?

anne80
Vác
 
 


@borso87: Jó kérdés. Sajnos nem tudom a választ. Csak tipp, hogy mivel már megjött a műtét óta már kiürült a hormon is.
@menthe: @anne80: De jó, hogy jelentkeztetek mindketten. Nagyon szurkolok!!! :)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Sziasztok!
Bocsi Lányok, hogy így eltüntem... kicsit jobb volt egyedül felejtenem... Nagyjából végig olvastam az azóta történteket! Gratulálok Mindenkinek, akinek azóta a pocakjában van az új csöppség, vagy épp úton van, vagy már meg is született!  
Azoknak pedig, akiknél még a felejtés ideje van, vagy épp a pihi idő, vagy épp próbálkoznak, kitartás, és csak pozitívan!!!!

Röviden a történetem: idén januárban elvezstettük a babánkat 10 hetes+5napos volt. Semmi előzménye nem volt, nem véreztem, megfelelően gyarapodott, de aznap akkor az Uh-n már nem volt szívhangja. El sem hittem mi történik velem, hogy miért pont én, hogy mit hibáztam... borzasztóan voltam. Nem tudtam sírás nélkül kelni és feküdni, de úgy gondolom ezt mind nagyon jól tudjátok. Visszagondolva a 6.héttől barnáztam szinte végig, de a dokim nem írt fel semmit.

Most jön a jó hír!  Vártunk 2 ciklust és 2hete pozitívat teszteltem, halkan örülök!  Szerdán megyünk Uh-ra, menzitől számítva 6 hetesek leszünk! Mérhetetlenül boldog vagyok, de persze még csak a maga módján örülünk! Azonban képzeljétek 4.napja estére sárga folt lesz a bugyimban. Nem barna, nem folyás, mert napközben nincs semmi. Más tünetem nincs, szóval nem viszket, nem ég... Szerintetek a történelem ismétli önmagát? Vagy mi lehet ez? Hiszen sárga, és csak estére mutatja meg magát. Hozzáteszem ahogy éreztem Őt, és a tüneteket táppénzre mentem, szóval pihi van non stop! 
Valakinek volt már ilyen? Mit tegyek? Irassak progi pótlot, bizti ami bizti?

Köszi Lányok a választ! Kitartás Mindenkinek! Sírjatok, búcsúzzatok Tőle, és mikor már jobban vagytok, csak előre nézzetek! Fel a fejjel Mindenkinek! És higgyjétek el, képesek Vagytok rá!!!
Puszi Nektek!
stefany87
Budapest
 
 


@stefany87:
Szia! Én mindenképpen elmennék dokihoz. Úgy tudom a 11. héten veszi át a lepény a baba táplálását. Lehet, hogy biztos, ami biztos kapnál progeszteronpótlást.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@stefany87:


Szia! Nagyon drukkolok, hogy rendben legyen minden, de en biztos iratnek a helyedben progipotlot. Abból baj nem lehet! Tájékoztassa majd mIndnekepp, és ami a legfontosabb: ne idegeskedj, nem fog megismétlődni ujra a rossz!

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@stefany87:


azt kihagytam hogy dokit is valtanek... Vagy nagyon megbizol benne?

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@stefany87:
Természetesen én is nagyon szurkolok!!! :)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


örülök, hogy mindenki jól van. Vigyor

Stefany, örülök hogy jelentkeztél. Pláne, hogy ilyen hírekkel. Vigyor Én is elmennék mindenképp ezzel dokihoz, biztos ami biztos.... szurkolok hogy ne legyen semmi gond.

Anne, köszönöm kérdésed, megvagyunk, jól vagyunk. Anyu is jól van most már, dolgozgat, ő is csinálja a méregtelenítő kúrát. Határozottan pozitív hatásokat veszek észre magamon. Energikusabb vagyok, kevésbé fáradékony, a fejfájásom is megszűnt (már csak frontoknál érzem), a szememről az árpa lehúzódott és már lement 8 kg :)  Vigyor úgyhogy jó úton haladok. 
A meló olyan elmegy, nem rossz, de persze volt már sokkal jobb is. Barátnőm megnyitja újra az üzletét, így lehet nála fogok kikötni... De ettől függetlenül a babázást nem halogatjuk már sokáig. Lejár a méregtelenítő kúra 4 hónapja és belevágunk újra. Most áprilistól szedem a magzatvédő vitamint is már Vigyor

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Szuperek Vagytok, hogy ilyen gyorsan válaszoltok, hiányoztatok ám! 
Akinek azóta újra Babus van a pocakjában, Ti szedtek plusszban progit? Vagy nem volt tünet, és nem kellett?
Én is legszívesebben szednék, már csak a magam megnyugtatása miatt... de mégis csak egy hormon készítmény... feleslegesen azért nem terhelném a szervezetem.
Bnőm szerint amúgy ez a sárgázás lehet a hormonok miatt is, neki is volt, sőt neki nőtt is a mennyisége. Lehet, hogy ki kellene tenyészteni, mert lehet, hogy kórokozó nem?

Borso87: nem szívesen váltanék dokit, megbízom benne! Értem az Ő álláspontját is, hogy csak kivizsgálások után érdemes belekezdeni egy hormonpótlásba. De arra gondoltam elmegyek egy másik dokihoz is titokban, és kikérem az ő véleményét is. Aztán meglátjuk Ő mint mond, egy orvos nem orvos alapon! 

Lányok, köszi a drukkot!

stefany87
Budapest
 
 


@stefany87: Nekem annó azt mondta a doki, hogy amint pozitív a tesztem biztos, ami biztos fel fogja írni. Ártani nem árt, ha nem hormongond van hanem valami más, akkor úgysem segít és ígyis úgyis elmegy a baba. Aztán úgy alakult, hogy dec 22-én teszteltem először pozitívat azonnal hívtam a dokim, de külföldön volt. Azt mondta ha nincs panaszom, akkor nem feltétlenül szükséges szedjem a magnéziumot meg a magzatvédő vitamint. Szóval végül nem kaptam semmit és szerencsére eddig minden jól alakul. (kopp-kopp-kopp)


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


stefany87 én a helyedben azért elgondolkodnék orvosváltáson. Már eleve az fura hogy az előző terhességednéál is barnáztál és mégsem adott semmit. Én az első terhességemnél a 8. és a 10 héten barnáztam mindegyik csak 1 nap volt 10. héten kaptam már hormonpótlást és minden rendben ment. Az én orvosomnak elég volt ennyi ahhoz hogy a következő terhességemnél automatikusan kapjam a hormonpótlást. Sajnos őt elvesztettük a 8. héten de így legalább biztos lehetek abban hogy nem a hormon hiány miatt volt hanem tényleg valami komoly dolog volt a háttérben. A következő terhességemnél is automatikusan kapni fogom biztos ami biztos. Ezzel ártani nem ártasz ez egy olyan hormon amit terhesség alatt automatikusan termel a szervezet és akkor van vetélés ha kevés van belőle, gyakorlatilag nem lehet túladagolni sem. Az orvosod álláspontja is érthető hogy kivizsgálás nélkül nem akar adni, de akkor miért nem vizsgáltat ki? Elvégre is ez csak egy vérvételből állna nem? Másik orvos ha esetleg felirná azért nem javaslom a jelenlegi háta mögött mert szülésnél mikor adatokat vesznek fel megkérdezik milyen gyógyszereket szedtél a terhesség alatt. Elég rosszul venné ki magát ha az orvosod akkor látná meg...
A folyással kapcsolatban én nem kockáztatnék. Lehet hogy csak a hormonok, de az is lehet hogy valami fertőzés ami megint okozhat vetélést, rossz lenne ha megint ezen bukna el a dolog. Pl. én rendszeresen járok rákszűrésre és soha nem volt semilyen tünetem mégis előfrodult már hogy az orvos vizsgálat után közölte hogy hüvelygombám van... Esetleg ha nem akarsz azonnal orvoshoz fordulni próbáld kia a lactofeel hüvelygélt ez teljesen természetes recept nélküli és terhesség alatt is lehet használni. Ha ettől sem múlik el a folyás én azért telefonon rákérdeznék az orvosnál mit javasol.... Jobb félni mint megilyedni. Egyébként gratulálok a babócához, kívánom hogy minden a legnagyobb rendben legyen :)
zsu87
 
 


stefany87 még azt had kérdezzem meg hogy hogyan mentél táppénzre? Úgy tudom a menet az hogy a nőgyógyász ír ajánlást és azzal tud a háziorvos táppénzre venni. De ha "csak" most mentek orvoshoz, akkor hogy tudtál táppénzre menni? Én is szeretném pozi teszt után mindejárt abbahagyni a munkát. Nekem az orvosom azt mondta legalább az 5. hétig várjak az első UH-val hogy legalább egy petezsákot lássunk és igazolható lengyen a terhesség. Oké nem hiszem hogy pont azon az egy héten múlna, már azon is gondolkodtam lehet addig dolgoznék amíg nincs szívhang tehát úgy a 6. hétig mert addig tényleg még reménykedni sem merek, de utánna már azért jobb a pihenés már amennyire az egy 3 éves mellett lehetséges...
zsu87
 
 


@gmoncsy1991:
Szuper hírek!Örülök hogy minden a legjobbak szerint alakul! :-) Nagyon ügyes vagy! :-)

Stefany szerintem is követeld ki a progit,ahogy írtad is,már csak a saját megnyugtatásod miatt is! Ártani nem árt!

Zsu én ősszel úgy csináltam,hogy mikor pozit tesztelzem elmondtam.a háziorvosnak a félelmeimet.Azonnal felvett betegállományba,pedig nőgyógyász engem sem látott akkor még.(kb 5 hetes lehettem)A 9-10 héten kértem először a nőgyógyásztól javaslatot a táppénzhez.Onnantól minden hónapban vinni kellet a háziorvoshoz.

Köszi a jó kívánságokat mindenkinek!! :-)

anne80
Vác
 
 


Na Lányok! Megvolt tehgnap az UH! 6 hét végén vagyunk, 6.1mm, ls hallottuk a szív hangját!  Csodás érzés, de azért még mindig finoman örülünk! Mondtam a dokimnak, hogy szombat óta sárga folt van a bugyimban. Azt mondta természetes, ilyenkor a méh, hüvely fala, flórája, pHja megváltozik, plussz a hormonk, sok mindentől lehet. Az mondta ha nem múlik, vagy nő a mennyisége ír rá fel vmit. Éjjel nappal a kis képet nézem, remélem Ő velünk marad, minden nap imádkozom Érte! 

gabelila: Akkor végül Te sem szedted? Szuper! És mindig tiszta a bugyid? Már bocsi, hogy ezt kérdezem, de eddig nem volt semmi folt? Szuper hírek ám! Látom már a 21.hétben vagytok! Juhúúúú! Csak így tovább!

zsu87: Nagyon cuki Vagy ám, hogy így aggódsz! Köszönöm Neked! Mint mondtam nem folyásom van, abszolút nem sok a mennyiség, csak egy kis folt mindig. Ha így marad jelzem a doki felé, és akkor kapok rá vmit. De bnőmnek is volt végig a terhessége alatt. Neki is a hormonoktól. Te mit szedtél amúgy? És mikortól meddig? Én amúgy úgy mentem táppénzre, hogy volt a beágyazódásnak jele, 1 héttel a nem várt menzi előtt, és akkor felhívtam a házidokom, mondtam, hogy maradnék otthon, fáj a hasam, belázasodtam... majd rá 1hétre (akkor voltunk 4hetesek) mentem el a dokihoz először. Csinált UH-t, de persze még nem látott semmit, csak egy megvastagodott méhnyálkahártyát, ami 14.9 mm volt. Aznap kértem Tőle igazolást, h írjon ki táppénzre, amit minden hónapban vinnem kell majd a házidokihoz Tőle. 

anne80: Hűűű, Te már nagyon az utolsó hajrában Vagy! Juhúúúú! Mindent bele! Csak Ügyesen majd! Te szedtél hormont plusszban? Ha igen melyiket mikortól, meddig? Volt tünet, vagy csak az előzmények miatt?

Puszi Lányok!

stefany87
Budapest
 
 


@gmoncsy1991:
Örülök Neked, hogy minden jól alakul. Hamarosan érik a baba projekt is akkor... ;-)

Anne80: Látom màr nem sok van hátra... Szorítok a könnyű szülésért, és nagyon boldog babàzós perceket kívànok Neked ! :)

Stefany87:
Szívből gratulálok Neked !!! :-)
Én a vetèlést követően egy ciklus után estem teherbe, viszonylag hamar. Mikor megállapítottàk a terhességet (èn is 6 hetes voltam), akkor egyből írattam fel Utrogestant , biztos ami biztos. 3x1et szedtem a 12.hètig, mert utána màr a mèhlepèny átveszi a hormontermelést. Vérvizsgálat nem volt, de ártani nem árt a hormon, csak használ.
Sárga folt az lehet hüvelygyulladás is. Sajnos èn is érintett voltam ez ügyben. Nem viszketett, semmi gyulladásra utaló tünetem nem volt, csak a nőgyógyász àllapította meg, hogy enyhe hüv.gyulladás, CNS kúpot írt fel rà. Azt mondja, hogy mivel ilyenkor tartalékon van az immunrendszer, nagyon sok nőnèl kialakul a terhesség alatt, de ezzel a kúppal könnyen kezelhető.
Minden jót kívánok Neked ! :-)

Velem nincs különösebb, lànyok. 3 hete nem láttam a babót , és majd csak 4-èn megyek a 19.heti UHra, szóval addig be kell érnem a kèpekkel... Komolyan ezer évnek tűnik két UH közötti időszak, plàne azoknak, akik már egyszer elvesztettèk a babàjukat
.. Na mindegy, ezt a két hetet màr csak kibírom valahogy. :-)

Kép
rozsabimbo90
 
 


rozsabimb90: Gratulálok a Babóhoz!  Ne is mondd, brutál időnek tűnik kivárni két UH közti időt, Nekem most 4hetet mondtak, már most számolom a napokat!  Kérdezhetem, hogy Neked hogy történt? Barnáztál? Fejlődött jól? Vagy vmi más volt a baj? És még egyet kérdeznék, hogy hüvelygyulladásod mikor volt? Terhesség alatt? És semmi más tünet nem volt mellé? Meddig kellett szedned? Aztán elmúlt? Előre is köszi!
stefany87
Budapest
 
 


@stefany87:
Nem kaptam hormonpótlást. Néha van bővebb fehér krémszerű hüvelyváladékom. Folyásnak nem nevezném csak kicsit több. A bugyim tiszta marad. Doki azt mondta semmi kóros.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@stefany87:
Csak az előzmény miatt követeltem ki magamnak a progit.Azt hiszem az ötödik hét vége felé mentem először nőgyógyászhoz,akkor kértem hogy adjon valamit.Progesterone Exeltis-t kaptam,ez elég új gyógyszer.Én szájon át szedtem,és nem hagytam abba a 12 héten,hanem azt hiszem a 16.hétig fokozatosan hagytam el.
Köszönöm a drukkot és a jó kıvánságokat Lányok! :-)

anne80
Vác
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm az infót! Az én háziorvosom szerintem nem olyan jó fej hogy csak úgy kiírjon. Előbb kell neki az orvosi ajánlás. Mindig a szabályokkal jön meg azt sem tudják mi hogy van :S Ahogy látom ezek szerint a többség azonnal elment táppénzre. Nekünk a május már próbálkozós hónap lesz, mindkét terhességem hamar összejött remélem most is így lesz majd. Május 20.ig tart a szabadságom. Akkor kezdem meg a munkát. Elég rosszul veszi majd ki magát hogy újra táppénzre megyek, de hát a baba mindenek előtt...

stefany87:  én az első terhességemnél 10. héten kaptam duphastont 2x1et, a második terhességemnél 6. héten voltem előszőr UH-n akkor fel is írta az orvos receptre. Avetélés utáni kontrollon azt mondta sajnos ez a legtöbb amit tenni lehet szóval legközelebb ha újra teherbe esem ismét kapni fogom. Ezek a gyógyszerek mindeig úgy vannak hogy 12. hétig folyamatosan szedni kell és utána fokozatosan elhagyni. Az első terhességemnél úgy a 14. hétre hagytam el teljesen most is így terveztem és legközelebb is így teszek ha eljutunk odáig. Azért ha most is barnáznál mindenképp harcold ki a progit...
zsu87
 
 


@stefany87:
Köszi szépen !!! :) Nekem úgy volt, hogy csak petezsákot láttak, embrió nem alakult ki benne. A 6.héten (november végén) egyik nap volt egy kis barnázásom, másnap reggelre elöntött a vér --> kórház --> műtéti befejezés --> 4hétre megjött, ahogy a könyvben megvan írva, azóta nem. :-D
Hüvelygyulladás most volt egy pár hete, én semmit nem vettem èszre belőle, csak a nőgyógyász közölte; CNS kúpot írt fel, 10 napos "kúra" volt.
Egyèbkènt én sem egyből hagytam abba az Utrogestant , 12.hétig 3x1, aztàn pár napig 2x1, majd napi 1 szem kb 4 napon keresztül.

Kép
rozsabimbo90
 
 


Sziasztok!!

Elolvastam az utolsó oldalt. Gratula a babák érkezéséhez! Aki pedig próbálkozik, gólyát nektek, hamar!

Stefany, hozzád hasonlóan én is a mult héten voltam ultrahangon, 7,5 mm volt akkor a kis kalapáló szivű embriónk (reméljük azóta is sokat nőtt) ez a méret 7. hét legelejének felel meg, pont igy számoltam. Ma a 8. hetet töltöm az utolsó menzesz alapján de 3 nap minuszom mert 32 naposak voltak kb a ciklusaim. Igy aztán valójában még egy 3 nap a 8. héthez.
Persze ahogy te, nem tudok teljesen nyugodt lenni. Nekem októberben és decemberben voltak ilyen 'kémiai terhességnek' mondott nagyon korai vetéléseim. Addig se jutottunk el hogy lássunk valamit ultrahangon 5./6. hétnél elvéreztem :)
Most viszont próbálunk nagyon pozitivak lenni hogy minden rendben lesz. De az aggodalom vele jár. A hétvégén szülinapot ünnepletünk (nálunk) a vendéglátásban iszonyuan elfáradtam. Aztán tegnap este törlésnél mintha a halványsárga hüvelyváladék naggggyon picit barnásba hajlott volna. De egyetlen törlésnél. Azon kivül semmi.. Szóval remélem hogy minden rendben odabent.
Nekem nem adtak progeszteron pótlást mert jó magas a progeszteronom eleve is lutáélis fázisban mérték, az előző két eset is biztos nem emiatt volt mert hirtelen kezdtem el vérezni nem barnáztam. Úgyhogy ezt kizárták..
Persze ha bármi továbbit észlelek, nincs kétség - rohanunk orvoshoz/ügyeletre. Jajj de para ez..
Szóval neked is egy hónap a következő ultrahangig? Nekem is igy mondta - de bevett szándékom egy hetet lecsalni (nem kell időpont csak ugy meg kell nála jelenni szerencsére). Addig megcsinálom a felirt vérvételeket. egy örökkévalóság lesz kivárni azt a vizsgálatot ..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


sziasztok! az első próbálkozós hónapunk úgy néz ki sikertelen lett... ma reggel a 24. napra megjött... sose volt még ilyen rövid ciklusom  pedig annyira bizakodtam, hogy összejön az első hónapban! de úgy látszik valaki nangyon nem akarja, hogy anyuka legyek

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:


Kitartás! Még biztos regenerálódik a szervezeted, azért volt ilyen rövid ciklusod volt.
Fel a fejjel, hamarosan mind anyukák leszünk!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


@borso87:
Így van ! Minden okkal történik. Összejön az, hamarabb, mint gondolnád. ;-) Az sem biztos, hogy félidőben van peteérésed. Nekem például menzesz előtt 1-2nappal volt most decemberben. Mi is ki szerettünk volna hagyni 2 ciklust minimun, fèlidőben nem is voltunk együtt, csak a menzi előtt közvetlenül. És bizony akkor volt peteérésem, meg is fogant a baba. :)

Kép
rozsabimbo90
 
 


köszönöm a biztató szavakat, tudom hogy ha ráparázok a dologra, akkor kevésbé fog összejönni, csak annyira biztos voltam benne, hogy ez a hónap lesz az! 1-2 nap és jobban leszek majd...

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: