Új privát üzeneted érkezett!

zsuzsko

Amikor mondtam a dokinak, hogy már van egy lányunk, akkor ő is azt mondta, hogy egy műhelyben csak egy fajta dolog készülhet :D :D :D

Az amnion szalag nagyon ritka dolog. adoki is azt mondta, hogy 7-8 havonta lát ilyet, hogy van valakinek. De nem sokat tudok én se róla. A neten olvasgattam, hogy az amnion a magzatvíz termelésében is részt vesz, és hogy ha leválik belőle egy csík, amnion szalagok jöhetnek létre, melyek a magzat végtagjait lefűzhetik.
A terhességek 0,08 %-ban fordul elő. Hát persze, hogy nekem bele kell esni. :( :( Nem volt elég Livikémmel aggódni a születése után, most meg még ez is. Pedig szerettünk volna egy harmadik babát is, főleg ha a második is lány, de mostmár nem merünk majd harmadikat vállalni. :( :(

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Kicsit szenvedek, saját laptopom kábeljét Balatonon hagytuk, most valami őskövületet hozott haza apa a munkahelyéreől. Van benne némi kihívás, a céges op rendszerről és a bejelentkezésről már ne is beszéljünk....

Nekem Mesó veszettül rugdos, főleg, ha SZaffi mellé fekszem :)

Gemini Utro szájon át okozhat hányást. Nem próbálod inkább hüvelybe?
Lányaid rém aranyosak - mindketten. Illetve gondolom mindhárman :) Csepelen tényleg van egy olcsó baba-bolt a Kossuth utca 151-ben (kb. a házszám). Kicsit lepattant meg nem túl bizalomgerjesztő, de irtó kedvesek, és mindent beszereznek olcsón. Van valahol honlapjuk is, ha beírod, hogy csepel babaolt, rögtön kijön.

Gittus Uh megvolt? mi volt?
Közben látom, hogy még egy copfos a csapatban :D Csak kiegyenlítődik itt az arány :).
Amnion szallag? :shock: Tyű, ez tényleg olyan izgulás-faktor. Nyugi, minden rendben lesz! Ha tényleg olyan erős a csajszi izomzata, nem lesz azzal gond :wink:. Harmadik babáról ne most dönts, hanem ha ott a két rohangáló egészséges copfos :)

Zsuzsko Mi mondogatjuk SZaffinak, hogy baba van anya pocijban, meg az Anna Petit amúgy is imádja, ott is mutatjuk, hogy nagy pocak, hopp kint a baba. Na azóta a little people babáit tömi a kis bodyjába, és simogatja őket, hogy baba :D Álltalában 3as ikreket vár :lol:. Egyszer már megsimogatta a hasam, roppant büszkék voltunk rá, aztán gyorsan apáéét is megsimogatta :lol:. Amúgy is a hét központi kérdése nála, hogy ha anyának és apának is van köldöke, mint neki, akkor apának mért nincs puncija?!
-milyen praktikus a pocid, legalább Gyurkának van hova ülnie :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Szaffi Anna Petit fél éves kora óta szereti, ne kérdezzd miért. Ül az ölemben, kb. enyit van nyugton egy nap és nézegetjük, lapozgatja. Ezen tanulta a dolgok nevét - na nem kimondani, ahoz ő túl úri nő, hogy beszéjen. De a "hol a nyuszi?" stb. kérdéseket szereti. Ja, meg humorizál, direkt rosszat mutat és mosolyog ránk, hogy milyen huncut volt :). A történetekkel nem foglalkozik, és nagyon ritka, hogy egy-egy epizódot végiglapozzunk, inkább csak a kedvenc oldalakat bogarássza. Emiatt vittük állatkertbe is, és utána újra elmeséltük a könyvvel az álatkertet, meg a Balatont is szoktuk, hogy ott a kacsa, nád, fürödtünk stb. Valahol olvastam, hogy 1 éves kor felett már lehet velük este átismételni a nap eseményeit, mert segít nekik feldolgozni. Mi legalábbis jól elvagyunk vele :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Nyuszika! Örülök, hogy érzed a manót :) Ez a nagy lehűlés nálunk is meghozta a várva várt dolgokat, igaz nem sokszor, napi 1-2 alkalommal, de ugy mocorog a kis pocok odabent, hogy kívülről is látszik :) annyira alienes :D nagyon imádjuk lesni, aztán egyszer csak rug egy nagyot és mindketten megrezzenünk ijedtünkben :D
A közös mozi tényleg jó lett volna, majd pótolunk valami mással..sajnos tényleg nagyon gyenge a film... Zsuzskó! Otthon letöltve még csak csak..de 3-4000 ft-os mozi költségek mellett csak ideges lesz az ember..
Nyuszika! Jó nyaralást kívánok nektek!Remélem szuperül telik és a hajókázás is összejön :)

Gittus! Gratulálok a kislánykához :) A szalag meg bízzunk benne, eltűnik és nem okoz semmi gondot!

Zsuzskó! Nagyon cuki a kép, nagyon szép a pocid :)

Rekuja! Szaffi igazi ki huncut rosszcsont! :) Aranyos lehet, ahogy viccelődik könyvlapozgatás közben :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Egy kérdés:
Csöpög valami átlátszó, ragacsos, szagtalan lötyi a melleimből..Ez valami előtej féle?alapjáraton csak szivárog, de összenyomtam a mellem és konkrétan csöpögött.. ez jó hír????? működnek a tejcsatornák? vagy mi a fene, nagyon ijesztőőőőő, ráadásul nem is kevés..

Tapasztalt mamik! valaki tud valamit erről? :shock: :shock: :shock: :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Sziasztok,

Gittus! Gratula a pici lányhoz:) Jó lesz az! nekem is a két nagylányom korban nagyon közel vannak egymáshoz és egyrészt összenőttek,másrészt imádják egymást, harmadrészt állandóan együtt játszottak én csak felvigyázó voltam a játszótéren:))
Ez neked is szól Zsuzskó! Bár szerintem, két mozgékony kiscsávó nehezebb történet lesz, mint két szószátyár kislibalány:))

Gittus, a méhlepényem nekem is teljesen a méhszájnál van, én viszont vérezgettem még a 14 . héten is. Jóóó, inkább barnás valami volt, de volt. Az az amnion szalag meg elszakad! Már beszéltem a főnökkel:)))

Zsuzskó, azért Gyurkának, királyi helye van:)) csinos a pocid:))

Rekuja, hüvelyit használok. Egyszer későn jutott eszembe (asszem 8 hetes voltam) hogy a délutáni adagomat nem tettem föl, és szájon át vettem be , mert hogy azt lehet. hát én olyan rosszul lettem, azt hittem elájulok!
A középső lányom épp ma "pacsizott" le az öccsével!:)) hasamra tette a kezét, és rögtön rúgott Előd:)) mondta is neki Lea:
-Szeva Tesa, adj egy ötöst!:))

Hát én Csepelre nem igen jutok el, de a honlapot megnézem, köszi!
Szaffi azért tudja mi a szülők érzékeny pontja 8) Jól meg vezet benneteket, hogy nem tudja a választ...közben meg:))) okos kislány:)) Mesó is ilyen lesz, akkor kötheted Te is a nemlétező gatyádat:))

Nyuszuli! No pánik! Normális, nekem is a lányokkal korán volt. Most még semmi. Igen, ez ilyen előtej féle, tök rendben van a megjelenése:))

Zsuzskó, azt tudod, ha szoptatás után meg akarnád csináltatni a melled, akkor az tb-re simán mehetne? felvarrás, akár impli is. bocsi, csak gondoltam, ha esetleg zavar a méret, meg gondom súlya is van rendesen, akkor van lehetőséged ilyen megoldásra.

ja, 1 kilót híztam 5 hét alatt:)) mondtam is optimistán: lesz ez még így se!:))

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Gemini
én is örülök amúgy, hogy kevés korkülönbség lesz köztük. A hugom és én köztem is csak két év van, és nagyon jó ez így :)
Nekem amúgy azt mondta adoki, hogy a méhlepény még fentebb mozdulhat. Hát remélem, hogy úgy lesz. Kérdezte is egyébként, hogy volt-e vérezgetésem, de mondtam neki, hogy még barnázni se barnáztam.
A szalaggnak meg el kell szakadnia!!!! :D :D :D

Zsuzsko
Nagyon aranyosak vagytok a képen! Irigykedek is ám, hogy már ilyen nagy a pocid. :D :D Ma séta közben a kirakatok üvegében nézegettem magam, hogy milyen a pocim :D :D ááááá, nem nézhettek hülyének, ha észrevették :D :D

Rekuja
A köldökös dolog nagyon tetszett!!! :D :D :D De hogy jut ilyen az eszükbe a gyerekeknek?? Néha olyan érdekes gondolataik vannak :D :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok,

Rég jelentkeztem, most is csak egy gyors helyzetjelentésre van energiám:)

Kiderült végre nálunk is a baba neme: kislányunk lesz!!!!:D

Pocakom óriási (legalábbis szerintem), a melleimtől lassan nem látok, de csak 1-2 kilót híztam eddig:) Valószínűleg azért lehet, mert a hányós időszak még mindig tart.

A mocorgást már lehet, hogy érzem, de mivel nem tudom, hogy milyen, ezért nem tudom, hogy ŐT érzem-e már.

AFP-s vérvétel eredményét még várom, a genetikai UH is pénteken lesz csak. SOTE 1-re járok, ott is szeretnék majd szülni. Remélem alaposan megnézik majd, hogy minden rendben van-e odabent.

A kisasszonyt elvittük olaszba nyaralni. Jól bírta az autóutat és a nagy meleget is:) Érdekes módon ott nem hánytam, csak miután hazajöttünk:D

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
csusz
Budapest
 
 


Apa szerzett tápkábelt, megint saját géppel nyomulok 8). Cuki, ilyen dolgokban iszonyú gyorsan eljár, bezzeg új bejárati ajtó vagy fürdő boiler ügyében hónapok óta semmi sem történik :lol:.

Gittus Mi is 2 éven belül vagyunk nővéremmel, szerintem is praktikus volt. Én kamaszkorban éreztem leginkább előnynek, egy 14 évest még nem engedett volna be anyám egyedül a belvárosba, de kettőt együtt már igen 8).
Tényleg tiszta furi dolgok bírnak eszükbe jutni a manóknak, ráadásul az, hogy Szaffi még el is kommunikálja beszéd nélkül, nekem kész csoda :roll:. Én tuti nem tudnám. Mai dilemmája az volt, hogy mért hiszi apa meg anya, hogy maci van a tv-ben, mikor nincs rajta kis piros póló?! (hozta oda a plüss micimackót és nézte a tv-ben a grizlit, meg a micimacit és rángatta a pólóját :D). Én minden napot egy csodának élek meg vele, de gondolom, ezzel sokan vagyunk így 8)

Gemini Jól van, középső lányod se maradt ki :).
Mellnagyobbítást nem csinálnak tb-re, ha bizonyíthatóan kevés a tejmirigy? Na nem mintha ettől tudnék szoptatni, csak esztétikai okokból kérdem :)

Zsuzsko Tudod, cicikből bármikor adhatsz át :wink:.

Nyuszuli Az bizony előtej lesz 8). Nekem kb. a 7. hónap körül volt Szaffival, főleg fürdéskor a meleg zuhany hatására. Ja meg szex közben :oops:. Aztán az utsó hónapra eltűnt, majd szülés után kb. 5 perccel megint beindult :shock:. Nem nagy mennyiség, de nedvesített (meg eleinte Szaffinak elég volt kb. 2 napig).
Éljenek a rúgkapálások :). Annyira jó, mikor már kézzelfogható jele is van, valahogy sokkal hihetőbbé válik az egész :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nagyon sokat írtatok! :shock: Sajnos most nincs időm visszaolvasni, de majd holnap. :D

Szombaton megvolt az első pocakfotózásunk. Nagyon élveztem, de jól el is fáradtam. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hatalmas élmény!
Tegnap védőnéni megdicsért. 10 hét alatt 2,5 kilót híztam csak. :D

Szép napot mindenkinek!

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír Pocakos fotókat kérünk feltenni!!! Ha nem akarod arccal, tegyél be szívecskéket az arcod helyére :lol:. Kevés hízásra irigykedek, én kb. 9 hete kezdtem el hízni, de azóta +6nál tartok :(. Mondjuk, mióta átálltam magnerotra azóta stagnálok, most nagyon reménykedek, hogy ez segít! Jut eszembe, nem vettem be a déli adagot!!!

Zsuzsko Fagyit magamhoz képest én most sokat eszek, kb. két naponta 1-2 gombócot :roll:. De főleg vaníliát :)

Tegnap meg ma Szaffi sokat nyűgösködött, igazából hisztizett, csak nem bírta elmondani, mit akar, és ez annyira felbosszantotta, hogy ordított :(. Ennek következtében szinte egész délelőtt cipeltem a kis seggét :roll:. Hát, nem mondom, hogy jól esett, de Mesó amint felvettem Szaffit mocorogni kezdett és ment át a bal oldalamra (bal kézben szokott lenni Szaffi). Kis cuki benti baba megy a nővéréhez :). Vagy csak a jobb oldalamon dolgoznak ilyenkor az izmok? :roll:
Már egy hónapja várom a Burdát, mert a mostaniban baba-kelengye van. Háááááát elég nagy csalódás volt :( Csupa praktikátlan ám nehezen elkészíthető ruhadarab :evil:. Még mindig a 2009-es gyerek-burda különszám a legjobb ezen a téren. Az idén februáriban meg vannak kismama ruhák, de sztem lusta leszek varrni :oops:. Pedig a ballonkabát ősszel lehet, jól jönne, venni meg tuti nem fogok :roll:. Mindegy, 3 m anyag kell hozzá, az ballonból már van vagy 5-6000 Ft, annyit nem ér az egész :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hű lányok sziasztok! Rengeteget írtatok, elolvastam.
Múlt hét végén rettentő sok volt a meló, Eszternek pedig pénteken volt a bölcsis ballagása. Hát írtó édesek voltak. Előadtak kis műsort, kaptak tarisznyát, kis könyvet és csoportképet. Nagyon aranyosak voltak.
Mi most Szombathelyen vagyunk, az Uram idevalósi. Itt most nagyon kellemes az idő, 23-24 fok, és persze pénteken mikor megyünk haza otthon már kánikula lesz, jövő hétre pedig 35-37 fokot mond. Előre be vagyok parázva, hogy mi lesz. Nem bírom a meleget.

Pocak nekem is stagnál most, ennek ellenére elég nagynak érzem. Mocorog is sokat a kiscsaj, igyekszik gyakran jelet adni magáról.

Rekuja! A köldök Eszternél is nagyon sokáig téma volt, mindenkinek húzogatta a pólóját és a köldökét kereste. Pont ma nézegettem vissza néhány régi felvételt és 1 éves és 3 hónapos volt amikor egy kisfiúnak a pólója alatt kutatott:)

Zsuzskó, tényleg szép nagy a pocid, és Gyurka pedig jól megül rajta... Helyesek vagytok.

Gittus, a szalag biztosan el fog tűnni, és nem fog semmi gondot okozni. Most utánaolvasgattam egy kicsit, találtam olyat is akinek 2 is volt, és mégis egészséges lett a babója. A lényeg, hogy észrevették, és innentől majd figyelik is gondolom mindig.

Nyuszuli, biztosan előtej. Habár nekem nem volt, de írja a szakirodalom, hogy rengeteg kismamánál előfordul, és teljesen normális.

Nyuszika, kellemes időtöltést kívánok nektek a Balcsin!

Lassan ébred majd a csajszi, abbahagyom. Igyekszem azért jelentkezni és olvasni benneteket!

Sziasztok

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Garamvölgyi dokinál vagyok, hozzá jártam évekig endokrinológiára. Remélem szülészként is beválik majd:) Hallottál róla már vmit? Te kinél szülsz majd? Szülésznőt fogsz választani? (Bocs, ha már írtad ezeket.) Tudod, hogy kinél és mikor kell intézkedni szoba-ügyben? Jobb lenne kettő vagy egyágyasba kerülni... Elég gázos egyébként a kórház, de a dokit nem szerettem volna lecserélni. Meg legalább helyben van minden, ha baj van. Inkább ne legyen!

Nagy fagyis vagyok, így most nyáron és babásan még inkább:)

Jó olvasni, hogy hogy reagálnak a picurok a még picurabbakra:)

Bölcsis ballagás:) De cukik lehetnek...:D:D:D

Nektek szokott fájni az ülőcsontotok? Nem tudom mi a pontos neve, eddig nem igazán foglalkoztatott, hogy van ilyen is:) Nem aranyér és nem izomláz, a fenekemben lévő csontom fáj. Alig bírok leülni, felállni. Menni meg néha csak úgy tudok, mint aki bekakilt:) Normális ez szerintetek? Gondolom, hogy alakulnak, tágulnak a dolgok odabent, de nem korai ez még picit???

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
csusz
Budapest
 
 


Csusz nem azért nem írtam tegnap, emrt utállak, hanem mert sose nézem meg, ha valaki kb. velem egy időben írt :oops:. Bocsi :)
Garamvölgyi névről nekem csak a rendőrségi szóvivő jut az eszembe, azért reméljük, nem nála szülsz :D
Ülőcsont fájás nálam is van, kb. mintha épp be akarnék kakilni :oops:.
Kevés hízásra irigykedek, épp most filózok valami diétán :(.

Zsuzsko Mért, van olyan állami kórház, ahol nem gáz a kaja? :roll:

Zsabo Megnyugtat, hogy nem csak Szaffi köldök-mániás :). Szaffi mondjuk nem kutat mások pólója alatt, igazából nem is szeret közel menni más gyerekekhez, pedig hozzánk nagyon bújik. Amúgy nem bánom, jó dolog, ha egy csaj távolságot tart a pasiktól :)
Bölcsis ballagás nagyon cukin hangzik :). Ovis csoportja nagyon más lesz, mint a bölcsis? Máshová kell mennie, vagy egy intézményben van a kettő (nálunk két ovi van a közelben, az egyikhez van bölcsi is, de a másikat szokták dicsérni).

Tegnap Szaffi tenyerét megcsípte egy méhecske :( elkapta, mint a pillangókat :oops:. Még ma is mutogatta a tenyerét, meg ha kérdeztem, hogy hol csípett meg, nem a kezére, hanem az utcára mutatott :). Figyeltük, nem-e dagad a helye, van itthon fenistil csepp meg kálcium injekció (ezt megitatnám vele, nem beleszúrom), de kb. 1 óra múlva már azt se tudtuk kitalálni, melyik keze volt az áldozat :roll:. Remek szülők vagyunk :roll: :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Újra itthon. Nagyon jó volt a Balcsin, de most itthon ezerrel rámolás, mosás, holnap vasalás, közben Dóri mindenhol láb alatt.... Haladni nem lehet.........

Várandósság kapcsán nálam semmi extra, zabáltam a pár napban, nem merek mérlegre állni.... Hasam nem fáj, se fent, se lent, sehol. Babót most már minden nap érzem incikét, de sokszor bele kell gondolnom, Ő volt, vagy teker a pocak, mert ettől a sok Magnéziumtól nekem nem rekedés van, hanem... fordítva....

Jövő héten kezdődik a doki járat, már várom! Kíváncsi vagyok a babóra, na meg a méhszájra.

Előtej nekem Dórival csak az utolsó hetekben volt, ha préseltem. Ennyi. De most már hetek óta fájnak a cickók, szerintem nőttek is, érzékeny a bimbó, biztos a hormonok...

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1340907948.1873.jpg[/img] Ricsikével

Kép

:) Sziasztok!

Kicsi Ricsikénk novemerben érkezik :)[/img]
esztizumba
pomáz
 
 


Végre kész lett a fürdőszobánk egy hete, napokig csak mostam meg vasaltam. A wc még most szépül.
Tegnap voltam dokinál, minden ok, szépen fejlődik a kissrácunk, méretei korának megfelelőek. A mg mellett vasat is kell szednem, meg Halidort kaptam 2×fél naponta. Ez izomlazító, szintén a keményedések ellen. Pedig nem is érzem napok óta, hogy keményednék, a doki szerint tegnap picit az volt.
Sokat mocorog, tegnap alig volt egy nyugodt órája. Mondjuk volt is zaj, a wc renoválás miatt. Aztán meg sokat jöttem-mentem egész nap.
Rekuja: nem adtam még össze, de a 1,5×1,5 m-es fürdőnk 2-300 ezerbe biztosan belekerült. Kád maradt a helyén, a vízvezetéket még két éve teljesen kicseréltettük az egész lakásban, a burkolást meg a férjem és apósom csinálták.
Nyuszuli: aranyos volt a hozzászólásod a makkegészségről! :D :D
Gittus: a védőnőm szerint a terhesség sok érdekes dolgot kihoz az emberből. Mondta ezt nekem a bélgyulladásra. Ilyet sem hallottam azelőtt. De arról a szalagról is most olvasok itt először. Remélem, eltűnik, biztosan nem okoz gondot a babának!
Üdv, Eszti, bővebben magatokról?
Jövő héten megpróbálok én is egy képet feltenni ide is a pocakomról, már igencsak látszik. 3,5 kg-ot híztam eddig összesen.
Csusz: a terhességtől függetlenül is el tudom ülni magam annyira, hogy mintha tűket szurkálnának a hátsómba. Bár nem a csont fáj, inkább az "ülőgumóm". Elég kellemetlen tud lenni.
Ma délután elutazunk a szülőkhöz, rég voltunk otthon. Nyaralás nemigen lesz az idén, mivel most vannak fontosabb dolgok is, amire kell a pénz, így beérjük ilyen hétvégi hazaruccanással vagy egynapos kirándulással. Ebben a melegben nem is jó autózni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Ja, és a méhszáj! 2000-t mondott, de 2,5 000-t írt a kiskönyvembe. Délelőtt és délután kicsi pihit javasolt, de szerencsére nem keéé folyton folyvást vízszintesben lennem! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Gratula az újabb kislányokhoz!!!! :D :D Úgy néz ki, hogy mégse a fiúk lesznek túlsúlyban? :D :D

Zsabo
Én is tartok egy kicsit a hétvégi nagy melegtől. Livusommal jobban bírtam a meleget, de valahogy most nem birom elviselni.

Rekuja
Amúgy nálunk is megvan a köldök téma. :D :D Az övét nagyon szereti piszkálni, de azért néha megnézi, hogy nekünk is megvan-e. :D :D
Az én kiscsajszim is megakarta fogni a méhecskét két napja, de szerencsére nem csípte meg. Nálunk is fenistik csepp, meg kalcium injekció van erre az esetre, de idáig mégnem kellett alkalmaznom. Nem kívánom, hogy csípje meg egy, de jó lenne tudni, hogy allergiás-e rá. :D :D

Esztizumba
Üdv közöttünk!!! :) Neked is alakul a pocid!! Ricsi úgy látom, épp az ujjacskáját szopizza!!! :D :D Nagyon cuki!!!

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Makkmarci

Egyébként hogy vagy? A bélgyulladással hogy állsz azóta? Remélem, minden oké azóta. Egyébként nekem is szednem kell vasat. Pihenj sokat!!! :D :D

Nekem is amúgy egyre többet mocorog odanbent a kislánykám. Meg is mondta az uh-s doki, hogy nagyon aktív a csaj. Hát, észrevettem. Pedig előtte 1 héttel még nem éreztem ennyire. Meg is voltam ijjedve!! :D

Fagyi dologról annyit, hogy én is sok fagyit, jégkrémet eszek :D :D Minden íz jöhet!!! :D :D Amúgy idáig 4 kg-ot híztam. Pedig zabálok annyit!!! :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Ahogy nézem, vezetem a hízási listát :( Tuti diétáznom kéne, de utálok!!!

Gittus No igen, allergia kipipálva :) Van még vmi bika erős kúpunk is itthon, azt kruppos köhögési roham, vagy allergia roham esetén lehet használni, de azt se kelljen soha! (kruppos köhögésnél írta fel a doki, de mondta, hogy inkább álljunk vele nyitott ablakba, vagy nyáron nyissuk rá a hűtőt, mert a hideg levegőtől elmúlik). Kezdem érteni, anyám mért tartott otthon egy egész patikát mindig, amit 5 évente kidobált, mert lejárt a szavatossága :roll:.

Makkmarci Vasat én is szedek, épp hogy a vonal alatt van csak, de a vashiánytól aluszékony leszek, ami nem praktikus :(
Egyrészt irigykedek a fürdőfelújításra, másrészt megállapítottam, hogy nekünk nem lesz idén :roll:. Kizárt, hogy a férjem csinálja, nem egy ezermester típus :roll:. Aztán nálunk a csövek, kazán, kád csere is kéne, szóval amiket így leírtam, az már bőven félmilla felett van, szóval majd jövőre! Addig meg költjük a pénzt a csajainkra 8)

Eszti Hát, te se tudod már letagadni a pocidat :). Mesélj magatokról! Ricsi első baba lesz? Hogy bírtad eddig a terhességet? Hol fogsz szülni?

Nyuszika Én rengeteg olyan inget vettem a férjemnek, amiket nem kell vasalni, nyáron ezeket hordja (Marks&spencerben lehet időnként 2-3 db-os kiszerelésben kulturált áron kapni). Közöltem, kánikulában nem vasalok és pont :lol:. Nem nagyon tiltakozik :). Szaffi ébrenlétében csak olyan háztartási munkát végzek, amiben segíthet. Bár kemény meló kiválogatni a mosógépből a gumikacsát, a számítógép egerét, mielőtt bekapcsolom :D. Mosogatógép kipakolását mondjuk imádja, egyrészt, mert tapicskol a vízben, másrészt mert a műanyag edényeket megkapja olyankor. Már ezért megéri mosogatógépet venni :lol: :lol: (tavaly vettem magamnak, miután a férjem elfelejtette a névnapomat :D).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Gittus: a diétát illetően egyre többet bűnözök. Az édességgel is csínján kellene bánnom, de a Boci csokiból ma is bevágtam egy 50 grammosat. Szinte minden nap eszem vmi édeset. Nyáron imádom a töltött-rakott dolgokat. Cukkini, tök, patiszon. ezekhez azonban pörkölt és tejföl kell. Mivel a tejfölből a zsírszegény megengedett, ezért mégis csinálok néha. Teflonban, minimális olajon készítem a pörköltalapot. Eddig bírom. A tejről, borsóról, káposztáról, tepertőről-szalonnáról teljesen le tudtam mondani. Remélem, ez elég lesz.
Rekuja: ha annyi pénzünk lett volna, mint amennyi nem volt, mi sem a végére hagytuk volna a fürdőfelújítást. Ugyanis volt akkora por a lakásban, hogy az valami borzalom. De a nehezén már túl vagyunk. Majd valamikor a nyár végén jön segítségem, és akkor tartunk egy nagyszabású ablakpucolós-függönymosós-bútortologatós sikamikát. Addig marad a látszattakarítás. Felesleges is lenne belemerülni, hiszen még lesz egy parkettázós rész is.
Nyuszuli és zugolvasók! Köszönöm a szavazataitokat a blogon! 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Horvátországból. Nagyon szuper volt, a gyerekek is nagyon élvezték. Féltem egy kicsit, hogy a sós vizet utálni fogják, de nem nagyon zavarta őket. Fiam nagyon ügyesen búvárkodott, rengeteg kagylót, meg csigát gyűjtött.
Hazajönni nem volt túl jó. :( Pláne, hogy ez a 40 fok várt.
Kis babám odabent jól érzi magát. Egyre többet randalírozik. :D Már látni szabad szemmel, amit csinál. :D Apa is látta. De ha ráteszem a kezemet a hasamra, azonnal abbahagyja. :twisted:
Holnap megyek uh-ra, kedden dokihoz. Most így alakult. Az uh-ra most jönnek a gyerekek is. Nem tudom, megőrülök-e velük a rendelőben? Nem túl nyugis gyerek egyik sem.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Látom, a melegben senki se tesped a gép előtt :lol:. Mi a hétvégét Szarvason töltöttük, elveim ellenére bementem egy medencébe terhesen, persze a „hideg” vizes úszómedencébe. Apa és csajszink leginkább a melegvízesben viháncoltak. Komolyan, két napig a gyerek egyfolytában bent volt, ebben ugye nem lilult a kis szája, mint a Balatonban. Két órás hazaút alatt megdagadt a lábam, mint egy elefántnak, alig bírtam betépőzárazni a túraszandim, pedig az elég bő :(. Este meg iszonyat szarul voltam, aztán rájöttem, hogy a meleg miatt két napja nem kívánok semmi kaját, szóval ennem kéne valamit :oops:.

Makkmarci Felújítás utáni takarítást ne is mond... Mi a festés után, költözés előtt egy takarítónővel takarítattunk, de hát nem tetszett nagyon az eredmény :oops:. Úgy volt, hogy anyám elvállalta, hogy takarít (Szaffi akkor volt 5 hónapos), erre később bevallotta, hogy ő a vállalást úgy gondolta, fizet valakinek :lol:.
Parketta felújítás nálunk is kimaradt. Sose tudom, hogy gyerekek előtt vagy után érdemesebb-e. Mármint, ha már nagyobbak lesznek.

Bobek Én mondjuk gyerekként is utáltam a sós vizet, mondtam is anyáméknak kb. 10 évesen, hogy soha többet tenger, menjünk inkább a Balcsira :lol:.
Hogyhogy nem a doki csinálja az uh-t? Nyugi, ha Szaffancs elvan a váróban, a tieid is kitalálnak valamit a saját és a többi várakozó szórakoztatására. Arról nem is beszélve, hogy jó játék megtippelni, a többi várakozó közül hány filózik a „minek ennek még egy gyerek, ezzel a kettővel se bír” mondaton :lol: :lol: :lol:.

Fáj a fogam. Már megint nő egy bölcsesség fogam :(. Az első nem sokkal Szaffi születése után jött ki, legalább kipróbálhattam a fogzási géljét (egész hatásos!). Na, most a másik oldalt is úgy gondolta egy fog, hogy kinő :evil:. El se férnek a számba :evil:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Bobek

Majd írj, mi volt az uh-n. Én is várom már e legközelebbi ultrahangot :D :D
Mi is tervezzük, hogy egyszer elmegyünk Horvátországba, de az se az idén lesz már :( :( Biztosan szép lehetett.

Rekuja

Nálunk nemsoká jön a nagytakarítás. Elkezdjük lassan a festést, ajtókat is cserélünk, úgyhogy lesz munka. Szerintem addig Livusom valamelyik nagymamánál lesz, mert mellette nem lehet sok mindent csinálni :D :D

Már előre félek attól is, hogy mi lesz, ha már nem lesz neki a rácsos ágya. A héten már valószínűleg megjön az új kiságy. Az a baj, hogy csak a rácsos ágyban hajlandó elaludni. Köztünk egyáltalán nem akar elaludni. Valamelyik este is direkt nem tettük bele a rácsos ágyba, hogy ne abban aludjon el, hanem a mi ágyunkban. Képes volt inkább a földön aludni, csal ne kelljen mellénk feküdni. Hallottatok már ilyet? :D :D A legtöbb gyerek csak a szülei közt hajlandó aludni. De ő.... :D :D

Na, Rekuja, nekem is megmondták ketten is a " nem baj, csak egészséges legyen" mondtatot, mikor kijelentettem, hogy megint kislány lesz. Miért lenne nekünk baj, hogy megint kislány lesz. Nem értem ezeket a mondatokat. Még jó, hogy nem baj. A páromnak meg azt mondták, hogy nem baj, majd a harmadik fiú lesz. Még ilyet!!! :D :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Most nézem, hogy holnap már nekem is félidő!!!! :D :D :D :D :D :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Halihó Mindenkinek!

Nem tudom i hogy vagytok vele, de nagyon-nagyon nem szeretem ezt a meleget. Kint megpusztulok, a lakásban megpusztulok, éjjel aludni nem tudok, kész kínszenvedés, és enyhülésnek semmi nyoma.
Szerencsére Eszteren semmit sem lehet észrevenni. Talán annyi, hogy egy kicsit nyűgösebb, hisztisebb az átlagnál, de ezt nem tudom egyértelműen az időre fogni (sajnos).
Vasárnap utaztunk délidőben 38.5 fokban haza Szombathelyről, azért ebben az időben, hogy aludjon az autóban. Ez volt az első eset, hogy 5 óra hosszáig egy szemhunyásnyit nem aludt :cry: iszonyú meleg volt a kocsiban, no légkondi :evil:
Este már olyan fáradt volt, hogy kicsit túl pörgött, nem akart feljönni a lakásba, futott, elesett és csúnya sebeket szerzett mindkét térdére. Szegénykém úgy sikított a fájdalomtól, most mindkét térdén szép fehér kötés.... Most már persze büszkén viseli őket...

Gittus! Én úgy örülnék, ha a lányom csak a kiságyában aludna el..... Hiába van a kiságya teljesen odatolva a miénk mellé, úgy, hogy le van véve az egyik oldala, gyakorlatilag meghosszabbítva a mi francia ágyunkat az Ő kiságyával, csak a mi ágyunkban hajlandó elaludni. Sőt éjszaka az első mozdulata, hogy rögtön átgördül hozzánk :( szeretem érezni a kis testét persze :D de néha azért jó lenne, ha már önállósodna kissé.

Benti baba úgy tűnik jól van. Ahogy Ti is írjátok Ő is egyre aktívabb. Nap közben is érzem a mozgását, de leginkább este mutatkozik meg. Eszter is olyan édes, jön és mondja "Na, rúgj egyet az Esztinek". Pénteken lesz aktuális a következő UH, de úgy döntöttem, csak jövő héten kedden megyünk, mert akkor sokkal kevesebben vannak.....

Új név a tarsolyban: Veronika. Apa ötlete, elsőre nem tetszett, de kezdek vele megbarátkozni. :?:

Lassan időszerű lesz a pocakfotó is....

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Húúúúúúú! Piszkosul le vagyok maradva az olvasásban.
Először is mindenkinek köszönöm a gratulációkat a csajokhoz. Aranyosak vagytok! :D

Profi fotós képeiből ki kellene választani a retusálandókat és utána kapjuk csak meg a nyers képeket olyan formában, amikből már tudnék felrakni pocakfotót.Szombaton csináltunk, de a fényképezőgépben vannak még a képek az meg a kocsiban van, dolgozik a férjemmel együtt. :lol: Este rakok majd fel.

Zsuzsko: Gyönyörű, formás a pocakod. Az enyém még nem ekkora. Nagyon szép!

Rekuja: Azt nem is néztük, hogy mikorra esnek majd a névnapok. Legalább sok ünnep lesz egyben, mert a férjem november 19.-én született én meg nov. 22-re vagyok kiírva. :D Hogy van Szaffi kezecskéje?

Gemini: Szép kis herce-hurca van a kórházad körül. :? Az utro szájon át szedve nagyon kemény, nekem azt tanácsolták, hogy kerüljem. Pici lányod mondásai fergetegesek. :lol:

Nyuszuli: Részvétem a szájsebészet miatt. :cry: Kitartás!

Nyuszika: Mikor mentek Elekeshez? Nálam a csajok néha rúgnak, de amikor este apukájuk berakja a xylofonos babazenét és odarakja a kezét, akkor nagyon beindulnak. A dokim azt mondta, hogy a mellső falon lévőt is érzem, csak nem tudom megkülönbözteti, mikor melyikőjük tombol.

Gittus: Gratulálok az újabb leányzóhoz. :D Ne aggódj, nem lesz semmi baj.

Csusz: Gratulálok a kislányhoz. Lesznek itt csajok is rendesen. :lol: Én eleinte olyan kaparászó érzést éreztem odabentről. Most már valamelyikőjük naponta többször komoly rúgásokkal jelez.

Bobek: Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás. Hogy bírtad a hosszú autóutat?

Zsabo: A Veronika szép név. Nagyon nőies.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Mai délelőtt légkondis helyen plázacicázással túlélve. Hogy mibe kerül ez apának, arról inkább ne beszéljünk :oops:. Végre vettem olyan fürdőruhát, amiben nem érzem magam becsomagolt mamutnak 8). C&A-ban leértékelték a tankiniket, hát a legnagyobb 44-es és az kb. jó rám, szóval Zsuzsko, te meg se nézd őket :roll:. Oké, mellben picit nagy, de a poci miatt inkább ezt vettem. Azért élég kiábrándító, hogy az allee-ban max C kosarasig vannak tankinik, azok se igazán C-sek, anyám is akart venni (telt alkat) és évek óta nem kap magának olyat, amibe a mellei is beleférnek :(. Amúgy minden fürdőruhás boltban totál hülyének néztek a „Terhes fürdőruhát tartanak?” kérdésre, és a C&A-t kivéve csak egy helyen volt tankini, ott is csak egyfajta :shock:.
Ja, és beszereztem 48-50es spagettipántos nyári hálóingeket is 8) végre olyan otthonkám lesz, amiben ajtót is lehet nyitni :lol:. Eddig sort-spagetti pántos pólóban nyomultam itthon, de a két ruha közt van egy 20 centis csík, ahol kilóg a hasam :oops:.
Vettem irtó cuki mesekönyveket Szaffinak, egyet ő is választott magának, én mondjuk nem ezt akartam, de hát ennyi önállósága már lehet. Amúgy imádta a könyvesboltot, nagyon cuki volt, többet molyolt ott mint a játékboltban :). Büszke is voltam rá rendesen :D.

Gittus Festéssel vigyázz, terhesen nem ajánlják a belélegzését! Inkább a nagyszülők takarítsanak, te meg költözz át Livussal hozzájuk addig 8) :). Ne parázz, lehet, tetszik neki az ágy és rögtön elalszik benne :). Én is féltem, aztán tiszta felesleges volt.
Apa már válaszolta valakinek, hogy „nem, remélem, a harmadik is lány lesz” 8) :lol:. Élvezi, hogy cukkolhatja ezzel a népeket :wink:.

Zsabo Épp ma filóztam azon, hogy télen a -10 fokban is kimentünk napi fél órára jól bebugyolálva, bezzeg most...
Légkondi mentes autóhoz nagyon részvét :(. Fogalmam sincs, hogy nőttünk mi fel vonattal majd később trabanttal közleekedve :roll:. Kicsi sebek egy-két óra múlva mind hősi sérüléssé válnak :)
Veronika név nálam is előkelő helyen állt, de apának nem tetszett :roll:.

Zafír Fotókat várom :). A ti gépetekkel csinálta a fotós? Ez tök jó, sok helyen hallottam, hogy műtermi fotózásnál nem kapják meg az eredeti képet, csak a papír alapút, vagy olyan kicsi felbontású digitálisat kapnak, hogy ne lehessen róla otthon előhivatni :evil:.
Méhi csípésnek semmi nyoma, de azóta a „csíp” szónál a tenyerére mutogat. Pl. „csíp ez a leves” ő meg halandzsázik és mutatja a kis tenyerét :lol:
Te is lassan félidős vagy 8)

pocakfotó az új fürdőruhában:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zafír! Ne haragudj, még nem is gratuláltam a lányokhoz! Gratula! Nem semmi érzés lesz majd amikor négy kicsi kéz matat a pocakod alján, na azt már biztosan érezni fogod külön-külön is.
Nekem Eszter mindig odalent matatott a végén már, és amikor megszületett, a füle mellett tartotta kis kezecskéit és úgy nyitogatta az ujjacskáit. Azonnal értettem mindent! :)

Rekuja! Fürdőruha vásárlásnál én is megjártam a hadak útját. A mellméret kérdés pedig tényleg sarkalatos. Engem is jól eleresztett az anyatermészet ezen a téren. Én is szerettem volna tankinit, de annyira borsosak voltam az árak, és annyira nem fértem bele egybe sem cicibe, hogy lemondtam róla. Végül én is a C&A-ban találtam magamnak (akciósan :D ) egy világos kék bikinit. Amiből kivéve a melltartóbetétet, éppen pont jó..... Már kis is próbáltuk, egészem jól éreztem benne magam, remélem nem nyúlik ki idő előtt.
Amit Te választottál, az is tetszik, ilyet én nem láttam a szombathelyi C&A-ban (habár ott kismama ruhákat nem árulnak) :x
Helyes a pocid, az enyém is kb. ekkora.

Hú most már én is készítek képet.....

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Rekuja: Nem a mi gépünkkel csinálta a fotós. Azokat a képeket egyenlőre egy linken kaptuk meg, hogy ki tudjuk válogatni, hogy melyik fotókat kérjük retusálva. Azért választottuk ezt a fotóst, mert ő odaadja a nyers képeket is. Ráadásul nem egyszerű papírképet ad, hanem fotókönyvet kapunk majd. Hétvégén voltunk Tatán és ott a saját gépünkkel csináltunk képeket. Mondtam én, hogy az Ázsia centerben vegyél fürdőruhát. Ott a csaj rám nézett és már kérdezte is, hogy terhes fürdőruhát keresek? :D Csinos a fürdőruhád és a pocakod is. :D

Zsabo: Köszönöm. Ez a kéz ügy nagyon ijesztően hangzik. :lol: Jó lenne már kívülről is látni a mozgást, egyenlőre csak érezni lehet, ha valaki odarakja a kezét és ők is úgy akarják, hogy éppen mozognak.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Íme a pocakfotó! :D

Kép

Kép

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!

Rekuja, jót nevettem az orvosi várós szövegeden. Végül bejöttek velem az uh-ra, egész jók voltak. Nagyot néztek, hogy mi az a zselé a hasamon. Ez volt a legizgisebb. :D
Csini a pocakod, és a fürdőruhád. Én végül a Brendonban vettem horror áron, de nagyon szeretem.

Ultrahangon egyébként volt egy kis para, kicsit idegesít most is. Amikor nézte a szívhangot, csak 81/perc volt a szívfrekvenciája. :cry: Akkor oldalamra fektetett, erre rendeződött, és utána végig jó volt, de azért idegesít. Kiváncsi vagyok, mit mond holnap erre a doki. Egyébként minden rendben van a kisfiúval, szépen növekszik, minden mérete tökéletes, tankönyvi, a súlya meg... 20 hetesen 300 grammot ír a szülészet könyv, ő meg több, mint 360 gramm. :shock: Kis dagi. Szóval remélem, minden rendben, csak mostantól nem fekhetek háton sem. Lassan jön az állva alvás. :wink:

Zafir, hosszú utat egész jól bírtam, visszafelé az utolsó másfél óra volt csak rossz. De a tengervízzel cipeltetni a pocakot, szuper érzés. :D
Ikrekhez képest nem is olyan nagy a pocakod, de szép formás. Én azt hittem, nagyobb lesz.

Az átszámítás szerint én is maholnap vagyok félidős. De már azt sem tudom, mi a pontos nap. Ma november 16-ot írt az uh.
Szóval már csak visszaszámlálás.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Bobek: Nem csodálom, hogy megijedtél, én is biztosan frászt kaptam volna. Kíváncsi vagyok mit mond holnap a dokid, remélem megosztod majd velünk. Szép nagy a fiacskád. :)
Na igen! Ettől parázok én is folyamatosan, hogy csak 2,5 kilót szedtem eddig fel és csak ekkora a pocakom. Bár a csajok sem voltak túl nagyok a 18. héten. Egyikük 212 gramm, másikuk 183 gramm. Ikres barátnőim szerint majd most fog hatalmast nőni a hasam.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Bocs, hogy eltűnök néha, én se utálok ám senkit, csak nehezen ülök le írni:)

zsuzskó, köszi a kórházas infókat és a szülésznő nevét is. Kíváncsi leszek, hogy a dokim ajánl-e vkit. Csak most épp pár hétig külföldön van.

Védőnővel beszéltem, hogy nagyon fáj a fenekemben a csont, de hasznos tanácsot nem tudott adni. Megkérdezte, hogy sokat ülök-e, mondtam, hogy irodai munkám van, így igen és kb. ennyiben maradt. Próbáljak meg kevesebbet ülni:) Na azóta se ülök kevesebbet, de egyre jobban fáj.

Voltunk a sotén UH-n, a futószalag enyhe kifejezés... Két rendelő helyett egyikben volt csak doki, így két szobányi időpontos plusz a beeső emberkék vártak. A vizsgálat 5 perc volt, babucit egészben nem is nagyon láttam. Felvillant egy testrésze, már mérte is. Cuki ujjacskái vannak és még mindig kislány:) Az AFP is jó lett az UH-os doki szerint, a papíron csak számok vannak, nem írnak sehol olyat, amit értenék:)

Én CA-ban vettem terhes fürdőrucit, nagyon jó!!! Lila, fehér virágmintákkal. Egész hasonló, mint a tiéd rekuja. Rá volt írva, hogy 38-tól valami óriási méretig jó lesz. Még a bugyija is állítható. Meg is örültem neki, hogy ezzel kibírom a nyarat:)

Szokott még vki hányni? Nekem megint sikerült...

zafir, azt érezni, hogy a picurok egymással hancúroznak?:)

Tornázni jártok valahova vagy a kinti babók elég testmozgást jelentenek? El kellene járnom, csak olyan lassan veszem rá magam... Terhestornát, jógát vagy bármit tudtok ajánlani? Antisportember vagyok, valami kevésbé megterhelőt keresek. A sotéről már kaptam egy telószámot, de még nem hívtam fel:)

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
csusz
Budapest
 
 


Csusz Terhestornát egész sok rendelő tart tb-re, csak nem reklámozzák :evil:. Így viszont nincs tömeg :lol:. Nézz szét, ha a körzetes rendelőtökben (mármint ilyen nagyobb, ahol van minden, fülészet, szemészet, járóbeteg sebészet, nődoki stb.)! Ha van gyógytornás rész, ott egyszer kopogj be, ha nincs kiírva, és a gyógytornászok tuti megmondják, ki tud hozzájuk beutalót adni. Itt Csepelen pl. csak annyi kell, hogy csepelen rendelő nődoki adja és legyen naplószám a beutalón, mert azt kell lekönyvelniük. Attól kezdve bárhány alkalomra mehetsz. Persze, a védőnénik nem tudnak róla :shock:. Mikor Szaffit vártam, addig erősködtem, míg a védőnénim kiderítette nekem 8).
Futószallagos uh-ért részvét :( Olyan jó egy kicsit megpihenni és ráhangolódni a manócska nyújtotta látványra.
Gimnasztikai labdán ücsörgést próbáltad? Én a terhestornán szoktam rá, aztán kértem anyámtól egyet, most az van a gyerekszobában „széknek”. Praktikus, mert csak odébbrúgod, ha útban van :).

Zafír Nagyon szép formájú pocakod van! Tényleg (még) nem látszik, hogy két baba van bent.
Ázsia center marha messze van innen. No meg nagymamisom az Allee mellett lakik és ilyenkor átcsoszog Szaffizni, úgyhogy tudok válogatni 8). Ma pl. végig mozgólépcsőzni kellett a hercegnővel, még jó, hogy a C&A kétszintes :lol:.
Fotókönyv tök jó! Folyton elhatározom, hogy csinálok Szaffiból, aztán valahogy nem lesz belőle semmi. Na majd a két gyerekből együtt! :lol:. Igazán bénák vagyunk, esküvői fotóink se nagyon vannak :oops:. Bezzeg a nyaralásokról! :D Hát igen, ami fontos :lol:

Bobek Épp most járt úgy egy ismerősöm, hogy elhitte, eleinte számolták rosszul a gyerek korát és 3 héttel korábban fog jönni. Persze az első számolás volt az igaz, összesen 1 nappal született hamarabb, de ő már 3 hete minden pillanatban megszülhetek állapotban volt. Hát nem egyszerű. Ja és nagy lett a baba, ezért nézték idősebbnek.
Épp itt írta vki, hogy a fiúknak kevesebb a szívfrekvenciájuk, vagy mi. Bizti, hogy rendesen befogta elsőre is? Te nem vagy rosszul, ha háton fekszel? Szaffinál én nem bírtam, most (még) nincs ilyen gond.
Nekem is sokszor a horror áron vett ruháim a kedvenceim :roll:. Főleg cipőkben :oops:. Kb. két évente veszek magamnak egy cipőt, szóval azért ebbe nem halunk bele :)

Zsabo Ezt a bikinit sem kismamáknak árulták, de most jó lesz :wink:. Amúgy a másikban nagyobbnak tűnt a hasam, ez is tetszik ebben, kevésbé vagyok bálnás :). Apának mondtam a hétvégén, hogy Szaffival milyen szép pocim volt, most meg milyen deformált a testem, mire nézett rám hülyén, hogy pont ugyanolyan a hasam :oops:. No igen én és a remek énképem :lol:
Én sose éreztem, hogy miével matat bennem Szaffi :oops:. Elég soká azt hittem, hogy a kis fejét szoktam simogatni, aztán egy uh-n felvilágosított a doki, hogy mivel már rég befordult lefelé, az ott bizony a segge :oops:. Ide vágó rossz poénokat nem kérek! :evil: :lol: :lol:. Mesó azt hiszem épp keresztben áll bennem, ma legalábbis látszódott ruhán át, amint egyszerre rúg-tol-nyom bal és jobb oldalon is. Talán épp most fordul be, Szaffi is a 20-24 hét között fordult denevérbe annak idején.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Szép jó reggelt! :) Szép pocakok mindenhol :)

Zafír, tényleg olyan a pocakod, mint egy normál egyes terhességnél, de biztosan most fog meglódulni. Voltaképp a 20. héttől nő eleve nagy tempóban a pocak, Nálad ez duplázódik. A súlyod miatt ne izgulj, inkább örülj. Tudod, van egy közös másik ismerősünk (Melcsi) Ő is kevesebbet hízott, mint egy egyes terhes nő... Ha jól tudom 10-12 kg-val szült, én pl. 14,5 kg-val mentem. Ne izgulj, ez nem azt jelenti, hogy nem nőnek a gyerekek, hanem azt, ha ez a tempó így marad, hogy szülés után lehet, még kevesebb is lesz a súlyod, mint előtte. De ezt így a félidőben kijelenteni sem lehet... :)

Rekuja, tök jó a fürdőruhád. Én nem vettem semmit, úgy voltam, kihúzom, de ha ilyen meleg lesz, lehet, benevezek valamire. Hosszú távon is jó lesz, mert nekem Dórival csíkos lett a pocakom, nem szégyellem, de nem biztos, hogy bikiniben fogom mutogatni... Lehet, hogy mivel ma a gyerekkel így is kimozdulunk, elcsavargunk délután ilyen helyekre?! Nem tudom... Ja, és a deformált alak kapcsán ugyanígy vagyok én is. Dórival csúcsos hasam volt, az utolsó napokban hátulról meg sem mondtad, hogy terhes vagyok, persze ha csak álltam, mert járva a pingvin mozgás mindent elárult :) Aztán oldalra fordultam és egy óriási hordó.... Teszek majd fel egy képet, szombaton, szülés reggelén, indulunk a kórházba. Kiderült, a 14,5 kg-m Dóri és az egyebek és rengeteg víz.... Összesen 3 kg zsír maradt rajtam. Itt nagyon fura a fejem, kerek, mint a lábaim is.... De ez a sok víztől volt hála ég és nem a zsírtól... :)

A kifeszítő baba testrészek kapcsán nekem egy emlékem volt, fejjel lefelé volt már a 20. hét óta, ahogy nőtt, egyre durvább és amorfabb formákat vette fel a hasam... A végén mindig volt fent valami éles, ami végigszaladt a hasam tetején, majd vissza... Megszületett Dóri, és véletlenségből megfogtam a sarkát............ ÚRISTEN..... Ez volt az.... Azonnal ugyanaz a bütyök került a kezembe........................ :) Olyan kis csúcsos sarka van :):):)

Elekeshez egy hét múlva megyek. Holnap megyek a nőgyógyászomhoz, alap vizsgálat, na meg méhszáj.... Izgulok..... :roll: Remélem maradt a 3100..... Pénteken meg Bajcsy UH, ott lesz a futószalagos genetikai UH, de legalább akkor is látom a drágámat. Most a betöltött 19. hét óta nagy a változás mozgásban, délelőtt is érzem, kívülről is, de még kell nőnie, hogy Apa is elkapja. Jó érzés, és egyben szomorú, hogy lehet, már csak 20 hétig élvezem, és esetleg soha többet..... :( Pedig imádok pocakot növeszteni, így....

Kajálás kapcsán nem tudom mi van velem, már közel egy óriási görögdinnyét megettem... Ha íztelen, akkor is kell.... Tuti a kis lurkó húzza a köldökzsinórt, hogy küldjek még. Ami nem baj, mert ugye gyümicukros, de sok benne a folyadék és nem hízlal. Nem állok mérlegre a Balaton óta, majd pénteken, félidőben (na meg holnap a dokimnál...), az volt a cél, hogy 3-4 kg-nál ne legyen több, szerintem nem sikerült....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Halihó!

Zafír, tényleg helyes "kis" pocakod van. Mivel első babák, azért sem baj, hogy még nem nőtt óriásira. Látszik, hogy a tested még kímél. Majd lesz amikor hű de fog látszani, hogy két életke ficánkol odabent.
Nem ijesztő a babakézmatatás, inkább vicces volt mindig, nagyon kis finom érintések voltak ezek.

Bobek, a legutóbbi UH-n engem is elkapott egy rövid időre a frász, amikor meghallottam a kicsi szívhangját, mert az minden volt csak nem ok. Kérdeztem is a dokitól, hogy ez nem jó igaz, aztán kiderült, hogy csak elugrott a gyerök, és kiment a befogott jel....

Rekuja, a doki még nekem is "keresztbefekvést" mondott legutóbb. Én konkrétan érzem, hogy néha bukfencezik odabent.

Ti már éreztétek a csuklását? Elméletileg már nyelik a magzatvizet. Eszter csuklását sokszor éreztem, de már nem emlékszem mikortól..... :(

Végre én is készítettem pocakfotót. Habár nem olyan profi minta a tieitek, de talán azért látszik.

Kép pocak1

Kép pocak2

Hová lett Zsuzskó???

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsuzskóék nem most vannak Balatonon? Úgy rémlik, mintha erre a hétre mondta volna Keszthelyt :roll:.

Zsabo Te aztán nyugodtan vehetsz bikinit, nagyon csini kismama vagy! Látom, te nem fenékre híztál, nekem bizti ott nő Mesó :roll: :lol:. Jó a nyári ruhád!

Nyuszika Görögdinnyére irigykedek, nálunk nincs, aki hazacipelje :oops:. Majd ha legközelebb megyünk Balcsira babakocsiban betolok egyet a kertbe :roll:.
Én mindig elhatározom, hogy csak azért se zavar a nem éppen tökéletes alakom, aztán lemegyünk a strandra és... :evil:. Várom a szülés előtti képet! Majd én is keresek :wink:. Hátulról rajtam se látszott, és az arcom se volt tragikus. Állítólag most se az :roll:. Fura, de valahogy érzékenyebb vagyok, akkor annyira örültem minden tünetnek, még ha negatív is, most meg a negatívak, mint a hízás, eléggé bírnak bosszantani :(
Uh nélkül mit vizsgál a nőgyógyászod? Vagy nála is van uh?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zafír, Rekuja, Zsabo
Nagyon szépen alakul a pocitok!!!! :)))))))

Bobek
Majd írj, hogy mit mondott a doki. Reméljük, minden rendben lesz. Amúgy én is tartok ettől a háton alvástól. Nem is akarok a hátamon aludni, de reggelre mindig arra ébredek, hogy már a hátamon fekszek.

Csusz
Lehet, hogy ez a meleg is közrejátszott abban, hogy hánytál, nem? NEkem szerencsére kb. a 15. héttől nincs hányingerem.

Rekuja
Amúgy én is fenékre híztam. Sehol nem látszik a +3,5 kg, csak a fenekemen. :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan leírom, mi volt a dokinál. Azt mondta, nem is én lennék, ha nem lenne semmi ijesztgetés, mert szerintem, ha meglát engem terhesen, már rosszul van, ugyanis mindig volt valami para a terhességek alatt. Annyit mondott, hogy egy 20 hetes babával úgysem tud mit kezdeni, úgyhogy ne aggódjak, nem számít egy kis bradycardia. Még a háton fekvést sem tiltotta le.
Én viszon utánanéztem, és valószínűleg attól van, hogy leesik a vérnyomásom, erre a baba szíve így reagál. Ki is próbáltam, és fekve kb. 10 Hgmm-re alacsonyabb a vérnyomásom, mint ülve.
Na mindenesetre azért inkább nem nagyon fogok háton feküdni. Emlékszem, a fiam születésénél, vajúdás alatt nem is bírtam háton feküdni, annyira rosszul esett.
Egyébként annyit mozog a kis tökös, hogy csuda.

Köszönöm, hogy aggódtatok értem!

Majd jövök.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok pocakosok:)

Hogy bírjátok ezt a nagy meleget???
KI hogy érzi magát?

Voltam én is Uh-n minden rendben, sajna AFP eredményem még sehol, (pedig 20 hetes) szerencsém, hogy így is megcsinálták de megnyugtattak minden mérés alapján ok a kis lakóm, majd bementem a védőnőkhöz, mert ugy ez itt kisváros és felháborodottan kérdeztem mi az, hogy már 30 napja nincsen eredmény??????És ugyan nekem honnan kéne tudnom, hogy az a papír amit kaptam az nem az az eredményé???
Komolyan hülyének néznek vagy mi? Sajnos igen tájékozatlan vagyok hisz először vagyok ilyen helyzetekben:)

Persze mert nekem mindent kell tudnom első gyerek vállalásánál ...Gondolják ők!!!
HIHETETLEN...!!!!

Azért hogy még jobban megnyugtassam magam, Július 14-én megyek 4D-s ultrahangra ott lesz genetikai kiértékelősdi is dokival....Várom már:)
Mocorog a kis pocaklakó aki mint megtuttuk kisfiú ugyebár, más nem is lehetett éreztem én, hogy kis kukacos lesz és az apuka is megmondta:) A neve Koppány lesz majd ;)

Ez a meleg iszonyat lányok:( csak menne már le 28-29-re megkönnyebbülnénk, meleg az is nyár az is, de elviselhetőbb talán....
Örömmel látom a pocis képeket majd előkeresek egyet én is, vagy csinálok frisset:)
És ez a vonalzó dolog nem hagy nyugodni, rá klikkeltem de nekem azon az oldalon nem ad lehetőségeket, lehet nálam van a gond?

Pusszantás:)
sunflower77
Pest Megye
 
 


Szia Lányok!

Hová lett mindenki?

Zsuzskó, sajnálom, hogy nem sikerült a nyaralás, de a lakás eladása jó hír! Ügyesek vagytok! Jaj ránk is férne már egy lakáscsere, de mi olyan lusták vagyunk ebben a témában, és kicsit félünk is tőle, hogy a panel 7. emelet erkély nélkül kicsit eladhatatlan..... Majd ha a picúr megszületik, jövő tavasszal ismét neki kell vágni, mert addigra teljesen kinőjük ezt a lakást szerintem.

Sunflower, a meleget én is nagyon nehezen bírom. Nagyon szenvedek tőle. A hétfői és a tegnapi nap meló után mentünk azonnal a strandra, ott vészeltük át este 7-1/2 8ig, aztán mentünk csak haza. Az Eszter is piszkosul élvezi, alig lehet hazacipelni.

Bobek, örülök, hogy a doki nem látta vészesnek a dolgot. Nekem már nem mindig esik jól a háton fekvés. Az én vérnyomásom alapból is nagyon alacsony. Főleg a második érték, az már siker ha elérem a 60-as álomhatárt, de többnyire az alatt van.

A pocakom is nehezebben bírja a hőséget. Úgy érzem, hogy folyamatosan be van keményedve. Pedig ülőmunkám van, kondis irodában, nem vagyok túlhajtva. Mondtam is az Uramnak, hogy ma nincs kedvem kimenni a strandra, inkább pihennék. De ha hazamegyek, akkor meg tudom, hogy vár a házimunka, mindig van valami.

A pocaklakó egyébként elég sokat mocorog, ma szinte egész nap mozgolódott, néha pihent kicsit, de ma nagyon aktív volt eddig.
Olyan erőseket rúg már most, mi lesz még októberben....

Rekuja, aranyos vagy, hogy azt mondtad, hogy nem fenékre híztam, hát de bizony pont oda, és combra. Csak előnyösen fényképeztem..... :D

Remélem mindenki jól van, és azért van hová menekülnötök a forróság ellen. Kitartás![/b]

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Én még itt vagyok. Nagyon nem bírom már én sem ezt a hőséget. Folyton lesem az időjárás jelentést, hátha enyhül, de nem. Mára is záporokat mondott, de semmi, csak ez a meleg. :evil:
Baba ma nem túl aktív, úgy tűnik, ő is utálja már ezt. Kijöttünk a szüleimhez, itt nincs légkondi. Szörnyű meleg van. :(

Meg kéne csinálnom a cukorterhelést, de nem tudom, mikor menjek. Jövő héten már dolgozom, mindig akkor vagyok délelőttös, amikor a dokim is. Lehet, hogy a mi rendelőnkben levetetem inkább a nővérrel. Remélem, a dokimnak így is jó lesz.

Most a nagyfiamnak keresgélek bútort, mert az ő bútorait kapja majd meg a pindúr. Persze árakat sehol nem írnak a neten. :evil:

Sunflower! Gratula a kis Koppányhoz. Nekem is nagyon tetszik ez a név, de nálunk van a családban.

Zsuzskó! Szégyelld magad, hogy elfelejted a dokihoz menést. :D
Szép nagy a kisfiad... 500 gramm... nem semmi. Cuki, hogy így figyel a bátyusra.

Zsabó, nem irigyellek a 7. emelet miatt. Van légkonditok? Hány fok van ott este? Én nagyon légkondiellenes voltam eddig, gyakorlatilag erőszakkal ránkbeszélték a légkondikat a hálószobákba, amikor kész lett a házunk. Hát most áldom a nevét az erőszakos hapsinak. :D

Nekünk még mindig nincs nevünk a kis kukisnak... Apa most kezd rájönni, hogy lassan itt az ideje a névválasztásnak. Szegény kis névtelen fiúcska. :(

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Jó reggelt,

bocsánat, hogy így eltűntem, de múlt héten kezdtem a táboroztatást. Jöttek tanítványaim, én napi 8 órában tanítottam (mondjuk kint a szabadban, levegőn), a lányaim főzték a táborozóknak a vacsit a párom meg jött-ment intézkedett, hogy minden ok legyen. Életem első tábora volt, nagyon jól sikerült, de nagyon el is fáradtam, mert azért reggel 5-től este 11-ig azért csak talpon voltunk.
Hétfőn hazamentek, akkor szinte egész nap nyújtva feküdtem :lol:
Kedd doki, védőnő, halál semmmi értelme, jól fel is húztam magam rajta, mert szerinte 2 és fél kilót híztam 1 hét alatt...szerintem meg szar a mérleg
:twisted:

Jaj, nagyon csini pocak képeket látok:)) tényleg zafír, neked pont olyan a pocid, mint ha 1 babucit várnál, szóval nagyon csinos vagy és igaza van a lányoknak, azé' most majd belehúznak a "benti" csajok :lol:

Zsabó, megesz a sárga irigység...Te várandós modellnek készülsz? :lol: nagyon jól nézel ki Te is!

Bobek, nem lehet neked könnyű orvosként "gondozottnak" lenni. Értsd jól kérlek, ideillőbb szót nem találtam. De tuti minden rendben lesz! Húúúúú, mekkora fiúcska! jó kis husis lesz:)) találtatok már nevet? Mondjuk idő még van bőven:)) Egyébként szülésnél én sem tudtam háton feküdni. Egyszer akart megvizsgálni a szülésznő fájás közben. Aszongya': forduljak hanyat fájás közben, mert megvizsgál.
Én meg mondtam: nem fordulok és engem nem vizsgál meg.
Csak erősködött, hogy megvizsgál. És ahogy a lábaimhoz nyúlt, rúgtam olyat... :oops: 8) utánna már nem nagyon akart velem testi közelségbe kerülni:)) szóval én sem viseltem háton a fájásokat és nem is volt jó úgy feküdni...

Csusz, én 17 hét 1naposan hánytam utoljára...és időnként még , de csak nagyon ritkán, ha nagyon éhes vagyok, előjön az émelygés.

Rekuja, nagyon csini a fürdőruhád, tök jó színei vannak!
Hát én sajnos nem merek még nem terhesen sem standra menni...kb. 33 éves korom óta...úgy döntöttem, hogy nem leszek két lábon járó környezetszennyezés :lol: :lol:

Zsuzskó, könnyesre röhögtem magam az NDK-s úszónős példádon, na meg eseteden a nemterhes fürdőruhával:))
Azért nagyon megható, ahogy a két tesó már most "érintkezik" és hogy a Dani ilyen érzékeny a tesójára, nem semmi!
Éljen a lakáseladás!:)

És akkor még gyorsban írok magunkról, mert ma kezdek az új csoportommal, hétfőig tuti nem tudok jönni.
Szóval, tegnap istenhegyi uh, Bátorfi doki. Nekem nagyon szimpi volt, első pillanattól mindent magyarázott. Elkérte a leleteimet, szerinte két tényező is erősíti a down-t az egyik a korom, a másik a hármas teszt pozitív eredménye. Ezt azért mondta, mert én nagy okosan kijelentettem, arra a kérdésére, hogy voltam-e már Ac-n, hogy nem, mert úgy döntöttünk, ha itt felmerül valami gyanújel, akkor elmegyek. Erre mondta, hogy hiszen már van kettő is :shock: :shock:
Nos, ezek után mondta, hogy akkor ebből a szempontból is jól átnézi a babát.

Zárt szájpad, a kisújjainak van középső újjperce, szive rendben, köldökzsinórban három ér, koponya sövény(remélem jól írom, bobek, majd javíts ki lécci, ha baromságot írtam) rendben, a kamrák tágulata, a tarkóredő mind ok. Az orrcsont és amit még mérnek hozzá (talán orrnyereg?) az is teljesen ok (mármint a kettő aránya), működik a gyomra, hólyagja, veséi rendben, nincs tágulat. Összességében azt mondta, hogy szerinte a baba egészséges, nem down-os, viszont a tripla teszt pozitív eredménye miatt nem tud mellszélességgel amellé állni, hogy elkerüljem a magzatvízvételt, így adott egy időpontot a volt máv kórházba 10-re. Kérdeztem, hogy gondolkodhatunk-e még rajta, azt mondta, hogy persze és ha úgy döntöttünk, hogy mégse, akkor azt észre fogja venni, ha nem megyek el :shock:
Viszont nem is érti, hogy ki mondta nekem, hogy hármas tesztet csináltassak, mert a down-szempontjából és a korom miatt ez szinte használhatatlan. Ezért javasolta, hogy még beleférek, csináltassak egy négyes tesztet, mert annak van péntekre eredménye (dél és négy között hív a biológus) és akkor még mindig eldönthetem, hogy akarom-e a vízvételt vagy nem!

Kaptunk dvd-t gyönyörködhettünk Elődben:)) 270 gramm és 19 hét 1 naposnak mérték az adatai alapján.

Szóval holnap eredmény! Nagyon bízom benne, hogy nem kell a mintavétel. Olyan fura, hogy az az érzés viaskodik bennem, hogy ha megcsináltatom a mintavételt azolyan, mintha nem bíznék a fiamban...ha meg nem, akkor meg ott lesz a hátra lévő húsz hét, amit végig izgulhatok.


Bobek, van arról tudomásod, hogy a down-os babák mindegyikének hiányzik a kisújj középső újjperce, vagy ez is csak egy lehetséges jel, ami nem minden beteg babánál van így?
Na meg a combcsont és felkar aránya érdekelne. Elődnek a combcsontja : 2, 76 cm, a felkar pedig: 2, 61 cm. Nektek mennyit mértek a 18. heti uh-n?

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, tegnap voltam dokinál és juhéjj, nem nyílt tovább a méhszájam. Végül is mindent lehet csinálni, csak ne most akarjam megmászni a Mount Everestet :) Lehet kicsit mozogni is, nem kell feküdni... :) Szóval maradt C3100. A súlyom is rendben van szerinte, így a 20. hétig 4,8 kg-t híztam, azt mondta, eszerint, ha így marad a tempó, 12-13 kg-ra számíthatok. Ami normális, de azt is mondta, az teljesen rendben van, ha annyit hízok, mint Dórival. Ami 14,5 volt. AFP eredményem sehol, ezt most vadászhatom a Bajcsyból, mert holnap meg UH, AFP nélkül meg nem csinálják meg... Szóval reggel jön Anyum Dórizni, én meg beköltözök a Bajcsyba...

Holnap nekem is már félidő :)

Gemini, szerintem csináltassátok meg a vizsgálatot, végül is a saját döntésetek alapján jártok el, mivel azt mondtátok, ha van gyanújel, akkor mentek, na meg ne kelljen végigizgulni még 20 hetet... Szerintem. Mondjuk könnyen jelentem ki, én is sokat vaciláltam ezen Dórinál, bár nekem semmi nem indokolta, csak a saját agyam.....

Zsuzskó, én nem hallottam erről a módszerről.

Rekuja, diétázol valamit? Én a súlyommal szenvedek, mert szívem szerint minden nap zabálnék, de akkor durván elhíznék... Így most dinnyézek és néha nasizok, legalábbis ez a cél.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Szisztok!

Olyan aranyosak vagytok, hogy dicsértek, a fotó alapján, álszerénység nélkül mondom, hogy tényleg csak a jó fotó teszi. Egyébként én egy alacsony, combos, faros csajszi vagyok, aki talán előnyösen öltözködik......
Itt láthatjátok a valós helyzetet...... teljes valómban

Kép strand pocak

Csak ámulok és bámulok, hogy nálatok milyen mérések vannak az UH-n. Nálam ilyen méretek sehol sincsenek feltüntetve, és nem is mért semmit, csak a fejkörtérfogatot. Ránézésre mondott mindent jónak. (habár itt Ő nagyon jó UH-snak van mondva, most beparáztattatok kissé). Nekem a korom miatt (36) a Down eredmény 1:2494, de ez negatívnak minősült a leleten. Rákérdeztem a dokimnál, hogy menjek e tovább, de azt mondta nem kell, jók a leletek, az eredmények, nincs rá szükség. Én meg nem tehetek mást bíznom kell benne. És bíznom a babóban, hogy egészséges. :shock:
Ilyenkor azért irigykedek, hogy Budapesten vannak ilyen szupi helyek, ahol alaposak a dokik. Ti mennyit fizettek egy ilyen UH-s látogatásért, ha nem indiszkrét a kérdés?!

Nyuszika, szupi, hogy méhszáj stagnál, az eredményeidhez is gratula. Csak így tovább.

Jaj csak enyhülne már ez a szörnyű hőség.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sunflower
Már szerintem meg kellet volna, hogy kapd az eredményt. Lehet, hogy elkallódott? Egyébként én is tapasztaltam az első terhességemnél, hogy nem vették figyelembe, hogy még nem voltam terhes, és nem tudok mindent, hogy mi hogyan megy.

A Koppány szép név!!!! :D :D :D

A meleget már én se sokáig birom. Itthoon is csak egy bikinifelsőbe, meg rövidgatyóba szaladgálok. Na persze csak akkor, ha nem lát senki. Szégyenlős vagyok :D :D

Zsuzskó
Nekem is már lassan 5 éve van jogsim, de még azóta se vezettem. A rokonságban, ahol van kocsi, ott felajánlották, hogy vezessem, hogy ne essek ki belőle. De én nem merem más kocsiját vezetni. Félek, hogy kárt tennék benne. :D :D De majd veszünk valamikor mi is egy használtat legalább. Azért sokkal könnyebben elintézheti az ember a dolgait, ha van kocsi. Főleg meg gyerek mellett. Meg igazából nem is a vezetéstől tartok, hanem attól, hogy a kresz hogy menne.

Egyébként meg nagyon jó szerintem, hogy ennyire ellenőrizget a doki. :D :D Nem baj az. Csak hát igen, ez az állandó járkálás mindenhova elég fárasztó egy kismamának.

Mitől volt lázas Gyurka? Örülök, hogy mostmár jól van. :D :D Egyébként Danival biztosan nagyon fogják szeretni egymást a leírtak alapján. Nagyon tetszett, amit írtál. :D :D Csak érzi Dani, hogy ott van a tesókája. :D :D

Ja, és örülök, hogy sikerült eladnotok a lakást. :D
Húúú, de ennék én is egy kis sárgabarackot!!!!!!!!!! :D :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Tegnap Mesó hihetetlen ramazurit csapott már megint. Mondtam apának, na tegye már ide 5 percre a kezét. Persze abban az 5 percben meg se mozdult :lol:.

Háton alvásra nekem Szaffival a végén az volt a megoldás, hogy „kipeckeltem” magam, vagyis körbepárnáztam oldalt fekvő állapotban, esetleg eleve hátra feküdtem, csak a csípőm vmelyik irányból kitámasztottam, így félig oldalt voltam. Mondjuk nekem egyszerűbb volt, mert kb. 5-10 perc háton fekvés után felébredtem arra, hogy fulladok :oops:.
Szülés közben én se bírtam háton, de nekem mondta is a szülésznő, hogy oldalamon, magzati pózban feküdjek, mert akkor tágul a leginkább aminek kell anélkül, hogy a gyerek is kijönne, és gátvédelem szempontjából az a legelőnyösebb pozíció. Valami olyasmit mondott, hogy így a gyerek súlya nem nyomja a kijáratot, vagyis nem tágít gyorsabban, mint a szövetek bírják. A gátam nem is repedt :roll:. A kitolás meg olyan gyors volt, hogy arra a kb. 3-5 percre nem zavart, ha háton vagyok :wink:.

Bobek Mivel én is alacsony vérnyomású vagyok, ilyenkor rengeteg folyadékot iszok, és az kicsit rendezi a vérnyomást. Nem nagyon, nem egy kávé vagy kóla minőségben, de segít valamit :wink:. Fekvő helyzetben nem merek vérnyomást mérni :oops:.

Sunflower 30 nap alatt nincs eredmény?! Ha gond lenne, tuti szóltak volna róla 8).
Ha a lillypie-s vonalzóra klikkelsz, a lehetőségek közül a legfelső a Maternity&Pregnancy. Ott választhatsz, hogy a fejlődés aktuális állapota vagy a napok és hetek látszódjanak (itt majd mindenki napok és heteket használ). Ott először méretet választasz (rovid vonalzó vagy hosszú, amihez képet is lehet tenni), utána vonalzót, babát, megadod a dátumot stb. A végén kapsz kódokat, ezek közül azt másold be a profilodban az aláírás részbe, amiben [] ilyen zárójelek vannak (BBC kód).

Zsuzsko De jó, hogy írtad, Dani is lereagállja a tesóját :). Már azt hittem, én látom bele, hogy Mesó akkor aktívabb, ha hallja Szaffit, vagy Szaffi hozzámér :roll:.
Sajnálom az elmaradt nyaralást, de a lakás eladás viszont tök jó :). Egy hős vagy, hogy ennyi mindent tudsz intézni Gyurkával 8). Néha olyan jó érzés, hogy az ember nem teljesen kiszolgáltatott és néhány dolgot azért meg tud csinálni a gyerek mellett is, nem?
Hypnoszülésről nekem az jut eszembe, hogy a Hypo vízilovat jelent aszem latinul :roll:Bár mostanában ha bemegyek a Balcsiba, eléggé találónak érzem ezt a nevet magamra :lol:

Gemini Hihetetlen, mennyi energiád van! El nem bírom képzelni, hogy most táboroztassak :oops:. Oké, Szaffi mindent leszív, lehet, nélküle még menne, csak nem bírom elképzelni :)
Szerintem nem a fiadban, hanem magadban nem bízol, ha megcsináltatod. Ez nem tudom mennyivel jobb, vagy rosszabb így :roll: :).
Nekem a családomban elég sok nagydarab nő van, és hát ők is járnak strandra :D. Oké, nem bikiniben :wink:. Szóval le az előítéletekkel, felejtsd el a retusált címlaplányokat, és gondold végig, hogy nem azért mész ki, hogy a testedet csodálja bárki is, hanem hogy te pancsolj a családoddal :wink:.

Nyuszika Hihetetlen nekem, hogy egy kórház ennyire béna adminisztráció terén, hogy te vadászod a vizsgálat eredményét :shock:. A mai világban, amikor már mindent át lehet e-mailben küldeni a megfelelő osztályra, ott kinyomtatni és kész, olyan morbid, hogy ennyit kell vacakolni egy lelet eredményéért.
Diétába nem kezdtem bele végül, tekintve, hogy a melegben semmi étvágyam, most nem aktuális 8). Bár mérlegre nem álltam egy hete :roll:. Holnap reggel, ha nem feledem el, méricskélem magam!

Zsabó Hagyd abba a címlapfotók feltöltését, mert kezdem szarul érezni magam :evil: :lol: :lol:
Én 15-öt fizetek egy-egy uh-ért, ebben van 4d és megkapjuk dvd-n az egészet. kb. 5-15 perc közti idő (nálunk attól függ, Szaffi randalírozik-e közben, mert akkor gyorsabb a doki :oops:).

Van valakinél légkondi? Hogy használjátok? Nálunk csak a nappaliban van, és hát mást nem nagyon hűt le, még a konyhára kihat egy kicsit, de ha délután bekapcsolom (amíg Szaffi alszik), akkor utána már nem bírom ki légkondi nélkül :oops:. Tiszta idétlen, néha egész nap nem megy, hogy ne akarjak megfulladni, mikor Szaffi felkel (nem szeretem, ha úgy megy, hogy ő is a szobában van, mert mindenképpen megy rá is egy kicsit és félek, hogy megfázik). Mondjuk szerencsés a lakás, mert még mindig „csak” 27-28 fok van itthon 8).
Csajszi 3. napja csak egy sárga nyáriruhát hajlandó felvenni, bármi mást akarunk rá adni irdatlan hisztivel elrohan és bőg egy távoli sarokban :shock:. Aztán megkérdem, hogy mit akarsz felvenni, előkutatja a citromos ruhácskát és jön boldogan :shock:. Könyörgöm, még csak 1,5 éves!!! Mi lesz itt később?! Pedig amúgy nem ilyen, ha valamivel nem játszhat, elmagyarázzuk, mért nem, aztán eltereljük a figyelmét, és el van feledve. De ez az öltözködés...

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Okés, Rekulja, befejeztem. Bocsi.
Ruhaválasztás terén akár csak az én majdnem 3 évesem. Volt, hogy egy pólóhoz annyira ragaszkodott, hogy 3 napig éjjel-nappal az volt rajta, esti fürcsi után is azt kellett ráadjam, mert iszonyú hisztit csapott. Vannak kedvenc darabjai, imád a szekrényben kutatni, és abszolút oda nem illő ruhákat felvenni.
Ez a legújabb "párosítása" tegnap előtti.

Kép

Ez kicsit persze az én saram is, mert a sapka és a sál még mindig a szennyesben van, mosásra várva, és persze, mikor mostam a ruhákat rátalált......
Ennyit arról menyire naprakész vagyok én a mosással. :(

15 ezret? JesszomPepi. Én 7 vagy 8 ezret fizettem legutóbb, akkor az én Dokim is átkapcsolt 4D-re és DVD-n is megkaptuk. Ezt jelenti BP és vidék... Durva, azért a méregetős dokikkal rendelkezőket még most is irigylem.

A légkondi nekünk a nagyszobában van, és 3 másik ventilátorral próbáljuk a hideg levegőt a további helyiségekig juttatni. A kis szobába, ahol alszunk sajnos már nem igen jut. Szóval ez sem a legjobb megoldás.

[/b]
zsabo76
Kecskemét
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: