Új privát üzeneted érkezett!

sti:
ez nagyon jó babakocsi!

Megnéztem a Colettot is (lévén, hogy mi is vásárlás előtt állunk), és hát, lehet,hogy rosszat néztem, de ez nekem horror árnak tűnik (70-120-ig bezárólag) :cry:

A tojásokat tavaly mi Anyuméknál az udvaron szórtuk el a virágok közé, a fűbe ,csak hát nagyon szét kellett nézni, hogy ne maradjon ott egy sem :D Most szerintem ez kimarad, már, ha az időjárás előrejelzést nézem..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes, tesó kocsik közül, sztem ez a legjobb, de szimplának nekem már nehéz volt, de az újak már aluminiumosak, azok könnyebbek. Ha most kéne ilyen, akkor is ezt választanám.
Szép ez a Coletto is, de nálam csak a 3kerekűek játszanak. Ez az én dilim. :lol: :lol: :lol: (a sok közül. :lol: )

Csajok most annyira kibuktam. Vettem vaterán egy Hello Kitty pólót, mert Bibunál (a nagy ovisnál), most ez megy orba-szájba (nem a mese, azt nem nézheti, hanem a rucikon a minta). Gondolom behülyítették egymást. No, több se kell a hülye anyja meg rendelt egy pólót is neki (mert a turiban nem volt, a boltban meg egy nyomorék macska minta miatt nem fizetek dupla árat) a vaterén és basszus, merő molyrágta alul. A csajom úgy sírt, hogy miért nem veheti föl. :cry: És az hagyján, hogy 1400ft volt, na de a gyerek csalódása az még rosszabb. Most írtam az eladónak, lefotóztam a hibát, nem tudom mit mond. Remélem visszafizeti az árát, mert annyira lukas alul, hogy ezt még az oviba se adhatom rá. :cry: Basszus!
És a másik. Még múltkor meséltem a kocsinkat. Mára behívták a rendőrségre Apjukot, úgy örültünk (gondolom ez most kissé irónukisan hatna a bűnözőknek :lol:) végre van valami vagy legalább elindul, erre kiderült, hogy az ügyvédünk idióta exférje feljelentette az ügyvédet sok hülyeség miatt (bosszúból) és ezért kellett bemennie ma. :evil: Az autót megkérdezte, de néztek rá furán, hogy ők nem tudják mi van. Sztetek???? :cry: áááá, nem hiszem el ezt a napot. :roll: Remélem legalább a lottót megnyerjük, az enyhítene a mai napon... :wink: csak nem töltöttem ki lottót. :shock: :lol:

Köszi a húsvétos tippet Mágnes, én a kert részt most kihagyom, de lehet a nappaliban eldugom az ajándékokat...

Na, mentem, mára eldugulok ám... :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Sti: ez a babakocsi nagyon könnyűnek néz ki, tök jó. De egy újszülöttnek kényelmes az a pici rész? Mindenképpen egy kisebbet keresek, hogy tömegközlekedni is tudjak vele.

Trigemini: Ezt a szívinfarctusos dolgot itt mondták nekünk anno a szülés felkészítőn. Nem készülök infarctust kapni, de érdekes volt, hogy már mi mindenre jó az őssejt....igaz, a végén azt mondták, hogy régebben rengetegen elrakatták, ma meg már csak alig-alig...

Kata: Minden sokkal drágább itt, ha rám hallgatsz, itt nem vásárolsz. Max a ruhák a H&M-ben, meg a C&A-ban...azok sokszor olcsóbbak, de a többi babaholmi. Ha mégis érdekel, akkor a BabiesRUs-t (ToysRUs-t) ajánlom, a Shopping Cityben és Simmeringen is van.

Meghozzátok a kedvemet a hordozáshoz :)

KépKép

Kép
babee
 
 

 
 

Babee, azért tettem be a hivatalos oldal képet, ott vannak a részek, ahogyan lehet használni. Az fő ülés, az vízszintesig dönthető, újszülőttkortól használható és ilyenkor a hátsó ülés van fölül. A fölső rész és az alsó rész között bazi nagy a különbség. Nekem nincs jogsim és nálam is a közlekedés volt a főszempont. Ezért vettük ezt, mert ez fele akkora hosszra, mint a többi és szélességre is átlag. És sokszor liftekbe még ez is nagy volt. És az alsó és fölső részhez adnak egy plussz esővédőt, ami így teljesen zárttá is tehető. De, nem reklámozni akarom, csak én már túl vagyok egy ilyen dilemmán. Én nem akartam először venni babakocsit, hanem magamon hordoztam a kicsit és toltam a nagyot. Rossz ötlet volt, a derekam kivolt tőle (igaz nekem lumbim is van) :? Viszont nálam rakat kérdés fölmerült a tesókocsiknál. A férjem annyira szerette, hogy beakarta hozattatni most Mo-ra, hogy itt már nem lehet kapni. De nálatok lehet kapni, úgy tudom, nem? Sztem próbáld ki, nézd meg, az a legjobb ötlet. Mi is így választottuk ki ezt.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Babee, jó is a hordozás :) Feltéve, ha jó a derekead (ld. Sti)

Sti, és ti miért költöztök? Írtad, h nem is olyan régen építkeztetek. Nem jött be? Autós ügy nagyon gáz, ezek szerint semmi fejlemény? HelloKitty póló esete is bosszantó, remélem, h az eladó cseréli vagy visszaadja a pénzt.

Trigemini, és mit csinálsz a DOTE-n? Persze, csak ha meg szeretnéd osztani ezt az infót... :)

Ez az angol tesókocsi tényleg nagyon tutin néz ki. Épp ma láttam egy ilyet: egy apuka tolta Pesterzsébeten ebben a lányait. Rácsodálkoztam, mert még ilyen konstrukciót nem láttam előtte.
Mondjuk nálunk akkora a korkülönbség a gyerekek között (3 év, illetve most 3ésfél lesz), h nem kell tesókocsi (és ahogy már mondtam, babakocsi sem nagyon :) ).

É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sti: de kuka vagyok...azt a linket totál benéztem....nem is vettem észre, hogy belinkelted! Most megnéztem. Hát ez állat. Meg kell néznem élőben is, meg, hogy itt lehet-e kapni. Asszem megmentettél a további fejtöréstől :) Zsír ez a kocsi! Köszi! :)

KépKép

Kép
babee
 
 


Húgoméknak ilyen volt: http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 57263.html
Hátulra a mózest pattintotta, előre meg a sportrészt a nagytesónak. Elég méretes darab, de Hamburgban laktak akkor, és ott már akkor nem okozott gondot a közlekedés ilyen babakocsival. (Metróba lift is ment le, helyi vonatokra csak fel kellett tolni,...) Nagyon szerették. Itthon (főleg Pesten) nem használnám, mert megemelni lehetetlenség egyedül.

Sti, hát szívás ez a nap. :( Tuti talál valami megoldást a csaj, különben jól leértékeled. ;) Mi is a lottónyereményre gyúrunk. :)

Majd folytatom, most le kéne fektetni Samut.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Mindenkinek nagyon kellemes húsvétot kívánok!

Kép

molly80
 
 


Szép jó reggelt!

mi ma megint kukkolunk :lol: remélem megmutatja aprócska, hogy mi lapul a lábacskák között :lol:

Addig is takarítás, főzés....

Mi most erre a kocsira gyúrunk: http://www.astikids.com/termekek/colett ... -babakocsi

Láttam, hogy írtatok colettot, erre gondoltatok? Van erről valakinek tapasztalata?
Alexel nekünk is volt kocsink, most szeretnék egy olyat, ami végig elég lesz... Vagy hiába reménykedek?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Hoztam ám nektek valamit! :wink:

Kép Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk!!! [/img]

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Az előbb írtam ám egy hosszút, erre a gyerek egy karcsapással kiiktatta a gépet... :? Szóval...

Erpé, azért az szép lenne, ha még tesókocsi kellene nektek. :lol: Remélem nálunk se kell... :? Nyárra le akarom szoktatni róla a hercegnőt. Még ellenáll, de nem hagyom magam. :roll:
ház: hát ezt nehéz leírni, főleg röviden. 6éve vettük, 50nm volt, elsó télen kiderült, hogy átvertek minket (2gyerekes család), felújítottuk, tetőt cseréltünk. Majd jött Bibus és rájöttünk, hogy ez így kevés, így megtoldottuk +100nm-el, de valahogy mindig volt bennünk egy kis mehetnék. Nagyon szép és jó ház, mindenkinek tetszik, mert fiatalos is, meg új, stb., de valahogy nekünk nem az igazi.De eladni most nem tudtuk, hanem kiadjuk. Amit veszünk az meg remélem a következő 50évben jó lesz. :wink:

Babee, én meg már azon kattogtam, hogy olyan vagyok, mint egy szektás, csak nyomom és nyomom, pedig eszembe se jutott, csak anno én ezeken túl estem és nagyon nehéz volt találni jót. De velem van gond igaziból, mert mindig van egy elképzelésem, aztán olyan vagy létezik vagy nem. :shock: általában nem... :? :lol:
Az osztrák ebayen van használt, hátha lehet nálatok kapni akkor.(anno kerestem ott is, mert itthon annyiért árulták a több éves szakadtakat, mint az újakat)

Witch, rég voltál, remélem rendben vagytok és gyógyulgattok lassan.

Barbazso, szívás volt, de végül jó lett a vége. A csaj visszafizeti a póló árát (a ptkg.-et meghagytuk nekem, és nem kéri vissza) és Apa jóval több fiut kapott tegnap, mint számoltuk. :lol: De lottót nem vettünk.... :? Apa, elfelejtette, de megrendelte az ágyunkat. Már alig várom. Még 2hét, mire elkészül. :(

Én tegnap kitakarítottam, rendet raktam. Ma,8.59-kor mintha bomba robbant volna. :cry: áááá, és ma már megyünk családozni. Így marad, lesz...rom!!!! Majd holnap reggel ismét megcsinálom!!!! :?

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Elfelejtette, de megrendelte??? Azt hogy? :) Férfi?! :lol:
Tényleg nem akartalak lelombozni, csak hát... Én úgy láttam, hogy nagyon szenvednek a tolásával, míg mi repültünk előre a kis haberkornunkkal. :)
Én biztos nem használnék hordozót, csak az autóban. Viszont a legtöbb babakocsiba be tudsz tenni egy textilmózest, ami kiegyenlíti az alját annyira, hogy ne legyen gáz a baba gerincének. Ha úgy döntesz, hogy nem vesztek új kocsit, én így csinálnám az első fél évet. A quinny is dönthető 150 fokig, nem?

Tegnap végül nem jöttem, mert miközben Samu elaludt, éreztem, hogy babóca igényli az esti kézrátételt. :D Így inkább hátradőltem az ágyban, és élveztem, ahogy mocorog. Nagyon sokat ficánkolt éjjel. Mi sem aludtunk jól apával. Egyedül Samu aludta át az éjszakát, akire viszont ez baromira nem jellemző. :)

Jaj, és képzeljétek, találkoztunk Konkrival meg Marcellel!! Annyira jó volt! Samu nagyon nagy fiúnak tartotta magát Marcell mellett, aki egy szuper gyerek. Sokat röhögtem még itthon is, amikor eszembe jutottak a szövegei. :) Tökre örülök, hogy végre megismertem őket!

Tojáskeresés... Anyuékhoz épp most szerkesztettem egy tojáskereső feladatsort :) az unokáknak. Fiú-lány csapatokban fognak keresni, így mindenhol lesz olyan is, aki már tud olvasni. Először az egyik szobában kell 10 piros/zöld csokitojást megkeresniük. Ha megvan mind, megkapják a következő utasítást. Ilyen találós kérdés szerűeket. Pl a következő utasítást keresd ott, ahol a házőrzők isznak,... Aztán lesz még olyan feladat/állomás, hogy szétvágott húsvéti képeket kell kirakni, locsolóverset kell mondani, húsvéti éneket kell énekelni,... (ezek fejében kapják meg a következő utasítást), és a végén egy találós kérdéssel elvezetem őket az ajándékokhoz. A fiúké a szennyestartóba lesz rejtve (veszekedés elkerülése végett név szerint felcímkézve), a lányoké pedig az előszobában egy kis pad fiókjában. Biztos élvezni fogják, tavalyelőtt már csináltam nekik hasonlót itt, nálunk, akkor jó (jobb) idő volt, és a kertben kereshettek. Készítettem papírmaséból egy hatalmas tojást, amit telepakoltam csokival, cukorral, lufival, filctollal, és azt kellett szétverniük. Hát olyan kemény lett, hogy fél órát dobálták, csapkodták, mire megadta magát. :lol: Meg akkor is rejtettem el névre szóló ajándékot, de azt rajzolt térkép alapján kellett megtalálniuk. Fú, totál odáig voltak érte! Már nagyon izgatott vagyok, biztos jó buli lesz. :)

Mindenkinek szép hétvégét, vidám ünneplést!!!! :wink:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET MINDENKINEK!!

galex!
Na mi volt a kukucson?Meg mutatta magát?

babakocsi:
hugomtól,azt is kapnánk igazából(piros,fekete)Nem túl fiús összeállítás.

Tegnap voltunk 4D-n mostmár tényleg tuti,hogy kisfiú :) végig pózolt,édes volt.Tudta,hogy főképp miért megyünk kukucsólni :) Egyáltalán nem szégyenlős a gyermek folyamatossan mutogatta a férfiasságát :lol: :lol: Csütörtökön megyek AFP-re.Úgy rohan az idő.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Sziasztok!

Két napja olvasgatom az eddigieket, most én is írok:)

Én a héten voltam diétás oktatáson, hát, nem tűnik egyszerűnek... Három hét múlva lesz még egy, akkorra össze kell írnunk a kérdéseket, meg pár nap étrendjét. Az a gondom, hogy ha betartom az adagokat, éhes maradok:( Szóval most táblázatokból étkezek...

Nekünk jövő héten lesz az AFP, az ultrahangot nem tudom, mert azt nem beszéltük még meg a dokival. De amikor lesz, remélem már kiderül a neme. Egyébként mi türelmesen várjuk, még élvezzük is ezt az állapotot. Ha lány lesz, akkor igaza lesz az istenhegyis dokinak, aki csak tippelt, de ha fiú, akkor egy kicsit meg is lepődünk:)

A babakocsi és hordozó témában mi még egyáltalán nem vagyunk otthon, a sok hozzászólásból próbálok okosodni:)
Mindenkinek kellemes húsvétot:)
emmami
Szigethalom
 
 


emmami!

Csak nem a Mens Mentisben voltál a 160 g-os ch diétás oktatáson? :) Én csinálom (már ha nem csalok) SZólj, ha kell segítség :) Én már 1 éve csinálom és először én is féltem attól hogy éhes leszek, de én egy 4-5 hónap alatt egy 10-est dobtam le :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Boldog húsvétolást mindenkinek!

Ibici, akkor gratula a tuti kisfiúhoz!

Emmami, mi is így vagyunk: nem annyira érdekes, hogy mi a pocaklakó neme, engem igazából az sem zavarna, ha csak a születésnél derülne ki :) Van egy fiúnk meg egy lányunk, úgy érzem, hogy mindegy, milyen nemű baba lakik most a pociban, bármelyik nemnek nagyon-nagyon örülnék. Nyilván a névválasztást segítené, ha tudnám, így egyelőre nem töröm neveken a fejemet. Az első babánál voltam még így (hogy mindegy a neme), Katánál titkon drukkoltam egy kislánynak :) Nálam eddig mindig a 4D-n derült ki a nemük, és arra a 22-23. hét környékén mentem eddig. Persze van esély arra is, hogy a jövő heti UH-n látszik majd már valami.

Barbazso, nagyon jól hangzik a tojáskereső akció!
Nálunk is ma volt unokatesókkal eldugott tojások keresése a kertben, nagyon élvezték a gyerekek. Látom, te komolyabb játékkal készülsz, tök jó ötleteid vannak! majd mesélj, hogyan sikerült!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Ibici!
Gratu a kiskukishoz! :D
A mi babócánk nagyon kis játékos. Az Uh-os nő 20 percig vizslatta, de aprócska nem hagyta magát. A keresztbe rakott lábak után jött, hogy a lába közé csapta a köldökzsinórt. Majd mikor már úgy gondolta ez sem elég tuti, bebújt a méhlepény alá, éééés, hasrafeküdt :lol: Szóval nem derült ki mi lapul a lábikói között.

Erpé!
Azt hiszem érthető, hogy 1:1 után lényegében mindegy :lol:

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Boldog Nyuszit Mindenkinek!!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Konkri!
A méhlepényem 3 hete méhszájon, majd 4 nap múlva nagyon mellette volt. És a tegnapi UH-on, már mellső fali lett!
És eddig voltak apró moccanások, de kb. 5-6 napja semmi. És ettől paráztam be annyira, hogy mentünk kukkolni. A lényeg az, hogy szerintem igen, az elmélete Dr. Kriszti :lol: simán lehet helytálló :lol:

És bocsi, hogy csak most DE NAGYON BOLDOG NYUSZI ÜNNEPET MINDENKINEK!!!
És mindenkinek köszi, aki eddig írta :D

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Kellemes húsvétot mindenkinek és sok-sok locsolót!

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Barbazso, rosszul fogalmaztam... :lol: Szóval az ágyat egyébként is megrendeltük volna. :lol: :lol: :lol: :lol: (a mostanink szétesett. :oops: , na nem a sok "rosszalkodástól", meg nem is a súlyúnktól,hanem mert ez egy gagyi poszdorja, Ikeás). A lottót meg elfelejtette. :lol: Pedig tuti mi nyertük volna meg, ránk várt az az egy találat! :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
Juj, nagyon jól hangzik ez a tojás keresés, majd meséld el mi volt, mit szóltak hozzá!
Nem, nem, köszönöm a babakocsi lelombozást, én nagyon ilyen hülye vagyok ezen a téren és, ha mini gond is van, rögtön lecserélem. :oops: Apa meg a babkocsi szóra is ilyen: :evil:

Ibici, gratu a fiúhoz. Összekéne számolni, hogy hány fiúnál tartunk és hány lánynál. Kíváncsi leszek!

Emmami, sajnálom, remélem nem lesznek túl szigorúak az ételekkel.

Witc, hogy vagytok?

Erpé, na igen, elhiszem. :lol: Nálunk két lány után nálam volt egy kis ígény egy kukis után. De azért most bevagyok ám fosva rendesen. :shock: AZ én családomban mindenki lány, egy szem fiú van, az unokabratyóm, de ennyi....
Apa, amúgy nálunk el volt kámficsorodva, szerintem lepityeregte volna magát, ha lehetne (vagy hagyom), mert Ő 3lányt szeretett volna és Ő már gondolatban látta is magát. Én meg napokig szakadtam rajta a röhögéstől.... :lol: :lol: :lol: :lol: Amúgy senki sem érti, hogy miért nem szeretne egy fiút. Én magam sem, de azért most elkottyantott pár dolgot...féltékeny a drágám, plussz aggódik, hogy nyápic lesz. Már csak tudja miről beszél két nővérrel... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Galex, de kis drága a babó!!! :lol: Nekünk a legnagyobb lányunk volt ilyen, Ő még a 30.hetes uhun is elbizonytalanította a dokink, hogy mi is lesz. Úgy mentünk szülni, hogy minden barack-rózsaszín-sárga és lehet kéknek kellett volna lennie a dolgoknak. :lol: De mi anno egy méregdrága csomagra fizettünk be a 4D-n és semmit nem láttunk, mert örökösen elfordult, ha nem tudott, akkor a kezével takarta magát. :lol:

Na, megyek, felkeltek a csajok!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Nem, mégsem!!!! :shock:

ITT HAVAZIK!!!!!áááááá :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: NEEEEEM akarom!!!!!

Viszont gyorsan teszek föl a csajokról nektek képet, még múltkor ígértem. Kép
Nem túl előnyös, de most csak ezt találtam, ami nem túl régi. Sajna tönkretették a fényképezőm. :evil: És még nem mertem szervízbe vinni. Fél éves és sírni fogok, ha azt mondják, hogy nem javítható....De az én hibám, hogy elöl hagytam. :roll:

A barnás göndör a kisebbikem, Tyutyu (Lilla) a szőkém a nagy lányom Bibu(Bianka).

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sti82!
Havaziiiiik? Merre laktok? Nálunk napsütés van.

Fiú-lány arány: Szerintem egyelőre itt a kiskukisok vannak előnyben :D
Annak idején, mikor Alexet vártam, akkor is annyi fiú volt a fórumon, hogy azon "aggódtam", hogy fog csajozni a fiam :D
Bár az is igaz, hogy lehet azért van ez most is, mert még csak a fiúkra merik azt mondani, hogy látják a nemét.

Az UH-on, én mertem volna azt mondani, hogy elképzelhető, hogy kiscsaj lesz aprócska, mert annyira kutatta, meg nagyítgatta a nő, de semmi sem villant ki. Mondjuk mindent elkövetett, hogy ne láthassuk, de én úgy képzelem, hogy a nagy forgolódások közben azért csak kivillant volna a fütykös. Persze nem éljük bele magunkat, még bármi lehet...

De a lelkemnek már kellett vennie valamit, így vettünk egy csodaszép fehér kis kocsikabátkát egy picike sapival :D Ettől olyan igazi ez az egész :D

Szép napot és mindenkinek annyi locsolót, amennyit szeretne (sokat/keveset)!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Nagyon édesek a csajok! :D

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!!
Sok locsolkodót aki szeretné aki nem annak senkit!!!!!Én az utóbbihoz tartozom :? :?

galex!
sajnálom,hogy nem mutatta meg magát,de majd a 18hetes UH-on már biztos!!Jó ötlet a fiúkat lányokat összeszámolni én is kíváncsi volnék rá.

manooka!
Ha a többiek is belemennének szerintem a tábliba csinálhatnál egy olyan rublikát,hogy fiú vagy lány a pocaklakó.

sti!
Helyesek a lányok.Nálatok így sem tör meg a lány uralom.Apa ,azért bízhat benne,hogy lesz ki kényeztesse,ne keseredjen!! :)

barbazso!
Hogy sikerült a tojás keresés??Mennyi maradt egészbe? :lol: :lol:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Sti!

Édesek a lányaid :) Nálatok sem lehet egyszerü Lillánál a fésülködés :) Jami is göndör, mint én voltam (vagyok) :)

Csajok!

Boldog nyuszit mindnenkinek :)

Kép

Jami jól van, bár a pisit megint nem tudja tartani és ki is tenyészett valami, de szerdán megyünk kontrollra... Ma viszont csoki mérgezést fog kapni...már 3 csokitojás lecsúszott, a negyediket erővel kellett elvenni :oops:

Picuri is jól van, bár mostanában nem mocorog sokat. 2-3 napja anyumnak nyomta oda magát a kezéhez és ennyi, de nem baj, úgy is jól van :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is kellemes húsvétot kívánok, már ami még maradt belőle. Most élvezem a fiúk nélküli létet...
azért élvezem, mert irtó parás vagyok, már megint a méhszájam miatt... nem fáj semmi most, de szombaton nagyon dolgoztam, amiben kapálás is volt... és azóta, mintha gyerek ki akarna esni alul. úgy közlekedek, hogy folyton fogom a hmmm-et (nem mintha ez segítene) próbálok zárt lábbal lenni, pihenni. nem tudom hogy bírom ki holnapig, akkor megyek dokihoz. és komolyan mondom azt várom, hogy azt mondja, hogy nincs nagy baj, de fektessen be, vagy ítéljen teljes ágynyugalomra és anyóshoz költözök, mert ezt nem bírom. kín a gyerekek reggeli ellátása, a fürdetés meg aztán totál kiver. és mikor a férjem nappalos meg éjszakás...
még szerencse hogy szünet van, mert nem tudnám elvinni a gyereket az oviba. én komoly érzem, hogy ki akar esni a gyerek.

a csütörtöki hasfájás miatt pénteken voltam dokinál, ő 2000es méhszájat mondott, hát kíváncsi leszek holnap mi lesz. vagy remélem jobban leszek.
ráadásul elfogyott a magnéziumom is... és holnap tudnék venni, de menni nem tudok... :(

de hogy valami jót is írjak: mint Barbazsó írta találkoztunk. hát nekem nagyon jó volt. a lassan 5 év itthon után én nehezen ismerkedek, de most valahogy ez nagyon könnyű volt- már a telefonban olyan természetes volt minden, mintha nem is akkor ismerkedtünk volna. szép randi volt- először orvoshoz vittük a fiúkat, aztán rossmann, aztán beültünk kajálni... és hogy értsétek még jobban- leszámítva azt hogy semmi feszélyezettség vagy első látás, idegenség érzés nem volt, de ahogyan ő csinálja a dolgokat az is annyira közeli volt. rugalmas. Samu fogta a kezem, Marcellét. a boltban sem volt az a para mami, hogy hol a gyerek, ki figyel Rá... pocsolya se számít. jobb érzés volt velük lenni mint barátnőmékkel. sokkal természetesebb volt minden.
Remélem a hmmm összeszűkül és jobban leszek és mehetünk fagyizni, meg minden... :)

Sti: cukik a csajok! és hasonló csempénk van és szappantartó...
és most akkor mi van a kocsival?

ja pénteken ez a doki (ez nem az enyém) hátsó falon látta a lepényem- nem tudom ez 4 hét alatt megtörténhet, mármint hogy hátra megy? és szerinte nincs méhszájon se, miért riogattak vele?-hát banyek,nem riogattak, csak ott volt, két doki szerint is. és gyerek nemét nem látta.
Mérete crl: 8cm volt, feje: 2,8mm ezt ő 14-15 hétnek titulálta. hát oké, fogamzás szerint szerintem is annyi.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!

Nekem mellsőfali a lepény, de a napokban én is úgy érzem mikor felállok, hogy kiszakad alul minden... Ja és valami sárgás folyik belőlem... na ez van, de nem aggódok, nekem ez a fájdalom lehet a műtétek miatt is, mert a hegeim környéke is fáj...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Witch! A Mensmentisbe járok:) Köszi, lehet hogy szólok, ha összeáll a dolog és még mindig nem tudok valamit. Nekem az a gondom, hogy nagyon vékony alkat vagyok, és egyáltalán nem hízékony. Mindig mondják, hogy híznom kellene, de egyébként sem tudtam soha, most meg, hogy diétát is kell tartanom, a kettő szinte kizárja egymást.
Gyors jobbulást Jaminak!

Én most, hogy elhagytuk a 14. hetet, kicsit megnyugodtam, nem parázok annyit. Valahogy bennem az volt, hogy a méhlepény akkorra veszi át teljesen a hormontermelést és addig féltem. Meg az utrogestant és meforalt is akkor hagytam el, utána elmentem uH-ra, minden ok volt és most nyugi. Persze néha én is számolgatok, hogy még mindig kb. 2 hét a következőig és hogy vajon ebben a stádiumban minden jel nélkül lehet e baj, de megnyugtatom magam, hogy nincs. Remélem nem cáfol meg ebben a hitemben senki:)

További jó húsvétolást:)
emmami
Szigethalom
 
 


Nyugi csajok (mondom én :lol: ) minden rendben lesz!!!!

Konkri!
Azt tudom, hogy a 3000-es méhszáj a tuti, a 2000 az mit jelent pontosan?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Lemaradt.
Engem kicsit megnyugtat, hogy nektek is fájdogál :oops:
Az én hasam se oké, olyan fura már vagy egy hete. De szombaton láttuk, hogy minden oké, úgyhogy próbálok nem parázni....

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Galex:
méhszáj (lenne tábla is de már annyira tudom, hogy inkább elő se keresem) szóval leleten c vagy cg vagy cervix a méhszáj.
az első szám mindig azt jelenti hogy hány centi a másik három pedig a külső, belső, középső állapotát, hogy mennyire van nyitva (centibe vagy újnyiba)
tehát példák: 3000 ez az atombiztos 3 centi hosszú és totál zárt
2000 egy centi rövidülés 2 cm hosszú, de zárt
gyakori még a 2100 akkor kétújnyi a méhszáj és 1 újnyi a külsőszáj.

Witch: én aggódok a méhszáj miatt sajna, mert Martint majd elhagytam, anyu a 3al össze volt varrva és a szövetek lazasága örökölhető :( remélem holnap mond valamit a doki, mert komoly alig tudok menni, csak létezek. de félek hogy ne kelljen semmi komolyat csinálni. nem tudok takarítani, teregetni (nem merem beindítani a mosógépet). valamelyest szeretném, hogy a doki igazolja a félelmem, mert akkor tudnék segítséget kérni komolyabban. viszont azt nem akarom, hogy azért nagyobb baj legyen, tehát ne azt állapítsa meg, hogy örüljek, ha a koraszülött státuszt eléri. bár tudom azt hogy nyitott méhszájjal is hordtak már túl babát- sőt a 3. hugom is ilyen volt, aki be volt varrva. mindegy nekem csak legyen valami. kapjak gyógyszert vagy segítséget... a panangint olvastam ami szóba jöhet és a magnerot vagy citrit- de ugye most no gyógyszertár.

azt tudom én is hogy a babával minden ok, mert én is láttam, de banyek félek hogy elhagyom valahol.

mondjuk ezzel álmodtam, hogy kórházban voltam és volt ott egy csomó anyuka akikkel kismama voltam és nekem még bent volt a baba ők meg megszültek. figyeljétek meg annyit parázok, kitűztem az aug. 20at célul (szept 20 lenne a normál) de figyeljétek meg, hogy végül nyitott méhszájjal fogom túlhordani...
szerencsére feszülés, keményedés nincs, tehát nem ezzel kapcsolatos az érzésem, nem fájás gyanú.

na vígasztaljon még valaki, hogy van e másnak is olyan érzése, hogy ki akar esni a baba? a hüvelyem szinte egész nap szorítom és próbálok intimtornázni, hátha...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Jaj Konkri! Az sem jó ám, hogy folyton ezen agyalsz és aggódsz! Tudom könnyű mondani. Pihenj nagyon sokat felpócolt lábbal, ennél nem tudsz jelenleg többet tenni. Mondjuk jól jönne a magnézium. Mennyit szedsz? Én Alexel 3X2 magneB6-ot szedtem szinte végig.
Most max 2-t dobok be egy nap, bár a dokim helyből a 3X2-t mondta, de nagyon égett tőle a gyomrom annak idején, így abban maradtunk, azért napi 1-et vegyek be legalább :D
Nőgyógyihoz mész holnap?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Egyébként nem azért van ez a kiesős érzésed, mert a 3. terhesség és kicsit lazábbak a tartó szalagok? Lehet ettől lejebb van a méhed a hüvely felé és ezért érzed ezt. Szerintem erre kérdezz rá mindenképp, mert akkor minden oké, csak ez van.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Köszi! igen oda megyek holnap. remélem attól érzem így. nagyon szar- néha úgy érzem mintha többen megerőszakoltak volna... hogy finoman fogalmazzak...
:roll:
azért bizakodom a dolgokban és mint írtam tuti hogy a félelmeim ellenére túl fogom hordani (bár sztem kellő méhszáj esetén dokim megindítja a szülést)
viszont ha gáz van, akkor a sote-ban fogok gondolkodni...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri, akkor menjünk egyszerre szülni! :D (Már ha a sotéra jössz. :))
Amúgy tényleg tök természetes volt az első pillanattól minden, amikor találkoztunk. Hú, ha ismernél, milyen görcsös tudok lenni! Amikor férjem szüleihez mentünk először (jó, az azért más tészta), majd összetojtam magam. Mindig kérdeztem, hogy mennyi van hátra még az útból, mennyi időm van még... :D De amúgy is nagyon zavarban tudok lenni egy ilyen első találkozásnál, veled semmi ilyen nem volt, mintha már régóta ismernélek. Már alig várom, hogy jobb idő legyen, és könnyebben ki lehessen mozdulni!
Nálam kipotyogós érzés nincs, de a hasam majd' leszakad, és a vénuszdombom :) fáj. Ilyen szétszakadós érzés van az alhasamtól kezdve odáig. Nagyon gáz, ha azt nézzük, hogy még félidőnél sem vagyunk. :) Samunál szerintem ilyen már csak a vége felé volt, az utolsó harmadban. Pedig szerintem nagyobb hasam volt vele.
Egyik nap kifújtam az orrom pisilés előtt egy kis darab wc papírba, és a wc-be dobtam, de tök megfeledkeztem róla, mire végeztem, és amikor akartam lehúzni a slozit, a frász jött rám, hogy mi az az amorf áttetsző cucc a vízben (a szétázott papír). Komolyan azt hittem, hogy odabentről csusszant ki valami észrevétlenül. Végül azzal nyugtattam meg magam, hogy ha így lenne, lenne vér is mellette. De már ott tartottam, hogy leküzdöm az undoromat, és kihalászom. Fúj!!! Így utólag örülök, hogy nem tettem meg. :D
Van egy barátnőm, aki a fél terhességet szigorú (kórházi) ágyban fekvéssel töltötte kinyíló méhszáj miatt, erre a végén már ugrándozott meg mindent bevetett, hogy induljon már be a szülés. :)
Ezt a méhszáj dolgot nyúlkálással nézte meg a doki? Nekem ezalatt a terhesség alatt még nem volt nyúlkálós vizsgálat szerencsére.

Emmami, nálam is az első 14 hét volt a mumus, azután merek csak megnyugodni.
Annyira sajnálom ezt a diétát! Talán nem is eszem sokkal többet, de a tudat, hogy valamit nem szabad, teljesen kikészítene. Már attól éheznék egész nap. Így is folyton penészes sajtot ennék, ami ugye tiltólistás, de egy-két ételt még el tud kerülni az ember. :?

Witch, a második harmadban sokkal több "cucc" termelődik (mindenféle nyálka), ezért is lehet, hogy folydogál valami. Nekem éjjel szokott bedugulni az orrom, így a félidőhöz közeledve már tuti nagyon horkolok. :roll: :D

Ibi, a piros-fekete szerintem teljesen uniszex. ;) Én szeretem Samun a piros cuccokat. Az egyik babakocsija is az. :) Igaz, azt el akarom adni, de nem a színe miatt.

Sti, hát tényleg rátok várhatott ez a lottó, mert mi nem felejtettük el, de mégsem nyertünk. :) Jövő héten nagyobb lesz a nyeremény! ;)
Nagyon szépek a lányok, és rettenetesen illik mindkettőre a neve! Szuper választás volt mindegyik! Samu is ilyen bongyor, mint Lilla.
Ha el is adod a babakocsit, ami nem vált be, akkor te még a jobbik eset vagy! :D Én megveszem, aztán nem tudom rászánni magam az eladásra, és így felhalmozom őket. Gondolhatod, az én férjem hogyan reagál a babakocsi témára... Ha utazunk valahová, mindig megkérdezi, hogy melyiket tegye a csomagtartóba. :lol:

Galex, hol voltatok UH-on? Kíváncsi vagyok, milyen nemű baba ennyire szégyenlős. :)
Tegnap kipróbáltam, amit múltkor írt valaki (bocs, hogy nem emlékszem, ki!!!), hogy menjünk rá a www-re. Te írtál utoljára, így rólatok olvastam. :) Mikor ismerkedtetek meg a férjeddel? Hány éves voltál? Úgy irigykedem, hogy fiatalon szülhettél, én a 29 évemmel már tök öregnek éreztem magam. :) (Annak idején elhatároztam, hogy 25 éves korom előtt fogok szülni, csak hát nem találtam addig meg az igazit. :D)

Nem tudtok valamit a jogosítványhosszabbításról? Konkrétan az érdekelne, hogy ha március 31-én volt egy éve, hogy lejárt, akkor meghosszabbíthatom-e, vagy ugrott az egész. Apu hallott valamit, hogy van egy új rendelet, ami szerint 1 év után újra kell vizsgázni. Na, hát abba biztos nem megyek bele!!! :roll: Gyakorlatilag kezdhetném az egészet elölről... Nagyon dühít ez az egész, mert azért nem is néztem az időpontot, mert úgy tudtam, hogy 10 évre szól, erre kiderült, hogy csak személyazonosításra érvényes addig. Ráadásul augusztusban kaptam, és nem 9 év múlva augusztusban járt le, hanem abban az évben a szülinapomon, tehát 8 és fél évig volt érvényes. :shock: Szerintem ez tök gáz. :( A vicces az, hogy mivel júniusban volt egy rohamom, ezért az eü alkalmasságit addig elvileg nem is csinálhatná meg a doki (ilyenkor 1 évig tilos vezetni), tehát elvileg még most sem újíthatnám meg, majd csak nyáron. Szomorú lennék, ha ugrana, mert emiatt vettem fel azt a buznyákos diákhitelt, amit mostanáig fizettem vissza, szóval tök fölöslegesen kezdtem volna adóssággal az életem. :?

Na, vidámabb téma... :)
Köszi a kérdést, jól sikerült a húsvétolás. Törékeny tojást nem kellett keresni, csak csokitojást. :) A kisebb unokák (az ikrek 2,5 évesek, Samu 2 lesz) csak nézték a nagy felfordulást, ahogy a nagyok rohangálnak fel-alá. :) Nagyon szuper ajándékokat hozott nekik a nagyiék nyuszija. :) Anyu varrt pici, gömb alakú madárkákat, a fészkük danonino-s pohár volt, én ezt értékeltem a legjobban, de persze kaptak még csokitojást, cukrot, mindenféle édességet. :)
Talán több mindent kapott Samu anyuéktól, mint tőlünk. :) Nem vittük túlzásba az ajándékozást. Jövő hónapban lesz a szülinapja. :) Tőlünk boci alakú csokit kapott, boci alakú ceruzát, egy matchboxot és egy nyuszicsokit. Inkább megveszem neki a játékokat ünnepen kívül, hogy később ne mondhassa a tesóknak, hogy ez csakis az övé, mert húsvétra, Mikulásra stb. kapta. A szülinap persze más. :)

Jesszus, mennyit írtam! Bocsi!!!! :oops:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Konkri! Nagyon szorítok, hogy minden ok legyen a méhszájaddal, biztos csak egy átmeneti érzés.

Nekem gyanúsan nincs semmi bajom...:)

Sti! Nagyon aranyosak a lányok, mi a pocakban lévőt hívjuk Bibunak, nem is tudjuk hogy jött ez a név, de máris ráragadt:)

Na, mi lassan befejezzük a húsvéti kinti és benti nagytakarítást, a szüleim voltak itt segíteni. Szegényeket elég jól befogtam mindenbe, ami eddig elmaradt:)
emmami
Szigethalom
 
 


Köszönöm csajok! Híztam megint egy csomót. :oops: :lol:

Konkri, nekem is ilyen érzetem van, én úgy fogalmaznám meg, hogy ilyen érzés volt, amikor tágultam. Án is fosok amúgy bazira, sőt!!!!

Galex, Bp-en lakunk, Nénikémék tegnap hóembert csináltak a Bakonyban. :roll: De nem ilyen nagy havat képzelj el, csak szállingózott, meg sem maradt ám.

Barbazso, nagyon jó lehetett a tojás keresés.
Nekem muszáj eladnom, APának ez a feltétele.... :?

Witch, nekem is ilyen hajam van és annyira átérzem mikor fésülöm. Jami hogy bírja a fésülést?

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sti! Mi is Pestiek vagyunk és itt sütött a nap. :shock:

Barbazso!
Itt voltunk: www.csodabent.hu Nagyon kedvesek, aranyosak.
Családi, ismerősi körben a csajok szoktak ilyen titokzatosak és szégyenlősek lenni, hát majd meglátjuk. Alexről a 17. héten tudtuk meg, hogy fiú. A 18. heti UH- ig még türelmes leszek :D (aztán lehet utánna is kénytelen leszek)
Szeptemberben lesz 10 éve, hogy együtt vagyunk apafejjel. Mi mindent fordítva csináltunk :lol: . Majdnem 25 voltam, mikor Alex megszületett (apafej 23 :lol: 1,5 év van köztünk ) És akkor már 2 éve próbálkoztunk. Én még fiatalabban akartam gyereket :D
Én most érzem úgy, hogy sokkal előbb kellett volna a kistesó. Jó lett volna 30 előtt túl lenni a 2 gyerkőcön, ennyit terveztünk mindíg is.
És, hogy miért fordítva? Mert megszületett Alex, és 1,5 éves volt, mikor összeházasodtunk, addig nem volt fontos. Csak az kezdett el zavarni, hogy más a gyerekem neve :D Addig albérletben laktunk. Aztán 3 éve lett lakásunk (ami persze még 22 évig hiteles :( , de ez van.
Egyébként abszolút nem vagy elkésve, és igazából mi sem. Most a legtöbben 30 körül szülnek. Változik a világ.
Annak idején Alexel 5 hétig voltam kórházban a szülés előtt, azt mondták kicsi és cukorinfúziót kaptam. Amitől a gyerek nem lett nagyobb, csak rajtam lettek leadhatatlan plusz kilók :( És én voltam a kis fiatal a kórházban, pedig pár hónap választott el a 25-től. Ő persze megszületett 47cm-el és 2770gr-al :D Remélem most is aprócska babánk lesz. Annyira cukik.

Édesek a bongyori-kisangyalka buksik :D Nekem is úgy tetszik, bár ők biztos ki lesznek akadva rajta később :D

És akkor ha már megnyitottam a sort, akkor mindenki mesélhetne kicsit megismerkedős sztorit :D
Mi egy baráti társaságba jártunk, évekig. Soha eszünkbe sem jutott, hogy lehetne köztünk valami. Aztán úgy alakult, hogy mindketten facérak voltunk és el kezdtünk dumálgatni. És persze jöttek a barátok, hogy tulajdonképpen, mi miért is nem jövünk össze?Én 21 voltam, Apafej 20. És gyorsan alakultak a dolgok. 1 év múlva megtartottuk az eljegyzést, majd 1 hónap múlva összeköltöztünk egy garzon albérletbe és szinte akkortól indult is a babaproject :D Szerencsénk volt, hogy egymásra akadtunk. Hál'istennek nagyon jó döntés volt :D Azóta is jól megvagyunk, és hihetetlen, hogy mindennek 9,5 éve. Szép lenne, ha a 10 éves évfordulónkra jönnek aprócska, bár az még túl korai lenne (szept. 7), de így is tuti lesz :D
Ennyit rólunk, várom a ti sztoriaitokat!

Konkri szorítok a doki miatt, biztos minden rendben lesz! Írj ha hazaértél!
Igen, a jelenleg a SOTE II-n van a legjobb koraszülött ambulancia, érdemes megfontolni.
Szép napot!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok,

én is beállok az aggódok sorába. Mostanában egyre többet fájdogál a hasam, és folyik is valami. Én is azzal nyugtatom magam, hogy különösebb jelek nélkül nem lehet nagy baj. De talán ez a bolond idő is érződik rajtunk :?

Nálunk is jól sikerült a húsvét. Jöttek a locsolkodók. Csengének az ajándékok pedig a kerben voltak elrejtve. A délutáni alvás után felkelt, és indult, hátha megint talál kint valamit. szóval egész nap tojást szedtünk, persze közben majd megfagytunk. Ja, és a csokimérgezés esehtősége nálunk is fent állt.

Még mindig nagyon köhögök és taknyos vagyok, már bő egy hete nem tudok kijönni belőle.... :(

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Én is arra gondolok, hogy ha ennyiünknek fáj, meg szúr, meg minden, akkor az idő a hibás!

Rizsmike! Szedsz valamit a nyavalyára? Valami homeós cucc?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Konkriiiiii! Hányra mész?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


sziasztok!

3ra megyek. tegnap kaptam Barbazsotól megnerotot, ami az enyhe érzéseket el is mulasztotta, de a "mindjárt kiesik érzésem" maradt sajna.
félelmem: olyan nem lehetséges ugye, hogy az orvosom azt mondja, hogy nem fogom tudni kihordani? ugye nem mondhat ilyet, hanem kell tennie a dolgok ellen. ugye? hisz ha bármi van még 10 hetem mindig van, ha addig nem tudom kihordani akkor úgy is vége. de 3-4 hónap kéne még, de ha kell, fejen állva is kibírom.
ha kinyílik a méhszájam csak van rá valami gyógymód. gyógyszer, varrás, fekvés...

ma reggel mondtam Apának, hogy gondolkodtam azon, hogy mi lenne ha anyósomékhoz költöznénk, mondta hogy persze, megoldható, ha engem megnyugtat. kérdezte, hogy miért nem szóltam előbb? mondtam, mert féltem, hogy mi lesz ha rákezd megint, hogy "na minek kellett ez az egész..." de azt mondta, hogy nem mond ilyet, mert inkább már aggódik. ez nagyon jól esett.
tudom hogy ő nehezen fogadta el a dolgokat és a 3. gyereket ő nagy "tehernek, feladatnak..." stb gondolja, de úgy látszik, hogy a saját gazdasággal kapcsolatos terveink is alakulnak... (elindult a pájinkafőd project, és már több borjúnk is van...+ a kertészet és talán mg támogatásokat is pályázunk majd)

na Galex: akkor én is írok történetet: volt egy férjem, aki iskolai szerelem volt, elkezdtünk építkezni, aztán 5 év után az 1 éves házassági évfordulónkon vége lett, elment. jól letörtem. szerencsére a baráti társaság erőt adott. volt köztük egy (ő apa), aki oda volt értem, de eleinte csak jobban barátok lettünk, ő is csak ennek ismerte el a dolgot. aztán sok se veled se nélküled idő után úgy voltam vele, ha ennyire szeret és végülis jól megvagyunk, hát költözzünk össze. na ez úgy volt, hogy ő éjszakás volt, én kimentem hozzá a kútra beszélgetni és mondtam neki- figyel, reggel ne anyukádékhoz menj haza, hanem hozzám... majd egy blokkra leírtam a szerződésünket (én mosok rád, azt hívsz akit akarsz... stb) aztánazt vettem észre hogy karácsonyra beleszerettem totál és akkor már mi is a gyereket terveztük (januártól) 2007. anyáknapján már nem jött meg... DE én még férjnél voltam az előzőnél hivatalosan, az építkezés miatt így jobb volt. Aztán 2007. augusztus 1-én mosolyogva 20 perc alatt elváltunk a volt férjemmel. 2007. november 10-én pedig összeházasodtunk Apával... 2008. január 11-én született Marcu. Én nem vettem fel a férjem nevét. engem ez nem zavart. (sosem vettem fel) hát ez a mi történetünk Galex :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


ja a 3. bekezdésemhez hozzá tartozik, hogy a második hugom még most is azt hallja sokszor Aputól, hogy ő nem akarta... mondtam a férjemnek, hogy én ezt nem akarom, mert ez gusztustalan dolog, de azt mondta, hogy ő ezt nem fogja csinálni és bármilyen jóban van apámmal, ezzel nem ért egyet.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


a 2. bekezdéshez, nem a 3-hoz :) bocs ma tiszta hülye vagyok...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Kezdem a mi húsvéti tojáskereső sztorinkkal:
a szüleim nálunk voltak és persze jött velük Kókusz, a bichonhavagnese is:) Nekem az éjjeliszekrényemen mindig ott van egy pár füldugó, mert ha nem tudok aludni és a férjem pont horkolós időszakában van, akkor csak bedugom és a külvilág kizárva:) Na mármost, vasárnap éjjel pont szükségem lett volna a füldugókra, de sehol nem találtam, pedig pontosan emlékeztem, hogy délután még láttam. Zseblámpával ágy alá világítás, neszeszerben keresés, stb... semmi, csak még éberebb lettem. Közben azon gondolkodtam, hogy nem lehetek ilyen hülye, hogy nem emlékszem, hogy eltettem. Aztán belémhasított a gyanú, hogy ismét Kókusz lehet a ludas. Végül visszafeküdtem. Másnap mondtam a szüleimnek a gyanúmat, akik persze nem akarták elhinni, hogy a kedvencük füldugót eszik, pedig egyszer volt már rá példa, mikor mi vigyáztunk rá.
Délután megindultunk bizonyítékot keresni a kertben fellelhető kutyagumik között, és láss csodát, Kókusz két sárga füldugót tojt húsvétra:))))))

Megismerkedős sztori:
Mi Balatonlellén ismerkedtünk meg, 5 éve lesz nyáron. Én a barátnőméknél voltam a nyaralójukban és hétvégén elmentünk bulizni. Ott volt egy testvérpár (egyikük a férjem), akiket a barátnőm nagyon régóta ismert, mert nekik is ott van a nyaralójuk. Bemutatott nekik, de az én akkor még leendő férjem annyira be volt nyomva, hogy nem igazán emlékezett rá. Utólag kiderült, hogy 30-ad magával ünnepelte aznap a szülinapját:) Másnap újra találkoztunk ugyanazon a helyen, akkor már végigbeszélgettük az éjszakát és hát onnantól kezdve indultak a randik.:)Szerencsére mindketten Pesten éltünk és ezért a távolság nem volt gond. 2008-ban eljegyzés, 2009-ben esküvő, azóta meg babaprojekt:)
Na, ennyi:)
emmami
Szigethalom
 
 


Emmami: és 2009 óta próbálkoztok?,- bocsesz csak nálad nem látom, hogy van e már "kinti" gyerek... :) első baba van most a pocakodban?

Zsófi: attól függ hogy mit mond a dokim, vagy hogyan mondja... ha gáz van, hívlak és lehet hogy kérem a segítséged sote ügyben, doki ügyben. mint szülész meg vagyok elégedve vele, de pic lenne fontos nekem és a tatabányai hát nem egy csúcs. barátnőm pár éve 23 évesen vetélt- elfolyt a magzatvize mindenjel nélkül 8illetve talán (volt jel, de ez most mindegy) meg született a baba saját erejéből 500g-os volt. szerintem kapott tüdőérlelőt is, mert másfél nap után indult be a szülés, úgy hogy szerintem addig azt nyomatták bele. szóval élt, sírt is a baba, viszont sztem talán a sote-n meg tudták volna menteni. mondjuk ehhez még hozzá venném esélynek azt is, ha nem akkor mennek be a kórházba mikor totál elfolyt a víz, hanem akkor mikor éjjel azt érezte hogy "mintha bepisilt", mikor még csak szivárgott. számomra ez alap, hogy terhes nőnél a "talán becsurgott" valami, akkor az rohanást jelent...
Martinnal pont volt egy kánikulai időszak a szülés előtt, én miniszoknyába voltam már, más nem jött rám, de folyton a combom törölgettem, hogy ez vajon izzadás vagy a másik dolog...

na szóval ha bármi van, akkor sote. a cuccom már rég össze van készítve...

bocs ha kikészítek mindenkit a parámmal és mindig ez a méhszáj jön elő nálam, de (nagyon jó a memóriám- ezt Zsófi is kérdezte) és 10 éves voltam, mikor anyu végig csinálta a bevarrt terhességét és emlékszem mindenre nagyon és a sorsunk is nagyon hasonlít eddig a gyerekek terén + alkatilag is hasonlítunk... szóval fosok. meg ez az érzés, ami az előző terhesség végén is volt...

Emmami: nem kérdezem meg hogy örültél e hogy visszakaptad a füldugód :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


ja akit érdekel esetleg a dolog és van ideje netezni, nézelődni, annak ajánlok két blogot:
http://mondofroni.blogspot.com/
http://hungarianprovence.blogspot.com/

én imádom az ilyen stílusú dolgokat, imádom a lakberendezésben az eklektikát, ki vagyok a full modern lakásoktól- mindig legyen valami régi, ócska is... nekem a konyhában az inox villanytűzhelyhez hozzátartozik a faszenes vasaló a polcon, a régi köcsögök, a falon a modern kép mellett az üres régi képkeret... és még sorolhatnám...
szóval ha valakit érdekel...

de egyébként a feng shui is bevonult az életünkbe... ez is foglalkoztat...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri! Igen, első baba van a pocakban, már a második lombikra mentünk volna, mikor kiderült, hogy terhes vagyok:)

Megyek a gyógyszertárba új füldugóért...:)
emmami
Szigethalom
 
 


:lol: :lol: Gondolom, inkább új füldugót vesz Emmami. :lol: :lol:

Konkri, én a sote I-en szülök, ott is van pic, nem tudom, hogy a sote II-n jobb-e. Előfordulhat, nem ismerem. A dokim nagyon szeretem, bár néha talán túl óvatos, de ez legyen a legnagyobb hibája egy orvosnak... :)
Tuti nem mond olyat a doki, hogy nem tudod kihordani! A legrosszabb esetben szerintem feküdnöd kell mostantól. Azért én bízom benne, hogy nincs semmi gond a méhszájaddal, és max a megerőltető munkától tiltanak el. ;)
Hogy viselted a magnerotot szétrágva? :) Vagy csak én vagyok ilyen finnyás? :) Van egy doboz silicea vagy micsoda schüssler sóm is, amit terhességi csík ellen vettem Samunál, de ugyanezért nem szedtem be. :) Olyan undi, ahogy az a por szétmászik a szádban!
Nagyon köszönjük a nyuszit! A csoki kedvéért még nagy nehezen a lábkörmét is le tudtuk vágni este Samunak. :D
Mikor nyit Dr Kriszti állatsimogatója? :D Amúgy helyileg hol vannak a bocik? Ott, ahol laktok, vagy anyósodéknál, vagy egy külön telken?
Nagyon megnyugtató, hogy férjed már így áll a baba témához. Innentől már mindenben számíthatsz rá!!!! ;)

Rizsmike, jobbulást! ;) A férjem is már másodszor esik vissza ebbe a köhögős cuccba, nagyon nehéz megszabadulni tőle. Ő mindkétszer antibiotikumot kapott rá.

Emmami, de ügyi vagy a nagytakarítással! Én annyira lusta vagyok! :(

Galex, irigykedem a 3kg alatti baba miatt. :) Én is 2700g-mal születtem, nem is értem, Samu mitől volt ekkora. :) Biztos a femibion. :) Az a cukros infúzió akkora szívás!
Már én sem vagyok elkeseredve a korom miatt, de 25 évesen azt hittem, összedől a világ, hogy még kilátásban sincs semmi biztos jövő. :) (Mindig volt tartós kapcsolatom, de sosem az igazi.)

A mi sztorink... :)
Férjem előtt volt egy élettársam, Visegrádon laktam nála. A 14 év korkülönbség ellenére nagyon jól kijöttünk, szuper kis csapat voltunk a gyerekeivel együtt. (A lányával azóta is pótmamis kapcsolatban vagyok.) Már megvolt az eljegyzés és az esküvő is le volt beszélve az önkormányzatnál, amikor elhatároztuk, hogy a baba miatt leszokunk együtt a cigiről. Na, itt kezdődtek a bajok... Nagyon nehezen viselte, tiszta idegbaj volt cigi nélkül, és ezt leginkább rajtam töltötte ki. Eléggé megrendült a kapcsolatunk. Egy barátnőm már akkor elkezdte nekem mondani, hogy van egy fiú ismerőse, aki tökre hozzám illene. Akkor még nem izgatott a dolog, de nem felejtettem el. :) Nyáron elmentünk nyaralni, és rendeződtek a dolgaink is, bár az esküvőt akkor már inkább elhalasztottuk. Erre augusztus végén bevallotta, hogy már egy ideje nyomasztja, hogy ő már nem akar több gyereket. Nem tudta, hogy mondja el, mert biztos volt benne, hogy ez a kapcsolatunk végét is jelenti. Én ugye 4 gyereket szerettem volna, és már az is nagy megalkuvás volt részemről, hogy az ő két gyerekével együtt legyen a 4. Szóval megbeszéltük, hogy vége lesz, de még nem szóltunk senkinek, szerettünk volna még pár hónapot nyugiban közösen eltölteni. November elején költöztem haza anyuékhoz. Barátnőm egyre inkább mondogatta azt a fiút, akinek közben meg rólam beszélt. Iwiwen már többször meg is néztem magamnak, hogy ok, külsőleg vállalható. (Nem mintha bármikor is számított volna a külső.) Aztán végül január végén (4 éve) rendeztünk egy páros randit barátnőmékkel a tropicariumban, két nap múlva pedig már egy pár voltunk. Pont 1 évre rá volt a polgári esküvőnk (ami a dátum miatt csütörtökre esett, nagyon vicces volt, nem vettük túl komolyan a készülődést), aztán februárban az egyházi (na, az volt az igazi), akkor kezdtünk próbálkozni a babával, fél év múlva volt egy vetélésem, aztán egy mensi után már nem jött meg újra, ő volt Samu. :)

A polgári esküvő azért volt vicces, mert magamnak akartam készíteni a csokrot, mindent megvettem hozzá a virágon kívül, erre mire elértem a virágoshoz a Lehelre, minden bezárt, így végül a west endben egy előre elkészített csokrot vettünk meg. A ruhám egy sima rózsaszín estélyi ruha volt, amit előrelátóan már a 20as éveim elején megvettem egy báli szezon utáni kiárusításon, a sminket pedig "nyertem" a west endben. Az esküvő előtt totál késésben (a fodrász elhúzta az időt) rohantam át a rózsaszín estélyimben a west enden a parfümériáig, ahol a sminkes volt, mindenki engem nézett, teljesen elkapott a nevetés, annyira abszurd volt az egész! :) Olyan volt, mintha valami vígjátékban bénáztunk volna. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: