Új privát üzeneted érkezett!

@gmoncsy1991:
Örülök, hogy tetszik!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


sziasztok Lányok,nagyon csend van,remélem mindenki jól van!!! babások remélem minden oké!!!szép napot mindenkinek 
vjudit35
 
 


Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon. Ez az egész fórumozás új még nekem, de abban bízom könnyeb lesz ha ki tudom beszélni magamból a történteket Nekem már van egy kisfiam aki jövő hónapban lesz 3 éves. Terveztük a kistesót aki a 2. hónapban össze is jöttAz eslő UH-n 6 hetesen voltam ott mindent rendben találtak, volt már szívhang is. Aztán 8 hetes terhesen elkezdetm barnázgatni. Sajnos az UH-n akkor már nem látszott más mint egy szabálytalan petezsák. Hétfőre írtak ki műtétre, de pénteken  nagyon erősen elkezdtem vérzni így még aznap este megműtöttek. Ez január végén volt és azóta is romokban heverek :( Első terheségemnél is volt barnázásom a 8. és 10. héten. A második alkalommal már írtak fel Duphasoton és utána minden rendben volt. Most az első Uh alkalmával egyből írattam fel az orvossal és azonnal el is kezdem szedni biztos ami biztos. Mivel az eslő terhességemet a barnázások miatt gyakorlatilag végigstresszeltem megfogadam magamban hogy a következőt kiélvezem amennyire csak tudom és erre tessék. Nagyon szeretnék még egy babát de most csak azt látom magam előtt hogy az eslő terhességem sem volt probléma mentes (persze tudom a barnázás sokmindentől lehet és nem feltétlen jelent rosszat)  és azután meg jött egy vetélés és egyszerűen  azt érzem ha újra belevágnánk megint ugyanez történne... Mindeki azt mondja idővel könnyebb lesz és várom hogy könnyebb legyen de egyszerűen nem érzek változást. Persze vannak napok talán hetek is mikor úgy érzem sikerült túltennem magam rajta aztán egyik pillantatról a másikra újra rámtőrnek az érzések és ugyanolyan padlóra kerülök lelkileg mint a műtét utáni napokban és akkor megint napokig csak sírok . Szerintetek ez normális?
zsu87
 
 

 
 

Sziasztok, nekem tavaly ilyenkor ment el a baba, szerencsere mutet nem kellett, de a para azota is bennem van.Utana tartottunk 3 honap szunetet, azota semmi, nem jon ossze. Most elkezdtem Aviva tornazni, meg csak egy honapja csinalom, de bizok benne nagyon.Sajnos tulsagosan raerek agyalni, mert munkahelyet keresek januar ota. Aki kerdezte a bejelentest: ugy tudom a szulest megelozo 3.honaptol visszafele kell lenni 120 nap munkaviszonynak /ebbe a tappenz nem szamit bele/ hogy a max jarjon.kulonben a minimalber 2*-et fogod kapni ill. annak 70%-at, minusz 15%szja 168 napig. Ha viszont van 120 nap minimum akkor az lesz az alap ami a bejelentett ber volt.En az OEP holnapjarol olvastam ezeket.Tehat en ugy szamolok hogy az uj helyen minimum 120 napot kell melozni utana el lehet menni tappenzre.Ja es a folyamatos jogviszony is fontos, de a munkanelkuli hivatal is biztositasi jogviszony.Remelem segitettem.

Lilypie Expecting a baby Ticker
ginger
 
 


Sziasztok!

@zsu87:
Kívánok mielőbbi felépülést. Sírj ha az esik jól. Az idő tényleg segíteni fog.
@ginger:
Szurkolok, hogy mielőbb sikerrel járjatok!
@vjudit35:
Velem minden oké. Ildike van nagyon eltűnve. :S

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Sziasztok zsu és ginger! Sajnálom a történteket. Remélem jól alakulnak a továbbiak mindkettőtöknél!

Ginger, akkor ha jól értem elegendő a 120 nap munkaviszony ezen a helyen. Köszönöm szépen!

Szerintetek egybként ha a méregtelenítő kúrát február 15-én kezdtem, elkezdhetem már áprilisban szedni a terhesvitamint? Próbálkozások előtt 3hónappal már szeretném szedni, a dokim is így javasolta. s ezért érdekelne, hogy így van e értelme hogy még nem lesz vége a mréegtelenítő kúrának. 




Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

Gmoncsy, azért nézd át ezt az oldalt:

http://www.oep.hu/felso_menu/lakossagna ... dozasi_dij

Én könyvelő vagyok, nem TB szakértő, de sokat olvasgattam meg egy tanácsadóval is beszéltem ezekről. Azért vannak egyéb feltételek is, mint pl. hogy 2 éven belül legyen 365 nap biztosításban töltött napod illetve, hogy amikor igényled a CSED-et (ez az első juttatás, ami 168 napig jár), akkor is még jogviszonyban kell lenni. Mondjuk próbaidő után védve vagyunk, nem tehetnek ki.

Lilypie Expecting a baby Ticker
ginger
 
 


Gmoncsy, mit takar a méregtelenítő kúra? Én a füves bácsi teáit iszom, még csak tegnap kezdtem, egyik nap csalántea másik nap diófalevél tea reggel éhgyomorra, fúúújjjj. Szerintem ez nem olyan durva méregtelenítés. Ezen kívül elkezdtem most egy olyat, hogy nem eszem fehér lisztes és cukros dolgokat, meg kerülöm a krumplit is. A husihoz salátát eszem. Tegnap majdnem betoltam egy kis csokit, de sikerült megállnom.

Lilypie Expecting a baby Ticker
ginger
 
 


Köszön szépen a jókívánságot midnenkinek. Reméljük hogy a következő terhességgel minden rendben lesz. 
Szerintetek mennyire normális az hogy az első menstuációm után még 7 napig barnáztam?  Műtét után 29. napra jött meg kicsit erősebb volt ugyan, de ugyanúgy eltartott 6 napig mint szokott viszont utána még egy hétig barnás folyásom volt. Nem olyan nagy mennyiségű a tisztasági betét elég volt. Viszton kicsit aggaszt. Szerintetek ez csak a tisztulás miatt volt vagy esetleg a hormonok miatt? Más is vol már így. Jövőhéten megyek csak az orvoshoz.
gmoncsy1991 nem tudom mi volt a pontos kérdésed, de a facebookon van egy csoport :"Milyen ellátásokat kaphatok? minden amit egy kismamának tudni kell" A csoport létrehozói között van Tb szakértő is és szívesen válaszolnak midnen kérdésre...
zsu87
 
 


helló lányok,Zsu87 hát nem is tudom,nekem a műtét után teljesen jól visszaállt,semmi barna téma azért ha mész a dokihoz szerintem említsd meg...Ginger:én krumpli nélkül nem is léteznék de neked kitartást a kúrához ha bírod :)....
vjudit35
 
 


Vjudit35, én teljesen jól megvagyok a salival, meg cukkinivel és gombával + a husi.

Lilypie Expecting a baby Ticker
ginger
 
 


Ginger, köszönöm szépen a linket, átnézem mindenképpen! 
A méregtelenítő kúra amit csinálok a Reg-enor kúra, nem tudom így névről mond e valamit. Nagyvonalakban: Van egy reg-enor nevű készítmény, ezt kell fogyasztani napi 3x étkezések után. Ezenfelül étrend váltás ami a kúrához tartozik. Pld. sima liszt helyett kukorica-rizsliszt, olaj helyett zsír, nagyon oda kell figyelni az étkezésenkénti zsír mennyiségre hogy megfelelően tudjon ürülni az epe és máj így a méregtelenítés folyamatos legyen. Inni vizet, zöld és fekete teát lehet. Gyümölcsből csak lime-citrom-gránátalma és fehér grapefruit amit enged a kúra, nasikra vannak külön kitalálva re-enoros édességek amiket szabad enni. Cukor helyett eritrit, stevia... kenyér csak pirítva ehető.
Mindenféle husi ehető zsírban sütve, párolva, rántva (kukoricaliszt, tojás, panírmorzsa és kukoricapehely keverékébe forgatva).... zöldségek szintén, nyersen,párolva, főzve egyaránt. Ja és ugye a zsírmennyiség miatt... sonka, szalonna, töpörtyű, kolbi, tojás ...salátákat citromlével ecet helyett. Így megszűnik a savasség a szervezetben.  Hirtelen ezek jutottak róla eszembe.

Nagyon sokféle betegségre segítség ez a készítmény és étrend és emellett méregtelenít és tudunk vele fogyni is.  Ha esetleg érdekel itt tudsz olvasgatni róla bővebben: http://regenor.hu/index.php

Egyébként a teákról amit említettél nem tudok tapasztalatot mondani, de ha a fehér lisztet, cukrot, stb lecseréled az is nagyon sokat segít én úgy gondolom. 

Zsu, köszönöm szépen neket is a javaslatot kérdésemmel kapcsolatban. Ezt is megnézem mindenképpen :) Hétvégén lesz időm végre, a héten éjjeles vagyok, napközben elég későn kelek és még a háztartás + kutyusok... :)

Amúgy a menzis kérdésedre válaszolva.... nlam elég furán alakult, műtét után pár napig volt csak vérzés aztán barnzás minimálisan nekem is volt egy 6-8napig kb. 1. menzim utána a 7.hétre jött meg, ott is volt utána min. barnázás... a 2. megjött úgy kb 35napra és most nemrég volt a 3. az eléggé sokára olyan 54 nap után (vezetem naptárban, csak most épp nincs előttem és megintcsak sietek mert még meló előtt összeütök valami főtt kaját..)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


@zsu87:
Szerintem még nem állt vissza a hormonháztartásod rendesen. Ha úgyis mész dokihoz említsd meg neki, de szerintem ennyi belefér. Én barnázásra nem emlékszem az első mensi után, viszont az előtte 29-30 napos pontos ciklusom helyett 53, 22, 26 napos ciklusokat produkált a szervezetem. Aztán negyedszerre szerencsére már nem jött meg ;)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Köszönöm lányok! Hát én is nagyon remélem hogy semmi komoly nincs a háttérben, de majd a kontroll után okosabb leszek. Kisfiam első próbálkozásra sikerült, most is 2. hónapban teherbe estem, remélem legközelebb én is olyan szerencsés leszek mint te gabelila :) Nagyon rossz lenne ha ezekután még sokáig is váratna magára a kistesó... Egyébként valalki csináltatott kivizsgálást a vetélés után, vagy van amit máshogyan csinál? Más terhesvitamin stb? Én úgy érzem midnent megtettem most is. 3 hónappal próbálkozás előtt gravidát szedtem, nem iszunk sem alkoholt, sem kávét, nem dohányzunk sőt még szénsavasat sem iszunk soha sem én sem a  férem. És arra is nagyon figyeltem hogy ne emelgessm a kisfiam. Ugye már 15kg. Egyébként is nehéz már nem hogy terhesen... De szerencsére nem is szeret kézben az olyan dolgokat mint pl. a fürdetés amikor emelni kell a kádba mindig férjem csinálta. Szóval nem tudom ezen kívül tehetnék e még valamit hogy legközelebb minden rendben legyen...
zsu87
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is, tudom rég írtam..sajnálom :(
Viszont olvastam ;)
Magamról annyit, hogy elvileg használt a krém, de még kenni kell, amíg elfogy, illetve míg össze nem jön a kistesó.
De még nem tartunk a próbálkozásnál, mivel folyamatban van a fogorvos. Jövő héten talán végre megkapom a végleges koronát, és sajna tavaly nem jó fogdokit választottam, így kiderült hogy van 2 fogam ami kicsit gyulladt, újra kell gyökérkezelni és az egyikre szintén korona fog kelleni. Úgy érzem sose lesz kész :(
A műtét ugye decemberben volt, kétszer rendesen megjött, aztán a 3. nem. Nem is értem hogy most mi van.
Az előző kettő ilyen 28-29 napra jött rendesen mint előtte. Terhes tuti nem vagyok, műtét óta szünet van, mert állítólag egy ilyen idős terhességnél emlékszik a szervezet és nagyon könnyen teherbe lehet esni, szóval nem kockáztattunk.
Már annyira de annyira szeretnénk próbálkozni, de így hogy fogdokihoz járunk inkább nem. Mondtam is hogy egyszerre csinálja majd a doki hogy gyorsabban meglegyen. De így hogy most meg se akar jönni..
Voltam közben rákszűrésen hogy az is le legyen tudva, eredmény jövő héten lesz. Nagyon rendes doki volt akinél voltam, csomót kérdeztem és mindenre rendesen válaszolt. Mondta hogy tényleg nem kell várnunk mert ha a szervezet kész rá akkor jön össze a baba. Mivel nem derült ki hogy mi volt a baj, kérdeztem hogy lehet-e méhszájelégtelenség, gyengeség és azt mondta hogy az első szülés okozhatja és lehet a tesó ezért ment el :(
Úgyhogy ezt szem előtt tartva amint lehet és a sűrűbb vizsgálatok igazolják a dolgot, feltetetem azt a gyűrűt...
Zsu és Ginger én is sajnálom a történteket, reméljük nem ismétlődik! Minden jót nektek!
Többiek mizu? kismamák jól vagytok? írjatok:) (tudom én beszélek) :)
Gmoncsy milyen a meló?
Megyek mert mindjárt kel Timi aztán még bekapok valamit  meg iszok egy kv-t ;)
(=3in1 kv tejjel) :)

puszi Nektek!

Kép
ildike1984
Veresegyház
 
 


Sziasztok!
Régen jelentkeztem, és most sajnos nagyon rossz hírekkel jövök.
Ma voltam ultrahangon, elvileg 9 hét 3 napos terhességgel, és nem találtak szívhangot. Akinek annyira örültünk, már néhány napja nincsen velünk. Elveszítettük. A megérzésem eddig mindig helytálló volt a gyerekeknél a nemüket illetően, így most egy kislányt veszítettünk el. Sajnos nem indul be magától a dolog, semmiféle tünetem nem volt, sokat pihentem, szedtem a gyógyszereket, de mégsem maradt.
Mnt egy rossz álom, amiből fel kellene ébredni, de nem lehet. Felfoghatatlan, érthetetlen.
Remélem mindenki jól van. Nagyon vigyázzatok magatokra!
Majd jelentkezem.

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Ó, Bogianya nagyon sajnálom :( :( :(
Igen, ahogy mondod..mint egy rossz álom :(
Szegénykém, akkor még műtét előtt állsz?
Sok erőt kívánok neked! Ne adjátok fel! Nagy ölelést küldök! <3


Kép
ildike1984
Veresegyház
 
 


@bogianya:
Ez szörnyű, nagyon sajnálom! Sok erőt és kitartást kívánok.
@ildike1984:
Örülök, hogy használ a krém! Kitartás a fogorvoshoz, inkább most mint aztán a rosszullétek közepette ;)
@zsu87:
Mi minden ugyanúgy csináltunk. Sőőőt. A nyáron ovu teszteltem, ezt elhagytam. Együtt voltunk amikor jól esett. A védőnő javaslatára a 8. héttől magne b6 helyett magnézium citricit szedek. Neki a b6 nagy étvágyat csinált azt mondja ő emiatt hízhatott 22 kilót a 3. trimeszter elejére.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Bogianya: én is nagyon sajnálom, próbálj meg arra gondolni, hogy valószínű azért ment el a baba, mert nem volt egészséges, tudom, nehéz, de talán ez vígasztal. Te biztosan mindent jól csináltál, nem a Te hibád. Nekem unokatesómnál ugyanez volt, most pedig van egy egészséges gyönyörű egy éves kislánya.

Szerintem tehetünk bármit, ha maradni akar a baba, úgyis marad, ha pedig nem, akkor nincs mit tenni.

Kitartást mindenkinek

Lilypie Expecting a baby Ticker
ginger
 
 


bogianya, nagyon sajnálom hogy így alakult! Kitartást és nagyon sok erőt kívánok neked! 

Ildike, köszönöm kérdésed, rosszabbra számítottam. Egész jó. A munkatársak többsége kedves, segítőkész, így elvagyok de persze minden nap egyre jobban várom hogy újra belefoghassunk a babázásba...:) jó olvasni felőled a jó híreket. :) a fogdoki látogatás még nekem is hátra van, de ugye a tisztítókúrámból még van 3hónap (hétfőn lesz 1hónapja hogy csinálom..) így addig van időm elintézni. :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Bogianya rettenetesen sajnálom,olyan sokat gondoltam rád annyira örültem veled,még így is hogy "igaziból"nem is ismerjük egymást,kitartást kívánok neked,és rengeteg erőt ....Napközben is eszembe jut a fórum hogy ki hogy van,kivel mi történt írtatok e.stb..Most elment a kedvem majd jelentkezem puszi mindenkinek...
vjudit35
 
 


@bogianya:
Borzasztóan sajnálom!!! :-( Sok erőt kívánok!
Zsu ,Ginger nektek is kitartás,fel a fejjel!

Gmoncsy örülök hogy minden rendben!!Jó olvasni a pozitív soraidat!! :-) Anyukád hogy van?

Gabelila hogy vagytok??
Puszi és ölelés mindenkinek!!
Vjudit,Rozsabimbo,Ildike puszi nektek is!

anne80
Vác
 
 


Bogianya!
Mèlyen együtt érzek Veled !!! Sok erőt kívánok, és azt, hogy ne add fel !
Velem minden rendben van , a 8.hét utàn nem bírtam ki, hogy még 4 hétig ne làssam / halljam a picit -főképp az előzmények miatt is-, így múlt hét csütörtökön beiktattam egy UHt. 36 mm-es volt, tökéletes szívhanggal. :)) 10+6 voltam akkor. 4 nap múlva, szintén csütörtökön kell mennem a 12.heti UHra, de már alig bírom kivárni... A félsz még mindig bennem van egy kicsit....
Kicsit restelltem írni, mivel hogy velem most minden a legnagyobb rendben van. Nem szeretném, hogy ez bárkiből is fájdalmas érzéseket váltson ki.
Akikben mèg ott èlnek a baba elvesztésének szomorú pillanatai: Higyjétek el, sokszor az a titok nyitja, hogy pozitívnak kell lenni/maradni! Nem szabad túl agyalni a dolgokat! Úgyis úgy lesz minden, ahogy lesz... Nekünk csak bízni kell és ennyi. :)
Mindenkit sokszor puszilok !

Kép
rozsabimbo90
 
 


Anne, köszönöm szépen kérdésedet, jól érzi magát. Szépen visszajött a hangja, már munkába is állt 1.-én újra. Csípőröntgenre vár most szegény, mert gondok vannak a csípőjével (születési rendellenesség, csakhogy 43-44éves koráig nem derült rá fény.. akkor tudta meg, azóta kell rendszeresen ellenőriztetnie és ha szükséges akkor porcépítőt vagy mifenét szedni rá időnként).

Te hogy vagy? Minden ok?

Rozsabimbo, nagyon figyelmes vagy. :) Szerintem mondhatom a többiek nevében is, hogy örülünk az örömödnek :) Jelentkezz be azért rendszeresen hogy mi újság, hogy fejlődik a kicsi, stb. :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Szia Rozsabimbo, én még új vagyok itt, de igaza van Gmoncsy-nak, szerintem nagyon kellenek ide a pozitív történetek, erőt adnak mindenkinek. Nagyon drukkolok Neked, ne izgulj, tényleg, csak pozitívan, minden rendben lesz.

Lilypie Expecting a baby Ticker
ginger
 
 


@gmoncsy1991:
Szuper, hogy bevált a munkahely és anyud is jól van. Hidd el hamar elrepül az idő.
@rozsabimbo90:
Minden renben lesz. Láttalak bejelentkezni a szeptemberi fórumba :)
@anne80:
Köszi a kérdést, jól vagyunk. Nagyon bízom benne, hogy odabent is minden oké. Rosszullétek elmúltak szóval most kb úgy érzem magam, mintha nem is lennék terhes. Várom, hogy határozottan érezzem a mocorgást. Valamit néha érzek, de simán lehet gázbuborék is :D Április 6-án megyünk legközelebb uh-ra.
Te hogy vagy így lassan a célegyenesben? :)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Igen,én is úgy éreztem ahogy Rozsabimbo,nem akartam fájdalmat senkinek...

Gmoncsy időben észrevették anyukád problémáját... :-( De lehet jobb is így,lehet hogy egyszerűbb vokt eddig a hétköznapi élete!

Rozsabimbo örülök hogy jól vagytok!Vigyázz magatokra! :-)

Gabelila szuper hogy minden rendben!!!Nagyon örülök hogy szépen növögettek.Én is ápr.6-án megyek orvoshoz,elvileg az utolsó uh,(36 hetes) meg leveszik a kenetet tenyésztésre.Köszönöm jól vagyunk,most arra várunk hogy beforduljon a kisfiú,mert eddig haránt fekvéses.

Vigyázzatok magatokra!Sok puszi és ölelés mindenkinek. :-)

anne80
Vác
 
 


Gabelila, igazad van, és köszönöm a kezdetektől tartó támogatást. :) Sokat jelent a mai napig. Most már pedig tényleg csak előre... Had repüljön az idő... :)

Anne, hát sajnos sokat szenved miatta, de megteszi a tőle telhetőt. Egy nyugisabb munka kéne neki, talán akkor gyorsabban javulna.

Örülök, hogy nálatok is minden rendben. :) Egy közeli barátunk is már "finish"ben van... ő már bármelyik nap megszülhet. :)

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

A szakdolgozatomat a spontán vetéléssel való megküzdés témájában írom. Olyan nőket keresek, akik legalább két éve, az első trimeszterben vesztették el magzatukat. Ha érintett vagy, és van 20 perced, kérlek töltsd ki az alábbi kérdőívet, ami természetesen teljesen önkéntes és anoním:
http://online-kerdoiv.com/index/view/ha ... 89f435915b

Nagyon köszönöm a segítségeteket!
Kata

barsonyka19
 
 


Sziasztok!
Mindenknek nagyon-nagyon köszönöm a támogatst a kedves sorokat. Tényleg így ismeretlenül is közelinek érzek magamhoz itt mindenkit. A műtét végül a pénteki szomorú ultrahang után csak tegnap történt meg, mert 4 napos ügyeleti időszak következett, és a dokim jobbnak látta, hogy munkanapon történjen, amikor minden elérhető, és biztonságosabb. Borzasztó volt ez a négy nap, amíg hordtam a pocakomban a halott kisbabámat. Így utólag mégis jó volt elbúcsúztunk tőle, úgy éreztem még mindig védem, óvom őt. Sokat sírtam, nagyrészben sikerült elengedni őt. Szerdán végül kora délután volt a műtét. Minden rendben volt. A férjem végig velem volt, én nem emlékszem, de ő mondta, hogy amikor kihoztak sírtam. Hála Istennek fájdalom gyakorlatilag nem volt közvetlenül utána sem, és most sincsen. Este jöhettem haza, még egy kontroll uh is volt, és mivel hátrahajló a méhem, kiderült, hogy nem tudott jól ürülni, így hazajövetel előtt még a méh üregét egy katéterrel leszívta az orvosom. Nagyon rosszul hangzik a dolog, de nem fájt, még volt 20ml amit ki kellett szívni. Még egy kicsit gyengécske vagyok, de igyekszem összeszedni magam. Húsvét után megyek vissza dolgozni. Így,hogy a harmadik babát veszítettük el, kivizsgálások következnek, és persze a műtét miatt is van 3 hónapnyi várakozás. Így most pihenés, lehet hosszabban is, mint 3 hónap. Ősszel egy nagy vizsgát kell letennem, így addig lehet nem fogunk már próbálkozni. Nem tudom, hogy mennyit tudok jönni, lehet majd csak november után, remélem addig már gyakorlatilag ismeretlen csapat fogad itt, és mindenki a pocakjában nevelgeti a babáját.
Kedves pocakosok, bár nehéz, mégis mérhetetlen boldogság is egyben olvasni, hogy minden rendben van veletek. Azt hiszem mindenki nevében mondhatom, hogy egy lélekkel szurkolunk nektek! Kerekedjetek! Élvezzétek a szoros egységben töltött napokat hónapokat. Maga a csoda, ami történik.
Mindenkit szeretettel ölelek!

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Bogianya, megkönnyezve olvastam soraid.  Sírós Légy nagyon erős és tarts ki. Remélem jól alakulnak nálad is majd a továbbiak és meglesz a 4. csöppség is akire vágytok régóta Vigyor

Azért ha tudsz időnként kukkans be ide hozzánk. Most pedig pihend ki magad testileg, lelkileg egyaránt. Nagyölelés neked Vigyor

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Bogianya Drága!!!Nagyon köszönjük a jó kívánságokat!!Szeretnék neked sok erőt és kitartást kívánni!Szurkolok hogy minden rendben legyen a kivizsgálások hozzanak megnyugtató eredményeket!Szívből kívánok jobbulást,testi lelki erősödést!!Sok sok puszi!Vigyázz nagyon magadra!!!

anne80
Vác
 
 


Sziasztok!


Bogianya, bár nem ismerlek, de nagyon sajnálom ami veletek történt, s átérzem a fájdalmad.
Nekem kedden törték össze az álmaimat. Két éve próbálkozunk, s első terhességem lett volna egy már sikertelen ET után.
ET +11. napon volt a vérvizsgálat, ott a hCG-m 108 volt. Nagyon örültünk neki, tervezgettünk, boldogok voltunk. Bár rövid ideig volt velem, most így nagyon rossz. Üresnek érzem magam, most is sírok még, nem tudom mikor tudom majd összeszedni magam. Páromon is látom, hogy nagyon el van keseredve.


Most tartunk pár hónap pihenőt mi is, hogy összeszedjük magunkat illetve a keddi UH-n felfedezett miómákat kell majd ellenőrizni. Korábban sosem volt.  A doki azt mondta, hogy még kicsik, nem kell velük foglalkozni, de sztem jobb lenne, ha nem lennének. 


A babásoknak gratulálok, sok örömet kívánok!
Sorstársaknak pedig kitartást és azt, hogy bmennyire is rossz a helyzet próbáljunk meg nem elkeseredni, maradjunk erősek és bízzunk magunkban, szeretteinkben és a szerencsénkben!


Móni

mo85
 
 


Hálás vagyok, hogy ilyen szuper csapat van itt, nagyon jól esik amit írtatok, minden szó egy-egy ölelés  nekem. Jól vagyok, testileg legalábbis, nincsenek fájdalmaim, bár a mai ultrahang szerint még van némi vérömleny, ami a méh hátrahajló helyzete miatt nehezen akar kiürülni, úgyhogy antibiotikum tovább, most egy másik hatóanyagú a biztonság kedvéért, és próbáljak meg hason feküdni, hogy segítsem az ürülést. Hétfőn újabb ultrahang. Hát el sem hiszem, hogy ha már így kellett lennie, még további tortúra, ellenőrizgetés...stb. Jó lenne már lezárni, de még a szövettan újra felkavarja majd a dolgokat gondolom. Teszem a dolgom, telnek a napok, bújok a gyermekeimhez, ölelem, símogatom őket, és közben sírok belül, mert őt már soha nem ölelhetem így magamhoz.

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


@anne80:
Várjuk majd a híreket!
@mo85:
Mi az az ET? :oops: Kitartás! Nagyon szurkolok, hogy legközelebb sikerrel járjatok!
@bogianya:
Mielőbbi teljes felépülést! Szörnyű, hogy még ez is... Tudom nehéz, de fel a fejjel lesz 4. babátok!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Sziasztok! Sajnos nekem február 29-én törték össze a szívem, akkor tudtuk meg, hogy nem dobog a babánk szíve. Meg azon a heten meg is műtöttek, es azóta minden egyes nap sírok. Egyelőre nem tudom hogy lehet feldolgozni ezt. Első babánk lett volna. Néha vannak pozitív gondolataim, hogy a következő majd biztos máshogy alakul, de egyelőre azt sem látom hogy jutunk el addig. :cry:
Mindenestre mindnekinek erőt es kitartást kívánok!

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Borso! Sajnálom, hogy ez történt, nagyon nehéz, főleg az első napok, de hidd el, az jó, ha sírsz. Olyan sokkal könnyebb lesz a lelked. Engedd, hogy fájjon, búcsúzz el tőle. Meglátod nemsokára eljön a nap, amikor bűntudat nélkül fogsz nevetni, amikor úgy érzed készen állsz egy újabb lehetőségre. Együtt érzek veled, sok-sok erőt kívánok neked! Ismeretlenül is gondolok rád, és szeretettel ölellek!

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


@bogianya:


Köszönöm a kedves szavakat! Tényleg annyira jok ezek a topikok, erot adnak a folytatáshoz!

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:
Szia!
Átérzem a helyzeted. Mennyi idős volt?
Nagyon friss még az élmény, sírj bátran ha kell. Ahogy Bogianya is mondja az idő segít. Én sokat beszélgettem a történtekről a férjemmel, barátnőkkel no meg itt a fórumon sorstársakkal. Úgy érzem ez is segített feldolgozni.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám én is és olvasok, csak ritkábban van időm írni.
Szomorú vagyok hogy mindig látok új embereket itt, kitartást Nektek, tényleg jobb lesz idővel.
Van akinek több, van akinek kevesebb idő feldolgozni. Sok mindentől függ. Pl. első baba volt-e, mennyi idős terhesség volt, mennyit beszél róla az illető.
Nekem utóbbi segített, kibeszéltem magamból a történteket (21. hét végén jártam már..).
Szóval fel a fejjel, lesz jobb is!!
Én jelenleg nem tudom mit csináljak. Sikerült egy nagyon jó szakembert kifogni fogorvosnak, csak sajnos az asszisztensei szétszórtak, így bár a koronát megcsinálta az első fogamra, a gyökérkezelés nem lett elkezdve, és szabira megy, szóval legközelebb ápr.4-én tudok menni hozzá.
(röntgen alapján talált 2 fogat amit újra kéne gyökérkezelni és tömni, mert kisebb gyökércsúcsi gyulladást lát. egy éve rosszul kezelték így most újra kell).
Kérdeztem a dokit hogy gond-e ha esetleg közbe jön egy terhesség, ő állítja hogy nem, mert a röntgen már megvolt, érzéstelenítőből lehet más fajtát adni, más miatt meg nem gáz, szóval szerinte nem kell várni.
Nem is szeretnénk, mert eléggé sürget az idő. Kislányom július 4-én tölti a 3-at, ha addig nem jön össze a baba akkor elküldenek a munkahelyemről. Tegnap döbbentem rá hogy igazából milyen közel is van ez a július!! Na és ha még várunk is a fogorvos miatt, hát akkor szinte esélytelen a dolog. Ti mit csinálnátok? Annyi mindent olvastam hogy már nem tudom ..csak azt tudom hogy szorít az idő
Szép napot Nektek!

Kép
ildike1984
Veresegyház
 
 


Gabelila: pontosan nem tudjuk h mennyi idős volt a Babu, mert sajnos a szivhangját nem hallhattuk, így a 6. Hét elején megallhatott a fejlődésben. Párommal azt beszéltük hogy talán is jobb is hogy nem hallottuk a szivecskejet. Amit furcsallok, hogy ilyenkor semmiféle ütő kivizsgálás nincs, es nehéz elfogadni azt a választ hogy ez sűrűn megesik...

Ildike1984: így, hogy nem kell rontgenezni, szerintem en nem várnék a helyedben! Az ido úgyis olyan gyorsan repül, a várakozás meg ilyenkor dupla olyan rossz!

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok,


Gabelila: Köszi szépen nagyon aranyos vagy, de idén már nem biztos, hogy még1x neki tudunk futni. Sajnos miómát találtak a méhemben.
ET = embriótranszfer, lombikos programban vagyok, a februári volt a második próbálkozásunk.

Ildike1984: a helyedben nem várnék, röntgen úgysem lesz már, nincs mitől tartanod :) 

Borso87: nehéz elfogadni, hogy ez "sűrűn megesik" de sajnos nem tudsz mást csinálni. Engem is a statisztikákkal fárasztottak, meg, hogy ez sajnos megtörténhet, de hogy miért, azt rajtunk kívül senkit nem érdekel.

A sírás nekem is sokat segített, illetve, hogy ki tudtam magamból beszélni a fájdalmat. Az elején begubóztam, senkivel nem akartam beszélni, de utána jobb lett.

Kitartást és további szép délutánt!

mo85
 
 


@ildike1984:
Nehéz kérdés. Kívülről könnyű mondani, hogy persze belevágnék. Végülis ha a fogdoki azt mondja nem gond akkor a munkahely miatt jobb minél előbb belekezdeni.
@borso87:
Értem, akkor hasonló az esetünk nálunk sem alakult ki szívműködés. Valóban nem vígasz ilyenkor de tényleg nagyon gyakori. Általában valami kromoszómarendellenesség. Én idővel úgy gondoltam rá, hogy nem meghalt hanem sajnos soha nem is élt.
@mo85:
Szurkolok, hogy mielőbb megoldódjon a mióma ügye és újra belevághassatok.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Sziasztok Láynok. Nem volt időm eddig írni de szorgalmasan olvastam a fórumot. Voltam a nőgyógyásznál minden rendben van a menstruáció utáni pecsételésre azt mondta normális idő kell míg rendeződnek odabent a dolgok. 3 hónap után próbálkozhatunk újra. Azt modnta ilyen szabályos ciklus meleltt kicsi az esélye hogy ez újra megtörténjen (Pont annyi mint most volt gondoltam magamban.) A szövettan természetesen nem mutatott ki semmit. 

bogianya szívből sajnáloma történteket. Sok erőt és kitartást Nektek. Reméljük a vizsgálatok feltárják a probléma okát és legközelett már minden rendben lesz.



gabelila  a magne b6 az előző vetélés miatt kell szedned? Nekem úgy rémlik én csak pár hétig szedtem mikor a kisfiammal voltam terhes amíg pecsételő vérzésem volt 



Nagyon jó olvasni a sikertörténeteket. Tényleg erőt adnak a továbbiakhoz, szóval a babások se fogják vissza amgukat. :)

mo85  sajnálom hogy így alakultak a dolgok, kívánom hogy legközelbb minden jól menjen. Miómákkal kapcsolatban neked adok igazat, jobb ha nincsenek ott. Nehogy később problémát okozzanak.

borso87 Sajnálom ami veled történt. Természetes hogy így magad alatt vagy. Nekem még így 2 hónap után is sokszor van mélypontom és még mindig van hogy úgy sírom álomba magam. Pedig nekem van már egy kisfiam. Elég ha egyik napot túléled a másik után. Az idő majd segít, mindig jobb lesz egy kicsit majd meglátod. Én abban bízom ha újra terhes leszek akkor könnyebb lesz. Bár tudom nem szabad erre alapoznom mert ez kétirányú dolog: ha újra ez történne akkora mostaninál is jobban megzuhannék márha az lehetséges. Szóval hagyd hogy az idő segítsen és ha nem volt én keresnék a helyedben egy rendes orvost aki odafigyel rág legközelebb biztos ami biztos. Tényleg nehéz elfogadni de én már az első terhességem előtt is sokat olvastam a témában és mindíg úgyálltam hozzá hogy bizony igenis 20-30 % az esélye a vetélésnek az első trimeszterben. HA már van szívhang akkor jóval kevesebb de sajnos én is belefutottam abba a kisebb %-ba.... És hiába próbáltam tudatosítani magamban hogy az elején bármi lehet mikor tényleg megtörtént akkor valahogy nem tudtam ebbe kapaszkodni. Pláne hogy az első terhességemnél úgy 13. hét környékén kezdett látszódni, most vizsont már a 6. héten legszivesebben kismamaruhát hordam volna mert már úgy gömbölyödött a hasam. Szóval ez már olyan "kézzelfogható" volt, méginkább beleéltem magam :(

ildike1984 én a helyetekben belevágnék tényleg mindjárt itt van már július. Mi sajnos nagyon elhúztuk a dolgokta. Így nekem vissza kell mennem pár hónapra dolgozni majd. MOndjuk én közöltem már a cégnél hogy mi történt és hogy újra próbálkozunk. Szerencsére nagyon megértőek voltak.. Mondjuk akkor oylan állapotban voltam hogy az sem érdekelt volna ha kirúgnak... Viszont ha júliusig nem jön a bab akkor már nagyon elcsúsztok majd, mert ahhoz hogy ellátásokat kapj kell munkaviszony. Gondolom arra is kell idő hoyg új munkahelyet találj. Ott lekell tölteni a 3 hónap próbaidőt hogy terhesség esetén ne mondhassanak fel, na meg hát utánna leeht hogy kell pár hónap mire sikerül a babó. Akárhogy is számolom ez azért legalább fél évvel csúsztatná a babaprojektetami azért rengeteg idő szerintem... 
zsu87
 
 


@zsu87:
Az izmok támogatására szedek magnéziumot. Azt mondta a dokim, hogy a próbálkozás alatt se árt napi 1 utána meg amennyit igyényel a szervezetem. Ha görcsölgetek keményedek szedjek többet. Most napi 1 magnézium citricivel elvagyok, de a napokban kétszer keltem az éjszaka arra, hogy görcsöl a vádlim.

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
gabelila
 
 
 


Sziasztok, nagyon régen írtam ide. Röviden, én a 10., majd a 16. héten veszítettem el babát, igy a mostani a harmadik terhességem, de az első babám lesz, aki a jövő hónapban érkezik, amikor is a 41. életévemet is betoltom.
Minden együttérzésem azoké, akik elveszítettek a babajukat. A második terhessegem lassan másfél éve ert véget, de néha en is felteszem a kerdest, meddig faj még?
Olyakor minden előzmény nélkül eszembe jut a pillanat, mikor közöltek, hogy elfolyt a magzatviz, majd ami utána következett, és osszeszorul a szívem.
Biztos, hogy mindig velem marad ő is.
Es most halas vagyok, hogy 3 hét múlva jon a kisfiam, hogy ez megadatott. 
Sok erőt kívánok es vigasztalást mindannyiotoknak.
Akiknel pedig mar jon a baba: minden jót a szülésig!

menthe
 
 


Mi újság lányok? Mindenki jól van? Nagy a csend, remélem minden rendben veletek....

Menthe, mi újság? Remélem nálad is minden rendben lesz Vigyor te már nagyon "finishben" vagy Vigyor

Kép
gmoncsy1991
Tatabánya
 
 


Én lelkileg nem vagyok valami túl jól... Folyamatosan erkeznek hírek az ismerosoktol babavaras miatt es sajnos egyiküknek sem tudok örülni. Es zavar hogy így érzek mert egy kisbaba mindig orom es boldogság, de valahogy mindig osszeroppanok ha meghallom a hírt.. Nalatok volt ilyesmi? Es ha igen, el fog múlni anélkül hogy nekem is lenne hasonló örömöm?

borso87
Budapest XVIII. kerület
 
 


@borso87:

Megértem, hogy nehèz lelkileg.... Èn is így voltam, szégyenlem, de mèg az ismerőseim kisgyerekeire se nagyon tudtam rànézni. Aztán elhatároztam, hogy nem kerülök nagyon mélypontra, mert onnan aztán nagyon nehéz lett volna kikecmeregni. Minden áron babát szerettünk volna. Annyira a fejembe vettem, hogy a vetélésem után (ami november 28-án volt, első baba lett volna, 6.héten ment el sajnos, műszeresen kellett befejezni) december 24-én megjött a menzeszem, viszont utàna màr nem. :-) És szerencsére azóta sem. Most a 14.hétben vagyok és lekopogom problèmamentes a terhességem. :-) Utrogestant írattam fel a 6.héten (biztos, ami biztos alapon, lehet,h nem is kellett volna szednem) a 12.hétre abbahagytam. Ha ti is szeretnétek babát a közeljövőben, akkor a terhesvitamint szedd mindenképp, és fel a fejjel, lègy pozitív. Másnak is összejön, akkor nehogymàr csak nekünk ne... <--- valahogy így kell hozzáállni.
Kitartàst Neked és sok szerencsét ! ;-)

Kép
rozsabimbo90
 
 


Sziasztok csajok!

Megvagyok én is, bár elég szomorú vagyok.
A decemberi műtét óta 2x pontosan megjött, erre amikor jönne a próbálkozós hónap, két hetet késett és az ovu teszt nem mutat peteérést..(terhes biztos nem vagyok még)ráadásul fogdokihoz is kell járnom, 2 újra gyök.kezelés lesz +egy korona, de a doki azt mondta nem baj ha közbe jön a baba, nem lesz gond emiatt. Hát nagyon remélem. Bár jönne már..
Ráadásul meg is fáztam :(
Na és nem tudom kiverni a fejemből a gondolatot hogy a napokban szülnék, hétfőre voltam kiírva :( :(
Reméljük minél hamarabb jön a tesó, az idő is szorít..
Kitartást mindenkinek!

Kép
ildike1984
Veresegyház
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: