Új privát üzeneted érkezett!

@nokli:
Ez bizony már babapoci!Érzed hogy máshogy kerekedik meg más a struktúrája mint a töltött káposztás pocaknak?nekem valahogy a bordakosár aljáról indul már es nem csak a csípőn van mint az úszógumi szokott lenniNagyikám szerint meg a csípős is szélesedik ezt nem látom csak érezni szoktam hogy feszül a csont.

@Deiss biztos te is csini vagy, meg aki már gyereket szült nehezen lesz nádszál
szanimanika
 
 


Nokli,arányokat tekintve mondhatni hasonlóak vagyunk.Én 162cm mély vagyok és 71kg.Rekord harmadik gyereknél 77kg volt,azzal mentem szülni.Az első kettő után tartottam az 58-at,a harmadik óta nem tudok 65 alá menni és ebben az évbem csak még több jött rám.Hiába,azért már nem úgy éget a szervezetem,mint 10évvel ezelőtt...
deiss
 
 


Sziasztok
Nálam minden ok,elmult a hanyinger,le is kopogom, ma vagyok 11+5,lassan kezdhetem lecsökkenteni a progeszteron bogyóimat..Picit tartok tőle,hogy nehogy baj legyen,és megint elkezdjek vérezni..
Hát nekem a pocim, akkora mint egy fel gorogdinnyePedig még csak.első baba,de estére mindig akkora lesz,hogy alig birok mozogni..Vettem par kismama gatyót, amik még hasban nem az igazik,igy vissza szoktam hajtani,vagy ha melegitobe vagyok,akkor lehuzom egeszen a has alá a gatya derekát..Tegnap kaptam ismerosomtol 2 kismama farmert,sztreccs mind a 2..Iszonyat kenyelmes,hasban is pont passzol,a combomon viszont majdszetszakad..Pedig nem.híztam..55.5 kilorol indultam,és most 55.8 vagyok..
Megprobalok en is kepet felrakni,csak.nem tudom hol kell kicsinyíteni
lispa1217
 
 

 
 

lispa1217
 
 


@lispa1217:
A te pocakod is nagyon csini:)!!!!
szanimanika
 
 


@deiss: Szerintem biztosan csinos vagy, csak ugye az ember magát másképp látja. Meg te szültél is, nem is egyszer. Nekem a normál súlyom az 58-60 kiló volt, amikor jól is éreztem magam a bőrömben. Most fújtatok, mint egy víziló..
nokli
 
 


@lispa1217: Cuki a poci!
nokli
 
 


@lispa1217: Mikor mész orvoshoz? Nem mondta, hogyan, mikor kell csökkenteni? Van akinek jóval tovább kell szedni, 16.hétig is akár. Ha aggódsz is miatta, kérdezz rá mindenképp. Nagyon óvatosan kell csökkenteni, azt tudom, mert bajt okozhat, ha hirtelen csökken le a szintje.
nokli
 
 


@szanimanika:
Igen. Érdekes mert még nem érzem a méhem, meg semmi, olyan puffadás érzésem van, mintha felszedtem volna pár kilót, mert sokat zabáltam.. De mégis olyan csúcsos lett..
nokli
 
 


@nokli:
Én nagyon sok progit szedtem (Volt benne 2 naponta szuri,naponta egy huvelygel és ezek melle 3x1 gyógyszer)Az exseltis maradt meg legtovább a 13 hét elejéig 2x1-t aztán egy hétig már csak este egyet aztán kétnaponta két alkalomig meg 1-1-t ,így álltam le.
szanimanika
 
 


@nokli:
Jövő hét csutortokon..Egyszer mar beszeltunk rola a dokival,de akkor még csak annyit mondott,hogy ugy kellene hog, egyik nap beveszem,masik nap nem,utana 2 napot hagyok ki...De mindenkitol azt halkom,hogy ők szemenként csökkentették..Szerintem szedem rendesen a dokiig,aztan kikerem a vekemenyet
lispa1217
 
 


Sziasztok lányok! Jól eltüntem egy ideje, de igyekeztem felzárkózni az infókkal Milyen formás pocakotok van már. Nekem még a pocim alig látszik, a melleim megnövekedtek bár nem durván. Hétfőn megyek genetikai ultrahangra és hát eléggé stresszelek miatta. Első baba 31 évesen, azt sem tudom mire számítsak. Ti hogy vagytok ma?
nocinoci
 
 


Ma 2x is leesett a vércukrom a vérnyomásom kezd egyre magasabb lenni gyógyszer mellett. Eddig max akkor vettem be egész dopegitet ha magas volt mint pl ma is (158/98) De mostanában az átlagos vérnyomásomra bevett fél szem szemernyit se mozdít semerre sem. Ma délben is be kellett vennem egy egész szemet és még vissza van az esti mérés kezdek aggódni, hogy ismét toxémia lesz.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Sajnálom!biztos ez a változékony idő se segît ezen az állapotom!

Amúgy lányok mizu veletek?
@nocinoci,arra számíts,hogy jó lesz minden! És supy élmény lesz látni a babát,meg lehet az is ki fog derülni,hogy fiú-e vagy lány!
szanimanika
 
 


@szanimanika:
Én már nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon várom az ultrahangot... Még 11 nap....
A hányinger/hányás a múltkori "idegösszeomlásom" óta újra itt van. Remélem az utolsókat rúgja. Szeretnék már normálisan táplálkozni, mozogni is elkezdenék lassan. Viszont az erőtlenség mintha múlóban lenne. Kicsit több energiát érzek magamban. Nálam ennyi.
nokli
 
 


Sziasztok csajok,ma reggel az ügyeleten kötöttünk ki mert arra ébredtem hogy nagyon dobog a szívem és este is ezzel feküdtem le.De mivel a vérnyomásom nem nagy és a pulzusom sem 100 ezért hazaküldtek. De nekem átlagosan 68 a nyugalmi pulzusom most ez 77 és szerintem ezt a külömbséget érzem...biztos az iső
szanimanika
 
 


Nálatok Mizu????
szanimanika
 
 


@szanimanika: Nekem is néha jelentkezik a gyors szívdobogás és olyankor a pulzusom is megnő. Azt mondták ez nem okoz gondot ha nem túl magas. Egy csomó minden befolyásol minket ebben az időszakban, engem főképp az időjárás! A hányingerem meg néha elmúlik 1-2napra aztán újra megjelenik. Ma egy kicsit jobb napom van, bár fáradtnak érzem magam. Ti hogy vagytok ma? Ki hány hetes kismama most?
nocinoci
 
 


@szanimanika:
Jobbulást!


Elvagyok keseredve. Na haragudjatok, hogy megint csak panaszkodom.
Az első terhességem és mindkét császár iszonyat megviselte a szervezetem.
Az első terhességemnél és után is annyira le volt merülve a szervezetem, az immunrendszerem, hogy 2 évig ki be járkáltam mindenféle gyulladásba. Most ez ismét kezdődik banális karcolások, sérűlések gondos oda figyelés fertőtelnítés mellett is begyullad.
Most megvagyok kicsit ijedve mert nem elég a torokfájás arra most jön még egy körömágy gyulladás a hüvelykujjamon.
Vicc az egész, de sajnos 2 éve a gyűrűs ujjamat ez miatt vágták fel a sürgősségin, majdnem vérmérgezést kaptam és nem sokon múlt, hogy sérüljenek az idegekeg a szalagok. A hülye házidokim félre kezelt.. Félek ha nem sikerül megállítani most a gyulladást megint a sürgősségin kötök ki felvágott ujjal akármilyen banális kis fosnak tűnik nem játék legyengült immunrendszerrel.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
C vitamint mennyit szedsz? Nagyon fontos, úgy tudom, hogy legyen elegendő a szervezetben. Nekem is könnyebben gyulladnak be a sérülések, ahogy észrevettem. Nagyon könnyen kezdek vérezni minden kis karcolástól. Sőt az orrom is vérezget minden orrfújásnál.
nokli
 
 


Úgy látom lányok a tünetek arra hajaznak itt mindenki várandós!
szanimanika
 
 


Jaj lányok! Nekem ma nagyon pánikolós napom van! Holnap megyek a 12 hetes UH-ra (bár majdnek 13 hetes leszek addig) és annyira félek, hogy az már embertelen! Az éjjel is rémálmaim voltak...Két vetélés után egyszerűen nem tudok olyan pozitív lenni és csak a jóra gondolni. Mindig akkor vagyok kikészülve, ha daokihoz kell menni, brutál Tisztában vagyok vele, hogy ez sem jó de nem tudok uralkodni magamon. Ti hogy vagytok ezzel, hogy kezelitek?
nocinoci
 
 


@nocinoci:
Én teljes tagadásban vagyok. Nekem is volt egy vetélésem, az 2 és fél éve volt. Nagyon nagyon rosszul éltem meg, teljesen kikészültem. Azóta nem volt egy db pozitív tesztem sem a mostaniig. Két és fél év alatt nagyon sokminden lejátszódott bennem. Nagyon féltem is hogy terhes leszek megint és megint át kell élnem. Márciusban kezdtük volna a meddőségi kezelést, de lemondták a vírus miatt az első időpontunk. Ezután teszteltem pozitívat. Eleinte nagyon furcsa volt, mert nagyon bepánikoltam, nem is tudtam úgy örülni, csak egyfajta sokkot éreztem. És a párom sem volt annyira a felhők felett, mint első alkalommal. Mindig azt mondogatta ő is, hogy ez még nem jelent semmit sem. Szegény az első alkalommal nagyon beleélte magát, szerintem neki is hatalmas csalódás volt az akkor. Szóval én nagyon furcsán élem meg ezt most, nem merek nagyon érezni valahogy. És valahogy teljesen kizárom, hogy baj lehet.Furcsa érzés, mert szeretnék kötődni már, de nem jön. Remélem változik, félek, hogy nem alakul ki. Én így élem meg. Amikor az első ultrahangra mentem, azelőtt este már nagyon izgultam, az tény. Most is kicsit, 23-án megyek a 12 hetesre. Már nagyon nagyon várom. Szeretném végre látni, hogy kezd emberi kis formája lenni, és akkor talán valami gát lebomlik bennem is és végre elkezdem majd érezni, hogy én is anya leszek.
nokli
 
 


@nocinoci:
Szia,
A 13. és 20. hét között a vetélés kockázata kevesebb, mint 1 százalék!!!!Előtte is már 2-4%.Statisztikailag már kevés az esélye hogy baja legyen a babáknak és az idő múlásával ez csak csökken majd! Semmi baj,holnap látod majd a picit és utána megnyugszol hogy minden rendben lesz!!!!
szanimanika
 
 


@nokli:
https://gyerek-allergia.hu/a-legtobb-vi ... -ajanlott/

Bocsi, hogy egy cikkel jövök. De én jobban szeretem a gyümölcs zöldség álltal magamba vinni mint a mesterséges vitaminok formájában. Apukám túp van egy rákon, akkor nagyon körbe járunk sok mindent.
A változatos étrend jobb. Amúgy a c vitaminból nem is tudsz annyit bevinni 1x,hogy tartós legyen hisz kipisiled, ha viszont egyszerre viszel be nagyobb mennyiséget veseköved lehet.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Ma egész délután ribilit szedtem pucoltam és életem első dzsemjét megfőztem.
Miután leszedtem tudatosult bennem, hogy ma volt az első nap mikor nem voltam hulla és nem akartam ülve elaludni.
Egyébként tegnap úgy döntöttem elkezdem szedni az antibiotikumomat és a gyulladáscsökkentőmet ( mindkettő szedhető terhesség alatt) ami elsősorban bélgyulladáskor kell, ez egy baktériumőlő antibiotikum. Az ujjam talán így megáll, de láss csodát a torkom is 2 hét után kezd jobb lenni

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok lányok
Itt minden okés, csütörtökön megyek a genetikai uhra,mar izgulok
Kicsit most beparáztam..Elkezdett foglalkoztatni ez a toxoplazmózis amit ugye macskák ürülékétől lehet elkapni,mosatlan gyumitol vagy nyers hústól.
Ti csináltattok ilyen vértesztet?
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Szia! Én nem csináltatok tesztet a toxoplasmosisra. Arra figyelek, hogy minden alaposan legyen megmosva, a kezem is (egyébként is figyeltem erre mindig). Nincs cicánk, nem érintkezek alommal sem. Leginkább azokat a gyümölcsöket, zöldségeket nézem meg most még jobban, amik föld közelben nőnek, hogy biztosan ne maradjon rajtuk semmi nem oda való (föld). Szerintem ez viszonylag ritka, hogy gondot okozzon. Ne parázz.
nokli
 
 


@lispa1217:
Én már túl vagyok rajta. Voltam szűrve elsőnél, átestem már rajta gyerekkorban.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@lispa1217:
Én is megcsináltattam, és én is átestem rajta valamikir, pedig soha nem volt macskának és soha nem is simogattam macskát, nem szeretem őket.
kismano20
 
 


Szerintetek nem.késő ha 14 hetesen csinaltatom.meg?Azt tudom,hogy ha esetleg pozitiv,akkor gyógyszert kell szedni..De a gyogyszer minden esetben segit?úgy ertem,ha mondjuk én 7-8hetesen elkapom,de csak a 14.heten csinaltatom meg a tesztet,az nem késő?Olyan sok rosszat olvastam erről,a vízfejűség,amit raadasul csak a 30.het után tudnak megállapitani...
Nekem csak.nagymamámnak vannak.macskái,de egy az udvarunk,es a kutyaink ott szoktak jatszabi,szaglászkodni,ahol a macskák néha hédereznek..Gyümölcsből én is inkabb almat,banant,cseresznyet,kiwit szoktam enni..na meg 1-szer 2szer ettem.foldiepret is..Azt is jol megmostam,de azt az a baj hogy nem tudom ugy megsikalni,mert puha
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Úgy tudom ha negatív a vérvétel tehát nem estél még át rajta akkor csak akkor végzik el 2 havonta ha szűkséges, illetve ha gyanítható, hogy elkaptad. De amúgy a toxo terhesség alatt nagyon nagyon ritka és nem is minden esetben okoz kárt a babában,még ritkább mikor annyira súlyos, hogy vízfejűség alakuljon ki.
Vérből pedig automatikusan megállapítható, hogy friss fertőzés vagy sem. Az antitestetek nézik. Az is meg van mennyi idő alatt alakul ki az antitest de ezt most hasra csapva nem tudom.
Azon belül a kezelést illetve, hogy ha Te elkapod a 8.héten de csak 14.héten szűrik
Erről jobb ha a dokit vagy a védődőt kérdezed.

De felesleges mindenre rágörcsölni.
Megmostad,bőven jó.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Én sem csináltatok tesztet.Ugyan van kutyánk,macskánk is,de nem félek hogy gond lenne.Az almot nagy lányom rendezi egyébként is,mert övé a cica.
Most kezdtem a 11.hetet.Fújtatok állandóan,mint egy vénasszony.A felfújódás továbbra is meg van.Ma nagyon hányingerem is volt.Vánszorogna
deiss
 
 


Én sem csináltatok tesztet.Ugyan van kutyánk,macskánk is,de nem félek hogy gond lenne.Az almot nagy lányom rendezi egyébként is,mert övé a cica.
Most kezdtem a 11.hetet.Fújtatok állandóan,mint egy vénasszony.A felfújódás továbbra is meg van.Ma nagyon hányingerem is volt.Vánszorognak a napok.25-én megyek 12 hetes uh-ra.Most is volt fb.csoportban sajnos egy kismama,akinek leállt a baba fejlődése a 11.héten.Nem tudok így megnyugodni.9hetesen láttam Őt utoljára.Az olyan nnagyon régen volt.
Gina9 jobban vagy?Egy barátnőmnek is begyulladt a hüvelykujján a körömágy és neki is műteni kellett.
deiss
 
 


Én is olvastam☹ Hihetetlen hogy egyik.héten még minden rendben, másikon meg már nincs szívhangEn ilyenkor mindig behallgatózok,és ha hallom dobogni a szívét,akkor.picit megnyugszom.
lispa1217
 
 


Ne is mondjátok én 6.héten láttam először és utoljára. Pénteken lesz 12.hetes uh. Annyira nehezen mennek a napok.

Deiss köszönöm kérdésed. Az ujjam jobban mert szedem az antibiotikumot és a gyulladáscsökkentőt. Szépen apad és nem olyan fájdalmas már. Mikor 2 éve felvágták, nagyon sokáig és nehezen gyógyult. Nagyon csúnya volt és azt hittem sosem fog már normálisan kinézni. Ráadásul kifogtam egy szadista dokit is a másnapi kötözéskor. Letépte a rászáradt kötést úgy, hogy a gumi drain is kijött. 3x túrta meg ollóval az ujjam mire sikerült a 2 vágás közé vissza tenni a draint úgy hogy túl feszítette a húst és tovább szakadt a vágás mentén. Mindezt nevetve szadista vigyorral a képén.. Én ott helyben elküldtem a dokit melegebb éghajlatra.. De úgy, hogy még kint is hallották a sürgősségi előtt.. 3.nap mondta a nővérke, hogy sajnos ez a doki mindenkivel ilyen és nem hiába rühellik.
Ma egész napos migrénem volt.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok lányok! Nekünk kutyink van itthon de nem tervezem a toxoplazmozis elleni félelmet ,mert akkor már tényleg bediliznék.Most jelenleg a terhességi toxémián parázok..nem érzem magam jól a megnövekedett pulzusommal....Éjszakánként arra kelek hogy zakatol a szívem..bár ez siman lehet az is hogy 3-unkat kell ellátnia mindennel és a vér mennyiség is több amit pumpálnia kell..Nah Mind1 holnap doki rakérdezek

@gina remelem te jól vagy ,mihamarabbi gyógyulást neked!
@akik most készülnek majd dokihoz,pedig kitartást! @lispa ,szerintem te leszel az első,majd írj hogy mi volt!!!A 12.heti UH n már egy mutogatós babánál a nem is kiderül
szanimanika
 
 


@szanimanika:
A toxémia 20. Héttől alakul ki és nem az emelkedett pulzus a jele. A pulzus szimplán azért van mert több vért kell pumpálni.
Pl a mai reggeli vérnyomásom reggel fél 5kor 160/110/80 majd szét ment a fejem. Nem a 160 a gáz elsősorban hanem a 110 per. A per a nyomás. Ettől lehet agyvérzést kapni. Ez mellett a fokozott ödémásodás és a fehérje a pisiben.
Nekem pl 20. Héttől kezdett elmaradni fokozatosan a lányom. Rengeteget fájt a fejem a magas per miatt. 30.héttől durvult el az elmaradása. 34.héten bekerültem a korházba mert úgy feldagadtam hogy csak egy csík volt a szemem helyén. 37+4 indítottak ekkor jelent meg a fehérje a pisimben. Nekem a végén a legnagyobb dopegit mellett is stabil 160/100 volt a vérnyomásom. Lányom 1 hónap elmaradással született. 12 kg híztamde annak a 3/4 víz volt

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Most megnyugtatál kicsitAkkor marad az ikerterhesség+változékony időjárás kombó! Köszönöm a kommentet!!!
szanimanika
 
 


Lányok, ti hogyan takarítjátok a fürdőszobát/vízkövet? Olvastam, hogy nagyon nem szabadna vízkőoldót használni terhesség alatt.Sajnos itt rettenetesen kemény a víz, normális ecetet meg nemigen találni (csak ilyen fura boreceteket). Így inkább hanyagoltam mostanában a vízkő eltávolítást, mert nem akartam ártani a picinek. Viszont nemsoká költözünk és nagyon le kellene szednem a vízkövet, mert lehet, jönnek majd megnézni a lakást a következő bérlők. Szóval gondoltam, gyors befújom és lemosom a tusoló fülkében. Az is valami. Viszont véletlenül beleszippantottam eléggé... Most nagyon megijedtem, hogy valami bajt okoztam vele. Olvasgatok és azt írják, az mind ment a magzathoz..
nokli
 
 


@nokli:
Az a mennyiség amivel kitakarítassz és gyanítom nem ipari mennyiséget használsz.. Semmi bajod/baja nem lesz egyikötöknek sem. De ha nagyon aggódsz (bár felesleges) akkor húzz szájmaszkot. Nyiss ablakot fújd le amit kell menj ki, úgy is kell egy kis idő míg leold mindent. Majd lemosod.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9: Köszi, megnyugtattál kicsit. Úgy csináltam, hogy befújtam a zuhanykabint nagyjából mindenhol, rácsuktam az ajtaját. Meg a fürdőajtót is. Vártam picit aztán gondoltam (én hülye), gyors letusolom a tusoló fejjel az egészet.... Aha. Beléptem megnyitottam a csapot, elkezdtem gyors leöblíteni.. Persze hogy vennem kellett egy nagy levegőt... Úgyhogy jól letüdőztem azt a tömény gőzt.. Aztán még vagy 3x a pániktól, amíg elzártam a csapot, meg kirohantam.. Olyan buta vagyok, komolyan nem értem magam.. Azért aggódom, mert még mindig érzem hogy fáj a tüdőm tőle. Gondolom nem kis mennyiség ment le. Azóta legtisztítóval szellőztetem a fürdőt.
nokli
 
 


@nokli:
Tutti hogy ennyitől se neked se a babának nem lett baja! Amúgy meg sajnos szerintem sokkal több szart szerzünk be a levegőből meg a kajákból és azok feldolgozásából:(

Ma méhgorcsölős napom van,már szar 8 órát végig ülni a gép előtt:( 3 napra kiirattam magam mert menni kell dokihoz és már egy darab időarányos szabim sincs és amúgy is rámfér a nyújtózas:)
szanimanika
 
 


@szanimanika: igaz az is... Mindenesetre elmentem a boltba és vettem ilyen természetes alapú tisztítókat.. Ma mész a dokihoz? Majd írj, mi volt.
nokli
 
 


@nokli:
Majd csak holnap:) Már várom nagyon hogy lássam a piciket.
szanimanika
 
 


Sziasztok
En csütörtökön megyek dokihoz 9.30raMar nagyon izgulok
Én pont ma mértem a vérnyomásom..Nekem alig van 100/60..Pedig nekunk sajnos a családban szinte mindenkinek magas a vérnyomása..
Nokli szerintem ennyi nem.ártott a babának
Én is beparáztam ma..Apukam csinált ma rántott csirkeszárnyat,en olyan éhes voltam,hogy kisült,bele is haraptam,hat gyorsan le is nyeltem az első falatot,utána látom hogy olyan furi volt a hús,mintha nem lett volna rendesen átsülve..Nem.volt nyers,meg nem volt rózsaszín,csak olyan furi volt az állaga,olyan kicsit mintha gumis lett volna..Na többet nem is ettem belöle..Remélem ezzel nem.ártottam..
Egyébként olvasgattam a neten,hogy mit szabad es mit nem enni..Hat en ugy felidegeltem magam..Szinte semmit...ez se jó,az se jó..Mire kivalogatom hogy mit ehetek és mit nem, szinte semmi nem marad
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Én is olvasgattam régebben, mit szabad enni és mit nem. Aztán józan paraszti ésszel kicsit leszűkítettem. Szerintem(!) annyi a lényeg, hogy kerüld a nyers húsokat (pl tatár beafsteak, nyers/füstöt kolbász). A házi majonézt (a nyers tojás/salmonellaveszély miatt) a házi mézet (lisztereia? miatt) A nyers halat (pl sushi). A lágy/penészes sajtokat, pl brie, camembert. (szerintem ez is a házi sajtokra vonatkozik inkább) Illetve ne igyál pasztörizálatlan tejet. Szóval nekem ebből az jön le, hogy a házi készítésű ételekben rejlik inkább a veszély, a bolti agyon hőkezelt és agyom feldolgozott ételek biztonságosak. Pl a bolti majonézben biztosan nem fogsz nyers tojást találni, csak hőkezelt formában/por formában, tehát nem is okozhat szalmonellát.. Itt nálunk ha a tojásos dobozon rajta van a "piros oroszlán" az biztonsággal fogyasztható. Nem tudom otthon van e ilyen jelzés. Nekem a szülésznő egyébként annyit mondott, hogy mindent szabad kivéve a májkrémet.
Én amit nem nem eszek: nyers házi kolbász, sonka, brie, májkrém. Kolbászt fogok enni majd egyébként, ha megkívánom, de csak sütve. Vagy boltit. Amire még figyelek, a gyógyteák. Nem iszok meg olyat most, amit nem ajánlanak terhesség alatt. Kb ennyi. Tudom milyen mikor olyan gumis a hús, szerintem az nem nyers, csak hirtelen sült..
nokli
 
 


@lispa1217:
Tök izgis és csütörtök már mindjárt itt van!
Noklinak igaza van szerintem is a bolti agyon vizsgált dolgokkal nem lehet baj.
Csak háztáji sajtoktól tejtől,kolbaszoktol kell kicsit tartózkodni
szanimanika
 
 


@nokli:
Igen ha kb megennél egy jegesmedve mennyiséget májból vagy májkrémből,az okozhat fejlődésrendellenességet, a túlzott A vitamin. De ha heti 1 májkrémes kenyeret megeszel vagy havi 2 adag 1 kistányér sült májas ételt semmi gondot nem okoz.
Mindkét lánynál 2 pofára ettem a gorgonzola sajtot az az egyik kedvencem. Igaz a 2.trimeszter vége felé már fájt a gyomrom tőle a sav miatt.
Nyers húst alapjáraton nem eszünk még félig átsütve sem itthon. Max a füstölt dolgokat de az meg bolti.

Az a helyzet,hogy bolti dolgokban is előfordulhat igaz nagyon ritkán lisztéria,szalmonella.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9: Valamint ha jut a szervezetedbe elég D vitamin, akkor az A vitamin sem tud ártani egészen biztos, a természetes A vitamin meg főleg nem.. A mesterséges tudna, ha a szervezet D vitamin hiányos. Ezt egyszer a Gal termékek megalkotója levezette, de nem tudom olyan pontosan elmondani, de ez a lényege. A Gal babaváróvan is van A vitamin (természetes eredetű) Mondjuk Gal termékekben minden természetes eredetű egyébként is. Én nem félek a májtól, ha kivánnám, a bolti májkrémet biztosan megenném. Tonhalat is eszek, pedig az is tiltólistás egyes vélemények szerint. Ami nekem a mumus az a brie sajt, de az is csak babonából. Amikor előzőleg terhes lettem, Kétpofára tömtem, mielőtt még tudtam volna a terhességről. És el is ment a baba nem sokkal később. Persze valószínű, nincs összefüggés, de azért ez így bennem maradt nagyon.

A bolti termékekben is előfordulhatnak ezek igen, de jóval kisebb eséllyel. Annykra fel van minden dolgozva, hgoy csoda hogy ételnek lehet nevezni.. Ezért én őszintén nem fogom kiiktatni mind. Nem maradna semmi amit ehet az ember..
nokli
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: